Розлучення з іноземцем в україні

Дедалі частіше в українок виникає питання: як розлучитись з іноземцем? Загалом порядок розлучення з іноземцем в Україні  відрізняється не дуже суттєво від розірвання шлюбу між громадянами однієї держави, оскільки має одну і ту ж мету – припинення шлюбу.

Так, іноземці та громадяни України, які уклали шлюб з іноземцем можуть розірвати шлюб на території України та за законодавством України.

Розірвати шлюб з іноземцем, якщо шлюб був укладений на території України, можна двома способами:

 1. в органах РАЦС – розірвання шлюбу через РАЦС;
 2. в судовому порядку.

Розірвати шлюб через органи РАЦС з іноземцем можна у випадку, якщо у Вас немає спільних неповнолітніх дітей та є згода другого з подружжя.

Проте, якщо у Вас є неповнолітні діти, або ж якщо відсутня згода другого з подружжя, то розірвати шлюб при наявності спільних дітей з іноземцем, або відсутності його згоди на розірвання шлюбу можна лише у судовому порядку.

Також для розлучення з іноземцем можна скористатись послугою Розлучення онлайн.

Визначення підсудності справи про розлучення з іноземцем в Україні

Суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, зокрема, у таких випадках, якщо  на  території  України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження,  або рухоме чи нерухоме майно,    можна   накласти   стягнення,   або  знаходиться  філія  або представництво іноземної юридичної особи – відповідача.

Якщо позивачу, громадянину України, невідоме місце проживання чи перебування чоловіка, громадянина іноземної держави тоді в позовній заяві вказується останнє місце проживання/перебування, яке відоме. Документи для розірвання шлюбу з іноземцем є на сайті.

Зазвичай ,суд у таких випадках здійснює заходи щодо розшуку чоловіка, який є іноземцем. У випадку, коли потрібних даних про чоловіка-іноземця не знайдено, розлучення в Україні здійснюється без його присутності.

Розлучення з іноземцем в Україні

Рішення суду про розірвання шлюбу з іноземцем

Рішення суду України про розірвання шлюбу з іноземним громадянином дійсне на всій території України та є офіційним документом, який підтверджує факт розірвання шлюбу. Найпростіше здійснити розірвання шлюбу в судовому порядку без дітей, тобто коли у подружжя немає спільних дітей.

Судові рішення України про розірвання шлюбу з іноземцем можуть мати юридичну силу в інших країнах випадках його визнання, а саме:

 1. якщо між державами є відповідні договірні відносини, то рішення визнається та є дійсним автоматично;
 2. через процедуру визнання конкретного рішення компетентними органами тієї держави, в якій необхідно визнати рішення українського суду.

Як розірвати шлюб з іноземцем в Україні?

Міжнаціональні шлюби сьогодні — взагалі не рідкість. Люди знайомляться, одружуються, переїжджають один до одного. Але іноді ситуація складається таким чином, що шлюб необхідно розірвати.

Тоді й виникає питання: якщо шлюб укладено між громадянами різних країн (один з яких — українець чи українка), чи існують якісь особливості процесу розлучення? Багато хто вважає, що це набагато складніше, ніж розлучення між українцями.

Процес розлучення з іноземцем практично не відрізняється від стандартної процедури в Україні. Фактично мета одна — припинити шлюб.

Тому ми детальніше розглянемо такі питання:

 • як розлучитися, якщо один з подружжя не знаходиться в Україні?
 • як визначити право, яке можна використовувати для шлюборозлучного процесу?

Стаття на тему: Наші фахівці допомогли Клієнту розірвати шлюб в мінімально можливі строки

Чиє право використовують для регулювання розлучення з іноземцем?

Існують такі варіанти:

 • право країни громадянства подружжя;
 • право країни, в якій подружжя проживало;
 • право країни, з якою у подружжя тісний зв'язок — наприклад, батьківщина одного з подружжя, країна проживання його батьків і т.д.

Якщо Україна підпадає хоча б під один з вищезазначених пунктів, тоді можете сміливо оформляти розлучення в Україні.

Який закон використовувати, якщо Ви хочете розлучитися в Україні?

Якщо один з подружжя іноземець, буде застосовуватися міжнародне приватне право. Сімейне законодавство тут не допоможе, в Україні діє спеціальний закон, який регулює це питання.

Як вже було сказано вище, особи які перебувають у шлюбі, якщо один з них — громадянин України, мають право користуватися українськими нормами під час розлучення.

Стаття на тему: Наші юристи проконсультували Клієнта з питань розірвання шлюбу та сплати аліментів

Який плюс в оформленні розлучення в Україні?

Економія часу. В нашій державі цей процес триватиме 3-4 місяці.

Якщо ж розлучатися за кордоном (залежить від країни), процес може затягнутися на рік, не менше.

Економія грошей. Що стосується фінансів, то в Україні розлучення з іноземцем набагато дешевше в оформленні — в плані сплати судового збору, оформлення позовної заяви і т.д.

