Визначення імені дитини

Багато майбутніх батьків, плануючи вагітність, хочуть, щоб у них народилася дитина певної статі. Тому дуже частим є питання, як запланувати дитину певної статі.

Коли вагітність наступає, багато хто чекає з нетерпінням моменту, коли лікар при проведенні УЗД скаже, хто саме народиться: хлопчик чи дівчинка.

Далі дізнаємось, як відбувається визначення статі дитини по даті народження батьків.

Визначення статі дитини по даті народження батьків.  Що визначає стать дитини

Визначення імені дитини

Стать людини обумовлена наявністю так званих статевих хромосом, розташованих в ядрах клітин. Набір хромосом називається каріотипом. У людини є 46 хромосом, які об’єднані в пари. Лише одна пара кодує стать. Це так звані статеві хромосоми X і Y. Чоловіча стать кодується хромосомами ХY, а жіноча хромосомами ХХ. Статеві клітини людини мають половинний набір хромосом і можуть містити тільки одну – або Х, або Y хромосому.

Відбувається це через те, що статеві клітини діляться по особливому – за допомогою редукції хромосомного матеріалу – мейозу. В результаті такого поділу виникають яйцеклітини у жінок і сперматозоїди у чоловіків.

Яйцеклітини у жінок можуть містити виключно Х хромосому, а сперматозоїди – або Х, або Y. Коли сперматозоїд зливається з яйцеклітиною, хромосомний набір відновлюється.

Половина хромосом належить батькові, а інша половина – матері.

Якщо відбувається запліднення сперматозоїдом, що несе Х хромосому, геном майбутньої дитини буде містити набір ХХ, тобто народиться дівчинка. Якщо ж першим досягне яйцеклітини сперматозоїд з Y хромосомою, отриманий набір статевих хромосом буде ХY і народиться хлопчик.

Так як яйцеклітина завжди несе тільки Х хромосому, стать майбутньої дитини абсолютно не залежить від жінки. Саме те, який сперматозоїд, Х або Y, зробить запліднення, визначить стать майбутньої дитини.

Визначення статі дитини по даті народження батьків. Як розрахувати стать дитини

Теоретично дуже просто запланувати стать дитини. Необхідно цілеспрямоване запліднення Х або Y сперматозоїдом, щоб отримати хлопчика чи дівчинку. На практиці це складніше, тому що невідомо, який саме з мільйонів сперматозоїдів першим досягне яйцеклітину. Умови для такого завдання:

Відомо, що запліднення можливо тільки протягом 24 годин після овуляції. Саме добу яйцеклітина здатна приймати сперматозоїд.

 • Також відомо, що сперматозоїди, що несуть Х хромосому рухаються повільніше сперматозоїдів, що несуть Y хромосому
 • Сперматозоїди, що несуть Х хромосому живуть до 72 годин
 • Сперматозоїди, що несуть Y хромосому живуть до 24 годин
 • Знаючи ці вихідні дані можна запропонувати вирішення цієї задачі:
 • Якщо бажана стать дитини жіноча: статевий контакт повинен відбуватися не пізніше, ніж за 3-2 доби до передбачуваної овуляції.
 • Якщо бажана стать дитини чоловіча: статевий контакт повинен відбуватися не раніше, ніж за 1 добу до овуляції або відразу під час овуляції.

Природно, для точного «попадання в ціль» потрібно знати, коли відбувається овуляція. Найбільш простим і повністю безкоштовним методом є складання графіка базальної температури. Методика абсолютно доступна, але займає як мінімум 3 місячний цикл.

Недолік її в тому, що про овуляцію, яка відбулася – судять по зміні температури, якеа сама по собі є лише непрямою ознакою. Крім того, існує ймовірність, що саме в тому циклі, в якому заплановано запліднення, терміни овуляції можуть зрушитися і це вплине на стать майбутньої дитини.

Другий варіант контролю за овуляцією – використання спеціального тесту на овуляцію. Такі тести продаються в аптеках. Засновані вони на тому, що в сечі жінки при овуляції з’являється велика кількість лютеїнізуючого гормону -ЛГ.

Недолік методу: підвищення ЛГ не завжди точно визначає час овуляції і не завжди свідчить саме про овуляцію. Існують і інші стани, коли в організмі жінки підвищується рівень ЛГ, але це не пов’язано з овуляцією. Перевага методу – доступність для самостійного застосування.

