Як швидко розлучитися, ящо є діти, якщо немає дітей?

Як показують статистичні дані, кожна третя сім'я, не проживши в шлюбі і трьох років, подає на розлучення. Ті, хто особливо серйозно стурбований питанням про те, як розлучитися з дружиною, якщо є діти, повинні знати, що в даний час вищевказана процедура максимально спрощена.

Як швидко розлучитися, ящо є діти, якщо немає дітей?

Щоб стати вільним від подружніх обов'язків, досить одного лише бажання з боку чоловіка або дружини. Якщо молода сім'я не встигла отримати дітей, то розлучення здійснюється максимально швидко.

Однак багатьох представників сильної статі цікавить питання про те, як розлучитися з дружиною, якщо є діти. З точки зору правознавства тут існують певні нюанси і тонкощі, в яких простим обивателям розібратися часом не під силу, тому їм може знадобитися професійна юридична допомога.

Психологи радять у період шлюборозлучного процесу забути про особисті емоції і проявляти стриманість і спокій.

Розглядаючи питання про те, як розлучитися з дружиною, якщо є діти, важливо пам'ятати наступне: ні в якому разі не повинні бути ущемлені інтереси останніх. Для дитини розлучення батьків — це такий же стрес, як і для дорослих, і він не повинен від цього ніяк постраждати.

Отже, перейдемо до практичної сторони питання. Як розлучитися з дружиною, якщо є діти?

Як швидко розлучитися, ящо є діти, якщо немає дітей?

Юридичний аспект шлюборозлучного процесу

У тому випадку, коли в родині є дитина у віці до одного року, батькові розлучитися суд просто не дозволить. Тільки після того як малюк стане старше, батько може приступити до складання позову про розірвання шлюбу. Причому важливо зазначити, що законодавець зобов'язує здійснювати вищезгадану процедуру виключно в судовому порядку.

Необхідно підкреслити, що позов батькові слід подавати в той суд, де проживає відповідачка.

У деяких випадках розлучитися при наявності дітей можна в судовому органі, розташованому за місцем проживання позивача.

Паралельно з цим суд вирішує питання про аліментних зобов'язаннях: батько, який буде проживати окремо від дитини, буде надавати йому матеріальну підтримку до досягнення нею вісімнадцятирічного віку.

 • Питання про те, хто буде займатися вихованням неповнолітніх дітей, вирішується виключно з урахуванням їх побажань і переваг, на основі моральних якостей тата і мами, а також тієї обставини, хто з них зможе створити кращі умови для життя малюків, та інше.
 • Якщо ви хочете знати, як швидко розлучитися з дружиною, то відповідь одна: це можна здійснити в тому випадку, коли немає дітей.
 • Як швидко розлучитися, ящо є діти, якщо немає дітей?

З ким залишиться дитина після розлучення батьків

Необхідно також відзначити, що в більшості випадків після розлучення дитина залишається жити з матір'ю, якщо, звичайно, вона веде нормальний спосіб життя.

Однак це не означає, що батько не братиме участь в житті дитини, піклуватися про нього і проводити з ним час, оскільки законодавець наділив подружжя рівними правами у вихованні нащадків.

І тут першорядне значення набувають особистісні якості мами і тата, а саме: вміння знайти спільну мову один з одним, створити власним дітям максимально комфортні умови для психофізичного розвитку, навіть незважаючи на той факт, що один з батьків проживає окремо від іншого.

Важкий вибір: як розлучитися, якщо є дитина

Розлучення. Для подружжя це припинення відносин один з одним. А для дитини? Це трагедія, яку він сприймає гостріше, ніж самі батьки.

Як швидко розлучитися, ящо є діти, якщо немає дітей?При розмові про розірвання шлюбу з дитиною,потрібно бути вкрай обережними. Не потрібно говорити, що хто-небудь з батьків поганий, немає. Необхідно вашому малюкові показати в цій ситуації позитивний боку: говорити про те, що з мамою він буде відвідувати басейн, а з татом їздити на море, наприклад. Тобто не перевалювати провину один на одного, а дати йому зрозуміти, що його все так само люблять, і він так само потрібен кожному з батьків. Розставання трохи лякає пару, коли перед ними постає питання про те, як розлучитися, якщо є дитина. Звичайно, якщо в шлюбі дітей не було, вся процедура розлучення зводиться до мінімуму. Тобто пара приходить до органу РАГСу і пише заяву там. Їм видають на руки бланк про розірвання шлюбу. Але якщо в сім'ї є діти, шлюборозлучний процес йде через суд.Як швидко розлучитися, ящо є діти, якщо немає дітей?Як подати на розлучення, якщо є неповнолітня дитина?

При написанні заяви ви повинні вказати, щоперебуваєте в шлюбі з такого-то часу, і у вас є спільна дитина. Якщо ви з чоловіком вирішили, що синок або дочка залишиться з вами або з ним, це теж необхідно буде зазначити в даному документі. При цьому в суді будуть враховуватися побажання дитини.

Його запитають про те, з ким він хоче залишитися, якщо йому виповнилося десять років. Якщо ж хтось з подружжя проти розриву відносин, суддя дасть час на обдумування ситуації. І якщо після закінчення запропонованого часу рішення не змінилося, пару розведуть. В інтересах неповнолітнього підніметься питання про матеріальне утримання дитини.

Щодо грошових виплат можна домовитися мирно або ж подати заяву на аліменти.

Як швидко розлучитися, ящо є діти, якщо немає дітей?Як розлучитися з чоловіком, якщо є діти

Коли дітей в сім'ї кілька, процедура розлученнязалишається тією ж. Можливо, подружжя вирішило розділити сестер і братів. Тоді цей пункт також необхідно прописати в заяві. Суд також враховуватиме думку дітей. Зважувати всі «за» і «проти» такого рішення. Пара не може поділити дітей? Цю функцію на себе візьме суд. Рішення його вже буде остаточним.

Як розлучитися, якщо є дитина, а в свідоцтві про народження батько не вписаний

З таким питанням вам також допоможе ЗАГС, звичайно,якщо у вас немає бажання ділити майно. Але якщо чоловік проти розлучення, тоді йому буде необхідно встановити факт батьківства і отримати відповідне свідоцтво.

І також поборотися за те, щоб дитина залишилася з ним.

Звичайно, перед тим як йти до суду, чоловік і жінка повинні все обговорити без істерик і також запитати свого малюка про це, щоб на засіданні не «виносити сміття з хати».

