Як скласти заяву на розлучення

Коли подружні стосунки не склалися, приймається рішення їх розірвати. Це може бути зроблено через РАЦС (якщо немає спільних неповнолітніх дітей і обоє з подружжя згодні розлучитися).

Або через суд, коли в шлюбі нажиті діти, немає можливості прибути до органу РАЦС або розлучатися бажає один з подружжя.

для правильного і швидкого оформлення розірвання шлюбу зручно мати під рукою зразок заяви на розлучення.

Зразок заяви про розлучення через РАЦС

Розлучатися в РАЦСі ст. 106 Сімейного кодексу України (СКУ) дозволяє подружжю, які:

 • спільно заявляють, що мають намір припинити відносини (в ст. 107 вказані підстави, коли позовну заяву про розірвання шлюбу може подавати один з подружжя);
 • не виховують дітей, що не досягли 18-річного віку.

Якщо ці умови виконані, то позовну заяву на розлучення в РАЦС можна подати двома способами:

 • Традиційним. Для цього потрібно обом з подружжя, особисто звернутися до відповідної установи, яка знаходиться за місцем реєстрації (прописки) подружжя або одного з них.
 • Онлайн, на порталі https://dracs.minjust.gov.ua/.Це потребує проходження процедури первинної реєстрації на сайті. Після чого вибираєте той зразок заяви про розірвання шлюбу, який потрібно у вашій ситуації.

При виборі варіанту подачі позовної заяви онлайн без відвідування установи РАЦСу все одно не обійтися. Завершення процедури розірвання шлюбу пропонується провести тільки тут. Оформляєте через РАЦС, візьміть для заяви на розлучення зразок, який відповідає усталеним у вас обставинам.

При поданні позовної заяви в РАЦС щодо розірвання шлюбу від подружжя не вимагають вказувати, з яких причин вони вирішили розірвати існуючі відносини. Не стануть домагатися від них і усних пояснень. Співробітник РАЦСу зобов'язаний упевнитися в наявності переліку обов'язкових документів:

 • паспортів;
 • свідоцтва, що підтверджує реєстрацію шлюбу;
 • заяви на бланку;
 • квитанції, яка показує, що держмито сплачено.

Закон надає подружжю, які заповнили зразок заяви про розірвання шлюбу та подали її, 30 днів на примирення. Співробітник РАЦСу призначить час, коли подружній парі потрібно прибути, щоб завершити процедуру розлучення.

Як скласти позовну заяву на розлучення (зразок)

Процедура розлучення шлюбу в суді значно складніша, ніж у випадку, коли розлучаються через РАЦС. Адже в цьому випадку необхідно захистити не тільки майнові права подружжя, а й подбати про долю дітей, забезпечити їх інтереси.

Якщо розірвати шлюб передбачається через суд, то потрібно правильно вибрати зразок заяви на розлучення .У ч.1 ст.

109 СКУ вказані підстави, що дозволяють дружинам, які вирішили розлучитися, подавати спільну позовну заяву. Кожен із подружжя також має право пред'явити позов, згідно ч. 1 ст.110 СКУ.

Якщо ними не виховуються неповнолітні діти, то використовують слідуючий зразок заяви про розлучення:

Як скласти заяву на розлучення Як скласти заяву на розлучення Як скласти заяву на розлучення

У будь-якому випадку суддя, який розглядає позовну заяву про розірвання шлюбу, має право відповідно до ст. 11 СКУ надати подружжю час на те, щоб вони ще раз обговорили ситуацію, що склалася і постаралися досягти примирення, зберегти шлюб. Суддею, як того вимагає норма, зафіксована в ч. 1 ст. 112 СКУ, з'ясовується:

 • чому був поданий позов;
 • як складаються подружні стосунки;
 • чи є в родині малолітні діти.

Зразок заяви про розлучення якщо є неповнолітні діти

Заявник, який виховує неповнолітню дитину, користується при поданні таким зразком заяви на розірвання шлюбу:

Як скласти заяву на розлучення Як скласти заяву на розлучення Як скласти заяву на розлучення

Зразок заяви на розлучення до суду за відсутності одного з учасників

При неможливості бути присутнім на засіданнях суду, який буде розглядати позов про розлучення, подається наступний зразок заяви про розгляд справи без участі сторони:

Як скласти заяву на розлучення

Розлучатися через суд не складно, виникають нюанси, але розібратися в них під силу і вам. Тому на етапі складання і подання позовної заяви на розлучення варто скористатися послугами кваліфікованого онлайн сервісу або фахівця в області сімейного права. Звертайтесь, складемо якісну позовну заяву для розлучення.

