Як зняти арешт з іпотечної квартири: покрокова інструкція від адвоката

Купівля квартири за допомогою іпотечного кредиту пов'язана з ризиками – потрібно підібрати відповідні умови, підготувати документи і зібрати потрібну суму. І часом навіть виплата всіх фінансових зобов'язань не вирішує всіх проблем.

Арешт квартири: чому це відбувається

Арештом нерухомого майна називається тимчасове рішення виконавчої служби або судової інстанції. При цьому власнику заборонено відчужувати житло до зняття арешту – продавати, приватизувати та інше.

Нерухомість потрапляє під арешт в Україні з кількох причин:

 • житлові спори під час розподілу майна (розлучення, оформлення спадщини та інше);
 • борги перед податковою службою;
 • зобов'язання перед банком (іпотечний кредит);
 • ситуації, в яких суд або виконавець порахував таку міру доречною (запобіжний засіб, щоб уникнути відчуження нерухомості).

Як зняти арешт з іпотечної квартири: покрокова інструкція від адвоката

Сьогодні в Україні значна частина житла купується за різними програмами іпотечного кредитування. Так, фізичній особі надається можливість поліпшити свої житлові умови за надані банком кредитні кошти.

Функції по зняттю обтяження щодо відчуження нерухомого майна (арешт) у разі іпотечного кредиту покладено на:

 • Державну реєстраційну службу України;
 • нотаріусів.

Для врегулювання відносин і можливих суперечок полягає іпотечний договір, як гарантії фінансова установа нерідко бере нерухомість, що купується, під арешт. Як тільки позичальник виконав всі свої кредитні зобов'язання, банк починає процедуру зняття арешту з квартири.

Документи, які потрібні, щоб зняти арешт з квартири

 • документ, що засвідчує особу (паспорт, дозвіл на проживання та інше);
 • квитанції про оплату збору за надану інформацію з Держреєстру речових прав та / або адміністративного збору;
 • ідентифікаційний код;
 • довідка банку про погашення заборгованості та інші документи відповідно до вимог нотаріуса або Державної реєстраційної служби України.

Що потрібно щоб зняти арешт з квартири – зробити спеціальне звернення або заяву. Розглянемо докладніше.

Як зняти арешт з іпотечної квартири: покрокова інструкція від адвоката

Заява банку-кредитора або письмова вимога боржника

Відповідно до норм чинного законодавства, банк зобов'язаний зняти накладений арешт з іпотечної квартири протягом п'яти робочих днів після виконання іпотечних зобов'язань позичальником.

Насправді, так відбувається далеко не завжди, і деякі фінансові установи не поспішають виконувати накладені державою зобов'язання.

Внаслідок такої непоспішності власник не має можливості самостійно зняти арешт з нерухомого майна, адже Державна реєстраційна служба для цього вимагає або особистої присутності представника банку, або офіційні папери, що підтверджують повноваження покупця.

Ипотечные кредиты в Украине: реструктуризация старых валютных долгов

У деяких випадках в якості приводу для бездіяльності з боку банківських працівників береться знаходження будь-яких штрафів або несплат боржником, тому власнику житла краще зберігати всі фінансові звітності, щоб довести свою правоту.

В такому випадку питаннями зняття арешту на нерухоме майно відповідно до українського законодавства займається Державна реєстраційна служба. Реєстрація питання про зняття арешту з нерухомого майна здійснюється в день звернення заявника.

При цьому про рішення (мотивовану відмову або підтвердження зняття арешту) реєстраційна служба установи в більшості випадків повідомляє уже на наступний робочий день.

Якщо з яких-небудь причин заявник отримав відмову, то при повторному зверненні доведеться заново здійснити оплату обов'язкових зборів.

Як зняти арешт з іпотечної квартири: покрокова інструкція від адвоката

Звернення до нотаріуса

Коли банк відмовляється від самостійної державної реєстрації припинення іпотеки, то необхідна допомога нотаріуса. При цьому у позичальника існує вибір – скористатися послугами нотаріуса, який наклав заборону на відчуження квартири, або звернутися до будь-якого іншого подібного фахівця. Від власника потрібно надати пакет документів, сплатити держмито і нотаріальні послуги.

