Кирило Фесик виступив на vi Міжнародному Форумі Розвитку Юридичного Бізнесу

Ми використовуємо файли cookie для нашого веб-сайту. Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтеся з використанням нами файлів cookie.

Кирило Фесик виступив на vi Міжнародному Форумі Розвитку Юридичного Бізнесу Кирило Фесик виступив на vi Міжнародному Форумі Розвитку Юридичного Бізнесу Кирило Фесик виступив на vi Міжнародному Форумі Розвитку Юридичного Бізнесу Кирило Фесик виступив на vi Міжнародному Форумі Розвитку Юридичного Бізнесу

 • Керуючий партнер, адвокат
 • Керівник практики корпоративного права
 • Керівник практики податкового та митного права

Кирило Фесик виступив на vi Міжнародному Форумі Розвитку Юридичного Бізнесу

 • Партнерка, аудиторка
 • Керівниця практики трансфертного ціноутворення
 • Співкерівниця практики бухгалтерського, податкового обліку та податкове консультування

Кирило Фесик виступив на vi Міжнародному Форумі Розвитку Юридичного Бізнесу

 • Партнер, адвокат
 • Керівник практики захисту бізнесу та вирішення спорів
 • Співкерівник практики кримінального права та процесу

Кирило Фесик виступив на vi Міжнародному Форумі Розвитку Юридичного Бізнесу

 • Партнер, адвокат
 • Керівник практики фінансових інструментів та проектного інвестування
 • Керівники практики протидії фінансовому шахрайству і корупції, форензік розслідуванням
 • Керівник практики Комплаєнс

Кирило Фесик виступив на vi Міжнародному Форумі Розвитку Юридичного Бізнесу

 • Асоційована партнерка, адвокатка
 • Співкерівниця практики кримінального права та процесу

Кирило Фесик виступив на vi Міжнародному Форумі Розвитку Юридичного Бізнесу

 • Партнер, консультант з бухгалтерського обліку
 • Керівник практики  бухгалтерського, податкового обліку і податкового консультування (Варшава)

Кирило Фесик виступив на vi Міжнародному Форумі Розвитку Юридичного Бізнесу

 • Партнерка, патентна повірена
 • Юристка
 • Керівниця практики інтелектуальної власності
 • Керівниця практики антимонопольного/конкурентного права
 • Радник, податковий консультант
 • Заступник керівника практики трансфертного ціноутворення
 • Радниця, аудиторка
 • Керівниця практики бухгалтерського, податкового обліку та податкове консультування (Київ)
 • Радниця, консультантка з бухгалтерського обліку
 • Співкерівниця практики бухгалтерського, податкового обліку та податкове консультування
 • Головна консультантка Школи трансфертного ціноутворення
 • Асоційована радниця, оцінювачка
 • Керівниця практики оцінки майна, майнових прав та бізнесу

надає юридичні послуги в Україні та Польщі з 2006 року. Команда професіоналів, значний практичний досвід, глибоке розуміння специфіки українського та польського ринків є нашими конкурентними перевагами.

Ми стали впізнаваним юридичним брендом, одними із лідерів у сферах податкового, корпоративного, земельного, трудового права і трансфертного ціноутворення, здобувши визнання авторитетних міжнародних та вітчизняних рейтингів.

Наша команда забезпечила юридичну підтримку багатьом українським інвесторам під час виходу на європейські ринки та має значний досвід супроводження польських інвесторів при виході на український ринок.

виграних спорів з податковими та митними органами на суму понад 300 000 000 євро підготовлених звітів та документацій з трансфертного ціноутворення компаній, виведених на ринок Польщі залучених інвестицій в економіку України та Польщі Перший юридичний форум ЄС-Східне партнерство Лариса Врублевська про останні зміни в сфері ТЦУ

 • Керуючий партнер, адвокат
 • Керівник практики корпоративного права
 • Керівник практики податкового та митного права

«Хочу окремо виділити професіоналізм та великий досвід  адвокатів компанії. Компанія є надійним юридичним консультантом, який допомагає успішно вести бізнес не тільки в Україні, але й за кордоном».

«Ярослав Романчук надає якісні комерційні, корпоративні та M&A послуги. Він супроводжував багато успішних проектів, знає, як допомогти іноземним компаніям вийти на український ринок, а також консультує українські компанії з питань виходу на європейські ринки».

«Члени команди мають великий досвід роботи як у державних органах, так і в приватній практиці, що допомагає їм зрозуміти інший бік і вибудувати ефективну комунікацію з державними органами так, щоб надати клієнтам чітке бачення проектів».

В Юридичній групі EUCON «кожен член команди володіє унікальним досвідом та клієнтоорієнтованим підходом.

» Ярослав Романчук – керуючий партнер у Києві, який спеціалізується на корпоративному праві, реструктуризації бізнесу, захисті активів, міжнародному податковому і митному праві й трансфертному ціноутворенні.

Його клієнтами є міжнародні та місцеві компанії у різних секторах, зокрема в енергетиці, харчовій промисловості, сільському господарстві, телекомунікаціях, а також в інвестиціях та фінансах.

