Впало дерево на авто, як відшкодувати збитки?

Впало дерево на авто, як відшкодувати збитки?Про те, що на машину впало дерево написала у соцмережі “Фейсбук” Мар’яна Періг. Інцидент стався 8 вересня на вул. Слівенській.

“Сьогодні у моєї сім’ї сталася неприємна ситуація, на наш автомобіль впало дерево! У дворі на вулиці Слівенська 11, є сухі дерева! Їх ніхто не прибирає, не зрізає, не доглядає! Помахають віниками і на тому кінець! В дворі багато листя! І дітки в тому всьому граються! А що робити нам , власникам авто, батькам… А якщо б це дерево не дай Бог, впало на діток, які там граються кожен день. Ремонт машини обійдеться від 1000$ і вище, це не мала сума для середньостатистичної сім’ї…Є можливість компенсації ремонту автомобіля?Хто відповідає за це? Що робити, як бути, як діяти? Можливо, хтось із вас був у подібних ситуаціях, підкажіть-порадьте! Поліцію викликали, протокол склали. Заяву написали. Буду вдячна за будь-яку консультацію та репост!”

Жек не бере на себе провину

Як розповідає директор ПП «Наш дім»,  яке обслуговує прибудинкову територію на вулиці Слівенській, 11 Анатолій Дмитришин, мешканці, на автівку яких впало дерево, уже звернулися до підприємства з вимогою відшкодувати збитки, які за словами потерпілих становлять 1000 доларів. Втім, у підприємстві не готові взяти провину за падіння візуально здорового дерева на себе, тому радять потерпілим звернутися до своєї страхової компанії.

– У 2016 році у дворі на вулиці Слівенській, 11 проводили капітальний ремонт двору, у рамках якого було проведено видалення сухостійних дерев у відповідності до дозвільних документів, – каже пан Дмитришин. – Відповідно до проектно-кошторисної документації було заплановане і видалення даних беріз для розширення екопарковки.

Їх не було визнано аварійними, втім вікова межа життя даного виду дерев у місті, а також особливості життєдіяльності породи дозволили проектантам для видалення обрати саме їх. Втім, як і в кожному дворі, де йдеться про розширення  проїзду чи облаштування тротуару або екопарковки за рахунок видалення зелених насаджень, ініціатива зустріла опір жителів багатоповерхівки.

До їх вимог дослухалися, проект було змінено, екопарковку зменшено, а берези залишилися. Тому тепер нарікати мешканцям немає на кого. Щодо особливостей дерева породи береза можу зазначити, що в умовах міста вони живуть недовго, особливо швидко дерева відмирають, якщо з них забирають сік. При заборі цього соку, частина корисних речовин, що йдуть разом з ним.

Тобто, таким чином, у дерева трапляється дефіцит корисних поживних речовин, що істотно скорочує тривалість життя.

Чим частіше з дерева відбирають березовий сік, тим менше воно здатне жити.

Навіть при одноразовій спробі забрати сік у берези, у місце, де роблять отвір для цього, може потрапити інфекція, через яку дерево швидко занепадає і гине.

Можливо, в даному випадку це і стало причиною падіння візуально здорового дерева. Потерпілі оперативно викликали поліцію, представники якої склали відповідний протокол, і сподіваємося, що справжня причина буде з’ясована.

Впало дерево на авто, як відшкодувати збитки?

Автомобілі заборонено ставити у дворах

Також, як зазначив директор підприємства, тернополяни забувають, що відповідно до правил дорожнього руху утримання транспортних засобів на прибудинкових територіях заборонено. Паркувальні місця у дворах облаштовують для тимчасового утримання транспортного засобу у денну частину доби.

  Верховною Радою України 21 грудня 2017 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», яким передбачено механізм притягнення до адміністративної відповідальності осіб, за якими зареєстровані транспортні засоби, які порушили правила зупинки, стоянки та парковки.  Закон набирав чинності 28 вересня минулого року.

У нових ДБН Державних будівельних нормах з планування і забудови територій передбачена заборона проектування і організація парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів. Житловий простір має використовуватися на благо жителів будинків – для створення дитячих ігрових майданчиків, зручних зон відпочинку, озеленення всередині кварталів.

