Все про розлучення подружжя без дітей

Розлучення — це завжди непростий період в життіподружжя, який хочеться пережити якомога швидше. Він пов'язаний з вирішенням великої кількості юридичних питань і найкраще, якщо подружжям вибирається процедура розлучення через ЗАГС.

Без дітей вона стає максимально спрощеною і швидкою. Однак і вона має безліч підводних каменів, уникнути яких допоможе матеріал нашої статті.

З неї ви дізнаєтеся, як проводиться процедура розлучення через ЗАГС без дітей в Росії, а також всі юридичні і практичні тонкощі процесу.

Все про розлучення подружжя без дітей

Офіційне розлучення: юридичний термін

Часто, зрозумівши, що спільне проживання простонеможливо, подружжя просто роз'їжджаються по різних квартирах або навіть містах. Для них питання майбутнього вже вирішене, але це не є розірванням шлюбу на законодавчому рівні.

Цікаво, що термін «розлучення» не єюридичним, в сімейному законодавстві мова йде про розірвання шлюбу.

Однак подружжя практично завжди вживають ємне слово «розлучення», що позначає припинення спільного проживання і ведення спільного господарства.

Шлюб закінчує свою дію тільки після отримання відповідних паперів або в результаті смерті одного з подружжя. Але навіть в останньому випадку необхідно отримати ряд документів, які підтверджують той факт, що шлюб більше недійсний.

У разі коли сім'я без дітей, процедура розлучення через ЗАГС — це найкращий вихід з ситуації, що склалася. Але далеко не єдиний. Про порядок розірвання шлюбу ми вам зараз розповімо.

Все про розлучення подружжя без дітей

Загс або суд: вирішуємо, як краще

Ситуації, що призводять до розлучення, бувають різні. Тому сама процедура розірвання шлюбу проводиться в різних державних установах.

Давайте припустимо, що закінчити відносинивирішив один з подружжя, а другий ніяк не може з цим змиритися, тому і не бажає розлучення. У цій ситуації допоможе тільки суд, він розбере всі нюанси справи і винесе рішення, з яким доведеться змиритися і чоловікові і дружині.

Також розірвання шлюбу проходить в судовому порядку за наявності майнових суперечок, боргових зобов'язань і малолітніх дітей.

Майте на увазі, що навіть коли подружжя згодні на розлучення і не мають ніяких претензій один до одного, наявність неповнолітніх дітей змусить їх подати позовну заяву мировому судді. Інакше розірвати шлюб не вдасться.

Через ЗАГС процедура оформлення розлучення (без дітей) проходить в спрощеному варіанті. Але в цьому випадку подружжя не повинні мати ніяких майнових суперечок і обидва підписати згоду на припинення шлюбу.

Причини, що дозволяють оформити розлучення через ЗАГС

 • Практично всі знають, що якщо сім'я без дітей, процедура розлучення через ЗАГС можлива. Однак існує ще кількох причин, що дозволяють офіційно розірвати подружні узи в цій установі:
 • • обопільна згода на розлучення;
 • • відсутність питань з розподілу майна;
 • • один з подружжя визнаний зниклим безвісти або помер;
 • • знаходження чоловіка в ув'язненні терміном більше трьох років;
 • • недієздатність одного з партнерів, встановлена ​​в офіційному порядку.

Всі ці причини істотно полегшують розірвання шлюбу, але нас хвилює саме оформлення процедури розлучення через ЗАГС без дітей. На цю тему ми зараз і поговоримо більш докладно.

Все про розлучення подружжя без дітей

Процедура розлучення через ЗАГС без дітей без згоди одного з подружжя: чи можливо це

Ми вже не раз згадували, що одним знеодмінних умов розірвання подружніх уз без залучення судових органів є згода обох партнерів. Воно підтверджується приходом в ЗАГС і спільним заповненням документів.

Також в призначений час обидва чоловіки повинні прийти, щоб отримати документи, в яких зазначено, що їх шлюб офіційно розірваний.

Якщо хтось не з'явиться в ЗАГС без поважної причини, то розгляд справи відкладається на невизначений час.

 1. Багато жінок цікавляться, чи можна оформити всі папери без відома своєї другої половини. На цей випадок закон передбачив кілька варіантів, які ми вже озвучили в минулому розділі статті:
 2. • недієздатність;
 3. • позбавлення волі на термін понад три роки;
 4. • визнання чоловіка безвісно відсутнім.
 5. У будь-якому з цих випадків партнер, який виявив бажання розірвати шлюб, може звернутися в ЗАГС в установленому порядку з усіма необхідними підтверджуючими документами.

