Встановлення факту укладення шлюбу зареєстрованого в криму

Встановлення факту укладення шлюбу зареєстрованого в Криму

Встановлення факту укладення шлюбу зареєстрованого в Криму

Укладання шлюбу

Всім привіт! Мене звуть Скрябіна Дар'я Сергіївна. Я сімейний адвокат. Наша юридична компанія спеціалізується на наданні юридичних послуг по розірванню шлюбу і стягнення аліментів.

Наші юристи здійснюють супровід процесів в суді по всій Україні.

У статті «Укладання шлюбу» я розповім Вам про умови укладення шлюбу в органах РАЦС між громадянами України, як подати заяву на одруження, які документи необхідні для укладення шлюбу, як і коли проходить процедура державної реєстрації шлюбу.

Обов’язково читайте статтю на сайті advokat-family.com.ua «Укладення шлюбу» до кінця і дізнаєтеся багато цікавого щодо укладення шлюбу.

Обов’язково підписуйтесь на мій ютуб-канал, щоб завжди отримувати актуальну інформацію у сфері сімейного права.

Встановлення факту укладення шлюбу зареєстрованого в Криму

Умови, необхідні для укладення шлюбу в органах РАЦС між громадянами України

Згідно з нормами Сімейного кодексу, шлюбом заведено вважати союз жінки та чоловіка, громадян України, офіційно зареєстрований в органах РАЦСу з метою створення сім’ї. Спільне проживання жінки та чоловіки, які не перебувають в офіційному шлюбі – не є підставою для виникнення прав та обов’язків, передбачених для подружньої пари.

Основні умови укладення шлюбу між громадянами України, регламентовані ст. 22-26 СК:

 1. Шлюбний вік. Укласти шлюб мають право громадяни України, які досягли повноліття (18 років). При досягненні громадянином України 16-річного віку, шлюб може бути зареєстрований, однак таке право підтверджується судовим рішенням.
 2. Добровільність шлюбу. Шлюб передбачає собою взаємна згода. Примус неприпустимо. Слід розуміти, що шлюб з недієздатним громадянином України неможливий.
 3. Одношлюбність. Громадяни України, які перебувають у законному шлюбі, не могуть вступати в повторний шлюб не розірвавши попередній.
 4. Відсутність спорідненості. У СК є список осіб, які не можуть перебувати у шлюбі між собою.  У шлюбі не можуть перебувати близькі родичі. В судовому порядку вирішується питання про надання права на реєстрацію шлюбу між усиновленими дітьми усиновлювача.

Встановлення факту укладення шлюбу зареєстрованого в Криму

Як подати заяву на одруження?

Заява на реєстрацію шлюбу подається громадянами України особисто в будь-який територіальний відділ РАЦСу.

Якщо у нареченого / нареченої немає можливості подати заяву в РАЦС особисто, то таку заяву, має бути посвідчено нотаріально і подано представниками майбутнього подружжя. Повноваження представників засвідчуються у нотаріуса.

Приймаючи заяву, орган РАЦСу в обов’язковому порядку ознайомлює майбутнє подружжя – громадян України, з обов’язками та правами у зв’язку зі вступом у шлюб.

Наречений і наречена зобов’язані повідомити один одного про стан свого здоров’я. Кабміном України встановлено порядок проходження медичного обстеження при необхідності.

 • Шлюб визнається недійсним якщо один подружжя приховав інформацію про своє здоров’я.
 • В день подачі заяви про реєстрації шлюбу необхідно сплатити держмито в розмірі 0,05 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян України.
 • Заява на реєстрацію шлюбу заповнюється майбутнім подружжям власноруч.

Згідно з Постановою Кабміну України від 22.12.

2010 N 1168 Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися відділами РАЦС, за заявою нареченого / нареченої про надання платної послуги, відділом РАЦСу видається запрошення із зазначенням дати державної реєстрації шлюбу, після того, як заяву подано.

Таке запрошення служить пам’яткою для громадян України, а також документом для пред’явлення за місцем роботи майбутніх молодят. Дане запрошення наречений / часто називають довідкою. Такого роду довідка формується автоматично при внесенні даних заяви в державний реєстр.

