Шлюбний договір у нотаріуса: вартість оформлення

Шлюбний договір буває дуже корисним, особливо якщо подружжя бояться втратити своє майно або не хочуть ділити його у випадку розлучення. У нашій статті ви дізнаєтеся, що представляє собою шлюбний договір, як і де він полягає.

Шлюбний договір сьогодні викликає все більше інтересу і пари різного віку часто вдаються до його укладення. Досить згадати «зоряні шлюби, які точно не обходяться без цього документа.

Багато хто може сказати, що це непотрібний документ, адже коли люди люблять один одного, то ніякої паювання і бути не може. Але це неправильна думка, багатьом незважаючи на все, не хотілося б ділитися власним майном при розлученні.

До того ж, це допомагає уникнути шахрайства, коли шлюб спеціально полягає для отримання вигоди.

Що таке шлюбний договір?

Шлюбний договір у нотаріуса: вартість оформленняЩо таке шлюбний договір?

Поки що шлюбні контракти не так широко використовуються в Росії, але з кожним роком на них звертають все більше уваги. Цей документ призначений для визначення прав на майно та гроші. Згідно з нашим законодавством, все, що було придбано в шлюбі, у тому числі борги і вклади, є загальними і поділяються в рівній мірі між подружжям. Але це за умови, що відсутня шлюбний договір.

Як правило, подружжя заздалегідь між собою домовляються про укладення такого контракту. В основному, якщо кожен збирається запустити бізнес. Так, якщо один потерпить банкрутство, то буде розраховуватися за боргами самостійно. Це ж відноситься і до різних кредитами.

Навіщо потрібен шлюбний договір — що він дає?

Шлюбний договір у нотаріуса: вартість оформленняНавіщо потрібен шлюбний договір?

Шлюбний контракт укладається за різних причин, але частіше всього зустрічаються наступні:

Маніпуляції і помста

Дуже рідко розлучення проходить мирно, якщо один чоловік відчуває себе скривдженим. І от як раз майно і стає предметом помсти. Тобто, чоловіки можуть маніпулювати ситуацією і погрожувати забрати дитину, якщо дружина не віддасть квартиру, а дружини можуть просто швиденько переписати все майно на родичів.

Якщо ж має місце шлюбний договір, то так вже зробити не вийде, тому що в ньому прописується все, що має кожен чоловік і навіть можливе майно, яке буде ділитися. Крім того, подружжя може відразу визначити, хто буде відповідати за виховання дітей, а хто — за їх зміст. Причому при розлученні пред'явити нічого не можна, що нібито один працював, а другий вдома сидів.

Безпека майна, придбаного до шлюбу

За допомогою офіційного документа можна захистити себе від таких проблем. Приміром, чоловік мав квартиру до шлюбу. Так, її можна поділити при розлученні. Але от тільки вона була продана і натомість куплений будинок без доплати. Тоді, нерухомість вже вважається загальною. Якщо скласти договір, то можна визначити частки кожного з подружжя, а за його відсутності вона поділиться навпіл.

Визначення відповідальності

Шлюбний договір може визначити відповідальність кожного з подружжя. Це стосується наступних моментів:

 • Утримання одного з подружжя іншим після розлучення
 • Як беруть участь обидва чоловіка у витратах
 • Відкриття банківських рахунків для дітей та сума, яку планується вносити щомісяця або щороку

Відповідальність за кредитами після розлучення

Ще можна в документах прописати, що буде, якщо один з партнерів змінить. Але тільки тут все не так просто, тому що за законом не можна обмежувати права і свободи людини. Так що, якщо ви вирішили прописати такий пункт, то вам буде потрібно дуже досвідчений юрист, здатний захистити інтереси.

Врятувати накопичення

Шлюбний контракт може захистити від втрати сімейних коштів. Так, якщо один чоловік бере позику, а кредитор просить виділити частку з майна, то цього зробити не вдасться, якщо все майно, що належить другому з подружжя, так як він не може відповідати за боргами другого.

Як оформляється і складається шлюбний контракт: порядок

Шлюбний договір у нотаріуса: вартість оформленняЕтапи складання шлюбного договору

Оформлення шлюбного договору здійснюється в кілька етапів.

Етап 1. Згода щодо предмета договору

Це початковий етап, який є визначальним. Подружжя мають між собою домовитися і обговорити кожен пункт, а потім все це письмово закріпити. Іноді доводиться вдаватися до допомоги юриста, щоб визначитися, як зробити краще, що і як ділити і так далі.

Важливо розуміти, що вирішити таким способом можна тільки питання, пов'язані з боргами, накопиченнями і майном. Якщо ви хочете закріпити в пунктах подружню вірність, ведення господарства або кількість дітей, то нічого не вийде, тому що згідно з законодавством, права інших порушуватися не повинні.

Етап 2. Складання шлюбного договору

Так як шлюбний контракт серйозний документ, то він апріорі не може укладатися в усній формі. До того ж йому потрібне нотаріальне завірення. Для складання хорошого тексту можна звернутися до юриста, написати його самостійно або відразу піти до нотаріуса. Останній також займається подібними питаннями.

Етап 3. З'явитися особисто до нотаріуса

Шлюбний договір у нотаріуса: вартість оформленняЗавірення договору у нотаріуса

Отже, коли текст у вас буде готовий і роздрукований, необхідно звернутися до нотаріуса, щоб він затвердив «угоду». З собою треба взяти паспорти подружжя, а ще свідоцтво про шлюб (за наявності).

Крім того, в обов'язковому порядку надаються документи, які підтверджують, що майно належить тому чи іншому дружину. Приміром, якщо це кредит, то береться договір з банком, якщо квартира — то свідоцтво про право власності. В залежності від ситуації документи можуть відрізнятися і тому краще їх список уточнити у нотаріуса.

Етап 4. Оплата мита за посвідчення договору

Мито за посвідчення договору коштує 500 рублів. Вона для всіх єдина, але додатково доведеться платити і за роботу нотаріуса.

Зазвичай в прайсах ця послуга називається — «правова і технічна праця» та її ціна коливається в межах 5-10 тисяч рублів. Справа в тому, що нотаріус повинен перевірити договір на відповідність всім нормам, а також переконатися, що майно належить подружжю.

Варто відзначити, що краще з самого початку робити все через нотаріуса, тому що складання тексту та засвідчення обходиться навіть дешевше. Адже після себе нотаріуса нічого перевіряти не доведеться.

Етап 5. Отримання готового договору

Шлюбний договір завжди складається в трьох примірниках, так що знімати копії не доведеться. Один примірник зберігається у нотаріуса, а два інші віддаються кожному чоловікові.

