Як підтвердити розлучення в україні

19 грудня 2020

Як підтвердити розлучення в Україні

Автор фото, PA Media

Підпис до фото,

Тетяна і її син Темур

Найдорожче розлучення в історії англійського правосуддя перетворилось на гучний спір за нажиті в Росії капітали. Мільярдер Фархад Ахмедов так і не заплатив дружині Тетяні присуджені їй чотири роки тому сотні мільйонів доларів, і тепер вона судиться з їхнім старшим сином Темуром.

Подробиці справи шокують британців, а вона сама стала унікальною для місцевого правосуддя.

Цілий тиждень мати і син давали свідчення у Високому суді Лондона, описуючи у всіх фарбах декорації і сюжет багаторічної сімейної драми.

Маєтки і вілли, приватний літак і вертоліт, колекція творів мистецтва на 150 млн доларів. Квартира за 50 млн у Лондоні у подарунок 19-річному сину, програні ним на біржі 70 млн доларів. Це таємниці, які розповів перебіжчик з одного табору в інший.

На основі цих свідчень і документів, які не без зусиль вилучили у сина, адвокати тепер надають свої докази судді Гвінет Ноулз, і вона вирішить, чи допомагав син ховати батькові капітали від матері, як стверджує Тетяна Ахмедова.

Нинішній суд — перша публічна сутичка у цьому тривалому розподілі сімейного капіталу людей, що одружилися на початку 1990-х, але збагатилася лише в 2012 році, коли Фархад Ахмедов продав частку в газовій компанії «Нортгаз» за 1,4 млрд доларів.

У 2013-му Тетяна подала на розлучення в Англії, де вона жила з 1994 року і де виросли двоє їхніх синів.

Унікальна справа для «столиці розлучень»

Інша справа — старший син Темур. Як і Тетяна, він — британський громадянин і постійно живе в Англії. Не з'явитися до суду він не міг, хоча і з цим виникла проблема, що загрожувала зірвати процес. У перший день суду Темур замість Лондона полетів з Дубая до Москви.

«Я злякався, не знав, що робити, — пояснював він судді через відеозв'язок перфектною англійською з легким акцентом. — Мені лише 27, і позов проти мене подала рідна мати. Я багато п'ю. Мені потрібні гарантії, що я зможу потім виїхати, що у мене не вилучать паспорт».

Суддю здивували такі аргументи. Вона наполягла, щоб Темур повернувся додому і виступив на процесі особисто у супроводі кваліфікованих адвокатів.

Натомість молодому чоловіку, що вивчав банківську справу та займається трейдингом, довелося б захищатися самостійно і дистанційно, оскільки його кошти заморожені в очікуванні результату суду. А виділених на поточні витрати грошей не вистачає на оплату адвокатів.

Довелось би брати в борг, але позику Темур міг отримати тільки особисто в Лондоні, куди він все ж приїхав. Чим відвів від себе ще й загрозу штрафу і навіть в'язниці за неповагу до суду.

Підпис до фото,

Яхта Абрамовича у Венеції за три роки до продажу Ахмедову

Гучний процес привернув увагу англійської публіки не лише масштабом виплат і соковитими деталями дорогої сімейної драми, а й тим, що має відповісти на безліч запитань і створити прецедент для подальших позовів у світовій «столиці розлучень».

На одне з головних запитань суддя Ноулз вже дала відповідь та дозволила Тетяні Ахмедовій судитися на чужі гроші й не розкривати деталі домовленостей її адвокатів з компанією, яка фінансує спір.

Без зовнішнього фінансування — ще донедавна забороненого в англійських судах — у Тетяни не було б шансів відсудити належне, постановила суддя.

А її адвокати не є стороною в суперечці, тому деталі їхніх домовленостей з інвестором до справи стосунку не мають і суд не цікавлять.

Як заховати мільярд від колишньої дружини

Англійський суд розлучив Тетяну з Фархадом у грудні 2016 року й присудив їй трохи менше половини їхніх спільних статків. Вона отримала право на 450 млн доларів готівкою, колекцію сучасного мистецтва вартістю майже 150 млн, маєток за 25 млн фунтів у розкішному передмісті Лондона і автомобіль Aston Martin.

Минуло 4 роки, і Тетяна повідомила суду, що одержала лише близько 5 млн, отриманих від продажу сімейного вертольота.

Вона полює за активами колишнього чоловіка по всьому світу: від Росії й Маршаллових островів до Кіпру, Франції та США. У серпні вона програла в Дубаї судовий спір за дев'ятипалубну родинну яхту Luna.

Суд емірату визнав вердикт англійського правосуддя таким, що суперечить законам шаріату і місцевому законодавству.

Фархад, щоправда, ніколи й не приховував, що платити не збирається. На процесі це підтвердили і адвокат його сина, і сам Темур, і оприлюднене його листування з батьком. Там лунають обіцянки залишити жінку без копійки і радше спалити гроші, ніж заплатити їй.

Темур розповів, що за кілька місяців до завершення шлюборозлучного процесу його батько, який зберігав усі гроші в Швейцарії, почав активно виводити активи до юрисдикції, де виконати рішення англійського суду було б неможливо.

Підпис до фото,

Ахмедов заробив гроші на нафтогазовому бізнесі в Сибіру

Фархад Ахмедов намагався надіслати гроші спочатку в Катар, потім в ОАЕ, проте через труднощі був готовий навіть все перевести в Росію. Але в останній момент зупинився на трасті в Ліхтенштейні.

Тетяна та її адвокати переконані, що Фархаду в цьому активно допомагав син.

А як непрямий доказ наводять спроби Темура перешкодити процесу: всупереч вимозі судді він не розкрив всі активи (змовчав про «ролс-ройс» і «мерседеси») і не здав юристам телефони та комп'ютери, на яких могли бути документи, що стосуються справи.

