Реєстрація шлюбу в присутності нареченої та нареченого

Реєстрація шлюбу в присутності нареченої та нареченого

Як провести виїзну театралізовану реєстрацію шлюбу? У цій статті ми пропонуємо яскравий сценарій реєстрації в європейському стилі, який дозволить сказати «так» в незвичайній обстановці. Ви дізнаєтеся, з чого починається і чим закінчується весільна церемонія на виїзді, як правильно організувати її, і що при цьому слід врахувати.

Як проходить постановочна виїзна реєстрація шлюбу

Характерною відмінністю даної церемонії є відсутність офіційної розпису – її проводять до або після цього. Реєстрація проходить в прикрашеному квітковими композиціями, кулями та іншими декоративними елементами місці.

Якщо на неї запрошуються гості, то по території розставляються драпіровані красивою тканиною стільці. Дуже часто їх розташовують по дві сторони, між якими розстеляють доріжку для виходу нареченого і нареченої до так званого вівтаря. Реєстраційний столик з аркою встановлюються на імпровізованій сцені.

Першим на місце прибуває провідний, потім музиканти та інші учасники церемонії. Далі, коли вже все готово до її проведення, запрошуються гості.

В крайньому ряду сідають найближчі родичі нареченого з нареченою, в наступному – кращі друзі і так далі. В цей час винуватці торжества знаходяться в різних місцях, вони побачать один одного тільки перед «розписом». Починається одруження з привітального слова, сказаного ведучим.

Урочиста мова реєстратора

“Шановні гості! Ми дуже раді вітати Вас на весільній церемонії ___ і ___. Любов – це величезна нагорода, яку Бог подарував людині. Не оминула вона і наших героїв, зв’язавши їх долі разом. Сьогодні їх серця укладуть союз, і на наших з вами очах народиться нова сім’я ».

Виголошуючи промову, ведучий говорить, що в залі присутні найдорожчі для нареченої і нареченого люди. І тут бажано назвати по іменах батьків, сестер, рідних братів, бабусь і дідусів, представивши їх публіці. Далі він вигукує, що в такий важливий момент не обійтися без свідків, і просить їх з’явитися на сцену.

Вихід учасників церемонії

Реєстрація шлюбу в присутності нареченої та нареченого

 • Stereophonics – Have A Nice Day
 • Seal – Amazing
 • One Republic – All This Time
 • The Wannadies – You And Me Song
 • Leona Lewis – Better In Time.

Слідом за виходом друзів нареченого йдуть свідка, і, щоб скоротити час на нього, цілком можна і поєднати ці два етапи.

Для дефіле подружок нареченої цікаві такі варіанти:

 • Beyonce – Halo
 • Наталія Орейро – Vengo Del Mar
 • Coldplay – Paradise
 • Tina Turner – Simply The Best.

Подружки крокують по доріжці, прямуючи до сцени, і стають навпроти друзів нареченого. В руках у них обов’язково повинні бути невеликі квіткові букети.

За цим ведучий оголошує про появу жениха, який повинен влаштуватися в центрі між свідками, навпаки реєстратора.

Після його вітання гостями настає черга нареченої, вихід якої віщують дві дівчинки, вбрані в гарні сукні янголят, з кошиками, наповненими квітами. Діти можуть нести шлейф нареченої. Це додасть романтичності моменту.

Наступний етап – поява на доріжці нареченої в супроводі батька, брата або будь-якого іншого, важливого в її житті чоловіка. Воно повинно бути плавним, граціозним і дівчині потрібно при цьому дивитися в очі коханій. Варто подбати і про музичний супровід, яке краще вибрати ліричним.

Іноді буває важко викроїти час на весілля через напружений робочий графік. У таких випадках, можна скористатися відпусткою у зв’язку з одруженням, який надає трудовий кодекс.

Багато корисних порад з організації весілля можна знайти в окремій статті, в якій ми розповідаємо з чого можна почати якщо організовуєш весілля самостійно.

Відмінний варіант – виїзна реєстрація закордоном. Тут Ви дізнаєтеся про найпопулярніші країнах і їх особливості.

У цій статті ми зібрали 11 популярних місць для проведення дівич-вечора, який запам’ятається надовго.

Оголошення чоловіком і дружиною

Всі учасники стоять на своїх місцях, наречений з нареченою дивляться в очі один одному, перебуваючи боком до глядачів і реєстратору. У цей момент музика стає тихіше, але не замовкає, ведучий просить батьків благословити своїх дітей на шлюб і після говорить наступне:

«Сьогоднішня подія є важливим, незабутнім і прекрасним в Вашому житті. Це день Вашого весілля, після якої Ви будете, тримаючись за руки, долати перешкоди на своєму шляху, радіти успіхам і допомагати в разі невдачі.

