Хто відшкодує збитки за дерево яке впало на авто?

24 лютого на автівку черкасця Віталія Панченка впало дерево. Він припаркував авто на вулиці, пішов у справах. На вулиці піднявся буревій, який звалив дерево на автомобіль. Це призвело до матеріальних збитків водієві.

Компенсувати гроші за ремонт автівки, на яку в обласному центрі біля підприємства «Черкаський автобус» впало дерево, має міська рада. Про це Суспільному розповів юрист Олекса Чубин. Щоб отримати компенсацію за зіпсоване майно чоловікові потрібно письмово звернутися до установи, а у разі відмови – до суду.

Хто відшкодує збитки за дерево яке впало на авто?

Юрист Олекса Чубин: “Відповідати за це має міська рада. Оскільки є підприємство, яке займається обрізанням дерев, їх впорядкуванням. Тому питання до них. Якщо вони доведуть, що вони відношення до цього не мають (документами), тоді ставити питання до підприємства”.

Юрист додає: визначити розмір шкоди мають у суді. Там, якщо чоловік подасть позов, призначать відповідну експертизу. Нагадаємо, 24 лютого на автівку черкащанина Віталія Панченка впало дерево. Свою «Шкоду» він припаркував перед підприємством, де працює. В обід колеги повідомили, що гілка пошкодила транспорт.

Технічний директор цього підприємства Віктор Чанцов розповів, що ця територія їм не належить.

Зі слів начальника управління вуличної інфраструктури Черкас Сергія Отрешка, відповідальність має нести підприємство, оскільки, воно відповідає за благоустрій території від проїзної частини будь-якої вулиці до своєї огорожі.

Хто відшкодує збитки за дерево яке впало на авто?
 Loading …

 • Хто відшкодує збитки за дерево яке впало на авто? 15.12.2021 | 17:25 | Блоги, Леонід Даценко

Дерево впало на автомобіль: відшкодувати збитки складно, але можливо — НАШ

Адреса сторінки з помилкою: https://nash.live/news/car/jak-otrimati-kompensatsiju-jakshcho-na-avtomobil-vpalo-derevo.html

Текст з помилкою:

Ваш коментар або виправлена версія:

Хто відшкодує збитки за дерево яке впало на авто?

Суд може ухвалити рішення про компенсацію шкоди через падіння дерева на автомобіль. Приклади в реєстрі судових рішень є. Але для того, щоб домогтися успіху під час розгляду, потрібно дотриматись кількох умов.

Перша дія власника авто — викликати поліцію. По прибуттю, копи повинні скласти протокол і акт огляду. Як поліцейські, так і сам автовласник фіксують пошкодження. Це фото і відео-зйомка. У протоколі та акті поліції повинен бути опис пошкоджень, в тому числі і прихованих.

Долю компенсації часто ставлять в залежність від того, чи було напередодні штормове попередження. Часто автовласникам кажуть, що попередження синоптиків зводить нанівець всі перспективи.

Адвокат Ростислав Кравець уточнює, що як таке штормове попередження не є обставиною непереборної сили.

Тому висновок потрібен вже по факту стихії, що розгулялася: наскільки аномальною була кількість опадів, наскільки сильним вітер і т. д.

Далі необхідно з'ясувати, хто відповідає за благоустрій території. Тобто необхідно знайти балансоутримувача — подати скаргу із запитом до міської ради.

Крім того, провести незалежну експертизу і визначити розмір шкоди. При проведенні експертизи, потрібно запросити зацікавлену особа — тобто представника балансоутримувача.

На підставі всіх зібраних даних можна скласти претензію та вимагати відшкодування збитків в досудовому порядку.

Якщо комунальник, забудовник, власник організації або підприємства, на території якого все сталося, відмовляються покрити збитки, можна готувати матеріали для суду.

