Розлучення через інтернет

Розлучення через інтернет

Подати заяву на розлучення через онлайн можна за взаємною згодою подружжя. Через інтернет можна оформити заявку, заповнити заяви, сплатити держмито, але отримувати свідоцтво про розірвання шлюбу все одно доведеться особисто в органах ДРАЦС. Пересилання його в електронному вигляді не передбачено. Для звернення через інтернет потрібна реєстрація та підтвердження облікового запису на порталі dracs.minjust.gov.ua.

Подати документи на розлучення через інтернет за обопільною згодою можна при дотриманні наступних умов:

 • чоловік і дружина згодні розлучитися і готові подати спільну заяву;
 • у сімейної пари, яка наважилася на розлучення, немає неповнолітніх;

Слід врахувати, що наявність майнових суперечок не є перешкодою для розлучення через органи ДРАЦС, якщо у пари немає неповнолітніх дітей і кожен чоловік згоден на розлучення.

Нагадуємо, що з 27.07.2010 року свідоцтво про розірвання шлюбу (на підставі рішення суду) не видається.

Щоб мати можливість запросити послугу по розірванню шлюбу через вебпортал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» необхідно бути на ньому зареєстрованим, зайти на сайт і авторизуватися в особистому кабінеті. Обліковий запис на вебпорталі повинен бути підтвердженим.

Розлучення онлайн: як підтвердити обліковий запис

Для цього необхідно ввести ваші прізвище, ім’я, по батькові, вказати логін, під яким ви зможете користуватись сайтом, а також вказати діючу адресу електронної пошти, куди буде надіслано лист з паролем, що і буде підтвердженням реєстрації та авторизації.

Якщо в процесі роботи з сайтом виникають труднощі або питання, можна звернутися за допомогою до працівників найбличого до вас відділу ДРАЦС.

Подати заяву на розлучення через Інтернет

Якщо заяву на розлучення подається за взаємною згодою, то по суті, подружжя проходять повний цикл розлучення: від подачі заяви до отримання свідоцтва в органах ДРАЦСі, строк надання послуги становить приблизно 30 днів. Однак, для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу таки доведеться особисто звернутись до органів ДРАЦС.

Щоб подати на розлучення за взаємною згодою через портал онлайн необхідно зробити наступні кроки:

 • В каталозі вибрати розділ “Заява про державну реєстрацію розірвання шлюбу”
 • Обрати вид заяви “Про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей”;
 • Обрати необхідний орган ДРАЦС;
 • Обрати зручний день та час;
 • Заповнити відомості про чоловіка та дружину;
 • Додати (прикріпити) документи до заяви;
 • З’явитись особисто до органу ДРАЦС у вибраний вами день та час.

Заповнюються всі поля в заяві, також вказуються дані чоловіка. Після дистанційного заповнення форми необхідно відвідати відділ ДРАЦС для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу.

При розлученні кожна зі сторін сімейних відносин повинна сплатити державне мито за послугу розірвання шлюбу.

Згідно з чинним податковим законодавством, встановлено наступний розмір державного мита: 1) за взаємною згодою подружжя, яке не має неповнолітніх дітей → 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян; 2) з особами, визнаними в установленому порядку безвісно відсутніми або недієздатними → 0,03 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Як сплатити держмито онлайн при розірванні шлюбу

Сплатити держмито за розлучення онлайн можна безготівковим шляхом. Для цього передбачені наступні способи:

 • через касу банку;
 • за допомогою електронних програм (наприклад, Приват 24);
 • банківською картою (Віза, МастерКард, в тому числі можна оплачувати з банківських карт третіх осіб);
 • оплата з мобільного телефону (за допомогою NFC).

Чи можна подати на розлучення онлайн без чоловіка або дружини

Подати заяву на реєстрацію розірвання шлюбу через онлайн без чоловіка або дружини можна тільки на підставі статті 107 сімейного кодексу України, тобто на підставі рішення суду, яке вступило в законну силу. На руках повинен бути документ, який підтверджує, що друга сторона визнана недієздатною або безвісно відсутньою.

