Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради

Заморозка кредиту або ж відстрочка по сплаті чергових платежів – це перше, що цікавить позичальників фінансових установ, які виявились неспроможними своєчасно розрахуватися по оформленим позикам. Причин неплатоспроможності боржника кредитної установи може бути кілька: форс мажорні обставини в сім’ї, хвороба, втрата доходу, надмірна закредитованість, та ін.

Чимало людей, спробувавши легких та доступних позик МФО, в певний момент часу виявляє факт потрапляння до «боргової ями», вихід з якої один – зупинитися в хаотичних метаннях пошуку грошей та заморозити вже оформлені зобов’язання. З приводу того, як швидко отримати відстрочку по сплаті кредиту та зупинити нарахування шалених процентів в банках та мікрозаймах піде мова далі в статті.

Чи можна заморозити кредит в Україні?  

Кожен з нас напевно розуміє, що фінансові установи, які надають позики, не є благодійними організаціями, і гроші в світі – це такий самий товар, як і продукти чи господарські товари, які ми купуємо щоденно.

Тому природньо, отримуючи позику на певний термін потрібно розраховувати на щомісячне повернення частини тіла кредиту та сплату процентів за користування грошима.

А що робити коли не має змоги розрахуватися з кредитором?

Домовлятися з фінансовою установою щодо заморозки кредиту! Зупинка нарахування процентів та можливість розраховуватись частинами протягом 3-12 місяців може бути «рятувальним кругом» в ситуації відсутності грошей та джерел для їх заробітку.

Заморозити кредит на певний час – це взаємовигідний спосіб вирішення боргового питання як для банку чи МФО, так і для позичальника.

А як же відсутність благодійництва в роботі кредитних установ в Україні про які йшла мова? Все досить просто: коли для фінансових компаній з’являється ризик втрати власних коштів, що були видані у якості кредитів, питання заробітку відходить на інший план.

Першочергово кредитор бажає мінімізувати ризики, повернувши своє, а лише потім оцінює можливості заробітку, яких в кінцевому підсумку може й не бути.

Як заморозити кредит в банку?

Банки в нашій країні досить консервативні в питаннях погодження пільгових умов повернення кредиту. Проте, правило ризику втрати коштів для них є особливо актуальним в ситуації управління залученими коштами вкладників, адже банк фактично є посередником між вкладником, який бажає заробити на своїх коштах, та позичальником, якому необхідне фінансування.

Для того, щоб заморозити кредит в банку необхідно надати до фінансової установи:

 1. Копії документів, які б засвідчували понесені непередбачені витрати, або ж відсутність фінансової можливості здійснення своєчасних оплат (трудової книжки з записом про звільнення, довідки про хворобу, свідоцтва про смерть близької людини, та ін.)
 2. Заяву на реструктуризацію боргу з конкретно сформульованим запитом відповідно до можливостей з повернення позики.

Зважайте, у банку не має обов’язку йти назустріч позичальнику та списувати частину боргу, натомість при розумінні спільної з боржником проблеми неповернення коштів – у фінансової установи досить швидко формується бажання провести реструктуризацію кредиту.   

Як заморозити кредит в МФО?

Перша реакція МФО на прохання заморозити мікрозайм – пропозиція пролонгувати кредит або ж продовжити строк його користування. Здається логічний та простий спосіб недопустити прострочення та, як наслідок, дзвінки колекторів.

Проте перш ніж погоджуватись на пролонгацію, спробуйте відверто відповісти на запитання: «Що станеться через місяць після закінчення цього «кредитного допінгу» та настання строку оплати? За рахунок яких коштів буде повертатись основна заборгованість?».

При відсутності відповідей на ці запитання або ж без впевненості у джерелах погашення боргу (не лише процентів) – забудьте «дружні» поради працівників МФО. Жодна пролонгація в такій ситуації не врятує від «боргової ями», а реальним виходом може стати зупинка нарахування процентів та штрафних санкцій або ж можливість заморозити мікрозайм.

Як саме заморозити кредит в МФО?

Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради

 1. Зупиніться в своїх бажаннях врятувати ситуацію через пролонгування кредитів – перестаньте викидати «гроші на вітер»!
 2. Підготуйте заяву на реструктуризацію боргу з описом обставин власної неплатоспроможності.
 1. Повідомте фінансову установу про ризики втрати ними коштів через Вашу надмірну закредитованість.

