Викуп боргу у банку: плюси, мінуси та підводні камені

Евгения Кривко 748 25.02.21 0 Коментувати Викуп боргу у банку: плюси, мінуси та підводні камені

У 2014 році в Україні був запущений «Теплий кредит». Це цільова програма, спрямована на розвиток енергоефективності в будинках громадян України. Іншими словами, взяти такий кредит можна для того, щоб купити опалювальне обладнання, склопакети, утеплювач. Частину заборгованості гасила держава. Програму продовжили в 2020 році, і вона діє досі.

Що таке теплий кредит?

«Теплі кредити» – це державна програма, спрямована на зниження споживання електрики для опалювання будинків. Щороку для цього виділяються бюджетні кошти, за допомогою яких доступно наступне:

 • Взяти кредит в банку на вигідних умовах для поліпшення характеристик свого будинку, наприклад, закупити утеплювач, котли, інше обладнання для ефективного і економічного обігріву приміщень, встановити пластикові вікна.
 • Часткове погашення державою витрат, спрямованих на перераховані цілі.

Оформити такий кредит можна в банках-партнерах даної програми. Перш ніж подавати документи на кредит, доведеться вивчити не тільки умови банків, але і які організації працюють з даною програмою. Отримані в рамках кредиту кошти позичальник зможе направити на ремонт і модернізацію свого житла, а держава погасить частину суми. Позичальнику потрібно буде повертати менше заявленого початково.

Як розраховується допомога держави?

Кредит «Тепла оселя» буде частково погашений державою, проте сума компенсації може відрізнятися в залежності від індивідуальних умов:

 • Фізичні особи можуть взяти кредит на ремонт і утеплення приватного будинку і отримати повернення від держави в розмірі 35% від суми позики.
 • ОСББ отримують компенсацію від 40 до 70%. Звернення розглядається індивідуально, враховуються особливості будинку, кількість мешканців, інші індивідуальні параметри. Якщо у вас планується покупка твердопаливного котла, держава поверне 20% його вартості, а для осіб, які отримують субсидії – 35%.
 • Тепла оселя має ті ж переваги і недоліки, що і більшість інших кредитних програм, однак її основною рисою є те, що держава бере частину витрат на себе і допомагає власникам житла погасити кредит. Причому сума погашення може становити від 20% до 70% від повної суми кредитування.
 • Варто звернути увагу, що при зверненні за кредитом закупівля будматеріалів можлива не в будь-якому вподобаному вам магазині, а тільки за допомогою торгового майданчика «ПриватМаркет».
 • Так як кредит цільовий, витратити кошти на свій розсуд не можна. Майданчиком користуватися досить просто, потрібно залишити заявку через інтернет.
 • Банк перевірить постачальників, тому клієнт банку може закуповувати матеріали у надійних підрядників, які давно працюють на ринку. До мінусів відноситься тільки завищена ціна у даних осіб.
 • Не потрібно шукати поручителів або залишати що-небудь в заставу, максимальна сума може досягати 500 000 гривень.

Вирішувати, чи варто брати теплий кредит, доведеться самостійно, вивчивши умови банків, що беруть участь в програмі. Це вигідно, якщо ви плануєте брати кредит, так як підтримка держави дозволить знизити суму до повернення, але певні витрати, пов’язані із закупівлею матеріалів за вищою ціною і поверненню відсотків, все одно будуть.

Хто може взяти теплі кредити в Україні?

Брати участь у програмі можуть будь-які громадяни країни. Для фізичних осіб взяти участь в програмі можна за спрощеною схемою. Особливо просто все оформити, якщо ви збираєтеся замовити енергоефективні вікна.

Багато віконних компаній мають договори про співпрацю з банками, які охоче надають кредити їх клієнтам.

Ви зможете самостійно вибрати фірму, у якій плануєте замовити віконну конструкцію, після цього звернутися в банк, що пропонує найбільш вигідні умови кредитування і працює за програмою «теплий кредит».

Ризики банків пов’язані тільки з платоспроможністю клієнта, тому якщо громадянин не має офіційного працевлаштування, взяти участь в програмі він не зможе. В іншому все оформляється так само, як і будь-який інший кредит. Потрібен стандартний пакет документів, у різних банків він може трохи відрізнятися, тому краще уточнити в обраній вами організації, що конкретно потрібно.

Складніша ситуація передбачена для ОСББ. Для того щоб співвласники багатоповерхівки змогли взяти участь в програмі, попередньо має бути проведено голосування. Якщо «за» проголосує не менше 2/3 власників квартир, то ОСББ зможе взяти участь і взяти кредит.

Після цього повинен бути розроблений проект енергоефективного скління, його складає запрошений з віконної компанії фахівець, складається кошторис на основі цього документа. Після цього потрібно подати кошторис і заявку в будь-який банк учасниками програми «теплі кредити» для ОСББ.

Після того як кредит буде схвалений, можна буде ним скористатися.

У будь-якому випадку буде видаватися цільова позика. Це означає, що потрібно підтвердження витрат. Банкам потрібно буде надати товарні чеки і акти про виконану роботу, тому діяти потрібно тільки через офіційно працюючі організації, здатні виписати чек або скласти договір. Якщо цільове витрачання коштів не буде підтверджено, держава не зможе виплатити частину кредиту.