Темур стверджує, що адвокати матері намагаються виставити його перед суддею махінатором і злочинцем, вириваючи його слова з контексту, і що листування та телефони він не здав, оскільки вважав несправедливим ділитися інтимними подробицями свого життя.

Але після того, як до нього прийшли з обшуком і пристрої вилучили силоміць, він розкаявся, заспокоївся і поділився, чим міг.

Темур не заперечує і той факт, що допомагав батьку в організації виведення активів, однак стверджує, що його роль була виключно секретарською. А сама ідея належить батьку і «поважним людям в костюмах», яким він безмежно довіряв.

І нехай він усвідомлював мету операції — заховати гроші від Тетяни — але з огляду на молодість і недосвідченість не лише не був архітектором «схем» виведення грошей, але у свої 20-21 рік навіть не розумів до кінця всіх тонкощів того, що відбувалося за його участі.

Він просто хотів набратися досвіду і виправдати довіру батька як старший син — «так заведено на Сході, в Росії, така у нас культура», пояснив він на суді.

Турбота про сина чи помста дружині?

Поки сотні мільйонів доларів, яхта, картини й літак подружжя Ахмедових їхали якнайдалі від Британії в очікуванні неминучого розподілу майна, десятки мільйонів вирушили зі Швейцарії у зворотному напрямку — до Лондона.

Фархад переказав сину Темуру майже 70 млн доларів протягом року, що передував розлученню. Адвокати його колишньої дружини переконані, що в такий спосіб він ховав гроші від неї.

Підпис до фото,

Неоготика Високого суду Лондона — гідна декорація для сімейної драми

Темур і його юристи називають ці звинувачення сміховинними та нелогічними: навіщо переказувати гроші британському громадянину до Великої Британії, щоб заховати їх від британської громадянки, озброєної рішенням англійського суду?

Вони стверджують, що всі ці перекази — батьківська турбота і спроба поставити на ноги старшого сина, дати йому початковий капітал для трейдингу, яким той збирався займатися.

Батько завжди буд щедрим до дітей, і до розлучення їхня мати не бачила жодного криміналу у розмірах цих витрат. Тетяна визнала на суді, що не заперечувала проти купівлі для 19-річного Темура ультрафешенебельної квартири у Лондоні вартістю 55 млн доларів.

Однак 70 млн, перерахованих Темуру за кілька років, вона вважає не подарунком, а виведенням активів Фархада з метою не платити їй. Грошей цих у Темура немає: він заявив у суді, що втратив їх, торгуючи на фінансовому ринку.

Тетяна Ахмедова синові не вірить. Вона каже, що у суперечках з чоловіком про варіанти мирової угоди син доволі агресивно ставав на бік батька, проте підозри в тому, що він може ще і допомагати йому ховати від неї гроші та активи, з'явилися пізніше завдяки самому Фархаду.

Мільярдер, розсерджений неприємними сюрпризами при переказі грошей зі Швейцарії на Близький Схід, спересердя звільнив свого давнього розпорядника, який знав усі фінансові справи родини, розповів на суді Темур. Той вирушив до Тетяни й виклав їй свою версію подій, а її юристам передав документи.

З цим усім вони й вирушили до суду.

Чим і коли все може завершитись

У Тетяни Ахмедової та її юристів дві мети. Домогтися визнання Темура спільником Фархада, щоб змусити його виплатити матері понад 100 млн доларів, отриманих від батька. І спробувати отримати право звернути стягнення на гроші у люксембурзьких трастах.

Підпис до фото,

Ахмедови йдуть до суду 7 грудня 2020 року

Позиція Фархада між тим залишається незмінною, і судячи зі свідчень Темура, старший син поділяє думку батька у цій суперечці. Обидва вважають Тетяну Ахмедову пішаком у руках юристів.

Фархад називав розлучення спробою англійського суду експропріювати його російський капітал на користь британської скарбниці, адвокатів і компанії, яка фінансує судову справу Тетяни. Темур сказав на суді, що мати судитися з ним насправді не хоче, а позов триває лише з волі спонсорів процесу.

Він стверджує, що його батько неодноразово пропонував Тетяні мирову: 100 млн, маєток під Лондоном і спільне з синами володіння колекцією картин. Але вона відмовилася.

У Тетяни своя версія: їй пропонували бути утриманкою в цьому маєтку — фінансування майбутніх витрат, але жодної копійки з нажитого за роки сімейного життя. Вона каже, що позивалася проти сина з важким серцем, звинувачує в цьому підступність колишнього чоловіка і сподівається відновити відносини з Темуром у майбутньому.

Якщо Темур виграє справу, то шанси отримати присуджені внаслідок розлучення гроші різко зменшаться не лише для колишньої дружини російсько-азербайджанського мільярдера, а й для тих, хто піде до англійського суду, наслідуючи її приклад, — оскільки право в Англії прецедентне.

Якщо ж Темур Ахмедов програє, уникнути виплат за прикладом батька йому буде набагато складніше, оскільки він — британський громадянин і мешкає переважно в Англії й у Франції.

Щоправда, на суді Темур казав, що замислювався про російське громадянство і переїзд до Росії. Особливо у дні чемпіонату світу з футболу, коли він з друзями навідався до Москви. Потім марення минуло, зізнався він. Та й вимога російського консульства здати аналіз крові охолодила: «не люблю, коли мене колють голками у судини», — сказав Темур на суді.

Слухання триватимуть ще тиждень, а на вердикт у подібних справах у судді зазвичай йде кілька місяців. Після чого можлива — і дуже ймовірна — апеляція, яка забере кілька років.

