Позовна заява про встановлення батьківства та стягнення аліментів

Позовна заява про встановлення батьківства та стягнення аліментів Позовна заява про встановлення батьківства та стягнення аліментів Позовна заява про встановлення батьківства та стягнення аліментів Позовна заява про встановлення батьківства та стягнення аліментів Позовна заява про встановлення батьківства та стягнення аліментів Позовна заява про встановлення батьківства та стягнення аліментів Позовна заява про встановлення батьківства та стягнення аліментів Позовна заява про встановлення батьківства та стягнення аліментів Позовна заява про встановлення батьківства та стягнення аліментів Позовна заява про встановлення батьківства та стягнення аліментів ‹ ›

Сімейний кодекс закріпив за батьками обов'язок утримувати їх неповнолітніх дітей. Правда, деякі батьки ухиляються від виконання цього обов'язку. Для того щоб стягнути аліменти з несумлінного батька (матері), необхідно звертатися до суду.

Аліменти, як правило, стягуються в процентному співвідношенні від доходу або заробітку батька (матері). У судову інстанцію може звернутися один з батьків, який проживає з дитиною, з позовом про стягнення аліментів.

Строку для подання такого виду позову не існує, проте суд може присудити виплату аліментів за минулі роки, але тільки за останні три роки. Розмір виплат визначається тільки судом (але в кожному разі не менше 30% від усіх доходів).

Батько, що живе окремо, повинен не тільки сплачувати аліменти на дитину, а й брати участь в додаткових витратах на неї (ст. 185 СК). Розмір додаткових витрат встановлюється теж суто судовою інстанцією.

Для тих, хто звернувся в нашу компанію, ми гарантуємо позитивний результат спору про аліментні зобов'язання. Наші юристи надають такі послуги:

 • консультації;   
 • складання позову на стягнення аліментів    
 • представлення інтересів клієнта в суді (можливий навіть варіант без вашої участі);    
 • ведення переговорів з відповідачем від імені клієнта.  

Після того як суд приймає рішення про стягнення з відповідача певної суми аліментів, воно ще підлягає виконанню. Стягнення таких виплат часто проводиться на підставі виконавчого листа.

Якщо ж батько, який повинен сплачувати аліменти, планує покривати їх суму з різних джерел доходу (наприклад, із зарплати і доходів від підприємницької діяльності), то на його прохання суд може видати кілька виконавчих листів.

Утримання присудженої суми аліментів проводиться підприємством, в якому працює відповідач. Такі виплати здійснюються раз на місяць, в день виплати заробітної плати.

Виплати аліментів можуть також здійснюватися на підставі угоди між батьками. Але, на жаль, оплата аліментів за договором практикується набагато рідше.

Якщо у вас виникла необхідність стягнення аліментів, не потрібно затягувати з цим. Наші юристи не тільки допоможуть вам скласти позовну заяву про стягнення аліментів, але доб'ються їх виплати в необхідному вам розмірі.

Виплата аліментів, що стягуються в судовому порядку, припиняється:

 • По досягненні дитиною повноліття або в разі придбання неповнолітніми дітьми повної дієздатності до досягнення ними повноліття;
 • При усиновленні (удочеріння) дитини, на утримання якого стягувалися аліменти;
 • При визнанні судом відновлення працездатності або припинення нужденності в допомозі одержувача аліментів;
 • При вступі непрацездатного який потребує допомоги колишнього чоловіка — одержувача аліментів у новий шлюб;
 • Смертю особи, що одержує аліменти, чи особи, зобов'язаної сплачувати аліменти.

Позовна заява про встановлення батьківства, зразок

Шлюб втрачає актуальність для сучасних людей, тому все частіше вони воліють жити разом, не оформлюючи це офіційно. Таке спільне існування може продовжуватися протягом тривалого часу, у більшості пар на певному етапі з’являються діти.

Очевидно, що мало кому хочеться ростити дитину без батька, тому іноді доводиться складати позовну заяву про встановлення батьківства.

Після того, як у відповідні місцеві органи відправляється заповнений бланк, відбувається розгляд справи. Як правило, суддя виписує направлення на експертизу ДНК.

Головна причина, чому з цим питанням люди звертаються в суд, полягає в необхідності здобуття дитиною всілякої допомоги і підтримки від батьків.

Чому з’являється необхідність оформлення документа?

Позовна заява про встановлення батьківства та стягнення аліментів

Якщо говорити в загальному про процедуру визнання спорідненості, все досить просто. У пологовому будинку записується необхідна інформація про біологічної матері нової людини, а от батьком стає її співмешканець або чоловік. Зрозуміло, останній повинен визнати дитину і підтвердити свій зв’язок з його матір’ю.

Такий документ як бланк позовної заяви буде корисний тим, хто ще перебуває у відносинах і хоче зареєструвати немовля, так і тим, у кого з цивільним шлюбом не склалося. Звернення до суду має на увазі бажання позивача провести детальну експертизу ДНК.

Крім того, можливі такі варіанти, як смерть передбачуваного батька (оспорювання отримання дитиною спадкових прав) чи зрада дружини під час проживання з іншим чоловіком.