«Юридична група EUCON має чудових професіоналів у своїй податковій практиці. Юристи завжди оперативно реагують на усі наші запити і надають високопрофесійну підтримку, глибоко досліджуючи усі питання та враховуючи усі ризики для нашого бізнесу».

«Ярослав Романчук, керуючий партнер, професіональний експерт з великим досвідом роботи в податкових питаннях, який завжди працює на результат».

Юридична група EUCON добре відома на українському ринку юридичних послуг у сфері податкових спорів, податкового планування і структурування, а також питань трансфертного ціноутворення.

У компанії працюють «відмінні професіонали у податковій практиці, які завжди оперативно реагують та демонструють високопрофесійну підтримку».

Керівник практики податкового та митного права Ярослав Романчук представляє інтереси міжнародних та вітчизняних корпорацій у важких та гучних податкових і корпоративних спорах. Також рекомендується керівник практики трансфертного ціноутворення та податкового обліку Лариса Врублевська.

Україна — в топ-100 рейтингу індексу людського розвитку, фото — Погляд

За рік країна суттєво
покращила позиції.

Кирило Фесик виступив на vi Міжнародному Форумі Розвитку Юридичного Бізнесу pixabay.com

Згідно з рейтингом Human Development Reports, що складає United Nations Development Programme (UNDP), в 2020 році Україна посіла 74-е місце за індексом людського розвитку (ІЛР).

Що таке ІЛР?

Індекс людського розвитку – це інтегральний показник, що розраховується щорічно для міждержавного порівняння і вимірювання рівня життя, грамотності, освіченості і довголіття, як основних характеристик людського потенціалу досліджуваної території. Він є стандартним інструментом при загальному порівнянні рівня життя різних країн і регіонів.

Показники України

Наразі загальний коефіцієнт України дорівнює 0,779 (з максимальних 1,000). При цьому, відповідно до індексу, очікувана тривалість життя в Україні – 72,1 роки.

Індекс освіти, який аналізує середню тривалість навчання громадян, становить 11,4 року, а очікувана тривалість навчання населення – 15,1 року.

Натомість індекс валового національного доходу на душу населення становить 13 216 доларів США.

Кирило Фесик виступив на vi Міжнародному Форумі Розвитку Юридичного БізнесуСкрін з UNDP

Варто зазначити, що ще рік тому Україна була на 88-й позиції в рейтингу. А за період з 1990 по 2019 рік значення ІЛР України зросло з 0,725 до 0,779, збільшившись на 7,4%.

«Україна продовжує крокувати вперед до кращого розвитку людського потенціалу. У глобальному масштабі Україна перебуває в категорії країн високого людського розвитку», – йдеться у звіті в UNDP в Україні.

Хто перший?

Загалом до
рейтингу увійшло 189 країн. Перше місце в рейтингу зайняла Норвегія, а за нею Ірландія
та Швейцарія. Також в десятку країн з найвищим коефіцієнтом людського розвитку
увійшли: Гонконг, Ісландія, Німеччина, Швеція, Австралія, Нідерланди та Данія.

Кирило Фесик виступив на vi Міжнародному Форумі Розвитку Юридичного Бізнесу Скрін з UNDP

Україна ж знаходиться
між острівними державами Карибського басейну Сент-Кітс і Невіс та Антигуа і
Барбуда.

Як повідомляв «Погляд», за рік Україна покращила позицію й у світовому рейтингу добробуту. Натомість у рейтингу найдорожчих країн Україна на 107-му місці.

Нагадаємо, також цьогоріч Україна потрапила в топ-100 найбезпечніших країн для туристів.

Как пандемия повлияла на юридический бизнес

«Многие отрасли находятся не в лучшем состоянии, повсеместно ощущается инфляция – все это не может не сказываться на спросе на юридические услуги», – объясняет партнер Maxima Legal, руководитель практики IP/IT Максим Али. Эксперт не исключает, что худшие моменты для экономики еще впереди и это предельно обострит борьбу за выживание юридических компаний.

Управляющий партнер АБ «Коблев и партнеры» Руслан Коблев связывает растущую конкуренцию с постоянным увеличением числа национальных юридических компаний и адвокатских образований. И это при сокращении доли иностранных юристов на рынке.

Причина в том, что ряд услуг, на которых специализируются «ильфы», сейчас мало востребованы, а цены достаточно высоки, считает управляющий партнер АБ «Бартолиус» Юлий Тай.

«На рынке продолжается процесс дробления и отпочкования от юрструктур групп юристов, которые создают новые небольшие компании либо работают в одиночку», – резюмирует эксперт.

Продолжающийся кризис усугубил процесс естественного отбора на рынке.

Многие юрфирмы уже закрылись, выжили сильнейшие, зато некоторые из последних, замечает председатель МКА «Арутюнов и партнеры» Александр Арутюнов, завалены работой.

«По нашим наблюдениям, речь идет о юркомпаниях, которые используют комплексный подход и предлагают клиентам быстрое и качественное решение «всех проблем в одном месте», – уточнил адвокат.