Вирішивши створити сім’ю, ви поклали на себе серйозні зобов’язання: піклуватися один про одного, допомагати, бути один для одного підтримкою і опорою у важкі моменти.

Тому перед тим, як офіційно скріпити вас сімейними узами, я змушений (-а) запитати, чи дійсно ви бажаєте, всім серцем, укласти цей шлюб і бути разом, завжди і скрізь?

Реєстрація шлюбу в присутності нареченої та нареченого

Приклади шлюбних обітниць нареченого і нареченої

наречений:

«Кохана, я беру тебе за жону. Перед усіма тими, хто зібрався тут, щоб порадіти нашому щастю, я обіцяю піклуватися про тебе, що б не трапилося, бути відданим другом, помічником по будинку, хорошим батьком для наших дітей.

Я обіцяю розуміти тебе, прислухатися до твоїх потреб, враховувати твої інтереси, розвиватися разом з тобою до останнього подиху.

Я буду оберігати наш будинок від біди і приносити в нього тільки радість! Я люблю тебе за те, яка ти є, ти то, що мені потрібно, сьогодні, завтра і завжди! ».

наречена:

«Ніколи не думала, що зустріч такого людини, якого хотілося б радувати кожен день, допомагати йому, дбати про нього, співчувати і переживати разом з ним будь-які перемоги і невдачі.

Але ти саме такий! Ти той, кого я хотіла бачити в своєму житті, ти той, з ким я бажаю всім серцем зв’язати свою долю.

Я обіцяю, що в будь-якій ситуації буду завжди поруч, твоїм другом, господинею в домі, найкращою мамою, тієї, яка скаже добре слово і завжди підтримає. Я люблю тебе!”.

Після обміну клятвами знову виступає провідний, тут доречна така мова:
«Коли Ви обмінялися обітницями, ми всі переконалися в Вашому твердий намір бути разом і в горі, і в радості всі той час, який відведений долею. А тепер настав час скріпити узи любові обручками, що символізують Вашу невичерпну любов.

Нехай ці прикраси завжди нагадують Вам про обіцянки, дані сьогодні! Дорогі молодята, ми просимо Вас одягнути їх на палець один одному! ». У цей момент кільця, укладені на красивою подушечці, підносить до реєстратора ошатний хлопчик 7-10 років. Тим часом провідний продовжує: «Ось і народилася нова сім’я, і ??я вручаю вам документ, який буде нагадувати Вам про це щасливий день.

Ну а тепер прошу вас привітати один і одного і приєднатися до цього гостей! ».

На цьому відео приклад дуже красивих весільних обітниць нареченого і нареченої:

Що слід врахувати під час проведення театралізованої церемонії одруження

 1. Початок церемонії. Починайте церемонію тільки після того, як всі учасники будуть збудовані в колону відповідно до черговості виходу. Якщо цього не зробити, то при оголошенні нареченого або нареченої вони ще можуть приводити себе в порядок за межами організованої майданчика.

 2. Тенти на випадок дощу. Зазвичай виїзна реєстрація проводиться під відкритим небом, і в цьому випадку, щоб дощ все не зіпсував, потрібно передбачити тенти або намети.
 3. Мікрофон.

  Якщо гостей буде багато, то слід заздалегідь приготувати мікрофон, інакше гості не почують мова реєстратора і клятви молодят.

 4. Поява молодят. На момент приїзду жениха і нареченої всі запрошені вже повинні зайняти свої місця.
 5. Таймінг.

  Необхідно уважно стежити за часом, відведеним для конкретної частини торжества, інакше весь сценарій буде зіпсований.

Як правильно організувати театралізовану реєстрацію

Щоб зробити все як треба, в першу чергу слід знайти місце для виїзної весільної церемонії. Це може бути:

 • готель;
 • ресторан;
 • ліс;
 • парк;
 • сад;
 • старовинна садиба;
 • морське узбережжя;
 • палуба яхти або теплохода;
 • приватний котедж.
 • Далі, необхідно знайти ведучого заходу, якого часто називають реєстратором.
 • Необхідно розробити детальний план церемонії, підібрати музичний супровід для виходу нареченої, нареченого, друзів наречених.
 • Захід не повинно розтягуватися довше, ніж на 30 хвилин, щоб не дати гостям позіхати від нудьги.

Не варто забувати і про клятви молодят, на які слід відвести 5-6 хвилин. Для благословення батьків буде достатньо і 3 хвилин.