Як розлучитися, якщо є дитина, а батько чи мати знаходяться в місцях позбавлення волі або визнані безвісно відсутніми?

Це можна зробити як через ЗАГС, так і через суд. Достатньо подати заяву і викласти суть справи. Цей процес розлучення не займе багато часу. До речі, і на аліменти теж можна подати, якщо відповідач сидить у в'язниці.

Як розлучитися, якщо є дитина усиновлена

Процедура розлучення буде в точності такий же, якякби дитина була рідною. Коли відбувається усиновлення, суддя робить упор на те, що батьки будуть нести за цього неповнолітнього повну відповідальність, як біологічні мати і батько. Тобто син або дочка будуть приймачами їх майна, мають право на розвиток і виховання обома батьками.

Шановні батьки, бережіть своїх дітей! Ми самі готуємо ґрунт для того, якими вони виростуть і як будуть до нас ставитися.

Блог психолога: заради дітей — жити разом чи розлучитися?

Олена Савинова

Як швидко розлучитися, ящо є діти, якщо немає дітей? Копирайт изображения UNIAN Image caption Чи варто зберігати шлюб за будь-яку ціну, мотивуючи це піклуванням про дітей?

Доволі часто чую: я б давно пішов, але в нас же діти. Люди продовжують грати щасливе подружжя, думаючи, що дитина ні про що не здогадується. А потім ці діти, заради яких двоє багато років псували один одному життя, несуть тягар вічного боргу, котрий неможливо віддати.

Як вийти з цієї складної, але доволі поширеної ситуації? Або як у неї не потрапляти взагалі?

Чи не змінити мамі чоловіка?

Олена Савинова, психолог

Закінчила КНУ імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Психологія».

Працювала психологом у Київській міській клінічній психоневрологічній лікарні №1 у відділенні кризових станів.

Спеціалізується на психології міжособистісних стосунків, кризових станах.

 • Для початку важливо усвідомити: з дитиною неможливо розлучитися, батьківство — на все життя, незважаючи на те, разом чи окремо ви живете і скільки часу приділяєте спілкуванню.
 • Важливо не змішувати подружні і батьківські стосунки — це дві автономні підсистеми у родині.
 • Те, що відбувається між вами як чоловіком і дружиною, не має стосуватися дітей, бо вони одразу все приймають на свій рахунок, ставлячи собі в провину сімейні негаразди.

Отже, якщо батьки починають радитися з дитиною, розлучитися їм чи ні, або мама скаржиться, який поганий тато, чи ще гірше — запитує, чи не вийти їй заміж за дядю такого-то, дитина, з одного боку, відчуває свою провину за все, що відбувається.

З іншого ж — вплутується у невластиві й незрозумілі дорослі стосунки, у яких їй пропонують стати на позицію одного з батьків, іншого ж визнати «поганим».

Image caption Радитися з дитиною про можливий наступний шлюб — чи не найгірше, що може придумати один з батьків

Насправді ж, у таких ситуаціях дитина просто боїться втратити одного з батьків, кожного з яких любить однаково, бо їй ще важко розділяти подружній і батьківський рівні у відносинах. Тож розмови про подальшу долю шлюбу бажано вести за відсутності дітей.

А якщо вже дійшло до розлучення, пояснити, що розлучаєтесь як чоловік і дружина, а як батьки завжди будете разом. Бо це так насправді і є.

Для нормального розвитку дитині важливо знати, що в неї хороші обоє батьків. Тож, наприклад, коли мати постійно розповідає дочці, що її батько — поганий чоловік, дочка починає дивитися на тата маминими очима.

Змішуючи з маминої «легкої» руки у своїй дитячій свідомості ролі чоловіка і батька, майбутня жінка вирішує, що оскільки тато — поганий чоловік, значить — він і поганий батько. Психологічно вона таким чином позбувається надійного батька.

Ставши дорослими, такі «безбатченки», хай навіть і з повних сімей, у кожному чоловікові підсвідомо шукають для себе батька, що робить їхні подальші стосунки негармонійними.

Жахливий кінець чи безкінечний жах?

Image caption Установка «Якби не ти» вважається найнебезпечнішою для маленької особистості

Міною уповільненої дії можна назвати усі дітоцентровані шлюби. Бо якщо люди одружилися, коли на світ мала з'явитися їхня дитина, чи співіснують, роблячи гарну міну при поганій грі «заради дітей», то виходить, що тільки-но діти виростуть і підуть з дому, їм час розлучатися?

Передчуваючи таку розв'язку, батьки намагаються якомога довше втримати дітей в родині. Наприклад, залякують труднощами самостійного життя, перебільшують важливість близькості до батьків. Мовляв, ніхто тебе не любитиме так, як ми, чужим людям ти не будеш потрібен.

Таким чином формується залежна особистість, яка за перших же труднощів повертатиметься у батьківський дім.

Іноді, якщо це дочка, вона на короткий час може «сходити» заміж, щоб потім повернутися, але вже не самою, а з дитиною. І хоча для порядку новоспечені бабуся з дідусем співчувають дочці, підсвідомо ж радіють, бо й їм тепер є ким займатися, отже їхній шлюб врятовано.

Як бачимо, діти, котрі виросли у дітоорієнтованих родинах, за власну свободу немов би «відкуповуються» від власних батьків вже їхніми дітьми.

Вирішуйте самі, що краще, в тому числі для дітей — зберігши взаємоповагу та психічне здоров'я усіх вчасно розійтися чи жити у неправді задля міфічного родинного спокою

Отже — розлучення дуже болісний процес, але це, так би мовити, та точка, після якої найстрашніше — позаду, з'являється надія на одужання.

Безрадісне ж, але «освячене» нібито високою ідеєю співіснування «заради дітей» — розтягнуте у часі нещастя всіх членів такої спільноти, яке прищеплює ген неблагополуччя навіть наступним поколінням. Бо відбувається воно на тлі взаємної нещирості, мішанини з хибних установок на позірну злагоду, заради якої нехтують справжніми почуттями, а потім і зовсім розучуються чути себе.

У таких зовні нормальних родинах накопичується «внутрішній» борг дітей за пожертвуване їм щастя жити з обома нещасливими батьками.

Установка «Якби не ти» вважається найнебезпечнішою для маленької особистості.

Коли дитина чує або відчуває: «якби не ти, ми би з твоїм батьком давно розлучилися б», вона це розуміє так: якщо її не буде, батькам стане легше. Така самопожертва заради неї формує в дитині деструктивну установку, котра в крайньому разі може призвести навіть до спроби самогубства — щоб батькам було легше.