Рекомендуємо ознайомитись на сайті сімейного адвоката Скрябіної Д.С.

також з такими темами: розлучення, аліменти, поділ майна подружжя, позбавлення батьківських прав, реєстрація розлучення, яке було за кордоном, як затягнути справу про розлучення, як отримати рішення суду, розлучення, перебуваючи за кордоном, розлучення в закритому судовому засіданні, розірвати шлюб, укладений за кордоном, чоловік, дружина, діти до і після розлучення, підстави для розлучення, помилки в документах про розлучення.

Встановлення факту укладення шлюбу зареєстрованого в Криму

Документи необхідні для укладення шлюбу

Для того, щоб оформити шлюб між громадянами України, необхідно підготувати пакет документів:

 • заяву на реєстрацію шлюбу;
 • паспорт громадянина України;
 • документи, які підтверджують припинення попереднього шлюбу;
 • квитанція про оплату держмита або документ, який звільняє від сплати держмита.

Для того, щоб оформити шлюб за кордоном, до переліку документів, необхідних Громадянину України слід додати довідку про сімейний стан (на сторінку довідка про сімейний стан).

Встановлення факту укладення шлюбу зареєстрованого в Криму

Процедура державної реєстрації шлюбу

Процедура державної реєстрації шлюбу здійснюється після закінчення 30-денного терміну з моменту подачі заяви.

Керівник органу державної реєстрації має право скоротити термін розгляду заяви на шлюб громадян України при наявності поважних причин. Такі причини підтверджуються документально.

У разі вагітності нареченої, народження нею дитини, а також при наявності загрози життю і здоров’ю нареченого / нареченої, шлюб реєструється у день подання такої заяви або в будь-який інший день згідно з робочим графіком відділу РАЦС. Вищевказані умови повинні бути документально підтверджені.

Шлюб реєструється у приміщенні органу РАЦСу.

На підставі заяви громадян України, шлюб реєструється в урочистій атмосфері. Укладення шлюбу через представника суперечить нормам сімейного законодавства.

Шлюб реєструється шляхом складення актових записів. Зразки актових записів цивільного стану затверджені Постановою Кабміну No +1025 від 10.11.2010 р.

Державна реєстрація шлюбу між громадянами України засвідчується свідоцтвом про шлюб. Бланк свідоцтва про шлюб затверджений Постановою Кабінету Міністрів України Про затвердження зразків актових записів цивільного стану, описів та зразків бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану.

 1. Штампи про шлюб у паспорті не проставляються, відповідно, кожен з подружжя отримує свій екземпляр свідоцтва про шлюб.
 2. Для використання свідоцтва про шлюб за кордоном, Мін’юст уповноважений проставляти штамп апостиль на документах РАЦС (на сторінку апостиль на документах РАЦСу.
 3. Якщо Ви недостатньо обізнані у всіх нюансах процедури реєстрації шлюбу, потребуєте кваліфікованої консультації, а також Вам необхідно прискорити процедуру укладення шлюбу, звертайтеся до адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича.
 4. Завдяки багаторічному досвіду, сімейний адвокат зможе розв’язати Ваші питання швидко і без зайвих матеріальних витрат.

Консультація професійного адвоката з розлучень – це гарантія Вашого успіху. Звертайтеся до юристів нашої компанії будь-яким зручним для Вас способом – телефонуйте або пишіть в месенджери. Ми допоможемо розв’язати Ваше питання швидко і якісно.

Якщо у Вас є необхідність у консультації чи платних послугах адвоката, то звертайтесь за месенджерами, вказаними у розділі контакти.

Якщо у Вас виникли питання, то пишіть їх нам на електронну пошту skriabinadvokat@gmail.com і я обов’язково Вам відповім.