Коли можна укладати шлюбний договір?

Шлюбний договір у нотаріуса: вартість оформленняКоли укладається шлюбний договір?

Багатьох цікавить питання — в якій конкретно момент потрібно укладати шлюбний договір? Насправді, скласти його і залагодити всі питання можна ще в статусі нареченого і нареченої. Так буде навіть простіше, тому що спільного майна доки ще немає і не треба додатково його описувати. Хоча, і після реєстрації це можна зробити. Але, якщо з'явилося спільне майно, то одразу ж треба зазначити в договорі, кому воно дістанеться або як поділиться.

Важливо розуміти і те, коли починає діяти договір. Взагалі, звичайно, він починає дію з моменту вступу в шлюб, тобто з дня його реєстрації. Якщо ж він складається безпосередньо у шлюбі, то після підписання та завірення він набуде чинності.

Ще деякі бояться, що якщо шлюб не відбудеться, то договір все одно буде діяти. Але це всього лише домисли. Насправді він буде анульований.

Де полягає і оформляється шлюбний договір?

Шлюбний договір в обов'язковому порядку треба завіряти в нотаріуса. Таким чином, місце укладання — це нотаріальна контора. При цьому скласти текст договору можна у юриста, але, як ми вже сказали, до нього йти не обов'язково, можна відразу ж відправитися до нотаріуса.

Форма шлюбного договору — письмова або усна?

Шлюбний договір у нотаріуса: вартість оформленняФорми шлюбного договору

Шлюбний договір є строгим документом, який не можна складати в усній формі. Він повинен обов'язково бути письмовим і дотримуватися законів, інакше будь-який суд визнає його недійсним.

В першу чергу, важливо серйозно ставитися до форми документа. Ми вже говорили, що вона повинна бути письмовою і завіреної у нотаріуса. До того ж, повинна відповідати законодавству.

Якщо подружжя вважають, що самі можуть домовитися і висловити це все на папері, то вони мають на це право. Важливо, щоб договором регулюються лише майнові відносини, він дотримувався права кожної сторони і не суперечив іншим законам.

Коли документ буде складено, то залишається тільки піти до нотаріуса і завірити його.

Можна укласти шлюбний договір через представника?

Шлюбний договір у нотаріуса: вартість оформленняУкладення договору через представника

У законі немає прямої заборони, який не дозволяв би укладати таку угоду через третю особу, тобто представника. Ось тільки у відповідності з Цивільним кодексом заборонено укладати які-небудь особисті угоди через інших. А шлюбний договір як раз таким є.

Так що, ніколи нотаріуси не погодяться завіряти договір при особистому відсутності одного з подружжя.

Які документи потрібні для оформлення шлюбного договору?

Для оформлення і завершення шлюбного контракту у нотаріуса буде потрібно певний пакет документів:

Шлюбний договір у нотаріуса: вартість оформленняДокументи для шлюбного договору

Вартість укладення шлюбного договору: ціна

Шлюбний договір у нотаріуса: вартість оформленняШлюбний договір — ціна

Вартість шлюбного договору, як правило, обходиться в кругленьку суму. Його укладають зазвичай ті, у кого є що поділити.

Ціна проекту договору залежить від того, які ціни встановлені в юридичній фірмі або нотаріальній конторі. Так, складання договору може обійтися в межах 3-20 тисяч рублів. Тут все залежить від складності. Конкретна ціна буде названа юристом, так як у кожного свої розцінки.

Ще потрібно сплатити нотаріальні послуги. Перш за все, є мито за договір і вона становить 500 рублів. Це фіксована сума і вона не змінюється в залежності від регіону або нотаріуса. Ця сума сплачується тільки за реєстрацію договору, а також відмітку нотаріуса на документі.

Але і це ще не все. Нотаріусу додатково буде потрібно перевірити договір на відповідність законодавству, що теж коштує чимало. Та й до того ж, можна замовити проект відразу в нього за окрему плату.

Чи можна оформити шлюбний договір до шлюбу?

Шлюбний договір у нотаріуса: вартість оформленняШлюбний договір до шлюбу

Так, безумовно, дозволяється оформляти договір і обговорювати всі його умови до моменту реєстрації шлюбу. Ось тільки дія його почнеться з того моменту, як відносини стануть законними. Якщо молодята передумають реєструвати шлюб незалежно від причини, то і договір так і залишиться папером.

В рамках шлюбного договору не визначається доля майна, яке було нажите кожним до шлюбу. Воно так і залишиться у власника і при розлученні ділитися не буде.

Якщо ж хтось бажає передати майно іншому, то для цього оформляється договір дарування. Найкраще цю угоду не відображати в шлюбному договорі.

Крім того, визначається і те, як буде ділитися при розлученні загальне майно, яке подружжя наживут разом.

Як оформити шлюбний договір у шлюбі?

Шлюбний договір у шлюбі

Коли пара узаконила свої стосунки, то вона завжди може укласти між собою договір у будь-який час. До цього моменту, крім особистого, вже може з'явитися спільне майно. Тому в договір воно теж додається. Також вказується власник. Більш того, визначаються умови поділу майна, яке поки ще не нажито.

Законом визначено, що спільним майном вважається вся власність. Але сюди не входять подарунки, спадщина, предмети особистого використання та інтелектуальна власність.

До речі, боргові зобов'язання також є загальними.

Щоб у складній ситуації не залишитися без своїх накопичень і майна, договором можна визначити, що кожен чоловік буде самостійно гасити свої борги і залишиться при своєму майні.

Звичайно, обидва варіанти володіють своїми достоїнствами і недоліками. Наприклад, якщо один з подружжя підприємець, то в залежності від виду діяльності, другий чоловік може отримати багато, а може і все втратити.

Наприклад, ви домовилися, як будете ділити майно і бізнес цілком належить чоловікові. Безумовно, він може відмовитися його ділити при розлученні.

Так от, поки що все йде відмінно, ніяких питань не виникає, але варто бізнесу прогоріти і у чоловіка почнуться великі проблеми.

Всі борги йому доведеться погашати самостійно, а згідно зі шлюбним договором, майно дружини вважається її особистим і вона не зобов'язана гасити борги. Виходить, для чоловіка-бізнесмена, такий договір може стати згубним, хоча і дружина у випадку розлучення при нормальних обставинах нічого не отримає.

Читайте также:  Основні права батька на дитину після розлучення

Можна укласти шлюбний договір після розлучення?

Шлюбний договір після розлучення

Шлюбний договір тому так і називається, що дві людини можуть скласти його, перебуваючи у шлюбі. Відповідно, в розлученні подружжя вже нічого зробити не можуть. Хоча, можна скласти інший документ і називається він — Угода про розділ майна.

