Розлучення без згоди одного з подружжя

 • Розлучення без згоди одного з подружжя
 • Розлучення без згоди одного з подружжя

Розлучення без згоди

Усім привіт! Мене звати Скрябіна Дар’я Сергіївна. Я сімейний адвокат. Наша юридична компанія спеціалізується на наданні юридичних послуг з розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Наші юристи здійснюють супроводження процесів у суді по всій Україні.

У статті «Розлучення без згоди» я розкажу Вам, як оформити розлучення без згоди одного із подружжя, чи можливе досудове врегулювання спору, як подати заяву на розлучення без спільної згоди, як розірвати шлюб без згоди чоловіка або дружини, як розлучитись без спільної згоди, що робити, якщо дружина подала відзив, чи можна розлучитись без згоди чоловіка без дітей.

Обов’язково читайте статтю на сайті advokat-family.com.ua «Розлучення без згоди» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно розлучення без згоди.

Обов’язково підписуйтесь на мій ютуб-канал, щоб завжди отримувати актуальну інформацію у сфері сімейного права.

Розлучення без згоди одного з подружжя

Як оформити розлучення без згоди одного з подружжя?

Відповідно до порядку розлучення без спільної згоди чоловіка та дружини, регламентованого нормами сімейного права України, розлучення без спільної згоди можливе тільки в судовому порядку на підставі ст. 110 Сімейного кодексу.

Відповідно до ст. 24 Сімейного кодексу, шлюб має бути добровільним. Примушування чоловіка та дружини до шлюбу не допускається.

Таким чином, можна зробити висновок, що якщо один із подружжя категорично проти збереження сімейного союзу, подружня пара не дійшла спільної згоди, шлюб буде розірвано в судовому порядку.

Розлучення без згоди одного з подружжя

Досудове врегулювання спору, як подати заяву на розлучення без спільної згоди?

Посилаючись на ст. 16 Цивільного процесуального кодексу, подружжя вживає заходів для досудового вирішення спору про розлучення за домовленістю між собою або у випадках, коли такі заходи є обов’язковими згідно із законом.

 1. Досудове врегулювання спору про розлучення без спільної згоди є сукупністю заходів, які можуть здійснюватись стороною, права якої порушено, для безпосереднього вирішення спору, що виник, зі стороною, яка є порушником прав, свобод чи інтересів фізичних осіб.
 2. Водночас досудовий порядок врегулювання спору не позбавляє права подружжя одразу звернутися до суду, не врегулювавши свої суперечки в досудовому порядку.
 3. Розлучення без згоди одного з подружжя

Як розірвати шлюб без згоди чоловіка або дружини?

У разі коли подружжя не досягло спільної згоди, чоловік може наполягати на збереженні шлюбу шляхом подання заяви про надання строк для примирення подружжя.

 • В такому випадку, згідно з постановою Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» вжиття судом заходів щодо примирення подружжя застосовується у випадку відсутності спільної згоди одного з них на розлучення за ініціативою чоловіка без згоди дружини у формі відкладення розгляду справи, наданням сторонам строку на примирення.
 • Судам слід використовувати надану законом можливість відкласти розгляд справи для примирення подружжя, особливо за наявності неповнолітніх дітей.
 • При визначенні строку на примирення заслуховується думка чоловіка та дружини та враховуються конкретні обставини справи.

Якщо після закінчення призначеного строку примирення подружжя хоча б один з них наполягає на припиненні шлюбу, суд приходить до необхідності розірвання шлюб без спільної згоди одного із подружжя.

Рекомендуємо ознайомитись на сайті сімейного адвоката Скрябіної Д.С.

також з такими темами: розлучення, аліменти, поділ майна подружжя, позбавлення батьківських прав, розлучення з кримською пропискою, розлучення для переселенців, розлучення за кордоном, розлучення та аліменти, розлучення онлайн, розлучення за спільною згодою, розлучення під ключ, розлучення з дітьми, розлучення з ув’язненим, розлучення з іноземцем.

Розлучення без згоди одного з подружжя

Як розлучитись без спільної згоди? Дружина подала відзив

У випадку коли один із подружжя не дає згоду на розлучення, відзив виступає однією із заяв по суті справи, в якій відповідач наводить заперечення проти позову або, навпаки, проводить його підтримку, повністю чи в частині.

Стаття 191 Цивільного процесуального кодексу визначає строки надсилання відзиву з додатками (доказами) та процесуальні наслідки не вчинення цього.