Перший крок до нового життя

Послугу надає Адвокатське бюро

Отримайте документи онлайн зі знижкою 50% за 499 грн 1000 грн

Подайте до суду Укрпоштою

Згода партнера необов’язкова

Як правильно подати на розлучення – порядок подання заяви про розірвання шлюбу в суд або ЗАГС

Якщо в сімейному житті немає порядку, світова більше неможлива, то є два шляхи: миритися або розлучатися. Коли люди розуміють, що більше немає сил бути разом, їх чекає суд. Головна дилема, як подати документи на розлучення продуктивно, без світової?

Шлюборозлучний процес

При виборі вийти з шлюбу, люди повинні підійти до такої непростої задачі правильно, виважено. Процедура розлучення неприємна, складно розривати відносини і при одноосібному бажання.

Щоб чоловікові знайти довгоочікувану свободу, потрібно судовий розгляд і справедливий вердикт на одному зі слухань.

Якщо ж майнових спорів і суперечок немає, діти вже дорослі або зовсім не встигли народитися, потрібно відвідати органи ЗАГС для швидкого вирішення даного питання адміністративного цілком компромісних умовах світової.

Розлучення через суд

З судовими позовами та клопотаннями дуже проблемно розлучатися, набагато простіше двічі відвідати органи РАЦС. Розірвання шлюбу через суд – душевно важкий, напружений і тривалий процес, який вимагає не тільки обопільного бажання подружньої пари назавжди розлучитися, але і пред’явлення до розгляду справедливим суддею ряду довідок з сімейного життя.

Першим ділом потрібно правильно написати до суду письмове звернення з побажанням розірвати з дружиною (чоловіком) узи шлюбу. Тут мова йде про правову організації за пропискою подружжя-відповідача. Позивачу належить правильно заповнити стандартну форму. На спеціальному бланку потрібно вказати наступну інформацію в певній послідовності. Це:

 • місце, дата дня одруження;
 • аргументи свого бажання розлучитися;
 • присутність малих діток, наявність майна;
 • основні вимоги та побажання до супротивній стороні;
 • інформація майбутнього забезпечення діток.

Розірвання шлюбу через ЗАГС

Якщо у екс-подружжя немає претензій і спільних дітей на виховання, то похід до судді можна відкласти на невизначений час. Позивачу і відповідачу належить процедура розлучення через РАГС, через 30 діб документ про розпад шлюбу видається на руки вже офіційно, вступить в правове поле. Щоб уникнути довгих розглядів, доцільно дотримання таких обов’язкових умов:

 • взаємне і безперешкодне бажання, згода подружжя розлучитися;
 • відсутність маленьких діток і претензій до майнового розділу;
 • явка в органи РАГСУ з паспортними даними і шлюбним документом.

Як скласти заяву на розлучення

Що потрібно для розлучення

По суті, знадобиться бажання і прагнення почати самостійне життя, залишити другу половину лише в неприємних спогадах. Це формально, а фактично потрібно надати, крім правильно заповненого зразка, ряд обов’язкових довідок на розгляд.

Мова йде про копіях, які доцільно заздалегідь нотаріально завірити. При питанні, що потрібно, щоб подати на розлучення, у відповідної інстанції все розкажуть – не кожен день доводиться розлучатися, тут треба приймати відповідальне рішення.

Як подати на розлучення, якщо є неповнолітні діти

Якщо екс-подружжям виховується підліток до 18 років, то батькам дозволено розлучитися тільки по суду. У Рагсі документи все одно не візьмуть, навіть якщо по вихованню підростаючого покоління претензії зовсім відсутні, і папір складена правильно.

Перед тим як подати на розлучення, якщо є дитина, варто проконсультуватися з сімейним адвокатом або платним юристом, заручитися його підтримкою, грамотно скласти позов. Тільки тоді можна розраховувати на благополучне розв’язку розпочатого провадження.

Як подати на розлучення в односторонньому порядку

Якщо в парі чоловік або дружина виступає проти розвалу сім’ї, то у другого з’являються певні проблеми, не виключено зволікання.

Однак не варто сильно переживати з цього приводу, оскільки стандартна процедура шлюборозлучного процесу може проводитися і в односторонньому порядку.

Розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя – нормальне явище, тільки обов’язкові документи позивач оформляє самостійно, при цьому правильно викладає думки на бланку. Це дуже важливо, щоб проблеми по відношенню до підростаючим дітям і майна було вирішено на його користь.

Як подати заяву на розлучення

Після оформлення бланка необхідно зробити копію шлюбного свідоцтва та інших спільних документів, запевнити попередньо у нотаріуса.