Зрозуміло, у разі смерті проведення експертизи навряд чи представляється можливим, така ситуація вимагає особливої схеми дій.

Існують два види порядку встановлення батьківства: добровільний та примусовий, рішенням другого займається суд. Суть першого методу полягає в подачі спільної заяви в державний орган запису актів.

Він використовується в разі, якщо проживає з жінкою чоловік не є справжнім батьком. Також можливі ситуації, в яких жінка не перебуває в офіційно зареєстрованому шлюбі, але її співмешканець або партнер згоден записати на себе дитину і підтверджує, що є його батьком.

Останнім елементарно перевіряється за допомогою експертизи ДНК.

Якщо ж подружжю або співмешканцям не вдається домовитися між собою, доводиться вдатися до другого методу. Під цим мається на увазі позовну заяву про встановлення батьківства. На те, щоб звернутися до суду, може бути декілька причин.

Іноді мати протестує проти призначення її партнера батьком дитини, заперечує його приналежність до цього. В такому випадку має сенс зробити тест ДНК, щоб довести або спростувати факт його батьківства. Для цього чоловік повинен звернутися в суд, заповнивши відповідний бланк.

У такий непростий для розуміння ситуації як смерть справжнього батька, факт їх спорідненості може бути підтверджений за допомогою особливого судочинства. Крім того, якщо біологічним батьком дитини вже був записаний інша людина, спочатку потрібно здійснити процедуру оскарження батьківства. У цьому випадку також призначають експертизу ДНК.

Зовнішній вигляд заяви, правильне оформлення

Позовна заява про встановлення батьківства та стягнення аліментів

Як показує практика, найчастіше використовується у роботі стандартний зразок позовної заяви про встановлення батьківства. Там рекомендується писати такі обов’язкові дані:

 • направлення в суд, уточнення його місцезнаходження;
 • ПІБ та адресу позивача, а також відповідача;
 • період часу, в яких вони перебували у відносинах;
 • причина, по якій подається такий бланк (розрив стосунків, смерть партнера та інші);
 • наявні у автора заяви докази причетності відповідача;
 • прохання про призначення експертизи ДНК;
 • уточнення інших цілей: стягнення аліментів, встановлення спорідненості та інше
 • інформація про додатки до документа;
 • дата і підпис.

Не всі розуміють, про яких додатках треба писати у такому документі як бланк.

Під ними маються на увазі: квитанція про оплаченої держмито (це обов’язкова умова для розгляду справи), копія позовної заяви, дані про склад сім’ї у вигляді довідки, а також два примірники копій свідоцтва про народження. Важливо пам’ятати, що звернення до суду для призначення експертизи ДНК надалі вимагатиме подачі оригіналів відповідних документів.

Позовна заява про встановлення батьківства скласти не так і складно, якщо в наявності хороший адвокат. Але самостійно з цим також можливо впоратися.

Визнання батьківства в судовому порядку

На сьогодні є актуальним питання щодо реєстрації новонародженої дитини батьками, які перебувають у цивільному шлюбі.

Це можна зробити як за спільною заявою батьків дитини про встановлення батьківства, так і встановити батьківство через суд.

Саме про особливості визнання батьківства у судовому порядку – у консультації Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Визнання батьківства — це волевиявлення особи, яка вважає себе батьком дитини, і це одне з найактуальніших питань у сімейному праві. Факт походження дитини від даного чоловіка спричиняє необхідність виконання обов’язків батька, визначених законодавством.

У випадку, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, відповідно до ч. 2 статті 125 Сімейного кодексу України, походження дитини від батька визначається або за спільною заявою матері та батька дитини, або ж за рішенням суду.

Позов про визнання батьківства можуть подати до суду:

 • мати дитини;
 • опікун;
 • піклувальник дитини;
 • особа, яка утримує та виховує дитину;
 • сама дитина, за умови досягнення повноліття;
 •  особа, яка вважає себе батьком дитини.
 • Позовна заява подається за місцем зареєстрованого проживання відповідача.
 • До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається від дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство.
 • Необхідно звернути увагу, що у цій категорії справ сплачується судовий збір – станом на 1 січня 2021 року він складає 908 гривень 00 копійок.
 • Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи.
 • Доказами до позову про визнання батьківства можуть бути:
 • докази, що свідчать про спільне проживання матері і батька дитини, ведення ними спільного господарства до народження дитини або спільне її виховання чи утримання, а також докази, що підтверджують визнання особою батьківства (довідка про склад сім’ї, особисті листи, сімейні фотокартки, рішення судів в інших справах тощо);
 • покази свідків, яким відомо про відносини сторін та про їх батьківство щодо дитини;
 • висновок судово-генетичної або судово-імунологічної експертизи (що є підставою для категоричного висновку щодо визнання батьківства в судовому порядку).

Також варто зазначити, що зазначений перелік не є вичерпним.

Встановлення батьківства та стягнення аліментів: позовна заява, постанова суду. Зразок складання позовної заяви

У Росії активно захищаються права і свободи дітей. Їм намагаються забезпечити дотримання державних гарантій. Для дітей головним є сім’я і її цілісність. На жаль, не завжди батьки можуть продовжувати спільне життя. Іноді пари розходяться незадовго до народження малюка. Як при офіційному шлюбі, так і без нього.