 1. Частина перша статті вказує коло суб’єктів, яким відповідач повинен надіслати відзив та додані до нього матеріали.
 2. Відповідач має надіслати оригінал відзиву, а якщо він заперечує проти позову, то також наявні у нього докази, що підтверджують факти обґрунтування відзиву (письмові, електронні докази, якщо їх можливо доставити до суду, висновки експертів).
 3. Розлучення без згоди одного з подружжя

Чи можна розлучитись без згоди чоловіка без дітей?

Насамперед необхідно визначитись, розлучення без згоди чоловіка можливо. В будь-якому разі, без спільної згоди подружжя, за наявності або відсутності спільних дітей розлучення буде проводитись через суд.

На підставі статті 110 Сімейного кодексу, позов про розлучення з чоловіком пред’являється за місцем проживання відповідача згідно з територіальною підсудністю.

Позивач направляє до суду пакет документів, а саме:

 • позовна заява;
 • копія паспорта;
 • копія ідентифікаційного податкового номера;
 • копія свідоцтва про шлюб;
 • копія свідоцтва про народження дітей (за наявності);
 • квитанція про сплату судового збору.

Якщо позовна заява складена відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу, суд виносить ухвалу про відкриття провадження про розгляд справи про розлучення та належним чином повідомляє всіх учасників справи.

Консультація професійного адвоката з розлучень – це гарантія Вашого успіху. Звертайтесь до юристів нашої компанії будь-яким зручним для Вас способом – телефонуйте або пишіть у мессенджери. Ми допоможемо розв’язати Ваше питання швидко та якісно.

Якщо у Вас є необхідність у консультації чи платних послугах адвоката, то звертайтесь за месенджерами, вказаними у розділі контакти.

Якщо у Вас виникли питання, то пишіть їх нам на електронну пошту skriabinadvokat@gmail.com і я обов’язково Вам відповім.

Найчастіші питання адвокату

Чи можна розірвати шлюб у РАЦСі без згоди чоловіка? Вартість послуг залежить від складності та специфіки конкретної сімейної справи. Наші ціни є доступними, конкурентними та завжди окупаються для наших Клієнтів.

В який суд подавати позов про розірвання шлюбу? На підставі статті 110 Сімейного кодексу, позов про розлучення з чоловіком пред’являється за місцем проживання відповідача згідно з територіальною підсудністю.

Які документти подаються до суду при розлученні? Позивач направляє до суду пакет документів, а саме позовну заяву, копію паспорта,
копію ідентифікаційного податкового номера, копію свідоцтва про шлюб, копію свідоцтва про народження дітей (за наявності) та квитанцію про сплату судового збору. Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді? Ні.

Ми цінуємо час наших Клієнтів і супроводжуємо судові процеси «під ключ» без їх участі. В результаті Ви отримуєте рішення суду, яке набуло законної сили. Який у Вас досвід роботи у сімейних справах? Наша юридична компанія успішно практикує на ринку юридичних послуг з 2007 року.

Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії? Вартість послуг залежить від складності та специфіки конкретної сімейної справи. Наші ціни є доступними, конкурентними та завжди окупаються для наших Клієнтів.

Якщо стаття «Розлучення» без згоди була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе з приводу розлучення без згоди, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

розлучення без згоди 6 420
розлучення без дітей без згоди 3 320
розлучення без згоди батька 1 573
розлучення без згоди чоловіка 1 412
розлучення без обопільної згоди 1 393
розлучення + за обопільною згодою без дітей 1 235
розлучення без згоди дружини 1 161
розлучення без згоди чоловіка 779
розлучення через загс без згоди 569
заяву + на розлучення без згоди 509
термін розлучення + за обопільною згодою без дітей 264
+ Як подати + на розлучення без згоди 200
розлучення без згоди дружини без дітей 182
розлучення без згоди без присутності 171
оформити розлучення без згоди 129
розлучення через суд без згоди 125
розлучення без дітей без згоди чоловіка 122
розлучення без згоди + одного + з подружжя 118
розлучення без згоди чоловіка без дітей 116
розлучення без згоди другого 116
розлучення без згоди сторін 77
продаж після розлучення без згоди чоловіка 76
заяву + про згоду + на розлучення без присутності 76

розлучення + з дитиною без згоди батька 73

Як отримати розлучення без згоди одного з подружжя — оформлення розлучення якщо чоловік або дружина проти

Розлучення без згоди одного з подружжя

Щасливе сімейне життя в наш час досить велика рідкість. Під час весілля рідко хто з молодят думає, що їхня сім’я розпадеться, та доведеться розривати подружні стосунки із залученням юристів та судових органів.

