Як виписати колишнього чоловіка?

Розлучення і розділ майна — процедури не з приємних. Ще неприємніше продовжувати жити пліч-о-пліч з людиною, який ще недавно був чоловіком, а зараз доводиться стороннім чоловіком.

Якщо колишній чоловік не піддається на вмовляння дружини з'їхати, то змусити його зробити це можна тільки одним способом: примусово виписати через суд.

Розглянемо випадок як виписати колишнього чоловіка з квартири після розлучення без його згоди.

Чи можна виписати колишнього чоловіка з приватизованої квартири

Як виписати колишнього чоловіка?

Розглянемо три найбільш часто зустрічаються ситуації:

 • Якщо дружина придбала квартиру на власні кошти до шлюбу, то вона є єдиною власницею квартири. Як господиня, вона має право реєструвати в своїх оселях кого завгодно, також виписувати з квартири. Отже, ніяких перешкод для зняття колишнього чоловіка з реєстрації без його відома і без його згоди у неї немає.
 • Якщо квартира чоловіка, а дружина тільки прописана на ній, ситуація зворотна — чоловік може виписати колишню .
 • Якщо ж квартира була придбана в шлюбі на спільні кошти — колишнє подружжя мають на неї рівні права. Отже, ніхто з них примусово не може виписати іншого — обидва є власниками.

До речі, виписаним чоловікові доведеться десь оформляти собі тимчасову або постійну прописку. Проживання більше 30 днів без прописки карається штрафом.

Тимчасову прописку можна оформити за попереднім місцем проживання, якщо, звичайно, колишня дружина на це погодиться.

Як виписати з квартири колишнього чоловіка якщо я власник

Якщо квартира є приватизованою і ви є власником квартири, то виписати колишнього чоловіка не власника можливо тільки через суд, в разі його відмови від з'їзду з квартири, згідно зі ст. 31 ЖК РФ.

Що б виписати колишнього без згоди через суд необхідно:

 1. Подати позовну заяву до районного суду, за місцем знаходження квартири. У позові обов'язково послатися, що офіційно були припинені сімейні відносини (проведений розлучення);
 2. До заяви прикріпити документи: копію права власності на квартиру, свідоцтва про розірвання шлюбу, копію реєстрації колишнього чоловіка і квитанції оплаченої держмита;
 3. Дочекатися рішення суду. Документально підтверджене заяву буде розглянуто на користь власника квартири. Суд зобов'яже УФМС виписати колишнього чоловіка, а поліція допоможе йому з'їхати.

Завантажити позовну заяву про виписку з квартири не власника — Зразок ;

Завантажити позовну заяву в суд на виписку з квартири колишнього чоловіка — Зразок

Якщо у колишнього чоловіка ніде жити після розлучення при з'їзді з квартири, суд може зберегти за ним право проживання до тих пір, поки не знайде нову квартиру. Законом не обговорений термін, протягом якого колишній чоловік може зберегти право перебування в квартирі. Зазвичай це 5-6 місяців.

 • Якщо ж разом з дружиною хтось (не чоловік) є співвласником, наприклад, сестра або повнолітня дитина, то буде потрібно його письмову згоду або особиста присутність при складанні заяви.
 • Після проходження часу, виділеного судом на пошук нового житла колишній чоловік не виїжджає, згідно з рішенням суду його знімуть з реєстрації в УФМС, і зобов'яжуть з'їхати в присутності поліції.
 • Відео: Як виписати колишнього чоловіка з власної квартири

Виписуємо колишнього з муніципальної квартири

А ось якщо житло є муніципальним і орендується подружжям на підставі договору соціального найму, легко виписати колишнього чоловіка не вийде.

Справа в тому, що договір соц. найму укладається з обома мешканцями, і які б не були між ними відносини, виписати колишнього чоловіка без його згоди не вийде, згідно статті 69 ч. 4 ЖК РФ.

Тут можливі наступні варіанти дії:

 • Попросити муніципалітет розміняти квартиру на дві менші. Самий важко здійснюваним варіант. Як правило, у міській адміністрації житла в обріз, великі черги потребують соціального житла, так що можливості надати дві різні квартири двом наймачам у муніципалітету, як правило, немає.
 • Провести поділ особових рахунків. Цей спосіб хороший, якщо в квартирі кілька кімнат. У доповненні колишнє подружжя можуть підписати угоду про поділ житла — тобто яка кімната кому відходить, який порядок користування загальними приміщеннями — ванною, кухнею, передпокої. Поділ рахунків потрібно для того, щоб кожен оплачував свою половину квартплати, і не було суперечок з приводу чергового платежу. Несплата свого рахунку одним з подружжя може послужити для муніципалітету приводом його виселити.
 • Провести виписку колишнього чоловіка з квартири через суд . Підстави для такої вимоги повинні бути істотними. Якщо в суді буде отримано позитивне рішення, потрібно буде дочекатися вступу його в силу, а потім пред'явити його в адміністрації. Муніципалітет переукладе договір з заявником, а колишнього чоловіка виселить.

Як показує судова практика, вагомими підставами для виписки з муніципальної квартири після розлучення:

Що б виписати колишнього чоловіка через суд необхідно:

 1. Подати позовну заяву до районного суду, за місцем знаходження квартири. У позові обов'язково послатися на причину виписки (тривалий час не проживання, погрози, наявність іншої власності та ін.);
 2. До заяви прикріпити: копію права власності на квартиру, свідоцтва про розірвання шлюбу, реєстрації колишнього чоловік, квитанції оплаченої держмита та документи, що підтверджують підстави для виписування колишнього чоловіка;
 3. Дочекатися рішення суду. Документально підтверджене заяву буде розглянуто на користь дружини. Суд зобов'яже УФМС зняти з реєстрації колишнього чоловіка.
 4. Після винесення позитивного рішення суду потрібно почекати 14 днів, поки воно вступить в силу.
 1. Завантажити позовну заяву в суд на виписку з муніципальної квартири — Зразок
 2. У всіх випадках позовну заяву потрібно підкріпити конкретними доказами — це можуть бути свідчення сусідів, документальні підтвердження несплати квартплати, відео- і аудіозаписи, на яких чоловік, наприклад, загрожує колишній дружині або відмовляється платити за квартиру.
 3. Відео: Юрист про виселення з муніципальної квартири

Чи можу я виписати, якщо колишній чоловік має право на частку в квартирі

 • Як виписати колишнього чоловіка? Після розлучення без власної згоди колишнього чоловіка на зняття з реєстрації, виписати його не можна.
 • Якщо він володіє невеликою часткою, згідно із законодавством він є таким же повноправним власником приміщення, як і інші співвласники.
 • Навіть якщо всі інші мешканці квартири будуть згодні позбутися колишнього чоловіка заявниці, поки він сам не захоче виписатися, його ніхто не зможе до цього примусити.