Як проводиться процедура розлучення через ЗАГС без дітей: етапи

Навіть найдосвідченіші люди губляться, коли мовазаходить про розлучення, і роблять масу непотрібних вчинків. Емоції не дають подружжю зосередитися і спокійно приступити до збору документів, необхідних для розірвання шлюбних уз. Ми вирішили розглянути цей процес поетапно:

 • • вибір РАГСу;
 • • заповнення заяви;
 • • збір і подача необхідних документів;
 • • складання шлюбного контракту (в разі необхідності);
 • • реєстрація розлучення.
 • Отже, давайте приділимо увагу кожному з перерахованих етапів.

Все про розлучення подружжя без дітей

ЗАГС: куди подавати документи

Найкраще подавати заяву від обох подружжя в той ЗАГС, де шлюб був зареєстрований. Це істотно спрощує процес для співробітників, які будуть розглядати зібраний пакет документів.

Іноді колишні чоловік і дружина роз'їжджаються по різнихмістам, тому подати заяву можна в будь-який ЗАГС за місцем знаходження одного з подружжя. У таких випадках пакет документів може бути зібраний окремо чоловіком і дружиною і поданий одночасно до відповідних органів в різних населених пунктах.

Майте на увазі, що в даний час існуєцілих три способи передачі заяви в ЗАГС. Більшість людей йдуть і вирішують всі паперові питання особисто, це, відповідно до соцопитувань, є більш звичним для росіян.

Деякі вважають за краще подавати заяву про розлучення через портал держпослуг. Але це можливо тільки в тому випадку, коли хтось із подружжя на ньому вже зареєстрований.

У відкритих багатофункціональних центрах можна також вирішити всі проблеми з заявою. Співробітники центру допоможуть вам його заповнити і передадуть до відповідного ЗАГС.

Заява: спільно чи поодинці

Так як розлучення через ЗАГС має на увазі обопільнерішення обох подружжя, то і заповнювати заяву вони повинні разом. Але в разі раптової відрядження або серйозної хвороби одного з партнерів допускається оформлення офіційно завіреної нотаріального доручення на ведення справ. Саме з цим документом необхідно приходити в ЗАГС.

У заяві зверніть увагу на правильнезаповнення всіх граф: особисті та паспортні дані, адреса прописки і проживання, номер документа про укладення шлюбу. Обов'язково вкажіть прізвище, яку хочете залишити після розлучення. В кінці заяви проставляється дата і розпис заявників.

Майте на увазі, що співробітники держустановах ніколи не цікавляться причиною розірвання шлюбу. Це є важливим тільки в судових суперечках.

Все про розлучення подружжя без дітей

Документи: збір

Отже, вас чекає процедура розлучення через ЗАГС без дітей. Що потрібно в даній ситуації, крім заяви?

 1. Хочеться відзначити, що для того, щоб розірвати шлюбні узи, вам знадобиться мінімальний пакет документів:
 2. • оригінали російських паспортів обох подружжя;
 3. • свідоцтво про шлюб (воно буде вилучено після реєстрації розлучення);
 4. • виписка з будинкової книги (це дозволить впевнитися, що у подружжя немає спільних дітей);
 5. • чек про оплату держмита.

Не забудьте і нотаріальну довіреність, якщо ваша половинка не зможе прийти в ЗАГС особисто. Без неї навіть правильно зібраний пакет документів не буде прийнятий співробітниками держустанови.

Читайте также:  Як ділиться майно при розлученні чоловіка та жінки?

Все про розлучення подружжя без дітей

Шлюбний договір

Це явища так і не стало звичним в російськійдійсності. Однак в разі припинення шлюбу через РАГС, який передбачає відсутність матеріальних претензій, у колишнього подружжя в подальшому можуть виникнути різні неприємності.

Відомі випадки, коли перед безпосередньоюреєстрацією розірвання шлюбних уз, чоловік і дружина приходили до деяких усними домовленостями щодо нажитого майна і боргів. Але після отримання заповітного штампу хтось із подружжя відмовлявся від своїх слів, і довести домовленість надалі не було абсолютно неможливо.