Жодним чином не випрошуйте бажаних для себе умов врегулювання боргу та не демонструйте таким чином велику зацікавленість. Відмовтесь від вислуховувань по телефону звинувачень та погроз працівників МФО в свою адресу: не варто випробовувати нервову систему.

Не розраховуйте на радість чи задоволення працівників мікрозаймів при зверненні про зупинку нарахування процентів. На простроченій заборгованості мікрофінансові компанії заробляють: прострочені проценти складають одне із суттєвих джерел їхніх доходів. Тому терпіння та час в цьому питанні точно знадобиться!

Чимало людей звертається до нас із запитанням: «Як заморозити кредит Манівео?». Відповідь доволі проста: в питанні зупинки нарахування процентів та штрафів Манівео нічим не відрізняється від решти МФО. Кредитна установа йде на зустріч позичальникам в ситуації високого ризику неповернення виданих у якості кредиту коштів.

Читайте також – “Як колектори дізнаються номера родичів та знайомих?

Чи можна заморозити кредит на час служби в армії?

Законодавці в Україні подбали про соціальний захист військовослужбовців та їхніх близьких родичів, надавши їм право не сплачувати проценти та штрафні санкції на період проходження служби в армії.

Більше того, відповідно до п.15 ст.

14 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» кредитодавці (як банки, так і мікрофінансові компанії) зобов’язані списати всі нараховані проценти, штрафи та пені, а випадку, коли оплати процентів вже мали місце в минулому – провести перерахунок зобов’язань і при наявності надмірно сплачених коштів – закрити кредит та повернути переплату.

Якщо банк або МФО відмовляє Вам у цьому – звертайтеся до них з офіційною заявою.

Рекомендуємо прочитати – “Коли закриють МФО в Україні?

Чи можна «призупинити» кредит під час декрету?

Відстрочка по сплаті кредиту або зупинка нарахування процентів при вагітності чи після пологів не передбачена ні діючим законодавством, ні умовами кредитних договорів.

Фінансові установи працюють на ринку України задля отримання прибутку не залежно від категорії позичальника, його соціального статусу чи життєвих обставин.

Відсутність щомісячних доходів через декретну відпустку чи нерегулярність виплат, на жаль, не є тими обставинами, які дозволять боржнику з легкістю заморозити кредит чи вимагати у кредитора відстрочки по його сплаті. Але це не означає, що варто опускати руки та почати панікувати.

Ніхто не забороняє жінці, яка перебуває в декретній відпустці, звернутися до фінансової установи із заявою про реструктуризацію кредиту. Таким чином є можливість в доступній формі проінформувати банк або з МФО про складність ситуації з повернення боргу, яка може мати негативні наслідки для обох сторін договору.

Відстрочка по кредиту, зупинка нарахування процентів або ж списання частини боргу – все це форми реструктуризації, які можна отримати від фінансової установи у ситуації неплатоспроможності чи надмірної закредитованості. Але при цьому варто розуміти, що без прикладених зусиль, результати самі не з’являться. Наполегливість, терпіння, відсутність страху та контроль ситуації – це кращі помічники у вирішенні боргового питання.

Якщо потрібна наша допомога із заморозки кредиту – звертайтесь, із задоволенням її надамо.

Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради 7 Лютого, 2021«МФО – що це?» – питання, що виникає у людей, яким потрібен кредит, або ж у родичів позичальників, які вже…Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради 22 Січня, 2021Відмови банків та МФО у видачі кредиту – ситуація не з приємних, особливо коли гроші потрібні терміново, а невідомість та…Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради 18 Жовтня, 2020Всі ми в певний момент життя потребуємо допомоги: хтось за підтримкою та порадою звертається до родичів чи друзів, а коли…Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні порадиЯк заморозити кредит: підстави, процедура та практичні порадиЯк заморозити кредит: підстави, процедура та практичні порадиЯк заморозити кредит: підстави, процедура та практичні порадиЯк заморозити кредит: підстави, процедура та практичні порадиЯк заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради

Читайте также:  Заява про залишення позову без руху

Допомога в погашенні прострочених кредитів

Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради

Життя в нестабільній країні, якою, на жаль, сьогодні є Україна, змушує громадян перебувати в постійному пошуку засобів до існування або пов’язати в нескінченній низці кредитів. Що не дивно в ситуації, коли мінімальна зарплата – 4173 гривні, і її не завжди вистачає навіть на оплату комунальних рахунків.