Звертатися до суду можна в разі, якщо колишній чоловік зловживає своїм правом володіння квартири і створює загрозу її фізичному існуванню. І то немає гарантії, що суд зобов'яже УФМС виписати відповідача з квартири. Житлові права громадян захищені Конституцією.

Є два варіанти вирішення проблеми:

 • Продати квартиру, розділити гроші згідно часткам і роз'їхатися. Найчастіше саме до цього способу вдаються, так як це дозволяє заощадити значно кількість нервів і грошей.
 • Колишня дружина може викупити у колишнього чоловіка його частку і стати повноправною господинею квартири. Цей спосіб «працює», якщо квартира неліквідна або занадто дешева, і на виручені гроші сторони не куплять собі нового житла.

Чи можу я виписати чоловіка, якщо прописані його діти

Як виписати колишнього чоловіка?

Аналогічно колишня дружина, прописана у чоловіка, мала право прописати разом з собою свою дитину.

Це право закріплено в житловому кодексі. Воно спрямоване на захист прав неповнолітніх дітей-щоб їх ніхто не мав права виганяти на вулицю незалежно від того, що сталося з їхніми батьками.

Якщо повнолітнього не власника квартири можна легко зареєструвати і виписати без його згоди, то з неповнолітньою дитиною все складніше. Згідно із законом примусово виписати їх не можна — за дітей, виписаних «в нікуди» , Заступиться комісія із захисту прав неповнолітніх, і доведеться прописувати їх за колишньою адресою.

Таким чином, діти колишнього чоловіка, навіть якщо він сам виписаний, зберігають свою прописку і, отже, право користування приміщенням. Зняти їх з обліку може тільки сам колишній чоловік. При цьому йому можна виписувати своїх дітей «в нікуди».

Примусово зняти дітей колишнього чоловіка з реєстраційного обліку можна тільки в одному випадку: якщо вони тривалий час проживають поза домом, тобто фактично не користуються наданим їм правом користування квартирою. Наскільки тривалим повинне бути цей час — встановлює суд на свій розсуд.

Завантажити позовну заяву на виписку з квартири через суд дитини — Бланк

Але як показує судова практика, якщо колишній чоловік з'їхав, знайшов квартиру в іншому місці і перевіз туди дітей, але не оформив їм прописку в новому місці з звичайного впертості, то виписати колишнього чоловіка і його дітей їх через суд не складає труднощів.

≡ Як виписати колишню дружину або чоловіка з квартири в Україні

Нерідко в родині виникає ситуація, коли дружина або чоловік більше не хочуть проживати на одній житлоплощі разом зі своєю половиною після розлучення.  Тоді виникає актуальне питання, як виписати колишню дружину або чоловіка з квартири. Проблема полягає в тому  що не завжди одна із сторін добровільно погоджується виписуватися з дому.

Процедура виписки залежить від багатьох чинників: наявності малолітніх дітей, в чиїй власності знаходиться житло, умов шлюбного договору та інших.

Як виписати колишнього чоловіка?

Як виписати колишню другу половину з квартири

Законодавством передбачено, що виписати колишнього члена сім’ї можна тільки з обопільної згоди або судовим порядком. Процедура зняття з реєстрації регламентується Цивільним і Житловим кодексами України.

Важливим аспектом є факт, було житло придбано до вступу в шлюб чи після нього. У чому ж відмінності цих двох варіантів?

 • Якщо власник квартири придбав або отримав її у спадок до вступу в шлюб, то другий, зареєстрований в ній колишній з подружжя, не може претендувати на її частину, однак за ним залишається право на проживання за місцем прописки. Після розлучення власник житлоплощі хоче, щоб колишні чоловік або дружина скоріше виписалися з його будинку, але не завжди бере до уваги положення іншого боку. Виписати через суд такого мешканця можна, тільки якщо він не проживав в квартирі більше 1 року без поважних причин.
 • Якщо квартира куплена під час шлюбу, але не прийнята в дар або отримана в спадок одним з подружжя, то незалежно від того, хто є власником, на житло в рівних частках можуть претендувати і чоловік, і дружина. У цьому випадку жоден з них не може вимагати зняття з реєстрації другого мешканця, навіть якщо останній тривалий час не проживає в квартирі.
 • Якщо обидва колишніх члени подружжя є власниками, то жоден з них не може позбавити права іншого користуватися своїм майном.

Часто буває, що колишні дружина або чоловік не проживають за місцем реєстрації і не вносять плату за комунальні послуги. Власнику ж доводиться платити і за відсутню особу. Щоб уникнути цього, слід звернутися в ЖЕК і скласти акт про те, що прописана людина не живе в квартирі. Тоді виконується перерахунок оплати комунальних послуг без урахування відсутнього.

Важливо! Підстави, за якими людина може бути знята з реєстрації, прописані в ст. 7 Закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Читайте также:  У яких випадках можна оспорити дарчу?

Важливим фактором для зняття з реєстрації людини є статус житла: відноситься воно до приватної власності чи ні. У першому варіанті адвокати керуються правилами Цивільного кодексу, а в другому — Житлового.

