Позовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). Зразок

Якщо виникає необхідність примусового відселення громадянина, власник або інші зацікавлені особи звертаються до суду і подають позовну заяву на виписку з квартири. Готові зразки цього документа, а також покрокова інструкція по цій процедурі — все це можна знайти в наведеному нижче матеріалі.

Зразок позовної заяви про виписку колишнього чоловіка (word)

Позовна заява про визнання відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням (word)

 • думка експерта
 • Саломатов Сергій
 • Експерт з нерухомості

Радимо ознайомитися з керівництвом про те як виписати людину з квартири без його згоди. дізнатись детальніше .

10 підстав для виселення

Як правило, примусово виселяють громадян з поведінкою, що відхиляється, що порушує громадський порядок. У загальному випадку підставами для виселення є такі причини:

 1. Громадянин фактично проживає в квартирі, але юридично прописаний за іншою адресою.
 2. Припинення офіційного шлюбу — розлучення.
 3. Втрата спорідненості в зв'язку з позбавленням батьківських прав (їх позбавляють тільки за рішенням суду).
 4. Регулярне порушення громадського порядку, істотне погіршення життя сусідів та інших людей, які проживають в квартирі (шум, дебош, використання квартири в неприпустимих цілях — майстерня, міні-виробництво і т.п.).
 5. Потенційна загроза безпеці (розведення пожеж, нелегальне використання газових балонів, демонтаж несучих конструкцій в ході перепланування і т.п.).
 6. Перехід квартири новому власнику. Наприклад, житлом володів покійний, заповів майно третій особі. Якщо в квартирі все ще прописані колишні мешканці, вони повинні виписатися.
 7. Тривала несплата комунальних рахунків (від півроку і більше) з неповажної причини.
 8. Проживав пропав безвісти, вийти на контакт з ним неможливо.
 9. Громадянин живе в муніципальній (державної) квартирі і грубо порушує договір соціального найму (тривалий час не оплачує комунальні рахунки, здає приміщення в оренду стороннім особам і інші пункти, передбачені договором).
 10. Будівля офіційно визнано аварійним, мешканцям надано інше приміщення, термін розселення закінчився.

Хто і кого може виселити

Почати процедуру може будь-який зацікавлений людина:

 • інші люди, прописані і проживають в цьому ж приміщенні;
 • сусіди;
 • орендарі сусідніх приміщень (в тому числі комерційних);
 • Керуюча компанія і інші організації, які здійснюють обслуговування будинку (якщо мова йде про злісної несплаті за комунальні послуги).

Однак остаточне рішення про те, щоб людина покинула квартиру, приймає тільки суд (а не дільничний, прокурор, представник Керуючої компанії і т.п.).

Позовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). Зразок

Зразок позовної заяви 2018: 3 практичні ситуації

Якщо громадянин не згоден залишити приміщення добровільно, власник, сусіди, інші зацікавлені громадяни вправі звернутися в районний суд. Для цього подається заява на виписку з квартири. Суворої форми у цього документи немає, тому скласти його можна довільно. У тексті необхідно відобразити такі пункти:

 1. Повна назва судової інстанції.
 2. ПІБ, адреса, контактні дані всіх зацікавлених сторін — позивача, відповідача, сусідів, орендарів і т.п.
 3. Виклад обставин справи: реквізити свідоцтва про власність квартири, судові рішення (про розлучення, позбавлення батьківських прав), протоколи поліції (про порушення порядку, злісної несплати за комунальні послуги і т.п.).
 4. Відсилання до норм законодавства, на підставі яких позивач просить суд про виселення громадянина, наприклад: Позовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). Зразок
 5. Прохальна частина — власне вимога про виселення.
 6. Додатки — сюди відносяться документи, що підтверджують позицію позивача:
 • копія паспорта;
 • документи на квартиру;
 • рішення суду (про розлучення, про позбавлення батьківських прав, про визнання безвісно відсутнім і т.п.);
 • показання свідків сусідів;
 • протоколи поліції;
 • квитанція, яка підтверджує оплату мита.
 1. Підпис, ініціали та прізвище (прізвище, ініціали), дата.

Документ оформляється в 3 оригінальних примірниках (в друкованому або рукописному вигляді) — один залишається у позивача, 2 передається відповідачу, 3 — в суд. Щоб скласти позовну заяву до суду про виписку з квартири, можна скористатися будь-яким зразком з представлених нижче.

Видворення чоловіка / дружини

Чоловік посилається на діючі норми житлового законодавства. Припинення відносин після розірвання шлюбу тягне за собою примусове виселення людини.

Позовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). ЗразокПозовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). ЗразокПозовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). Зразок

виписка неповнолітнього

В цьому випадку є свої суттєві особливості, оскільки інтереси дитини в суді представлятиме один з його батьків або співробітник органу опіки (якщо батьків немає або вони позбавлені прав). Тому зразок заяви до суду про виписку з квартири повинен містити ПІБ, законного представника або третьої сторони — працівника органу опіки.

