Як створити Франкенштейна своїми руками. Легенда про Товариство з обмеженою відповідальністю

Теплі і душевні зимові вечори біля палаючого каміну. Хто з нас не мріяв про цю святкову розкіш, наповнену ароматами мандаринів, світлом гірлянд і звуками різдвяної музики.

Якщо ви живете в міській квартирі і стильно прикрашений новорічний камін вам тільки сниться, ми розповімо вам, як його зробити своїми руками.

Дивіться підбірку крутих ідей і робіть чудовий декор на Новий рік 2022 разом з Joy-pup.

Як створити Франкенштейна своїми руками. Легенда про Товариство з обмеженою відповідальністю

Камін на Новий рік 2022 з картонних коробок

Готуєтеся зустрічати Новий рік 2022? Створіть у будинку незвичайну фотозону і спробуйте змайструвати розкішний святковий реквізит з підручних матеріалів.

Це досить доступно і зовсім не складно.

Коробки, які ми зазвичай викидаємо або, в кращому випадку, здаємо на переробку, можуть послужити відмінним матеріалом для створення новорічного каміну своїми руками.

Як створити Франкенштейна своїми руками. Легенда про Товариство з обмеженою відповідальністю Як створити Франкенштейна своїми руками. Легенда про Товариство з обмеженою відповідальністю

Такий декоративний предмет гармонійно вписується в інтер’єр будь-якого будинку або квартири і не займає багато простору. Якщо місця в квартирі зовсім мало – можна змайструвати кутовий варіант. Для того щоб зробити камін своїми руками на Новий рік 2022 року, підготуйте наступні матеріали:

 • картонні коробки від побутової техніки або інших товарів;
 • 2 плити пінополістиролу;
 • клей «Титан» і термоклей;
 • матеріали для декору: фарбу, кольоровий папір, пінопласт;
 • інструменти для роботи: (ножиці, ніж для шпалер, кисті).

Як створити Франкенштейна своїми руками. Легенда про Товариство з обмеженою відповідальністю

Порада. Перш ніж ви приступите до виготовлення фальш-каміну, пропонуємо розглянути креслення і розрахувати розміри. Ідеально для такого різдвяного декору підійде велика коробка від телевізора і кілька малих. Також при роботі з картоном і папером, в тому числі для створення різдвяного каміну своїми руками, найкраще використовувати клей «Титан».

Як створити Франкенштейна своїми руками. Легенда про Товариство з обмеженою відповідальністю

Різдвяний камін 2022: покрокова інструкція та фото

Як створити Франкенштейна своїми руками. Легенда про Товариство з обмеженою відповідальністю

 1. Склейте по 2 коробки разом, щоб сформувати бічні частини. Якщо ви хочете, щоб ваш виріб виявився досить міцним, покрийте коробки білим картоном.
 2. З картону зробіть арку для майбутнього порталу і приклейте її між колонами. Тут вам знадобиться термоклей.
 3. Проклейте арку в середині, щоб вона вийшла об’ємною і красивою з усіх боків.
 4. Задню планку для каміна зробіть з цілісного листа картону. Приклейте планку і поставте вантаж, щоб деталь добре закріпилася.
 5. В якості основи і верхньої панелі для каміна використовуйте пінополістирол.
 6. Ваш камін з картонних коробок майже готовий. Залишилося вибрати прикраси і декоративне оздоблення.

Як створити Франкенштейна своїми руками. Легенда про Товариство з обмеженою відповідальністю

Для облицювання ви можете використовувати різні матеріали. Наприклад, вирізати «цеглинками» листи червоного паперу, приклеїти стилізовані шпалери або зробити прямокутники з білого пінопласту і наклеїти їх на каркас.

Як створити Франкенштейна своїми руками. Легенда про Товариство з обмеженою відповідальністю

Детальніше про те, як зробити камін на Новий рік 2022 своїми руками, дивіться на відео.

Кутовий фальш-камін 2022 з підручних матеріалів

Коли в квартирі дуже мало місця, новорічну атмосферу можна створити за допомогою кутового каміну. Такий декор виготовляють з великої коробки від телевізора і підручних матеріалів, які знайдуться вдома у кожного.

Як створити Франкенштейна своїми руками. Легенда про Товариство з обмеженою відповідальністю

Підріжте одну зі сторін коробки так, щоб у вас при складанні вийшов трикутник. На фасаді майбутнього каміну намалюйте отвір, зробіть надріз у вигляді півкола.

У нижній частині каміну промалюйте кут для топки, зробіть надрізи і загніть картон всередину. З додаткового картону виріжте стінки і приклейте скотчем або термоклеем.

Задекоруйте камін шпалерами і прикрасьте на свій розсуд.

Як створити Франкенштейна своїми руками. Легенда про Товариство з обмеженою відповідальністю

Ви також можете покрити готовий виріб водоемульсійною фарбою, зробити імітацію цегляної кладки або наклеїти фальшиву ліпнину з пінопласту або гіпсокартону.