Найточнішим методом відстеження овуляції є УЗД контроль з доплерометрією – фолікулометрія. При цьому лікар може досить точно спрогнозувати коли відбувається овуляція. Метод заснований на серії повторюваних УЗД яєчників (від 3 до 5).

За цей період оцінюється наявність домінантного фолікула (того, який потім буде овулювати), динаміка його росту, кровопостачання. За допомогою фолікулометрії можна спрогнозувати з точністю до 12 годин, коли відбудеться овуляція. Метод надає прямі докази часу виходу яйцеклітини. Однак існує мінімальна ймовірність того, що навіть при явних УЗД ознаках початку овуляції, її може не відбутися.

Наприклад при стресах, гормональних змінах або супутніх захворюваннях. Підвищити точність допомагає фармакологічна стимуляція овуляції.

При цьому методі, після з’ясування на УЦЗД  того, що яйцеклітина готова до овуляції, вводять одноразово препарат, що стимулює вихід яйцеклітини в певний заданий час.

Цей метод має найвищу ефективність при плануванні статі дитини без застосування екстракорпоральних методів запліднення (ЕКЗ).

Стовідсотково надійним можна вважати метод ICSI з передімплантаційним генотипуванням. Ця методика полягає в тому, що запліднення здійснюється штучно «в пробірці» шляхом відбору сперматозоїдів, що несуть бажану стать дитини. До недоліка цього методу відноситься висока вартість і трудомісткість.

Визначення статі дитини по даті народження батьків та УЗД

У більшості випадків визначення статі дитини по даті народження  батьків  становить зацікавлення  тільки для батьків і лише іноді є необхідністю при діагностиці пов’язаних зі статтю захворювань.

Читайте также:  Думка дитини при вирішенні сімейних спорів

Як уже писалося вище, розвиток статевих ознак плода відбувається з 9 по 12 тиждень. Тільки на 11 тижні з’являються перші ознаки зовнішніх статевих органів, які можна ідентифікувати під час УЗД при вагітності.

Точність статі залежить від терміну гестації та в середньому становить близько 80% при проведенні дослідження між 11 і 16 тижнями вагітності. Точність при УЗД в 11 тижнів досягає 53%, а при проведенні УЗД в 15-16 тижнів -97%. Більш точно визначається чоловіча стать.

 1. Точність статі дитини залежить від:
 2. досвіду лікаря
 3. якості обладнання
 4. терміну гестації
 5. положення плоду
 6. Критерії, які використовуються при визначенні статі дитини під час УЗД: візуалізація геніталій
 7. Орієнтація статевого члена на ранніх термінах: клітор спрямований вниз, в той час як статевий член спрямований вгору (застосовується на ранніх термінах).

При вдалому положенні плода створюються умови для 3D візуалізації зовнішніх статевих органів. Тому батьки, присутні при проведенні УЗД у другому триместрі можуть без труднощів самі побачити стать дитини на моніторі.

Визначення статі дитини по даті народження батьків. Чи вірити японцям?

Такий метод, як визначення статі дитини по даті народження батьків  обіцяє японський календар визначення статі дитини.

Хтось бажає народити спадкоємця, а комусь не терпиться обійняти маленьку принцесу. Для когось це питання життєво важливе: адже ряд генетичних захворювань передається тільки по жіночій або тільки по чоловічій лінії.

Плануючи вагітність, багато молодих пар вдаються до всіляких методів визначення статі, серед яких стародавні східні таблиці, гороскоп, народні прикмети, аналіз режиму харчування, поєднання груп крові у батьків тощо.

Принцип дії японського календаря

Цей календар прийшов до нас з глибокої давнини. Японці стверджують, що він дозволяє дуже точно передбачити стать майбутньої дитини задовго до її зачаття. Багато людей, не дивлячись на те, що за вікном 2017 рік, продовжують вірити в ефективність цієї методики і саме з нею планують народження своєї дитини.

Як визначити стать дитини за датою народження батьків? Японська таблиця вельми популярна у себе на батьківщині і далеко за її межами. І справа тут не в її ефективності і достовірності, а у величезному бажанні майбутніх матерів і батьків спланувати стать малюка задовго до зачаття.

Або, якщо вагітність вже відбулася, випередити класичні методи її діагностики. Кожному відомі випадки, коли в сім’ї народжується по 5-6 одностатевих дітей. І справа тут не в тому, що всі вони були зачаті в один і той же місяць.

