Розлучення онлайн через рацс

Розлучення онлайн через РАЦС

 • По-перше, це швидко – мінімальні терміни припинення шлюбу.
 • По-друге, просто – не потрібно збирати величезний пакет документів.
 • По-третє, відсутність значних витрат.

Коли можливо розлучитися через РАЦС

Для того щоб подружжя могло без проблем припинити шлюб через РАЦС необхідне виконання двох умов:

 1. У них не повинно бути спільних дітей, які не досягли вісімнадцятиріччя.
 2. Кожен із подружжя має бути згоден розійтися.

У разі якщо хоча б одна з цих умов не виконується, пара може розлучитися тільки через суд. При чому діти повинні бути саме спільні. Якщо у одного з подружжя є дитина від попереднього шлюбу, не всиновлена ​​іншим, то ця обставина не враховується і можна сміливо йти в РАЦС.

Другою важливою умовою є згода пари розійтися. Підтверджується вона заповненням спільної заяви на розлучення. Якщо хтось не хоче розривати шлюб, то тоді виникає спірна ситуація, яка вирішується тільки через суд.

Крім тог, варто відзначити, що існують ситуації, коли розлучення через РАЦС можливе без згоди іншого з подружжя і не залежить від наявності спільних нащадків. До таких випадків можна віднести:

 • визнання недієздатності когось з подружжя;
 • смерть чоловіка;
 • визнання когось з подружжя безвісно відсутнім;
 • тюремний термін тривалістю понад 3 роки.

Процедура розлучення

Розлучення онлайн через РАЦС

 • цивільні паспорти;
 • свідоцтво про одруження;
 • заяву на розлучення, що заповнюється подружжям.

Якщо хтось з подружжя не може з’явитися в призначений термін, то потрібно щоб він заповнив свою частину заяву заздалегідь. Але в цьому випадку підпис відсутнього особи засвідчується нотаріально.

Після подачі всіх документів, співробітниками РАЦСу призначається дата реєстрації розірвання шлюбу. У більшості випадків не раніше ніж через місяць. Це так званий термін на примирення, який дається парі за законом.

У разі якщо подружжя так і не прийшли до взаєморозуміння, в призначену дату вони приходять і остаточно розлучаються.

По завершенні всіх процедурних маніпуляцій колишнім чоловікові і дружині ставляться відмітки про припинення шлюбу в паспорті і видаються відповідні свідоцтва.

  • Консультація і судова стратегія
  • Квитанція для оплати судового збору
  • Відвідування суду за дорученням
  • Отримання готового рішення суду
  • Відвідування суду за дорученням
  • Отримання готового рішення суду

Способи та підстави для розірвання шлюбу

Розлучення онлайн через РАЦСПодружжя, у зв’язку з деякими обставинами, приходить до рішення розірвати шлюб. Є можливість розлучитися через РАЦС мирно або звернутися до суду.

Розлучення через РАЦС

Звісно, якщо є спільна згода припинити шлюб та за відсутності дітей у подружжя чи вагітності дружини, це зробити досить просто. Потрібно звернутися подружжю разом в РАЦС та написати заяву про розірвання шлюбу. Кожному з подружжя надається окремий бланк заяви.

Після подання заяви проходить місяць. За цей час хтось із подружжя має можливість передумати та забрати свою заяву. В тому випадку, якщо за цей термін ніхто з пари не змінив свою думку, то пара з’являється в РАЦС в призначений попередньо день та час, щоб зареєструвати розірвання шлюбу.

Можливо подати онлайн документи на розлучення. Є можливість подання заяви через Інтернет в електронному форматі. Насамперед варто записатися до РАЦСу і можна поставити питання консультантам.

Розлучення через суд

Можливим є розлучення в судовому порядку. Позовну заяву до суду пише один з подружжя. Це є можливим не зважаючи на категоричну відмову розлучатися іншого з подружжя.

Позивачеві варто представити суду вагомі докази того, що збереження шлюбу неможливе. Для консультації юриста чи адвоката з приводу розлучення, можна скористатися сервісом юридичних послуг https://consultant.net.ua/, завантажити мобільний додаток та отримати відповіді професіонала.

Важливі причини для розлучення:

 • алкоголізм чи наркотична залежність когось із подружжя, супротив лікуватися, що може бути небезпечним для малолітніх дітей, якщо вони є у пари;
 • неприпустима поведінка когось із подружжя, яка завдає стресу дітям та іншому із подружжя;
 • уникання чоловіком забезпечення сім’ї в фінансовому плані, передусім тоді, коли дружина вагітна чи є маленькі діти, оскільки в такій ситуації жінка не спроможна заробляти гроші для себе і дитини;
 • проблеми в сексуальному житті пари, що характеризуються зрадою чи відсутністю потягу;
 • власні мотиви, такі як неповага, недовіра, ворожість, збайдужіння.

Щоб підготувати позовну заяву, необхідно володіти інформацією про адресу реєстрації іншого з подружжя чи адресу тієї установи, в якій працює.

