Підтримка — зразок позовної заяви про стягнення аліментів на дитину поза шлюбом

Підтримка - ЗРАЗОК Позовної заяви про стягнення аліментів на дитину поза шлюбом

Замовити

Позовна заява про стягнення аліментів на дітей зразок

Відповідно до Сімейного кодексу України (далі СКУ), кожен з батьків зобов'язаний брати участь у вихованні дитини та утримувати її. Але нерідкі випадки, коли один з батьків або обоє батьків ухиляються, чи не бажають виконувати свої обов'язки. Стягнути аліменти з батька (матері) дитини можна тільки після звернення до суду.

Порядок стягнення аліментів і допомога юриста

Найчастіше, такі судові суперечки, як розлучення та стягнення аліментів, нашими юридичними фахівцями вирішуються протягом місяця. Також відзначимо, що в більшості випадків, весь процес може відбуватися навіть без вашої участі.

Як відомо, вимагати аліменти на дитину можна в процентному співвідношенні від доходу батька (матері). Для цього, той з батьків, хто живе з дитиною, повинен звернутися в суд і подати позов про стягнення аліментів.

Суму виплати визначає суд (стандартний розмір становить не менш 30% від доходів). Але, крім встановлення розміру виплати, суд також вправі вимагати з боржника його заборгованість (зазвичай, за попередні 3 роки).

Строки подачі позову у цьому випадку – довільні.

Згідно ст. 185 СКУ, той з батьків, який не проживає з дитиною, зобов'язаний не тільки щомісяця виплачувати аліменти, але й брати участь в інших витратах на неї. Сума яких також розраховується і встановлюється тільки судом.

З того моменту, як судом приймається рішення про стягнення аліментів, воно відразу ж набуває чинності. Суд видає відповідний виконавчий лист, відповідно до якого і буде здійснюватись виплата.

Бувають випадки, коли відповідач бажає погашати суму виплати з різних джерел доходу, приміром, з основної заробітної плати і частину з доходів власного бізнесу.

У такому випадку, судом видається два та більше виконавчих листи.

Якщо відповідач працює на якому-небудь підприємстві або в компанії, тоді оплата аліментів здійснюється щомісяця з його зарплати, шляхом утримання, після цього сума надходить на рахунок іншого з батьків, що проживає з дитиною. Крім того, виплата аліментів на дітей проводиться також за спільним договором між батьками. Як показує практика, такі випадки дуже рідкі.

Досить часто стурбовані батьки задаються питаннями: чи можна стягнути аліменти з безробітного, і якщо так, то як? І не дивно, адже сьогодні в Україні безліч громадян влаштовуються на роботу неофіційно.

Відповідно до законів і норм, батько, що не має роботи, не звільняється від обов'язків перед своєю дитиною і несе за неї повну відповідальність, включаючи й виплату аліментів.

Юристи та адвокати, що знають свою справу, зможуть грамотно скласти й подати заяву на аліменти для дітей, а також зібрати необхідну доказову базу, яка разом з позовом допоможе добитися потрібного судового рішення.

Якщо ви вибрали саме нашу юридичну компанію у якості своєї довіреної особи, що займеться рішенням суперечки про аліментні зобов'язання, тоді вам варто ознайомитися з усіма послугами, які ми надаємо. Ми зможемо не тільки проконсультувати вас зі всіх питань щодо судового процесу зі стягнення, але й:

Розмір аліментів в Україні

Розмір аліментів в Україні визначається суддею виходячи з наступних обставин:

Також є мінімальний розмір аліментів, від якого й відштовхується суд при розрахунку суми виплати. В не залежності від того, скільки є дітей у відповідача, сума аліментів завжди однакова. Єдине, на що впливає кількість дітей – це на розмір виплати, тобто чим їх більше, тим більше буде сума аліментів.

Не можна затягувати зі стягненням аліментів. Тому, якщо ви вже стикнулися з подібною проблемою, необхідно відразу ж звертатися до досвідчених юридичних фахівців. Юристи з нашої компанії зможуть допомогти вам не тільки скласти позовну заяву про стягнення аліментів, але й домогтися, щоб їх виплатили вчасно та у потрібній сумі.

Стягнення заборгованості по аліментам

Увага! Стягнення заборгованості по аліментам можна здійснити тільки через суд тоді, коли досвідчені правозахисники проведуть відповідний розрахунок заборгованості.

Звернення клієнтів, які мають намір стягнути заборгованість по аліментам у недобросовісного чоловіка (дружини) – зовсім нерідке явище. Як відомо, борг може з'явитися з будь-яких причин: ігнорування виплат, відмова від виплат та навіть підвищення аліментів, про яке необізнаний відповідач може навіть не підозрювати.