Викуп боргу у банку: плюси, мінуси та підводні камені

Банки, що видають теплі кредити

З даною програмою співпрацюють в основному великі банки країни, ви можете порівняти умови і звернутися в кредитну організацію, співпраця з якою для вас буде найбільш вигідною. Послугу надають такі компанії:

 • Ощадбанк.
 • Приватбанк.
 • Укрсиббанк.
 • Укргазбанк.
 • Укрексімбанк.

ПриватБанк

Щоб отримати кредит, позичальник повинен мати рахунок в даному банку. Компенсація від держави також прийде на рахунок, після того як він відправить дані в Держенергоефективність. Комісія ПриватБанку становить 2.

9% від загальної суми кредиту за місяць. Інші платежі не передбачені. Ліміт кредитування повинен перевищувати рахунок на придбання обладнання і матеріалів на 29%.

У Приватбанку фізичні особи взяти кредит не зможуть, послуга доступна тільки для ОСББ.

Укргазбанк

Тут доступний кредит від 1000 до 50000 гривень на строк до 3 років. Основні умови:

 • Буде потрібно внесення передоплати, розмір якої становить 10% від необхідної суми.
 • Процентна ставка складе 19,9% річних.
 • Банк бере комісію за видачу кредиту, вона розраховується від виданої суми і становить 4,5%.
 • Також одноразово стягується комісія за переказ грошей на рахунок постачальника будівельних матеріалів. Розмір комісії – 0, 5%.
 • Доведеться витратити 500 гривень на страховку і 100 на відкриття рахунку, це обов’язкові платежі.

Укрексімбанк

Взяти в борг можна буде від 5000 до 500000 гривень на наступних умовах:

 • Буде потрібен початковий внесок 10% від всієї суми.
 • Термін кредитування 3 роки під 20% річних.
 • За видачу кредиту банк бере комісію 3%.
 • За переказ грошей постачальнику також передбачена комісія 1%.
 • За відкриття рахунку банк візьме 250 гривень.

Ощадбанк

Банк надає кредит на суму від 1000 до 50000 гривень на 3 роки по 17,99% річних. Особливості:

 • Буде потрібно внести аванс 30% від суми кредиту.
 • Стягується одноразова комісія за видачу кредиту – 4,99%.
 • При переказі коштів постачальнику потрібно заплатити 750 гривень за переказ незалежно від його суми.
 • Передбачені обов’язкові платежі: страхування – 450, відкриття рахунку – 300, обслуговування карти – 75 гривень.

Процентна ставка може змінюватися в залежності від індивідуальних умов. Уточніть про це на гарячій лінії банку перед тим, як буде укладено договір.

Викуп боргу у банку Україна✔️адвокат з кредитів | «ПІК»

Викуп боргу у банку: плюси, мінуси та підводні камені

Викуп кредиту або викуп боргу у банку, так званий факторинг. У цій статті постараємося пояснити, що це таке і як скористатися такою послугою. Також, про те, які чинники впливають на ціну покупки кредиту зі знижкою, в нашому випадку права вимоги по кредиту.

ЧИТАТИ ЩЕ: ВИКУП БОРГУ У БАНКУ

Право вимоги за кредитним договором фізичної або юридичної особи-прострочений кредит в банку. Як приклад, кредит на придбання квартири.

Опишемо ситуацію. Ви оформили кредит у банку під 12% річних і оплачували протягом 3-х років, термін дії кредитного договору 15 років. На четвертий рік виникли проблеми з грошима і ви перестали платити по кредиту.

І так ви не платили 5 років і за цей час банк нарахував вам відсотки, пеню та штрафи, сума боргу збільшилася і стала більше, ніж ви брали спочатку. Тупик.

Ви не хочете і не можете обслуговувати кредит і погасити таку заборгованість, банк не може списати вам борг, кредитний договір не дозволяє так зробити, реструктуризація дає тільки збільшення терміну і суми боргу по кредиту.

Як виправити ситуацію і як заощадити власні кошти? Така можливість з’явилася як у боржників комерційних банків, так і у боржників банків в стадії ліквідації. Відразу обмовимося, що мікропозики і карткові кредити послугою з викупу кредиту скористатися можуть не всі .Ті, у кого іпотечний, заставний або автокредит, можуть скористатися послугою факторингу.

ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: АНТИКОЛЛЕКТОР В УКРАЇНІ

Процедуру з викупу кредиту можна фактично поділити на дві частини. Але спочатку розповімо, що впливає на вартість покупки проблемного кредиту.

Що впливає на вартість при викупі боргу по кредиту:

 • Розмір самого боргу: тіло кредиту + відсотки + пеня + штрафи;
 • Термін прострочення по оплаті, згідно кредитного договору;
 • Позиція банку і боржника: наявність судових рішень, виконавчих проваджень у сторін кредитного договору і т. д ;
 • Наявність мораторію;
 • Прописані малолітні діти (якщо це квартира);
 • Факторингова компанія ,яка погоджує угоду з купівлі права вимоги.

Причому вибір факторингової компанії-це основна можливість заощадити, адже від того, за яку суму компанія купить ваш борг, буде залежати і ціна погашення кредиту, вже не банку, а цієї компанії.

Процедура викупу боргу у банків

Викуп кредиту на голландському аукціоні, банк в ліквідації:

 • Призначення дати аукціону;
 • Узгодження з боржником суми покупки права вимоги;
 • Купівля кредиту на аукціоні;
 • Оформлення договору купівлі – продажу з банком на факторингову компанію;
 • Поступка права вимоги на довірену особу боржника за кредитом (третя особа) або погашення кредиту факторингу.

