Розлучення через суд

Розлучення через суд

Розлучення через суд

З юридичної точки зору розлученням іменується припинення чинного (офіційно оформленого) шлюбу щодо подружжя.

Процес розірвання шлюбу значно полегшується, якщо сторони спільно прийшли до цього рішення і не мають спільних дітей і спільного майна, оскільки в даному випадку розлучення пройде в органах реєстрації актів цивільного стану (РАЦС). Через РАЦС можна розлучитися і при односторонньому бажанні одного з подружжя, якщо другий з них:

 • визнаний судом безвісно відсутнім;
 • є судове рішення про визнання його недієздатним.

Коли у пари є спільні неповнолітні діти, а також нажите при спільному житті майно – розірвання шлюбу можливе тільки в судовому порядку.

Також корисною інформацією на сайті “Розлучення онлайн” сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас може бути: розірвання шлюбу, підстави і порядок розірвання шлюбу, заява про розлучення, позовна заява про розірвання шлюбу, документи для розлучення, документи на розлучення через ДРАЦС, розірвання шлюбу в органах РАГСу, розлучення в односторонньому порядку, чи можна розлучитися без згоди чоловіка або дружини?

Розлучення через суд

Розірвання шлюбу через суд: підстави

Оскільки при розірванні шлюбу розглядається не тільки питання про фактичне припинення близьких відносин між колишнім подружжям, а й порушується ряд інших життєво важливих проблем: з приводу спільних дітей, майна, Сімейний кодекс України передбачив обов’язковість винесення рішення подібних питань через судовий розгляд.

Підстави розлучення в судовому порядку  (через суд), відповідно до Сімейного кодексу України, такі:

 1. одна зі сторін шлюбних відносин не погоджується на розлучення;
 2. чоловік або дружина ухиляються від приходу в РАЦС, не маючи при цьому конкретних заперечень;
 3. сімейна пара “з дітьми”, тобто має спільних неповнолітніх дітей (дитину) – незважаючи на спільну згоду розлучитися;
 4. є спір за спільним майном, яке було набуто в шлюбі.

У тому випадку, якщо незгоду з розлученням заявляє вагітна дружина або жінка, з дитиною (дітьми) віком до 1 року, позов про розлучення взагалі не підлягає розгляду судом.

ПРИКЛАД № 1

Подружжя Васюків в приймальний день звернулося до органів РАГС з питання розірвання їх шлюбного союзу.

Незважаючи на те, що чоловік і дружина  обидва хотіли розлучитися, маючи при цьому дочку 14-ти років, яка за їх взаємною згодою з урахуванням її особистої думки залишиться проживати з матір’ю, фахівець РАГСу, пославшись на Сімейний кодекс України, направив їх у районий суд для вирішення даного питання.

ПРИКЛАД № 2

Подружжя Сірко прожили в шлюбі два роки, спільного майна і загальних неповнолітніх дітей не мали. Дружина, викривши чоловіка в зраді, побажала подати на розлучення шляхом подачі заяви в ДРАЦС, однак через відсутність аналогічного бажання чоловіка шлюборозлучний процес можливий тільки через суд.

Розлучення через суд

Подати заяву та документи про розлучення при наявності дітей: куди звертатись?

Щоб уникнути повернення позовної заяви, необхідно звернути увагу на правильну підсудність, тому що позови про розлучення можуть подаватися:

 • за місцем проживання відповідача;
 • за місцем проживання позивача;

За загальними правилами подання позовної заяви, вона повинно бути подано до суду за місцем проживання відповідача. Однак відповідно до Цивільно-процесуального кодексу України є можливість направити заяву за місцем проживання позивача, якщо:

 • з позивачем проживає неповнолітня/малолітня дитина, або дитина-інвалід;
 • виїзд позивача до суду за місцем проживання відповідача важкий, зважаючи на поганий стан здоров’я позивача.