Вся справа в генах: у одних чоловіків в спермі переважають сперматозоїди з Х-хромосомою, у інших – з Y, а у третіх – це співвідношення приблизно 50 на 50. А значить, вірогідність зачаття дитини конкретної статі кодується на генетичному рівні і визначається якісними показниками насіння.

Японські вчені розширили цю теорію. Вони стверджують, що кількість присутніх в спермі чоловіка Х- або Y-хромосом і ймовірність їх злиття з яйцеклітиною залежить від місяця народження батьків, а також передбачуваного місяця зачаття малюка.

У зв’язку з цим в країні продовжує широко використовуватися древній японський метод планування статі дитини за датою народження батька і матері. Сьогодні їм не нехтують майбутні батьки і в інших країнах світу.

 • Як користуватися таблицями
 • Запланувати стать дитини японська таблиця обіцяє з ймовірністю до 80% Згідно з опитуваннями, приблизно половина тих, хто випробували методику, стверджує, що саме календар зачаття з Японії допоміг їм досягти бажаного результату при плануванні вагітності.
 • Як розрахувати стать по місяцю зачаття і по датах народження мами і тата?

Існує дві таблиці визначення статі дитини по даті народження батьків  за японським календарем. Вони зрозумілі і прості у використанні. Перша дозволяє визначити спеціальне кодове число, а друга – розрахувати стать дитини, враховуючи місяць її  зачаття.

Щоб визначити стать дитини по японському календарю, необхідно зробити наступні кроки. У першій таблиці на перетині ліній, проведених від місяця народження біологічного батька (ряд зверху) і від місяця народження майбутньої матері (вертикальний ряд зліва), знаходимо кодове число.

Згідно з японським календарем зачаття, в місці перетину ліній буде вказано число від 1 до 12. Його потрібно запам’ятати, щоб продовжити подальше визначення статі майбутньої крихти.

Визначення імені дитини

Запам’ятавши спеціальне число, переходимо до другої таблиці японського календаря. Тут необхідно точно знати місяць, коли відбулося або тільки планується зачаття. І знову ведемо вертикальну лінію від кодового числа вниз до потрібного місяця.

На перехресті двох визначень проводимо горизонтальну лінію до центру. Дивимося на кількість плюсів. Це і є ймовірність народження у пари хлопчика або дівчинки.

Визначення імені дитини

Ось і все, тепер можна планувати вагітність.

Поглянемо на відгуки матерів, які погодились порахувати і прокоментувати: чи правильно визначає таблиця, хто народиться: хлопчик чи дівчинка? І ось які відгуки вони нам дали:

Олена: «У мене троє дітей. Перша дитина повинна була народитися хлопчиком з ймовірністю 6 проти 1. Народилася дівчинка! Друга дитина могла бути як хлопчиком, так і дівчинкою (1 до 1). Народився хлопчик. Третя дитина – дівчинка (2 шанси проти 1). Народилася дійсно дівчинка. Так що таблиця виявилася правдива тільки на 50%. Пальцем в небо”.

Читайте также:  Економічні сфери

Наталя: «Перша дитина повинна була, судячи з таблиці, народитися дівчинкою. Дівчинка і народилася. Другою – хлопчик (ймовірність 3 до 1). Народилася знову дівчинка».

Єлизавета: «Першою повинна була народитися дочка. Так і вийшло. Другаою – теж дочка. А народився хлопчик ».

Визначення статі дитини по даті народження батьків. Що говорить сучасна наука?

Сучасна наука, спираючись на останні дослідження, повністю спростовує достовірність японського методу. Лікарі стверджують, що цей календар вагітності нічим не відрізняється від ворожінь і базується виключно на теорії ймовірності.

Японська таблиця визначення статі дитини по даті народження батьків, згідно зі статистикою, виявляється ефективною приблизно в половині випадків.

Тому немає ніяких гарантій, що покладаючись на неї, можна народити саме хлопчика або дівчинку.

Як дізнатися стать дитини за датою народження батьків і за датою зачаття? Наука стверджує, що ніяк.

Вірити чи ні – особиста справа кожного. У будь-якому випадку головне – це народження здорового і міцного малюка.

