Місце реєстрації шлюбу

Місце реєстрації шлюбу

Весілля – особливий день в житті кожної людини. У нашій країні для того, щоб стати чоловіком і дружиною, необхідно офіційно зареєструвати шлюб. Про те, як це зробити, читайте в нашому матеріалі.

Відповідно до Сімейного Кодексу РФ, можуть укласти шлюб чоловік і жінка, які мають не тільки бажання, але і можливості. Як мінімум, повинні бути відсутніми підстави для заборони вступу в шлюб. По-перше, шлюб в Російській Федерації можливий тільки між різностатевими особами, а по-друге, вік, згідно з яким за законом можна укласти шлюб, встановлено на рівні 18 років. Але є і винятки.

Іноді законодавство допускає укладення шлюбу з 16 років і навіть з 14 років у деяких регіонах (Московська, Білгородська, Вологодської, Нижегородська і Калузька області).

Знизити шлюбний вік можна, наприклад, коли майбутня дружина вагітна чи молода людина йде в армію (а також в інших, передбачених законом, випадках). Реєстрація шлюбу за виняткових обставин можлива тільки з дозволу органів місцевого самоврядування.

При реєстрації шлюбу неповнолітніми також необхідна згода їх батьків, а в разі їх відсутності – опікунів.

Місце реєстрації шлюбу

Реєстрація шлюбу відбувається після подання заяви та всіх необхідних довідок. Як правило, строк реєстрації шлюбу призначається після закінчення 30 днів після дати подання заяви та не пізніше 12 місяців з дня його написання. На практиці ж доводиться чекати близько двох місяців, проте влітку наречених більше, тому строк може бути довшим.

Сам процес одруження може проходити в формі урочистої церемонії в окремому залі з гостями, кільцями, весільним платтям, свідками, рушником і музикою. Однак атмосфера може і не бути урочистій – можна розписатися в кабінеті державного реєстратора записи актів громадянського стану навіть без сукні нареченої і кілець.

Кожен вибирає те, що йому по душі і по кишені. У тому і іншому випадку молодята отримають те, за чим прийшли, – визнання своєї добровільної згоди вважати другу половину дружиною або чоловіком і, відповідно, поява у останнього прав і обов'язків, згідно з чинним законодавством.

Також важливо відзначити, що реєстрація шлюбу відбувається тільки при особистій присутності бажаючих укласти шлюб осіб.

Місце реєстрації шлюбу

Але бувають випадки, коли укладення шлюбу неможливо. Вони прописані в законодавстві Російської Федерації, а саме – в Сімейному Кодексі.

До них відносяться:

 • знаходження особи у зареєстрованому шлюбі;
 • між родичами (заборонені спілки зі своїми бабусями, дядьками, братами, сестрами, племінниками);
 • якщо наречений або наречена (або обидва) є недієздатними (визнані рішенням суду такими);
 • між усиновителями і усиновленими.

Місце реєстрації шлюбу

У тому випадку, якщо ви отримали відмову в реєстрації союзу, його завжди можна оскаржити до вищестоящої організації або до суду. Порядок оскарження простий.

Медичне обстеження перед укладенням шлюбу проходити необов'язково, це робиться тільки за бажанням пари. Причому результати обстеження особи можуть бути повідомлені парі спільно лише при згоді на це обстежуваного.

В іншому випадку – це лікарська таємниця, відома лише пацієнта і лікаря.

Однак якщо після укладення шлюбного союзу з'ясується, що чоловік хворий на венеричну (або яким-небудь іншим захворюванням і не повідомив про це до укладення шлюбу другим з подружжя, цей союз може бути визнаний недійсним, і шлюб буде анульований.

Місце реєстрації шлюбу

Якщо чоловік і жінка, що досягли шлюбного віку і реєструють союз вперше, то від них вимагається заповнення заяву за Формою 3 встановленого зразка і оплата державного мита. Можна також подати заяву через сайт державних послуг, запевнивши його електронними підписами. Крім цього, існує можливість подати заяву про бажання вступити в союз із нотаріально посвідченим підписом другої особи.

У заяві вказується, що згода осіб є добровільним, підтверджується відсутність підстав для заборони вступу в шлюб, вказується вік, інформація про наявність дітей.

Також надається персональна інформація, записана в документах, що засвідчують особу, прописується те, яке прізвище буде носити кожен із подружжя після укладення шлюбу, зазначається національність, освіта, сімейний стан на момент вступу в шлюб. Заява це спільне і підписується обома особами.