Висновки

Перед тим, як спокійно розпоряджатися купленою квартирою, необхідно пройти процедуру державної реєстрації припинення іпотеки, яка для деяких власників стає важкою задачею. За допомогою наших порад ви зможете максимально спростити цю задачу.

Зняття арешту з майна та нерухомості в Україні — як зняти арешт з квартири боржника

Наші кваліфіковані фахівці оперативно й грамотно проведуть наступні дії:

 • визначать максимально швидкий і надійний спосіб зняття арешту з майна;
 • сформують пакет підтверджувальних документів;
 • професійно складуть всі необхідні процесуальні документи й оформлять їх відповідно до вимог законодавства;
 • здійснять представництво ваших прав та інтересів у суді, органах ДВС, слідчих органах, а також у нотаріуса.

Як зняти арешт з іпотечної квартири: покрокова інструкція від адвоката

Наталя Чацкіс Старший партнер

Арешт будь-якого майна, у тому числі й квартири — це необхідний запобіжний захід, що вживається державним виконавцем, для недопущення ймовірності його відчуження й появи можливості уникнути виконання взятих на себе фінансових зобов'язань перед банківською або будь-якою іншою установою.

Зняття арешту з нерухомості — це дії, як правило, в інтересах позичальника, спрямовані на отримання офіційних документів, що підтверджують факт зняття арешту. До такого роду паперів відносяться: судове рішення про зняття арешту з нерухомості, постанова про зняття арешту від державного виконавця, виписка з держреєстру.

Зняття арешту з нерухомого майна вимагає проведення комплексної експертизи всіх зібраних документів по кредитній історії, до складу яких, у тому числі, входять і рішення судових інстанцій, і папери, що стосуються дій виконавчої служби.

У результаті проведеного аналізу визначається оптимальний і найнадійніший шлях для зняття арешту.

Тому так важливо в такому процесі, як зняття арешту з квартири, ретельно підійти до вибору юриста, компетентність якого дозволить впоратися з поставленим завданням.

Арешт майна може бути застосований для забезпечення в подальшому дійсного виконання рішення суду. Його наслідком є неможливість повною мірою розпоряджатися своїм майном. Арешт майна може проявлятися такими діями: опис, встановлення заборони відчуження, вилучення та передача майна на збереження іншим особам.

Як зняти арешт і заборону відчуження майна залежно від суб'єкта, що його наклав?

 • Як зняти арешт з квартири, накладений на майно за рішенням суду.

Зняття арешту з майна, що був накладений за рішенням суду як забезпечення позову, відбувається в порядку ст. 154 ЦПКУ. Для цього необхідно в суді обґрунтувати відсутність необхідності арешту, зміни ситуації у справі, в зв'язку з якою зникли підстави для забезпечення позову.

Крім того, арешт майна можливий і в кримінальному процесі за рішенням слідчого судді (суду) з погодженого клопотання слідчого із прокурором або прокурора окремо, а також цивільного позивача.

Відповідно клопотання про скасування арешту також необхідно подавати слідчому судді (якщо справа на стадії досудового розслідування) або суду (якщо почато судове провадження). Клопотання подається в порядку ст.

174 КПК України.

Якщо ви опинилися в подібній ситуації, звертайтеся в юридичне об'єднання «Наказ». Наші фахівці допоможуть вам у вирішенні цієї проблеми, грамотно складуть позов про зняття арешту з майна, нададуть комплексну підтримку із захисту ваших інтересів, звільнивши вас від зайвих проблем.

 • Як зняти арешт з майна, накладений ДВС.

Зняття арешту з майна, що був накладений за рішенням державного виконавця, можливе:

 • виходячи із ч. 2 ст. 40 ЗУ “Про виконавче провадження” при завершенні виконавчого провадження виконавець ухвалює рішення щодо зняття арешту, що був накладений на майно;
 • якщо будуть виявлені порушення в процедурі накладення арешту — арешт знімається на підставі постанови начальника відділу ДВС;
 • якщо буде ухвалено рішення про недоцільність або неможливість реалізувати арештоване майно (надмірне зношування, нерентабельність реалізації) — арешт знімається на підставі постанови державного виконавця, затвердженої начальником відділу.

