Реальний поділ житлового будинку при розлученні: зразок угоди

За статистикою, 50% шлюбів розпадається на перших трьох роках спільного життя.  Тому процедуру справедливого розділу нажитого майна корисно знати.Квартиру фактично поділити навпіл неможливо.  Окремі входи і поділ площі допустимі в приватному секторі.  Тому під час розподілу квартир напрацьовані сценарії, яким слід приділити увагу.

Які існують нюанси при розділі квартири, які терміни подачі заяви — дізнайтеся зі статті.

Основи поділу майна при розлученні

Мирна угода у нотаріуса — не вихід для подружжя, які відчувають утиск власних прав під час розподілу майна.  Якщо сторони не доходять до спільного знаменника, тільки суд може задовольнити вимоги за умови правильно складеної заяви і аргументованих доказів.

Загальноприйнята законодавча практика зводиться до того, що загальне нажите майно ділиться 50/50. До спільної власності належить вся сукупність предметів, придбана в період спільного життя.

  При цьому зовсім неважливо, за чиї доходи робилися покупки.  Доходи чоловіка і дружини вважаються спільними.

  Навіть якщо на протязі багатьох років один з подружжя працював, а другий — займався домашнім господарством, не заробивши ні копійки.  Йому належить також частина власності.

До спільних об'єктів власності відносяться:

 •  нерухомість (квартира, будинок, дача, котедж, гараж);
 •  бізнес;
 •  техніка;
 •  транспортні засоби;
 •  депозити;
 •  гонорари та винагороди;
 •  земельні ділянки;
 •  акції.

До предметів особистого користування відносять елементи гардероба, особистої гігієни, музичні інструменти.

Крім поділу майна навпіл, існує багато сценаріїв, коли суд нівелює правило рівності подружжя. Щоб не помилитися і отримати законне майно, краще звертатися до сімейних адвокатів. Вони правильно оцінять ситуацію і складуть позовну заяву, щоб клієнт отримав законну частину нерухомості.

Крім поділу майна навпіл, існує багато сценаріїв, коли суд нівелює правило рівності подружжя. Щоб не помилитися і отримати законне майно, краще звертатися до сімейних адвокатів. Вони правильно оцінять ситуацію і складуть позовну заяву, щоб клієнт отримав законну частину нерухомості.

Тут слід згадати, що наявність спільних дітей не змінює пропорцію щодо поділу на користь сторони, з якою вони залишаються. При таких обставинах суд може наполягати залишити квартиру стороні з дітьми, але ніяк не порушити рівну пропорцію.  Діятиме умова, що другій стороні залишиться інше майно, рівне квартирі по вартості.

Тут також є тонкощі — якщо діти неповнолітні, сторона може просити збільшити частку нерухомості. Суд має право зменшити/збільшити долю отримуваного майна на користь сторони з малолітніми дітьми.

Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам — ми відповімо на всі ваші питання+38(097) 321-14-56 або напишіть нам

Viber, WhatsApp, Telegram

запишіться на консультацію

Можливі сценарії розділу квартири, оформленої на одного з подружжя

Якщо квартира була придбана в шлюбі, вона підлягає розподілу.  Тут не враховується, хто з подружжя вклав грошей більше. Не береться до уваги те, на кого нерухомість була зареєстрована. Навіть, якщо власник один, квартиру треба буде поділити порівну.

Винятком з правила стають випадки, коли житло куплено:

 • до вступу в шлюб;
 • в шлюбі, але чоловік і жінка вже не проживали разом і були в стані припинення відносин;
 • за особисті гроші, виручені від продажу особистого майна (авто купленого до вступу в союз, успадкованого батьківського дому або дошлюбного бізнесу та ін.).

Коли відносини зіпсовані і стоїть питання про розподіл житла, позивач може написати заяву про накладення арешту на нерухомість.  Такий крок застереже від продажу квартири однією стороною без відома другої.

Судові варіанти виходу з квартирного спору

Варіант 1. Найчастіший результат справи — розділ квартири навпіл.  Таке рішення не влаштовує колишніх партнерів, які після розлучення не можуть проживати в одному приміщенні, оскільки свої метри ніяк не убезпечили.  Тоді суд приймає рішення про розподіл житла шляхом його продажу і розділу вирученої суми надвоє.

Варіант 2. Суд приймає рішення про передачу квартири одному з подружжя.  При цьому половину її вартості треба компенсувати колишньому партнеру.

Варіант 3. Квартира залишається одному з подружжя, другий — отримує інше майно, рівноцінне половині вартості квартири — авто, дачу, гараж, бізнес та ін.

Коли квартирою можна не ділитися

Квартира, в якій проживала родина, не завжди підлягає розподілу.  При розлученні нерухомість залишиться власнику, якщо:

 • вона була куплена до укладення шлюбу;
 • квартира була подарована родичами або успадкована, і на це є підтверджуючі документи.

 У цих сімейних справах є свої нюанси.  Навіть якщо квартира була власністю одного з подружжя, але за період спільного життя вона піддавалася ремонтам і її вартість набагато зросла внаслідок спільних фінансових вкладень, вона розглядається як спільне майно.

Терміни розділу нерухомості

Ділити нерухомість можна не тільки при розлученні, але і будучи в шлюбі і дуже довго після його розірвання.

Після розлучення одна зі сторін може спокійно користуватися спільною квартирою або будинком необмежений час.

Позов на розділ житла

Строк подачі позовної заяви обмежується 3 роками з моменту фіксації порушення прав співвласника.  Наприклад, через десятиліття один з подружжя хоче продати квартиру без відома другої половини.  Датою відрахування терміну вважається день, коли співвласник дізнався про незаконну спробу виручити гроші з загальної нерухомості.