Тож вирішуйте самі, що краще, в тому числі для дітей — зберігши взаємоповагу та психічне здоров'я усіх вчасно розійтися чи жити у неправді задля міфічного родинного спокою. У будь-якому випадку, дитині буде краще залишитися з тим з батьків, який більше поважає іншого.

Читайте также:  Шлюбний договір у нотаріуса: вартість оформлення

Спочатку ви — подружжя, потім — батьки

Копирайт изображения Getty Image caption Батьківські обов'язки як новий елемент у родинній системі, що з'явився пізніше, мають підпорядковуватися подружнім

Як же треба поводитися, щоб поява в сім'ї дітей не призводила (як зараз, на жаль, часто буває) до руйнування стосунків?

Бажано пам'ятати, що подружжям ви стали раніше, ніж батьками. Батьківські обов'язки як новий елемент у родинній системі, що з'явився пізніше, мають підпорядковуватися подружнім, бути, так би мовити, похідними від них. Тобто любов до дитини у здорових відносинах йде через любов до партнера.

У нас же доволі поширеною є ситуація, коли дружина після появи дитини повністю концентрується на ній, чоловіку ж, який також намагається втрутитися у процес виховання, нерідко говориться, що він робить не те й не так.

Найбільш прийнятною є диспозиція, коли мати й батько кажуть дітям: виростеш — будеш гарною, як мама, або сильним, як тато.

Отже, у мами з дитиною виникає нове спільне «ми», а тато (він же колись — коханий чоловік), відчуваючи власну непотрібність, нерідко пускається берега. Обурена дружина зчиняє ґвалт, забувши, що це вона перша поміняла пріоритети, поставивши на перше місце дитину і витіснивши таким чином із шлюбного простору чоловіка.

 1. До речі, часто так буває в прямому сенсі — малий переміщається до подружнього ліжка, бо так зручніше, та й нерідко залишається там замість тата.
 2. Дитина ж, вийшовши з віку немовляти, починає в такій ситуації усвідомлювати себе, незалежно від статі, у ролі «функціонального» чоловіка, що виявляється й у зневажливому ставленні до справжнього чоловіка мами, свого батька.
 3. Водночас дитина, яка через свій вік є неготовою до невластивої їй ролі, є дезорієнтованою, на неї тисне непотрібний тягар відповідальності на кшталт «я тепер за тата».
 4. Отямлюються всі, коли нарешті «зайвий» тато, він же фактично «відставний» чоловік, оголошує, що йде з родини.

Найбільш прийнятною є диспозиція, коли мати й батько кажуть дітям: виростеш — будеш гарною, як мама, або сильним, як тато. Тобто на перше місце ставлять себе як подружжя, а дітей люблять як продовження одне одного.

Так зберігається взаємна повага. Дитина не вплутується у доросле життя, натомість відчуває за собою міцну опору люблячих батьків.

Як розлучатися в Україні, якщо в сім’ї є дитина до року?

Як швидко розлучитися, ящо є діти, якщо немає дітей?Як розлучатися в Україні, якщо в сім’ї є дитина до року? Сімейне життя може дати тріщину в самий невідповідний для цього момент – відразу після народження дитини. Відсоток розлучень в подібних випадках досить великий, що може бути викликано тим, що дитина стає своєрідною перевіркою на міцність вашої подружньої пари. Адже догляд і виховання дітей – справа нелегка, яка вимагає великих фізичних і емоційних витрат, часу і коштів.

І ось перед тими, хто все-таки не зумів винести цього «випробування», встають актуальні питання, з відповідями на які ми постараємося розібратися нижче.

Чи можна розлучатися в Україні, якщо в сім’ї є маленька дитина?

Звичайно ж можна. Український законодавець займає позицію можливого збереження сім’ї, яка виявляється в наданні декількох термінів для примирення, пояснювальній бесіди з подружжям і т.д.

, але все ж він не обмежує і можливість подружжю розлучитися, якщо їх рішення остаточне.

І діти в цьому випадку не повинні бути аргументом, через який оформити розлучення не представляється можливим.

В Україні реально розлучитися і при наявності дітей у сім’ї, але існують певні обмеження, пов’язані з їх віком, які розкриті нижче.

Важливо! Майте на увазі, що для розлучення при наявності спільних дітей, необхідно писати заяву в суд, а не в ЗАГС (ДРАЦС) (як у випадку з бездітними сім’ями). Якщо у вас є діти, то розвести вам можуть тільки в суді, вирішивши одночасно з питанням про розлучення й інші моменти:

  – Про розділ майна;
  – Про те, з ким буде проживати дитина;
  – Про порядок спілкування з нею того з батьків, хто буде проживати окремо.

Скільки дитині повинно бути років, щоб можна було подавати заяву про розлучення?

Частина 2 статті 110 Сімейного Кодексу України чітко і конкретно відповідає на це питання: розлучатися не можна протягом року після народження дитини.

Тобто як тільки виповнюється дитині один рік, суд повинен прийняти ваше позовну заяву про розлучення.

До цих пір він буде або відмовляти вам у відкритті провадження, або буде зобов’язаний закрити його, якщо помилково воно все-таки було відкрито.

Чи існують винятки із загального правила?

На те воно і правило, щоб мати виняток. У нашому випадку вони теж є. Розірвати шлюб, якщо в сім’ї росте дитина до року, можна, якщо:

  – Якщо одним із подружжя було скоєно злочин щодо іншого з них або дитини (ч.4 ст. 110 СК України);
  – Якщо батьком дитини був визнаний інший чоловік (не чоловік з подружжя) або суд виключив дані про батька дитини з актового запису про народження.

Деякі пояснення цих законодавчих норм можна знайти в Постанові Пленуму Верховного Суду України від 21.12.2007 № 11. Так, наприклад, даний акт у своєму пункті 9 пояснює ч.2 ст.

110 СК України таким чином, що злочин може бути вчинено як чоловіком, так рівним рахунком і дружиною.

Тобто на підставі цієї норми закону може подати на розлучення не тільки дружина (як прийнято вважати), але і чоловік, який постраждав від злочину, вчиненого проти нього.

Якщо прямо тлумачити положення українського законодавства, то виходить, що прямо про вік дитини не йдеться, а мається на увазі саме період довжиною в один рік (але не кількість років дитини).