Розлучення з іноземцем в Україні

Який процес розлучення в Україні для громадян іншої країни?

Розірвання шлюбу з іноземцем відбувається за тією ж схемою, що і розлучення українців.

Якщо розлучення відбувається за обопільною згодою, немає претензій щодо розділу майна і в родині немає неповнолітніх дітей — Ви можете подати заяву в РАЦС. Але як показує практика, найчастіше подібні процеси проходять через суд.

Зрозуміти, до якого суду необхідно звернутися, допоможе відповідний закон — Цивільний процесуальний Кодекс.

Для ініціації процесу потрібно скласти позовну заяву, правильно оформити всі документи і подати все в суд. З цим можуть допомогти Вам наші юристи.

Розлучитися з іноземцем можна і без його присутності.

Український суд повинен направити судове доручення в країну, де проживає відповідач. Якщо відомо місце, де жив або живе відповідач-іноземець, в позовній заяві можна прописати цю адресу.

Якщо відповідач не з'явиться на засідання, або його не знайдуть за адресою — місцевий суд займеться його розшуком.

Якщо ж місце проживання відповідача так і не визначили, і повістка йому не була вручена, розлучення здійснюється без його присутності.

Як розлучитися, якщо в шлюбі є неповнолітні діти?

Як і в стандартному процесі, Ви можете отримувати гроші на дитину у вигляді аліментів. Звичайно, таке рішення виноситься судом.

Виконання рішення здійснюється наступним чином — судове рішення відправляють в країну, в якій живе платник і місцевий відповідний орган стягує аліменти.

Стаття на тему: Як прискорити стягнення заборгованості зі сплати аліментів?

Як підтвердити, що шлюб з іноземцем припинений?

Не у всіх країнах документи, видані органами РАЦС, є підтвердженням розірвання шлюбу. А ось рішення суду — це офіційний документ, який може підтвердити факт розлучення. Тому, краще за все шлюб з іноземцем розривати через судові органи.

Розірвання шлюбу з іноземцем — процес який вимагає специфічних знань в юрисдикціях різних країн і умінь орієнтуватися в нормах цивільного і міжнародного права.

Що робить наш юрист?

Для організації процесу розлучення між громадянами України та іноземної держави ми допоможемо наступними діями:

 • складання заяви про розлучення в РАЦС;
 • написання позовної заяви до суду (якщо є майно та діти);
 • супровід Клієнта у всіх органах, що займаються даним процесом;
 • проведення процедури отримання аліментів (правильне складання позову, розрахунок суми аліментів та отримання позитивного рішення суду);
 • створення підтвердження факту розлучення для інших країн (проведення процедури через суд навіть без наявності неповнолітніх дітей або майна);
 • легалізація всіх іноземних документів;
 • проведення процедури поділу спільного майна;
 • організація розлучення з наявністю шлюбного контракту.

Якщо Ви хочете вирішити питання з розлученням просто і швидко, не витрачаючи багато часу на копання в законах — телефонуйте нам. Ми допоможемо Вам розлучитися з найменшим рівнем стресу з приводу юридичного аспекту питання.

Зв'яжіться з нами через пошту [email protected], за номером телефону +38 044 499 47 99 чи через форму:

Зв'яжіться з нами через пошту [email protected], за номером телефону +38 044 499 47 99 чи через форму:

Шлюб та розлучення з іноземцем: важливі нюанси

З огляду на зміни, що відбуваються в світі, – розвиток мережі Інтернет, популяризація туризму тощо, досить часто люди знаходять своє кохання за кордоном. Громадяни різних держав прагнуть створити сім’ю та зареєструвати шлюб.

Чи є питання укладення та розірвання шлюбу громадян України з іноземцями складним та чи потребує значних зусиль? Якими нормативно-правовими актами зазначені питання врегульовуються? Розповідає фахівець Херсонського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Фелікс Шмиголь.

Як документи потрібні

Для реєстрації шлюбу в Україні майбутнє подружжя подає особисто письмову заяву за встановленою формою до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) на їх вибір.

Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто подати заяву про державну реєстрацію шлюбу до органу ДРАЦС, таку заяву, справжність підпису (ів) на якій засвідчено нотаріально, можуть подати їх представники. Повноваження представника мають ґрунтуватись на нотаріально посвідченій довіреності.

 • Іноземці та особи без громадянства для реєстрації шлюбу в Україні повинні пред’явити:
 • паспортний документ або документ, що посвідчує особу без громадянства заявника;
 • посвідку на постійне чи тимчасове проживання або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України.
 • Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати повторний шлюб за умови пред’явлення документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним тощо).
 • Документи про підтвердження припинення попереднього шлюбу, які передбачені законодавством іноземної держави та видані компетентним органом, повинні бути відповідним чином легалізовані, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Читайте также:  Стягнення аліментів за минулий час та заборгованості за аліментами

Скільки доведеться чекати

Шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу.