Обладнання майданчика – важлива частина організації виїзної театралізованої реєстрації. Для цього знадобляться наступні атрибути:

 • стільці для розсадження запрошених друзів і родичів;
 • столик для розпису;
 • доріжки;
 • на всякий випадок намети;
 • технічне обладнання для ведучого і музикантів;
 • арка;
 • квіткові композиції.

Якщо не хочеться зіпсувати один з найважливіших днів у житті, то краще перед реєстрацією на публіці провести кілька репетицій з усіма учасниками заходу.

І починати їх потрібно як мінімум за 3 дні до дати церемонії.

Вони дозволять визначити необхідну відстань від сцени до зони розміщення гостей, розміри проходів для них і нареченої з нареченим, знайти підходящі позиції для відеооператора і фотографа.

Багато корисної інформації про організацію виїзної реєстрації Ви можете знайти в іншій статті на нашому сайті. Ви дізнаєтеся про те, чим театралізована виїзна реєстрація відрізняється від офіційної, що потрібно для виїзної реєстрації, як правильно вибрати ведучого і багато іншої цікавої інформації.

Репетиції – це ще й гарантія того, що учасники урочистої церемонії не були розгубляться в день її проведення.

На цьому відео приклад красивою виїзний реєстрації на природі. Ви можете подивитися на приготування до свята, збір гостей і мова ведучого церемонії. Особливу увагу зверніть на відмінний музичний супровід:

Ось так от виглядає ідеальний сценарій виїзний театралізованої реєстрації шлюбу!

Особливості укладення шлюбу в Ізраїлі

Вважається, що євреї, яким з дитинства прищеплюється повага до Галахи (традиційного юдейського права), відповідально ставляться до сімейних відносин. З цієї та інших причин деякі жителі країн СНД бажають створити сім’ю з ізраїльтянином. Можливо зареєструвати шлюб в Ізраїлі, якщо друга половина не є євреєм?

Загальна інформація про одруження в Ізраїлі

В єврейській державі право зареєструвати шлюб та провести релігійну церемонію мають представники релігій, визнаних в Ізраїлі, – юдеї, мусульмани, християни та друзи.

Майбутні подружжя можуть вибрати один з наступних способів узаконити стосунки:

 • рабинський шлюб – подружжям можуть бути тільки євреї;
 • церковний союз – наречений і наречена належать до християнських релігій;
 • консульський шлюб – полягає в посольстві однієї з країн на території Ізраїлю;
 • шлюб за кордоном – якщо наречений і наречена нерелігійні або є євреями, але не бажають укладати рабинський шлюб;
 • шлюбний союз за кордоном з присутністю одного чоловіка – процедура законна в Болівії, Парагваї, Коста-Риці, Гондурасі та окремих штатах;
 • реєстрація шлюбу за кордоном без присутності нареченого та нареченої – в країнах Південної Америки й штаті Монтана (США).

В Ізраїлі визнається реєстрація цивільного (світського) шлюбу, коли нерелігійні наречений і наречена складають та підписують контракт про спільне проживання, який узаконюється в МВС Ізраїлю.

Закон Ізраїлю про шлюб

У листопаді 2010 року ізраїльський кнесет (парламент) прийняв закон про шлюб. На його підставі пари, не сповідують одну з визнаних релігій, а також нерелігійні молодята отримали дозвіл офіційно узаконити сімейні відносини на території держави Ізраїль.

Закони Ізраїлю про шлюб передбачають, що нерелігійні пари можуть зареєструвати шлюб в країні, якщо:

 • майбутні подружжя постійно проживають в Ізраїлі (не менш 3 років);
 • бажаючі вступити в шлюб досягли 18 років;
 • наречений і наречена не кровні родичі.

Віруючі євреї створюють сім’ю і будують сімейне життя на підставі установлень, записаних у Галахі – системі законів Тори, Талмуда і раввинских тлумачень.

Майбутні дружини – прихильники ортодоксального юдаїзму, має право узаконити стосунки в рабинської суді через релігійний обряд.

Ставлення до сім’ї та шлюбу в Ізраїлі

Євреї, які живуть за Галахою, вважають, що створення сім’ї – це воля Бога для людини та заповідь, зазначена в Торі.

Згідно з єврейськими традиціями, укладення шлюбного союзу передує «пропозиція» – обіцянка про бажання вступити в шлюб в обумовлений час, яке дають один одного чоловік і жінка. Шлюбний союз між євреєм і єврейкою у синагозі за юдейським звичаєм.

Відповідно до закону про шлюбний вік, в Ізраїлі як хлопці, так і дівчата мають право створити сім’ю з 17 років. Хоча для молодят авторитетом залишаються батьки, згідно з єврейським традиціям, головою новоствореної сім’ї є чоловік.