До всіх перерахованих причин також можна додати й найпопулярнішу в Україні – відсутність роботи. Багато громадян України дотепер вважають, що це вагома причина, для того щоб не виплачувати аліменти. Але ми можемо запевнити, що відсторонитися подібним чином від закону неможливо! Стягнення з безробітного – це не поодинокий випадок у нашій компанії.

Згідно СКУ, якщо батько безробітний – це не звільняє його від відповідальності перед дитиною та сплати аліментів.

Нерідкі випадки, коли до нас звертаються молоді матері, які бажають одержати аліменти без шлюбу. Звичайно ж, отримати їх можна навіть у такому випадку, але тільки тоді, коли відповідач доводиться батьком дитині за законом. В іншому випадку, для початку, доведеться встановити батьківство і тільки потім подавати на аліменти.

Порядок виплати аліментів

Порядок виплати аліментів на дитину контролюється судом та тим підприємством або компанією, де працює платник. Процес сплати досить простий.

Бухгалтерія чи інший штатно-структурний підрозділ підприємства, у якому працює батько, що зобов'язаний виплачувати аліменти, утримує з його заробітної плати необхідну грошову суму (точна цифра зазначена у виконавчому судовому документі).

Далі кошти переводяться на рахунок іншого з батьків, що проживає разом з дитиною або на рахунок самої дитини, якщо в неї такий є. Нарахування аліментів завжди мають одну і ту ж суму. Будь-яке зменшення аліментів або збільшення повинен, спочатку, визначити суд відповідно до договору між батьками або позову, поданому в суд однією зі сторін.

У випадку якщо у вас виникають які-небудь труднощі під час подачі позову, ви можете звернутися у нашу компанію за допомогою. Наші юристи в Києві у найкоротші терміни допоможуть скласти позовну заяву, а також підготують всі потрібні документи, додані до неї.

Зразок заяви на аліменти (зразок заяви про стягнення аліментів)

Позовна заява про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей

Припинення виплати аліментів, що стягуються у судовому порядку

Припинення виплати аліментів можливе тільки в таких випадках:

Позовна заява про стягнення аліментів на повнолітню дитину | Як самостійно написати (зразок, шаблон) 2021

Позовна заява про стягнення аліментів на повнолітню дитину

Серед широкого розмаїття документів, які надходять до суду з цивільних  та сімейних справ, одними з найпоширеніших є Позовна заява про стягнення аліментів на повнолітню дитину. Тому для Вас корисним буде ознайомлення на сайті «Розлучення онлайн» зі зразком, прикладом, шаблоном, формою документа: Позовної заяви про стягнення аліментів на повнолітню дитину.

До _______ суду _________ області м. ___________, вул. ___________ Позивач: ПІБ повністю, паспортні данні, РНОКПП, поштовий індекс, повна адреса, засоби зв’язку Відповідач: ПІБ повністю, бажано паспортні данні,

дата народження, РНОКПП, поштовий індекс, повна адреса, засоби зв’язку

Позовна заява про стягнення аліментів на повнолітню дитину

Так, _____________ (П.І.Б.) перебував у шлюбі з ________________ (П.І.Б.). У шлюбі народилась дитина – донька (син), ________________ (П.І.Б.), _____________ року народження. Рішенням ______________ суду Запорізької області від ___________ року, шлюб між ______________ (П.І.Б.) було розірвано.

Рішенням _____________ суду Запорізької області від __________ року, з Відповідача, починаючи з ________ року були стягнуті аліменти на користь __________________ (П.І.Б.), до досягнення дитиною повноліття, у розмірі 33 відсотки від усіх видів доходу щомісячно. Відповідно до ст.

199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання. ________________ (П.І.Б.

) продовжує навчання і відповідно до довідки вона з ___________ року по ___________ року дійсно навчається в ДНЗ «Бердянський центр професійно-технічної освіти» з професії перукар на денній формі навчання. Навчання платне. Вартість навчання на рік складає ________ гривень. Також додатково __________ (П.І.Б.

) несе витрати на утримання гуртожитку, придбання навчально-методичних посібників, підручників тощо. Згідно до ст. 200 СК України, суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.

Відповідач інших дітей не має. Аліментів не сплачує. Працює слюсарем у ________. Має можливість надавати грошову допомогу. Вважаю, що відповідач зможе щомісячно сплачувати аліменти у розмірі 1/4 частки від заробітку – без погіршення його матеріального стану. На підставі викладеного й відповідно до ст.ст. 199, 200 СК України, керуючись ч. ст. 174,175 ЦПК України,

П Р О Ш У:

Стягнути з __________________ (П.І.Б.

), __________ року народження, на користь _________________ , ________________ року народження, аліменти в розмірі 1/4 частки з усіх видів заробітку (доходу), щомісячно, починаючи стягнення з ____________ року (вказуємо дату подання позову) і до припинення навчання або до досягнення _____________ (П.І.Б.

