Підтримка — зразок розписки про отримання грошей (між фізичними особами)

13.06.2019

Якщо у людини просять гроші в борг, він обов’язково повинен подбати не тільки про отримання грошових коштів позичальником, а й тому, щоб отримати розписку про передачу грошей.

Іншим методом довести, що людина взяла у вас гроші, просто неможливо.

Якщо ж боржник з якихось причин не зможе повернути вам отримані кошти, то повернення грошей доведеться добиватися в суді, який нічого не зможе зробити, якщо не надати йому офіційно оформлену документацію.

Що таке розписка

Підтримка - ЗРАЗОК Розписки про отримання грошей (між фізичними особами)

Боргова розписка про отримання грошових коштів — це документ, складають заради підстраховки фінансових інтересів. Це не привід для сварки з близьким другом, який потребує грошей. Раціональнішою заходи і бути не може. Вона захищає інтереси людини, який віддає свої гроші і бажає отримати їх назад.

Причому особливість документа в тому, що в ньому вказується дата, до якої дану суму позичають. Таким чином, розписка в отриманні грошових коштів є офіційним юридичним документом, і юридична сила розписки не викликає сумнівів, нехай і згадується в Цивільному кодексі тільки побіжно.

Як її правильно скласти

Розписка в отриманні грошей не має будь-яких чітких правил написання, нехай і пишеться вона досить часто. Але, не дивлячись на те що офіційно ніяких вимог до того як оформити розписку немає, це не означає, що вимог як її оформляти немає взагалі. Просто становить документ людині може знадобитися приклад написання розписки в отриманні грошових коштів.

Крім того, не завадить знати деякі правила того, як складається розписка на отримання грошей в борг:

 • Підтримка - ЗРАЗОК Розписки про отримання грошей (між фізичними особами)
  Бажано вказувати всі обставини передачі грошей з максимальною докладністю;
 • У документі, що укладається між фізичними особами, вказуються імена сторін. Як кредитора, так і позичальника. Причому в документі не повинно бути ніяких скорочень. Як написано в паспорті, так відомості і повинні бути внесені в розписку в отриманні грошей;
 • Крім імені, повинні бути вказані дати народження сторін;
 • Чарівно повинна вказуватися інформація з паспорта. Зокрема, зазначають серію та номер паспорта, дату його видачі, хто видав даний документ і т.п .;
 • Де проживають люди, які будуть писати розписку про отримання грошей. Причому треба вказати фактичні місця проживання, а не місце прописки;
 • Щоб правильно написати розписку про отримання грошей, потрібно вказати повний розмір боргу як прописом, так і цифрами, щоб повністю виключити можливості помилки. Якщо ж борг був виданий в якийсь валюті, то треба вказати курс на той момент, коли борг давався, враховуючи, наскільки нестабільні зараз гроші;
 • Який написав документ людиною повинні бути вказані відсотки, під які гроші віддавалися. Якщо її (процентної ставки) немає, то даний пункт можна проігнорувати;
 • Термін дії розписки. Можна вибрати точну дату для повернення коштів. Якщо ж термін не зазначений, то гроші повинні бути повернуті не більше ніж через тридцять днів з моменту складання документа;
 • Дата складання документа;
 • Підпис позичальника.

Підтримка - ЗРАЗОК Розписки про отримання грошей (між фізичними особами)

У разі чого, розписка про передачу грошей може бути доповнена. Пишуться додаткові умови, які полегшать роботу в суді, якщо гроші не можна буде отримати без втручання додаткових органів. Крім того, тут можна вказати, які претензії на оформлену документацію можуть виникнути, вказати відсоткову ставку або які штрафи доведеться платити, якщо якісь правила будуть порушені.

зразок

Незважаючи на те що немає стандартних правил в оформленні або складанні розписки немає, але кілька особливостей все ж враховується. Наприклад, використовується стандартизована структура боргової розписки:

 1. Першим пунктом треба вказати найменування документа «Розписка».
 2. На другому місці — основний текст, в якому зазначаються вимоги обох сторін, також тут вказується розмір виплати, описуються умови. Ну і в самому кінці, важливо вказати за яких обставин і коли гроші будуть повернуті.
 3. Третій пункт — дата складання документа. Крім того, в цій же сходинці потрібен підпис обох сторін угоди.

Останнім пунктом, зазначаються точні дані свідків. Даний пункт необов’язковий, але в подібних угодах його часто використовують. Крім того, важливо вказати всю інформацію пов’язану з фінансами. Це вбереже боку від безлічі труднощів.