Як скласти шлюбний договір — що писати: зразок

Шлюбний договір є офіційним документом, де приписується багато інформації. У його тексті прописуються наступні пункти:

Зміст шлюбного контракту

Зразок готового договору виглядає наступним чином:

Зразок шлюбного договору

Відео: Шлюбний договір

DOM.RIA – Дарча і договір дарування в Україні 2020, що це і як оформити

Дарування будинку являє собою процедуру оформлення об'єкта від одного власника на іншого без матеріальної винагороди. Така операція регламентована законодавством і проводиться шляхом підписання договору дарування – дарчої.

Що таке дарча на будинок

Вирішивши оформити дарчу, нерухоме майно передається новому власнику шляхом оформлення договору дарування. За заповітом – лише після смерті людини, прийнявши спадщину від неї.

Крім того, щоб оформити дарчу, потрібна присутність представників обох сторін, необхідно більше документів. Процедура, відповідно, коштує дорожче.

Дарча на будинок, квартиру оформлюється за місцем знаходження нерухомості або за місцем реєстрації суб'єкта угоди (будь-якого).

Договір дарування – письмова угода, відповідно до якого господар житла передає право власності на неї іншій особі. Договір дарування (дарча на квартиру, будинок) оформляються у нотаріуса, це регулюється Цивільним кодексом України (ч.2 ст.719).

Шлюбний договір у нотаріуса: вартість оформлення

Багато власників відповідним способом розпорядження нерухомістю вибирають дарчу. Але договір дарування квартири вимагає дотримання певних формальностей, сплати податків і зборів, інакше така операція ризикує бути невизнаною.

Як зробити дарчу на будинок

Нерідко замість продажу нерухомості власники вирішують подарувати її своїм близьким. Оформити дарчу, виявляється, не так просто: існують юридичні тонкощі, відмінності від звичайної купівлі-продажу або прийняття спадщини.

Дарча на нерухоме майно оформлюється за місцем знаходження нерухомості або за місцем реєстрації будь-якого із суб'єктів договору.

Оформлення дарчої можна розділити на чотири етапи:

 1. Перевірка документів, які засвідчують особи учасників угоди і право власності на квартиру/будинок.
 2. Перевірка нерухомості на предмет знаходження під забороною/арештом.
 3. Підготовка дарчої.
 4. Підписання договору про факт дарування.

Після закінчення цієї процедури новий власник нерухомості може зареєструвати договір дарування і своє право власності на житло в Державному реєстрі майнових прав. Саме реєстрація вважається моментом виникнення права власності на нерухомість.

Договір дарування квартири: поняття та особливості

Дарча на квартиру — двостороння письмова угода, згідно з якою власник нерухомості передає іншій особі право власності на житло. Всі законодавчі нюанси договору дарування прописані в статтях 717-730 Цивільного кодексу України.

Дарча на квартиру відрізняється від будь-яких інших угод тим, що дарувальник (власник) безоплатно передає другій стороні своє майно і не має права вимагати за це дію будь-якої компенсації.

Для оформлення іншого типу відносин (при яких власник отримує взамін квартири гроші або щось інше) використовують такі договори:

 • спадковий;
 • купівлі-продажу;
 • довічного утримання.

При оформленні дарчої на житло в новобудові іноді прописуються обов'язки одержувача (сторона, якій переходить право власності на новобудову) по відношенню до третіх осіб.

Шлюбний договір у нотаріуса: вартість оформлення

Наприклад, зазначеній особі необхідно надати право довічного проживання в переданої квартирі, передача коштів і багато іншого. Якщо покладені зобов'язання не виконуються одержувачем дару, то дарувальник отримує всі підстави вимагати повернення житла або виплати відповідної грошової компенсації.

Як правильно оформити дарування квартири?

Договори дарування квартири бувають двох типів:

 • реальний. При цьому право власності передається другій стороні відразу;
 • консесуальний. Друга сторона отримує право власності на квартиру після виконання умови або проходження певного часу (укладання шлюбу, закінчення навчання у вищому навчальному закладі, повноліття та інше). Такий договір буде вважатися недійсним, якщо раніше виконання умови настане смерть дарувальника.

Як оформити дарчу на квартиру в Україні?

Договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. Умовно процес оформлення дарчої розділяється на три етапи:

Збір і перевірка документів

Нотаріус консультує сторони про всі нюанси оформлення договору дарування та перевіряє всі оригінали наданих документів:

 • паспорт та ідентифікаційний код кожної зі сторін;
 • офіційні папери, що підтверджують право власності на квартиру (договір купівлі-продажу або дарування, свідоцтво про право власності або про право на спадщину та багато іншого);
 • технічний паспорт;
 • оцінка нерухомого майна;
 • довідка про осіб, зареєстрованих в квартирі;
 • інші документи на вимогу (свідоцтво про шлюб або народження, довідки від органів опіки та піклування, згода чоловіка, довідка з БТІ та інше).

Шлюбний договір у нотаріуса: вартість оформлення

Перевірка квартири

Нерухомість перевіряється нотаріусом на предмет знаходження під арештом або забороною на відчуження, при необхідності оформляються запити в архіви БТІ та інші організації.

Укладення договору дарування

Якщо документи перевірені, то обидві сторони у нотаріуса стверджують текст договору дарування. Представнику закону надаються квитанції про оплату всіх необхідних зборів і податків:

 • вартість послуг нотаріуса;
 • держмито (1% від вартості квартири);
 • військовий збір (1,5% від вартості житла);
 • податок на доходи фізичних осіб (5% від вартості подарунка).

Останні два збори не оплачуються, якщо нерухомість дарується родичам першого ступеня споріднення (чоловік / дружина, діти, батьки). Ставка податку на дохід фізичних осіб піднімається до 18%, якщо дарувальник — нерезидент України.

Після цього роздруковується оригінал договору дарування на двох нотаріальних бланках, який підписується обома сторонами. Далі нотаріус реєструє даний документ в державному реєстрі речових прав — перехід прав власності до набувача оформлений.

Шлюбний договір у нотаріуса: вартість оформлення

Зразок договору дарування квартири

Чи можна подарувати частину квартири?

Якщо житло належить тільки дарувальнику, він має право оформити дарчу, наприклад, на ½ нерухомості. В результаті виникають права спільної часткової власності в дарувальника і обдаровуваного.

Якщо у квартири є кілька власників, дарувальник має право не заручатися їх схваленням для оформлення договору дарування своєї частки. При спільній сумісній власності (не визначені частки кожного власника) або відчужується житло цілком, або подається заява до суду для виділення часток.