Читайте также:  Обовьязок мачухи, вітчима утримувати падчерку, пасинка

) двадцяти трьох років. чи у твердій грошовій сумі: Стягнути з __________________ (П.І.Б.

), __________ року народження, на користь _________________ , ________________ року народження, аліменти в розмірі 1000 гривень, щомісячно, починаючи стягнення з ____________ року (вказуємо дату подання позову) і до припинення навчання або до досягнення _____________ (П.І.Б.) двадцяти трьох років. Додатки: 1.

Копія свідоцтва про укладення шлюбу – 2 екз.; 2. Копія свідоцтва про народження – 2 екз.; 3. Довідка про навчання – 2 екз.; 4. Копія рішення суду про призначення аліментів — 2 екз.; 5. Докази витрат на навчання (проїзду, проживання, витрат на учбову літературу тощо) — 2 екз. 6. Копія паспорту – 2 екз.; 7. Копія позовної заяви. Підтверджую про те, що мною не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав до цього чи іншого суду на території України.

01.07.20__                                                                     (підпис)

Наголошуємо, що в судах України існують зразки, приклади, шаблони Позовної заяви про стягнення аліментів на повнолітню дитину, які можуть відрізнятись за змістом між собою. Кожний зразок, документ може мати свої унікальні особливості, в залежності від конкретних обставин сімейних обставин.

Для того, щоб Позовна заява про стягнення аліментів на повнолітню дитину була складена юридичного грамотно та в суді цей документ не залишили без руху, ми рекомендуємо звертатися за допомогою до сімейного адвоката по розлученням онлайн який допоможе підготувати Позовну заяву про стягнення аліментів на повнолітню дитину дистанційно.

Стягнення аліментів. Зразки позовних заяв про стягнення аліментів

Аліментне зобов'язання являє собою правовідносини, що виникають на підставі передбачених законом юридичних фактів: угоди про сплату аліментів або рішення суду про стягнення аліментів, у силу якого одні члени родини вправі вимагати виплати аліментів від інших членів родини, а останні зобов'язані їх виплачувати.

Порядок стягнення аліментів розрізняється залежно від того, чи буде це добровільна угода батьків або прийдеться в судовому порядку відстоювати інтереси дитини, звернувшись із позовною заявою про стягнення аліментів.

Для початку розглянемо питання про добровільне виконання аліментного обов'язку. У цих цілях батьки повинні укласти угоду про сплату аліментів на дитину.

Дана угода у відповідності із Сімейним кодексом України повинна бути обов'язково посвідчена у нотаріуса, у іншому випадку вона є недійсною.

Угодою можна встановити спосіб і порядок сплати аліментів на дитину(наприклад, одноразово у твердій сумі або періодичних платежах, шляхом надання грошей або іншого майна і т.д.).

Однак найчастіше  колишнім подружнім не вдається досягти домовленості про сплату аліментів і стягнення аліментів необхідно здійснювати в судовому порядку.

Розмір аліментів, стягуваних у судовому порядку, визначається з урахуванням правил, встановлених статтею 182 СК України.

Аліменти на дітей стягуються з батька (або матері, якщо діти залишилися з батьком) шляхом встановлення щомісячних платежів у частковому відношенні до заробітку (доходу) платника, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Розмір цих часток може бути як збільшений судом, так і зменшений з урахуванням матеріального положення сторін і інших обставин, що заслуговують на увагу.

Крім стягнення аліментів у вигляді частки до суми заробітку суд за заявою однієї із сторін може розрахувати аліменти у твердій сумі (наприклад, 700 гривень щомісяця).

Звільнення (відмова) від сплати на користь дітей аліментів, установлених судовим рішенням або угодою сторін, завіреною нотаріусом, неприпустимі. Однак, матеріальне становище сторін може змінитися. Тому, Сімейний кодекс допускає можливість зменшення (збільшення) розміру аліментів.

Зміна встановленого судом розміру аліментів можливо тільки по судовому рішенню. Вимога в суд про зміну розміру аліментів може бути заявлена як платником аліментів, так і їхнім одержувачем.

Позов про зменшення (збільшення) розміру аліментів подається за місцем перебування утримувача аліментів.

Позовна заява стягнення аліментів на дітей та на дружину

 • Дарницький районний суд
 • м. Києва
 • Справа №7474/47474/47-ц

Суддя: Кокош І.К.