При складанні документа слід мати на увазі, що в ряді випадків дітей виселити неможливо аж до того моменту, як їм виповниться 18 років:

 1. Якщо дитина прописана в квартирі, наданої від держави за договором соцнайма.
 2. Якщо він є сином або дочкою співробітника, який загинув при виконанні службового / державного боргу.
 3. Дитина-сирота (без батька і без матері).
 4. Погіршення умов проживання — наприклад, виселення з міста в село, в район з несприятливою екологічною обстановкою і т.п.

Примусове виписування дітей викликає особливі складності, особливо в спірних ситуаціях — наприклад, при виселенні з іпотечного житла, яке власник так і не зміг викупити.

Великі проблеми викликають і ті випадки, коли неповнолітній є спадкоємцем, володіє частиною квартири (пайовик).

У подібних розглядах взяти участь має право прокурор в якості третьої сторони — він виступає на захист неповнолітнього.

Позовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). Зразок

Тому якщо у позивача немає достатньо великого юридичного досвіду і знань, в подібних ситуаціях варто звернутися за допомогою професійного юриста.

Виселення квартиранта

У цьому випадку позивач повинен чітко обґрунтувати причину, чому він звернувся до суду із заявою про виписку людини з квартири без його згоди. Найбільш простий варіант — з квартирантом не було укладено жодного письмового угоди, і він не прописаний на території. Якщо ж є офіційний договір найму (оренди), власник повинен точно виконати порядок його розірвання.

 1. Позовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). Зразок При складанні заяви можна орієнтуватися на такий зразок.
 2. думка експерта
 3. Саломатов Сергій
 4. Експерт з нерухомості

ЯКЩО ОБЕРТАЄТЬСЯ НЕ ВЛАСНИК. Якщо позовну заяву на виписку з квартири через суд надходить від не власника, принципових відмінностей зразка документа немає. Заявник також вказує свої особисті дані (ПІБ, паспортні дані) і прописує обставини справи: «Володію квартирою на підставі документа ___, є сусідом ___ ПІБ».

Виселення з муніципальної квартири

У цьому випадку позов про виписку з квартири складається приблизно за таким же зразком. Однак власником є ​​не приватна особа, а держава (зазвичай в особі місцевої Адміністрації). Тому сусід або інший громадянин, звертаючись до суду, посилається в документі на договір соцнайма та інші важливі документи.

Найбільш поширеними підставами для виселення є:

 1. Несплата за комунальні послуги протягом 6 і більше місяців.
 2. Розірвання шлюбу.
 3. Тривала відсутність в квартирі.
 4. Порушення прав сусідів (шум, дебош і т.п.).
 5. Закінчення терміну договору соцнайму.
 • думка експерта
 • Саломатов Сергій
 • Експерт з нерухомості

Перед подачею заяви в суд необхідно направити письмове повідомлення представникам муніципальної Адміністрації. Форма довільна.

Покрокова інструкція по виписці

Незалежно від конкретної ситуації, порядок звернення до суду і подачі заяви виглядає приблизно однаково.

Крок 1. Збір доказів

При подачі позову про виписку з квартири важливий не сам зразок заяви, а ті докази, які будуть включені до нього. Поряд з документами на квартиру, свідоцтвом про народження, про шлюб позивач надає:

 • показання свідка;
 • протоколи поліції;
 • копії судових рішень;
 • договір найму (оренди) з квартирантом;
 • матеріали фото-, аудіо-, відеозаписів;
 • технічні експертизи (наприклад, в разі псування майна, незаконних перепланувань і т.п.).

Крок 2. Звернення до суду

Власник (або інша зацікавлена ​​сторона) подають заяву до районного суду. Співробітник канцелярії приймає паперу в роботу, видає розписку про отримання. Призначається дата першого засідання, про що сторони попередньо повідомляються поштою. Відбутися це може протягом 60 календарних днів з моменту звернення.

Крок 3. Участь у засіданнях

Позивач може подати заяву і брати участь в судовому процесі як особисто, так і за допомогою свого представника (наприклад, адвоката).

Представник подає ті ж самі документи, а також свій паспорт і довіреність, засвідчену нотаріально. В ході засідань можуть знадобитися і додаткові докази.

Якщо самостійно отримати документи неможливо (наприклад, довідки про доходи, психічному стані відповідача), слід подати клопотання про їх витребування .

Крок 4. Оскарження незадовільного рішення

Незадовільний рішення можна оскаржити у верховному суді регіону (по ГПК).

Апеляцію необхідно подати протягом 1 місяця з того дня, як було прийнято перше рішення. Набір документів такий самий, при необхідності представляються додаткові докази.

Поділитися посиланням:

Зразок позовної заяви про виписку з квартири

В яких випадках громадянин підлягає примусовому виписці?

Виписка — процес зняття з реєстраційного обліку, що позначається за звичкою старим поняттям.

Позовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). Зразок

Добровільна виписка з квартири або будинку пов'язана з діями самої людини (або його представників, якщо мова йде про дитину або дорослому, що знаходяться під опікою).