Эксперты предрекают обострение борьбы на рынке юридических услуг. В новых условиях рынка выживут не все консультанты и даже адвокаты, считает Коблев. «Те, кто переживет этот идеальный шторм, станут не только сильнее, но им еще достанется большой призовой пирог рынка», – продолжает мысль Тай.

Но рост конкуренции – не всегда эволюция качества. Так произошло и с юридическим бизнесом, где эксперты фиксируют снижение уровня оказываемых услуг, особенно среди судебных представителей.

«Вследствие нестабильной экономической ситуации бизнес и население беднеют и не всегда могут позволить себе опытных и хорошо подготовленных юристов-литигаторов, привлечение которых ставит вопрос о финансовой целесообразности судебного спора. Это приводит к снижению стоимости услуг и, как следствие, падению качества и стандартов их оказания», – объясняет управляющий партнер «Рустам Курмаев и партнеры» Рустам Курмаев.

В целях экономии клиенты все чаще предпочитают привлекать специалистов только на поздних стадиях споров. «Значительно увеличились обращения за помощью уже на стадии апелляции и кассации», – отмечает управляющий партнер коллегии адвокатов «Барщевский и партнеры» Елена Михалевич.

Читайте также:  Фіктивний шлюб ≡ Що це таке. Його причини і наслідки

Но не секрет, что чем выше инстанция, тем меньше инструментов в руках адвоката для изменений.

«Анализ таких дел подтверждает, что результатом неблагоприятных для клиента решений очень часто оказывается именно непрофессиональное ведение дела представителем», – продолжает Михалевич.

Если не принимать мер, то эта тенденция, по мнению эксперта, продолжит нарастать, вступая в конфликт со ст. 48 Конституции РФ (право на получение квалифицированной юридической помощи).

Самым очевидным последствием пандемии стало распространение онлайн-услуг. Ограничения ускорили цифровизацию юридической сферы – удаленная работа превратилась в норму.

Это позволило некоторым фирмам вообще отказаться от офисов, существенно снизив или даже сведя к нулю расходы на аренду, отмечает Арутюнов. Необходимость работать дистанционно потребовала оперативных решений по перестройке многих процессов.

«Привычное ежедневное общение с коллективом перешло в мессенджеры, встречи с клиентами и судебные заседания – в видеоконференцсвязь», – рассказывает управляющий партнер «Легес бюро» Мария Спиридонова.

Следующий пункт в цепочке изменений – вытеснение бумажного документооборота. «Сейчас можно полностью провести дело, не выходя из офиса или квартиры.

Встречи и консультации, заключение соглашения, ознакомление с материалами дела, подача процессуальных документов, участие в судебных заседаниях – все это доступно в онлайн-формате», – подтверждает Михалевич.

В свою очередь, гендиректор «Юридического бюро № 1» Юлия Комбарова поясняет, что «многие компании внедряют legal tech инструменты, активно используют их в практике и частные юристы – от CRM до онлайн-консультаций».

Данный тренд характерен и для Фемиды. «В судах общей юрисдикции чаще стали применять прием и подачу документов в электронном виде, через личный кабинет: формат, давно привычный в арбитраже, теперь быстрее приживается и в общей юрисдикции, даже в уголовном процессе», – развивает мысль Коблев.

Помимо прочего digital помогает автоматизировать процессы в правовых департаментах.

«Это и конструктор документов, работающий на базе искусственного интеллекта, и инструмент, упрощающий процесс и снижающий риски работы с персональными данными, и алгоритм по автоматизации любого вида комплаенса (налоговый, антимонопольный, антибанкротный, антикоррупционный, санкционный), и пакетное решение по переходу на налоговый мониторинг», – дополняет управляющий партнер «Пепеляев групп» Сергей Пепеляев. Эксперт отмечает ажиотаж вокруг этих услуг и предрекает увеличение предложения.

Безусловно, онлайн-формат благотворно сказался и на развитии деловой среды. «Общение среди коллег сейчас не ограничивается границами своего города. Мы видим все больше мероприятий за пределами Москвы и Петербурга, которые собирают топовых юристов.

Обычно это региональные форумы (на Дальнем Востоке, в Сибири и Черноземье)», – замечает Али. По его мнению, это подтверждает развитие профессионального сообщества путем трансформации из локального в федеральное.

Эти тренды будут только усиливаться, предрекает Комбарова: «Вскоре юридическая компания в офлайне будет представлять собой лишь приемную для передачи документов».

Вслед за документооборотом и коммуникацией изменились и методы расширения клиентской базы: новацией в этой сфере стал нетворкинг. «Онлайн-форматы, к сожалению, редко бывают удачными. Все-таки выбор юридической услуги – это очень доверительный процесс, который сложнее организовать удаленно», – скептически оценивает изменения Али.

Поиск клиентов через интернет касается не только фирм – онлайн способствует продвижению личного бренда в публичном пространстве. «Изоляция привела к росту пользования соцсетями. Все больше юристов ведут блог в Instagram, YouTube, TikTok, где делятся опытом как с коллегами-профессионалами, так и с гражданами, которые о законах знают не так много», – отмечает Спиридонова.