 1. Позивач:
 2. Шевченко Олена Олегівна
 3. Адреса реєстрації:

4747, м. Київ, вул. Вербицького, буд. 47 кв. 47

Адреса фактичного місця проживання та для кореспонденції:

47474, Чернігівська обл., Варвинський район, смт. Варва, вул. Миру буд.47 кв.47

 • Тел. 099-77–777–77
 • Відповідач:
 • Шевченко Юрій Сергійович
 • Адреса реєстрації:

4747, м. Київ, вул. Вербицького, буд. 474 кв. 47

Адреса фактичного місця проживання та для кореспонденції:

4747, Чернігівська обл., Варвинський район, смт. Варва, вул. 47 річчя Перемоги буд. 474

Засоби зв’язку невідомі 

ЗУСТРІЧНА ПОЗОВНА ЗАЯВА

про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей та на

утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку

У провадженні Дарницького районного суду м. Києва, судді Кокош І.К. знаходиться справа за позовом Шевченко Юрія Сергійовича до Шевченко Олени Олегівни про розірвання шлюбу.

У порядку статті 123 ЦПК України, пред’являю зустрічний позов про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей та на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку.

01 травня 2005 року між мною, Шевченко Оленою Олегівною та Відповідачем, Шевченко Юрієм Сергійовичем був укладений шлюб. Копія свідоцтва подана позивачем за первісним позовом.

В шлюбі у нас народилися двоє синів: Шевченко Станіслав Юрійович, 01 жовтня 2005 року народження та Шевченко Денис Юрійович, 01 січня 2009 року народження. Копія свідоцтва подана позивачем за первісним позовом.

На даний момент між мною, Шевченко Оленою Олегівною та Відповідачем, Шевченко Юрієм Сергійовичем не існує сімейних стосунків. На даний час ми з Відповідачем проживаємо окремо. Наші спільні діти з Відповідачем проживають разом зі мною.

У даний час я знаходжусь у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. У зв’язку з цим я ніде не працюю.

Ми з Відповідачем не можемо домовитися про конкретний розмір допомоги, яку він буде надавати кожного місяця.

Відповідач працює приватним підприємцем. Отримує в середньому 10000 (десять тисяч) грн. 00 коп.

 1. Оскільки Відповідач має стабільних дохід прошу суд призначити аліменти на утримання кожного з дітей 2/6 частки від заробітку Відповідача, яка буде стягуватися щомісячно до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
 2. Вважаю, що суд повинен визнати обов’язок батька на утримання своїх неповнолітніх дітей та за рішенням суду з Відповідача повинні стягуватися аліменти на утримання кожного з дітей 2/6 частки від заробітку Відповідача, яка буде стягуватися щомісячно до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
 3. Так, як у мене немає можливості працювати, оскільки знаходжусь у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, прошу суд призначити аліменти на моє утримання у розмірі 1/6 частки від заробітку Відповідача щомісячно до досягнення Шевченко Дениса Юрійовича 01 січня 2009 року народження трьох років.

2. Обґрунтування позовних вимог.

Вважаю, що за рішенням суду Відповідач повинен бути зобов’язаний сплачувати на утримання наших спільних дітей: синів Шевченко Станіслав Юрійович, 01 жовтня 2005 року народження та Шевченко Денис Юрійович, 01 січня 2009 року народження, аліменти на утримання кожного з дітей 2/6 частки щомісячно від заробітку.

У відповідності до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч. 2 ст. 181 Сімейного кодексу України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Вважаю, що за рішенням суду Відповідач повинен бути зобов’язаний сплачувати на мою користь на моє утримання аліменти у розмірі 1/6 від заробітку до досягнення нашим сином Шевченко Дениса Юрійовича 01 січня 2009 року народження трьох років

Згідно ч. 2 ст. 84 Сімейного Кодексу України, дружина з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

Згідно ч. 4 ст. 84 Сімейного Кодексу України,  право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має не залежно від того, чи вона працює, та незалежно від матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Згідно ч. 6 ст. 84 Сімейного Кодексу України, право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має і в разі розірвання шлюбу.

Згідно ч. 1 ст. 80 Сімейного Кодексу України, аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі.

3. Зміст позовних вимог.

Суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства (ст.15 ЦПК України).

Читайте также:  Спір між матірью та батьком щодо місця проживання малолітньої дитини

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі за подання позовів про стягнення аліментів.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст.121, 122, 180,181 Сімейного кодексу України та ст. ст. 3, 15, 118, 119 ЦПК України, –

Прошу:

 1. Прийняти дану позовну заяву до провадження.
 2. Зобов’язати Шевченко Юрія Сергійовича, сплачувати на користь наших спільних дітей: синів Шевченко Станіслав Юрійович, 01 жовтня 2005 року народження та Шевченко Денис Юрійович, 01 січня 2009 року народження, аліменти на утримання кожного з дітей 2/6 частки щомісячно від заробітку.
 3. Зобов’язати Шевченко Юрія Сергійовича, сплачувати на мою користь на моє утримання аліменти щомісяця у розмірі 1/6 частки від заробітку до досягнення нашим сином Шевченко Дениса Юрійовича, 01 січня 2009 року народження трьох років.

Додатки:

 1. Копія позовної заяви для відповідача.

«___»________2010р.                                                   ___________ О.О.Шевченко

АДВОКАТ ПО АЛІМЕНТАХ У МІСТІ  КИЄВІ.

ЮРИДИЧНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ: АЛІМЕНТИ. ВСІ ПИТАННЯ АЛІМЕНТАХ ТА АЛІМЕНТНІ ПЛАТЕЖІ.

 • СУДОВА ПРАКТИКА: СІМЕЙНІ СУПЕРЕЧКИ.
 • ПОЗОВНІ ЗАЯВИ: СІМЕЙНІ СУПЕРЕЧКИ.
 • Позовна заява по аліментах на російській.

ДУРІСТЬ ПРИ СТЯГНЕННІ АЛІМЕНТІВ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ.ЯК ПРАВИЛЬНО ПЛАТИТИ АЛІМЕНТИ?КОЛИ НЕ ВАРТО СТЯГУВАТИ АЛІМЕНТИ ЧЕРЕЗ СУД?ПРО ПОМИЛКИ БАТЬКА ПРИ СТЯГНЕННІ З НЬОГО АЛІМЕНТІВ…ПОЗБАВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ І АЛІМЕНТИЛишение родительских прав и алименты — связанные вопросыПодумай двічі перед тим, як визнати в суді певну суму аліментів !!!Подумай дважды перед согласием на определенную суму алиментов — советы юристаМАКСИМАЛЬНЫЙ РАЗМЕР АЛИМЕНТОВ В УКРАИНЕ…ЯКИЙ МАКСИМАЛЬНО ВСТАНОВЛЕНИЙ РОЗМІР АЛІМЕНТІВ В УКРАЇНІ?КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАДЬНІСТЬ ЗА НЕВИПЛАТУ АЛІМЕНТІВКриминальная ответственность за неуплату алиментов — юридическая консультацияLAWYER / SOLICITOR / ADVOCATE IN UKRAINE / KYIVЗМІНА РОЗМІРУ АЛІМЕНТІВ НА ДІТЕЙ 2017РАЗМЕР АЛИМЕНТОВ НА ДЕТЕЙ — НОВОСТИ 2017 ГОДА

Бланк заяви на аліменти на дитину (зразок, позовної) — в 2019 році, про стягнення, на утримання, на подачу, в шлюбі і поза, в суд, мати, визнане батьківства

У кожної дитини, навіть неповнолітнього , Є право на гідні умови життя, незалежно від того, в якій сім'ї він народився і скільки у нього батьків. Сімейний кодекс захищає права дитини і забезпечує умови для розвитку особистості.

У кожному конфліктному випадку, коли порушені інтереси дитини, держава стає на бік дитини. До свого неповноліття будь-яка дитина, що залишився через розлучення батьків тільки з одним з них, може розраховувати на аліментні зміст.

Сімейний кодекс підтверджує право дитини на аліментні зміст. Завдяки чому виплата аліментів проводиться не тільки при розлученні батьків, але можлива і до нього.

Умови утримання дитини

Якщо один з батьків з яких-небудь причин відмовляється утримувати свою дитину, другий з батьків має право стягнути аліментні зміст за допомогою суду.

Заява подається не тільки після розірвання шлюбу. В особливих випадках, коли в цьому є потреба, позивач може звернутися до суду, офіційно перебуваючи в шлюбі.

Законодавство передбачає всіх членів сім'ї по відношенню один до одного.

Аліментні утримання виплачується за рішенням суду при дотриманні нижченаведених умов:

 • наявність спорідненої сімейної зв'язку;
 • виникла необхідність у допомозі;
 • непрацездатність позивача;
 • документ, що встановлює обов'язок сплати аліментного змісту;
 • допустимість виплати змісту.

Існує три способи виплати аліментів:

Перший

Найпоширеніший спосіб. Щомісячні виплати, розраховані у відсотках по відношенню до зарплати. Другий Виплата аліментів у встановленій судом сумі. Встановлена ​​сума в особливих випадках може бути виплачена одноразово, тобто відразу, за один раз.

Третій Виплата житловим майном, при досягненні домовленості. Є також змішані види виплат батьками своїм дітям.

Існує відповідальність за виплату аліментів, в яку входить обов'язок відповідача інформувати про зміну місця проживання, сімейного стану, зміни на роботі і в зарплаті.

У деяких випадках суд реалізує право змінити розмір аліментів або звільнити від виплат зовсім.

Аліментні зобов'язання припиняють свою дію в разі смерті колишнього чоловіка, або досягнення дитини — об'єкта виплат, повноліття

Подача в шлюбі і при розлученні

Заява на аліменти направляють до суду не тільки після розірвання шлюбу , А й перебуваючи офіційно в шлюбі . Обов'язок фінансового змісту дитини її батьками закріплена в Сімейному кодексі.

Батьки разом виховують дитину і разом вирішують питання матеріального характеру. Якщо ж один з подружжя з якоїсь причини цього не робить, то подружжя може спільно вирішити питання, написавши угоду про виплату аліментів.