Чи потрібна особиста присутність обох з майбутніх подружжя в РАЦСі на процедурі реєстрації шлюбу? Якщо у нареченого / нареченої немає можливості подати заяву в РАЦС особисто, то таку заяву, має бути посвідчено нотаріально і подано представниками майбутнього подружжя. Повноваження представників засвідчуються у нотаріуса. Які документи потрібні для укладення шлюбу? У РАЦСі Вам знадобляться заява на реєстрацію шлюбу, паспорт громадянина України, документи, які підтверджують припинення попереднього шлюбу та квитанція про оплату держмита або документ, який звільняє від сплати держмита. Скільки часу має минути з дня подачі заяви до РАЦСу до процедури реєстрації шлюбу? Процедура державної реєстрації шлюбу здійснюється після закінчення 30-денного терміну з моменту подачі заяви. Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді? Ні. Ми цінуємо час наших Клієнтів і супроводжуємо судові процеси «під ключ» без їх участі. В результаті Ви отримуєте рішення суду, яке набуло законної сили. Який у Вас досвід роботи у сімейних справах? Наша юридична компанія успішно практикує на ринку юридичних послуг з 2007 року. Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії? Вартість послуг залежить від складності та специфіки конкретної сімейної справи. Наші ціни є доступними, конкурентними та завжди окупаються для наших Клієнтів.

Якщо стаття «Укладення шлюбу» була для Вас корисною і Ви дізналися щось нове для себе про укладення шлюбу, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, тисніть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

Читайте также:  Заперечення на касаційну скаргу (спір про визнання права користування жилим приміщенням)

Свідоцтво про народження в Україні, отримати документ свідоцтво про смерть в зоні АТО

Встановлення юридичного факту необхідно в разі, якщо будь-який окремий факт або подія не підтверджено документально. Наприклад, люди, які перебувають у шлюбі, мають право отримати законне підтвердження цьому.

Якщо свідоцтво про шлюб відсутнє з якихось причин, а орган реєстрації актів цивільного стану не має записів через втрату архіву, необхіднє юридичне встановлення їх родинних відносин. Визнання факту проживання, встановлення спорідненості, оголошення громадянина померлим та інших життєвих подій проходить в судовому порядку.

На території країни (Україна) це відносно просто. Але що робити громадянину із зони АТО (Донецької та Луганської областей) або який знаходиться в Криму?

Вартість послуг адвоката

Послуга
Вартість
Примітка
Консультація адвоката від 400 грн
Складання позовної заяви від 2 500 грн
Представництво інтересів позивача або відповідача в суді (комплексно) від 5 000 грн За кожну інстанцію
Представництво інтересів позивача або відповідача в суді (в одному засіданні) від 1 500 грн

Встановлення юридичних фактів

У більшості випадків цивільні правовідносини підтверджуються за допомогою документів. Наприклад, народження дитини передбачає наявність свідоцтва про народження. Встановлення факту народження необхіднє якщо такий документ відсутній, частково зіпсований або в ньому є орфографічна помилка і т.ін.

На практиці встановлення фактів необхіднє для реалізації деяких прав і обов’язків, таких як оформлення спадщини, отримання матеріальної допомоги при похоронах родича, реєстрація народження дитини та інших.

Юридичний факт – це конкретна життєва обставина, з наявністю або відсутністю якої пов’язують створення, зміну або припинення деяких відносин. Відповідні правові наслідки настають за рішенням суду.

Чим відрізняється оголошення громадянина померлим від встановлення факту смерті?

Фізична особа може бути оголошеним померлим у разі, якщо немає відомостей про місце перебування за місцем постійного проживання протягом 3 років. У разі, коли людина зникла безвісти при подіях, які загрожували її життю – шість місяців. Також це стосується обставин, при яких можна припустити загибель від нещасного випадку.

Фізичну особу можна вважати померлою через один місяць у разі нещасного випадку внаслідок надзвичайної події певного характеру. Примітка: місяць вважається не з моменту події, а з закінчення розслідування спеціальної комісії, створеної через надзвичайну ситуацію техногенного та / або природного характеру.

Особа, яка пропала безвісти внаслідок військових дій, збройного конфлікту може бути оголошена померлою рішенням суду по закінченню 2 років з дня закінчення війни. З урахуванням конкретних обставин суд може оголосити людину померлою швидше цього терміну, але не раніше, ніж через 6 місяців.