Потім потрібно правильно подати повний комплект в реєстратуру (канцелярії) суду, де після перевірки отриманих даних буде виданий вхідний номер. Це означає, що позивачу вдалося правильно подати заяву на розлучення.

Залишається тільки чекати отримання сповіщення для явки на попереднє і наступні засідання. Нічого складного, але правильно буде попередньо ознайомитися з положеннями Сімейного Кодексу.

Як скласти заяву на розлучення

В якій РАЦСУ подавати заяву про розлучення

Скласти папір за наданим зразком не складе особливої складності. Питання може виникнути в іншому: куди подавати заяву на розлучення через ЗАГС? Варіантів два – за прописку чоловіка або дружини. Адреса одного з них відомий, оскільки в цей ЗАГС в свій час було направлено заяву про бажання узаконити свої стосунки. Також доведеться сплатити держмито за розпад сім’ї.

Подати на розлучення онлайн

Щоб значно скоротити час на паперовій тяганині, але вирішити, як правильно подати на розлучення, можна скористатися допомогою Всесвітньої павутини. Якщо в інтернеті зайти на персональний сайт держпослуг і правильно оформити заявку, не виключено, що шлюборозлучний процес помітно прискориться. Такий мобільний сервіс є в кожному місті, функціонує в режимі онлайн.

Читайте также:  Дтп відбулося внаслідок порушення правил дорожнього руху потерпілим, який отримав тілесні ушкодження, то обвинувачений підлягає виправданню

Першим ділом потрібно зареєструватися на сайті, а потім подати заявку. Для цього необхідно надати дані паспортів двох учасників, СНІЛС, документ про шлюб, додатково надіслати копії зазначених документів. Заяву на розлучення онлайн вивчається в штатному порядку, головне – встановити спосіб повідомлення для позивача. Це може бути повідомлення на мобільний телефон або електронну адресу.

Заяву на розлучення через суд

Закон говорить: позов може направити один чоловік в суд за пропискою подружжя-відповідача. Бланк заяви на розлучення дозволено отримати особисто в руки в канцелярії або правильно заповнити в режимі онлайн.

Обов’язкова умова в обох випадках – отримати вхідний номер, після чого можна контролювати процес судового розгляду. Перелік необхідних документів оновлюється, так що потрібно уважно вивчати довідкову інформацію.

Куди подавати заяву на розлучення

Якщо розвал сімейного життя неминучий, позивач повинен звернутися в ЗАГС або районний суд за пропискою подружжя-відповідача.

Якщо друга половина має иногороднюю прописку, позовну заяву не забороняється подати в суд свого району. Існують і інші причини, чому заводиться адміністративна справа розглядається по району позивача.

З питанням, куди подати заяву на розлучення, краще звернутися до практикуючого юриста, самостійно заглянути в простори інтернету.

Як скласти заяву на розлучення

Документи для розлучення в Загсі

Подати заяву в такому разі простіше простого, а при собі обоє зобов’язані мати внутрішній паспорт і шлюбний документ. Це відповідь на питання про те, які документи потрібні при розлученні.

Оригінали вилучаються, а через 30 календарних днів вже розведені люди отримують на руки новий документ з печатками, який попередньо проходить реєстрацію в базі даних.

В односторонньому порядку необхідна процедура не проводиться навіть при відсутності спільної дитини, майна. Правильно буде прямувати до судді.

Які документи потрібні для розлучення через суд

Заповненого за зразком бланка зовсім недостатньо, щоб якомога швидше закрутитися з шлюборозлучним процесом.

Додатково суддя вимагає надати повний пакет документів, що розкриває сутність сім’ї як соціальної осередку суспільства. Це стандартний перелік, який включений в порядок подання позовної прохання.

Якщо знадобилися відомості про те, які документи для розлучення через суд потрібні, список представлений нижче:

 • заяву за зразком;
 • паспорта цивільні чоловіка, дружини;
 • шлюбний документ;
 • свідоцтва про народження усиновлених або народжених у шлюбі дітей;
 • документи на право власності майном;
 • інші довідки за волевиявленням судді.

Порядок розірвання шлюбу

Оформлення довідок та заяв – це лише початок тривалого шляху до свободи. Позивач хоче зробити все необхідне, щоб прискорити отримання результату, але закон може гальмувати весь процес. Цікавлячись про те, як відбувається розлучення, важливо розуміти, що в Рагсі все набагато швидше, ніж стомлююче з’ясування відносин у судовому порядку. Хоча для кожної сім’ї є свої нюанси.

Як скласти заяву на розлучення

Терміни розлучення через ЗАГС

Перед тим як оформити розлучення, екс-подружжя запитують про те, як скоро вони отримають відповідний документ. Відповідь залежить від багатьох факторів.