Коли мирним шляхом домогтися взаємної угоди не вдається і один з подружжя категорично відмовляється від своїх обов'язків, то законом передбачається примушування до виконання. Це означає, що в подібних випадках чоловік, якому потрібна матеріальна підтримка для дитини, може подавати на аліменти навіть, якщо юридично батьки в шлюбі.

Виплата аліментів безпосередньо не пов'язана з фактом розлучення і може здійснюватися до того, як батьки розлучаться.

У випадках, коли жінка вагітна або один з дітей не досяг трирічного віку, то вона на підставах, закріплених законодавством, вона отримує на себе і на дитину аліменти.

Режим подачі заяви без розлучення (або до розлучення) такий же, як і після розлучення.

Звертатися до суду на отримання аліментів можна незалежно від часу утворення такого права. Тобто аліменти можна стягнути і за минулий термін (до 3 років). Якщо вже робилися спроби вжити заходів спонукати чоловіка до виплати коштів на дитину.

Стаття 81 Сімейного кодексу визначає зміст 25% від доходу батьків, куди входять зарплата, прибуток від акцій, пенсія, будь-який прибуток і випадковий заробіток. 25% від заробітку покладаються на одну неповнолітню дитину, на 2-х — 33%.

Коли в родині три і більше дітей прийнято виплачувати 50%. Іноді аліменти не нараховуються у процентному відношенні до доходу, а встановлюються судом у вигляді певної (твердої) суми .

Це відбувається у випадках, коли важко визначити заробіток одного з батьків. Тоді суд визначає тверду суму виходячи з колишнього матеріального рівня життя родини.

Своєчасна виплата аліментів знаходиться під контролем служби судових приставів , Уповноважених приймати рішення або допустимі заходи, що примушують відповідача оплачувати вчасно аліменти.

Подивимося, яким чином можна оформити виплати на дитину. Для початку батькам дитини потрібно спробувати шляхом усного договору скласти аліментні угоду самостійно. У нього можна внести щомісячний розмір аліментів, час їх виплати, а також домовитися про надання інших видів фінансової допомоги неповнолітній дитині.

Угода підписують батьки, і засвідчує нотаріус. У разі неможливості домовитися, необхідно звернутися в суд.

Отриманий наказ відправляється в бухгалтерію за місцем роботи чоловіка, обов'язково взявши розписку про отримання документа, і пред'явити свої реквізити для перерахування аліментів. Або вручити документ судовому приставу за місцем реєстрації відповідача.

 • Індексація аліментів
 • — це встановлений законодавством механізм підвищення розміру аліментів, який було стягнуто судом у твердій грошовій сумі, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
 • Як можна платити аліменти, якими способами — ви дізнаєтеся з нашій статті .

При розлученні і неможливості досягти угоди з приводу питання про утримання дитини, єдиний вихід примусити одного з подружжя до надання матеріального утримання дітей — подати на аліментні зміст в суд. Ініціатором подання на аліменти може бути і позивач, і відповідач.

Подати документи на аліментні зміст після розлучення можна в світовій судовий ділянку. Необхідно дотримуватися всіх правил підсудності, в протилежному випадку — суд поверне документи. Формою подачі документів служить судовий наказ . Якщо ж дохід відповідача нестабільний, то він може відмовитися платити зміст, що може затримати аліменти і створить проблеми.

Іноді суд вимагає надання розрахунку витрат на утримання дитини за якийсь певний період, взявши за основу прожитковий мінімум, встановлений в певному регіоні, а в цьому випадку потрібно пред'явити докази у вигляді чеків, довідок і квитанцій (велику допомогу в даному випадку може надати адвокат )

Зміст бланка заяви на аліменти на дитину

Заява на аліменти — це ділове звернення одного або декількох осіб в державний орган. Заява не пов'язане з порушенням прав, а містить прохання стосовно реалізації прав та інтересів заявника.

Заява на виплату аліментів включає: «шапку», заголовок і основний текст. Воно пишеться в довільній формі, або використовується спеціальний бланк позовної заяви на аліменти на дитину.

При оформленні документа, у правому верхньому кутку вказується: посаду керівника, найменування державної організації, прізвище та ініціали керівника в давальному відмінку. Там же пишуться прізвище та ініціали в родовому відмінку, від кого йде заяву. Після цього, трохи відступивши, по центру, пишуть заголовок «Заява».

В основному тексті повинна бути обов'язково вказана причина, по якій заявник наполягає на виплаті аліментного змісту і перелік документів, що додаються, чеків, завірених копій, довідок, які будуть потрібні для підтвердження позивачем своїх слів. Крім вказівки причини і переліку документів, в іншому заява складається в довільній формі. Під заявою ставиться дата і підпис.