Основні відмінності між договором дарування та договором купівлі-продажу

При даруванні нерухомості одному з подружжя — другий не може на нього претендувати.

Цим досить часто користуються батьки одного з подружжя, даруючи нерухомість своїй дитині, таким чином, страхуючись від неприємностей, можливих при розлученні.

Ще одна відмінність у строках, якщо позовна давність при договорі купівлі-продажу — 3 роки, то при оформленні договору дарування подати на розірвання угоди можна тільки протягом року.

Шлюбний договір у нотаріуса: вартість оформлення

Спірні питання під час оформлення

Договір дарування анулюється через суд (протягом року з моменту укладення). В якості мотивації такого вчинку можуть виступати такі причини:

 • загрози життю і здоров'ю дарувальника, членів його сім'ї, його власності;
 • загроза безповоротної втрати квартири внаслідок використання обдаровуваним;
 • оформлення дарчої супроводжувалося фактом передачі грошових коштів на користь дарувальника.

Продаж квартири після дарчої

При оформленні договору дарування до обдарованого переходять всі права і обов'язки власника квартири. Це означає, що можна розпоряджатися подарованою нерухомістю: здати в оренду продати, передарувати, закласти.  Законом України не передбачені тимчасові рамки для операцій з «дарованими» квартирами. Продати подаровану квартиру можна відразу ж після вступу в силу договору дарування.

Після розірвання договору дарування обдаровуваний повертає дар в натурі. При укладанні договору дарування варто з усією відповідальністю поставитися до всіх процедурних нюансів і консультуватися у нотаріуса по питаннях, що цікавлять. У більшості випадків процес оформлення дарчої займає не більше двох годин, але якщо необхідні документи не підготовлені, то процес затягнеться до двох тижнів.

Нотаріус договір дарування

 • Нотаріус договір дарування
 • Запис на безкоштовну консультацію в офісі проводиться за телефонами:
 •  (099) 755-9449
 •  (097) 977 9449
 • (093) 377 9449
 • (044) 360 6695

Найпоширеніші питання які виникуають при оформленні договора дарування

Дар’я Тема: Оформлення дарування
Питання: Добрий день. У мене, моєї мами і брата квартира в Києві. У кожного по 1/3 частки. Брат написав генеральну довіреність на свою частку на маму. Зараз мама хоче оформити дарчу на мене свою і брата частки. Підкажіть будь ласка які для цього необхідні документи і який термін оформлення дарування?

Відповідь: Добрий день, мама може підписати договір дарування від свого імені і від імені Вашого брата, але за умови, що в довіреності є повноваження на дарування та підписання договору дарування частини квартири, перелік необхідних документів для оформлення договору дарування ви можете отримати записавшись на консультацію до нотаріуса, оформлення договору дарування частини квартири у нотаріуса займає 1-2 години за умови що документи зібрані заздалегідь.Нотаріус договір дарування

Олексій Тема: Договір дарування
Питання: Добрий день. Підкажіть чи можливо у нотаріуса дізнатися чи є частка в квартирі, якщо немає, то у кого? І якщо така є, то скільки може коштувати дарча цієї частини сестрі? Дякую.Нотаріус договір дарування

Відповідь: Добрий день, в правовстановлюючому документі повинні бути вказані частки у праві власності на квартиру, якщо не можете розібратися самостійно, рекомендуємо Вам звернутися до нотаріуса за консультацією, так само на консультації нотаріус вважатиме вартість оформлення договору дарування.

Договір дарування квартири

Ганна Тема: Консультація з приводу дарування
Питання: Добридень! Підкажіть, будь ласка, які документи потрібні при оформленні дарчої на квартиру по другого ступеня споріднення (від бабусі до онуки). Дарчий обкладається будь-якими податками? Або що потрібно оплатити в такій ситуації? Дякуємо.Нотаріус договір дарування

Відповідь: Добрий день, пакет документів, необхідний для оформлення договору дарування може бути різний і залежить від того які правовстановлюючі документи у Вас на квартиру, при даруванні квартири від бабусі до онуки податок і військовий збір не виникають, за консультацією з Вашого питання рекомендуємо звернутися до нотаріуса особисто, на консультації нотаріус дасть перелік необхідних документів і порахує вартість нотаріального оформлення договору дарування квартири.

Маргарита Тема: Спадок
Питання: Доброго ранку, цікавить яку суму податку доведеться заплатити мені якщо брат подарує мені свою квартиру.Нотаріус договір дарування
Відповідь: Добрий день, при оформленні договору дарування від брата до сестри податок не виникає.

Договір дарування квартири

Оля Тема: Пільги

Питання: Добрий день. Мене цікавить таке питання, если мені мама перепишемо в дарунок квартиру, чи зашаться всі пільги, Які тут є. Чи автоматично анулюються (вона є мамою Загибла в АТО)?

Відповідь: Доброго дня, нажаль питання пільг не входити в компетенцію нотаріуса, рокомендуємо звернути за консультацією по Вашому харчування до ОРГАНІВ Які Надаються Вам пільги.Нотаріус договір дарування

Валентина Тема: Договір дарування

Питання: Чи можливо анулюваті дарувальній договір? Чи можна оформірі Розписка про відмову від аліментів, если оформляєш дарувальній договір на неповнолітнього сина?

Відповідь: Добрий день, договір дарування можна розірвати за згодою сторін або в судовому порядку, розписки нотаріально не завіряються, але можливо у Вашому випадку потрібно оформити договір про припинення права на аліменти взамін набуття права власності на нерухоме майно

Договір дарування квартири

Альберт Тема: Дарування квартири

Питання: Добридень! Сестра бабусі для онука хоче зробити дарчу на квартиру. Які документи потрібні для отримання дарчим? Який податок потрібно сплатити державі?Нотаріус договір дарування

Відповідь: Доброго ранку, для отримання консультації з вашого запитання, Вам необхідно звернутися до нотаріуса особисто з документами підтверджуючими право власності на квартиру і технічним паспортом, консультації безкоштовні, записатися на консультацію Ви можете за телефонами: (099) 755 9449, (097) 977 9449, (093) 377 944

Юлія Тема: Купівля та дарування квартири

Питання: Доброго дня! Мої батьки хочуть купити і подарувати мені квартиру, але живуть в іншому місті. Чи можливо оформити угоду поеупкі квартири і дарування її в один день? І чи впливає це на вартість? Дякуємо.

