Розлучення без присутності

 • Розлучення без присутності
 • Розлучення без присутності

Розлучення без присутності подружжя

Усім привіт! Мене звати Скрябіна Дар’я Сергіївна. Я сімейний адвокат. Наша юридична компанія спеціалізується на наданні юридичних послуг з розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Наші юристи здійснюють супроводження процесів у суді по всій Україні.

У статті «Розлучення без присутності подружжя» я розкажу Вам про порядок дій при розлученні без присутності одного із подружжя, про процедуру розлучення через РАЦС без присутності одного із подружжя, як відбувається розлучення з дітьми без присутності чоловіка в суді, як розлучитись без присутності чоловіка в Україні та як подати на розлучення без згоди чоловіка в односторонньому порядку.

Обов’язково читайте статтю на сайті advokat-family.com.ua «Розлучення без присутності подружжя» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно розлучення без присутності подружжя.

Обов’язково підписуйтесь на мій ютуб-канал, щоб завжди отримувати актуальну інформацію у сфері сімейного права.

Розлучення без присутності

Порядок дій при розлученні без присутності одного з подружжя

Якщо чоловік та дружина через поважну причину не можуть дійти згоди або з’явитися до відділу РАЦСу для реєстрації розлучення в установлений день, розлучення без присутності чоловіка та дружини не може відбутись, відповідно строк такої реєстрації, на письмове прохання, може бути перенесений на інший день.

У цих випадках строк перенесення державної реєстрації розірвання шлюбу не може перевищувати одного року з дня подання заяви.

 1. Якщо подружжя не з’явилося для проведення розлучення без присутності та не повідомило про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність.
 2. Якщо один з сімейної пари через поважну причину не може з’явитись на розлучення, він може під час подачі заяви про розлучення подружжя без присутності, яке не має дітей, або впродовж місяця письмово повідомити орган РАЦСу про згоду реєстрації розлучення за його відсутності та зазначити місце знаходження РАЦСу, до якого слід надіслати свідоцтво про розлучення (пункт 16 глави 3 розділу III Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, у редакції наказу Міністерства юстиції України від 24 грудня).
 3. Розлучення без присутності

Розлучення з дітьми без присутності чоловіка в суді

Як правильно оформити розлучення з дітьми без присутності чоловіка в суді. Відповідно до ст. 211 Цивільного процесуального кодексу, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи без присутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

В цілому ж, неявка у судове засідання чоловіка за умови, що його належним чином було повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених ст. 223 Цивільного процесуального кодексу.

Розлучення без присутності

Як розлучитись без присутності чоловіка Україна?

Частина третя ст. 223 Цивільного процесуального кодексу унормовує, що чоловік та дружина мають право заявити клопотання в суд про розгляд справи без присутності.

При цьому, з’являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом (у) обов’язковою, є обов’язком учасника справи (п. 3) ч. 2 статті 43 Цивільного процесуального кодексу).

Тому важливо, щоб таке клопотання, як заява з процесуальних питань (статті 182 ЦПК), не мало на меті безпідставне затягування та перешкоджання розгляду справи, що на підставі п. 1 ч. 2 статті 44 ЦПК, суд може визнати зловживанням процесуальними правами та в залежності від конкретних обставин справи застосувати або заходи процесуального примусу (ч. 3 статті 43, статтях 143-144 ЦПК).

Рекомендуємо ознайомитись на сайті сімейного адвоката Скрябіної Д.С. також з такими темами: розлучення, аліменти, поділ майна подружжя, позбавлення батьківських прав, адвокат з розлучень,порядок розлучення,розлучення через суд,розлучення без згоди,розлучення онлайн,розлучення під ключ,швидке розлучення,розлучення з іноземцем, міжнародний адвокат з розлучень.

Розлучення без присутності

Розлучення без присутності

Розлучення через РАЦС без присутності одного із подружжя

Якщо чоловіка та дружина все ж таки дійшли згоди, але один із подружжя через поважну причину не може з’явитись для державної реєстрації розлучення, він може під час подачі заяви про розлучення подружжя, яке не має дітей, або впродовж місяця письмово повідомити орган РАЦСу про згоду реєстрації розлучення без присутності та зазначити місце знаходження органу РАЦС, до якого слід надіслати свідоцтво про розлучення.

