Як поскаржитися на суддю? Куди звертатися

Як поскаржитися на суддю? Куди звертатися

Останнім часом вітчизняне правосуддя прийнято називати не російським, а «басманним», назва московського районного суду стало прозивним. На жаль, в нашій країні з «басманним» правосуддям громадяни нічого не можуть вдіяти. Ситуація, при якій звичайна цивільна справа розглядається роками, для нашої країни вважається нормальною. При цьому про шанобливе ставлення суду до громадян мова вже не йде.

За процедурами, перед початком будь-якого засідання суддя ставить запитання учасникам про довіру до суду. При цьому історія навряд чи згадає прецедент, коли відповідь б пішов негативний.

16 стаття ЦПК РФ дає можливість відведення для судді. Основною причиною для відводу можуть служити сумніви учасників процесу з приводу неупередженості судді, або його об`єктивності.

Прикладом такої поведінки можуть бути загублені судом докази вини відповідача (або його невинності), або коли цивільна справа, незважаючи на відведений для його розгляду двомісячний період, тягнеться вже не один рік.

Відео: Незалежність суддів: міф чи реальність

19-я стаття ЦПК РФ зобов`язує мотивувати відвід судді. Тобто варіанти, що комусь «здалося», що суддя не об`єктивний або хтось «підозрює» його у відсутності неупередженості для відводу не підійдуть.

Щоб написати заяву про відвід судді, потрібно як слід подумати і вказати в ньому тільки факти, а не особиста думка чи нічим не підтверджені підозри.

А ще потрібно розуміти, що інший суддя може виявитися не тільки не краще, а навіть гірше.

Виходить, що скаржитися на суддю можна, заявляючи йому ж самому відведення. Після такої заяви суддя зобов`язаний порадитися (ймовірно, сам з собою) і оголосити сторонам вердикт (який може бути і негативним).

Відео: Порушення прав споживача: куди поскаржитися?

Ще один спосіб поскаржитися на суддю — написати заяву в кваліфікаційну колегію. Вища колегія знаходиться в Москві, в кожному суб`єкті РФ є окремі колегії. Але звертатися в них стоїть лише в разі явних грубих порушень з боку судді. Якщо ж суддя просто по-хамськи відноситься до позивача і розглядає його справу третій рік — це не є підставою для звернення до Колегії.

У багатьох судів, особливо в великих містах, є власні офіційні сайти. На кожному сайті є книга відгуків. Фахівці рекомендують саме в цих гостьових книгах і писати про всі неприємності в суді і хамському відношенню. Тим, хто не довіряє Інтернет-листуванні, можна порадити відправитися на прийом до голови суду і пояснити йому всі проблеми при особистому візиті.

Також варто відвідати тематичні форуми (вони останнім часом з`являються в достатній кількості) і почитати про враження інших учасників, про їхні проблеми і способи вирішення.

На жаль, загального державного сайту, на якому б обговорювалися судді країни, поки в мережі не існує.

Але найближчим часом він, напевно, з`явиться, оскільки проблема взаємини пересічних громадян з суддями стала носити просто кричущий характер.

Як поскаржитися на суддю? Куди звертатися

Незважаючи на всі складнощі, людині з розвиненою фантазією не складе особливих труднощів придумати спосіб для відводу конкретного судді. Наприклад, можна залучити громадськість в особі представників ЗМІ.

Якщо, наприклад, у «жертви суддівського свавілля» виявиться знайомий, який працює на місцевому телебаченні, можна організувати невелике журналістське розслідування з репортажем у вечірньому випуску новин. Журналіста можна запросити присутнім на процесі.

Або, наприклад, присвятити статтю в місцевій газеті некомпетентності і хамству місцевих суддів. Один примірник газети можна відправити лист на ім`я голови суду і почекати його реакції.

Звичайно, суд може сприйняти подібну поведінку як спробу тиску, так що журналіст можливо відмовиться від подібної витівки, але спробувати все ж варто.

Взагалі, цивільне судочинство в нашій державі належить до сфери обслуговування, нарівні з комунальними службами, медициною або торгівлею. Якщо грубіянить продавець в магазині або співробітник ЖЕКу, з ними вже звикли боротися, а от суди вважаються «недоторканними» для громадян. Хоча причина такого ставлення до кінця не зрозуміла і не логічна.

Якщо міркувати логічно, то виходить, що всі платники податків утримують суди за рахунок власних доходів, оплачуючи відрахування в бюджет. Зарплата будь-якого судді сплачується з тих же бюджетних коштів. Але ж судді деколи відрізняються від співробітників того ж ЖЕКу тільки мантією, а ведуть вони себе так само, і скандалять так само. А, отже, й іншого ставлення в собі не заслуговують.

Поведінка російських суддів говорить про те, що всі навколишні їх — секретарі, позивачі, відповідачі та інші учасники — це якийсь обслуговуючий персонал, який існує виключно для їх блага. Суддя, який вважає, що справи йдуть саме так, взагалі не компетентний і профнепрігоден.