Камін з пінопласту 2022: прості варіанти для дому

Відмінним матеріалом для створення різдвяного каміну своїми руками є пінопласт. Він легкий, досить міцний, коштує недорого і дуже податливий в роботі. Щоб зробити фальш-камін до свята, вам знадобиться:

 • 2 прямокутника, розміром 40х60 см;
 • 2 прямокутника, розміром 40х20 см;
 • гострий ніж;
 • малярський скотч;
 • грунтовка і клей.

Також ви можете обрати інші заміри для деталей вашого майбутнього виробу, все залежить від вільного простору. Дивіться на відео, як крок за кроком змайструвати розкішний камін з пінопласту до Нового року 2022.

Як прикрасити камін: добірка свіжих ідей на Новий рік 2022

Прикрасити камін до Нового року 2022 ви можете на свій смак: ми вже трохи розповідали вам про способи декоративного оформлення своїми руками.

Подивіться кілька варіантів на фото – імітація білої або червоної цегли, білосніжна обробка або імпровізована ліпнина.

Всі ці ідеї можна легко втілити в домашніх умовах за допомогою підручних матеріалів – кольорового паперу, старих шпалер, фарби, залишків гіпсокартону.

Трохи фантазії і святкового декору, і шикарний камін на Новий рік 2022, зроблений своїми руками, буде радувати вас і ваших близьких. Подивіться, як можна прикрасити фальш-камін до новорічних та різдвяних свят.

Немає нічого кращого, ніж зібратися зимовим вечором всією родиною біля затишного каміна, навіть якщо він не справжній. Ці зворушливі моменти запам’ятовуються протягом усього життя.

Це просто неймовірно, як зі звичайних матеріалів народжується подібна краса! Прикрасьте ялинку, запаліть свічки, включіть новорічну гірлянду і насолоджуйтеся затишною святковою атмосферою.

Дивіться також 6 крутих ідей, як упакувати подарунок на Новий рік.

Эксперименты, которые вдохновили на написание книги «Франкенштейн»

 • Жизненно важные знания
 • О книге франкенштейн

17 января 1803 года молодой человек по имени Джордж Форстер был повешен за убийство в тюрьме Ньюгейт в Лондоне. После его казни его тело бесцеремонно пронесли  по всему городу в Королевский колледж хирургов, где публично расчленили. То, что на самом деле произошло, было более шокирующим, чем простое вскрытие.

 • Эксперимент должен был провести итальянский естествоиспытатель Джованни Алдини, племянник Луиджи Гальвани, который в 1780 году обнаружил «живое электричество».
 • К тому времени, когда Алдини экспериментировал на Форстере, идея о том, что существует какая-то специфическая интимная связь между электричеством и процессами жизни, была по крайней мере столетней давности.
 • Исаак Ньютон положил начало теории электрических линий в начале 1700-х годов.

В 1730 году английский астроном Стивен Грей продемонстрировал принцип электропроводности. Подвесив мальчика-сироту на шёлковых веревках к потолку, и положив под ним проводник тока, исследователь наблюдал, как притягивается к ребенку тарелка из сусального золота.

Во Франции в 1746 году Жан-Антуан Нолле развлекался в Версале, заставляя роту из 180 королевских гвардейцев прыгать одновременно, когда заряд Лейденской банки (электрического накопителя) проходил через их тела.

Вольт утверждал, что «живое» электричество производилось при контакте металлов, а не в качестве свойства живой ткани. Но были несколько других исследователей, которые с энтузиазмом восприняли идеи Гальвани.

 1. Александр фон Гумбольдт экспериментировал с батареями, сделанными исключительно из ткани животных.
 2. Йоханнес Риттер даже проводил электрические эксперименты над собой, чтобы выяснить, какие ощущения испытывает человек при прохождении через его тела электричесвта.
 3. Идея о том, что электричество действительно является источником жизни и что его можно использовать для возвращения мертвых, несомненно, было знакома в тех кругах, в которых общалась и молодая Мэри Уолстонкрафт Шелли — автор Франкенштейна.

Як створити Франкенштейна своїми руками. Легенда про Товариство з обмеженою відповідальністю

Жизненно важные знания

Эксперименты Алдини с мертвецами привлекли к себе значительное внимание. Некоторые комментаторы высмеивали идею о том, что электричество может вернуть мертвого к жизни. Другие же восприняли эту идею овесьма серьезно.

В 1814 году английский хирург Джон Абернети приняд участие в ежегодной лекции Хантера в Королевском колледже хирургов. Его лекция вызвала бурную дискуссию с коллегой-хирургом Уильямом Лоуренсом.

 • Абернети утверждала, что электричество является источником жизни, в то время как Лоуренс отрицал, что существует какая-либо необходимость ссылаться на жизненную силу вообще, чтобы объяснить жизненные процессы.
 • Как Мэри, так и Перси Шелли, конечно, знали об этих дебатах — Лоуренс был их доктором.
 • К тому времени, когда Франкенштейн был опубликован в 1818 году, его читатели уже были знакомы с понятием о том, что жизнь может быть создана или восстановлена ​​электричеством.
 • Спустя всего несколько месяцев после появления книги шотландский химик Эндрю Уре провел собственные электрические эксперименты над телом Мэтью Клайдсдейла, который был казнен за убийство.
 • Когда мертвец был электрифицирован, Уре писал: «Каждый мускул на его лице пришел в работу: выражение лица показывало  ярость, ужас, отчаяние, муки и ужасные улыбки».