Зразок розписки можна скачати тут

Негласні правила написання розписки

Для того щоб отримати правомірний документ, щоб знати, як скласти розписку, потрібно знати деякі нюанси. Ось кілька негласних правил, які допоможуть скласти правильний документ:

 • Якщо в доброчесності людини, який бере в борг, виникають сумніви, то перед тим як написати розписку обов’язково потрібно проконсультуватися у нотаріуса, а також поставити печатку, що документ завірений. Саме так має виглядати перевірена розписка, яка буде мати більшу юридичну силу. А якщо є можливість, то краще взагалі не давати ніяких грошей в борг, якщо людина не перевірений;
 • Інший варіант для складеного документа в тому, щоб його писали і підписували при свідках, які можуть підтвердити обставини розглянутого документа. Але щоб дізнатися, як правильно оформити документацію зі свідками, потрібно обов’язково вказати, хто виступав свідком, і які у них були функції;
 • Підтримка - ЗРАЗОК Розписки про отримання грошей (між фізичними особами)
  Документ пишуть дві сторони, які зацікавлені в даному процесі. Приклад даної папери, якщо в угоді не приймає участі професіонал, можна знайти в інтернеті. Як боржник, так і кредитор, використовуючи зразок розписок в отриманні грошових коштів, зберігають свої інтереси. Тут прописується сума, тому жодна зі сторін не може зменшити або збільшити її, тільки якщо були передбачені штрафні санкції або є процентна ставка.

Але в будь-якому випадку, якщо розписка про отримання грошей писалася у нотаріуса, то сторони є більш захищеними не тільки в питанні правильного складання, а й в плані виконання умов даної угоди.

При покупці нерухомості

Процес купівлі / продажу давно не є чимось особливим, але тут теж зберігаються свої ризики. Наприклад, коли потенційний покупець дає гроші в якості завдатку, він обов’язково повинен взяти розписку, яка підтвердить факт передачі грошових коштів. Як писати розписку подібного типу? Правила практично такі ж, як і в звичайній розписці.

Ось деякі правила, які допоможуть розібратися в тому, як оформляється даний документ:

 • Підтримка - ЗРАЗОК Розписки про отримання грошей (між фізичними особами)
  Писати документ можна від руки. Робити це повинно особа, яка отримує кошти. Якщо ж папір була складена в друкованому варіанті, то людина, яка отримала кошти, в обов’язковому порядку повинен залишити свій підпис;
 • Якщо документ написаний від руки, то його завіряти не варто, хоча можна, а ось надрукований зразок краще запевнити;
 • Всі пункти, які ви напишете, повинні бути описані максимально докладно, інакше папір не отримає потрібної юридичної сили.

квартира

Квартира одна з найдорожчих речей, якими тільки може володіти людина. Тож не дивно, що для покупки іноді доводиться давати розписку. Щоб угода пройшла вдало потрібно правильно її скласти. Цей документ символізує, що покупець передав гроші за покупку продавцеві, а він їх прийняв.

Таким чином, всі задоволені:

 • Продавець отримує зобов’язання передати нерухомість. Але з огляду на, що це і була його мета — це плюс;
 • Покупець отримує гарантію, що квартира перейде до нього у власність. А якщо виникли якісь труднощі, то все що суперечать мети угоди купівлі / продажу будуть протизаконними.

Складання розписки на квартиру передбачає використання наступних умов:

 • Підтримка - ЗРАЗОК Розписки про отримання грошей (між фізичними особами)
  Документ пишеться від руки;
 • Складає документ виключно особа яке отримує кошти (не його чоловік або діти, а саме власник);
 • При бажанні документ можна запевнити, але, як правило, цього не потрібно;
 • Детально описані пункти пов’язані з грошима: коли в якому розмірі і кому вони були передані, а також, в рахунок чого було зроблено переклад.

Зразок розписки можна скачати тут

Загалом, розписка на квартиру мало чим відрізняється від розписки на будь-яку іншу не нерухомість.

Купівля будинку — прекрасне вкладення коштів. Але хотілося б, щоб гроші дійшли до адресата, а покупцеві передали у власність нерухомість якої він зацікавився.

Що стосується того, як повинна виглядати розглянута документація, то бажано дотримуватися такого порядку складання розписки:

 • Спочатку пишеться назва, яке відображає зміст паперу;
 • Підтримка - ЗРАЗОК Розписки про отримання грошей (між фізичними особами)
  Другий пункт — це інформація про сторони. Хто з них виступає продавцем, а хто покупцем;
 • Третій пункт — дані про суму, із зазначенням валюти та курсу;
 • Четвертий пункт — мета платежу, в даному випадку купівля будинку;
 • П’ятий пункт — реквізити договору купівлі / продажу будинку, який підтверджує, що нерухомість дійсно продається;
 • Підписи продавців і отримали кошти людей;
 • Дата, коли документ був складений.

Загалом, це дуже проста документація, але ігнорувати її цінність не варто, і до оформлення треба підійти з усією серйозністю.

Зразок розписки можна скачати тут

ділянка

Земля — ​​це така ж нерухомість, як і будь-яка інша. І для її покупки теж треба оформити розписку за гроші отримані продавців в момент коли земля вже повністю передана або коли переданий аванс або завдаток.

 • У документі треба вказати кадастровий номер ділянки, так як часто йому не приписують адреси;
 • Обов’язково треба вказати точні межі території і площа ділянки;
 • Передана сума (цифрами і прописом);
 • Вказується, кому передаються гроші. А саме в точності, вказати повне ім’я та прізвище продавця і / або його представника.