Верховний Суд України так пояснює цей момент: якщо новонароджений помер, або ж його смерть настала протягом року після народження, то розлучитися можна і до моменту закінчення однорічного періоду, який значиться в Кодексі.

Як бачимо, таке обмеження продиктовано державною політикою, яка спрямована на збереження цілісності сім’ї. Більше того, законодавець у першу чергу турбувався про матеріальної забезпеченості дитини і матері, коли створював цю норму.

Неможливість розлучитися – це своєрідний захист для них і гарантія того, що вони не будуть кинуті напризволяще.

У той же час були передбачені і життєві ситуації, в яких спільне проживання і знаходження в шлюбі здається неможливим навіть при наявності маленької дитини.

«Зроби тихіше»: 7 порад психолога, як перестати кричати на свою дитину

Можеш порахувати, скільки разів на день ти підвищуєш голос на дитину? А коли в сім'ї кілька дітей, крик буває мало не головним інструментом виховання. Чим це небезпечно, як заспокоїтися і навчитися не кричати на дитину? Чи є альтернатива?

Батьки, які замислюються, як не кричати на дитину, насправді розуміють неефективність цього методу виховання. Якщо перший окрик швидко зупиняє небажану поведінку, то при повторенні кілька разів поспіль на гучні зауваження діти часто просто не реагують. Як навчитися не кричати? Почнемо з того, чим небезпечна така батьківська модель виховання дитини.

Чому важливо не кричати на дитину?

Виховання дитини – це створення і підтримка глибокого внутрішнього зв'язку, заснованого на прихильності і взаємній любові. В комфортних відносинах мами і малюка немає місця грубим словами і директивам. Чим небезпечний крик?

 1. У молодшому віці він може налякати дитину, який у відповідь вибухне неконтрольованим голосним плачем.
 2. Гнів батьків малюк сприймає як зраду, кожен такий епізод виховання дитини завдає йому внутрішню травму і може в майбутньому позначитися на відносинах.
 3. У хвилини крику слабшає природна прихильність дитини до близьких. Із сукупності таких моментів складається невпевненість в собі і низька самооцінка. Людина буквально втрачає опору під ногами.
 4. У міру дорослішання підліток буде копіювати поведінку батьків. Спочатку він відповість грубістю, а потім, коли виросте, почне використовувати крик для виховання власної дитини.

Читай також: Спокійна і слухняна дитина: мрія батьків чи привід насторожитися

Як швидко розлучитися, ящо є діти, якщо немає дітей?

Як мамі швидко заспокоїтися і не кричати на дитину?

Всі поради психолога, як перестати кричати на дітей, починаються з дуже важливого елементу: як заспокоїтися мамі. Дійсно, важко зберігати спокій, якщо діти цілий день бавляться, розкидають іграшки і зовсім не хочуть вчитися. Тому перші 2 техніки саме про це:

 1. Зверни увагу, що крик не виникає раптово. Роздратування накопичується у тебе всередині крапля за краплею, щоб вирватися в найнеочікуваніший момент. Вкрай важливо дарувати собі хвилини відпочинку, т. зв. «Обнулення емоцій», коли ти в тиші п'єш каву, читаєш новини, займаєшся собою.
 2. Як заспокоїтися, якщо ти вже зловила себе на думці, що сердишся? Зупинись і глибоко вдихни. Перевірена часом рада психолога, як перестати кричати на дітей: поволі порахувати про себе хоча б до 5 й посміхнутися через силу. М'язи отримають сигнал розслабитися і ти зможеш раціонально проаналізувати ситуацію.

Як навчитися не кричати на дитину?

Скористайся додатковими порадами психолога, як перестати кричати на дітей в критичних випадках:

 • Оцінюй важливість ситуації не прямо зараз, а в більш тривалій перспективі. Так, ця чашка розбилася, але згадаєш ти про неї хоча б через місяць? Багато причин для смутку з такої точки зору здадуться зовсім несуттєвими.
 • Визнавай, що сердишся. Ти маєш право на негативні емоції, тільки висловити їх краще не криком. Психологи рекомендують використовувати для цього т. зв. «Я-висловлювання». Скажи спокійно, але твердо: «Я серджуся, бо вже кілька разів попросила тебе переодягнутися. Мені не подобається така поведінка».
 • Згадай, що малюк ще не виріс. Його бурхливий інтерес до світу, падіння, розкидання іграшок, малювання на стінах і т.д. – природний етап розвитку. Тому ще і ще раз терпляче знайом його з правилами поведінки, поступово привчаючи до порядку і відповідальності.
 • Показуй дитині приклад керування своїми емоціями. Ось як може виглядати фраза, як заспокоїтися: «Це обурливо! Зараз я сяду, прийду до тями, вип'ю води й зрозумію, що робити далі». Тут важливо розуміти, що емоції необхідно не витісняти, а саме управляти ними.
 • Поважай. У будь-якій ситуації зберігай зв'язок з дитиною, уточнюй і приймай до уваги його точку зору, співчувай. Вона має відчувати, що ти завжди на її боці.

Дотримання таких базових принципи виховання дитини допоможе тобі навчитися знаходити альтернативи для крику.

Читай також: «Як справи? Нормально! »: вчимося розмовляти з дітьми відверто

Що робити, якщо дружина не дає дитини після розлучення?

Як швидко розлучитися, ящо є діти, якщо немає дітей?

Коли сімейна пара вирішує розійтися і подає на розлучення, страждають найбільше діти. Якщо вони дорослі, то їм доводиться вибрати, з яким залишитися батьком. У малюків ж думку не питають і залишають з матір’ю. У суді вирішується питання про можливості спілкування батька зі своїми дітьми. Але не завжди колишня дружина дотримується встановлений порядок.

Як батько може бачитися з дитиною?

Як правило, якщо батько дитини не порушував закон, має роботу з постійним заробітком і не веде аморальний спосіб життя, він може проводити з дітьми 50% часу.

При цьому брати участь у їх вихованні, вирішувати разом з матір’ю питання про освіту. Закон діє навіть у тих випадках, коли батьки живуть в різних містах чи країнах.

Колишня дружина не має права забороняти дитині бачитися з батьком, не може сховатися від екс-чоловіка, забравши малюка.

На жаль, не багато жінок бажають після розлучення бачити постійно колишнього чоловіка. А що робити, якщо дружина не дає дитини і забороняє їм бачитися? Це гостре питання виникати став все частіше, тому що дружини вирішуються на нове життя і нового батька для дітей. Однак це завдає психологічну травму чоловікові і дитині.