Розлучення через суд

Заява та документи на розірвання шлюбу в суді з дітьми (зразок 2022 року)

Грамотно і повно складена позовна заява дозволить уникнути в суді додаткових питань, а також запобіжить повернення позову і затягування строку розірвання шлюбу. Зразок позовної заяви.

Коштує судовий збір при подачі в суд позову про розірвання шлюбу  908 гривень (станом на 2021 рік). Ціна кожний раз змінюється, через зміну податкових мінімумів. Саме тому рекомендуємо актуалізувати дану інформацію безпосередньо перед поданням позову.

Позовна заява повинна містити:

 1. Назва та адреса суду.
 2. П.І.Б., адреса і контактний телефон позивача.
 3. П.І.Б., адреса і контактний телефон відповідача (інший член подружжя).
 4. зміст:
 5. тезовий виклад факту про укладення шлюбу;
 6. причина (мотивація) розлучення;
 7. наявність або відсутність спору про дітей і майно та короткий опис цієї суперечки по суті.
 8. Вимога позову – тобто прохання до суду про розірвання шлюбного союзу з чоловіком / дружиною.
 9. Документи, що додаються:
 • позовна заява;
 • копії паспортів та коду платника податків позивача і відповідача;
 • копії свідоцтв про народження дітей;
 • копія свідоцтва про шлюб;
 • довідки про доходи позивача та відповідача (при розгляді питання про подальше утримання дитини);
 • документи з місця проживання подружжя, їх характеристики з місця роботи (якщо сторони не вирішили питання, з ким залишиться проживати дитина);
 • шлюбний договір (при наявності), документи на майно (якщо мова піде про його розподіл);
 • Квитанція про сплату судового збору у розмірі 908 гривень (станом на 2021 рік).

Не варто турбуватися, якщо при подачі позову з якоїсь причини додані не всі документи. Відсутні документи, що мають відношення до питань, що розглядаються, при необхідності їх попросить донести помічник судді або сам суддя в судовому засіданні.

Звертаючись з позовною заявою про розірвання шлюбу до суду пам’ятайте, що моментом припинення шлюбного союзу стане день набрання рішенням суду законної сили.

Я та чоловік хочемо розлучитись та він наполягає на тому, щоб наша спільна дитина залишилась із ним. Чи дозволить йому суд залишити дитину собі? Суд у своїх рішеннях керується в першу чергу інтересами дитину, тому коли суд вирішує з ким з батьків залишити дитину перевіряється перелік факторів (характеристика батька, наявніть житла, згубних звичок, віднощення з дитиною тощо). Якщо ви порядна жінка, то суд надасть Вам перевагу у залишенні дитину. Як можна повернути позов про розлучення? Закон дає право позивачу залишити свій позов про розлучення без розгляду та закрити цивільну справу. Для цього потрібно написати відповідно заяву і подати її судді, який розглядає справу. Чи можливо не приймати участь у розлученні через суд? Я перебуваю поза кордоном, однак хочу терміново розлучитися. Так, Ваші інетереси може представляти досвідчений сімейний адвокат. Для цього лише потрібно звернутись до нього і укласти договір. Який у Вас досвід роботи у сімейних справах? Наша юридична компанія успішно практикує на ринку юридичних послуг з 2007 року. Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії? Вартість послуг залежить від складності та специфіки конкретної сімейної справи. Наші ціни є доступними, конкурентними і завжди окупаються для наших Клієнтів.

Якщо стаття “Розлучення через суд” була корисною для Вас – ставте лайк. Ми будемо надавати Вам найбільш актуальну і корисну інформацію в сфері сімейного права, а також про актуальні зміни в законодавстві України.

Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:

rozluchennya-onlain.com.ua

 • Гугл
 • позовна заява про розірвання шлюбу онлайн
 • розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя
 • позовна заява про розірвання шлюбу з неповнолітніми дітьми
 • порядок розірвання шлюбу
 • розірвання шлюбу через рацс
 • рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили
 • підстави розірвання шлюбу
 • державний реєстр
 • ЯНДЕКС
 • розлучення через суд
 • розлучення через суд 2021
 • скільки коштує розлучення через суд
 • розлучення через суд ціна
 • розлучення без згоди одного з подружжя
 • розлучення через суд з дітьми
 • розлучення онлайн 2021
 • АДВЕГО
Читайте также:  Зразок заяви про апеляційне оскарження рішення суду та окремої ухвали
про 16 2.26
суд 13 1.84
розлучення 8 1.13
шлюб 8 1.13
дітей 7 0.99
позивача 7 0.99
якщо 7 0.99
відповідача 6 0.85
подружжя 6 0.85
проживання 6 0.85
розірвання 6 0.85

перевірив Валерій 25.05.2021

Розлучення через суд: порядок оформлення та строки

Чинним законодавством України передбачена можливість розірвання шлюбу судом в порядку окремого (на підставі спільної заяви подружжя, які мають неповнолітніх дітей) або позовного (на підставі позову про розлучення, поданого одним з подружжя) провадження.

Як розірвати шлюб, якщо чоловік і дружина згодні на розлучення, але є неповнолітні діти?

Саме за таких обставин і доречний розгляд справи в порядку окремого провадження, що істотно полегшує процедуру розлучення і звільняє подружжя від необхідності багаторазового відвідування суду. При цьому потрібно дотримуватися правил, перелічених нижче.

Спільно із заявою про припинення шлюбу в суд обов’язково подається письмовий договір про те, з ким із батьків будуть проживати діти після розлучення, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя і вихованні братиме мати або батько, який проживає окремо. Крім того, в зазначеному договорі можна прописати обов’язок того з батьків, з ким залишаться діти, не перешкоджати другому в реалізації своїх батьківських прав та обов’язків щодо малечі.

Діти, які досягли чотирнадцятирічного віку, мають право самостійно визначати своє місце проживання після розірвання батьками шлюбу (ч. 3 ст. 160 Сімейного кодексу України).

Як зобов’язати батька платити аліменти?

Частиною 2 статті 109 Сімейного кодексу України передбачено, що між батьками може бути укладений договір про сплату і встановлення розміру аліментів на дитину, який повинен бути нотаріально посвідчений. Це є гарантією того, що в разі невиконання даної угоди, грошові кошти з боржника можуть бути отримані на підставі виконавчого напису нотаріуса, який дозволяє стягнути аліменти в примусовому порядку.

Відповідно до підпункту 4.15 пункту 4 глави 5 розділу II «Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України» №296 / 5, умови угоди про сплату аліментів на дитину повинні визначати суму, терміни, а також порядок виплати та підстави цільового використання аліментів. При цьому не допускається порушення прав дитини, закріплених Сімейним кодексом.

Скільки часу займає розлучення в Україні?

Термін процедури розірвання шлюбу за спільною згодою чоловіка і дружини — один місяць. Протягом цього періоду подружжя має право відкликати свою заяву.

Тривалість судового процесу розлучення за відсутності згоди другого з подружжя на розірвання шлюбу — кілька місяців.

Кваліфікований сімейний юрист або адвокат може змінити тривалість розгляду, як у більшу, так і в меншу сторону (простіше кажучи, затягнути або прискорити розлучення).

Що робити, якщо чоловік або дружина проти розлучення?

В даному випадку частиною 1 статті 110 Сімейного кодексу передбачена можливість розірвання шлюбних відносин з ініціативи одного з подружжя. Для цього необхідно звернутися до суду з позовною заявою про розлучення.

Подібні справи пов’язані з низкою об’єктивних труднощів, проте важливо розуміти, що другий з подружжя не може перешкодити розірванню шлюбу в судовому порядку — тільки затягнути прийняття рішення.

Іншими словами, незгода дружини або чоловіка на розлучення не означає його неможливість, але слід бути готовим до надання терміну для примирення.

Які документи потрібні для розлучення через суд?

Перелік необхідних для розірвання шлюбу документів зазначено нижче:

 • позовна заява про розлучення (два примірники)
 • копія свідоцтва про народження дитини
 • квитанція про оплату судового збору
 • оригінал свідоцтва про шлюб
 • копія паспорта позивача

До якого суду звертатися для розірвання шлюбу?

