Позовна заява про аліменти 2022

Згідно ст.183-1 КоАП несплата аліментних платежів на термін більше шести місяців, а аліментів дитині інваліду на термін більше трьох місяців карається громадськими роботами від 120 до 240 годин. Повторне подібне порушення протягом року карається громадськими роботами від 240 до 360 годин.

Згідно ст. 164 КК злісне ухилення від сплати аліментів карається громадськими роботами від 18 до 120 годин, арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. Повторна судимість за цією статтею карається громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до трьох років.

Крім того, згідно з п.9 ст. 71 ЗУ «Про виконавче провадження» у разі заборгованості по аліментах при виконанні рішення суду більше 4(чотирьох) місяців, а по аліментах для дитини інваліда більше трьох місяців, державний виконавець виносить постанову, до моменту погашення аліментів в повному обсязі:

 • про заборону виїзду за кордон;
 • про обмеження права керування транспортом (забороняється застосовувати такий захід, якщо автомобіль є єдиним джерелом доходу, використовується для транспортування інваліда I, II групи, дитини-інваліда, належить учаснику АТО);
 • про обмеження права володіння мисливською, травматичною зброєю, пневматичною зброєю;
 • про обмеження права полювання.

Позовна заява про аліменти 2022Позовна заява про аліменти 2022

З урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів суд вправі відстрочити або розстрочити сплату заборгованості за аліментами. Крім того, за позовом платника аліментів може бути прийнято рішення повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості по аліментах, якщо вона виникла у зв’язку з тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.

Ви маєте право отримувати на себе аліменти по догляду за дитиною до 3 років або до 6 років у випадках передбачених ч.3 ст.84 СК України.

При умові, що дитина проживає з вами, якщо Ви навіть працюєте і маєте достатньо коштів для забезпечення себе та дитини. За вами зберігається право на отримання вами аліментів, згідно ст.91 СКУ,  навіть якщо Ви НЕ перебуваєте (-ли) в офіційному шлюбі. ( ЗАВАНТАЖИТИ ЗРАЗОК позовної заяви )

Ви маєте право на зміну розміру аліментів у випадку їх НЕцільового використання на вашу дитину.

Перевірка відбувається Службою у справах дітей та сім’ї (далі – Служба) того району в якому зареєстрований один з батьків і з яким проживає дитина.

Перевірка відбувається у формі Інспекції, періодичність встановлюють інспектори Служби, але не більше одного разу на 3(три) місяці, ст.186 СК України.

Вам необхідно написати Заяву, як Платнику аліментів до Служби, але Ви позбавляєтесь цього права, якщо у Вас є заборгованість зі сплати аліментів. Якщо ваші підозри, нецільового використання аліментів, знайшли своє підтвердження Ви маєте повне право звернутися до суду першої інстанції про зменшення аліментів на дитину АБО внести на банківський рахунок дитини до державного Ощадбанку.

Позовна заява про аліменти 2022Позовна заява про аліменти 2022Позовна заява про аліменти 2022Позовна заява про аліменти 2022

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Аліменти на 2 дітей і більше  визначає суд як єдину частку від заробітку, яка буде стягуватися до досягнення повноліття найстаршою дитиною. Підставою розгляду судом питання щодо зміни розміру аліментів має бути відповідний позов.

Тобто питання про зміну розміру аліментів розглядається в позовному провадженні, а не в наказному, якщо раніше вже було ухвалено рішення про стягнення аліментів.

Позовна заява про аліменти 2022Позовна заява про аліменти 2022Позовна заява про аліменти 2022Позовна заява про аліменти 2022

Аліменти у 2022 році | Стягнення аліментів на дитину: зміни закону

Основи аліментного законодавства залишаться без змін. Деякі нововведення, можливо, торкнуться тільки окремих положень.

Зокрема, у 2022 році, швидше за все, будуть обговорюватися наступні питання:

 • Визначення мінімального розміру аліментів на дітей;
 • Посилення кримінальної відповідальності за аліментний борг;
 • Аліменти на житло для дитини;
 • Виплата аліментів державою.