Щоб документи були прийняті, важливо скласти два екземпляри. Але не можна користуватися копіркою — кожен складається окремо. Розписи можна не ставити обом сторонам угоди, але продавець обов’язково повинен підписатися.

Зразок розписки можна скачати тут

При покупці машини

Є кілька ситуацій, коли потрібно складати розписку про факт передачі грошей:

 • Підтримка - ЗРАЗОК Розписки про отримання грошей (між фізичними особами)
  Зразок розписки в отриманні грошових коштів за автомобіль
  Перший випадок, коли людина набуває машину не відразу, а тільки пригледів підходящий варіант. Він може його за собою закріпити якщо не підшукає щось більш перспективне. В такому випадку вноситься аванс. Якщо все відмінно, то доплачують решта суми, а якщо погано, то аванс повертається. Це важливо тому що розписка дозволить повернути потрібну суму грошей;
 • Другий випадок коли покупка здійснюється не з боку продавця, а від третьої особи. Наприклад, продаж проходить по довіреність. Розписка є гарантією того що угода була здійснена, і якщо щось піде не так, то це вина посередника;
 • Коли купується машина що стоїть на обліку;
 • Коли покупку роблять за дорученням. Тобто, довірена особа представляє інтереси покупця, а не продавця;
 • Якщо в договорі купівлі / продажу з якихось причин вказується сума менше ніж так що була фактично виплачена.
Читайте также:  5 советов от юриста для безопасных покупок в Instagram

Зразок розписки можна скачати тут

Загалом, враховується будь-яка ситуація, яка може представляти хоч невеликий ризик для сторін. У будь-якому випадку, зайва перестраховка не завадить, а тільки допоможе, якщо доведеться розглядів в суді.

Юридична сила

Документ отримає юридичну силу, тільки якщо він правильно складений. Пишуть його двома способами:

 • Підтримка - ЗРАЗОК Розписки про отримання грошей (між фізичними особами)
  Від руки (не завіряється у нотаріуса);
 • Надрукована (завіряється у нотаріуса).

Але незважаючи на те який варіант складання документа використовується, потрібно враховувати ще й інші нюанси, що впливають на юридичну силу документа:

 • Якщо писати від руки, не можна допускати закреслень. Зроблена помилка теж позбавляє документ від юридичної сили. Так що якщо хочете уникнути неприємностей то бажано сто раз перевірити чи правильно написані імена сторін угоди, точну суму теж важливо правильно написати.
 • Важливо вказати на сплату якого об’єкта нерухомості переходить розглянута сума. Точна адреса, кадастровий номер і опис нерухомості або будь-якого іншого об’єкта. Головне назвати його відмінні риси.
 • Вказується адреса за яким можна знайти боку. Наприклад, якщо виявилося, що борг закритий не повністю.
 • Детально розписуються аспекти угоди, умови повернення грошей або надання послуги. Обов’язково вказується дата повернення боргу або надання послуги.
 • Підпис в документі і в паспорті сторін повинна бути ідентична. Якщо це не так, то документ втрачає свою юридичну силу. Так що засвідчення справжності підпису обов’язково.

Негласне правило — краще використовувати кулькову ручку. Юридичну силу не вміють документи написані гелевою або капілярною ручкою. Крім того неприпустимі інші інструменти листи.

Звичайно, мало хто додумається писати гусячим пером, але про всяк випадок, таке правило діє. І працює воно не дарма.

Справа в тому, що чорнило з часом можуть стати погано читаються, виходячи з цього, документ втратить свою цінність.

Розписка в отриманні грошових коштів Ссылка на основную публикацию Підтримка - ЗРАЗОК Розписки про отримання грошей (між фізичними особами)

Боргова розписка — зразки розписок про отримання грошей на українській мові

У разі грошових відносин за участю юридичних форм організацій завжди має місце документальне підтвердження — боргова розписка. А ось при здійсненні фінансових операцій між фізичними особами це трапляється рідше. Причина такого явища криється в природі передачі грошей з рук у руки – найчастіше вони характерні для друзів, знайомих, а також родичів.

Підтримка - ЗРАЗОК Розписки про отримання грошей (між фізичними особами)

Зрозуміло, що позичаючи кошти абсолютно чужим людям, однією довірою не обійдешся, але і у випадку зі знайомими краще убезпечити себе і надавати гроші тільки під письмове підтвердження про гарантії повернення всієї суми в зазначений термін. Для цього складається розписка. Як її правильно написати, щоб надати юридичну силу, і на що звернути увагу? В цьому ми зараз і розберемося.

Як правильно скласти боргову розписку і на що звернути особливу увагу?

Такий документ не має реквізитної частини, яка притаманна заявам та іншим офіційним документам. Іншими словами, текст починається з назви документа «Розписка» і далі з першого рядка йде його основна частина. Вся інформація складається з 3-х блоків.

Перший з них – особисті дані вступаючих у відносини сторін, дата виникнення заборгованості, сума; другий – дата повернення коштів, відповідальність; третій – особисті підписи суб’єктів, дата складання розписки.

Розглянемо особливості написання кожного з цих блоків.