Потрібно з позовом надати підтвердження, що сплачений судовий збір. Він складає 40% від прожиткового мінімуму.

Розірвання шлюбу здійснюється судом, якщо є малолітні діти в пари.

Є два випадки, коли позов про розірвання шлюбу не приймає суд. По-перше, якщо вагітна дружина. По-друге, якщо з народження дитини не минув 1 рік. Однак і тут існують винятки. В разі вчинення злочину одним з подружжя стосовно іншого чи їхніх дітей. А також якщо з актового запису про народження дитини видалені відомості про батька.

Етапи шлюборозлучного процесу

Судове засідання призначається суддею через місяць після подання заяви. Пара сповіщає про час та дату засідання. Розлучення відкладається, якщо хтось із подружжя не навідується у суд та не повідомляє причину цього.

Один із подружжя може просити про примирення. Коли воно відповідає інтересам іншого з подружжя та дітей, суддя може задовольнити такий запит.

Коли буде підтверджено, що збереження сім’ї не відповідає інтересам одного з подружжя чи дітей, то суддя приймає рішення про розірвання шлюбу.

Юридичний довідник онлайн

 • Під розлученням у цій публікації розуміється припинення сімейних правовідносин між подружжям шляхом розірвання шлюбу.
 • Підставами припинення шлюбу, окрім його розірвання є також смерть чоловіка або дружини, а також оголошення його померлим, які не будуть розглядатися у цій публікації.
 • Шлюб також може розриватися в односторонньому порядку за заявою одного із подружжя у разі визнання другого недієздатним або безвісно відсутнім, що також не розглядатимуться у цій публікації.

Отже, розлучитися можна в адміністративному або в судовому порядку. Отже.

Адміністративний порядок розлучення

Адміністративний порядок передбачає розірвання шлюбу органом реєстрації актів цивільного стану (РАЦС).

Ця процедура є простою та не дорогою. Представники РАЦСу не стануть вимагати доказів до збереження сім’ї, не з’ясовуватимуть причини розлучення та не вживатимуть заходів з примирення.

Але ця процедура може бути виконана за таких умов: і) у подружжя не має дітей; іі) згода на розірвання шлюбу є взаємною, про що подано заяву.

Заява подається до РАЦСу за місцем проживання подружжя або одного із них. Коли ж один з них не може з поважних причин (тривале відрядження, тяжка хвороба, проживання в іншій місцевості) подати заяву особисто, другий з них може подати від його імені нотаріально засвідчену, чи прирівняну до нотаріальної, заяву.

Розірвання шлюбу відбудеться через 1 місяць від подання заяви, при умові, що заявники її не відкличуть. Здійснюється це в присутності обох або одного із подружжя.

У випадку, коли ніхто з подружжя не зможе з’явитися в зазначений день до органу РАЦСу, то слід про це зазначити в заяві. В такому разі дата розірвання шлюбу переноситься на іншу дату, але не більш ніж на рік від дати подання заяви.

 1. Якщо з невідомих причин ніхто не з’явиться до РАЦСу в дату розірвання шлюбу та протягом 3 місяців від подання заяви не повідомить причину неявки, заява втратить чинність і шлюб не буде розірваним.
 2. Судовий порядок розлучення
 3. У випадку відсутності умов, за наявності яких РАЦС може розірвати шлюб, а саме: подружжя має дітей або хтось із них не надав згоди розірвати шлюб, або за відсутності заперечень проти його розірвання ухиляється подати заяву до РАЦСу, шлюб розривається через суд.
 4. Через суд шлюб розривається двома шляхами: позовне провадження або ж окреме провадження.
 5. За наявності дітей та спільної згоди подружжя, вони можуть подати заяву до суду, який розглядатиме її в окремому провадженні, що є простішим та швидшим за позовне.
 6. Разом із заявою, подається нотаріально посвідчений договір, де сторони мають встановити з ким із батьків проживатимуть діти, умови здійснення особистого виховання та матеріального забезпечення того з батьків, хто житиме окремо.

Умови про сплату аліментів можуть бути включеними до зазначеного договору або регулюватися окремим договором про сплату аліментів. Про такий договір можете окремо прочитати в публікації «Договір про сплату аліментів на дитину».

 • При умові, що заява відповідатиме справжній волі обох із подружжя та розірвання шлюбу не призведе до порушення майнових та(або) особистих прав обох з подружжя та дітей, суд, протягом 1 місяця від подання заяви, ухвалить рішення про її задоволення.
 • У разі ж коли один із подружжя не згоден із розірванням шлюбу, або при відсутності заперечень він(вона) ухиляється подавати заяву до РАЦСу (за умови відсутності дітей), або ж коли місце проживання одного із подружжя невідоме, шлюб розривається в позовному порядку.
 • Це найскладніший спосіб, що може довго тривати, бути морально тяжким та насиченим конфліктами.
 • Такий позов подається одним із подружжя.

