Що потрібно для розлучення

Припинення шлюбу, відповідно до Сімейного законодавства України, в залежності від обставин може відбуватися кількома способами. Розлучення подружжя, у яких є спільні неповнолітні діти, проводиться в судовому порядку – у районному суді.

Розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, або діти вже досягли повноліття відбувається в органах ДРАЦС за місцем  реєстрації шлюбу або місцем проживання одного з них за наявності взаємної згоди чоловіка і дружини, та при відсутності суперечок про розподіл майна.

Розірвання шлюбу в суді відбувається, якщо один з подружжя не згоден припинити сімейні відносини, ухиляється від спільної подачі заяви в органи ДРАЦС, а також якщо у сімейної пари є спільні діти, яким ще не виповнилося 18 років.

Для кожного з цих випадків буде відрізнятися порядок подачі заяви і строки його розгляду у відповідній інстанції (а також перелік необхідних документів, розмір держмита або судового збору за розірвання шлюбу тощо).

Документи для розлучення

Згідно положень Сімейного кодексу України, підставою для припинення шлюбу може служити заява обох або одного з подружжя, а також опікуна недієздатного чоловіка або дружини, яке в залежності від життєвої ситуації буде необхідно подавати до відділу ДРАЦС або в суд:

Відповідно до чинного законодавства України розлучення в органах ДРАЦС може відбуватися тільки за взаємною згодою подружжя, у яких немає спільних неповнолітніх дітей. Розірвати шлюб в органах ДРАЦС без участі і згоди чоловіка або дружини можна тільки у випадках, передбачених чинним законодавством України.

Підставами для розірвання шлюбу через суд служать:

 1. наявність спільних неповнолітніх дітей;
 2. відсутність згоди на розлучення одного з подружжя або його ухилення від подання заяви;
 3. суперечка по поділ спільного майна подружжя.

У позовній заяві, поданій до суду чоловіком або дружиною, доведеться уточнити, чому подальше продовження сімейного життя неможливо.

В якості причин часто вказуються згубні звички чоловіка (алкоголізм, наркоманія), тривале роздільне проживання, відсутність взаєморозуміння в сім’ї, тощо.

Якщо ж оформлення розлучення відбувається в органі ДРАЦС, то причини припинення сімейного союзу вказувати не потрібно.

Скільки коштує розлучення: допомога адвоката

Нашим адвокатам часто задають такі питання: скільки коштує розлучення? Як написати заяву про розлучення, якщо є діти? Як розлучитися через суд з дітьми? Як розірвати шлюбу через РАЦС? Як розірвати шлюб за заявою одного з подружжя? Як розірвати шлюб онлайн? Як скласти позовнау заяву про розірвання шлюбу онлайн? Як отримати свідоцтво про розірвання шлюбу онлайн? На всі ці питання Ви можете знайти відповіді на нашому сайті https://rozluchennya.com.ua

Що потрібно для розірвання шлюбу з дітьми

Для оформлення розлучення в судовому порядку подружжя, які мають спільних неповнолітніх дітей, потрібно:

Визначити, який саме суд буде розглянути справу про розірвання шлюбу. Підсудність справи про розлучення залежить від того, де проживають сторони, з ким проживає дитина (діти) та хто ї утримує.

Згідно Цивільного процесуального кодексу України, суд може вирішити питання про місце проживання неповнолітньої дитини з одним із батьків одночасно з вимогою про розірвання шлюбу за відсутності спору про проживання дитини

Якщо чоловік і дружина не змогли домовитися про те, з ким залишиться неповнолітня дитина, то розлучитися вони зможуть тільки в районному суді за загальними правилами підсудності. При цьому одночасно з процесом розлучення суд може розглянути і питання розділу майна подружжя.

Подати позовну заяву про розірвання шлюбу. Чоловік, який виступає позивачем, повинен звернутися в суд за місцем проживання відповідача.

Однак, якщо з ним проживають неповнолітні діти, то можливо подати заяву і за місцем свого проживання, але цей факт необхідно підвердити відповідним документом (наприклад, довідка про склад сім’ї).

До складеного позову необхідно додати копії свідоцтва про реєстрацію шлюбу, свідоцтва про народження дітей, копію паспорта та квитанцію про оплату судового збору. Всі ці додатки повинні бути належним чином завірені.

Після того як суд прийме заяву до розгляду, буде призначено дату попереднього судового засідання, а потім і основних засідань. Згідно ЦПК України, попереднє судове засідання проводиться з метою перевірки підготовленості справи до розгляду. Основні ж слухання призначають не раніше, ніж через місяць після прийняття позовної заяви до розгляду.