Послуги адвоката по сімейним справам

 • Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи для розлучення онлайн.
 • Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
 • За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа з розлучення онлайн буде вирішена більш професіонально та швидко.
 • Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу по розлученню онлайн.

Наш багаторічний досвід в юридичній сфері є гарантією Вашого успіху – це те, що потрібно Вам зараз для вирішення Вашої проблеми.

Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!

Зробіть перший крок до Вашої перемоги в юридичній справі по розлученню онлайн, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримаєте відповіді на всі Ваші питання.

Сімейний адвокат в Україні

 1. гугл
 2. як подати заяву на розлучення, якщо є дитина заява на розлучення зразок позовна заява про розірвання шлюбу онлайн розлучення онлайн відгуки як розлучитися з чоловіком без його згоди розлучення через суд розірвання шлюбу через рацс
 3. свідоцтво про розірвання шлюбу онлайн
 • яндекс
 • розлучення онлайн 47 214 розлучення дивитися онлайн 19 849 онлайн безкоштовно розлучення 16 073 + На розлучення подала онлайн 10 576 подати + на розлучення онлайн 10 576 розлучення дивитися онлайн безкоштовно 9 303 фільм онлайн розлучення 8 251 фільм розлучення дивитися онлайн 8 205 онлайн + в хорошій якості розлучення 7 988 розлучення онлайн безкоштовно + в хорошій якості 7 271 розлучення дивитися онлайн + в хорошій якості 6 963 розлучення читати онлайн 6 835 онлайн чесний розлучення 6 727 чесний розлучення дивитися онлайн 6 679 розлучення дивитися онлайн безкоштовно + в хорошому 6 576 розлучення дивитися онлайн безкоштовно + в хорошій якості 6 248
 • читати онлайн безкоштовно розлучення

Добавила статистику Виктория 25.05.21

АДВЕГО

розлучення 15 2.28 онлайн 13 1.97 можна 9 1.37 розлученню онлайн 9 1.37 / 2.73 шлюб 9 1.37 подать 8 1.21 розірвання 8 1.21 розірвання шлюбу 8 1.21 / 2.43 або 7 1.06 драцс 7 1.06 про 7 1.06 адвокат 5 0.76 заява 5 0.76 згода 5 0.76 про розірвання 5 0.76 / 1.52 про розірвання шлюбу 5 0.

76 / 2.28 взаємною 4 0.61 взаємною згодою 4 0.61 / 1.21 допомогий 4 0.61 заявить 4 0.61 необхідно 4 0.61 орган 4 0.61 подружжя 4 0.61 послуга 4 0.61 свідоцтва про 4 0.61 / 1.21 свідоцтва про розірвання 4 0.61 / 1.82 сплатити 4 0.61 чоловіка 4 0.61 інтернет 4 0.61 буде 3 0.46 бутить 3 0.

Читайте также:  Адвокат по налоговым делам, спорам - услуги юриста по налогам

46

всі

Проверила Викория Халимон 19.05.2021

Розлучення через інтернет Розлучення через інтернет Розлучення через інтернет Розлучення через інтернет Розлучення через інтернет Розлучення через інтернет Розлучення через інтернет Розлучення через інтернет Розлучення через інтернет

 • Аліменти
 • Блог
 • Діти
 • Зразки документів
 • Майно
 • Місто
 • Послуги
 • Про нас
 • Розлучення

Розлучення онлайн

Розлучення через інтернетРозлучення через інтернет

Розлучення через інтернет

Послуга «Розлучення онлайн»

Розірвання шлюбу в Україні на сьогоднішній день досить часте явище, обумовлене особливостями сучасного ритму життя. В даний час найбільш популярною послугою є дистанційне розірвання шлюбу, тобто оформлення розлучення онлайн.