За наявності поважних причин керівник органу ДРАЦС дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку. У такому випадку шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у будь який інший день за бажанням наречених протягом одного місяця у разі: вагітності нареченої; народження нареченою дитини; якщо є безпосередня загроза для життя нареченої або нареченого.

Але якщо є відомості про наявність перешкод до реєстрації шлюбу, керівник органу ДРАЦС може відкласти реєстрацію шлюбу, але не більш як на три місяці для подання заявником відповідних доказів. Про відстрочку реєстрації шлюбу повідомляються наречені. Рішення про таке відкладення може бути оскаржене до суду.

Якщо наречені не можуть з’явитися з поважної причини до органу ДРАЦС в установлений їм день, то строк реєстрації шлюбу за їх письмовою заявою переноситься згідно з їхнім бажанням на інший день. У цих випадках строк перенесення реєстрації шлюбу не може перевищувати одного року з дня подання заяви.

Якщо наречені не з’явилися до органу ДРАЦС протягом тримісячного строку від дня подання заяви про реєстрацію шлюбу і не повідомили про причину неявки, то заява втрачає чинність.

Як розлучитися з іноземцем в Україні

Розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем в Україні здійснюється з урахуванням норм Закону України «Про міжнародне приватне право».

Крім того, якщо між Україною та державою, громадянами якої є сторони у справі, укладено договір про правову допомогу в сімейних і цивільних справах, застосовуються його положення і в частині розірвання шлюбу.

Якщо подружжя досягло між собою згоди та не має спільних дітей, розірвання шлюбу може здійснюватися органом ДРАЦС відповідно до законодавства України. Однак, як правило, розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем здійснюється в судовому порядку.

Так, частиною першою статті 76 Закону України «Про міжнародне приватне право» , зокрема передбачено, що суди України можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, якщо на території України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження, або рухоме чи нерухоме майно, на яке можна накласти стягнення, або знаходиться філія або представництво іноземної юридичної особи – відповідача, а також, якщо дія або подія, що стала підставою для подання позову, мала місце на території. До такої події можна віднести укладання шлюбу між громадянином України і іноземцем на території України і видання відповідного свідоцтва про шлюб.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» в разі розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем, один з яких проживає в Україні, питання підсудності визначається за загальними правилами, встановленими статтями 27-29 Цивільного процесуального кодексу України.

Як громадянину України розлучитися за кордоном 

Досить часто після укладення шлюбу з громадянином іншої держави українець чи українка переїжджають до країни проживання іншого з подружжя. У такій ситуації під час розлучення подружжя може обрати декілька варіантів дій.

Найпростішим варіантом є розірвання шлюбу на території країни проживання, навіть якщо жоден з подружжя не є громадянином цієї держави. Рішення про розірвання шлюбу буде прийматися відповідно до законів та звичаїв країни перебування подружжя.

Значною перевагою звернення саме до органів країни перебування є те, що непотрібно нікуди їхати та витрачати додаткові кошти, наприклад, на квитки, та час.

Є й недоліки. По-перше, законодавство обраної країни для розірвання шлюбу може висувати певні вимоги, що відсутні в українському законодавстві. Незважаючи на це, такі вимоги мають бути дотримані.

По-друге, аби документ про розірвання шлюбу, виданий іноземними органами, мав юридичну силу, він має бути легалізований в Україні.

Порядок легалізації залежить від того, у якій країні буде розірвано шлюб, а точніше від того, які домовленості існують між цією країною та Україною.

Крім того, якщо громадянин України та іноземець, що перебувають у шлюбі, проживають у третій країні, але не бажають розривати свої стосунки за її законами, то вони мають право звернутися до компетентних органів або нашої держави, або держави громадянської належності іншого з подружжя.

Розлучення з іноземцем в Україні — розірвання шлюбу з іноземним громадянином

Під час весілля і перших місяців після нього мало хто замислюється про те, що шлюб може припинитися. Причинами часто стають розбіжності подружжя, вплив родичів, фінансові чи інші труднощі. Рідше шлюби розпадаються через неправомірні дії з боку одного суб’єкта подружньої пари по відношенню до іншої.

Розлучення є важкою юридичною процедурою, крім того – це моральне навантаження для його учасників, особливо для жінки. У більшості випадків, розлучитися можливо через спеціальний орган – РАЦС.

Далі ми розглянемо особливості справ розірвання шлюбу з іноземцем, що робити якщо у пари є спільна дитина, які документи необхідні і яку роль відіграє адвокат з розлучень.

Особливості шлюборозлучного процесу з іноземцем

Особливістю шлюборозлучного процесу є різне законодавство країн суб’єктів шлюбу.

Припинення подружніх відносин і правових наслідків, які вони за собою тягнуть визначається законом держави, громадянами якої є обидва учасники шлюбу.