Ур сообщил, что эксперименты были такими кошмарными, что «несколько зрителей были вынуждены покинуть квартиру, а один джентльмен упал в обморок». Не известно, использовал ли  Уре в качестве руководства недавний роман Мэри Шелли. Подобное не исключается.

О книге франкенштейн

Франкенштейн может выглядеть как фантазия для современных глаз, но для его автора и первых читателей не было в этом нет ничего удивительного. Так же, как все знают об искусственном интеллекте сейчас, читатели Шелли знали о возможностях электричества.

Наука, стоящая за написанием Франкенштейна, напоминает нам о том, что нынешние споры имеют долгую историю — и это во многом определяет условия наших дебатов.

Именно в XIX веке люди начали думать о будущем как о другой жизни, сделанной из науки и техники. Романы, такие как Франкенштейн, в которых авторы сделали свое будущее из ингредиентов своего настоящего, были важным элементом в этом новом образе мышления о завтрашнем дне.

Читайте также:  Правові наслідки шлюбу

На основе лекции Ивана Моруса, профессора истории в университете Аберистуит.

Як створити свою справу з нуля: бізнес-план і досягнення успіху

Запуск свого бізнесу — складний процес, який вимагає повної уваги та віддачі від творця. Але такий досвід може стати досить корисним, як в професійному плані, так і в особистому.

Як створити Франкенштейна своїми руками. Легенда про Товариство з обмеженою відповідальністю

Щоб запустити виробництво, потрібно продумати бізнес-ідею. Якщо у вас немає ніяких думок, то відкрити свою справу і розвивати ефективний і прибутковий бізнес ви не зможете.

Де знайти натхнення? Спробуйте подумати та накидати на папері всі ідеї, які спливуть на думку. Можливо, одна найбільш підхожа ідея все-таки знайдеться. Також поміркуйте, що у вас найкраще виходить робити.

Можна спробувати на цьому заробити.

Проведіть аналіз ринку, дізнайтеся, що зараз популярне. Бізнес потребує витрат часу і коштів, тому діяльність повинна вам подобатися.

Коли будете розробляти ідею для своєї справи, зверніть увагу на ті сфери послуг, за які люди готові віддавати гроші. Можливо, це навіть товари або послуги, ще не доступні у вашому регіоні, або можна спробувати налагодити виробництво краще, ніж у конкурента.

Якщо вам складно одному знайти ідею для бізнесу, то варто об'єднатися з друзями та разом придумати стартап. Можна спробувати пошукати натхнення на просторах Інтернету.

Довідка! Хорошим початком може стати заробіток на партнерських програмах.

Спробуйте пошукати натхнення на сайтах організацій, які протягом декількох років працюють на ринку. Проаналізуйте роботу цих фірм, дізнайтеся про їх виробництво і рекламні кампанії. Ви можете спробувати приєднатися до них або стати конкурентами.

Таке дослідження дозволяє скоротити список ідей і зупинитися на одному варіанті.

Важливо! Треба враховувати не тільки характер товарів і послуг, які ви маєте намір виробляти або поширювати, а й місце, вартість та інші фактори.

Придумати бізнес-ідею — це тільки початок шляху. Наступний важливий крок — скласти бізнес-план. Він являє собою докладний опис процесу запуску бізнесу з усіма підрахунками. За допомогою бізнес-плану ви повинні розрахувати термін окупності стартапу, визначити показники ефективності, витрати та багато іншого.

Бізнес-план — це якийсь путівник, який підказує подальший крок дії та вказує на витрати. Бізнес-план потрібен для пошуку інвесторів і взяття кредитів в банку, саме його будуть уважно вивчати партнери та кредитори та вирішувати, чи має майбутнє ваш задум.

Як створити бізнес-план? Існує 3 варіанти:

 • скласти його самостійно, скориставшись рекомендаціями з Інтернету або діловою літературою;
 • знайти готові приклади та відредагувати під свій проєкт;
 • замовити в спеціальній фірмі.

Перш ніж відправитися до інвесторів, потрібно мати на руках готовий бізнес-план. Варто почати його розробляти з оцінки операційних витрат.

Ви повинні спробувати розрахувати скільки грошей буде потрібно на старті для надання послуги та запуску виробництва товарів.

У витрати повинні бути включені виробничі витрати, оплата податків, транспортування, заробітна плата співробітникам, плата за оренду приміщення і т.п.

Довідка! Визначивши операційні витрати, ви вже зможете розуміти, чи стане бізнес прибутковим: щоб залишитися на ринку та існувати, прибутки повинні перевищувати витрати.

Зрозуміло, врахувати всі витрати строго до копійки не вдасться, але чим точніше буде складений бізнес-план, тим легше буде вести справи та уникнути непередбачених витрат.

Станьте реалістами. Дайте собі чесну відповідь на питання. Скільки народу зацікавиться вашим виробництвом і стане користуватися вашими послугами або купувати товар? Яку оптимальну ціну вони будуть готові заплатити?

