Як домогтися реструктуризації кредиту в Україні: поради адвоката

Як домогтися реструктуризації кредиту в Україні: поради адвоката
При оформленні кредиту кожна сумлінна людина намагається так розрахувати термін кредитування і суму позики, щоб гарантовано погасити борг в строк, і не виступати в якості порушника домовленості. Однак, дуже часто виникають непередбачені ситуації, особливо при обліку нестабільності і кризи в країні.Це може бути скорочення на роботі, закриття фірми або офісу, невиплата обіцяної заробітної плати та багато іншого. Але фінансовій установі необхідно платити вчасно в будь-якому випадку, інакше виникнуть проблеми з кредитною історією, з’являться штрафи, підвищиться відсоткова ставка, і так далі.

У таких ситуаціях люди змушені шукати альтернативні рішення проблеми – тобто, і відстрочити дату погашення заборгованості, і, в той же час, не стати боржником, потрапивши в чорний список.

Як це зробити? Багато фінансових компаній та банків пропонують фізичним та юридичним особам такий вихід із ситуації, як реструктуризація боргу.

Про те, що означає реструктуризація боргу, і як правильно скористатися даною послугою, ми і поговоримо далі.

Що таке реструктуризація боргу за кредитом?

Реструктуризація боргу – це, простими словами, певні дії, на які йде кредитор і які призводять до того, що умови виплати заборгованості трохи змінюються з метою полегшення процедури обслуговування кредиту. Даний процес можна назвати мірою, яку застосовують до клієнтів фінансових установ, якщо вони стикаються з дефолтом, і більш не можуть виконувати умови кредитування в належному режимі.

Мікрофінансові установи, так само, як і банки, пропонують фізичним і юридичним клієнтам, в першу чергу, такий вид зміни оплати боргу, як пролонгація заборгованості.

Тобто людина може відстрочити свій кредит в тому випадку, якщо не має можливості повністю його виплатити в зазначений термін.

При цьому йому необхідно погасити ту частину боргу, яка відноситься до процентних нарахувань, відтермінувавши при цьому виплату тіла кредиту. Однак це не єдино можлива реструктуризація боргів громадянина, існують і інші варіанти:

 1. Змінюється не тільки кінцевий термін погашення кредиту, але і розміри регулярних платежів. Наприклад, термін кредитування збільшується, а регулярний внесок зменшується за рахунок цього. Сума стає посильною для боржника.
 2. Заборгованість може бути обміняна на певну частину майна, яке перебуває у власності боржника.
 3. Деяка частина боргу може бути списана.
 4. Можлива так само реструктуризація боргів громадянина як процедура банкрутства.

Що таке реструктуризація кредиту для фізичних осіб?

Як домогтися реструктуризації кредиту в Україні: поради адвоката

Кому може знадобиться реструктуризація боргу?

Практика показує, що найбільш затребувана послуга реструктуризації боргу у людей, які тимчасово потрапили в складні фінансові труднощі і не можуть обслуговувати взяті на себе зобов’язання. наприклад:

 • люди, що втратили роботу через скорочення штату співробітників;
 • приватні підприємці, через скорочення доходів;
 • наймані працівники, яким роботодавець знизив зарплату або відправив у відпустку без збереження зарплати;
 • позичальники, які оформили валютний кредит перед різкою девальвацією національної валюти;

Як відбувається реструктуризація боргу фізичних осіб

Якщо говорити про фізичних осіб, то найчастіше їм пропонується скористатися одним з наступних варіантів:

 1. Сума щомісячного платежу зменшується, але термін кредитування продовжують. Таким чином, знижується фінансове навантаження, і погашення заборгованості стає посильним.
 2. Боржнику пропонують оформити кредитні канікули. Тобто протягом заздалегідь обумовленого терміну йому не доведеться виплачувати ніяких внесків в рахунок заборгованості, однак після зобов’язання відновляться. Цей час дається на те, щоб вирішити фінансові проблеми і знайти варіанти, як погасити борг.
 3. Процедура рефінансування. Багато фахівців вважають це рішення найбільш вигідним для громадянина. Доведеться оформити кредит в іншій фінансовій установі для того, щоб розрахуватися з колишніми боргами. При укладанні таких угод багато людей стикаються з переплатами і ризиками, проте саме так можна уникнути колосальних штрафів і псування кредитної історії.

Що значить реструктуризація боргу по кредиту для юридичних осіб?