Читайте також:  Чи складно отримати статус біженця в Ізраїлі

Поняття цивільного шлюбу

Цивільний шлюб в Ізраїлі – це не фактичне співжиття, а офіційна реєстрація шлюбу в Ізраїлі між чоловіком і жінкою, які не бажають брати участь у релігійному обряді одруження.

Про своє бажання укласти світський шлюб наречений і наречена подають прохання на ім’я реєстратора шлюбів при Міністерстві юстиції Ізраїлю. Дане прохання і супутні папери направляються в релігійні суди для перевірки.

Якщо суди підтвердять, що наречений і наречена не належать до визнаних конфесій, наречених запросять в Міністерство юстиції для реєстрації шлюбного союзу.

Реєстрація шлюбу з громадянином Ізраїлю на території СНД

 • Щоб укласти шлюб з ізраїльтянином в Україні, спочатку дізнайтеся, реєструє іноземні шлюби найближчий до вас РАГС.
 • Заява на реєстрацію шлюбних відносин має право подати один з майбутнього подружжя.
 • Разом з заявою в РАГС подаються такі документи:
 • національний паспорт;
 • ізраїльський паспорт або закордонний паспорт (від громадянина Ізраїлю);
 • нотаріально завірений і апостильоване свідоцтво про припинення попереднього шлюбу (документ видає МВС Ізраїлю);
 • завірена нотаріусом апостильована довідка про сімейний стан (видається ізраїльським МВС і діє протягом 14 днів);
 • квитанція про сплату державного мита;
 • заповнений формуляр заяви про реєстрацію шлюбу.

В день укладення шлюбу наречені повинні бути присутніми в РАГСі та поставити особисті підписи у книзі реєстрації.

Легалізація шлюбного союзу в Ізраїлі

Шлюбний союз, укладений між громадянином Ізраїлю та іноземцем за межами єврейської держави, наприклад, в Україні, на Кіпрі або в інших країнах, слід узаконити в Ізраїлі. По закінченні легалізації чоловік-неєврей отримує посвідчення постійного жителя Ізраїлю (помаранчевий паспорт).

Відповідь на питання, чи зобов’язаний чоловік-іноземець приймати ізраїльське громадянство: ні, не зобов’язаний, але може скористатися таким правом після отримання помаранчевого паспорта.

Перелік документів для легалізації шлюбу

Для легалізації шлюбного союзу знадобиться:

 • заповнена на івриті або англійською мовою форма-прохання про в’їзд в Ізраїль іноземця;
 • ксерокопія закордонного паспорта іноземця;
 • оригінал і копія свідоцтва про народження іноземця (з апостилем);
 • оригінал та копія довідки про сімейний стан іноземця до шлюбу з печаткою апостиль (видається в РАГСі за місцем проживання);
 • оригінал і ксерокопія довідки про несудимість з МВС регіону проживання іноземця-неєврея;
 • нотаріально завірений оригінал свідоцтва про шлюб з апостилем (пред’являється працівникам ізраїльського МВС);
 • завірений у нотаріуса заяву про наявність неповнолітньої дитини від минулого шлюбу;
 • оригінал і копія свідоцтва про зміну імені чи прізвища до весілля (з апостилем);
 • оригінал і копія довідки з місця роботи іноземця;
 • оригінал і ксерокопія довідки з місця роботи ізраїльтянина з роздруком відомостей про зарплату;
 • докази реальності сімейних відносин (фото, листування електронною поштою й тому подібне);
 • лист про історію знайомства подружжя та спільного життя;
 • листи від друзів і родичів іноземця, що характеризують його особистість і його сім’ю;
 • квитанції про оплату комунальних послуг за останні 3 місяці;
 • документи про оренду житла або свідоцтво про право власності на квартиру.

Читайте також:  Як отримати ізраїльське громадянство

Оскільки деякі документи знадобляться для візиту в інші державні служби Ізраїлю, зробіть ксерокопії паперів, які ви здасте в МВС.

Як відбувається виклик чоловіка/дружини

Для оформлення виклику другої половини чоловік-ізраїльтянин звертається в ізраїльське МВС і заповнює спеціальний бланк.

Після прибуття в країну, в рамках безвізового режиму, громадянин зобов’язаний відвідати відділення МВС за місцем проживання для зміни статусу «турист» на статус «чоловік» чи «дружина».