Звичайно, і Інтернет-форуми, і спеціальні репортажі, і повідомлення в пресі — це непрямі методи впливу на суддів. Але, тим не менш, це краще, ніж нічого. Насправді той же суддя, прочитавши про себе статтю або, поблукавши по просторах Інтернету і наткнувшись на розповідь про його «подвиги», може дещо переглянути своє ставлення до учасників процесів.

На жаль, багатьох громадян в нашій країні більше цікавить не дотримання процесуальних норм, а отримання позитивного рішення суду, і як можна швидше. Так що більшість, отримавши довгоочікуваний документ, тут же забувають і про суддівському хамство, і про некомпетентність.

А ось якщо винесене рішення суду, на думку однієї зі сторін, порушує його права, чинних законів або процесуальні норми, то з таким рішенням слід подавати касаційну скаргу.

Відео: Зарплата — затримка і наслідки для роботодавця # зарплата # праваработніков

Всі, хто хоча б раз у житті стикався з вітчизняним правосуддям, погодяться з тим, що наші суди далекі до ідеалу, а з самим правосуддям в них виникла якась гостра проблема. Російський суд складно назвати справедливим.

Але більшість громадян про це мовчать, сподіваючись, що проблема колись вирішиться сама собою, і російські судді раптом стануть чесними, неупередженими, ввічливими і компетентними.

Але щоб це сталося, про це потрібно говорити, проблему необхідно обговорювати на найвищому рівні, тільки тоді у російського правосуддя є шанс.

Поділитися в соц мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Схожі

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Рада 1: Куди скаржитися на суддю

Основними причинами, які можуть виступати вЯк підставу для відводу судді, відповідно до цивільного кодексу, є родинні стосунки з будь-якої зі сторін процесу, необгрунтовані затримки при розгляді справи, загублені документи або докази і т.п. У зв'язку з зазначеними обставинами ви можете висловити свою недовіру судді.

Відведення складається в письмовому вигляді, зразок його написання вам зобов'язані надати в будь-якому судовому органі. При складанні відведення чітко мотивируйте свою недовіру до судді. У разі якщо ваш відвід не буде прийнятий, напишіть скаргу голові суддів. У разі безрезультатності розглядів на місці, зверніться до районного суду з апеляцією.

Можна вийти на сайт районного суду і відправити скаргу за вказаними там контактам. Ретельно продумайте всі аргументи «за» і «проти», які ви будете вказувати в своїй скарзі. Буде краще, якщо вам допоможе в її складанні кваліфікований адвокат.

Якщо порушення роботи судді носять кричущий характер, а перераховані вище заходи не дають належного дії, ви можете звернутися зі скаргою до вищестоящого начальства — в кваліфікаційну колегію суддів. Вища представництво цієї організації знаходиться в Москві і має свій сайт, за допомогою якого можна відправити скаргу.

Також існують кваліфікаційні колегії суддів різних суб'єктів РФ. У разі якщо суддя виніс незаконне рішення, неправильно застосував або порушив норми процесуального права, подавайте касаційну скаргу до суду касаційної інстанції. У вашому розпорядженні є шість місяців з моменту набрання рішенням суду в дію.

Складається така скарга за певними правилами, зазначеним в 41 чолі цивільно-процесуального кодексу РФ. Майте на увазі, що в інтернеті існують спеціалізовані регіональні ресурси, на яких обговорюються дії того чи іншого судді. Залучення громадськості до неналежної поведінки представника судової влади може виявитися вельми незайвим.

І хоча це лише непрямий вплив, рано чи пізно воно може привести до запуску більш серйозних механізмів, які контролюють роботу суддів. Якщо у вас є можливість запросити компетентного журналіста на судовий процес, можете скористатися даним правом. Як правило, в присутності ЗМІ судді ведуть слухання справи більш коректно, що вам і потрібно.

Якщо ж і в цьому випадку виникнуть будь-які проблеми, у вас на руках опиниться свіжа газетна стаття про поведінку судді, яку можна сміливо відправити голові районного суду як один з доказів вашої правоти. Не бійтеся відстоювати своє право на коректне, справедливе і чесне ставлення до даної справи і його учасникам. Судді повинні стояти на сторожі інтересів суспільства, уважно і терпимо ставитися до людей.

Якщо мировий суддя, який розглядає ваша справа,допускає серйозні порушення, ви маєте повне право його замінити. При подачі скарги на мирового суддю ви повинні керуватися 16 статтею Цивільно-процесуального кодексу РФ.

Як поскаржитися на суддю? Куди звертатися

1

При розгляду справи мировий суддязобов'язаний запитати вас, чи довіряєте ви йому свої інтереси. Однак, навіть якщо ви скажете «ні», це не стане підставою для відводу судді. Подавати скаргу на суддю ви можете тільки в тому випадку, якщо впевнені в тому, що він здійснює досить некоректні дії по відношенню до вас.