Суд не візьме до провадження такий позов, якщо дружина вагітна або не минуло 1 року від народження дитини. Якщо такі обставини будуть встановлені в судовому процесі, справу буде закрито.

 1. Однак, є й винятки. Це випадки якщо:
 2. 1) один з подружжя чинить дії щодо другого із подружжя чи дитини, що мають ознаки злочину;
 3. 2) батьківство щодо зачатої але ще не народженої дитини визнане за іншою особою;
 4. 3) батьківство щодо народженої дитини визнане за іншою особою чи за рішенням суду виключені відомості з актового запису про чоловіка як батька дитини.
Читайте также:  Заперечення на касаційну скаргу (спір про визнання права користування жилим приміщенням)

Після порушення справи, суд може надати строк для примирення сторін. Це право суду, але не його обов’язок.

 • За умови, що збереження шлюбу та спільне проживання буде проти інтересів одного із подружжя та(або) їхніх дітей, позовна заява буде задоволена.
 • Судове рішення, що вступило в силу направляється до РАЦСу за місцем розгляду справи для внесення до реєстру актів цивільного стану інформації про розірвання шлюбу.
 • Слід наголосити, що розірвання шлюбу це останнє, що слід зробити для збереження прав та інтересів одного із подружжя та(або) дітей, коли збереження шлюбу буде загрозою для їх порушення.

Порядок розірвання шлюбу

Не всім подружнім парам вдається збудувати гармонійні сімейні стосунки. Трапляється, що прекрасна історія про довгу і щасливу «любов до гроба» закінчується. І тоді чоловік (або дружина) вирішує остаточно розлучитися зі своєю другою половинкою, яка не виправдала очікування про щасливу сім’ю, дітей та інші радощі. Сьогодні ми поговоримо про порядок розірвання шлюбу в РАГСі та в суді.

Загальний порядок розірвання шлюбу

Якщо взаємна згода на розлучення відсутня, подружжя виховує неповнолітню дитину чи відсутні взаєморозуміння з питання розподілу власності – з позовом про розлучення необхідно звернутися до суду.

Розлучення за ініціативою однієї сторони та припинення шлюбу без урахування думки другої сторони – поняття абсолютно різні. В останньому випадку згода другого з подружжя не потрібно. Більш того, його думка зовсім ігнорується.

Іншими словами, ініціювати бракоразводную процедуру без згоди другої половини має право кожен в будь-який час. А ось отримати розлучення без урахування думки другого чоловіка – можливо за наявності певних умов, встановлених законом.

До речі, причин для розірвання шлюбу в односторонньому порядку безліч – від банальної неможливості відвідати РАГС до активної протидії з боку колись гаряче улюбленої другої половини. У такій ситуації законодавець передбачив можливість припинення союзу без згоди або без урахування думки другого з подружжя.

Отже, одностороннє розірвання шлюбу можливе, якщо один із подружжя…

 • не може відвідати РАГС або брати участь у судових засіданнях;
 • противиться розлученню.

Порядок розірвання шлюбу стандартний: адміністративний, спрощений (в РАГСі) або ж судовий (в суді).

Одностороннє розлучення в РАГСі

Отже, самий простий та швидкий спосіб анулювати шлюб – у РАГСі. Однак не всі подружні пари можуть вибрати такий порядок розірвання шлюбу. Потрібні певні умови, а саме:

 • обидві сторони виявили бажання розірвати союз;
 • у подружньої пари відсутні діти;
 • врегульовані всі майнові претензії;
 • подружжя можуть прибути в РАГС та взяти участь у процедурі – оформити заяву, бути присутнім при реєстрації, отримати свідоцтво.

Як правило, для реєстрації розлучення необхідна присутність обох сторін, оскільки чоловік та жінка повинні оформити відповідну заяву. Але якщо один із них не може відвідати РАГС, документ можна надіслати поштою або передати кур’єрською службою, перед цим нотаріально завірити. Тоді при реєстрації розлучення буде присутній тільки один чоловік, він же отримає свідоцтво.

Реєстрація розлучення в РАГСі можлива незалежно від наявності дітей, якщо один з подружжя …

 • визнаний померлим за рішенням суду;
 • визнаний безвісно відсутнім що такаж підтверджується рішенням суду;
 • являється недієздатним (за судовим рішенням).

Зрозуміло, що отримати згоду у недієздатної або відсутньої особи проблематично. Тому реєстрація розлучення відбувається тільки за ініціативою другого з подружжя.

Цей перелік умов, за наявності яких можна розлучитися без урахування думки другого чоловіка – вичерпний, його розширене тлумачення не допускається. Якщо ці умови відсутні, розірвання шлюбу відбувається виключно в судовому порядку. Більше про порядок розірвання в РАГСі ми розповіли в статті “Розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя (зразок заяви)“.

Порядок розірвання шлюбу в суді

Шлюборозлучна процедура без участі чоловіка (або дружини) у суді починається з того, що її ініціатору потрібно подати позов. Документ складається з урахуванням вимог, передбачених статтями ЦПК України.