Тому постарайтеся убезпечити себе і укладіть контракт, в якому перерахуйте всі майнові питання. Це буде гарантом мирного розлучення і хороших відносин.

Державне мито

Дивно, але питання сплати мита завжди найболючіший у наших громадян. Вони часто плутаються в сумах і їх призначення. Насправді у випадку з розлученням все досить просто:

 • • шістсот п'ятьдесят рублів платить кожен з партнерів перед подачею заяви;
 • • така ж сума повинна бути сплачена кожним за свідоцтво про розлучення і проставлений штамп в паспорті;
 • • триста п'ятдесят рублів платить один з подружжя, хто подає заяву до односторонньому порядку в встановлених законом випадках.
 • Не забувайте про те, що мито можна заплатити тільки у відділеннях Ощадбанку.

Все про розлучення подружжя без дітей

заключний етап

У процедурі розлучення через ЗАГС (без дітей) терміниочікування обмежуються одним місяцем. Беручи документи, співробітники держустанови призначають дату, коли здійсниться сам процес реєстрації розірвання шлюбних уз.

В цей час обидва чоловіки повинні прийти і ще разпідтвердити свою згоду на розлучення. Співробітники РАГСу зафіксують це згоду і видадуть офіційні бланки, що підтверджують припинення шлюбу. З цієї миті колишні чоловік і дружина вважаються вільними і мають право вибудовувати нові відносини.

Цікаво, що в багатьох колишніх союзнихреспубліках схожа процедура розлучення через ЗАГС без дітей. У Білорусі, наприклад, сімейне законодавство також передбачає можливість припинення дії шлюбу без судових позовів.

Будь розлучення — це дуже важкий момент, але убагатьох випадках саме він є дверима в нову і, можливо, щасливе життя. Будьте зосереджені і приймайте тільки обдумані рішення, щоб в подальшому не шкодувати про свої вчинки.

>

Розлучення і діти

Розлучення — найсильніший стрес не тільки для подружньої пари, але і для їх дітей. Розлучення і діти — нероздільні поняття.

Коли вся родина охоплена безумством розбрату, діти, на жаль, не залишаються осторонь.

Крім своєї води, діти часто змушені робити вибір на користь одного з батьків, що викликає у них почуття смутку, розгубленості, безнадії, самотності і навіть озлоблення. *CRYING* Дітям здається, що батьки їх покинули і зрадили.

Саме діти найбільше страждають при розлученні. Після розлучення батьків їх життя докорінно змінюється. Не важливо, яке ваше ставлення до розлучення. Навіть якщо для вас розлучення — благо і єдиний вихід з нерозв'язної ситуації, ваша дитина буде сприймати його зовсім інакше.

Все про розлучення подружжя без дітей

Любов дітей зростає в затишному світі міцної сім'ї та батьки повинні підтримувати цю дитячу любов. Тому перед тим, як подати документи на розлучення, подумайте, як ваше рішення може вплинути на дитину. У деяких випадках розлучення потрібне і для дитини, яка постійно стає свідком гучних сімейних сварок і скандалів і росте в нездоровій атмосфері злоби і агресії.

Як розлучення впливає на дітей

Очевидно, що діти вважають розлучення катастрофою, для них це величезний стрес, адже діти люблять обох батьків і хочуть бачити їх разом. Часто у дітей виникає почуття занепокоєння — а якщо батьки залишать мене одного? У чому моя вина? Не через мене вони розлучаються? Що скажуть друзі? Що мені робити? *SCRATCH*

Все про розлучення подружжя без дітейРеакція дітей на шлюборозлучний процес може бути найнесподіванішою. Депресія, замкнутість, смуток і безсоння — ось лише деякі наслідки розлучення для дітей. У них виникає почуття тривожності і непотрібності. Довга відсутність одного з батьків може викликати у дитини смуток і спустошення.

Одним словом, неможливо передбачити реакцію дитини на розлучення. Мати або батько поодинці можуть виявитися нездатними надати дитині матеріальну підтримку, якої вона потребує, тому розлучення впливає на дитину безпосередньо. Другий шлюб батьків викликає додаткові труднощі, оскільки діти не завжди приймають подружжя своїх батьків.