Добре, якщо сімейне життя не влаштує обох та подружжя, не пред’являючи особливих претензій, дозволять один одному спокійно розлучитися. Але не завжди таке рішення буває спільним, особливо коли проти одна зі сторін та виникає досить складне питання: як отримати розлучення без згоди одного з подружжя?

Читайте также:  Визначення розміру аліментів на дитину

З огляду на складність даної ситуації, один з найпростіших та дієвих способів розлучитися в цьому випадку – скористатися нашою спеціальною програмою «Розлучення без участі одного з подружжя». Ваша участь в цьому випадку буде мінімальним. Телефонуйте, пишіть + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram).

Як розлучитися без згоди чоловіка?

Розлучення без згоди одного з подружжя

Якщо ваш чоловік проти, то ЗАГС не зможе припинити шлюбні відносини пари. Згідно із законом, спірні питання повинен вирішувати тільки суд, однак існують та винятки, що дозволяють дружині розлучитися через ЗАГС:

 • Якщо чоловік відбуває покарання, та призначений йому строк позбавлення волі перевищує три роки. При цьому умовне засудження до уваги не береться;
 • Якщо він визнаний судом недієздатним або безвісно відсутнім, дане рішення суду вступило в силу.

Чи не виникне особливих проблем та в суді, але лише в разі відсутності вас спільних дітей. Навіть якщо ваш чоловік ухиляється від явки до суду, шлюб буде розірвано максимум на третьому засіданні та відмова або його відсутність на засіданні судом не братиметься до уваги.

Спори про розлучення без згоди чоловіка розглядає суд. СУДОВИЙ ЗБІР за звернення із заявою за станом на 1 березня 2015 року становить 908 грн. Реквізити уточнюйте в суді, куди слід направити позовну заяву.

Одночасно суд може вирішити такі спори:

 • Розміри аліментів на неповнолітніх дітей;
 • Поділ спільного майна до 5 000 грн. на частку кожного з подружжя.

Тим сімейним парам, які мають дітей та які не досягли згоди по їхньому подальшому житті, при зверненні до суду потрібно подумати не тільки про оформлення розлучення, але та про подальше життя свого й своїх дітей. Якщо в заяві ставиться питання про те, з ким після розлучення будуть жити неповнолітні діти, та з кого будуть стягуватися аліменти, то заяву про розлучення буде слухатися районним судом.

Дуже часто спільно з заявою про розірвання шлюбу під час відсутності згоди чоловіка готується та позов про поділ спільно нажитого майна.

З одного боку, рішення даного питання не варто переносити на більш пізній строк, тому, що додатковий візит до суду тягне за собою значну втрату часу та фінансових коштів, з іншого – якщо перед вами стоїть завдання якомога швидше розлучитися, то вирішення питання з поділом майна можна відкласти на потім. Або, якщо дозволяє ситуація, ви можете заявити позов про розірвання шлюбу до суду, а про розподіл майна на суму понад 500 грн. – до районного.

 • Читайте також:
 • Як розлучитися з чоловіком, якщо є дитина?
 • Порядок розлучення без згоди чоловіка
 • Заяву до суду про розірвання шлюбу повинно відповідати вимогам, що пред’являються ЦПК УКРАЇНИ. Зокрема, ви повинні зазначити в ньому такі обов’язкові дані:
 • Найменування суду та сторін з точною адресою;
 • Опис обставин, які стали приводом до припинення шлюбу;
 • Зазначення доказів та доводи, згідно з якими ви просите заяву задовольнити;
 • «Прохальна» частина з чіткими та лаконічними вимогами по суті: розірвати шлюб, стягнути аліменти.
 1. Якщо з позовом все нормально, суддя приймає його до виробництва та призначає слухання, сповістивши сторони.
 2. Розлучення якщо чоловік не згоден
 3. Народна мудрість говорить: на милування нема силування

Про місце, дату та час проведення судового засідання ви дізнаєтесь із судової повістки. Але слід взяти до уваги той факт, що дане засідання не може бути призначено до закінчення місячного строку з моменту передачі вами заяви та необхідного пакету документів.

У процесі судового засідання вам, швидше за все, будуть задаватися питання про те, як складалася сімейне життя з відповідачем, що підштовхнуло до розлучення, чи є можливість примирення. Виходячи з отриманих відповідей, суд або прийме рішення про розлучення або вважатиме за можливе дати час на примирення.