Примусове зняття з реєстрації відбувається при втраті людиною проживання в квартирі або житловому приміщенні, підстави різні:

 • Відчуження права власності за договором (продаж, дарування, міна);
 • Втрата права власності при розділі житла по суду і отриманні компенсації;
 • Виселення особи, яка не є власником;
 • Фактичне проживання на постійній основі в іншому місці.

Прописка або реєстрація багато в чому є формальністю і дає прав на житло, а скоріше застосовується для обліку громадян і упорядкованого отримання ними державних послуг.

І позбавлення реєстрації по певного місця частіше пов'язане з втратою права проживання в квартирі. Нерідко відбувається змішання в позові прохань про втрату права проживання, виселення та зняття з реєстрації.

Як через суд виписати людину з квартири?

 • Питаннями реєстрації, постановки, зняття з неї займається міграційна служба, тому в справах, де є питання, зняти людини з реєстрації, завжди присутній ФМС.
 • І прохання до суду повинна полягати в зобов'язування управління, що відповідає за території, в межах якої знаходиться будинок, зняти конкретної людини з реєстрації.
 • Примусово виписують тільки за рішенням суду, тому що реєстрація та право проживання пов'язані, і позбавити житла згідно з конституцією має право тільки суд.
Читайте также:  Типовий договір про реструктуризацію заборгованості за житлово-комунальні послуги

ФМС є тільки виконавцем рішення суду, вірніше одного з пунктів рішення. Виписка робиться тільки після вступу в силу рішення суду.

[Box type = «download»] Як правило, виписують за заявою власника квартири, хоча служба є учасником процесу і безпосередньо повинна виконати припис. [/ Box]

З огляду на, що виконання суду обмежується найчастіше 3х річним терміном, слід відразу ж відправитися в ФМС і написати заяву про зняття людини з реєстрації.

Даним питанням займається або власник або його представник. Якщо запізнитися з термінами, можуть виникнути проблеми, в службі можуть просто відмовитися виписувати людини.

Зміст позовної заяви

Всі позови пишуться схематично, своєю специфікою володіють і позови окремої категорії, зокрема про виписку або зняття з реєстраційного обліку:

Позовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). Зразок

 • Позов починається з найменування суду, в який він направляється;
 • Найменування позивача, відповідача (повне вказівку ПІБ, місця фактичного проживання, дані юридичної особи);
 • Дані управління реєстраційної служби або іншого органу, влади, що виконує її функції;
 1. Потім викладаються обставини, кажучи простіше, історія як людина був прописаний, які з'явилися підстави його виписати.
 2. Обставини викладаються конкретно із зазначенням дат, імен.
 3. Бажано робити посилання на законодавство, які саме норми порушуються, і якими діями відповідача.
 4. Потім йде прохальна частина.
 5. Перша вимога — зняти з реєстраційного обліку за адресою буде другий проханням, першої ж проханням може бути:
 • визнання людини таким, що втратив право проживання за адресою (він не проживає тривалий час);
 • виселити людину з квартири.

Договір, на підставі якого людина отримала право проживати в квартирі, визнали недійсним, визнаний таким, що припинив свою дію. Подібне стосується і договорів купівлі-продажу дарування, інших угод.

Якщо житло отримано на підставі розпоряджень органів влади, на підставі яких відповідно і укладено договір соціального найму, є кілька варіантів:

 • договір розривається через його систематичного порушення;
 • визнається недійсним розпорядження, потім цим же рішенням суду визнається недійсним і договір найму;
 • припинення договору через фактичного проживання в іншому місці понад півроку.

Які ще причини служать підставою, щоб виписати людину:

 • Порушення правил користування житловим приміщенням;
 • Порушення норм санітарії;
 • Відмова платити за комунальні послуги (не сплачуються понад півроку);
 • Факти сімейного насильства (підтверджуються матеріалами з поліції);
 • Порушення правил вселення та реєстрації на житловій площі.

Останні порушення стосуються або вже раніше проживали або видачі прав інших осіб. Подібне трапляється при порушенні порядку черговості надання житла на праві соціального найму.

Як подається позов?

Питаннями виселення займаються суди районного рівня. Відповідно до закону, якщо в позові ставиться питання, підсудний районному суду, справа припиняється і матеріали передаються до відповідного суду.

Так сторона у справі, перед початком його розгляду по суті, доповнює позов проханням виселити людини і зняти його з реєстрації, тоді мировий суддя виносить ухвалу про передачу справи до районного суду.

[Box type = «download»] Усі матеріали направляються з канцелярії мирового судді в районний суд. Учасникам процесу залишається чекати повістки з районного суду. [/ Box]

З огляду на принцип незмінності суду, справа буде розглядатися повністю з самого початку:

 • Підготовлені матеріали відправляються або поштою з повідомленням або безпосередньо до суду особисто або представником;
 • Позов та додані матеріали копіюються в кількості в залежності від кількості сторін.
 • Про бязательно оплачується державне мито, періодично її розмір змінюється.

Якщо в оформленні позову були якісь помилки або мито не заплачена або заплачена, але не повністю, суддя залишає позов без руху.

Визначення з перерахуванням недоліків відправляється позивачеві, і йому дається час на виправлення. Канцелярія і пошта працюють не завжди добре, і тому папери приходять досить пізно.