Читайте также:  Главой комитета ААУ по семейным делам назначен Олег Голубничий

Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Адвокат з розлучень в Україні консультує з питань розірвання шлюбу (розлучення) у 2018 році

Як підтвердити розлучення в Україні

Адвокат з сімейних і спадкових справ

 • У Вас схоже питання?
 • Сімейний Адвокат (юрист-Адвокат з розлучень) у Києві знає як Вам допомогти!
 • Зателефонуйте або напишіть нам у Київ:

«Адвокат від А до Я» (Киев) пропонує Вам довірити свої турботи по розірванню шлюбу (розлученню) досвідченим адвокатам з розлучень (з розірвання шлюбу) у Києві. Наші Адвокати спеціалізуються саме на розірванні шлюбу (розлученнях), поділі майна та вирішенні інших спорів, які виникають у сімейних справах.

 1. Також ми надаємо юридичні послуги, від консультацій до супроводження Вашого питання
 2. «від А до Я»,
 3. у галузі спадкового права (Київ, Київська область, Україна).
 4. Сімейні і спадкові справи, – спеціалізація в цих двох галузях права дає нам повне право вважати себе «сімейними адвокатами».

Довірте нам свої турботи!

Нижче ми наводимо відповіді на найбільш часті питання Клієнтів сімейному юристу, Адвокату з розлучень при зверненні щодо розлучення (розірвання шлюбу).

По тексту цієї Консультації Ви побачите посилання також і на інші наші консультації, що стосуються розлучення і поділу майна. Просто перейдіть за посиланням, яке Вас цікавить.

Незважаючи на те, що у всіх ситуації різні, а тому двох однакових справ не буває, є те, що є загальним для цієї категорії справ.

За статистикою від 60 до 75% шлюбів в Україні розпадається вже у перші п’ять років після реєстрації.

При розірванні шлюбу через РАЦС, участь юриста (адвоката), як правило, не потрібна. І неважливо Київ це чи процедура розлучення (розірвання шлюбу) відбувається не в Києві, а у Київській області або взагалі в іншому регіоні України.

Складність або простота процедури розлучення залежать від цілком об’єктивних обставин:

 • наявність або відсутність дітей,
 • вагітність дружини,
 • недавнє (до року) народження дитини,
 • майнові претензії або наявність згоди щодо поділу спільно нажитого майна та інші.
 • На що потрібно звернути увагу, зважившись на розлучення?
 • У яких випадках варто звернутися до сімейного Адвоката (юриста) з розлучень?
 • Відповіді на ці та інші запитання шукайте у цій Консультації.
 • Перелік питань
 1. Якщо з тих чи інших причин Ви вирішили розірвати шлюб (або «по-простому» – «розлучитися»), то буде не зайвим знати як правильно розлучатися: існують різні процедури розлучення.
 2. По-перше, – розлучитися (зареєструвати розірвання шлюбу) можна через РАЦС (це теж «по-простому», так як насправді реєстраціями шлюбів, як і реєстрацією їх розірвання, займаються Відділи реєстрації актів цивільного стану).
 3. По-друге, – розлучитися (розірвати шлюб) можна через суд (у судовому порядку).
 4. І так, по-порядку:
 5. Перелік питань
 • – у Вас з чоловіком/дружиною немає спільних неповнолітніх дітей;
 • – дружина не вагітна;
 • – є взаємна згода на розірвання шлюбу,
 • Також шлюб розривається через РАЦС за заявою одного із подружжя в таких випадках:
 • – якщо другий з подружжя визнаний безвісно відсутнім; – якщо другий з подружжя визнаний недієздатним.
 • Якщо ж:
 • – у Вас з чоловіком є неповнолітні діти;
 • – немає взаємної згоди на розірвання шлюбу,-
 • в цих випадках розірвання шлюбу (розлучення) проводиться за рішенням суду.
 • Розірвання шлюбу (розлучення), навіть через суд, не допускається:
 • – якщо дружина вагітна, – протягом вагітності дружини;
 • – протягом одного року після народження дитини.
 • Ці обмеження не поширюються на випадки, коли один із подружжя діяв протизаконно по відношенню до іншого члена подружжя або дитини.
 • До досягнення дитиною одного року, шлюб може бути розірваний (через суд), також:
 • – в випадку, коли батьківство щодо дитини визнане іншою особою, а також у випадку
 • – виключення, за рішенням суду, інформації про чоловіка як батька дитини з актового запису про народження дитини.
 • Перелік питань
 1. в разі, якщо обоє з подружжя можуть прийти в РАЦС для подачі заяви про розлучення:
 2. – звернутися в ЗАГС (РАГС, Відділ реєстрації актів цивільного стану) за місцем реєстрації (прописки) чоловіка або дружини;
 3. – подати спільну заяву про реєстрацію розірвання шлюбу. Бланк заяви про реєстрацію розірвання шлюбу можна взяти безпосередньо в РАЦС, він затверджений наказом Міністерства юстиції України;
 4. – почекати один місяць, – реєстрація розірвання шлюбу проводиться в призначений день і годину після закінчення одного місяця, якщо заява про розлучення не була відкликана.
 5. При зверненні в РАЦС необхідно при собі мати:

– паспорти громадянина України (або один з таких документів: паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу особи без громадянства, посвідчення на постійне або тимчасове місце проживання або інший документ, який підтверджує законність перебування іноземця або особи без громадянства на території України. Див. п. 3. Правил державної реєстрації Актів громадянського стану в Україні, затв. наказом Міністерства юстиції України №52/5 від 18.10.2000р.) – свідоцтво про реєстрацію шлюбу;

– квитанцію про сплату державного мита.

Перелік питань

1 місяць – орган державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання Заяви про розлучення, якщо Заява не була відкликана.

Перелік питань

державне мито – 8,50 грн (0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), а за реєстрацію розірвання шлюбу з особами, визнаними в установленому порядку безвісно відсутніми або недієздатними, – 0,51 грн. (0,03 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян).