Позбавити права користування житлоплощею наймача або члена його сім’ї можна у випадку, передбаченому статтею 71 Житлового кодексу: якщо зазначені особи не проживали в квартирі більше 6 місяців без поважних причин, то їх можна зняти з реєстрації шляхом подачі позову в суд.

Власник квартири після отримання рішення суду про позбавлення права користуватися житлоплощею колишніми дружиною або чоловіком повинен подати заяву до підрозділу Державної міграційної служби, яке займається зняттям з реєстрації місця проживання. Дана процедура триває не більше 7 днів.

У деяких випадках власник житлоплощі свідомо перешкоджає проживанню колишній дружині (чоловікові) за місцем проживання, щоб через рік в судовому порядку позбавити права на користування житлом. Але цього робити не можна, інакше такий мешканець може оскаржити в суді позов власника про позбавлення прописки на підставі показань про те, що йому не давали жити за місцем реєстрації.

У підсумку виходить, що виписати дружину або чоловіка після розлучення можна тільки через суд. Однак є ще один варіант — якщо колишня друга половина не має прав власника на житло, можна продати квартиру тому, хто не буде пов’язаний родинними узами з мешканцем. У цьому випадку новий власник, не чекаючи закінчення 12 місяців, має право виписати неугодної людини зі своєї житлоплощі.

Важливо! При виникненні проблем зі зняттям з реєстрації чоловіка або дружини після розлучення, слід звернутися до адвоката з житлових питань.

Як виписати з службового житла

Згідно із законодавством, в службовій квартирі можуть бути прописані як наймач, так і всі його члени сім’ї. Після розлучення подружжя вже не є сім’єю, і колишня друга половина втрачає право на проживання в службовому житлі.

Тому, якщо наймач подає позов до суду про виписку, частіше рішення приймається на його користь при відсутності додаткових складнощів: хвороби відповідача, відсутності у нього іншого житла, брак коштів.

При наявності відповідних обставин суд може надати від 6 до 12 місяців колишній половинці на пошук іншої житлоплощі.

Як зняти людини з реєстрації

На юридичних форумах зустрічаються безліч питань, які починаються зі слів: «Я, власник квартири, хочу виписати …». Часто власники житла хочуть зняти з реєстрації орендарів житлоплощі, родичів, які вже давно не проживають разом з ними, колишнього чоловіка (дружину) або незнайомих людей, прописаних в недавно придбаній квартирі. Розглянемо всі можливі варіанти вирішення цього питання.

Швидше і зручніше позбавити права людини користуватися житлом без його участі в цій справі. Однак ситуацій, при яких так можна вчинити, небагато:

 • якщо мешканець був прописаний незаконно;
 • якщо особа була прописана на підставі орендного договору;
 • зареєстрована в ньому особа вважається безвісти зниклою;
 • в купленій квартирі виявилися прописані люди.

Померлих мешканців виписують на підставі свідоцтва про смерть, звернувшись до Міграційної служби.

Член сім’ї може бути виписаний тільки в судовому порядку в разі, якщо він без поважних причин не проживає в квартирі більше 12 місяців. Відповідно до Житлового кодексу України, до поважних причин не проживання відносяться:

 • призов на військову службу;
 • знаходження у в’язниці;
 • перебування у лікарні;
 • відсутність через навчання або відрядження;
 • передача дитини в дитбудинок або родичам (при знятті з реєстрації дитини);
 • знаходження непрацездатних осіб в спеціалізованих установах.

Важливо! Особа, що має право на частку квартири, не може бути виписана іншими власниками даного житла.

Законодавство передбачає також те, що якщо особа є власником житлоплощі, то навіть після її виписки вона не втрачає прав розпоряджатися своїм майном.

Багатьох цікавить питання, чи можна зняти мешканця з реєстрації за дорученням.

Законодавством передбачена така процедура: довіреність повинна бути завірена нотаріусом, давати право підпису і повноваження на виписку довірителя.

Однак для військовослужбовців позбавлення права користування квартирою за дорученням є практично неможливим, дана процедура передбачає постановку і зняття з військового обліку.

Документи для подачі в суд

Перед зверненням до суду з метою виписки особи, яка не проживає більше 6 або 12 місяців, слід ретельно підготувати докази того, що мешканець не живе в квартирі довше зазначених термінів. Стануть в нагоді наступні документи і свідоцтва:

 • акти про не проживання від керуючої організації (ОСББ, ЖЕКу і т.д.). Щоб їх отримати, за кілька місяців до подачі позову до суду слід звернутися в будинкокеруючу компанію для складання актів про те, що прописана особа не живе за місцем проживання протягом певного періоду;
 • свідоцтво хоча б двох сусідів, які погодяться піти в суд і підтвердити, що мешканець не проживає в квартирі довше зазначених термінів;
 • замовні листи до мешканця. Якщо відома адреса проживання людини в даний період, бажано послати йому листа, отримання яких можна підтвердити. Якщо мешканець ці листи отримає, це буде вагомим доказом у суді.
 • інші докази. Якщо на руках є документи, що підтверджують проживання людини за іншою адресою або інші подібні документи, їх можна використовувати в суді.

Як виписати неповнолітню дитину

Як показує судова практика, позбавити реєстрації малолітньої дитини досить проблематично, але при певних обставинах можна. Згідно із законодавством, місце проживання особи віком до 14 років має визначатися місцем прописки батьків або одного з них.

У разі якщо власника цікавить питання, як виписати неповнолітню дитину з квартири після розлучення або в інших випадках, необхідно врахувати такі нюанси:

 • якщо батьки дитини мають різні адреси прописки, то зняття з реєстрації відбувається при особистій подачі письмової згоди від другого батька. Якщо ж одна зі сторін не може бути присутнім при здачі документів на виписку, складають нотаріально підтверджену згоду;
 • виписати неповнолітню особу з місця реєстрації без згоди другого з батьків можна тільки через суд або за рішенням служби опіки та піклування;
 • орган опіки та піклування може прийняти рішення про зняття з реєстрації лише сиріт і дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також осіб, над якими встановлено піклування;
 • якщо у дитини немає іншого місця проживання, то суд відмовить у виписці до моменту досягнення повноліття дитини (18 років);
 • неможливо позбавити права дитини користуватися житлом, якщо в ньому зареєстровані обидва з батьків;
 • щоб зняти дитину з реєстрації, необхідно спершу знайти йому відповідну житлоплощу, яка буде не гірше за розмірами та умовами проживання тієї, в якій він зареєстрований.