Спробуйте зробити невеликий розрахунок. Наприклад, число відвідувачів, які будуть відвідувати ваш заклад, кафе або ресторан, помножте на середній чек. Так вийде приблизний розрахунок прибутку.

Варто заздалегідь подумати про проблеми, які можуть виникнути в процесі розвитку бізнесу.

Проведіть оцінку конкурентів. Якщо вони давно на ринку і займають там стійке положення, їх продукція має попит у споживачів, то вам складно буде увійти в даний сегмент ринку. Якщо довгий час на ринку вже існує хороший і доступний товар, то навряд чи населення буде купувати новий неперевірений товар, швидше перевагу віддадуть старому.

Важливо! Потрібно почитати законодавчі акти, особливу увагу приділити оподаткуванню. Зверніться за консультацією до податкових органів.

Перший стартап краще не пов'язувати із занадто великими витратами. Наприклад, Генрі Форд почав виробництво автівок тільки після того, як поліпшив обладнання. Воно дозволило в кілька разів скоротити витрати виробництва.

Після того, як ви зрозумієте, скільки всього коштів буде потрібно, потрібно виділити частину коштів на просування ідеї. Необхідно окремо відкласти кошти на рекламу, вивіски та інше.

Знаючи весь бюджет, варто подумати про ефективне маркетингове просування підприємництва. При досить великому бюджеті можна навіть зняти рекламний ролик. Якщо коштів мало, то слід розмістити рекламу в соціальних мережах, щоб просувати товар або послугу.

Вкажіть дату і місце проведення маркетингової компанії

Щойно ви визначилися з методами маркетингового просування, варто задуматися над тим, де і, коли краще почати взаємодіяти з цільовою аудиторією.

Наприклад, якщо ви розмістите рекламу в соціальних мережах про лікування в санаторії для старшого покоління, то навряд чи вона отримає великий відгук. Також надрукувати оголошення в газеті про проведення курсів для підлітків не найкраща ідея.

Стартапер повинен врахувати географічний фактор: якщо збираєтеся відкрити магазин в Москві, то нема потреби розповідати про нього жителям Краснодара.

Якщо вирішили зайнятися сезонним бізнесом, то подумайте, коли краще про нього розповідати.

Згідно з практикою, будь-який бізнес зажадає від вас будь-яких вкладень. В процесі розвитку своєї справи, кошти можуть закінчитися, в такому випадкуможна взяти кредит.

Перед тим, як підписати кредитний договір, варто переглянути всі пропозиції від провідних кредиторів, вивчити умови видачі кредитів, відсоткові ставки та терміни.

Банк зажадає від позичальника зібрати певний комплект документів, також фізична особа може понести витрати за видачу кредиту.

Використовувати особисті заощадження — найкращий варіант: якщо ви точно складете бізнес-план і фінансово зможете в нього вкластися, то не доведеться вдаватися до допомоги кредиторів. Деякі банки мають цікаві та вигідні програми для бізнесу, варто звернути на них увагу і проконсультуватися з менеджером.

Пошук інвесторів

Якщо банк відмовляється давати кошти або їх не вистачає, то варто зайнятися пошуком інвесторів. Нові бізнес-ідеї завжди можуть зацікавити заможних бізнесменів або осіб, які захочуть в щось вкластися. Знайдіть людину з грошима і бажанням взяти участь в бізнесі.

Зверніть увагу на великі фірми або бізнесменів, що спеціалізуються саме на вкладенні в стартап, навіть в ризикований. Натомість вони вимагають частку в бізнесі. Ці особи володіють корисними зв'язками та навичками у веденні справ, вони давно працюють на ринку і мають колосальний досвід. Варто прислухатися до їхньої думки та порад.

Подумайте про краудфандинг

Якщо своїми силами не вдалося зібрати потрібну суму, можна спробувати зайти на вебсайти для збору коштів і спробувати там добрати відсутні кошти.

 • не треба платити відсоток від зібраних коштів;
 • йде залучення людей, можливо навіть створити клієнтську базу.

Важливо! Тут ви зможете дати старт своєму бізнесу, отримати сотні або тисячі зацікавлених клієнтів, які поділяться з іншими вашими задумами.

Перш ніж почати функціонувати, потрібно визначитися з формою власності. Існують:

 • індивідуальний підприємець;
 • партнерство;
 • кооператив;
 • товариство з обмеженою відповідальністю;
 • некомерційна організація;
 • корпорація.

Коли ви вже зрозумієте, що точно хочете відкрити свою справу, то потрібно його офіційно зареєструвати.

Реєстрація стартапу

Завершальний крок перед відкриттям — вибір організаційно-правової форми. Перш ніж реєструвати свій бізнес, почитайте, чим відрізняються форми власності один від одного. Зазвичай, відмінність полягає в порядку управління, відповідальності засновника, взаємодії з партнерами, сплаті податків і т. п.

Після того, як ви визначилися з формою бізнесу, потрібно пройти процедуру реєстрації.

 • самостійно;
 • через представника (скористатися послугами професійних юристів).