Після розгляду в судовому засіданні вашого позовної заяви може бути прийняте одне з таких рішень:

 • задовольнити позов;
 • відмовити позивачу в задоволенні викладених в заяві вимог;
 • відкласти розгляд справи та надати сторонам строк для примирення.
 • У тому випадку якщо після закінчення цього строку подружжя дійдуть згоди та помиряться, справу буде закрито.
 • Якщо суд прийме рішення розірвати шлюб, то після вступу документа в законну силу ви отримаєте його на руки та повинні будете передати судовий акт в органи РАЦС, який на підставі цього документа підготує та видасть вам свідоцтво про розірвання шлюбу.
 • Читайте також:
 • Отримання свідоцтва про розлучення

Як розлучитися без згоди дружини?

Розлучення без згоди одного з подружжя

За положеннями СК України, розірвання шлюбу може бути ініційовано як за зверненням обох подружжя, так та одного з них.

СК України передбачається два можливих варіанти розірвання укладеного шлюбу -; в установі ЗАГС, а коли це неможливо з ряду причин – в суді.

На жаль, досягти згоди з дружиною про розлучення вдається не завжди та багатьох чоловіків хвилює питання про те, чи можна розлучитися без згоди дружини, як та наскільки швидко це можна зробити.

Законом встановлено одне безумовне обмеження: чоловік не має можливості ініціювати процес розлучення з дружиною без її згоди в період її вагітності та до закінчення року з моменту народження дитини. Змушені вас засмутити – можливостей обходу цього обмеження, крім отримання схвалення дружини, згідно із законом немає.

Коли можна розірвати шлюб без згоди дружини в РАЦСі?

 1. Розлучення без згоди одного з подружжя
 2. Порядок припинення шлюбу через РАЦС найпростиший та оптимальний по строку, проте законодавець встановив для нього ряд обмежень.
 3. Розлучення якщо дружина не згодна
 4. Як бути якщо не виходить домовитися?
 5. Однак з кожного правила є винятки. Згідно із законом, чоловік має право звернутися в ЗАГС із заявою про припинення шлюбу без згоди іншої сторони в наступних випадках:
 6. До речі:
 7. Знаєте про наші послуги «Розлучення під ключ, розлучення онлайн»?
 8. Докладніше
 1. коли дружина визнана недієздатною згідно з рішенням суду та таке рішення вступило в силу;
 2. якщо жінка засуджена та засуджена до тюремного ув’язнення від трьох років та більше (умовне засудження не вважається);
 3. в разі оголошення дружини зниклої безвісти.

Іншими словами, якщо у вас є хоча б одне з перерахованих вище обставин – згода дружини не потрібно. Якщо незгоду є усвідомленим волевиявленням, розлучення можливий тільки через суд.

Читайте також:

Як розлучитися з дружиною, якщо є дитина?

Як розлучитися без згоди одного з подружжя в суді?

Розлучення без згоди одного з подружжя

 • Позовна заява подається до суду. Зверніть увагу, що територіальна юрисдикція за загальним правилом визначається за місцем проживання відповідача, тобто дружини. Другий примірник заяви прикладається до позову та відправляється судом дружині.
 • Подана заява розглядається протягом двох місяців з моменту подачі (ГК УКРАЇНИ), а світовим суддею – не більше 1 місяця.
 • Основний етап – судове засідання. У разі встановлення неможливості подальшого спільного проживання, шлюб розривається. Якщо в позові заявлені додаткові питання, наприклад про розподіл майна або про дітей, то засідання може затягнутися. Часто подружжю дається строк на примирення, тривалість якого визначається на розсуд суду та не може перевищувати три місяці. В такому випадку розгляд переноситься до закінчення строку.
 • Отримання рішення після його вступу в силу. Якщо рішення не було оскаржене, то після закінчення 1 місяця воно набирає чинності та ЗАГС вносить відомості в акти записів цивільного стану, тим самим завершуючи процедуру розірвання шлюбу.

Документи, необхідні для розлучення без згоди одного з подружжя

Розлучення без згоди одного з подружжя

Перелік документів для ЗАГС

 • Заява встановленої форми (пишеться безпосередньо в РАЦСі);
 • Оригінал свідоцтва про шлюб;
 • Копії свідоцтв про народження дітей (якщо такі є);
 • Документ-підстава для розлучення через ЗАГС без згоди – тобто рішення суду про визнання недієздатним, копія вироку про засудження та справа про знаходження чоловіка у в’язниці і
 • Квитанція про сплату мита в сумі 35 грн.