Встановлення батьківства і стягнення аліментів – це процеси, що допомагають забезпечити дітям належні гарантії на утримання і забезпечення від обох батьків.

Але як довести батьківство? Що необхідно для визнання громадянина батьком дитини? Як стягнути з недбайливого батька аліменти? Про всіх цих особливостях буде розказано нижче.

Читайте также:  Позовна заява про позбавлення батьківських прав

Способи визнання

На сьогоднішній день в Росії визнати батьківство можна кількома способами. А саме:

 • в Загсі, мирно;
 • в судовому порядку примусово.

У першому випадку зазвичай достатньо заяви від одного або обох батьків про визнання дитини своєю. Якщо громадяни перебувають у шлюбі, то батьком новонародженого автоматично вписують чоловіка матері.

При розлученні, якщо з моменту розірвання шлюбу не пройшло 300 днів, жінка може подати заяву в ЗАГС для внесення даних у графу “Батько” в свідоцтво про народження своєї дитини.

Тоді туди записується колишній чоловік.

Як правило, встановлення батьківства і стягнення аліментів у Росії при цивільному шлюбі або якщо пара розійшлася, відбувається в судовому порядку. Що для цього необхідно знати?

Способи стягнення аліментів

Перед вивченням особливостей судових дебатів у досліджуваному питанні необхідно взяти до уваги те, що аліменти можуть стягуватися по-різному.

А саме:

 • за рішенням суду;
 • внаслідок укладення мирової угоди;
 • за нотаріально посвідченою угодою між батьками.

Останній варіант найбільш переважний. Батьки дитини укладають у нотаріуса угоду про сплату аліментів, у якому прописуються всі особливості та терміни перерахування грошей на утримання неповнолітніх.

Мирна угода – це наслідок домовленості між законними представниками в суді. Якщо не вдалося домовитися полюбовно, суд сам видасть постанову про встановлення батьківства та стягнення аліментів.

Зазвичай від своїх зобов’язань намагаються відмовитися батьки, які не бажають платити за утримання дітей.

Порядок звернення до суду

Якогось алгоритму дій необхідно дотримуватися, щоб правильно стягнути аліменти та визнати за чоловіком факт батьківства? Насправді немає нічого важкого в даному процесі.

Порядок дій зводиться до наступного алгоритму:

 • Скласти позовну про встановлення батьківства та стягнення аліментів.
 • Зібрати певний пакет документів і звернутися з ними і позовом до суду.
 • Взяти участь у судовому засіданні і дочекатися рішення відповідного органу влади.
 • Найбільш важким тут є підготовка документів та доказів, здатних довести спорідненість з недбайливим батьком. Після виконаних дій суд вивчить представлені матеріали, а також винесе рішення щодо батьківства та сплати аліментів.

  Після того як у матері буде судове рішення, його потрібно буде віднести до РАГСУ разом зі свідоцтвом про народження. Там внесуть зміни в документ і видадуть новий.

  Особливості подання заяви

  Заява на встановлення батьківства і стягнення аліментів може подати як батько, так і мати дитини. На практиці найчастіше має місце саме другий варіант розвитку подій. Але це не всі особливості, про які необхідно знати.

  Крім цієї обставини, батьки дитини повинні пам’ятати, що:

  • позов подається до суду за місцем прописки відповідача;
  • мито за позовну заяву не сплачується;
  • необхідно зібрати докази спорідненості (найбільш важкий момент).

  Аліменти при цьому можуть бути призначені лише за період, що йде після встановлення батьківства в тому чи іншому випадку. За попередній час вимагати грошові кошти не можна.

  Підстави для визнання батьківства

  Встановлення батьківства і стягнення аліментів є непростим процесом. Особливо якщо батьки не були в шлюбі на момент появи дитини. В такому випадку зазвичай це питання вирішується в судовому порядку.

  Як вже було підкреслено, найважче довести спорідненість з громадянином. В ідеалі воно може підтверджуватися:

  • довідкою про народження або відомостями з пологового будинку (для матерів);
  • заявою від одного з батьків дитини;
  • свідоцтвом про шлюб.

  Але якщо виникають спори, то можна використовувати в якості доказів споріднення:

  • фотографії;
  • листування;
  • телефонні розмови;
  • свідчення;
  • медичні висновки.

  Найчастіше для підтвердження або спростування споріднення роблять так званий ДНК-тест. При його наявності реалізація поставленого завдання не завдасть клопоту. Але на ділі встановлення батьківства і стягнення аліментів ускладнюється незгодою відповідача на визнання спорідненості та проведення медичних досліджень.

  Ініціатори судового засідання

  Хто може вимагати визнання спорідненості з тим чи іншим батьком? Як вже було сказано, цей процес передбачає звернення одного з батьків з відповідною вимогою. Але це ще не все. Треба провести встановлення батьківства і стягнення аліментів? Позовну заяву можуть подавати:

  • один з батьків неповнолітнього;
  • опікуни дитини;
  • сам дитина, але після досягнення ним повноліття.