Реструктуризація боргу ПП являє собою ту ж процедуру, що і для фізичної особи, просто тут існують ще кілька варіантів. Крім кредитних канікул, пролонгації та тимчасового зниження процентних ставок, підприємці можуть скористатися такими послугами фінансової установи:

 1. Зміна умов з випуску облігацій. Так, це знизить навантаження по кредиту, але інвестори можуть відмовитися від нових умов, а сума переплати зросте.
 2. Борги можуть бути обмінені на акції. Це може привести до втрати контролю над бізнесом, і зниження оціночної вартості пакета акцій для інвесторів.
 3. Боржник має право викупити свій кредит, отримавши дисконт. Тут все залежить від бажання кредитора продавати борг, і за підсумком такий варіант вирішення проблеми призведе підприємця до повної відсутності вільних грошей. Іноді їх не вистачає навіть на викуп кредиту.
 4. Взаємний залік зустрічних вимог. Кредитор може відмовитися від таких дій.

Що таке реструктуризація боргу через банкрутство?

Людина, яка оголосила себе банкрутом, має право на те, щоб кредитор списав йому заборгованість, аналогічні права є і збанкрутілих організацій, юридичних осіб, і навіть самих банків.

Дана процедура є реабілітаційною, і для багатьох боржників може стати відмінним способом, уникнути виплати штрафних санкцій.

Крім того, не доведеться проходити етап реалізації свого майна, який досить неприємний для кожного.

Реструктуризація боргу при банкрутстві фізичної особи дозволяє отримати вигідні умови і знижену процентну ставку від фінансової установи, і заплатити суму, яка набагато нижче раніше обумовленої.

Реструктуризація боргу громадянина при банкрутстві – це процедура, яка передбачає перегляд умов кредитування для позичальника на підставі браку в останнього фінансових коштів і наявності великої заборгованості.

Як домогтися реструктуризації кредиту в Україні: поради адвоката

План реструктуризації боргів громадянина – покрокова інструкція

Як же відбувається сама процедура перегляду вимог з боку кредитора, в тому випадку, якщо громадянин або юридична особа визнає себе банкрутом? Розглянемо, що являє собою план реструктуризації боргів громадянина – зразок наведено нижче.

 1. На початковому етапі необхідно повідомити всіх, хто інвестував кошти, про те, що можлива реструктуризація заборгованості. В цей час боржник готується до проведення переговорів, розробляє пропозиції щодо проведення процедури. Після кредитори повинні бути проінформовані про плани позичальника провести реструктуризацію боргу, і дати згоду на те, щоб провести переговори.
 2. Наступний етап – це безпосередньо переговори. Буде сформовано комітет кредиторів, і призначений їх представник, іншими словами, агент. Так само будуть обрані незалежні консультанти, в обов’язки яких входить оцінка фінансового становища емітента. В закінчення етапу буде укладено попередню угоду про те, як зробити реструктуризацію боргу по кредиту.
 3. Завершальна стадія – процедура укладення угоди. Проводиться засідання всіх осіб, які представляють компанію або боржника, а так же інвесторів, якщо це юридична особа. Підсумком засідання стане угода про проведення реструктуризації. Передбачуваний спосіб вирішення проблеми, і проект угоди буде обговорюватися всіма учасниками процесу, після чого вони проведуть голосування. Протокол засідання буде оформлений і підписаний всіма учасниками.
 4. Підсумкове підписання. Інвестори і емітент повинні підписати угоду про врегулювання порядку і умов реструктуризації.

Корисні поради – як отримати реструктуризацію за кредитом?

Якщо говорити про те, чому найчастіше оформляється реструктуризація боргів, банкрутство – займає лідируючі позиції. Виникає питання, як домогтися реструктуризації боргу по кредиту? Ось кілька корисних порад:

 1. Перш ніж підписувати папери, уважно вивчіть, що означає реструктуризація боргу в розумінні конкретно обраної фінансової організації, останнім часом почастішали випадки нечесного використання даної процедури, які призводять до фінансових пасток.
 2. У договорі є частина «Відповідальність», яку важливо уважно прочитати. Тут чітко вказано, коли банк або інша фінансова установа може застосувати штрафні санкції по відношенню до боржника.
 3. Якщо ситуація не надто критична, і є можливість оформити позику в іншій організації з метою погашення боргу, краще скористатися саме таким рішенням проблеми.

Які фінансові установи пропонують реструктуризацію боргу?

Найчастіше дана процедура може бути запропонована в банку, причому особам, які мають досить велику заборгованість. Мікрофінансові організації так само іноді готові запропонувати реструктуризацію боргу, однак це зустрічається дуже рідко, і всього в декількох сервісах.

Боржнику необхідно направити позов про реструктуризацію боргу, і якщо клієнт відповідає всім вимогам, і має необхідні причини для отримання лояльних умов, то банк його задовольнить.

Реструктуризація боргу – це один із способів розрахуватися із заборгованістю в тому випадку, коли погасити її не представляється можливим. Однак до процедури слід ставитися відповідально і уважно читати всі умови договору. Деякі фахівці впевнені в тому, що попередньо краще все ж проконсультуватися з юристом.