Перелік документів для суду при розірванні шлюбу

Розлучення без згоди одного з подружжя

 • Оригінал документа про укладення шлюбу (свідоцтво);
 • Копія паспорта (якщо позов подається поштою);
 • Виписка з будинкової книги або довідка ПАСПОРТНИЙ СТІЛ про місце реєстрації дітей та відповідача;
 • Копії свідоцтв про народження дітей (якщо є);
 • Довідки та характеристики, що підтверджують ваші аргументи з позову (за потребою);
 • Квитанція (оригінал) про внесення мита в розмірі 908 грн. ;
 • Довіреність, якщо ваші справи веде представник.
Читайте также:  Адвокат по кредитам – услуги кредитного юриста

Незважаючи на думку про простоту даної категорії справ, подружжю настійно рекомендується заручитися підтримкою юристів-професіоналів хоча б у вигляді юридичної консультації та допомогу представника у справах про розлучення без згоди, ускладненим питаннями виховання дітей або поділом майна.

Нами пропонується комплексна послуга «Розлучення без присутності обох подружжя», замовивши яку ви позбавите себе від тривалих походів до суду та спокійно оформите розлучення. Телефонуйте, пишіть + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram).

Розлучення без згоди

Розлучення без згоди одного з подружжяРозлучення без згоди одного з подружжя

Розлучення без згоди одного з подружжя

Як отримати розлучення без згоди одного з подружжя?

Розлучення без взаємної згоди одного з подружжя можливе тільки в судовому порядку. Ст. 110 Сімейного кодексу передбачено право одного з подружжя на подачу позовної заяви до суду про розірвання шлюбу.

 • З метою розірвання шлюбу в односторонньому порядку без взаємної згоди чоловіка і дружини необхідно правильно скласти позовну заяву і викласти всі вимоги і обставини по справі і подати його до суду першої інстанції за місцем реєстрації проживання або за останнім відомим місцем перебування чоловіка згідно Цивільно-процесуального кодексу України.
 • У певних випадках закон надає позивачеві право вибору, до якого суду йому йти.
 • Позивач має право разом з позовною заявою пред’явити клопотання про розгляд справи про розлучення за правилами спрощеного виробництва без дітей.
 • Суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розлучення, бере до уваги наявність дітей, дітей з інвалідністю та інші життєві обставини подружньої пари і виносить рішення суду про розлучення.

Розлучення без згоди одного з подружжя

Заява та документи для розлучення без взаємної згоди

Документи які необхідно подати в суд для розлучення без взаємної згоди наступні:

 • ксерокопія паспорта позивача;
 • ксерокопія паспорта відповідача (за наявності);
 • ксерокопія ІПН (ідентифікаційний податковий номер) позивача;
 • ксерокопія ІПН (ідентифікаційний податковий номер) (відповідача за наявності);
 • ксерокопія свідоцтва про шлюб;
 • ксерокопія свідоцтва про народження дітей (за наявності);
 • позовна заява;
 • квитанція про сплату судового збору.

Згідно норм Цивільно-процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити:

 • найменування суду, до якого подається заява;
 • ім’я позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача;
 • зміст позовних вимог;
 • виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
 • зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину;
 • перелік документів, які прикріплюються до заяви.

Якщо позов про розлучення не відповідає вимогам, то згідно зі ст. 185 Цивільно-процесуального кодексу України він може бути залишений без розгляду.

Процедура і порядок розлучення без взаємної згоди подружжя і без дітей є педантичними і вимагає кваліфікованої правової допомоги сімейного адвоката, який не допустить помилок.

Розлучення без згоди одного з подружжя

Як подати на розлучення в РАЦС без згоди і присутності дружини, одного з подружжя?

Порядок розлучення без взаємної згоди чоловіка і дружини не має відмінностей від розлучення без згоди чоловіка, за винятком обставин передбачених абз. 1 ч. 2 ст. 110 Сімейного кодексу України.

Нормами сімейного законодавства передбачено, що чоловік не може подати позовну заяву про розлучення в суд на протязі вагітності дружини, а також протягом року з моменту народження дитини.

Абз. 2 ч. 2, 3, 4 Сімейного кодексу України передбачена процедура розірвання шлюбу в судовому порядку якщо:

 • за одним з подружжя було зафіксовано протиправне діяння по відношенню до іншого члена подружжя або їх дитині, що веде до притягнення до кримінальної відповідальності;
 • батьківство новонародженого визнано іншим чоловіком;
 • інформація про чоловіка, як про батька, виключена з актового запису про народження за рішенням суду.

Розлучення без згоди одного з подружжя

Чи можна розлучитися без згоди чоловіка, без дітей?

Розлучення без взаємної згоди чоловіка і дружини регламентоване ч. 1 статті 110 Сімейного кодексу. Дана стаття передбачає можливість розірвання шлюбних відносин з ініціативи одного з подружжя при наявності спільних неповнолітніх дітей.