Позовна заява про аліменти 2022

Розмір аліментів на дитину у 2022 році: мінімальна сума

 • Чинним законодавством встановлено мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину, який не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
 • У свою чергу мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину — 1 прожитковий мінімум для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
 • Однак, виходячи з основ сімейного законодавства, можна визначити мінімальний розмір аліментів на дитину в частках від доходу й у твердій грошовій сумі.

Аліменти в процентах від зарплати призначаються судом в тому випадку, коли у платника є стабільний офіційний дохід.

Згідно із законодавством, офіційна зарплатня не може бути нижче мінімального розміру оплати праці. Мінімальний зарплатня на початку 2021 року – 6000 гривень.

Коли аліменти нараховуються у твердій грошовій сумі, то суд виходить з розміру прожиткового мінімуму на дитину:

ПРИКЛАД

Прожитковий мінімум на дитину  склав у 1 кварталі 2021 року 5000 грн. Оскільки батько й мати мають рівні обов’язки щодо утримання своїх дітей, то цю суму необхідно поділити навпіл: 5000/2 = 2500 грн. Якщо надалі прожитковий мінімум на дитину буде рости, то розмір аліментів буде проіндексовано.

Що стосується розміру аліментів, що виплачуються на дітей за угодою, він не може бути нижче, ніж той, який би був призначений судом. Слід мати на увазі, що при наявності вагомих підстав будь-який з учасників аліментних відносин має право знизити або збільшити розмір виплат.

Позовна заява про аліменти 2022

Стягнення аліментів у твердій грошовій сумі: індексація

З метою компенсації рівня інфляції аліменти, що виплачуються в твердій грошовій сумі на підставі судового рішення, індексуються. Проводить індексацію або роботодавець платника аліментів, або державний виконавець. У 2021 році положення сімейного законодавства в цій галузі не зміняться.

Індексація аліментів, які сплачуються за угодою, здійснюється або на підставі домовленостей угоди, або ж (якщо в документі немає інформації про індексацію) за загальними правилами Сімейного кодексу.

Зазвичай індексація відбувається пропорційно зростанню прожиткового мінімуму. Якщо ж прожитковий мінімум знижується, то розмір аліментів залишається без змін – тобто не зменшується.

Позовна заява про аліменти 2022

Несплата аліментів: посилення кримінальної відповідальності

 1. Перед тим як притягнути неплатника аліментів до кримінальної відповідальності за статтею 164 Кримінального кодексу України, державний виконавець повинен застосувати до нього весь комплекс заходів адміністративного впливу.

 2. Залучити боржника до кримінальної відповідальності можна лише за злісну несплату аліментів на дітей та нужденних батьків.

 3. Якщо ж боржник перераховує в рахунок аліментів мізерні суми, то в порушенні кримінальної справи можуть відмовити: навіть якщо неплатник переводить по 2000 гривень раз на пів року, найімовірніше залучити його до вищої міри відповідальності буде проблематично.

В цьому випадку сказати, що боржник зовсім не платить аліменти, не можна. Вказана прогалина в праві є недоліком, який дозволяє ухилятися від кримінальної відповідальності.

Читайте также:  Адвокат по семейным делам и спорам - услуги юриста

Позовна заява про аліменти 2022

Конфіскація єдиного житла за борг по аліментах

Можливість вилучення єдиного житла у неплатників аліментів обговорюється досить давно. Ще в 2000 році Мін’юст почав розробку відповідного законопроєкту, але він так і не був прийнятий. Поки що неясно, чи буде тривати обговорення нововведення в 2021 році.

Згідно із законопроєктом, вилучити єдине придатне для проживання житло боржника можна лише в тому випадку, якщо його розмір істотно перевершує мінімальну площу, необхідну для кожного члена сім’ї. Тобто стягувати в рахунок боргу по аліментах можна було б тільки так зване «розкішне» житло.

Частину грошей передбачалося повертати боржнику, щоб він міг придбати інше, менше за площею, житло.

На цей момент стягнути єдине житло боржника по аліментах можна тільки в тому випадку, якщо його куплено в іпотеку, і на нього, відповідно до іпотечного законодавства, можна звернути стягнення.

Позовна заява про аліменти 2022

Аліменти від держави у 2021 році

Найпопулярнішою зміною сімейного законодавства є можливість отримувати аліменти на дітей від держави. Згідно із чинним законом влада може брати на себе зобов’язання сплачувати кошти замість батька при виконанні наступних умов:

 • Аліментозобов’язаний батько ухиляється від сплати коштів на дитину.
 • Кошти не виплачуються 6 місяців і довше.
 • Не можна звернути стягнення на майно платника.