Процес легалізації шлюбу

Щоб узаконити в Ізраїлі зареєстрований шлюб, чоловікові та дружині потрібно пройти наступні етапи:

 1. Перше відвідування ізраїльського МВС: співробітники МВС видають бланк з переліком документів для легалізації шлюбу та анкету про зміну статусу чоловіка-іноземця на сімейний. В анкету вносяться особисті дані іноземця, після чого заявник надсилає заповнену анкету в службу «Натів». Через кілька місяців сім’я запрошується на наступний прийом у відділення міністерства.
 2. Другий візит в міністерство: спеціаліст приймає пакет паперів і відкриває справу про легалізацію шлюбного союзу. Подружжя запрошуються у відділення через місяць.
 3. Третє відвідування МВС: у присутності перекладача з кожним чоловіком проводиться бесіда для перевірки істинності шлюбу. Чоловікові, а потім дружині задаються питання про сімейні відносини. Після успішної співбесіди іноземцю видається робоча віза терміном на 6 місяців.
 4. Поїздка в бюро по зв’язках «Натів» (місто Єрусалим): фахівці відомства перевіряють оригінали документів і проводять співбесіду з чоловіком і дружиною. Якщо чоловік-громадянин Ізраїлю є репатріантів з колишнього СРСР, то відомство пред’являються папери про репатріацію.
 5. Четвертий візит в МВС: чоловік і жінка приносять у відділення документи, що підтверджують їх спільне проживання сім’єю (квитанції за комунальні послуги, листи від родичів і друзів про даної сім’ї, лист від керуючого будинком, спільні фотознімки тощо). Іноземному дружину продовжується робоча віза.
 6. П’ята зустріч у міністерстві: чоловік і дружина знову висувають фахівцям відділення папери, що засвідчують реальність сімейних зв’язків. Окремо з кожним членом сім’ї проводяться бесіди для з’ясування істинності близьких відносин. Відповіді чоловіка і дружини фіксуються на папері та підписуються подружжям.
 7. Шостий візит в МВС: оформлення «теудат зеут» (строком дії 1 рік) – посвідчення особи помаранчевого кольору для осіб, які постійно проживають в Ізраїлі, але не є її громадянами. Для видачі посвідчення чоловік-неєврей здає 2 фотографії, закордонний паспорт і оплачує вартість «теудат зеута». Після отримання помаранчевого посвідчення дружини відвідують МВС один раз на рік.
 8. Сьоме відвідування міністерства: після перевірки документів з чоловіком та дружиною проводяться бесіди для підтвердження реальності сімейних відносин. За підсумками зустрічі неєврею видається новий помаранчевий паспорт на 1 рік до наступного візиту в міністерство.

Читайте також:  Як віднайти та довести єврейське коріння

Кожен рік сімейна пара є у відділення МВС зі стандартним набором документів (квитанції про оплату комунальних послуг, довідки про зарплату, листи від колег по роботі, родичів і друзів, лист від керуючого будинком, спільні фото) та проходить співбесіду, щоб довести серйозність сімейних відносин.

Громадянство Ізраїлю через шлюб

Ізраїльське законодавство не наділяє неєврея громадянством на підставі висновку шлюбного союзу з громадянином Ізраїлю. Чоловік-іноземець отримає громадянство Ізраїлю через шлюб після 5 років проживання в державі після легалізації.

Будь-яка помилка, допущена подружжям протягом процесу легалізації, загрожує депортацією з країни.

Розлучення в Ізраїлі

Позовні заяви про розлучення розглядаються релігійними судами Ізраїлю. За підсумками розгляду справи релігійним судом чоловік передає колишній дружині «гет» – документ про розлучення.

Якщо чоловік і дружина нерелігійні або є представниками різних конфесій, вони розривають шлюб у цивільному суді по сімейним питанням.

Репатріація в Ізраїлі, якщо подружжя розлучилося, дозволяє чоловікові-іноземцю уникнути депортації та залишитися в країні. Якщо розлучення стався до завершення процедури легалізації, чоловік-неєврей подає до МВС прохання з обґрунтованими причинами для перебування в Ізраїлі.

Фіктивний шлюб та його наслідки

 1. Щоб досягти мети стати громадянином Ізраїлю, деякі вирішують укласти фіктивний шлюб з євреєм.
 2. Згідно з ізраїльським законодавством, іноземка, що вступила в шлюб з громадянином Ізраїлю, не має права на одержання ПМП на підставі свідоцтва про шлюб.

 3. Щоб продовжити туристичну візу після прибуття в країну і згодом отримати посвідчення постійного жителя Ізраїлю, потрібно пройти багато перевірок в МВС країни на предмет істинності сімейних відносин.