«Процедура вже більш-менш відпрацьована, і в судах є усталена практика. Необхідно викликати поліцію, страхову компанію, якщо автомобіль застрахований, максимально зафіксувати, що ж пошкодило автомобіль, — каже Ростислав Кравець. — Потім звернутися в місцеву адміністрацію з проханням про компенсацію збитку . Як показує практика, в добровільному порядку вони нічого не роблять.

Необхідно буде звертатися з позовом суд. Звичайно, місцева компанія буде заперечувати проти стягнення. Тому і потрібна довідка місцевого Гідрометцентру про те , що в даний час і в даному місці не було стихійних лих. Також потрібно буде провести експертизу зрізів дерева, щоб встановити, чи було воно здорове або хворе.

З цим можна подавати позов, і в більшості своїй суди такі позови задовольняють».

Але варто приготуватися до того, що розгляд може бути довгим. І навіть якщо рішення буде на користь власника автомобіля, йому присудять компенсацію, необхідно буде ще й домогтися виплати в порядку виконавчого провадження.

«Суддів стає все менше, нових не призначають. Що стосується Києва, то подібні справи можуть розглядатися по два-три роки, — констатує адвокат. — Але в будь-якому випадку, є надія, що навіть після того, як ви вирішите проблему за свої гроші , отримаєте компенсацію збитку».

Хто відшкодує збитки за дерево яке впало на авто?

^

Юрист коментує: Що робити, коли дерево впало на автомобіль

Хто відшкодує збитки за дерево яке впало на авто?

Перш за все, потрібно викликати працівників міліції

goloskarpat.info

 • — До нашого адвокатського бюро часто звертаються власники та водії транспортних засобів, які потрапляють в різні неприємні ситуації.
 • В першу чергу необхідно виконати певний алгоритм дій, який в подальшому допоможе розібратись в майбутньому відшкодуванні завданої матеріальної шкоди, — розповідає правозахисник, партнер адвокатського бюро «Дутка і партнери» Даніель Олару.
 • — Перш за все, потрібно викликати працівників міліції: якщо автомобіль перебував в русі – тоді працівників ДАІ; якщо автомобіль стояв – тоді слідчо-оперативну групу райвідділу, на території якого сталась ця пригода.

Наступна дія – це визначення, кому належить це дерево, оскільки в Україні кожне дерево має свого власника, або воно перебуває в приватній власності (фізичній чи юридичній особі), або в комунальній (ЖРЕП, ОСББ, РСУ КП «Зеленбуд», ДП «Чернівецький облавтодор»). Тому необхідно викликати і власника дерева, або працівника служби, яка відповідає за це дерево.

Крім цього, необхідно сфотографувати місце пригоди, або зафіксувати на відеокамеру, записати анкетні дані очевидців пригоди, а також їхні контактні телефони. Свідчення цих осіб в подальшому можуть допомогти при розгляді справи в суді.

Після приїзду працівників міліції необхідно, щоб вони у вашій присутності та присутності понятих та відповідальної особи склали протокол огляду місця події, а також зафіксували стан цього дерева, чи було воно аварійним (сухим, гнилим, тріснутим тощо).

Якщо ви впевнені, що дерево не було абсолютно здоровим, і впевнені, що є порушення по догляду за ним з боку відповідальної особи, то необхідно вимагати від працівників міліції, щоб вони викликали на місце фахівця-дендролога для проведення дослідження (в тому числі і для проведення експериментального зрубу цього дерева).

Після вищезазначених дій є звернення до Чернівецького обласного центру з гідрометеорології для того, щоб вони надали довідку, в якій буде вказано, що в день події не було сильного ураганного вітру або шторму. Це є доказом того, що пошкодження автомобіля відбулося не внаслідок форс-мажорних обставин.

Якщо автомобіль не застрахований, тоді необхідно звернутись до експертів-автотоварознавців, які складуть висновок автотоварознавчого дослідження щодо визначення матеріального збитку вашого автомобіля.