Так, позовна заява має містити такі дані:

вступна частина –

 • назву, адресу суду, якому підсудна справа;
 • інформація про позивача і відповідача;

описова частина –

 • коли та яким органом РАГС оформлений союз;
 • чи є у подружньої пари діти, які не досягли 18-річного віку;
 • причини розірвання шлюбу;
 • згода відповідач на розлучення (або незгода);

заключна частина –

 • посилання на нормативно-правові акти;
 • заявлені вимоги (розірвати шлюб, встановити аліментні зобов’язання, провести поділ власності).

У завершенні перераховуються документи, на які посилається заявник у позові.

Докладно те, як відбувається процес розлучення в судовому порядку, ми розповіли у статті “Розірвання шлюбу в судовому порядку (зразок позовної заяви)“.

Як ми відзначили вище, в заяві про розлучення зазначаються причини такого рішення. У більшості випадків вказується стандартна фраза – «не зійшлися характерами». Можна детально розписати причини, чому подальше спільне життя з відповідачем неможливе. Якщо заявник наполягає на своєму рішенні, суддя не буде вдаватися в подробиці – шлюбний союз анулюється у будь-якому випадку.

Зверніть увагу: заяву та всі додаткові документи необхідно підготувати у 3-х примірниках. Один пакет документів залишається в суді, другий – надсилається відповідачу, третій (з відміткою про прийняття) – зберігається у позивача.

Документи, що додаються до позову

Крім заяви, судді слід направити додаткові документи, а саме:

 • копію паспорта заявника;
 • довідки про прописку заявника, відповідача, неповнолітніх дітей;
 • копію свідоцтва про народження дитини;
 • документи, що підтверджують викладену раніше інформацію: довідки з місця проживання/роботи, характеристика, довідки з ОВС, що свідчать про притягнення відповідача до адміністративної відповідальності та інше;
 • документи, які підтверджують право власності на майно, що підлягає поділу (якщо заявлені позовні вимоги такого роду);
 • документи про доходи позивача та відповідача (якщо заявлені позовні вимоги про стягнення коштів на утримання дитини);
 • оригінал довіреності – якщо позов подається представником;
 • квитанцію про перерахування судового збору.

В який суд направляти документи?

Якщо чоловік та жінка проживають разом – проблем немає. Документи направляються в суд, розташований за місцем проживання подружжя. Але що робити, якщо позивач живе в Києві, а відповідач – у Львові? Не їхати ж, насправді, через всю країну?…

Згідно із законом, позов такого характеру подається в судову інстанцію за місцем проживання відповідача. Заява може розглядати судом також за місцем знаходження позивача, якщо тільки стан його здоров’я не дозволяє виїжджати та брати участь у засідання, або якщо з заявником залишився проживати дитина, яка не досягла повноліття.

Скільки коштує розлучитися в РАГСі або в суді?

 • При анулювання шлюбу в РАГСі за ініціативою однієї сторони (якщо другий представник подружжя помер, безвісти відсутній, недієздатний) розмір державного мита складе 0,03 неоподаткованих мінімальних доходів громадян.
 • Якщо ж документи направляють обидві сторони, державне мито сплачується кожним окремо і становить 0,5 мінімальних доходів.
 • Якщо розлучення відбувається в суді, (без поділу власності), заявник повинен буде сплатити податок у сумі 0,4 прожиткового мінімуму громадян. За наявності заявлених вимог про поділ власності, сума мита залежить від оціночної вартості майна. (1% від суми позову, але не менше 0,4 прожиткового мінімуму).

Після отримання судового рішення, розведеним подружжю слід відвідати РАГС, офіційно зареєструвати розлучення і отримати на руки свідоцтво. Дана процедура платна – чоловікові та жінці доведеться заплатити держмито.

Бажаєте знати, скільки доведеться заплатити при розділі майна? прочитайте статтю “Скільки коштує розділ майна подружжя при розлученні в 2018 році?“.

Заходи по примиренню

Чоловік, що чинить опір розлученню, повинен знати одне: навіть якщо він категорично не згоден розходитися, або в справі є різного роду нюанси та складнощі, суд все одно задовольнить позовні вимоги заявника, розірве союз.

Однак, якщо відповідач не дає згоди та клопоче про надання часу для примирення, суддя не зможе йому відмовити.

Тоді шлюборозлучна процедура значно затягується, у деяких випадках – на строк більше трьох місяців (враховуючи час, який надається на оскарження судового рішення).

Такий захід для примирення дає сторонам можливість переглянути своє рішення, переосмислити та вирішити виниклі проблеми, встановити розуміння. А в перспективі – зберегти сімейні відносини. Якщо конфліктна ситуація вирішена, подружжя, що примиродося, має звернутися до суду із заявою про закриття справи.

Якщо час, даний суддею для примирення, минув, а заявник не змінив рішення та наполягає на ньому, суддя задовольнить заявлені позовні вимоги – розірве союз.

Порядок розірвання шлюбу заочно

Закон дозволяє судді винести рішення заочно, якщо відповідач, завідомо знаючи про судову процедуру, навмисне ігнорує засідання.