Після розгляду справи суд приймає рішення про розірвання шлюбу. Воно вступає в силу через 30 днів після прийняття. На підставі цього рішення шлюб вважається розірваним. Нагадуємо, що з 27.07.2010 року свідоцтво про розірвання шлюбу (на підставі рішення суду) не видається.

Розірвання шлюбу, якщо є маленька дитина

Так, Сімейне законодавство України гарантує захист сім’ї, материнства і дитинства, розірвання шлюбу подружжя, які мають спільних дітей до одного року, має кілька особливостей:

Розлучення сімейної пари з дитиною до одного року може відбуватися тільки якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про батька дитини виключено із актового запису про народження дитини. Також, позов може бути подано у разі, коли один з подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини

Згідно Сімейного кодексу України, позовна заява про розірвання шлюбу в період часу, поки дитині не виповниться одного року судом розглянута не буде. Ця норма служить для захисту прав та інтересів матері і немовляти, які в даній ситуації знаходяться в більш уразливому положенні.

Розірвання шлюбу подружжя із наявністю неповнолтініх дітей відбувається в суді в загальному порядку. Позивачем в цьому випадку може виступити як дружина, так і чоловік. Однак шлюборозлучний процес при наявності маленької дитини може затягнутися на кілька місяців. Суддя має право призначити подружжю строк для примирення тривалістю не більше шести місяців.

Крім того, в цьому випадку колишня дружина має право на отримання аліментів не тільки на утримання дітей, а й на своє утримання до моменту, поки дитині не виповниться трьох років.

Це питання може розглянути суд як разом в одному провадженні зі справою про розірвання шлюбу, так і окремо від нього.

Аліменти на утримання колишньої дружини призначаються у у частці від заробітку, або ж у твердій грошовій сумі, яка залежать від загального рівня доходів чоловіка.

Що потрібно, щоб розлучитися за спільною згодою або без згоди чоловіка?

Розлучитися без згоди чоловіка можливо тільки через судову інстанцію. Сімейне законодавство передбачає тільки два винятки з даної норми (коли можна розлучитися через органи ДРАЦс без згоди другого з подружжя):

 • якщо чоловік або дружина визнаний недієздатним;
 • якщо чоловік або дружина були визнані зниклими безвісти.

У таких ситуаціях крім паспорта і квитанції про сплату держмита для прийняття органом ДРАЦС заяви потрібно відповідне рішення суду, яке підтверджує відповідні юридичні факти. В інших випадках розлучення без згоди чоловіка можливе тільки через суд.

Оформити розлучення з спільної згоди подружжя через органи ДРАЦС можна тільки для подружжя, які не мають спільних неповнолітніх дітей і не мають майнових суперечок. У цьому випадку розірвання шлюбу відбувається у органі ДРАЦС за місцем проживання чоловіка або дружини або за місцем реєстрації шлюбу. Подати заяву також можна і онлайн на порталі dracs.minjust.gov.ua.

Звертатися особисто до органів ДРАЦС для розлучення з спільної згоди необхідно вдвох. Офіційне розірвання шлюбу відбувається через місяць після подачі заяви за встановленою формою.

У призначений день колишнім чоловікові і дружині необхідно з’явитися у відділ органу ДРАЦс для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу.

Шлюб вважатиметься розірваним з моменту занесення відповідного запису в книгу реєстрації актів цивільного стану.

Що потрібно, щоб подати на розлучення?

Пакет документів, які необхідні для розірвання шлюбу, різний для органів ДРАЦс і суду. Відрізняється і розмір державного мита чи судового збору, яку потрібно сплатити за позовну заяву і за отримання свідоцтва про розлучення.

Для того, щоб розлучитися в судовому порядку, буде необхідно:

 • подати позовну заяву з вимогою розірвати шлюб;
 • сплатити судовий збір;
 • заяву підкріпити необхідним комплектом документів (копією паспорта та кода платників податку, свідоцтвом про шлюб, свідоцтвами про народження дітей, квитанцією про оплату судового збору);
 • з’явитися на попереднє судове засідання, а пізніше на основні слухання;
 • отримати копію рішення суду про розірвання шлюбу.

Для того, щоб зробити розлучення в органах ДРАЦС, подружжю необхідно заповнити заяву на розірвання шлюбу за затвердженою формою, сплатити державне мито, а через тридцять днів після подачі документів з’явитися у відділ ДРАЦС і отримати свідоцтво про розірвання шлюбу.