 1. У разі якщо не вдалося досягти взаємної згоди подружжя і скласти письмовий нотаріально завірений договір про розмір аліментів і договір про те, з ким із подружжя будуть проживати діти, про забезпечення та вихованні дітей, дані питання вирішуються в судовому порядку.
 2. Позивач може викласти позовні вимоги з приводу аліментів в позовній заяві на розлучення або окремо подати позовну заяву про стягнення аліментів.
 3. Варто звернути увагу на те, що навіть перебуваючи в зареєстрованому шлюбі чоловік і дружина мають право на звернення до суду з вимогою про стягнення аліментів.
 4. Подібні справи пов’язані з низкою труднощів, проте важливо розуміти, що чоловік не може перешкодити розлучення в судовому порядку — тільки затягнути прийняття рішення.

Шлюборозлучний процес без взаємної згоди чоловіка і дружини і при наявності спільних неповнолітніх дітей має свої особливості. Однак в цілому, при правильному оформленні пакета документів і грамотному представництві сімейного адвоката з розлучень в суді, отримати позитивний результат не складно.

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ:

Теги сайту rastorzhenie-braka.com.

ua: як розлучитися без присутності чоловіка Україна, чи можна розлучитися без присутності чоловіка, розлучення в односторонньому порядку Україна без взаємної згоди, якщо чоловік не хоче розлучатися Україна, розлучення без дітей без взаємної згоди, зразок заяви на розлучення без моєї присутності і взаємної згоди Україна, розлучення з взаємної згоди, розлучення з чоловіком без проблем.

РозірванняШлюбу.Online

Чи можна розлучитися з подружжям в односторонньому порядку, тобто розірвати шлюб без участі одного з партнерів? Це цілком реально зробити, але домогтися потрібного рішення можна виключно в судовому порядку, так як воно визначається обставинами конкретної справи. Розлучення без згоди подружжя може бути з різних причин:

 • Подружня пара давно живуть окремо від претендента, проте хто-небудь з них не хоче займатися процесом розлучення.
 • Один з подружжя не знає, де зараз знаходиться його друга половинка.
 • Чоловік і дружина не можуть знайти взаємного рішення, що стосується розірвання шлюбу.
 • Одна зі сторін, як і раніше відчуває почуття до партнера і вважає, що розлад у родині не має постійного характеру.

Відсутність на розлучення без згоди подружжя також може бути наслідком того факту, що це суперечить благополуччю неповнолітніх дітей або іншим принципам соціального співіснування (наприклад, через стан здоров'я чоловіка або дружини). Подібні аргументи можуть навіть заблокувати рішення про розлучення, після чого доведеться подати на апеляцію.

Розлучення без згоди одного з подружжя

Розлучення в Україні без згоди одного з подружжя: порядок процедури

У даній ситуації перше, що потрібно зробити — це скласти односторонній позовну заяву на розірвання шлюбу (у 2-х примірниках), щоб потім подати в судову інстанцію. До складання позову потрібно поставитися дуже серйозно і бажано вдатися до допомоги кваліфікованого юриста або досвідченого адвоката з розлучення, щоб отримати розлучення без згоди однієї зі сторін.

Будь-яке розлучення в Україні без згоди одного з подружжя відбувається за певною процедурою. Позивач, який наполягає на офіційному розриві шлюбного союзу, подає позов, складений на основі Сімейного кодексу, а також Цивільного процесуального законодавства України. Однак існують правила, які не дозволяють розірвати шлюб:

 • в разі вагітності дружини;
 • дитині ще не виповнилося 1 рік.

Хоча і до цих правил застосовуються виключення, прописані в Сімейному кодексі (ст. № 110).

Розлучення без згоди подружжя : причини

Ключовим положенням позову є вагомі причини одностороннього розірвання союзу. Якщо ви подаєте заяву про визнання вини відповідача, вам потрібно буде надати докази (наприклад, факту подружньої зради).

Найчастіше це документи, фотографії, записи дзвінків, звіти про детективному розслідуванні, роздруківки електронної пошти, текстові повідомлення і т. д.

Показання свідків також є цінним джерелом доказів, щоб отримати розлучення без згоди одного з подружжя .

У переважній більшості справ, в яких одна сторона подала позов про розлучення без згоди подружжя, вирок виноситься відразу після судового розгляду.

Саме суд визначає фактичні взаємини між чоловіком і дружиною, а також з'ясовує реальні причини розірвання шлюбу в односторонньому порядку без згоди подружжя.

Якщо суд встановить, що подальше спільне проживання сімейної пари суперечить інтересам обох подружжя або їхніх дітей, то виноситься рішення про розлучення.

Де подати документи для розірвання шлюбу без згоди одного з подружжя?