Вказана можливість на даний час регулюється Порядком призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме.

Позовна заява про аліменти 2022

Чи скасують аліменти у 2021 році?

Однією з найпопулярніших тем, що стосуються аліментного законодавства, стала петиція про скасування аліментів, опублікована у квітні 2021 року. На думку авторів петиції, аліментна політика призводить до розвалу сімей наступним чином:

 1. Збільшується кількість розлучень – замість того, щоб домовлятися один з одним, батьки розлучаються.
 2. Батько, який проживає з дитиною й отримує аліменти, перешкоджає спілкуванню іншого з батьків (найчастіше батька) з неповнолітнім.
 3. Попри жорстку аліментну політику, кількість боржників не скорочується.

Захист материнства і дитинства є одним з найбільш пріоритетних напрямків в Україні, тому навряд чи в 2021 році буде розглядатися питання про скасування аліментів.

Позовна заява про аліменти 2022

Аліменти у 2021 році: що залишиться без змін

Основи сімейного законодавства у 2021 році переглядатися не будуть. Всі зміни Сімейного кодексу будуть проводитися в рамках точкових правок, які не впливатимуть на загальні принципи сплати аліментів. Зокрема, без змін залишаться:

 • Право нужденних членів сім’ї (дітей, батьків, бабусь, онуків і так далі) на отримання аліментів від родичів.
 • Способи стягнення аліментів:
 1. в добровільному порядку – за допомогою укладення нотаріальної угоди;
 2. примусово – в суді.
 • Порядок утримання аліментів:
 1. у відсотках (в частках) від зарплати;
 2. у твердій грошовій сумі;
 3. змішаним способом: у відсотках і твердій сумі одночасно.

rozluchennya-onlain.com.ua

 • Гугл
 • аліменти 2021 таблиця
 • розмір аліментів 2021 таблиця
 • аліменти з безробітного 2021
 • алименты 2021 украина таблица
 • аліменти 2021 якщо батько не працює
 • алименты 2021 украина после 18 лет
 • аліменти 2021 рік
 • ЯНДЕКС
 • аліменти 2021 після 18 років
 • аліменти 2021 калькулятор
 • аліменти 2021 для безробітних
 • аліменти 2021 якщо батько не працює
 • аліменти в 2021 році в Латвії
 • аліменти 2021 з безробітного
 • АДВЕГО
Слово Количество Частота, %
аліментів 24 2.38
аліменти 12 1.19
від 12 1.19
можна 11 1.09
році 10 0.99
дитин 9 0.89
дітей 9 0.89
боржник 8 0.79
якщо 8 0.79
алімент 7 0.70
законодавство 7 0.70
батька 6 0.60
батьків 6 0.60

перевірив Валерій 31.05.2021

Позовна заява про стягнення аліментів

Позовна заява про аліменти 2022

Згідно діючого законодавства, аліменти — це обов’язок по утриманню у встановлених законом випадках, одним членом сім’ї іншого члена чи членів сім’ї, які цього потребують. Існує дві форми сплати аліментів: добровільна та за рішенням суду.

Позовна заява про стягнення аліментів подається у випадках, коли особа що зобов’язана сплачувати аліменти не виконує цей обов’язок добровільно, або виконує у меншому обсязі аніж встановлений законом.

Традиційно аліменти сплачуються батьками на утримання дітей. Причому, це стосуються не тільки неповнолітніх дітей, а й дітей, які досягли свого повноліття, але є непрацездатними та потребують матеріальної допомоги. Окрім аліментів на утримання дітей, вони можуть сплачуватися дітьми на утримання своїх батьків, у тому випадку, коли батьки стали непрацездатними.