Якщо подати заявку через інтернет, розлучитися вдасться швидше, тим більше, коли судові тяжби не потрібні. Терміни розлучення через ЗАГС становлять 1 місяць з моменту оформлення і подачі позову.

Це корисна інформація при вирішенні життєвої проблеми, як можна правильно подати на розлучення без світової.

Термін розлучення по суду

Перед тим як правильно подати на розлучення, важливо розуміти, що з дітьми і майном належить звертатися до судді. Без мирної угоди між подружжям терміни розлучення через суд з дітьми не нормуються.

Все залежить від кількості засідань і можливостей примирити ворогуючі сторони. Обов’язково попереднє прослуховування справи, потім ще кілька засідань. Важливо вирішити питання аліментів, визначити зону комфорту дитини і доля нажитого сімейною парою майна.

Так що при відповіді, як людині правильно подати на розлучення, є нюанси.

Скільки коштує подати на розлучення

Перш ніж розлучитися, важливо з’ясувати, скільки коштує подати заяву на розлучення. Чималенькі фінансові складності теж чекають, тому варто задуматися про світовий ворогуючих подружжя.

Інакше доведеться оформити документи, розплатитися з юристом і внести держмито. Така госуслуга обмежується межами 650 рублів на одного бере участь в шлюборозлучному процесі Загсу.

При подачі позовної заяви в односторонньому порядку вартість казенного внеску складає 350 рублів, вартість варіюється.

Відео: Як розірвати шлюб

Зразок заяви про розлучення через суд з дітьми і без дітей в 2022 році

Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати процедуру розлучення подружжя зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами.

Тел: 067 455-35-29
Тел: 050 904-51-03
Тел: 093 25-25-561

або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Замовлення послуги онлайн 24/7

Ви шукаєте зразок заяви на розлучення через суд при наявності дітей? Значить, Ви вже знаєте, в яких ситуаціях здійснюється розірвання шлюбу в судовому порядку: при наявності спільних неповнолітніх дітей, при відсутності згоди одного з подружжя на розлучення, ухилення одного з подружжя від оформлення розлучення в органах РАГС.

Куди подати заяву на розлучення?

Заяву на розлучення подається:

у суд – якщо між подружжям відсутні суперечки про місце проживання дітей після розлучення і поділ спільно нажитого майна або якщо подружжя не дійшли згоди щодо даних питань.

Як правильно скласти заяву на розлучення в суд?

У законі не передбачені правила написання заяви на розлучення. Зате у статті 175 ЦПК України вказані загальні вимоги до заяви в суд. Згідно з нею, позовна заява повинна містити наступні дані:

 • найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
 • ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) та місце фактичного проживання та реєстрації позивача;
 • ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) та місце фактичного проживання та реєстрації відповідача;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб – громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), номери засобів зв’язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
 • дата і місце реєстрації шлюбу;
 • мотиви розлучення: обставини, що підтверджують неможливість сімейного життя позивача і відповідача;
 • причини неможливості розлучення через ЗАГС: наявність спільних неповнолітніх дітей, незгоду на розлучення відповідача;
 • інформація про дітей: кількість, П.І.Б. і вік;
 • відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов’язковий досудовий порядок урегулювання спору;
 • відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
 • прохання про розірвання шлюбу;
 • перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
 • підпис і дата.

Які документи необхідно додати до позовної заяви про розлучення?

Згідно статті 177 ЦПК України, до заяви про розірвання шлюбу додаються такі документи:

 • заява про розірвання шлюбу;
 • свідоцтво про шлюб;
 • свідоцтво про народження дітей;
 • інші необхідні документи, що підтверджують обставини справи, наприклад, довідки про доходи, опис спільно нажитого майна,
 • характеристики подружжя, медичні висновки тощо;
 • квитанція про сплату судового збору.

Увага! Недотримання вимог ст. 175-177 ЦПК України може стати причиною відмови судом в прийнятті заяви до розгляду з наданням строку для усунення недоліків. Якщо в зазначений строк недоліки не усуваються, суд повертає заяву.

Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу без дітей 2022

В якості прикладу для ознайомлення пропонуємо Вам зразок позовної заяви.

Як скласти заяву на розлучення

Зразок заяви на розлучення через суд з дітьми зразок 2022

В якості прикладу для ознайомлення пропонуємо Вам зразок позовної заяви.

Як скласти заяву на розлучення

Використовуйте готові зразки в якості основи для оформлення власної позовної заяви. Якщо у Вас виникнуть питання, дзвоніть за телефоном гарячої лінії або пишіть повідомлення — юрист безкоштовно проконсультує Вас з будь-якого питання.