Впало дерево на авто, як відшкодувати збитки?

Коментар

Юлія Гесюк, юрист:

– Виявивши подібний факт, перш за все потрібно викликати патрульну поліцію для того, аби вони зафіксували належним чином даний факт. Не зайвим буде також самим зробити фото та відео з місця пригоди. Наступним кроком є визначення балансоутримувача території, на якій відбулося ДТП.

Тільки після того, як Вам стане відомо, хто ж є відповідальним у завданому вашому авто збитку (у даному випадку це саме балансоутримувач), слід провести експертизу завданих збитків у спеціалістів (фірми з експертної оцінки майна). Добросовісний балансоутримувач зобов’язаний відшкодувати завдані збитки.

Проте, якщо вас чекатиме відмова оплатити відшкодування, слід звернутися до суду, де стороною-відповідачем буде саме балансоутримувач території, на якій стався цей інцидент.

Що робити, якщо на ваш автомобіль впало дерево

Впало дерево на авто, як відшкодувати збитки?

Розповідаємо, що робити, якщо на вашу машину впало дерево

21 жовтня вітер в різних регіонах України розгулявся не на жарт і, мабуть, вирішив пограти з людьми в російську рулетку. Загалом за півдня він змусив власників близько сотні машин записатися на СТО через те, що їхню «ластівку» придавило гілкою або зовсім деревом.

Про те, що сьогодні  бушуватиме негода, синоптики попереджали, але, мабуть, більшість вирішила, що їх це не торкнеться і впевнено паркувалися під деревами, — повідомляє Інформатор.Як підсумок — в Одесі, Дніпрі, Кременчуці, Харкові та ще кількох містах десятки машин отримали пошкодження.

Що робити, якщо на ваш автомобіль впало дерево?

Скажімо одразу: якщо напередодні було штормове попередження,яке зазвичай дають синоптики або регіональні управління служби порятунку — на жаль, ви самі винні і держава вам не допоможе. Якщо ж подібних оголошень не було (дійсно не було, а не ви їх не бачили), — є певний алгоритм дій, який допоможе вам прискорити процес відшкодування збитку.

Як показує практика, ніхто в добровільному порядку оплачуватиме ремонт вашої машини. Єдиний дієвий вихід — звертатися до суду.Згідно ч. 1 ст. 22 Цивільного кодексу України людина, якій завдано збитків внаслідок порушення її цивільного права, має повне право на їх відшкодування. Тому, помітивши розбиту машину, першим ділом:

 • викликаємо поліцію — співробітники повинні скласти протокол і акт огляду. У протоколі повинні бути описані явні і приховані пошкодження, а також фото та відео для підтвердження факту.
 • робимо фото / відео місця, де стояв ваш автомобіль, безпосередньо самої машини, дерева і всього, що має відношення до інциденту.
 • робимо замовлення і оцінюємо нанесені ушкодження у незалежних експертів.
 • визначаємо, на балансі якого підприємства знаходяться зелені насадження,представники яких пошкодили вашу машину. Якщо виникли труднощі з визначенням балансоутримання, то подаємо запит до органу місцевого самоврядування, в якому обов'язково вказуємо місце розташування дерева.
 • беремо в гідрометцентрі довідку про те, що в день події не було оголошення про шторм.
Читайте также:  Позовна заява про визнання права власності на майно, виключення з акту опису майна та звільнення з-під арешту

Всі зібрані документи, довідки тощо несемо до суду. Далі може бути два результати подій: відповідальний орган захоче врегулювати питання поза судом і відшкодує збитки, або ж вам доведеться вирішувати його в судовому порядку. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .

Як відшкодувати збитки, якщо автомобіль потрапив в яму

Верховний Суд України визначив, хто має платити за пошкоджене через поганий стан доріг авто.

Впало дерево на авто, як відшкодувати збитки?Блогер Наталія Горбаль підняла болючу тему відшкодування збитків за пошкодження автомобіля через поганий стан доріг, зазначають Патріоти України. Пропонуємо вашій увазі статтю автора мовою оригіналу.