Популярність послуги обумовлена:

 • економією часу;
 • можливістю дистанційно вирішувати виникаючі питання шлюборозлучного процесу;
 • можливістю дистанційно узгоджувати особливості і проблемні моменти з адвокатом онлайн;
 • вибір сімейного адвоката не залежить від міста проживання.

Послуга «розлучення онлайн» дозволяє в найкоротші терміни подати на розлучення, при цьому зберігається Ваша мобільність. Це економія часу, сил і енергії, необхідних для оформлення розірвання шлюбу.Кваліфікований сімейний адвокат допоможе подати на розлучення і узгодити умови шлюборозлучного процесу дистанційно і найбільш вигідно для Вас.

Розлучення через інтернет

Як подати на розлучення дистанційно — онлайн?

Що необхідно зробити, щоб оформити шлюборозлучний процес дистанційно?

Для цього слід звернутися до досвідченого сімейного адвоката, який допоможе оформити розлучення. Для того, щоб питання розірвання шлюбу стало завданням адвоката, необхідно ознайомитися і підписати договір про надання правової допомоги з адвокатом Скрябіним Олексієм Миколайовичем.

Надання правової допомоги адвоката — це передача обов’язків щодо розірвання шлюбу кваліфікованому юристу, який оформить подачу позовної заяви про розлучення і сам процес розірвання шлюбу.

Сімейний адвокат Скрябін Олексій Миколайович займається консультаціями по сімейних справах не один рік і дистанційні розлучення вважає найбільш актуальними в наш час.

Все, що необхідно зробити чоловікові або дружині — відповісти на питання, які мають значення при розірванні шлюбу та надіслати електронною поштою основні документи для розлучення у відсканованому вигляді.

Всю подальшу роботу з оформлення документів, позовної заяви щодо розірвання шлюбу — сімейний адвокат Скрябін Олексій Миколайович бере на себе. Завдяки кваліфікації та багаторічному досвіду в сфері сімейного права він з легкістю зможе оформити розлучення в Україні будь-якої складності!

Розлучення через інтернет

Як оформити розлучення через онлайн в Україні?

Послуга «Розлучення онлайн» поширюється на всі можливі варіанти розірвання шлюбу в суді або через РАЦС / ДРАЦС.Така послуга розлучення надається як громадянам України, так і для пар, які бажають подати на розлучення і не є громадянами однієї країни. Розлучення онлайн поширюється також на ті випадки, коли чоловік або дружина є іноземцями.

Розлучення через інтернет

Які види розлучення можна оформити онлайн?

Розлучення онлайн можна оформити в таких випадках:

 • розлучення в Україні з дітьми;
 • розлучення в Україні без дітей;
 • розлучення в Україні без згоди чоловіка / дружини;
 • розлучення в Україні без присутності;
 • розлучення в Україні неповнолітніх;
 • розлучення в Україні через суд;
 • розлучення в Україні через РАЦС / ДРАЦС.

Розлучення через інтернет

Юридична допомога адвоката при розлученні онлайн

Що необхідно зробити для того, щоб подати на розлучення онлайн?Для цього потрібно виконати певний ряд завдань в тандемі з сімейним адвокатом:

 • Вам слід зв’язатися з адвокатом будь-яким зручним способом онлайн;
 • Вам необхідно відправити копії документів, необхідних для розлучення. У разі втрати, необхідних для розлучення документів, вам слід звернутися до адвоката за допомогою в їх відновленні;
 • адвокат аналізує ситуацію і поштою надсилає Вам оригінал підписаного ним договору про надання послуг;
 • оплата послуг відбувається поетапно, оптимізуючи процес оформлення розлучення; — адвокат оформляє запити до установ, складає позов на розірвання шлюбу та подає в суд;
 • всі завдання виконуються у встановлені терміни;
 • Ви отримуєте документи поштою;
 • Ви чекаєте закінчення шлюборозлучного процесу, отримуючи регулярні звіти про ведення справи в електронному та телефонному режимі.