Адвокат по кредитам — послуги кредитного юриста, Київ

Як домогтися реструктуризації кредиту в Україні: поради адвоката

Проблемні кредити — це одна з найбільш поширених причин, з якої прості обивателі сьогодні звертаються до адвокатів за юридичною допомогою.

Читайте также:  Divorce with a foreigner in ukraine

В першу чергу це пояснюється тим, що співпраця з банками дуже часто припускає наявність «підводних каменів», які позичальники в міру своєї недосвідченості не можуть відразу помітити.

Хитрощі банків, небезпечні для позичальників — одержувачів кредитів

Серед банківських хитрощів, які найбільш часто зустрічаються, виділяють:

 • Зміна банком розміру кредитного відсотка.
 • Положення в договорі про те, що банк при бажанні може звернутися до третейського суду, який є недержавною установою.
 • Санкції в дуже великому розмірі.
 • Продовження строку давності за позовом або терміну нарахування штрафних санкцій (пені).
 • Необумовлені з позичальником комісії і всілякі інші платежі.

Адвокат по кредитах зробить все для того, щоб заздалегідь передбачити несприятливий результат співпраці з тим чи іншим банком, адже грамотний юрист здатний відразу розгледіти будь-які лазівки в договорі.

Погодьтеся, вигідніше запобігти проблемі і скористатися юридичною консультацією, ніж намагатися потім мінімізувати її негативні наслідки.

Чи допоможе адвокат у разі виникнення прострочки за кредитом?

 • Адвокат по кредитам в Києві від компанії «Альва Прайвесі» може допомогти клієнту впоратися з юридичними проблемами щодо повернення банку позикових грошей.
 • Будь-який проблемний кредит має свої особливості і наші досвідчені спеціалісти можуть допомогти вам правильно оцінити і розрахувати можливі нарахування банком загальної суми заборгованості: тіла кредиту, відсотків, пені тощо.
 • Ми підходимо до кожної ситуації індивідуально і підказуємо клієнтам найбільш оптимальний варіант вирішення питання.

Нерідко буває так, що позичальникові достатньо всього лише домогтися від банку реструктуризації боргу, однак і з цим іноді виникають труднощі. Наші юристи по кредитних справах допоможуть вам скласти відповідний лист для банку, який допоможе отримати бажану відстрочку.

Послуги кредитного адвоката в Києві

Найчастіше під час подачі позову банки в рази збільшують борг позичальника шляхом додавання до нього сум комісій і штрафних санкцій. Якщо, опинившись в такій ситуації, ви ніяк не оскаржите дії банку, тоді в результаті загальний борг може і зовсім виявитися непідйомним.

 1. На щастя, в цій ситуації вирішити цю проблему вам також можуть допомогти фахівці з кредитів в Києві — адвокати АО «Альва Прайвесі».
 2. На офіційному сайті або скориставшись контактними даними, ви можете більш детально дізнатися перелік і вартість наших юридичних послуг.
 3. Однак ви повинні розуміти, що незалежно від того, скільки коштує консультація юриста по кредитам, не вирішення майбутніх фінансових проблем з банком сьогодні напевно призведе до набагато більших витрат в майбутньому.
 4. З повагою — адвокатське об'єднання Альва Прайвесі

Адвокат по кредитам — Юридические услуги в Киеве

Як домогтися реструктуризації кредиту в Україні: поради адвоката

Во время подписания кредита с банком мало кто из нас задумывается, что может поменяться отношение к клиенту, как только вы станете связаны с ним узами права. Сотрудничество с банком может содержать много подводных камней, о которых клиенты даже не подозревают в связи с отсутствием опыта и высоким уровнем доверия к финансовым учреждениям. Если банк выдвигает незаконные требования, нарушает рамки полномочий своих сотрудников или подал в суд, обязательно нужно обращаться к юристу по кредитам.

Вы всегда можете рассчитывать на специалистов нашей компании. Обратившись вовремя к нашим юристам, вы сэкономите не только время, но и средства, получив профессиональную юридическую помощь. Адвокат по кредитным делам предлагает полный комплекс услуг, связанный с защитой интересов при возникновении споров с банком.

Когда потребуется помощь банка?

Законом Украины “О банках и банковской деятельности” предусмотрена защита интересов вкладчиков и клиентов банка, однако многие банки его игнорируют. 

