Підстави виникнення обовьязку повнолітніх дочки, сина утримувати батьків

Питання від Юзеф (19 червень 2010):

Родители могут подать на алименты на детей достигших 18 лет??? И по какой причине? Можно ли взять заверенную бумагу, если человек является плательщиком кредита, в случае не выплаты будет отвечать другой человек, или это можно сделать в банке?

Ответ юриста () :

Стаття 202. Підстави виникнення обов'язку повнолітніх дочки, сина утримувати батьків 1. Повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. 2.

Якщо мати, батько були позбавлені батьківських прав і ці права не були поновлені, обов'язок утримувати матір, батька у дочки, сина, щодо яких вони були позбавлені батьківських прав, не виникає. Стаття 203. Обов'язок дочки, сина брати участь у додаткових витратах на батьків 1.

Дочка, син крім сплати аліментів зобов'язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю. Стаття 204. Звільнення дочки, сина від обов'язку утримувати матір, батька 1.

Дочка, син можуть бути звільнені судом від обов'язку утримувати матір, батька та обов'язку брати участь у додаткових витратах, якщо буде встановлено, що мати, батько ухилялися від виконання своїх батьківських обов'язків. У виняткових випадках суд може присудити з дочки, сина аліменти на строк не більш як три роки. Стаття 205.

Визначення розміру аліментів на батьків 1. Суд визначає розмір аліментів на батьків у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) з урахуванням матеріального та сімейного стану сторін. 2.

При визначенні розміру аліментів та додаткових витрат суд бере до уваги можливість одержання утримання від інших дітей, до яких не пред'явлено позову про стягнення аліментів, дружини, чоловіка та своїх батьків. Стаття 206. Стягнення з дитини витрат на догляд та лікування батьків 1. У виняткових випадках, якщо мати, батько є тяжко хворими, інвалідами, а дитина (стаття 6 цього Кодексу) має достатній дохід (заробіток), суд може постановити рішення про стягнення з неї одноразово або протягом певного строку коштів на покриття витрат, пов'язаних з лікуванням та доглядом за ними.

    Снежана (19 грудень 2021) Здравствуйте,скажите пожалуйста, могут заставить вернуть деньги в центр занятости,так как я одновременно училась без стипендии  Переглянути відповідь Марина ( 4 листопад 2021) Здравствуйте поступила на биржу труда 31,08,2021 . И Уже прошло достаточное количество времени была 3 раза на отметке и ни разу не было виплат . Сказали на бирже что нет денег в банке как такое может быть?)  Переглянути відповідь Ольга (22 жовтень 2021) Доброе утро. Подскажите пожалуйста, на учёте в центре занятости как безработная, состою 8 месяцев. На днях дали направление на трудоустройство на 0,5 ставки. Сразу предупредили: что не подходит заработная плата не является причиной для отказа. Ранее получала 8 тысяч, сейчас предлагают идти на 3 тысячи, не учитывая подоходный налог и дорожно-транспортные расходы… Какой отказ будет обоснованным или после 6 месяцев как безработному человеку зарплата в 3 тысячи является подходящей?  Переглянути відповідь Людмила ( 8 жовтень 2021) Куда обратится по задержке выплат.Задержка больше 2х месяцев.Как жить человеку?  Переглянути відповідь Валентина ( 5 жовтень 2021) От биржи труда мне предложили бесплатно пройти пятидневное онлайн обучение повышение квалификации оператора котельных установок. Я согласилась. На следующий день 05.09.21 после сдачи экзамена мой инспектор по трудоустройству вручила мне направление в ОК Харковтеповімережі и предупредила, что теперь в связи с тем что я прошла бесплатные пятидневные онлайн курсы, у меня уже нет права ни при каких условиях отказаться от предлагаемой работы. То есть ни низкая заработная плата (гораздо ниже моей с прежнего места работы), ни полное отсутствие зарплаты в связи с многомесячной задержкой, ни что иное не может быть причиной моего отказа от предлагаемой мне вакансии. На сколько это правомерно? Ведь до этого мне говорили, что в течении 6 месяцев я могу отказываться от предлагаемой мне работы если заработная плата ниже моей, почему после повышения квалификации меня лишили этого права?  Переглянути відповідь Оксана (24 вересень 2021) Добрый день! Работала пол года в школе по совместительству, а с 1 сентября полностью перешла работать, как основной учитель. Подскажите, пожалуйста, полагается ли мне премия ко Дню Учителя или меня считают новым специалистом?  Переглянути відповідь Ольга ( 7 вересень 2021)
Ссылка на основную публикацию