У цьому випадку або подається заява з проханням відновити термін, тому що не було часу через чужих недоробок усунути проблеми або відправити новий повністю підготовлений позов вже без недоліків.

Посилання на зразок позовної заяви про виписку: http://marchenko.su/load/1-1-0-16

Виписка з муніципального житла через суд

Виписати з муніципального житла людини можуть і мешканці квартири (вписані в ордер), що є сторонами за договором соціального найму або прописані пізніше.

Мають право на позов і органи житлової інспекції місцевого уряду або адміністрації. Інспекція засновує свій позов на матеріалах перевірки заяв громадян, матеріалах про виявлене руйнуванні житла.

 • [Box type = «download»] Руйнування, порушення правил користування житловими приміщеннями підтверджуються в суді адміністративними протоколами, постановами про адміністративні порушення. [/ Box]
 • Якщо протокол оцінюється як доказ, то все написане в постанові обов'язково для обліку судом при прийнятті рішення.
 • У суді в якості доказів частіше використовується документальне підтвердження слів, менш значимі свідчення свідків, особливо, які проживають в тій же квартирі, тому що висока ступінь зацікавленості.

Чим загрожує неправильне складання позову?

Юридична грамотність наріжний камінь перемоги в суді, інакше:

Позовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). Зразок

 • правильний по суті, обгрунтований фактично позов відхиляється;
 • рішення суду через помилки позивача буде надскладним.
 1. У першому випадку немає потрібних доказів (протоколів з поліції, житлової інспекції).
 2. Деякі документи (відмови в порушенні кримінальної справи) доводять тільки факт наявності спору або проблем між сторонами, але недостатні для підтвердження факту насильства.
 3. Відмова однієї із сторін брати участь у витратах на оплату комунальних послуг теж не доводиться тільки одними лише квитанціями.
 4. Якщо один з мешканців відмовляється брати участь в оплаті, на нього потрібно скаржитися в житлову інспекцію, просити відповідальну за житло організацію укласти окремий договір або соціального найму або попередньо займатися поділом особових рахунків на оплату комунальних послуг.
 5. Розділ рахунків або укладення окремого договору допомагає позбутися від тягаря платити за когось іншого.
 6. [Box type = «download»] Тому, перш ніж на швидку руку писати позов і відправляти його в суд, потрібно розібратися, які докази є, чого не вистачає, і визначити, як правильно сформулювати прохання в позові. [/ Box]
 7. Останнє часто і робить позову не виконуваним, зокрема, неправильна адресація прохання зняти людини з реєстраційного обліку або використання терміна «виписка» або прохання, адресована до суду (суд же може тільки когось зобов'язати виконати набір проханні дій).

Квартиру затопили сусіди — Як скласти акт про залиття

Позовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). Зразок

Жителі багатоповерхових будинків не застраховані від такої неприємної ситуації, коли сусіди зверху (верхніх поверхів) із залежних або не залежних від них причин заливають нижню квартиру і майно, яке в ній знаходиться.

Как вказують досвідчені адвокати Києва, без правильного оформлення всіх необхідних документів звернення до суду для притягнення винної особи до цивільно-правової відповідальності та відшкодування (стягнення) заподіяної потерпілому шкоди з винної сторони — практично неможливо або як мінімум безперспективно.

Тому кожен повинен знати, як правильно діяти в ситуації, що склалася, щоб була можливість відшкодувати моральну і матеріальну шкоду (збитки). Про це нижче і піде мова.

Алгоритм дій при аварії і залитті / затопленні квартири

Отже, що робити при аварії інженерних мереж і залитті вашої квартири водою? Рекомендації наступні:

 1. Почнемо з того, що першим кроком постраждалої особи повинно бути сповіщення про ситуацію, що склалася, працівників диспетчерських служб, що працюють цілодобово. В обов'язки цих об'єднаних диспетчерських житлово-комунальних служб входить прийом заявок на усунення несправностей або пошкоджень, які можуть відбуватися в окремих приміщеннях або будівлі в цілому. Крім того, житлово-комунальні служби (ЖЕКи) зобов'язані стежити за якістю робіт, що проводяться стосовно інженерних мереж в будинку, а також за термінами їх виконання.
 2. Другим кроком має бути обстеження квартири комісією, що складається з представників організації, яка надає (відповідно до укладеної угоди) послуги з утримання цього будинку (прибудинкової території) і обслуговує його системи опалення та водопостачання (ЖЕК).

  Справа в тому, що при подачі позову про відшкодування моральної та майнової шкоди до мешканців (власників), які затопили вашу квартиру, можна очікувати позитивне судове рішення на вашу користь тільки в тому випадку, якщо належним чином буде доведено факт самого затоплення.

  Це означає, що до матеріалів справи повинні бути додані беззаперечні докази, які підтверджують факт заподіяння шкоди вам і вашому майну. Що мається на увазі? Зокрема, слід надати відповідний акт, який складається за участю представників обслуговуючої організації (ЖЕК). В акті фіксується факт затоплення, причини затоплення і завданий збиток.

  Позовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). Зразок

 3. Слід не упустити ще два обов'язкових моменти: по-перше, що постраждалій від залиття стороні необхідно подавати заявку на обстеження залитої квартири в терміновому порядку і вимагати складання акту в день подачі заявки або в найближчі робочі дні. Таку заяву рекомендується подавати офіційно і тільки в письмовому вигляді, щоб у вас залишилося відповідне документальне підтвердження факту звернення (заявки). По-друге, пошкоджену квартиру обстежують тільки в присутності зацікавлених осіб, до яких відносяться як постраждалі, так і представники зі сторони тих, хто затопив квартиру (наприклад, сусіди).
 4. В ході обстеження, як було сказано вище, складається акт, який повинен бути підписаний всіма членами комісії. Слід знати, що такий документ має силу навіть в тому випадку, якщо він не був підписаний представниками однієї зі сторін (постраждалої або винної). В цьому випадку вказуються особи, які відмовилися підписувати акт, і зазначається причина відмови.
 5. Надалі в залежності від обставин і ситуації, що склалася, можливе врегулювання питання відшкодування збитків в добровільному порядку, або підготовка матеріалів для звернення до суду з відповідним позовом.
 6. Виходячи з результатів досудового врегулювання спору, наприклад, якщо винні сусіди зверху відмовляються платити компенсацію, то потерпілою стороною далі може бути також вжито заходів щодо оцінки заподіяної шкоди (збитків від затоплення квартири), встановлення розміру якої також необхідно для підготовки позовної заяви до суду. У цьому випадку рекомендуємо звертатися тільки до сертифікованих експертів-оцінювачів.
 7. Для проведення оцінки вартості матеріального збитку, спричиненого власнику квартири внаслідок її залиття, якраз і знадобиться вищезазначений акт. Крім цього, при зверненні до оцінювача знадобляться наступні документи: що підтверджують право власності (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, реєстраційні документи, інформаційна довідка з державного реєстру і т.і.), технічний паспорт (БТІ) на квартиру, паспорт і довідка про присвоєння ідентифікаційного (податкового) номеру — для фізичної особи.

Форма, шаблон, зразок та зміст акту про аварію і залиття

Як скласти такий акт правильно? В акті про залиття квартири (і аварії на системі центрального водопостачання або опалення) повинна бути відображена наступна інформація:

 • число, місяць, рік та місце (місто) складання документу;
 • перелік всіх членів комісії із зазначенням прізвищ, імен, по батькові та займаних посад;
 • відомості про власника квартири, якому було завдано збитків: прізвище, ім'я, по батькові, точна адреса і поверх;
 • таку ж інформацію слід вказати і про власників, чиї дії призвели до затоплення (якщо такі встановлено / відомі), наприклад, сусідів зверху;
 • причини і характер підтоплення (наприклад, несанкціонована заміна радіаторів, прорив трубопроводів, неналежне технічне обслуговування систем, залиття холодною / гарячою водою тощо);
 • інформація про матеріальну шкоду (обсяг ремонтних робіт, перелік пошкодженого майна і, якщо це можливо — орієнтовна вартість усунення завданої шкоди внаслідок затоплення);
 • в прикінцевій частині акта повинні міститися висновки комісії щодо встановлення вини особи, яка вчинила затоплення, а також можливі відповідні рекомендації;
 • акт про залиття і аварію затверджується керівником обслуговуючої організації (начальником ЖЕК) і скріплюється печаткою, після чого один примірник (оригінал) такого акту видається постраждалій стороні (власнику залитої квартири або його уповноваженому представнику). На практиці, часто оригінал акту про затоплення (з печаткою) можна трохи пізніше самостійно забрати в офісі обслуговуючої будинок організації (ЖЕКу).

Завантажити шаблон, зразок — форму акту про залиття, аварію

Строки та порядок складання акту, форма і зразок акта про залиття та аварію затверджені Наказом Держкомітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 р. №76 «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій».

 • Будь-яка аварія, через яку стався витік води в житловому будинку, є підставою для складання відповідного акту за розташованою нижче формою (зразком) — натисніть на картинку для відкриття зображення в повному розмірі!
 • Позовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). Зразок
 • Маючи на руках вищеописані документи, що підтверджують факт аварії (залиття / затоплення), її причини (по суті — винних осіб) і розмір заподіяної шкоди, вже має сенс звертатися за юридичною допомогою і послугами до адвокатів для подачі відповідної заяви до суду на компенсацію.
 • З повагою — юридична компанія ALVA PRIVACY

Позовна заява про виписку з квартири — зразок на неповнолітнього: скачати безкоштовно

Позовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). Зразок

Можна примусово виписати фізична особа і без звернення до судді. Така операція може бути проведена щодо, який не бажає самостійно виписатися з будь-якого типу квартири (приватизована, муніципальна), без звернення в судову інстанцію, в нижче перерахованих ситуаціях:

 • даної людини призвали на військову службу (підтвердження тому — повідомлення комісаріату), після неї закінчення йому можна буде відновити свій статус прописаного в цьому житло за стандартною схемою;
 • дана людина отримав термін ув'язнення під варту (підтвердження тому — копія обвинувального підсумкового документа), після закінчення терміну вироку йому можна буде відновити свій статус прописаного в цьому житло за стандартною схемою;
 • дана людина за рішенням суду визнаний зниклим без вести (підтвердження тому — судова ухвала встановленого порядку);
 • дана людина помер або офіційно визнаний таким. Як виписати з квартири померлої людини читайте тут.
 • людина був прописаний з порушеннями цього процесу або з фіктивною документацією.