У першому абзаці необхідно вказати особисті дані як позичальника, так і суб’єкта, що передає йому гроші. Мова йде не тільки про повне прізвище, ім’я та по батькові, але і всі паспортні дані. Спочатку така інформація вказується щодо особи, яка отримує гроші, потім – що позичає. Також потрібно вказати розмір суми коштів.

У другому абзаці потрібно звернути увагу на дату повернення грошей і розмір кінцевої суми. Найчастіше сума збігається з початковою, але при наявності винагороди за користування грошима може бути збільшена.

Також необхідно вказати відповідальність позичальника в разі невиконання прийнятих умов. Так, наприклад, за прострочення погашення боргу застосовується штраф у розмірі 1% від суми за кожен день прострочення.

Після вказівки цих деталей необхідно правильно закінчити складання розписки. Для цього потрібно написати власноруч прізвища, імена та по батькові обох сторін без скорочення і поставити підписи. А нижче достатньо вказати поточну дату складання документа (найчастіше вона збігається з датою виникнення заборгованості).

Такий папірець має юридичну силу і може бути використаний суб’єктом, що позичив гроші, як незаперечний доказ його правоти в ході судових розглядів, якщо вони будуть мати місце. Складається розписка в одному екземплярі і залишається у того, хто позичає кошти. Після повернення суми вона передається позичальникові або знищується в його присутності.

Будьте уважні при написанні розписки. Внесіть до неї якомога більше даних. Бажано, щоб при передачі коштів були свідки, а їх особисті дані були внесені в текст розписки разом з їхніми підписами.

Зразок написання боргової розписки

РОЗПИСКА

Расписка в получении денежных средств. Образец 2021-2022 года

Передача наличных денежных средств от одного человека другому должна сопровождаться составлением специальной расписки. Чаще всего этот документ используется в отношениях между физическими лицами, но иногда возможно его применение и между обычными гражданами и организациями (например, когда речь идет о банках или микрофинансовых компаниях).

ФАЙЛЫ
Скачать пустой бланк расписки в получении денежных средств .docСкачать образец расписки в получении денежных средств .doc

Для чего нужна расписка

Расписка – документ, который подтверждает то, что деньги были переданы от одного физического или юридического лица какому-либо человеку в долг или по другим основаниям.

Расписка содержит информацию о том, сколько денежных средств, на каких условиях было отдано и в какой период они должны быть возвращены займодавцу.

В случаях, когда между кредитором и должником возникают разногласия и кто-либо из них решает обратиться в судебную инстанцию, именно расписка становится той официальной бумагой, которая доказывает факт передачи денег, а также показывает условия их использования и сроки, в которые они должны были быть отданы обратно.

Расписка не относится к числу обязательных документов, которые должны сопровождать передачу наличности (к слову, в отношениях между гражданами таких документов вообще нет), но является рекомендованной.

Когда чаще всего используется документ

Поводов для формирования расписки в получении денежных средств много:

 • купля-продажа товаров;
 • оплата услуг или аренды;
 • простой долг и т.д.

Следует отметить, что в ситуации, когда речь идет о долговом обязательстве, стороны иногда заключают между собой договор займа – он серьезнее с точки зрения закона, т.к.

содержит более полную и подробную информацию, но должен составляться по определенный схеме и структуре, тогда как расписка — проще с точки зрения оформления и при этом имеет практически равную юридическую силу (при условии, конечно, что она содержит некоторые обязательные сведения).

Кто пишет расписку

ВАЖНО! Расписка всегда пишется от лица человека, который принимает наличность.

Однако, в некоторых случаях граждане, не имеющие возможности взять деньги лично, прибегают к помощи представителей. В этом случае в расписке обязательно должен быть указан тот факт, что деньги приняты по доверенности, с указанием даты, места ее выдачи, номера и прочих индивидуальных параметров.

Надо ли заверять у нотариуса

Обязанность по заверению расписки у нотариуса в законодательстве РФ не прописана, т.е. каждый займодавец сам вправе решать, заинтересован ли он в том, чтобы расписка была удостоверена подписью работника нотариальной конторы, или нет.

Тем не менее, сам факт наличия автографа нотариуса придает расписке более весомое значение, поэтому пренебрегать ею не стоит.

Единственный минус здесь, точнее, даже два – временные затраты и дополнительные финансовые расходы.

Для чего нужны свидетели

Некоторые займодавцы при передаче денег предусмотрительно заручаются поддержкой свидетелей. В качестве них могут выступать незаинтересованные лица, сведения о которых также в обязательном порядке вносятся в расписку (их ФИО, паспортные данные и адрес места жительства).

Своими подписями они подтверждают факт того, что деньги были переданы именно в том размере, о котором говорится в расписке и на обозначенных в ней условиях.

По сути дела, неким образом свидетели выполняют функцию нотариуса.

Правила составления расписки

Данный документ формируется в простой письменной форме в произвольном виде на обычном листе бумаги. Допускается печатать расписку и на компьютере, но такой вариант не считается лучшим, поскольку в случае, если возникнет необходимость в проведении графологической, почерковедческой экспертизы, такая расписка станет не самым удобным объектом исследования.