Читайте также:  Хозяйственное право - юридические услуги

Як правило, повторне сповіщення та неявка без причини в суд дає підставу для винесення заочного рішення.

При цьому, відсутній чоловік може оскаржити рішення, прийняте за його відсутності – у встановлений строк подати апеляцію. Але тільки якщо доведе, що дане рішення порушує його інтереси.

Більше про заочному розлучення ми розповіли в цій статті “Заочний розлучення – чи можна розірвати шлюб без участі одного з подружжя?”.

Коли не можна розлучитися в односторонньому порядку?

Право на розлучення є у кожного дієздатного громадянина, що перебуває в шлюбі – як у чоловіка, так і у жінки. Природно, якщо супутник життя з якихось причин не влаштовує та не виправдав очікування.

Однак закон обмежує право на одностороннє розлучення без урахування думки другого представника подружньої пари. Так, існують деякі обмеження, і вони стосуються саме чоловіків. Чоловік не зможе ініціювати шлюборозлучну процедуру, якщо його дружина…

 • вагітна;
 • виховує малолітню дитину, якій не виповнився один рік.

Якщо має місце одна із зазначених ситуацій, але жінка заперечує проти розлучення, суд не задовольнить поданий чоловіком позов. А ось якщо наполягає на розлученні дружина, вагітна або така, що виховує малолітню дитину – перешкоди взагалі відсутні. Тоді жінка сама буде нести відповідальність за фінансове благополуччя – своє та своєї дитини.

У статті “чи Обов’язково при розлученні подавати на аліменти?” ми розповіли, потрібно вимагати з колишньої другої половини кошти на утримання дитини. І якщо так, то як краще це зробити.

Коли можна отримати розлучення?

Зовсім не обов’язково, щоб розставання відбувалося зі скандалами, взаємними докорами. Якщо любов пройшла, подальша спільне життя неможливе,  рішення прийнято остаточно – слід просто юридично узаконити розлучення сімейної пари.

Порядок розірвання шлюбу завершується видачею свідоцтва про розлучення. Скільки часу займає увесь шлюборозлучний процес?

 • Якщо процедура припинення шлюбу відбувається в РАГСі, сторони  отримають довгоочікуваний документ вже через 30 днів.
 • Якщо шлюб анулюється через суд, треба чекати мінімум два місяці. Перше слухання суддя призначає через місяць після реєстрації позову в канцелярії. Але навіть якщо рішення приймається на першому засіданні, воно вступить в силу тільки через місяць.

Читайте також:  Як швидко розлучитися?

Більше про терміни шлюборозлучної процедури ми розповіли тут.

Порядок розірвання шлюбу онлайн

В силу різних причин, деякі люди не бажають або не можуть відвідати РАГС – треба їхати за кілька сотень кілометрів, спланувати свій графік, гаяти час у чергах та брати участь у формальному шлюборозлучному процесі. Іноді рішення про розлучення відкладається, оскільки потрібно зустрічатися з колишньою другою половиною в РАГСі та спільно оформляти заяву.

 • Виявляється, можна все це зробити віддалено, через інтернет.
 • Люди, які не бажають втрачати дорогоцінний час або зустрічатися з «майбутнім колишнім», можуть подати заявку на розлучення в Інтернеті, а саме на сайті Міністерства юстиції.
 • Таке право надано наказом Мінюста України «Про введення пілотного проекту щодо подання заяв в сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет» та «Порядком розгляду відділами державної реєстрації актів цивільного стану – учасниками пілотного проекту заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, поданих через мережу Інтернет ».
 • Але тут існують певні нюанси:
 • За допомогою цього сайту можна лише зареєструвати заявку, але не сам розлучення.

Онлайн – порядок розірвання шлюбу є прекрасною альтернативою особистого відвідування РАГСу, куди подається письмова заява.

Сам портал являється свого роду посередником – приймає інформацію від зареєстрованих користувачів та передає її в державні установи. Однак дані про припинення шлюбного союзу вносяться до актової книги саме співробітниками РАГСу.

Це значить, що візит в РАГС та проведення стандартної процедури через 30 днів після подачі документів – процедура неминуча.

 •  Онлайн-заву можна подати тільки за місцем реєстрації подружжя (на відміну від реєстрації шлюбу).
 • Оформити документи в онлайн-режимі можна, лише якщо є підстави для анулювання шлюбу в РАГСі.

Як ми зазначили вище, умови розірвання союзу такі:

 • обопільне бажання розійтися;
 • відсутність дитини;
 • відсутність будь-яких матеріальних претензій;
 • наявність законного судового рішення, згідно якого один із подружжя визнаний померлим, безвісно відсутнім, недієздатним.

Для подачі онлайн-заявки ініціатору розлучення слід зареєструватися, а також заповнити стандартний бланк. Крім цього, необхідно завантажити скановані копії документів, що підтверджують викладену в заявці інформацію.