Причини, за якими можна звертаються до суду по таких ситуацій, обов'язково маючи на руках, серйозний доказовий базис:

 • прописаний не проживає в квартирі тривалий період часу;
 • проживає не виробляє оплату комунальних платежів в своїй частці, і у нього є інше житло;
 • квартира використовується не за прямим призначенням;
 • ведеться антисоціальний спосіб життя, при якому наноситься матеріальна шкода як власникам житла, так і сусідам, порушується громадський порядок;
 • власник (єдиний) розірвав шлюбні відносини з прописаним людиною;
 • у неповнолітнього є прописка в цьому житло, але по факту він проживає зі своїм батьком або опікуном в іншому місці;
 • закінчився або порушений термін орендних відносин договірного плану і передбаченого ним статусу прописки;
 • дана квартира була успадкована або подарована, з прописаними в ній сторонніми для спадкоємця або обдаровуваного людьми.

Як через суд виписати людину з квартири?

Зміст позовної заяви:

 • правий верхній кут — повна назва того органу, куди буде направлено позовну заяву;
 • тут же, але нижче — повні персональні дані позивача;
 • по центру — назва документа;
 • нижче, з нового рядка — текст обґрунтування свого прохання;
 • візування документа і проставлення дати його створення.

Вимоги, для правильного написання змісту позову:

 • при формуванні позову від руки, без застосування технічних засобів, потрібно використовувати тільки чорні і сині кольори ручки;
 • спочатку даний вид документа, має на увазі озвучування певної прохання, тому потрібно почати з відповідного слова «прошу»;
 • сама прохання повинна бути короткою, але змістовною;
 • при описі ситуації не можна писати негативних пропозицій або описувати своє незадоволення від ситуації.

Як подається позов?

Спочатку потрібно визначитися, в чиї повноваження звернутися до суду з таким проханням, і залежить це від статусу житла:

 1. Так, для квартири з приватизованим статусом це може зробити тільки її власник або співвласник.
 2. А для муніципальної квартири — від мають там офіційну прописку або представника муніципалітету (наймодавець).

Прикладом такого прецеденту може служити той випадок, коли в муніципальному житлі проживає особистість аморальної поведінки, яка робить проживання з ним інших людей не можливим. Тоді ці люди в повному праві подати цей позов, або ж представник наймодавця, за скаргами сусідів.

Перший етап початку судового процесу — збір потрібних документів, адже вони складуть кістяк для вашого позову.

Позовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). Зразок З огляду на особливості кожного окремого випадку, цей список може бути іншим:

 • документація, аргументує право володіння або користування даним об'єктом нерухомості;
 • виписка з будинкової книги, у вигляді довідкового документа, в ньому відображена інформація про всіх, хто прописаний в житло;
 • для виписки колишнього чоловіка або дружини — документ, що підтверджує офіційний розрив відносин;
 • для виписки тривалий час не проживає особистості — акт, складений і завізований спільно з керуючою організацією, в якій вказаний строк відсутності;
 • договір щодо орендних відносин — для виписки орендаря;
 • показання свідків у письмовому вигляді (від сусідів, рідні та представників державних органів влади).

Важливо! Показання свідків це не 100% гарантія успіху, а всього лише 40% від цього, і це потрібно пам'ятати і не сподіватися на них цілком.

Виписка з муніципального житла через суд

Суддя може винести рішення про примусове позбавлення мешканця на прописку, тільки при аргументованих і вагомих доказах, наданих стороною позивача. Крім цього, позивач повинен довести той факт, що при цьому не будуть порушені конституційні права відповідача.

Рекомендується проявити особливу пильність на три основні моменти на підготовчій стадії, перш ніж звертатися до суду:

Встановити і вказати причину, через яку відповідач не проживає в квартирі:

 1. купівля власного житла;
 2. нову адресу проживання з новою сім'єю — це може довести суду факт добровільної відмови від прописки за адресою, з якого його хочуть виписати.

Важливо! Щоб підтвердити, що відповідач придбав своє житло, потрібно направити запит до відділення міської реєстраційної палати за спеціальним зразком, для отримання необхідних даних.

Визначити період, коли відповідач не проживав і не збирається проживати за адресою прописки.

 • Навчання в іншому муніципальному окрузі;
 • контракт на роботу закордоном або подібне;
 • залицяння за хворим близьким або рідним людиною — це не буде прийнято як аргумент на користь позивача.

Підтвердити несплату відповідачем комунальних платежів, можна буде надавши: чеки про оплату, аналогічні квитанції та інші документи, що підтверджують що оплачували все це ви або інші члени сім'ї.