До заяви додаються документи, що підтверджують викладені вище факти. Державне мито встановлено в розмірі 350 рублів. Урочиста реєстрація буде коштувати трохи дорожче.

Місце реєстрації шлюбу

В поточному році стала можливою реєстрація шлюбу в будь-якому регіоні Російської Федерації, незалежно від реєстрації місця проживання. Для подачі заяви достатньо звернутися в будь ЗАГС на території країни (без прив'язки до реєстрації місця проживання).

Можлива і реєстрація наречених без прописки одного з майбутнього подружжя. Відсутність реєстрації місця проживання не робить паспорт недійсним, і працівники РАЦСУ не мають права відмовити у прийнятті заяви та проведенні реєстрації шлюбу.

У заяві необхідно лише вказати, що місце постійного проживання відсутній.

Місце реєстрації шлюбу

Існують випадки, коли реєстрацію треба прискорити і провести її не через місяць-два і більше, а набагато швидше – у строк до одного місяця з моменту подачі заяви.

Розглянемо найпоширеніші з них:

 • вагітність жінки – довідка з лікарні прискорить дату реєстрації;
 • важка хвороба майбутнього чоловіка;
 • щойно народжений малюк, батьками якого є майбутні подружжя;
 • тривале відрядження одного з майбутнього подружжя.

Місце реєстрації шлюбу

В таких випадках дату укладення шлюбу можна дізнатися в момент подачі заяви. Необхідно пам'ятати, що вказуючи підстави для термінової реєстрації, завжди треба прикладати офіційний документ, що підтверджує обставина, що дає підставу для реєстрації шлюбу в більш короткий термін.

Як ми вже говорили вище, реєстрація може бути як урочиста, так і неторжественная. Може вона бути термінова і проста. Можна розписатися в Рагсі, а урочисту церемонію провести в будь-якому вподобаному місці.

Для цього пара розписується в Загсі, отримує свідоцтво про укладення шлюбу і вже в урочистій обстановці з гостями і в красивому місці проводить зворушливу церемонію з красивим платтям, кільцями.

Все це, як правило, відбувається в якому-небудь мальовничому місці, щоб радість від одруження запам'яталася надовго і молодим, і їх гостям.

Місце реєстрації шлюбу

Якщо молоді не хочуть свята або традиційного весілля, вони можуть зареєструвати шлюб без сукні і кілець у будь-якій, навіть будній день (крім неділі й понеділка). При неурочистій реєстрації можуть бути лише майбутні дружини і фотограф. Гості в даному випадку можуть привітати молодих тільки на вулиці.

Місце реєстрації шлюбу

Можна провести термінову реєстрацію шлюбу, наприклад, при вагітності. А можна і призначити термін з моменту подачі заяви протягом 12 місяців. Однак при такому великому терміні необхідно підтвердити своє бажання реєструвати шлюб.

У різних ЗАГСах – в різні строки (від двох тижнів до місяця до передбачуваної дати укладення шлюбу).

У разі хвороби або непередбачених обставин дату реєстрації шлюбу можна перенести, написавши про це відповідну заяву і приклавши підтверджують офіційні документи.

Про те, як подати заяву в ЗАГС, дивіться у наступному відео.

Державна реєстрація шлюбу:порядок реєстрації, терміни та місце реєстрації шлюбу, документи, необхідні для реєстрації шлюбу | Піщанська сільська рада

Місце реєстрації шлюбу

Загальна інформація

Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному шлюбі. Жінка та чоловік мають право на повторний шлюб лише після припинення попереднього шлюбу. Присутність нареченого та нареченої в момент державної реєстрації їхнього шлюбу є обов’язковою.

державна реєстрація шлюбу через представника не допускається. Право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. Шлюбний вік для жінки встановлюється у сімнадцять років, а для чоловіка – у вісімнадцять років. За заявою особи, яка досягла чотирнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

Куди звернутися для державної реєстрації шлюбу

Заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до будь-якого державного органу реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу. Шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років

За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам. Тобто, особа, яка не досягла вісімнадцяти років, але якій виповнилося 16 років, має право звернутися із заявою до суду про надання права на шлюб. Така заява подається до суду за місцем проживання заявника.