Визначення походження дитини та присвоєння імені при державній реєстрації народження. Закон і Бізнес

Визначення імені дитини

 • Акт народження відповідно до норм Сімейного та Цивільного кодексів України є актом цивільного стану, що підлягає державній реєстрації відповідно до закону в органах дер — жавної реєстрації актів цивільного стану статтею 144 Сімейного кодексу України на бать — ків дитини покладено обов’язок невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народ — ження дитини, зареєструвати її народження в органі державної реєстрації актів цивільного стану.
 • У разі смерті батьків або неможливості для них з інших причин зареєструвати народ-ження дитини державна реєстрація провадиться за заявою родичів, інших осіб, уповнова-женого представника закладу охорони здоров’я, в якому народилася дитина або в якому на цей час вона перебуває.
 • Реєстрація народження дитини проводиться з одночасним визначенням походження дитини, а також присвоєнням їй прізвища, імені, по батькові та засвідчується свідоцтвом про народження.
 • Важливим аспектом при державній реєстрації народження є визначення походження дити — ни, адже права та обов’язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому органом державної реєстрації актів цивільного стану в установленому законодавством порядку.
 • Главою 12 Сімейного кодексу України встанов-лено порядок визначення походження дитини від матері та батька.

Так, дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Дитина, яка народжена до спливу десяти місяців після припинення шлюбу або визнання його недій — сним, походить від подружжя.

Таким чином, відповідно до презумпції батьківства чоловіка саме він є батьком дитини, народженої його дружиною. У зв’язку з цим дружина не має обов’язку доводити, хто є батьком її дитини. Ця презумпція заснована на повазі до дружини як жінки і є законно — давчим відбитком моральності її поведінки у шлюбі як морально-етичного стандарту.

Водночас, подружжя, а також жінка та чоловік, шлюб між якими припинено, у разі народження дитини до спливу десяти місяців після припинення їх шлюбу, мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану спільну заяву про невизнан-ня чоловіка (колишнього чоловіка) батьком дитини. Така вимога може бути задоволена лише у разі подання іншою особою та матір’ю дитини заяви про визнання батьківства.

Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу внаслідок смерті чоловіка, походження дитини від батька може бути визначене за спільною заявою матері та чоловіка, який вважає себе батьком.

Водночас законодавством врегульовано порядок визначення походження дитини і від батьків, які не перебувають у шлюбі. У цьому разі походження дитини від матері визнача-ється на підставі документа закладу охорони здоров’я про народження нею дитини, а по-ходження від батька – за заявою матері та батька дитини або за рішенням суду.

 1. При народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків або рішення суду, запис про батька дитини провадиться за пріз-вищем та громадянством матері, а ім’я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.
 2. Право на ім’я, встановлене статтею 294 Цивільного кодексу України, є невід’ємним немайновим особистим правом фізичної особи.
 3. Порядок присвоєння прізвища, власного імені та по батькові врегульовано нормами Сімейного кодексу України.

Відповідно до статті 146 Сімейного кодексу України ім’я дитини визначається за зго — дою батьків. Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, у разі відсут — ності добровільного визнання батьківства визначається матір’ю дитини. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько.

В будь-якому випадку батькам при обранні імені дитини потрібно відповідально ста — витись до цього та пам’ятати, що ім’я – це своєрідний оберіг, супутник життя людини, за допомогою якого здійснюється індивідуалізація особи, це носій національних традицій та неповторності особистості.

Читайте также:  Виникнення права спільної сумісної власності подружжя на майно, що належало дружині, чоловікові

Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати, батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Батьки, які мають різні пріз — вища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище, утворене шляхом з’єднання їхніх прізвищ (стаття 145 Сімейного кодексу України).

Спір між батьками щодо імені та прізвища дитини може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

По батькові є однією із складових імені людини нарівні з власним іменем та прізвищем. Згідно з вимогами статті 147 Сімейного кодексу України по батькові дитині присвоюється за власним іменем батька.

Якщо батько має подвійне власне ім’я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них на вибір батьків.

На прохання батьків по батькові може також утворюватись згідно з національними традиціями або не присвоюватись взагалі.

 • Таким чином, ця законодавча норма створена на засадах урахування інтересів та особ — ливостей традицій людей різних національностей.
 • По батькові дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, за умови, що бать — ківство щодо дитини не визнано, визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.
 • © Закон і Бізнес

Подвійне прізвище дитині: які зміни у Сімейному кодексі?

У ВР зареєстрували законопроект № 9094 щодо внесення змін до Сімейного кодексу України. Ним передбачено визначення прізвища дитини. За статтею 145 СКУ, прізвище малюка визначають батьки. А у випадку різних прізвищ, дитяче визначають за спільною згодою. Далі в статті – нововведення: подвійне прізвище дитині, заборона на дивні імена.