Читайте также:  Представительство в суде

Що потрібно для розлучення в ДРАЦСі  без дітей і розділу майна

Як вже було вказано раніше, розірвання шлюбу в адміністративному порядку відбувається за взаємною згодою подружжя, якщо у них немає спільних неповнолітніх дітей, тому з’явитися у відділ ДРАЦс необхідно вдвох. Для подачі заяви про розлучення чоловікові і дружині необхідно пред’явити наступні документи:

 1. паспорта;
 2. свідоцтво про реєстрацію шлюбу;
 3. квитанція, що підтверджує оплату держмита.

Розмір державного мита за розірвання сімейного союзу в органах ДРАЦС становить 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (17 грн. х 0,5 = 8,50 грн.) Оплатити його можна у відділенні банку, через банкомат, терміналах самообслуговування або безпосередньо у відділі ДРАЦС.

Після перевірки документів співробітником органу ДРАЦС подружжю необхідно заповнити бланк заяви на розлучення і підкріпити його своїми підписами.

Заява про розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя

Завантажити зразок заяви про розірвання шлюбу

Через місяць після подачі заяви і документів колишнім чоловікові і дружині потрібно знову відвідати відділ ДРАЦС, щоб отримати готові свідоцтва про розірвання шлюбу. Нагауємо, що з 14.07.2016 року скасовано норму про ставлення в паспорті вiдмiтки про розiрвання шлюбу.

Що потрібно, щоб подати заяву на розлучення через суд

Для розірвання шлюбу в судовому порядку одному з подружжя, який виступає позивачем, необхідно подати відповідну позовну заяву. Вона складається в письмовій формі (надрукована або написана від руки) і має містити інформацію про:

 • судову інстанцію (назва, адреса, засоби зв’язку);
 • позивача і відповідача (ПІБ, адреса, місце і дата народження, паспорті дані та код платника податків, засоби зв’язку);
 • причини, по якій подальше продовження сімейного життя неможливо.

До заяви додається квитанція про оплату судового збору. Вона оплачується тільки позивачем, сума судового збору за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу у 2021 році становить 908 грн. 00 коп. Також до позову необхідно додати:

 • копію паспорта та коду платника податків позивача;
 • копію паспорта та коду платника податків відповідача (за наявності);
 • копію свідоцтва про шлюб;
 • копії свідоцтв про народження дітей.

Заяву можна супроводити додатковими клопотаннями. Наприклад, позивач може подати клопотання про розгляд справи без його участі та присутності. Також можна відобразити пріоритетний спосіб оповіщення сторін про дату і місце слухань.

Якщо подружжя до суду дійшли згоди про місце проживання дітей після розлучення і порядку їх спілкування з кожним з батьків, то його в письмовій формі також можна додати до заяви. Наявність угод допоможе прискорити процес розлучення.

Якщо позовну заяву складено коректно і вона відповідає всим вимогам ЦПК України, то суд приймає її до розгляду і призначає дату судового засідання.

Якщо на засіданні чоловік або дружина, який виступає відповідачем, стверджують, що можливо зберегти сім’ю, то суд може призначити подружжю строк для примирення терміном не більше шести місяців. Однак неявка другої сторони на слухання без поважної причини не можуть скасувати розлучення.

Судове засідання може бути перенесено, але після другого перенесення дати суд приймає рішення про розірвання шлюбу без присутності відповідача (заочне рішення суду).

В результаті засідань суд приймає рішення про розірвання шлюбу, яке вступає в силу через тридцять днів. Колишні чоловік і дружина отримують копії цього рішення. Шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Послуги адвоката по сімейним справам

Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи для розлучення з чоловіком чи дружиною.

Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.

За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа для розлучення з чоловіком чи дружиною буде вирішена більш професіонально та швидко.

Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу для розлучення з чоловіком чи дружиною.

Наш багаторічний досвід в юридичній сфері є гарантією Вашого успіху – це те, що потрібно Вам зараз для вирішення Вашої проблеми.

Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!

Зробіть перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі для розлучення з чоловіком чи дружиною, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримаєте відповіді на всі Ваші питання.

