Документи для суду. зразки позовних заяв з: цивільних, сімейних, житлових, змельних, трудових правовідносин, адміністративні скарги, процесуальні документи, заяви окремого провадження

 • Заява про прискорення розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження та отримання процесуальних документів в електронному вигляді
 • Документи для суду. Зразки позовних заяв з: цивільних, сімейних, житлових, змельних, трудових правовідносин, адміністративні скарги, процесуальні документи, заяви окремого провадження
 • Враховуючи те, що суди затягують строки розгляду цивільних справ та незавжди відпровляють учасникам справи процесуальні документи Укрпоштою, ми пропонуємо зразок заяви до суду про прискорення розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження та отримання процесуальних документів в електронному вигляді.

В Україні близько 355 судів, що становить 47% від їх загальної кількості, перестали відправляти повідомлення поштою через брак грошей на кореспонденцію.  Канцелярія деяків судів користується   на електронним форматом відправлення документів.

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Що таке розумний строк та яку тривалість він повинен становити – сказати важко. На рівні процесуального законодавства України розумним прийнято вважати строк, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню цивільного судочинства.

 1. Для встановлення розумності строку розгляду конкретної справи у судах окремих держав ЄСПЛ виробив у своїй практиці кілька критеріїв, а саме:
 2. – складність справи;
 3. – поведінка заявника (тобто особи, яка звернулася до Європейського Суду із скаргою, пов’язаною із затягуванням строків розгляду справи);
 4. – поведінка судових та інших державних органів;
 5. – важливість предмету розгляду для заявника.

Таким чином, будь-яка справа повинна “пропускатись” через призму зазначених критеріїв на предмет можливості її розгляду протягом більш або менш тривалого строку. Звідси, навіть довга тривалість розгляду справи може бути визнана розумною, якщо сама справа є складною як з фактичної, так і з юридичної сторони.

Зразки процесуальних документів в адміністративному та господарському судочинстві: заяви, скарги, клопотання, відзиви

 • Главная
 • Административное право
 • Зразки процесуальних документів в адміністративному та господарському судочинстві: заяви, скарги, клопотання, відзиви
 • Ещё 1

Документи для суду. Зразки позовних заяв з: цивільних, сімейних, житлових, змельних, трудових правовідносин, адміністративні скарги, процесуальні документи, заяви окремого провадження

Зміст збірника подано з урахуванням останніх змін до чинного законодавства України. 

Також читачам пропонуються матеріали довідкового та методичного характеру.

Авторы книги Зразки процесуальних документів в адміністративному та господарському судочинстві: заяви, скарги, клопотання, відзиви

 • Як відомо, нові процесуальні кодекси України, зокрема ГПК та КАС, що були прийняті в ході реформи правосуддя, уніфікували правові питання та вимоги щодо процесуальних документів, які застосовуються у судовій практиці при здійсненні цивільного, господарського та адміністративного судочинства.
 • Таким чином, з одного боку уніфіковані підходи мали б спростити процедуру складання цих документів, з іншого ж боку новітні підходи йдуть у розріз з багаторічним досвідом і звичками, коли навіть професійні правники відчувають деякий дискомфорт.
 • Отже, постає питання щодо узагальнення правових складових, що стосуються процесуальних документів, а також надання практичних порад через призму вимог чинного процессуального законодавства, перших практичних помилок і їх виправлень, набуття необхідного досвіду.

Цей практичний посібник покликаний перш за все визначити загальні правила складання процесуальних документів з визначенням їх черговості, строків подання та інших супутніх складових. Саме тому наголос буде зроблений на цьому, а не на якнайширшому охопленні конкретних правовідносин, які є предметом судового розгляду.

Такий підхід диктується ще і не в останню чергу змінами у правовму підході до питань представництва у суді. Як відомо, ці новації називають «адвокатською монополією». Хоча така назва не є достатньо коректною, але нема де правди діти — участь адвоката у судовому провадженні і його роль збільшені беспрецедентно для вітчизняного законодавства і судової практики.