Документи, необхідні для виписки дитини

Для зняття з реєстрації за місцем проживання особи віком до 14 років знадобляться такі документи:

 • заява;
 • квитанція про оплату адміністративного платежу;
 • свідоцтво про народження;
 • паспорт одного з батьків, що виписує дитини;
 • згода другого з батьків;
 • рішення про виписку суду або органу опіки.

Часто розлучення подружжя стає причиною тривалих судових розглядів по розподілу майна. Щоб цього уникнути, варто взяти до уваги досвід західних країн, і при вступі в шлюб складати шлюбний договір з детальним зазначенням, що отримує кожен з подружжя після розлучення.

Чи можна і як виписати колишнього чоловіка з квартири через суд в 2019 році

Шлюборозлучний процес супроводжується з'ясуванням майнових і немайнових відносин між колишнім подружжям. Особливе місце займають спори щодо проживання в квартирі.

Припинення сімейних відносин — це одна з підстав виписати колишнього з квартири (п. 4 ст. 31 ЖК РФ). Але не все так просто, як може здатися на перший погляд.

Часто екс-подружжя чинять перешкоди для виписки і не хочуть з'їжджати добровільно. Залишається єдиний варіант — скористатися судовим допомогою.

Обов'язково ознайомтеся, як скласти позовну заяву для виписки з квартири ? Також рекомендуємо прочитати, що таке примусова виписка в суді ? Наші матеріали допоможуть вам не допустити грубих помилок.

Чи можна виписати колишнього чоловіка з квартири?

Розрізняють два види власності на нерухомість — приватизоване і муніципальне житло. Припинення виписки відбувається з урахуванням статусу квартири. Скажімо, якщо житло приватизоване, то випискою займається фізична особа. Якщо квартира муніципальна — то адміністрація міста чи району.

Обидва варіанти передбачають виписку колишнього чоловіка не інакше, як в судовому порядку. Згоди виписується не потрібно, але потрібно навести вагомі підстави для зняття з реєстраційного обліку. Безпосередня виписка колишніх родичів регламентується ч. 1 ст. 35 ЖК РФ. Нагадуємо, що при розлученні екс-чоловік вважається колишнім родичем, а значить виписка в суді стає можливою.

приклад:

Подружжя Харитонова втомилися один від одного і вирішили розлучитися. Незабаром вони отримали свідоцтво про розірвання шлюбного союзу. На момент сімейного життя подружжя проживало в квартирі Харитоновой. Житлоплощу дісталася дружині на підставі прийняття спадщини бабусі.

Харитонов не брав участі в приватизації і не мав ніяких прав на квартиру. Зате він мав у власності іншу квартиру, яку здавали в найм. Відразу після розлучення Харитонова побажала виписати колишнього чоловіка зі своєї квартири. Разом з юристами вона склала позов і підготувалася до майбутніх слухань.

Районний суд врахував, що подружжя знаходиться в розлученні, квартира належить Харитоновой, а колишній чоловік не має прав на квартиру. Таким чином, виписка сталася успішно. Отримавши рішення суду, Харитонова віднесла його в УВМ УМВС для виписки колишнього з квартири.

Через 3 дні Харитонов був виписаний з квартири колишньої дружини.

В яких ситуаціях може бути необхідність виписки чоловіка?

Класичною для розуміння випискою визнається звичайне зняття з реєстраційного обліку за місцем проживання в одному з регіонів РФ. Якщо до всього іншого колишній чоловік проживає в квартирі, то нарівні з випискою відбувається виселення його з дому.

Підстави виписати розведеного чоловіка з квартири:

 • постійне перебування за іншою адресою;
 • заборгованості по комунальних платежах;
 • створення нестерпних умов для проживання в муніципальній квартирі;
 • розірвання шлюбного союзу в органах РАГС;
 • створення перешкод для приватизації житлового приміщення.

Зустрічаються і інші обставини для виписки колишнього чоловіка без його згоди. Бажано посилатися як мінімум на 2-3 причини. Одного тільки розірвання шлюбу буде, на жаль, недостатньо.

Коли виписати колишнього чоловіка не вийде?

Розглянуті вище випадки відносяться до приватних обставин. Колишній чоловік не має прав на житло, отже, його можна виписати в судовому порядку. Але часом виписка скрутна.

Не вдасться виписати чоловіка в наступних випадках:

 1. Квартира віднесена судом до спільної власності — нерухомість купувалася на гроші подружжя в період шлюбного союзу (п. 1 ст. 256 ЦК України). Розлучені мають частки у спільній сумісній власності, так що виписка колишнього чоловіка неможлива.
 2. Чоловік має право на довічне проживання в квартирі — відмова від приватизації на користь інших членів сім'ї. Назовсім виписати такого чоловіка навіть у суді також не вийде. Але можна надати йому окреме житло.

Як ми бачимо, виписка з квартири ускладнюється наявністю спільної власності і права на проживання в будинку. Втім, це всього лише вершина айсберга під назвою шлюборозлучний процес.

Читайте также:  Соціальна відповідальність перед населенням

Кожен випадок індивідуальний, і вам може знадобитися допомога юристів. Звертайтеся до нас, і ми допоможемо вам у вирішенні складних житлових спорів.

Як виписати колишнього чоловіка з квартири

Анулювання реєстрації за місцем проживання відбувається в районному суді згідно з підсудністю справи. Законний розпорядник житла повинен звернутися в суд за місцем реєстрації нерухомості. Аналогічно відбувається і звернення в міграційний орган.