Згідно з даними, мінімальна вартість послуг з реєстрації в Києві починається від 300 гривень, ціни варіюються в залежності від форми власності.

Створити бізнес — це початок, головне — ефективно ним управляти, щоб не піти в мінус і не збанкрутувати. Світ кожен день змінюється, завжди треба пильно стежити за конкурентами та не відставати від них. Бізнес вимагає постійного розвитку і вдосконалення, тільки при цьому ви зможете бути конкурентоспроможним і довго залишатися на ринку і мати прибуток.

При наявності перспективної бізнес-ідеї та працьовитості можна створити свою справу. При відкритті бізнесу ви несете велику відповідальність за нього.

Настільна гра Мій улюблений Франкенштейн — купити, ціна, відгуки, правила 【Дім Ігр】 | Купити настільну гру Мій улюблений Франкенштейн в Україні

Ви і ваша компанія потрапляєте в Лабораторію, в якій доведеться займатися генетичними дослідами – вам доведеться зібрати монстра, прозваного автором гри, як Франкенштейн. Тулуб, голови… так, так,.. голови, ноги, руки, крила, хвости, ікла, а часом навіть очі, — все це припаде в пору новоспеченим генетикам. Для більш юних генетиків рекомендуємо гру Весела генетика.

Читайте также:  Захист прав споживачів

Про експерименти

Гра йде на очки поваги. Уявіть собі, в науці без поваги ніяк. Ви всі зібралися в лабораторії з однією метою – провести кілька експериментів зі створення Франкенштейна. В результаті роботи ви взаємодієте між собою, при цьому обмінюючись очками поваги.

Завдання кожного з учасників зібрати монстра першим і набрати певний мінімум очок поваги. Франкенштейн вважається складеним, якщо він складається з голови, тулуба, двох ніг і рук.

Всі інші частини тіла, якщо їх можна так назвати, теж враховуються і впливають на очки поваги, які отримає батько, що дав дорогу в життя черговому монстру…

Так, Професор

У грі вам доведеться побувати в ролі Професора і Бакалавра. Хоч цілі у них і однакові, але от можливості їх досягнення і способи, абсолютно різні. Насамперед, Професор – це визнана фігура в стінах лабораторії, тому він один. Всі інші його учні – бакалаври.

Вони слухаються Професора і намагаються виконувати всі його вказівки, інакше їм доведеться розлучитися з прихильністю і повагою Професора (очки поваги тут якраз до речі).

Але при всій своїй слухняності і шанобливості, кожен бакалавр одержимий однією ідеєю – перевершити свого вчителя, тому при будь-якому зручному випадку кожен з них норовить поцупити у професора щось потрібне для свого винаходу.

Кожен сам за себе

У цій грі кожен сам за себе, тому не варто чекати допомоги від Професора, який обов'язково підкине вам четверту руку або, навпаки, відбере таку необхідну частину тіла для Франкенштейна. Професор як визнаний вчений має в розпорядженні аж 12 очок поваги, в той час як Бакалаври всього за 4-ри.

Тому доведеться слухатися Професора, якщо не хочете щоб Вас відправили у відпустку. Але і Професору не варто захоплюватися, оскільки віддані очки поваги спростять задачу Бакалаврам. Створений Франкенштейн ще не перемога в експерименті, бо другим важливим параметром є ваше визнання, тому Бакалаврам потрібно отримати по 6 очок поваги, а Професору аж 13.

Ну, а що він хотів – Вчена ступінь зобов'язує, як говориться.

Перемога в грі

І так, ви провели експеримент і стали переможцем. Порахуйте ваші очки поваги і додайте їх до отриманих раніше, якщо це не перша ваша перемога. Готуйтеся до чергового експерименту. Роль Професора переходить того, хто створив Франкенштейна.

Якщо Франкенштейна створив Професор, перший Бакалавр (зліва від Професора) приміряє на себе халат і погони Професора в наступному експерименті. Експерименти у вашій лабораторії проходять до тих пір, поки хтось із гравців не накопичить 25 очок поваги.

Резюме Дому Ігор

Франкенштейн – це  оригінальна гра, яка з'явилася на світ з-під пера вітчизняного автора, що особливо приємно. Гра чудово підходить для компанії з 4-х осіб, ми б навіть рекомендували грати саме 4-ром – так і веселіше, і цікавіше.

Гра дуже компактна, тому підійде в дорогу. Слід звернути увагу — гра в дорогу, а не в дорозі! ;). Якщо ви любитель похмурих романів і стімпанка, то оформлення вам однозначно сподобається.

Як мінімум у цю гру обов'язково потрібно зіграти!

 • 54 карти частин тіла
 • 24 фішки Поваги
 • правила

«Франкенштейн або сучасний Прометей», Мері Шеллі — Secret Land

Монстр Франкенштейна, як і Дракула, за популярністю затьмарив свого творця, і багато хто вже забув того, хто придумав цього персонажа. Дехто навіть вважає, що Франкенштейн – і є сам монстр.

Мері Шеллі (Мері Волстонкрафт Годвін) почала писати «Франкенштейна» влітку 1816 року, будучи на відпочинку у Швейцарії в компанії лорда Байрона і Персі Біша Шеллі. Літо видалося дощовим і компанія розважалася читанням німецьких історій про привидів. Лорд Байрон запропонував кожному написати страшну історію.