Виконавши всі вищезазначені дії, і при умові, що дерево не впало на ваш транспортний засіб в результаті ураганного вітру або інших сил природи, а в результаті свого стану, оскільки було старе або хворе, або неналежним чином доглянуте, і ви зібрали всі документи, тоді можете пред’явити письмову претензію до підприємства, у власності якого перебуває зазначене дерево. Сторона відповідач, своєю чергою, приймає рішення про виплату завданої матеріальної шкоди, або про відмову у виплаті.

Як показує практика, зазвичай комунальні підприємства відмовляють у виплатах матеріального відшкодування, тому майже всі аналогічні справи вирішують в судовому порядку, — розповідає Д. Олару.

Хто відшкодовує збитки, якщо на ваш автомобіль впало дерево

Хто відшкодує збитки за дерево яке впало на авто?Несприятливі погодні умови, які відбуваються останні декілька днів в країні здатні створити незручності населенню не лише в пересуванні, а й нанести шкоду їхньому майну.

Що робити, якщо на ваш автомобіль впало дерево – роз’яснює юристка Третього одеського бюро правової допомоги Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Дімова.

Відповідно до ст. 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

 • Згідно з частиною 1 статті 22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.
 • Відповідно до пункту 2 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» від 27 березня 1992 року № 6, розглядаючи позови про відшкодування шкоди, суди повинні мати на увазі, що шкода, заподіяна особі і майну громадянина або заподіяна майну юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв`язок та є вина зазначеної особи.
 • Що робити в такому випадку?
 • Крок 1 – викликати поліцію для належного оформлення протоколу. Як правило, оформлений протокол та всі зібрані матеріали справи (в тому випадку, якщо все складено вірно із зазначенням всіх обставин), надалі допоможуть отримати відшкодування від страхової компанії;
Читайте также:  Розлучення онлайн через рацс

Крок 2 – за допомогою фото-, відео фіксуючих засобів зафіксувати подію та місце вчинення події, пошкоджений автомобіль (з видимістю державного номеру), підставу, що слугувало причиною пошкодження (падіння дерева, гілки, стовпа, бурульки і т.д.) з прив’язкою к місцевості;

Крок 3 – замовити та зробити оцінку майнової шкоди, завданої автомобілю та зібрати відповідні докази (квитанції, чеки, платіжні доручення і т.д.) вартості відновного ремонту авто;

Крок 4 – правильно визначити балансоутримувача, тобто фактично «винну особу».

Першочергово визначається, на балансі якого підприємства знаходяться зелені насадження (дерева) для подальшого встановлення відповідальної особи, яка буде компенсувати завдані збитки.

У ст.25, ч.1 ст.28 закону «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що утримання та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими укладено відповідний договір.

Відповідно до п.3.2 «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» від 10.04.2006 №105, до елементів благоустрою віднесено, зокрема, зелені насадження (у тому числі снігозахисні, протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, у парках, скверах і алеях, бульварах, садах, інших об’єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях.

Відповідно до п. 5.5. Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, відповідальними за їх збереження та догляд за ними є:

 • на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об’єктів;
 • на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства;
 • на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво, – забудовники чи власники цих територій;
 • на безхазяйних територіях, пустирях – місцеві органи самоврядування;
 • на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.

Якщо у вас виникли сумніви хто є дійсним балансоутримувачем, можна написати звернення або запит до органу місцевого самоврядування, в якому обов’язково зазначити місце розташування дерева (обов’язково додати фото або графічні данні, що пришвидшать отримання інформації).

В той же час, за змістом норм ст.ст.10, 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», ст.

30 Закону України «Про місцеве самоврядування» безпосереднє визначення балансоутримувача об’єктів благоустрою комунальної власності належить до повноважень саме виконавчих органів місцевого самоврядування, які також мають здійснювати функції із забезпечення належного утримання та ремонту об’єктів благоустрою комунальної власності. Відтак, за умови відсутності балансоутримувача відповідальність за належне утримання та ремонт об’єктів благоустрою комунальної власності має покладатись на відповідний виконавчий орган місцевого самоврядування.