Актуальну інформацію щодо зняття з реєстраційного обліку через суд читайте в нашій статті, в ипіска з квартири не власника житла без згоди .

Порядок дій

Як діяти в ситуації, що склалася:

 1. Визначитися з підсудністю справи — випискою займаються районні суди за місцем реєстрації квартири (приватного будинку).
 2. Скласти позовну заяву про припинення екс-чоловіком права користування нерухомістю. Головною підставою є ст. 35 ЖК РФ, а якщо чоловік не тільки прописаний, але і проживає в квартирі — то вимагати виселення колишнього чоловіка.
 3. Підготувати документи для суду (про те, що потрібно, визначено в ст. 131-132 ГК РФ). Забігаючи наперед, скажемо, що потрібно підтвердити факт припинення права користування житловим приміщенням. Правда, одного свідоцтва про розлучення може не вистачити — потрібна виписка з будинкової книги та свідоцтво про право власності.
 4. Передати заяву і документи в канцелярію суду під розписку. Якщо чогось бракуватиме, секретар повідомить вам про це.
 5. Відвідати попередні слухання в якості відповідача (можна з юристом). Суддя знайомиться з обставинами справи, вивчає документи і вимоги позивача.
 6. Виступити на основному засіданні суду. Важливо не просто зачитати вимоги, а обґрунтувати їх з позиції цивільного та сімейного права — наприклад, розірвання шлюбу, проживання відповідача в іншій квартирі, порушення правил користування житловим приміщенням та ін. Обов'язки доказування закріплені в ст. 56 ЦПК РФ. Наведені позивачем фактори лягають в основу розглядається судом.
 7. Отримати виконавчий лист суду. Оголошено підсумкового вердикту ще не означає виписку колишнього чоловіка. Відповідачу дається 30 днів на оскарження вироку. Якщо його не буде — рішення вступить в силу. Копія виконавчого листа передається позивачу для подальшої процедури.
 8. Напрямок копії листа підрозділу ГУВМ МВС. Реєстратори приймуть заяву і випишуть колишнього чоловіка з квартири.

Додатковим заходом є примусове виселення мешканця. Навіть якщо колишнього чоловіка випишуть, він може відмовитися з'їжджати в інше місце. Тоді дружині залишиться єдиний варіант — звернутися до судових приставів. Небажаного мешканця випишуть в присутності пристава або дільничного поліцейського.

Позовну заяву

Ініціювання розглядів відбувається на підставі позовної заяви. Роздрукований бланк заповнюється позивачем або його представником.

Відомості, які вказують в позовній заяві:

«Шапка»:

 • найменування судового органу;
 • прізвище, ім'я, по батькові, адреси і телефони учасників процесу.

Основна частина:

 • підтвердження права власності на квартиру (документально);
 • відомості про житлову площу;
 • обставини придбання квартири (поза шлюбом / в шлюбі);
 • інформація про прописку відповідача (дітей);
 • відомості про розірвання шлюбного союзу (на підставі свідоцтва);
 • відомості про альтернативний житло відповідача;
 • на яких підставах відбувається виписка з житла.

Основні вимоги:

 • анулювати прописку колишнього чоловіка з квартири;
 • перелік документів.

Підпис (з розшифровкою) заявника.

Дата в форматі «дд.мм.рррр».

Вірно заповнену заяву приймається до розгляду судом. Далі, призначаються попередні і основні слухання.

документи

Супровідні для заяви документи від позивача:

 1. Паспорт — представник докладає нотаріальну копію свого паспорта.
 2. Документи на квартиру або приватний будинок — свідоцтво, виписка з ЕГРН (раніше ЕГРП).
 3. Договір купівлі-продажу, дарча, успадкування, акт приватизації житлової власності.
 4. Виписка з поквартирною або будинкової книги — потрібна для встановлення факту проживання відповідача в межах житлового приміщення.
 5. Офіційне свідоцтво про розірвання шлюбу.
 6. Квитанція про оплату держмита.

Зазвичай цих документів достатньо. Але іноді суд може зажадати додаткові відомості. Наприклад, свідоцтво про народження дітей або довідку про доходи — по ситуації.

Не забудьте прочитати, які документи потрібні для виписки з квартири.

вартість

Точна вартість майбутньої виписки з квартири по суду визначається нюансами процедури. Єдиний внесок державного мита — 300 рублів. Платити за виписку в УВМ УМВС не потрібно — зняття з реєстраційного обліку безкоштовне. Витрати зазвичай пов'язані зі зверненням до нотаріуса або юриста. Прейскурант найкраще дізнаватися індивідуально по регіону.

терміни

Відводиться на виписку час становить 3 робочих дня. Але це фінальний етап нашої процедури. До того, як колишній чоловік буде виписаний, екс-дружина повинна виграти судову справу:

 • термін розгляду позовної заяви — 5 днів;
 • наступний етап попереднього слухання справи займає до 30 днів (п. 1 ст. 154 ЦПК РФ).
 • на оскарження дається рівно 30 робочих днів + 7 днів на оприлюднення виконавчого листа.

Разом, на судові розгляди йде від 2-3 місяців, не рахуючи повернення документів через недостатність доказів.

нюанси:

Якщо чоловік-власник

Відчуження квартири у власника відбувається вкрай рідко. Тому, якщо не дружина, а чоловік власник — його не можна позбавити єдиною квартири або будинку (ст. 40 Конституції РФ). Швидше чоловік випише колишню дружину, як розпорядник житлового приміщення.

З приватизованої квартири

Менш клопіткий варіант — виписати колишнього чоловіка з приватизованої, тобто приватної квартири. Існують два варіанти, як це зробити:

 1. Примусова виписка з квартири власниці — положення ст. 31 ЖК РФ.
 2. Виписка з квартири за згодою колишнього чоловіка — єдино можливий варіант зняття з реєстрації у випадку з спільно нажитий власністю.

Як вже було сказано раніше, відмова чоловіка від своєї частки під час приватизації дає йому право на довічне проживання в будинку. Виписати таку людину, без надання альтернативного житла, не можна!

