Підтримка — зразок позовної заяви про збільшення розміру аліментів

Відповідно до ст.192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом

Позов про зменшення розміру аліментів  подається за місцем проживання відповідача (отримувача аліментів).

Це позов майнового характеру, тому судовий збір за його подання складає 1% ціни позову (розміру, на який позивач просить суд зменшити аліменти), але не менше 0,4 прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановлених на 1 січня року, в якому подається позов, і не більше 5 прожиткових мінімумів. Актуальні ставки судового сбору тут.

До позовної заяви необхідно додати документи, які підтверджують право платника аліментів на зменшення їх розміру (медичні довідки, довідки про доходи, документи, що підтверджують зміну сімейного стану, наявність інших утриманців тощо).

Всі документи до заяви додаються в копіях, крім квитанції про сплату судового збору. Оригінали слід взяти із собою в суд. До заяви додаються копія позову та всіх доданих до нього документів для направлення відповідачу. Позов можна подати особисто, або направити поштою, рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Зразок позову

До __________(назва суду)
адреса: _________
 • Позивач: _______ (ПІБ позивача)
 • адреса: ____________
 • номер засобу зв'язку (телефон): _____
 1. Відповідач: ________(ПІБ відповідача)
 2. адреса: _____________
 3. номер засобу зв'язку (телефон): _____

Ціна позову: ____ грн..
Судовий збір: ____ грн..

 • Позовна заява про зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини
 • “__” ______ ___ року між мною та Відповідачем було зареєстровано шлюб, про що в Книзі реєстрації актів цивільного стану було зроблено запис № ___ та видано свідоцтво про шлюб № _____ відділом реєстрації актів цивільного стану _______________(вказати назву органу).
 • Рішенням суду від «_»_____ ___ року шлюб між мною і Відповідачем було розірвано (копія рішення додається).
 • Від цього шлюбу у нас є спільна дитина (діти): _____________ (ПІБ), ___ року народження (копія свідоцтва про народження додається).

Після розлучення дитина залишилась проживати з Відповідачем. Рішенням ________ суду від «__»______ ____ року було задоволено позов Відповідача до мене про стягнення аліментів у розмірі ___ від всіх видів мого заробітку (або у розмірі ____грн.).

Наразі обставини змінилися таким чином, що я не в змозі сплачувати аліменти на утримання моєї неповнолітньої дитини у вказаному розмірі.

(вказати такі обставини: я втратив роботу, розмір моїх доходів суттєво зменшився, тому сплата аліментів в колишньому розмірі ставить мене у дуже скрутне матеріальне становище; стан мого здоров’я суттєво погіршився, необхідні додаткові витрати на лікування; я одружився, в мене народилися діти, яких я маю також утримувати тощо).

 1. Вказані обставини підтверджуються документами:___________.
 2. Відповідно до частини першої статті 192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
 3. Тому вважаю свої вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 192 СК України, ст. ст. 4, 19, 23, 28, 175, 184 ЦПК України, —

ПРОШУ:

 1. Зменшити розмір аліментів, що стягуються з мене на підставі рішення ________ суду від «_»______ ____ року на користь __________ (ПІБ відповідача) на утримання моєї неповнолітньої дитини _____________ ______ року народження з ____ до ____ від усіх видів мого заробітку (або з ___ до ____ грн.) щомісяця.

Додатки:

 1. Копія рішення суду  про розірвання шлюбу.
 2. Копія свідоцтва про народження дитини.
 3. Копія рішення суду про стягнення аліментів
 4. Довідка про доходи.
 5. Копії документів, що підтверджують право на зменшення розміру аліментів: висновок лікаря, свідоцтва про народження інших дітей, копії рішень суду про стягнення аліментів на користь інших осіб тощо.
 6. Квитанція про сплату судового збору.
 7. Копія позовної заяви та додатків для направлення Відповідачу.

