Підтримка — зразок позовної заяви про розірвання шлюбу з іноземцем

Підтримка - ЗРАЗОК Позовної заяви про розірвання шлюбу з іноземцем

ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА04212, м. Київ, вул.Тимошенка, 2-ЄВеб-сайт: https://ob.ki.court.gov.uaE-mail: inbox@ob.ki.court.gov.ua

Позивач:Камишов Валентин Анатолійович 05 лютого 1981 р.н.04212, м.Київ, вул. Тимошенка, 11а, кв.68ІПН:3335555555Паспорт:МЮ 555555E-mail: 223355@gmail.comТел: +380665555555

Відповідач:Камишова Олена Юріївна 15 жовтня 1981 р.н.04212, м.Київ, вул. Тимошенка, 11, кв.86ІПН: 3235555555Паспорт: МЮ 011111E-mail: au11111@ukr.netТел.: ‎‎‎‎ +380685555555

Позовна заява про розірвання шлюбу

01.06.2002 року Оболонський районний у місті Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного териториального управління юстиції у місті Києві, зареєстрував шлюб між мною, Камишов Валентин Анатолійович 05 лютого 1981 р.н. та Камишова Олена Юріївна 15 жовтня 1981 р.н., про що зроблено відповідний актовий запис № 111.

Від спільного шлюбу маємо неповнолітню дитину – Камишова Аліна Валентинівна 26 квітня 2010 р.н.

Після розірвання шлюбу дитина залишається проживати разом з позивачем по справі.

Спільне життя з Відповідачем не склалося через відсутність взаєморозуміння між нами, розходження поглядів на сімейні відносини та сімейні обов’язки з ведення спільного господарства. У нас різні погляди на життя.

 • З вини обох сторін сумісне життя і збереження сім’ї стало неможливими.
 • Фактичні шлюбні відносини між мною та відповідачем припинені з 2019 року.
 • За таких обставин вважаю, що подальше спільне життя з Відповідачем та збереження шлюбу є неможливим і суперечить моїм інтересам.
 • Однак Відповідач заперечує проти розірвання шлюбу у зв’язку з чим полегшений спосіб розірвання шлюбу неможливий.
 • У зв’язку з чим я позивач звертаюсь до суду.
 • Спору про поділ майна не має.

Відповідно до ч. 2 ст.104 Сімейного кодексу України однією з підстав припинення шлюбу є його розірвання.

Частиною 3 ст. 105 Сімейного кодексу України встановлено, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього кодексу .

Згідно з ч. 1. ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним з подружжя.

Відповідно до ст.

112 Сімейного кодексу України, суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини та інші обставини життя подружжя.

Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Прошу звернути увагу суду, що згідно зі ст. 51 Конституції України та ст. 24 Сімейного кодексу України, шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки.

Але, я позивач по справі не бажаю продовжувати шлюбні стосунки з відповідачем.Шлюбні відносини між позивачем та відповідачем остаточно припинені.

Відповідно до ч.1 ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.Кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини.

Примушувати до примирення шлюбних відносин, примушування їх збереження, в тому числі примушування до статевого зв'язку за допомогою фізичного або психічного насильства, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом (ч. 3,4 ст. 56 СК України).

Я, позивач категорично заперечую проти збереження шлюбу, та вважаю що примирення між мною та відповідачем неможливе. Строк для примирення прошу не надавати.

Також, прошу суд врахувати при розгляді позовної заяви, що регулювання шлюбно-сімейних правовідносин здійснюється на принципах добровільності, взаємоповаги, взаєморозуміння, а держава забезпечує принцип свободи шлюбу та принцип свободи розірвання шлюбу, та поданий позов мною позивачем про розірвання шлюбу відповідає дійсній моїй волі.

Також прошу звернути увагу суду, що відповідно до ст.

177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

ЦПК України, який є основним нормативно-правовим актом, який регулює цивільний процес в судах України, не містить положень щодо долучення до позовної заяви оригіналів документів.

Відповідно до ч. 10 ст. 28 ЦПК України Позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред’являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.

Відповідно до ч. 10 ст. 187 ЦПК України Якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.

Повідомляю, що оригінал документів, а саме: — паспорт позивача, свідоцтво про шлюб знаходиться у мене, позивача по справі;- паспорт відповідача знаходиться безпосередньо у відповідача по справі.

Позов про розірвання шлюбу між мною позивачем та відповідачем по справі має немайновий характер. До витрат, які я як позивач по справі поніс і які очікую понести у зв’язку із розглядом справи відноситься лише судовий збір за подання позовної заяви до суду.

Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Інших витрат я позивач по справі не витрачав і нести у зв’язку із розглядом справи не планую.

Я, позивач по справі, підтверджую те, що мною не подано іншого позову (позовів) до відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав – розірвання шлюбу.

На теперішній час позов про розірвання шлюбу подано лише до зазначеного суду. Ні в якому іншому суді зазначений позов не зареєстрований.На підставі вищевикладеного та керуючись ч. 2 ст. 104, ч.3 ст. 105, ч.

1 ст. 110, ст. 112 СК України, ЦПК України,

ПРОШУ:

Шлюб між мною, Камишов Валентин Анатолійович 05 лютого 1981 р.н. та Камишова Олена Юріївна 15 жовтня 1981 р.н. зареєстрований 01.06.2002 року Оболонський районний у місті Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного териториального управління юстиції у місті Києві, актовий запис № 111 – розірвати.

ДОДАТКИ:

— Копія свідоцтва про одруження — 2 прим.- Копія паспорту та ІПН позивача — 2 прим.- Копія паспорту та ІПН відповідача — 2 прим.- Копія свідоцтва про народження дитини – 2 прим. — Квитанція про сплату судового збору

   04.06.20ХХр.                                                                                                       В.А.Камишов

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ:

Позовна заява про розірвання шлюбу до суду — Подати на розлучення

Підтримка - ЗРАЗОК Позовної заяви про розірвання шлюбу з іноземцем

Замовити

Розірвання шлюбу – це формальне припинення відносин між подружжям. Шлюбне життя закінчується так само, як і починається – оформленням відповідних паперів та документів.

Виконується це не тільки тому, що так хочеться законодавцеві, який оформив шлюб, але й для того, щоб розлучення було узаконено відповідним чином.

Кожен документ, що підтверджує укладання або розірвання шлюбу, служить у державі не тільки для регулювання взаємин між чоловіком та жінкою (чоловіком і дружиною), але й для регулювання майнових, а також батьківських відносин.

Процедура розірвання шлюбу

Відбувається процес розлучення через суд або ж через інший уповноважений орган, РАЦС. Ініціаторами цієї процедури можуть бути як обидві сторони (подружжя), так і одна сторона (чоловік чи дружина).

У випадку якщо обидві сторони згодні розлучитися, без будь-яких претензій або інших вимог один до одного, і при цьому в них немає спільних дітей, тоді подати заяву на розлучення можна в РАЦС.

Якщо ж у колишнього подружжя є спільне, придбане за час проживання майно, тоді буде відбуватися розірвання шлюбу в судовому порядку.

Оформлення розлучення відбувається через суд також і при наявності спільних дітей, що були народжені у шлюбі.

Скільки коштує розлучення в Україні

Колишні пари, які з повною серйозністю хочуть розлучитися й навіть склали необхідну позовну заяву про розірвання шлюбу, відразу ж турбуються із приводу того, скільки коштує розлучення в Україні. А вартість буде залежати від декількох факторів.

Приміром, якщо ви збираєтеся розвестися зі своїм чоловіком, який не дає своєї згоди, тоді вам в обов'язковому порядку доведеться звертатися в суд. Відповідно в такому випадку будуть враховуватися не тільки послуги найнятого адвоката, але також і ціна на розлучення без участі однієї сторони.

Також не потрібно забувати про держмито, яке обов'язково потрібно заплатити, як у випадку розірвання шлюбу через органи РАЦС, так і через суд. Крім того, також варто врахувати вартість юристів по розлученню.

Але, якщо ви запишетесь на консультацію до нашого юриста – вам не доведеться переживати із приводу грошового питання, адже в нас цілком демократичні ціни на юридичні послуги для кожного українця. Ви зможете й самі в цьому переконатися, коли звернетеся до нас по допомогу.

Як написати та подати заяву на розлучення через суд в Україні

Розлучення через суд починається з написання заяви. Відповідно до цивільного процесуального права, подати на розлучення таку заяву потрібно у вигляді позову.

Відповідно, до нього пред'являються всі вимоги, які встановлені ЦПК України, і подібна позовна заява на розлучення через суд у вільній формі не складається.

Для правильного оформлення такого документу знадобиться кваліфікована консультація й допомога юриста при розлученні.