 1. Відповідь: Добрий день, можна оформити в один день договір купівлі-продажу квартири і договір дарування квартири.Нотаріус договір дарування
 2.  (099) 755-9449
 3.  (097) 977 9449
 4. (093) 377 9449
 5. (044) 360 6695
 6.  На головну              Конкакти                 Безкоштовна консультація                      Нотаріус в суботу         Російською
Читайте также:  Аліменти на 4 дітей: порядок, розмір, кількість відсотків

Нотаріус договір дарування.Договір дарування квартири 2019. Дарування. Договір дарування будинку та земельної ділянки.договір дарування частини квартири

Шлюбний контракт у нотаріуса: вартість, порядок оформлення і запевнення, терміни


8 хвилини на читання · буде потрібно на 9620 букв

Укладення шлюбу — вступ в складні взаємини між людьми, які можуть бути пов’язані з виникненням різних спірних ситуацій. У зв’язку з цим багато подружжя приймають рішення укласти шлюбну угоду з деяких питань. Головна умова ув’язнення — завірення шлюбного контракту у нотаріуса. Вартість даної послуги варіюється в залежності від місцезнаходження і популярності того чи іншого фахівця.

Сутність шлюбного договору

Угода між подружжям — це двосторонній договір, що стосується майнових певних прав обох суб’єктів операції і їх обов’язків під час перебування в шлюбі і в разі його розірвання. Документ може бути складений як до реєстрації шлюбу, так і в процесі спільного життя.

Вартість шлюбного договору у нотаріуса в Москві та інших містах Російської Федерації різниться за місцезнаходженням фахівця і тих послуг, які він надає сторонам угоди.

Укладення договору даного типу включає кілька йдуть послідовно етапів, які і визначать підсумкову суму, яку необхідно буде заплатити.

Головна особливості укладення такого роду угод — добровільність з обох сторін. Примусити до укладення договору не має права жодна зі сторін.Тому обидва чоловіки повинні бути налаштовані на укладення угоди і згодні з взаємними умовами, зазначеними в ньому.

Позитивною сторін укладення даного типу угод є те, що при розірванні шлюбу можна буде уникнути судового розгляду щодо спільно нажитого або особистого майна кожного з подружжя, доля якого визначена умовами угоди. Крім того, при наявності документа ніхто зі сторін не буде мати право претендувати на ті чи інші речі, якщо вони закріплені за конкретною стороною шлюбного договору.

Етапами укладення угоди

Так як вартість складання шлюбного договору у нотаріуса в більшості випадків немаленька, а внесення в нього виправлень і деяких умов буде коштувати додаткових грошей, слід уважно поставитися до всіх етапів операції, щоб не переплачувати в подальшому.

Етапи складання договору між подружжям наступні:

 1. Обговорення важливих умов угоди. Подружжю необхідно знайти компромісні варіанти з усіх спірних майнових питань. Обом сторонам важливо пам'ятати, що договір повинен містити умови, що стосуються тільки майнових відносин, яких зобов'язань сторін. Якщо в договір будуть включені інші домовленості, угоду можуть визнати недійсною. При цьому, навіть якщо буде доведено неспроможність шлюбного контракту у нотаріуса, вартість за його складання не буде ні зменшена, ні повернута.
 2. Фіксація в письмовому вигляді всіх усних домовленостей, яких досягли сторони. Важливо вказати в угоді і обов'язки, і права кожного боку.Категорично заборонено обмежувати дані Конституцією права громадянина. Це може спричинити за собою оспорювання законності угоди. Деякі фахівці в вартість оформлення шлюбного договору у нотаріуса включають надання послуг з консультування подружжя щодо того, які умови включити в договір.
 3. Перевірка умов контракту нормам законодавства. Необхідно встановити наявність всіх ключових даних, без яких документ буде недійсним: місце і дата складання договору, дані про сторони, підписи подружжя. Документ складається в трьох примірниках. Два з них роздаються чоловіку та дружині, а один залишається у фахівця.
 4. Засвідчення документа в нотаріальній конторі з проставленням печатки. Вартість укладання шлюбного договору у нотаріуса буде залежати від того, якими додатковими послугами користувалися дружини при складанні угоди. Крім того, що сторони самі повинні перевірити відповідність документа нормам законодавства, це також зобов'язаний зробити фахівець перед тим, як поставити свій підпис. У вартість шлюбного контракту у нотаріуса ця послуга не входить, так як є прямим обов'язком даної особи.
 5. Внесення даних про угоду в єдиний нотаріальний реєстр в спеціальній електронній системі. Дана база даних є спільною для всіх контор, тому при втраті або псуванні документа її можна буде відновити з даного реєстру. Відновлення шлюбного договору у нотаріуса (вартість) визначається також в прейскуранті.
 6. Внесення змін та доповнень до договору (при необхідності). Як і складання (розірвання) договору, ця послуга є платною. При цьому вартість шлюбного договору у нотаріуса в СПб та інших містах набагато менше, ніж ціна за його складання.

На будь-якому з етапів фахівець повинен зберігати в таємниці будь-яку інформацію, яка була отримана ним від громадян під час складання договору або при його розірванні. Якщо він розголосить дані шлюбного контракту або інші відомості, які їм були отримані в зв’язку з цим, він повинен буде компенсувати заподіяну сторонам шкоди.

Перелік документів для складання договору

Якщо подружжя вже склали шлюбна угода, при відвідуванні нотаріуса вони повинні представити йому документ в трьох примірниках і додатковий пакет паперів:

 • копії паспортів з усіма заповненими сторінками (і оригінал для звірки);
 • документи на дітей (при наявності);
 • свідоцтво про укладення шлюбу;
 • додаткові документи на вимогу нотаріуса (наприклад, паперу, що стосуються відбитого в договорі майна).

Якщо угода достроково складено чоловіком і дружиною, і всі документи надані, від нотаріуса потрібно тільки їх перевірка на справжність та відповідність нормам закону, а також засвідчення самого договору.

Вартість шлюбного договору у нотаріуса

У Єкатеринбурзі та інших російських містах послуги співробітників нотаріальної контори сильно різняться. У зв’язку з тим, що багато людей не знають основ складання такого типу договорів, вони платять набагато більше, ніж обізнані люди.

Якщо при перевірці документа, нотаріусом будуть встановлені порушення законодавчих норм, він такий папір завіряти не буде. При цьому він може запропонувати надати платну послугу по внесенню необхідних виправлень у угоду, що істотно збільшує вартість роботи.

Якщо помилок виявлено не було, від сторін потрібно тільки сплатити встановлену правовими нормами фіксовану суму. У 2018 році ціна даної послуги становить п’ятсот рублів.

Зміст послуги з засвідченні документа

У вартість шлюбного договору у нотаріуса входять наступні послуги:

 • перевірка контракту на відповідність нормам законодавства та достовірність;
 • вивчення даних про сторони договору, звірка з документами;
 • перевірка справжності паперів, що підтверджують право власності на ту чи іншу власність сторін;
 • консультування з питань про права та обов'язки, придбаних під час підписання договору;
 • роз'яснення про правила і умови внесення змін до документа (при необхідності).