«_»_______ ____року                                           /____/ __________(підпис)

Оновлене: 04.02.2021

Prostopravo

Позовна заява про зміну розміру аліментів (зменшення)

Позовна заява про зміну розміру аліментів (зменшення)

Позовна заява про зміну розміру аліментів (зменшення) – є шаблонним зразком документу. Тому, попереджаємо користувачів сайту сімейного адвоката по розлученням, аліментам, поділу майна подружжя та іншим сімейним справам advokat-family.com.

ua, які будуть використовувати даний шаблон при складанні власної Позовної заяви про зміну розміру аліментів (зменшення) про їх особисту відповідальність за зміст складеного документа.

І нагадуємо, що  при самостійному складанні Позовної заяви про зміну розміру аліментів (зменшення) Ви повинні не лише користуватись даним шаблоном, а й чітко дотримуватись вимог Сімейного кодексу України та норм Цивільного процесуального кодексу України, що регламентують вимоги до оформлення Позовної заяви про зміну розміру аліментів (зменшення).

До Дарницького районного суду м. Києва
Позивач:
Батько Який Аліментщик
Інд.: 1054705690
вул. Аліментна 0-г, кв. 107, м. Київ, 04201
тел.: 098
адреса для листування: харківське шосе 170,

кв. 254. м. Київ, 02091
Відповідач:
Мати Сина Аліментного
вул. Стягнення Аліментів 0, кв. 81, м. Київ
Засоби зв’язку відсутні

Позовна заява про зміну розміру аліментів (зменшення)

Обставини справи в спорі про зменшення аліментів.
00 березня 0000 року у мене із відповідачкою народилася дитина, Дочка Потребує Аліментів Копія свідоцтва про народження Дочки Потребує Аліментів буде додано до початку судового розгляду по суті.
Шлюб між мною та Мати Дочки Аліментною розірваний. Копія документу про розірвання шлюбу буде додана до початку судового розгляду по суті.

На підставі рішення Дарницького районного суду м. Києва видано Виконавчий лист, згідно якого із мене а користь відповідачки стягуються аліменти розміром 3000 (три тисячі) грн. щомісячно, починаючи з 31.05.2016 року до досягнення дитиною повноліття. Копія рішення суду додається. Копія Виконавчого листа буде додана до початку судового розгляду по суті.

Наша спільна із Відповідачкою дитина проживає разом із нею, що не заперечується Відповідачкою.
Я як батько беру участь у вихованні та утриманні дитини. Із донькою ми ходимо на прогулянки та у магазини. По мірі своїх можливостей я намагаюся купувати для Діни речі та іграшки.

У нас із відповідачкою був відсутній спір щодо утримання дитини оскільки я сам виявляв ініціативу у надані матеріальної допомоги.
Про рішення суду щодо стягнення із мене аліментів у розмірі 3000 (три тисячі) грн., я дізнався лише коли до мене прийшла постанова про відкриття виконавчого провадження.
На сьогодні моя середня місячна заробітна плата складає 4,000 – 5,000 грн.

Що підтверджується довідкою із місця роботи. Копія довідки буде додана до початку судового розгляду по суті.
Відповідно виплата аліментів розміром 3, 000 грн. складає 75 % усіх моїх доходів.
У випадку збільшення моєї заробітної плати, я не проти і збільшення розміру виплати аліментів.

Тобто у цьому випадку є доцільним змінити спосіб стягнення із мене аліментів із твердої грошової суми на частину від заробітку доходу, на утримання спільної із відповідачкою доньки Аліменти.
Доцільним у нашому випадку є стягнення аліментів у розмірі 1/4 частини від усіх моїх доходів.
При отриманні доходів розміром у 5,000 (п’ять) тисяч грн.., ¼ частина з неї складає приблизно 1, 250 грн.

Хочу зауважити, що прожитковий мінімум для дитини відповідного віку, а саме для нашої доньки, якій на цей момент повних 6 років складає 1, 689 грн.
Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Тобто обов’язок по утриманню дитини лежить як на батькові так і на матері, отже забезпеченням нашого спільного із позивачкою сина повинно покладатися на нас обох.
При стягненні із мене аліментів у твердій грошовій сумі розміром 3,000 (три тисячі) грн.. виходить що я самостійно забезпечую доньку, що суперечить наведеному вище, а саме обов’язку обох батьків утримувати свою дитину.