  Оспорювання рішення

  Незважаючи на те, що судове рішення є підставою для стягнення з громадянина аліментів на дітей, його можна спробувати оскаржити. Це можливо, якщо:

  • відповідач знав, що дитина не його, але добровільно погодився внести дані про себе в свідоцтво про народження дитини;
  • батько підозрює, що дитина йому не рідна.

  Як правило, у другому випадку шансів на перемогу більше. Особливо якщо ще не був проведений ДНК-тест. Встановлення батьківства і стягнення аліментів відбувається тільки після доказу спорідненості між дитиною і батьком. Точно так само, як і заперечується.

  У першому випадку можна оспорити батьківство, тільки якщо прийняте рішення про внесення запису в графі “Батько” було скоєно під впливом:

  • загроз;
  • насильства;
  • шантажу;
  • вимагання.

  Тільки після оспорювання батьківства можна подавати в суд на звільнення від аліментів. На позитивне рішення судових органів можна сподіватися, якщо:

  • без встановлених аліментів жінка зможе сама забезпечити дитину;
  • гроші будуть стягуватися з рідного батька малюка;
  • матеріальне забезпечення утримання дітей перейде до нового чоловіка матері малюків.

  В іншому випадку від батьківства позбутися вдасться, але виплачувати аліменти доведеться до повноліття дітей. Отримане рішення суду можна пред’явити роботодавцю, щоб з зарплати перестали утримувати аліменти.

  Документи для позову

  Справа про встановлення батьківства і стягнення аліментів порушується лише після того, як позивач надасть певний пакет документів. Для того щоб визнати факт спорідненості з дитиною, потрібно принести:

  • позов;
  • паспорт;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • свідоцтво про шлюб/розлучення (при їх наявності);
  • довідка про прописку дитини;
  • документи, що підтверджують дохід (позивача і відповідача бажано);
  • докази спорідненості з відповідачем.

  Необхідність експертизи

  Завжди потрібно проводити експертизу щодо встановлення спорідненості з дитиною? Встановлення батьківства і стягнення аліментів за встановленим законодавством не передбачають обов’язкового медичного огляду. Він проводиться, якщо одна із сторін ухиляється від експертизи для встановлення спорідненості. Це правило прописано в ЦПК РФ, у статті 79.

  Що робити в цьому випадку? Суд може визнати батьківством факт відмови від проведення експертизи. Це досить поширене явище.

  Зразок позову

  А як виглядає зразок заяви встановлення батьківства і стягнення аліментів? В цілому цей документ нагадує звичайний позов. Він складається з додержанням правил ведення ділової переписки.

  При цьому в документі необхідно вказувати:

  • докази, на підставі яких хочеться підтвердити споріднення;
  • дані про доходи громадянина;
  • відомості про позивача, відповідача і дитину;
  • розмір і частоту виплат.

  В цілому документ, після якого відбувається встановлення батьківства і стягнення аліментів (позовну заяву), виглядає так.

  “Я, (дані про позивача з паспортними даними), прошу визнати батьківство за громадянином (відомості про відповідача, паспортні дані, прописка) стосовно моєї дитини (інформація про малюка).

  Наш спільний дитина була народжена мною (дані про народження). Відповідач є батьком нашого малюка, але він відмовився подати заяву в ЗАГС для внесення відповідного запису. Містити нашого спільного дитини він теж відмовився.

  Батьківство підтверджується наступними фактами: спільне проживання протягом (тривалість), спільний бюджет і ведення господарства, що підтверджується показаннями свідків, банківськими виписками та фотографіями, результатами медичної експертизи.

  Прошу: визнати батьківство за громадянином (дані про відповідача), стягнути з нього аліменти у розмірі 25% від заробітку (довідки про доходи надані)”.

  От і все. Після подачі такої заяви про встановлення батьківства і стягнення аліментів за наявності всіх супутніх доказів не доставлять клопоту.

  Спрощений порядок стягнення аліментів (судовий наказ) ~ Адвокат Кулик Юлія Василівна

  Поговоримо та більш детально розкриємо саме спрощену процедуру стягнення аліментів у наказному провадженні.

  ????❗️ Існує ВИЧЕРПНИЙ ПЕРЕЛІК ВИМОГ, з якими особа може звернутись до суду в порядку наказного провадження.

  Щодо аліментних зобов’язань, то судовий наказ може бути видано лише у разі, якщо заявлено вимогу про стягнення аліментів (п. 4, п.5 ч. 1 ст. 161 ЦПК України): ????????????

  • ✅ у розмірі 1/4 — на одну дитину, 1/3 — на двох дітей, 1/2 — на трьох і більше дітей заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку;
  • ✅ на дитину у твердій грошовій сумі в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
  • У разі якщо в заяві про видачу судового наказу містяться вимоги, частина з яких не підлягає розгляду в порядку наказного провадження, суд постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу лише в частині цих вимог.
  • У разі якщо заявлені вимоги між собою взаємопов’язані і окремий їх розгляд неможливий, суд відмовляє у видачі судового наказу.

  ☝️???????? Це означає, що вимоги заявника повинні бути сформульовані саме таким чином як це передбачено п. 4 або п.5 ч. 1 ст. 161 ЦПК України.