При цьому, коли особа (як юридична, так й фізична) представляє у суді сама себе (сучасний інститут під назвою «самопредставництво»), то їй без практичних порад буде важко дотриматися вимог законодавства взагалі і суду у конкретній справі зокрема.

Отже, це видання і розраховано на таких сміливців. Тім більше, що за вигадливою ініціативою законодавця є такі категорії справ, які не потребують обов'язкової участі адвоката.

Відтак відповідно буде спокуса, заощаджуючи гроші самостійно звертатися до суду.

Здавалось би, у господарських справах це не дуже актуально, бо ж є корпоративні юристи, цілі юридичні служби. Але багато хто із суб’єктів господарювання, особливо у малому та середньому бізнесі, заощаджує на правниках.

Самі ж адвокати, за визначенням Конституції України, є носіями гарантованих державою належних правових знань, а тому взмозі надавати професійну правничу допомогу і без наших порад.

Що стосується процеса адміністративного, то ці поради будуть актуальні саме для громадян, оскльки тут процесуальне протистояння здійснюється між цим громадянином і державою (у вигляді різноманітних юридичних осіб публічного права, що «озброєні» правниками і адміністративним ресурсом). Коли ж врахувати наявність у цьому провадженні стандартних типових справ що делегує однакові підходи і процесуальні формальності, набір доказів коло порушених прав і способів їх захисту — спробуємо зорієнтувати читачів у цьому напрямку.

Таким чином наш посібник розрахований на широке коло читачів, які потребують практичних порад при зверненні до суду. Також посібник буде у пагоді правникам-початківцям та студентам юридичних факультетів.

Отзывы к книге Зразки процесуальних документів в адміністративному та господарському судочинстві: заяви, скарги, клопотання, відзиви Завантажуйте наш мобільний додаток

Зразки позовних заяв про розлучення та стягнення аліментів 2018 року

Документи для суду. Зразки позовних заяв з: цивільних, сімейних, житлових, змельних, трудових правовідносин, адміністративні скарги, процесуальні документи, заяви окремого провадження 2021-11-16 — Сервис и услуги- Суми

Складання, подача позовних заяв про стягнення аліментів, розлучення, встановлення юридичного факту (виправлення помилок в документах та ін.), оскарження дій та бездіяльності органів влади, розподіл майна, встановлення батьківства

2021-07-15 — Сервис и услуги- Київ

Комплексне ведення сімейних справ, складання всіх необхідних документів, позовних заяв, апеляційних, касаційних скарг, клопотань, заперечень, участь в судових засіданнях.

Юридичні послуги по справам з розірвання шлюбу, стягнення аліментів, збільшення розміру аліментів, стягнення пені за несплату аліментів, встановлення факту проживання однією сім’єю, поділ майна подружжя, визначення місця проживання дитини, встановлення порядку спілкування з дитиною, позбавлення батьківських прав, встановлення факту батьківства, отримання через суд дозволу на виїзд дитини за кордон, та інше. Досвід, фіксована оплата.

По Запросу: Зразки позовних заяв про розлучення та стягнення аліментів 2018 року

Найдено: Результатов

2020-10-26 — Сервис и услуги- Киев

ЮРИСТИ АДВОКАТИ — Виконуємо повний комплекс дій, необхідних для стягнення боргів заборгованості всіх видів ( в т. ч. які виникли по розпискам, договорах позики, купівлі – продажу, оренди, найму, підряду, поставки, надання послуг, виконання робіт ).

Читайте также:  Адвокат по корпоративным делам и спорам

— складання позовних заяв, заяв, клопотань, всіх видів процесуальних документів в цивільних, кримінальних, адміністративних, господарських справах. — представництво в судах всіх рівнів, по цивільним, кримінальним, адміністративним, господарським справам.