 • Вартість реєстрації шлюбу
 • Щоб дізнатися вартість послуги реєстрації шлюбу потрібно звернутися до відділу ДРАЦС де плануєте реєструвати шлюб.
 • Документи, необхідні для реєстрації шлюбу
 • Для державної реєстрації шлюбу жінкою та чоловіком особисто подається заява до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором.
 • Також, з собою потрібно мати документи які посвідчують особу, а саме паспорт громадянина України або паспортні документи іноземця чи документ, що посвідчує особу без громадянства
Читайте также:  Изменение размера алиментов

Якщо жінка та/або чоловік не можуть через поважну причину особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу, таку заяву, нотаріально засвідчену, можуть подати їх представники. Повноваження представника повинні бути нотаріально засвідчені.

Повторний шлюб реєструється органом державної реєстрації актів цивільного стану за умови пред'явлення особами, які раніше перебували в шлюбі, документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу

Терміни державної реєстрації шлюбу

Державна реєстрація шлюбу проводиться після закінчення одного місяця з дня подання нареченими заяви про державну реєстрацію шлюбу. За наявності поважної причини і з дозволу керівника органу державної реєстрації актів цивільного стану державна реєстрація шлюбу проводиться до закінчення зазначеного строку.

У разі вагітності нареченої, народження нею дитини та якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, державна реєстрація шлюбу проводиться в день подання відповідної заяви або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця.

Якщо є відомості про наявність перешкод для державної реєстрації шлюбу, керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану може відкласти таку реєстрацію, але не більш як на три місяці.

Якщо наречені не з'явилися для проведення державної реєстрації шлюбу і не повідомили про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність.

Якщо наречені не можуть з'явитися з поважної причини для проведення державної реєстрації шлюбу у встановлений день, строк такої реєстрації переноситься за їх письмовою заявою на інший день.

У такому разі строк перенесення реєстрації шлюбу не може перевищувати одного року від дня подання відповідної заяви.

Місце державної реєстрації шлюбу

Державна реєстрація шлюбу проводиться у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану. За заявою наречених державна реєстрація шлюбу може проводитися за місцем їх проживання, за місцем надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважної причини прибути до органу державної реєстрації актів цивільного стану.

Державна реєстрація шлюбу проводиться у присутності нареченої та нареченого з пред'явленням для посвідчення їх особи і віку паспортів громадянина України або паспортних документів іноземця чи документа, що посвідчує особу без громадянства.

Державна реєстрація шлюбу через представника не допускається. Свідоцтво про державну реєстрацію шлюбу видається кожному із подружжя.

Отримати безкоштовну юридичну консультацію можна у Новомосковському бюро правової допомоги (м. Новомосковськ, вул. Гетьманська, буд. 12:

Порядок державної реєстрації шлюбу

Місце реєстрації шлюбуШлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушення жінки та чоловіка до шлюбу не допускається (стаття 24 Сімейного кодексу України).

Присутність нареченого та нареченої в момент державної реєстрації їхнього шлюбу є обов’язковою. Державна реєстрація шлюбу через представника не допускається.

Шлюбний вік

Право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. Шлюбний вік для жінки та чоловіка встановлюється у вісімнадцять років.

1. Шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років .

2. Особи, які бажають зареєструвати шлюб, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.

За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам

1. Право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку .

2. За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

 • Заява про державну реєстрацію шлюбу
 • Жінка та чоловік, які бажають зареєструвати шлюб, подають особисто письмову заяву за встановленою формою до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором.
 • Особи, які подали заяву про державну реєстрацію шлюбу, вважаються нареченими.

Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про державну реєстрацію шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, справжність підпису (ів) на якій засвідчено нотаріально, можуть подати їх представники. Повноваження представника мають ґрунтуватись на нотаріально посвідченій довіреності.

 1. Якщо державна реєстрація шлюбу у визначений день не відбулася, заява про державну реєстрацію шлюбу втрачає чинність після спливу трьох місяців від дня її подання (стаття 28 Сімейного кодексу України).
 2. Терміни державної реєстрації шлюбу

Шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про державну реєстрацію шлюбу.                           .                За наявності поважних причин керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану дозволяє державну реєстрацію шлюбу до спливу цього строку. 

           У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви, або у будь-який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця ( стаття 32 Сімейного кодексу України).