В каких случаях потребуется помощь кредитного адвоката:

 • Изменение банком процентной ставки по кредиту
 • При необходимости реструктуризации долга
 • Нотариальная надпись со стороны банка на договоре залога
 • Неправомерные действия коллекторов
 • Возвращение незаконно выплаченных штрафов или комиссий
 • Просьба банка обратить взыскание по ипотеке с помощью ее перехода в свою собственность или с целью продажи
 • Финансовое учреждение требует в полной мере погасить задолженность по кредитному договору от поручителя
 • Возникновение значительной задолженность по кредитному договору перед банком
 • Выселение из квартиры или дома, которые являются предметом ипотеки

Оспорить ипотечный договор и другие виды договоров, урегулировать все виды споров, решить вопросы, требующие оперативного вмешательства специалиста, поможет наш опытный адвокат. Мы поможем найти экстренное решение в любой ситуации.

Банковские споры относятся к одним из самых сложных в юридической практике, поэтому нужен юрист, который хорошо разбирается в специфике банковской системы.

Наши юристы оказывают помощь как юридическим, так и физическим лицам, предлагая такие услуги:

 • Признание договора по кредиту незаконным
 • Отмена различных штрафов и комиссий
 • Реструктуризация долга в банке
 • Сопровождение клиента на всех этапах досудебных и судебных разбирательств
 • Признание договора на предмет поручительства недействительным
 • Представительство в суде
 • Возвращение собственности клиента
 • Расторжение кредитного договора
 • Реструктуризация валютного кредита
 • Снятие ареста на движимое и недвижимое имущество
 • Расторжение ипотечного договор
 • Уменьшение размера задолженности по кредиту

Мы свяжемся с вами сегодня

При оформлении любого вида договора желательно проконсультироваться с кредитным юристом, который поможет разобраться во всех нюансах и избежать рисков, финансовых потерь и возникновения споров с финансовым учреждением в будущем. 

Если спор уже возник, наши юристы выстроят линию защиты в индивидуальном порядке и таким образом, чтобы выиграть дело и добиться расторжение договора ипотеки.  Мы идем навстречу нашим клиентам, поэтому предлагаем доступные цены на услуги юриста по банковским делам. В зависимости от пожеланий клиента мы предлагаем, как полный комплект услуг, так и одноразовую помощь. 

10 причин заказать услуги кредитного юриста у нас

 • В банках работает огромный штат опытных юристов, основная задача которых – любой ценой добиться взыскание от клиента денежных средств в полной мере, поэтому потребуется свой, проверенный юрист по банковским делам, который поможет решить возникший спор в вашу пользу.
 • Мы изучаем сильные и слабые стороны банковской сферы и готовы оказать помощь по всем направлениям, связанным с расторжением договоров, защитой интересов в суде.
 • К другим преимуществам нашей компании относятся:
 • Оптимальное соотношение цены и качества предоставляемых
 • Наличие многолетней судебной практики у адвокатов по кредитам
 • Широкий спектр услуг в области банковского права
 • Гарантия неразглашения коммерческой тайны
 • Тщательное и разностороннее изучение проблемы, подбор вариантов для ее решения
 • Безупречная деловая репутация, которую подтверждают многочисленные отзывы
 • Оперативное решение правовых ситуаций строго в срок
 • Квалифицированный юрист по долгам с многолетним опытом
 • Разработка тактики и стратегии по нейтрализации рисков
 • Отсутствие навязанных услуг и скрытых платежей, работа по договору

Наша компания предлагает юридические услуги много лет, обладая широкими знаниями, многолетней практикой и нестандартным подходом к решению любой ситуации.

Як зробити реструктуризацію боргу по кредиту✔️позики МФО

Як домогтися реструктуризації кредиту в Україні: поради адвоката

Про те, як зробити реструктуризацію кредиту, замислюються позичальники, які втратили здатність своєчасно сплачувати позику. Реструктуризація боргу – одна з можливостей уникнути плачевних наслідків прострочення. З’ясуємо, що являє собою цей процес, і як домогтися згоди кредитора на реструктуризацію.

ЧИТАТИ ЩЕ: ДОПОМОГА В РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ КРЕДИТУ

Що таке реструктуризація боргу

Перед тим, як отримати реструктуризацію кредиту, слід чітко розібратися, що це таке. Будь який займ оформляється договором, в якому вказується його сума, процентна ставка, крайній термін повернення коштів і графік погашення боргу. На підставі цих відомостей, можна точно розрахувати суму, яку доведеться виплатити для погашення кредиту.

При реструктуризації кінцевий термін погашення відсувається. В результаті, розмір суми щомісячного платежу зменшується. Відбувається це тому що розмір позики ділиться на більшу кількість місяців.

Люди, чиї доходи не дозволяють вносити платежі в повному обсязі, можуть відновити платоспроможність.

Так як користуватися кредитними грошима доведеться довше, загальна сума відсотків за термін кредитування збільшується.

Теоретично, ця схема вигідна всім. Позичальник відновлює платоспроможність. Кредитор отримує додаткові відсотки.

Однак в період перманентної економічної кризи в Україні, МФО і банки вкрай неохоче погоджуються на реструктуризацію боргів.