Позовні заяви про розірвання шлюбу подаються до суду за місцем проживання відповідача. Виняток становлять позови, подані відповідно до статті 110 Цивільного процесуального кодексу, де район подання позовної заяви (підсудність справи) визначається за вибором позивача.

Так, на підставі вищевказаної правової норми, позовні заяви про розлучення можуть подаватися до суду за місцем проживання дружини або чоловіка, якщо під їх опікою знаходяться малолітні або неповнолітні діти, а також коли цього вимагає стан здоров’я заявника або інші поважні причини.

Яка вартість розлучення через суд у 2017 році?

Основними статтями витрат в процесі розлучення є оплата послуг адвоката або юриста по сімейних справах, а також сума судового збору за подачу позову. Таким чином, ціна розірвання шлюбу залежить від ряду факторів.

Коли розлучення неможливе?

На законодавчому рівні закріплена заборона на розірвання шлюбу в Україні під час вагітності дружини і протягом одного року з моменту народження дитини. Однак тут є ряд винятків — розлучитися з вагітною дружиною або при наявності дітей до 1 року можна в зазначених нижче випадках (передбачені частинами 2, 3, 4 ст. 110 «Сімейного кодексу»):

 • відомості про чоловіка як батька дитини виключено із свідоцтва про народження дитини
 • протиправна поведінка щодо другого з подружжя (склад злочину)
 • батьківство зачатої або народженої дитини визнане іншим чоловіком

Як розлучитися з іноземцем в Україні?

Порядок розірвання шлюбу з іноземним громадянином аналогічний процедурі розлучення з громадянами України, яка детально описана вище. Проте характерною особливістю є складність повідомлення іноземця про дату і час слухання справи. Це, в свою чергу, призводить до збільшення тривалості процесу розірвання шлюбу.

Розлучення з іноземними громадянами передбачає можливість пред’явлення позову за останнім відомим місцем проживання в Україні.

У деяких ситуаціях, для прискорення процедури доцільно застосовувати такі способи сповіщення відповідача: відправка повістки кур’єрською службою доставки; повідомлення сторони через офіційні ЗМІ; доведення інформації про судовий розгляд через консульські установи.

Як скласти позовну заяву про розлучення до суду?

Приклад позову про розірвання шлюбу в судовому порядку, за наявності дітей, представлений нижче.

Розлучення через судИсточник: lawportal.com.ua

Порядок розлучення через суд в Україні

Розлучення через суд

Реаліями сьогодення є те, що велика кількість подружніх пар приймають рішення про скасування свого сімейного союзу. Причини на те можуть буди дуже різноманітними, але результат завжди один: життя дружини та чоловіка різко змінюється, а їхні діти повинні звикати до нового порядку спілкування з батьками.

Розлучення через суд потрібно лише тоді, коли пара не може досягти згоди або якщо в шлюбі була народжена спільна дитина, яка ще не досягла повноліття. В іншому разі сімейний союз може бути скасований у РАЦС.

Розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя

При зверненні до судових організацій існує декілька шляхів рішення даного сімейного конфлікту. Перший — коли екс-подружжя досягло спільного рішення щодо розлучення, але в сім’ї є мала дитина. В такому разі проводиться розглядання питання в порядку окремого провадження. Суду повинні бути надані:

 • заява від обох сторін (спільна), де зазначається, що чоловік та дружина досягли згоди у питанні розлучення;
 • договір про подальше проживання дитини. В ньому визначається з ким з батьків надалі буде жити неповнолітній член сім’ї;
 • нотаріально засвідчений договір про розмір аліментних виплат та їх періодичність.

Тільки після цього буде проведено ряд перевірок, які дадуть змогу суду визначитись з кінцевим рішенням. Така процедура розлучення через суд в середньому займає місяць. Якщо суд вирішить, що права та свободи членів колишньої сім’ї не порушені, то шлюб буде скасовано.

Розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя

Другий варіант – коли до суду позовну заяву про розірвання шлюбу подає один член сім’ї. Позивач повинен вказати:

 • дату та місце укладання подружнього союзу;
 • наявність спільних неповнолітніх дітей;
 • причини, що викликали таку необхідність.
Читайте также:  Підстави припинення шлюбу

В такому випадку справа розглядається в позовному порядку. Для початку позивач повинен зібрати та надати документи для розлучення в судовому порядку:

 • заповнений у двох примірниках бланк заяви;
 • квитанція про сплату судового збору;
 • паспорт позивача, свідоцтва дітей та про шлюб.

Для прискорення процесу розглядання також можна зібрати та інші документи, що будуть слугувати доказами на користь позивача.

Щоб полегшити собі цю задачу та забезпечити юридичну підтримку, можна звернутися до адвоката по розлученню https://www.baf.kiev.ua/uk/poslygi/rozirvannya-shlyubu-rozluchennya. Цей фахівець пояснить всі права та обов’язки клієнта, допоможе зорієнтуватися під час збору документів, а також попередить неправомірні дії другої сторони.

РозірванняШлюбу.Online

У випадку, коли у сімейної пари є діти до 18 років або ж спільних дітей немає, але один з подружжя бажає розлучитися, а інший прагне зберегти шлюб, єдине можливе розлучення через суд (Сімейний Кодекс України).

За відсутності дітей позовна заява на розірвання шлюбу через суд подається до місцевого загального суду за місцем проживання чи перебування відповідача. Якщо подружжя має спільних дітей, які не досягли повнолітті, позов подається до суду за місцем реєстрації відповідача або позивача – на вибір останнього.

Позов про розлучення через суд з особою, яка тимчасово не проживає на території України або місце перебування якої невідоме, можна подати за місцем знаходження її майна або за останнім місцем проживання.

Важливо! Позов на розлучення через суд не може бути подано під час вагітності та допоки дитина не досягне однорічного віку. Однак можливі виключення, коли:

 • один з подружжя вчинив неправомірну дію по відношенню до іншого з подружжя або дитини
 • батьківство зачатої або народженої дитини визнане іншою особою
 • інформацію про батька дитини, виключено судом з активного запису про народження.

Що має містити позовна заява на розлучення через суд

 • назва суду
 • персональні дані позивача, відповідача та представника позивача (якщо заява подається через представника), а саме: прізвище, ім'я, по батькові, адреса проживання, номери телефонів, при умові, що такі відомі.
 • перелік позовних вимог та їх обґрунтування. Вказується дата та місце реєстрації шлюбу, період, з якого подружжя не проживає разом або не веде спільне господарство, причини розірвання шлюбу, вимоги щодо поділу набутого під час шлюбу майна та інші вимоги, які можуть бути розглянуті під час судового слухання.
 • докази, що підтверджують факти, вказані в позовній заяві на розлучення через суд. Як правило, пояснень позивача у справі достатньо інших документів чи доказів пред’являти не потрібно.

Якщо позов на розірвання шлюбу через суд подається через представника, до заяви на розлучення через суд має бути прикріплена нотаріально завірена довіреність, чи інший документ, що підтверджує його повноваження.

Перелік документів, які прикріплюються до заяви про розлучення через суд

До позовної заяви на розлучення через суд прикріплюються такі документи:

 • оригінал свідоцтва про шлюб
 • копія паспорта та ідентифікаційного коду позивача
 • копія свідоцтва про народження, якщо є дитина/діти
 • квитанція про сплату судового збору (оригінал)
 • копія позову на розірвання шлюбу через суд з додатками для відповідача

Онлайн заява на розлучення через суд

Спростити такий процес, як розлучення через суд — швидко сформувати потрібний пакет документів і отримати чек лист своїх дій можна за допомогою сервісу «Розірвання Браку Онлайн».

Для цього досить зайти на сайт, відповісти на поставлені питання і отримати готові документи для розірвання шлюбу через суд за все через 10-20 хвилин після подачі заявки.