Протягом тривалого часу сторони шлюбу за розрахунком повинні багаторазово доводити в МВС щирість своїх почуттів один до одного і намір проживати однією сім’єю в Ізраїлі.

Якщо у працівників міністерства з’являться підозри щодо сімейної пари, подружжя-іноземця чекає покарання за фіктивний шлюб в Ізраїлі – депортація.

Висновок

Створення шлюбного союзу з євреєм дає можливість знайти вірного супутника життя, перспективу стати громадянином Ізраїлю, проживати сім’єю за кордоном. Але подружжю потрібно бути готовими до збору документів та постійним візитів в ізраїльське МВС, щоб легалізувати шлюб.

Шлюб в Ізраїлі та його підтвердження: Відео

Вінчання: традиції та правила церковного шлюбу в Україні

Весілля – це незабутня подія в житті, неповторний момент, коли закохана пара стає чоловіком і дружиною, поєднуючи серця та долі! Більшість українських молодят не обмежується лише розпискою та банкетом, а вважають за необхідне дати обіцянки один одному перед Богом. Відтак, церемонія вінчання є одним з найвідповідальніших та важливих моментів, і вкрай важливо, щоб молоді дуже серйозно ставилися до взяття шлюбу у церкві.

Підготовка до вінчання: як зробити свідомий крок

Сучасних молодят можна умовно поділити на декілька груп, в залежності від їхнього ставлення до шлюбу у церкві. Отож, є

 • пари, які мріють про шикарне весілля з реєстрацією, вінчанням і гулянням, та слідують всім традиціям, щоб не викликати осуду старших родичів,
 • пари, у яких хтось один розуміє все таїнство церемонії, а другий просто приймає бажання своєї половинки;
 • пари, які дійсно розуміють таїнство вінчання і щиро бажають взяти шлюб у церкві.

Рішення вінчатися має бути взаємним та обдуманим. Перед тим, як зважитися на вінчання, Вам необхідно дізнатися абсолютно все про цю церемонію. Для того щоб осягнути весь сенс, Вам потрібно поговорити зі священиком або відвідати спеціальні курси для майбутнього подружжя при церкві. Необхідно дійсно хотіти та цінувати важливість отримання благословення від Бога.

Що необхідно для вінчання нареченим

Підготовка до вінчання полягає в тому, що в першу чергу Вам необхідно визначитися з церквою, де Ви хочете здійснити церемонію. Дізнайтесь про всі деталі обряду у священика, уточніть скільки часу триватиме церемонія, яка вартість здійснення обряду та чи дозволено в обраній вами церкві здійснювати фото- і відеозйомку. 

Обов'язково ви маєте підготувати все необхідне для вінчання – обручки, свічки, ікони, хустинки для свічок, рушник. Купити ікони для вінчання можна навіть онлайн, обравши образ, який підходить для вінчання пари, подобається молодим та влаштовує по ціні.   

Закохані перед вінчанням обов'язково повинні пройти обряд причастя і сповіді, не менше трьох днів необхідно дотримуватися посту. Обов'язково повинні бути правильно підібрані вбрання нареченого і нареченої.

В нареченої повинні бути прикриті коліна, спина, руки і декольте, також повинна бути хустка на голові. Церква не вітає яскраві кольори вбрання та яскравий макіяж, тому макіяж повинен бути максимально скромним і простим.

До нареченого певних вимог немає, так як він повинен бути в класичному костюмі. 

Такими є загальні поради, проте пропонуємо зупинитися детальніше на важливих моментах. 

Яку церкву обрати для вінчання

Звісно, в житті трапляється так, що закохані належать до однієї конфесії та відвідують одну й ту саму церкву. У такої пари не виникне проблем з вибором храму для здійснення таїнства вінчання, та й загалом не буде розбіжностей у поглядах на те, де саме, як та за правилами якої конфесії брати шлюб. Для тих, хто все ж зіткнувся з проблемою вибору, наші наступні поради:

 • взяття шлюбу у церкві в ідеалі засноване на єдності пари у вірі — тобто, і чоловік, і жінка мають належати до однієї конфесії. Однак, у сучасному світі це правило не є настільки суворим та принциповим для молодят, тож, якщо вони не бажають здійснювати перехід до церкви партнера, їм слід домовитися, де брати шлюб. У такому разі партнери мають отримати спеціальний дозвіл на здійснення обряду від керівників своїх єпархій. 
 • якщо ви належите до однієї конфесії і бажаєте обрати храм, де здійснюватиметься церемонія вінчання, не поспішайте слідувати данині моди та обирати церкву чи костел, наче ресторан — найбільший, найгарніший, найстаріший. Найкращим рішенням буде обрати одну з-поміж церков, які відвідують партнери чи/та яку планують відвідувати вже новоствореною сім’єю. 