Економічна нестабільність підштовхує їх до якнайшвидшого збору всіх заборгованостей. Перед позичальником постає питання про те, як домогтися реструктуризації кредиту.

ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ БОРГУ ЗА КРЕДИТОМ

Хто може допомогти з проведенням реструктуризації

Більшість громадян України не мають досвіду проведення важливих переговорів і потрібного обсягу юридичних знань, для того, щоб переговори завершилися необхідним результатом. Процес досягнення угоди про реструктуризацію боргу – це саме переговори.

При цьому, м’яко, але наполегливо слід переконати кредитора, що вибір у нього невеликий – або він погоджується і пізніше повертає гроші, або не отримує нічого або зазнає значних збитків. Звичайно, довести, що все саме так, а не інакше, можна тільки спираючись на законодавство.

На початковому етапі МФО і колектора вважають, що отримають всі і швидко. Переконати їх, що це не так – основне завдання парламентера.

Допомогу в реструктуризації кредиту можуть надати тільки досвідчені адвокати, які спеціалізуються на кредитних відносинах. Юридична компанія ПІК працює по всій Україні і спеціалізується на вирішенні боргових проблем. Зверніться до співробітників компанії за консультацією, і вони допоможуть вам знайти вихід зі складної фінансової ситуації.

Читайте также:  Регистрация торговой марки, товарного знака, ТМ в

Залишити заявку

Реструктуризація позики в банку

Останнім часом в MyCredit часто звертаються громадяни з проханням роз'яснити, як проходить реструктуризація боргу в банку. В основному необхідність пов'язана з наслідками карантинних заходів, що призвели до значного зменшення доходів фізосіб і власників бізнесу.

Справді — ще вчора у вас була впевненість у завтрашньому дні, і відкладати кошти на щомісячні виплати не становило жодних проблем, а сьогодні вже доводиться реєструватися в центрі зайнятості, де обіцяють мізерну дополмогу по графіку «від візиту до візиту».

Гірше, якщо доводиться відправляти під ніж своє дітище — підприємство, що стало нерентабельним.

«Півтора роки тому, ще до коронавіруса, взяв у банку гроші на розвиток бізнесу — закупив швейні машинки, обладнав майстерню. Шили сукні, брюки, в сезон — куртки йшли, як гарячі пиріжки. Зараз ситуація різко змінилася — люди економлять, зарплати багатьом урізали, ось і не купують майже нічого, крім необхідного. Можу зрозуміти. Сам тепер на мілині.

А кредит не виплачений і наполовину. Вирішив отримати відстрочку, щоб не бомбили дзвінками. Виявилося, що не так-то це просто … Спочатку взагалі упиралися, погрожували відібрати майно. Потім погодилися, але знайшли купу помилок в моїй заяві, довелося возити її до юриста, витратив ще грошей додатково. Знову не влаштувало.

Зараз кинув все, хочу знайти робочу схему, як це все грамотно організувати… ».

Сергій, 46 років, підприємець

Хоч би якими були причини виникла неплатоспроможності клієнта, ситуація вимагає негайного вирішення. У цій статті, на прикладі підприємця Сергія, ми розповімо, як правильно діяти, щоб не втратити дорогоцінний час і отримати бажаний результат.

Як написати заяву на реструктуризацію кредиту?

Дійсно, проблеми у новачків починаються з самого початку — з питання, як правильно написати заяву в банк на реструктуризацію кредиту.

Важливо знати, що суворої форми не існує, головне — суть: в заяві обов'язково повинно бути пояснення причин, чому ви хочете піти на «канікули» або змінити графік платежів.

Добре, якщо до інформації додані документи в тему — довідка про зменшеної зарплати, копія наказу про звільнення, призивне повідомлення з військкомату. Якщо ситуація неоднозначна, і важко пов'язати факти воєдино для переконливого запиту, варто залучити профільного юриста.

Заява на реструктуризацію боргу в банк має містити:

 • повні паспортні дані позичальника — від його ж імені і складається прохання про відстрочку;
 • номер договору з банком, за яким потрібно відстрочка;
 • коротко — причина або причини, що змушують відмовитися від затвердженої схеми (в довільній формі);
 • дата складання документа, підпис і повні П.І.Б. заявника.

Хто приймає рішення по реструктуризації?

Написати листа в банк про реструктуризацію боргу — лише півсправи. Необхідно щоб за заявою було прийнято позитивне рішення.Заява подається фахівця банку, обумовлюються нюанси ситуації, відомості вносяться в документ. Не забувайте, що важливо також обговорити форми реструктуризації, вони можуть бути різними.

Після того, як заява складена, його направляють на розгляд банківської колегії. Після прийняття рішення підписуються всі необхідні документи, затверджується нова схема внесення платежів, згідно до умов розстрочки.