ROZLUCHENNYA.COM.UA

Сімейний адвокат в Україні

 • гугл
 • скільки коштує розлучення
 • заява на розлучення, якщо є діти зразок
 • розлучення через суд з дітьми
 • розірвання шлюбу через РАЦС
 • розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя
 • розірвання шлюбу онлайн
 • позовна заява про розірвання шлюбу онлайн
 • свідоцтво про розірвання шлюбу онлайн
 • яндекс
 • Які документи потрібні для розірвання шлюбу
 • Чи потрібно свідоцтво про розірвання шлюбу
 • Для чого потрібно свідоцтво про розірвання шлюбу
 • Що потрібно для розірвання шлюбу в РАЦСі
 • Потрібна довідка про розірвання шлюбу
 • Чи потрібно платити за розірвання шлюбу
 • Чи потрібен документ про розірвання шлюбу
 • Де потрібно свідоцтво про розірвання шлюбу

АДВЕГО

шлюб 50 2.66
про 47 2.50
розірвання 34 1.81
розірвання шлюбу 33 1.75 / 3.51
розлучення 29 1.54
суд 27 1.43
або 22 1.17
подружжя 21 1.12
драцс 20 1.06
про розірвання 19 1.01 / 2.02
про розірвання шлюбу 19 1.01 / 3.03
заява 15 0.80
якщо 15 0.80
дітей 14 0.74
дружина 13 0.69
заявить 13 0.69
можа 13 0.69
необхідно 12 0.64
один 12 0.64
потрібно 12 0.64
судовой 12 0.64
згоди 10 0.53
після 10 0.53
свідоцтва про 10 0.53 / 1.06
тільки 10 0.53
від 9 0.48
подать 9 0.48
рішення 9 0.48
сімейного 9 0.48
україни 9 0.48
чоловіка 9 0.48
можна 8 0.42
орган
 • проверила Лера
 • проверила Виктория Халимон 19.05.2021

Корисні матеріали сайту rozluchennya.com.ua:

Розлучення і його наслідки: поради юриста

Важко сказати, чому люди вирішують розлучатись. Кожен випадок індивідуальний, тож і причини розлучення у всіх різні. Буває, що подружжя може досягти згоди між собою, але частіше всього розірвання шлюбу супроводжується скандалами та довгими процесами, які вимотують обидві сторони

Тож для того, щоб новий етап вашого життя не почався з нервового зриву, краще довірити здійснення цієї процедури професіоналам, які підготують для вас всі документи та проконсультують по всім виникаючим питанням.

Адвокат Тетяна Войнова розповідає, які є види розірвання шлюбу та пояснює, як правильно діяти в тій чи іншій ситуації.

Розлучення за спільною заявою подружжя, яке не має дітей

Якщо у вас немає дітей, то ви можете подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про розірвання шлюбу, — розповідає адвокат

За її словами, явка обох з подружжя не є обов’язковою для підписання вказаної заяви.

У випадку, якщо один з подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до РАЦСу, то таку заяву, нотаріально засвідчену, або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя.

Юрист пояснює, що відкликати цю заяву може будь-який із подружжя. Якщо ж пройшов місяць і заява відкликана не була, РАЦС складає актовий запис про розірвання шлюбу.

Буває так, що через поважну причину подружжя не може з’явитися до РАЦСу. В такому випадку потрібно написати письмове прохання, і розлучення перенесуть на інший день. При цьому варто пам’ятати, що строк перенесення державної реєстрації розірвання шлюбу не може перевищувати одного року з дня подання заяви.

Адвокат наголошує, що наявність нерозділеного майна не перешкоджає розлученню та може бути здійснене вже опісля.

Законодавством також передбачено, що якщо один з подружжя через поважну причину не може з’явитися для державної реєстрації розірвання шлюбу, він може під час подачі заяви або впродовж місяця письмово повідомити РАЦС про згоду реєстрації розірвання шлюбу за його відсутності. Йому потрібно зазначити місцезнаходження органу державної реєстрації актів цивільного стану, до якого слід надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу.

Розлучення за спільною заявою подружжя на підставі рішення суду

Якщо ви вирішили розлучатись, однак у вас є діти, то ви не можете подати заяву про розірвання шлюбу в РАЦС.

Вам слід подати відповідну заяву до суду разом з письмовим договором про те, з ким із вас будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.

Ця заява повинна містити вказівку на найменування суду, до якого вона подається, імена та адреси заявників, та опис обставин, тобто чому ви хочете розлучитись.

Завдання суду — встановити справжнє прагнення дружини та чоловіка до розірвання шлюбу й переконатися в тому, що після цього не будуть порушені їх особисті та майнові права, а також права їх дітей, — пояснює юрист

Разом з тим, під час розгляду питання про розірвання шлюбу, суд може вирішувати з ким із батьків залишаться неповнолітні діти, а також розглядати спори щодо стягнення аліментів на дітей. Звичайно, якщо щодо цих питань подружжя не дійшло згоди раніше і уклало відповідний договір.