«Несвойственная для меня тема – ответственность за поврежденный ненадлежащим состоянием дорог автомобиль, но все же решила порассуждать, благо, нашелся повод, а точнее два.

Первый – решение Верховного Суда, которым была поставлена точка в вопросе, кто же должен платить за поврежденное авто из-за плохого состояния дорог; второй – личные, так сказать, обстоятельства, приведшие к ущербу, и довольно значительному.

В мае этого года, двигаясь в левой полосе по Днепровской набережной в Киеве, перед въездом на мост Патона, «мене спіткала прикра несподіванка».

Эта «несподіванка» оказалась ямой глубиной примерно сантиметров 10-15 и диаметром сантиметров 60-70, края неровные и, как оказалось, довольно острые.

Какие-либо опознавательные знаки, свидетельствующие о том, что дорога ненадлежащего качества, отсутствовали.

В результате судьба правого переднего колеса была предрешена – его рассекло по касательной. И вот тут, конечно, были бы к месту слова благодарности производителям резины, поскольку именно эти шины уберегли меня от чего бы то ни было более печального, чем материальный ущерб. Но об этом, возможно, в следующий раз.

А в тот день мне пришлось после случившегося плавненько переместиться в правый ряд, включить «аварийку» и думать, что дальше делать, поскольку, учитывая опять-таки особенности резины, запасное колесо в моей машине не предусмотрено.

Проведя осмотр колеса, которое, как оказалось, даже не «легло» на асфальт после такой «травмы», и вновь спасибо тем, кто разработал такую резину, я очень медленно начала двигаться по направлению к шиномонтажу. Там меня, можно сказать, еще раз «взбодрили», сообщив, что резина восстановлению не подлежит.

Правда, поставили заплатку, предупредив, что срок ее «годности» не больше суток при скорости не более 30 км/час.

Думаю, любой человек, попав в подобную ситуацию, задумается о своей безопасности, не говоря уже о безопасности третьих лиц. Я не стала исключением. И именно поэтому сразу же купила новый комплект резины. Почему комплект? Да все по той же причине эксклюзивности резины. Ущерб составил порядка 32 тыс. грн., включая работы.

Конечно, в момент случившегося у меня возникла мысль вызвать полицию с тем, чтобы все было зафиксировано, поскольку без фиксации, как это понятно, рассчитывать на какое-либо возмещение в будущем не приходилось. Но. Вот всегда возникает это «но».

В тот день мне пришлось расставить приоритеты, так уж сложились обстоятельства. И, конечно же, в приоритет был поставлен клиент и защита его нарушенных прав. Именно поэтому мои нарушенные права ненадлежащим состоянием дорог остались зафиксированы лишь в моей голове.

И именно поэтому я самостоятельно оплатила все свои расходы, не привлекая к ответу структуру, на балансе которой находится этот участок дороги. Но это был мой осознанный выбор, поэтому можно сказать, что структуре этой просто повезло.

И, кроме прочего, я помнила еще и о том, что судами не все иски по подобного рода спорам удовлетворялись. Причины были разными. Но, так или иначе, «держатели дорог» не редко выходили сухими из воды.

И вот в июне я вижу «его» – решение Верховного Суда по делу № 373/1281/16-ц от 15.05.2018 г.

, которое, очевидно, раз и навсегда расставит все по своим местам: за кем официально закреплен тот или иной участок дороги – тот и должен возмещать убытки, причиненные автомобилю или человеку из-за ненадлежащего состояния дорог.

Такое решение позволяет лишь соотносить свои действия с нормами закона в случае нарушения прав и нанесения ущерба ненадлежащим качеством дорог, ибо он, закон, един для всех.

В общем, берегите себя, своих близких, а также имущество на колесах, заботьтесь о своей безопасности, особенно на дорогах, и не стесняйтесь отстаивать свои права».

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Дтп через яму на дорозі: як відшкодувати збитки?

Впало дерево на авто, як відшкодувати збитки?

 • Скандал у Кропивницькому.
 • Водій в’їхав у велику яму, у результаті чого втратив око та кілька зубів.
 • Подібні ДТП на дорогах нашої країни не рідкість.
 • То як відшкодувати збитки, якщо ви потрапили в таку пригоду?