Викуп кредиту в комерційному банку

 • Вивчення кредитного договору, визначення загальної заборгованості по кредиту;
 • Оцінка предмета застави за кредитним договором;
 • Узгодження з боржником ціни покупки права вимоги у банку;
 • Узгодження з банком умов викупу кредиту і вартості покупки;
 • Купівля права вимоги на факторингову компанію у банку;
 • Поступка кредиту на довірену особу боржника (третя особа) або погашення кредиту;
Читайте также:  Защита себя и ребенка. Как лишить отца родительских прав?

Ось, коротко, ми розповіли, хто і як може викупити борг по своєму кредиту. Поступка права вимоги по кредиту на сьогоднішній день є незаперечно вигідною процедурою закриття проблемних банківських кредитів з великим простроченням.

Компанія “ПІК” може надати послугу з викупу боргу для всіх боржників банків, як в ліквідації, так і працюючих на території України. Не чекайте, поки кредитор забере ваше майно, ми допоможемо назавжди позбутися від кредиту за розумні гроші.

Залишити заявку

Кредит під заставу нерухомості в Борисполі: нюанси отримання, плюси і підводні камені

Викуп боргу у банку: плюси, мінуси та підводні камені

Бориспіль динамічно зростає і розвивається: лише за два останні роки населення міста збільшилося на дві тисячі і склало 62 тисячі чоловік. Нічого дивного, адже це повітряні ворота України і від Києва до Борисполя рукою подати. Людей приваблює близькість до столиці, тому постійно зростає кількість бажаючих придбати житло в Борисполі або оформити позику під заставу нерухомості в цьому місті.

Яка нерухомість підходить для застави

Нерухомість по праву вважається інструментом для швидкого отримання кредитних коштів. Кредит під заставу нерухомості можна отримати швидко і під низький відсоток.

Якщо квартира або інший об'єкт розташовується в такому розвиненому місті, як Бориспіль, під нього можна отримати чималеньку суму.

Наприклад, в нашій компанії можна всього за кілька годин отримати до 80% від вартості застави.

Який об’єкт може надати позичальник, щоб оформити кредит готівкою під заставу нерухомості:

 • Квартира в Борисполі;
 • Приватний будинок;
 • Дача;
 • Комерційна нерухомість;
 • Нежитлове приміщення;
 • Земельна ділянка.

Де взяти кредит і що для цього потрібно

Терміни і нюанси оформлення залежать від того, куди ви звертаєтесь за кредитом під заставу нерухомості. Два найпопулярніших варіанти: взяти позику в банку або вибрати незалежну кредитну організацію. Розповімо, в чому різниця.

Як оформити кредит під заставу квартири в Борисполі

Щоб отримати гроші під заставу нерухомості в банку, потрібно підготувати солідний пакет документів:

 • Техпаспорт на нерухомість;
 • Витяг з БТІ;
 • Правовстановлюючі документи на житло;
 • Акт на земельну ділянку (якщо в заставу оформляється земля);
 • Довідки про склад сім'ї та мешканців, зареєстрованих в квартирі;
 • Український паспорт;
 • Ідентифікаційний номер;
 • Довідку про доходи за останні 3-6 місяців.

І це неповний перелік. Людям, які перебувають в офіційному шлюбі, необхідно надати документи партнера: паспорт, ІПН та свідоцтво про шлюб. Якщо у житла кілька власників, то знадобиться отримати їх письмову згоду на оформлення нерухомості в заставу.

Для банку, як кредитора, має значення позитивна кредитна історія позичальника і ліквідність нерухомості. Перевірку ліквідності здійснює представник банку. Тому, навіть якщо нерухомість знаходиться в такому привабливому місці, як Бориспіль, банк не дасть гроші під заставу квартири, поки не переконається в надійності позичальника. Як правило, на оформлення позики йде від двох тижнів.

Альтернатива банкам при оформленні кредиту під заставу житла

Але не банками єдиними: кредит під нерухомість в Борисполі можна взяти в незалежних кредитних організаціях. Головний плюс такого кредитування — швидкість отримання грошей. Позичальників приваблює простота оформлення кредиту з мінімумом обов'язкових документів.

 1. Для оформлення кредиту необхідно надати тільки паспорт, ІПН і документи на нерухомість;
 2. Відсоткова ставка від 1,5% на місяць;
 3. Сума кредиту від 3 тис. до 50 млн. грн .;
 4. Термін кредитування — від 1-го місяця до 10-ти років;
 5. Придбання страховки не потрібно;
 6. Кредитна історія не має значення;
 7. Довідка про працевлаштування та доходи не потрібна.

Фінансову компанію, що надає позику під заставу квартири, не цікавить кредитна історія клієнта. Довідка про доходи також не потрібна.

Кредит надається від 3 тисяч до 40-50 мільйонів гривень, сума залежить від потреби клієнта та оціночної вартості нерухомості.

Ставки по виплатах відрізняються в залежності від типу нерухомості: для житлових будинків і квартир, комерційних об'єктів — 18-20% річних, для земельних ділянок — 30-40% річних.

Використання нерухомості в якості застави і наслідки невиплати кредиту

Оформляючи кредит під заставу квартири, клієнт повинен розуміти, що в силу вступає заборона на відчуження нерухомості. Простіше кажучи, з моменту підписання договору і поки не виплачений кредит, житло неможливо продати або обміняти.