Такі відносини регулює міжнародний закон “Про міжнародне приватне право”. Тобто, незалежно від місця проживання, громадяни України будуть розведені згідно із законодавством нашої країни.

Якщо українка з чоловіком іноземцем дійшли згоди, не мають спільних дітей, розірвання шлюбу може бути здійснене за допомогою реєстрації розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану (РАЦС-у).

У разі, коли чоловік і дружина – громадяни різних країн, тобто не мають загального закону, шлюборозлучний процес буде здійснений відповідно до законодавства тієї країни, де вони жили.

Це правило працює тільки якщо хоча б один з них все ще продовжує жити в цій країні. Наприклад, українці потрібно розлучитися з італійцем.

Якщо вони разом проживали в Україні і вона продовжує жити тут, а чоловік переїхав до Італії, то шлюборозлучний процес може проходити відповідно до законодавства України.

Для з’ясування конкретного випадку необхідна консультацію юриста, такі справи є складними через звернення до міжнародних законодавчих актів. Записатися на консультацію можна за телефоном +38 (073) 153 67 73 або на сайті Адвокатського Бюро онлайн.

Розлучення з іноземцем без його згоди

Що робити, якщо іноземний чоловік не згоден на розлучення? Розірвати шлюб з іноземцем можливо і без його згоди. Якщо громадянин іншої країни не виявляє бажання розлучається домогтися шлюборозлучного процесу можна через суд.

Рекомендуємо заздалегідь звернутися до юриста за консультацією. Досвідчений фахівець підготує до процедури розлучення. Складе перелік необхідних документів, розповість про всі нюанси розірвання шлюбу з іноземцем без його згоди.

Допоможе написати позов до суду і буде представляти інтереси клієнта в судових засіданнях.

Судова практика показує, що труднощі можуть становити місцезнаходження відповідача. Якщо чоловік іноземець не бажає розлучатися є кілька варіантів розвитку подій:

 1. Позивач може подати на розлучення за місцем проживання чоловіка (дружини) за кордоном.
 2. Домовитися з відповідачем про його прибуття для розлучення в судовому порядку в Україні.
 3. Скласти судовий позов про розлучення без присутності відповідача.

В останньому випадку необхіднє застосування альтернативної підсудності. Згідно 28-ї статті цивільного процесуального кодексу це можливо у разі:

 • наявності неповнолітніх дітей на утриманні позивача;
 • стану здоров’я, яке не дозволяє виїхати до місця проживання іноземця;
 • інших причин.

Позивачу необхідно подати пакет документів, які включають позовну заяву, свідчення, які підтверджують неможливість виїзду в суд, за місцем проживання позивача та інше.

Розлучення з іноземцем без його присутності

Припинення шлюбу також можливо і без присутності іноземця. Причини відсутності можуть бути різні, але розлучитися можливо тільки в суді. Це правило поширюється як на іноземних громадян, так і на українців. Процес розірвання шлюбу без присутності іноземця може бути необхіднє з наступних причин:

 • суб’єкт розлучення не бажає прибути до суду в Україні;
 • місце проживання дружини (або чоловіка) іноземця невідомо;
 • подружжя не проживають разом і в іноземного громадянина немає можливості прибути в Україну для розірвання шлюбу.

В такому випадку, необхідно скласти і подати позовну заяву. Доручення суду буде направлено в державу, де знаходиться відповідач. Якщо є інформація про місце де проживає (або проживав) іноземець, її необхідно вказати в позові. Якщо останній не з’явиться до суду за повісткою (або вона не буде вручена), розлучення буде проведено без його присутності.

Якщо у пари є спільні неповнолітні діти і необхіднє позбавлення батьківських прав або отримання аліментів, розлучення відбувається тільки в судовому порядку.

Процедура такого шлюборозлучного процесу з громадянином іншої країни має свої складності й багато нюансів. Рекомендується звернутися до адвоката по сімейних справах. Хороший і грамотний фахівець допоможе розібратися у всіх нюансах. Рішення суду в таких справах може затягнутися, оскільки потрібно співпрацювати з іншими державами, оформляти міжнародні документи.

Також може знадобитися розділ майна та інші складні юридичні моменти. Записуйтеся на консультацію до співробітників адвокатського бюро “Сергія Лисенка”, офіс якого знаходиться в Ірпені (область міста Київ) за адресою: вулиця Мінеральна 7-Е, оф. №1002.

Для отримання консультації можна звертатися за телефонами +38 (073) 153 67 73 та +38 (044) 298 17 87, а також написати в онлайн-чат нашого сайту.

Юридична допомога дозволить прискорити винесення рішення, убезпечить Вас і дозволити оформити всі необхідні документи за буквою Закону.

Читайте также:  Изменение размера алиментов

Розлучення з іноземним громадянином за наявності дітей

Сімейні справи завжди пов’язані з певним моральним навантаженням на всіх учасників спору. Розірвання шлюбу з іноземним громадянином за наявності неповнолітніх спільних дітей є одним з таких випадків.