У разі надсилання письмового повідомлення підпис на ньому того з подружжя, який наполягає на розлученні без присутності, повинен бути нотаріально засвідченим, про що робиться відповідна відмітка в актовому записі про розлучення в графі “Для відміток”.

У цьому випадку при державній реєстрації розлучення в актовому записі вказуються всі дані щодо другого з подружжя відповідно до поданої заяви про розлучення подружжя, яке не має дітей, адже розлучення відбувалось без присутності.

Розлучення без присутності

Як подати на розлучення без згоди чоловіка в односторонньому порядку?

Стаття 110 СКУ закріплює право кожного з подружжя пред’явити позов про розірвання шлюбу до суду у разі якщо чоловіку та дружині не вдалося дійти згоди.

На відміну від розірвання шлюбу за спільною заявою чоловіка та дружини, які мають дітей (стаття 109 Сімейний кодекс України), і розірвання шлюбу органом РАЦСу за заявою подружжя, яке не має дітей (стаття 106 Сімейний кодекс України), розлучення за позовом одного з подружжя обумовлює ситуацію, коли сімейна пара не дійшла згоди та лише один з подружжя прагне припинити шлюбні зв’язки в судовому порядку, тоді як другий – не бажає цього та наполягає на розлученні без присутності.

Читайте также:  Право на вибір прізвища при реєстрації шлюбу

Консультація професійного адвоката з розлучень – це гарантія Вашого успіху. Звертайтесь до юристів нашої компанії будь-яким зручним для Вас способом – телефонуйте або пишіть у месенджери. Ми допоможемо розв’язати Ваше питання швидко та якісно.

Якщо у Вас є необхідність у консультації чи платних послугах адвоката, то звертайтесь за месенджерами, вказаними у розділі контакти.

Якщо у Вас виникли питання, то пишіть їх нам на електронну пошту skriabinadvokat@gmail.com і я обов’язково Вам відповім.

Що робити, якщо не має можливості бути присутнім на реєстрації розлучення в РАЦСі? Якщо чоловік та дружина через поважну причину не можуть дійти згоди або з’явитися до відділу РАЦСу для реєстрації розлучення в установлений день, розлучення без присутності чоловіка та дружини не може відбутись, відповідно строк такої реєстрації, на письмове прохання, може бути перенесений на інший день. Чи можна не повідомляти про свою відсутність на реєстрації розлучення? Якщо подружжя не з’явилося для проведення розлучення без присутності та не повідомило про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність. Чи може відбуватися розлучення без присутності в суді за відсутності всіх учасників справи? Відповідно до ст. 211 Цивільного процесуального кодексу, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи без присутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів. Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді? Ні. Ми цінуємо час наших Клієнтів і супроводжуємо судові процеси «під ключ» без їх участі. В результаті Ви отримуєте рішення суду, яке набуло законної сили. Який у Вас досвід роботи у сімейних справах? Наша юридична компанія успішно практикує на ринку юридичних послуг з 2007 року. Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії? Вартість послуг залежить від складності та специфіки конкретної сімейної справи. Наші ціни є доступними, конкурентними та завжди окупаються для наших Клієнтів.

Якщо стаття «Розлучення без присутності подружжя» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе про розлучення без присутності подружжя, то ставьте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

розлучення без присутності 2 521
розлучення без присутності чоловіка 843
розлучення без присутності порядок 547
розлучення + в односторонньому порядку без присутності 535
розлучення через загс без присутності 463
розлучення без присутності чоловіка 389
розлучення через загс без присутності чоловіка 386
заяву + на розлучення без присутності 383
розлучення + в суді без присутності 294
розлучення + в односторонньому порядку без присутності чоловіка 284
розлучення через суд без присутності 237
розлучення без присутності + одного + з подружжя 195
розлучення + в загсі без присутності чоловіка 188
розлучення + з дітьми без присутності 183
розлучення без згоди без присутності 171
розлучення без присутності дружини 171
заяву + на розлучення без присутності зразок 167
розлучення через суд без присутності подружжя 153
розлучення через суд без присутності чоловіка 153

розлучення онлайн без присутності 125

Блог

Розлучення без присутності

Розлучення без присутності

Розлучення без присутності

Заява про розлучення через РАЦС без присутності одного із подружжя

Ст. 106 Сімейного кодексу України регламентує порядок подачі заяви про розлучення до органів РАЦС без присутності одного з подружжя. Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розлучення до органу РАЦС, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя.