Читайте также:  Позовна заява про визначення розміру часток у приватній спільній сумісній власності

2

Відвід повинен бути мотивований, саме тому взаяві повинні бути вказані «залізні» аргументи. При цьому слід мати на увазі те, що новий працівник судової інстанції може бути ще гірше, ніж раніше. Спочатку ви демонструєте відведення самому судді, він повинен винести рішення про те, чи є підстави для цього, або ж ні.

3

Якщо ваш мировий суддя відмовляється дати собівідвід, ви можете звернутися в кваліфікаційну колегію суддів вашого регіону. Однак звернення до дану інстанцію можливо тільки в тому випадку, якщо порушення, допущені вашим суддею, мають досить серйозний характер. При відсутності будь-якої реакції ви маєте право подати скаргу до Вищої кваліфікаційної колегії суддів, яка розташовується в столиці.

4

Буває так, що мировий суддя єпрофесіоналом своєї справи, але грубіянить, як остання торговка на базарі. В цьому випадку ви можете відвідати голови районної судової інстанції, в компетенції якого знаходиться діяльність світового судді. На вашу вимогу проштрафився співробітник судової інстанції отримає офіційне попередження, також його діяльність може бути піддана ретельній перевірці.

5

Є ще один варіант — поскаржитися на суддю впресу. Досить запросити журналіста на слухання вашої справи, якщо той дійсно виявить, що поведінка мирового судді не відповідає існуючому регламенту, він обов'язково напише відповідний репортаж. Після виходу статті дії судді можуть бути піддані перегляду контролюючими органами.

Розірвання шлюбу: які документи потрібні і куди звертатися?

Як поскаржитися на суддю? Куди звертатися

Процедура розірвання шлюбу в Україні викликає масу питань. В основному, людей хвилює, як подати на розлучення, в яких випадках розлучення здійснюється через ЗАГС, а в яких через суд, як ділиться майно, хто визначає, з ким житимуть діти, від чого залежить сума аліментів, і яким чином взагалі ця сума розраховується. Основні питання та нюанси шлюборозлучного процесу розглянемо далі.

Як розлучитися через ЗАГС

Найпростіший спосіб розлучитися – через ЗАГС. Парі потрібно прийти у відділення за місцем прописки (одного з подружжя, не обов’язково, щоб адреси збігалися), пред’явити свої документи, написати заяву про розірвання шлюбу за встановленим зразком.

Співробітник РАГСу запросить пакет наступних документів:

 • ксерокопію паспорта та ідентифікаційного заявника (якщо є, можна додати копії документів чоловіка (дружини), але це необов’язково);
 • ксерокопію і оригінал свідоцтва про шлюб (якщо оригінал у чоловіка (дружини), можна тільки копію);
 • заяву за встановленим зразком (можна заповнити бланк в РАГСі, можна написати від руки вдома).

Відсутність претензій один до одного підтверджує підписана обома заяву.

Говорячи простою мовою, розлучення в ЗАГСі – це або для початкових відносин пари людей, які не змогли ужитися разом, не знайшли спільну мову і просто поспішили з оформленням відносин, або для подружжя, які довго прожили разом, але претензій один до одного і питань по розділу спільного майна не мають.

З моменту подачі заяви, якщо не виникне ніяких додаткових обставин, і якщо подружжя не передумають, через 30 днів шлюб буде розірвано.

Точну дату розлучення (з урахуванням вихідних і свят) уповноважена особа повідомить в день прийому документів на розгляд.

Заявнику (заявникам) залишиться дочекатися призначеного часу, з’явитися в орган реєстрації актів ГС з оригіналами документів, потрапити на прийом до фахівця, який швидко, лише для формальності задавши пару питань, проведе процедуру.

Розірвання шлюбу через РАГС – найпростіший, спокійний для обох сторін спосіб. У матеріальному плані цей варіант також вигідніше. Оплачується лише держмито. Це фіксована сума. Вона з року в рік змінюється, тому в статті вказувати її не будемо.

Важливо. У планах Міністерства юстиції доповнити можливості державних і приватних нотаріусів правом реєструвати-розривати шлюби.

Розлучення онлайн

Дуже зручна процедура, добре, що тепер вона доступна будь-якому громадянину України. Отже, в чому смисл ….

Громадянин на веб-порталі Мін’юсту України в розділі «Звернення в сфері державної реєстрації актів цивільного стану» подає заяву на розірвання шлюбу.

Зверніть увагу. Якщо виникнуть якісь труднощі, питання можна задати тут же на сайті в online-режимі.

Для подачі онлайн-заяви знадобляться паспорта обох боків (для громадян інших країн документи, що засвідчують не тільки особистість, а й законність її перебування в Україні), квитанція про держмито і сама заява.