Особа оголошується померлою від дня, коли рішення суду набирає чинності. Суд може постановити вважати людину померлою від дня, коли відбувся нещасний випадок, військовий конфлікт і т.ін.

Встановлення факту смерті необхідно, коли є документ, який свідчить про смерть, але він не має юридичної сили на території України. Тобто документ виданий незаконною “окупаційною владою” ОРДЛО.

Встановлення фактів народження і смерті в Україні

Порядок оформлення смерті передбачає звернення родича померлого до відділу реєстрації актів цивільного стану. Необхідно з’явиться за останнім місцем проживання покійного, місця виявлення трупа або поховання.

Смерть особи, яка загинула в дорозі: літаку, поїзді чи кораблі може бути зареєстрована в найближчому органі РАЦС. Родичу видають довідку про смерть.

Встановлення факту смерті на території ОРДЛО або Криму може здійснюватися в будь-якому відділі РАЦС в Україні.

Встановлення факту смерті може бути необхіднє для отримання спадщини та інших подібних питань. Встановлення такого факту можливо тільки в судовому порядку. Для звернення необхідно скласти заяву і надати документи.

Коли необхіднє встановлення факту про народження, що має юридичне значення? Прикладом може стати звернення до органів реєстрації з проханням внести відповідний запис до книги актів державного стану і видачею свідоцтва при народженні дитини поза медичною установою. Для встановлення таких фактів також необхіднє звернення до суду.

Доказами народження дитини можуть бути:

 • медична довідка про перебування дитини під наглядом мед. установи;
 • акт, складений посадовою особою – капітаном морського або повітряного судна, командиром, начальником потягу і т.ін.;
 • лікарське свідоцтво про перинатальну смерть;
 • показання свідків та інше.

Судова практика підказує, що для встановлення необхідна юридична допомога. Адвокат допоможе грамотно скласти заяву, зібрати необхідний перелік документів, подати позов та інше. Отримайте консультацію адвоката, якщо вам потрібно отримати або відновити документи. Терміни отримання останніх можуть істотно знизиться.

Встановлення факту народження в ОРДЛО і Криму

ЦПК України для жителів тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей і АР Крим передбачає встановлення фактів в особливому порядку. Органи реєстрації актів цивільного стану відмовляють у видачі свідоцтва про народження навіть в разі наявності медичних документів, що підтверджують медичний факт народження дитини.

Тому жителям ОРДЛО і АР Крим необхідно отримати письмову відмову, а також всі документи, які видає орган РАЦС на заяву про реєстрацію факту народження, взяти паспорт громадянина України та ідентифікаційний код (за наявності), отримані саме від влади країни.

У разі спільного проживання в шлюбі необхідно свідоцтво про шлюб, якщо він був укладений в Україні, і звернутися до адвоката за правовою допомогою.

Надалі адвокат складе заяву про встановлення факту народження на окупованій території і подасть його до суду. Необхідно враховувати, що таку заяву підписує виключно зацікавлена ​​особа (дід, баба, мати, батько).

Адвокат може юридично грамотно підготувати документи і представляти заявника в суді.

Такі заяви розглядаються судом, як правило, протягом 1-3 днів і приймається рішення, яке є підставою для реєстрації факту народження в органах РАЦС.

Встановлення факту смерті в ОРДЛО і Криму

Свідоцтво про смерть особи, загиблій на території ОРДЛО і Криму видається родичам тільки внаслідок судового рішення.

Серед українських документів, які необхідно подати із заявою можна виділити:

 • документи на загиблого: паспорт, при його відсутності може підійти біометричний закордонний паспорт для переселенців з ОРДЛО, виданий українською владою;
 • документи про наявність родинних зв’язків із загиблим;
 • медичне засвідчення факту смерті, видане лікарем.

Юрист нашого адвокатського бюро (Київ) допоможе оформити заяву, консультуватиме і супроводжувати вас під час процесу.

 • В органах державної влади України, а якщо смерть наступила на окупованій території в судовому порядку, після отримання письмової відмови в реєстрації з органів РАЦС-а.
 • Якщо народження дитини було на окупованій території, то в судовому порядку, після отримання письмової відмови в реєстрації з органів РАЦС-а.
 • У загальному порядку в органах реєстрації актів цивільного стану.
 • На жаль, це можливо тільки при виїзді на материкову частину і оформлення документів тут.