Варіанти реструктуризації

Залежно від ситуації і досягнутих домовленостей, клієнтові можуть запропонувати кілька варіантів пом'якшення фінансового тягаря.Найпоширеніші:

 • коригування графіка погашення з метою узгодження часу внесення платежів і дати надходження коштів позичальнику;
 • зсув кінцевої дати погашення — збільшується термін дії договору, завдяки чому платежі пропорційно розподіляються по місяцях, будучи вже меншими за сумою.

Складання додаткового договору

Для істотного зниження навантаження на платника реструктуризація кредиту в банку передбачає складання додаткового договору. Він може закріплювати відстрочку щомісячних або щоквартальних виплат, частково або повністю, на термін до одного року. У цей період можна платити лише відсотки і комісії, не піклуючись про повернення тіла кредиту.

Інший варіант такого підходу — сплата відсотків та комісій з частковою виплатою основної суми боргу. Поширені також різні варіанти зменшення процентної ставки по позиці:

Щоб затвердили будь-який з видів пом'якшення умов, необхідно обґрунтувати необхідність такого підходу. Наприклад, скорочення зарплати, відпустка за свій рахунок на період карантину можуть бути аргументами.

Позика для погашення позики

Рефінансування заборгованості — ще один спосіб уникнути неприємностей, коли немає можливості виконати взяті на себе зобов'язання. Для цього укладається договір, згідно з яким позичальникові надається транш на погашення основної суми реструктуризованого боргу.

Але тут важливо враховувати такий момент — даним привілеєм можуть скористатися потенційні боржники — ті, у яких ще немає фактичної заборгованості по виплатах. Реструктуризація в банку за такою схемою може бути оформлена терміном не більше, ніж на 6 місяців.

Якщо вдасться довести, що ваш випадок винятковий, можливо продовження послаблення до 12 місяців.

На практиці часто застосовуються комбіновані варіанти — все залежить від конкретної ситуації і репутації позичальника. Якщо вам необхідно терміново внести платіж, а коштів не вистачає, зверніться в MyCredit — ми допоможемо вирішити питання з максимальною вигодою для вас і, можливо, вам навіть не знадобиться вносити зміни в договір.

Як домогтися від банку реструктуризації боргу

Під час кризи бізнесу стало куди складніше виплачувати взяті раніше кредити. В таких умовах підприємці можуть спробувати домогтися від банку зміни відсоткової ставки або графіка виплат.

Як бізнес може реструктуризувати свої борги і як збільшити свої шанси в переговорах з банком, у колонці для «Мінфіну» розповів директор відділу інвестицій і ринків капіталу KPMG в Україні Юрій Федоров.

Перший крок

 • Ви будете у більш збалансованій ситуації, якщо самі запропонуєте банку варіанти виходу з боргової кризи.
 • Враховуючи досвід минулих криз і поведінку несумлінних компаній, які використовували кризу, щоб просто не платити за рахунками, українські банки напевно захочуть переконатися, що ви, м'яко кажучи, не перебільшуєте.
 • Читайте також: Чи вдасться банкам вистояти після кредитних канікул і скільки збанкрутує

Треба бути готовими, що банк може залучити незалежну сторону — зовнішніх експертів для аналізу даних, і вам навіть доведеться оплатити такі послуги.

Або ви можете організувати такий аудит самостійно і пред'явити його результати кредитору. Маючи результати такого аналізу, ми рекомендуємо клієнтам підготувати банку пророблену пропозицію про реструктуризацію боргів, що враховує інтереси і можливості всіх сторін. Тоді шанси на успішні переговори будуть значно вищими.

Необхідно довести стійкість

Другий важливий момент полягає в тому, що будь-який кредитор буде вести переговори з вами тільки в тому випадку, якщо буде впевнений в принциповій можливості виходу компанії з кризи. Для банків важливо розуміти, що ризики банкрутства вашої компанії мінімальні і у неї насправді є сильний бізнес кейс. Тому вона дійсно зможете вийти з кризи, змінивши графік або умови платежів.

Читайте також: Чому банки «саботують» програму доступних кредитів «5-7-9»

Якщо ви продемонструєте протилежне, то стратегія кредиторів з порятунку вашого бізнесу може змінитися на таку, яка буде спрямована на те, щоб «забрати все, що можна, доки інші не забрали». З цієї причини, одним з головних завдань у переговорах буде переконати кредитора, що ваш бізнес стійкий і ви добре його контролюєте.

Розподіл ризиків

Третій аспект врегулювання відносин з кредиторами полягає в тому, щоб продемонструвати, що ви розумієте труднощі з обслуговуванням боргу в найближчій перспективі і що у вас є конкретна пропозиція, як вирішити ситуацію.