У нашій практиці розірвання шлюбу подружжя через суд займає близько місяця. Виключенням є тільки ті судові процеси, у яких вирішуються питання з розділом майна, виплатою аліментів, дітьми й ін. Але ми запевняємо, що у судовій справі ви будете брати мінімальну участь, а рішення суду про розірвання шлюбу гарантовано буде винесено у вашу користь.

Заява в суд про розірвання шлюбу, крім викладеної вимоги про розлучення, може містити й інші. Наприклад, у документі може йти мова про розділ майна, встановлення режиму окремого проживання.

Читайте также:  Добровільність шлюбу

До загального відома, подається позовна заява про розділ майна й окремо. Це вже буде залежати від вашої конкретної ситуації, адже відповідно до українських законів дозволені обидва варіанти.

Наш сімейний юрист в Києві допоможе вам з оформленням заяви на розлучення й розповість про всі тонкощі її правильної подачі в суд.

Документи на розлучення через суд

Крім позовної заяви, вам також знадобляться й інші документи для розлучення:

Для прийняття позову судом, вам необхідно обов'язково додати до нього квитанцію, що свідчить про оплату судового збору. Держмито за розлучення не стягується тільки в деяких випадках, які викладені в ст. 3 ч. 2 Закону України «Про судовий збір».

Після подачі позову й інших документів повинно пройти близько 30 днів, перш ніж буде призначена дата судового процесу, а потім і прийняте остаточне рішення. Відповідно до нових умов отримання свідоцтва про розлучення, спочатку суд повинен відправити своє остаточно винесене рішення в РАЦС, тільки після цього колишнє подружжя зможе отримати необхідні документи.

Допомога при розлученні від юридичної компанії

Складання будь-яких позовів – серйозна справа, що вимагає від заявника наявності певних знань в області юриспруденції. Крім цього, подаючи підготовлені документи й уже заповнений бланк у суд, необхідно дотриматися всіх законодавчих вимог і врахувати безліч нюансів, з якими ви неодмінно зіштовхнетесь під час судового процесу.

Для всього цього вам можуть згодитися як досвідчений юрист із розлучень, так і адвокат. Всі ми люди, тому нерідко виражаємо накопичені емоції, біль та образу під час процесуальних засідань у справах розірвання шлюбу.

Адвокат із розлучення ніколи не змусить себе піддатися подібним емоціям і, зберігаючи спокій, гарантовано допоможе вам у ході судового розгляду.

Наша юридична компанія може запропонувати вам наступні послуги в шлюборозлучному процесі:

Дізнатися про те, скільки коштують послуги юриста по розлученню, ви зможете на сайті або за контактним номером телефону. Звертаючись до досвідчених юристів, ви можете не сумніватися в тому, що будь-яка процесуальна дія, що проводиться нами, буде виконана на законних підставах та з гарантовано позитивним результатом для вас.

Позовна заява про розірвання шлюбу з іноземцем | Як самостійно написати (зразок, шаблон) 2021

Позовна заява про розірвання шлюбу з іноземцем

Серед широкого розмаїття документів, які надходять до суду з цивільних  та сімейних справ, одними з найпоширеніших є Позовна заява про розірвання шлюбу з іноземцем. Тому для Вас корисним буде ознайомлення на сайті «Розлучення онлайн» зі зразком, прикладом, шаблоном, формою документа: Позовної заяви про розірвання шлюбу з іноземцем.

 • До ________________________________________ ___________________________________________ Позивач: ___________________________________ РНОКПП ___________________________________ Адрес _____________________________________ Телефонний засіб зв’язку _____________________ Адрес електронної пошти _____________________
 • Представник Позивача: _______________________ Свідоцтво __________________________________ №_________, видане ________________________ ____________ року Адрес _____________________________________ Телефонний засіб зв’язку – __________________ Адрес електронної пошти – ___________________
 • Відповідач: ________________________________ РНОКПП __________________________________ __________________________________________ Телефонний засіб зв’язку ____________________ Адрес електронної пошти – ___________________

Судовий збір – ________ грн. ________ коп.

Позовна заява про розірвання шлюбу з іноземцем

________________ року ____________відділом ДРАЦС __________ зареєстрував шлюб між ________________________________ (надалі по тексту – Позивач) та __________________________________ (надалі по тексту – Відповідач), актовий запис ______________ № _____, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії _____ №_______ від __________ року.

Від шлюбу Позивач та Відповідач мають спільну дитину – ___________________, ____________ року народження (свідоцтво про народження серії ________, видане ________________________ _________ року додається до позовної заяви). На даний час, офіційно зареєстрований шлюб між Позивачем та Відповідачем має формальний характер.