  1. У разі заявлення іншого розміру аліментів, що прямо НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО законом, суд постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
  2. ????❗️ Обов’язковою умовою є те, що ця вимога не повинна бути пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.
  3. Тобто якщо особа, окрім стягнення аліментів у відповідному розмірі, заявляє вимогу про встановлення чи оскарження батьківства/материнства або вимогу про позбавлення батьківських прав (де обов’язковою є участь органу опіки та піклування), справа не може бути розглянута за правилами наказного провадження.
  4. ☝️☝️☝️ Щоб звернутися в порядку наказного провадження, потрібно подати ЗАЯВУ ПРО ВИДАЧУ СУДОВОГО НАКАЗУ ✍️????, яка повинна відповідати вимогам встановленим в статті 163 ЦПК України, а саме:
  5. ✅ Заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником або його представником.
  6. ✅ У заяві повинно бути зазначено:▪️найменування суду, до якого подається заява;▪️ ім’я (ПІБ) заявника і боржника, їх місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника, а також офіційні електронні адреси та інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника;▪️ім’я (ПІБ) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання або місцезнаходження;▪️ вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються;
  7. ▪️перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
  8. ✅ До заяви про видачу судового наказу додаються:▪️документ, що підтверджує повноваження представника, якщо заява підписана представником заявника;
  9. ▪️ інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
  10. ☝️❗️ НЕДОЛІКОМ наказного провадження є проблема підтвердження зареєстрованого у встановленому порядку місця проживання (перебування) боржника.
  11. У разі якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження такої заяви, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи — боржника.
  12. Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи — боржника має бути надана протягом п’яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання (перебування) особи відповідного звернення суду.
  13. Суддя з метою визначення підсудності може користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
  Читайте также:  Припинення шлюбу внаслідок його розірвання

  ???? У разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи — боржника, суд відмовляє у видачі судового наказу ( ч. 9 ст. 165 ЦПК України).

  ⁉️ ХТО МАЄ ПРАВО ЗВЕРНУТИСЯ ДО СУДУ?Той з батьків з ким проживає дитина чи інший законний представник дитини, за умови, що вона перебуває під його опікою.

  ⁉️ ДО ЯКОГО СУДУ СЛІД ЗВЕРТАТИСЯ ІЗ ЗАЯВОЮ?Заява про видачу судового наказу про стягнення аліментів подається до місцевого суду за зареєстрованим місцем проживання боржника (платника аліментів) або до суду за зареєстрованим місцем проживання заявника (стягувача).

  ⁉️ ЯКА ВАРТІСТЬ ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ?Відповідно до пункт 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» одержувача аліментів звільнено від сплати судового збору за звернення до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів.Отже, звернення до суду є безкоштовним.

  • Після вирішення справи суд присуджує стягнення судового збору із платника аліментів.
  • ⁉️ ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ?▪️ копія паспорта та ідентифікаційного коду заявника;▪️ копія паспорта або ідентифікаційного коду боржника (надання є обов’язковим, так як однією з вимог заяви є зазначення паспортних даних або ІПН боржника);▪️ копія свідоцтва про шлюб або документи щодо його розірвання;▪️ копія свідоцтва про народження дитини;
  • ▪️ довідка про склад сім’ї за місцем проживання з дитиною (її реєстрації), на підтвердження факту проживання дитини саме з цим із батьків;

  ⁉️ З ЯКОГО ЧАСУ ПРИСУДЖУЮТЬСЯ АЛІМЕНТИ?Аліменти на дитину присуджуються в разі подання заяви про видачу судового наказу — із дня подання такої заяви (ч. 1 ст. 191 СК України).

  1. ☝️????‍⚖️ За результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд:✅ видає судовий наказ
  2. ✅ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
  3. ⁉️ ЩО ПОВИНЕН РОБИТИ ОДЕРЖУВАЧ АЛІМЕНТІВ ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ СУДОВОГО НАКАЗУ?

  Судовий наказ є виконавчим документом та підлягає примусовому виконанню БЕЗ видачі на нього виконавчого листа.Отримавши судовий наказ, одержувачу аліментів необхідно звернутися з ним до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання або місцем роботи платника аліментів, разом із заявою ✍️???? про примусове виконання.

  • ⁉️ ЯКІ ПРАВА У БОРЖНИКА (ПЛАТНИКА АЛІМЕНТІВ) ПІСЛЯ ОТРИМАННЯ СУДОВОГО НАКАЗУ?
  • Після видачі судового наказу суд НЕ пізніше наступного дня надсилає його копію (текст), що містить інформацію про веб-адресу такого рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, боржникові на його офіційну електронну адресу або рекомендованим листом із повідомленням про вручення, чи цінним листом з описом вкладеного, якщо офіційної електронної адреси боржник не має.
  • Одночасно з копією судового наказу боржникові надсилається копія заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами.

  ❌❗️ Згідно з ч. 3 ст. 167 ЦПК України судовий наказ ОСКАРЖЕННЮ В АПЕЛЯЦІЙНОМУ ПОРЯДКУ НЕ ПІДЛЯГАЄ.

