1

 

16 березня 2017 року о 14.00 год кафедрою методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін (МПО та СГД) БІНПО було проведено Регіональний методичний Інтернет-семінар «Ефективність проведення заходів науково-методичного характеру у міжкурсовий період підвищення кваліфікації». Даний захід мав на меті визначення ефективності постійно діючих Інтернет-семінарів кафедри: «Інноваційні технології при підготовці фахівців автотранспортної галузі», «Інноваційні технології при підготовці фахівців ресторанного господарства», сайт: http://methodica.inf.ua/  у контексті надання методичної допомоги педагогам професійної школи.

У роботі семінару взяли участь:

-         Заславська С. О. – заступник директора з навчальної роботи БІНПО, кандидат технічних наук, доцент;

-         Сілаєва І. Є. – завідувач кафедри МПО та СГД, кандидат технічних наук, доцент;

-         Кулішов В .С. – старший викладач кафедри МПО та СГД, кандидат педагогічних наук;

-         Сінкевич І. О. – заступник директора з НВР Білоцерківського професійного ліцею (Київська обл.);

-         Пазич І .О. – методист НМЦ ПТО у Полтавській області;

-         Бороденко Л. А. – методист ДНЗ «Херсонське вище професійне училище ресторанного господарства»;

-         Рожкова О. Є. – методист НМЦ ПТО у Рівненській області;

-         Гришаєва О.В. – методист НМЦ ПТО у Дніпропетровській області;

-         Деяк М. В. – викладач професійно-теоретичної підготовки Хустського професійного ліцею (Закарпатська обл..);

-         Кривобок О. І. – методист ДНЗ «Сєвєродонецьке вище професійне училище» (Луганська обл.).

З вітальним словом до учасників методичного Інтернет-семінару звернулася С. О. Заславська, акцентуючи увагу на здобутках і перспективах Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти за останній час.

 

2

В. С. Кулішов стисло ознайомив усіх присутніх з теоретичними основами організації та проведення науково-практичних Інтернет-семінарів та специфікою даного типу заходів у міжкурсовий період підвищення кваліфікації педагогічних кадрів системи ПТО.

 

 

3

І. Є. Сілаєва розповіла про багаторічний досвід кафедри МПО та СГД у сфері організації і проведення Міжнародних та Всеукраїнських професійно спрямованих науково-практичних семінарів – очних та у режимі он-лайн, зупинившись, у тому числі, і на окремих проблемах, що існують на сьогоднішній день у зв’язку з проведенням подібних заходів.

До обговорення ефективності проведення науково-практичних Інтернет-семінарів активно долучилися запрошені колеги із 7 областей України.

 

4

 

Так, І. О. Сінкевич відмітила, що використання матеріалів семінарів сприяє розробці сучасного КМЗ предмету (професії), вдосконаленню методики проведення лабораторно-практичних робіт, впровадженню інноваційних підходів до проведення уроків професійно-теоретичної та практичної підготовки.

 

5

І. О. Пазич зазначила, що методичний досвід, представлений на семінарах, вирізняється своєрідною стилістичною доступністю для педагогів професійної школи і дозволяє залучати їх до оновлення змісту професійного навчання, розвивати їх науково-методичну компетентність, впроваджувати передовий педагогічний досвід.

 

 

6

Л. А Бороденко повідомила, що матеріал семінарів активно впроваджують педагоги Херсонського вищого професійного училища ресторанного господарства під час підготовки до інноваційних уроків та проведення майстер-класів, а також про те, що подібні заходи є дуже корисними під час підготовки педагогічних кадрів системи ПТО до атестації.

7

О. Є. Рожкова подякувала представникам БІНПО за цікаві матеріали, якими мають змогу користуватися педагоги Рівненської області у міжкурсовий період та загалом за організацію і проведення курсів підвищення кваліфікації для педагогів свого регіону, обмін цікавим педагогічним досвідом.

 

8

О. В  Гришаєва запропонувала долучати максимальну кількість педагогів до проведення науково-практичних Інтернет-семінарів, налагодити спілкування на форумі з науково-методичних питань у режимі реального часу, сприяти віртуальному обговоренню актуальних проблем навчально-виробничого характеру.

 

9

       М. В. Деяк та О. І. Кривобок у своїх виступах високо оцінили роботу кафедри МПО та СГД щодо організації та проведення науково-практичних постійно діючих Інтернет-семінарів та запропонували нові форми співпраці щодо проведення подібних заходів та обміну педагогічним досвідом.

10

За результатами методичного Інтернет - семінару зроблено наступні висновки:

  • Роботу по організації і проведенню заходів даного типу продовжити, враховуючи пропозиції та побажання педагогічних працівників професійних навчальних закладів України;
  • Залучати до роботи семінарів у даних заходах провідних фахівців: вчених, представників обласних науково-методичних центрів, закордонних та вітчизняних педагогів системи підготовки робітничих кадрів
  • Постійно поповнювати новими надходженнями діючі Інтернет-семінари;
  • Активізувати роботу на форумі щодо обговорення актуальних питань науково-методичного та навчально-виробничого характеру;
  • Популяризувати даного типу роботу у провідних наукових та фахових виданнях України і зарубіжжя.

Відеоверсію методичного Інтернет-семінару

«Ефективність проведення заходів науково-методичного характеру у міжкурсовий період підвищення кваліфікації»

можна переглянути на сайті кафедри МПО та СГД

 

або за посиланням

 

Copyright © 2018. БІНПО. Designed by Shape5.com Joomla Templates