Кредит, з одного боку, рятує від фінансових труднощів, а з іншого – може перетворитися на пастку, якщо систематично порушувати графік виплат. Банки абсолютно не цікавить, поважні причини призвели до прострочень або ж банальна безвідповідальність. Штрафи і пені нараховуються щодня, борг зростає як на дріжджах, а повертати його доведеться, якою б непідйомною не виявилася кінцева сума.

Разом з Brobank.уа спробуємо знайти відповіді на нагальні питання: де отримати допомогу, якщо кредит прострочений, як його закрити, і чи може держава полегшити фінансовий тягар для громадянина.

Коли потрібна допомога

Глибина кредитної заборгованості може варіюватися в залежності від ступеня занедбаності проблеми. Якщо на початковому етапі позичальник прийде в фінансову організацію з повинною і запросить пролонгацію, це стане оптимальним виходом із ситуації, якщо, звичайно, банк погодиться надати дану послугу.

У випадках, коли виплата кредиту була пущена на самоплив, без допомоги обійтися буде складно.

 • Прострочення. Затримка необхідних платежів не тільки відчутно збільшить борг, але і призведе до неприємних телефонних розмов з працівниками банку, а в перспективі – і до лави підсудних. Прострочений більш ніж на 90 днів платіж є вагомим порушенням кредитного договору.
 • Передача справи до суду. Шансів виграти процес у боржника практично немає, тому можна сміливо додати до позовної суми, і так обтяженої штрафами, чималі судові витрати.
 • Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради

 • Рішення суду. В офіційному документі фіксується загальна сума, що підлягає обов’язковій оплаті. Якщо боржник проігнорує і ці вимоги, його борги передадуть колекторському агентству з усіма неприємними наслідками, що звідси випливають.
 • Колектори. Злісних неплатників ці компанії не щадять, а їх методи залишають бажати кращого. Переслідування, залякування і постійний психологічний пресинг – ось що очікує не тільки самого неблагополучного позичальника, але і його близьких.

Варто зазначити, що в Україні не існує державних програм фінансової допомоги громадянам, які не в змозі виконати кредитні зобов’язання. Кожен позичальник повинен розраховувати тільки на себе і уникати прострочень всіма силами, тому що вибратися з боргового капкана не так вже й просто.

Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради

Макс. ліміт: 75 000 грн.
Ставка на рік: 42%
Пільг. період: До 55 днів
Обслуговування: Від 0 грн.

Борг перед банком: що робити

Способів полюбовно вирішити проблему заборгованості мало, і багато чого тут буде залежати від політики окремо взятої організації, але всі вони повинні бути випробувані, щоб прострочений кредит не призвів до катастрофічної розв’язки.

 • Реструктуризація (відстрочка). Банки досить часто погоджуються на зміну умов договору, в окремих випадках виконуючи рішення суду. Графік виплат розробляється на тривалий термін, достатній для сплати боргу (до 5 років), і він повинен бути прийнятним для всіх сторін. Крім цього, кредитор може піти на деякі поступки: скасування штрафів, списання частини боргу.
 • Рефінансування (перекредитування). На відміну від першого способу, де виплати розтягуються на роки, прострочена позика погашається одномоментно за рахунок оформленого в іншій організації кредиту. Можливий і інший варіант: перекриття боргу може бути частковим, а проведення самої процедури – в тому ж банку, де бралася проблемна позика. Юридично рефінансування є цільовим кредитом на погашення простроченої позики, це – абсолютно законний спосіб уникнути штрафних санкцій і реально дієва допомога при труднощах із заборгованістю.
 • Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради

 • Банкрутство. Відносно новий для України метод позбавлення від кредитних зобов’язань. Прийнятий в 2018 році Верховною Радою закон затвердив положення, при якому ініціювати процедуру банкрутства може тільки сам громадянин, ні банки, ні колекторські компанії в цьому участі не беруть. Борги погашаються шляхом продажу майна банкрута (за винятком життєво необхідних предметів), а загальна сума не повинна бути вище 30 мінімальних зарплат. Якщо коштів все ж виявиться недостатньо, банку доведеться списати залишок боргу.

Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради

Макс. сума: 30 000 грн.
Ставка: Від 0,01%
Термін кредиту: До 12 міс.
Мін. сума: 1 000 грн.

Мінуси банкрутства:

 • процедуру можна запускати не частіше, ніж один раз на п’ять років;
 • протягом трьох років банкрут вважається особою з зіпсованою діловою репутацією;
 • протягом п’яти років громадянин письмово підтверджує свою неплатоспроможність при підписанні будь-яких фінансових договорів.

Коли банк прощає борги

Щоб розморозити кредитний резерв, утворений під безповоротні позики, банк може піти на списання боргу.

Цей крок ніяк не пов’язаний з доброчинністю і людинолюбством, просто резервні кошти на балансі організації не працюють і не приносять прибутку, поки позичальник не поверне кредит.

Так, у цьому разі банк втрачає власні гроші, але в результаті такий хід виявляється куди вигідніше вирішення питання через суд або за допомогою колекторів.

У списку щасливчиків можуть виявитися:

 • ті, у кого підійшов до кінця термін позовної давності (3 роки);
 • Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради

 • особи, які категорично відмовилися від реструктуризації;
 • позичальники, у яких відсутнє майно, яке можна було б відсудити.

Все це стосується тільки споживчого кредитування, з іпотекою справи йдуть набагато складніше. Нерухомість – це майно, що підлягає відчуженню, і банк через суд може повернути свої гроші в рахунок заборгованості. Іпотечні позичальники можуть розраховувати тільки на пільгову реструктуризацію або на спеціальні умови в банках на етапі ліквідації.

Чому виникають прострочені мікропозики

Спрощена процедура оформлення, абсолютна доступність, велика кількість реклами і маса маркетингових хитрощів – мікрокредити приречені на успіх.

Фінансово грамотна людина розуміє, що за використання кредитних коштів потрібно платити, а МФО – не благодійна організація, але не всі громадяни занурюються у вивчення умов позики.

Не розрахувавши власних можливостей, позичальники беруть кілька мікрокредитів поспіль, а після шукають допомоги для їх закриття.

Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради

Сума позики: 15 000 грн.
Термін позики: 1-30 днів
Ставка на день: Від 0,01%
Кредитна історія: Будь-яка

До фінансового краху, як правило, призводять:

 • Неправильне розуміння умов надання безвідсоткової позики. Не полінуйтеся і уважно вивчіть договір: положення про нарахування 0% дійсно тільки при оформленні кредиту на невелику суму і протягом перших 3-30 днів. Безвідсоткове користування коштами припиняється при порушенні пільгових термінів повернення. А різкий стрибок розміру заборгованості пов’язаний з тим, що, починаючи з першого дня прострочення, до суми боргу приплюсовуються відсотки за стандартною ставкою (1,5-2% на день), що також прописано в договорі.
 • Оформлення кредиту спеціально для закриття діючої мікропозики. Бездумне використання даного методу здатне збільшити кількість кредитів, і замість бажаної допомоги ви тільки посилите кризу.
 • Нові мікрокредити для пролонгації існуючих. Цей варіант схожий на замкнуте коло: він здатний відстрочити наступ фіаско, але витрати на обслуговування позик, які наростають, як сніжний ком, незабаром почнуть «з’їдати» весь ваш середньомісячний дохід.
 • Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради

 • Життєві обставини, що вимагають негайних фінансових вливань. Якщо в сім’ї раптово трапляється нещастя і терміново потрібні гроші, мало хто починає прораховувати відсотки переплати. Головне – негайне отримання кредиту. А згодом взяті зобов’язання виявляються непосильними.
 • Життя не за коштами. Неграмотне планування бюджету, безконтрольне оформлення нових позик, які значно збільшують щомісячні витрати при нестабільному або невисокому рівні доходів – прямий шлях до боргової кабалі.

Як закрити проблему з мікропозикою

Сьогодні в мережі Інтернет набирає обертів надання послуг з викупу кредитів або їх видалення з бази МФО. Насправді всі ці пропозиції – шахрайські, а для дійсного закриття мікропозик в Україні існує тільки два методи.