Поради батькам

Батькам слід знати, що діти багато в чому копіюють їх поведінкові стереотипи. Дитинство — це час, коли діти ростуть і дізнаються про нове, і зовсім не час для дорослих переживань і стресів. Борг обох батьків — створити здорову атмосферу для розвитку дитини. *OK*

Все про розлучення подружжя без дітей

 • Дайте дитині час, щоб звикнути до нового стану речей і життя з одним із батьків. Йому потрібен час, щоб пристосуватися до всіх змін, що відбулися.
 • Відразу ж скажіть дитині, що її провини в розлученні немає. Зазвичай після розлучення батьків у дітей з'являється почуття провини без жодної видимої причини.
 • Розлучення жодним чином не зменшує батьківську відповідальність. Навіть якщо ви не отримали опіку над дитиною, вам слід обов'язково зустрічатися з нею і проявляти турботу і увагу.
 • Не змушуйте дітей приймати вашу сторону і ніколи не втягуйте її в свої сварки й інтриги.

Як правильно розлучитися з чоловіком без дітей: способи розірвання шлюбу, необхідні документи — Сімейний адвокат

Кількість розлучень в Україні стає дедалі більшою, причому розірвати відносини подружжя може через будь-який проміжок часу разом, починаючи від декількох тижнів, закінчуючи десятиліттями.

На законодавчому рівні існує кілька варіантів, як жінці знову стати вільною від сімейних зобов'язань, і найпростіше це зробити, якщо у пари немає неповнолітніх дітей та матеріальних претензій один до одного.

Знаючи особливості кожного з них, ви зможете скласти план дій та розібратися з формальностями в якнайшвидше.

Причинами для розлучення з чоловіком можуть бути як складності спільного проживання або різні характери, так і фінансові труднощі, зради, закоханість в іншу людину, фізичне або психологічне насильство. Залежно від того, хто хоче розлучитися: обоє або тільки дружина, є два шляхи вирішення проблеми:

 • спільна подача заяви в РАЦС;
 • судовий розгляд.

Якщо жінка визнана непрацездатною, то від її імені має право діяти опікун.

Законом забороняється розлучення в суді, якщо дружина перебуває на будь-якому триместрі вагітності і протягом року після народження дитини, окрім тих випадків, коли батьком однозначно не є законний чоловік, або він вчинив стосовно дружини протиправні дії.

Розлучення через РАЦС

Все про розлучення подружжя без дітей

Розлучення через РАЦС

Якщо подружжя планує розійтися, причому зробити це швидко та без додаткових витрат, то діяти потрібно наступним чином:

 • вибрати, в який територіальний орган державної реєстрації актів цивільного стану звернутися (є також можливість подачі онлайн заявки);
 • заплатити встановлене мито за подачу заяви;
 • вибрати та забронювати час відвідування РАЦСу;
 • зібрати пакет документів та подати заяву на розлучення;
Читайте также:  Встановлення факту прийняття спадщини

дочекатися отримання свідоцтва про розірвання шлюбних відносин.

Адвокат з розлучень

Телефонуйте нам — ми відповимо на всі ваші питання

Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит

Подача заяви та необхідні документи

Щоб розлучитися, потрібно буде підготувати:

 • оригінал свідоцтва про шлюб;
 • два паспорти;
 • чек, який підтверджує, що ви заплатили держмито;
 • оригінали та копії ІПН подружжя.

Перераховані документи додаються до заяви, в якій вказують:

 1. ПІБ, прописку та інші паспортні дані чоловіка й дружини.
 2. Відомості про перебування на військовому обліку.
 3. Кількість минулих шлюбів.
 4. Інформацію про орган, де був зареєстрований шлюб.
 5. Дату і час запису про реєстрацію.
 6. Прізвище, яке хочуть отримати після розлучення.
 7. Дані квитанції про сплату мита.
 8. Місце проживання.

Найкраще подавати заяву та документи разом, але якщо чоловік захворів або перебуває в іншому місті або країні, то є можливість оформлення нотаріального доручення.

Строки та витрати

На випадок, якщо хтось із подружжя або обидва передумають, закон дає 1 місяць — саме стільки РАЦС розглядатиме заяву, після чого прийме остаточне рішення. Шлюб вважається розірваним, коли держслужбовець зареєструє даний факт офіційно.

Що стосується витрат, то обов'язково доведеться заплатити 0,5 від мінімального неоподатковуваного доходу громадянина. За додаткову плату вам допоможуть правильно скласти заяву і перевірити наявність усіх необхідних для розлучення документів.