Встановлення факту народження на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя. Інструкція

Для встановлення факту народження та проведення державної реєстрації народження, необхідно зробити наступні кроки:

 1. Звернутися до будь-якого Відділу державної реєстрації актів цивільного стану (далі — ДРАЦС) на підконтрольній Україні території для отримання письмової відмови в проведенні державної реєстрації факту народження. Під час звернення заявник повинен надати працівнику відділу ДРАЦС свідоцтво про народження, видане на тимчасово окупованій території. Перелік відділень ДРАЦС на території Херсонської області додається.
 2. Підготувати наступні документи для звернення до суду щодо встановлення факту народження. Перелік судів на території Херсонської області додається.
Читайте также:  Справа про стягнення аліментів

УВАГА! Справи про встановлення факту народження розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду*.

ВАЖЛИВО! Звертатися необхідно до того суду, який територіально знаходиться там, де і відділ ДРАЦС, що надав відмову.

 • Якщо батьки перебувають в офіційно зареєстрованому шлюбі
 • Якщо заявники (батьки новонародженої дитини) перебувають в офіційному шлюбі, зареєстрованому до початку тимчасової окупації Кримського півострову (до 20 лютого 2014 року), або шлюб зареєстровано після початку окупації на підконтрольній Україні території, один з батьків має надати такі документи: 
 • — письмову відмову відділу ДРАЦС про видачу свідоцтва про народження дитини українського зразка;
 • — паспорти заявників (батьків) та ІПН (індивідуальний податковий номер);
 • — свідоцтво про укладення шлюбу заявників (батьків дитини);
 • — свідоцтво про народження дитини, що видане незаконними органами влади АР Крим та м. Севастополя;

— заяву про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя. Шаблон заяви та приклад заповнення. 

 1. Якщо заявниця є одинокою матір’ю
 2. Якщо у свідоцтві про народження дитини, яке видано незаконними органами влади АР Крим та м. Севастополя, у графі, де має бути зазначено інформацію про батька дитини, стоїть прочерк, мати дитини має надати наступні документи: 
 3. — письмову відмову відділу ДРАЦС про видачу свідоцтва про народження дитини українського зразка;
 4. — паспорт та ІПН заявниці (матері);
 5. — свідоцтво про народження дитини, що видане незаконними органами влади АР Крим та м. Севастополя;
 6. — виписку, яка видана незаконними органами влади АР Крим та м. Севастополя  про те, що дитина зареєстрована одинокою матір’ю (для підтвердження прочерку в графі, де має зазначатися інформація про батька);

— заяву про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя. Шаблон заяви та приклад заповнення. 

 • Якщо шлюб батьків укладено на тимчасово окупованій території Криму 
 • Якщо заявники (батьки) уклали шлюб після початку тимчасової окупації Кримського півострова, обидва батьки мають бути присутніми особисто та надати такі документи:
 • — письмову відмову відділу ДРАЦС про видачу свідоцтва про народження дитини українського зразка;
 • — паспорти заявників (батьків) та ІПН (індивідуальний податковий номер);
 • — свідоцтво про укладення шлюбу, що видане незаконними органами влади АР Крим та м. Севастополя;
 • — свідоцтво про народження дитини, що видане незаконними органами влади АР Крим та м. Севастополя;

— заяву про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя. Шаблон заяви та приклад заповнення.

 1. Додати до кожного экземпляра заяви копії зазначених вище документів. Сформувати три пакети документів.
 2. Подати всі три пакети документів до суду для розгляду. З собою необхідно мати оригінали вищезазначених документів.
 3. Отримати оригінал рішення суду з мокрою печаткою.

УВАГА! Якщо є можливість, намагайтеся отримати два екземпляра рішення суду, оскільки одне рішення заберуть у відділі ДРАЦС.

 1. Зверніться до відділу ДРАЦС, що надав письмову відмову, для проведення державної реєстрації факту народження.