Зазначений перелік послуг оплачується за фіксованою ціною, яка встановлюється нормами законодавства для всіх нотаріальних контор країни.Вартість інших послуг необхідно дізнаватися в індивідуальному порядку.

Платні додаткові послуги

Щоб укласти шлюбний договір у нотаріуса, вартість якого є фіксованою, деяким громадянам необхідні додаткові послуги в рамках цього процесу.

У нотаріальних конторах навіть послуга по копіюванню документів є платною. Тому подружжю необхідно добре підготуватися перед візитом до фахівця, щоб не довелося переплачувати велику суму.

Найкраще вивчити прейскуранти різних контор міста і дізнатися, які додаткові послуги вони можуть надати. На підставі цього, з урахуванням розташування різних органів необхідно вибирати підходяще місце.

Якщо подружжя впевнені, що додаткові платні послуги їм не знадобляться, вони заплатять тільки фіксовану суму.

Приблизний прейскурант на послуги нотаріуса

Для підрахунку вартості шлюбного контракт у нотаріуса можна спиратися на наступні розцінки:

 1. Консультування подружжя щодо кожного пункту складеного угоди і роз'яснення правових позитивних або негативних наслідків кожного з них обходиться приблизно в дві тисячі рублів.
 2. Складання контракту фахівцем нотаріальної контори з урахуванням побажань сторін коштує приблизно десять тисяч рублів.
 3. Збір і перевірка кожного документа, що є підтвердженням прав на будь-яку власність сторін, може досягати тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в залежності від обсягу паперів.
 4. Вартість засвідчення шлюбного договору у нотаріуса обходиться в 500 рублів.

Загальна ціна складання документа

Загальна вартість повного пакету послуг нотаріальних контор, яку може запросити фахівець при повному супроводі угоди, що укладається, становить приблизно сорок дві тисячі.

Зазначена сума є приблизною. Залежно від прейскуранта окремо взятої контори, ціна може бути вище або нижче. Деякі нотаріуси пропонують ще деякі послуги платного типу, за які сторони також повинні будуть заплатити певну суму.

Пільги по оплаті послуг нотаріуса

Російський Податковий кодекс передбачає ряд пільг для деяких категорій громадян. Дані знижки надаються при зверненні в державні органи за наданням будь-яких послуг.

Статтею 333.38 НК РФ передбачена п’ятдесятивідсотковою знижка за засвідчення шлюбної угоди, якщо один з подружжя є інвалідом першої або другої групи.

Якщо громадяни в договорі вказують на передачу свого майна в разі загибелі державі або суб’єктам РФ, вони звільняються від сплати мита в повному обсязі.

Пільги даного типу поширюються лише на саме посвідчення угоди. Якщо подружжю потрібні додаткові послуги при складанні документа, вони будуть оплачувати їх в повному обсязі.

Черга сплати

Сплатити мито за посвідчення нотаріусом шлюбного договору потрібно в нотаріальній конторі. У багатьох установах в даний час передбачена можливість здійснення розрахунку в безготівковій формі за допомогою банківської карти.

Занижувати або завищувати розміри державного мита нотаріус не має права. Якщо у заявника є які-небудь пільги, він повинен представити фахівця відповідні підтверджуючі документи з копіями, які залишаються у нотаріуса.

Обов'язки подружжя

Після того, як послуга надана в повному обсязі, і зроблені необхідні платежі, подружжя ставлять свій підпис у спеціальному журналі.

Цей документ є обов’язковим для всіх нотаріальних контор, щоб здійснювати контроль за всіма діями, які виконує установа.

У журналі вказуються всі персональні відомості про замовників послуг, назва наданої послуги, вартість, день виконання роботи і підпис подружжя.

відмітка нотаріуса

На останній сторінці завіряється угоди нотаріус зобов’язаний вказати вартість наданої послуги. Також це можна зробити на окремому платіжної квитанції.

У документі вказується назва та місцезнаходження контори нотаріуса, персональні дані про фахівця, виконати роботу, вигляді послуги та вартості.

Ця оцінка не тільки зафіксує, скільки подружжя заплатило за складання договору, але і допоможе згадати, куди вони зверталися. Якщо нотаріальна контора змінить адресу місцезнаходження або закриється, заявники зможуть дізнатися будь-яку цікаву для них інформацію за допомогою загальної бази.

Внесення змін до договору

Якщо подружжю необхідно буде внести зміни або розірвати угоду, це необхідно буде зробити в тій же конторі. Послуга щодо внесення змін або виключення будь-яких умов в договір є платною.

Крім того, як і складання документа, його виправлення або розірвання повинно бути обопільним. Якщо одна і сторін не згодна на будь-які умови, необхідно буде вирішувати питання в судовому порядку.

Складання шлюбного договору за сприяння нотаріуса є непростим і дорогою справою. При цьому такий документ допоможе позбутися від багатьох складнощів в майбутньому, якщо з яких-небудь причин сімейне життя не складеться, і необхідно буде ділити майно між сторонами.

 • Діагноз стенокардія напруги — це що таке?
 • Рада 1: Як взяти в кредит мільйон
 • Як озвучити мультик
 • Як поміняти підлогу в будинку
 • Як прищепити саджанці
 • Як вибрати фотоапарат для зйомки самого себе
 • Які наслідки будуть, якщо перестати виплачувати всі кредити?
 • Як позбутися від тріщин на п'ятах
 • Кілька корисних порад про те, як відмити руки від грибів
 • Працюючи за Full HD монітором змушений на кожному сайті підвищувати значення масштабу до 150-175%. Увага, питання: чому веб-середу до сих пір не адаптували під дозвіл високої чіткості?
 • Група крові 4 негативна: поняття, визначення, класифікація, плюси і мінуси, характеристика сумісності з іншими групами
 • Як зробити подарунковий пакет
 • Спрей-фарба для замші: види, палітра, виробники та відгуки. Фарба для замші синя
 • Огляд кращих відтінків шампунів для русявого волосся: переваги і недоліки
 • Влад III Цепеш: біографія, цікаві факти і легенди
 • Читайте также:  Позбавлення батьківських прав в україні (позовна заява)

  Посвідчення шлюбного договору нотаріусом

  ПОСВІДЧЕННЯ ШЛЮБНОГО ДОГОВОРУ НОТАРІУСОМ

          Особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу,  а також подружжя мають право за  власним  бажанням  укласти  та посвідчити у нотаріуса договір  щодо вирішення  питань життя сім'ї (шлюбний договір), яким регулюються майнові відносини між подружжям,  у тому числі  визначаються  їхні майнові права та обов'язки як батьків (ч.1 ст.92, ч.1,2 ст.93 Сімейного кодексу України, п.127 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України).