Мері Шеллі довго не могла придумати нічого жахливого, але якось почула розмову Байрона і Шеллі про спроби оживити електрикою мертву матерію. І вночі, лежачи в ліжку, вона представила себе блідого вченого, який оживляє створену ним істоту, і сам же її лякається і кидає напризволяще в надії, що запалена ним іскра життя згасне.

Спочатку це мало бути оповідання, але Персі Шеллі переконав Мері переробити історію в повість.

Дія відбувається здебільшого в Швейцарії, де автор описує ті місця, в яких побувала сама.

Роман починається і закінчується листами Волтона своїй сестрі Маргарет з експедиції до Північного полюсу, яку Волтон починає з Архангельська.

Корабель Волтона застряє в кризі, і команда підбирає дивного хвового чоловіка на санях, який назвався Віктором Франкенштейном і розповів Волтону свою історію.

У романі дуже мало розповідається про те, як Франкенштейн створював істоту. По суті, на його створення приділяється всього пару абзаців. Франкенштейн пояснює цю таємничість тим, щоб ніхто не зміг повторити його досвід.

Я збирав кістки в склепах; я блюзнірською рукою втручався в найпотаємніші куточки людського тіла. Бійня і анатомічний театр поставляли мені велику частину моїх матеріалів; і я часто здригався від огиди, але, все ж вів роботу до кінця.

Як описати мої почуття при цьому жахливому видовищі, як зобразити нещасного, створеного мною з таким неймовірним зусиллям? А тим часом члени його були сумірні і я підібрав для нього гарні риси.

Красиві – Боже великий! Жовта шкіра надто туго обтягували його м’язи і жили; волосся було чорне, блискуче і довге, а зуби білі як перли; але тим страшніше був їх контраст з водянистими очима, що майже не відрізнялися за кольором від очниць, з сухою шкірою і вузьким прорізом чорного рота. На нього неможливо було дивитися без здригання.

Ніяка мумія, повернута до життя, не могла бути гірше цього чудовиська. Я бачив своє творіння незакінченим; воно і тоді було потворно; але коли його суглоби і м’язи прийшли в рух, вийшло щось страшніше, ніж всі вигадки Данте. Над ним схилилося якась істота, яку не опишеш словами: гігантського зросту, але потворно непропорційна і незграбна.

Його обличчя, нахилене над труною, було приховане пасмами довгого волосся; видна була лише величезна рука, яка кольором і видом нагадувала тіло мумії.

Взагалі весь жах цієї книги полягає не в монстрі, а в діях його творця, і найстрашніше – це те як він нічого не робить, спостерігаючи як гинуть його близькі. Віктор зі слабкими нервами, надчутливий і припадочний і до того ж безвідповідальний.

Монстр з самого початку не є злим, він з’являється в світі, де йому нічого не зрозуміло, він не знає що добре і що погано, він не знає, що потворний. Кинутий напризволяще своїм творцем, він змушений сам шукати собі прожиток, поневірятися в горах, вчити мову.

Монстр навчився не тільки розмовляти, але й читати і дізнався дуже багато про устрій світу, історію, географію, філософію. Він шукав друзів, намагався бути корисним людям, врятував дитину, але його лише проклинали і хотіли знищити.

Це озлобило монстра, і він звинувачував у всьому свого творця, якому вирішив мстити на початку за те, що той його створив і кинув, а потім за те, що той не виконав свою обіцянку і позбавив його можливості мати подругу.

Монстр в книзі бачиться більш розумним і логічним, ніж його творець.

Монстр Франкенштейна в кіно

Перший фільм про Франкенштейна вийшов в 1910 році і з тих пір було створено понад 70 фільмів про Франкенштейна і його монстра.

Я дивилася фільм «Віктор Франкенштейн» 2015 року, в якому детально розповідається про те, як створювався монстр. У цьому фільмі грає Деніел Редкліфф в ролі Ігоря – помічника Віктора. Дія відбувається у вікторіанській Англії. Монстра у фільмі звуть Прометей.

Монстр Франкенштейна давно перекочував в фільми і комікси, які не пов’язані з оригінальним романом. У фільмі «Ван Хелсінг” 2004 року Монстр Франкенштейна – позитивний персонаж, який допомагає Ван Хелсінгу в боротьбі з Дракулою, а Дракула хоче використати іскру життя Монстра, щоб оживити своїх дітей.

Читайте також:

Франкенштейн: Справжня історія — Вікіпедія

Франкенштейн: Справжня історія є англійською мовою 1973 року зроблений для телебачення фільм жахів вільно заснований на романі 1818 року Франкенштейна; або Сучасний Прометей від Мері Шеллі. Її режисер Джек Смайт, а сценарій написав прозаїк Крістофер Ішервуд та його давній партнер Дон Бачарді.

У фільмі зірки Леонард Уайтинг як Віктор Франкенштейн, Джейн Сеймур як Прима, Девід Мак-Каллум як Генрі Клерваль, Джеймс Мейсон як доктор Полідорі та Майкл Сарразін як істота. Дружина Джеймса Мейсона, Клариса Кей-Мейсон також з'явився у фільмі.