Після того, як документи будуть оброблені, заявнику на телефон приходить смс-повідомлення – коли і куди потрібно з’явитися для реєстрації розлучення та отримання свідоцтва. Якщо з якихось причин сторони не з’являться в РАГС, заявку буде анульовано.

Якщо потрібна ще інформація по даній темі – прочитайте нашу статтю “Як подати на розлучення?“.

Зверніть увагу!

 • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація може стати неактуальною швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
 • Всі випадки індивідуальні та залежать від багатьох факторів.
 • Тому для вас працюють безкоштовно експерти-консультанти! Розкажіть про вашу проблему – ми допоможемо її вирішити! Запитайте прямо зараз!

Процес розлучення в суді та в РАЦСі. З чого почати?

Щоб процес розлучення пройшов з мінімальним стресом та затратами, необхідно зібрати увесь пакет документів та правильно сформувати позовну заяву.

Звісно, ви можете скористатись допомогою наших спеціалістів, отримати професійну допомогу та повний супровід справи від «Розлучення Онлайн». В такому випадку усі клопоти пов’язані із цим процесом оминуть Вас.

 • Проте, якщо Ви все ж наважитесь самостійно почати процес розлучення, тоді ця невеличка пам’ятка стане вам в нагоді.
 • По-перше, зберіть завчасно усі необхідні документи.
 • Для розірвання шлюбу через РАЦС Вам необхідні такі документи:
 • паспорт;
 • оригінал свідоцтва про шлюб;
 • заповнена заяву про розірвання шлюбу, яка готується працівником органу РАЦС;
 • оригінал квитанції про сплату держмита за подання заяви;
 • військовий квиток (для чоловіка).

Щоб розпочати процес розлучення в суді Вам необхідні такі документи:

 • оригінал свідоцтва про шлюб (обов’язково);
 • копія паспорта та ідентифікаційного коду позивача та відповідача (у разі наявності);
 • оригінал квитанції про сплату судового збору(обов’язково);
 • копія позовної заяви та всіх доданих до неї документів для відповідача (обов’язково).

По-друге, якщо у вас є неповнолітні діти або не вдалось досягти згоди щодо розлучення, потрібно правильно скласти позовну заяву та направити її в суд. Зверніть увагу, що суд розглядає справи про розірвання шлюбу за місцем реєстрації або знаходження Відповідача. Якщо заява буде направлена у невідповідний суд — то вона буде залишена без розгляду та повернута.

По-третє, слідкуйте за етапами розгляду справи, адже в разі вашої неявки на судове засідання, справу можуть залишити без розгляду. В такому разі Вам доведеться усе починати заново.

Якщо, позовна заява буде подана правильно, долучено усі документи та ви відвідуватимете усі судові засідання, результат по розгляду справи буде позитивним.

Якщо ж у вас немає можливості самостійно займатись процесом розлучення та відвідувати судові засідання, юристи та адвокати з «Розлучення Онлайн», зроблять усе за Вас.

Вам не доведеться самостійно готувати документи та направляти їх в суд, Ви отримаєте гарантований результат у максимально стислі строки.

Як швидко розлучитись через суд. Перегляньте відео.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакціюАвторизируйтесь, чтобы оценитьАвторизируйтесь, чтобы оценить

live comments feed…

Як подати на розлучення через інтернет

Ви, як і я, та й як будь-який інша розсудлива людина швидше за все цінуєте час. І ясна річ, що все можливо зробити дистанційно, краще так і зробити. Питання про те, чи можна подати на розлучення через інтернет в цьому не виняток.

Крім того, більшості хотілося б розлучитися не зустрічаючись з чоловіком (дружиною). Величезна кількість людей гуглит про можливість подати на розлучення через інтернет. І я Вам розповім, як можна його використовувати максимально вигідно для Вас.

Загальні правила розірвання шлюбу

Як ми вже знаємо, розірвання шлюбу можливо зробити двома шляхами.

Перший — через суд. У тому випадку, якщо є діти або відсутній консенсус подружжя розлучитися. На сьогоднішній день подати на розлучення через інтернет в 100% розумінні цього слова неможливо.

Станом на травень 2016 роки тільки впроваджуються спроби створити процедуру подачі позовних заяв через інтернет.

Але не всі готові розбиратися в отриманні електронного підпису, а також алгоритми електронного документообігу між судом і позивачем щоб подати на розлучення через інтернет.

Другий — через РАЦС. Це в разі відсутності дітей і наявності згоди подружжя. Дана процедура складається з двох етапів. Спочатку подаємо на розлучення і потім через місяць забираємо свідоцтво про розірвання шлюбу.

Подати на розлучення через інтернет і в цьому випадку поки неможливо. Тобто, опцій, що дають можливість розлучитися використовуючи інтернет, сидячи вдома на кухні поки держава не впровадила.

Найближчим часом можливо це стане реальністю, а поки що на жаль немає такої можливості.

Як же використовувати електронну павутину, щоб подати на розлучення через інтернет?