Кажущаяся доступность юридической помощи привела к тому, что юридические услуги стали предлагаться повсеместно. Но зачастую оказывают их лица, не имеющие даже базового юридического образования. «Перенасыщение рынка юристов приводит к снижению цен на юридические услуги. Но на демпинг могут пойти только те, чье качество услуг, мягко говоря, оставляет желать лучшего», – констатирует Михалевич.

В то же время эксперты призывают не преувеличивать возможности информационных технологий и цифровизации, критикуя распространяющееся мнение, будто в скором будущем искусственный интеллект заменит юристов. «Нам представляется, что подобное в принципе невозможно, ибо инструменты, облегчающие труд специалиста, никогда не смогут принимать решения за юриста», – утверждает Арутюнов.

Есть у цифровизации еще один плюс – развитие интеллектуальной собственности. «Из-за ухода в digital вопросы в этой сфере неизбежно возникают и у непрофильных компаний.

Поэтому даже бизнес из реального сектора, которому были интересны максимум патенты, начинает задаваться такими вопросами, как охрана прав на программное обеспечение», – говорит Али. Эксперт отмечает, что в 2021 г.

все острее чувствуется «наполнение» рынка интеллектуальной собственности и IT-специалистов.

Оборотной стороной массовой цифровизации стало увеличение числа киберпреступлений. К ним Коблев относит как преступления в сфере компьютерной информации, так и хищения, совершенные с использованием компьютерной техники или ориентированные на приобретение криптовалютных активов.

Тяжелая экономическая ситуация и карантинные меры привели к росту числа банкротств. «Объем юридических услуг кредиторам растет. Теперь компании занимаются ранее не свойственными им делами о банкротстве.

Вследствие этого в банкротный бизнес приходит много новых юристов и управляющих.

Но несмотря на рост рынка, молодым управляющим работать тяжело: много рисков ввиду новизны работы, а заработок небольшой», – обращает внимание Комбарова.

Среди прочих новаций, касающихся арбитражных управляющих, – инструменты финансового воздействия. «Все чаще суды возлагают на управляющих штрафы и иные экономические санкции, наложенные на должника в публично-правовом порядке, – в 2021 г. было семь таких случаев.

Ранее либо таких примеров не было совсем, либо число таких решений не превышало трех.

В 1,5 раза чаще управляющих привлекают к ответственности за нарушение очередности текущих платежей», – замечает руководитель правового бюро «Олевинский, Буюкян и партнеры» Эдуард Олевинский.

В то же время нельзя не отметить положительный эффект моратория на банкротство и мер господдержки, которые позволили спасти бизнес. «Все ожидали, что мораторий лишь отложит волну банкротств, но по итогам первого полугодия 2021 г.

количество введенных процедур банкротства оказалось почти на 20% меньше, чем в докризисном 2019 году», – отмечает партнер, соруководитель судебно-арбитражной практики АБ «Егоров, Пугинский, Афанасьев и партнеры» Денис Архипов.

Но в целом высокая волатильность регулирования банкротства сохраняется, указывает Олевинский.

«Если выстроить тенденции перемен в порядке убывания их влияния на экономику, то, пожалуй, первым и главным изменением этого года будет возложение на залогодержателей большего бремени, связанного с обращением взыскания на предмет залога в процедурах банкротства.

Интригой года можно считать применимость этого правового режима к НДС, восстановленному после продажи предмета залога. Споры об этом уже имеются в судах нижестоящих инстанций», – подчеркнул эксперт.

Его коллега обращает внимание на увеличение налоговых проверок и другие вызывающие беспокойство юристов примеры активизации Федеральной налоговой службы (ФНС). «Из последних новинок – расширение полномочий ФНС на аннулирование деклараций, привлечение контролирующих лиц к субсидиарной ответственности в рамках дел о банкротстве с налоговыми недоимками и проч.», – констатирует Пепеляев.

Важным трендом этого года являются корпоративные споры, где большую роль играет семейный аспект, в особенности борьба за наследство.

«Пандемия коронавируса стала причиной смерти ряда предпринимателей, а вместе с этим и передела их бизнеса.

За последний год мы наблюдаем несколько крупных корпоративных конфликтов на этом фоне, в основе которых – запутанные, неурегулированные отношения с партнерами, супругами и наследниками», – отмечает Архипов.

На процесс смены устоявшейся с 1990-х парадигмы отношений в бизнес-среде обращает внимание партнер АБ «Забейда и партнеры» Дарья Константинова.

«Устные договоренности о распределении долей в компании и прибыли могут работать между партнерами, но ровно до того момента, пока обе стороны договора живы, помнят и принимают свои обязательства. Но смерть одного из партнеров может стать значимым триггером для инициирования бизнес-конфликта.

Наследники и квазинаследники отказываются признавать устные договоренности между бывшими партнерами и действуют в направлении извлечения максимальной пользы для себя», – поделилась наблюдениями эксперт.