Причиною розпаду сім’ї стало відчуження одне від одного, яке виникло на підставі кардинальної різниці в поглядах на сімейне життя. Сімейні стосунки у Позивача та Відповідача також не склалися через суттєві розбіжності в характерах, які не дають можливість зберегти сім’ю. Позивач та Відповідач вже тривалий час не проживають разом.

Зазначене пов’язано з їх небажанням продовжувати подальше сімейне життя, вести спільне господарство та спільний бюджет, що дає підстави стверджувати про фактичне припинення сімейних відносин між Позивачем та Відповідачем, оскільки в таких стосунках вже немає спільної участі подружжя у вирішенні різних сімейних питань. Відповідно до ст.16 Загальної декларації прав людини від 10.12.

1948 року чоловіки та жінки користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання. Згідно з ч. 1 ст. 51 Конституції України та ч. 1 ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Принцип добровільності шлюбу є чинним не тільки на стадії його реєстрації, а і під час знаходження у шлюбі. В п. 9 ст. 7 СК України зазначено наступне: «Сімейні відносини регулюються на засадах справедливості, добросовісності та розумності, відповідно до моральних засад суспільства». Відповідно до ст.

55 СК України дружина та чоловік зобов’язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім’ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги. Чоловік зобов’язаний утверджувати в сім’ї повагу до матері. Дружина зобов’язана утверджувати в сім’ї повагу до батька.

Дружина та чоловік відповідальні один перед одним, перед іншими членами сім’ї за свою поведінку в ній. Окрім цього, пунктом 126 рішення Європейського суду з прав людини по справі «Фернандес Мартінес проти Іспанії» від 12.06.

2014 року встановлено: «Що стосується права на приватне та сімейне життя, Суд наголошує на важливості для осіб мати можливість вільно приймати рішення з приводу того, як вести своє приватне та сімейне життя.

У зв’язку з цим повторно наголошується, що відповідно до статті 8 також надається охорона прав на самореалізацію як у формі особистого розвитку…, так і з точки зору права на встановлення та розвиток відносин з іншими людьми та навколишнім світом, при цьому поняття особистої автономії є важливим принципом, що береться за основу при тлумаченні гарантій, які викладені в такому положенні.». Таким чином, Позивач не має наміру продовжувати сімейні відносини з Відповідачем, оскільки вони істотно суперечать його інтересам. А отже, подальше збереження сімейних відносин з Відповідачем суперечить вищевказаним положенням законодавств, оскільки такі сімейні відносини вже не є добровільними, що виступає підставою для винесення судом рішення про розірвання шлюбу. Як вбачається зі змісту ч. 3 та ч. 4 ст. 56 СК України, кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом. Згідно зі ст. 105 СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання за спільною заявою подружжя або одного з них на підставі постанови державного органу реєстрації актів цивільного стану, відповідно до статей 106 та 107 цього Кодексу. Відповідно до ч. 1 ст. 110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя. В ч. 1, ч. 2 ст. 112 СК України, суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. Відповідно до п. 3 Постанови Пленуму Верховного суду України від 21.12.2007 року № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя», питання про розірвання шлюбу вирішується незалежно від наявності між подружжям майнового спору. Необхідно звернути увагу, що будь-які судові спори про поділ майна подружжя на час подання позовної заяви, між Позивачем та Відповідачем, відсутні. Рішення Позивача про розірвання шлюбу з Відповідачем усвідомлене, добровільне та безпосередньо пов’язане з бажанням припинити подальше подружнє життя. Вже довгий період Позивач та Відповідач фактично не підтримують сімейних стосунків, не ведуть спільного господарства, а їх шлюб вже має лише формальні ознаки. У зв’язку з цим, застосування судом заходів з примирення подружжя встановлених в ст. 111 Сімейного кодексу України, суперечить інтересам Позивача, принципу добровільності сімейних відносин, та не дасть позитивного результату. Таким чином, сукупність даних обставин слугує підтвердженням того, що офіційно зареєстрований шлюб між Позивачем і Відповідачем має формальний характер і, відповідно, доцільно його розірвати.

На виконання вимог ст. 175 ЦПК України, варто зазначити наступне: 1. Позивач не вживав заходів досудового врегулювання спору, оскільки не вбачає можливості вирішити даний спір не інакше, як шляхом звернення до суду з даним позовом. 2. Позивач не вживав заходів забезпечення доказів та позову до подання позовної заяви. 3.