Позовна заява про стягнення аліментів на дитину

У 2019 всі вимоги по аліментах, які не пов'язані з встановленням батьківства, оформляються тільки як заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів. Позовні заяви, подані на аліментні зміст, будуть повертатися судами позивачеві.

Щоб стягнути аліменти, потрібно скласти заяву про видачу судового наказу. У разі скасування судового наказу оформляється позовну заяву. Стягнення накладається на підставі поданих документів. Найважливіший серед них — свідоцтво про народження дитини, яке підтверджує наявність батьків у дитини.

Читайте также:  Як оскаржити заповіт: 4 підстави для судового позову

визнання батьківства

Свідоцтво про народження дитини не тільки підтверджує факт присутності у дітей батьків, але і право одного з них пред'явити вимогу про аліментних змісті, а другого — на сплату аліментів.

Якщо батько не вписаний в свідоцтво або вписаний без його згоди, стягнути аліменти буде складно.

Для початку потрібно буде встановити батьківство, а для цього оформити позовну заяву на встановлення батьківства.

Визнання батьківства може бути добровільним і здійснитися через суд. Процедура з добровільного визнання не вимагає свідчень і експертизи, оскільки чоловік сам визнає себе батьком дитини.

Така ситуація може виникнути поза шлюбом або в цивільному шлюбі, дозволяється вона за допомогою процедури в РАГСі. Батьками подається спільна заява про встановлення батьківства. При цьому мати дитини також підтверджує факт його батьківства.

Зразок заяви на добровільне встановлення батьківства від батька

Судом приймається рішення про примус чоловіки до проведення генетичної експертизи в разі його відмови визнати батьківство. Позовна заява на визнання батьківство має право подавати не тільки мати, а й сам дитина, а також опікуни дитини. Заява пишеться на бланку, який видається при зверненні до суду в трьох примірниках.

У заяві на визнання обов'язково вказуються всі дані про заявника, місце проживання. Необхідно вказати повне найменування суду, до якого направляється позовну заяву. Перший примірник залишається в суді, другий призначений для позивача, третій — для відповідача. Мати може подати позовну заяву за своїм місцем проживання і місцем проживання відповідача.

Список документів для подання позовної заяви на визнання батьківства:

 • довідка з місця проживання позивача;
 • копія паспорта позивача і свідоцтва про народження;
 • оригінали паспорта та свідоцтва необхідно принести в суд.

До заяви додається квитанція про оплату держмита і 3 пакети документів, які послужать підставою для розгляду позовних претензій. Доказами можуть служити спільні фотографії батьків, листування. Все, що можна віднести до підтверджуючих фактів, прикладається до заяви.

Суд приймає рішення на підставі результатів генетичної експертизи. Для визначення батьківства, щоб визначити спадкоємця після смерті батька, здійснюється особлива процедура розгляду в суді.

Звернення до суду

Почати звернення до суду потрібно з вибору суду. Наступним кроком буде правильне складання позову і виконання обов'язкових умов для того, щоб ваше заяву до виробництва було прийнято. Якщо спроби врегулювати питання мирним шляхом не увінчалися успіхом, можна самостійно, або за допомогою представника, звернутися до суду.

Доцільно доручати такі справи професіоналу, юристу. Це робиться з метою поліпшення якості звернення, економії часу і сил. Можна вдатися тільки до юридичної консультації, якщо справа не дуже складна.

У кожного громадянина є гарантоване Конституцією України право звернення до суду. Скористатися ним можна, коли порушуються або оспорюються права, встановлені кодексами і законами. Закон дозволяє правильно визначити спосіб захисту свого права і до подачі позову точно визначити свої претензії до відповідача.

Зі зверненням до суду пов'язані неминучі фінансові витрати або судові витрати: держмито, яку потрібно сплатити через банк, можливі витрати на експертизу. Після того, як суд виносить рішення, після подачі відповідної заяви, судові витрати відшкодовуються.

Позовна заява про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей

Головна ››› Обрати позов ››› Позовна заява про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей

Вітаємо Вас, шановні відвідувачі!

На цій сторінці Ви зможете згенерувати та завантажити позовну заяву про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей. І перед тим як почати, радимо ознайомитися з декількома корисними порадами від наших адвокатів у справах про стягнення аліментів.

Які умови подання позову про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей?

Позов можна подати за наявності таких умов:

 • Ви хочете стягнути аліменти на утримання неповнолітньої дитини / дітей;
 • Платник аліментів офіційно записаний батьком/матір’ю дитини / дітей в свідоцтві про народження;

На який розмір аліментів я можу розраховувати, подавши цю позовну заяву про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей?

Зазначений документ є заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів.

По ній Ви зможете стягнути аліменти на утримання неповнолітніх дітей у розмірі:

 • 1 дитина – 1/4 частина від доходів платника;
 • 2 дитини – 1/3 частина від доходів платника;
 • 3 та більше дітей – 1/2 частина від доходів платника.