Оформити розлучення в Україні онлайн з консультацією адвоката просто. Все необхідне зробить за Вас сімейний адвокат Скрябін Олексій Миколайович.

Адвокат доб’ється розірвання шлюбу в максимально короткі терміни, переслідуючи Ваші інтереси, як позивача. При цьому юрист, безумовно, врахує всі побажання клієнта щодо конкретного випадку розірвання шлюбу та допоможе отримати рішення суду про розірвання шлюбу в найкоротші терміни.

Звертайтеся до сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича і розлучення в Україні пройде максимально швидко і комфортно для Вас!

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ:

Теги сайту rastorzhenie-braka.com.ua: розлучення онлайн, розлучення онлайн ціна, як подати заяву на розлучення онлайн, розлучення онлайн відгуки, розлучення онлайн Київ, державний реєстр розірвання шлюбу, заява на розлучення, свідоцтво про розірвання шлюбу онлайн.

Розлучення онлайн в Україні

У зв’язку зі зростаючим навантаженням на державні органи реєстрації актів громадянського стану, в Україні стало можливо подати на розлучення онлайн. Тепер ви можете відправити папери для розірвання шлюбу через веб-портал Мін’юсту.

Вам не доведеться витрачати час і сили для походу в РАЦС, щоб ініціювати процедуру. Звичайно, повністю уникнути відвідування установи не вийде, так як всі довідки і свідоцтва необхідно підтвердити оригіналами.

Проте даний сервіс істотно спрощує початок вашого розлучення.

Коли можна подати на розлучення через інтернет?

Розлучення через інтернет

 • чоловік і дружина згодні на розлучення;
 • у пари немає спільних неповнолітніх дітей.

Також почати шлюборозлучний процес через інтернет можливо якщо один з подружжя в судовому порядку був оголошений зниклим безвісти або визнаний недієздатним. Подавати заяву на розлучення онлайн подружжя може тільки за місцем спільної реєстрації або прописки одного з них. При цьому розлучитися можливо навіть при наявності майнового спору, який вирішується в окремому судовому процесі. У всіх інших випадках розірвання шлюбу відбувається через суд.

Процедура розлучення онлайн

Все що вам потрібно зробити – це зайти на спеціальний веб-ресурс «Звернення в сфері державної реєстрації актів цивільного стану», зареєструватися і подати документи. Відбувається це в декілька етапів:

 1. Первинна реєстрація на порталі – введення особистих даних і отримання пароля від аккаунта на електронну пошту.
 2. Вибір виду розлучення онлайн, який може бути – за згодою подружжя, при відсутності неповнолітніх дітей; за рішенням суду; в одноосібному порядку, якщо інший член подружжя визнаний недієздатним або безвісно відсутнім.
 3. Далі потрібно заповнити три вкладки – загальне, чоловік і дружина. У першому вікні необхідно вибрати РАГС і зручний для вас час, коли ви зможете підійти для пред’явлення оригіналів документів. У другому і третьому, просто заповнюється інформацію про подружжя.
 4. Після заповнення всіх форм до заяви необхідно прикріпити скани наступних документів – свідоцтво про одруження, паспортні дані, ІПН, рішення суду (при наявності), пільговий документ, який звільняє від сплати держ. мита (при наявності), оплачений чек державного мита за розлучення.
Читайте также:  ДТП, що робити? (покрокова інструкція)

Розлучення через інтернет

Для входу в систему вам буде потрібно електронний підпис або BankID. Сайт запросить реквізити банківської картки, таким чином идентифікувавши вашу особистість. Також необхідно сплатити держ. мито в розмірі 8,5 грн.

Терміни розлучення онлайн

Після того як ви завантажили всі необхідні документи і відправите заяву вам буде потрібно з’явитися в РАЦС з оригіналами всіх паперів. Термін розірвання шлюбу через інтернет складає мінімум 30 днів. Відлік починається з моменту подачі електронної заяви.