 • Місце державної реєстрації шлюбу
 • Шлюб реєструється у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану.
 • За заявою наречених державна реєстрація шлюбу проводиться в урочистій обстановці.
 • За заявою наречених державна реєстрація шлюбу може відбутися за місцем їхнього проживання, за місцем надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважних причин прибути до органу державної реєстрації актів цивільного стану .
 • У цих випадках наявність поважної причини повинна бути підтверджена документально.
 • Документи необхідні для державної реєстрації шлюбу
 • При державній реєстрації шлюбу подаються паспорти або паспортні документи наречених.
 • Особа має право на повторний шлюб після розірвання шлюбу та одержання свідоцтва про розірвання шлюбу або рішення суду, яке набрало законної сили (стаття 116 Сімейного кодексу України).
 • Повторний шлюб реєструється органом державної реєстрації актів цивільного стану за умови пред’явлення особами, які раніше перебували в шлюбі, документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу (частина друга стаття 14 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

Державна реєстрація шлюбу засвідчується Свідоцтвом про шлюб, зразок якого затверджує Кабінет Міністрів України.  (Свідоцтво про державну реєстрацію шлюбу видається кожному із подружжя).

 Запрошуємо зареєструвати шлюб в Станишівській сільській раді, Житомирського району, Житомирської області, яка знаходиться за адресою с.Станишівка про вул. Парникова, 3.

                                                      Телефон для довідок 49-27-10.

Державна реєстрація шлюбу в Україні: особливості процедури

Місце реєстрації шлюбуДержавна реєстрація шлюбу в Україні: особливості процедури Припустимо, ви вже зважили всі «за» і «проти» рішення скріпити свій союз шлюбними узами, зробили пропозицію, повідомили про це батьків, і – задумалися … Як же задати старт вашого щасливого сімейного життя? Що необхідно зробити, щоб отримати заповітне свідоцтво про шлюб, яке дасть вам законне право називати один одного чоловіком і дружиною? На всі, питання, які пов’язані з державною реєстрацією шлюбу ми постаралися відповісти в цій статті.

Куди писати заяву, щоб зареєструвати шлюб?

Про це, здається, знає кожен, але не зайвим буде уточнити: заява подається до будь-який орган державної реєстрації актів цивільного стану. Або просто – в ДРАЦС.

Варто звернути увагу, що ч.1 ст. 28 Сімейного Кодексу, містить у своїй формулюванні слово «будь-хто». А це означає, що чоловік і жінка у своєму бажанні одружитися не прив’язані до прописки в паспорті, тобто мають право подати заяву в будь який ДРАЦС, територіально знаходиться в межах України.

З якими документами необхідно йти в ЗАГС в Україні?

Крім того, що майбутні подружжя повинні особисто заповнити заяву, вони повинні мати з собою:

  – Паспорта;
  – Квитанцію про сплату держмита;
  – Свідоцтво про розірвання шлюбу, аналогічне рішення суду або свідоцтво про смерть одного з подружжя (якщо шлюб не перший).

Якщо особиста присутність не представляється можливим – не біда. Можна вибрати будь-кого з числа своїх знайомих і у нотаріуса написати на нього довіреність. Тоді він зможе виконати за вас дані юридичні дії. Представником може бути і професійний юрист.

Як в ДРАЦСі призначають дату весілля в Україні?

«Уж замуж не в терпёж» – приказка життєва, недарма народна мудрість … Але український законодавець, розуміючи всю відповідальність скоєного кроку, надає можливість закоханим ще раз подумати. Ч.1 ст. 32 СК якраз говорить про це: шлюб реєструється після закінчення 1 місяця з дня подання заяви.

Один місяць – це орієнтовний термін, а не конкретний. Що це означає? Раніше місяці реєстрація не може бути проведена, пізніше – цілком. Не завжди буває вільним місце для реєстрації на дату, яка настане через місяць після подачі заяви. Тому запасіться терпінням, можливо, вам доведеться грати весілля і через 2 місяці.

Чи можна зіграти весілля швидше, ніж через місяць?

Весілля в Україні можна зіграти і раніше, ніж через покладений місяць, у ряді певних випадків:

  – Якщо наречена вагітна (і цьому є медичне підтвердження);
  – При народженні нею дитини (теж необхідна довідка з пологового будинку);
  – Якщо життю нареченої або нареченого щось загрожує (наприклад, чоловік вирушає на війну і т.д.).
Читайте также:  Разъяснение ВАСУ о порядке взыскания налогового долга

Зареєструвати шлюб тоді можна хоч в той же день, коли ви прийшли і написали заяву або ж протягом місяця з дня її подання.

Шлюбний вік: коли вже можна…

На даний момент відповідно до ч.1 ст. 23 СК шлюбний вік встановлено на рівні 18 років. Саме з цього віку особа стає повнолітнім, абсолютно дієздатним, тому може розпоряджатися власним життям і приймати самостійні рішення, які несуть для обличчя правові наслідки.