 • Рефінансування. Обґрунтований спосіб тільки при дотриманні наступних умов: термін повернення нового кредиту довший чинного, а процентна ставка – нижче.
 • Пролонгація. Відстрочувати дату погашення має сенс тільки у разі, якщо ви очікуєте фінансових надходжень в потрібний відрізок часу, за допомогою яких і закриється кредит.
Читайте также:  File for divorce

Часи, коли злісних неплатників садили в боргову яму, давно пройшли.

З іншого боку, Україна ще далека від впровадження практики списання прострочених кредитів, як, наприклад, періодично відбувається в Кувейті або перед недавніми виборами в Грузії.

Не розраховуючи на допомогу ззовні, наші громадяни повинні підвищувати рівень фінансової грамотності і вчитися розумно планувати бюджет. Тоді користування позиковими коштами буде приносити тільки задоволення і користь.

Юрист рассказал, когда и как можно отказаться от кредита

МОСКВА, 2 фев – ПРАЙМ. Банки все настойчивее соблазняют своих клиентов взять деньги в долг, и нередко решение об оформлении кредитного договора принимается импульсивно.

Бывает, что уже после подписания документов необходимость в заемных средствах отпадает.

В этой ситуации есть шанс расторгнуть соглашение с банком, рассказал агентству «Прайм» ведущий юрист компании Объединенный юридический центр «Парфенон» Павел Уткин.

Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради

«Если клиент уже успел получить денежные средства, то беспрепятственно расторгнуть договор можно в течение 14 дней после его подписания. Это предусмотрено законом. К слову, в течение этого срока можно отказаться и от навязанных с кредитом услуг, вроде страховки. Если же прошло больше времени, то формально оформить возврат уже не получится», — говорит юрист.

Официальная формулировка процедуры — досрочное погашение.

Банки не имеют права отказать в досрочном погашении, но могут ввести мораторий на преждевременное закрытие договора в течение 2-3 месяцев с даты подписания.

Данная информация прописывается в соглашении, которое всегда надо читать крайне внимательно перед тем как ставить свою подпись. Кроме того, банк потребует уплатить проценты за использованные дни, отмечает он.

«В том случае, если заявка на кредит была одобрена банком, но договор заключен не был, то клиент может отказаться от оформления займа без каких-либо последствий. Для этого достаточно перестать контактировать с работниками банка либо заявить прямо, что данная услуга более не актуальна», — поясняет Уткин.

Некоторые менеджеры пытаются ввести людей в заблуждение и убедить их в невозможности отказаться от кредита на данной стадии, но это противоречит реальному положению дел, предупреждает юрист.

При это нужно отдавать себе отчет, что подобный отказ со стороны клиента способен подпортить отношение с банком, так что лучше все-таки представить уважительные причины отказа.

Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради

«Ситуация с целевым займом более сложная. Например, если человек оформил ипотеку и банк перечислил деньги на его счет или выдал наличными, то процедура возврата аналогична потребительскому займу. Если же денежные средства уже использовались в качестве первоначального взноса, то вернуться их будет довольно сложно», — говорит Уткин.

И если с продавцом-застройщиком еще можно договориться во внесудебном порядке, то заставить частное лицо вернуть деньги без его согласия практически невозможно. Как правило, самым простым способом решения проблемы является продажа ипотечной квартиры и использование вырученных денег для досрочного погашения займа, заключил юрист.

Як заморозити кредит в банку?

Механізми, що застосовуються юридичною компанією «Касьяненко і Партнери» по «заморожуванню» повернення кредиту, сприяють зменшенню боргового навантаження позичальників.

При «заморожуванні» кредиту застосовуються як судові «ноу-хау» методи тиску на Банк, розроблені нашою юридичною компанією, так і успішні методи ведення переговорів з Банком.

В цілях конфіденційності наших процесуальних «ноу-хау», ми не будемо озвучувати наявні у нас нестандартні законні методи «заморожування» повернення кредиту. Наші методи «Заморожування» повернення кредиту успішно застосовуються нами у всіх Банках.

Що буде робити Банк при «заморожуванні» кредиту?

 • блокуються процеси повернення боргу з боржника;
 • відсутність можливості у банку реалізувати предмет іпотеки (застави);
 • ведення переговорів з банком;
 • процеси з примусового стягнення боргу будуть заблоковані;
 • в деяких випадках банк готовий списати 50 – 80 % від боргу.