  Досить часто, особа, дізнавшись, що суд видав наказ про стягнення з неї аліментів, намагається терміново його оскаржити в апеляційному порядку. Натомість, апеляційні суди відмовляють таким особам у задоволенні їхніх скарг, так як чинним законодавством не передбачено оскарження судових наказів в апеляційному порядку.

  ❌❗️ До того ж НЕ передбачено можливості подання боржником заяви про про скасування судового наказу про стягнення аліментів відповідно до ст. 170 ЦПК України.

  1. ????❗️ У разі незгоди боржника з судовим наказом про стягнення аліментів, існують два можливі варіанти для зміни їх розміру:✅перегляд судового наказу за нововиявленими обставинами;
  2. ✅ звернення до суду з позовом про зменшення розміру аліментів.
  3. ☝️???????? ПІДСУМОВУЮЧИ, слід зазначити наступне:☑️ судовий наказ — це особлива форма судового рішення;☑️ це найшвидший спосіб для стягнення аліментів;☑️ процедура видачі судового наказу передбачає 5 днів з дня отримання судом інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи — боржника, хоча на практиці даний строк може затягнутися й до місяця (але це значно менші строки, ніж вирішення питання про стягнення аліментів у позовному провадженні);☑️ за судовим наказом аліменти можна стягнути лише у чітко визначених розмірах;☑️ мінімальний розмір аліментів у будь-якому разі — 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку;☑️ максимальний розмір аліментів, який може стягнути суд на підставі судового наказу — 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку;☑️ суд не викликає заявника та боржника до суду;☑️ судові засідання не проводяться;
  4. ☑️ судовий наказ є виконавчим документом та підлягає примусовому виконанню БЕЗ видачі на нього виконавчого листа.

  ????️‍♀️ ЗРАЗОК ЗАЯВИ ПРО ВИДАЧУ СУДОВОГО НАКАЗУ ПРО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ У ВІДСОТКАХ ВІД ДОХОДУ можна знайти за посиланням ???? https://lbm.pl.court.gov.ua/sud1618/gromadyanam/docsmpl/aluv

  ????️‍♀️ ЗРАЗОК ЗАЯВИ ПРО ВИДАЧУ СУДОВОГО НАКАЗУ ПРО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ У ТВЕРДІЙ ГРОШОВІЙ СУМІ можна знайти за посиланням ????https://lbm.pl.court.gov.ua/sud16…/gromadyanam/docsmpl/autgs

  З повагою адвокат Кулик Юлія Василівна

  Позовна заява про встановлення батьківства та стягнення аліментів

  Формальне батьківство відрізняється від юридичної, так як офіційне посвідчення відбувається тільки після реєстрації цього факту в РАГСі.

  Варіанти посвідчення батьківства

  На підставі 48 статті СК (Сімейний Кодекс) Росії, встановлюються такі варіанти посвідчення батьківства:

  • офіційно зареєстрований шлюб . Батьком дитини автоматично визнається чоловік матері малюка. Якщо немає доказів зворотного, відповідно до 52 статті СК Росії про спростування спорідненості, то це правило також поширюється на дітей, які народилися не пізніше трьохсот діб після визнання шлюбу недійсним, розлучення або в разі смерті чоловіка.
  • Спільно подану заяву від матері і батька, які не перебували на момент народження малюка в зареєстрованому союзі. Для його подачі батько повинен бути дієздатним і повнолітнім, в іншому випадку йому буде потрібно дозвіл піклувальника або органів опіки (4 пункт 48 статті СК Росії).
  • За заявою, поданою батьком дитини, якщо мати померла, невідомо де вона знаходиться, вона не має батьківських прав (Пройшла процедуру позбавлення) або визнана недієздатною. Однак для його подачі батькові потрібен дозвіл від органів опіки або рішення судової інстанції.
  • Чи законно чинне рішення суду про встановлення (визнання) батьківства (49 стаття СК Росії).

  Відповідно до 2 абзацу 3 пункту 48 статті СК Росії, батьки мають право подати заяву на реєстрацію не тільки після народження дитини, але також в період вагітності. У випадках якщо є підстави вважати, що пізніше батько може ухилитися від реєстрації дитини , Це буде неможливим або складним для одного або обох батьків.

  Встановлення батька для стягнення аліментних виплат

  Найпоширеніший випадок, коли потрібно встановлювати батьківство у суді — це при подачі позову від матері про стягнення аліментів з батька, з якою вона не перебувала в шлюбі. Як свідчить 53 стаття СК Росії, діти, народжені поза шлюбом, мають такі самі права, що й ті, які народжені в офіційно зареєстрованому союзі.

  Зверніть увагу, що мати може залучити суд для вирішення цього питання, тільки якщо їй відомий біологічний батько малюка.

  Відповідно до 80 статті СК Росії, батьки зобов'язані забезпечувати належний догляд, виховання та утримання для дитини незалежно від того народжені вони у шлюбі чи ні. Відповідно в разі встановлення (підтвердження) батьківства біологічний батько, який не був у законному шлюбі з матір'ю дитини, несе такі самі обов'язки, як і законний чоловік.