По ее словам, такие конфликты все чаще разрешаются с помощью инициирования различных уголовных дел. При этом число дел в арбитражах, традиционной вотчиной которых ранее являлись корпоративные споры, в 2021 г. снизилось.

Объемы уголовного производства, напротив, только растут. «Возвращается ряд преступлений, о которых мы уже почти забыли: кражи автомобилей, рэкет, рейдерские атаки силового характера и т. д.», – выделил Тай еще одно последствие пандемии.

Читайте также:  Обжалование решений налоговой - услуги адвоката

Одним из самых неожиданных юридических трендов этого года, на который обратил внимание адвокат Курмаев, стала заметная активизация Конституционного суда (КС) РФ.

«Ранее КС указывал на неполное соответствие норм, но эти указания были проигнорированы законодателем, и изменения не были внесены. Как следствие, КС теперь прямо указывает, как применять ту или иную норму закона, – отмечает эксперт.

– Таким образом, КС начинает частично примерять на себя функцию законодателя».

Авторы – журналисты РАПСИ, специально для «Ведомостей»

Досье: Фесик Кирилл Александрович

26 июня 2020 г. 13:15

Председатель Оболонской в городе Киеве районной государственной организации (РГА). Кандидат юридических наук.

 • Место рождения, образование
 • Кирилл Фесик родился 3 октября 1986 года в Киеве.
 • Учился в частной шестилетней гимназии в Остраве (Чехия).

В 2008 году окончил Киевский национальный университет имени Т.Г. Шевченко по специальности “правоведение” и получил квалификацию “специалист права”.

Учился в Институте государства и права им. Корецкого (видимо, в аспирантуре).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”

Семья

Жена – Фесик Мария Алексеевна. Женщина с такими же данными значится приватным исполнителем Киевского исполнительного округа. Сын  – Илья.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Карьера

С июня 2007 по январь 2010 года – юрист адвокатского объединения “Адвокатское бюро “Валерий Сафронов и партнеры”.

С января по апрель 2010 года – физлицо-предприниматель, профиль – передача в аренду собственного или арендованного имущества. Деятельность прекращена.

 1. С апреля 2010 по октябрь 2014 года – директор ООО “Бюро адвоката Фесика”.
 2. С октября 2014 по август 2016 года – директор адвокатского объединения “Фесик, Сирко и партнеры”.
 3. В апреле и мае 2020 года – временно не работал.
 4. Распоряжением президента Владимира Зеленского №324/2020-рп Кирилл Фесик был назначен председателем Оболонской в городе Киеве районной государственной организации (РГА). 

С 19 августа 2014 по 16 июня 2019 года Оболонской РГА руководил Александр Цибульщак, уволенный распоряжением  президента Владимира Зеленского №226/2019-рп. Исполнение обязанностей главы РГА было временно возложено на первого заместителя – Людмилу Сагайдак. В настоящее время на официальном сайте Оболонской РГА Цибульщак значится первым заместителем главы райгосадминистрации. 

Общественная деятельность

Вел активную общественную и профессиональную деятельность антирейдерской направленности. Является автором ряда статей на эту тему.

 • 30 октября 2019 года принял участие во II Legal Real Estate Forum в рамках  второй сессии “Мошенничество и рейдерство —  алгоритмы защиты”.
 • Состоит в Негосударственной некоммерческой организации “Национальная ассоциация адвокатов Украины” (ЕГРПОУ 38488439).
 • Регалии и награды
 • Кандидат юридических наук.
 • Схемы, связи, скандалы
 • Сразу после вступления в должность Кирилл Фесик столкнулся с рядом практических проблем:
 • 19 мая 2020 года депутат Киевсовета Людмила Костенко (фракция “Солидарность”) попросила ликвидировать стихийную торговлю в подземном переходе по ул. Маршала Малиновского;
 • 22 мая 2020 года депутат Людмила Костенко обратила внимание на неудовлетворительное состояние подземного перехода на ул. Зои Гайдай;
 • 6 июня жители Оболонской набережной потребовали привести в порядок гору песка, под которой едва не погибла 10-летняя девочка;
 • 6 июня жильцы домов, прилегающих ко двору по ул. Героев Днепра, 33 возмутились торгами КП “Киевтранспарксервис” по продаже прав на организацию парковки в этом месте, считающемся единственным в микрорайоне публичным пространством. Примечательно, что Кирилл Фесик отреагировал на данный пост и написал в х: “Вижу. Будем разбираться”. 

На досрочных выборах ВР летом 2019 года адвокат Фесик сотрудничал с кандидатом в нардепы от “Слуги народа” по 217 округу Марьяной Безуглой.

18 июля 2019 года они вместе провели пресс-конференцию, на которой обвинили замглавы комиссии Киевсовета по вопросам бюджета и социально-экономического развития Людмилу Костенко  в подкупе избирателей (баллотировалась от “Европейской солидарности” Петра Порошенко). К слову, тогда же Фесик косвенно подтвердил, что штаб Безуглой тоже не брезгует подкупом избирателей.