При прийнятті заяви про розлучення від подружжя, яке не має дітей, без присутності, особам роз’яснюються порядок і умови державної реєстрації розлучення без присутності, а також момент його припинення.

Подання заяви про розлучення без присутності одного з подружжя, безпосередньо не є наслідком його припинення в цей момент. Особи залишаються чоловіком та дружиною до моменту реєстрації розірвання шлюбу.

Місяць між моментом подання заяви і складанням актового запису про розлучення є тим періодом, який надається законодавцем для можливості перегляду рішення розірвати шлюб.

На відміну від судового порядку розлучення, адміністративний порядок розгляду заяви про розлучення без присутності одного з подружжя, залишає без чіткого законодавчого врегулювання питання смерті чоловіка або дружини протягом даного періоду.

Розлучення без присутності

Документи для розлучення через РАЦС без присутності

Документи для розлучення через РАЦС без присутності передбачені нормами Сімейного кодексу України.

Якщо подружжя через поважну причину не може з’явитися до відділу РАЦС для державної реєстрації розлучення у встановлений день, строк такої реєстрації без присутності, на письмове прохання, може бути перенесений на інший день. Таке прохання має мати вигляд оформленого документа, що засвідчений нотаріально.

 • У цих випадках строк перенесення державної реєстрації розлучення не може перевищувати одного року з дня подання заяви.
 • Якщо подружжя не з’явилося для проведення державної реєстрації розлучення і не повідомило про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність.
 • Якщо один із подружжя через поважну причину не може з’явитись для державної реєстрації розлучення, він може під час подачі заяви про розлучення подружжя, яке не має дітей, або впродовж місяця письмово повідомити орган РАЦС про згоду реєстрації розлучення без його присутності та зазначити місце знаходження органу РАЦС, до якого слід надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу.
 • Подружжя має надати такі документи:
 • заява про розлучення;
 • державне мито;
 • паспорти подружжя, що має на меті розлучитись.
Читайте также:  Выселение должников по ипотеке: что делать, если банк забирает квартиру за долги

Розлучення без присутності

Розлучення через РАЦС з безвісно відсутньою особою, документи

 1. Порядок та документи необхідні для розлучення з безвісно відсутньою особою, тобто без присутності одного з подружжя через РАЦС, є спрощеним адміністративним порядком розірвання шлюбу.

 2. Порядок розлучення без присутності зумовлений тим, що у випадках визнання особи безвісно відсутньою чи недієздатною, органи РАЦСу не мають можливості встановити згоду цієї особи розірвати шлюб, як це відбувається в порядку, визначеному статтею 106 Сімейного кодексу України.

 3. У першому випадку фактична відсутність фізичної особи перешкоджає встановленню її волі.

 4. Відповідно, для того, щоб розірвати шлюб з безвісно відсутньою особою, без присутності, необхідно звернутись до органу РАЦС та пред’явити документи – а саме:
 • заява про розлучення;
 • рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою.

Розлучення без присутності

Порядок розлучення з недієздатною особою, без присутності

 • Порядок розлучення через РАЦС з недієздатною особою, без її присутності, обумовлений тим, що така особо не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними і тому не може висловити юридично значиму згоду на розлучення.
 • Порядок та документи необхідні для розлучення з недієздатною особою через РАЦС аналогічні розлученню з безвісно відсутньою особою та здійснюється органами РАЦСу без присутності одного з подружжя.
 • Державна реєстрація розлучення відбувається на підставі документів:
 • заява про розлучення;
 • рішення суду про визнання особи недієздатною.

У випадку визнання одного із подружжя безвісно відсутнім чи недієздатним наявність у пари неповнолітніх дітей не є перешкодою для розлучення органами РАЦСу.

Справи щодо визнання фізичної особи недієздатною та визнання фізичної особи безвісно відсутньою суд розглядає в порядку окремого провадження відповідно до положень Цивільно-процесуального кодексу.

Розлучення без присутності

Розлучення без присутності Україна, майновий спір

Відповідно до ч. 3 ст. 106 Сімейного кодексу України, шлюб розривається через органи РАЦС незалежно від наявності між подружжям майнового спору. Відмежування розлучення від майнового спору обумовлене тим, що особи, бажаючи розірвати шлюб у РАЦСі, керуються перш за все бажанням припинити правовий зв’язок, який виникає з шлюбу.