Ділянка

Віктор Франкенштейн (Леонард Уайтинг) — нещодавно підготовлений лікар, заручений з Елізабет Феншоу (Нікола Педжет). Після того, як молодший брат Віктора, Вільям, тоне, Віктор зрікається Бога і заявляє, що об'єднає зусилля з дияволом, якщо зможе повернути брата до життя.

Читайте также:  Переуступка прав вимоги за кредитом: що потрібно знати боржнику

Віктор залишає маєток Фаншове для подальшого медичного навчання. Він зустрічає Генрі Клерваля (Девід Мак-Каллум), який виявив, як відновити мертву речовину до життя. Клерваль розкриває свій остаточний план: створити нову расу досконалих істот, створених із трупів. Клерваль переконує Франкенштейна допомогти, і лабораторія незабаром завершується.

Внаслідок місцевої гірничої аварії загинули сім селянських робітників. Лікарі швидко викопують тіла і зшивають з них шматочки, отримуючи фізично досконале тіло. Клерваль вражений тим, що раніше реанімована рука тижнями раніше стала непривабливою та деформованою. Клерваль страждає на серцевий напад і помирає перед тим, як заповнити запис у журналі.

Наступного ранку Віктор знаходить тіло Клерваля і неправильно читає неповний запис у журналі як знак успіху. Віктор пересаджує мозок Клерваля в їх творіння.

Незабаром Віктор представляє своє творіння (Майкл Сарразін) у лондонське суспільство вищого класу, видаючи його за друга з далекої країни, яка мало знає англійської.

Незабаром після цього Віктор виявляє відразливу руку в лабораторному кабінеті Клерваля і розуміє, що в процесі є недолік. Він знищує деформовану руку, але бачить ту саму проблему, що впливає на Істоту. Незабаром Віктор усвідомлює, що дегенерація незворотна.

Після поміщиці Віктора, місіс Блер (Агнес Мурхед), помирає від шоку, побачивши Істоту, Віктор відступає з ним до лабораторії. Він замислюється знищити Істоту, але не може змусити себе це зробити.

Істота виявляє свою деформовану зовнішність і безуспішно робить спробу самогубства. Потім він тікає з лабораторії і стрибає в море. Віктор припускає, що Істота мертва, і розуміє, що, можливо, це найкраще.

Істота змивається на пляжі, неушкоджена. Незабаром він дружить із літнім сліпим селянином (Ральф Річардсон). Сліпий прагне познайомити свого нового друга з онучкою Агатою (Джейн Сеймур) та її хлопець Фелікс (Даллас Адамс), але Істота приховує.

Він спостерігає за сім’єю здалеку і закохується в Агату. Коли одного разу вранці Агата і Фелікс несподівано повертаються додому, вони стикаються із Істотою і з жахом реагують.

Істота вбиває Фелікса, а Агата, тікаючи від жаху, вдаряється каретою і теж вбивається.

Істота бере тіло Агати назад у лабораторію, маючи намір попросити Віктора відновити її до життя. Він приїжджає, щоб виявити, що Віктор пішов, і лабораторію зараз зайняв доктор Полідорі (Джеймс Мейсон), Колишній наставник Клерваля.

Полідорі, знаючи про походження Істоти, планує змусити Віктора допомогти йому створити іншу істоту. Тим часом Віктор відмовився від своїх експериментів і одружився з Єлизаветою.

З ним стикається Полідорі, який шантажує його на допомогу у проведенні процедури.

Полідорі показує, що саме він вдосконалив реанімацію мертвої плоті, секрети, викрадені Клервалем. Він відкидає використання Клервалем сонячної енергії на користь власного процесу хімічної реанімації. Віктор приєднує голову Агати до нового тіла, і вони реанімують жіночу істоту, яку Полідорі називає Прима. Віктор виїжджає на медовий місяць разом з Елізабет.

Поки Віктора та Єлизавети немає, Полідорі вмовляє родину Єлизавети взяти Приму до себе як гостя будинку. Коли пара повертається, стає очевидним, що Прима абсолютно божевільна, і Елізабет благає Віктора відправити її геть. У лабораторії Віктор стикається з Полідорі, який погоджується піти з Примою, як тільки вона стане членом суспільства.

Перш ніж вони виходять з лабораторії, Полідорі намагається знищити оригінальну істоту, коли двоє його помічників штовхають його в чану з кислотою, коли він спить, але Віктор зупиняє їх. Розлючена Істота кидає одного з помічників у кислу ванну, коли інші втікають.

Полідорі замикає Істоту в лабораторії і підпалює будівлю, що призводить до серії величезних вибухів.

Кілька днів потому в особняку Фаншаве влаштовують пишний бал, щоб представити Приму соціальній еліті. Прима радує гостей, а Полідорі розкриває свій план використати її як куртизанку для здобуття міжнародного політичного впливу.

Раптом сильно згоріла Істота вривається в бальний зал і стикається з Примою, яка нападає на нього. Він відриває їй голову і кидає її під ноги Полідорі, коли вцілілі гості тікають. Плачучи, Віктор запитує Істоту, чому він це зробив.