Скільки коштує розлучення

Розлучення в односторонньому порядку без наявності дітей

Все про розлучення подружжя без дітей

Розлучення в односторонньому порядку без наявності дітей

Коли чоловік має намір не розлучатися, єдиним способом отримати статус вільної жінки стає судовий розгляд. У позовній заяві обов'язково повинні бути такі відомості:

 • повна назва судового органу, де буде розглядатися справа;
 • ПІБ, дати народження та адреси, де прописане подружжя;
 • копії індивідуальних кодів платників податків позивача і відповідача;
 • довіреність на третю особу;
 • викладення причин розриву сім'ї з конкретними доказами;
 • дата складання;
 • прохання повернути дівоче прізвище;
 • додаткові пункти, пов'язані з розподілом майна (якщо потрібно);
 • підпис заявника;
 • перелік доданих паперів.

Необхідні документи

Точний перелік того, що потрібно для оформлення розлучення в судовому порядку, визначається з урахуванням обставин кожної справи. Обов'язково потрібно буде докласти оригінал свідоцтва про шлюб, копії ІПН та паспортів подружжя, довідку про склад сім'ї за місцем реєстрації, копії паперів, відісланих відповідачу, а також квитанцію про сплату держмита.

Більшість справ розглядається за місцем фактичного проживання або прописки чоловіка (якщо заяву подає дружина), але бувають ситуації, коли допускається подача позовної заяви:

 • за адресою проживання або реєстрації позивача, якщо є доведені проблеми зі здоров'ям або інвалідність;
 • по місцю розташуванню майна чоловіка при відсутності у нього українського громадянства.

Для тих, хто категорично не хоче бути присутніми на засіданнях, є варіант подачі окремої заяви з проханням розглядати справу про розлучення без їх безпосередньої участі. Представником відсутньої сторони виступає, як правило, адвокат за дорученням.

Як довго триватиме процес?

Час, необхідний для винесення рішення, безпосередньо залежить від того, як швидко вдасться судді розібратися в стосунках чоловіка з дружиною, переконатися в тому, що вони більше не є сім'єю, і статус подружжя порушує інтереси одного з них.

На розгляд позову закон відводить 30 днів, при цьому заявник може в будь-який момент його забрати. При однозначній відмові чоловіка розлучатися, є ймовірність призначення часу для примирення,що не може бути більшим ніж півроку.

Надалі, якщо позивач і відповідач не дійшли згоди, приймається рішення про розлучення, яке не підлягає оскарженню, але можна протягом місяця подати апеляцію, якщо ви повністю або частково не задоволені вердиктом.

сімейний адвокат

Все про розлучення подружжя без дітей

Записатись на консультацію

Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень

Фінансові нюанси

Державне мито за відкриття судового провадження, яке становить 0,4 від встановленого в 2020 році прожиткового мінімуму, зобов'язаний сплатити позивач. Надалі, якщо суддя винесе вердикт про задоволення позову, то відповідачу доведеться компенсувати цю суму в повному обсязі.

Підводимо підсумки

Швидше, дешевше та простіше за все оформити розлучення за згоди подружжя, звернувшись в РАЦС. Однак, якщо чоловік не хоче вирішувати справу мирним шляхом, ви можете подати позовну заяву до суду, надавши докази зради, фізичного або іншого насильства і т.д.

На судовий розгляд може піти від декількох місяців до року і довше, якщо не врегульовані питання з майном або суддя призначить час для примирення пари.

У разі розлучення в односторонньому порядку вкрай важлива підтримка юриста, який буде відповідати за доказову базу, моніторинг справи та захищатиме ваші інтереси на засіданнях.

Записаться на консультацию

Все про розлучення подружжя без дітей

Сімейне життя – штука складна. Добре, коли в сімейних відносинах панує повна згода й взаєморозуміння. Однак іноді вони завершуються – мирно або зі скандалом, розділом власності, не рідко – із взаємними образами.

Якщо і чоловік, і дружина прийняли рішення про розлучення та не обзавелися в шлюбі дітьми, шлюборозлучний процес відбувається просто й швидко. Це дозволяє зберегти колишнім «рідним» нормальні, або хоча б нейтральні відносини.

Обмеження для розірвання шлюбу

В законі встановлені обмеження, але ці перешкоди відносяться в більшості до чоловіків, але не до жінок.

Приміром, чоловік не зможе подати заяву й розлучитися, коли його дружина завагітніла або виховує малюка до 1 року та проти розставання.