Існує два способи відшкодування шкоди:

 1. добровільний порядок, який передбачає, що власник авто направляє зібрані документи особі, відповідальній за заподіяння пошкодження. Робити це слід виключно через пошту, аби мати підтвердження вчинених дій про врегулювання конфлікту в позасудовому порядку. Інша сторона повинна відшкодувати збитки в повному обсязі.
 2. судовий порядок – у разі якщо сторони не дійшли згоди шляхом переговорів, потерпіла сторона подає позов до суду про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, спричинених пошкодженням автомобіля внаслідок падіння дерева.

Увага! Позови про відшкодування шкоди, заподіяної майну фізичних або юридичних осіб, можуть пред’являтися також за місцем заподіяння шкоди.

Після того, як рішення на користь власника пошкодженого авто набрало чинності, водій має отримати виконавчий лист на підставі якого державний виконавець в примусовому порядку стягуватиме кошти з винної особи.

Відповідні положення містяться в постанові Верховного Суду від 4 вересня 2019 року по справі № 200/22129/16-ц, від 4 квітня 2018 року у справі № 2-1474/11-ц, від 13 червня 2018 року у справі № 554/14547/14-ц та від 25 лютого 2019 року у справі № 466/4051/15-ц .

Хто відшкодовує збитки, якщо на ваш автомобіль впало дерево? — 20 хвилин

Відповідно до статті 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до пункту 2 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» від 27 березня 1992 року №6, розглядаючи позови про відшкодування шкоди, суди повинні мати на увазі, що шкода, заподіяна особі і майну громадянина або заподіяна майну юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв'язок та є вина зазначеної особи.

Що робити?

Крок 1️⃣ Викликати поліцію для належного оформлення протоколу. Як правило, оформлений протокол та всі зібрані матеріали справи (в тому випадку, якщо все складено вірно із зазначенням всіх обставин), надалі допоможуть отримати відшкодування від страхової компанії.

Крок 2️⃣ За допомогою фото-, відео фіксуючих засобів зафіксувати подію та місце вчинення події, пошкоджений автомобіль (з видимістю державного номеру), підставу, що слугувало причиною пошкодження (падіння дерева, гілки, стовпа, бурульки і т.д.) з прив’язкою к місцевості.

Крок 3️⃣ Замовити та зробити оцінку майнової шкоди, завданої автомобілю та зібрати відповідні докази (квитанції, чеки, платіжні доручення і т.д.) вартості відновного ремонту авто.

Крок 4️⃣ Правильно визначити балансоутримувача, тобто фактично «винну особу».

Існує два способи відшкодування шкоди:

1️⃣ Добровільний порядок, який передбачає, що власник авто направляє зібрані документи особі, відповідальній за заподіяння пошкодження. Робити це слід виключно через пошту, аби мати підтвердження вчинених дій про врегулювання конфлікту в позасудовому порядку. Інша сторона повинна відшкодувати збитки в повному обсязі.

2️⃣ Судовий порядок – у разі якщо сторони не дійшли згоди шляхом переговорів, потерпіла сторона подає позов до суду про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, спричинених пошкодженням автомобіля внаслідок падіння дерева.

Після того, як рішення на користь власника пошкодженого авто набрало чинності, водій має отримати виконавчий лист на підставі якого державний виконавець в примусовому порядку стягуватиме кошти з винної особи.

Юридичний Телеграм канал адвоката, к.ю.н., Головіна Д.В. «Адвокат Права»

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

 • Telegram

Як діяти, якщо на автомобіль впало дерево, та хто має відшкодувати збитки: коментар юристів

Як бути, коли Ваше авто постраждало внаслідок негоди, куди звертатися і хто має відшкодувати завдані збитки чи можливо її відшкодувати взагалі? Про алгоритм дій водіїв інформують фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

Стаття 1173 Цивільного кодексу визначає, що шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, дією чи бездіяльністю органу державної влади, або органу місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується державою або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цих органів.