Він можливий тільки в судовому порядку. Якщо чоловік (або дружина) – іноземний громадянин, але проживає тут розлучитися і отримати аліменти простіше. Для цього необхідно зібрати наступні документи:

 • свідоцтво про шлюб (бажано оригінал);
 • паспорт позивача;
 • ідентифікаційний код (ІПН) позивача;
 • паспорт відповідача (копія);
 • свідоцтво про народження дитини;
 • квитанція оплаченого держмита;
 • позов (в 2-х примірниках);
 • документи – докази позовних вимог.

Пакет документів подається до суду. Для отримання і визначення розміру аліментів також необхідні дані про місце роботи суб’єктів розлучення, місце проживання дітей та інше. Якщо відповідач проживає в іншій країні, судове рішення з приводу аліментів буде направлено в державу іноземця та місцеві органи будуть забезпечують виплати.

Для збору документів, доказів, складання заяви рекомендується звертатися за юридичною допомогою. Це може прискорити процес винесення рішення і забезпечить клієнту адвоката позитивне рішення. Для запису на консультацію звертайтеся за вказаними на сайті номерами телефону або за адресою офісу в м.Ірпінь (Київська область).

Розлучення за межами України

Розірвання шлюбу між українцями, які живуть на території іншої держави повинно проходити по законодавству України. Виникає трудність, до якого органу звертатися. Підсудність таких справ перебуває під юрисдикцією Верховного Суду, згідно зі ст. 29 ЦПК.

У разі, коли один з подружжя, які є громадянами України, постійно проживає на території іншої держави, він може звернутися до консультаційної установи України за кордоном. Це можливо тільки за наявності підстав розірвання шлюбу в позасудовому порядку.

Наприклад, чоловік – американець і сім’я живе в США. Розлучення за кордоном з американцем буде проходити за законами тієї країни, де знаходяться подружжя.

Тут важливо згадати, що навіть якщо пара живе в країні, громадянами якої не являються ні один з подружжя, розлучення можливе.

Це дозволяє заощадити кошти і час (немає необхідності виїжджати, купувати квитки і забезпечувати проживання, враховуючи терміни розірвання шлюбу).

Але є ряд недоліків: можуть бути висунуті вимоги, яких немає в Україні (особливо це стосується розлучення з турком або жителем іншої мусульманської країни). Також після отримання розлучення і бажанням виїхати в Україну потрібно переконатися, що свідоцтво (довідка) про розлучення матимуть юридичну силу.

Це залежить від того, чи є міжнародні домовленості з країною, в якій здійснювався шлюборозлучний процес.

Послуги адвоката оплачуються в формі гонорару. Визначити його можливо тільки після вивчення справи і з’ясування всіх нюансів. Він може змінюватися, в залежності виникнення додаткових моментів справи.

Вартість послуг адвоката

Послуга
Вартість
Консультація по розлученню з іноземцем від 400 грн
Складання позову від 1 500 грн
Комплексне ведення справи про розлучення з іноземцем без участі в судових засіданнях від 2 500 грн
Представництво в суді в одному засіданні від 1 500 грн
Представництво в суді (комплексно) від 5 000 грн
 • Так, можливо в судовому порядку. Для цього необхідно оформити позовну заяву і зібрати пакет документів, детальніше читайте в статті.
 • Є різні способи це зробити, але тільки в судовому порядку. За місцем знаходження чоловіка або дружини (або нерухомого майна) або за своїм місцем прописки.
 • Так, можливо або в судовому порядку, або звернувшись в консультаційну установу України за кордоном.
 • Дізнатися, скільки коштує адвокат з розлучень з іноземними громадянами, можливо тільки після ознайомлення з усіма деталями справи. Консультація — від 400 грн, участь в судовому засіданні від 1 500 грн за одне засідання, Складання позову — від 1 500 грн.

ᐉ Брак с иностранцем в Украине :: Женитьба с иностранцем

Если вы хотите оформить брак с гражданином другой страны, у вас могут возникнуть некоторые проблемы. Из-за различий в законах разных государств, регистрация брака с иностранцем — достаточно трудное дело. Вам понадобится пройти через несколько юридических процедур, чтобы успешно жениться.

Это может быть нелегко для человека, не разбирающегося в такого рода тонкостях, поэтому лучшим выходом будет обратиться за профессиональной юридической помощью. Адвокатское объединение «Бачинский, Коломиец и партнеры» — одни из лучших в этом деле. Наши профессионалы с радостью помогут вам жениться.

Нюансы регистрации брака с иностранцем

Основным нюансом такого брака является то, что иностранец в момент регистрации должен легально находиться в Украине. Поэтому заявление следует подавать как минимум за месяц до окончания разрешенного срока пребывания. Иначе, разрешение может закончиться, и брак станет невозможным.

Еще одна важная деталь — перевод документов на украинский язык. С этим могут возникнуть определенные трудности, поскольку переводы должны совпадать между собой.