Пакет документів на розлучення в Україні без згоди одного з подружжя потрібно подати особисто або надіслати поштою до районного суду, який має юрисдикцію щодо останнього загального місця проживання подружжя, якщо хоча б один з них постійно проживає в цьому районі. При відсутності такого, позовну заяву разом з додатками подається за місцем проживання відповідача. А коли і цієї основи немає — правомочним є судовий орган за місцем проживання позивача.

Читайте также:  Исключение предприятия из перечня рисковых плательщиков

Суд призначить слухання і розпорядиться вручити копію позову вашому чоловікові.

У разі неявки одного з подружжя -відповідача на судові слухання, постанова офіційно розірвати шлюб без згоди одного з подружжя приймається заочно.

Якщо суддя вважає, що позивач надав вельми переконливі аргументи для прийняття позову — виноситься вердикт про анулювання шлюбного союзу і ви можете отримати розлучення без згоди одного з подружжя.

Перший крок до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро

Отримайте документи онлайн зі знижкою 50% за 499 грн 1000 грн

Подайте до суду Укрпоштою

Згода партнера необов’язкова

Розлучення без згоди дружини | Як розлучитись без згоди подружжя?

Навіть якщо один з подружжя проти, то розлучення допускається. У звичайному випадку оформити розлучення без згоди дружини можна тільки в судовому порядку (через суд). У деяких випадках шлюб можна розірвати в адміністративному порядку (в органах РАГС): наприклад, якщо дружина пропала безвісти або визнана недієздатною.

Можливість розірвання шлюбу з жінкою під час вагітності або до виповнення дитині одного року (або протягом року після мертвонародження) відсутня.

Розірвання шлюбу без згоди дружини через суд

Найбільш поширений спосіб отримати розлучення без згоди дружини – це звернення в судову інстанцію:

 • якщо розбіжності з приводу дітей відсутні, але дітям не виповнилось 18 років, то все одно необхідно буде звертатись до суду;
 • при невиконанні хоча б одного з цих умов шлюборозлучний процес повинен буде проходити в суді.

Суддя уважно вивчить матеріали справи, і якщо зберегти сім’ю не вдасться через процедуру примирення, то буде прийнято рішення про розірвання шлюбу. Свідоцтво про розірвання шлюбу на підставі рішення суду не видається.

Коли розлучення здійснюється в адміністративному порядку, шлюб офіційно припиняється з дати відповідного запису в книзі реєстрації актів цивільного стану. Якщо ж подружжя розлучається в судовому порядку, шлюб вважається розірваним з дня набрання чинності судового рішення.

Як розлучитися без згоди дружини?

Дружину знадобиться підготувати наступний пакет документів на розлучення, якщо дружина не згодна:

 • Позовна заява про розірвання шлюбу;
 • Квитанція про сплату судового збору (якщо немає підстав для звільнення від сплати).
 • Паспорт та код платника податків чоловіка.
 • Свідоцтво про шлюб.
 • Інформація про місце фактичного проживання чоловіка і дружини (наприклад, виписки з будинкової книги (або її копії) або довідки про місце проживання).
 • Копії всіх документів (крім квитанції, але включаючи позовну заяву) для відправки відповідачу.
 • Копії свідоцтва про народження дітей та довідки про місце їх фактичного проживання (або аналогічні батьківським виписки з будинкової книги або її копії). А за умови поділу майна – його перелік, підтвердження прав власності та довідки про заробіток обох подружжя.

Позовна заява про розлучення, якщо дружина не згодна

Позовна заява про розірвання шлюбу чоловік, який виступає в ролі позивача, подає в суд за місцем проживання дружини, яка буде відповідачем. Але якщо він за станом здоров’я або з огляду на обов’язки по вихованню дітей не може прийти до даного суду, то можна ініціювати шлюборозлучний процес і за місцем проживання чоловіка.

У разі неявки дружини на судове засідання розгляд справи може бути відкладено. Але якщо дружина була належним чином повідомлена, не повідомила про причини своєї відсутності, або суд визнав ці причини неповажними, то відповідно доі Цивільного процесуального кодексу України суддя може розглянути справу в порядку заочного розгляду справи.

Протягом місяця після прийняття судового рішення відповідачка має право оскаржити його у апеляційному суді. Якщо скаргу не буде подано у встановлений строк, то рішення суду про розірвання шлюбу вступає в законну силу. Саме воно і буде підставою для розірвання шлюбу.

Як розірвати шлюб без згоди дружини?

Якщо чоловік в заяві детально опише реальні причини, що спонукали його припинити подружні стосунки, це може дещо спростити або навіть прискорити процес розлучення.