Перелік питань

У разі, якщо один з подружжя НЕ може прийти в РАЦС (ЗАГС) для подачі заяви про розлучення:

– той ж подружжя, хто не може (або не хоче) прийти в РАЦС (ЗАГС) для подачі заяви про розлучення (розірвання шлюбу), повинен заповнити свою частину Заяви про розлучення (Заяви про реєстрацію розірвання шлюбу) і завірити підпис на цій заяві у нотаріуса. Якщо це Київ, – у Києві таку заяву (підпис на заяві) можна завірити у будь-якого нотаріуса.

У разі визнання одного з подружжя безвісно відсутнім або недієздатним, – розірвання шлюбу (розлучення) проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) на підставі заяви другого з подружжя.

Перелік питань

 • – у Вас з чоловіком є спільні неповнолітні діти;
 • – другий із подружжя не бажає розлучатися;
 • – ви обидва не можете з’явитися в РАЦС для реєстрації припинення шлюбу.
 • ПРИ ВЗАЄМНІЙ ЗГОДІ подружжя, розірвати шлюб, у разі наявності неповнолітніх дітей, для розлучення через суд необхідно:
 • подати в суд заяву про розірвання шлюбу (розлучення), до якої додати;
 • – письмовий договір про те, з ким із батьків будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їх життя прийматиме той з батьків, хто проживатиме окремо від дитини, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітини (дітей). Такий договір посвідчується нотаріусом;
 • – оригінал квитанції про оплату судового збору за подання заяви про розлучення (розірвання шлюбу);
 • – копію паспорта позивача;
 • – копію свідоцтва про реєстрацію шлюбу;
 • – копію свідоцтва про народження дітей.

розірвання шлюбу проводиться у судовому порядку.

Розлучення в Україні без згоди одного з подружжя, –

 1. складніша процедура, ніж розірвання шлюбу через РАЦС, для розлучення через суд необхідно:
 2. подати в суд позовну заяву про розірвання шлюбу (розлучення), до якої додати;
 3. – оригінал квитанції про сплату судового збору за подання позовної заяви про розлучення (розірвання шлюбу);
 4. – копію паспорта позивача і відповідача (не обов’язково);
 5. – копію свідоцтва про реєстрацію шлюбу;
 6. – копію свідоцтва про народження дітей.

Вам не обов’язково особисто бути присутнім у суді!

«Адвокат від А до Я» забезпечить проведення процедури розлучення в Україні БЕЗ Вашої участі у суді!

Знижки постійним Клієнтам при поділі майна, вирішенні спорів стосовно дітей, отриманні у судовому порядку дозволу на виїзд дитини за кордон! Детальніше про знижки читайте тут!

 • Позовну заяву про розірвання шлюбу (розлучення) слід подавати в суд за місцем реєстрації місця проживання або перебування відповідача(другого з подружжя).
 • Позови про розірвання шлюбу (розлучення) можуть пред’являтися також:
 • за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти, або якщо він не може за станом здоров’я, або з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.
 • За згодою подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
 • Позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме , пред’являються за місцем знаходження майна відповідача, або за місцем останнього відомого зареєстрованого місця його проживання або перебування, або постійного заняття (роботи).
 • Позови до відповідача, який не має в Україні зареєстрованого місця проживання чи перебування, можуть пред’являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.

Підсудність справ за участю громадян України, якщо обидві сторони проживають за її межами, за клопотанням позивача визначається ухвалою судді Верховного Суду України. У такому ж порядку визначається підсудність справ про розірвання шлюбу (розлучення) між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства, які проживають за межами України.

 1. При розірванні шлюбу через суд, слід враховувати право суду призначати строк для примирення, який, втім, не може бути більше шести місяців.
 2. При розгляді справи у суді, існують і інші особливості, пов’язані з особливостями процедури судочинства:
 3. неявка в судове засідання, в певних випадках, може бути підставою для залишення позовної заяви без розгляду;
 4. неявка в судове засідання відповідача, в певних випадках, може бути підставою для розгляду справи за його відсутності;
 5. рішення суду про розірвання шлюбу (про розлучення) вступає в силу через 10 календарних днів після його винесення, при умові, що в цей строк не буде подана апеляційна скарга.
 • «Адвокат від А до Я» рекомендує: приймайте важливі для Вас рішення тільки з урахуванням порад довіреного юриста,
 • а краще, – Адвоката!
 • Довірте свої турботи
 • «Адвокат від А до Я»!
 • «Адвокат від А до Я» візьметься виконати тільки те доручення Клієнта, яке може виконати чудово і максимально в інтересах Клієнта!
 • Телефони: юрист-Адвокат з розлучень у Києві:
 • +38 (044) 221-71-44 +38 (067) 888-51-52 +38 (095) 888-51-52

Часто у наших Клієнтів виникає питання: з якого моменту шлюб вважається розірваним?

У разі розірвання шлюбу судом, – шлюб припиняється в день набрання законної сили рішенням суду про розірвання шлюбу (розлучення).

Читайте также:  Скасування усиновлення

Важливо! У випадку розірвання шлюбу судом, слід враховувати: якщо розірвання шлюбу судом було здійснено до 27.07.2010 року (з цієї дати набув чинності Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»), розірвання шлюбу, на підставі рішення суду, необхідно реєструвати в органах РАЦСу. Тільки після цього шлюб буде вважатися розірваним.

 1. У випадку розірвання шлюбу органом державної реєстрації актів цивільного стану, – шлюб припиняється в день державної реєстрації розірвання шлюбу (державної реєстрації розлучення).
 2. Також при розлученні через суд можуть виникати і інші особливості, – в залежності від конкретних обставин справи, відносин подружжя, розгулу фантазії того з подружжя, який не бажає розлучається або вважає за свій обов’язок «насолити» другому з подружжя «по повній».
 3. Якщо чоловік або дружина проти розлучення (не дає розлучення) (не бажає розривати шлюб), – потрібно пам’ятати:
 4. Ваше право розірвати шлюб, – законне і не залежить від бажання чи настрою іншого з подружжя;
 5. Ваше право розірвати шлюб може бути тимчасово обмежено та тільки у випадках, прямо передбачених Законом (вагітність і рік після народження дитини).