Досить серйозною перепоною для вінчання пари може стати сповідання різних релігій (один з пари — християнство, інший — наприклад, мусульманство). Доки вони не дійдуть порозуміння та хтось один не погодиться здійснити перехід у віру партнера, вони не можуть обвінчатися у християнському храмі. Також не зможуть взяти участь у таїнстві вінчання нехрещені особи та ті, хто свідомо є атеїстами.  

Підготовка до шлюбу: що таке передшлюбні науки

Підготовка до вінчання та шлюбу у Церкві — це не просто придбання усього необхідного для церемонії. Це, в першу чергу, психологічна підготовка, яка сприяє прийняттю свідомого рішення та допомагає створити міцне подружжя та щасливу сім’ю.

Деякі пари вважають достатнім відвідати перед таїнством вінчання розмову зі священиком, який його здійснюватиме. Однак, багато церков сьогодні пропонує більш грунтовну підготовку до одруження — передшлюбні науки. 

За 3-6 місяців до одруження парі слід звернутися до церкви, у якій планується вінчання, та записатися на шлюбні курси при храмі. Під час навчання молодята знайдуть відповіді на спірні питання щодо ролей у родині, взаєморозуміння та поступок, обов’язку, любові, майбутнього батьківства. Деякі церкви залучають до роботи з нареченими фахових спеціалістів — сімейних психологів. 

По завершенню шлюбної науки пара отримує довідку, яку додає до набору документів, необхідних для шлюбу у церкві. 

Які документи потрібні того, щоб взяти шлюб у церкві

Пакет документів необхідних для вінчання закоханих у християнських храмах може відрізнятися, однак, для більшості церков туди належать — свідоцтво про хрещення (засвідчена копія чи оригінал), ксерокопії паспортів наречених, ксерокопія свідоцтва про шлюб з РАЦСу. Додатково — довідка про проходження шлюбної науки, довідки з єпархій наречених, про те, що вони не є у шлюбі з іншими особами, додаткові документи, які свідчать про проходження співбесіди зі священиком.  

Коли можна вінчатися: особливості вибору дня і дати

Питання, що сильно турбує молодят — як правильно вибрати день для одруження. Багато сучасних пар одружується в РАЦСі в один день, а згодом — за кілька днів, тижнів чи навіть місяців вінчається та влаштовує банкет.

Насправді, заборон та обмежень щодо поєднання усіх цих процедур немає. Зазвичай, церемонії розділяють з огляду на брак часу — в один день просто надзвичайно важко встигнути зробити усе.

А розпис у РАЦСі передує вінчанню ще й тому, що цивільне свідоцтво про шлюб є необхідним документом для здійснення таїнства у церкві. 

Взяти шлюб у християнській церкві можна у понеділок, середу, п’ятницю або неділю, якщо цей день не припадає на велике церковне свято або піст. Більш детально про вибір дати у 2020 році відповідно до церковного календаря читайте в спеціальному матеріалі.  

Кого можна брати у свідки на весілля

Важливу роль у здійсненні церковного шлюбу беруть свідки чи як ще їх називають — поручителі.

Ролей та функцій для свідків на весіллі є чимало, і під час обряду вони тримають символічні вінці чи то пак вінчальні корони.

Їх значення пояснюється по-різному: з одному боку вінець — знак того, що людина є найвищою земною істотою, а поміж тим — молоді стають у цей знаковий момент царем і царицею один для одного.

Свідками можуть бути близькі друзі (сестри і брати також, проте існує думка, що це не дуже добра прикмета), обов’язково — хрещені особи, неодружені або ті, хто живуть у шлюбі відповідно до закону.

Вінчання — це не просто ритуал, це обряд, який несе велику силу. Вважається, що завдяки цьому обряду подружжя зберігає своє спільне життя, менше свариться. Перед тим, як зважитися на такий крок, Вам потрібно порадитися між собою та в колі сім'ї. Задуматися над тим, чи справді Ви готові зробити такий відповідальний крок.

Якщо ж Ви хочете зробити цей день яскравою і незабутньою подією, то Вам краще скористатися послугами фахівців з підготовки весіль. Завдяки їх досвіду і знанням, Ви з легкістю зможете підготуватися до вінчання, а всі питання і побажання будуть враховані і втілені у життя. Красива і урочиста церемонія вінчання – це саме той момент, коли стримати сльози не зможе ніхто!

Кількість переглядів: 4364

Дата редагування: 2020-04-07

Шлюб із засудженою особою: порядок укладення | ЮРЛІГА

Порядок укладення шлюбу із засудженою особою роз'яснили в Південно-Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Дніпро).