Поради щодо поділу майна колишнього подружжя давав слухачам LHS Кирило Фесик

Правові підстави відступу від принципу рівності часток при поділі майна подружжя висвітлив у своїй лекції Кирило Фесик, керуючий партнер АО MITRAX, к.ю.н., адвокат.

Вважаючи заявлену тему однією з найскладніших у практиці, лектор визначив суть поділу майна і наголосив на тому, що презумпція спільної власності полягає в тому, що майно належить подружжю в рівних частках 50 на 50.

Саме в таких частках в ідеалі воно і має бути розділене, хоча на практиці, зокрема до поділу нерухомості, ця формула важко застосовна.

Так, лектор радить слухачам Legal High School на практиці вибудовувати переговорну позицію, яка полягає в тому, що іншій стороні пропонується модель поділу майна за оціночною вартістю. Третій спосіб поділу — пропозиція компенсації за майно, однак складність цієї моделі полягає в необхідності отримання згоди іншої сторони і відкриття рахунку в банку для переказу суми компенсації.

За словами лектора, підставою для відступу від рівності часток і визнання майна нероздільної власністю є дарування, спадщина, приватизація і придбання за рахунок власних коштів. Однак він підкреслив, що такий статус майна потребує доведення в суді. Процедура доведення полягає в створенні фінансової історії придбання майна, яка стане підставою для суду визнати майно нероздільної власністю.

 • За словами Кирила Фесика, особливістю майнових відносин в Україні є їх суттєва тінізація, тому документальне підтвердження вартості придбання того чи іншого майна або походження коштів для такого придбання буває складним.
 • Лектор наголосив, що відступати від рівності часток за Сімейним кодексом України можна заради дітей, які проживають з одним із подружжя, однак ніде не визначений розмір частки, який має відійти такій особі, тому вона, як правило, визначається судом.
 • Лектор зупинився на практиці Верховного Суду у справах, пов’язаних із поділом майна, і підкреслив, що практика нерівнозначних поділу не знаходить підтримки в судовій інстанції.
 • Зміна вартості майна також може стати підставою для нерівнозначного його поділу.

Лектор дав поради щодо протидії спробам іншої сторони відступити від рівності часток, для чого він рекомендує створювати документальне підтвердження вартості активів, які підлягають поділу. Наразі можливе відчуження рухомого майна (автомобіля) без згоди іншої сторони, однак вартість цього автомобіля потім має враховуватися при поділі.

«Рішення не повинно породжувати патові ситуації і нові спори, — вважає Кирило Фесик. — Воно має бути остаточним і повністю припиняти спір».

9 вересня 2021 року адвокати обговорять питання розвитку юридичного бізнесу в умовах пандемії | ЮРЛІГА

9 вересня 2021 року відбудеться Форум Асоціації адвокатів України «Адвокатура. Формула успіху. Трансформація бізнесу 2.0», під час якого будуть розглянуті питання розвитку юридичного бізнесу в умовах пандемії, просування юридичних послуг, трансформації бізнесу. На заході обговорять, як досягти і зберегти успіх на правничому полі в період «турбулентності».

Дата: 09 вересня 2021 року

Час: 09:00-18:00

Місце: в IQ Business Center (вул. Болсуновська, 13-15) та онлайн.

За промокодом «PARTNER» діє знижка 30%.

Перша сесія буде присвячена року з пандемією та глобальній трансформації бізнесу.

Спікери розглянуть найвиграшні та найпрогришні стратегії для розвитку юрбізнесу у постпандемічних реаліях, головні критерії конкурентоспроможності юрфірми, суперлітігацію та майбутнє спеціалізацій, зміну комунікації з юридичними радниками та критерії вибору зовнішних юристів. Також ви отримаєте топ-рекомендації від провідних адвокатів та юридичних фірм.

Під час другої сесії розглянуть «нові правила гри» в адвокатській практиці. Серед головних питань: курс на діджиталізацію та повне занурення в онлайн, роль сучасних ІТ систем для аналізу судових рішень, плюси та мінуси електронного суду і документообігу. Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва надасть рекомендації для адвокатів в судовому процесі.

Просуванню юридичних послуг в умовах пандемії присвячена третя сесія форуму. Будуть говорити про головні тренди, антикризовий маркетинг, живих юристів з мертвим контентом, User Experience, як частину конкурентної стратегії та кейси трансформації юрфірм.

Завершить захід сесія про гнучкий підхід до управління. Ви отримаєте рекомендації з оптимізації бізнес-процесів для підвищення ефективності; дізнаєтесь, яких показників не вистачає керуючим партнерам і що таке стратегічні сесії. Також будуть розглянуті питання про кібербезпеку, дистанційну роботу та автоматизацію.