адвокат з поділу майна

Реальний поділ житлового будинку при розлученні: зразок угоди

Для отроимання більш детальної інформації, запишіться на платну юридичну консультацію до адвоката з розподілу майна

Як розділити квартиру, куплену в кредит

При розлученні діляться не тільки майно, а й борги. Кредитні зобов'язання, взяті в шлюбі на покупку квартири, є спільними. Ділити тут потрібно не тільки нерухомість, а й обов'язок перед кредитором. Узята в кредит квартира або будинок ділиться виходячи з принципу рівності подружжя.  Тут події можуть розвиватися в залежності від сформованих ситуацій.

Варіант 1. Суд закріплює квартиру за одним з подружжя.  Той компенсує половину виплачених по іпотеці грошей другій стороні.  Практика показує, що кредитна нерухомість залишається особі, на чиє ім'я було оформлено договір з банком.

 Варіант 2. Якщо нерухомість була взята в кредит до укладення шлюбу і гроші виплачувалися під час спільного союзу, вона дістається одному із подружжя за умови передоручення кредитних зобов'язань і компенсації початкового внеску.

На результат судового розгляду впливає безліч нюансів.  Часом довести очевидне дуже складно.  Тому потрібно обережно проводити всі операції з нерухомості, щоб у випадку з розлученням не втрачати накопичень.

Принцип рівності подружжя при розлученні дуже крихкий, суд може переглянути умови на користь однієї зі сторін.  Щоб гарантувати собі половину майна, можна укладати шлюбний договір, який буде чітко прописувати частки кожного з колишнього подружжя.

Судові експерти радять ретельно вибирати сімейного адвоката, знання і досвід якого визначать позитивний результат ділення квартири.

Скільки коштує поділ майна

Записатись на консультацію

 • Реальний поділ житлового будинку при розлученні: зразок угоди
 • Реальний поділ житлового будинку при розлученні: зразок угоди
 • Реальний поділ житлового будинку при розлученні: зразок угоди

Як поділити квартиру та житловий будинок при розлученні? / Как поделить квартиру или дом при разводе

 • Реальний поділ житлового будинку при розлученні: зразок угоди
 • Також читайте – ціни по розлученню, як поділити кредит між колишнім подружжям, як стягнути аліменти
 • Якщо подружжя за час шлюбу нажило певне майно, кожен з них замислюється над тим, як не залишитися в дурнях та мати можливість користуватись та розпоряджатись тим, що належить йому по праву.
 • Я вважаю, що знати кожному, на що він має право, особливо в разі розлучення, буде корисним.
 • Отже, за загальним правилом майно, набуте за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
 • Однак, як і з будь-якого іншого правила, в даному випадку також є винятки:
 • Так, особистою приватною власністю дружини, чоловіка є набуте під час шлюбу житло:
 1.    на підставі договору дарування або в порядку спадкування;
 2.    за кошти, які належали їй, йому особисто;
 3.    внаслідок його приватизації
 1. Суд також може визнати особистою приватною власністю дружини, чоловіка майно, набуте нею, ним за час їхнього окремого проживання у зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.
 2. Також звертаю увагу на ще кілька важливих моментів.
 3. Якщо у придбання майна вкладені крім спільних коштів і кошти, що належали одному з подружжя, то частка у цьому майні, відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власністю.
 4. Якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

У зв’язку з цим, хочу звернути Вашу увагу на те, що в разі набуття прав на нерухоме майно Вам необхідно  правильно і своєчасно оформляти всі документи, що стосуються нерухомості. Якщо батьки дарують гроші на придбання житла, необхідно нотаріально засвідчити договір, не забувши вказати, що ця сума має цільове призначення – на придбання нерухомості. У свою чергу, в договір на придбання нерухомості слід включити пункт про те, що частина суми, або вся сума  на придбання нерухомості є особистою приватною власністю одного з подружжя, отриманої за договором дарування з зазначенням усіх реквізитів такого договору. Тільки так Ви зможете застрахувати себе від небажаних наслідків, в тому числі втрати права власності на нерухомість.

Кому ж належить майно в разі розлучення?

Реальний поділ житлового будинку при розлученні: зразок угодиСамо по собі розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності  подружжя  на  майно,  набуте  за  час шлюбу.  Проте  розпорядження  таким  майном після розірвання шлюбу здійснюється  колишнім  подружжям  виключно  за  взаємною   згодою,  оскільки в таких випадках презумпція згоди одного з подружжя на укладення другим договорів з розпорядження майном,  що є у спільній сумісній власності подружжя вже не діє.

Яким чином можна поділити майно подружжя?

 • Дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
 • Дружина і чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою.
 • У разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
 • У випадку  коли один із подружжя здійснив  відчуження майна чи  використав  його  на  свій розсуд проти волі іншого з подружжя і не в інтересах сім’ї чи не на її  потреби  або приховав  його,  таке  майно  або  його  вартість враховується при поділі.
 • При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім’ї, приховав, знищив чи пошкодив спільне майно, витрачав його на шкоду інтересам сім’ї.

Так, наприклад, якщо один з подружжя зловживав алкоголем, тривалі проміжки часу не працював, влаштовував дебоші, під час яких завдавав шкоди дому, в якому проживала сім’я,  суд може прийняти рішення на користь другого з подружжя. Але щоб такі обставини були враховані при розділі, доведеться довести, що все це дійсно відбувалося.

Також, за рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.

Читайте также:  Час та місце відкриття спадщини

Майно, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі.

Реальний поділ житлового будинку при розлученні: зразок угодиЯкщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення.

Приватний будинок чи квартира підлягає розподілу тільки в тому випадку, якщо його технічно можливо поділити на дві окремі частини, що відповідають розміру часток подружжя в праві власності. Якщо розділ технічно можливий, але з відступом від частки чоловіка, суд може провести розділ зі зміною ідеальних часток і присудженням грошової компенсації тому з подружжя, чия частка зменшилася.