Якщо все буде оформлено правильно, не більше ніж через 24 години прийде повідомлення про час розірвання шлюбних взаємин. Тоді потрібно буде з’явитися в ЗАГС (РАГС), маючи при собі всі оригінали представлених онлайн документів. Онлайн-режим через ЗАГС прискорює процедуру, але йти в ЗАГС все одно доведеться.

Якщо ж пара помириться і вирішить продовжувати відносини, досить так само онлайн відкликати подану заяву. Це не несе ніяких негативних наслідків.

Зверніть увагу. Але це не означає, що подавати заяву можна кожен місяць (образно кажучи).

Розірвання шлюбу через суд

Якщо розлучитися хоче тільки один чоловік, а другий або відмовляється йти на контакт, або місце розташування його невідомо, доведеться звертатися до суду.

Завантажити Позовну заяву ДО СУДУ про Розірвання шлюбу. Безкоштовно в Word

Процес не швидкий. Кілька місяців займе, навіть якщо сторони будуть вчасно з’являтися на засідання і не стануть порушувати судові приписи. З порушеннями ще довше часу.

До речі, багато юристів навмисно затягують процес. Навіщо? Тактика така. Вони просять суд зобов’язати другу сторону пред’явити якісь довідки, якісь характеристики (наприклад, від сусідів по під’їзду та ін.).

Завжди потрібно уточнювати, наскільки ця вимога обґрунтована, наскільки правомірно, а ще наскільки важливо саме в даній ситуації. Деякі розлучення можуть тривати роками. В цей час ні аліменти, ні грошове утримання не виплачується, майно теж залишається нерозділеним.

В такому випадку краще проконсультуватися в юриста, можна онлайн.

Розірвання шлюбу сім’ї з дітьми

Якщо є неповнолітні діти в родині, крім заяви про розлучення потрібно письмово прописати, з ким будуть вони проживати після розірвання шлюбу. Це може бути договір, складений батьками заздалегідь.

В принципі, якщо нормальні відносини між чоловіком і жінкою, такий договір скласти цілком реально. Документи для розлучення в цьому випадку збираються швидко, адже ніхто не чинить опору. Розділ майна теж відбувається полюбовно, суд просто вислуховує сторони і підтверджує прийняте ними рішення офіційно.

Порада. При наявності дітей юристи рекомендують в судовому рішенні прописати не тільки те, з ким вони будуть проживати після розлучення, але і як будуть бачитися з кожним з батьків.

Наприклад, в судовому рішенні може бути прописано, що тато може безперешкодно і в будь-який час приходити до дитини, а може бути зазначено «один раз в тиждень, не більше двох годин поспіль і в присутності довіреної особи з боку мами дитини».

Винятки з правил

Перед тим як подати заяву на розлучення, потрібно вивчити основні нюанси процедури.

Розлучення неможливий в разі:

 • якщо жінка вагітна;
 • якщо в сім’ї є дитина віком до року.

Але і це правило має винятки. Припустимо, в документах про народження дитини немає відомостей про чоловіка, як про батька, або біологічним батьком (доведено документально) дитині є зовсім інший чоловік. Або ж один із подружжя вчинив протизаконні дії по відношенню до іншого або до дитини …

У цих та інших, передбачених законом випадках, суд може розірвати шлюб навіть після заяви в односторонньому порядку і без присутності другої сторони (звичайно, якщо доказів буде достатньо). Супругу, який не був присутній на засіданні про розлучення, буде надіслано офіційне повідомлення за місцем прописки (тимчасового проживання).

І ще один виняток із правил. Іноді розлучення може бути оформлено, але подружжя не може жити разом на одній території. Тоді суд може встановити режим окремого проживання. Це тимчасовий захід, схожий з випробувальним терміном. Свого роду можливість парі помиритися і відновити колишні стосунки. При цьому:

 • майно, нажите в період роздільного проживання, між подружжям не ділиться;
 • якщо через 10 місяців після початку роздільного проживання народиться дитина, вона вже не буде вважатися спільною;
 • режим окремого проживання не дає право не виконувати обов’язки і права подружжю.

Якщо заходи примирення не посприяли, розлучення відбувається.

Зверніть увагу. Зміна дружиною прізвища після розлучення – її особисте право. Користується вона їм за власним бажанням. У чоловіка позбавити колишню дружину свого прізвища права немає.

Розподіл майна

В основному, саме через цей пункт і починаються тривалі судові тяжби. Все нажите в період спільного шлюбу майно вважається спільним і належить подружжю в рівних частках. Щоб поділити його справедливо, оцінюють приблизну вартість речей і порівну навпіл розподіляють.

Поняття «порівну» і «навпіл» досить відносні. Припустимо, суперечка виникла через диван, який коштує 12000 грн. Він дістається чоловіку, а дружина після розлучення отримає побутову техніку і кухонне приладдя на суму значно більшу.