Вирішити питання полюбовно

Якщо дружина забороняє бачитися з дитиною або обмежує кількість часу, то варто спочатку вирішити питання полюбовно. Потрібно поговорити з жінкою і знайти компроміс. Сваритися з нею не має сенсу — закон завжди на боці матері і хто знає, як вона може вчинити, щоб помститися своєму колишньому чоловікові.

Читайте также:  Як оформити спадщину на будинок (строк позовної давності)

Розмова має полягати у складанні графіка, який буде дотримуватися чоловік і приходити до своєї дитини. Він може забирати малюка з садка або школи, проводити з ним час пару раз в тиждень або брати до себе на вихідні. Це самий оптимальний варіант, який повинен прийти до вподоби обом батькам.

Звернення до суду

Якщо домовитися не виходить і дружина не дає бачити дитину, то можна з цим питанням звернутися до суду. Закон говорить, що батьки не повинні обмежувати права дітей. А щоб цього не було, малюк має право бачитися і з мамою, і з татом. А в даному випадку жінка порушує закон та права дитини.

Однак просто звертатися в суд не має сенсу. Потрібні конкретні докази того, що мати дитини забороняє колишньому чоловікові бачитися з малюком. Це можуть бути записи розмов на диктофон, показання свідків і все, що як-небудь стосується цієї ситуації. Суд розгляне позовну заяву і може в примусовому порядку зобов’язати матір дозволити спілкування батька і дитини.

Головне, робити все по закону. Підтасовувати відомості не варто. Якщо суд це зрозуміє, то про дитину і зовсім можна буде забути.

Інші способи

На що тільки не здатні батьки, щоб спілкуватися з дітьми! Вони чатують школярів по дорозі додому, приходять в дитячий сад і до колишньої тещі, коли малюк знаходиться у неї. Деякі навіть роблять абсолютно аморально — крадуть дітей. Робити цього категорично не можна! Це не тільки незаконно, але й може завдати дитині психологічну травму.

Якщо чоловік хоче забрати дитину, то ніякі способи, крім обопільного рішення з колишньою дружиною, не допоможуть. Тільки вона може дозволити своєму малюкові частіше гуляти з батьком і знаходитися в його товаристві.

Можна відсудити дитину?

Так прийнято в нашій країні, що практично при будь-яких умовах діти залишаються з матір’ю. Це правильно — адже дитина і жінка до кінця життя пов’язані невидимою пуповиною, і розлучати їх не можна. Але в деяких випадках батько може на законних підставах забрати дитину собі і заборонити колишній дружині бачитися з нащадком.

Для того щоб відсудити дитину у дружини, потрібно подати позовну заяву в суд. До нього необхідно додати докази того, що жінка не здатна утримувати малюка.

Позбавлення батьківських прав можливе, лише коли мати залежна від алкоголізму чи наркотиків, веде аморальний спосіб життя, кидає дитину, не забезпечує його, не дає можливість отримати освіту. Наприклад, малюк постійно ходить у брудному одязі, голодний або хворий.

У цьому випадку, щоб захистити права дитини, суд передає права на виховання батькові. І то потрібні незаперечні докази цього.

Багато чоловіків вважають, що якщо вони заробляють більше подружжя, то вона за законом повинна залишитися з ним. Але це не так. І у випадку, коли жінка не працює взагалі (навчається), але живе з батьками, малюк буде з нею. Заробіток не впливає на право виховання дитини.

те, як забрати дитину у дружини, можуть допомогти адвокати. Але і вони безсилі, якщо малюкові добре з матір’ю і він ні в чому не потребує. Можна лише регулярно стежити за жінкою, і у разі виникнення спірної ситуації звернутися в органи опіки для встановлення факту порушення прав дитини. В інших випадках батькові лише залишається задовольнятися зустрічами зі своїм чадом.

Перш ніж намагатися забрати дитину у матері, потрібно добре подумати.

Чи здатний чоловік не тільки забезпечити маляти, але й дати йому ту турботу і ласку, яку він може отримати від матері? Чи отримає дитина повноцінне батьківську увагу і ніжність, а не буде постійно проживати у своєї бабусі, тому що тато на роботі? Тільки мати може дати дітям усе те, що їм так необхідно для повноцінного зростання, особливо це стосується дівчаток. Навряд чи батько зуміє навчити дитину користуватися косметикою і вибирати плаття. Та й плетіння косичок у нього може не вийти. І це не кажучи про домашній їжі, яку чоловік не завжди зможе приготувати самостійно.

Розлучення батьків не повинен сильно травмувати дітей. Їм як і раніше потрібна і мама, і тато. І позбавляти їх цього не потрібно. Якщо ж колишня дружина навмисно не дозволяє зустрічі батька і дитини, то пора звертатися до суду.

Розлучення при наявності неповнолітніх дітей

Розлучення і діти – тема, на жаль, актуальна у всі часи. Будь шлюборозлучний процес – це не тільки стрес і негативні емоції, але і купа відібраних часу і сил. А розлучення при наявності в сім’ї неповнолітніх дітей ще складніше і довше, тому проходить не в РАГСі, а в суді.

Проблема, яку ми будемо розглядати – як розлучитися, якщо є дитина? На жаль, таке питання часто цікавить багатьох громадян нашої країни. Для того щоб зробити це максимально швидко і безболісно, до розірвання шлюбу потрібно підготуватися.

Цього разу ми поговоримо про процес розлучення з дитиною, щоб ви знали, що для цього потрібно зробити, і які перешкоди можуть зустрітися на вашому шляху.

Зміст статті:

 1. Куди подати на розлучення при наявності дітей?
 2. розлучення при наявності неповнолітніх дітей. Кому вони дістаються?
 3. Як подати заяву про розлучення?
 4. Список документів на розлучення за наявності дітей
 5. Угода про утриманні та вихованні дитини
 6. Як довго розглядається справа про розлучення при наявності дітей?
 7. Коли розлучитися не вийде?

Куди подати на розлучення при наявності дітей?

у вас є три варіанти: звернутися із заявою про розлучення в ЗАГС, у світовій суд або подати позов до суду районний. При наявності у вас дитини розлучитися через ЗАГС буде можливо в тому випадку, якщо він не є вашим спільним.

Також ЗАГС розведе вас з чоловіком (дружиною), якщо він буде визнаний недієздатним (знадобляться відповідні довідки), безвісно відсутнім або ж має судимість на три роки і більше.