Що відбувається із судовим провадженням під час «заморожування» кредиту?

 • зупиняється розгляд справи в судах України на невизначений термін;
 • отримання відмовного рішення на користь позичальника або боржника. Повна відмова у стягненні грошових коштів;

Що відбувається  з виконавчим провадженням під час «заморожування»?

 • виконавець зупиняє виконавче провадження, припиняє проводження будь-яких виконавчих дій;
 • виконавець встановлює примусову реалізацію майна;
 • не допускається примусове проникнення в житло;
 • не накладаються арешти на майно;
 • не накладаються арешти на грошові кошти;
 • можливе зняття арештів з майна і грошових коштів боржника;
 • не обмежується виїзд за кордон;

Що відбувається з іпотекою (заставним майном) під час «заморожування»  кредиту?

 • зупиняються будь-які процеси, пов’язані з реалізацією предмета іпотеки (застави);
 • у деяких випадках іпотека може бути реалізована;
 • відсутність можливості у кредитора звернути стягнення на предмет іпотеки;
 • є можливість у боржника користуватися майном, отримувати дохід;

«Заморожування» повернення кредиту передбачає відстрочення повернення кредиту на тривалий термін – від трьох і більше років без сплати тіла кредиту, без сплати відсотків і штрафних санкцій, без збільшення фінансового навантаження для позичальника зі списанням від 50% до 80 % боргу, а в деяких випадках повне звільнення від боргу.

Метод «замороження» повернення кредиту не вимагає письмових погоджень з банком.

Керуючий партнер Юридичної компанії «Касьяненко і Партнери» Дмитро Касьяненко пояснив що таке «Заморожування».

«Заморожування кредиту» застосовується в тих випадках, коли умови реструктуризації не підходять боржнику, або немає грошей на оплату поточного боргу за кредитом, або банк подав до суду на боржника.

У більшості випадків «заморожування» повернення кредиту необхідна боржникам з метою відстрочити повернення кредиту на тривалий термін від 3(трьох) і більше років.

Застосовуючи методи «заморожування» повернення кредиту  за допомогою нашої юридичної компанії, боржник отримує можливість зберегти заставне майно, а також при необхідності домовитися з банком про реструктуризацію кредиту на вигідних для боржника умовах. У період «заморожуванняи» банк не зможе стягнути кредит, не зможе забрати заставне майно.

Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради«Заморожування» повернення кредиту відрізняється від реструктуризації тим, що в період «заморожування» кредиту зменшується боргове навантаження на боржника, а саме, боржник може, за бажанням, тимчасово не оплачувати кредит у зв’язку з фінансовими труднощами, дочекатися для себе кращих часів або викупити предмет іпотеки за 30-50% від суми боргу.

При цьому немає потреби підписувати угоду про реструктуризацію, оскільки будь-яка реструктуризація має на увазі під собою збільшення фінансового навантаження за кредитом, а «заморожування» – ні.

У більшості випадків, реструктуризація не вигідна позичальнику.

У разі, коли підписується реструктуризація, боржник повинен буде погасити значну частину кредитних коштів, можуть збільшитися відсотки за кредитом, може збільшитися термін повернення кредиту і, відповідно, виплати за відсотками, крім цього, Банк може додатково вимагати поручителів або додаткову заставу, а то і зовсім збільшить тіло кредиту. У свою чергу «заморожування» повернення кредиту не тягне за собою ніякого збільшення фінансового навантаження на боржника.

Якщо Ви цінуєте свою репутацію, втомилися від постійної напруги і страхів через свій статус Боржника, хочете врегулювати свою заборгованість, наші фахівці Юридичної компанії «Касьяненко і партнери» готові знайти індивідуальне рішення для Вас, яке задовольнить Ваші персональні потреби.

Все, що Вам необхідно зробити?

Головна запорука успіху при відстоюванні своїх прав у конфлікті з банком — своєчасне звернення за кваліфікованою допомогою.

У вас виникли проблеми з виплатою заборгованості? Банк погрожує відібрати іпотечне житло? – Не затягуйте з рішенням до того часу, коли це стане ще складніше.