Розгляд майнового спору може тягнутися роками і унеможливлювати користування осіб тими правами, які має особа, що не перебуває у шлюбі, зокрема, права на повторний шлюб після розірвання попереднього (стаття 116 Сімейний кодекс України).

Підтвердженням є судова практика. Так, в одній зі справ, що розглядалася Старокостянтинівським районним судом Хмельницької області, позивач посилається на те, що відповідачка погоджується на розлучення, але у них є спір щодо спільно нажитого майна, що, на його думку, перешкоджає розлученню через органи РАЦСу.

Проте, в силу положень статті 106 Сімейний кодекс України через органи РАЦСу шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.

А тому, зазначені позивачем причини неможливості розлучення в позасудовому порядку не заслуговують на увагу. У зв’язку з цим позовну заяву про розлучення було залишено без розгляду (ухвала Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області // Єдиний державний реєстр судових рішень. URL: http://reyestr.court.sov.ua/iew/62946546).

Корисні матеріали:

Теги сайту rastorzhenie-braka.com.

ua: розлучення через РАЦС ціна, розлучення через РАЦС, розлучення через РАЦС, документи розлучення через суд вартість та документи, розлучення через РАЦС без присутності одного з подружжя україна, зразок заяви на розлучення без моєї присутності України, які документи необхідно подати на розлучення без згоди чоловіка Україна, порядок розлучення в односторонньому порядку Україна РАЦС документи, документи та заява про розірвання шлюбу без прісутності зразок, розлучення без присутності обох подружжя, неявка в суд на розлучення Україні, якщо чоловік не хоче розлучатися в РАЦС Україна.

Розлучення без присутності (Україна)

Для багатьох розлучення без особистої присутності вельми актуальна тема, тому що розірвання шлюбу вимагає багато часу і сил.

У деяких випадках процедура може зайняти термін до року і більше з обовязковою участю в безлічі засідань суду. Але не у всіх є можливість приділити цій справі стільки уваги.

Дуже важко потрапити на засідання при жорсткому графіку роботи або проживання за кордоном. Саме в таких ситуаціях розірвання шлюбу без присутності є необхідністю.

Коли можливе розлучення без присутності?

Розлучення без присутності

 • Робота в віддаленому місці, з якого немає можливості так просто приїхати.
 • Перебування за кордоном.
 • Тяжка недуга або інвалідність.
 • Проходження лікування в лікарні.

Будь-яка з цих ситуацій повинна бути підтверджена відповідними документами для того щоб суд прийняв її до уваги. В іншому випадку відбудеться розлучення без присутності відповідача. Але для цього у позивача повинно бути повідомлення підписане другою стороною, про те, що вона інформована про час і місце засідання.

Якщо обоє з подружжя згодні розійтися, але з яких-небудь причин один з них не може бути на розгляді справи, то допускається подача клопотання про проведення розірвання шлюбу без присутності другої сторони.

У цьому документі вказується прохання про проведення справи без участі позивача або відповідача. При чому подають таке клопотання обоє.

Відповідач пише про те, що не зможе бути на засіданні, а позивач, в свою чергу, погоджується з цим.

Такий варіант віддаленого розірвання шлюбу можливий тільки якщо немає якихось значних розбіжностей між сторонами. В іншому випадку суд може зажадати явки і жінки, і чоловіка. Але навіть з такої ситуації є вихід:

 • Можливо подати клопотання про проведення розлучення по конференцзв’язку через інтернет.
 • Надіслати замість себе довірену особу.
Читайте также:  Як встановити порядок зустрічей з дитиною після розлучення батьків

Як здійснити розлучення на відстані?

У тому випадку, якщо ви бажаєте розірвати шлюб, укладений на території України, але перебувають закордоном або не маєте можливості прибути в судову установу через роботу, вам необхідно:

 • Скласти позов на розлучення і зібрати всі необхідні супровідні документи.
 • Написати заяву про те, що ви просите суд про розгляд справи без вашої присутності.
 • Надіслати даний пакет паперів в судову установу за місцем реєстрації відповідача.

Розлучення без присутності

Це перший спосіб здійснити розлучення без присутності в Україні. Залежно від обставин справи, суддя може задовольнити вашу вимогу чи ні. При цьому так як згідно з ЦКУ однаковими правами володіють, як відповідач, так і позивач, то обоє можуть подати заяву про проведення справи про розірвання шлюбу без їх присутності.