 1.  Коли сім’ї належить лише один об’єкт нерухомості, який не можна поділити в натурі, можливий такий результат розділу: присудження нерухомості одному з подружжя з покладанням на нього грошової компенсації іншому чоловікові його частки в такій нерухомості.
 2. Це можливо лише за згодою того з подружжя, на користь якого присуджується компенсація та за умови попереднього внесення другим із подружжя суми компенсації на рахунок суду .
 3. Якщо власники володіють єдиним об’єктом нерухомості, який в натурі поділити не можна, та якщо на компенсацію жоден з них не згоден, і умови для позбавлення будь-кого з них його частки в нерухомості відсутні суд може визнати ідеальні частки подружжя у майні без його реального поділу та залишити майно у їх спільній частковій власності.
 4. Питання про порядок користування таким майном (хто в якій кімнаті буде жити), якщо подружжя не домовляться про це самі, також вирішується судом

Існують також наступні правові механізми вирішення майнового питання між колишнім подружжям:

 1. Виділ частки із майна, що є у спільній частковій власності (ст.364 ЦК України);
 2. Припинення права на частку у спільному майні за вимогою інших співвласників (ст.365 ЦК України).

В першому випадку, співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності.

Якщо виділ у натурі частки із спільного майна не допускається згідно із законом або є неможливим співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки.

Тут має місце ситуація, коли один із співласників згідний отримати грошову компенсацію замість своєї частки в спільному майні, а інша сторона не згідна її добровільно виплачувати з будь-якої причини. Тому, зацікавлений в одержанні замість своєї частки у майні грошової компенсації співвласник звертається до суду із відповідним позовом.

 • Іншим способом припинення права на частку в спільному майні і одержання відповідної грошової компенсації, є наступний механізм.
 • Право особи на частку у спільному майні може бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо:
 • 1) частка є незначною і не може бути виділена в натурі;
 • 2) річ є неподільною;
 • 3) спільне володіння і користування майном є неможливим;
 • 4) таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім’ї.
 • Суд постановляє рішення про припинення права особи на частку у спільному майні за умови попереднього внесення позивачем вартості цієї частки на депозитний рахунок суду.
 • На завершення хочу зазначити, що в межах цієї статті було розглянуто лише окремі аспекти поділу спільного майна подружжя.
 • Дане питання є надто багатогранним і кожне з наведених вище тверджень потребує здійснення цілого ряду уточнень, що неможливо зробити в межах цієї публікації.

Потрібна консультація? Телефонуйте – 096-203-18-51. Інформація про вартість послуг

 • Адвокат у сімейних спорах Київ
 • поділ майна подружжя
 • Гродовська Олеся Павлівна 

Угода про розподіл майна подружжя: зразок мирової угоди після розлучення

13.06.2019

Угода про розподіл майна подружжя — документ добровільний, і його висновок між чоловіком і дружиною (навіть якщо вони вже колишні) можливо тільки при обопільній згоді обох.

Тільки подружжю, яка зможе мирно домовитися щодо того, кому і яке майно буде належати одноосібно, доцільно складати і підписувати такий документ.

Складання добровільного угоди рятує подружжя від необхідності звертатися з питання поділу спільно нажитого майна в суд і довгої тяганини перед винесенням рішення. Крім того, в угоді не обов’язково строго дотримуватися правила рівноцінного розподілу майна подружжя, коли все нажите має бути поділено на частини. Розділити все можна так, як влаштує обох.

Коли укладати угоду

В який момент спільне сімейне життя (або вже після її припинення) подружжю варто замислитися над питанням розділу спільно нажитого, вирішувати тільки їм самим.

Угоди про розподіл можна зробити висновок:

 • в рамках сімейного життя,
 • одночасно з вирішенням питання про розлучення,
 • вже після розірвання сімейного союзу.

Кожна сімейна пара повинна вирішити сама, назріла в їхній родині необхідність поділити загальне добро. А закон не забороняє скласти угоду на будь-якій стадії сімейного союзу.

Неможливо його скласти тільки до укладення законного шлюбу, коли нічого спільного у молодої пари ще немає, а відповідно і ділити нічого. На цій стадії доцільніше укласти шлюбний договір, в рамках якого можна визначити долю того, що тільки планується придбати майбутнім подружжям.

Добровільне угоду, яка укладається подружжям, потрібно відрізняти від мирової угоди про розподіл майна.

Якщо перше укладається між чоловіком і дружиною в будь-який момент їх сімейного життя добровільно і самостійно, то друге — результат вирішення справи в судовому порядку і досягнення домовленості про розподіл вже в залі суду.

Перший документ складається і підписується подружжям, другий виготовляється в суді і надається подружжю на підпис.

Як укладається угода

Реальний поділ житлового будинку при розлученні: зразок угоди

Спосіб складання і укладання угоди про розподіл спільного майна досить простий і нехитрий. Головна вимога — документ повинен оформлятися в письмовому вигляді.

Подружжя можуть скласти його самостійно або звернутися за допомогою до юридичної компанії. Звичайно, документ повинен бути складений юридично грамотно, містити фактично і граматично правильну інформацію, відображати юридичні наслідки виконання чи невиконання його умов.

Ще одна важлива вимога — в угоді повинні стояти підписи обох сторін на підтвердження того, що обоє згодні з викладеними в ньому умовами розділу.

Чи потрібно звертатися до нотаріуса

Предметом багатьох суперечок є питання про те, чи потрібно обов’язкове нотаріальне завірення «роздільного» угоди. Ні, не потрібно. Досить того, що обидва чоловіки, ознайомившись і погодившись з усіма пунктами документа, підпишуть його. Після цього він буде мати достатню юридичну силу договірного документа, який оскаржити згодом можна буде тільки через суд.