У цих випадках представник ДВС самостійно ухвалює рішення щодо зняття арешту, якщо ж ви не згодні з його рішенням, або з його бездіяльністю, необхідно оскаржити його рішення, звернувшись до начальника відділу, керівника вищого органа ДВС або до суду. Боржник може оскаржити дії виконавця лише в суді.

 • за рішенням суду:
 • подача позову особою, якій належить майно і яка не є боржником.

Нерідкі випадки, коли, при спробі здійснити яку-небудь угоду з майном, власник дізнається, що на його майно накладено арешт при абсолютно невідомих йому обставинах. Така заплутана ситуація цілком можлива, й ваші дії повинні бути наступними:

 1. візьміть у нотаріуса витяг з єдиного реєстру заборони відчуження нерухомого майна, у якому ви й побачите, на підставі якого документу був накладений арешт;
 2. зверніться у відділ державної виконавчої служби, що наклав арешт, отримайте письмову відмову (найбільш часта ситуація полягає в тому, що матеріали у виконавчій службі знищуються по закінченню 3-х років);
 3. подайте позовну заяву в суд. Докладна інструкція про те, як самостійно подати позов знаходиться тут.

Приклад позову про визнання права власності і зняття арешту з майна

 1. з отриманими документами знову зверніться у відділ ДВС (краще все проконтролювати самостійно).
 • В інших випадках, коли виконавче провадження незакінчене.

Наприклад, через наявність заборгованості по аліментам, був накладений арешт на майно боржника. Надалі борг по аліментам повністю погашений, але арешт не знятий, що істотно обмежує права власника. У цьому випадку необхідно також звернутися з позовом до суду.

Приклад позовної заяви про зняття арешту

 • Зняття арешту нотаріусом.

Нотаріус вправі накласти заборону на відчуження майна й зареєструвати його у відповідних реєстрах у безлічі випадків. Наприклад, у момент засвідчення ним договору довічного утримування або спадкоємного договору, договору застави (іпотеки) майна, що підлягає державній реєстрації.

Відповідно суб'єкт, що має право звернутися до нотаріуса для зняття заборони відчуження, у кожному окремому випадку інший.

Приміром, у випадку припинення договору застави (іпотеки), нотаріус зніме заборону із заяв обох сторін договору або ж за заявою лише заставника, якщо він надасть належні докази того, що зобов'язання за договором виконано; після смерті відчужувача майна за договором довічного утримування (або спадкоємним договором), нотаріус зніме заборону за заявою набувача зазначеного майна, якщо ж договір довічного утримування (або спадкоємний договір) за рішенням суду розірваний або визнаний недійсним, то звернутися до нотаріуса може кожна із сторін.

Крім того, за договором застави (іпотеки) у боржника також є ще один варіант, як зняти заборону відчуження в нотаріуса. Згідно ст. 537 ЦКУ боржник може внести кошти по своєму борговому зобов'язанню на депозит нотаріуса.

У цьому випадку боржник зобов'язаний надати нотаріусові докази неможливості виконання зобов'язання перед кредитором, внаслідок відсутності або відхилення кредитора (його представника) від прийняття виконання зобов'язання.

Накладення арешту на майно найбільш активно використовуваний вид забезпечення вимог, що може принести чимало турбот власникові згодом. Крім того, власник майна може бути абсолютно не пов'язаний ніякими борговими зобов'язаннями, але маючи бажання виконати ту або іншу угоду дізнається про настільки неприємну ситуацію. Слід зазначити, що якщо розглядати положення ст.

Читайте также:  Обман: недействительность договора купли-продажи недвижимости

59 ЗУ “Про виконавче провадження”, то пункти 3, 4 статті (зняття арешту у зв'язку з виявленням порушень виконавця, а також наявністю письмового висновку експерта про недоцільність реалізації арештованого майна) дуже рідко застосовуються на практиці.

Реальною можливістю зняти арешт з майна в багатьох ситуаціях залишається подача судового позову або судове оскарження тих чи інших рішень та дій.