Хочемо звернути Вашу увагу, що якщо Ви оформите кредит в нашій компанії, то право здавати нерухомість в оренду у Вас залишиться (не всі кредитори погоджуються на даний пункт). Ви зможете самостійно жити в закладеній квартирі або ж здавати її в оренду, і за цей рахунок виплачувати кредит.

Якщо у Вас виникне складність з оплатою кредиту під заставу квартири, зверніться до свого позикодавця, можливо він допоможе Вам залагодити виниклі труднощі. Наприклад, своїм позичальникам ми пропонуємо кредитні канікули (можливість не виплачувати позику і відсотки 2-3 місяці).

Кредит під заставу будинку — затребуваний вид кредитування в небанківських фінансових організаціях. Однак, якщо позика оформляється вперше, у багатьох клієнтів з'являються питання. Відповідаємо на ті, що клієнти задають найчастіше.

В середньому, термін розгляду заявки становить від 30 хвилин до двох годин. Щоб закласти нерухомість і отримати кредит в банку знадобиться набагато більше часу.

Договір кредитування під заставу нерухомості посвідчується нотаріально. Юристи компанії надають консультацію, на якій відповідають на всі питання позичальника.

Позичальник виплачує відсотки по кредиту, зазначені в договорі. Стандартна ставка компанії — від 1,5% на місяць. Ніяких прихованих платежів і комісій, первинних внесків і страховок.

Термін кредитування під заставу житла — від місяця до десяти років. Дострокове погашення не обкладається штрафами і комісіями. Графік погашення позичальник обирає самостійно.

???????????? Банківська Справа: Погашення боргу та консолідація боргу

Ви запізнилися на більшу частину ваших боргів. Один за іншим, ваші рахунки переходять у колекції. Не день проходить без телефонного дзвінка з агресивного боржника або двох. Ти просто в голові.

Де ти звернешся, якщо ти в такій ситуації?

Якщо у вас є занадто великий борг, ви можете переглянути розрахунок заборгованості чи консолідацію боргу. Ці два дуже різні рішення можуть допомогти вам впоратись із вашими платежами та почати копати з боргів. Обидва варіанти, однак, загрожують підводними каменями.

Що таке погашення боргу?

Врегулювання боргу — це процес погашення або погашення боргу, як правило, за менший (часто набагато менше), ніж той, який ви зобов'язані. Ви можете спробувати погасити свої борги самостійно, або ви можете працювати з авторитетною компанією з погашення заборгованості.

Є багато ситуацій, коли кредитор буде погасити борг менше, ніж ви зобов'язані. Якщо, наприклад, борг було передано в окрему агенцію збору, то, можливо, ви зможете орендувати від 15 до 30 відсотків свого боргового балансу.

Ці колекційні агентства часто купують погані борги від кредиторів за копійки на долар. Навіть якщо ви платите їм лише 20 або 30 центів за долар, вони отримують прибуток.

Крім того, якщо ви абсолютно на межі банкрутства, багато кредиторів погодиться погасити свої борги. Вони знають, що якщо ви подаєте документи на банкрутство, вони, ймовірно, не отримають від вас нічого. Таким чином, замість того, щоб примусити вашу руку, вони візьмуть менше, ніж ти повинен.

Скажімо, у вас є три кредитні картки з балансом у розмірі 5500 доларів, 3 000 доларів США та 12 000 доларів США. Ви не можете дозволити собі робити навіть свої мінімальні платежі, і ви спичете на всіх них. Працюючи безпосередньо зі збирачами боргів або через компанію з погашення заборгованості, ви зможете погасити ці борги, можливо, $ 1,100, $ 900 і $ 1800.

Плюси та мінуси для розгляду

Розрахунки заборгованості, на відміну від консолідації, позбавляються від вашого боргу. Проте є декілька потенційних негативів для розгляду, зокрема:

 • Заборгованість може зайняти 18-48 місяців. Тривалий процес переговорів, під час якого ваші облікові записи стають делінквентнішими, дійсно можуть знизити вашу кредитну оцінку.
 • Якщо погашення боргу повідомляється кредитним бюро, це може зайняти від 105 до 125 пунктів від вашого рахунку FICO, а розрахунковий рахунок буде включений у ваші звіти протягом багатьох років. (Бухгалтерський рахунок стане ще важчим, адже якщо врегулювання заборгованості позбавить вас від банкрутства, це, як правило, кращий варіант).
 • Там можуть бути податкові наслідки для врегулювання боргу. Гроші, які вам більше не потрібно перед вашим кредитором, будуть вказані як пробачені борги. Можливо, вам доведеться стверджувати, що пробачений борг як дохід, а це означає, що це може збільшити ваші податки на прибуток за рік. (Примітка: щонайменше, протягом 2013 року деякі пробачені іпотечні борги можуть бути виключені з цієї вимоги.)

Борги для врегулювання

Ви, швидше за все, зможете погасити незабезпечені борги, ті, які не підтримуються будь-якими особистими активами, такими як ваш будинок, автомобіль або інше забезпечення. Медична заборгованість та заборгованість за кредитними картками, які ви боретеся за плату або які ви не платили за віком, зазвичай найлегше вирішити.

Ви можете іноді ефективно погасити заборгованість за рахунок короткого продажу. Наприклад, якщо ви будете платити за іпотечні кредити, наприклад, коротка покупка може бути способом погашення іпотечної заборгованості.