Виходячи з нашого досвіду, банки після оцінки рівня проблеми самостійно або за допомогою залучених експертів, будуть шукати компроміс, найбільш вигідний для них. Тому при розробці плану розвитку бізнесу, з яким ви підете в банк, є сенс дотримуватися принципів розподілу ризиків між усіма інтересантами вашого підприємства. Тобто акціонерами, менеджментом, фінансовими і товарними кредиторами.

Читайте также:  Урегулирование налоговых споров - услуги адвоката

Як це може виглядати на практиці? Для пом'якшення впливу кризи потрібно бути готовими скоротити витрати, позбутися непотрібних активів, знизити частку неприбуткових продажів.

Акціонерам потрібно також докласти зусиль і прийняти рішення про відмову від дивідендів до моменту нормалізації фінансового стану компанії. Можливо, акціонерам також доведеться зробити які-небудь вливання власних коштів у бізнес, які були накопичені за роки отримання дивідендного потоку.

Крім того, допомога акціонерів може полягати у продажі частки в бізнесі. Виручені гроші підуть назад у бізнес — на обслуговування боргу.

Читайте також: Чому доступні кредити можуть зашкодити економіці

Якщо ваша компанія має особливу цінність для держави, спробуйте прикласти зусилля і отримати підтримку від неї. Це не позбавить вас від всіх труднощів, але все ж може істотно допомогти в період кризи.

Как реструктуризировать кредит в Приватбанке? 2021

Многим заемщикам Приватбанка которые работают над урегулированием своего долга, по ипотеке или без залоговому кредиту (кредитной карте), могут предложить такую вещь как реструктуризация. Но такой выход из ситуации не очень выгодный для должника. Почему? Давайте поговорим об этом более детально.

К примеру, у вас есть кредит на 10 лет и вам нужно еще платить примерно 5, ваш ежемесячный платеж составляет 300 долларов и вот в рамках реструктуризации вам предлагают увеличить срок кредитования, то есть добавить, например, ещё 5 лет.

Если это происходит, то вы чётко должны понимать что ваш ежемесячный платёж от этого естественно уменьшится, но в целом вы переплатите. Потому что вам растянут этот кредит.

Потому что в вашем платеже есть как сам платёж за тело кредита, так и платёж по процентам, соответственно большую степень вашего платежа забирают проценты, если его растянут на 5 лет, вы будет медленнее погашать тело и сильно переплачивать проценты. Поэтому это не совсем выгодно.

Может быть, такой вариант локально может показаться выгодным, если, к примеру, вы должны 300 долларов платить, а будете 200, но в общей сути это не очень выгодно.

Или, например вас могут освободить от оплаты тела, предположим у вас платёж 300 долларов из них 200 проценты и 100 тело, вам говорят, тело не платите, платите только проценты.

А проценты начисляются с тела, если вы не будете погашать тело, проценты могут начисляться вечно, можно иметь долг 1000 долларов и вечно платить проценты.

Также выгодно реструктуризировать кредит в Приватбанке, когда у вас, например, есть просрочка и вы не платите, какой-то период времени. Например, 5 тысяч долларов и вам говорят, что мы вас вводим в график заново, и понижаем процентную ставку. Да это звучит очень заманчиво.

У вас понижается ежемесячный платёж и вам говорят, платите как с нуля в новом графике, но эту просрочку мы вам кидаем на погашение в конец срока кредита, то есть через 5-10 лет и вы ее погашаете единоразовым платежом.

Это, наверное, один из наиболее интересных вариантов реструктуризации, когда ваш скопившийся за это время долг бросают на конец, и вы можете рассчитаться в самом конце. Вам понижают процентную ставку, и новый ежемесячный платёж становится ниже.

Ещё было бы неплохо, если бы к этому вам убрали пеню. Но чаще всего банки предлагают не перенести просрочку в конец, а включить ее в тело кредита.

К примеру, сумма вашего кредита 20тысяч, ваш накопленный за этот период долг в размере 5 тысяч добавляется и вы уже должны по телу не 20, а 25, а так как проценты начисляются с тела, у вас будет больше переплата по процентам.

Потому что увеличилось тело и период погашения этого тела у вас тоже вырастет. Как вы понимаете это тоже сомнительный вариант.

Исходя из отзывов заемщиков и юристов, Приватбанк не предлагает выгодные для должников реструктуризации долга (реструктуризації боргу). Гораздо более выгодней договариваться с банком о дисконтом платеже.

То есть когда вы закрываете весь ваш долг сразу без каких-либо реструктуризаций и отсрочек но, делайте это с максимально большим дисконтом. К примеру, вы должны 20 тысяч, а договорились закрыться за 10. Это более выгодно, мы рекомендуем делать ставку на разовое закрытие, но с дисконтом.