Якщо рішення обопільне, суд може затвердити його.

Чому «може»? Тому що коли вирішуються питання між подружжям – це одна справа, а якщо в результаті такого поділу порушуються або яким-небудь чином обмежуються права дітей, буде все зовсім інакше.

За логікою, з ким залишаються діти, той більше майна і отримує. Іноді це викликає обурення. Начебто дружина вдома сиділа, чоловік заробляв і в результаті залишився біля розбитого корита.

Не поспішайте робити висновки. Будь-яке майно, куплене або іншим способом придбане в шлюбі, вважається загальним. «Особистим» може бути тільки отримане у спадок або прийняте в дар.

Читайте также:  Значительные сделки в ООО и ОДО: обзор судебной практики

Причому, це має бути підтверджено, бажано, документально.

Під час розлучення майно можна ділити за згодою сторін. Якщо його досягти не вдається, питання вирішуються в суді. Тоді враховується все. Наприклад, пральна машина була придбана в кредит ….

Оформлений кредит на чоловіка, але платежі проводилися з картки подружжя. Тобто це можна підтвердити документально (взявши виписки з банку).

Виходить, що машинка спільна власність, але більше, все-таки, вона належить дружині.

Зверніть увагу. Судовий збір за заявою про розподіл майна становить 1% від вартості, але не менше 768,4 грн. і не більше 5763 грн. Суми можуть змінюватися. Це краще уточнити.

Мало хто знає, але розділ майна можна здійснити в термін до трьох років після оформлення розлучення.

Тобто навіть після розірвання шлюбу, після отримання документів на руки є ймовірність того, що колишній чоловік (дружина) захоче повернутися до питання розділу спільно нажитого майна.

Аліменти

Це питання для більшості сімей стоїть ще гостріше, ніж питання розділу майна. Коротенько розглянемо, як призначаються аліменти.

Звичайно, ідеально укласти усну домовленість між подружжям і завірити її нотаріально. Але якщо прийти до консенсусу не вдається, знову доведеться звертатися до правозахисників.

Факт. Понад 50% розлучених, під опікою яких залишилися діти, не знають про те які їм можуть призначити розмір аліментів, не знають про те, що можуть домогтися допомоги в матеріальному утриманні дитини законним шляхом.

Отже, за законом дитини (дітей) повинні утримувати обидва батьки. Ще під час розлучення в суді можна відразу визначити суми і частоти платежів. Суддя обов’язково запитає, як вирішено це питання. Якщо воно не вирішене, будуть затребувані довідки про доходи і призначено відповідно до вимог закону.

Причому, якщо доходу немає (офіційного), це не означає, що суд звільнить від сплати аліментів. Навпаки, другий варіант частіше обертається ще більшими витратами для відповідача.

Якщо це не було зроблено, можна повернутися до питання пізніше. Щоб призначити аліменти після розлучення потрібно:

До речі, якщо один з подружжя знаходився на утриманні другого в шлюбі або ж втратив працездатність не більше ніж через рік після його розірвання, він теж може подати позов з вимогою призначити зміст собі, а не тільки дитині. Якщо ж працездатність була загублена в результаті протиправних дій в період шлюбу, якщо колишній чоловік (дружина) став інвалідом в результаті таких дій, то такий позов треба подавати тим більше.

Якщо в шлюбі проживали не менше 10 років, а після розлучення до пенсії залишається не більше 5 років та роботи у жінки (чоловіки) гідної немає, то теж є право подати позовну заяву.

Завантажити Позовну заяву ДО СУДУ про стягнення аліментів. Безкоштовно в Word

Нерідкі випадки, коли одна людина в шлюбі перешкоджає розвитку іншої, як особистості, як професіонала, наприклад, зобов’язує займатися домашнім господарством і вихованням дітей. Тоді навіть в працездатному віці є право вимагати утримання після розлучення в судовому порядку.

Якщо розлучення відбувається, коли жінка вагітна, вона має право запросити аліменти на своє утримання, а після появи на світ малюка вони не припиняться, але будуть переглянуті (в більшості випадків в більшу сторону).

Коли дитина залишається з чоловіком, є право на матеріальне забезпечення колишньою дружиною до досягнення малюком трирічного віку. Якщо дитина хвороблива або має особливості розвитку, які не дозволяють батькові вийти на роботу, аліменти можуть бути призначені додатково і на утримання дорослого до досягнення малюком 6-річного віку.

Важливо. Чоловік, який поводив себе негідно у відносинах, який втратив працездатність зі своєї вини, не має права на утримання.

Ось таким чином відбувається розлучення в Україні. Ми розглянули основні випадки, але якщо у вас виникнуть додаткові питання, ви можете задати їх у коментарях до статті.

Скарга на суддю: від попередження до звільнення | Трансперенсі Інтернешнл Україна

Розповідаємо, на які дії суддів і куди можна поскаржитися, хто має на це право, яка процедура подання скарги й до якої відповідальності можуть притягнути суддю.