Положення Конституції свідчать, що засуджена особа не позбавляється всіх прав і свобод, зокрема — сімейних. Згідно з п. 3 ст. 63 Конституції засуджена особа користується всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду.

Конституція проголошує, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається (ст. 24 Сімейного кодексу (СК)). Жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному шлюбі, повторний шлюб може бути зареєстрований лише після припинення попереднього шлюбу (ст. 25 СК).

Право на шлюб мають особи, які на день реєстрації шлюбу досягли шлюбного віку.

Порядок реєстрації шлюбу із засудженою особою визначено Правилами державної реєстрації актів цивільного стану в Україні (Правила).

Відповідно до Правил державна реєстрація шлюбу із засудженими, які відбувають покарання в установах виконання покарань, проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцезнаходженням цієї установи на загальних підставах, передбачених законодавством.

Адміністрація установи виконання покарань забезпечує засуджену особу бланком заяви про державну реєстрацію шлюбу встановленої форми.

Після заповнення засудженим тієї частини заяви, яка стосується його, начальник установи виконання покарань звіряє вказані в заяві відомості з паспортом або паспортним документом, який міститься в особовій справі засудженого, засвідчує справжність його підпису відповідно до статті 78 Закону «Про нотаріат» та направляє цю заяву особі, з якою засуджений бажає зареєструвати шлюб. Одночасно цій особі повідомляються найменування та адреса відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцезнаходженням установи виконання покарань, у якому може бути проведена державна реєстрація шлюбу.

При погодженні на державну реєстрацію шлюбу із засудженим особа заповнює отриману заяву в тій частині, що стосується її, у відділі державної реєстрації актів цивільного стану за місцезнаходженням установи виконання покарань.

Якщо особа, яка погодилась на державну реєстрацію шлюбу із засудженим, не може через поважні причини особисто подати отриману заяву про державну реєстрацію шлюбу до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцезнаходженням установи виконання покарань, заяву засудженого та заяву з відомостями про себе, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідчено, особа надсилає поштою до цього відділу.

Відповідно до статті 30 СК наречені зобов'язані повідомити один одного про стан свого здоров'я. Результати медичного обстеження є таємницею і повідомляються лише нареченим.

Приховування відомостей про стан здоров'я одним з наречених, наслідком чого може стати (стало) порушення фізичного або психічного здоров'я іншого нареченого чи їхніх нащадків, може бути підставою для визнання шлюбу недійсним.

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану під час приймання заяви про державну реєстрацію шлюбу інформує наречених про можливість здійснення медичного обстеження та за їх бажанням видає направлення за зразком, затвердженим Міністерством охорони здоров'я (п. 8 глави 2 розділу ІІІ Правил).

Відділ державної реєстрації актів цивільного стану, який отримав заяву (заяви) про державну реєстрацію шлюбу, призначає дату та час державної реєстрації шлюбу, про що заздалегідь повідомляє наречених, а також адміністрацію установи виконання покарань, у якій утримується засуджена особа, яка бажає зареєструвати шлюб. У разі вагітності нареченої, народження нею дитини та якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого, за наявності документів, що підтверджують викладені факти, можливе скорочення місячного строку державної реєстрації шлюбу.

 • Державна реєстрація шлюбу проводиться в присутності нареченого та нареченої у приміщенні, визначеному адміністрацією установи виконання покарань.
 • Державна реєстрація шлюбу з особами, щодо яких застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, здійснюється відділом державної реєстрації актів цивільного стану в слідчих ізоляторах лише з письмового дозволу органу досудового розслідування, суду (судді), у провадженні яких знаходиться справа, у тому самому порядку і за тими самими правилами, які встановлені для державної реєстрації шлюбу в установах виконання покарань.
 • На підставі актового запису про шлюб кожному із подружжя видається свідоцтво про шлюб.
 • Швидко готуйте власну позицію, щоб виграти в суді, та будьте в курсі всіх законодавчих новацій разом із LIGA360: АДВОКАТ.
 • ЛІГА:ЗАКОН пропонує комплекс IT-інструментів у єдиному робочому просторі LIGA360: АДВОКАТ.

Отримайте доступ до повної бази НПА і коментованих кодексів. Зручний пошук та аналіз бази із 85 млн судових рішень. Можливість в один клік обирати рішення із правовими позиціями ВС й отримати подібні рішення у справі. Доступний розклад судових засідань, моніторинг справ і засідань за десятками параметрів.

Замовляйте доступ зі знижкою 20 %.

Ссылка на основную публикацию