Однак більшість правознавців все ж радять учасникам угоди не ігнорувати нотаріальну контору і запевнити його підписом нотаріуса. І ось чому:

 • У даного юриста обов’язково є юридично правильні зразки складання угоди, які важче буде оскаржити, якщо пізніше у подружжя виникнуть якісь розбіжності.
 • Нотаріус обов’язково детально роз’яснить сторонам порядок складання, умови і наслідки укладення угоди, завдяки чому ніхто з них в подальшому не зможе сказати, що не розумів суті домовленості.
 • Співробітник нотаріату буде виступати гарантом того, що угода не була складено із застосуванням погроз, шантажу або обману одним чоловіком щодо другого.

Чи потрібно звертатися в нотаріальний офіс, кожна пара повинна вирішити самостійно. Деяких зупиняє необхідність оплати послуг нотаріуса (хоча вартість не така висока), хтось упевнений в правильності складання документа без допомоги фахівця, у кого-то інші причини. Плюси ми зазначили вище, але свою юридичну силу документ не втратить в будь-якому випадку.

Яке майно вказувати в угоді

Здавалося б, такий легкий питання, але багатьох при складанні угоди про поділ спільно нажитого майна він ставить в тупик. А відповідь проста: перелік речей, які подружжю потрібно включити в текст угоди, вони повинні визначити самі.

Одні вважатимуть, що потрібно включити все — від квартири до ложок і каструль. І це їх право. Хоча обсяг документа може вийти після всіх перерахувань досить значним. Інші вкажуть в документі лише порядок розділу житлового будинку та автомобіля, а про долю всього іншого добра зможуть домовитися усно і поділити його без оформлення паперів.

У будь-якому випадку вказувати поділеного майна потрібно правильно:

 • найменування,
 • марка або модель (при наявності),
 • розмір,
 • колір,
 • відмінні особливості,
 • адреса або реєстраційний номер (якщо це квартира, будинок або автомобіль),
 • вказівка ​​реєструючого документа (свідоцтво права власності, ПТС і т.д.),
 • приблизна вартість (купівельна на момент розділу).

Якщо квартира знаходиться в іпотеці, то про це теж потрібно зробити позначку, а також вказати не тільки того, кому вона дістанеться у власність, а й на кого ляже тягар виплати залишилася кредитної суми.

Угода має два різновиди:

 • документ про розподіл майна і
 • документ про виділення часток.

Логічно, що в першому варіанті може бути зазначено будь-яке майно, аж до зовсім дрібного. А в другому передбачається порядок розділу якоїсь речі на частки. Найчастіше це квартири, дачі, бізнес і т.д.

Не підлягають розділу, а відповідно і вказівкою в угоді речі індивідуального використання (косметика, білизна і т.д.), продукт інтелектуальної праці.

Згідно із законом не ділиться і є одноосібним майно, яке було придбано одним з подружжя до вступу в шлюб, подаровано йому, передано у спадок або приватизовано їм навіть в період шлюбу (див.

Дарча на автомобіль, дарування квартири). Тому в угоді потрібно особливо ретельно визначити подальшу долю таких речей.

Якщо подружжя все ж зважаться їх поділити, то при оскарженні в подальшому у виграші залишиться той, хто є одноосібним власником згідно із законом.

Хоча угода про поділ спільного майна і є добровільним і довільним документом, все ж його оформлення має відповідати певним вимогам і містити обов’язкові розділи і норми.

Документ включає:

 • Преамбула (або шапка). Містить вказівку на календарну дату, місце складання документа (населений пункт) і особисті дані сторін угоди (прізвище, ім’я, по батькові, дата і місце народження, адреса проживання і номер паспорта).
 • Предмет згоди. У цій частині документа вказується громадянський стан сторін (в шлюбі вони або в розлученні, з якого часу, посилання на реєстраційний документ), а також наводиться весь перелік спільного майна, яке планується поділити.
 • Порядок розділу. У цій частині відбивається, як буде поділено вищеперелічене майно між сторонами: в частках або кожному чоловікові певні речі і предмети побуту.
 • Порядок передачі майна (не обов’язковий пункт). У ньому можна вказати, яким чином, де і в які терміни буде передано майно одним членом подружжя іншому, як буде відбуватися його перереєстрація і т.д ..
 • Вказівка ​​на особисте майно. Цей пункт потрібен при наявності у чоловік і дружини особистого неподільного майна (подароване, успадковане, куплене до шлюбу і т.д.).
 • Вступ документа в силу (не обов’язково пункт). Зазвичай угоду набуває юридичну силу з моменту свого підписання. Але іноді подружжя може вказати і інший термін: після реєстрації розірвання шлюбу і т.д ..
 • Висновок. У ньому вказується кількість виготовлених примірників і місце їх зберігання. Якщо угода завіряється в нотаріальному офісі, то один екземпляр потрібно підготувати і для його співробітника. Також в цій частині наводиться порядок вирішення спорів та внесення змін до документа.
 • Підписи сторін. Дуже важливий пункт. Без підпису хоча б однієї зі сторін (і нотаріуса при його посвідченні) документ буде вважатися недійсним. І добре, якщо власноруч буде поставлена ​​не тільки підпис, але і розшифровка прізвища та ініціалів.
 • земельну ділянку площею 2400 кв.м. кадастровий номер 45: 16: 02024: 115, з розташованим на ньому одноповерховим житловим будинком площею 42,2 кв.м, що знаходяться за адресою: г.Турган, СНТ «Іволга», вул.Річкова, 25, вартістю 1200000 гривень;
 • легковий автомобіль «AUDY Q-7 »2013 року випуску, держномер А 345 УА, вартістю 1000000 гривень.
Читайте также:  Спадщина через суд (зразок позовної заяви)

3. Подружжя цією Угодою виробляють:

Подружжя цією Угодою виробляють розділ майна, зазначеного в пункті другому в наступному порядку:

Чоловік-1 отримує в свою власність:

 • квартиру, розташовану за адресою: місто Турган, 7 мікрорайон, будинок 23, квартира 3, що складається з 3-х кімнат, загальною площею 62,2 кв.м., вартістю 2200000 гривень.