  Порядок посвідчення батьківства через суд

  При відсутності спільно поданої заяви на реєстрацію дитини мати або третя особа (в тому числі опікуни і піклувальники), на утриманні яких знаходиться малюк, може звернутися в судову інстанцію. Питання про стягнення аліментів та визнання факту батьківства вирішуються у світових суддів. Для цього потрібно написати і подати заяву (позов).

  І докласти до нього наступний пакет документів:

  • Свідоцтво про народження неповнолітньої особи.
  • Будь-які докази, які зможуть підтвердити факт родинних стосунків між батьком і малюком. Ідеальним вважається результат генетичної експертизи (ДНК-тест). Однак суд приймає і інші докази. Наприклад, спільні фотографії, письмові свідчення свідків, які не перебувають в родинних стосунків з позивачем, документи, що підтверджують спільні покупки і т. П.
  • Довідка з житлової компанії, договір оренди , Купівлі-продажу та інші докази факту проживання спільно. Наприклад, свідчення сусідів, які підтверджують, що чоловік жив з матір'ю дитини.
  • Будь-які інші документи, які не суперечать чинним нормам законодавства, які допоможуть підтвердити батьківство.
  Читайте также:  Развод без прописки

  Розмір аліментів

  Після визнання батьківства суд накладає зобов'язання на відповідача (батька) про виплату аліментних платежів.

  Їх розмір може бути встановлений:

  • В часткової частини від загальних заробітків батька, включаючи додатковий дохід.
  • У фіксованій сумі, розрахованої на основі прожиткового мінімуму , Якщо батько індивідуальний підприємець, має непостійні заробітки, не працює, отримує кошти у валюті інших держав і т. Д.

  Суд встановить розмір аліментів таким чином, щоб забезпечити збереження звичного укладу життя малюка.

  термін розгляду

  Справи про встановлення батьківства і подальшому стягнення аліментних платежів вирішуються протягом місяця з дня подачі позову. Однак в законну силу рішення набуває чинності тільки через місяць після винесення.

  Цей термін передбачений для оскарження. Зверніть увагу, що оскаржити винесене рішення відповідач може багаторазово. Однак якщо в результаті його вимоги не будуть прийняті, то аліменти виплачуються з періоду винесення першого рішення суду.

  Як заповнити позов?

  У заяві позивач повинен відобразити такі відомості:

  • Назва суду, куди подається заява.
  • ПІБ, адресу позивача.
  • ПІБ, адреса і дані про місця роботи (в разі якщо вони є або відомі позивачеві) відповідача.
  • Розшифровка основних вимог. У цьому пункті позивач звертається до суду з проханням про встановлення батьківства і подальшим за ним стягнення аліментних виплат. Детально розшифровує підстави, які є у нього для цього.
  • Перелік документів (вказані в розділі порядок стягнення), яких докладають до позову.
  • Дата заповнення та підпис позивача.

  мито

  За подачу позовів до суду в Росії передбачені держмита. Однак при вирішенні питань про аліменти на дитину їх оплачує відповідач, а не позивач. На даний момент мито становить 150 руб.

  Зразок позову про встановлення батьківства і подальшому стягнення аліментних платежів можна подивитися тут.

  Дорогі читачі, інформація в статті могла втратити свою актуальність. Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему, телефонуйте за телефонами:

  Або задайте питання юристу на сайті. Це швидко і безкоштовно!

  Як заповнити позов?

  Зразок позовної заяви про визнання (встановлення) батьківства | приклад, форма, шаблон

  Позовна заява про визнання (встановлення) батьківства

  На сайті http://advokat-zaporozhye.com/ адвоката по сімейним справам в Запоріжжі представлений зразок  Позовної заяви про визнання (встановлення) батьківства, який буде корисний Вам для ознайомлення.

  ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ Адреса: індекс 69063, місто Запоріжжя, вулиця Олександрівська, будинок № 6 Веб-сайт: https://gt.zp.court.gov.ua E-mail: inbox@gt.zp.court.gov.ua Контакт-центр: 0-800-501-492

  Заявник ХХХХХХХ Яна Олександрівна 01 липня 1995 р.н. 69000,м.Зпоріжжя,Жовтневий р-н,вул.Тимірязєва 28 ІПН:відсутній Паспорт: ___________ E-mail: відсутній Тел: відсутній

  Заінтересована особа ХХХХХХХ Мохамед Самір Абду 69000,м.Зпоріжжя,Жовтневий р-н,вул.Тимірязєва 28 ІПН: не відомо Паспорт: не відомо E-mail: не відомо Тел.: ‎не відомо

  Заінтересована особа ХХХХХХХ Махмуд Ібрагім 69000,м.Зпоріжжя,Жовтневий р-н,вул.Тимірязєва 28 ІПН: не відомо Паспорт: не відомо E-mail: не відомо Тел.: ‎не відомо

  Третя особа : Вінницький міський відділ державної реєстрації актів

  цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального

  управління Міністерства юстиції ( м.Хмельницький ), 21009, Вінницька обл., місто Вінниця, вул.Замостянська, будинок 26

  Позовна заява про визнання (встановлення) батьківства

  11 листопада 2015 року відділ державної реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції у Вінницькій області зареєстрував шлюб між ХХХХХХХ Яною Олександрівною та ХХХХХХХ Махмуд Ібрагімом, актовий запис №00129313637. 25 квітня 2019 року Жовтневий районний суд м.