Орієнтовні терміни розгляду справи про розлучення у суді: – у разі розлучення за взаємною згодою подружжя – від 1 місяця, орієнтовно 1,5 – 2,5 місяці і більше;

– у разі відсутності згоди одного з подружжя на розлучення, ускладненні справи вимогами про стягнення аліментів і т.д., а також активній протидії другого з подружжя, – від 1,5 місяців до півроку.

[ult_buttons btn_title=”Не знайшли відповідь на своє питання? Задайте питання в Блозі! ” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fhelp.advokatservice.kiev.ua%2Fquestions%2Fcategories%2F||target:%20_blank|rel:nofollow” btn_align=”ubtn-center” btn_title_color=”#ffe6a3″ btn_bg_color=”#032848″ btn_anim_effect=”ulta-shrink” btn_bg_color_hover=”#032848″ icon=”none” icon_size=”30″ btn_icon_pos=”ubtn-sep-icon-at-left” btn_border_style=”solid” btn_border_size=”0″ btn_radius=”15″ btn_font_style=”font-weight:bold;” btn_font_size=”desktop:20px;tablet:20px;tablet_portrait:18px;mobile_landscape:18px;mobile:18px;” btn_line_height=”desktop:32px;” css_adv_btn=”.vc_custom_1518876768287{padding-top: 10px !important;padding-bottom: 10px !important;}”]

* у цій Консультації, і всюди, де є твердження про виконання «доручення» Клієнта, «Адвокат від А до Я» має на увазі Доручення, прийняте «Адвокат від А до Я» до виконання на підставі укладеної у письмовій формі Угоди

Топ 3 способи: як продовжити термін перебування в україні іноземцям

 • Наші клієнти часто звертаються до нас з питанням “Що робити, якщо період перебування в Україні закінчується, а нам потрібно залишитися?”
 • Отже … Існує два основних випадки, коли громадянам інших держав необхідно продовжити право на перебування в Україні:
  ● закінчується термін туристичної візи (максимум 90 днів), але людині необхідно залишитися;
 • ● громадянин країни, у якої з Україною безвізовий режим, хоче залишитися більш ніж на 90 днів.

Пропонуємо розглянути кілька основних способів для продовження. З їх допомогою можна вирішити задачу – отримати законні підстави перебувати в країні набагато довше, ніж це було дозволено спочатку.

1. Екстрені випадки, передбачені законом

Можна виділити кілька найпоширеніших причини, які дозволяють іноземцям продовжити термін перебування:
● лікування, вагітність і пологи – підтверджуються медичною довідкою.

Не зловживайте довірою держави! Не варто купувати підроблені медичні документи на сумнівних сайтах, які пропонують їх за 500 грн. Це все обман і підробка. Таких документів за 500 грн. не буває.

Продовження Ви не отримаєте, а ось заборона в’їзду – гарантовано!

● оформлення спадщини – підтверджується заявою про прийняття спадщини.

Якщо оформленням спадщини займаються юристи компанії «Shablin Consulting», питання щодо продовження терміну перебування в Україні вони вирішать за вас. Наші фахівці допоможуть оформити всі необхідні для цього документи.

Переваги: виїжджати за межі України під час оформлення документів не потрібно.

Недоліки:
● всі факти повинні бути належним способом підтверджені;
● наявність приймаючої сторони.

Ця людина повинна підтвердити, що бере на себе всі витрати, пов’язані з перебуванням іноземного громадянина в Україні;
● необхідно підтвердити місце проживання іноземця в Україні.

Власник житла повинен пред’явити до органів державної міграційної служби письмовий дозвіл на проживання в його квартирі (будинку) іноземця.

● в період продовження перебування виїжджати з України забороняється, це загрожує його анулюванням.

2. Оформлення візи Д

Віза D відрізняється від туристичної візи. Вона видається лише при наявності визначених Законом підстав (наявність сім’ї в Україні, відкриття бізнесу, участь у волонтерському проекті та ін.)

У разі, коли таких підстав немає, краще звернутися до юристів компанії «Shablin Consulting», які допоможуть вирішити це питання.

Як це працює:
➔ Припустимо, Ви громадянин Великобританії (можете без візи перебувати в Україні 90 днів). Після закінчення цього терміну Ви повинні покинути Україну і протягом наступних 90 днів Ви не зможете повернутися назад. Що ж робити, якщо за цей час Ви не встигли зробити всі свої справи і Вам необхідно залишитися в Україні?

➔ Ми допоможемо Вам! Юристи компанії «Shablin Consulting», використовуючи підстави (бізнес, шлюб, волонтерство тощо), готують для Вас документи на оформлення візи Д.

➔ Ви виїжджаєте в будь-яку країну, де є консульство / посольство України, і подаєте там документи на оформлення візи Д. Стандартний термін – 10 днів, можна зробити за 1 день (необхідно доплатити).
➔ Після цього, Ви отримуєте візу Д і знову в’їжджаєте в Україну на 90 днів.

➔ Це дозволить Вам практично безперервно перебувати в Україні 180 днів.

Особливості оформлення:
громадяни США, Канади, Ізраїлю та Європейських країн можуть оформити візу Д в найближчому державі, для цього їм не потрібно повертатися в свою країну. Швидше за все процес оформлення візи Д проходить в Естонії, Латвії та Литві, Молдові та Італії. Це займає від 1 до 5 днів.