Дерева, які внаслідок сильних вітрів загрожують благополуччю пішоходів та автомобілів у містах, обов’язково комусь належать.

І якщо сталося так, що дерево впало на авто і пошкодило його, з власника дерева можна отримати компенсацію за ремонт. Суд може ухвалити рішення про компенсацію шкоди через падіння дерева на автомобіль.

Приклади успішного захисту своїх прав є, проте, для того, щоб домогтися успіху під час розгляду, потрібно дотриматись кількох умов.

Першочергово власник авто має викликати поліцію та представника страхової компанії. Поліція по прибуттю складає протокол та акт огляду, де зазначається: опис пошкоджень; кількість прихованих пошкоджень; фото/відеопідтвердження.

Завдання власника або водія автомобіля при складанні протоколу полягає в тому, щоб простежити, чи правильно внесені контактні й паспортні дані, реєстраційні номери автомобіля, точну адресу місця події та її опис.

Читайте также:  Заява про усиновлення дитини

Не зайвим буде підстрахуватися і знайти свідків події, записати їх номери телефонів.

Увага! Якщо автомобіль зазнав пошкоджень під час руху, то це, відповідно до пункту 1.

12 статті 1 Закону України « Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», кваліфікуватиметься як дорожньо-транспортна пригода, оскільки ДТП – це подія, що сталася саме під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.

У такому випадку працівники поліції мають право скласти ряд документів: протокол про адміністративне правопорушення; акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі; постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі; схему місця ДТП.
Як правило, при падінні дерева на автомобіль під час руху складається протокол за статтею 140 КУпАП – Порушення правил, норм і стандартів при утриманні автомобільних доріг і вулиць, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на автомобільних дорогах і вулицях місць провадження робіт.

Протокол складається відносно посадової особи, яка відповідає за утримання вищевказаного зеленого насадження. Після цього даний протокол направляється до суду, який вирішує, чи притягнути цю особу до відповідальності. За наслідками розгляду протоколу суд виносить постанову.

Навіть якщо посадова особа не буде притягнута до адміністративної відповідальності Ви все одно маєте право на отримання компенсації, якщо доведете, що підприємство, яке зобов’язане утримувати зелені насадження, неналежним чином виконувало свої обов’язки.

За допомогою фото (відео) фіксуючих засобів зафіксувати подію та місце вчинення ДТП, пошкоджений автомобіль (з видимістю державного номеру), підставу, що слугувала причиною ДТП (сухе дерево, стовп, інша споруда) з прив’язкою к місцевості; Зробіть фото- чи відеозапис місця події, постарайтеся точно встановити і зафіксувати породу дерева і його вік, оскільки кожне з них має свій офіційний термін життя, після якого власник має зрубати дерево. Більш-менш точно вік дерева можна буде визначити за річними кільцями на зрізі, коли рятувальники, комунальники чи інші фахівці спиляють його, розчищаючи територію.
Далі необхідно з’ясувати, хто є власником території, де стояло дерево, можна через органи влади або безпосередньо через земельний або містобудівний кадастр. Саме до того, хто розпоряджається ділянкою землі з деревом, і потрібно звертатися за компенсацією. Зазвичай це ЖЕК або керуюча компанія (двір багатоповерхівки, прибудинкова територія), комунальне господарство населеного пункту (вулиця проспект), власник супермаркету або торгового центру (парковка). Тобто необхідно знайти балансоутримувача.

Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів» утримання та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір на утримання та благоустрій прибудинкової території.

Законом України “Про благоустрій населених пунктів” також передбачено, що громадяни у сфері благоустрою населених пунктів мають право звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров’ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об’єктів благоустрою.

Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
ВАЖЛИВО! Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Також доцільно зняти на відео та сфотографувати сам стовбур дерева та його частини, які відвалилися. Якщо дерево, яке впало, трухляве, або на ньому є сліди гниття, вам слід змусити поліцію вилучити у якості речових доказів всі частини дерева, уражені грибком чи гниллю. У подальшому це стане беззаперечним доказом того, що дерево було хворе та потребувало обрізки.