Но также можно в индивидуальном порядке рассматривать различные варианты реструктуризации, но их нужно очень детально прорабатывать и советоваться со специалистами, чтобы не влезть в очередную проблему. Вы будете думать, что исправите ситуацию, но в итоге наоборот ее только усугубите.

Советуем посмотреть отзывы заемщиков которые решили свои проблемы с кредитом или выиграли суды с кредиторами.

 • 1. Списанию от 30% до 90% кредита
 • 2. Защите от коллекторов
 • 3. Снятию ареста с имущества
 • И другим вопросам

➡ Жмите по номеру: (067) 490 96 94

 1. Рефинансирование кредита в Украине. Новая петля на шею
 2. Пришла повестка в суд по кредиту что делать?
 3. Имеют ли право коллекторы подавать в суд?

Як провести реструктуризацію заборгованості?

Юристи та адвокати Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» взяли участь у переговорах з Банками в більш, ніж сотнях угод по реструктуризації, відстроченню платежу, списанню боргів і штрафних санкцій. Ми надаємо реальну допомогу з лобіювання Ваших інтересів в усіх Банках України.

Не існує єдиного правила реструктуризації ― це суто індивідуальна робота, в якій необхідно відштовхуватися від ситуації, що склалася. При цьому важливо правильно оцінювати свої сили, можливі ризики і перспективи різних варіантів дій.

У випадку, коли Банк не йде на поступки або подав на вас до суду, Юридична компанія «Касьяненко і партнери» допоможе позичальникам провести реструктуризацію наявного боргу.

Також, ми допоможемо розібратися у всіх тонкощах банківських документів, відстрочити платежі, списати борг та штрафні санкції, рефінансувати валютну заборгованість позичальника.

Як наслідок, грошовий борг позичальника перед Банком значно зменшиться, термін повернення кредиту буде збільшено, а також зменшиться розмір процентної ставки, у тому числі, будуть списані нараховані банком штрафні санкції. Не можу сплачувати кредит.

Реструктуризація кредитуце допомога позичальнику у виконанні зобов’язань за кредитом, шляхом зміни умов повернення кредиту з урахуванням фінансового становища позичальника.

Ця послуга допоможе тим клієнтам Банків, втрата платоспроможності яких пов’язана з валютними ризиками, а також з втратою джерел доходів. Ми домовляємося про компромісні рішення, розробляємо схеми, якщо клієнт не може виплатити кредит. При цьому Банк, безумовно, буде шукати шляхи компромісу, важливо, щоб Позичальник також був готовий до компромісних рішень.

Тому можна і потрібно вести діалог із Кредитором про можливість внесення змін в умови кредитування, переважно в частині пролонгації строків користування кредитом (це найбільш часте прохання Позичальників).

Але для того, щоб розраховувати на позитивну відповідь Банку, необхідно мати під рукою професіоналів, які мають достатній позитивний досвід в переговорах з фінансовими компаніями.

Юридична компанія «Касьяненко і Партнери» має великий досвід ведення переговорів з Банками, візьме на себе проблеми, пов’язані з лобіюванням Ваших інтересів з погашення кредитів.

Сукупність заходів, а також, юридичних механізмів, що застосовуються нашими юристами, призведе до значної економії грошових заощаджень наших клієнтів.

Фахівці Юридичної компанії «Касьяненко і Партнери» розроблять індивідуальну схему погашення кредитних коштів, прорахують всі можливі ризики реструктуризації. Відстрочування за кредитом.

Ми можемо домовитися про реструктуризацію кредиту, зокрема про:

 1. звільнення позичальників від сплати будь-яких штрафних санкцій за несвоєчасне виконання умов кредитних договорів, що виникли до дати такої реструктуризації;
 2. надання позичальникам відстрочки сплати суми основного боргу за договорами про надання кредиту;
 3. продовження строку договору про надання кредиту з урахуванням обмежень, що діють у Банках, та обставин щодо фінансового стану позичальника;
 4. зміни механізму нарахування відсотків таким чином, щоб частина щомісячних платежів з обслуговування кредитів не перевищувала 35% сукупного місячного доходу сім’ї;
 5. поділу наявного кредитного зобов’язання в іноземній валюті за договором про надання кредиту на:

– зобов’язання, забезпечене іпотекою, у розмірі залишку кредиту на момент реструктуризації, вираженого в гривнях за курсом, що діяв на момент отримання кредиту;

– зобов’язання, не забезпечене іпотекою, у розмірі різниці залишку кредиту в гривнях за курсом на момент реструктуризації та залишку кредиту в гривнях за курсом, що діяв на момент отримання кредиту, яке повністю виконується в кінці строку договору про надання кредиту);

 1. заміна валюти кредиту на гривню;
 2. кредитні канікули.
Ссылка на основную публикацию