З муніципальної квартири

Соціальне житло належить муніципалітету. Питання виписки наймачів і квартирантів через суд вирішуються на рівні адміністрації міста (району). Виписка наймачів житла відбувається тільки через суд. Разом з наймачем з реєстраційного обліку знімаються і члени його сім'ї.

Буде потрібно переоформити договір найму. Процедура потребує судовому затвердження. Бажано не робити жодних кроків без юриста, так як дуже легко заплутатися в ситуації. Прописані в квартирі особи виписуються за бажанням власника — муніципального органу.

можливі складності

Примусова виписка в суді має об'єктивні складності. Тому, перед тим, як звертатися в суд, потрібно врахувати всі ризики і приготуватися до тривалого очікування результату.

Складнощі при виписці колишнього чоловіка з квартири:

 • Районний суд може визнати квартиру спільною власністю, навіть якщо вона належить дружині. Наприклад, в разі серйозних фінансових вкладень колишнього чоловіка під час сімейного життя. Підстава — збільшення вартості квартири в порівнянні з початковим станом. Виписати чоловіка з спільно нажитого житла не можна!
 • Проблематично виписати екс-дружина з іпотечної квартири. З огляду на, що житло було придбано в шлюбі, неважливо на чиї гроші, воно належить подружжю. Не має значення розлучаються подружжя або тільки планують це зробити.
 • Поширена ситуація: розлученій чоловікові ніде жити. Тоді суд має право зберегти за чоловіком право на проживання в квартирі до певного моменту часу. Зрозуміло, це створює додаткові складнощі у взаєминах двох розведених людей.
 • Зняти з обліку колишнього чоловіка ніяк не вдасться, якщо дружина виплачує аліменти на користь тих, кого виселяють (рідкісні випадки). Виходить, що виписка негативно відіб'ється на житлових умовах. Отже, суд має повне право заблокувати зняття з реєстрації.

Ось далеко не повний перелік труднощів з випискою колишнього чоловіка. Ситуацію може посилювати конфлікт між подружжям або їх родичами. Важливе значення відводиться дітям, яких не випишеш з квартири «в нікуди». Про всі нюанси слід дізнатися заздалегідь.

Як виписати дітей? На що звернути особливо пильну увагу? Про це читайте в нашій статті, виписка з квартири неповнолітньої дитини.

Як захистити свої права?

Незважаючи на примусовий характер виписки колишнього чоловіка, розведені подружжя може домовитися полюбовно. Набагато вигідніше виписатися з власної волі, ніж вдаватися до судового розгляду.

При такому розвитку подій колишнє подружжя повинні мати додаткове житло.

Скажімо, якщо мати залишиться з дитиною в шлюбної квартирі, то батько може з'їхати до батьків або прописатися в іншому місці.

Виписка через суд знімає всі суперечності у взаєминах колишніх чоловіка і дружини. Найголовніше, правильно скласти позовну заяву і вказати причину звернення до суду. Крім того, важливо довести, що екс-чоловік втратив право користування житловим приміщенням.

приклад:

Після розлучення між подружжям постало питання визначення часток майна. Розлучається мали у власності загальну 3-кімнатну квартиру. Дітей у сімейної пари не було. Дружина вирішила, що має право виписати колишнього чоловіка як найбільш пристосованого до життя. Жінка склала позовну заяву для суду.

Підтвердженням своїх намірів вона вказала тільки на розірвання шлюбного союзу — інших приводів не було. Попередні слухання у суді виявили необгрунтованість подання позовної заяви. Дружина не має права виписати колишнього чоловіка через суд, тому що квартира була придбана в шлюбі і відноситься до числа спільно нажитий власності.

Тому, суддя відхилив позовні вимоги і виписка колишнього чоловіка не відбулася.

Допомога юриста

Складання позовної заяви відіграє важливе значення в цьому заході. Звичайна людина може помилитися при заповненні. Перш ніж звертатися до суду, доцільно проконсультуватися у юриста. Зробити це ви можете прямо на нашому порталі через онлайн форму. Безкоштовна консультація дозволить зрозуміти, чи варто звертатися в суд і як діяти після отримання виконавчого листа? Наші юристи мають досвід ведення подібних справ — ви отримаєте актуальну інформацію по виписці з квартири.

ЗАПИТАТИ ЮРИСТУ БЕЗКОШТОВНО

Чи можна виписати колишнього чоловіка з квартири? В яких ситуаціях може бути необхідність виписки чоловіка? Коли виписати колишнього чоловіка не вийде? Чи можна виписати колишнього чоловіка з квартири? В яких ситуаціях може бути необхідність виписки чоловіка? Коли виписати колишнього чоловіка не вийде? Як виписати дітей? На що звернути особливо пильну увагу? Як захистити свої права? Безкоштовна консультація дозволить зрозуміти, чи варто звертатися в суд і як діяти після отримання виконавчого листа?

Чи можна і як виписати колишнього чоловіка з квартири

47 переглядів

Кожен другий розлучення закінчується майновими спорами між колишніми близькими один одному людьми.

І якщо дрібну побутову техніку подружжю все-таки вдається розділити мирно, то коли справа доходить до квартирного питання, жодна зі сторін не бажає поступатися.

Як дружині відстояти своє право на проживання в спірному житлі і примусово виписати вже офіційно чужого чоловіка з колишнього сімейного житла? Давайте розбиратися.

Чи можна виписати колишнього чоловіка з квартири?

Вся житлова нерухомість буває двох видів:

 • приватизована;
 • муніципальна.

Залежно від статусу квартири підстави для виписки з неї будуть відрізнятися. Однак незалежно від того яким чином виникло право на проживання, без згоди виселити людину, в тому числі колишнього чоловіка, можна тільки в судовому порядку.

Якщо у вас виникла необхідність виписати з квартири не тільки колишнього чоловіка, але і інших родичів, то зверніть увагу на цю статтю , Розміщену на нашому сайті.