 • Якщо вилучити рештки дерева не вдасться, вам слід обов’язково надати свої пояснення з цього приводу, в яких вказати стан деревини (трухляве, сухостій, гниле тощо) та у протоколі вказати пошкодження, спричинені вашому транспортному засобу.
 • Своєчасне вчинення таких елементарних дій забезпечить ваш успіх в процесі доказування в судовому порядку завдання вам шкоди та наявності права для відшкодування завданих збитків.
 • Крім того, ще необхідно замовити та зробити оцінку шкоди завдану автомобілю, а також зібрати докази (чеки, платіжні доручення, тощо) вартості відновленого ремонту авто.

Звертаємо увагу, що долю компенсації часто ставлять в залежність від того, чи було напередодні штормове попередження. Для цього потрібна довідка місцевого Гідрометцентру про те , що в даний час і в даному місці не було стихійних лих.

Спір між сторонами щодо відшкодування шкоди можна вирішити шляхом переговорів. Власник авто направляє зібрані документи особі, відповідальній за заподіяння пошкодження.

Робити це слід виключно через пошту, аби мати підтвердження вчинених дій про врегулювання конфлікту в позасудовому порядку. Інша сторона повинна відшкодувати збитки в повному обсязі. Але практика показує, що спори даної категорії вирішуються виключно в суді.

У разі якщо сторони не дійшли згоди шляхом переговорів, потерпіла сторона подає позов до суду за місцем події. Оригінали зібраних документів необхідні суду для розгляду справи.

Після того, як рішення на користь власника пошкодженого авто набрало чинності, водій має отримати виконавчий лист на підставі якого державний виконавець направляє вимогу до банку, в якому є вклади боржника. В примусовому порядку банк переводить кошти стягувачу.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40.

Також цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103 для надання роз’яснень законодавства. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

отримати безоплатну правову допомогу можна звернувшись до фахівців місцевих центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги.
Полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська 37/40, тел..

(0532) 56-02-88.
Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Кременчук, вул. Небесної сотні, 54, тел.. (05366) 3-00-38.
Лубенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м.

Лубни, вул. Монастирська 17 , тел.  (05361) 77-479.

Фото sud.ua

Як діяти, якщо на автомобіль впало дерево, та хто має відшкодувати збитки?

Так, наприклад, для столиці один з неприємних наслідків злив – є масове пошкодження автівок. Йдеться і про затоплення внаслідок злив і несправності каналізацій  і про пошкодження, коли унаслідок сильного вітру на авто падає дерево. Водії, які потрапили в так неприємну ситуацію часто не знають, що робити: як позиватися до суду  та чи мають вони право на матеріальне відшкодування?

Зазначимо одразу, що майже без проблем отримати відшкодування зможуть власники КАСКО (поліс страхування від усіх можливих ризиків). Автоцивілка збитки від стихійних лих не покриває.

Але власники КАСКО мають пам’ятати одну важливу інформацію – збитки не компенсуються у випадку гідроудару.

Тобто, якщо водій у надзвичайних умовах (наприклад, під час затоплення авто)  продовжуватиме рух і в мотор автівки потрапить вода  – страхова компанія розглядає це як провину самого водія і компенсації у такому випадку не буде.

Розглянемо  інший випадок: дерево впало та пошкодило авто.  У таких випадках  можна добитись через суд можна компенсацію шкоди. Але тільки якщо напередодні не було офіційного попередження про незгоду на сайті Гідрометцентру.

Щоб домогтися результату під час розгляду справи у суді, потрібно дотриматись кількох умов. Власник авто має викликати поліцію та представника страхової компанії (у випадку, якщо авто застраховане). Поліція складає протокол та акт огляду, де зазначається:

 • опис пошкоджень;
 • кількість прихованих пошкоджень;
 • фото/відео підтвердження.