В тексте обязательно должны быть указаны:

 • дата и место формирования документа;
 • фамилия-имя-отчество человека, который берет деньги, его паспортные данные, адрес места проживания (официальный и фактический). Аналогичным образом в расписку вносятся сведения о том, кто дает деньги;
 • сумма – ее нужно обязательно указывать цифрами и прописью;
 • если наличность передается в валюте, советуем указать ее курс на текущий момент и то, в каком размере необходимо будет произвести возврат долга;
 • срок возврата денежных средств;
 • способ возврата: наличкой или по безналичному расчету – на карту или на банковский счет) и способ возврата – единовременно или в рассрочку. Если выбран второй вариант – надо составить подробный график выплат;
 • в случае, когда деньги давались, что называется «под проценты» это нужно также обязательно указать в документе (и прописать размер процентной ставки).
Читайте также:  Позовна заява про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та про зняття з реєстраційного обліку в квартирі

В завершение расписка должна быть заверена подписью человека, который принимает деньги (при этом желательно, чтобы подпись соответствовала той, что стоит в его паспорте) и автографами свидетелей, если таковые были при процедуре передачи денег. При желании займодавец также может расписаться в документе.

Расписка составляется в единственном экземпляре и передается на руки займодавцу.

Підтримка - ЗРАЗОК Розписки про отримання грошей (між фізичними особами)

После составления расписки

Когда дело дойдет до возврата денег, это тоже нужно оформить документально. Существуют два способа для подтверждения возврата долга:

 1. поставить отметку о том, что средства были отданы обратно непосредственно под распиской;
 2. просто вернуть документ должнику, который наверняка её сразу же и уничтожит.

Розписка позики між фізичними особами

Необхідність брати гроші в борг виникає у кожного з нас хоча б один раз в житті. Однак, навіть позичаючи гроші у родичів, краще оформляти угоду документально. Грамотно складена розписка про отримання грошей між фізичними особами дозволить уникнути будь-яких фінансових ризиків.

Що це таке

Під розпискою слід розуміти документ, що підтверджує факт передачі грошових коштів однією фізичною особою іншій. Не має ніякого значення, в якій формі складений договір позики (усно, письмово або завірено нотаріусом). Розписка завжди є додатком до будь-якого договору позики.

У договорі позначені умови угоди, дата виконання зобов'язань, сума боргу і ряд інших обґрунтувань. Навіть якщо особи домовляються усно, вони все одно повинні скласти розписку і розписатися в ній. Саме цей документ буде доводити передачу грошових коштів.

При виникненні спірних ситуацій відповідач завжди може підтвердити наявність фінансових відносин з позивачем. Однак якщо розписка буде відсутній, то заявник не зможе довести, що давав відповідачу гроші в борг.

Отже, і факт виплат за основним борг теж ніхто не зможе довести, якщо відповідач не вимагатиме розписки від позикодавця, що він отримує грошові кошти в рахунок оплати боргу.

Навіть при наявності свідків, показання третіх осіб в суді не мають законної сили. Розписка ж має юридичну силу і може використовуватися в якості доказової бази в суді. Не можна оформляти договір без розписки і також використовувати усну угоду без складання цього документа.

Чи дає гарантію

Повністю убезпечити себе від ризику неповернення боргу не можна на 100%. У будь-якого позичальника можуть трапитися непередбачені ситуації і форс-мажорні обставини. Такі випадки потрібно враховувати і обговорювати їх в договорі позики.

Юридично убезпечити себе можна, якщо дотримуватись певних рекомендацій:

 • грамотне оформлення договору та розписки;
 • брати розписку з позикодавця про регулярне отримання ним грошових коштів в рахунок оплати боргу відповідно до встановленого графіка платежів;
 • документ повинен містити дати складання, отримання та передачі грошей, підписи всіх учасників угоди.

Якщо позикодавець не отримує від позичальника виплати за позиковими коштами, то він має право подати позов до суду. Як доказ передачі певної суму позичальникові буде виступати розписка, договір позики, графік платежів, чеки про перерахування грошових коштів через банк, карту або розрахунковий рахунок.

Якщо боржник відмовляється від добровільного виконання своїх зобов'язань, то суд виносить рішення про примусове стягнення боргу. Копію рішення і ухвали суду позикодавець отримує на руки і передає цей документ в Службу судових приставів. Починається виконавче провадження. Позичальник отримує виконавчий лист на необхідність повернення боргу.

При відсутності у боржника належного йому майна, наявності офіційної роботи і заробітку, стягнення грошових коштів буде вкрай важко. Кожен другий житель Росії отримує гроші в «білих конвертах», а своє майно переписує на найближчих родичів.

Як примусових заходів може бути поставлений заборону на виїзд за кордон, накладення арешту на розрахунковий рахунок. Якщо питання не виходить вирішити добровільно, то наявність всіх оформлених документів, включаючи розписку, дозволить переконати долю в тому, що позичальник отримував гроші і не поспішає їх повертати.

Відео: Як правильно написати

Зразок бланка розписки позики між фізичними особами

Розписка позики між фізичними особами складається досить просто.