Читайте также:  Услуги юриста, адвоката по наследственным делам

В яких ситуаціях може бути необхідність виписки колишнього чоловіка

Ініціювати примусову процедуру зняття колишнього родича з реєстраційного обліку за місцем проживання після розлучення можна в наступних випадках:

 • чоловік більше півроку не проживає в квартирі;
 • у колишнього чоловіка накопичилися великі борги по комунальних платежах;
 • через постійні п'янок і асоціальної поведінки колишнього чоловіка, умови проживання інших мешканців стали нестерпними;
 • виписується не є власником і після розлучення втратив законні права на проживання в квартирі колишньої дружини.

При наявності достатніх підстав виписка і подальше виселення пройде без праці, але в деяких випадках суд може відмовити в задоволенні позовних вимог:

 • якщо спірне житло придбано жінкою під час шлюбу і є спільно нажитим майном, на яке обоє мають рівні права;
 • подружжя уклали між собою шлюбний контракт, згідно з яким, при розірванні шлюбу квартира або її частина дістається чоловікові;
 • чоловік отримав право на довічне проживання в спірному об'єкті нерухомості після того, як добровільно відмовився від приватизації на користь дружини або дітей.

Про те які існують підстави для виписки колишньої дружини, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Як виписати колишнього чоловіка з квартири через суд

Щоб під час виписки не виникло проблем, і позовні вимоги колишньої дружини були задоволені в повному розмірі, необхідно відповідально підійти до написання заяви і збору доказів незаконності проживання відповідача в квартирі. Позови про примусове зняття з реєстраційного обліку з наступним виселенням подаються до районних судів загальної юрисдикції за місцем знаходження спірної нерухомості.

Порядок дій

Зважившись назавжди розірвати минулі зв'язки і виселити колишнього чоловіка з спільної квартири, потрібно діяти за таким алгоритмом:

 1. Спробувати ще раз мирно переговорити з чоловіком і переконати його виписатися добровільно.
 2. У разі відмови, вручити йому письмову вимогу про виселення і подальшої виписки з квартири. У документі обов'язково потрібно вказати причини, що спонукали вас виставити таке кардинально вимога до співмешканця. Детальніше про правила складання цього документа, ви прочитаєте тут.
 3. Якщо досудова стадія ні до чого не привела, і чоловік просто проігнорував прохання про виписку, переходимо до підготовки пакета документів до суду.
 4. Відвідавши всі попередні і основне слухання і отримавши на руки судове постанову про примусове зняття відповідача з реєстраційного обліку, потрібно передати даний документ співробітнику регіонального відділення КОМ УМВС РФ. До постанови не забудьте додати заяву про виписку колишнього чоловіка.
 5. Якщо навіть отримавши копію постанови суду, чоловік не поспішати залишати квартиру, слід звернутися за допомогою до судових приставів, які приїдуть і законно «допоможуть» людині з'їхати. Детальніше про цю процедуру ви дізнаєтеся, якщо прочитаєте цю статтю.

процедура

Досудова стадія:

 • мирні переговори з колишнім чоловіком;
 • вручення письмових вимог (форма документа довільна).

Підготовка до суду:

 • пишемо заяву;
 • проводимо збір доказів, які підтверджують незаконність проживання відповідача в квартирі колишньої дружини;
 • здійснюємо оплату держмита.

Судова стадія:

 • передаємо позов разом з іншими необхідними документами у судову канцелярію;
 • в призначений час приходимо на слухання і відстоюємо свою правоту;
 • після основного слухання, в разі якщо позовні вимоги судом задоволені, отримуємо виконавчий лист про виписку відповідача;
 • якщо суд порахував підстави, наведені вами для виписки недостатніми, подається апеляцію.

Виписуємо колишнього чоловіка:

 • прикладаємо до копії виконавчого листа заяву про примусову виписці, написане від вашого імені і здаємо співробітнику регіонального підрозділу УВМ УМВС РФ;
 • через три дня колишній чоловік буде остаточно виписаний з вашої квартири, і ви будете мати повне право попросити його в найкоротші терміни з'їхати з дому.

Присутність відповідача при подачі заяви реєстратору не потрібно. Бланк заяви можна взяти в УВМ УМВС РФ, там же на стендах висять зразки правильного заповнення цього документа.

Позовну заяву

Заяву до суду повинно складатися з декількох обов'язкових елементів, відсутність хоча б однієї з них буде причиною для відмови в прийнятті позову:

 1. Вступна частина (пишеться у верхньому правому куті листа):
 • повне найменування суду;
 • ПІБ позивача і його контактні дані;
 • ПІБ відповідача та його контактні дані.
 • Назва документа (пишеться в центрі листа) — «Позовна заява про …».
 • детально, але без зайвої емоційності описуємо суть проблеми;
 • кожен аргумент, наведений проти відповідача, повинен бути підтверджений документально або показаннями свідків;
 • чим більше аргументів, тим краще;
 • якщо у відповідача є альтернативне житло у власності, обов'язково це вказати.
 • плавно випливає з описової, ніяк не виділяється, просто починаємо писати новий абзац;
 • перераховуються законодавчі норми, що регулюють спірну ситуацію, на підставі яких позивач зробив висновок про порушення своїх прав і доцільності відстоюванні їх в судовому порядку.

Перерахувати всі вимоги, в нашому випадку це:

 • примусово зняти колишнього чоловіка з реєстраційного обліку за місцем проживання;
 • примусово виселити його з спірної квартири;
 • стягнути заборгованість по оплаті комунальних платежів і інший матеріальний збиток понесений позивачем за весь час незаконного проживання відповідача в квартирі (за наявності такого).

В кінці документа необхідно перерахувати список всіх доданих до неї документів, потім поставити дату і підпис.

документи

Перед здачею правильно складеного позову в судову канцелярію до нього слід додати пакет, що складається з наступних документів:

 • паспорта позивача;
 • документів, на підставі яких виникло право власності на спірне житло;
 • виписки з ЕГРН;
 • виписки про всі мешканцях з поквартирною книги;
 • свідоцтва про розлучення;
 • квитанції про оплату держмита;
 • свідоцтва про народження спільних дітей (при їх наявності).