Для того, щоб вирішити питання з Банком, від позичальників необхідні наступні документи:

 1. Кредитний договір з Банком;
 2. Всі доповнення до кредитного договору з Банком;
 3. Іпотечний договір з Банком;
 4. Всі доповнення до іпотечного договору з Банком;
 5. Договори поруки Банку;
 6. Всі додаткові угоди до договору поруки з Банком;
 7. Всі графіки банку;
 8. Всі договори реструктуризації (якщо такі були) Банку;
 9. Фотокопії матеріалів судових справ за позовами Банку, якщо такі є (від першої ст. до останньої сторінки) . Дані документи ми можемо взяти самі в суді!
 10. Фотокопії матеріалів виконавчого провадження за заявами Банку (від першої ст. до останньої сторінки) . Дані документи ми можемо взяти самі у виконавчій службі!
 11. Виписки з Банку за вашим кредитним договором, за всіма рахунками, за весь період дії кредитного договору з моменту підписання, по сьогоднішній день;
Читайте также:  Позовна заява про поділ в натурі частини житлового будинку та земельної ділянки у визначених межах

Якісний юридичний супровід-найкраща гарантія звільнення боржників від загрози попрощатися з іпотечним майном.

Звертайтеся в Юридичну компанію «Касьяненко і партнери» вже сьогодні — у нас є величезний досвід у відстоюванні прав вкладників і позичальників банків!

Как избавиться от долгов по кредитным картам

Пользоваться кредитной картой удобно. Оформил в банке и пользуйся в качестве инструмента для ежедневных покупок. На кредитной карте есть выделенный лимит от банка, который разрешается тратить владельцу. Но у некоторых пользователей возникает вопрос: «Как закрыть долг по кредитной карте?» 

Рассмотрим особенности погашения долгов по кредитной карте, расскажем, как не допускать просрочек.

Как работают правила льготного периода?

Когда потенциальный клиент видит рекламу банка со льготным периодом на 50 или даже 100 дней, то это сразу привлекает внимание. В льготный период пользуются кредитной картой без процентов в течение указанного промежутка времени. Например, Тинькофф предлагает льготный период до 100 дней, получается, что если вернуть деньги вовремя в течение этого времени, взимать проценты банк не будет.

Клиент в эти отведенные 100 дней будет делать покупки, оплачивать услуги. Но если в отведенное время не погасить долг, будут начисляться проценты. В каждом банке предусмотрены свои условия использования кредитной картой. Помните, что несвоевременная оплата приведет к начислению процентов в районе 20−38%. Здесь все будет зависеть от кредитора и условий договора. 

Дата начала льготного периода

Чаще всего банки дают льготный период до одного месяца. А после 30 дней клиенту назначают фиксированную дату для его погашения. И вот здесь возникает сложность, т. к. период, который выделен для покупок не совпадает с датой начала месяца.

Як заморозити кредит: підстави, процедура та практичні поради

Информацию о сроках начала действия льготного периода узнавайте у своего кредитора.

Что такое «обязательный платеж»?

В кредитном договоре прописана сумма обязательного ежемесячного платежа. В Сбербанке она составляет 5%, а в Тинькофф банке 8%. Например, кредитный лимит карты 50 тыс. руб., а льготный период составляет 50 дней. Получается, что клиент вносит после первого месяца использования 2500 руб., и остается основной долг в 47 500 руб.

Второй месяц оплаты клиент также вправе внести 5% от суммы долга или 2500 руб., остаток составит 45 тыс. руб. А если и в третий месяц внести 5%, начисляются проценты на остаток или на 42 500 руб. Это правило для всех банков. 

То есть в первые два месяца заемщик вправе продолжать вносить обязательные платежи, но не платить основную сумму долга, чтобы кредитор не начислял штрафы. Но с каждым месяцем заемщик будет переплачивать банку. Если заемщик потерял работу, обязательные платежи позволят выиграть время, за которое возможно найти работу и рассчитаться с долгами.

Как погасить долг по кредитной карте?

Универсального ответа на вопрос «Как погасить долг по кредитной карте?» не существует. У клиентов часто возникает соблазн, в последние дни перед погашением, купить какую-нибудь вещь с помощью карты. Но владелец такой кредитки должен для себя сам установить время, с учетом финансовых возможностей. Если допустите просрочку по оплате, будут начисляться проценты. 