На сьогоднішній день в Україні існує широкий перелік осіб встановлений Сімейним Кодексом України, які володіють правом отримувати аліменти. До таких осіб належать:

 • Вагітна дружина, їй аліменти повинні сплачуються після народження дитини, при чому, додаткове рішення суду не потрібне, окрім випадків, коли чоловік умисне їх не сплачує;
 • Той з батьків, з яким проживає дитина. Слід зауважити, що матеріальний стан другого з батьків не впливає на цей обов’язок, до досягнення дитиною трирічного віку. А у випадках, коли дитина має фізичні чи психологічні вади розвитку, то до досягнення шести років;
 • Коли один з учасників подружжя має змогу надати матеріальну допомогу, то той з членів подружжя, що проживає і піклується про дитину-інваліда, може вимагати від іншого отримання цієї допомоги, якщо така дитина потребує постійного нагляду. Матеріальне становище батька чи матері піклувальника на це право не впливає;
 • Чоловік або жінка, що не перебувають між собою у шлюбі, у тому випадку, коли один з них проживає та піклується про їх спільну дитину;
 • Діти що досягли повноліття, але яким ще не виповнилося 23 роки, у випадку коли вони навчаються та потребують стороннього матеріального забезпечення. Їх утримання є обов’язковим для батьків до закінчення навчання, або до настання 23 річного віку дитини;
 • У тих випадках, коли у дітей та непрацездатних повнолітніх дітей немає батьків, вони мають право на аліменти від інших членів сім’ї та родичів.

Коло осіб що мають право на отримання аліментів досить широке. Але найчастіше, аліменти у судовому порядку стягуються після розлучення у сім’ї де є діти. Коли особа, яка не проживає разом зі своєю дитиною/дітьми не бажає сплачувати аліменти, чи виникає суперечка про їх розмір, що вона зобов’язана сплатити.

Зразок позовної заяви про стягнення аліментів на дитину

Позовна заява про аліменти 2022

Позовна заява про стягнення аліментів має достатньо просту структуру, яка в цілому не відрізняється від класичної. В ній містяться:

 1. Найменування суду
 2. Повне ім’я – П.І.Б. рік народження, адреса, номер телефону позивача.
 3. Аналогічні дані з другого пункту для відповідача.
 4. По центру аркушу пишеться: «Позовна заява про стягнення аліментів».
  Далі викладається опис обставин справи, що дають право на стягнення аліментів. Наприклад вказується ПІБ сторін, дата та місце укладення між ними шлюбу, номер свідоцтва про реєстрацію шлюбу, дані про народження дітей, дані про час та місце розірвання шлюбу. Викладається опис факту ухиляння відповідача від обов’язків сплати аліментів.
 5. Виклавши обставини та сутність претензій, треба вказати відповідні статі Сімейного, Цивільного та Цивільно-процесуальних кодексів, на основі яких подається позов.
 6. Після слова «Прошу» викладається суть вимог. Викладене може мати ряд варіацій.
 7. Перелік усіх документів, що додаються до позовної заяви.
 8. Ставиться дата, підпис та прізвище з ініціалами позивача.
Читайте также:  Процедура встановлення батьківства (як стягнути аліменти одинокій матері)

Позовну заяву та усі додатки до неї, треба подавати до суду у двох примірниках. Один з них залишиться в суді, а другий буде направлений відповідачу для ознайомлення.

Зразки позовних заяв, в тому числі і на стягнення аліментів, можна знайти у кожному суді та в електронному вигляді. Їх невеликі відмінності залежать від особливостей кожної конкретної справи.

Стягнення аліментів. Зразки позовних заяв про стягнення аліментів

Аліментне зобов'язання являє собою правовідносини, що виникають на підставі передбачених законом юридичних фактів: угоди про сплату аліментів або рішення суду про стягнення аліментів, у силу якого одні члени родини вправі вимагати виплати аліментів від інших членів родини, а останні зобов'язані їх виплачувати.

Порядок стягнення аліментів розрізняється залежно від того, чи буде це добровільна угода батьків або прийдеться в судовому порядку відстоювати інтереси дитини, звернувшись із позовною заявою про стягнення аліментів.

Для початку розглянемо питання про добровільне виконання аліментного обов'язку. У цих цілях батьки повинні укласти угоду про сплату аліментів на дитину.

Дана угода у відповідності із Сімейним кодексом України повинна бути обов'язково посвідчена у нотаріуса, у іншому випадку вона є недійсною.

Угодою можна встановити спосіб і порядок сплати аліментів на дитину(наприклад, одноразово у твердій сумі або періодичних платежах, шляхом надання грошей або іншого майна і т.д.).