Потрібно лише вказати всі необхідні дані:

 • дата складання та місце;
 • повний реєстраційні дані позичальника і позикодавця, включаючи серію і номер паспорта, місце реєстрації та проживання;
 • розмір позикових коштів із зазначенням цифр прописом;
 • розмір процентної ставки за користування позиковими засобами;
 • остання дата внесення грошей;
 • вказати номер договору.

В кінці документа ставиться підпис позичальника, кредитора і розшифровка. Готовий зразок розписки можна подивитися тут .

Перед тим як давати гроші в борг, слід уважно вивчити фінансові характеристики позичальника.

З відсотками

У розписці повинен бути виділений пункт для позначення розміру нарахованого відсотка за видані кошти.

Якщо дані умови відсутні в договорі, то слід дотримуватися наступних правил:

 • розмір процентної ставки визначається з розміру ставки рефінансування за місцем знаходження позикодавця;
 • відсотки виплачуються щомісячно.

Дані правила вступають в силу, якщо вони не відображені в договорі або розписці.

Готовий зразок розписки можна подивитися тут .

без відсотків

Розписка може припускати відсутність нарахування відсотків за позикою, якщо:

 • борг не перевищує 50 МРОТ;
 • не видається в підприємницьких цілях.

Безвідсотковим може вважатися той договір, згідно з яким в якості боргового зобов'язання були представлені не гроші, а речі, визначені родовими ознаками.

Готовий зразок розписки можна подивитися тут .

Під заставу нерухомості

Дана угода має факт передачі майна, що перебуває у власності боржника під заставу. Як правило, в якості застави виступають ПТС на автомобіль, свідоцтво про право власності на нерухомість і так далі. Вони знаходяться на зберіганні у позичальника до повного виконання боргових зобов'язань позичальника.

У деяких випадках кредитор може вимагати розписку від позичальника про те, що той зобов'язується не продавати і не переоформляти заставну нерухомість. Як правило, оформляється довіреність із зазначенням подібних умов і посвідчується нотаріально. Термін такої довіреності не повинен перевищувати строку договору позики, в іншому випадку, довіреність краще потім знищити.

Дані види розписок підтверджують факт передачі грошових коштів. При визначенні самого виду заборгованості, потрібно вказувати всі складові угоди, додатково оформляючи договір позики.

В іншому випадку, дану угоду можна буде вважати безпроцентної або з наявністю правил повернення, що діють на загальних підставах.

Готовий зразок розписки можна подивитися тут .

Основні правила складання

Законодавство не встановлює конкретних правил з оформлення розписки, а лише дає рекомендації:

 • оформлення в письмовому вигляді;
 • вказівка ​​всіх деталей угоди, відсотки, передача нерухомості;
 • складання додатку про передачу конкретних документів позикодавцеві;
 • вказати всі дані, що дозволяють максимально точно ідентифікувати особу;
 • не зайвим буде взяти ксерокопії паспортів учасників угоди;
 • позичальник своєю рукою заповнює документ і віддає його на зберігання позикодавцеві.
 • Після того, як всі зобов'язання позичальника будуть виконані, він має право вимагати розписку від позичальника, де буде вказана повна сума повернення і відсутність претензій.
 • Можна відзначити основні дані, які повинні відображатися в будь-який розписці.
 • інформація
 • Ідентифікаційні дані позичальника, кредитора і свідка (при наявності) Сума боргу Наявність або відсутність процентних нарахувань Термін повернення

Як додаток може використовуватися договір, копії паспортів, копії свідоцтв про право власності на майно або нерухомість позичальника. Потрібно стежити, що почерк був максимально розбірливим.

Розписка в отриманні грошей між фізичними особами оформляється позичальником і передається на зберігання позикодавцеві. Необхідно вказувати всі дані про учасників угоди, сумі боргу і дату повернення позикових коштів, а також правила їх повернення.

link] Читати статтю, як оформити відшкодування прибуткового податку .

Які є способи обдзвону боржників? відповідь за посиланням .

Допомога боржникам. Детальніше тут . [/ Link]

Ці правила дозволять максимально убезпечити позичальника від ризику неповернення коштів і використовувати розписку в якості доказової бази.

Які є способи обдзвону боржників?

Розписка в отриманні грошей. Зразок розписки в отриманні грошових коштів

Якщо передача грошових коштів відбувається між фізичними особами, то цей факт зазвичай підтверджують розпискою в одержанні грошей. Грошові відносини між кредитними установами та фізичними особам також підтверджуються оформленням розписки та договором.

Розписка – це документ, що підтверджує передачу грошей у борг або з інших підстав. Такий документ повинен містити інформацію про кількість переданих грошей, періоді, на який вони передаються і умови повернення.

Незважаючи на те, що розписка не є обов’язковим документом при обігу готівкових коштів, все ж його рекомендується оформляти, щоб при відмову в поверненні, у позикодавця була можливість звернутися до суду.

Що прописано у законодавстві?