Чоловік-2 отримує в свою власність:

 • земельну ділянку площею 2400 кв.м. кадастровий номер 45: 16: 02024: 115, з розташованим на ньому одноповерховим житловим будинком площею 42,2 кв.м, що знаходяться за адресою: г.Турган, СНТ «Іволга», вул.Річкова, 25, вартістю 1200000 гривень;
 • легковий автомобіль «AUDY Q-7 »2013 року випуску, держномер А 345 УА, вартістю 1000000 гривень.

4. З метою виконання пункту 3 Угоди

З метою виконання пункту 3 Угоди Подружжя зобов’язуються протягом 3-х робочих днів з моменту укладення Угоди здійснити перереєстрацію прав власності на вищевказане майно в органах Росреестра.

5. Подружжя визначили

Подружжя визначили, що перераховані нижче речі є особистим майном кожного з них, і не підлягають розділу:

Чоловік-1 залишає за собою право власності на майно:

 • рідкокристалічний телевізор «SONY-V56CY» діагональ екрану 80 см, вартістю 20000 гривень, подарований бабусею в 2014-му році.

Сторона 2 залишає за собою право власності на майно:

 • набір електроінструментів «BOCH-345VN» вартістю 18500 гривень, отриманих в спадщину за заповітом від дідуся.

6. Ця Угода набуває чинності

Ця Угода набуває чинності з моменту його підписання Подружжям; з моменту розірвання між Подружжям шлюбу і отримання на руки Свідоцтва про розірвання шлюбу.

7. Ця Угода складена в 2-х (3-х) примірниках

Ця Угода складена в 2-х (3-х) примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному екземпляру для кожної зі сторін і нотаріуса Чечуліної Т.А., запевнив документ своїм підписом.

Всі доповнення і зміни до цієї Угоди повинні вноситися виключно в письмовому вигляді і затверджуватися обома Подружжям.

Всі виникаючі розбіжності і суперечки щодо виконання пунктів цієї Угоди повинні розглядатися Подружжям шляхом особистих переговорів. У разі недосягнення згоди щодо спірних питань вони підлягають розгляду в суді відповідно до норм російського законодавства.

Це лише приблизний зразок з мінімумом найменувань майна і способами його передачі. Кожен документ складається подружжям індивідуально з дотриманням основних вимог.

Зазначений документ підлягає передачі в реєструючі органи у випадках, якщо предметом розділу є нерухоме майно або комерційна діяльність. Наприклад, реєстрація угоди про розподіл майна — квартири відбувається в Управлінні Росреестра. Для цього реєстратору потрібно надати свій екземпляр угоди і наявні правовстановлюючі документи на житлове приміщення.

Оскарження та розірвання угоди

Якась із сторін і в будь-який момент може виступити з ініціативою змінити пункти угоди або зовсім його розірвати. До цього потрібно бути готовим і для початку намагатися домовитися і шукати компроміси.

Якщо подружжя зможе домовитися про зміну умов угоди, то можуть вибрати два шляхи:

 • внести коригування та доповнення до вже наявний документ,
 • розірвати наявне угоду і укласти нову.

Якщо розбіжності сторонам не вдається вирішити за столом переговорів, то питання про визнання угоди дійсним або недійсним належить вирішувати в суді.

Сторона, яка бажає оскаржити документ, направляє позов з вимогою змінити умови угоди або зовсім скасувати його і провести поділ майна згідно із законом. Суд виносить рішення про дійсність чи недійсність угоди.

Підставами для визнання його недійсним суд може порахувати наступні:

 • документ складений не у відповідності з нормами законодавства,
 • одна зі сторін визнана недієздатною,
 • інтереси однієї зі сторін значно порушені або обмежені (не дотримано принципу розділу подружнього майна навпіл),
 • найменування діленого майна неконкретні і розмиті,
 • документ не підписаний хоча б однієї зі сторін,
 • угода складена із застосуванням погроз або насильства до однієї зі сторін і т.д.

Грамотний правознавець зможе знайти ще безліч обставин, які можуть послужити підставами для розірвання угоди. Саме тому угоду про розподіл майна після розлучення або в період сімейного життя краще узгоджувати і завіряти у нотаріуса.

Угода про розподіл майна подружжя: зразок мирової угоди після розлучення Ссылка на основную публикацию Реальний поділ житлового будинку при розлученні: зразок угоди Реальний поділ житлового будинку при розлученні: зразок угоди

Розподіл нерухомості при розлученні (квартира, будинок)

Розподіл квартири при розлученні в Україні. Якщо життєві обставини склалися так що Ви зіткнулися з розділом майна (квартири або будинку), Вам слід дотримуватися певного порядку проведення даної процедури, яка б неприємна вона не була. Тоді Ви зможете без будь-яких проблем і складнощів зареєструвати вже розділене майно, уникнувши безлічі нюансів, які можуть виникнути пізніше.

Термін проведення судових експертиз та експертних досліджень залежить від складності дослідження, кількості поставлених питань та завантаженості фахівців відповідної галузі знань.

Встановлюється після попереднього аналізу документів в межах передбачених п. 1.13 розділу І «Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень», затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 р. № 53/5.

Орієнтовний термін проведення становить:

 • для судових експертиз — до 30 днів;
 • для експертних досліджень — до 10 днів.