У будь-якому випадку інтернет дає ряд можливостей звести до мінімуму особисту присутність в державних органах.

 1. Якщо вам належить тільки судова процедура, то можна нам зателефонувати і відправити в сканованому вигляді свідоцтво про шлюб і народження дитини, а також повідомити місце реєстрації (прописки) подружжя. До речі, оплатити нашу роботу можна використовуючи інтернет, оскільки договір і наші платіжні реквізити вам надішлемо по електронній пошті. Це перший етап в епопеї під назвою подати на розлучення через інтернет.
 2. Ми готуємо проект позовної заяви і відправляємо вам на мейл. Підготуємо також і заяву про розгляду справи без вас. Ви його підписуєте і можете самі відправити використовуючи звичайну пошту. На пошту доведеться йти особисто, або ж попросити кого-небудь це зробити. Таким чином, подати на розлучення через інтернет все-таки можна. За ідеєю, суд повинен буде розглянути справу без Вас і винести рішення про розлучення і направити його Вам звичайною поштою на адресу Вашої прописки.
Читайте также:  Незаконное начисление процентов по кредиту: как противодействовать банкам

Теоретично все просто, але в реальній дійсності поки все набагато складніше, і система дає збої.

Бувають випадки, коли суд вважає, що особиста присутність сторін необхідна, або ж рішення суду не відсилають по завершенню розлучення.

А бувають і інші заминки, які використовуючи звичайну пошту швиденько розрулити проблематично. Найслабше місце, це те, що процедура «подати на розлучення через інтернет» стає насправді неконтрольованою і тривалою.

Як найбільш оптимально подати на розлучення через інтернет

З огляду на вищевикладене краще поєднати можливості інтернету та особистої присутності нашого юриста на всіх етапах розірвання. Так Ви точно можете бути впевнені, що досягнете своєї мети швидше й ефективніше. У нас навіть був випадок, що ми всього-на-всього за 7 днів сдійснили «судове розлучення».

 • Тобто, дивіться що вам більше підходить.
 • Подати все дистанційно або доручити нам не тільки підготовку паперів, але і уповноваживши юриста тримати руку на пульсі на всіх етапах процесу розлучення для досягнення успіху по отриманню рішення суду.
 • Василь Масюк, сімейний адвокат

Адвокат розлучення Київ, вартість послуг адвоката при розлученні

Адвокатське бюро «Сергія Лисенка» пропонує кваліфіковану юридичну допомогу в судових справах з приводу розлучення (розірвання шлюбу). Наші юристи успішно захищають інтереси своїх клієнтів в судах м. Київ і Київської області. Вартість послуг адвоката в судових справах з розлучення є одними з найвигідніших в столичному регіоні.

Як розірвати шлюб – варіанти розлучення

Розірвати шлюб згідно Сімейного кодексу України можна за обопільною згодою подружжя або за ініціативою тільки чоловіка чи жінки. Якщо в шлюбі у подружжя не має дітей та розірвання шлюбу відбувається за обопільної згодою, то розірвати шлюб можливо за спрощеною процедурою в органах РАЦС.

Якщо у подружжя є діти та спільно нажите майно, а розлучення відбувається з ініціативі тільки жінки або чоловіка, то в такому випадку розірвання шлюбу відбувається в судовому порядку. В суді розподіляється між подружжям спільно нажите майно, вирішується з ким залишаться діти, визначається розмір аліментів, встановлюється порядок відвідування дітей та інші суперечливі питання.

Розлучення подружжя при наявності дітей

Розлучення подружжя при наявності дітей відрізняється від розірвання шлюбу, в якому немає спільно нажитих дітей. Без дітей процедура розлучення проводиться через РАГС, з дітьми розірвання шлюбу відбувається тільки в судовому порядку. Судові засідання проходять з обов’язковою участю адвокатів по розлученню.

Адвокати в ході шлюборозлучного процесу відстоюють законні права свого наймача. Перш за все, це відноситься до справедливого розділу спільно нажитого майна. Але якщо в шлюборозлучному процесі бере участь третя сторона – діти – завдання адвоката розширюються захистом інтересів дітей:

 • Майнові інтереси (виділення частини нерухомого майна, яке було спільно нажите подружжям за час перебування в шлюбі);
 • Визначення одного з подружжя, де будуть проживати і на утриманні якого будуть неповнолітні діти. При досягненні 14-річного віку дитина сама визначає, з ким – з мамою або з татом – віна залишиться жити після розлучення. Якщо діти не досягли вказаного віку, то місце проживання неповнолітніх – з мамою або з татом – визначає суд;
 • Визначення суми аліментів, який виплачує чоловік (дружина) на утримання неповнолітніх дітей;
 • Час і порядок зустрічі з дітьми одного з батьків, з яким вони не проживають. Цю ситуацію найкраще прописати в судовому рішенні щодо припинення шлюбу, щоб надалі не було ніяких спекуляцій.

Розірвання шлюбу в суді – це цивільний процес, тому на відміну від кримінального права в ньому немає безкоштовних адвокатів від держави. Тому перед розлученням вам слід найняти адвоката.