Що залишається робити чоловікові? Якщо переконати жінку не вийде, єдиний варіант – чекати, поки малюк не подорослішає.

Що робити, коли жінка вагітна, але сімейне життя зберігти не бажає? Якщо ж суд не дізнається про вагітність позивачки (звичайно, це можливо на ранніх стадіях вагітності), розлучення можливе.

Як розлучитися подружжю, що виховує спільну неповнолітню дитину, ми розповіли в статтях “Процедура розлучення якщо є діти” та “Як оформити та подати заяву на розлучення, якщо є неповнолітні діти (зразок позовної заяви)“.

Таким чином, подружжя не мають обмежень для анулювання шлюбу, окрім вагітності. Спільна дитина, загальний борг та подібні нюанси – це не підстави для відмови в реєстрації заяви про розірвання шлюбного союзу.

Як розлучитися, якщо чоловік – проти?

Всім відомо, що анулювання шлюбного собзу відбувається в РАГСах або в судах.

Шлюборозлучна процедура в РАГСі

Розлучення за спрощеним варіантом можливе, коли тільки обидва представники подружньої пари мають обопільне бажання розлучитися, у них немає спільних дітей та претензій з приводу майнового розділу. Але якщо чоловік опирається, він не з’явиться в РАГС та не підпише заяву. Припинити шлюбний союз в таких випадках можна тільки в суді.

Читайте также:  Як швидко розлучитися, ящо є діти, якщо немає дітей?

Однак з даного правила є виняток. Припинення шлюбу в РАГСі за заявою одного з представників подружньої пари можливо, якщо другий…

 • недієздатний, і це підтверджено в судовому порядку;
 • визнаний безвісно зниклим або померлим, що також встановлено судом.

Детальніше про те, як розвестися заочно, ми розповіли в статті “Як розлучитися у відсутності одного з подружжя та без участі обох сторін?“.

Якщо друга половина перебуває в здоров’ї, його місце проживання відоме, при цьому розставатися він не бажає – жінці слід звертатися до суду.

Розірвання шлюбу в суді

Чоловік категорично противиться розставанню? В такому разі судова процедура неминуча.

Перешкоджати шлюборозлучному процесу відповідач не зможе. Правда, судова процедура може затягнутися на кілька місяців – у тому разі, якщо відповідач зажадає надати час для примирення, або буде ігнорувати, затягувати судові слухання. Але в будь-якому випадку союз буде припинений.

Як проходить шлюборозлучна процедура подружньої пари без дітей в суді?

Отже, жінка хоче розвестися, а чоловік – проти цього. Перше, з чого слід почати – грамотно оформити позовну заяву. Документ складається у відповідність до вимог ЦПК України та повинен містити наступну інформацію:

 • назва суду, який має право розглядати заяву;
 • дані про заявника (дружину) та відповідача (чоловіка) – П.І.Б., дата народження, адреса, контактні телефони;
 • обставини справи – де і в якому РАГСі зареєстрований союз, обставини сімейних відносин, де в даний час проживають подружжя, в яких стосунках перебувають, причина, по якій дружина бажає розлучитися, докази;
 • вирішеня майнових питань (якщо майно не поділено – яким чином необхідно провести розподіл);
 • примітка про те, що до відповідача не пред’явлено аналогічного позову;
 • позовні вимоги до суду – розірвати шлюб, провести поділ власності;
 • список документів, на які посилається заявник;
 • дата, підпис.

Із заявою до суду направляється пакет документації, куди входить:

 • копія паспорта заявника;
 • оригінал шлюбного свідоцтва;
 • документи на майно, що підлягає поділу (якщо заявлено вимогу про поділ);
 • інші документи (пояснення свідків, характеристика та інше);
 • квитанція про сплату судового збору.

Це важливо! До суду направляється 2 примірники позову з доданими до неї документами. Один залишається у справі, другий – надсилається відповідачу.

Позов надсилається у районний/міський суд за місцем знаходження відповідача. Якщо таке місце не відоме (наприклад, подружжя роз’їхалося та ініціатор розлучення не знає, де проживає друга половина), позов можна подати за місцем реєстрації майна.

Але це не все про розлучення. Тепер докладно поговоримо про те, як проходить судовий процес.

Шлюборозлучна процедура в суді

Якщо позов складено вірно, всі документи в наявності, суддя приймає заяву до провадження. Перше слухання призначається не раніше, ніж через місяць після реєстрації позову. Подружжя сповіщається про час та місце судового засідання.