Переваги:
● легко створити підстави, що дозволяють оформити візу. Цим займається юридична компанія. Все, що від Вас потрібно – тільки скан копія закордонного паспорта;
● іноземні громадяни в період дії візи Д можуть без обмежень виїжджати за межі України;

● можливість в подальшому оформити право на тимчасове проживання на підставі отриманої візи Д.

Недоліки:
● на період оформлення візи іноземець повинен покинути територію України;

● варіант з оформлення візи Д підходить не всім. Законодавством України не передбачено отримання візи типу Д громадянами Росії, Білорусії, Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови, Узбекистану.

3. Подача документів на ПМП і продовження проживання

Цей варіант більше стосується жителів тих країн, які мають тісні зв’язки з Україною (Росії, Білорусії, Азербайджану, Вірменії, Грузії та Молдови). Для громадян цих країн легше підібрати підстави для оформлення ПМЖ.

Як це працює:
1. З’ясовуються підстави для ПМП (наявність близьких родичів в Україні, статусу “Закордонний українець” і т.д.).
2. Юристи компанії готують документи для отримання дозволу на імміграцію.

3. Після того, як документи на оформлення імміграції будуть прийняті міграційною службою, подається заява про продовження терміну перебування в Україні.

Багатьом ця процедура здається складною, але, як показує практика, наші юристи можуть зібрати весь необхідний пакет документів за 1 – 3 дні. Після цього, Ви гарантовано отримаєте можливість залишатися в Україні (не виїжджаючи).

 1. Переваги:
  ● для отримання дозволу на імміграцію і продовження перебування не потрібно виїжджати за межі України;
 2. ● можливість отримання права на постійне проживання в Україні.
 3. Недоліки:
  ● не можна виїжджати з України в період дії продовження;
 4. ● іноземний громадянин повинен мати місце проживання (заява власника квартири / будинку) і гарантії від приймаючої сторони (поручитель).

Продовження перебування в Україні іноземних громадян – складний процес. Сама процедура вимагає знань і досвіду. Довірте це завдання юристам компанії «Shablin Consulting», які як ніхто інший знають всі тонкощі і нюанси міграційного права.

Розлучення і діти | Як розлучитись, якщо є діти: послуги адвоката

 • При наявності у подружжя спільних неповнолітніх дітей шлюборозлучний процес відбувається в суді, а в деяких випадках – в органах РАЦС.
 • Якщо батьки уклали угоду про сплату аліментів та поділ майна, суд засвідчується, що її умови не порушують права неповнолітніх.
 • Якщо подружжя не може вирішити спір добровільно, суддя буде керуватися Сімейним кодексом України і розгляне наступні питання:
 • з ким з батьків буде жити неповнолітня дитина;
 • хто з батьків і в якому розмірі буде сплачувати аліменти на утримання спільної дитини;
 • на вимогу подружжя проводиться поділ спільно нажитого майна, а також вирішуються інші питання, пов’язані з процесом розлучення.

При розірванні шлюбу суд в першу чергу враховує і захищає інтереси дитини.

Як розлучитись, якщо є діти через суд

При наявності дітей розгляд відбувається в суді. Цивільно-процесуальний кодекс України дозволяє позивачу включити в заяву кілька вимог, пов’язаних між собою, тому порядок розірвання сімейних відносин залежить від конкретних обставин.

Згідно із загальним правилом, позов подається за місцем проживання відповідача або за його останньою відомою адресою, якщо позивач не володіє актуальною інформацією.

У таких випадках позивач має право подати заяву за місцем свого проживання:

 • через стан здоров’я позивачеві важко з’явитися в суд за місцем проживання відповідача;
 • разом з позивачем проживає неповнолітній.

При розірванні шлюбу в суді судовий збір в 2021 році складе 908 грн. Якщо в заяві предметів суперечки більше, сума зросте, так як кожне з вимог обкладається окремим розміром судового збору. Наприклад, за вирішення питання про місце проживання дітей необхідно буде додатково заплатити 908 грн.

Документи для розлучення через суд з дітьми

Обов’язковими для подачі позову є такі документи.

 • Заява про розірвання шлюбу.
 • Посвідчення особи позивача або обох з подружжя (якщо жодна зі сторін не заперечує проти розлучення).
 • Підтвердження оплати судового збору (квитанція).
 • Свідоцтво про шлюб.
 • Свідоцтво про народження дитини.

Позовна заява про розірвання шлюбу з дітьми

Необхідно з відповідальністю підійти до складання позову, щоб суд прийняв справу до розгляду. Заява повинна містити в собі наступні частини.

 • Вступну: найменування та місцезнаходження судового органу, відомості про позивача і відповідача (П. І. Б., адреси, способи зв’язку), інформацію про третіх осіб, що беруть участь у справі (при наявності).
 • Змістовну: коротко викладену суть позову, причину розлучення, інші питання, пов’язані з розірванням шлюбу.
 • З формулюванням позовних вимог: розірвати шлюб, вирішити спір про неповнолітніх дітей та інші прохання.
 • Список документів, які додаються до позовної заяви.

При наявності дітей можливо використовувати такі зразки заяв:

 • позовну заяву, коли угоду про дитину і аліменти досягнуто;
 • заяву на розлучення без угоди про дитину і аліменти.

Дані приклади допоможуть при складанні власного позову. У заяві слід уникати емоційних висловлювань. Можна використовувати деякі формулювання для опису власної ситуації. Допускається подача роздрукованих і написаних від руки заяв.

При необхідності можна отримати юридичну консультацію.

Подати на розлучення в суд, якщо є неповнолітні діти

Суд розриває шлюб без з’ясування причин, якщо:

 • подружжя не заперечують проти розлучення;
 • укладено угоду про утримання дітей і їх місце проживання.
Читайте также:  Встановлення факту прийняття спадщини

При незгоді одного боку на розлучення, а також для вирішення спору про дитину і (або) аліменти потрібно надати суду докази своєї позиції.