Детальніше

Отримати персональну консультацію

 • Cудова будівельно-технічна експертиза по цивільній справі про поділ будинку в натурі
 • Детальніше
 • Будівельно-технічне експертне дослідження, розподіл нерухомості
 • Детальніше

Розподіл квартири (нерухомості) при розлученні є дуже складним і трудомістким процесом, який вимагає участі професійних юристів.

Ми в свою чергу гарантуємо Вам дотримання всіх офіційних правил і норм під час проведення експертизи.

Ті результати, які були отримані в ході експертизи, можуть бути використані як в судовому процесі, так і для добровільної реєстрації розділеного майна у нотаріуса.

На жаль розлучення подружжя явище не рідкісне, і тягне за собою поділ спільно нажитого майна. Дуже рідко, розподіл нерухомості при розлученні проходить добровільно, як правило, все закінчується розглядом в судовому порядку.

Для проведення найбільш правильного і об'єктивного розподілу квартири, будинку під час розлучення Вам знадобитися допомога кваліфікованого експерта, який проведе будівельно-технічну експертизу. Висновки судового експерта можуть мати вирішальне значення при розгляді судової суперечки.

Судова незалежна експертиза України має достатню матеріально-технічну базу та кваліфікованих фахівців для проведення дослідження «поділ майна подружжя».

Схожі матеріали:

Розподіл нерухомості при розірванні шлюбу

Згідно із законодавством України, все майно, яке було набуте подружжям за час їхнього спільного життя, є спільним, і підлягає розподілу між ними в певних частках. До такого майна відносяться різні матеріальні цінності, в т.ч. і нерухомість (квартири, приватні будинки).

Якщо питання поділу нерухомості було порушено під час розірвання шлюбу (коли сторони вирішують спір вже в судовому порядку) ми рекомендуємо призначати саме судову експертизу, заявивши Клопотання про призначення судової експертизи.

Фахівці «СНЕУ» допоможуть скласти необхідні питання.

Розподіл квартири при розлученні

Як правило, під час розподілу квартири, будинку подружжя всі сторони прагнуть бути максимально незалежними і не бажають бачити один одного при подальшому користуванні розділеним майном при подальшому проживанні в цій квартирі. Саме це і має на увазі розподіл квартири при розлученні.

 1. Але розділити квартиру в натурі часто не представляється можливим з технічної точки зору з урахуванням нормативно-правових актів в галузі будівництва.
 2. У більшості випадків не вистачає мінімальної площі для облаштування двох окремих квартир, так само можуть виникнути нюанси з розміщенням двох окремих санвузлів так як їх заборонено розміщувати над і під житловими приміщеннями.
 3. В такому випадку ми пропонуємо 2 варіанти «поділу майна»:
 1. Встановити точний порядок користування нерухомістю квартирою. У процесі поділу майна, уповноваженою особою буде запропоновано для загального використання залишити туалет, ванну кімнату, кухню та коридор, а спальні кімнати закріпити за кожною людиною окремо.
 2. Залишити нерухомість в якості власності лише одного законного співвласника. А другого буде запропонована грошова компенсація.

Корисна інформація:

Розподіл квартири при розлученні

При розлученні розподіл квартири може нерідко бути досить непростим завданням з юридичного боку, з яким подружжя стикається у разі розірвання свого законного шлюбу з намірами розділити нерухомість.

Під час розлучення розподіл спільної нерухомості не завжди буває легким, як це може здатися на перший погляд, але розподіл квартири при розлученні на ekspertiza.com.ua допоможе уникнути безлічі помилок.

У тому випадку, якщо обставини складаються не в кращу сторону, то виникає абсолютно доречне питання, як правильно провести розподіл спільного майна під час розлучення між законним подружжям або ж особами, які знаходяться в шлюбних фактичних відносинах, тобто в цивільному шлюбі.

Почати слід з того, що під час здійснення покупки квартири вона може бути оформлена не тільки на одну особу, а і на двох.

Але, тим не менш, незважаючи на існування такого варіанту право власності найчастіше оформляють тільки лише на когось одного з подружжя.

Чи може це свідчити про те, що та особа, на яку оформлена нерухомість може її в будь-який час переоформити навіть не повідомивши про це другу особу. Адвокати в свою чергу стверджують, що таке відчуження просто неможливо здійснити жодним законним шляхом.

Нотаріальні контори забезпечують захист повних прав одного із законного подружжя. Власне, на ці контори законодавством було покладено обов’язок ретельно перевіряти інформацію, чи не була придбана квартира вже безпосередньо в шлюбі. Без нотаріального та письмово завіреної згоди з боку другої особи просто неможливо здійснити відчуження.

Згідно зі встановленими чинним законодавством норм, будь-яка річ, яка була куплена за весь час існування офіційного шлюбу крім тих речей, які відносяться до категорії індивідуального користування, є об’єктом так званої спільної власності подружжя.

розподіл спільного майна між подружжям за загальним правилами відбувається адвокатом за принципом повної рівності часток кожного з подружжя в спільно купленому майні. Таким чином, як дружині, так і чоловікові належить за 50% від усього спільно набутого майна.

Разом з цим виникає питання, як розділити квартиру, яка знаходиться в житловому багатоквартирному будинку, чи можливо взагалі це чи ні?

Найголовніше, що необхідно знати суто про юридичну сторону при розподілі квартири, це те, що вона має безпосереднє відношення до категорії нерухомого майна, тому, як правило, є неподільною річчю.

Дуже часто, адвокати які спеціалізуються на розподіл майна проводять непрості дебати в судах, доводячи правильність обраного способу для розподілу нерухомості при її неподільності.

Власне, з цієї причини, розподіл нерухомості, точно так само, як і розподіл квартири при розлученні є заздалегідь безглуздою витівкою. Навіть у тих випадках, коли суд розподіляється квартиру для двох осіб по 50% и  вони ніяк не можуть користуватися нею в повній мірі.