вартість

Для того щоб примусово виписати колишнього чоловіка з квартири доведеться понести такі витрати:

 • судова держмито — 300 грн;
 • послуги міграційних органів — безкоштовно;
 • послуги юриста (не обов'язково) — за прейскурантом юридичної контори.

терміни

Безпосередньо виписка з моменту подачі відповідної заяви до міграційних органів займе рівно три робочих дня. Але в разі примусового виселення екс-дружина, необхідно враховувати тривалість судового позову, а саме:

 • перевірка позову на правильність складання та прийняття його в роботу — 5 днів;
 • судові слухання і винесення постанови про зняття відповідача з реєстраційного обліку судом першої інстанції — 2 місяці.

Якщо відповідач вирішить оскаржити рішення процедура може затягнутися ще на кілька місяців.

нюанси:

Судді при розгляді подібних суперечок між колишнім подружжям приймають рішення, ґрунтуючись на безлічі факторів, і не завжди правда виявляється на стороні позивачів.

Якщо чоловік-власник

Відсудити майно у власника колишній дружині не вдасться, тому щоб не залишитися без даху над головою, краще навіть не починати тяжбу. Адже, будучи законним і одноосібним власником квартири чоловікові не важко виписати і виселити колишню дружину «в нікуди», особливо якщо у пари немає дітей.

З приватизованої квартири

Якщо на момент прописки чоловіка за даною адресою, житло вже було приватизовано, і колишня дружина була його єдиною власницею, вона може сміливо подавати позовну заяву, правда завжди буде на її боці.

Якщо перехід житла в приватну власність стався вже, коли обоє були там прописані, і чоловік підписав відмову від участі в приватизації на користь дружини або дитини, виселити його буде дуже важко, так як, відмовившись від частки в квартирі, чоловік отримав право на довічне проживання в ній. Щоб виписати таку людину через суд, потрібно надати йому альтернативну житлоплощу в тому ж населеному пункті.

Детальніше про виписку з приватизованої квартири ви можете прочитати тут.

З муніципальної квартири

Власником муніципального житла є адміністрація населеного пункту, відповідно і у чоловіка, і в дружини, зареєстрованих в спірній квартирі, рівні права на проживання. Тому розлучення не буде достатньою підставою для примусового зняття чоловіки з реєстраційного обліку.

Але все-таки у дружини є шанс залишитися єдиним мешканцем квартири, в разі, якщо:

 • чоловік проживає тривалий час за іншою адресою і / або не оплачує квитанції по квартплаті;
 • через постійні п'янок і гулянок вимушеного сусіда, його колишня дружина та інші мешканці квартири виявилися в нестерпних умовах для проживання;
 • чоловік використовує приміщення не за призначенням, наприклад, в якості офісу.

Приклад. Щепина В.І. розлучилася з чоловіком і залишилася жити в муніципальній квартирі, яку вона отримала до фактичного вступу в шлюб.

Її чоловік не бажав виписуватися, незважаючи на те, що постійно проживав в іншому місті.

Тоді Щепина звернулася до суду з позовом, надала свідоцтво про розлучення, а також заявила заслуховування свідків, які підтвердили фактичне тривало відсутність в квартирі колишнього чоловіка. Суд став на бік позивача.

можливі складності

Якщо відповідач доведе, що спірне житло є спільно нажитим у шлюбі майном, навіть якщо за документами вона оформлена на дружину, виписати його примусово не вийде. Проблему можуть виникнути і при виселенні чоловіка з житла, придбаного подружжям в іпотеку.

Приклад. Подружжя Давидові, одружившись, придбали квартиру на загальні заощадження. Однак оформили її тільки на дружину. Через рік вони вирішили розлучитися.

Давидова після розірвання шлюбу неодноразово просила колишнього чоловіка виїхати з квартири, але той відмовлявся. Тоді дружина звернулася до суду з позовом про визнання чоловіка, що втратив право користування квартирою.

Суд врахував, що квартира купувалася в період шлюбу, у Давидова немає іншого житла і вимоги позивача відхилив.

З розумінням суди відносяться і до відповідачів, у яких спірне житло є єдиним і якщо рішення про виселення буде прийнято, відповідачі в прямому сенсі відправляться на вулицю. В цьому випадку, виписка і виселення колишнього чоловіка може бути відкладено на певний термін, а значить, не дивлячись на розлучення, подружжю ще деякий час доведеться пожити під одним дахом.

Ще одна складність при знятті з реєстраційного обліку за місцем проживання колишнього чоловіка, якщо раніше через суд дружину зобов'язали виплачувати колишньому чоловікові аліменти, випадок рідкісний, але все-таки іноді зустрічається на практиці. Якщо відповідач доведе, що після виписки і переїзду його житлові умови погіршуватися, суд встане на його сторону.

потрібен юрист

Якщо у вас виникли складності з випискою колишнього чоловіка, то обов'язково зверніться до юристів нашого сайту за консультацією, яку Вам нададуть безкоштовно. Фахівець зможе пояснити, як діяти в конкретній ситуації.

Досвідчений юрист зможе повністю взяти на себе всі проблеми, пов'язані з виселенням колишнього чоловіка в судовому порядку. Це дозволить вам не витрачати свій час, сили і нерви.

Що зробить фахівець:

 • постарається укласти мирову досудову угоду;
 • зібрати всі необхідні для суду документи;
 • скласти і направити до суду позов;
 • представити ваші інтереси в суді і при отриманні позитивного результату в УВМ МВС РФ;
 • оскаржити рішення суду або іншого уповноваженого органу.

Оцініть статтю

Чи можна виписати колишнього чоловіка з квартири? Як дружині відстояти своє право на проживання в спірному житлі і примусово виписати вже офіційно чужого чоловіка з колишнього сімейного житла? Чи можна виписати колишнього чоловіка з квартири?

Ссылка на основную публикацию