Позивач поніс судові витрати у розмірі ___________ (_____________) гривень _____ коп., що були сплачені в якості судового збору за подачу до суду даного позову. Інші судові витрати Позивач не планує понести. 4.

Позивач підтверджує те, що ним не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Читайте также:  Разделение бизнес-активов между супругами

На підставі вище викладеного та керуючись ст. ст. 7, 110, 111, 112 Сімейного кодексу України, та ст. ст. 109, 110, 118-120 Цивільного процесуального кодексу України, –

ПРОШУ:

1. Розірвати шлюб, що укладений між _______________________________ та ____________________, який був зареєстрований _______________________________ _________________ року, про що зроблено актовий запис №________________.

ДОДАТКИ: 1. Копія паспорту та ідентифікаційного коду Позивача. Оригінал наявний у Позивача. 2. Копія паспорту та ідентифікаційного коду Відповідача. Оригінал наявний у Відповідача. 3. Копія свідоцтва про шлюб серії ____ №______ від __________ року. Оригінал наявний у Позивача. 4. Копія свідоцтва про народження серії ______ № від _______________ року.

Оригінал наявний у Позивача. 5. Копія угоди про надання адвокатської допомоги від __________ року з додатками. Оригінал наявний в Позивач та його представника. 6. Оригінал ордеру про надання правової допомоги від ____________ року. 7. Оригінал квитанції про сплату судового збору від ____________ року. 8.

Копія позовної заяви з доданими до неї документами для Відповідача.

01.07.20__                                                                   (підпис)

Наголошуємо, що в судах України існують зразки, приклади, шаблони Позовної заяви про розірвання шлюбу з іноземцем, які можуть відрізнятись за змістом між собою. Кожний зразок, документ може мати свої унікальні особливості, в залежності від конкретних обставин сімейних обставин.

Для того, щоб Позовна заява про розірвання шлюбу з іноземцем була складена юридичного грамотно та в суді цей документ не залишили без руху, ми рекомендуємо звертатися за допомогою до сімейного адвоката по розлученням онлайн який допоможе підготувати Позовну заяву про розірвання шлюбу з іноземцем дистанційно.

Шлюб та розлучення з іноземцем: важливі нюанси

З огляду на зміни, що відбуваються в світі, – розвиток мережі Інтернет, популяризація туризму тощо, досить часто люди знаходять своє кохання за кордоном. Громадяни різних держав прагнуть створити сім’ю та зареєструвати шлюб.

Чи є питання укладення та розірвання шлюбу громадян України з іноземцями складним та чи потребує значних зусиль? Якими нормативно-правовими актами зазначені питання врегульовуються? Розповідає фахівець Херсонського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Фелікс Шмиголь.

Як документи потрібні

Для реєстрації шлюбу в Україні майбутнє подружжя подає особисто письмову заяву за встановленою формою до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) на їх вибір.

Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про державну реєстрацію шлюбу до органу ДРАЦС, таку заяву, справжність підпису (ів) на якій засвідчено нотаріально, можуть подати їх представники. Повноваження представника мають ґрунтуватись на нотаріально посвідченій довіреності.

 • Іноземці та особи без громадянства для реєстрації шлюбу в Україні повинні пред’явити:
 • паспортний документ або документ, що посвідчує особу без громадянства заявника;
 • посвідку на постійне чи тимчасове проживання або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України.
 • Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати повторний шлюб за умови пред’явлення документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним тощо).
 • Документи про підтвердження припинення попереднього шлюбу, які передбачені законодавством іноземної держави та видані компетентним органом, повинні бути відповідним чином легалізовані, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Скільки доведеться чекати

Шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу.

За наявності поважних причин керівник органу ДРАЦС дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку. У такому випадку шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у будь який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця у разі: вагітності нареченої; народження нареченою дитини; якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого.

Але якщо є відомості про наявність перешкод до реєстрації шлюбу, керівник органу ДРАЦС може відкласти реєстрацію шлюбу, але не більш як на три місяці для подання заявником відповідних доказів. Про відстрочку реєстрації шлюбу повідомляються наречені. Рішення про таке відкладення може бути оскаржене до суду.

Якщо наречені не можуть з’явитися з поважної причини до органу ДРАЦС в установлений їм день, то строк реєстрації шлюбу за їх письмовою заявою переноситься згідно з їхнім бажанням на інший день. У цих випадках строк перенесення реєстрації шлюбу не може перевищувати одного року з дня подання заяви.