— кваліфіковане ведення цивільних справ та справ виконавчого провадження щодо стягнення боргів, спорів з банками та страховими компаніями. — захист від банків та колекторів (050) 310-08-44, ( 044 ) 361-19-46.

2021-07-29 — Сервис и услуги- Кривой Рог

Стягнення аліментів
з непрацюючої людини, з працюючого за кордоном
збільшення або зменшення суми аліментів
аліменти у фіксовані сумі аліменти на утримання дружини, а також на стадії вагітності
спори та рішення питань з Виконавчою службою а також розлучення та інші послуги з сімейного права
Усі види послуг у вирішенні різного роду питань в судах, органах
місцевого самоврядування та правоохоронних органах ПРАЦЮЄМО НА БУДЬ ЯКОМУ ЕТАПІ
ПРАЦЮЄМО ПО ВСІЙ УКРАЇНІ

2020-10-26 — Сервис и услуги- Киев и область

ДОМОСВІТ — надання експертних висновків та проведення оцінки будь – якого майна квартир, автомобілів, земельних ділянок, будь – якого іншого рухомого та нерухомого майна в цивільних, кримінальних, господарських, виконавчих справах, для банків, страхових компаній, нотаріусів. — кваліфіковане ведення цивільних справ та справ виконавчого провадження щодо стягнення боргів, спорів з банками та страховими компаніями — складання документів, заяв, позовних заяв. Судові справи.

2021-07-09 — Сервис и услуги- Іванків

Надаю юридичні послуги, також працюю в режимі онлайн. Представництво в судах по всій Україні.

Складання листів, клопотань, заяв, скарг, позовів, апеляційних та кпсаційних скарг з наступних питань:- стягнення заборгованості за договорами- сімейне право ( розірвання шлюбу, розподіл майна, стягнення аліментів, позбавлення батьківських прав та інше ) — спадкове право- захист прав споживачів- житлове право- трудові спори- земельні питання- авторське право- стягнення коштів- вирішення пенсійних, соціальних питань Чорнобильців, Авганців, дітей війни, учасників бойових дій та інших. Допомога при купівлі-продажу рухомого та не рухомого майна Надання консультацій з різних питань. Подання заяв до Європейского суду. Всі питання узгоджуються по телефону, онлайн або при особистій зустрічі. Принцип роботи базується на виключно індивідуальному підході до кожної особи, яка звернулась за юридичною допомогою з гарантією конфіденційності.

2020-10-26 — Сервис и услуги- Киев и область

ДОМОСВІТ — надання експертних висновків та проведення оцінки будь – якого майна квартир, автомобілів, земельних ділянок, будь – якого іншого рухомого та нерухомого майна в цивільних, кримінальних, господарських, виконавчих справах, для банків, страхових компаній, нотаріусів. — кваліфіковане ведення цивільних справ та справ виконавчого провадження щодо стягнення боргів, спорів з банками та страховими компаніями — складання документів, заяв, позовних заяв. Судові справи.

2020-10-26 — Сервис и услуги- Киев и область

ДОМОСВІТ — надання експертних висновків та проведення оцінки будь – якого майна квартир, автомобілів, земельних ділянок, будь – якого іншого рухомого та нерухомого майна в цивільних, кримінальних, господарських, виконавчих справах, для банків, страхових компаній, нотаріусів. — кваліфіковане ведення цивільних справ та справ виконавчого провадження щодо стягнення боргів, спорів з банками та страховими компаніями — складання документів, заяв, позовних заяв. Судові справи.

2021-10-01 — Сервис и услуги- Дніпро

Адвокат надасть правову допомогу громадянам і підприємствам по всіх категоріях справ. Захист в судах. Юридичне обслуговування підприємств. Консультації . Досвід роботи у сфері юриспруденції 27 років, з них адвокатської практики 12 років. Свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю № 1430 від 11.08.2005 р.

Освіта в 1991 році закінчив Українську юридичну академію ім. Я. Мудрого м. Харків.