У будь-якому іншому випадку при наявності дітей розлучення можна отримати тільки через суд.

Світовий суд здійснить ваш розлучення, якщо є загальний неповнолітня дитина, але суперечок щодо нього у вас немає.

Також мировий суддя розгляне вашу справу, якщо позов буде поданий тільки однією особою, і при цьому ціна майна, які сторонам потрібно буде поділити, після розлучення, не перевищуватиме 50 тисяч рублів.

Адміністрація Світового суду прийме вашу заявку і у випадку того, якщо на розлучення через ЗАГС один з подружжя з якихось причин не погоджується.

У районному суді у вас приймуть заяву на розлучення, якщо є неповнолітня дитина, народжена чи усиновлена спільно.

. Розлучення через суд з дітьми здійснюється в тому випадку, якщо подружжю не вдалося домовитися про те, кому дістануться діти, а також про величину аліментів та поділ майна, сума якого перевищує 50000 рублів.

Розлучення при наявності неповнолітніх дітей. Кому вони дістаються?

Дуже часто в пошуковику набирають такі запити: «Скоро розлучення з дружиною, є діти. З ким вони залишаться? »Або« Як розлучитися, якщо є дитина? »Батьки, які вирішили офіційно розлучитися один з одним, часто сперечаються про те, де і з ким житимуть діти після розлучення.

І як ми вже сказали, у разі таких спорів розлучення здійснюється тільки через районний суд. Головне його завдання – дотримати інтереси обох сторін. Для початку суд дає час для примирення подружжя. Зазвичай це один місяць. Але такий може бути тільки в тому випадку, коли один з подружжя не хоче розлучатися.

Якщо ж обидві сторони згодні розійтися, суд нікого не затримує і приймає рішення відразу.

Якщо батьки не прийшли до єдиної думки про те, з ким буде проживати їх спільна дитина, то суперечка вирішує суд, який завжди стоїть на боці дитини. У більшості випадків дитина, яка не досягла 10 років, залишається з матір’ю.

Проте суд може винести рішення і на користь батька, якщо в ході процесу буде встановлено, що мати не в силах створити нормальні умови для життя дитини.

У деяких випадках спору про дітей при розлученні в суд запрошують співробітників органу опіки, які можуть надати суду консультаційну допомогу у вирішенні цього складного питання.

Крім питань про проживання спільних дітей після розлучення, суд розглядає такі справи як розділ спільного майна і встановлення величини аліментів. У випадку, коли подружжя не можуть домовитися про «дільбі» і виплатах (аліменти), рішення приймає суд.

Як подати заяву про розлучення?

Якщо чоловік вирішив подати на розлучення з дружиною, і у них є дитина, то йому доведеться з позовом йти до суду. Якщо ж ініціатором розлучення є жінка, значить, заявку в суд подає вона. Той, хто напише заяву на розлучення, буде позивачем, а друга сторона, відповідно, відповідачем.

Заяву на розлучення позивачем подається завжди за місцем проживання (реєстрації) відповідача. У заяві зазначаються: ініціали та місце проживання позивача, відповідача, дані про дітей (загальних або спільно усиновлених) та їх віці, а також причини, по яких подається позов. Причини можуть бути будь-якими, для них державних шаблонів немає.

Зазвичай в якості причин вказують сімейні проблеми, розбіжності, невірність чоловіка і т.д.

Список документів на розлучення за наявності дітей

У перелік документів входять: свідоцтво (і копія) про укладення шлюбу, про народження дітей до 18 років, а також угоду про дітей, поділ майна, аліменти і доходи (при необхідності). До документів обов’язково має бути додано документ, що підтверджує оплату держмита в розмірі 400 р.

Угоду про зміст і вихованні дитини

Розлучення через суд з дітьми завжди залишає свої негативні відбитки не тільки на долях позивача і відповідача, але і малюка. І щоб захистити його від стресів, при розлученні батькам варто з’ясувати і обговорити всі деталі розлучення і заздалегідь домовитися між собою про подальше вихованні дітей, а також їх утриманні.

Цю домовленість необхідно оформити письмово, а документ про угоду передати суду, щоб надалі не було ніяких казусів. У разі повної згоди між батьками, порядок розлучення з дитиною буде досить простим, і розвести батьків зможе мирний суд.

Якщо ж до єдиного рішення подружня пара не прийде хоча б в одному питанні, то справу передадуть до районного суду, який буде спиратися на законодавчі норми, інтереси і бажання неповнолітніх дітей.

Як довго розглядається справа про розлучення при наявності дітей?

Якщо говорити про час, який піде на шлюборозлучний процес, то варто зазначити, що визначених термінів державою не передбачається. Якщо розлучення здійснюється при обопільній згоді і повної домовленості між подружжям, суд розводить їх протягом місяця.

У будь-яких інших випадках час процесу розірвання шлюбу може затягнутися надовго. Якщо в суд будуть подані додаткові позови, що стосуються порядку спілкування з дітьми після розлучення, а також розділу майна або інших проблем, то судові розгляди можуть тривати місяцями або навіть роками.

Хоча зазвичай розлучення здійснюється в межах 1-2 місяців.

Коли розлучитися не вийде?

Чоловік не може подати заяву на розлучення, якщо його дружина в цей час знаходиться в цікавому положенні (вагітна). Також від чоловіка не приймуть заяву, якщо у них з дружиною є спільна дитина молодше одного року.

Ця заборона дійсний і тоді, коли в сім’ї народжується мертва дитина, або у разі смерті малюка протягом першого року життя.

Але суд не стане затримувати подружжя і дасть дозвіл на розлучення, якщо жінка сама подасть заяву або дасть дружину згоду на розлучення.

Схожі записи:

Сечогінні трави при вагітності

Як швидко розлучитися з чоловіком, якщо є дитина?

В наш час знецінилися міцні сімейні узи, тому один шлюб з трьох закінчується розривом або, як прийнято називати, розлученням. Ще в двадцятому столітті для того, щоб розірвати шлюб, потрібно було або на фактах довести зраду однієї із сторін, або піти в монастир – це вважалося поважною причиною.

У сучасному світі цей процес спростився, і тепер для шлюборозлучних процесів достатньо тільки бажання. Не всім парам вдається зробити все правильно, без скандалу, щоб не нашкодити дитячій психіці. Також є деякі випадки, коли через ЗАГС питання вирішити не виходить, тоді справа доходить до суду.

Читайте также:  Договір дарування або заповіт - що краще та дешевше?