Вам залишиться тільки відправити або подати їх до потрібного суду.

Перший крок до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро

Отримайте документи онлайн зі знижкою 50% за 499 грн 1000 грн

Подайте до суду Укрпоштою

Згода партнера необов’язкова

Скільки коштує розлучення через суд в Україні — Юридична компанія ENTIRE

Скільки коштує розлучення через суд в Україні, – актуальне питання для тих, у кого попереду процес розлучення. Ціна питання передбачає не розподіл майна, а власне юридичну процедуру, яка необхідна для розірвання шлюбу. Важливо знати, кому і за що необхідно платити, яких витрат можна уникнути, а також як заздалегідь визначити загальну вартість розлучення через суд.

Скільки коштує розлучення в суді: що формує ціну в Україні

Сума витрачених фінансів на процес розлучення в Україні формується з судового збору («держмито»), і за необхідності – оплати послуг адвоката, який представлятиме Ваші інтереси та супроводжуватиме саму процедуру.

Сплата судового збору обов'язкова: саме він спочатку визначає, скільки коштує розлучення через суд в Україні, в залежності від того, чи буде розглядатися розподіл майна одночасно з розірванням шлюбу, або лише завершення офіційних відносин. До суми не враховані послуги юриста: держмито є лише запорукою того, що справа буде розглянута в судовій інстанції.

Судовий збір є фіксованою цифрою, яка формується законодавчо прийнятим в Україні прожитковим мінімумом для дієздатної особи на перше число відповідного року, коли відбулось звернення до суду.

Тому, з кожним підвищенням урядом даного мінімуму, те, скільки коштує подати на розлучення через суд, буде також збільшуватися в ціні. Наприклад, у 2021 році судовий збір за розірвання шлюбу становить 908 грн, але при подальшому зростанні рівня прожиткового мінімуму в Україні збір зросте пропорційно.

Крім того, скільки коштує подати заяву в суд на розлучення, важливо знати та про необхідність своєчасної оплати. Квитанцію про внесення держмита прикріплюють до пакета документів при поданні заяви. Вона є обов'язковою умовою для призначення судового засідання.

Офіційна цифра, скільки коштує розлучення, враховує лише держмито. В Україні не передбачена допомога юриста від держави при процесі розірвання шлюбу, тому його послуги оплачуються в приватному порядку.

Скільки коштує розлучення через суд з послугами адвоката?

Немає фіксованої вартості, скільки коштує розлучення в Україні через суд з супроводом адвоката. Кожна юридична компанія або адвокат може проводити власну цінову політику. Але найвища вартість не завжди є гарантією високої кваліфікації: часто дуже високу ціну в Україні пропонують компанії, відомі резонансними судовими справами.

 • Дізнаватися, скільки коштує розлучення через суд в Україні з бюджетною допомогою юриста, також невигідно: мінімальні ціни пропонують початківці або недосвідчені фахівці, для яких дані судові розгляди стають першими етапами розвитку кар'єри.
 • Тому наша юридична компанія «ENTIRE» надає клієнтам оптимальні пропозиції, скільки коштує розлучення в суді з супроводом профільного фахівця.
 • Щоб вибрати юридичну компанію з відмінним поєднанням якості роботи, кваліфікацією і тим, скільки коштує розлучення через суд в Україні, потрібно звернути увагу на наступні чинники:
 • досвід роботи. Наприклад, наша компанія «ENTIRE» вже багато років надає послуги в різних сферах юридичної допомоги та захисту, що дозволяє постійно вдосконалювати кваліфікацію, бути інформованими про актуальні зміни в законодавстві України та т.і.;
 • індивідуальний підхід до проблеми. У кожного клієнта різні обставини, і абсолютно ідентичні ситуації зустрічаються досить рідко. Тому те, скільки коштує розлучення через суд в Україні, має безпосередньо залежати від обсягу роботи адвоката;
 • наявність первинної безкоштовної консультації. В ціну послуги не повинно бути включено знайомство клієнта з юристом, під час якого фахівець дізнається про особливості проблеми та пропонує варіанти співпраці. Адже на даному етапі лише обговорюється питання, скільки коштує розлучення в суді;
 • відгуки про роботу. Серед клієнтів можуть бути різні люди з різними ситуаціями, але всі вони повинні відмінно оцінити якість послуг. Незалежно від того, скільки коштує розлучення через суд, професіоналізм юриста проявляється в досягненні максимальної вигоди для клієнта.
Читайте также:  Що робити коли отримали неякісну медичну послугу?