ВАЖЛИВО! При проведенні реєстрації факту народження дитини одинокою матір’ю додатково до свідоцтва про народження відділом ДРАЦС буде надано виписку про те, що інформацію про батька вказано зі слів матері на підставі ст. 135 Сімейного кодексу України.

ВАЖЛИВО! У випадку, якщо шлюб батьків укладено на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя, батько дитини має підтвердити своє батьківство заявою згідно ст. 126 Сімейного кодексу України. Таку заяву необхідно надати до відділу ДРАЦС під час реєстрації народження дитини після отримання відповідного судового рішення.

 • Реєстрація факту народження дитини, якій не виповнилося 1 рік, проводиться у день звернення. Якщо дитині більше 1 року, процедура може тривати до 3-х місяців. При цьому заявники (батьки) можуть повернутися до Криму, а після оформлення свідоцтва один з батьків може знову приїхати на підконтрольну територію України для його отримання.
 • Сплата судового збору за подання заяви до суду не проводиться**. Реєстрація факту народження дитини, якій не виповнився 1 рік проводиться безкоштовно, але при реєстрації народження дитини, якій більше 1 року – необхідно сплатити мито (приблизно 250 грн. з урахуванням комісії банку). 
 1. _________________________________
 2. Відповідно до частини другої статті 317 Цивільного процесуального кодексу України.
 3. ** Положенням п. 21 статті 5 Закону України «Про судовий збір» передбачені пільги щодо оплати судового збору, а саме «Від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються заявники — у справах за заявами про встановлення фактів, що мають юридичне значення, поданих у зв’язку із збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, що призвели до вимушеного переселення з тимчасово окупованих територій України, загибелі, поранення, перебування в полоні, незаконного позбавлення волі або викрадення, а також порушення права власності на рухоме та/або нерухоме майно»

Для встановлення факту проживання сім’єю без шлюбу (після розлучення) необхідні докази сімейних відносин навіть, якщо чолові та жінка залишилися під одним дахом (ВС/КЦС у справі № 748/897/18 від 10 жовтня 2019 р.)

Фабула судового акту: В принципі ситуація банальна, а постанова ВС відмовна, проте справа цікава висновком, який іде наскрізь через усі три судові акти. При цьому банальність міститься в тому, що дуже багато сімей після розлучення роками живуть в одному помешканні ( бо іншого немає), і юридична кваліфікація статусу їх відносин відкрите питання.

Так чоловік розлучився з жінкою, але обидва колишні подружжя залишилися проживати в одній садибі, яка складалася з декількох об’єктів нерухомості та земельної ділянки.

Через декілька років чоловік помер, і жінка звернулася до суду із позовом про встановлення юридичного факту проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без укладання шлюбу.

Звичайно метою такого позову було заволодіння часткою у садибі, яку померлий заповів третій особі.

Суди усіх трьох інстанцій відмовили у задоволенні позову обґрунтовуючи це тим, що позивач у суді не довів продовження сімейних відносин після юридичного розлучення з відповідачем.

Тобто потрібні докази про те, що між колишнім подружжям залишилися відносини САМЕ сімейного характеру, а не лише відносини, які існують між співвласниками нерухомого майна, відносини щодо поділу цього майна, відносини співмешкання у садибі у зв’язку із відсутністю іншого місця проживання.

Зокрема ВС послався на пункт 6 рішення Конституційного Суду від 03 червня 1999 року №5-рп/99 , яким передбачається, що до членів сім`ї належать особи, які постійно мешкають разом та ведуть спільне господарство.

Ними можуть бути не тільки близькі родичі, а й інші особи, які не перебувають у безпосередніх родинних зв`язках.

Обов`язковою умовою для визнання їх членами сім`ї є факт спільного проживання, ведення спільного господарства, наявність спільних витрат, купівлі майна для спільного користування, участі у витратах на утримання житла, його ремонт і т.п.

Водночас відповідно до пункту 2, ст. 3 СК України «Сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.»

І хоча позивач і приносив у суд якісь там довідки з сільради та приводив із собою свідків – односельчан, суд вирішив, що цього недостатньо.