Кроме того, часто происходит так, что переводы справок делают неправильно, и поэтому всю процедуру нужно проходить сначала. После регистрации, иностранец имеет право оформить себе временный вид на жительство в Украине.

Право на постоянный вид он получит через два года брака.

Этапы оформления брака с иностранцем в Украине

Если вы хотите заключить брак с иностранцем, начать надо будет со сбора документов из следующего перечня:

 • Действующий заграничный паспорт иностранца с визой;
 • Справка с иностранных органов, о том, что иностранец не в браке;
 • Перевод документов на украинский язык.

Эти документы нужно подать в ЗАГС вместе со своими и заявлением. Регистрация обычно назначается через месяц после подачи заявления.

После того, как ваш брак будет зарегистрирован, иностранцу нужно будет обратиться за временным видом. Чтобы получить его, нужно чтобы иностранец оформил себе новую визу, на основании свидетельства о браке. Целью визита должно быть воссоединение с семьей. Это нужно даже тогда, когда он является гражданином страны с безвизовым въездом в Украину.

Граждане некоторых стран освобождаются от этого, но цель визита все равно должен быть той же. Кроме этого, нужно, чтобы у супругов была одинакова прописка. Иначе нужно будет пройти через долгую процедуру доказательства того, что брак не фиктивный. Через два года иностранец сможет подать документы на вид на жительство или получить гражданство Украины.

Если иностранец вступит в брак не с гражданином Украины, а с другим иностранцем, получившим постоянный вид на жительство, он также может оформить его, без двухлетнего ожидания. Но право на гражданство, в таком случае, можно получить только через пять лет.

Вопросы, которые часто задают украинки при заключении брака с иностранцем:
— Действует ли заключенный брак с иностранцем за границей в Украине и дает ли он иностранцу право на временный (постоянный) вид на жительство?
Да, в принципе неважно где будет заключен брак с иностранцем.

Свидетельство о браке с иностранцем будет действовать в Украине и давать ему право на временную, а за 2 года и на постоянный вид.

Но есть некоторые нюансы заключения брака не в Украине, которые Вы должны изучить и учесть перед заключением такого брака, например: изменение вероисповедания, определенные традиции той страны иностранца, упрощения или усложнения расторжения брака (например, в некоторых странах мира человек может расторгнуть брак, когда захочет, а женщина — нет; допустимо условием расторжения брака является измена или минимальное проживание в браке 5 лет и т.д.).

— Нужно ли после получения свидетельства о браке с иностранцем за границей регистрировать еще повторно брак в Украине?
Нет, такой брак в Украине регистрировать не нужно. Свидетельство о браке с иностранцем признается в Украине, только если оно из других стран, то нуждается в переводе, а также дополнительного заверения (апостиль или легализация, в зависимости от страны иностранца).

— Нужно ли в Украине иностранцу проходить собеседование (проверку) перед женитьбой в ЗАГС?
Во Львове существует своеобразная процедура отсеивания фейковых браков, когда перед подачей заявления в ЗАГС иностранец должен пройти собеседование в отделе государственной регистрации актов гражданского состояния регистрационной службы Главного управления юстиции во Львовской области. Только после этого заявление от иностранца примут в любом ЗАГСе Львова.

— Возможно жениться иностранцем быстрее, чем за 1 месяц?
Да. Раньше можно было только за 1 месяц или раньше, если жена была беременна. Отныне во Львове ввели услугу официального бракосочетания за 1 сутки

В данной процедуре очень много нюансов и тонкостей. Ее достаточно сложно сделать сразу правильно, учитывая их все. Поэтому, будет разумно поручить это дело профессионалам. Юристы АО «Бачинский, Коломиец и партнеры» являются лучшими иммиграционными юристами, которых можно найти в Украине. Они с радостью помогут вам заключить брак и жить долго и счастливо. Звоните +380960020100

РозірванняШлюбу.Online

Шлюби з іноземцями не є чимось незвичайним. Багато людей їдуть працювати закордон і теж ведуть там особисте життя. Або, навпаки, тут, в Україні укладають шлюб з громадянином іншої держави. На жаль, іноді щось може піти не так, і союз двох людей розпадається. Як оформити розлучення з іноземцем в Україні і чи можливий подібний процес розлучення в наших судах?

При розірванні шлюбу з громадянами інших країн необхідно керуватися Сімейним кодексом України, Цивільним процесуальним кодексом, а також міжнародними нормами права. Проте розлучення з іноземцем рідко відрізняється за своїм протіканням від звичайного процесу розірвання шлюбу. Як розлучитися з іноземцем ви дізнаєтеся далі.

Де подати на розлучення з іноземцем в Україні?

Розлучитися з іноземцем, в разі. якщо шлюб зареєстрований в Україні, можна:

 • в органах РАГСу;
 • в місцевому суді.

Якщо подружжя під час розлучення проживають на території нашої країни, навіть незалежно від того, що один з них іноземець — схема розірвання шлюбу аналогічна звичайному процесу розлучення з українськими громадянами.