Рассмотрим способы, которые позволят быстро рассчитаться с банком и не переплачивать.

Оплачивайте раз в семь дней

Вносите деньги не один раз в месяц, а один раз в неделю. В итоге сократите финансовую нагрузку.

Каждый раз, когда вы вносите оплату на карту, снижается сумма к отчетному периоду, поэтому и процент начисляется меньше. Второй момент связан с тем, что вам будет удобно платить еженедельно по 2 тыс. руб., чем раз в месяц искать сразу сумму в 8 тыс. руб.

Вносите сумму больше, чем минимальный платеж

Чтобы быстро погасить долг по карте, вносите оплату больше, чем предусмотрено ежемесячным платежом. При оформлении процент за ежемесячное использование колеблется в районе от 3 до 10%.

А во время расчета указывается максимально возможный период и процент переплаты будет максимальный. И чтобы снизить расходы, вносите ежемесячно сумму больше, чем предусмотрено минимальным платежом. Каждые 200−300 руб.

сверх нормы уменьшат проценты и сумму долга.

Помощь автоплатежа

С помощью автоматического платежа удастся избежать курьезных ситуаций. Автоплатеж поможет в том случае, если боитесь, что забудете вовремя внести плату по кредитной карте. 

Помимо человеческого фактора, есть и другие. Например, нет интернета или технический сбой у провайдера. Чтобы не обращаться в банк и доказывать, что просрочка по оплате произошла не по вашей вине, гораздо проще установить автоматический платеж в мобильном приложении. В итоге система будет переводить деньги по указанным реквизитам в назначенный день и час.

МБК консультирует бесплатно. Оформите онлайн-заявку и получите совет специалиста.

Как погасить долг по кредитной карте Сбербанка?

Когда на счете кредитной карты Сбербанка плюсовой баланс, оплачивать ничего не нужно. Но при появлении отрицательной суммы, даже в пять рублей, придется вносить ежемесячный платеж. 

Выделим моменты, которые предусмотрены в Сбербанке при погашении долга по кредитной карте.

 • В договоре прописан размер минимальной платы — 5% к основной сумме и проценты.
 • Разрешается вносить сумму, которая превышает минимальный порог. В итоге платить нужно будет меньше.
 • Если допустить просрочку, начисляется штраф от 28%, в зависимости от указанной ставки в кредитном договоре.
 • В мобильном приложении Сбербанка клиентов всегда оповещают о дате поступления платежей.

В Сбербанке льготный период составляет 50 дней и есть два периода: платежный и расчетный. Если удастся до этого времени полностью рассчитаться с долгом, проценты не начисляют.

Выплатить долг по кредитной карте Сбербанка разрешается несколькими способами:

 • через кассу банка;
 • с помощью платежного терминала;
 • через мобильное приложение;
 • переводом с карты на карту.

В кредитном договоре Сбербанка указано, что, даже если у заемщика нет денег на полное погашение долга, разрешается вносить постепенные платежи размером от 10% от долга. В итоге удастся избежать штрафов, размер которого составляет 0,1% в день. 

При переводе с карт других банков на кредитную карту Тинькофф комиссия не взимается. Пополнить лицевой счет разрешается и с мобильного приложения на tinkoff.ru. Другие способы погашения долга:

Когда подходит срок оплаты по кредитной карте, заемщик получает смс-оповещение. Если деньги не поступят вовремя, начисляются штрафы от 30 до 40% (точная сумма прописана в кредитном договоре). А еще неустойка дополняется повышенным процентом размером 19% годовых или 0,056% в день.

Грейс-период в Тинькофф банке составляет 55 дней. Клиенту дается 30 дней на покупки и 25 дней на погашение основного долга. Заемщик обязан рассчитаться с банком по кредитной карте в этот период, чтобы не платить проценты.

Долг по карте Халва формируется по следующей схеме. Есть два периода: платежный и расчетный. Расчетный период установлен с момента заключения договора. И покупки, совершенные в текущем месяце, оплачивают в течение 15 суток, что и будет платежным периодом. Льготный период наступает не с момента первой покупки, а с периода оформления кредитной карты.

Существует ли беспроцентный кредит? Читайте статью про предложение от Совкомбанка (спойлер — пользуетесь картой Халва, не платите проценты по кредиту).

Ссылка на основную публикацию