Скажімо, ви зобов'язані 200 000 доларів, але можете продати свій будинок лише за ціною 175 000 доларів на цьому ринку. Ваш іпотечний кредитор знає, що якщо він виключить ваш будинок, він, ймовірно, втратить більше 25 000 доларів США на цю іпотеку.

Отже, він прийме все, що може потрапити у ваш дім і пробачити решту.

З іншого боку, федерально забезпечені борги, як і студентські кредити, практично неможливо врегулювати. Оскільки вони в кінцевому підсумку отримуватимуть свої гроші, кредитори будуть просто продовжувати йти після вас, поки ви не платите.

Читайте также:  Восстановление свидетельства о браке

Якщо ви користуєтеся борговим розрахунковим підприємством?

Хоча існує велика кількість шахрайств, пов'язаних з врегулюванням заборгованості, існують певні законні компанії з погашення заборгованості. Незалежно від того, чи слід працювати через компанію або самостійно, це особистий вибір.

Звичайно, споживачі можуть погасити свої борги безпосередньо. Для цього вам потрібно буде з'ясувати, скільки ви можете дозволити собі сплачувати за будь-якою заборгованістю, і ви будете продовжувати пропонувати компанії (або агентам збору) таку суму грошей для погашення боргу. Хоча це може зайняти місяці пропущених платежів, і вам доведеться міцно стояти.

Проходження цього процесу може бути страшним, особливо тому, що ви спостерігаєте, як ваша оцінка кредитоспроможності падає, коли ви втрачаєте платежі. Якщо вам потрібна додаткова допомога, компанія з погашення заборгованості може бути не поганою. Просто переконайтеся, що ви знайдете авторитетну компанію та дізнаєтесь, якою буде процес оплати.

За даними однієї з повідомлень Федеральної торгової комісії, шахрайські компанії з погашення заборгованості вимагатимуть від вас непогашні збори, що досягають 30 відсотків від загального боргового боргу, для погашення боргів за вас. Законні компанії, які справді зацікавлені в наданні допомоги споживачам, стягують набагато нижчі збори, ніж це, і будуть чесними щодо всіх комісій та надбавок, які вони потребують.

Що таке консолідація боргу?

З іншого боку, консолідація заборгованості не позбавляється від ваших боргів. Вона приносить всі ваші (часто високі відсотки) борги під єдиною сумою боргу. У принципі, ви витягаєте один новий кредит, який ви потім використовуєте для погашення інших позик. Новий кредит часто знизить ваші щомісячні платежі, надаючи вам деякий потік у вашому бюджеті.

Консолідація ваших боргів не є настільки ж важкою, як їх погашення, оскільки кредитори виплачуються. Вам просто потрібно знайти правильне рішення для консолідації для вас.

Ви можете консолідувати борги через незабезпечену консолідаційну позику, переказ балансу кредитної картки, кредит на консолідацію федерального кредиту на студентські позики, кредит однорангової чи навіть позику чи кредитну лінію на дому.

Плюси та мінуси для розгляду

Як я вже сказав, консолідація боргу не позбавляється від боргів. Це ставить проблему для деяких споживачів, які використовують знижені платежі по кредитах консолідації як виправдання для збільшення боргів.

Крім того, якщо ви повернете необов'язкові позики — студентські позики, кредитні картки, особисті позики тощо — на забезпечені позики, ви ризикуєте втратити позику (наприклад, ваш будинок або автомобіль), якщо ви не можете здійснити платежі вчасно.

З урахуванням сказаного, існує безліч переваг для консолідації заборгованості:

 • Консолідація ваших боргів не повинна мати негативного впливу на ваш кредитний рахунок. Насправді, якщо консолідація кредитів дозволяє вам погасити високі залишки кредитних карт і залишатися на вершині ваших щомісячних платежів, це може мати позитивний вплив на ваш кредитний рахунок.
 • Консолідація заборгованості може дати вам менші щомісячні платежі та більш керовану процентну ставку, особливо якщо ви використовуєте консолідаційну позику для погашення заборгованості з високими процентними кредитними картками.
 • Можливо мати податкові переваги для консолідації позики. Принаймні, вам не доведеться платити податки за пробачений борг, тому що ніхто з ваших боргів насправді не буде прощений. Але якщо ви використовуєте власний капітал для погашення інших боргів, ви можете списати податок для погашення іпотечних процентів.

Чи маєте ви працювати з консолідацією боргу?

Знову ж таки, чи працюєте ви з спеціалізованою компанією, щоб пройти цей процес, залежить від вас. Якщо у вас є добрий кредит, ви, ймовірно, можете отримати консолідацію заборгованості самостійно, не сплачуючи плату за треті сторони.

Якщо у вас є багато власного капіталу у вашому домі, купуйте для отримання кредиту на придбання житла або перегляньте рефінансування на виплат готівкою, що дасть вам гроші для погашення боргів. Просто будьте обережні щодо того, скільки грошей ви запозичуєте за вартістю вашого будинку. Пам'ятайте, що якщо ви не можете здійснити платежі, ваш будинок може бути розміщений у викупі.

Ще одне місце, щоб розпочати, — це операція однорангової кредитування, така як «Проспер» або «Кредитний клуб». Вони часто пропонують відносно низьку процентну ставку, яку ви можете використати для погашення заборгованості з вищими процентними кредитними картками.