Читайте также:  Стягнення неустойки (пені) за несплату аліментів (зразок позовної заяви)

Подружжя при такому варіанті розподілу майна будуть змушені встановлювати порядок використання житлом детальніше тут шляхом ще одного звернення в судову інстанцію.

У тому випадку, якщо у вас немає досвіду або ви не є експертом у цьому питанні, то тоді проведення незалежної експертизи має стати єдиним і просто незамінним помічником у питаннях такого характеру. Безпосередньо тут, ви за лічені хвилини знайдете відповіді на кожне питання.

Юридичний помічник » Прес-релізи та інші матеріали » 1,564 переглядів

Поділ квартири між подружжям при розлученні

Якщо загрожує розлучення, то немає складніше справи, ніж розділ нерухомості. Правильно виділити частки кожному чоловікові, не забути про інтереси дітей, оформити процедуру поділу так, щоб уникнути проблем після розірвання шлюбу – без юридичних знань не обійтися ніяк.

 • Юристи сайту допоможуть вам дізнатися:
 • Яку квартиру не розділити.
 • З якихось правил виходить суд при розділі майна подружжя.
 • Як захистити майнові права себе і дітей.
 • Які докази подати для визначення частин сімейних цінностей в судовому порядку.
 • Чи можна обійтися без суду, якщо доводиться ділити житло.
 • НЕРУХОМІСТЬ ПРИ РОЗЛУЧЕННІ – 6 ПРИЧИН ПІТИ ЗА ПОРАДОЮ ДО АДВОКАТА
 • Вам не впоратися без юриста, якщо при розділі спільного майна ви шукайте відповіді на наступні питання:

1. Яким чином відбувається поділ квартири при розлученні?

Згідно із законом нажиті в шлюбі речі діляться або за угодою колишніх членів сім'ї, або через суд.

Закон пред'являє тільки одна вимога до обопільного рішення про розподіл майна – нотаріальне посвідчення складеної папери.

Юрист допоможе вам правильно оформити і засвідчити угоду про несудовому поділі спільної власності. Це допоможе без сварок і образ розділити нерухомість, скоротити час шлюборозлучного процесу.

2. Куди звернутися у випадку, якщо мирно житлове приміщення не поділити?

 1. Законодавчо встановлені дві судові інстанції, що розглядають справи про визначення частки кожного родича у спільному житловому приміщенні:
 2. Якщо ціна подільних речей не перевищує п'ятдесят тисяч – це світові судді.
 3. Якщо вартість спільно нажитого починається від п'ятдесяти однієї тисячі – це районні суди.

У кожному з цих випадків розгляд справи відбувається за місцем реєстрації відповідача. Адвокат допоможе визначити, який судовий орган розглядає позовну заяву про розподіл майна подружжя, якщо в нього включено житлове приміщення. Такі знання дозволять вам уникнути негативних наслідків невірного визначення підсудності спору, і прискорити офіційну процедуру розриву подружніх відносин.

3. Як правильно скласти позов до суду?

Суд прийме позовну заяву, якщо в ньому міститься встановлена законом інформація, і до неї додано необхідні документи. За допомогою юридичної консультації ви дізнаєтесь, як правильно скласти позов, які папери до нього прикласти, щоб суддя почав судовий процес розлучення і розділив сімейну нерухомість. Це допоможе вам скоротити час, який витрачається на отримання частини спільної нерухомості.

4. Як відбувається судовий поділ житлового приміщення?

Сімейне законодавство визначає принцип рівності майнових прав подружжя на речі, придбані в період шлюбу. Юрист розповість, яким чином відбувається розподіл майна навпіл, як компенсується отримання колишнім подружжям нерівної кількості житлоплощі. Така інформація стане в нагоді для захисту майнових прав себе і дітей при поділі квартири.

5. Коли суд змінює правило про рівні частки у спільному майні?

 • Як вказує закон суд відступає від принципу рівних прав на сімейні цінності в наступних випадках:
 • Якщо зачіпаються інтереси дітей.
 • Коли чоловік без підстав не одержував доходів.
 • Витрачав сімейний бюджет проти інтересів близьких родичів.
 • Юридичні знання допоможуть захистити себе і дітей від неправомірних вимог чоловіка про передачу йому більшої частини жилого приміщення.

6. Як оформляється розділ однокімнатної квартири?

Житлове законодавство визначає, які приміщення визнаються житловими. На підставі цього правила можна виділити частки при поділі однокімнатної квартири.

В таких випадках суд присуджує квартиру одному чоловікові, але зобов'язав його виплатити грошову компенсацію другого члена сім'ї. Встановлює термін, за який родич, який отримав житло, повертає частину вартості сімейної житлоплощі.

Юрист допоможе визначити, кому дістанеться однокімнатна квартира, а хто отримає грошове відшкодування. Це дозволить грамотно захистити свої права і близьких людей на судовому процесі.

ПЕРЕВАГИ ЗВЕРНЕННЯ ДО АДВОКАТІВ САЙТУ

Квартира при розділі майна – складна проблема шлюборозлучного процесу. Правильно виділити частини в спільній нерухомості без знань законів і судової практики, значить, захистити майнові права кожного члена сім'ї. Тому при розподілі нерухомості потрібно участь грамотного юриста.

Співробітники нашого порталу допоможуть прискорити процес поділу сімейної житлоплощі і обійтися без сварок і образ між близькими родичами.

Українське сімейне право — Ромовська 3.В. — Примусовий реальний поділ житлового будинку

Право особи на відмову від свого майнового права визначено у частині 3 ст. 12 та у ст. 347 ЦК. У Сімейному кодексі аналогічної за змістом норми немає. Проте, як уже зазначалося, норми Цивільного кодексу можуть застосовуватися до регулювання сімейних відносин, якщо це не суперечить суті цих відносин (ст. 8 СК).