Практично єдина згадка розписки в отриманні грошей зустрічається в ЦК, в розділі про договори позики. Документ видається на підтвердження укладеного договору позики, і може видаватися не тільки після отримання грошей, але і в інших випадках.

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що розписка законодавством не розглядається як окремий документ. Однак такий документ дуже поширений в звичайному житті і має таку ж юридичну силу, як і договір, за умови дотримання певних вимог.

Читайте также:  Позовна заява про виключення з акту опису майна та звільнення з-під арешту

Найпоширеніші випадки використання

Розписка в отриманні грошей найчастіше оформляється у процесі придбання нерухомого майна. Покупець отримує ключі від квартири, а продавець пише розписку, що він отримав гроші за неї.

Розписка зустрічається в орендних відносинах, деякі орендарі на підтвердження виконання ними фінансових зобов’язань, вимагають такий документ від власника майна щомісяця.

І найпоширеніша ситуація – передача грошей у борг. Нерідко, перед тим як написати розписку про отримання грошей, позичальник і позикодавець складають договір. Адже саме в такому документі можна висвітлити всі нюанси угоди.

Дивіться також:  Як зробити обкладинку зошита: ідеї та рекомендації

Нотаріус та свідки

Досить поширений питання, потрібно чи з розпискою йти до нотаріуса. Насправді, такої вимоги немає ні в одному нормативному акті. З іншого боку, розписка в отриманні грошей за квартиру або в борг з підписом і печаткою нотаріуса більш вагома.

Адже нотаріус підтверджує факт того, що документ підписав саме той чоловік, який поставив свій підпис, він осудний і не робив це з примусу.

Хоча за звернення до нотаріуса доведеться заплатити, тому звертатися до нього чи ні вирішується в індивідуальному порядку.

Підтвердити факт реальності правочину можуть і свідки. Головне — пам’ятати, що це повинні бути не заінтересовані особи, в іншому випадку, свідки можуть прийняти бік особи, яка обманює і вирішення конфлікту на користь несумлінного учасника угоди.

Правила складання

Форма розписки про отримання грошей – проста письмова. Документ рекомендується повністю становити від руки. Якщо справа дійде до суду, то провести графологічну експертизу по одному підпису не представиться можливим.

Обов’язкові реквізити:

 • Назва документа: «Розписка в отриманні грошей».
 • Дата і місце складання.
 • Повні дані одержувача коштів і позикодавця: Ф. В. О., місце реєстрації та проживання, паспортні дані, рік народження.
 • Розмір переданих коштів. Вказувати необхідно цифрами і прописом.
 • Валюта угоди. Якщо кошти передаються у валюті, а повертатися будуть в рублях, то слід зафіксувати курс на момент передачі грошей. Рекомендується вказувати суму в рублях, так як в нашій країні не передбачені розрахунки в іноземній валюті, тим більше між фізичними особами.
 • Строк погашення боргу.
 • Спосіб повернення: готівкою або на картковий рахунок в банку.
 • Умови повернення: розстрочка або одночасна виплата.

Дивіться також:  Режисер Альберт Хьюз. Робота в тандемі і сольний проект

Не слід забувати, що в разі передачі грошей під відсотки, цю інформацію слід прописати в документі, вказати їх розмір та умови погашення.

В кінці документа ставиться підпис укладача і його Ф. В. О. Якщо присутні свідки, то вони також повинні поставити свої підписи, розшифрувати Ф. В. О. і вказати свої паспортні дані, місце проживання.

Зразок розписки в отриманні грошей

Розписка

Дата, місто, селище, край

Я, Ф. В. О., який проживає (зареєстрований) за адресою: (фактичне місце проживання), паспортні дані (серія і номер), беру в борг у Ф. В. О., який проживає (зареєстрований) за адресою:(фактичне місце проживання), паспортні дані (серія і номер), грошові кошти в сумі (сума) рублів (прописом) під 25 % річних.

Зобов’язуюсь повернути борг і відсотки до (дата).

Справжня складена розписка мною власноруч, і я усвідомлюю правові наслідки невиконання взятих на себе зобов’язань.

Дата і підпис, Ф. В. О.

Яку ще інформацію можна вносити в розписку?

Складаючи документ, можна використовувати в якості шаблону вищеописаний зразок розписки в одержанні грошей. Залежно від ситуації, може знадобитися внесення іншої додаткової інформації, наприклад, прописати як буде відбуватися погашення відсотків, якщо вони будуть виплачуватися щомісяця, згідно графіку, або позичальник готовий на додаткову відповідальність і так далі.

Приклад написання:

 • «Суму позикових коштів зобов’язуюсь повернути в термін до (дата), рівними частинами щомісяця, з оплатою 13 % річних. Розмір щомісячного платежу з відсотками становить (сума). Термін повернення до (число) щомісяця».

Дивіться також:  Чи можна в метро з велосипедом? Правила перевезення

Якщо передбачається відповідальність, то текст може бути наступним:

 • «У разі порушення термінів оплати, зобов’язуюсь за кожен день виплачувати по 0,5 % від суми заборгованості. У разі виникнення спору, він буде розглядатися в суді, за місцем проживання (позичальника або позикодавця)».