Порядок притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності визначається Законом України “Про судоустрій і статус суддів”. На які дії судді можна скаржитися?З повним переліком усіх дій суддів, що підлягають оскарженню у законному порядку, можна ознайомитися у ст. 106 згаданого закону. Серед них зокрема:

 • незаконна відмова в доступі до правосуддя або інше істотне порушення норм процесуального права;
 • порушення засад рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом;
 • розголошення суддею таємниці, що охороняється законом;
 • неподання або несвоєчасне подання для оприлюднення декларації;
 • безпідставне затягування або невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи;
 • зазначення в декларації особи завідомо неправдивих відомостей або умисне незазначення відомостей, визначених законодавством;
 • визнання судді винним у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією;
 • встановлення невідповідності рівня життя судді задекларованим доходам;
 • непідтвердження суддею законності джерела походження майна та інші.

Крім того, згідно зі ст. 127 Конституції України, судді не можуть належати до політичних партій та профспілок, брати участь у будь-якій політичній діяльності, мати представницький мандат, обіймати будь-які інші оплачувані посади, виконувати іншу оплачувану роботу, крім наукової, викладацької та творчої. Порушення цього принципу може мати наслідком звільнення судді з посади.

Хто і куди може поскаржитися на незаконні дії судді?Це може зробити будь-яка особа, якщо їй відомо про передбачені ст. 106 Закону порушення, вчинені суддею.

Громадяни здійснюють зазначене право особисто або через адвоката, юридичні особи — через адвоката, органи державної влади та органи місцевого самоврядування — через своїх керівників або представників.

Відповідно до ст. 108 Закону “Про судоустрій і статус суддів”, дисциплінарне провадження щодо судді здійснюють дисциплінарні палати Вищої ради правосуддя. Отже, звертатися зі скаргою щодо дисциплінарного проступку судді необхідно саме до ВРП.

До якої відповідальності можуть притягнути суддю?До суддів може бути застосоване дисциплінарне стягнення у вигляді:

 • попередження;
 • догани — з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом одного місяця;
 • суворої догани — з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді протягом трьох місяців;
 • подання про тимчасове (від одного до шести місяців) відсторонення від здійснення правосуддя — з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації; 
 • подання про переведення судді до суду нижчого рівня;
 • подання про звільнення судді з посади.

Як подати скаргу на суддю?Дисциплінарну скаргу варто подавати у письмовій формі. Вона має бути підписана скаржником із зазначенням дати її підписання. 

Затверджені зразки дисциплінарної скарги можна знайти на офіційному сайті ВРП: https://cutt.ly/FhHB2HQ  

Ще більше про те, як можна поскаржитися на суддю, дізнавайтеся в інструкції: https://cutt.ly/RhHC6zf

Як правильно звертатися до судді в суді?

 • КПК РФ
 • Стаття 257. Регламент судового засідання
 • Учасники судового розгляду, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, звертаються до суду зі словами «Шановний суд», А до судді — «Ваша честь».
 • ЦПК РФ
 • Стаття 158. Порядок в судовому засіданні

Учасники процесу звертаються до суддів зі словами: «Шановний суд!», І свої показання і пояснення вони дають стоячи.

Відступ від цього правила може бути допущено з дозволу головуючого.

Згідно із законом, який прописаний (та й таке є) в Кримінально-Процесуальному Кодекс нашої багатостраждальної земельці є регламент звернення:

Якщо звертаєтеся до судді, але як би маєте на увазі не окремо взятої людини, а суд в загальному, але доводиться говорити з його представником, то звертатися треба так:

Шановний суд

Але якщо ви звертаєтеся саме до людини, який в даний момент виступає в ролі або на посаді судді, то має місце ось таке звернення:

Ваша честь

Але згідно (має місце бути) Цивільно процесуального кодексу, якщо раптом головуючий прийме рішення якось по іншому звертатися до судді, то він вам озвучить це рішення …

А я чула що «товариш Суддя» цілком прийнятне звернення, де то на просторах інтернету читала як пише сам суддя. А зі зверненням Ваша Честь, кажуть, пов'язано багато курйозних випадків, коли людина бачить не одного суддю, а декілька і звертається до них «Ваші Честі»)))) Суд, звичайно, не місце для веселощів, але тут навіть найсерйозніший людина не витримає)

 1. КПК РФ
 2. Стаття 257. Регламент судового засідання
 3. Учасники судового розгляду, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, звертаються до суду зі словами «Шановний суд», А до судді — «Ваша честь».
 4. ЦПК РФ
 5. Стаття 158. Порядок в судовому засіданні

Учасники процесу звертаються до суддів зі словами: «Шановний суд!», І свої показання і пояснення вони дають стоячи. Відступ від цього правила може бути допущено з дозволу головуючого.