Читайте также:  І в печалі, і в радості...Солідарна відповідальність подружжя

Як розлучитися з іноземцем через РАЦС?

Щоб дізнатися як оформити розлучення з іноземцем в Україні, необхідно звернутися до законодавства. Правила розірвання шлюбу в РАЦСі регулюються Сімейним кодексом України, зокрема статтями №№106,107.

Подружжя, що не мають в шлюбі дітей і претензій по розділу нажитого майна, подають до державного органу, за місцем прописки (проживання), заява про розлучення відповідно до встановленої форми.

Також при собі потрібно мати:

 • Свідоцтво про шлюб.
 • Документ, що засвідчує особу (паспорт). Якщо у іноземця немає паспорта України, надається дозвіл на проживання.

При відсутності будь-кого з подружжя з поважних причин (хвороба тощо), заяву для розлучення з іноземцем , завірена нотаріусом, може від його імені подати інший чоловік. З дня подання письмової заяви, парі дається один місяць для примирення. Якщо розлучатися вони так і не передумали, виконавцями реєструється розірвання шлюбу. Після цього подружжю видається свідоцтво про розлучення.

Як розлучитися з іноземцем в суді?

Якщо чоловік і дружина мають спільних неповнолітніх дітей, або хтось із подружжя не дає згоду на розлучення, то розлучитися з іноземцем в таких ситуаціях можна тільки через суд.

Пара, що має спільних дітей, подає позовну заяву про розірвання шлюбу одночасно з нотаріально завіреним аліментних договором, де прописано:

 • З яким із батьків будуть проживати діти.
 • Яку участь братиме в матеріальному забезпеченні життя дітей окремо проживає батько.
 • Умови здійснення права другого з подружжя на їх виховання.

З моменту подачі заяви парі дається один місяць на примирення, протягом якого вони мають право його відкликати. Якщо суд встановив, що заява на розлучення відповідає волевиявленню обох сторін, і після розлучення не будуть порушені права колишнього подружжя, а також дітей, тоді виноситься рішення розірвати шлюб.

При розлученні з іноземцем, який проживає на даний момент в іншій державі, процедура розірвання шлюбу має деякі нюанси. Тут необхідно знати тонкощі як розлучитися з іноземцем за кордоном.

Відповідно до Цивільного процесуального кодексу судовий позов про розірвання шлюбу пред'являється за місцем перебування, в якому відповідач зареєстрований, фактичним місцем проживання або місцезнаходженням його майна.

Як розлучитися з іноземцем, проживаючи в іншій державі?

Відповідно до українського законодавства розірвання шлюбу між іноземцем та громадянином України можливий, навіть якщо обидва проживають в іншій державі.

У нашій країні такі міжнаціональні розлучення проходять у відносно короткі терміни і в багатьох випадках виявляються економічно вигіднішими, ніж розлучення за кордоном.

Знаючи всі нюанси або звернувшись до професійних юристів, завдання як розлучитися з іноземцем буде не складним і процедура пройде досить швидко.

Перший крок до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро

Отримайте документи онлайн зі знижкою 50% за 499 грн 1000 грн

Подайте до суду Укрпоштою

Згода партнера необов’язкова

Розлучення з іноземцем | Розірвання шлюбу з іноземним громадянином

При укладанні сімейного союзу в України до іноземного громадянина застосовується його законодавство.

При розірванні шлюбу становище дещо інше, адже факт розлучення повинен визнаватися не тільки у нас, але і в тій країні, громадянином якої є іноземець.

Для цього потрібно підтвердити цей юридичний факт за допомогою звернення до уповноважених органів іншої країни або в її установи, розташовані в України.

Розірвати союз з іноземцем можна як в органах реєстрації актів цивільного стану, так і за допомогою звернення до суду.

Розірвання шлюбу з іноземцем через РАЦС

Розлучитися з іноземним чоловіком через органи РАЦС найпростіше, але це рідко можна здійснити. На це піде всього місяць. Такий спосіб припинення відносин доступний тільки тим парам, у яких немає суперечок, що стосуються дітей та розділу спільно нажитого, і вони обидва згодні на те, щоб знову стати вільними.

При розлученні через органи РАЦС не має значення те, що хтось із подружжя громадянин іншої держави, так як все відбувається за звичайною схемою, яка застосовується в нашій країні. Якщо іноземний громадянин перебуває в України на момент офіційного розлучення, то через місяць після подачі заяви чоловік і дружина повинні прийти до відділення РАЦС для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу.

При подачі спільної заяви потрібно зібрати наступні документи:

 • документи заявників, що засвідчують їхні особи;
 • свідоцтво про шлюб;
 • квитанцію, яка підтверджує сплату державного мита.

Як розлучитись з іноземцем через суд?