Хто винен у подібних ДТП?

Чоловік, що втрапив у яму у Кропивницькому переконує — правоохоронці замість того, аби причиною ДТП вважати неналежний стан дорожнього покриття, зазначили, що водій не впевнився у безпеці.

Адвокат Василь Юрцев каже:

Якщо у водіях дійсно не було порушень ПДР, то звісно, у цій ситуації винен балансоутримувач цієї частини автошляху.

Розібратися у цій ситуації має суд, каже експерт у сфері транспорту Віктор Медвідь.

Як отримати компенсацію?

Якщо ви потрапили в подібну ситуацію, Василь Юрцев радить діяти так:

“Викличте поліцію для оформлення документів і самостійно зафіксуйте стан автомобіля та стан дорожнього покриття за допомогою мобільного телефона. Бажано також мати хоча б 2 свідки, вписати їх відповідні дані”.

Чим більше матимете доказів, тим краще, — каже експерт.

 1. Якщо ви травмувалися під час аварії, викликайте лікарів, фіксуйте подію і обов’язково зберігайте усі чеки за лікування.
 2. Тоді ви зможете вимагати відшкодування.
 3. Аби зрозуміти, з кого ж стягувати завдані збитки, слід звернутися до міської ради або кадастрової карти.
 4. Детальніше про це дивіться у рубриці “Гаряча тема”.
 5. Нагадаємо, раніше ми розповідали, що робити, якщо травмувалися в маршрутці.
 6. Unsplash
Читайте также:  Про практику встановлення факту материнства та визнання материнства

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iNzkxIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1mb3JtYXQ9Im91dHN0cmVhbSIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iSUNUVl9PdXRzdHJlYW0iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9ImljdHYudWEiIHNyYz0iLy9wbGF5ZXIudmVydGFtZWRpYS5jb20vb3V0c3RyZWFtLXVuaXQvMi4xMS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC5taW4uanMiPjwvc2NyaXB0Pg==

PCEtLSAvNTgzMDI4NDQvU0xEU19pY3R2X2NvbnRlbnRfYmFubmVyIC0tPg0KPGRpdiBpZD0nZGl2LWdwdC1hZC0xNDgyNDg2Mjc4MTkxLTAnIHN0eWxlPSdoZWlnaHQ6NDAwcHg7IHdpZHRoOjU4MHB4Oyc+DQo8c2NyaXB0Pg0KZ29vZ2xldGFnLmNtZC5wdXNoKGZ1bmN0aW9uKCkgeyBnb29nbGV0YWcuZGlzcGxheSgnZGl2LWdwdC1hZC0xNDgyNDg2Mjc4MTkxLTAnKTsgIH0pOw0KPC9zY3JpcHQ+DQo8L2Rpdj4=

На авто впало дерево. Що робити?

Наближається пора затяжних дощів, морозів, мокрого снігу і обмерзань. Старі дерева не витримують таких навантажень і просто падають на тротуари або проїжджу частину. Добре, якщо все обходиться без жертв. Але що робити, якщо Ви виявили такий «подарунок» на даху рідного автомобіля?

Якщо Ви хочете отримати виплату зі страхової компанії або стягнути гроші за заподіяну шкоду з винних осіб, то наша шпаргалка допоможе в цьому.

Ніякої самодіяльності!

Не варто хапатися за гілки і намагатися прибрати дерево самостійно. Ніякої самодіяльності, вся обстановка повинна бути збережена до приїзду поліції.

Спілкування з поліцією

Як тільки виявили проблему – викликайте поліцію. Телефонуйте у відділення, описуйте ситуацію і чекайте появи наряду. Дорожні патрулі Вам в цьому випадку не допоможуть – подія хоч і транспортна, але аж ніяк не дорожня (якщо автомобіль не рухався, а був припаркований).

По приїзду служителі закону повинні оглянути авто, скласти акт і протокол. Ваше завдання – уважно прочитати документи і перевірити, чи всі дані і обставини вказані докладно і вірно. Тільки після завершення протоколювання і поліцейської роботи можна звільняти своє авто з полону.

Впало дерево на авто, як відшкодувати збитки?