Послуги для підприємств:- Юридичні консультації , письмові висновки з юридичних питань, що виникають в процесі діяльності підприємства;- Аналіз і розробка договорів ;- Підготовка листів, претензій , заяв , клопотань , звернень , скарг і відповідей на них ;- Підготовка позовних заяв , заперечень на позовну заяву , апеляційних та касаційних скарг;- Представництво інтересів та захист клієнта в суді ;- Виконання рішень судів , представництво інтересів клієнта в органах державної виконавчої служби;- Абонентське обслуговування підприємств;- Стягнення дебіторської заборгованості , пені , штрафів;- Оскарження рішень , постанов , розпоряджень контролюючих органів.- Трудові спори .Послуги для громадян :- Консультації;- Захист у кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення;- Надання правової допомоги та представництво у цивільних справах;- Стягнення боргів;- Сімейні спори, розірвання шлюбу, розділ майна , стягнення аліментів , усунення перешкод спілкування з дитиною , позбавлення / відновлення батьківських прав .- Визнання права на спадщину;- Трудові спори: поновлення на роботі, стягнення заробітної плати, компенсації за невикористану відпустку, зміна формулювання причин звільнення, інші трудові спори .e — mail : advocatdnepr@gmail.com

2021-08-19 — Сервис и услуги- Полтава

Надам Юридичні послуги в Полтаві та Полтавській області, а саме :- Комплексний супровід та кваліфіковане вирішення Ваших питань у цивільних, сімейних (розлучення, аліменти, розподіл майна), господарських, адміністративних справах, спадкових спорах, справах про адміністративні правопорушення, ДТП.- Складання позовних заяв; претензій, скарг, договорів та інших документів.Безкоштовна юридична консультація.

2021-08-28 — Сервис и услуги- Полтава

Надам Юридичні послуги, а саме : — Комплексний супровід та кваліфіковане вирішення Ваших питань у цивільних, сімейних (розлучення, аліменти, розподіл майна), господарських, адміністративних справах, спадкових спорах, справах про адміністративні правопорушення, ДТП. — Складання позовних заяв, відзивів, пояснень, клопотань та інших процесуальних документів; претензій, скарг, договорів та інших правових документів.
Безкоштовна юридична консультація.

2020-12-15 — Сервис и услуги- Киев, Днепровский

Надаю професійну допомогу у вирішенні Цивільних, Сімейних, Кримінальних та Господарських справ.

Кваліфікований судовий захист клієнтів та представництво фізичних і юридичних осіб в судах;
— Кримінальне право (захист ваших інтересів в якості захисника та представника потерпілого);
— Господарське право та процес (стягнення дебіторської заборгованості, витребування майна із чужого володіння та корпортивні спори між учасниками господарських товариств, продаж, купівля часток в ТОВ, ТДВ, ПП, підготовка Статуту та реєстрація юр осіб);
— Сімейні спори (розлучення, поділ майна, стягнення аліментів);
— Податкові спори (оскарження дій та рішень контролюючих органів, повернення помилково та надміру сплачених коштів);
— Врегулювання договірних та переддоговірних суперечок;
— Трудове право (незаконне звільнення, невиплата заробітної плати);
— Захист прав споживачів. Тел. 684 — Показать номер — https://advocat.in.ua

2021-07-30 — Сервис и услуги- Полтава

!!! Допоможу Вам вирішити юридичні проблеми і захистити ваші права і інтереси.
1. Сімейні справи (розлучення,поділ майна подружжя, стягнення аліментів, позбавлення батьківських прав,визначення місця проживання дитини ті ін.)
2. Житлові справи (примусове виселення,комунальні послуги, поділ житла та виділення частки,приватизація житла та ін.)
3.

Читайте также:  Обовьязок подружжя турбуватися про сімью

Земельні справи (питання стосовно оренди земельної ділянки (паїв),поділ земельної ділянки та ін.)
4. Трудові справи (поновлення на роботі, стягнення заборгованості по заробітній платі, стягнення обов'язкових виплат при звільненні та ін.)
5.