До 2012 рік шлюбний вік мав гендерний поділ: для чоловіків – 18 років, для жінок – 17.

Мала місце правова колізія, оскільки в 17 років особа ще недієздатна, але незважаючи на це могла вийти заміж, навіть не маючи на те документального дозволу законних представників (батьків).

З зазначеного періоду вона усунена, а тому загальним правилом є таке: і чоловіки, і жінки можуть вступати в шлюб з 18 років.

Тільки суд може знизити поріг шлюбного віку до 16 років своїм рішенням, яке приймається на основі заяви неповнолітньої особи, виходячи з її інтересів.

Як бути, якщо ви передумали реєструвати шлюб?

Місяць роздумів для цього і наданий – щоб ви мали можливість змінити своє рішення. Жодних правових наслідків ваші дії не матимуть, але врахуйте, що згідно ч.3 ст. 31 СК, якщо інша сторона здійснила якісь витрати на підготовку, то ви повинні будете їх відшкодувати.

А також, якщо ви отримали подарунок, оформлений договір дарування, приурочений до вашого весілля, то можливо вам доведеться його повернути. «Можливо» – так як це вирішує суд.

Ваша «невдала» друга половинка може подати до суду заяву про розірвання договору.

Якщо суд задовольнить вимоги, то доведеться повертати подароване в натурі або відшкодовувати його вартість, якщо перший варіант неможливий.

Регистрация брака в Украине

Все вопросы, связанные с семейными отношениями регулируются Семейным кодексом Украины. По этому кодексу «Брак – это семейный союз мужчины и женщины, зарегистрированный в государственном органе регистрации актов гражданского состояния». Религиозный обряд (венчание) или гражданский брак не дают супругам юридических прав и обязанностей семьи.

В браке мужчина и женщина имеют равные права и обязанности. Супруги имеют одинаковые права на пользование имуществом, которое было приобретено во время совместной семейной жизни. Мужчина и женщина имеют одинаковые права на уважение своей индивидуальности, своих привычек, на физическое и духовное развитие, получение образования, создание условий для работы и отдыха.

Супруги имеют право распределить между собой обязанности в семье и совместно решать все важные вопросы семейной жизни. Каждый из супругов имеет право на материнство или отцовство и обязан содержать детей до совершеннолетия. Мужчина и женщина свободны в выборе профессии и место проживания.

Для официальной регистрации брака необходимо только взаимное согласие лиц, которые решили вступить в брак и достижение ими брачного возраста.

Работник ЗАГСа должен ознакомить жениха и невесту с условиями и порядком регистрации брака, с правами и обязанностями будущих супругов, будущих родителей. Предупредить про ответственность за скрытую информацию, которая может препятствовать регистрации брака.

Прежде чем ставить штамп в паспорте, необходимо определиться с фамилией. Каждый из супругов может сохранить свою добрачную фамилию или перейти на фамилию жениха или невесты.

Порядок регистрации брака в Украине в вопросах и ответах

На этой странице собраны часто задаваемые вопросы, касающиеся порядка и нюансов регистрации брака в Украине, а также ответы на них. Если Ваша ситуация нестандартная и Вы хотите задать вопрос касающийся регистрации брака, Вы можете сделать это здесь.

Что нужно взять в ЗАГС в день росписи? Если Вы будете проводить торжественную регистрацию брака, обязательно возьмите с собой в ЗАГС следующее:

 • Паспорта
 • Свадебный рушник
 • Свадебный каравай
 • Бокалы для молодоженов
 • Обручальные кольца
 • Шампанское
 • Коробка конфет

Паспорта необходимо будет отдать сотрудникам ЗАГСа ещё до начала торжественной регистрации, чтобы они внесли необходимые записи (поставили штампы в паспорта).
Что главное не забыть в день регистрации брака? Регистрация брака не состоится, если Вы придете в ЗАГС без паспортов. Присутствие жениха и невесты обязательно.
Какое основание для брака? Брак основывается на свободном согласии женщины и мужчины. Принуждение женщины и мужчины к браку не допускается. Женщина и мужчина, которые желают зарегистрировать брак, подают лично письменное заявление по установленной форме в ЗАГС (государственный орган регистрации актов гражданского состояния).
Какие документы необходимо предоставить в ЗАГС при оформлении заявления на регистрацию брака? При регистрации брака в ЗАГС подаются:

 • Паспорта или паспортные документы жениха и невесты
 • Квитанция об уплате госпошлины (квитанцию и банковские реквизиты необходимо взять в отделе ЗАГС перед подачей заявления)