Тонкощі оформлення паперів

 • В протоколі повинні бути зафіксовані не тільки час і місце події, але і точний перелік пошкоджень, докладний опис кожної подряпини і тріщини, вказана значущість шкоди. Без цього буде вкрай складно домогтися в суді будь-яких виплат.
 • Не підписуйте паперів з формулюваннями «незначний збиток» або «претензій не маю». Навіть якщо Вам будуть говорити, що це стихійне явище, винен вітер і з нього грошей не стребуєш – не вірте! В межах населених пунктів завжди є люди і організації, які несуть відповідальність і за стан дерев, і за стійкість стовпів, і за міцність різних навісних і рекламних конструкцій.
 • Ваше завдання – з'ясувати, чиє недбале ставлення до роботи призвело до аварійної ситуації і збитків. Не знаєте, де шукати – подавайте запит в мерію, міську або районну адміністрацію.
 • Представники поліції по завершенні своєї частини роботи повинні видати Вам довідку, в якій будуть вказані всі подробиці: дата, місце і причина події; докладний опис кожного пошкодження; дані співробітника, що оформлював папери.

Свідки і докази для страхової компанії

Якщо машина додатково застрахована і падіння дерева входить в перелік страхових випадків, то треба подзвонити у їх представництво. Не всі страховики погодяться вірити, що дерево впало саме і випадково. Тому ще до їх приїзду постарайтеся взяти контакти у свідків, запитайте, чи погодяться вони виступити в суді.

Фото і відеозйомка так само будуть Вам корисні. Сфотографуйте всю картину з різних ракурсів цілком і кожне пошкодження крупним планом окремо. Можна зняти на відео обстановку навколо, місце зламу дерева. Добре, якщо в кадр потраплять адресні таблички для підтвердження місця зйомки.

Всі ці дані знадобляться як в страховому, так і в судовому розгляді.

І наостанок…

Звичайно, паперова тяганина – справа не швидка і досить клопітка. З-за пари подряпин, можливо, і не варто в неї заглиблюватися. Але при великих пошкодженнях і дотриманні цих нехитрих правил є всі шанси домогтися погашення збитків.

Ну а для профілактики таких «сюрпризів» уважно оглядайте дерева, у яких часто залишаєте автомобіль.

Краще заздалегідь написати в адміністрацію міста про небезпечні сухостої і зажадати їх спила, ніж потім залишитися біля розбитої машини!

Що робити, якщо на автомобіль впало дерево?

Якщо дерево впало під час руху автомобіля, це прирівнюється до ДТП, тому слід викликати ДАІ. Якщо ж дерево впало на припаркований автомобіль, подія вже буде класифікуватися як псування майна, і викликати слід міліцію.

Якщо утворилися завали або є загроза життю людей, незайвим буде оповістити МНС — рятувальники допоможуть визволити автомобіль з дерев'яної пастки.Обов'язково потрібно поставити до відома страхову компанію.Крім того, слід викликати представника організації, яка відповідає за це дерево.

Якщо подія сталася у дворах — викликайте представників місцевого ЖЕКу, ОСББ чи фірми-власника території;якщо в парку, сквері або на бульварі, — телефонуйте в «Київзеленбуд» (в інших містах — в аналогічні організації);

якщо на дорозі — в «Київавтодор» (в інших містах — в аналогічні організації).

Факт події слід зафіксувати на фото- або відеокамеру, записати контакти очевидців.Група з РВВС (або ДАІ, якщо автомобіль був у русі) складає акт про подію, на підставі якого потім можна буде вирішувати питання про компенсацію.В акті повинно бути зазначено стан дерева: якщо воно не було аварійним (сухим, гнилим, тріснутим) — подія надалі буде віднесено до розряду форс-мажорних.

Наявність або відсутність представника організації, що відповідає за дерево, теж відзначається в акті.

Оцінка збитківНадалі слід провести оцінку збитку, заподіяного падінням дерева.Якщо машина застрахована по КАСКО, то слід уважно прочитати договір і уточнити — що належить, а що ні до форс-мажорних обставин. Якщо випадок підпадає під страховку, питання відшкодування можна вважати вирішеним: компанія-страховик виплатить гроші на ремонт і сама в подальшому буде шукати винних.