Читайте также:  Ликвидация ООО - услуги закрытия ТОВ

Ще один важливий момент, на який варто звернути увагу – куди потрібно подавати позовну заяву. Тетяна Войнова зауважила, що позовна заява про розірвання шлюбу подається до суду за місцем проживання відповідача.

Але якщо з позивачем проживають неповнолітні діти або він погано почуває себе, хворіє і не може виїхати на місце проживання відповідача, заява може бути прийнята судом за місцем його проживання.

Подружжя навіть за взаємною згодою можуть обрати місцем подання заяви місто або селище, де проживає позивач.

Водночас юрист наголошує, що суд винесе рішення лише після спливу одного місяця від дня подання заяви.

Тож за цей час подружжя може ще примиритися і відкликати свою заяву шляхом подачі відповідного клопотання.

А в тому випадку, якщо подружжя не з’явиться з поважних причин на судове засідання, суд відкладає розгляд справи. А в разі нез’явлення після повторного виклику – залишає позов без розгляду.

Розірвання шлюбу за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду

Досить часто подружжя не досягає взаємної згоди про розлучення. Тому шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 Сімейного кодексу України.

В такому випадку суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя та встановлює дійсні причини позову про розірвання шлюбу. Під час розгляду справи обов’язково враховується наявність малолітньої дитини або дитини-інваліда. Рішення про розірвання шлюбу буде прийнято тільки в тому випадку, якщо буде доведено, що подальше спільне життя подружжя буде суперечити інтересам одного з них або їхніх дітей.

Разом з тим юрист наголошує, що короткочасний розлад у сім’ї або необґрунтоване бажання одного з подружжя припинити шлюбні відносини не можуть вважатися достатніми підставами для розірвання шлюбу.

Звертаю також вашу увагу, що неможливо розлучитися під час вагітності дружини та до досягнення однорічного віку дитини, — додає адвокат

За її словами, виключенням може бути, якщо один з батьків вчинює протиправну поведінку щодо другого з подружжя або дитини. Або ж якщо батьківство зачатої дитини буде визнане за іншим чоловіком.

Більше того, якщо за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини або батьком визнано іншу особу, то подружжя може розлучитися і до досягнення дитиною однорічного віку, — роз’яснює адвокат

Розлучення – різні, наслідки — однакові

В будь-якому випадку, розірвання шлюбу – це досить складний процес, який вимагає витримки та чіткої послідовності дій. Та разом з тим, найстрашніше в розлученні – його наслідки. По-перше, і головне – це діти. Адже вони найбільше страждають від розриву сім’ї. Для кожної дитини це трагедія на все життя.

Адже щасливою дитина себе може почувати лише за наявності обох батьків – “як у всіх”. Після цього у дітей складаються зовсім неправильні уявлення про родину, любов, стосунки. Встановлено, що діти розлучених батьків, коли стають дорослими, самі розлучаються частіше, ніж ті діти, що виросли в повних сім’ях.

Тож це глобальна проблема суспільства.

Другий, не менш важливий, наслідок розлучення – це поділ майна. Ніхто не хоче залишитись обділеним та віддавати своїй колишній половині свою машину або частину капіталу.

Тому “війни за майно” під час розлучень – це досить поширене явище. Найчастіше поділити сімейне майно без скандалів подружжю не вдається. Це тяжкі і негативні емоції, справитись з якими без допомоги адвоката майже неможливо.

Тому дуже часто поділ майна з емоційної переходить в юридичну площину.

Загалом, ці та інші наслідки розлучення потребують окремої уваги. Тому про те, як виховувати дітей після розлучення, як поділити майно та борги, актуальні питання про стягнення аліментів та чи потрібно укладати шлюбний договір, читайте в наших наступних статтях.

Илья Цыпин

Биография:

Поділіться корисною інформацією з друзями:

Сімейний стан в резюме ???????????? Приклади як правильно написати: незаміжня, неодружений або неодружений

здобувачі плутаються, що писати в графі сімейний стан при розлученні або наявності дітей. Я відповім на ці питання і розповім, як правильно написати свій статус в анкеті резюме при працевлаштуванні, і не тільки.