Завдання водія полягає в тому, щоб простежити, чи правильно внесені:

 • контактні й паспортні дані,
 • реєстраційні номери автомобіля,
 • точну адресу місця події та її опис.

Також рекомендуємо знайти свідків події, записати їх номери телефонів, детально зафіксувати все на фото на відео (для подальшої передачі в суд за необхідності).

Стаття 1173 Цивільного кодексу визначає, що шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, дією чи бездіяльністю органу державної влади, або органу місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується державою або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цих органів.

Читайте также:  С кем из родителей остается ребенок после развода?

Водію необхідно з’ясувати, хто є власником території, де стояло дерево (наприклад, через земельний або містобудівний кадастр). Зазвичай – це ЖЕК або керуюча компанія (двір багатоповерхівки, прибудинкова територія), комунальне господарство населеного пункту власник супермаркету або торгового центру. Тобто необхідно знайти балансоутримувача.

Спори  про компенсацію шкоди зазвичай вирішуються виключно в суді. Після того, як рішення на користь власника пошкодженого авто набере чинності, водій має отримати виконавчий лист на підставі якого державний виконавець направляє вимогу до банку, в якому є вклади боржника. У примусовому порядку банк переводить кошти стягувачу.

Звертаємо вашу увагу на те, що компенсація залежить  від того, чи було напередодні штормове попередження

Для цього потрібна довідка Гідрометцентру про те , що в даний час і в даному місці не було стихійних лих. Адже якщо було офіційне штормове попередження, то стягнути компенсацію за пошкодження  – не вдасться.  Адже за законом, ви були попереджені про негоду.

  Тому, якщо є сумніви щодо погодних умов, краще всього залишити авто вдома та користуватись громадським транспортом.  Якщо все ж таки ви потрапили під зливу або ураган перебуваючи за кермом транспортного  засобу,  не залишайте авто під деревами або у місцях, де його може затопити вода.

Постарайтесь знайти для авто безпечне місце, залиште його там на час негоди та самі перечекайте у найближчому магазині, будинку, торгівельному центрі і т.д.

 • Законом України «Про благоустрій населених пунктів» також передбачено, що громадяни у сфері благоустрою населених пунктів мають право звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров’ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об’єктів благоустрою.
 • Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
 • Також обов’язково потрібно замовити та зробити оцінку шкоди завдану автомобілю, а також зібрати всі докази (чеки, платіжні доручення, тощо) вартості відновленого ремонту авто.
 • Якщо ваше майно постраждало від складних погодних умов та ви не знаєте як отримати компенсацію за пошкодження від держави або від страхової компанії, звертайтесь до юристів компанії “Касяненько і партнери”. Запис на консультацію за номером (067) 2399388

Як відшкодувати збитки, якщо на ваш автомобіль впало дерево,

Адвокат Права

Юридичний Telegram-канал

У разі падіння дерева на автомобіль необхідно зафіксувати докази події
Фото з відкритих джерел

На жаль, не кожен водій знає, що отримання компенсації за збиток, завданий падінням дерева на автомобіль, — це законне право громадянина. Як діяти, щоб отримати відшкодування?

 • Про це пише Telegram-канал «Адвокат Права».
 • Відповідно до статті 1166 Цивільного кодексу України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
 • Відповідно до пункту 2 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» від 27 березня 1992 року №6, розглядаючи позови про відшкодування шкоди, суди повинні мати на увазі, що шкода, заподіяна особі і майну громадянина або заподіяна майну юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв'язок та є провина зазначеної особи.
 • Що робити?

Крок 1. Викликати поліцію для належного оформлення протоколу. Як правило, оформлений протокол та всі зібрані матеріали справи (в тому випадку, якщо все складено вірно із зазначенням всіх обставин) надалі допоможуть отримати відшкодування від страхової компанії.

Крок 2. За допомогою фото-, відеофіксуючих засобів зафіксувати подію та місце вчинення події, пошкоджений автомобіль (з видимістю державного номера), підставу, що слугувала причиною пошкодження (падіння дерева, гілки, стовпа, бурульки і т.д.) з прив’язкою до місцевості.