Какие документы необходимо предоставить в ЗАГС, если брак регистрируется повторно? При регистрации повторного брака предоставляются следующие документы:

 • Паспорта или паспортные документы будущих супругов
 • Свидетельство о расторжении предыдущего брака или Свидетельство о смерти бывшего супруга (супруги)
 • Квитанция об уплате госпошлины (квитанцию и банковские реквизиты необходимо взять в отделе ЗАГС перед подачей заявления)

Кто подает заявление о регистрации брака в ЗАГС? Заявление о регистрации брака подают жених и невеста лично.
Может ли кто-то другой (не жених и невеста) подать заявление в ЗАГС? Если жених и (или) невеста не могут по уважительным причинам лично подать заявление о регистрации брака в ЗАГС (государственный орган регистрации актов гражданского состояния), то такое заявление нотариально засвидетельствованное, могут подать их представители. Полномочия представителя должны быть нотариально засвидетельствованы.
Заявление на регистрацию брака подается только по месту жительства? Заявление о регистрации брака подается женщиной и мужчиной в любой ЗАГС (РАГС) (государственный орган регистрации актов гражданского состояния) за их выбором, независимо от места прописки.
Как называют мужчину и женщину, которые подали заявление о регистрации брака в ЗАГС? Лица, которые подали в ЗАГС заявление о регистрации брака, считаются женихом и невестой.
Обязательно ли присутствие жениха и невесты в момент регистрации брака? Присутствие невесты и жениха в момент регистрации их брака является обязательным.
Можно ли совершить брак через представителя? Регистрация брака в ЗАГСе через представителя не допускается.
Какой брачный возраст установлен на Украине? Право на брак имеют лица, которые достигли брачного возраста. Брачный возраст для женщины устанавливается в семнадцать лет, а для мужчины – в восемнадцать лет. Лица, которые желают зарегистрировать брак, должны достичь брачного возраста на день регистрации брака.
Можно ли зарегистрировать брак в возрасте меньшем, чем установлено Семейным кодексом Украины? Зарегистрировать брак в возрасте меньшем чем установлено Семейным кодексом Украины можно, в этом случае отметка про регистрацию брака ставится в свидетельство о рождении. Право на брак предоставляется по решению суда.
Какой срок установлен для регистрации брака? Брак регистрируется в ЗАГСе по истечении одного месяца со дня подачи лицами заявления о регистрации брака.
Можно ли зарегистрировать брак в меньший срок, чем установлено законом? При наличии уважительных причин этот срок может быть сокращен руководителем районного отдела ЗАГСа (РАГСа). В особых случаях брак может быть зарегистрирован в день подачи заявления (угроза жизни, беременность, рождение ребенка).
Какие причины можно назвать уважительными для регистрации брака сразу после подачи заявления? В случае беременности невесты, рождение ею ребенка, а также если есть непосредственная угроза для жизни невесты или жениха, брак регистрируется в день подачи соответствующего заявления или в любой другой день по желанию новобрачных в течение одного месяца.
Может ли ЗАГС отказать в регистрации брака? Да, ЗАГС может отказать в регистрации брака, если есть сведения о наличии препятствий к регистрации брака. Руководитель ЗАГСа (государственного органа регистрации актов гражданского состояния) может отложить регистрацию брака, но не более как на три месяца.
Можно ли обжаловать отказ ЗАГСа в регистрации брака? Решение ЗАГСа об отказе в регистрации брака может быть обжаловано в суде.
Кому запрещено вступать в брак? На Украине запрещено насильственное вступление в брак и регистрация людей с умственными заболеваниями, кроме того, не могут вступать в брак близкие родственники, а также усыновители и усыновленные.
Если регистрация в назначенный день в ЗАГСе не состоялась? Если регистрация брака в ЗАГСе в определенный день не состоялась, заявление о регистрации брака считается недействительным по истечению трех месяцев со дня подачи.
Где регистрируется брак? Брак регистрируется в помещении ЗАГСа (государственного органа регистрации актов гражданского состояния). По заявлению жениха и невесты регистрация брака проводится в торжественной обстановке.
Можно ли зарегистрировать брак не в ЗАГСе? Да, можно. По заявлению жениха и невесты регистрация брака может состояться по их местожительству, за местом предоставления стационарной медицинской помощи или в другом месте, если они не могут по уважительной причине прийти в ЗАГС (государственный орган регистрации актов гражданского состояния). В таких случаях уважительная причина должна быть подтверждена документально.
Как регистрируются браки в Украине с иностранцами? Браки с иностранцами регистрируются по законам Украины.
Как документально оформляется регистрация брака в ЗАГСе? Государственная регистрация брака удостоверяется Свидетельством о браке, образец которого утверждает Кабинет Министров Украины. В паспортах или паспортных документах лиц, которые зарегистрировали брак, на соответствующей странице проставляется штамп о регистрации брака с указанием фамилии, имени, отчества и года рождения второго из супругов, места и времени регистрации брака.
Какая информация указывается в свидетельстве о заключении брака? В свидетельстве о заключении брака указываются:

 • Фамилия (до и после заключения брака), имя, отчество
 • Дата и месяц рождения каждого из сочетающихся браком
 • Гражданство
 • Дата заключения брака
 • Дата составления и номер записи акта о заключении брака
 • Наименование органа записи актов гражданского состояния, заключившего брак
 • Дата выдачи свидетельства о браке
Читайте также:  Підстави для розірвання шлюбу за позовом одного з подружжя

Сколько стоит регистрация брака? Стоимость регистрации брака без торжественной церемонии (2008 год):

 • Подача заявления – государственный сбор 0,85 грн.
 • Свидетельство о регистрации брака: выдача — бесплатно, ламинация – 4-5 грн.
 • Стоимость торжественной регистрации: от 40 до 120 грн.

Какая информация вносится ЗАГСом в запись акта о заключении брака? В запись акта о заключении брака вносятся:

 • Фамилия до и после заключения брака
 • Имя, отчество
 • Дата, место рождения, возраст
 • Гражданство
 • Сведения о месте жительства
 • Сведения о документе, подтверждающем прекращение предыдущего брака
 • Реквизиты паспортов
 • Дата составления и номер записи акта
 • Наименование органа записи актов гражданского состояния
 • Серия и номер свидетельства о браке

Что нужно знать про смену фамилии? Фамилию имеют право поменять как жена, так и муж. Возможно кто-то захочет взять двойную фамилию. В настоящее время многие девушки хотят остаться на своей девичьей фамилии, поводы для этого могут быть самые разные, например, это связано с профессиональными интересами, или она дорога как честь семьи. Принимая такое решение, девушка должна быть уверена, что ее будущий муж лояльно к нему относится. Если же для него это принципиально важно, лучше не упорствовать, в будущем ваша неуступчивость может стать причиной серьезных ссор.

Информация про перемену фамилии.

Какую информацию про будущего супруга (супругу) необходимо иметь до свадьбы? Во время приема заявления работники загса информируют Вас о необходимости пройти медицинское обследование и по желанию молодоженов дают направление на обследование по установленному образцу.

 

Образец заявления для регистрации брака в Украине

До _____________________________
(назва органу реєстрації актів
________________________________
цивільного стану)
від _____________________________

(прізвища, імена, по батькові)

Реєстрацію шлюбу призначено
на «___» ____________ 20__ р. о _____ годині ____ хвилин
________________________________
(підпис посадової особи, яка приймала заяву)
Шлюб зареєстрований ______________, актовий запис N ___
(число, місяць, рік)

Місце для квитанції
про сплату державного мита

ЗАЯВА
про реєстрацію шлюбу

Інформація Він Вона
1. Прізвище.
2. Власне ім’я.
3. По батькові.
4. Дата народження. Вік.
5. Місце народження (місто, село, район, область, держава).
6. Громадянство.
7. Відношення до військової служби: а) де перебуває на обліку.б) назва міста та номер поштової скриньки військової частини, де служить.
Місце реєстраційного штампа (відмітки).
8. Сімейний стан (у шлюбі не перебуває, удівець (удова), шлюб розірвано). Назва документа, що підтверджує припинення попереднього шлюбу, номер та дата складання актового запису про розірвання шлюбу (смерть), назва відділу реєстрації актів цивільного стану, який провадив відповідну реєстрацію.
9. Місце проживання (повна адреса з зазначенням індексу).
10. Назва документа, що посвідчує особу: паспорт або паспортний документ (його серія, номер, яким органом і коли виданий).
Перешкод до реєстрації шлюбу у нас немає. Виявляючи взаємну згоду на вступ до шлюбу, просимо зареєструвати його в установленому законодавством порядку.Після реєстрації шлюбу бажаємо мати прізвище:

__________________________________ (чоловік) __________________________________ (жінка)

З умовами і порядком реєстрації шлюбу, а також з обов’язком повідомити один одного про стан здоров’я ознайомлені. Права й обов’язки як майбутніх подружжя і батьків нам роз’яснено. Про відповідальність за надання недостовірних відомостей органу реєстрації актів цивільного стану попереджені.