Розлучення з іноземцем в суді вважається значно більш складною процедурою, ніж в адміністративному порядку. До такої форми припинення відносин вдаються тоді, коли у чоловіка і дружини є спір з приводу спільного майна або дітей.

Укранські суди отримують право розглядати такі справи, якщо іноземний чоловік знаходиться в відповідний період на території нашої країни. Пов’язано це з законодавчою вимогою пред’являти позови за місцем проживання / перебування відповідача.

Судовий розгляд буде проводитися за стандартною методикою і принципам. Зокрема, потрібно буде зібрати такі документи:

 • позовну заяву;
 • паспорт або інший документ, що засвідчує особу позивача, код платника податків;
 • свідоцтво про шлюб;
 • документ, що підтверджує місце проживання;
 • Угода з приводу поділу майна або подальшого виховання спільних дітей (у разі їх наявності);
 • квитанція, що підтверджує сплату судового збору.

Після прийняття заяви суд розгляне справу і прийме рішення, дія якого буде поширюватися і на іноземного громадянина.

Як розірвати шлюб з іноземцем без його присутності

У тих випадках, коли іноземний чоловік знаходиться за межами України, може бути застосована процедура розірвання шлюбу судом без його присутності. Це може зайняти більше часу, ніж зазвичай, але все ж дозволить визначити статус подружжя, охочих розлучитися.

Адміністративна процедура розірвання шлюбу з іноземцем є неможливою, тому залишається лише звернутися до суду, але при цьому може виникнути проблема визначення місця проживання іноземного громадянина, адже позов повинен пред’являтися за місцем його проживання.

Для українського суду слід вказати останнє місце його проживання на території нашої країни, або місце знаходження його майна в України.

Важливо прописати в позовній заяві, що виїзд до такого громадянина не є можливим, або нове місце його проживання невідоме.

Розгляд у суді може бути проведено без присутності іноземного чоловіка, однак при цьому повинні бути дотримані всі його права, надані йому за законодавством тієї країни, громадянином якої він є.

Для цього потрібно поступити таким чином:

Його слід сповістити по поданому позові, так само як і про час і місце розгляду справи, що має бути підтверджено відповідними документами. Як правило, таке повідомлення значно затягує процес. Полегшити ситуацію можна шляхом надання нотаріально засвідченої заяви чоловіка-іноземця, що містить прохання розглядати справу без нього (неї).

Оптимально також організувати участь представника відповідача в справі, для чого повинна бути оформлена відповідна довіреність.

Після того, як суддя прийме рішення, цим документом повинна бути надана законна сила в державі проживання відповідача (тобто, проведена легалізація). Це робиться для того, щоб запис про укладення шлюбу був виключений з іноземних реєстрів, інакше шлюб не можна буде вважати до кінця розірваним, а відповідач не матиме право вступити в новий сімейний союз в своїй державі.

Особливості розлучення з іноземним громадянином за кордоном

При розірванні шлюбу з громадянином іншої країни поза межами України прийняте іноземним уповноваженим органом рішення має бути визнане дійсним в України. Такий розлучення буде здійснюватися за правилами тієї країни, де воно буде проходити.

Важливо перевірити правильність видачі та оформлення всіх документів, щоб по приїзді в іншу країну не виникали складності, пов’язані з невизнанням у нас законності цих паперів.

Розділ майна і спір про дітей при розлученні з іноземним громадянином

Під час поділу майна і визначенні специфіки виховання дітей застосовується закон тієї країни, в якій має місце шлюборозлучний процес. Єдиним винятком є ​​правило про те, що доля спільно нажитого майна визначається за нормами тієї країни, де таке майно перебуває.

Що стосується дітей, то, як правило, в європейських країнах вони залишаються з матір’ю. Водночас в мусульманських державах дітей часто залишають батькам, через те, що матері не здатні забезпечити їх існування. Інший тенденцією є надання можливості подальшого виховання дітей громадянину тієї країни, де діти були народжені.

Розлучення з іноземцем: особливості

Рощлучення з чоловіком-іноземцем може бути сповнене серйозними труднощами. Тому, укладаючи шлюб з такою людиною, потрібно бути максимально впевненим в тому, що шлюб буде міцним і тривалим.

Послуги адвоката по сімейним справам

Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи з розірвання шлюбу з іноземцем.

 • Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
 • За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа з розірвання шлюбу з іноземцем буде вирішена більш професіонально та швидко.
 • Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу з розірвання шлюбу з іноземцем.
 • Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!
 • Зробіть перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі з розірвання шлюбу з іноземцем, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримаєте відповіді на всі Ваші питання.

Сімейний адвокат в Україні

 1. яндекс
 2. розірвання шлюбу + з іноземцем 408 розірвання шлюбів іноземців + на території рф 62 розірвання шлюбу + з іноземцями + в рф 36 розірвання шлюбу + з іноземцем + в россии 23 розірвання шлюбів між іноземцями + в россии 14
 3. розірвання шлюбу + з іноземцем підсудність 9
Ссылка на основную публикацию