При судовому розгляді спорів про виховання дітей до участі в справі обов’язково залучаються представники органу опіки та піклування. Фахівці вивчають умови проживання дитини та батька, який бажає його виховувати.

Після закінчення перевірки орган опіки надає суду акт обстеження і виносить незалежний висновок, пов’язаний з даною справою. При цьому враховуються:

 • матеріальне забезпечення дитини і батька, який бажає проживати з ним (санітарно-гігієнічні умови, рівень доходу);
 • психоемоційний стан дитини (радість спілкування з кожним з батьків, близькість контакту, рівень довіри і прихильності).

Розлучення з дітьми

На результат справи впливають показання третіх осіб (вихователів, вчителів, родичів). Суддя ознайомиться з усіма показаннями, так як вони допомагають сформувати об’єктивний погляд на ситуацію. Діти, які досягли десятирічного віку, мають право висловити думку під час судового засідання і сказати, з ким із батьків вони хотіли б проживати.

Розставання батьків – це болісне переживання для дитини, яке може привести до несприятливих наслідків. Щоб мінімізувати психологічні потрясіння, пов’язані з розлученням, подружжю рекомендується знаходити компроміси і вирішувати суперечки в досудовому порядку.

Терміни розлучення з дітьми через суд

Шлюборозлучний процес складається з наступних етапів.

 • Очікування розгляду справи і сам процес.
 • Місяць, тобто 30 днів, які даються на оскарження рішення суду в апеляційному порядку. Якщо за цей час жодна зі сторін не подасть апеляцію, рішення вступить в законну силу.

Якщо у подружжя немає заперечень, розірвання шлюбу відбудеться не раніше, ніж через місяць. Розбіжності з приводу аліментів і дітей можуть збільшити строки розгляду справи. Якщо одна зі сторін не дає згоди на розлучення, суд спробує зберегти шлюб і призначить час для примирення. Процес розлучення може затягнутися до шести місяців.

Суддя також може розглянути питання, пов’язані з розлученням, в окремому порядку, за умови, що це доцільно і не впливає на інші рішення, прийняті у справі.

приклад

У Світлани та Михайла двоє неповнолітніх дітей.

Жінка подала на розлучення, вказавши в позовій вимозі про виплату аліментів і про розподіл квартири, власниками якої були не тільки подружжя, але і брат відповідача.

Так як рішення цієї суперечки зачіпає інтереси третіх осіб, суддя вважав за потрібне виділити майнову суперечку в окремий процес, щоб швидше вирішити питання про сплату аліментів на дітей.

З ким залишається дитина після розлучення

У законодавстві немає вказівок, з ким із колишнього подружжя залишається дитина. Згідно Сімейного кодексу України у обох батьків рівні права і зобов’язання щодо неповнолітніх дітей. Якщо угоду між подружжям не досягнуто, суд прийме рішення про місце проживання дитини.

Кожна справа індивідуальна, і судді необхідно врахувати безліч чинників, щоб винести справедливе рішення і захистити права дитини. При цьому беруться до уваги.

 • Інтереси неповнолітнього (прихильність до матері і батька, сестрів і братів, звичного кола спілкування).
 • Вік неповнолітніх (дошкільнята зазвичай більше потребують материнської турботи).
 • Моральні якості батьків, ступінь налагодженості їх взаємовідносин з дітьми.
 • Можливість мами і тата займатися вихованням дитини (режим праці, сімейний стан тощо).
 • Матеріальні можливості кожного з батьків (зарплата, наявність житла).
 • Стан здоров’я кожного з батьків.

Відповідно до сформованої судової практики, діти частіше залишаються з мамами. Проживання дитини з батьком можливо при настанні деяких обставин.

Матері іноді намагаються перешкоджати батькам бачитися з дітьми навіть при наявності угоди. Дані заходи є порушенням українського законодавства. Чоловік має право подати до суду, щоб встановити графік побачень з дитиною.

Перевага одного з батьків в матеріальному чи соціальному плані не є безумовною підставою для задоволення його прохання забрати дитину.

Приклад

Багаті батьки часто загрожують дружинам відібрати у них дітей у разі розлучення. Вони стверджують, що можуть задовольнити більше матеріальних потреб дитини, ніж мати. Для суду і органів опіки важливіше моральний стан дитини і його прихильність до мами і тата.

Суд може враховувати експертні думки освітян, психологів та інших фахівців, а також призначати проведення досліджень, необхідних для винесення справедливого рішення, що захищає інтереси неповнолітніх.

Чи можуть діти залишитися з батьком після розлучення

У більшості випадків неповнолітні члени сім’ї при розлученні залишаються з мамою. Суд може залишити дитину з батьком, якщо мати:

 • зловживає спиртними напоями або наркотиками, веде аморальний спосіб життя;
 • має психічне захворювання;
 • не приділяє належної уваги дитині: налагоджує особисте життя, постійно залишає дитину вдома без нагляду тощо;
 • здійснює фізичне і психічне насильство над дитиною (побої, ігнорування інтересів неповнолітнього).

Батькові важливо підкріпити аргументи фактами. До них відносяться довідки медичних установ, свідчення родичів і сусідів. Наявність серйозних доказів збільшує шанси батька на те, що дитина буде жити з ним.

Якщо дитина досягла 10 років і хоче жити з батьком, його думка буде врахована судом. Тут важливо реальне дотримання прав і інтересів неповнолітнього, так як батьки можуть дозволяти дітям більше, ніж матері, але це не завжди йде на користь психічному і фізичному здоров’ю дитини.

Приклад

Тринадцятирічний Микола заявив під час засідання, що хотів би жити з батьком. На питання судді чому він прийняв таке рішення, підліток відповів, що тато дозволяє йому грати на комп’ютері до ночі і їсти багато солодощів.

У цій ситуації думка неповнолітнього заснована на тому, що батько його балує. Суд врахує точку зору дитини, але вона не буде основоположною при прийнятті рішення.