Щоб правильно почати шлюборозлучний процес, потрібно знати нюанси, які будуть стосуватися особисто вашої ситуації. В мережі інтернет представлено безліч зразків різних документів, які використовувалися при розлученнях.

Переглянувши ці документи, ви будете «підковані» в цій області.

Якщо не отримати згоди чоловіка, і питання, швидше за все, буде вирішуватися через суд, то бажано звернутися до юриста, що спеціалізується по шлюборозлучних справах, в Загсі вам не допоможуть вирішити ці питання.

Розлучення – що це?

Якщо шлюб був офіційно оформлений в Рагсі, то його також офіційно необхідно розірвати. Щоб розлучитися, треба бажання тільки однієї сторони. Потрібно отримати документ, на підставі якого можна вважати, що шлюб припинився.

Також шлюб автоматично припиняється, якщо чоловік помер. Бувають ситуації, коли шлюб визнають недійсним.

Як швидко розлучитися?

Якщо обидві сторони хочуть розірвати шлюб, а також не є дітей, то цей процес буде швидким і не доставить незручностей ні одному з подружжя. При односторонньому бажання чоловіка розлучення також неминучий, але друга, не соглашающаяся половина може зробити так, що офіційне розлучення затягнеться. Раніше одного місяця все одно розлучитися не вийде – це в порядку закону.

Рік доведеться почекати, якщо дружина вагітна. Якщо обидві людини згодні без сварок і непорозумінь розлучитися, то шлюборозлучний процес йде в загальному порядку. Навіть якщо дитина померла після пологів або з ним щось сталося на останньому терміні вагітності і народився від неживих, а дружина не погоджується на розлучення, все одно потрібно чекати на цей рік, щоб подати заяву до суду.

Якщо є неповнолітні діти, і без скандалу не обійтися, все одно до суду потрібно звертатися через ЗАГС, щоб отримати свідоцтво про те, що шлюб розірвано на законних підставах.

Раніше місяця, навіть при згоді кожного чоловіка, розлучення не визнається законним. При наявності дитини, коли батьки обопільно вирішили, хто буде виховувати, теж можна розлучитися за місяць в Загсі, хоча і пропонують три місяці на примирення, від чого подружжя часто відмовляються.

Як розлучитися з чоловіком, коли обидва згодні

Набагато легше процедура оформлення розлучення через ЗАГС, ніж звертатися до суду, та і немає чого, тому що є можливість спокійно подати свої заяви і через місяць прийти розлучитися (вимагає присутності обох сторін).

Якщо у чоловіка немає можливості прийти в ЗАГС, але він згоден на розірвання шлюбу, то необхідно оформити у нотаріуса згоду на розлучення. Якщо чоловік, наприклад, перебуває за кордоном, але дав згоду, він може оформити довіреність на адвоката, який буде відповідати за нього.

Якщо чоловік перебуває під слідством у СІЗО, або ж відбуває покарання у в’язниці, заява запевняє начальник.

Через ЗАГС можна розлучитися навіть якщо є діти, у разі, коли одну із сторін:

 • Визнали недієздатною в судовому порядку;
 • Пропала безвісти;
 • Чоловік засуджений на термін більше трьох років.

Які документи треба зібрати, якщо обоє хочуть розлучитися:

 • Заява, яка заповнюється дружиною і чоловіком;
 • Оригінал і копії паспортів та документа, який підтверджує заміжжя;
 • Документ з банку, що підтверджує, що ви сплатили мито.

Як розлучитися з чоловіком при односторонньому згоді через суд?

Якщо немає згоди чоловіка (ухилення від явки в ЗАГС), є діти, які не досягли віку вісімнадцяти років, або майно, доводиться розлучатися в судовому порядку.

У разі, коли немає взаємної згоди, необхідно правильно почати шлюборозлучний процес: зібрати всі необхідні документи, найняти хорошого адвоката. Спори можуть бути різними: розділ майна, про виховання дитини, про аліменти, утримання чоловіка та інше. Такі питання вирішує світовий суддя.

Про порядок оформлення розлучення через суд:

 • Після подачі заяви треба дочекатися, коли прийде відповідь, де буде вказано час і місце розгляду. Відповідь цей прийде на протязі двох тижнів. Якщо він не прийшов, можна зателефонувати в суд і дізнатися причину. Засідання призначають через місяць після подачі заяви.
 • Відповідач може визнати позов, або ж відправити заперечення щодо позову.
 • На першому судовому засіданні суддя з’ясовує, що заяву було складено при односторонньому згодою, або ж хтось один проти розірвання шлюбу.
 • Вам з будь-якого нададуть три місяці, щоб ви примерились.
 • Позивач не відмовився від своїх вимог – через три місяці шлюб буде розірвано.
 • Розлучення визнається законним тільки коли мине один місяць.
 • Як розлучитися якщо є дитина

  Деякі жінки бояться розлучення і кажуть: «Хочу розлучитися з чоловіком, але переживаю, що він у судовому порядку відбере у мене дитину». Так, такі випадки бувають, але світовий суддя підходить до кожної ситуації індивідуально. Тут зрозуміло, що через ЗАГС питання вирішити не вийде.

  Розпочати цей процес необхідно з усвідомлення того, що і чоловік, і дружина мають однакові права на дитину.

  Багато хто думає, що це в порядку речей, коли дитина залишається з мамою тільки тому, що вона його народила.

  Також існує досить стереотипна думка, що якщо у батька стабільний, і навіть більш ніж стабільне фінансове положення, то дитина дістанеться йому, і навпаки, у мами багато грошей – її дитина.

  Суд вимагає обов’язкової присутності дитини (у віці після трьох років), щоб врахувати і його бажання.

  Що може враховуватися в суді при з’ясуванні про дитину:

  • Почати треба з того, що дізнатися, з ким бажає залишитися малюк, чого можуть навіть не знати батьки до суду;
  • Враховується також думка батьків. Часто батько відмовляється від виховання дитини в користь матері. Якщо не досягли згоди, то суд призначає ще одне засідання;
  • Далі – тривалий процес судових розглядів.

  У судовому порядку, коли батьки не можуть досягти згоди, хто буде виховувати дитину (часто буває при односторонньому незгоду на розлучення), призначається людина з органу опіки та піклування, який повинен буде обстежити житлові умови кожного з подружжя.

  Можна справити на органи опіки хороша думка, якщо житло буде відповідати нормам для проживання дитини. Якщо умови не задовольнять представника органів опіки та піклування, то він може віддати свою перевагу іншій стороні. Юристи можуть проконсультувати, які саме житлові умови потрібні для повноцінного виховання дітей і як правильно підійти до цього питання.