При вході суддів всі присутні в залі судового засідання встають.

Всі учасники судового розгляду звертаються до суду, дають показання і роблять заяви стоячи. Відступ від цього правила може бути допущено з дозволу головуючого.

Читайте также:  Расторжение брака или развод: с чего начать

Учасники судового розгляду, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, звертаються до суду зі словами «Шановний суд», А до судді — «Ваша честь».

ЦЕ КПК РФ.

Якщо Ви хочете звернутися до суду в цілому, а не до окремої особи, до судді — то правильно буде сказати «Шановний суд». При зверненні особисто до судді, правильно буде використовувати вираз «Ваша честь». Проте голова суду може вирішити, щоб вживалося інше вираз, тоді він повідомить про це і потрібно буде слідувати цій вказівці.

 • По-перше, звернення повинно нести поважний тон.
 • По-друге, називайте товариша суддю ім'ям «Ваша честь«.
 • Крім цього, можете звернутися до всіх учасників процесу, сказавши «Шановний суд«.
 • Хоч в суді і не був, тільки, по телевізору бачив, рекомендую, поставитися до суду з особливою повагою, щоб потім суддя також поставився і до Вашої долі.

Майже на всьому пострадянському просторі в судах для звернення до судді використовують словосполучення «Ваша честь». Але більш конкретно використовується фраза «Шановний суд!», Оскільки справи завжди розглядаються в складі (прокурори, захисники, адвокати, представники і т.д.) Звичайно, в тому випадку, якщо судовий процес йде російською мовою.

Як і в багатьох країнах світу, і в нашій країні, до судді звертаються «ваша честь». Головне не переплутати і не ляпнути щось на зразок «ваша милість» або «найпочесніший»). На ім'я та по батькові також суддів не називають, так як це в присутності судді вважається фамільярністю. А найкраще, в суд не потрапляти і не мати справу в них взагалі.

У Російській Федерації, як в принципі і в інших країнах вихідців з СРСР до судді прийнято звертатися «Ваша честь». Якщо звернення йде не до судді, а до суду в цілком, то звернення відбувається як «Шановний суд». Все це регламентовано статтями кримінально процесуального кодексу Російської Федерації.

До судді — ваша честь, до суду — шановний суд.

У США до члена верховного суду звертаються словом «суддя», До голови верховного суду звертаються «голова верховного суду». Всім суддям починаючи з федеральних з США присвоюється звання високоповажний.

У Росії, перебуваючи в будівлі суду, Ви повинні звертатися до судді так: «Ваша честь». Якщо ж Ви звертаєтеся до всього суду, потрібно звертатися так: «Шановний суд». Так що це все не «фішки» з ТВ програм і серіалів, це все прописано в статтях КПК України.

Звернення, встановлене процесуальним законодавством, це «Шановний суд» або «Ваша честь». В арбітражних судах звернення «Ваша честь» не застосовується, а тільки звернення «Шановний суд». В СРСР застосовувалося вираз «товариш суддя».

Ваша честь! І ні в якому разі типу там, товариш, пан .. Я так думаю !!

звертатися потрібно так — ваша честь, або ж шановний суд1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Як поскаржитися на суддю, — юрист із Закарпаття / Право — Прозак

Новий Закон «Про судоустрій та статус суддів», який набув чинності 30 вересня 2016 року, гарантує кожному громадянину право на оскарження неналежної поведінки судді. Це може мати наслідком притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

Підставою для відкриття дисциплінарного провадження, яке здійснюють дисциплінарні палати Вищої ради правосуддя (до створення цього органу – Вища рада юстиції), є  звернення зі скаргою щодо дисциплінарного проступку судді (дисциплінарною скаргою).

Поскаржитися на суддю може будь-яка особа: громадяни здійснюють зазначене право особисто або через адвоката, юридичні особи – через адвоката, органи державної влади та органи місцевого самоврядування – через своїх керівників або представників.

14 листопада 2016 року Вища рада юстиції затвердила зразок скарги щодо дисциплінарного проступку судді (дисциплінарної скарги), розробленої відповідно до вимог Закону «Про судоустрій і статус суддів».

Дисциплінарна скарга має містити: 1) інформацію про скаржника; 2) інформацію про суддю (суддів), неналежна поведінка якого (яких) оскаржується; 3) інформацію про судову справу; 4) посилання на одну або декілька підстав дисциплінарної відповідальності судді (суддів) відповідно до частини першої статті 106 Закону; 5) конкретні відомості про наявність у поведінці судді (суддів) ознак дисциплінарного проступку, який може бути підставою дисциплінарної відповідальності; 6) посилання на фактичні дані (свідчення, докази), що підтверджують викладені у дисциплінарній скарзі відомості, та необхідні додатки (за їх наявності).