Оскільки право одного з подружжя на частку є правом майновим, він може відмовитися від цього права. Така відмова як односторонній правочин має бути вчинена у формі, визначеній у статтях 206-209 ЦК.

Не можна усно відмовитися від частки у праві власності на автомобіль чи письмово (без нотаріального посвідчення) від частки у праві власності на квартиру.

Відмова від права не може бути адресною, оскільки у такому разі йтиметься фактично про договір дарування.

Відмова співвласника від свого права на частку змінює правовий режим спільної речі: частка колишнього власника стає нічийною, безхазяйною, у зв'язку з цим и подальша доля визначається відповідно до ст. 335 ЦК і може стати комунальною власністю.

Фактичне нездійснення чи відмова одного з подружжя від здійснення права співвласності не припиняє його права на частку. З цього випливає, що відмова від права на частку і відмова від здійснення цього права — це не тотожні правничі категорії.

Право на реальний поділ

Одним із елементів права спільної сумісної власності подружжя є право кожного з них на реальний поділ майна. Причому це право не обумовлене за нашим законодавством ані розірванням шлюбу, ані окремим проживанням.

 • Подружжя чи ті, шлюб між ким розірвано, мають орієнтуватися на мирний розподіл спільного майна. Цінність добровільного розподілу спільного майна багатогранна і полягає у:
 • 1) економії часу, оскільки судовий процес може бути дуже затяжним;
 • 2) економії коштів, оскільки розгляд справи про поділ спільного майна зумовлює великі видатки (сплата судового збору, оплата послуг адвоката, експерта тощо), матеріальні втрати у зв'язку з неможливістю працювати на повну силу;
 • 3) збереженні фізичного та психічного здоров'я, яке неодмінно (коротко чи надовго) втрачає майже кожен, хто позивається до суду;
 • 4) демонструванні готовності до компромісу;
 • 5) демонструванні самоповаги через повагу до того, хто є матір'ю чи батьком твоєї дитини, з ким донедавна був у шлюбі;

6) запобіганні перенесення неприязні на сферу стосунків з дітьми. Усе це має стимулювати тих осіб, які хоч якоюсь мірою задіяні у майновому спорі між подружжям чи колишнім подружжям, у тому числі і адвоката, до сприяння його вирішенню без втручання суду.

Право на примусовий поділ

Право на звернення до суду має той, чиї права та інтереси порушені, невизнані або оспорені (ч. 1 ст. З ЦПК). З цього випливає, що один з подружжя не має права на звернення до суду з позовом про поділ майна, якщо другим з подружжя не вчинено жодної агресії щодо його права та інтересу, і якщо ніхто із подружжя не робив спроби домовитися про добровільний поділ.

Між тим, звернення до суду без жодної спроби попереднього мирного поділу майна стало поширеним явищем, хоча у таких випадках відсутні конституційні підстави для звернення до суду. Маємо і певною мірою законодавче сприяння такого нічим не спровокованого звернення до суду: у разі задоволення позову суд присуджує судовий збір у всіх випадках з відповідача.

Примусовий реальний поділ житлового будинку

 1. Реальний поділ житлового будинку — це визначення кожному з подружжя у натурі такої його частини, яка відповідала б розмірові належної йому ідеальної частки або хоча була б наближеною до неї.
 2. Поділ будинку — справа дуже непроста, оскільки йдеться про відносну ізоляцію, відокремлення двох частин будинку.

 3. При вирішенні такого спору суд зазвичай призначає будівельно-технічну експертизу, від якої очікує відповіді на такі запитання:
 4. 1) чи технічно можливим є поділ будинку, запропонований позивачем;
 5. 2) чи технічно можливим є інший спосіб поділу будинку, зокрема з відповідною перебудовою чи прибудовою.

 6. Реальний поділ будинку, залежно від його планування, може бути проведено як по вертикалі, так і по горизонталі.

У разі поділу будинку по вертикалі неможливо фізично розділити дах, фундамент чи стіну, яка відділяє «територію» одного співвласника від другого.

Один із співвласників не може розібрати частину даху над своїми кімнатами, адже це неодмінно зашкодить інтересам другого співвласника. Якщо ураганом була знесена половина даху, що над кімнатами одного із співвласників, інтереси другого також неодмінно постраждають.

Це я веду задля того, щоб зробити очевидний, як на мій погляд, висновок: до кінця реально розділити будинок між подружжям чи іншими співвласниками неможливо. Особливо, якщо реальний поділ будинку було зроблено по горизонталі: перший поверх — дружині, а другий — чоловікові.

Це значить, що у разі реального поділу будинку, з присвоєнням кожній його частині окремого реєстраційного номера, у спільній власності (частковій чи сумісній) мають залишатися несучі стіни, дах, фундамент, сходи на другий поверх чи на горище. Саме так (і це правильно) вирішено питання у багатоквартирних будинках, у яких особистою власністю є окремі квартири, а все інше — спільною власністю товариства співвласників.

Ще зі студентської парти запам'яталася така задача: пожежа знищила дах над другим поверхом будинку; треба було відповісти, хто має нести витрати на його відновлення.

Правильною вважалася відповідь: дах є спільною власністю, а тому обидва власники ізольованих частин будинку (квартир) мають спільно нести витрати на його ремонт.

Видається, що час, що минув, не міг перекреслити цієї незаперечної істини.

Відмова у позові про реальний поділ будинку у зв'язку з технічною неможливістю не позбавляє позивача права власності на свою частку, а також права і надалі проживати в ньому.

Реальний поділ квартириВизначення порядку користуванняГрошова компенсаціяЗабезпечення позову про поділНі — самоуправству одного з подружжяПраво на виділ із спільно майнаПраво на поділ і позовна давністьЗастосування набувальної давностіГЛАВА 6. Право дружини і чоловіка на утримання1. Сторінки історії

Ссылка на основную публикацию