На судовому слуханні суддя з’ясує, як складалося сімейне життя подружжя, з якої причини шлюб розривається, чи вирішені майнові питання, чи є ймовірність того, що сторони змінять своє рішення. Якщо примирення можливо, слухання справи буде відкладено, подружжя отримають час для вирішення конфлікту.

Буває, що чоловік не бажає розлучатися. Він, швидше за все, зажадає перенести слухання справи. Як правило, суд дає термін для відновлення сім’ї – до 3 місяців. Якщо протягом цього часу чоловік не зможе переконати свою другу половину зберегти сім’ю, наступне засідання буде останнім – шлюб припиняється.

До речі, “Скільки коштує розподіл майна подружжя при розлученні в 2018 році?” ми розповідали, скільки коштів треба витратити, щоб отримати свідоцтво про розірвання шлюбу.

Після винесення судового рішення у сторін є місяць на його оскарження. Якщо апеляція не подана, через 30 днів рішення набуде чинності. Подружжя (тепер вже колишні) отримують на руки виписку і відправляються в РАГС, де реєструється розлучення.

Все про розлучення – терміни шлюборозлучного процесу

Як ми відзначили раніше, з моменту подачі позову й до першого слухання проходить один місяць. Якщо згода розлучитися обопільна, сторони не мають претензій один до одного, рішення приймається на першому ж судовому засіданні. Далі необхідно чекати ще місяць, поки рішення вступить в силу. Таким чином, шлюборозлучна процедура триває не менше 2 місяців.

Однак, коли чоловік заперечує проти розірвання шлюбу, він спробує затягнути процес. Наприклад, зажадати час для примирення. Цього можна уникнути – в описовій частині позову слід зазначити, що відновлення сімейних відносин неможливо.

Деякі чоловіки застосовують ще одну тактику — просто ігнорують судові слухання. В результаті неявки відповідача суддя змушений відкладати слухання (на декілька тижнів). Але чоловіки забувають, що терміни судового процесу обмежені. Варто відполвідачу пропустити три судові слухання – суддя винесе рішення заочно, в його відсутності.

Читайте також:  Процес розлучення — причини для припинення шлюбу в позові

Зовсім інша справа, коли в судовому процесі розглядаються питання майнового розділу або визначається місце проживання неповнолітньої дитини. Суддя буде відкладати засідання, так як прийняття рішення за відсутності відповідача – підстава для його скасування.

Більше про строки розводу ми розповіли у статті “Скільки часу займає розлучення в суді?“. Якщо бажаєте бистро отримати свідоцтво, прочитайте нашу статтю “Як швидко розлучитися?“.

Що робити, якщо чоловік не бажає розлучатися?

Грізна фраза «Я не дам тобі розлучення!”, подібно нічному кошмару, переслідувала громадян на пострадянському просторі. Скільки нервів зіпсували людям одні тільки публічні засудження на партійних зборах!

Сьогодні все це в минулому. Якщо чоловік не бажає розлучатися – суд все одно розірве шлюб. Було б бажання дружини.

Крім юридичної, існує ще й психологічна сторона цього питання. Але ми не будемо радити, як вчинити в тій чи іншій ситуації. Чи варто прислухатися до слів та обіцянок, пробачити, примиритися, спробувати зберегти сім’ю або ж переконати чоловіка припинити стосунки – це непросте рішення, яке жінка повинна прийняти самостійно.

Якщо бажання розлучитися велике, чоловік не зможе перешкодити. Але закон дає йому можливість виправити ситуацію – використовувати наданий судом час й помиритися. Не виключено, що після закінчення даного терміну дружина забере позовну заяву та все налагодиться.

Але якщо чоловік активно чинить опір розлученню, чинить психологічний тиск на дружину або застосовує фізичне насильство – слід якомога швидше звернутися за допомогою! Адже ви тепер знаєте все про розлучення.

У статті “Як отримати рішення суду про розірвання шлюбу (без згоди чоловіка)” ми розповіли, як оформити розлучення, якщо чоловік проти.

Зверніть увагу!

 • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація може стати неактуальною швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
 • Всі випадки індивідуальні та залежать від багатьох факторів.
 • Тому для вас працюють безкоштовно експерти-консультанти! Розкажіть про вашу проблему – ми допоможемо її вирішити! Запитайте прямо зараз!
Ссылка на основную публикацию