В ході розгляду судді так чи інакше потрібно з’ясувати причини розлучення і перевірити їх достовірність.

Якщо після всебічного розгляду матеріалів справи, примирення подружжя не представляється можливим, то судовий розгляд продовжиться, і в підсумку суд прийме відповідне рішення.

Якщо ж суддя, самостійно або з ініціативи дружини, вважатиме, що ладності у відносинах подружжя є тимчасовими і можуть бути дозволені, то подружжю можуть призначити строк для примирення (одноразово або кілька разів).

При цьому судовий розгляд буде відкладено на встановлений для примирення строк. Якщо чоловік і дружина за цей час насправді порозуміються і захочуть залишитися в шлюбі, то провадження у справі про розлучення буде припинено.

Важливо відзначити, що не можна подати скаргу до апеляційного суду на відкладання розгляду справи про розірвання шлюбу у зв’язку з даною процедурою, Оскільки це не створює перешкод для подальшого руху справи.

Загальна величина одного або декількох таких строків не може бути більше шести місяців.

Визначення тривалості строку для примирення в кожній ситуації індивідуально, для нього повинні бути серйозні підстави з урахуванням всіх обставин справи.

Якщо подібна процедура здатна нашкодити, йде всупереч з інтересами дітей або самого подружжя (або просто не може принести ніякої користі), то суд не стане до неї вдаватися.

Мотиви розірвання шлюбу

Не існує будь-якого офіційного переліку підстави для обов’язкового розірвання шлюбу без згоди дружини. Але висока ймовірність, що суд розірве шлюб, якщо причиною сімейного конфлікту стали:

 • зловживання дружини наркотиками або алкоголем;
 • жорстоке поводження з дітьми та (або) навіть з чоловіком;
 • подружні зради дружини;
 • нездатність до народження дитини;
 • тривале проживання окремо;
 • наявність іншої сім’ї.

Незалежно від фактичної причини розлучення судді зазвичай використовують універсальне формулювання «неможливість подальшого спільного проживання».

Проте в окремих ситуаціях суд відмовляє в розірванні шлюбу, якщо є серйозні підстави розраховувати на відновлення нормальної спільного життя і, як наслідок, на збереження сім’ї. Зазвичай це відбувається заради дотримання інтересів неповнолітніх дітей. Але по факту такі рішення приймаються рідко, особливо при наявності переконливих доводів проти збереження шлюбу.

Розлучення в РАЦСі в односторонньому порядку

У загальних випадках, якщо один з подружжя не згоден на розлучення, процедура розірвання шлюбу проводиться в судовому порядку. Однак чинним законодавством України передбачено певні винятки. Без згоди дружини в органах ДРАЦС можна розлучитися тільки в тих випадках, якщо дружина:

 • визнана судом недієздатною;
 • визнана безвісно відсутньою за рішенням суду.

Щоб подати на розлучення без згоди дружини в адміністративному порядку, чоловікові буде необхідно з’явитися до відділу РАЦС (або за місцем реєстрації шлюбу, або за місцем свого проживання) та надати наступний перелік документів:

 • заяву про розірвання шлюбу
 • свідоцтво про шлюб;
 • квитанція або інший документ, що підтверджує факт оплати держмита розміром;
 • свій паспорт;
 • рішення суду, які підтверджують факт, що дружина недієздатна або пропала безвісти.

Процедура розірвання шлюбу буде завершена через місяць з дня подачі документів, чоловікові знадобиться повторно з’явитися в ЗАГС за свідоцтвом про розірвання шлюбу. Даний строк потрібно в тому числі для повідомлення опікуна дружини, керуючих її майном.

Послуги адвоката по сімейним справам

Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи по розлученню без згоди дружини.

Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.

За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа по розлученню без згоди дружини буде вирішена більш професіонально та швидко.

Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу по розлученню без згоди дружини.

Наш багаторічний досвід в юридичній сфері є гарантією Вашого успіху – це те, що потрібно Вам зараз для вирішення Вашої проблеми.

Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!

Зробіть перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по розлученню без згоди дружини, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримаєте відповіді на всі Ваші питання.

Сімейний адвокат в Україні

проверила Виктория Халимон 20.05.2021

 • гугл
 • Розірвання шлюбу без згоди одного з подружжя Позов про розірвання шлюбу Як розлучитись без суду Як розлучитись якщо чоловік за кордоном Розлучення без присутності одного з подружжя Розлучення за заявою одного з подружжя скільки коштує розлучення, якщо є діти
 • Терміни розірвання шлюбу
Ссылка на основную публикацию