          Шлюбний договір укладається у письмовій формі і повинен бути посвідчений нотаріусом. Якщо шлюбний договір укладено та посвідчено у нотаріуса до реєстрації шлюбу, він набирає чинності у день реєстрації шлюбу. Якщо шлюбний договір укладено подружжям, він набирає чинності у день його посвідчення нотаріусом.

          Шлюбний вік для жінки встановлено у сімнадцять, а для чоловіків — у вісімнадцять років. У разі зниження шлюбного віку до реєстрації шлюбу  відповідно до чинного законодавства шлюбний договір укладається неповнолітніми за письмовою згодою їх батьків або піклувальника,  справжність підпису яких засвідчує нотаріус.

          Шлюбний  договір  не  може регулювати особисті відносини подружжя,  а також особисті відносини між ними та дітьми про що нотаріус попереджає сторін перед посвідченням договору.

    Шлюбний договір  не  може  зменшувати обсягу прав дитини,  які встановлені Сімейним кодексом України,  а також ставити  одного  з подружжя у надзвичайно невигідне матеріальне становище, такий шлюбний договір нотаріус не може посвідчити.

          За шлюбним договором не може передаватися у власність  одному з  подружжя  нерухоме  майно та інше майно,  право на яке підлягає державній реєстрації (ч.3, 4, 5 ст.93 Сімейного кодексу України, п.129 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України).

  •         Шлюбний договір може включати положення про порядок зміни його умов,  загальний  строк його дії,  а також тривалість окремих прав та обов'язків.
  •         У шлюбному  договорі  можуть  бути встановлені умови чинності договору або окремих його положень і після припинення шлюбу.
  •         Чинним законодавством та нотаріус доводить до відома сторін, що сторони  можуть домовитися про визнання майна,  набутого ними за час шлюбу, таким, що вважатиметься їх спільною частковою власністю або особистою приватною власністю кожного з них.
  •         Шлюбним договором може регулюватися порядок користування одним із подружжя житловим приміщенням, яке належить іншому з подружжя, а також проживання у житловому приміщенні, яке є їхньою спільною власністю, їхніх родичів про що нотаріус інформує сторін правочину, та за їхнім бажанням такі положення можуть бути передбачені у шлюбному договорі.
  •         Умовами шлюбного договору може бути  передбачена можливість  надання  утримання  одному  з  подружжя  незалежно від непрацездатності та  потреби  в  матеріальній  допомозі,  а  також можливість  припинення  права  на  утримання  одного з подружжя у зв'язку з одержанням ним майнової (грошової) компенсації.
  •         Якщо у шлюбному  договорі  визначені  умови,  розмір  та строки виплати аліментів, то в разі невиконання одним із подружжя свого обов'язку за  договором аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

          Одностороння зміна умов шлюбного договору не допускається про що нотаріус попереджає сторін правочину. Зміни до шлюбного договору можуть бути внесені подружжям шляхом укладання відповідного договору, який обов’язково посвідчується нотаріусом.

          Одностороння відмова від шлюбного договору не допускається, що нотаріус доводить до відома сторін шлюбного договору. Подружжя має право відмовитися від шлюбного договору. У такому разі,  за вибором подружжя, права та обов'язки, встановлені шлюбним договором,  припиняються з моменту його  укладення  або в день подання нотаріусу заяви про відмову від нього.

          Шлюбний договір на вимогу  одного з подружжя  або іншої особи,  права та інтереси якої цим договором порушені, може бути визнаний  недійсним  за  рішенням суду з підстав, встановлених Цивільним кодексом України.

  Шлюбний договір

  Що таке шлюбний договір у нотаріуса?

  Шлюбний договір для мешканців України відносно нове поняття, яке прийшло в країну кілька десятиліть назад. Сьогодні особи, що укладають шлюб, або подружжя можуть оформити відповідну угоду, у якій прописуються права й обов'язки чоловіка та дружини в родині й після розлучення.

  Щоб скласти шлюбний договір, необхідно звернутися до нотаріуса. Професіонал засвідчить факт оформлення угоди між подружжям або особами, що планують одружитися.

  Договір регулює права й обов'язки майнового характеру, а також обов'язки подружжя в ролі батьків.

  Такі питання як ведення господарства, спільне проведення часу, принципи виховання дітей не можуть обговорюватися в шлюбному договорі.

  Укладання шлюбного договору допомагає уникнути імпульсивних дій під впливом емоцій під час розлучення. Обидві сторони застережують права й обов'язки за взаємною згодою. Це допомагає уникнути спірних моментів, як упродовж усього подружнього життя, так і у разі розлучення.

  У договорі передбачається захист 2 сторін, тому шлюбний договір у нотаріуса може містити:

  • участь кожного з подружжя в сімейних витратах;
  • права на майно: нерухомість, земельні ділянки, бізнес;
  • відповідальність щодо кредитних зобов'язань, зокрема після розлучення;
  • відкриття банківських рахунків для навчання дітей, внесок кожної сторони;
  • обов'язки чоловіка й дружини після розірвання шлюбу.

  Хто може оформити шлюбний договір в Україні?

  Звернутися до нотаріуса за оформленням шлюбного договору можуть як особи, що тільки планують одружитися, так і офіційне подружжя. Для перших документ набуває чинності з дня весілля. Для других — з моменту укладання в нотаріуса шлюбного договору.

  За замовчуванням документ втрачає чинність після розлучення. Але в договорі можна вказати інший строк, який перевищує період спільного подружнього життя.

  Також варто нагадати, що у разі відсутності угоди під час розлучення все майно, набуте в шлюбі, ділиться навпіл.

  Тому якщо є гострі питання, пов'язані з наявністю нерухомості до шлюбу, то рекомендуємо їх застережити в шлюбному договорі.

  Трапляються ситуації, коли квартира була куплена до шлюбу, потім продана, а сума вкладена в загальний будинок. У разі розлучення нерухомість буде поділена навпіл, без урахування, хто й скільки вклав у її придбання.

  Шлюбний договір — це не розлад усередині родини, а грамотне рішення 2 осіб, що укладають шлюб. Усі пункти ретельно обговорюються, щоб прийти до правильного рішення. Нотаріус засвідчить підписання угоди, що надає договору юридичну чинність.

  Документи для шлюбного договору

  Щоб скласти договір, необхідно надати нотаріусу такі документи:

  • паспорти;
  • ІПН;
  • свідоцтво про шлюб або довідку з ВРАЦС, куди була подана заява про одруження.