Ціна повинна відповідати обсягу наданих послуг, кваліфікації юриста, а також складності процесу. Тому, перш ніж визначити, скільки коштує розлучення в Україні через суд, співробітнику юридичної компанії потрібно ознайомитися з ситуацією клієнта.

Розлучення через суд: скільки коштує послуга юриста?

Щоб точно дізнатися, скільки коштує розлучення через суд з підтримкою юриста, ЮК «ENTIRE» пропонує звернутися за безкоштовною консультацією.

Вона триває 5 хвилин, і цього достатньо, щоб розрахувати кількість часу, необхідного юристу для супроводу процесу, представлення інтересів клієнта в суді.

Не має значення, скільки коштує розлучення в Україні через суд: фахівець ЮК «ENTIRE» допоможе обрати оптимальний пакет послуг, щоб не було необхідності переплачувати.

Клієнт дізнається ціну заздалегідь, що гарантує прозорість співпраці, і чесність з боку юридичної компанії. Наші умови – одні з найбільш вигідних, адже вигідна ціна того, скільки коштує розлучення через суд, поєднується з високою кваліфікацією і максимальною результативністю.

Наші юристи розуміють, що за суму, скільки коштує розлучення в суді за допомогою адвоката, клієнт планує отримати як швидкий результат, так і мінімальні витрати особистого часу, відсутність зайвих хвилювань.

Нема потреби дізнаватися, скільки коштує розлучення через суд в Україні: ми гарантуємо, що ціна буде залежати лише від виконаних завдань. Наші клієнти оплачують зазначені юридичні послуги, – консультації, підготовку документів і т.д., а не загальні абстрактні формулювання. Це гарантує довіру до фахівців, а також відсутність зайвих витрат.

Подати до суду на розлучення

 • є малолітня дитина, яка не досягла 18 років;
 • чоловік або дружина не бажає розривати відносини.

Але тут же виникає питання:

Як подати до суду на розлучення? Послідовність дій?

 • Отже, якщо у Вас є обставини, які зобов'язують подати заяву на розлучення до суду, вирішити Ваше питання можна в п'ять кроків.
 • Почніть з обмірковування того, яких наслідків Ви хочете домогтися і що отримати при розлученні і написання позову на розлучення.
 • Продумайте:
 • чи хочете повернутися до дошлюбного прізвища?
 • чи є суперечки щодо розділу придбаної техніки, меблів, об'єктів нерухомості, спільного бізнесу і т.п.?
 • чи узгоджено місце проживання дитини?

Зазвичай разом з розлученням можна вирішити такі питання:

 • аліменти на дітей, місце їх подальшого проживання;
 • розділ спірного майна (квартира, машина, побутова техніка, меблі) та ін.

5 КРОКІВ, ЩО ВИРІШАТЬ ВАШЕ ПИТАННЯ

КРОК 1. ЗБИРАЄМО ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РОЗЛУЧЕННЯ

Якщо Ви прийняли рішення, обміркували його і готові подати позовну заяву про розлучення — запасіться терпінням і зосередьтеся. Оформити документи нескладно, але потрібна уважність і послідовність дій.

Документи, необхідні для розлучення зібрати не складно. Для подачі позову необхідно мати копії сторінок паспорта позивача і відповідача, копії ідентифікаційних кодів і оригінал свідоцтва про шлюб. Додатково можуть знадобитися копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей і відомості про право власності на майна.