Спадщина (прийняття спадщини, поновлення пропущеного строку на прийняття спадщини, поділ спадкового майна між спадкоємцями та ін.)
6. Оскарження постанов Патрульної поліції 7. Юридичний супровід виконавчого провадження 8.

Надання правової допомоги по пенсійним питанням (оскарження рішень про відмову в пенсії та вирішення інших проблем стосовно усіх видів пенсійного забезпечення) Скористайтеся своїм правом на захист! Адвокат Гришко Інна Юріївна 06*********48 Буду рада допомогти кожному!

2020-12-16 — Сервис и услуги-

Позовна заява у цивільному процесі: що змінилося?

Мороз О., юрист-аналітик Видавничого будинку «Фактор» Місцеве самоврядування Березень, 2018/№ 3/1 Тема для написання цієї статті виникла у зв’язку з тим, що вступив у силу Закон України від 03.10.2017 № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України1, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів». У зв’язку із цим ми поговоримо про зміни, які відбулись, і визначимо нову структуру позовної заяви. Забігаючи наперед, зазначимо, що нова позовна заява значно відрізняється від попередньої і за змістом, і за формою, тому в статті ми розмістили приклад позовної заяви.

Одразу хочемо зазначити, що позовне провадження за новим ЦПК докорінно змінилось. Так, при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають усі свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо предмета спору письмово та виключно у заявах по суті справи. Відповідно до ч. 2 ст. 174 ЦПК заявами по суті справи є:

1 позовна заява
2 відзив на позовну заяву (відзив)
3 відповідь на відзив
4 заперечення
5 пояснення третьої особи щодо позову або відзиву

Слід зазначити, що подання заяв по суті справи є правом учасників. Але суд у деяких випадках може зобов’язати державний орган чи ОМС подати відповідну заяву по суті справи, крім, звісно, позовної заяви. У цій статті ми будемо говорити лише про позовну заяву: який порядок її подання та яким чином вона оформлюється.

Новим процесуальним законом суттєво розширено обов’язки позивача при поданні позову.

Тепер попри вже звичні вимоги про письмову форму позову (у тому числі електронну), про необхідність зазначення відомостей про найменування, місцезнаходження та контактну інформацію сторін та третіх осіб, виклад обставин та вимог позову, доказів сплати судового збору, переліку додатків до позовної заяви та самих додатків, нове законодавство запроваджує принципово нові вимоги та розширює наведені вище.

Структура позовної заяви

Необхідно зазначити, що нова редакція ЦПК встановила нові вимоги щодо оформлення позовних заяв. Тепер ухвалення позитивного рішення суду залежатиме від того, наскільки старанно позивач підготує позовну заяву до суду.

 • Як ви знаєте, кожна позовна заява має індивідуальні ознаки, оскільки кожен позов є неповторним та індивідуальним та ґрунтується на конкретних фактичних обставинах справи, але разом із тим кожна позовна заява повинна відповідати основним процесуальним вимогам.
 • Тому нижче ми наведемо структурну послідовність позовної заяви та конкретний її приклад за новим ЦПК, що дозволить вам уникнути помилок під час написання та подання позову до суду.
 • Отже, згідно зі ст. 175 ЦПК позовна заява повинна містити такі відомості:
1 найменування суду першої інстанції, до якого подається позовна заява
2 реквізити сторін та інших учасників цивільного процесу
3 ціна позовної заяви, якщо вона підлягає грошовій оцінці, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються
4 зміст позовних вимог: спосіб захисту прав та інтересів, передбачений законом або договором; чи інший спосіб захисту прав та інтересів, який не суперечить закону. Суд визначає спосіб захисту, який не суперечить закону, у випадку коли закон або договір не містять ефективного способу захисту (ч. 2 ст. 5 ЦПК)
5 виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. Важливо: усі наявні у позивача докази мають бути подані разом з позовною заявою
6 дані про вжиття заходів досудового врегулювання спору. Сторони вживають заходів для досудового врегулювання суперечки за домовленістю між собою або у випадках, коли такі заходи є обов’язковими згідно із законом (ч. 1 ст. 16 ЦПК)
7 відомості про вжиття заходів забезпечення доказів чи позову до подання позовної заяви, якщо вони вживалися раніше
8 перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви
9
 1. зазначення доказів, що не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності). Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об’єктивних причин, позивач має про це письмово повідомити суд та зазначити:
 2. — який саме доказ не може бути подано;
 3. — причини, з яких цей доказ не може бути подано у зазначений строк;
 4. — докази, які підтверджують, що позивач вжив усіх залежних від нього заходів, спрямованих на отримання вказаного доказу
10 попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку із розглядом справи
11 підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав
12 підпис позивача, або його представника, або іншої особи, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, із зазначенням посадового становища