Інформація про сім'ю допомагає роботодавцю оцінити серйозність кандидата. Залежно від посади, наявність або відсутність сім'ї – кадровики можуть сприймати такими стереотипами:

 • Молоді здобувачі без зобов'язань халатно ставляться до роботи.
 • Відсутність сім'ї у старших людей говорить про сором'язливості і проблеми зі спілкуванням.
 • розлучення – про поганий характер і неготовність до відповідальності і вирішення проблем.
 • На вакансії з нічними змінами або відрядженнями – роботодавці воліють брати людей без сім'ї.
 • Високу посаду частіше займають сім'янин. За статистикою, вони зацікавлені в кар'єрному зростанні, щоб облаштувати сімейне життя.

# Види сімейного стану

Юридично виділяють чотири варіанти вказівки сімейного статусу:

 1. Незаміжня, неодружений: раніше не перебувала в законних шлюбних відносинах.
 2. Заміжня, одружений: пов'язаний узами шлюбу і статус підтверджений документально.
 3. розлучений, розведений: мав зареєстрований шлюб, але офіційно розірвав його і оформлених відносин зараз немає.
 4. вдова, вдівець: раніше знаходився в шлюбі, але друга половина померла.

до змісту ↑

# Як правильно написати сімейний стан

Але роботодавець враховує два різновиди сімейного стану – це шлюб і наявність дітей.

Шлюб ділиться на дві категорії, в анкеті пишеться:

 • Заміжня, одружений.
 • Незаміжня, неодружений (неодружений).

наявність дітей – аналогічно, і вказують так:

до змісту ↑

У пріоритеті не звертати увагу начальника на свій статус. За статистикою чоловіча половина більше віддається роботі, незалежно від наявності сім'ї. У графі слід писати просто.

Відносини не оформлені офіційно:

“неодружений” або “Неодружений” – слова синоніми, можна писати і так, і так. Але якщо розділити поняття, то молоді здобувачі до 30 років – частіше вказують “неодружений”. Люди старше тридцяти – “неодружений”

Неодружений / неодружений

Є шлюб і штамп в паспорті:

положення “одружений” має на увазі питання про дітей у роботодавця, тому можна відразу позначити їх відсутність.

одружений (дітей немає)

до змісту ↑

# Сімейний стан для дівчини

Як пишеться слова не-замужем разом чи окремо?

щілинуокремо

відповідь: частку «не» в слові «неодружений» потрібно писати окремо.

Жінки пишуть статус, як і чоловіки. Але часто діти залишаються з матір'ю, незалежно від шлюбу – правильно вказувати це відразу.

Заміжня / незаміжня (дітей немає)

Немає поняття неодружена дівчина, пишіть тільки «Заміжня» або «Не заміжня».

до змісту ↑

# Чи потрібно в резюме вказувати дітей

Діти для роботодавця – великий головний біль. це лікарняні, відходи “раніше з роботи”, ранки і батьківські збори, працівника складніше звільнити, знизити заробітну плату або призначити штрафні санкції. З іншого боку – людина з дітьми є надійним працівником, цінують свою посаду.

При наявності дитини, потрібно дати роботодавцю зрозуміти, що ви ставитеся до цінних кадрів і діти не відволікають від роботи. Вказати це можна такими способами:

 • Є дитина, знаходиться на дорученні у родичів.
 • Є дорослий син.
 • Є самостійна дочка.
 • Є діти, виховує чоловік.

розписуйте графу, якщо вакансія передбачає відрядження або тривала відсутність будинку. Коли начальник думає, що маленькі діти заважають роботі – переконайте його в зворотному.

Діти бувають корисні для вакансій виховательок, нянь і подібних, де доводиться з ними працювати. В інших випадках пишіть коротко: “дітей немає” або “є діти”, краще привернути увагу до графи досвіду або освіти.

до змісту ↑

# Сімейний стан заручена, в розлученні, вдова

Іноді люди повідомляють в резюме, що заручені, розведені або овдовіли. Начальнику не потрібно знати – заручений претендент, в кого він закоханий, з ким проводить час і інші подробиці з особистого життя працівника!

Пишіть тільки так, як зазначено в прикладах. Якщо начальник захоче уточнити інформацію, він подзвонить і запитає, або зможете більше розповісти про себе на співбесіді.

до змісту ↑

# Як вказати цивільний шлюб в резюме

 • Будь шлюбний союз, зареєстрований і оформлений у відповідних органах державної влади необхідно вказувати в анкеті.
 • Докладні відомості про своє становище і наявності дітей можна вказати в супровідному листі або графі додаткової інформації, якщо це необхідно.
 • співжиття (розмовне «цивільний шлюб») або інший офіційно незареєстрований союз — не рахується шлюбом і говорити про нього немає необхідності.
 • Для кадровика человек, який не бажає юридично оформляти шлюб – вважається ненадійним і нестабільним.
Читайте также:  Незаконне нарахування процентів по кредиту: як протидіяти банкам

до змісту ↑

# Чи потрібно вказувати сімейний статус в резюме

Це стандартна графа в бланку резюме. В 90% випадків доведеться заповнювати її, хочете ви чи ні. Але коли рекрутера не цікавить сімейний стан кандидата, то і вказувати його не потрібно.