Якщо наречені не з’явилися до органу ДРАЦС протягом тримісячного строку від дня подання заяви про реєстрацію шлюбу і не повідомили про причину неявки, то заява втрачає чинність.

Як розлучитися з іноземцем в Україні

Розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем в Україні здійснюється з урахуванням норм Закону України «Про міжнародне приватне право».

Крім того, якщо між Україною та державою, громадянами якої є сторони у справі, укладено договір про правову допомогу в сімейних і цивільних справах, застосовуються його положення і в частині розірвання шлюбу.

Якщо подружжя досягло між собою згоди та не має спільних дітей, розірвання шлюбу може здійснюватися органом ДРАЦС відповідно до законодавства України. Однак, як правило, розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем здійснюється в судовому порядку.

Так, частиною першою статті 76 Закону України «Про міжнародне приватне право» , зокрема передбачено, що суди України можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, якщо на території України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, на яке можна накласти стягнення, або знаходиться філія або представництво іноземної юридичної особи – відповідача, а також, якщо дія або подія, що стала підставою для подання позову, мала місце на території. До такої події можна віднести укладання шлюбу між громадянином України і іноземцем на території України і видання відповідного свідоцтва про шлюб.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» в разі розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем, один з яких проживає в Україні, питання підсудності визначається за загальними правилами, встановленими статтями 27-29 Цивільного процесуального кодексу України.

Як громадянину України розлучитися за кордоном 

Досить часто після укладення шлюбу з громадянином іншої держави українець чи українка переїжджають до країни проживання іншого з подружжя. У такій ситуації під час розлучення подружжя може обрати декілька варіантів дій.

Найпростішим варіантом є розірвання шлюбу на території країни проживання, навіть якщо жоден з подружжя не є громадянином цієї держави. Рішення про розірвання шлюбу буде прийматися відповідно до законів та звичаїв країни перебування подружжя.

Значною перевагою звернення саме до органів країни перебування є те, що непотрібно нікуди їхати та витрачати додаткові кошти, наприклад, на квитки, та час.

Є й недоліки. По-перше, законодавство обраної країни для розірвання шлюбу може висувати певні вимоги, що відсутні в українському законодавстві. Незважаючи на це, такі вимоги мають бути дотримані.

По-друге, аби документ про розірвання шлюбу, виданий іноземними органами, мав юридичну силу, він має бути легалізований в Україні.

Порядок легалізації залежить від того, у якій країні буде розірвано шлюб, а точніше від того, які домовленості існують між цією країною та Україною.

Крім того, якщо громадянин України та іноземець, що перебувають у шлюбі, проживають у третій країні, але не бажають розривати свої стосунки за її законами, то вони мають право звернутися до компетентних органів або нашої держави, або держави громадянської належності іншого з подружжя.

Шаблон Позовної заяви про розірвання шлюбу з іноземцем | Приклад, форма, зразок

Позовна заява про розірвання шлюбу з іноземцем

На сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua викладений актуальний шаблон-зразок Позовної заяви про розірвання шлюбу з іноземцем 2021. Він допоможе правильно скласти цей документ до суду.

ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЗАПОРІЖЖЯ
69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 6
Веб-сайт: https:// gt.zp.court.gov.ua
E-mail: inbox@gt.zp.court.gov.ua
Судді Світлицька В.М.
Справа 331/2567/20

Позивач:
ХХХХХХХ Грігорє 15 березня 1979 р.н.
69000, м. Запоріжжя, вул. Тимірязєва 16
ІПН: ВІДСУТНІЙ
Паспорт:054137204
E-mail: відсутній

Відповідач:
ХХХХХХХ Лілія Петрівна 04 серпня 1989 р.н.
69000, м. Запоріжжя, вул. Тимірязєва 16
ІПН: НЕ ВІДОМО
Паспорт: FG 419636
E-mail: не відомо
Тел.: не відомо

Позовна заява про розірвання шлюбу з іноземцем

06.03.2019 року відділ державної реєстрації актів цивільного стану по місту Чугуєву, Чугуївському та Печенізькому районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області, зареєстрував шлюб між мною, ХХХХХХХ Грігорє 15 березня 1979 р.н. та ХХХХХХХ Лілія Петрівна 04 серпня 1989 р.н., про що зроблено відповідний актовий запис № 46.

Від шлюбу неповнолітніх дітей не маємо.
Спільне життя з Відповідачем не склалося через відсутність взаєморозуміння між нами, розходження поглядів на сімейні відносини та сімейні обов’язки з ведення спільного господарства. У нас різні погляди на життя.
З вини обох сторін сумісне життя і збереження сім’ї стало неможливими.