  У нотаріуса Аверіної Євгенії Анатоліївни ви можете скласти шлюбний договір, ціна послуги визначається індивідуально. Про тариф ви можете дізнатися під час консультації.

  Звернувшись в офіс, ви отримаєте вичерпну інформацію, яка допоможе ухвалити правильне рішення, зважити всі «за» й «проти». Скориставшись послугою, ви запобігаєте можливим спорам, які неминуче виникнуть у подружньому житті.

  Договір захищає кожну зі сторін.

  Нотаріус перевіряє дієздатність осіб, а також відповідність пунктів договору законодавству України. Своїм підписом і печаткою професіонал надає шлюбному договору чинність. Нотаріус Аверіна Євгенія надасть юридичну допомогу з документами в центрі Києва.

  Оформити шлюбний контракт

  Шлюбний договір — це зручний цивілізований спосіб закріпити правовий режим майна подружжя. Шлюбний договір можна оформити у нотаріуса.

  Оформлення шлюбного договору в нашій конторі від однієї години. Ціну оформлення Ви можете уточнити у нотаріуса по телефону. Ціна оформлення доступна — може залежати від складності документа, а також від часу необхідного на консультацію, підготування та оформлення.

  Для отримання консультації або нотаріального оформлення шлюбного договору в Києві запишіться по телефону на зручний час.

  Шлюбний договір можуть укласти між собою як особи, які тільки збираються вступати в шлюб, так і подружжя, яке вже перебувають у шлюбі. У нотаріуса Ви можете ознайомитися зі зразками шлюбних договорів, обрати контракт, який підходить Вам, додати в нього необхідні вам умови.

  Необхідні документи:

  1) Паспорти, ідентифікаційні номери.2) Свідоцтво про шлюб (якщо Ви вже перебуваєте в шлюбі, якщо ви тільки подали заяву на реєстрацію шлюбу цей документ не потрібен)

  • Найбільш поширена умова шлюбного договору — «майно, придбане на ім'я чоловіка або дружини (після укладення шлюбного договору) є його особистою власністю і не може ділитися».
  • Точна ціна може визначена після вивчення оригіналів наявних документів та з`ясування іншої необхідної інформації.
  • ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР
  • (приклад)
  • Місто Київ, ____________дві тисячі____________року.
  • Ми, гр. _____________________, _______року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків ____________ зареєстроване місце проживання: __________________________, (далі за текстом «Чоловік»), та
  • Громадянка _______________, ___________року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків ________, зареєстроване місце проживання: __________________________, (далі за текстом «Дружина»), в подальшому разом іменовані «Подружжя», перебуваємо у зареєстрованому шлюбі (Свідоцтво про укладення шлюбу _________, видане Відділом ЗАГС по __________ Міністерства юстиції ________________________ ______року), керуючись статтями 92–102 Сімейного кодексу України, попередньо ознайомлені нотаріусом із загальними вимогами, додержання яких є необхідним для чинності правочину, повністю усвідомлюючи значення своїх дій та згідно з вільним волевиявленням, котре відповідає нашій внутрішній волі як учасників цього правочину, розуміючи його природу, а також свої права та обов’язки за договором, уклали цей Шлюбний договір про таке:
  1. Цим Шлюбним   договором   регулюються  майнові  відносини  між нами Подружжям, визначаються наші майнові права та обов'язки, дія договору поширюється на будь-яке майно (рухоме та нерухоме), майнові права та грошові кошти.
  2. Майно, набуте у власність кожним з нас до укладання шлюбу, є особистим майном власника цього майна.
  3. Майно набуте під час шлюбу в дар або в спадщину, є особистою власністю того з подружжя, ким воно успадковане чи кому подаровано.
  4. Майно, яке підлягає державній реєстрації (нерухоме майно, транспортні засоби, тощо), придбане на підставі договорів, а також особисті банківські рахунки є особистою власністю того з подружжя, на кого воно оформлене.
  5. Приміщення №_____(_________________________) в будинку №______ по вулиці___________в ____, яке набуте Дружиною є її особистою приватною власністю.
  6. Згода іншого з подружжя на розпорядження майном придбаним на ім’я іншого подружжя не потрібна, цим договором сторони засвідчують про взаємну згоду на укладення будь-яких договорів, в тому числі нотаріально посвідчених, щодо розпорядження майном придбаним на ім’я кожного з них. Положення шлюбного договору діють і у випадку розірвання шлюбу.
  7. В разі створення одним з нас, під час шлюбу, господарських підприємств, товариств, вони належать засновнику на праві особистої власності. Корпоративні права, акції, інші цінні папери, дивіденди та компенсації, вважаються особистою приватною власністю того з подружжя, на кого вони будуть оформлені.
  8. Якщо майно, яке за цим шлюбним Договором вважається особистою власністю Чоловіка чи Дружини, буде обміняне на інше майно, новопридбане майно також буде вважатися особистою власністю відповідно Чоловіка чи Дружини.
  9. Сторони зобов’язані піклуватися про спільне майно та про майно, яке належить іншій стороні, ужити всіх необхідних заходів щодо охорони майна та додержуватися прав та законних інтересів іншої сторони, установлених даним договором.
  10. Шлюбний  договір  може  бути скасовано або  змінено подружжям. Угода про зміну шлюбного договору нотаріально посвідчується.
  11. Будь-які інші питання, не врегульовані цим шлюбним договором, що стосуватимуться майнових відносин Подружжя, визначатимуть взаємні майнові права та обов’язки, та будуть пов’язані з реалізацією договору, будуть вирішуватися нами відповідно до вимог Сімейного кодексу України. За відсутності домовленості (згоди) питання вирішуватимуться в судовому порядку. У такому ж порядку вирішуватимуться питання, що стосуються тлумачення договору, виконання його умов чи визнання недійсним.
  12. Цей шлюбний договір набирає чинності після його нотаріального посвідчення.
  13. Витрати на нотаріальне оформлення цього шлюбного договору Подружжя несе спільно.
  14. Шлюбний договір укладено в трьох примірниках, один з яких призначено для зберігання у справах нотаріуса Київського міського нотаріального округу, а два інші — для сторін за договором (по одному примірнику кожному з учасників правочину).
  15. Про зміст прав та обов’язків за цим договором, про правові наслідки укладеного нами правочину, у тому числі, але не обмежуючись статтями 203-205, 209, 213, 215–236, 319 Цивільного кодексу України, статтями 57–74, 92–103 Сімейного кодексу України, нам, учасникам правочину, нотаріусом роз’яснено та зрозуміло.
  Ссылка на основную публикацию