Стаття 106 Закону «Про судоустрій та статус суддів» передбачає вичерпний перелік з 24 підстав для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності. Перелічувати їх усі у нашому матеріалі немає сенсу. Водночас пересічним громадянам варто знати найбільш типові підстави, у зв’язку з якими можна поскаржитися на суддю:

 • 1) незаконна відмова в доступі до правосуддя (у тому числі незаконна відмова в розгляді по суті позовної заяви, апеляційної, касаційної скарги тощо) або інше істотне порушення норм процесуального права під час здійснення правосуддя;
 • 2) порушення засад гласності і відкритості судового процесу (наприклад, заборона проводити фотозйомку, відео- чи аудіо запис відкритого судового засідання, обмеження права кожного громадянина бути присутнім на відкритому судовому засіданні);
 • 3) порушення засад рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості;
 • 4) безпідставне затягування або невжиття суддею заходів щодо розгляду заяви, скарги чи справи протягом строку, встановленого законом, зволікання з виготовленням вмотивованого судового рішення, несвоєчасне надання суддею копії судового рішення для її внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень;
 • 5) умисне або у зв’язку з очевидною недбалістю допущення суддею, який брав участь в ухваленні судового рішення, порушення прав людини і основоположних свобод;
 • 6) втручання у процес здійснення правосуддя іншими суддями;
 • 7) використання статусу судді з метою незаконного отримання ним або третіми особами матеріальних благ або іншої вигоди, якщо таке правопорушення не містить складу злочину або кримінального проступку;
 • 10) допущення суддею поведінки, що порочить звання судді або підриває авторитет правосуддя, зокрема в питаннях моралі, чесності, непідкупності, відповідності способу життя судді його статусу, дотримання інших норм суддівської етики та стандартів поведінки, які забезпечують суспільну довіру до суду, прояв неповаги до інших суддів, адвокатів, експертів, свідків чи інших учасників судового процесу;
 • 11) допущення суддею недоброчесної поведінки, у тому числі здійснення суддею або членами його сім’ї витрат, що перевищують доходи такого судді та доходи членів його сім’ї; встановлення невідповідності рівня життя судді задекларованим доходам; непідтвердження суддею законності джерела походження майна.
 • Віталій Дацюк, кандидат юридичних наук для ProZak.info

Поскаржитись на домашнє насильство тепер можна онлайн: куди звертатись

У 67 містах України діють 86 спеціалізованих мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства

Фото з відкритих джерел

В Україні цього року побільшало випадків домашнього насильства

В Україні запустили сайт державної «гарячої лінії» 15-47, на якому онлайн можна повідомити про випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Про це повідомила пресслужба Офісу віцепремʼєр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Там зазначили, що завдяки роботі сайту постраждалі від домашнього насильства зможуть в режимі онлайн подати анонімну скаргу про правопорушення, коротко сформувати інформацію про правопорушення для правоохоронних органів, а також відстежити чинний статус і хід розгляду звернення за номером повідомлення в особистому кабінеті.

Крім того, на сайті можна отримати ключову інформацію про проблему домашнього насильства, зокрема щодо алгоритму протидії. Також доступна інтерактивна карта, що дозволяє отримати інформацію про кількість звернень, якi були передані до органів виконавчої влади та кількості наданих консультацій жертвам домашнього насильства.

Зазначимо, урядова «гаряча лінія» 15-47 працює цілодобово. Вона опрацьовує та реєструє звернення щодо торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству щодо дітей або про загрозу вчинення такого насильства.

На «гарячій лінії» надаються безкоштовні конфіденційні інформаційні, психологічні та юридичні консультації.

Куди ще можна звернутися у випадку домашнього насильства:

 • 102 – Національна поліція України;
 • 15-47 – урядова гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства;
 • 116-123 або 0 800 500 335 – «Ла Страда»;
 • 772 або 0 800 500 225 – Національна дитяча гаряча лінія;
 • мобільні бригади Міністерства соціальної політики в регіонах;
 • денні центри UNFPA;
 • @police_helpbot – чат-бот у Telegram від МВС.

На сайті «Розірви коло» ви знайдете інформацію, як розпізнати насильство та захистити себе.

За 2020 рік за домашнє насильство в Україні засудили 921 людину. У 2019-му вироків було вчетверо менше – 225.

Нині в 67 містах України діють 86 спеціалізованих мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства.

За даними Національної соціальної сервісної служби України, за минулий рік органи та установи, що протидіють домашньому насильству, зафіксували понад 211 тисяч звернень щодо насильства в сім'ї. Зокрема, 180 921 звернення надійшло від жінок, понад 27 тисяч – від чоловіків та 2,7 тис. – від дітей.

Як повідомлялося, з початку 2021 року понад 20 тис. киян стали жертвами домашнього насильства та гендерно зумовленого насильства.

За даними МВС цього року в Україні побільшало випадків домашнього насильства.

Ссылка на основную публикацию