Фактичні шлюбні відносини між мною та відповідачем припинені з січня 2020 року
За таких обставин вважаю, що подальше спільне життя з Відповідачем та збереження шлюбу є неможливим і суперечить моїм інтересам.
Однак Відповідач заперечує проти розірвання шлюбу у зв’язку з чим полегшений спосіб розірвання шлюбу неможливий.
У зв’язку з чим я позивач звертаюсь до суду.

Спору про поділ майна не має.
Відповідно до ч. 2 ст.104 Сімейного кодексу України однією з підстав припинення шлюбу є його розірвання.
Частиною 3 ст. 105 Сімейного кодексу України встановлено, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього кодексу .
Згідно з ч. 1. ст.

110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним з подружжя.
Відповідно до ст. 112 Сімейного кодексу України, суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини та інші обставини життя подружжя.

Читайте также:  Отныне зарегистрировать в Украине бизнес стало проще

Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Прошу звернути увагу суду, що згідно зі ст. 51 Конституції України та ст. 24 Сімейного кодексу України, шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки.

Але, я позивач по справі не бажаю продовжувати шлюбні стосунки з відповідачем.
Шлюбні відносини між позивачем та відповідачем остаточно припинені.
Відповідно до ч.1 ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається
Кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини.

Примушувати до примирення шлюбних відносин, примушування їх збереження, в тому числі примушування до статевого зв’язку за допомогою фізичного або психічного насильства, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом (ч. 3,4 ст. 56 СК України).

Я, позивач категорично заперечую проти збереження шлюбу, та вважаю що примирення між мною та відповідачем неможливе. Строк для примирення прошу не надавати.

Також, прошу суд врахувати при розгляді позовної заяви, що регулювання шлюбно-сімейних правовідносин здійснюється на принципах добровільності, взаємоповаги, взаєморозуміння, а держава забезпечує принцип свободи шлюбу та принцип свободи розірвання шлюбу, та поданий позов мною позивачем про розірвання шлюбу відповідає дійсній моїй волі.

Також прошу звернути увагу суду, що відповідно до ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

ЦПК України, який є основним нормативно-правовим актом, який регулює цивільний процес в судах України, не містить положень щодо долучення до позовної заяви оригіналів документів.
Відповідно до ч. 10 ст.

28 ЦПК України Позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред’являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.
Відповідно до ч. 10 ст.

187 ЦПК України Якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.

Повідомляю, що оригінал документів, а саме:
– паспорт позивача, свідоцтво про шлюб знаходиться у мене, позивача по справі;
– паспорт відповідача знаходиться безпосередньо у відповідача по справі.
Позов про розірвання шлюбу між мною позивачем та відповідачем по справі має немайновий характер. До витрат, які я як позивач по справі поніс і які очікую понести у зв’язку із розглядом справи відноситься лише судовий збір за подання позовної заяви до суду. Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Інших витрат я позивач по справі не витрачав і нести у зв’язку із розглядом справи не планую.
Я, позивач по справі, підтверджую те, що мною не подано іншого позову (позовів) до відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав – розірвання шлюбу. На теперішній час позов про розірвання шлюбу подано лише до зазначеного суду. Ні в якому іншому суді зазначений позов не зареєстрований.
На підставі вищевикладеного та керуючись ч. 2 ст. 104, ч.3 ст. 105, ч.1 ст. 110, ст. 112 СК України, ЦПК України,

ПРОШУ:

Шлюб між мною, ХХХХХХХ Грігорє 15 березня 1979 р.н. та ХХХХХХХ Лілія Петрівна 04 серпня 1989 р.н. зареєстрований 06.03.

2019 року відділ державної реєстрації актів цивільного стану по місту Чугуєву, Чугуївському та Печенізькому районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області, актовий запис № 46 – розірвати.

ДОДАТКИ:
– Копія свідоцтва про одруження – 2 прим.
– Копія паспорту позивача – 2 прим.
– Квитанція про сплату судового збору

Позовна заява про розірвання шлюбу

Отже, ви твердо вирішили подавати на розлучення. Інша сторона не згодна розірвати шлюб, у вас є діти, або ж ви не можете поділити мирно майно, тому саме ви повинні подати в суд позовну заяву про розірвання шлюбу.