Як скласти позовну заяву на розлучення

Позовна заява на розлучення складається в разі якщо хтось з подружжя не дає свою згоду на розірвання шлюбу. Документ оформляється відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України та подається до суду за місцем прописки відповідача. Позов є підставою для початку процедури розлучення і має певну структуру, яку не можна міняти.

Структура позовної заяви на розлучення

Як скласти заяву на розлучення

 • заголовна частина;
 • основна частина;
 • вказівка обставин;
 • вимоги позивача;
 • перелік доданих документів;
 • дата і підпис.

Головна частина

У заголовній частині позову зазначаються назва судової установи, в яку подається заява, а також загальні відомості про позивача і відповідача: П.І.Б., контакти, поштовий індекс і місце проживання.

Основна частина

Основна частина містить відомості про дату вступу в шлюб, шлюбне свідоцтво і РАЦС, що видав цей документ. Також при наявності дітей, вказується інформація про них: дата народження і П.І.Б.

Читайте также:  Financial club: Перевірки банків ФГВФО. Критерії та плани щодо змін

Зазначення обставин

Під обставинами передбачається причина розлучення і все, що з цим пов’язано. Не обов’язково вдаватися в подробиці. Позивач може вказати тільки узагальнені причини, наприклад, «розлюбили один одного», «більше не можемо жити разом», «у нас дуже різне розуміння сімейного життя» і т.п. Крім того, варто додати, що відповідач відмовляється добровільно розлучатися.

Вимоги позивача

В наступній частині позовної заяви до суду позивач вказує свої вимоги, до яких відноситься в першу чергу розірвання шлюбу. Також тут можна описати інші побажання, наприклад, прохання залишити прізвище чоловіка або пропозицію розглядати питання, що стосуються розділу спільного майна, в іншому судовому процесі.

Список документів, що додаються

Список документів, що додається повинен містити всі обов’язкові папери, а також позначку про кількість примірників і сторінок:

 • копія свідоцтва про одруження;
 • копія свідоцтва про народження дитини (при наявності);
 • оплачена квитанції судового збору;
 • копія позовної заяви.

Як скласти заяву на розлучення

Дата і підпис

В останню чергу ставиться дата і підпис особи, яка подає заяву. Це може бути, як сам позивач, так і його представник. Згідно ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява на розірвання шлюбу подається в письмовій формі українською мовою.

Завантажити зразок позовної заяви на розлучення в Україні ви зможете, перейшовши за посиланням.

  • Консультація і судова стратегія
  • Квитанція для оплати судового збору
  • Відвідування суду за дорученням
  • Отримання готового рішення суду
  • Відвідування суду за дорученням
  • Отримання готового рішення суду

Як подати на розлучення в Україні, необхідні документи

Коли зав’язуються романтичні стосунки і шлюб, ніхто не замислюється, що з часом можливе розлучення. З плином часу в шлюбі суб’єкти пари розуміють, що не підходять один одному, тоді виникає бажання подати на розлучення.

Виникає велика кількість питань з приводу процесу розлучення. Серед них: куди подавати заяву на розлучення, як її скласти, скільки коштує розірвання шлюбу та інші питання. У цій статті будуть дані відповіді на ці питання, а також корисна інформація чоловікові, жінці або парі, яка вирішила розлучитися.

Процес подачі заяви на розлучення

Щоб правильно оформити розлучення необхідно підійти до цієї справи відповідально, вивчити варіанти розірвання шлюбу, яку роль в розлученні грають діти. Необхідно зібрати і оформити велику кількість документів.

Розлучення здійснюється в РАГСі або в суді. Варто згадати, що без суду можна розлучитися тільки за спільною згодою. Обов’язковою умовою є відсутність спільних дітей.

Як скласти заяву на розлучення

Таким чином, якщо дві людини мають спільне бажання припинити шлюб і не мають спільних дітей, вони приходять в РАГС для розлучення. В іншому випадку розлучитися можна тільки за допомогою суду.

Фінансово, такий варіант розлучення є маловитратними. Потрібно сплатити адміністративний збір і держмито.

Розлучення з іноземцем через державний орган засвідчення актів цивільного стану з іноземцями принципових відмінностей не має.

Термін розлучення через РАГС – 1 місяць. Такий час регламентовано Законом і дано подружжю, щоб остаточно прийняти рішення. У разі його перегляду, можна забрати заяву. Це можна зробити в односторонньому порядку.

Якщо розлучитися хоче пара з неповнолітньою дитиною або один з учасників шлюбу не бажає його розривати, розлучення можна домогтися через суд. Бюро рекомендує звертатися за юридичною допомогою.