Читайте также:  Випробувальний термін: як не дати себе в образу

Отже, не така вже це і легка справа встановити через суд юридичний факт проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без укладання шлюбу…

Аналізуйте судовий акт: Спільний відпочинок не свідчить про ведення спільного господарства (ВС/КЦС № 522/25049/16-ц від 27.02.2019)

Як в Дніпрі зареєструвати шлюб за добу і скільки це коштує

Часто щасливі закохані не хочуть чекати довгу чергу для реєстрації шлюбу, і тому їм на допомогу приходить послуга «Шлюб за добу».

Що таке «шлюб за добу» і як цим скористатися в Дніпрі – розповість OBOZREVATEL.

Послуга «шлюб за добу»

З 2016 року Кабінет Міністрів України запустив пілотний проект, який дозволяє знизити час очікування розпису до декількох годин. Цією послугою можуть скористатися і мешканці Дніпра.

Послуга підходить для тих, хто хоче швидко і без зайвих клопотів зареєструвати свій шлюб.

Тепер Ви самі можете вибрати день розпису, а відомості про шлюб будуть внесені до Державного реєстру актів цивільного стану громадян не пізніше наступного робочого дня після проведення реєстрації.

Також такий формат підходить для людей, які хочуть одружитися, наприклад, під час обідньої перерви. Або одружитися в один день, а гучне весілля зіграти пізніше.

Як в Дніпрі зареєструвати шлюб за 24 години

Для проведення прискореної процедури одруження парі потрібно звернутися до організатора шлюбної церемонії. Укладення шлюбу проводиться після погодження місця і часу проведення весільної церемонії, а також підписання відповідного договору з організатором урочистості.

Документи для подачі заяви на реєстрацію шлюбу:

 • Паспорт громадянина України (при наданні id-карти додатково надається виписка з реєстру про місце реєстрації);
 • Ідентифікаційний код;
 • Особи, у яких було вилучено паспорт громадянина України, надають паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відповідною відміткою про це в паспорті;
 • Якщо особа раніше знаходилася в шлюбі, то додатково надається документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним.

Після цього Ваш шлюб реєструють, і всі дані вносять до реєстру протягом 24 годин.

Потім протягом дня Вам видадуть свідоцтво про шлюб. Відзначимо, що штамп про укладання шлюбу в паспортах дніпрян не ставиться.

Де в Дніпрі одружитися за добу

 • Комунальний заклад культури «Вокально-хореографічний ансамбль «Юність Дніпра» Дніпровської міської ради: вулиця Титова, 18. Телефон: 056-736-44-62, 067-563-44-62.
 • Комунальне підприємство «Будинок юстиції» Дніпропетровської обласної ради: вулиця Старокозацька, 52. Телефон: 068-768-88-12.
 • Комунальне підприємство «Щасливе місто»: проспект Дмитра Яворницького, 22 (торгово-офісний комплекс «Атріум»); вулиця Шолом-Алейхема, 4/26 (меморіальний комплекс «Голокост» з центром «Менора»). Телефон: 0800-30-08-58; 066-884-58-58.
 • Комунальне підприємство «Дніпропетровський будинок органної і камерної музики» Дніпропетровської обласної ради: проспект Сергія Нігояна, 66. Телефон: 067-998-62-52.
 • Вартість «шлюбу за добу» в Дніпрі
 • У Дніпрі ціни на розпис за добу залежать від організації, яка буде реєструвати Ваш шлюб.
 • Так, в «Будинку юстиції» тарифи на реєстрацію шлюбу різні.
 • Швидкий шлюб (реєстрація за 3 дні):
 • Перевірка документів у відділі РАЦС;
 • Подача заяви, сплата державного мита;
 • Реєстрація в певні години, в обрану дату.

Вартість – 3100 гривень.

Експрес-брак (реєстрація за 24 години):

 • Перевірка документів у відділі РАЦС;
 • Подача заяви, сплата державного мита;
 • Реєстрація в певні години, в обрану дату.

Вартість – 4700 гривень.