Тут у вас 2 варіанти — довірити написання юристу, або ж написати самому. Саме наш юрист швидко і якісно напише вам даний позов, сформує квитанцію про сплату судового збору та дасть консультацію з приводу ваших кроків в справі. Якщо не шукаєте легких шляхів, сідайте писати.

Спочатку вказуєте назву суду, до якого подаєте позов (за місцем проживання відповідача). Потім йдуть ваші дані як позивача (або позивачки), дані дружини (чоловіка). Вказуйте адресу (адже туди будуть приходити всі документи із суду), індекс і, можна телефон.

Далі посередині великими літерами Позовна заява, нижче літерами поменше або курсивом — про розірвання шлюбу.

Після оформлення цієї вступної частини позовної заяви ви перейдете до формулювання описової і мотивувальної частин, ну і ясна річ — заключної (резолютивної). Саме в останній частині будуть слова з проханням до суду про саме розірвання. Давайте подивися як це робиться.

Як написати позовну заяву про розірвання шлюбу

Конкретика — вказуємо що такого числа такого року був зареєстрований шлюб між мною (ПІБ) і ПІБ чоловіка (дружини).

Потім потрібно скласти коротку і лаконічуну розповідь. У ній має бути описано, коли почалися проблеми, після вказати причини вашого бажання розірвати шлюб.

На перший погляд все просто, і ви це і самі зробите, але витратите багато часу і особливо, якщо допустите помилку. Ціна помилки може обчислюватися в тисячах доларів, якщо в подальшому у Вас виникне питання по майну або дітей. Якщо ж ні того, ні іншого в Вас немає, то для того щоб писати позовну заяву про розірвання шлюбу юрист вам не особливо й потрібен.

Причини розірвання шлюбу в позовній заяві

У законодавстві не вказано перелік причин для розлучення, та вони й не важливі, якщо у вас є бажання. У кожної пари причини свої. І вони, в основному, негативні. Зрада, погана атмосфера в будинку, негативний вплив на дітей та інше.

Якщо у вас немає конкретної причини або ж ви не хочете її вказувати, можете просто написати, що не зійшлися характерами, більше жити разом не можемо. Обов'язково вкажіть, що збереження шлюбу суперечить вашим інтересам і є неможливим.

Повідомте що чоловік (дружина) відмовляються мирно розійтися, тому ви подаєте цю заяву.

Якщо вам вже набридло писати самому позовну про розірвання шлюбу, тоді зателефонуйте нам, і ми дуже швидко зробимо це за вас і убережемо вас від можливих подальших ризиків. Якщо ж сили ще залишилися — продовжуйте писати і читати цей текст.

Якщо ви бажаєте змінити прізвище після розлучення, варто про це згадати. Позовна заява про розірвання шлюбу повинно мати в прохальній частині відповідний пункт.

Якщо у вас немає загального спільного майна, то пишіть про це, оскільки це дасть можливість судді зрозуміти при призначенні розгляду справи, що справа буде не сварливою і можна її призначити раніше до розгляду. Якщо ж є бажання розділити майно, то краще подавати окремий позов про розподіл майна або ділити все одночасно з розірванням шлюбу.

Останній пункт в вашій позовній заяві про розірвання шлюбу буде вказувати, якими статтями ви керуєтеся. Вашими друзями для даного позову будуть ст. ст. 110, 112-115 Сімейного кодексу України, і ст. ст. 118-120 Цивільного процесуального кодексу України.

Потім посередині великими літерами ПРОШУ і нижче вказуєте головну мету вашого позову — розірвати шлюб між мною та ПІБ чоловіка (дружини), який був зареєстрований тоді і тоді і орган реєстрації.

Позовна заява про розірвання шлюбу і додатки до нього

Далі йдуть додатки. Слово додатки виділяємо жирним шрифтом і перераховуємо ті копії документів, які потрібно додати до позову — копія свідоцтва про шлюб, про народження дітей (якщо є), квитанція про сплату судового збору (оригінал) та копія вашого позовної заяви для іншої сторони у справі.

Тепер ваша позовна заява про розірвання шлюбу готова. Якщо, звичайно, ви все правильно написали. Чесно кажучи, набагато простіше замовити у нас послугу по підготовці позовної заяви і не псувати собі нерви.

Зателефонуйте прямо зараз і дізнайтеся про певні вигідній пропозиції. Адже юрист написав вже дуже багато таких заяв і в точності знає, як саме з огляду на все, написати позовну про розірвання шлюбу. Телефонуйте.

Віра Швадчак, юрист

Ссылка на основную публикацию