Однак найчастіше  колишнім подружнім не вдається досягти домовленості про сплату аліментів і стягнення аліментів необхідно здійснювати в судовому порядку.

Розмір аліментів, стягуваних у судовому порядку, визначається з урахуванням правил, встановлених статтею 182 СК України.

Аліменти на дітей стягуються з батька (або матері, якщо діти залишилися з батьком) шляхом встановлення щомісячних платежів у частковому відношенні до заробітку (доходу) платника, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Розмір цих часток може бути як збільшений судом, так і зменшений з урахуванням матеріального положення сторін і інших обставин, що заслуговують на увагу.

Крім стягнення аліментів у вигляді частки до суми заробітку суд за заявою однієї із сторін може розрахувати аліменти у твердій сумі (наприклад, 700 гривень щомісяця).

Звільнення (відмова) від сплати на користь дітей аліментів, установлених судовим рішенням або угодою сторін, завіреною нотаріусом, неприпустимі. Однак, матеріальне становище сторін може змінитися. Тому, Сімейний кодекс допускає можливість зменшення (збільшення) розміру аліментів.

Зміна встановленого судом розміру аліментів можливо тільки по судовому рішенню. Вимога в суд про зміну розміру аліментів може бути заявлена як платником аліментів, так і їхнім одержувачем.

Позов про зменшення (збільшення) розміру аліментів подається за місцем перебування утримувача аліментів.

Позовна заява про розірвання шлюбу та стягнення аліментів

Позовна заява про розірвання шлюбу та стягнення аліментів

Позовна заява про розірвання шлюбу та стягнення аліментів – є шаблонним зразком документу. Тому, попереджаємо користувачів сайту сімейного адвоката по розлученням, аліментам, поділу майна подружжя та іншим сімейним справам advokat-family.com.

ua, які будуть використовувати даний шаблон при складанні власної Позовної заяви про розірвання шлюбу та стягнення аліментів про їх особисту відповідальність за зміст складеного документа.

І нагадуємо, що  при самостійному складанні Позовної заяви про розірвання шлюбу та стягнення аліментів Ви повинні не лише користуватись даним шаблоном, а й чітко дотримуватись вимог Сімейного кодексу України та норм Цивільного процесуального кодексу України, що регламентують вимоги до оформлення Позовної заяви про розірвання шлюбу та стягення аліментів.

До ______________ міськрайонного суду
_________________області

Позивач: ХХХХХХХ Надія Павлівна,
1963 року народження, яка проживає за адресою:
вул. Некрасова, буд. 85, кв. 110, м. ______________
______________ обл., поштовий індекс _____

Відповідач: ХХХХХХХ Іван Іванович,
1961 року народження, уродженець м. ______________
______________ обл., який проживає за адресою:
вул. Миру, буд. 198, кв. 11, м. ______________
_____________ обл., поштовий індекс _____, і працює
фрезерувальником у ВАТ “Мета”

Позовна заява про розірвання шлюбу
та стягнення аліментів на дитину

12 листопада 1988 року я уклала шлюб з ХХХХХХХ Іваном Івановичем, який ми зареєстрували у відділі реєстрації актів цивільного стану ______________ міськвиконкому ______________області, актовий запис №156.
Від шлюбу ми маємо дочку – ХХХХХХХ Анжеліку Іванівну, 16 грудня 1989 року народження, яка проживає разом зі мною і перебуває на моєму утриманні.

Починаючи з осені минулого року, відповідач почав зустрічатися з іншою жінкою, внаслідок чого наше подальше спільне життя і збереження шлюбу стало суперечити моїм інтересам. У зв’язку з цим на початку березня цього року я припинила з ним шлюбні стосунки і перестала вести спільне господарство.

Примирення між нами неможливе, оскільки відповідач виявляє намір одружитися з іншою жінкою.
Спільне майно ми поділили добровільно.
Чоловік на розірвання шлюбу згоден.
Шлюб ми розриваємо вперше.
По домовленості між нами дочка залишиться проживати разом зі мною.
На її утримання я бажаю стягувати з відповідача аліменти.