Якщо Ви бажаєте стягнути аліменти у твердій грошовій сумі, наприклад, 2 000, 3 000, 5 000 … грн., в такому випадку, зазначена позовна заява Вам не підійде, адже розрахована на стягнення частини доходів платника.

Яку форму аліментів краще вибрати, в частині від доходу платника (1/4, 1/3, 1/2) чи в твердій грошовій сумі (2 000, 3 000, 5 000 … грн.)?

 • В 95 % випадків ми радимо обирати частину від доходів платника аліментів.
 • Цьому є кілька вагомих аргументів.
 • По-перше, навіть якщо Ви оберете тверду грошову суму, суд все одно визначить розмір аліментів на рівні 1/4, 1/3, 1/2 (в залежності від кількості дітей) частини від доходів платника тільки в твердій сумі, адже судова практика в цій частині є усталеною.

Так, наприклад, якщо у Вас 1 дитина і платник аліментів має дохід на рівні, наприклад, 10 000 грн., суд визначить розмір аліментів на рівні 2 500 грн. (1/4 частина).

Якщо ж платник змінить місце роботи, або його заробітна плата збільшиться, Ви будете продовжувати отримувати аліменти у розмірі 2 500 грн. Для того, щоб це змінити, потрібно буде подавати окремий позов про збільшення розміру аліментів, а це потребує часу та зусиль.

А якщо Ви оберете частину від доходів платника, то перерахунок буде здійснений автоматично.

Так, може бути і зворотна ситуація, коли, наприклад, доходи платника аліментів зменшилися. Однак в цьому випадку він легко зможе подати до суду позов про зменшення аліментів і суд приведе розмір аліментів до 1/4, 1/3 або 1/2 частини від його доходів.

По-друге, якщо стягувати частину від доходів:

 • справа буде розглянута у строк до 2-х тижнів (буде виданий судовий наказ про стягнення аліментів);
 • судові засідання не проводяться;
 • судовий наказ про стягнення аліментів не підлягає оскарженню;
 • судовий наказ про стягнення аліментів вступає в силу негайно;
 • судовий наказ є виконавчим документом, який можна відразу віднести до виконавчої служби для примусового стягнення аліментів, немає необхідності додатково отримувати виконавчий лист;

Таким чином, тверда грошова сума в позовній заяві про стягнення аліментів зазвичай приводить лише до збільшення кількості судових процесів в майбутньому.

Є лише один випадок коли стягнення твердої грошової суми є виправданим – коли платник аліментів приховує свої доходи, однак має у власності багато цінного майна, або здійснював останнім часом великі покупки (нерухомість, транспортні засоби тощо). В такому випадку, суд може призначити аліменти у розмірі більшому ніж офіційні доходи платника, посилаючись на його фінансовий стан. Однак, це треба доводити і, зазвичай, без допомоги професійного адвоката не обійтися.

Який розмір аліментів у разі якщо платник не має офіційного доходу?

Якщо платник аліментів не має офіційного доходу (працює неофіційно чи за кордоном) або є фізичною особою-підприємцем та перебуває на спрощеній системі оподаткування (єдиний податок), в такому випадку, розмір аліментів буде становити 1/4, 1/3, 1/2 (в залежності від кількості дітей) від середньої заробітної плати по області, в якій проживає платник.

Інформацію про розмір середньої заробітної плати у відповідній області можна подивитися за посиланням – https://index.minfin.com.ua/labour/salary/average/

Таким чином, розрахуємо суму аліментів на 1 дитину, наприклад, у Дніпропетровській області за жовтень 2020 р.: 12201 (середня заробітна плата за жовтень 2020 р. у Дніпропетровській області) * 1/4 = 3 050 грн. 25 коп.

До якого суду подавати позовну заяву про стягнення аліментів?

Відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, Ви можете самі обрати, подати позов до суду за своїм місцем прописки, або за місцем прописки платника аліментів.

Які документи необхідно долучити до позовної заяви про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей?

До позовної заяви необхідно долучити:

 • Копію Вашого паспорту та ід. коду;
 • Копію свідоцтва про шлюб (якщо перебуваєте у шлюбі з платником аліментів), або рішення суду про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірваний);
 • Копії свідоцтв про народження дітей, на який стягуєте аліменти.

Також бажано долучити документ, який підтверджує проживання з Вами дітей, на яких стягуються аліменти (деякі судді цього вимагають).

Такими документами можуть бути:

 • Довідка про місце реєстрації дитини;
 • Довідка з ЖЕКу про склад сім’ї;
 • Довідка ОСББ про склад сім’ї;
 • Копія домової книги, в якій зазначено місце реєстрації дитини.

Всі документи подаються в копіях в одному екземплярі до канцелярії суду.

Ссылка на основную публикацию