КРОК 2. СКЛАДАЄМО ПОЗОВ ДО СУДУ

Після збору документів необхідно скласти текст позову. Зосередьтеся, адже якісно складений позов — запорука успішного вирішення питання.

Викладіть факти, опишіть, чому вважаєте розлучення обгрунтованим, вкажіть причини для розірвання шлюбу. Найбільш обґрунтована позиція допоможе уникнути призначення періоду на примирення, який може призначає суд (від 1-го до 6-ти місяців).

Тому кожну свою тезу необхідно підкріпити доказами. Вичерпного переліку додатків до позову не існує. Доведеться продумати їх самостійно або з юристом.

Аналіз практики показує, що документами, які доповнюють позов можуть бути довідки, характеристики та ін.

Наприклад. У заяві про розлучення зустрічається фраза «дитина проживає разом зі мною і перебуває на моєму утриманні». Для того щоб це була не просто фраза — прикладіть довідку про проживання дитини або будь-який інший документ, що підтверджує Ваші слова.

Як оформити розлучення через суд

Як ми бачимо з юридичної практики, більшість справ з розірвання шлюбу проходять через стадію судового розгляду. Як правило, з’являється думка, що розлучення через суд – це досить довготривалий процес, але, в залежності від обставин, мова може йти й про те, що строки бувають досить стислі.

Однак, не варто виключати й такі ситуації, коли процес розгляду може затягтись на значний проміжок часу. Це відбувається, перш за все, через те, що одна зі сторін перешкоджає розвитку справи, і поруч немає дійсно досвідченого адвоката, який знає, що робити за тих чи інших обставин.

Юристи компанії «Касьяненко і партнери» допоможуть вам уникнути подібного розвитку подій.

Досвідчений юрист/адвокат допоможе й у випадку, коли потрібно правильно скласти позовну заяву про розірвання шлюбу.

Вимоги не тільки потрібно правильно оформити, але і підготувати аргументи на користь необхідності розлучення.

Звичайно, зараз у мережі можна знайти величезну кількість інформації на цю тему, але подібним чином ви будете завжди отримувати шаблонний, а не індивідуальний підхід до справи.

Як відбувається розлучення через суд?

Адвокати розглядають дві процедури:

 • подання позову;
 • подання спільної з вашим чоловіком/жінкою заяви.

Відмінності досить прості: у першому випадку члени подружжя не мають спільного бажання розлучатися, в другому – вони все обговорили та згодні офіційно розірвати відносини.

Під час розгляду суд може звертати увагу не лише на докази відповідача чи позивача, але і звернутися за допомогою до свідків у справі. Після розгляду усіх аргументів суд може дати подружжю час на примирення або ж негайно розірвати шлюб.

Якщо в родині є діти, то їх інтереси також будуть розглянуті у суді, на вирішення залишається також питання про те з ким залишаться проживати діти, і як інший член подружжя буде брати участь у їх житті.

Важливо зазначити, що шлюб неможливо розірвати, у випадку, якщо:

 • жінка перебуває у стані вагітності;
 • дитині ще не виповнився один рік.

Але і ці умови не є категоричними, якщо:

 • існує факт протиправних дій зі боку одного з членів подружжя;
 • присутній факт кримінального злочину;
 • якщо батьківство дитини було оскаржено;
 • якщо батьківство визнає третя особа.

В останньому випадку батько може подати позов про розірвання шлюбу  ще до того моменту, як дитині виповниться один рік.

Якщо члени подружжя погоджуються на розлучення, справа вирішується значно швидше. Суд повинен пересвідчитися, що подружжя дійсно хоче розірвати відносини, і що члени подружжя вирішили, як будуть виховувати дітей. При цьому подружжя знаходиться по один бік барикад і їх інтереси не повинні бути обмежені.

Судочинство з питань розлучень в наші часи не підлягає під стягнення державного мита. Зараз, щоб подати позов, досить надати квитанцію, яка б засвідчувала б факт сплати судового збору. Вартість судового збору при судовому позові, вище ніж у випадку, коли подружжя подає спільну заяву.

Ссылка на основную публикацию