Начальнику важливіше знати, чи зможе людина виконувати поставлені завдання, аніж копатися в його особистому житті. Тому, розгорнуто опишіть досвід, навички та правильні захоплення в резюме.

до змісту ↑

# замість висновку

Не намагайтеся приховати відомості про свій статус, все таємне – розкриється і доведеться вибирати що важливіше, сім'я або робота.

 • Заповнюючи резюме дівчата повинні написати: заміжня / незаміжня.
 • Молоді люди вказують: одружений, неодружений або неодружений.

Сподіваюся я відповів на всі питання, пов'язані з сімейним станом, якщо залишилися неясності – питайте в коментарях. Раджу приділити час і ознайомиться з помилками, які ви допускаєте в резюме. Буду вдячний, якщо поділіться статтею в соціальних мережах.

Документи для розлучення через ЗАГС. Бланк, зразок заяви

Припинення подружніх відносин черезрозставання відбувається сьогодні практично у кожної п'ятої пари. Як відомо, розлучення на сьогоднішній день можна оформити в двох інстанціях: в суді і РАГСі.

Якщо дружина та чоловік бажають провести процедуру розлучення і при цьому не мають претензій один до одного, у них відсутні майнові суперечки і розбіжності з приводу дітей, то розлучитися в найкоротші терміни і з мінімальною тяганиною можна через органи РАГСу.

У даній статті ми розглянемо підстави, які дають право подати на розлучення, документи для розлучення через ЗАГС, а також інші нюанси і особливості.

Підстави для розлучення через ЗАГС

Слід зазначити, що одного бажання розірвати свій шлюб через органи РАГСу недостатньо. Щоб звернутися до зазначеної установи, необхідна наявність трьох підстав:

 • спільне рішення подружжя припинити шлюбнівідносини. Тобто якщо хтось один з них буде проти розлучення, то подати в ЗАГС вже не вийде. Доведеться розлучатися тільки через судову інстанцію, що буде, звичайно ж, трохи складніше.
 • Якщо у разводящихся є діти до 14 років, то розлучення отримати можна тільки через суд. Тому розлучення в РАГСі можливий тільки, якщо у пари немає дітей.
 • Кожен з без п'яти хвилин колишнього подружжя повиненбути присутнім особисто на шлюборозлучному процесі. Тому, якщо людина не може персонально брати участь при розлученні, то доведеться, знову ж таки, звертатися до суду, так як в судових процесах цілком може брати участь представник, а чоловік (дружина) може туди навіть жодного разу не з'являтися.

виняткові випадки

Якщо ж один з подружжя засуджений більш ніж на трироку за будь-який злочин, його визнали недієздатним або він вважається безвісти зниклим, то як виняток чоловік чи жінка може подати документи для розлучення через ЗАГС за власною ініціативою.

Порядок розірвання шлюбу

Заява про намір розлучитися подається в тойЗАГС, де проживає подружжя (або один з них). Подати такий документ можуть як обоє разом, так і один з них. Для спрощеної процедури шлюборозлучного процесу існують певні умови. Якщо чоловік і дружина прийняли спільне рішення розлучитися, то вони подають заяву разом. У такому випадку процедура досить проста.

Якщо один з подружжя живе в іншому регіоні і не може з об'єктивних причин з'явитися в даний ЗАГС (хвороба, відрядження), то він має повноваження звернутися в те відділення РАГСу, де він знаходиться. Туди він подає заяву на розлучення, яке попередньо потрібно нотаріально завірити.

Після подачі такого документа він направляється в той ЗАГС, де і розглядається шлюборозлучний процес.

необхідна документація

Якщо подружжя прийняло обопільне рішення розлучитися і подали спільну заяву про розірвання шлюбу, то які документи для розлучення пред'являються ще? це:

 • паспорт кожного з подружжя (можна копії);
 • свідоцтво про шлюб;
 • квитанція про сплату держмита.

Коли звернутися в ЗАГС можна?

Щоб мати можливість провести розлучення поспрощеною схемою, у пари не повинно бути спільних дітей. Якщо є усиновлені діти, то процедура розлучення через ЗАГС теж буде неможлива.