Зважаючи на вищевикладене вважаю, що за рішенням суду повинно бути зменшено розмір аліментів шляхом зміни способу присудження аліментів.
Обґрунтування та підстави позовних вимог про зменшення аліментів
На сьогоднішній день мій середній місячний дохід складає 4000-5000 грн., що не відповідає твердженню Аліментної А.М. про значний дохід та можливість сплачувати аліменти розміром 3,000 грн.

щомісячно.
Заробітна плата яку я отримую є стабільною та дозволяє змінним спосіб виконання рішення із твердої грошової суми на частину від заробітку доходу батька.
За змістом ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі (ч. 3 ст. 181 СК України).
Відповідно до ст.

182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до положень ст.

183 СК України розмір аліментів визначається у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини.
Крім того, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення (ч.1 ст. 184 СК України).

При цьому підстави визначення розміру аліментів у частках до заробітку (доходу) або у твердій сумі визначаються з урахуванням як положень ст. 182 СК України, так і положень ст.ст. 183, 184 СК України.

Частина перша статті 192 СК України передбачає, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або за домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Згідно з п.

23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року №3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справи щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв’язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров’я когось із них.
Враховуючи зміст ст.ст. 181, 192 СК України, розмір аліментів, визначений рішенням суду, не вважається незмінним. Отже, у зв’язку зі значним покращенням матеріального становища платника аліментів матір дитини може подати до суду заяву про збільшення розміру аліментів. Значне погіршення матеріального становища батька може бути підставою для його вимоги про зменшення розміру аліментів.
Відповідно до ст. 183 та ст. 184 СК України за рішенням суду розмір аліментів визначається у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Сімейний кодекс України передбачає підстави для зміни розміру аліментів, визначеного за рішенням суду, але не пов’язує їх зі способом присудження (ч. 3 ст. 181 СК України). Стаття 192 СК України тільки вказує на можливість зміни раніше встановленого розміру аліментів за наявності доведених в судовому порядку підстав, а саме: зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Зокрема, до підстав визначення розміру аліментів в твердій грошовій сумі (що фактично є зміною розміру) ст. 184 СК України відносить: нерегулярний, мінливий дохід платника аліментів, одержання частини доходу в натурі та інші обставини, що мають істотне значення.
Право вимагати заміни розміру аліментів шляхом зміни способу присудження аліментів не може заперечуватися, адже можливість вибору способу присудження аліментів з огляду на мінливість життєвих обставин, зазначених ст.ст. 182-184 СК України, не може обмежуватися разовим її здійсненням.
З огляду на відсутність імперативної заборони змінювати розмір аліментів шляхом зміни способу їх присудження, за положеннями ст. 192 СК України зміна розміру аліментів може мати під собою зміну способу їх присудження (зміна розміру аліментів, стягнутих за рішенням суду у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини на розмір аліментів, визначений у певній твердій грошовій сумі та навпаки).
Отже, у спірних правовідносинах підлягає застосуванню не тільки ст. 192 СК України, але й низка інших норм, присвячених обов’язку батьків утримувати своїх дітей (ст. 182 «Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів», ст. 183 «Визначення розміру аліментів у частці від заробітку (доходу) матері, батька дитини», ст. 184 «Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі»).
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги мій сьогоднішній дохід вважаю за необхідне змінити розмір аліментів, які стягуються із мене на користь відповідачки.
Зміст позовних вимог у позовній заяві про зменшення аліментів.
Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку звернутися за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Статтею 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового права та інтересу.
Виходячи з вище викладеного та керуючись..3, 32, 107,118, 119 ЦПК України,

ПРОШУ:

1) Прийняти дану позовну заяву до провадження;
2) Змінити розмір аліментів, які стягуються із Аліментного Батька Дитини на підставі Виконавчого листа по справі № 000/000/16-ц на користь Мати Дитини Аліментщикана утримання дочки, Дитина Потреба Аліменти з 3,000 грн. щомісячно на 1/4 частину всіх видів заробітку щомісячно, до досягнення дитиною повноліття.
Додатки:
1. Копія рішення суду про стягнення аліментів;
2. Копія позовної заяви з додатками.
03.05.20__                                            (підпис)

Звертайтеся в нашу міжнародну юридичну компанію і ми допоможемо Вам підготувати необхідні документи швидко та якісно, а також надамо Вам юридичну консультацію по сімейним справам.

Збільшення розміру аліментів на дитину (зразок позовної заяви)

Як відомо, розмір аліментів, які отримують неповнолітні діти від батьків, не дуже високий. Пов’язано це, звичайно, не зі скупістю батьків, а із загальним соціально-економічним становищем у країні.

Тим не менш, діти потребують матеріального забезпечення в достатньому рівні. Іноді єдиним способом подбати про потреби дитини є збільшення розміру аліментів.

А саме – звернення до суду з відповідною позовною заявою.

Така можливість передбачена сімейним законодавством – відповідно до частини 2 статті 193 СК України, у разі зміни у фінансовому чи сімейного стану платника або одержувача аліментних платежів (або інших обставин) допускається зміна розміру аліментів у бік підвищення або пониження.

Як це здійснити на практиці? Розглянемо в даній статті.

Раніше у наших статтях ми розповідали, чи стягуються аліменти з премії, з лікарняного, з матеріальної допомоги, з відпускних виплат, а також з продажу автомобіля.

Збільшення розміру аліментів – підстави для зміни

Стаття 193 Сімейного кодексу встановлює, що підставою для зміни розміру аліментних виплат (як у бік збільшення, так і у бік зниження) є значні зміни у фінансовому або сімейному стані сторін – платника або одержувача виплат. Тому подача позовної заяви про  збільшення розміру аліментів на дитину  може бути обґрунтована наступними обставинами:

 • покращився матеріальний стан аліментоплатника (наприклад, суттєво зросла заробітна плата, з’явилося додаткове джерело доходу, припинилися інші зобов’язання з утримання дружини, престарілих батьків, інших дітей);
 • погіршився матеріальний стан одержувача аліментних виплат (наприклад, придбання статусу інваліда, втрата роботи, народження дитини, серйозне захворювання, що вимагає значних витрат на лікування у неповнолітньої дитини, на користь якої виплачуються аліменти, придбання зобов’язань по утриманню інших утриманців, тощо).

Таким чином, зміна аліментів у бік збільшення можлива в двох випадках:

 • нинішній розмір платежів не покриває потреб дитини;
 • збільшені заробітки платника дозволяють стягувати великі суми на утримання неповнолітнього.

Читайте також:  Як доказати, що батько платив аліменти на дитину?

При розгляді позовної заяви про збільшення розміру аліментів на дитину  суд враховує фінансовий та сімейний стан обох сторін, щоб дотримати баланс між інтересами аліментоплатника та одержувача грошових коштів. Суд приймає рішення, щоб потреби дитини були забезпечені на достатньому рівні, але щоб при цьому платник не залишився без засобів до існування.

Позовна заява про збільшення розміру аліментів на дитину (зразок)

Підготувати позовну заяву про зміну (збільшення) розміру аліментів можна як за допомогою професійних юристів нашого порталу (консультація надається безкоштовно!), так і самостійно, ознайомившись з поданим нижче зразком документу та правилами, передбачених цивільно-процесуальним законодавством – статтями 180, 181, 182, 184, 192 Сімейного кодексу України.