Якщо ж подібний випадок у договорі КАСКО прописаний як форс-мажорний або в наявності тільки обов'язкова страховка ОСЦПВ, все сильно ускладнюється — винних потрібно буде шукати самому, і самому ж звертатися в суд за компенсацією.Винуватцем події є організація, яка відповідає за дерево, тільки в тому випадку, якщо були порушення у догляді за ним.

Тобто, якщо дерево було абсолютно здоровим, і порушень з догляду за ним з боку відповідальної особи не було, то отримати компенсацію буде неможливо.В інших випадках з протоколом про подію і актом про заподіяний збиток потрібно звертатися в організацію, відповідальну за дерево, з вимогою про відшкодування збитку.

У вимозі повинна бути викладена суть події, додані копії всіх документів, а збиток слід просити відшкодувати до певної дати. Вимогу потрібно надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення або привезти особисто. При цьому лист повинен бути зареєстровано.Якщо організація відповість відмовою або не відреагує на лист в зазначений термін — пряма дорога до суду.

Підсумок:- Страхування КАСКО спростить процедуру відшкодування збитків.- Якщо дерево у дворі викликає занепокоєння (гниле, тріснуте, сухе), бажано відразу відправити заявку в організацію, яка несе за нього відповідальність.- При парковці зверніть увагу на стан прилеглих зелених насаджень — чи не гнилі вони, чи немає тріщин тощо. В іншому випадку краще знайти інше місце для парковки.

Якщо доглянуте дерево впало в результаті бурі, компенсацію отримати не вдасться (оскільки це буде форс-мажорною подією). Якщо дерево аварійне — всі козирі на боці потерпілого.

 • Описане вище стосується не тільки дерев, що впали, але і стовпів, елементів дахів, парканів, огорож тощо. Процедура зводиться до наступного:
 • — виклик міліції, фіксування події, звернення в компанію, відповідальну за елемент, який пошкодив автомобіль, звернення до суду.
 • За матеріалами: АвтоПортал
Читайте также:  Позовна заява про зміну умов приватизації квартири

Що робити, якщо на ваш автомобіль впало дерево?

За прогнозом Львівського гідрометцентру, сьогодні вдень у Львові була гроза, шквали 15 — 20 м/с, град, і гідрометцентр вчасно надав попередження про зміну погодніх умов.

У Львові сильний вітер, гроза та злива бувають досить часто, і вони здатні нанести шкоди як людям так і їх майну.

Що робити, коли неприємність все ж трапилась, і внаслідок грози дерево впало на ваш автомобіль ?

Зокрема, сьогодні у Галицькій районній адміністрації повідомили, що за минулу добу на території району у двох місцях зафіксовано падіння гілок дерев.

Перш за все, в разі погіршення умов не рекомендується припарковувати авто поруч з деревами та будівництвами. Але в разі, якщо неприємність все-таки трапилася і дерево впало на дах вашої машини, потрібно зробити декілька речей.

Як свідчить практика, в добровільному порядку ніхто не буде відшкодовувати вам завдані збитки, жоден ЖЕК або домовласник не захоче брати на себе відповідальність.

Тому єдиним правильним виходом буде звернення до суду.

Згідно зі статтею 24 ЗУ «Про Житлово-комунальні послуги», балансоутримувач зобов’язаний забезпечити належну експлуатацію та утримання майна, яке буде перебувати на його балансі. 

Основні правила, як діяти, коли на ваш автомобіль впало дерево

Перше і головне правило в подібних ситуаціях: нічого не чіпати. Спочатку потрібно зрозуміти, чи можете ви чекати допомоги від держави. Якщо перед тим, що трапилося було штормове попередження – на жаль, ви самі винні і держава вам не допоможе.

Вразі, якщо попередження не було, сміливо викликайте поліцію. Вони повинні будуть скласти протокол і акт огляду. У протоколі повинно бути наступне: – опис пошкоджень; – кількість прихованих пошкоджень; – надані фото і відео підтвердження. Потім вам потрібно буде оцінити пошкодження в незалежній експертизі.