 • Серед спікерів:
 • Ольга Дмитрієва, Олег Маліневський, Денис Бугай, Ірина Нікітіна, Ірина Мусійчук, Григорій Павленко, Арсеній Салалайко, Олег Мальський, Дмитро Шаповал, Ірина Беляєва, Дмитро Гадомський, Ірина Лук'янець, Олександр Липський, Андрій Пивоваров, Євген Ріяко, Олег Зубченок, Андрій Ілюк, Олександр Берназюк, Каріна Панченко, Катерина Дробязко, Наталія Клочкова, Андрій Приходько, та ін.
 • Партнери:
 • Amber Law Company, EQUITY, ETERNA LAW, АО Glagos, Pavlenko Legal Group, юридичний маркетплейс КОНСУЛЬТАНТ, ЛІГА:ЗАКОН, LI Group, Miller law firm, MITRAX , RIYAKO&PARTNERS, Teffi law firm, VB Partners, ZakonOnline.
Читайте также:  Як отримати аліменти за виконавчим листом?

Увага! Є можливість взяти участь у заході як офлайн, так і онлайн (дистанційно).

Програма та реєстрація: https://bit.ly/3mjswyC

З приводу участі звертайтеся, будь ласка, за наступними контактами:e-mail: forum@uaa.org.ua; моб: +38 067 343 34 07; +38 067 239 86 90; +38 067 441 10 27

У кривому розі відбулися vi міжнародні наукові кирило-мефодіївські читання — українська православна церква

Захід присвячений вшануванню Міжнародного дня слов’янської писемності й культури.

З благословення митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема та за підтримки Криворізької міської ради, 18 травня 2017 року у приміщенні Криворізького академічного міського театру драми і музичної комедії імені Тараса Шевченка, що у Центрально-Міському районі Кривого Рогу, відбулися VI Міжнародні наукові Кирило-Мефодіївські читання. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу єпархії.

Читання присвячені вшануванню творчої спадщини рівноапостольних Кирила і Мефодія, учителів словенських, які принесли слов’янським народам світло писемності та знань, а також:

  • 1955 років від дня преставлення апостола Андрія Первозванного (бл.62 р.);
  • 1950 років від дня преставлення славних і всехвальних першоверховних апостолів Петра і Павла ( 67 р.);
  • 1900 років від дня упокоєння апостола та євангеліста Іоанна Богослова (98-117 р.);
  • 980 років заснування Ярославом Мудрим першої відомої бібліотеки в Україні (1037 р.);
  • 930 років перенесення мощей Святителя і Чудотворця Миколая із Мір Лікійських в Бари (1087 р.);
  • 525 років українському козацтву (1492 р.) та 390 років від дня народження П.А. Дорошенка (1627-1698 рр.), українського державного і військового діяча;
  • 25 років знайдення мощей сщмч. Володимира, митрополита Київського та відродження в Києво-Печерській Лаврі Київської духовної академії (1992 р.).

Пленарне засідання конференції розпочалося доповіддю «Православ’я як найвищий сенс української нації» Керуючого Криворізькою єпархією, митрополита Криворізького і Нікопольського Єфрема, кандидата богослов’я.

«Україна є спадкоємницею Київської Русі, наступницею її священної спадщини – православної віри.

За суттю, історія України – це історія нашої святості» – так писав Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир (+2014).

Вітання з нагоди відкриття Читань від Голови Синодального Відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ, митрополита Полтавського та Миргородського Филипа зачитала секретар відділу Ірина Ковальчук. Від Криворізької міської Ради учасників зібрання привітав її секретар Маляренко С.В.

Увазі присутніх була представлена доповідь «Постать Святителя Миколая як норма віри і святості в контексті святкування 930-річчя перенесення святих мощей в місто Барі» настоятеля храму Свт. Миколая Чудотворця м. Кривого Рогу протоієрея Димитрія Салатюка.

Продовжилось пленарне засідання повідомленням на тему: «Інформаційна безпека особистості і сучасність:проблеми і шляхи їх подолання» проректора Донецького юридичного інституту МВС України Нестерова Д.І.

З доповіддю на тему: «Маніфестація фразеологізмів біблійного походження в українській мові ХVІІ ст.» виступив доцент кафедри української мови та методики її навчання ДВНЗ «Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини» (м. Умань) Денисюк В.В.

Після цього присутні у залі прослухали виступ Голови Відділу соціального служіння Криворізької єпархії, настоятеля храму Трьох святителів м. Кривого Рогу, протоієрея Василя Сніжка на тему: «Соціальне служіння Церкви в українському суспільстві».

Завершилось пленарне засідання доповіддю начальника об’єднаного штабу координації та ради козацтва Нікопольського краю (м. Нікополь) Півня С.В. під назвою: «525 років української вольниці».

Після закінчення пленарного засідання перед присутніми виступили з концертною програмою творчі колективи закладів освіти і культури та недільних шкіл міста Кривого Рогу.