Для того щоб здійснити цю процедуру швидко й успішно, необхідно не тільки володіти певними теоретичними знаннями в сфері юриспруденції, але й володіти певним багажем практичного досвіду, щоб розуміти, які саме методи для зняття арешту будуть ефективні в кожному конкретному випадку.

Крім того, хотілося б відзначити, що якщо арешт застосовувався як забезпечення позову, то особа, у відношенні якої суд застосував арешт на майно, має у своєму розпорядженні лише 5 днів, з моменту ознайомлення з копією судового рішення.

Для того щоб вивчити питання, розібратися у всіх тонкощах і законодавчих нормах, грамотно й переконливо скласти заяву про скасування арешту, зібрати підтверджувальні документи й подати все до суду, цього часу для людини, що не володіє досвідом у сфері юриспруденції, буде явно недостатньо.

Тому, з огляду на серйозність наслідків накладення арешту на майно, наполегливо рекомендуємо звертатися з даною проблемою за допомогою в юридичну фірму «Наказ» у Києві.

Від такої процедури, як арешт майна в Україні не застрахований ніхто. Будь-яка людина, сама того не відаючи, може опинитися в цьому неприємному положенні. Заарештувати можуть як житлову нерухомість, так і офіс. Сума вашого боргу не є визначальним чинником у цій ситуації. Не говорячи вже про те, наскільки часто такі дії проводяться з людьми, у яких взагалі відсутні які-небудь заборгованості.

Досягати справедливості в будь-якому випадку доведеться в суді і перше, що треба зробити, це подати позовну заяву про зняття арешту з майна. Неабияку роль при цьому відіграє залучення досвідченого юриста для захисту ваших інтересів. Від його знань всіх нюансів і дрібниць виконавчого процесу багато в чому буде залежати кінцевий результат.

Наші кваліфіковані адвокати допоможуть у найкоротші строки повернути ваші права власності й позбавлять вас від самостійного вирішення такої проблеми, як зняття арешту з майна боржника. Юридичне об'єднання «Наказ» впевнено стане на захист ваших інтересів і гарантовано доб’ється бажаного результату.

Накладення та зняття арешту з квартири в Україні | Юридичний самозахист

Стаття актуальна на 2021 рік

В Україні накладення арешту на майно можливе з дотриманням визначеної законом процедури і у встановлених законом випадках. Як правило, арешт накладається для того, щоб не допустити передачу майна третім особам, якщо воно є предметом судового спору або ж для того, щоб забезпечити повернення боргів, відшкодування шкоди його власником.

Залежно від виду юридичної справи, в якому накладається арешт, можна виділити наступні категорії:

 • арешт майна в цивільному процесі застосовується в справах про аліменти, про поділ майна, нажитого в шлюбі, про стягнення боргів або відшкодування збитків, завданих в результаті правопорушень, нанесення шкоди здоров’ю і т.д.
 • арешт майна в господарському процесі накладається на майно підприємств і приватних підприємців для подальшого погашення боргів за рахунок такого майна.
 • накладення арешту на майно в кримінальному провадженні застосовується для збереження речових доказів, забезпечення подальшої конфіскації майна як виду покарання або як заходів кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, а також для виплат компенсацій потерпілим.

Ми розглянемо в цій статті основні положення, що стосуються арешту майна саме фізичної особи в цивільному процесі в 2020 році, зокрема відповімо на такі питання: на яке майно може бути накладено арешт, чи можуть накласти арешт на квартиру, в тому числі на єдине житло боржника, в яких випадках можна зняти арешт з квартири в Україні.

Яке майно може бути арештовано

Об’єктом арешту може стати будь-яке майно боржника, як нерухоме, так і рухоме, крім майна, яке за законом не можна забрати за борги. Види рухомого майна, а також з’ясування того, чи певне майно (наприклад, автомобіль) – це рухоме чи нерухоме майно, врегульовано розділом ІІІ книги 1 Цивільного кодексу України. Так, автомобіль віднесено до рухомого майна.

Коли мова йде про накладення арешту на нерухоме майно, в законах немає ніяких обмежень щодо способу придбання такого майна. Тому на квартиру може бути накладено арешт, незалежно від того, чи була вона куплена, отримана в подарунок, у спадок, по обміну або іншим чином.