Він працює у відкритому акціонерному товаристві „Мета” фрезерувальником, отримує заробітну плату і згідно зі ст. 180 Сімейного кодексу України зобов’язаний утримувати дитину.
Аліменти він нікому не платить.
На підставі викладеного й у відповідності відповідно до з ч. 2 ст. 104, ч. 3 ст. 105, ч. 1 ст. 110, ст. 112, ст. 180, ч. 3 ст. 181, 182, ч. 1 ст. 183, ч.

1 ст. 191 СК України, керуючись ч. 1 ст. 88, п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України
прошу:
1. Розірвати шлюб між мною і відповідачем ХХХХХХХ Іваном Івановичем, зареєстрований 12 листопада 1988 року у відділі реєстрації актів цивільного стану ______________ міськвиконкому ______________ області, актовий запис №156.
2.

Стягувати з ХХХХХХХ Івана Івановича, 1961 року народження, уродженця і жителя м.

______________ ______________ області, аліменти на мою користь на утримання дочки ХХХХХХХ Анжеліки Іванівни, 16 грудня 1989 року народження, у розмірі 1/4 частки з усіх видів його заробітку (доходу), але не менш одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян щомісяця, починаючи стягувати від дня пред’явлення позову до суду і до досягнення дочкою повноліття.

3. Державне мито, яке підлягає стягненню при реєстрації розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану, стягнути з відповідача.
4. Допустити негайне виконання рішення суду у частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
5. Стягнути з відповідача на мою користь судові витрати.
Додатки:
Свідоцтво про укладення шлюбу.

Копія свідоцтва про укладення шлюбу.
Дві копії свідоцтва про народження дочки.
Довідка з місця проживання.
Копія довідки з місця проживання.
Довідка про зарплату Вакули І.І.
Копія довідки про зарплати Вакули І.І.
Квитанція про сплату судового збору.
Копія квитанції про сплату судового збору.
Квитанція про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Копія квитанції про оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Копія позовної заяви.

Читайте также:  Підстави позбавлення батьківських прав

„____”__________200__р. ______________ХХХХХХХ Н.П.

Звертайтеся в нашу міжнародну юридичну компанію і ми допоможемо Вам підготувати необхідні документи швидко та якісно, а також надамо Вам юридичну консультацію по сімейним справам.

Позовна заява про стягнення аліментів

На главную — Образцы исковых заявлений — Позовна заява про стягнення аліментів

                                                                                                  До _________ районного суду                                                                                                    в м. Києва

                                                                        Позивач:        ___________________________,

                                                                                                 яка проживає  за адресою:

                                                                                                 м. Київ, вул. ________, буд. 5,

 •                                                                                                   кв. 1, 00000
 •                                                                     Відповідач:       __________________________,
 •                                                                                                  який проживає за адресою:

                                                                                                 м. Київ вул. __________, буд.  5,

 1.                                                                                                  кв. 7, 00000
 2.                                                                                                  Ціна позову: _______ гр.
 3.                                                           ПОЗОВНА ЗАЯВА
 4.                                                     про стягнення аліментів
 5.      Я перебуваю (перебувала) з відповідачем у шлюбі, від якого маємо дитину (дітей) ______________________________.
 6. (ім'я, дата народження)
 7. Відповідач ухиляється від утримання дитини (дітей),
 8. матеріальної допомоги добровільно не надає.
 9. Відповідно до ст. 181 Сімейного кодексу України та
 10. статей 3, 15, 118 і 119 Цивільного процесуального кодексу України,-
 11.                                                                    ПРОШУ:
 12.      Стягувати з  ___________________________________________________

                                               (п. і. б. відповідача, дата і місце

 • його народження)
 • аліменти на мою користь на утримання дитини (дітей)
 • _________, _____________________ в розмірі _______ частки заробітної плати щомісячно,
 •        (ім'я)              (дата народження)
 • починаючи з дня подання заяви і до повноліття дитини
 • (першої дитини), а потім у ________ частині зарплати до
 • повноліття ___________.
 • (ім'я дитини)
 • Додатки:
 • 1) Копія свідоцтва про шлюб, про розірвання шлюбу.
 • 2) Копія свідоцтв (а) про народження дітей (дитини).
 • 3) Довідка з житлово-експлуатаційних органів (органів місцевого са¬моврядування) про знаходження дитини (дітей) на утриманні заявника.
 • 4) Довідка (при можливості) з місця роботи відповідача про розмір його заробітку.
 • 5) Квитанція про сплату судового збору (відповідно до ст. 81
 • Цивільного процесуального кодексу України судові витрати не сплачувались).
 • 6) Копія позовної заяви на __ арк.