Крок 3. Замовити та зробити оцінку майнової шкоди, завданої автомобілю, та зібрати відповідні докази (квитанції, чеки, платіжні доручення і т.д.) вартості відновного ремонту авто.

Крок 4. Правильно визначити балансоутримувача, тобто фактично «винну особу».

Новини за темою: Огляд на стан сп’яніння: Що важливо знати, щоб не бути ошуканим

Існує два способи відшкодування шкоди:

1. Добровільний порядок, який передбачає, що власник авто направляє зібрані документи особі, відповідальній за заподіяння пошкодження. Робити це слід виключно через пошту, аби мати підтвердження вчинених дій про врегулювання конфлікту в позасудовому порядку. Інша сторона повинна відшкодувати збитки в повному обсязі.

2. Судовий порядок – у разі, якщо сторони не дійшли згоди шляхом переговорів, потерпіла сторона подає позов до суду про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, спричинених пошкодженням автомобіля внаслідок падіння дерева.

Після того як рішення на користь власника пошкодженого авто набрало чинності, водій має отримати виконавчий лист, на підставі якого державний виконавець у примусовому порядку стягуватиме кошти з винної особи.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках PNK.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Як і від кого отримати компенсацію, якщо на машину впало дерево

Як і від кого отримати компенсацію, якщо на машину впало дерево

123

 • Оригінал у Телеграм-каналі «Адвоката Права»
 • Хто відшкодує збитки, якщо на ваш автомобіль впало дерево?
 • Відповідно до статті 1166 Цивільного кодексу України, майнова шкода, заподіяна неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, заподіяна майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
 • Відповідно до пункту 2 постанови пленуму Верховного суду України «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» від 27 березня 1992 року № 6, розглядаючи позови про відшкодування шкоди, суди повинні мати на увазі, що шкода, заподіяна особі та майну громадянина, або заподіяна майну юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв'язок та є вина зазначеної особи.
 • Що робити?
 • Крок 1. Викликати поліцію для належного оформлення протоколу. Як правило, оформлений протокол та всі зібрані матеріали справи (в тому випадку, якщо все складено правильно із зазначенням всіх обставин) надалі допоможуть отримати відшкодування від страхової компанії.
 • Крок 2. За допомогою фото-, відеофіксувальних засобів зафіксувати подію та місце вчинення події, пошкоджений автомобіль (з видимістю державного номеру), підставу, що стала причиною пошкодження (падіння дерева, гілки, стовпа, бурульки тощо) з прив’язкою до місцевості.
 • Крок 3. Замовити та зробити оцінку майнової шкоди, завданої автомобілю, та зібрати відповідні докази (квитанції, чеки, платіжні доручення тощо) вартості відновного ремонту авто.
 • Крок 4. Правильно визначити балансоутримувача, тобто фактично «винну особу».

Є два способи відшкодування шкоди:

 1. Добровільний порядок, який передбачає, що власник авто скеровує зібрані документи особі, відповідальній за заподіяння пошкодження. Робити це слід виключно через пошту, щоб мати підтвердження вчинених дій про врегулювання конфлікту в позасудовому порядку. Інша сторона повинна відшкодувати збитки в повному обсязі.
 2. Судовий порядок. У разі якщо сторони не дійшли згоди шляхом переговорів, потерпіла сторона подає позов до суду про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, спричинених пошкодженням автомобіля внаслідок падіння дерева.

Після того як рішення на користь власника пошкодженого авто набрало чинності, водій має отримати виконавчого листа, на підставі якого державний виконавець у примусовому порядку стягуватиме кошти з винної особи.

«Адвокат Права»

Редакция может не соглашаться с мнением автора. Если вы хотите написать в рубрику «Мнение», ознакомьтесь с правилами публикаций и пишите на [email protected].

Ссылка на основную публикацию