Він не тільки представлятиме ваші інтереси в суді, але підготує всі необхідні документи для початку шлюборозлучного процесу (заяву) і для відстоювання ваших інтересів в суді. Щоб виграти справу в суді, необхідно підтвердити вашу позицію документально.

На кожне питання судді або протилежного боку у вас повинен бути підготовлений відповідний документ. І в цьому вам допоможе адвокат.

Обов’язково дізнайтеся, скільки коштують юридичні послуги адвокатів в адвокатському бюро Сергія Лисенка по розірванню шлюбу у подружжя. Наша ціна – найкраща в Україні.

Оплата роботи наших адвокатів залежить виключно від складності судового процесу, пов’язаного з розірванням шлюбу.

Наші клієнти підтверджують, що кваліфікація наших адвокатів ні в чому не поступаються кваліфікації юристів кращих юридичних компаній Києва.

Як проходить розлучення через суд?

Суд по розлученню відбувається в кілька етапів – підготовка позовної заяви та інших важливих документів, безпосередньо судовий процес, вступ судового рішення в законну силу.

Вже при підготовці до судових засідань вам потрібна адвокатська допомога. По-перше, треба правильно написати позовну заяву. Інколи самостійно складені заяви, повертаються судом, з формальних ознак та не відповідності їх за формою вимогам процесуального закону. Адвокат з розлучень правильно складе позовну заяву, а також підготує інші документи, що мають значення для розгляду справи в суді.

Присутність адвоката на судовому засіданні також обов’язкове. Саме він повинен надавати докази правоти свого підзахисного або підзахисної, а також спростовувати доводи протилежної сторони. Допомога адвоката при розлученні необхідна, перш за все, при розподілі спільного нажитого майна і для позбавлення батьківських прав.

Переваги адвокатського бюро «Сергія Лисенко»

Адвокатське бюро «Сергія Лисенка» надає професійну юридичну допомогу з питань розлучення. Ми успішно відстоюємо інтереси клієнтів в судах Києва та області. Наші юристи не тільки напишуть позовну заяву, але й підготують пакет документів, необхідний для відстоювання інтересів клієнта під час судових засідань.

 • Усна консультація буде коштувати від 800 грн за 30 хвилин.
 • Розцінки юриста будуть залежить від складності завдань, які він повинен вирішити для розірвання шлюбу на найкращих умовах для клієнта. Присутність юриста в якості доповідача на одному судовому засіданні буде коштувати від 1500 грн в судах, що знаходяться в Ірпені, та 2400 грн в судах, що знаходяться в Києві.
 • Строк розгляду заяви про розірвання шлюбу в РАЦС — 1 місяць. Це вимога Сімейного кодексу України. Розірвання шлюбу через РАЦС можливе тільки у випадку, якщо у подружжя не має дітей, а розірвати шлюб бажають і чоловік, і жінка.
 • Ви можете завітати до бюро Сергія Лисенка за адресою: м. Ірпінь, вул. Мінеральна, 7-Е, оф. № 1002. Або надіслати запит на юридичну допомогу на електронну скриньку office@absl.org.ua.

За бажанням клієнтів юристи можуть безпосередньо бути присутніми на судових засіданнях або відстежувати процес розлучення дистанційно.

В останньому випадку вони будуть готувати документи, які були затребувані суддею.

  Адвокати бюро надають послуги не тільки при розлученні, ви можете звернутись за консультацією по аліментах, з питань спадщини або інших цивільних, сімейних та кримінальних питань.

Вартість консультації та послуг адвоката при розлученні

Вартість послуг адвоката від юридичної компанії «Сергія Лисенка» – одна з найкращих в київському регіоні. Але треба розуміти, що неможливо відразу сказати, скільки коштують послуги юриста зі процесів розлучення подружжя. Остаточна ціна буде сформулювала після оцінки складності справи.

Послуга
Вартість
Примітка
Консультація з розлучення від 800 грн
Складання позовної заяви про розірвання шлюбу від 2 500 грн
Комплексне ведення справи про розірвання шлюбу (“під ключ”) без участі в судових засіданнях від 3 500 грн
Представництво інтересів позивача або відповідача в суді (комплексно) від 5 000 грн За кожну інстанцію
Представництво інтересів позивача або відповідача в суді (в одному засіданні) від 1 500 грн
Складання заяв, скарг, клопотань від 250 грн
Досудове врегулювання спорів від 3 000 грн
Супровід виконавчого провадження від 3 000 грн
Адвокатський запит 500 грн
 • Будь-яка консультація розрахована на основі її тривалості до 30 хв. За кожну наступну годину доплата в розмірі 1 000 грн/годину
 • Окремо оплачуються накладні витрати, пов’язані з веденням справи, в тому числі поштові, канцелярські та інші необхідні для виконання справи витрати
 • Як правило судові засідання на стадії судового розгляду оплачуються додатково до суми гонорару
Ссылка на основную публикацию