Важливо! У разі, коли сторона відповідача не надасть аналогічних документів, для підтвердження зворотного, рішення судді буде на користь позивача.

Виписка з приватизованої квартири

Причин для цього не так багато. Так, для того щоб виселити колишнього чоловіка або дружину, яка не проживає в квартирі і, відповідно, не платити за неї, теоретично можна вважати обґрунтуванням для подачі позову.

Але кожен окремий випадок несе свій індивідуальний слід.

На відміну від муніципального житла, де рішення про примусове виселення може бути прийнято кожним, хто в ній прописаний, то тут-то все залежить тільки від власника або співвласників. Однак, це не означає, що будуть прийматися до уваги тільки особисті мотиви, які не мають аргументованого і законного обґрунтування свого рішення.

З законної точки зору він може це зробити, розлучаючись з:

 • колишнім членом сім'ї, відносини з яким завершені на законних підставах;
 • орендарями, які були прописані в квартиру за договором оренди, умови останнього були порушені або закінчився його термін.

Відносно колишнього подружжя, цю операцію варто почати відразу після закінчення шлюборозлучного процесу. А ось з іншого лінійкою рідні, доведеться докласти чимало зусиль, щоб довести фактичний розрив відносин.

Причинно-наслідковими ознаками цього можуть стати:

 • відмови від спільного ведення господарювання;
 • відсутність спільних бюджетних вкладів та інших загально побутових майнових відносин;
 • нездійснення підтримки власнику житла від такої рідні;
 • за фактом ваш родич проживає за іншою адресою.

Особи, яких не можна примусово виселити:

 • неповнолітня дитина, захищений законом від цього, навіть після розриву відносин його батьків. Тут ви можете прочитати, як виписати неповнолітню дитину з квартири.
 • родичі, які в добровільному порядку відмовилися від права володіння квартирою на момент приватизації, але фактично живуть в ній;
 • проживають в квартирі на підставі заповідального відмови;
 • рентополучателя на підставі відповідного договору про довічне утримання.

Виписка з квартири, отриманої в дар

Коли людина отримала квартиру в дар або спадок, і починає процедуру оформлення власності на себе, і виявляє, що колишній власник прописав туди сторонніх йому людей, він має право виписати їх звідти.

А особливо, коли ці мешканці не бажають зробити це добровільно. Звертаємося до суду. Аргументуємо своє звернення статтею 292 ГК РФ, в якій мовиться, що новий власник в праві примусово виселити всіх його сторонніх осіб.

Так, за власником закріплені такі права:

 • звернутися до суду з відповідною позовною заявою;
 • довести свої права за фактом дарування або успадкування, відповідним договором завіреним нотаріально;
 • очікувати рішення суду;
 • для виписки колишнього подружжя потрібні документ засвідчують факт розірвання шлюбних відносин.

виписка неповнолітніх

Позовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). Зразок Тут свої нюанси, на які потрібно звернути особливу увагу:

 • Скільки років дитині;
 • з ким з батьків дитина проживає на даний момент;
 • чи має квартира приватизована статус.

Для процедури примусової виписки дитини, який є власником квартири потрібно:

 • отримати письмове схвалення на дану дію з органу опіки та піклування;
 • підготувати відповідний договір про купівлю-продаж на нову квартиру;
 • провести виписку з колишньої квартири, вдавшись до послуг місцевого органу ФМС за місцем проживання сім'ї.

Даний процес займає близько двох робочих тижнів. Головна вимога — здійснити прописку дитини на новому місці проживання.

Важливо! Виписка, а особливо примусова, по відношенню до неповнолітніх дуже складний процес. І найважче в ньому отримати схвалення з опікунської ради, який найчастіше відмовляє, щоб не були порушені права дитини.

Приклад позовної заяви про виписку з квартири

 • У районний Лугатінскій суд
 • міста Мотра
 • позивачка: Соловей Ірина Олегівна,
 • місто Мотра, вулиця Пташки, 26/17
 • тел: ________
 • відповідач: Соловей Микита Сергійович
 • місто Мотра, вулиця Кабана, 13/19
 • тел: _______________
 • Позовна заява від власниці квартири на примусове виселення колишнього чоловіка

На підставі правовстановлюючих документів на квартиру (додаток 1), я є власником 2-х кімнатної квартири, загальною площею 45 м.кв., яка знаходиться за адресою — місто Мотра, вулиця пташки, 26/17. дане майно було придбано мною до шлюбних відносин. Починаючи з 20.01.2006 року я перебувала в шлюбних відносинах з відповідачем, однак 17.02. 2012 року, наші шлюбні відносини були розірвані (додаток 2). До цього відповідач був прописаний в моє житло.

Згідно п. 4 ст. 31 ЖК РФ, коли сімейні відносини припиняються, не власник житла не має права на користування ним. Відповідач не є ні власником, ні чоловіком. Самостійно він цього робити не бажає, хоча неодноразово до нього надходили відповідні прохання від мене. Зараз відповідач проживає у своїх батьків.