У позовній заяві зазначаються такі відомості:

 • найменування судового органу;
 • дані позивача (П.І.Б., місце проживання, місце роботи, контакти);
 • дані відповідача (П.І.Б., місце проживання, місце роботи, контакти);
 • ціна позову (розрахунок суми, на яку на вимогу позивача повинен бути збільшений розмір аліментів за рік);
 • заголовок документа («Позовна заява про збільшення розміру аліментів на неповнолітню дитину»);
 • виклад обставин справи (підстави для підвищення розміру аліментів – зміна у фінансовому, сімейному стані одержувача чи платника, додаткові потреби дитини);
 • інші відомості, що мають значення для справи;
 • докази перерахованих обставин;
 • вимоги до суду – збільшити розмір аліментних виплат;
 • програми;
 • дата;
 • підпис.

До позовної заяви про збільшення розміру аліментів потрібно додати такі документи:

 • копії позовної заяви – у такій кількості, скільки осіб бере участь у судовому процесі (як мінімум 3 – для суду, позивача та відповідача);
 • квитанція про оплату судового збору;
 • конії паспортів сторін;
 • аліментна угода, судовий наказ, виконавчий лист про виплату аліментів – із зазначенням початкового розміру аліментних виплат;
 • копії платіжних документів (розписок, квитанцій, банківських виписок), що підтверджують виплати протягом останніх 6 місяців;
 • довідки про доходи;
 • медична довідка про здоров’я;
 • інші документи, що обгрунтовують звернення до суду з вимогою про підвищення розміру виплат.

Нижче ви можете ознайомитися та скласти власну позовну заяву про збільшення розміру аліментів на неповнолітню дитину:

Зразок позовної заяви про збільшення розміру аліментів на неповнолітню дитину

Подання до суду позовної заяви про збільшення розміру аліментів на дитину

В який судовий орган слід подавати позовну заяву? Як правило, позовні заяви розглядає суд за місцем проживання відповідача. Для даної категорії цивільних справ визначена альтернативна підсудність – це означає, що позов може подаватися до суду за місцем проживання відповідача або позивача – на вибір.

Перш ніж подавати позовну заяву в канцелярію суду, потрібно сплатити судовий збір, а квитанцію про оплату – прикласти до позову. Відповідно до Закону України «Про судовий збір», розмір платежу за подання позовної заяви залежить від ціни позову.

Подавати позов та документи можна як особисто, так і через довірену особу – представника, повноваження якого підтверджені довіреністю. Якщо позов буде подавати представник – про це слід вказати в позові.

Чи може суд відмовити у прийнятті позова?

У ряді випадків, передбачених ЦПК України, суд може відмовити в прийнятті позовної заяви, якщо …

 • позовна заява подається особою, чиї права не порушені;
 • позовна заява з аналогічними вимогами вже подавалася до суду, була розглянута, по ній вже ухвалено судове рішення.

Крім того, в законі передбачені випадки, в яких позовну заяву може бути повернуто…

 • позовну заяву подано до суду, який не уповноважений розглядати справи даної категорії;
 • позов подано недієздатним позивачем;
 • позовну заяву підписано особою, яка не має на те повноважень, або позов не підписаний зовсім;
 • позивач звернувся з заявою про повернення позову.

Розгляд позовної заяви про збільшення аліментів

Позовна заява про підвищення аліментів має бути розглянуто не пізніше ніж через 1 місяць з дня подачі. Протягом цього періоду суд вивчить позов та подані документи, призначить дату першого судового засідання, про що будуть повідомлені обидві сторони. Одержувач і платник аліментів можуть з’явитися на судове засідання особисто, а можуть направити своїх представників за довіреністю.

Читайте також:  Порядок стягнення аліментів за виконавчим листом

Суд розглядає позов, вивчає подані документи, заслуховує сторони.

В ході судового розгляду позивач повинен представивши підтверджуючі документи та переконати суд у тому, що позовні вимоги про зміну (збільшення) розміру аліментних виплат – обґрунтовані.

Відповідач може визнати позовні вимоги, а може подати зустрічний позов або заперечення на позов, виклавши суду власну позицію щодо предмету спору і підтвердивши її доказами. Всі клопотання сторін будуть розглянуті судом.