Хоча у вас є багато варіантів для консолідації позик, якщо ваш кредит знімається, ці параметри можуть не працювати для вас. У цьому випадку робота з консолідацією заборгованості може бути гарною ідеєю. Знову ж таки, не забудьте виконати належну перевірку під час вибору компанії та переконайтеся, що ви зрозуміли цей процес, а всі сплачені збори та збори були сплаченими.

Який найкращий для вашої ситуації?

Вибір між консолідацією заборгованості та погашенням боргу може бути жорстким, особливо якщо ви відчуваєте тиск з ваших боргів або прогалини платежів.

Загалом, погашення заборгованості найкраще, якщо у вас стільки боргу, що ви не бачите світла в кінці тунелю. Навіть при сплаті податків з пробаченого боргу та, можливо, оплати послуг з розрахунків, погашення боргу може заощадити вам тисячі доларів. Крім того, він отримує цей неприємний борг з вашої спини, щоб ви могли почати відновлювати своє фінансове майбутнє.

Якщо у вас є достатньо грошей, щоб в кінцевому підсумку погасити ваші борги, але ви боретеся з високими процентними ставками або мінімальними платежами, консолідація боргу — це, мабуть, кращий варіант для вас.

У будь-якому випадку ви повинні переконатися, що погашення заборгованості або консолідація боргу є лише однією частиною більшого загального плану фінансового управління. Зрештою, якщо вам потрібен будь-який з цих варіантів, ви, швидше за все, зробили якийсь неправильний вибір.

Отже, прийміть сьогодні зобов'язання отримувати бюджет, жити менш, ніж ви робите, і негайно розпочати вичерпання боргів.

Три способи відбитися від боргів за кредитом

У 2011-му неблагополучним позичальникам, які брали невеликі кредити на купівлю техніки, ремонт тощо, як “листи щастя” стали приходити повістки в суд, де окопалися банківські юристи.

Як пояснила нам юрист юрфірми “Василь Кісіль і Партнери” Валерія Трифонова, це пов’язано з тим, що зараз підійшли до кінця строки позовної давності за кредитними договорами – строки, протягом яких можна подавати позови до суду у якійсь справі. “До вимог про стягнення боргу за кредитними договорами застосовується загальна позовна давність – 3 роки, – говорить юрист.

– До вимог про стягнення пені та інших штрафів вона скорочена – 1 рік”. Іншими словами, якщо ви перестали платити за кредитом 11 грудня 2008 р., то вже 12 грудня 2008 р. – початок строку позовної давності, який закінчиться 12 грудня 2011 р.

Таким чином, не сьогодні-завтра закінчується термін позовної давності по більшості короткострокових кредитних договорів, укладених банками в 2006-2008 рр., тому банки і активізувалися. Помітивши цю тенденцію, “Сегодня” задалася питанням: за якими сценаріями розвивається “кредитна історія” в суді і чи є шанси вийти переможцем із сутички з банком?

Оцінюємо шанси

На першому етапі у позичальника є всі шанси суттєво зменшити суму боргу – часом навіть в 5 разів. Як мінімум до розміру суми позики та відсотків, що набігли.

Сценарій перший. Йти на переговори з банком

“Деякі банки вважають за краще отримати хоч якусь суму, ніж вести дебати в судах. Тим більше, як у моєму випадку, – слухання проходять за місцем моєї прописки, а це райцентр Одеської області, куди треба буде їздити юристу банку, – говорить одеситка Олена Зайцева.

– Отримавши повістку до суду (сума претензії – 52 тис. грн, а тіло кредиту плюс відсотки – 11 тис. грн, решта – штрафи), я прийшла в банк, де мені запропонували такий варіант: протягом трьох місяців я плачу рівними частинами, погашаючи ці 11 тис. грн – і банк закриває кредитну історію.

Якщо за цей час суд прийме рішення на користь банку, його просто не передадуть в виконавчу службу”.

Якщо ви домовитеся з банком про такий розвиток подій, обов’язково підпишіть додаткову угоду, в якій чітко повинні бути прописані порядок погашення кредиту та інші необхідні умови, на підставі яких сторони дійшли до врегулювання суперечки.

Сценарій другий. За допомогою підкованого адвоката відвоювати частину грошей

Юристи знають, якими аргументами апелювати до суду, щоб зменшити розмір претензії.

Приміром, як розповіла юрист юридичної фірми “Василь Кісіль і Партнери” Ольга Іванів, до них відносяться дострокове погашення кредиту при несплаті відсотків і пені, важке матеріальне становище боржника, наявність у нього неповнолітніх дітей, непрацездатних батьків, осіб, які перебувають під опікою.

Крім того, як пояснила старший партнер юркомпанії “Касьяненко і Партнери” Вікторія Онопко, дуже поширеною практикою банків є незаконне нарахування пені за валютними кредитами без дотримання умов її розрахунку. “Якщо боржник не надає свій зустрічний розрахунок суми неустойки, суди просто погоджуються з вимогами банку.

Ніхто там перераховувати суму боргу не буде, – розповіла Онопко. – Однак у нашій практиці зустрічалися випадки, коли, здійснивши перерахунок нарахованих банком штрафних відсотків, ми бачили, що банк необґрунтовано збільшив їх розмір.

На додачу нам доводилося стикатися з численними випадками незаконного збільшення розміру відсоткової ставки за кредитними договорами. При цьому, як неофіційно заявляють самі працівники банків, розрахунок у даному випадку зводиться до того, що більша частина позичальників просто буде виконувати умови кредитного договору і платити за підвищеною відсоктовою ставкою, не оцінюючи законність такого підвищення”.