(Місце для заяви про бажання наречених зареєструвати шлюб в урочистій обстановці; для відміток про отримання направлення на медичне обстеження або про відмову в цьому).

Підписи наречених:

Він __________________________________ (дошлюбне прізвище) Вона __________________________________ (дошлюбне прізвище)

 
«___» ____________ 20__ р.
® 2021 — svadba.agriya.info — Свадебно-информационный проект. mskA. © Копирование содержимого сайта на другие интернет ресурсы запрещено

Одружитися за 24 години: що для цього потрібно

Стандартна процедура реєстрації шлюбу в Україні передбачає 30 днів очікування після подачі заяви в РАГС — своєрідний випробувальний термін для пари. Прискорити процес могла вагітність нареченої, призив нареченого на строкову військову службу або, наприклад, хвороба, яка загрожує життю.

Але в 2016 році Міністерство юстиції запустило пілотний сервіс «Шлюб за добу». Тепер створити сім'ю можна за 24 години. «Обозреватель» розповідає, що для цього потрібно.

Зіграти експрес-весілля можна в багатьох містах України. Актуальний список місць є на сайті Мін'юсту. Наприклад, одружитися можна навіть в аеропорту «Бориспіль». Але від місця залежить, в першу чергу, вартість послуги, а також час, коли можна подати необхідні документи і час реєстрації.

Для того, щоб подати заявку на реєстрацію шлюбу, наречений і наречена особисто повинні принести документи. Відзначимо, що вік вступу в шлюб в Україні — 18 років. Одружитися можна і по досягненню 16 років, але для цього потрібне відповідне рішення суду.

 • Якщо наречений і наречена — громадяни України, то пакет документів наступний:
 • — паспорт громадянина України. Якщо подається ID-карта, то обов'язково з собою потрібно взяти виписку про місце реєстрації;
 • — ІПН;

— Якщо хтось із пари раніше був одружений, то ще потрібно подати оригінал документа, які підтверджує припинення шлюбу або визнання його недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу; рішення суду про розірвання або визнання недійсним, яке вступило в законну силу; свідоцтво про смерть одного з подружжя і т.д.)

Для того, щоб оформити шлюб з іноземним громадянином, потрібно подати його закордонний паспорт і завірений в установленому порядку переклад першої сторінки закордонного паспорта українською мовою.

Якщо у іноземця є вид на проживання, додатково надається дозвіл на довгострокове або постійне місце проживання в Україні з відміткою в закордонному паспорті про видачу такого документа.

Якщо у нього був попередній шлюб, то потрібні і документи, що підтверджують його розірвання або, наприклад, смерть одного з подружжя.

Але потрібно враховувати, що всі документи повинні бути перекладені на українську мову та засвідчені нотаріально.

А, наприклад, в Києві в центрі «Готово!», який реєструє експрес-шлюби, попереджають, що для весілля з іноземним громадянином потрібно документи подавати трохи раніше. Це потрібно як раз для того, щоб Державна міграційна служба України перевірила легальність перебування цієї людини в Україні. В середньому перевірка займає 5 днів.

Після подачі документів і оплати послуги пара може одружитися вже на наступний день. В деякий містах за умови подання документів зранку є можливість оформити шлюб в той же день. Однак ця опція залежить від міста і місця, де буде проходити церемонія.

Ціни на експрес-реєстрацію шлюбу теж варіюються в залежності від місця проведення. Наприклад, в тому ж «Готово!» в Києві весілля за 24 години з урочистою реєстрацією коштує 4 270 грн.

А якщо додати до цього попереднє бронювання дати і часу реєстрації, присутність гостей і музичний супровід — то 6 780 грн. Реєстрація з усіма перерахованими опціями і в день подачі заяви коштує 10 073 грн.

За реєстрацію в неробочий час доведеться доплатити 1 511,90 грн, а в державне свято — 3 511,90 грн.

У Львові, наприклад, вартість швидкої реєстрації шлюбу варіюється від 3 000 грн до 15 000 грн.

Раніше «Обозреватель» з'ясовував, якими шляхами іноземці зазвичай отримують посвідку на проживання або громадянство в Україні і чи готові вони, наприклад, укласти фіктивний шлюб заради бажаного документа.

Ссылка на основную публикацию