Якщо учасником справи є фізична особа, в заяві вказуються її П. І. Б., адреса проживання з поштовим індексом. Реєстраційний номер облікової картки платників податків, серія і номер паспорта та засоби зв’язку зазначаються лише у випадку, коли така інформація відома позивачу.

Якщо учасником справи виступає юридична особа, документ має містити повне найменування, місцезнаходження із зазначенням поштового індексу та ідентифікаційний код цієї особи. Засоби зв’язку учасників вказуються за наявності таких даних у розпорядженні заявника.

 • До судових витрат належить судовий збір; витрати на професійну правничу допомогу; витрати, пов’язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; витрати, пов’язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їхнім місцезнаходженням, забезпеченням доказів; інші витрати, пов’язані із вчиненням процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
 • У разі неподання позивачем попереднього розрахунку суми судових витрат суд може відмовити у їхньому відшкодуванні, за винятком суми сплаченого судового збору.
 • Документи, що додаються до позовної заяви:
Читайте также:  Стоимость, цена пакетов услуг по взысканию алиментов
1 копії позовної заяви та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб
2 клопотання та заяви позивача, у т. ч. про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору; призначення експертизи; витребування доказів тощо
3 документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону
4 до позовної заяви про визнання акта чи договору недійсним додається копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг із нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача – клопотання про його витребування
5 довіреність або інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача

Правило подання копій документів відповідачу та третім особам не поширюється на позови, що виникають з трудових правовідносин, а також про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок злочину чи каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю фізичної особи, незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду.

Письмові докази надаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено ЦПК. Копії вважаються засвідченими належним чином, якщо їх було засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Позивач, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), має зазначити наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Позивач підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Документи, отримані за допомогою факсимільного чи інших аналогічних засобів зв’язку, приймаються до розгляду як письмові докази у випадках і в порядку, які встановлені законом або договором.

Клопотання про витребування доказів подається разом з поданням цивільного позову. Якщо таке клопотання заявлено після закінчення встановленого строку, суд залишає його без задоволення. Винятком є випадок, коли позивач обґрунтує неможливість його надання у визначений строк з причин, що не залежали від нього.

У клопотанні має бути зазначено:

1 який доказ витребовується
2 обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати
3 підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа
4 заходи для самостійного отримання цього доказу, вжиті особою, яка подає клопотання, — докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу

Довіреність фізичної особи має бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою. Повноваження адвоката підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України від 05.07.2012 № 5076-VI «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».

Далі пропонуємо ознайомитись із зразком позовної заяви, складеної за новими правилами.

Тема 5. Цивільно-процесуальні документи у справах окремого провадження

Обмеження
цивільної дієздатності фізичної особи,
визнання фізичної особи недієздатною
та поновлення цивільної дієздатності
фізичної особи. Характеристика відповідних
заяв.