Якщо ж дітей немає, то працівники цієї установи реєструють розірвання шлюбу і видають уже колишнім дружинам свідчення про це.

При видачі цього документів, один з колишнього подружжя повинен обов'язково бути присутнім.

Заява на розлучення: зразок

У різних РАЦСах до заяви про розлучення можуть застосовуватися деякі свої правила, але в цілому в заяві зазначаються такі дані обох супргугов:

 • ПІБ;
 • дата народження;
 • місце, де народилися і дружина, і чоловік;
 • їх громадянство;
 • місце проживання;
 • національність (можна заповнювати цю графу за бажанням);
 • паспортні дані.

інші дані

Крім цих даних, позначаються реквізити ззапису акта про укладення шлюбу. Після цього слід викласти прохання про початок шлюборозлучного процесу.

Крім того, подружжя має вказати, яке прізвище буде у кожного з них (можна залишитися на тій, яка була після укладення шлюбу або повернути ті, що були у них до весілля). Бажано, щоб текст заяви містився на одній сторінці (формат А4), а також обов'язково подружжю потрібно на ньому поставити свої автографи.

Зазвичай, бланк розлучення через ЗАГС можна отримати в кожному відділенні даної інстанції. Причину того, чому ви вирішили розлучатися, вказувати в заяві не потрібно.

Нюанси при виняткових випадках

Якщо ви розлучаєтеся з недієздатним чоловіком,тоді слід вказувати ще і місце проживання її опікуна. Якщо чоловік (дружина) перебуває в місцях позбавлення волі, то органи РАГСу потрібно проінформувати про місце установи, де він відбуває покарання. В такому випадку ЗАГС повідомить за цією адресою другого з подружжя про розлучення.

оплата держмита

При подачі заяви подружжю доведеться сплатитидержмито. Якщо ви прийшли до обопільної згоди розвестися, то при спільній заяві на розлучення через ЗАГС держмито вилучається в розмірі 400 рублів (причому таку суму оплачує кожен з подружжя). Якщо розлучитися намір один з подружжя (що можливо лише в деяких випадках, про них ми вказували вище), то держмито становитиме 200 рублів.

терміни розлучення

Розлучення — крок досить серйозний. Часто у молодих пар таке рішення приймається на гарячу голову, під дією сплеску негативних емоцій. У зв'язку з цим законодавство встановило терміни для проведення розлучення через органи РАГСу.

Після того як будуть подані документи для розлучення через ЗАГС, подружжю в розпорядження дається місяць для обмірковування такого важливого рішення. Як показує практика, деякі все ж забирають заяву про розлучення протягом місячного терміну.

Якщо ж примиритися не вдається, то при відсутності будь-яких спірних моментів між подружжям їх розводять і видають відповідні свідчення. У той же час слід пам'ятати, що якщо ви оформляєте розлучення через ЗАГС, держмито буде оплачуватися в будь-якому випадку.

Буває і так, що за цей термін з'ясуються якісь розбіжності, які доведеться вирішувати тільки в суді. В такому випадку дата розірвання шлюбу посунеться до винесення судом рішення.

У той же час Сімейний кодекс цілком допускає, що спочатку подружжя може розлучитися, а потім вже ділити майно через судову інстанцію. Більш того, пред'являти позов про розподіл всього «нажитого добра» колишні чоловік і дружина можуть протягом трьох років після шлюборозлучного процесу.

Свідоцтво про розірвання шлюбу

Природно, після того як всі необхіднідокументи для розлучення через ЗАГС подано і пройшов місячний термін, подружжя повинні розвести. У підсумку вони отримують свідоцтво про розірвання шлюбу. Слід зазначити, що це дуже важливий документ, який знадобиться при здійсненні тих чи інших юридичних процедур. Воно, наприклад, буде потрібно при:

 • укладенні нового шлюбу;
 • зміні прізвища;
 • оформленні допомоги на дітей;
 • реєстрації нерухомості та т. д.

Підведемо підсумок

Як ми з'ясували, розлучення через органи РАГСу — цепростіша процедура в порівнянні з розірванням шлюбу через суд. Однак деякі правила все одно доведеться дотримуватися.

Ознайомившись, як писати заяву на розлучення, зразок якого повинен відповідати строго обумовленими правилами законодавства (за винятком нюансів), ви легко впораєтеся з такою процедурою. Але краще, звичайно ж, щоб вам ніколи не довелося писати подібної заяви.

Тому бажаємо вам тільки любові, миру і злагоди з вашою другою половинкою!

Ссылка на основную публикацию