Після закінчення часу, яке за законом дається подружжю на примирення, чоловікові і дружині необхідно з’явитися в держ. орган для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу та проставлення штампа в паспорті. Тільки після цього розлучення вважається завершеним.

Якщо у вас виникли будь-які питання або ви не хочете займатися розірванням шлюбу особисто, то фахівці нашого веб-порталу готові допомогти. Досвідчені юристи здійснили безліч розлучень і впораються з будь-якими несподіванками. Телефонуйте нам в зручний для вас час або заповнюйте заявку онлайн. Ми завжди на зв’язку.

  • Консультація і судова стратегія
  • Квитанція для оплати судового збору
  • Відвідування суду за дорученням
  • Отримання готового рішення суду
  • Відвідування суду за дорученням
  • Отримання готового рішення суду

Куди звертатися при розлученні і який перелік документів необхідний для оформлення розлучення через ЗАГС і світовий суд? Складання заяви на розлучення і можливі причини відмови в розлученні

Коли звучить всім відомий марш Мендельсона і новоспеченим вручають молодятам свідоцтво про шлюб, звичайно, і думки не виникає про розлучення. Хоча за статистикою, приблизно 40% пар цей період переживають.

Що потрібно знати про процедуру розлучення?

Шлюборозлучний процес, згідно з чинним законодавством, відбувається двома способами:

 • Розірвання шлюбу органом влади в порядку окремого провадження — цей процес відбувається з обопільної бажанням подружжя на підставі спільної письмової заяви. При цьому максимально враховуються інтереси дитини, який буде жити з одним з батьків.
 • Розірвання шлюбу органом влади в порядку позовного виробництва — суть даного процесу полягає в подачі заяви одним з подружжя, тобто, коли другий не згоден добровільно розірвати шлюбний союз або ж, уникає реєстрації розлучення в Рагсі.

Розлучення в односторонньому порядку можливий з того самого моменту, коли один з учасників шлюбного союзу прагне продовжити життя без своєї половинки. Коли розумієш, що всі способи зберегти шлюб вичерпані, а результату немає, сам собою виникає питання: «Бути чи не бути»?

Отже, якщо все ж таки було прийнято рішення на користь розлучення, і хтось із подружжя не дає згоду на це, тоді закон дає право одному з них подати прохання в суд і в рамках правового поля вирішити цю проблему, при цьому попередньо скласти позов. Потрібно бути готовим, що односторонній процес розірвання шлюбу тягне зволікання у розгляді вимог позивача, особливо якщо є малолітні діти .

У будь-якій ситуації, перш за все, враховуються інтереси дітей, а тільки після цього — батьків.

Однак з цього приводу переживати сильно не варто, так як шлюборозлучний процес може протікати правильно при розумному підході. Перше, з чого потрібно почати — це складання позову та його реєстрація в суді однієї із сторін.

У заяві важливо чітко висловлювати свої думки про причини такого рішення, так як від цього буде залежати рішення на користь позивача по відношенню майнової дилеми і підростаючих дітей.

Куди подавати документи на розлучення: ЗАГС або суд?

Щоб прийняти правильне рішення, важливо розуміти, яка з ситуацій вимагає звернення в той чи інший орган влади. Є певні умови, які дозволять отримати розірвання шлюбу через ЗАГС:

 • пара згодна добровільно розірвати свої відносини;
 • діти старше 18 років;
 • відсутні суперечки щодо спільного стану майна;
 • один з подружжя органом влади визнаний недієздатним;
 • офіційно числиться безвісти зниклим;
 • позбавлений волі на строк не більше ніж на три роки.

Якщо ж пара полюбовно не домовилася про розірвання своїх відносин, і мають малолітніх дітей, то їм пряма дорога до судового розгляду, так як суд за подружжя вирішить наступне питання:

 • де будуть проживати діти — батька чи матері;
 • розділ майна, спільно нажитого у шлюбі.