Надання
неповнолітній особі повної цивільної
дієздатності. Аналіз відповідної заяви.

Визнання
фізичної особи безвісно відсутньої чи
оголошення її померлою. Характеристика
відповідних заяв.

Встановлення
фактів, що мають юридичне значення.
Заява про встановлення факту родинних
відносин. Заява про встановлення факту
перебування фізичної особи на утриманні.
Заява про встановлення факту смерті
особи. Заява про встановлення факту
народження особи в певний час.

Тема 6. Складання процесуальних документів по перегляду та виконанню судових рішень

Провадження
у зв’язку з винятковими обставинами.
Скарга на перегляд рішення у зв’язку
з винятковими обставинами.

Провадження
у зв’язку з ново виявленими обставинами.
Заява про перегляд рішення суду у зв’язку
з ново виявленими обставинами.

Виконання
судових рішень. Заява про відстрочку,
розстрочку та зміну порядку виконання
рішення. Заява про видачу дубліката
виконавчого листа. Заява про поновлення
строку для пред’явлення виконавчого
листа до виконання.

Змістовний модуль іі. Складання процесуальних документів у сфері сімейних, житлових та трудових правовідносин

Тема 7: Позови з сімейних правовідносин

Недійсність
шлюбу. Позовна заява про визнання шлюбу
недійсним

Право
спільної сумісної власності. Позовна
заява про визнання шлюбного договору
повністю (частково) недійсним. Позовна
заява про визнання договору недійсним

Припинення
шлюбу. Позовна заява про розірвання
шлюбу. Позовна заява про розірвання
шлюбу та поділ майна. Позовна заява про
встановлення для подружжя режиму
окремого проживання. Позовна заява про
усунення перешкод у спілкуванні з
дитиною та у її вихованні

Визнання
батьківства.Позбавлення батьківських
прав. Позовна заява про позбавлення
батьківських прав. Позовна заява про
поновлення батьківських прав. Позовна
заява про визнання батьківства.

Особисті
немайнові права і обов’язки батьків і
дітей. Заява про стягнення аліментів.
Позовна заява про стягнення аліментів
на утримання матері (батька) Позовна
заява про стягнення аліментів. Позовна
заява про скасування утримання аліментів

Обовязок
матері, батька утримувати дитину. Позовна
заява про визнання батьківства та
стягнення аліментів. Позовна заява про
зменшення розміру аліментів.

Усиновлення.
Заява про усиновлення дитини. Позовна
заява про скасування усиновлення.

Тема 8: Позови з житлових правовідносин

Право
на користування жилим приміщенням.
Позовна заява
про вселення.

Втрата
права на користування жилими приміщеннями.
Позовна заява
про визнання особи такою, що втратила
право на користування житловим приміщенням
у зв'язку з відсутністю в ньому понад
шість місяців без поважних причин.
Позовна заява про визнання особи такою,
що втратила право на користування
житловим примініенням у зв'язку з
переїздом на інше постійне місце
проживання.

Наданні
житлового приміщення. Позовна
заява про зобов'язання надати рівноцінне
житлове приміщення.

Визнання
ордера на житлове приміщення недійсним.
Позовна заява
про визнання ордера на житлове приміщення
недійсним та виселення).

Зміна
договору найму житлового приміщення.
Позовна заява
про зміну договору найму житлового
приміщення.

Обмін
жилого приміщення. Позовна
заява про примусовий обмін житлового
приміщення.

Відшкодування
шкоди, завданої житлу. Позовна
заява про відшкодування шкоди, завданої
залиттям квартири.

Право
власності громадян на жилий будинок.
Позовна заява
про визнання переважного права купівлі
частки в спільній власності. Позовна
заява про поділ житлового будинку в
натурі між власниками (виділення частки).
Позовна заява про зміну часток власників
житлового будинку.

Найм
(оренда) житла. Позовна
заява про розірвання договору найму
житла.

Ссылка на основную публикацию