Кваліфікований юрист консультує клієнта, займається підготовкою документів до суду. Він допоможе правильно скласти позовну заяву, підготує список необхідних документів, буде займатися доказами: опитуванням свідків, збором документів.

Після підготовки адвокат з розлучень з клієнтом подасть позов до суду і буде представляти інтереси клієнта в засіданнях. Особливо це стосується процесу розірвання шлюбу, де є потреба у розділі майна або рішення, де будуть жити спільні діти.

Також досвідчений сімейний адвокат допоможе в розглядах по виплаті аліментів, позбавлення батьківських прав одного з батьків та інших сімейних справах.

При виникненні сімейних спорів між чоловіком і дружиною, описаного вище характеру варто грамотно підійти до оформлення розлучення. Кожна сторона повинна вивчити порядок подачі документів. У суді обидва повинні дотримуватися необхідних правил і керуватися здоровим глуздом. В країні (Україна) під час карантину дозволена подача на розлучення електронно, через інтернет.

Які документи потрібні для розлучення через суд?

Справи про розлучення є складними для позивача і відповідача. Вони припускають розгляду спільного життя, розділ майна, дітей. Спори про аліменти і інші моменти для яких необхідний широкий список документів. У найпростішому випадку, щоб почати розлучення в суді вам буде потрібна наявність:

 • паспорта бажано обох учасників спору;
 • свідоцтво про народження спільної дитини / дітей (при їх наявності);
 • реєстраційні номери облікових карток платників податків;
 • свідоцтво про шлюб.

Можливо подати електронні копії документів в режимі онлайн. Необхідно зібрати перераховані вище документи в електронному вигляді, написати позовну заяву і залишити заявку на офіційному сайті суду через систему “Електронний суд” .

При онлайн розлученні ми також рекомендуємо звертатися за юридичною допомогою. Особливо якщо є необхідність отримати аліменти або розділити спільно нажите майно.

Як скласти заяву на розлучення

Варто згадати, що шлюборозлучні процеси в суді морально складні для їх учасників. Особливо якщо причиною розлучення є домашнє насильство.

Дружині, по відношенню до якої застосовувалося насильство, рекомендується обзавестися підтримкою.

Змінити місце проживання (при спільному проживанні), знайти адвоката, який представлятиме інтереси клієнта в судових засіданнях і спілкуватися з відповідачем.

Які документи потрібні для розлучення в РАГСі?

Список документів для РАГСу короткий, процедура розриву теж займає менше часу. Подружжю дається місяць, щоб передумати. За ці дні до них може прийти усвідомлення шлюбу, спільного життя, тому вони можуть передумати. Для розлучення пара повинна з’явитися з наступними документами:

 • свідоцтво про шлюб;
 • паспорта;
 • реєстраційні номери облікових карток платників податків;
 • заявою (заповнюється безпосередньо в РАГСі).

Подружжя, що не має нічого проти один одного будуть розведені через місяць після подачі всіх необхідних документів за умови явки обох в призначений термін.

Поширені запитання

 • Чи можливо подати на розлучення онлайн?

  В Україні є можливість подати онлайн заяву на розлучення в суд.

 • Чи можна подати на розлучення якщо дитині немає року?

  Ні, це неможливо крім окремих випадків. Суд не допускає до розлучення подружжя з дитиною, якій не виповнився один рік. Винятком може стати тільки заподіяння насильства одним із суб'єктів шлюбу по відношенню до іншого або до дитини / дітям.

 • Як подати на розлучення без згоди одного з подружжя?

  Потрібно підготувати документи на розлучення, список яких наведено вище, скласти позов і подати його до суду. Пізніше необхідно прийти на засідання щоб підтримати заяву. Рекомендуємо звернутися за консультацією до фахівця, щоб процес пройшов в стислі терміни і рішення було в вашу користь.

 • Чи можна подати на розлучення за місцем проживання?

  Це можливо в разі, коли малолітня дитина / діти проживають з позивачем. Для цього необхідні докази, серед яких довідка з ЖЕКу, ОСББ (раніше називалася «Форма №3», довідка про реєстрацію).

Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу

                                                            До __________ районного суду міста Києва

                                           _____, м. Київ, вул. _____, _-_

підсудність за місцем проживання

Позивача згідно ч. 2 ст. 28 ЦПК України

 •   Позивач: __________________
 •                            Адреса реєстрації: ______________
 • РНОКПП __________________
 •                                                       Номер засобу зв’язку: _______ 
 • Адреса електронної пошти:      
 • lawyer@ukraine
 • Офіційна електронна адреса:    
 • відсутня
 • _
 •                                                           Відповідач:  ________________ 
 •                                                       Адреса реєстрації: __________
 •                                                         РНОКПП  __________________
 •            Адреса електронної пошти:       
 • юрист@ukraine
 • Офіційна електронна адреса:    
 • відсутня
 •                                                       Ціна позову: немайновий спір
 •                                                       Судовий збір: _______ грн.
 • ПОЗОВНА  ЗАЯВА
 • про розірвання шлюбу
 • « » _______________ 20__ року між мною, _______________________ та ____________________________ було укладено шлюб, який зареєстровано ____________________________, про що видано свідоцтво про шлюб серії ___ № ________.
 • Від шлюбу ми з Відповідачем маємо малолітню дитину – _____________________, «  » _________ 20__ року народження.

Протягом останніх років відношення з Відповідачем поступово погіршувались. В результаті чого, між нами зникло взаєморозуміння. Будь-які спроби в свій час примиритися не дали бажаних результатів, оскільки у нас з Відповідачем різні погляди на сімейне життя та обов’язки.  

Таким чином, подружні відносини між нами припинилися більше року потому до дня подання позову. З цього часу ми з Відповідачем проживаємо окремо, спільне господарство не ведемо, наскільки мені відомо, у Відповідача є намір створити сім’ю з іншою жінкою.

Подальше спільне проживання і збереження шлюбу є неможливим та суперечить моїм інтересам та інтересам нашого сина. Тому  вважаю за необхідне розірвати шлюб між мною та Відповідачем.

Відповідно до ч. 2 ст. 104 та ч. 3 ст. 105  СК України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.

Ч. 1 ст. 110 СК України  передбачено, що позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.

У відповідності до ч. 2 ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне проживання подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Варто зазначити, що обставини, передбачені ч. 2 ст. 110 Сімейного кодексу України, зокрема вагітність позивача чи недосягнення дитиною одного року, після її народження, які б перешкоджали мені звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбу, – відсутні. 

Вважаю, також, що відсутні підстави для застосування заходів примирення, як це передбачено ст. 111 СК України, оскільки спільні відносини між мною та відповідачем повністю припинені, а їх відновлення є неможливим.  

Спір з приводу майна, набутого за час перебування у шлюбі, яке належить нам з відповідачем на праві спільної сумісної власності, на момент звернення з цим позовом –  відсутній.   

Щодо питання підсудності

З огляду на те, що ми з Відповідачем проживаємо окремо, при визначенні підсудності слід керуватись ч. 2 ст. 28 ЦПК України, згідно якої, позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача у разі, якщо на його утриманні перебувають малолітні або неповнолітні діти.  

Оскільки ми з сином/донькою, яки/-а знаходиться на моєму утриманні, проживаємо та зареєстровані в моїй квартирі, яка знаходиться за адресою:__________________, позовну заяву було подано до суду за моїм місцем проживання, тобто до ____________.

Спір між батьками про місце проживання дітей відсутній, за обопільною домовленістю діти будуть проживати з матір’ю (Позивачем).

Верховний суд України в п.

5 Постанови Пленуму «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» від 21 грудня 2007 року за № 11 роз’яснює, що позов про розірвання шлюбу з особою, яка не має в Україні місця проживання або місце проживання якої невідоме, може пред’являтися за останнім відомим місцем його проживання чи перебування (ч. 2 ст.110 ЦПК ) (стаття зазначена в редакції закону, яка була  чинною станом на 21.12.2007 р., наразі це ч. 2 ст. 28 ЦПК), а у випадку, коли з позивачем проживають його малолітні або неповнолітні діти – за місцем проживання позивача. 

Подібні роз’яснення були надані і Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ, який в п.

37 Постанови Пленуму «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» від 1 березня 2013 року за № 3 зазначив, що право вибору між судами, яким згідно із правилом загальної підсудності (стаття 109 ЦПК) і правилом альтернативної підсудності (стаття 110 ЦПК) підсудна справа, належить виключно позивачеві (частина чотирнадцята статті 110 ЦПК). Якщо позивач при пред’явленні позову дотримався правил територіальної чи альтернативної підсудності, суд не має права повернути позивачеві позовну заяву з мотивів непідсудності справи цьому суду (статті зазначені згідно чинного законодавства на момент складання Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ вказаних роз’яснень, а саме станом на 01.03.2013 р.).

Отже, при розгляді питання щодо визначення підсудності даної справи, варто застосовувати підсудність за вибором позивача, як це передбачено ч. 2 ст. 28 ЦПК України.