  Запоріжжя ухвалив рішення про розірвання шлюбу між ХХХХХХХ Яна Олександрівна та ХХХХХХХ Махмуд Ібрагім. 28 травня 2019 року рішення Жовтневого районного суду м.Запоріжжя про розірвання шлюбу набрало законної сили. Фактичні шлюбні відносини між ХХХХХХХ Яна Олександрівна та ХХХХХХХ Махмуд Ібрагім були припинені з лютого 2016 року.

  До розірвання шлюбу ХХХХХХХ Яна Олександрівна вступила у стосунки зі мною ХХХХХХХ Мохамед Самір Абду Ахмедом.

  17 лютого 2020 року ХХХХХХХ Яна Олександрівна народила сина – ХХХХХХХ Каріма Махмудович, про що свідчить свідоцтво про народження дитини зареєстроване 04 березня 2020 року Вінницьким міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м.Хмельницький ), актовий запис №794.

  Однак, ці данні не відповідають дійсності, оскільки рідним батьком ХХХХХХХ Карім Махмудовича є я, ХХХХХХХ Мохамед Самір Абду Ахмед. У зв’язку із тим що Жовтневий районний суд м.

  Запоріжжя до того часу ще не встиг прийняти рішення про розірвання шлюбу між ХХХХХХХ Яна Олександрівна та ХХХХХХХ Махмуд Ібрагімом, Вінницький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м.

  Хмельницький) автоматично було внесено в єдиний державний реєстр актів цивільного стану інформацію що рідним батьком дитини є ХХХХХХХ Махмуд Ібрагім. Відповідно до ст. 133 Якщо дитина народилася у подружжя, дружина записується матір’ю, а чоловік – батьком дитини. Відповідно до ст.

  138 СК України жінка, яка народила дитину у шлюбі, має право оспорити батьківство свого чоловіка, пред’явивши позов про виключення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини.

  Вимога матері про виключення запису про її чоловіка як батька дитини з актового запису про народження дитини може бути задоволена лише у разі подання іншою особою заяви про своє батьківство. Згідно з постановою №3 від 15.05.

  2006 року Пленуму Верховного суду України “Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів” в судовому порядку батьківство може бути оспорено як у випадках, коли в Книзі реєстрації народжень батьками дитини записано осіб, які перебували у шлюбі між собою (ст. 122,124 СК України).

  У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною, суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття. Оспорити батьківство може жінка, котра народила дитину в шлюбі (ст.

  138 СК України), звернувшись із позовом про виключення із актового запису про народження дитини відомостей про її чоловіка як батька дитини.

  Особа, яка вважає себе батьком дитини, народженою жінкою, яка в момент зачаття дитини або народження дитини перебувала в шлюбі з іншим чоловіком, має право пред’явити до останнього, якщо його записано батьком, позов про визнання свого батьківства.

  У випадках, коли батьком записано конкретну особу, вимоги про визнання батьківства мають розглядатися одночасно з вимогами про виключення відомостей про цю особу як батька з актового запису про народження дитини. Також прошу звернути увагу суду, що відповідно до ст.

  177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. ЦПК України, який є основним нормативно-правовим актом, який регулює цивільний процес в судах України, не містить положень щодо долучення до позовної заяви оригіналів документів. Відповідно до ч. 10 ст. 28 ЦПК України Позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред’являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні. Відповідно до ч. 10 ст. 187 ЦПК України Якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України. Я, позивач по справі, підтверджую те, що мною не подано іншого позову (позовів) до відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав – встановлення факту батьківства та виключення відомостей про батька дитини з реєстру відомостей про батька дитини. На теперішній час позов встановлення факту батьківства та виключення відомостей про батька дитини з реєстру відомостей про батька дитини подано лише до зазначеного суду. Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ні в якому іншому суді зазначений позов не зареєстрований. На підставі викладеного,-

  ПРОШУ:

  1. Визнати ХХХХХХХ Мохамед Самір Абду Ахмеда батьком дитини ХХХХХХХ Каріма Махмудовича . 2.

  Виключити з актового запису про народження дитини ХХХХХХХ Каріма Махмудовича зареєстроване 04 березня 2020 року Вінницьким міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м.

  Хмельницький ), актовий запис №794 відомості про батька ХХХХХХХ Махмуд Ібрагім. 3. Зобов’язати Вінницький міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м.Хмельницький ) внести відповідні зміни.

  07.07.20__                                                  (підпис)

  Представлений зразок Позовної заяви про визнання (встановлення) батьківства має загальний юридичний характер.

  При використанні наведеного вище зразка, форми, документа: Позовної заяви про визнання (встановлення) батьківства необхідно проаналізувати Цивільний процесуальний кодекс України, Сімейний кодекс України, правильно визначити сторони у справі, визначити підсудність справи, а саме до якого суду або організації потрібно подавати Позовну заяву про визнання (встановлення) батьківства. У будь-якому випадку для складання позовної заяви краще звернутися до сімейного адвоката в Запоріжжі, який допоможе підготовити необхідні документи онлайн.

  Ссылка на основную публикацию