Але тут є підводні камені: гонорар адвокату може просто “з’їсти” відсуджену різницю.

За словами Олексія Пухи, керуючого партнера ЮК “Олексій Пуха і Партнери”, послуги юриста можуть обійтися такому позичальнику від 4 тис. грн і вище. При цьому, як правило, на позові на 20-30 тис.

грн в середньому вдається відсудити близько 5 тис. грн. Тому гра буде варта свічок, тільки якщо сума позову буде становити від 40 тис. грн.

Читайте также:  Когда война стала бизнесом. История уничтожения государством предприятия военной промышленности.

Сценарій третій. Поборотися в суді самостійно

“У такому випадку позичальник має ознайомитися з матеріалами справи, витребувати у банку банківську виписку руху коштів по рахунку”, – радить Олексій Пуха. Відповідно до Господарського кодексу України (ст.

233), суд може зменшити розмір штрафів, якщо вони є непомірно великими, порівняно зі збитками, яких зазнав банк. А згідно зі ст.

18 Закону України “Про захист прав споживачів”, умови договору несправедливі, якщо штрафні санкції за його невиконання перевищують 50% від суми боргу.

“У моєму випадку позов був на 50 тис. грн, а суддя розпорядилася погасити 23 тис. грн, пояснивши, що позивач не зміг довести, що його збитки були досить великими, щоб вимагати з мене таку суму. Причому мене навіть на суді не було”, – говорить підприємниця Світлана Чала.

Суд постановив

Після отримання рішення суду банк або позичальник мають право оскаржити його в Апеляційному суді. І вже після його рішення виконавча служба протягом 3-х робочих днів з дня надходження заяви відкриває виконавче провадження.

Як розповіла Валерія Трифонова, якщо боржник добровільно не виконує рішення суду протягом 7 днів з моменту відкриття виконавчого провадження, держвиконавець приступає до примусового виконання.

У такому випадку з позичальника утримають виконавчий збір у розмірі 10% від суми заборгованості і витрати на виконавчі дії.

Але це ще не всі витрати. “У суперечках банку і позичальника, як правило, судовий збір, відповідно до Закону України “Про судовий збір”, становить 1% від ціни позову, але не менше 0,2% розміру мінімальної зарплати і не більше 3-х розмірів мінімальної зарплати. Якщо сума позову 100 тис.

грн, то боржнику доведеться сплатити мінімум 111 тис. грн”, – розповіла молодший юрист ЮК “Олексій Пуха і Партнери” Яна Кондратюк.

“Якщо суд виніс рішення про те, що боржник повинен оплачувати суму за позовом в повному обсязі, залучення оцінювача обійдеться ще в 15% витрат, – пояснив Дмитро Касьяненко, керуючий партнер ЮК “Касьяненко і Партнери”.

За його даними, примусове виконання рішення суду загалом може обійтися до 25% від суми примусово проданого майна. Борг, за словами юриста ВГО “Захист прав споживачів фінансових послуг” Алли Райковської, будуть віднімати з офіційної зарплати боржника в розмірі не більше 20% від неї. Якщо виконавчих документів кілька – не більше 50%.

Наказано заарештувати

Як пояснила Валерія Трифонова, про арешт майна боржника державний виконавець виносить відповідну постанову. Її копія не пізніше наступного дня надсилається боржнику. До речі, боржник може оскаржити цю постанову в суді.

Постанова державного виконавця може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту її винесення, або з дня, коли боржнику стало відомо про винесення такої постанови. Також до суду можна звертатися у випадку, якщо арешт накладений на майно, яке вам не належить.

Приміром, якщо у вас вдома стоїть чужий телевізор, його власник може подати позов до суду з вимогою зняти з нього арешт. Також не може бути заарештована квартира, яка не належить боржникові, навіть якщо він у ній прописаний.

Арешт не може бути накладено на такі речі: одяг, взуття; білизна; постіль; необхідний кухонний посуд; один холодильник на сім’ю, деякі предмети меблів, дитячі речі тощо.

“На практиці, в першу чергу, арешт накладається на нерухоме майно, потім транспортні засоби, заробітну плату, рахунки, відкриті в банках, рухоме майно, судна, земельні ділянки”, – пояснив Олексій Пуха. До речі, за словами Ольги Іванів, сьогодні, порівняно з 2009-2010 рр., суди рідше стали виносити ухвалу про заборону боржнику виїжджати за кордон до повного погашення боргу.

Важливо пам’ятати, що якщо ви не будете виконувати рішення суду, вам загрожує кримінальна відповідальність. За словами Валерії Трифонової, ст. 382 Кримінального кодексу України говорить, що навмисне невиконання рішення суду карається штрафом від 8,5 тис. до 17 тис.

грн або позбавленням волі строком до 3 років. Однак, як розповів Олексій Пуха, на практиці притягти людину до кримінальної відповідальності за умисне ухилення від виконання рішення суду дуже складно.

“Правоохоронні органи не бажають не тільки порушувати кримінальні справи, але і проводити перевірку за фактом”, – зазначив він.