Слід взяти також в гідрометцентрі довідку про те, що в день події не було оголошення штормового попередження. Далі необхідно зрозуміти, чи відома вам відповідальна організація. Якщо так, дізнайтеся, чи готова ця організація оплатити ваші витрати. Готова? Тоді немає ніяких проблем. Не готова? Подавайте до суду.

Якщо відповідальна організація вам невідома, потрібно відправити скаргу в районну адміністрацію, вимагаючи знайти винного.

Якщо сталася надзвичайна ситуація через вітер, то варто звернутися в екстрені служби. При падінні дерев або гілок, при травмуванні людей, потрібно негайно інформувати за телефонами: 101 або 103. Також в разі виникнення будь-яких непередбачуваних ситуацій, можна звертатися і на «Гарячу лінію» міста за коротким номером 15−80.

Як відшкодувати збитки, якщо авто потрапило в яму

Служба автомобільних доріг Закарпатської області виплатила 11,3 тис. грн компенсації жителю райцентру Виноградів Василю Танчинецю. Торік його авто потрапило в яму. ЇЇ ширина- 70 см, довжина- 90 см, глибина- 15 см. У авто була пошкоджена ходова частина, порвалася гума.

Читайте також: Біля Луцька затримали перевантажені фури без документів

Майже рік чоловік судився з дорожниками. Суд задовольнив позов постраждалого. Матеріальний збиток оцінили у 5,5 тис. грн, моральну шкоду — 5 тис. грн. Витрати на проведення звіту — 800 грн.

Якщо автомобіль втрапив у яму і пошкодився, потрібно викликати поліцію.

«Поліція оглядає місце пригоди, фіксує усі ями на дорозі, складає схему ДТП і протокол. Поліцейські встановлюють організацію і особу, яка відповідає за той чи інший відрізок дороги. До приїзду поліції можна зробити фотографії та відео з місця події. На них має бути видна дорога, дорожні знаки.

Також потрібно відзняти яму так, щоб було видно її розмір і глибину. Слід знайти свідків, які підтвердять, у результаті чого пошкодився автомобіль. Свідки не завжди можуть дочекатися приїду поліції. Якщо вони готові давати покази, потрібно взяти контакті дані і зазначити їх при оформлення протоколу», — розказує Gazeta.

ua автомобільний юрист Богдан Глядик.

Слід контролювати складання протоколу на осіб, які відповідальні за утримання дороги. У схемі ДТП мають бути зазначені розміри ями, гальмівний шлях, інформація про відсутність попереджувальних знаків, якщо їх немає. Часто поліція неохоче визнає факти неякісного дорожнього покриття.

Під час підготовки до суду доказами можуть бути усі дані, які мають відношення до справи. Також краще скористатися послугами адвоката, який має досвід ведення подібних справ.

«Слід підготувати усі необхідні документи. Це — протокол з місця події, постанова, яка визнає винною особу, яка відповідає за відрізок дороги та експертна оцінка завданої шкоди. Оцінка збитку автомобіля — є невід'ємна частиною позову, який водій пред'являє дорожникам», — каже фахівець.

На суді слід довести, що водій не порушував правил дорожнього руху. Привести усі докази невинуватості та покази свідків. Вимагати потрібно відшкодування морального, матеріального збитку, витрати на експертизи та юридичну допомогу.

«Кожний подібний випадок індивідуальний. Заміна пошкодженого колеса вартує 300 гривень. У такому випадку недоцільно готувати позов. Зазвичай судова тяганина триває від року і більше. Забирає багато нервів.

Інша річ, якщо автомобіль отримав суттєві пошкодження або для водія це питання принципове. Головне — правильно все оформити. Тоді шанс, що справа завершиться успішно, дуже високий.

Якщо водій їхав швидко, не зміг зорієнтуватися і залишив 20 метрів гальмівного шляху, то його можуть визнати винним», — каже Богдан Глядик.

Кабмін заборонив повертати посвідчення водіям-новачкам, у яких вилучили такий документ через порушення правил руху. Нововведення стосуватиметься тих водіїв, які отримали права вперше, і сталося це після листопада 2017 року. Термін дії їхніх посвідчень становить 2 роки.

Ссылка на основную публикацию