Процедура розірвання шлюбних уз в Загсі від суду відрізняється тим, що для першого варіанту складати заяву заздалегідь не потрібно, достатньо звернутися в ЗАГС за місцем свого проживання з документами на місці заповнити всі відповідні бланки.

Як правильно подати на розлучення: покрокова інструкція

Процедура розлучення досить неприємна ситуація, яка забере чимало сил і енергії, але клопоту буде в два рази більше, якщо пара має дітей і є майно, нажите в шлюбі. Підготовка до шлюборозлучного процесу починається зі збору інформації, яка в подальшому допоможе судді правильно оцінити ситуацію і винести рішення на користь позивача.

Покрокова інструкція по подачі заяви в суд: збір інформації

 • Перше з чого варто почати — це взяття характеристики на чоловіка (дружину) на його (її) місці роботи. Зокрема, це стосується тих випадків, коли у чоловіка або дружини періодично простежується неналежну поведінку: наркотична, ігрова або алкогольна залежність.
 • Якщо в сім’ї був присутній факт насильства, важливо зібрати всі довідки, які фіксувалися правоохоронними органами, так як це прискорить процес розірвання шлюбу.
 • Ситуація стає складніше, якщо є спільна власність, оскільки передбачено, що вона між подружжям буде розділена, незалежно від того, з ким будуть проживати діти. Тому додатково збираються довідки на нерухому і рухому власність, після чого її оцінюють і переводять у грошовий еквівалент, а суддя постановить кому яке майно дістанеться.
 • Отже, як тільки питання з усіма документами вирішено, потрібно вирушати до кваліфікованого фахівця, який допоможе скласти заяву. Тут важливо розуміти, що при реєстрації позову доведеться оплачувати держмито, тому правильно складена заява — гарантія того, що його не відхилять.
Читайте также:  Тендерна документація: складаємо правильно, щоб уникнути проблем

Документи для правильного оформлення розлучення через ЗАГС

Шлюборозлучний процес можливий лише при наявності необхідних документів, таких як:

 • наявність паспорта з боку чоловіка і дружини;
 • рішення суду, що обговорюється нижче;
 • відповідний бланк для заповнення, видається Рагсом;
 • додається чек про оплату держмита.

Незважаючи на те, що процедура розлучення через ЗАГС спрощена, вона все ж вимагає певних знань в даній ситуації. Якщо подружжя розлучається при обопільній згоді, діє одна форма для заповнення, якщо заява подається без участі одного з подружжя, то для цього вже використовують іншу форму. Якщо вже є рішення суду на руках, то заповнюється форма зовсім іншого зразка.

Особливості заповнення бланків:

 • Форма бланка, коли обидва згодні на розлучення — вказують особисті персональні дані, відомості з свідоцтва про шлюб, а також прізвища, які залишать собі після розлучення чоловік і дружина. Підписують бланк обидва чоловіка, після чого здають на реєстрацію.
 • Форма бланка, коли на розлучення подає лише один з подружжя — цей бланк діє в тому випадку, якщо заяву подає один із подружжя, оскільки іншої не може бути присутнім з перерахованих вище причин. Документ містить ту ж інформацію, що і форма зазначена вище, тільки ще додаються додаткові копії рішень суду, які підтверджують ситуацію, за якої відсутня друга половина.
 • Форма бланка, коли є рішення про розлучення на руках — це заяву потрібно зареєструвати в Загсі, після чого видається документ, що підтверджує розірвання шлюбного союзу.

Отже, якщо дотримані всі норми при заповненні заяви, працівник Рагсу документа присвоює реєстраційний порядковий номер, дату і час розірвання шлюбу.