У ряді випадків може знадобитися вказати місце передачі боргу, це можна сформулювати наступним чином:

 • «Мені відомо, що адреса (…), який є місцем проживання (Ф. В. О), є місцем виконання зобов’язань. Якщо передачу боргу необхідно буде провести в іншому місці, то мені про це надійде письмове повідомлення».

Повернення боргу

Ще одне важливе питання – як оформити повернення боргу. Логічно припустити, якщо форма розписки про отримання грошей письмова, та підтвердження виконання взятих нею зобов’язань повинно проводитися в такій же формі.

На практиці, позикодавець може скласти розписку або поставити напис на документі, який написав боржник, якщо проводиться поетапна оплата. І третій варіант – після повного погашення боргу, позичальник отримує назад свою розписку.

Яких помилок слід уникати?

Не візьмуть в суді як докази розписку, в якій не буде вказана чітко сума і термін повернення. Дані сторін повинні бути прописані повністю, включаючи рік народження і реквізити документа, що посвідчує особу.

Не рекомендується складати розписку на комп’ютері, так у позичальника з’являється можливість з легкістю опротестувати її в суді, довівши, що це не він її складав. І звичайно ж, до процедури передачі коштів і складання боргового документа, краще залучити свідків.

Розписка: зразок і правила написання в Україні у 2020 році | Юридичний самозахист

Стаття актуальна на 2021 рік

Розписка – це документ, який фіксує взаємовідносини між двома або більшою кількістю осіб в будь-якій сфері. Найчастіше вона посвідчує позику грошових коштів. Правильно складений документ може бути прийнятий в суді як доказ. Однак потрібно розуміти, що юридична сила розписки повністю залежить від її грамотного складання.

За призначенням вони поділяються на кілька основних видів:

 • розписка про отримання коштів;
 • про отримання документів;
 • про відсутність претензій;
 • про отримання аліментів.

Як писати розписку про отримання коштів

Що робити, коли у вас просять гроші в борг? Кращою страховкою для вас в такому випадку буде розписка про отримання коштів.

Але слід пам’ятати, що надання грошей під розписку не є панацеєю від недобросовісних боржників. Тільки ваша грамотність і передбачливість при їх передачі зможе вам допомогти.

Чи є розписка юридичним документом

За своєю суттю це письмове підтвердження передачі грошей від однієї особи до іншої. Більш того, при правильному складанні розписка також посвідчує особистість боржника, суму переданих коштів, зобов’язання їх повернути, строк і відповідальність за невиконання зобов’язання.

Тому, якщо вам не повертають гроші та ви бажаєте відновити справедливість шляхом звернення до суду, цей документ вам стане у нагоді.

Як стягнути борг на підставі розписки, які основні вимоги до написання боргової розписки встановлені в судовій практиці ви можете ознайомитися на нашому сайті в статті «Як укласти договір позики та отримати позику під розписку».

Як грамотно написати розписку про отримання грошей

У цій статті ми лише доповнимо перелік наданих нами рекомендацій.

 1. Перше, що необхідно запам’ятати – бажано, щоб цей документ був написаний власноруч. Для чого нам потрібен саме рукописний текст? Юридичну силу матимуть обидва варіанти – хоч рукописний, хоч машинописний. Законодавством не встановлено правила написання. При зверненні до суду, для того, щоб однозначно ідентифікувати людину, необхідними є не тільки прізвище, ім’я, по батькові та паспортні дані, але і зразок підпису, а іноді і почерку людини. В такому випадку розписка, оформлена рукописним текстом, – повноцінна гарантія того, що боржник не зможе посилатися на те, що він не брав грошей під розписку.
 2. Розписку в отриманні грошових коштів краще залишити у себе для підтвердження надання грошей в борг.
 3. У розписці неприпустимими є виправлення і закреслення. У тексті документа краще залишити все як є, а внизу написати «виправленому вірити» і поставити підпис. Але рекомендуємо переписати все начисто.
 4. Суму грошей, які були передані в борг, слід вказати цифрами та прописом, а також вказати валюту, в якій передаються гроші.
 5. Необхідно вказати мету позики, щоб в подальшому боржник не посилався на те, що це був подарунок.
 6. Рекомендуємо давати гроші в борг під розписку при свідках, які надалі зможуть підтвердити факт передачі вами грошей боржнику. Тому бажано вказати дані, які допоможуть ідентифікувати їх надалі, і підпис.
 7. Існує думка, що потрібно давати гроші в борг під розписку через нотаріуса. Чинне законодавство не встановлює такого обов’язку. Звичайно, за таку процедуру доведеться заплатити певну суму, але в підсумку ми отримаємо суттєві переваги, а саме:
 • Нотаріус може перевірити наскільки правомірною є ця угода.
 • У разі необхідності він завжди зможе підтвердити, що цей документ був оформлений конкретною людиною.
 • У суді у боржника вже не буде можливості відмовитися від своїх обов’язків.

Розписка про отримання грошей (зразок)

РОЗПИСКА

10.02.2020                                                                                                                                 м. Одеса

Ссылка на основную публикацию