Винесення рішення

Після закінчення судового розгляду суд виходить до нарадчої кімнати. Після повернення – оголошує сторонам завершальну, резолютивну частину рішення за позовом – задовольнити позовні вимоги повністю або частково, залишити позов без задоволення, якщо доводи та докази виявляться недостатніми.

Також суд пояснює, в який термін і в якому порядку сторони можуть оскаржити винесене рішення, оскільки законну силу воно набирає лише через один місяць. Щоб оскаржити судове рішення потрібно підготувати та подати в Апеляційний суд скаргу.

Якщо рішення суду буде позитивним, розмір аліментних виплат збільшиться:

 • якщо початковий розмір аліментів був призначений в частках від заробітку, то і зміна (збільшення) розміру аліментів буде в частках;
 • якщо початковий розмір аліментів мав форму твердої грошової суми, вона буде збільшена, але так і залишиться постійною, твердою сумою.

Бувший чоловік не сплачує грошові кошти на утримання дитини? У статті  “Позовна заява про стягнення заборгованості та пені по виплаті аліментів (розрахунок пені)” ми розповіли, як стягнути аліментний борг та штрафні санкції з боржника.

Зверніть увагу!

 • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація може стати неактуальною швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
 • Всі випадки індивідуальні та залежать від багатьох факторів.
 • Тому для вас працюють безкоштовно експерти-консультанти! Розкажіть про вашу проблему – ми допоможемо її вирішити! Запитайте прямо зараз!

Позовна заява про зменшення розміру аліментів (зразок) | Юридичні послуги в Хмельницькому. Юрист. Фурман Руслан Вікторович

 До Хмельницького міськрайонного суду

29000, м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану, 54

                              ПОЗИВАЧ: Сторокен Василь Димидович

29000, Хмельницька область, Хмельницький район,

м. Хмельницький, вул. Шевченка 1111

 • тел. _________________
 •                       ВІДПОВІДАЧ: Сторокен Інга Аркадіївна
 • 29000, Хмельницька область, Хмельницький район,

м. Хмельницький, вул. Шевченка 99/99

 1. тел. _________________
 2. Позовна заява
 3. про зменшення розміру аліментів

21 жовтня 2012 р. Хмельницький міськрайонний суд розірвав шлюб між мною, Сторокеном Василем Димидовичем, та Сторокен Інгою Аркадіївною (№ 132/12).

За рішенням Хмельницького міськрайонного  суду від 21 жовтня 2012 р. з мене утримуються аліменти на користь Відповідача, Сторнокен Інги Аркадіївни, на утримання дитини, Сторокен Іванки Василівни (01.04.2010 р. н.) в розмірі 800 грн. щомісячно (тверда грошова сума).

01 листопада 2012 р. я почав жити з Ніколишиною Інною Іванівною, яка має малолітню дитину (хлопчик, Іван – 8 місяців). Дана дитина є моєю рідною.

Так як я маю нерегулярний дохід та у зв’язку з тим, що на моєму утриманні зараз перебуває ще одна малолітня дитина, нажаль, не можу здійснювати виплати аліментів у розмірі встановленому рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 21 жовтня 2012 р. у сумі 800 грн.

Відповідно до ст. 192 Сімейного кодексу України та статей 3, 15, 118 і 119 Цивільного процесуального кодексу України,

ПРОШУ:

Зменшити розмір аліментів, утримуваних з мене за рішенням Хмельницького міськрайонного  суду від 21 жовтня 2012 р. на користь Відповідача, Сторнокен Інги Аркадіївни, на утримання дитини, Сторокен Іванки Василівни (01.04.2010 р. н.) до 500 грн. щомісячно (тверда грошова сума).

Додатки:

“___” ______________ 2013 р.                                         ________________ (Сторокен В.Д.)

 • Відповідно до Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
 • Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 01 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600,00 гривень.
 • Пільги щодо сплати судового збору (для активації потрібно натиснути на нього).
Ссылка на основную публикацию