 1. На підставі всього перерахованого вище прощу вас виселити відповідача з належної мені по праву власності квартири.
 2. додатки
 3. Підпис.
 4. Дата.

Як через суд виписати людину з квартири? Як подається позов? Як через суд виписати людину з квартири? Як подається позов?

Зразок позовної заяви про визнання права користування житловим приміщенням: скачать образец иска о признании права пользования жилым помещением

Окрему нішу в житлових спорах займають позови про визнання права користування житловим приміщенням. Крім Житлового кодексу, який підлягає застосуванню при розгляді зазначених справ, будуть потрібні знання і Сімейного кодексу РФ, правил реєстрації громадян та ін.

Право користування та право власності відмінні за своєю правовою природою, а право на житло охороняється Конституцією, тому визнання права користування у разі, коли житло знаходиться у власності фізичних осіб і коли воно є муніципальної власністю, розрізняється. В останньому випадку одночасно з визнанням права користування можна вимагати примусового укладення договору соціального найму.

Підстави визнання права користування житловим приміщенням, що знаходяться у власності громадян

ЖК закріплює право власника житлового приміщення надавати таке житло у тимчасове користування іншим особам (оренда, фактичне надання та ін).

При цьому (за умови спільного проживання) право користування подружжя, дітей і батьків власника (власників) окремого підтвердження не вимагає.

Всі інші родичі можуть в судовому порядку шляхом подання позовної заяви про визнання членом сім'ї (якщо вони вселені власником) визнати право користування житлом в такій якості.

Коли сімейні відносини між власником та іншими особами припиняються, за загальним правилом, право на користування таким житлом теж припиняється. При відмові від звільнення власник житлового приміщення в судовому порядку може вимагати виселення колишнього члена сім'ї і такі позови, як правило, задовольняються.

При цьому необхідно враховувати, що право дитини на користування житловим приміщенням жодною мірою не залежать від наявності між батьками зареєстрованого шлюбу або його розірвання. Судова практика з цього питання сформована: дитина зберігає право користування таким приміщенням до досягнення 18 років.

Якщо у колишнього члена сім'ї відсутнє право користування іншим житловим приміщенням, його матеріальне становище та інші істотні обставини не дозволяють забезпечити себе іншим житлом, тоді право користування визнається (в даному випадку зберігається) шляхом подачі в суд розглянутого позовної заяви. Прикладом може служити розірвання шлюбу між подружжям, коли один з них знаходиться у відпустці по догляду за малолітньою дитиною і т. п.

Підстави визнання права користування житловим приміщенням, наданим за договорами найму

Правовідносини між наймачем житла і всіма іншими громадянами, не зазначеними у договорі найму, але проживають (проживали) у такому житловому приміщенні регулюються ст. 67, 70 ЖК. За договорами найму надається муніципальне житло, тобто належить державі.

При укладенні договору найму у ньому вказуються всі члени сім'ї, які мають право користування приміщенням на дату підписання договору. В подальшому, при заселенні будь-яких інших членів сім'ї, включаючи батьків, чоловіка та ін.

, наймач зобов'язаний буде отримати письмову згоду всіх зазначених у договорі осіб Це правило не поширюється лише на вселення неповнолітніх дітей – ніякої згоди ніяких членів сім'ї на це не потрібно.

При цьому при припиненні сімейних відносин право користування за особами, які зазначені в договорі найму і продовжують проживати в житловому приміщенні, зберігається.

Одним з найбільш гостро стоять питань є питання реєстрації за місцем проживання. Для відповідача відсутність реєстрації може стати основним аргументом позиції відмови у визнанні права користування житловим приміщенням.

Відсутність реєстрації за місцем проживання або тимчасового перебування не може бути підставою обмеження права на житло – це позиція Конституційного суду України.

Але в суді обов'язково будуть з'ясовувати питання про звернення до уповноваженим посадовим особам для реєстрації і наявності перешкод до здійснення цієї дії з боку членів сім'ї наймача.

Складання та подання позовної заяви про визнання права користування житловим приміщенням

 • При підготовці позовної заяви будуть потрібні наступні документи:
 • — на житлове приміщення (договори оренди, найму, найму, відомості ЕДРП про право власності на квартиру та ін);
 • — що підтверджують підстави визнання права користування житловим приміщенням (свідоцтво про реєстрацію шлюбу, про народження дитини, реєстрація за місцем проживання або перебування);
 • — що підтверджують факт вселення та ведення спільного господарства з власником (наймачем) житлового приміщення (квитанції про оплату комунальних послуг, ремонту житла, звернення в паспортну службу з метою реєстрації та відмову (наприклад, у зв'язку із знаходженням будинки в аварійному стані або ін., факт знаходження речей у житловому приміщенні тощо);
 • Позовна заява разом з копіями для осіб, які беруть участь у справі, подається в районний суд за місцем знаходження житлового приміщення, право користування на яке вимагає визнання і судового захисту. 
 • Відповідач (наймодавець – муніципальний орган або власник) має право подати зустрічний позов про визнання таким, що втратив право користування житловим приміщенням.
Ссылка на основную публикацию