Другим і більш надійним способом розлучитися на відстані є звернення за допомогою до юриста. Ви можете перекласти свої права і обов’язки на кваліфікованого фахівця, який від вашого імені буде виступати на засіданні суду. Таким чином ви не тільки уникнете необхідності витрачати час і сили на судові розгляди, а й забезпечите необхідний результат.

Допомогти з проведенням розірвання шлюбу зможуть професійні знавці права сайта «ВебЮрист». У нас ви зможете отримати консультацію досвідчених юристів, які здійснили десятки розлучень.

Ми завжди йдемо на зустріч клієнтам і пропонуємо оптимальні рішення.

Все що вам потрібно зробити для того щоб отримати кваліфіковану допомогу від відповідальних і надійних правознавців – це зв’язатися з нами за телефоном або заповнити заявку онлайн.

  • Консультація і судова стратегія
  • Квитанція для оплати судового збору
  • Відвідування суду за дорученням
  • Отримання готового рішення суду
  • Відвідування суду за дорученням
  • Отримання готового рішення суду

РозірванняШлюбу.Online

Часто при розірванні шлюбу один з учасників процесу не бажає або з поважних причин не має змоги особисто подати заяву на розлучення чи безпосередньо бути присутнім під час реєстрації припинення шлюбу. Як розлучитися без присутності одного з подружжя розповімо в нашій статті.

Розірвання шлюбу без присутності одного з подружжя в РАЦСі

Розлучення через РАЦС можливе у двох випадках :

 • У подружжя немає спільних малолітніх або неповнолітніх дітей
 • Подружжя виявило взаємне бажання припинити свій шлюб

Для реєстрації розлучення через РАЦС чоловік та дружина мають подати відповідну заяву в орган реєстрації актів громадянського стану за місцем прописки одного з них.

З дня подачі заяви до реєстрації розлучення має пройти місяць.

Якщо за цей період ніхто з подружжя не передумав та не відкликав заяву, обоє з пари мають з’явитися в РАЦС в зазначений день та час для отримання свідоцтва про розлучення.

Проте бувають випадки, коли один з подружжя, з поважних причин, не має змоги особисто подати заяву та з’явитися в РАЦС для завершення процедури розлучення – в таких ситуаціях припинення шлюбу можливе без участі чоловіка/дружини.

Порядок розлучення без присутності одного з подружжя

 • Для того щоб розлучитися без присутності одного з подружжя, необхідно подати в орган РАЦСу нотаріально завірену заяву на розірвання шлюбу. Таку заяву, від імені того з подружжя, хто не має змоги особисто її подати, може подати інший з подружжя.
 • Якщо один з подружжя не може з’явитися в РАЦС для реєстрації розірвання шлюбу, він має завчасно про це повідомити співробітників РАЦСу та направити в орган відповідну заяву.

Важливо! Розлучитися на основі довіреності неможливо.

Довіреність, видана іншій особі та уповноважує таку особу розірвати шлюб від імені одного з подружжя являється недійсною.

Як розлучитися без присутності в суді

Розлучення без присутності в суді можливе, якщо до суду була направлена відповідна заява. При підготовці документів на сервісі Розірвання Шлюбу Онлайн, одразу передбачено можливість не з’являтись до суду.

Також, якщо один з подружжя не бажає особисто приймати учать у судових засіданнях він може найняти представника (адвоката) для представництва свої інтересів. У разі вдавання до послуг представника, позивач має оформити на нього довіреність, яка обов’язково повинна бути нотаріально завірена. Або укласти договір про надання правової допомоги із адвокатом.

Якщо чоловік/дружина знаходиться чи проживає за межами країни та бажає розірвати шлюб без присутності одного з подружжя, позивач має діяти наступним чином:

 • зібрати всі необхідні документи для розлучення
 • скласти позовну заяву, сформувати всі необхідні додати та відправити пакет документів на розлучення в потрібний суд з допомогою пошти – в Цивільно процесуальному кодексі України не зазначено, що позов має бути поданий шляхом особистої присутності.

Перший крок до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро

Отримайте документи онлайн зі знижкою 50% за 499 грн 1000 грн

Подайте до суду Укрпоштою

Згода партнера необов’язкова

Ссылка на основную публикацию