Подвійне прізвище дитині. Які вимоги?

Відповідно до законопроекту, якщо в батьків різні прізвища, то вони мають можливість дати подвійне прізвище дитині. Іншими словами, утворити, з’єднавши при цьому свої прізвища за будь-якою послідовністю.

Така подвійність містить вимоги:

 • повинна складатись не більш, як із 2 слів;
 • слова при написанні мають бути з’єднані дефісом.

Окрім вищевказаного передбачають і недопущення зміни послідовності приєднання прізвищ батька та матері, утворюючи подвійні прізвища в рідних сестер і братів.

Подвійне прізвище дитині – не дивні імена. Заборона називати нерозумно

Аби захистити права дитини, зареєстрували законопроект № 9092.  Відповідно до нього, деякі законодавчі акти України були змінені. Це стосується визначення імені особи.

У законі запропонували уточнити правила на рахунок визначення імені дитини і зміни ім’я. Таким чином, при присвоєнні дитині імені, у батьків є право використати те чи інше ім’я за власним бажанням.

Однак не всі батьки при виборі керуються здоровим глуздом. Відповідно, називають своїх дітей дивними та незрозумілими іменами. При цьому не задумуються про наслідки у більш дорослому віці дитини.

На жаль, на практиці зустрічаються випадки, коли над дитиною знущаються однолітки саме через її ім’я.

Отож, аби хоч якось вплинути на свідомість дорослих, поставили відповідну заборону. Виходячи з неї, дитину не можна називати тим іменем, яке містить у собі:

 • назви неживих предметів;
 • вигадані персонажі;
 • географічні назви;
 • титули;
 • хвороби;
 • абревіатури;
 • ім’я, у якому відразу і букви, і символи/цифри;
 • ім’я з нецензурною лексикою чи ж образою щодо суспільної моралі.

Варто відмітити, що вищевказані вимоги стосуються і порядку зміни ім’я.

Крім того, відтепер і органи РАЦСу мають право відмовити присвоювати дитині того імені, що не відповідає вимогам. У свою чергу батьки мають право оскаржити такі дії, звернувшись із позовом до суду.

Мода на імена

Мода на імена є явищем соціальним. Це має прямий зв’язок із тим, чим живуть і чим цікавляться батьки, а також на людей, що їх оточують. Нарікання на ім’я може відбуватись і з тієї причини, що подобається яскрава особистість або ж навіть предмет.

Так суспільство змінюється та прогресує. Але ж…. повинно мати певні межі. Згадаємо одну з історії форумів, де 3-річного Ємелю віддали в дитячий садок, а вже незабаром мати поцікавилась, чи не дражнять його через ім’я? Відповідь виховательки: “А хто ж буде його дражнити? Фрол, Епіфан або Калістрат?”

На сьогоднішній день не є рідкістю й імена, що мають подвійний характер. До прикладу, Анна-Вікторія, Марія-Маргарита. Та екзотикою поки лишаються Іван-Коловрат, Дмитро-Аметист, Лука-Щастя, Саммерсет Оушен тощо. Декілька років тому можна було почути Космоса, Легенду, Огнеслава, Світа, Лелю та навіть Челсі.

У 2018 році зареєстрували такі імена, як: Ігоріна, Мілаша, Шамама, Гамлет, Фараон, Златаслава, Вівіана, Версавія, Дейлін, Медея, Каталея, Она, Апполінарія, Капітоліна, Хумора, Патриція, Забава, Прінцеса, Стасинія, Весна, Італія, Андромеда, Ясновєда.

Чоловічі також не можуть не дивувати. Тепер серед нас є Златозар, Натаніель, Юнатан, Яровіт, Бертран, Вінцеслав, Еліот-Леопольд, Бомонд, Миролюб, Ольгерд, Пересвіт, Метью, Рожден, Гамлет, Ратібор.

 • Список можна продовжувати та тепер можливо дивакуватих імен стане менше, враховуючи заборону.
 • Отож обирайте ім’я таке, щоб дитині було легко йти з ним по життю, щоб воно не викликало комплексів.
 • Якщо Вам необхідна юридична допомога, інформацію про консультування Ви можете отримати на сторінці Сімейне право.

Подвійне прізвище дитині: які зміни у Сімейному кодексі?

Ссылка на основную публикацию