Істота м’яко реагує і виходить у ніч.

Наступного ранку місцевий констебль допитує Віктора та Єлизавету. Вони дізнаються, що Полідорі пережив нервовий зрив і зізнався, що реанімував Приму. Віктор зізнається, що створив істоту з тіл, але Елізабет переконує констебля, що її чоловік в омані, і поліція йде. Елізабет переконує Віктора поїхати до Америки, щоб розпочати нове життя.

Після відплиття Віктор та Елізабет злякано виявляють, що Полідорі теж на кораблі. Полідорі намагається переконати Віктора відновити експерименти. Невідомо всім, Істота сховалась і незабаром виходить із рятувального човна, шукаючи Віктора.

Елізабет бачить, як Істота ховається в каюті Полідорі, і замикає їх обох у кімнаті. Розум Клерваля знову спливав у Істоті, і він твердо вирішив помститися Полідорі.

Віктор відмикає двері, і коли капітан і екіпаж корабля беруть участь, конфлікт переходить на верхню палубу. Істота розміщує Полідорі до вершини щогли, Полідорі вражає блискавка і зводить до скелета.

Віктор, намагаючись піднятися на щоглу, щоб розсудити Істоту, збивається в непритомність і падає на палубу. Члени екіпажу тікають на рятувальному човні, а Суть бере Віктора під палубу, щоб доглядати за ним.

Істота бичить колесо корабля прямим напрямком до північний полюс. У каюті Віктора Елізабет жорстоко відкидає істоту, яка (його тепер це розум Клерваля) потім душить її. Оскільки Віктор залишається в несвідомому стані під палубою, Істота підтримує курс на північ.

Коли Віктор прокидається, він виявляє замерзле тіло Єлизавети на палубі і корабель, замкнений у льоду. Він йде за Істотою до крижаної печери, де зізнається, що вся трагедія була спричинена його відмовою від безпорадного, погіршеного Істоти.

Він також знає, що після його смерті Істота буде остаточно самотня, проклята «залізним тілом», яке втримає його живим проти його волі. Коли Віктор просить прощення у Істоти, звук його криків піднімає крижану лавину.

Коли тонни льоду починають падати на них обох, Істота (голосом Клерваля) прощає свого творця, який сміється, розуміючи, що їхні випробування закінчилися.

Актори

Виробництво

Характер доктора Полідорі, який не фігурував в оригіналі Роман, був заснований на характері Доктор Преторіус від Universal Pictures Наречена Франкенштейна, але названий на честь реального життя Джон Полідорі, знайома авторки Мері Шеллі, яка брала участь у конкурсі, який створив її роман. Вкладом Полідорі стала перша сучасна історія про вампірів Вампір (1819).

Примітною особливістю постановки є те, що, замість того, щоб бути негарною з самого початку, Істота зображується фізично красивою, але потім стає все більш огидною у міру просування фільму.[1] Макіяж пройшов Молот жах художник-ветеран Рой Ештон.

Спочатку його транслювали в ефірі NBC-TV наприкінці 1973 року у двох 90-хвилинних частинах, але часто його бачать як змонтований в одному фільмі. Його DVD датою дебюту було 26 вересня 2006 р.

На початку додано короткий вступ Джеймс Мейсон блукаючи Ліс Святого Іоанна церковний двір, Лондон.

Він припускає, що саме тут Мері Шеллі похована, що є неправильним (насправді вона похована на присадибній ділянці в м Дорсет), незважаючи на те, що стоїть біля надгробний камінь що носить її ім'я.

Розвиток і виробництво фільму детально описано в Маленький шоп жахів No38 — який вийшов у червні 2017 року режисером фільму / істориком Сем Ірвін, який працював запрошеним редактором з цього питання.

Роман про фільм у м’якій обкладинці

Сценарій фільму, автор Дон Бачарді і Крістофер Ішервуд, був опублікований у м’якій обкладинці як роман про фільм.[2] Сценарій містить пролог, в якому Мері Шеллі розповідає свою казку про жах Персі Шеллі і Лорд Байрон, як Доктор Полідорі султани поруч.

[3] Коли вона досягає їхніх частин у казці, вони поспішають приєднатися до основної дії і власне історія починається. Деякі кадри у фільмі вказують на те, що принаймні частина цього прологу могла бути знята.

Якби цей сегмент був включений, в ньому були б Нікола Пагетт у ролі Мері, Леонард Уайтинг у ролі Шеллі, Девід МакКаллум у ролі Байрона та Джеймс Мейсон у ролі Полідорі.[3]

Сценарій також містить епілог після лавини:[4] сезон змінюється, і північний лід починає руйнуватися. Тіло Істоти, все ще заховане в залишку айсберга, починає плисти на південь у тепліші води. У міру танення льоду оголюється одна з його рук. Поглинаючи промені сонця, рука реагує, схожа на квітку, і повільно починає розкриватися.

Дивитися також

 • Список фільмів за участю чудовиська Франкенштейна

Список літератури

зовнішні посилання

Ссылка на основную публикацию