“Заморозити” борг

Найнеприємніше у всій цій історії те, що наявність рішення суду не зупиняє дію кредитного договору. Поки ви судилися, бігали по інстанціях, сперечалися з позивачем, ваш борг перед банком, якщо ви не вносили в цей період жодних платежів, а сподівалися на суд, продовжував зростати. Проте вихід є: борг можна “заморозити”. Для цього потрібно діяти так:

Подати в суд зустрічний або окремий позов про визнання недійсним кредитного договору.

За словами Ольги Іванів, підставою для цього може, наприклад, послужити невідповідність його умов загальним принципам цивільного законодавства, зокрема, принципам справедливості, сумлінності і розумності, викладеним в Конституції, а також положенням Закону України “Про захист прав споживачів”. Наприклад, саме до таких аргументів вдаються позичальники, якщо банк підвищив їм ставку через зростання курсу долара.

Подати позов про розірвання кредитного договору у зв’язку з істотною зміною обставин. У цьому випадку, як зазначила Ольга Іванів, боржник змушений буде довести суду, що обставини змінилися настільки, що якби він міг це передбачити, він не укладав би кредитний договір або уклав би його на інших умовах.

Наприклад, якби він знав, що долар підніметься до 10 грн./$, він ніколи не взяв би цей кредит.

Також, за словами Дмитра Касьяненка, позичальник може оскаржити договір, визнавши його недійсним через важкі обставини, в яких опинився він або поручитель після підписання кредитного договору: смерть родичів, хвороба тощо.

Подати позов про скасування третейського застереження в кредитному договорі. Як розповів Дмитро Касьяненко, в більшості випадків банки прописують третейські застереження, які зобов’язують розглядати спірні питання тільки в третейських судах. А вони захищають інтереси банку.

“Перевірте свій кредитний договір.

Якщо в розділі “Врегулювання суперечок“є пункт про те, що суперечки розглядаються в третейському суді, але немає його назви або ж імені судді, який буде вести справу, можна подати позов до районного суду з вимогою скасування третейського застереження, аргументуючи тим, що сторони не дійшли згоди щодо суду/судді. Адже не тільки суд, але й кандидатура судді повинні бути узгоджені. Якщо кандидатура судді визначається за фактом виникнення суперечки, позичальник має право висловити свою незгоду”, – радить голова союзу Третейських судів України Юрій Михальський.

Тетяна Матичак, Катерина Федорова

До речі, портал Finance.ua давно аналізує пропозиції за кредитами в Україні. Щоб допомогти вам обрати кредит онлайн у нас на сайті працює спеціальний сервіс. Завдяки його можна швидко і комфортно обрати необхідний саме вам кредитний продукт:

Помічник з кредитів ????

Як отримати іпотеку на житло під 7%: плюси, мінуси та підводні камені

Від 1 березня банки розпочали видавати доступну іпотеку під 7% річних. Дві сім'ї вже оформили кредит на житло. Аби отримати квартиру, потрібно було виконати низку умов і сплатити мінімальний внесок.

Чи справді житло стало доступнішим і чи готові люди довіритись, про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Максим та Наталя нарешті отримали документи на омріяну квартиру — з панорамними вікнами, поблизу столиці. Попри постійну економію грошей, дозволити придбати житло поблизу Києва змоги не мали. Тому шукали можливості кредитування. Але чули лише відмови. Врешті змогли оформити доступну іпотеку – під 7 % річних.

Доступний кредит на житло отримали й Сергій з Валерією. Вони чекають на дитину.

Від сьогодні в Україні банки почали видавати доступну іпотеку. Дві сім'ї її вже оформили. Загалом до кінця року планують видати до 5 тисяч кредитів. Відсотки частково сплачуватиме позичальник, частково — держава.

«Банк, коли видає іпотечний кредит, він видає його за ринковими сьогоднішніми умовами. Залежно від банку це може бути 14-16%, банки мають різні програми. Але в договорі людина сплачуватиме лише 7%, тому що держава бере на себе зобов'язання компенсовувати цю відсоткову ставку», — пояснив президент Асоціації українських банків Андрій Дубас.

У програмі беруть участь сім банків.

Умови надання кредиту:

 • На доступні кредити можуть претендувати усі українці, навіть із житлом, але щоби не більше 50 квадратних метрів на сім'ю з двох людей, плюс 20 квадратів на додаткового члена родини.
 • Не старше 70 років на момент погашення заборгованості.
 • Також потрібно довести свою платоспроможність.
 • Є обмеження і щодо доходів родини. Якщо сім'я отримує понад 10 середньомісячних заробітних плат по регіону, в столиці це — трохи більше 200 тис. грн, то в кредитуванні буде відмовлено.
 • Мінімальний внесок — від 15%.
 • Сума іпотеки не повинна перевищувати 2 млн грн.
 • Кредит надається терміном до 20 років.
 • Купувати помешкання, як квартиру, так і приватний будинок, можна не старше трьох років.

Однак є й підводні камені. Якщо людина платитиме не вчасно за іпотекою, то зможе втратити вигідні умови, тобто Фонд розвитку підприємництва припинить платити різницю у відсотках. А отже доведеться платити стандартну ставку.

На сьогодні це трохи більше 12% для вторинного житла, і понад 15% — для первинного.

Під 7 % річних. Від сьогодні банки розпочали видавати доступну іпотеку. Дві сім'ї вже оформили кредит на житло. Аби отримати квартиру, потрібно було виконати низку умов і сплатити мінімальний внесок. Чи справді житло стало доступнішим і чи готові люди довіритись – дивіться.

Ссылка на основную публикацию