  Якщо у жінки є робота, відповідні умови, немає ніяких серйозних захворювань, то, швидше за все, дитина залишиться з нею, так як органи опіки та піклування впевнені в тому, що дитині все-таки краще з матір’ю.

  Але немає жодних гарантій, що дитину залишать з матір’ю, тому і потрібен досвідчений юрист, який підтримає, коли буде вирішуватися в судовому порядку питання про дітей.

  Чи впливає вік дитини на шлюборозлучний процес?

  Що очікувати при зверненні чоловіка в ЗАГС, якщо у вас є дитина, якій, наприклад, чотири місяці, і він не отримує згоди на розлучення? У Рагсі нічим допомогти не зможуть, як написано вище, а суд навіть не прийме документ на подання позову. Але як тільки дитина стане однорічним, у чоловіка є можливість розлучитися і без згоди дружини, але не в Загсі, а в суді (якщо виникають питання про виховання).

  З дитиною до трьох років теж є деякі нюанси. Так як мама має право взяти відпустку по догляду за дитиною, тобто вона буде непрацездатна, всі витрати на неї і дитини доведеться виділяти дружину, чого він навряд чи захоче при його однобічному згодою (без згоди дружини).

  Шлюборозлучний процес, при наявності більш ніж однієї дитини не відрізняється від розлучення з однією дитиною. Хіба що з виплатою аліментів трохи по-іншому.

  Як розлучитися, якщо чоловік відбуває покарання у в’язниці

  Якщо дружина домоглася згоди, то подавати заяву про розлучення необхідно в ЗАГС. Навіть присутності чоловіка не треба, начальник установи може за укладеного підписати документ. Через місяць після подачі заяви шлюб може бути розірваний.

  Без згоди чоловіка можна обійтися, якщо він буде відбувати покарання у в’язниці більше трьох років. Тоді його присутності теж не треба.

  Якщо чоловік, що сидить у в’язниці, має спільне нажите майно і спільних дітей з дружиною, тоді питання буде вирішувати суд. Процес поділу майна і дітей не може обмежувати права людини, який знаходиться у в’язниці.

  Чого чекати від розлучення з іноземцем?

  Є можливість розлучитися з іноземцем (в деяких випадках у судовому порядку) без його присутності, але при цьому зв’язуючись або з самим іноземцем, або з судовими органами держави, громадянином якої він є (частіше при односторонньому згоду на розлучення тільки дружини). Неважливо, чи чоловік у в’язниці, або він просто не хоче зайвий раз перетинати кордон, розлучення буде здійснено відповідно до законодавства Російської Федерації.

  Які складнощі можуть виникнути при розлученні з іноземцем:

  • Для подачі заяви про розлучення в ЗАГС треба обов’язково мати при собі нотаріально завірена згода чоловіка. Без його присутності та за відсутності цього документа (при односторонньому згодою) рекомендується звертатися в суд;
  • Можуть бути проблеми з місцем проведення судового розгляду;
  • Відповідно, процес розлучення з іноземцем без його присутності з цих чинників затягнеться.

  Шлюб з іноземцем автоматично анулюють при:

  • Визнання її померлою;
  • Визнання його недієздатності.
  • Є можливість розлучитися з іноземцем як на території Російської Федерації, так і на території іншої держави, чого бажано не робити, якщо до кінця не вивчили закони про розлучення, які прописані в їх законодавстві.
  • Приміром, Німеччина, де за згодою обох сторін розводять з іноземцем тільки через рік після того, як подружжя почали жити окремо, а при односторонньому згодою цей термін збільшується до трьох років.
  • При обопільній згоді, без присутності чоловіка іноземця та при відсутності дітей потрібні такі документи:
  • Нотаріально завірену згоду на розлучення, підписану іноземцем;
  • Паспорт дружини, нотаріально завірена копія паспорта чоловіка;
  • Свідоцтво про укладення шлюбу.

  Оформлення розлучення з іноземним громадянином в суді

  До суду звертаються подружжя в наступних випадках:

  • Незгода на розірвання шлюбу однієї із сторін;
  • Спори про майно;
  • Наявність спільних дітей, які ще не досягли вісімнадцяти років.

  Також є так званий арбітр. Це людина, до якої можна звернутися у випадку, якщо чоловіком іноземцем не надано письмову згоду на розлучення, і суд буде проходити без його присутності.

  Звертаються до арбітра і в тому разі, коли шлюб був розірваний на території іноземної держави. Дружина надає нотаріально завірену копію відповідного документа, після чого незалежний арбітр виносить вердикт.

  Є ще варіант — відправити позов за місцем знаходження майна іноземця. У цьому випадку вкажіть, що не поінформовані про те, де живе чоловік. Відповідно, ця невідомість ускладнює виїзд до чоловіка.

  У цьому випадку необхідно повідомити відповідача. Наші суди часто перекладають цю відповідальність на суди іноземної держави.

  Справа може розглядатися і без присутності чоловіка, але в цьому випадку йому треба буде надати суду клопотання, в якому прохання про розгляд справи без його участі.

  Хочу розлучитися з іноземним громадянином, але боюся, що він забере нашого дитину з собою?

  В цьому випадку є два суперечливі положення:

  • Виходячи їх слів конвенції ООН, дитина має практично у всіх випадках залишатися з матір’ю. Батько може отримати право на виховання дитини лише в тих випадках, коли у матері наркотична залежність, сильні психічні розлади, або ж вона звинувачується в розбещенні малолітніх;
  • З іншого боку, законодавство Російської Федерації встановлює рівноцінні права обох батьків на дитину. Якщо жінка буде відмовляти у спілкуванні батька і дитини, то чоловік може звернутися з позовом до суду.

  Щоб уникнути усіляких неприємних моментів, рекомендується до укладення шлюбу скласти шлюбний договір. Шлюбний договір укладається і після народження дитини, але в цьому випадку він повинен бути нотаріально засвідчений за місцем народження малюка. Необхідно в ньому прописати, з ким залишиться дитина, залишивши посилання на міжнародні закони.

  Звичайно, не хочеться заздалегідь розставляти умови, при яких буде відбуватися розлучення, але в цивілізованих країнах вже давно користуються такою практикою. У більшості випадків це допоможе швидше розібратися з проблемою, без тиску на дитину.

  Ссылка на основную публикацию