Виїзна церемонія на Вашій території:

 • Перевірка документів у відділі РАЦС. Подача заяви, сплата державного мита;
 • Оплата виїзду співробітника ЗАГС;
 • Реєстрація в певні години, в обрану дату і в обраному місці.

Вартість – 6 тисяч гривень.

Відзначимо, що заява про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком особисто.

Якщо наречений або наречена не можуть через поважні причини особисто подати заяву про реєстрацію шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально завірену, можуть подати їх представники. Повноваження представника також повинні бути нотаріально завірені.

У комунальному підприємстві «Щасливе місто» реєстрація шлюбу за добу коштує в звичайні робочі дні – 4091,85 гривень, у святкові та вихідні дні – 5617,85 гривень.

Вартість укладення шлюбу в будинку органної та камерної музики становить 4500 гривень.

У КП «Юність Дніпра» укласти шлюб за 24 години обійдеться в 3661 гривень. У цю вартість входить процедура одруження і оплата державних мит.

Раніше OBOZREVATEL повідомляв про те, що кожна дівчина мріє про той казковий день, коли її коханий зробить пропозицію руки і серця. У Дніпрі легко можна організувати оригінальну і романтичну пропозицію для своєї другої половинки.

Порядок укладення шлюбу

Порядок укладення шлюбу має кілька важливих етапів:

1. Звернення до органів РАЦСу осіб, які бажають вступити в шлюб.

2. Ознайомлення осіб, які бажають укласти шлюб з обов'язками і правами.

3. Подача чоловіком і жінкою заяв для вступу в шлюб і потрібних документів для реєстрації шлюбу.

4. Заручини: вважається з моменту подання заяви про реєстрацію шлюбу до органів РАЦСу.

5. Реєстрація шлюбу.

Перший етап укладення шлюбу увазі надання в органи РАЦСу заяви. Заяву можливо подати, як особисто, так і скористатися послугами представників. Для того, щоб подати заяву через представників, потрібні поважні причини: стан здоров'я, територіальна віддаленість, лікування і т.д.

Після того, як заяву було подано, органи РАЦСу в обов'язковому порядку повинні ознайомити осіб, які бажають вступити в шлюб з їх обов'язками як майбутніх батьків та подружжя, а також про відповідальність за приховування яких перешкод на шляху до законного шлюбу.

Порядок укладення шлюбу

Наступний етап укладення шлюбу — прийняття документів від осіб, які планують вступити в шлюб. Особи зобов'язані подати паспортні документи, документи про припинення інших шлюбів (якщо такі мали місце).

Це за законодавством України — свідчення про те, що шлюб розірвано або свідоцтво про кончину чоловіка/дружини, або ж судове рішення про припинення попереднього шлюбу.

Якщо заява надається особами, що не досягли віку, необхідного для укладення шлюбу, їм необхідно подати довідку з місця проживанні, а також і свідоцтва про народження.

Далі в порядку укладення шлюбу йде етап заручин. Як згадувалося раніше, цей момент настає після подання заяви про реєстрацію шлюбу до органів

РАЦСу. Однак, значення заручин досить формально, оскільки не породжує у осіб, плануючих одружитися права та обов'язки. З іншого боку Сімейний

кодекс передбачає правові наслідки відмови від шлюбу після заручин. Якщо однією стороною були понесені матеріальні витрати на підготовку до торжества, інша повинна відшкодувати їй витрати в повному їх обсязі.

Порядок укладення шлюбу

Витрати не відшкодовуються у разі аморальної поведінки нареченого/нареченої, укриття важливих обставин, які були важливі для шлюбу.

Основний етап укладення шлюбу — його реєстрація. Вона здійснюється через один місяць після заяви про реєстрацію. До закінчення цього строку, реєстрація шлюбу теж може бути здійснена. Однак при наявності вагомих причин.

Такими причинами може бути переїзд на ПМП в іншу місцевість, перебування на лікуванні в медичній установі, проведення операції, робоче відрядження.

Крім того, шлюбні відносини можуть бути укладені в день того, як були надані заяви, наприклад про те, що наречена вагітна або існує загроза для життя і здоров'я особи, яка бажає вступити в шлюб.

Ссылка на основную публикацию