Діти можуть залишитися з батьком за добровільної згоди батьків. Законом не передбачено обмежень на цей рахунок, якщо мати і сам дитина не проти такого рішення.

Розлучення з двома, трьома і більше дітьми через суд

Якщо у пари є двоє і більше дітей, процес розлучення буде проходити так само, як і при наявності однієї дитини. Справа може бути розглянута в суді.

При відсутності інших суперечок питання про аліменти на дітей розглядається судом. Якщо всі спільні діти залишилися з одним з батьків, а другий чоловік має стабільний офіційний дохід, він буде платити:

 • 1/3 на утримання двох дітей;
 • 1/2 на утримання трьох і більше дітей;

Найчастіше старші діти (особливо хлопчики) хочуть залишатися з батьками, а дівчатка прив’язані до мам. Поділ дітей при розлученні законом не забороняється. При цьому в першу чергу враховуються інтереси неповнолітніх. Судом приймається до уваги думку дітей, які досягли десяти років.

Досудове мирне врегулювання спору – самий щадний і швидкий спосіб врегулювання спору про місце проживання дітей. Компроміс допоможе уникнути затягування процесу і нанесення психологічної травми неповнолітнім

Розлучення, якщо дитині немає року

Під час вагітності дружини, а також протягом року після народження дитини чоловік не має права ініціювати розірвання шлюбу. При цьому на жінку це обмеження також поширюється: вона не може подати на розлучення, коли вважатиме за потрібне, а лмше коли спільній дитині виповниться один рік.

При розлученні немовлята практично завжди залишаються з матір’ю. До тих пір, поки малюку не виповниться три роки, жінка має право отримувати аліменти не тільки на утримання дитини, але і на себе. Якщо у колишнього чоловіка є стабільний офіційний дохід, на одного малюка буде утримуватися 1/4 його зарплати (якщо подружжя не уклали добровільну угоду з іншими умовами).

Аліменти на утримання колишньої дружини, яка доглядає за дитиною до трьох років, утримуються судом у твердій грошовій сумі або також у частці від заробітку (доходу) платника аліментів, що залежить від матеріального та сімейного стану обох сторін. Навіть якщо жінка працює, а не знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, їй належать виплати, розмір яких встановить суд.

Розлучення при наявності дитини-інваліда

Процедура розлучення батьків при наявності дитини-інваліда практично не відрізняється від стандартної. Основні особливості стосуються виплати аліментів.

Питання про аліменти можна вирішити, уклавши угоду. Якщо мирним шляхом врегулювати спір не вдалося, батько, який проживає з дитиною-інвалідом, може претендувати на такі виплати від колишнього чоловіка:

 • аліменти на утримання неповнолітньої (25% на одну дитину, 33% – на двох,50% – на трьох дітей і більше);
 • аліменти, пов’язані з додатковими витратами на лікування дитини-інваліда. При цьому важливо довести необхідність виплат (довідки, медичні висновки). Суд врахує матеріальне та сімейне становище сторін і винесе справедливе рішення.

Аліменти можуть стягуватися на повнолітніх дітей-інвалідів першої, другої та третьої групи.

При визначенні місця проживання дітей суд вивчає мотиви батьків. Одна зі сторін може переслідувати корисливу мету (отримання пенсії та інших виплат у зв’язку з інвалідністю дитини).

Розірвання шлюбу через РАЦС при наявності неповнолітніх дітей

У таких ситуаціях розлучитися з чоловіком за наявності дітей, які не досягли 18років можна звернувшись в РАЦС:

 • суд визнав одного з подружжя недієздатним;
 • чоловік (дружина) пропав безвісти, і це можливо підтвердити документально.

При цьому розлучення можливе в односторонньому порядку.

Для розлучення ініціатору процесу необхідно заповнити встановлену законом форму заяви. У бланку вказуються паспортні дані заявника. В кінці документа дається інформація про опікуна недієздатного громадянина.

До заяви додається стандартний набір документів:

 • паспорт заявника;
 • свідоцтво про шлюб;
 • квитанцію про оплату держмита.

Додатково надаються копії судових рішень (про зникнення громадянина безвісти або визнання його померлим), що підтверджують право розлучитися в РАЦС при наявності спільних неповнолітніх дітей.

Через місяць необхідно прийти в РАЦС в призначену дату. Шлюб буде розірвано, і службовець державного органу видасть свідоцтво про розірвання шлюбу.

Розлучення, якщо є не спільна дитина

Якщо неповнолітня дитина не є загальним сином подружжя, розлучитися можна в РАЦС за умови, що не було факту усиновлення (удочеріння) вітчимом або мачухою дитини.

приклад

У Світлани є син від першого шлюбу. Вона вийшла заміж за Олексія, малюк жив з ними. Чоловік не всиновлював дитину. Світлана і Олексій вирішили розлучитися з обопільної згоди. Розірвання шлюбу можливо в РАЦСі.

Якщо загальні діти подружжя досягли повноліття, шлюборозлучний процес можливий в РАЦС при відсутності у чоловіка і дружини інших суперечок.

Корисні матеріали сайту rozluchennya.com.ua:

r

 1. Діти при розлученні батьків
 2. Як оформити розлучення, якщо є діти?
 3. Порядок розлучення через суд
 4. Документи для розлучення через суд з дітьми
 5. Зразок позовної заяви
 6. терміни розлучення
 7. З ким залишається дитина після розлучення?
 8. Чи можуть діти залишитися з батьком
 9. Розлучення з двома, трьома і більше дітьми
 10. Розлучення, якщо дитині немає року
 11. Розлучення з дитиною-інвалідом
 12. Розірвання шлюбу через РАГС при наявності дітей

ozluchennya.com.ua

Проверила Даша 31.05.2021г

Ссылка на основную публикацию