Далі Наукові читання мали продовження у наступних секціях:

 • «Православне просвітництво за Кирило-Мефодіївською традицією в історії України» (керівник секції – протоієрей Анатолій Бондар, голова місіонерського відділу Криворізької єпархії);
 • «Національні й духовні цінності сучасної молоді» (керівник секції – протоієрей Антоній Бондар, голова відділу у справах молоді Криворізької єпархії);
 • «Освітній простір як фундамент християнських чеснот» (керівник секції – протодиякон Максим Онищенко, клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Кривого Рогу);
 • «Слов’янська культура: витоки, традиції, взаємовпливи» (керівник секції – ієрей Олександр Лєсков, настоятель храму святої рівноапостольної Марії Магдалини м. Кривого Рогу);
 • «Християнські цінності й чесноти в мистецтві та літературі» (керівник секції – протоієрей Василь Сніжко, голова Відділу соціального служіння Криворізької єпархії);
 • «Захист сім’ї як цивілізований виклик ХХІ століття. Родинні взаємини – основа православного світогляду» (керівник секції – протоієрей Ігор Сутурін, голова Відділу у справах сім’ї Криворізької єпархії);
 • «Мовний простір в Україні та світі» (керівник секції – протоієрей Роман Борак, настоятель храму преподобних Антонія і Феодосія м. Кривого Рогу, кандидат богослов’я);
 • «Духовно-ціннісні пріоритети в контексті збереження здоров’я молоді» (керівник секції – протоієрей Вадим Уяздовський, голова Відділу «Церква і медицина» Криворізької єпархії, викладач Криворізького медичного коледжу, лікар КЗ «Міська клінічна лікарня №2» м. Кривого Рогу).

Наприкінці роботи секцій було підбито загальний результат дискусій та окреслені плани щодо проведення VIІ Міжнародних наукових Кирило-Мефодіївських читань, присвячених вшануванню міжнародного дня слов’янської писемності й культури, у травні 2018 року.

Кирило Шевченко: Ми будуємо не "банк добрих порад", а орієнтир для реального бізнесу — Delo.ua

26 червня в Торгово-промисловій палаті України відбувся «Національний форум розвитку МСБ 2018: Час зростати».

У заході прийняло участь близько 500 представників малих та середніх підприємств, організацій підтримки бізнесу, уряду, а також міжнародного співтовариства донорів та фінансових установ.

Фінансовим партнером форуму виступив державний АБ «Укргазбанк», який презентував один із своїх стратегічних напрямків свого розвитку — всебічне фінансове сприяння сектору МСБ. 

«Укргазбанк» — це не «банк добрих порад», а банк максимальної кооперації з бізнесом, який разом з International Finance Corporation  спрощує доступ до фінансування для українського малого та середнього бізнесу і сприяє подальшим інвестиціям в економіку України», — акцентував Голова Правління «Укргазбанку» Кирило Шевченко.

За його словами, реалізація проекту з IFC «Стати лідером у сфері банківських послуг для МСБ» матиме значний позитивний вплив на розвиток та рівень конкурентоздатності українського МСБ. «Ця угода спрямована на три речі. Перше, це здешевлення кредитів.

За деякими програмами, які ми фінансуємо, вартість фінансування становить 8-9% річних у гривнях. Це нижче рівня інфляції, тут немає жодних прихованих комісій. Друге — це подовження терміну кредитування.

Сьогодні ми  можемо сказати, що у нас термін фінансування з деяких ліній з нашими партнерами: з Європейським інвестиційним банком, з IFC становить до п»яти років, і сьогодні ми його продовжили до 7 років. Третє, це робота з можливими каналами дистанційного обслуговування.

Вона у нас щойно розпочата. І ще — ми запровадили програми лізингу для малого та середнього бізнесу», — пояснив він.

Подписывайтесь на наш Telegram канал

Кирило Шевченко також додав, що банк розпочав роботу з МСБ у 2015 році, а зараз банк вже має більше ніж 50 тисяч клієнтів — підприємців МСБ.

Керівник Організації економічного співробітництва і розвитку Євразійської програми Вільям Томпсон наголосив, що перш за все Україна потребує швидкозростаючих інноваційних МСБ.  

Все новости

«Ми працюємо з Україною як в економічних, так і соціальних напрямах. Питання розвитку МСБ завжди знаходяться у центрі нашої адже, по-перше, МСБ відіграє ключову роль у розвитку України: це переважна більшість зайнятості, виробництво значної частки ВВП України.

Однак, ключова проблема МСБ — це низьке виробництво праці і те, що багато підприємств перебувають «на грані виживання». Україна потребує перш за все критичної маси швидко зростаючих інноваційних МСБ, які здатні створити більше високопродуктивних робочих місць.

Насправді, МСБ потребує того, що й будь-який бізнес — стабільних і прозорих умов існування та доступу до світових ринків.

Ми дуже підтримуємо реформу з децентралізації, адже саме таким шляхом Україна зможе зробити зі свого культурного, економічного, мовного різноманіття справжню економічну перевагу», — зазначив Вільям Томпсон.

Проблеми та розвиток українського сегменту малого та середнього бізнесу на Національному форумі також обговорювали керівник ОЕСР Євразія Вільям Томпсон, перший радник і керівник відділу програм зовнішньої допомоги у секторі економічної співпраці, енергетики, інфраструктури та довкілля, Представництво ЄС в Україні Йоганнес Баур, керівник проекту EU4Dusiness | FORBIZ Маттіс Халдер, бізнес-омбудсмен Альгідрас Шемета. 

Ссылка на основную публикацию