___.__________20__ р.                                                                        ____________________

 

Позовна заява про зменшення розміру аліментів. Інструкція щодо заповнення

Відповідно до ст.192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом

Позов про зменшення розміру аліментів  подається за місцем проживання відповідача (отримувача аліментів).

Це позов майнового характеру, тому судовий збір за його подання складає 1% ціни позову (розміру, на який позивач просить суд зменшити аліменти), але не менше 0,4 прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановлених на 1 січня року, в якому подається позов, і не більше 5 прожиткових мінімумів. Актуальні ставки судового сбору тут.

До позовної заяви необхідно додати документи, які підтверджують право платника аліментів на зменшення їх розміру (медичні довідки, довідки про доходи, документи, що підтверджують зміну сімейного стану, наявність інших утриманців тощо).

Всі документи до заяви додаються в копіях, крім квитанції про сплату судового збору. Оригінали слід взяти із собою в суд. До заяви додаються копія позову та всіх доданих до нього документів для направлення відповідачу. Позов можна подати особисто, або направити поштою, рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Зразок позову

До __________(назва суду)
адреса: _________
 • Позивач: _______ (ПІБ позивача)
 • адреса: ____________
 • номер засобу зв'язку (телефон): _____
 1. Відповідач: ________(ПІБ відповідача)
 2. адреса: _____________
 3. номер засобу зв'язку (телефон): _____

Ціна позову: ____ грн..
Судовий збір: ____ грн..

 • Позовна заява про зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини
 • “__” ______ ___ року між мною та Відповідачем було зареєстровано шлюб, про що в Книзі реєстрації актів цивільного стану було зроблено запис № ___ та видано свідоцтво про шлюб № _____ відділом реєстрації актів цивільного стану _______________(вказати назву органу).
 • Рішенням суду від «_»_____ ___ року шлюб між мною і Відповідачем було розірвано (копія рішення додається).
 • Від цього шлюбу у нас є спільна дитина (діти): _____________ (ПІБ), ___ року народження (копія свідоцтва про народження додається).

Після розлучення дитина залишилась проживати з Відповідачем. Рішенням ________ суду від «__»______ ____ року було задоволено позов Відповідача до мене про стягнення аліментів у розмірі ___ від всіх видів мого заробітку (або у розмірі ____грн.).

Наразі обставини змінилися таким чином, що я не в змозі сплачувати аліменти на утримання моєї неповнолітньої дитини у вказаному розмірі.

(вказати такі обставини: я втратив роботу, розмір моїх доходів суттєво зменшився, тому сплата аліментів в колишньому розмірі ставить мене у дуже скрутне матеріальне становище; стан мого здоров’я суттєво погіршився, необхідні додаткові витрати на лікування; я одружився, в мене народилися діти, яких я маю також утримувати тощо).

 1. Вказані обставини підтверджуються документами:___________.
 2. Відповідно до частини першої статті 192 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
 3. Тому вважаю свої вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 192 СК України, ст. ст. 4, 19, 23, 28, 175, 184 ЦПК України, —

ПРОШУ:

 1. Зменшити розмір аліментів, що стягуються з мене на підставі рішення ________ суду від «_»______ ____ року на користь __________ (ПІБ відповідача) на утримання моєї неповнолітньої дитини _____________ ______ року народження з ____ до ____ від усіх видів мого заробітку (або з ___ до ____ грн.) щомісяця.

Додатки:

 1. Копія рішення суду  про розірвання шлюбу.
 2. Копія свідоцтва про народження дитини.
 3. Копія рішення суду про стягнення аліментів
 4. Довідка про доходи.
 5. Копії документів, що підтверджують право на зменшення розміру аліментів: висновок лікаря, свідоцтва про народження інших дітей, копії рішень суду про стягнення аліментів на користь інших осіб тощо.
 6. Квитанція про сплату судового збору.
 7. Копія позовної заяви та додатків для направлення Відповідачу.

«_»_______ ____року                                           /____/ __________(підпис)

Оновлене: 04.02.2021

Prostopravo

Ссылка на основную публикацию