Складання заяви і подання на розлучення через суд

Якщо пару пов’язує не лише штамп у паспорті про одруження, але і діти, які не досягли повноліття, то у такої пари пряма дорога до вирішення питання через суд, навіть якщо це обопільне рішення. Для складання заяви не діє вільна форма заповнення, а лише певний бланк для заповнення, в якому потрібно вказати наступну інформацію:

 • Назва органу влади — суду.
 • Ім’я, по батькові та прізвище відповідача і позивача.
 • Дані представників, як мінімум, по одному з кожної сторони.
 • Фактична адреса проживання відповідача та позивача, їх контактні телефони.
 • Дату заповнення заяви і підпис позивача.
 • Письмово вказати причину розлучення, при цьому обґрунтувати її.

Хотілося б звернути увагу на важливі моменти, такі як:

 • При розгляді справи суд детально перевіряє копії договірних зобов’язань між подружжям щодо виховання неповнолітніх дітей.

Важливо відзначити, що до 10-річного віку дитини його постійне місце проживання визначається батьками, але при цьому враховується і його думка. А з 14 років він сам для себе може визначити, де йому жити. Тому копії письмових заяв, прикладених до основного заяви, повинні мати повну інформацію про те, що спорів про дітей подружжя не мають, а також добровільне угоду про аліменти.

 • На додаток до всього, батьки повинні між собою домовитися про обов’язки нематеріального характеру відносно дітей, тобто встановити графік спілкування з батьком, які проживають окремо, порядок виїзду дитини за межі країни, відвідування секцій і т. д.

До обов’язкових документів, які повинні бути підготовлені в потрійному примірнику, відносять:

 • копії паспортів чоловіка та дружини,
 • копію свідоцтва про народження дитини,
 • всі вищезазначені довідки, які можуть прискорити шлюборозлучний процес,
 • документи, передані до суду, повинні містити оригінал свідоцтва про одруження та чек про оплату держмита.

Один примірник віддається до суду, другий — позивачу, а третій — на руки відповідачу.

Чи можуть вам відмовити в розлученні і чому: причини

Законодавством передбачені випадки, коли чоловікові можуть відмовити в шлюборозлучному процесі. До таких ситуацій належать:

 • присутність дитини в сім’ї до одного року;
 • період вагітності дружини.

Винятки, коли суд може задовольнити заяви позивача:

 • дружина добровільно дає згоду на розлучення або ж сама його ініціює;
 • якщо позивач доведе, підтвердивши свої слова медичними дослідженнями, що дружина виношує не його дитину.

Скільки триває оформлення розлучення?

Якщо говорити про розлучення через ЗАГС, то термін розгляду заяви — 1 місяць. Протягом цього періоду подружжя можуть відкликати заяву, якщо змінили своє рішення.

Тривалість шлюборозлучного процесу при затвердженому заяві — 30 хв.

Через суд питання розглядається індивідуально по кожному випадку, і як раз від ситуації залежить, скільки часу буде виділено на розгляд справи.

Як правило, судовий процес займе за часом від одного до п’яти місяців. Якщо хтось з подружжя не згоден з рішенням, його можна оскаржити, для цього надається законом десять днів.

Скільки коштує процедура розлучення?

Фінансовий аспект в шлюборозлучної ситуації дуже важливий. Якщо питання вирішується через ЗАГС, то потрібно сплатити держмито та послуги із заповнення документів, так як інспектор оформляє всі, а позивач і відповідач ставлять свої підписи.

Якщо ж питання розглядається через суд, оплачується також держмито, згідно з регламентом цін, і якщо питання стосується майнового розділу, то сума значно збільшується. Чим більше спільно нажитого майна, тим більша буде витрачена сума на позов.

Як правильно подати на розлучення: поради юристів

Подавати позов необхідно за місцем реєстрації до суду, при цьому існують певні дні, коли приймають заяви. Звертатися при розлученні до юриста чи ні — це особиста справа кожного.

Але фахівці рекомендують хоча б на початковому етапі скористатися послугами професіоналів, так як це прискорить процес, який дозволить обійти всі підводні камені настільки делікатної ситуації, при цьому скоротити витрачений час і гроші.

Ссылка на основную публикацию