На виконання п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, підтверджую, що на розгляді іншого суду спір між тими ж сторонами з тих же підстав, не перебуває.

Попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які Позивач поніс і які очікує понести у зв’язку із розглядом справи –  cудовий збір 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок.

З огляду на вищевикладене, керуючись ст.ст. 4, 19, 28, 175, 184 Цивільного процесуального кодексу України, ст. ст. 104, 105, 110, 112, Сімейного кодексу України, –

П Р О Ш У :

 1. Розірвати шлюб між ______________________ та __________________, який було зареєстровано відділом реєстрації актів цивільного стану __________________________, про що видано свідоцтво про шлюб серії ___ № _________.

ДОДАТКИ*:

 1. Копія свідоцтва про шлюб.
 2. Копія свідоцтва про народження дитини.
 3. Копія паспорту.
 4. Копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків.
 5. Копія довідки про реєстрацію місця проживання дитини.
 6. Платіжний документ про сплату судового збору.  
 7. Примірник позовної заяви з додатками для Відповідача.
 1. *Оригінали додатків до позову зберігаються у Позивача за зареєстрованим місцем проживання
 2. «__» _________ 20__ року            ________________     _______________
 3. Щодо заяви про стягнення аліментів в наказному провадженні читайте тут. 
 4. Щодо призначення аліментів читайте тут.
 5. Адвокати по сімейним справам юридичної компанії “Зільвер” готові надати юридичну консультацію або захистити Ваші інтереси в судах.

Як оформити розлучення?

На головну — Сім'я та проблеми — Як оформити розлучення?

В Україні оформити розлучення (розірвання шлюбу) можливо двома стандартними шляхами, реєстрацією заяви в РАГС і подачею позову до суду.

В першу чергу потрібно врахувати наявність спільних неповнолітніх дітей, чи є необхідність у розподілі майна, з ким залишається дитина після розірвання шлюбу, чи потрібне стягнення аліментів? І такий важливий факт, обопільна згода подружжя, але це впливає тільки на час розлучення

. Навіть якщо один з подружжя проти подальшого спільного життя, зобов'язані розвести.Подаємо заяву на розлучення через РАГС. У будь-якому районному РАГС на стенді є зразок заяви для розлучення, його заповнюємо так, як показано у зразку і реєструємо, від кожного з подружжя окремо. Таке розірвання шлюбу можливе тільки в тому випадку, коли подружжя не має спільних дітей і вони прийшли до обопільної згоди розвестися, майна спільного не мають, а якщо мають, то домоглися мирного його розділу. А якщо згоди обопільного на розлучення немає? Тоді запропонують подумати у вигляді тримісячного терміну, тобто дадуть термін для перемир'я. Але в будь-якому разі розірвання шлюбу буде оформлено, про що видадуть свідоцтво.Подача позовної заяви на розлучення через суд. Цей спосіб вимагає більш ретельного підходу. Адже вирішується доля дитя, його подальше місце проживання. Як правило судді дають перевагу матерям, але мати в суд повинна надати довідку з місця роботи про середній місячний заробіток.

Підготовка позовної заяви для розірвання шлюбу особливої складності не має. Якщо ділити нічого все обопільно вирішено, майно поділено, то можна скопіювати

зразок позовної заяви на розлучення. Позов про аліменти можна об'єднати в одній позовній вимозі або подати згодом окремо. У тому чи іншому випадку процедура подачі одна й та, зразок позовної заяви на аліменти копіюємо там же.

Ну і останній важливий факт, це розділ майна, чомусь воно добровільно ділиться не хоче, для подачі позов також копіюємо в тому ж розділі, що й попередні позовні заяви.

Подавати позов необхідно в районний суд за місцем проживання, можна і подати за місцем проживання чоловіка, якщо реєстрація в паспорті інша. У суді існують дні

прийому та години для реєстрації позовних заяв. Як правило це середа-п'ятниця або вівторок-четвер, в залежності від суду. До заяви на розлучення долучаємо свідоцтво про шлюб, копію самої позовної заяви, копію свідоцтва про народження дитини, квитанцію про сплату державного мита (при вході в судді на стенді має бути зразок) і копроментуючі матеріали якщо такі є. Приміром відповіді з міліції, що неодноразово подавалися скарги або заяву про порушення громадського порядку або вчинення сімейних сварок, насильства в сім'ї. Після реєстрації, заяву секретар передасть судді, який призначить день засідання. Час розлучення у суді різний, наприклад якщо чоловік декілька раз не з'явиться до суду, то може переноситися засідання, аж до місяця, але не більше.

 • Наступні записи:
 • Попередні записи:
Ссылка на основную публикацию