Головне при накладенні арешту – це належність майна боржнику і те, що на нього ще не накладено арешт. Результат перевірки цих відомостей повинен бути документально підтвердженим.

Чи можна накласти арешт на єдине житло боржника

У законодавстві України детально прописаний механізм примусового виконання судових рішень. Зокрема, це стосується визначення того, в якій послідовності та на яке майно може бути накладено стягнення з боржника. Нерухомість серед іншого майна в цій послідовності знаходиться на останньому місці.

Тому для того, щоб до неї «дістатися», виконавець спочатку ретельно перевіряє наявність рухомого майна, грошових коштів в готівковій та безготівковій формі та інших видів доходів.

Якщо наявних коштів або іншого майна не вистачає, то арешт накладається спочатку на земельну ділянку або приміщення, що належить боржнику, яке знаходиться окремо від будинку. І тільки коли таких об’єктів немає або їх вартість не покриває розмір заборгованості, об’єктом арешту може стати квартира або будинок, в якому де-факто проживає боржник.

Закон не встановлює будь-яких застережень про те, що не можна накладати арешт на єдине житло боржника.

Щодо дії мораторію на примусовий продаж єдиного житла боржника ви зможете дізнатися в статті «Як буде знято мораторій згідно кодексу про банкрутство».

Якщо квартира під арештом, чи можна нею користуватись

За загальним правилом арешт на майно не позбавляє власника права користування ним. Так, наприклад, у законодавстві України немає прямої вказівки на те, що власник заарештованої квартири не може в ній когось прописувати (реєструвати місце проживання).

Однак в ст. 56 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено можливість виконавця за необхідності обмежити право не тільки розпоряджатися майном, а й користуватися ним. Таке обмеження повинно бути прописано виконавцем в постанові про арешт майна боржника або про опис і арешт майна боржника.

У кожному разі виконавець індивідуально встановлює вид, обсяг і термін дії обмежень.

Арешт нерухомого майна – це юридична дія, інформація про яку вноситься до Державного реєстру прав на нерухоме майно до відповідного розділу, який є відкритим і загальнодоступним.

Слід також зазначити,що відомості про рухоме майно також вносяться у Реєстр обтяжень рухомого майна, доступ та порядок ведення якого врегульований постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна» від 5 липня 2004 р. № 830.

Для перевірки відомостей про накладення арешту на квартиру або будинок достатньо зареєструватися в Кабінеті електронних сервісів КМУ і ввести точну адресу об’єкта.

Вартість перевірки складе 23 грн. Інформація видається відразу. У разі якщо інформація в базі відсутня, це може свідчити про те, що арешт на квартиру не накладено.

Однак якщо мова йде про «старі» арешти (до 2013-2014 років), то такі арешти могли бути накладені згідно чинного на той момент Закону України «Про виконавче провадження» та інформація про них може бути не внесена до Державного реєстру прав на нерухоме майно. Така ймовірність існує, наприклад, стосовно квартир, оформлених до 2014 р. в порядку приватизації.

На даний момент в Україні планується створити Єдиний реєстр арештованого майна, який покликаний полегшити моніторинг арештів на квартири та інше майно боржників.

Арештоване майно на реалізації, порядок реалізації конфіскованого майна

Порядок реалізації арештованого майна встановлений Законом України «Про виконавче провадження» та іншими допоміжними нормативними актами.

Арештоване майно реалізується двома способами:

 1. через електронні торги;
 2. за фіксованою ціною.

Нерухоме майно може реалізовуватися тільки через електронні торги. Перед початком торгів повинна бути визначена ціна реалізації. Вона може бути визначена двома способами:

 • за взаємною згодою сторін виконавчого провадження, тобто боржника і стягувача (кредитора);
 • за відсутності згоди сторін виконавець звертається до оцінювача для визначення ринкової вартості майна.

Послідовність електронних торгів виглядає наступним чином:

 1. на перші торги нерухоме майно виставляється за його початковою ціною, визначеною оцінювачем;
 2. не реалізоване на перших торгах майно виставляється на повторні електронні торги за ціною 85% початкової;
 3. не реалізоване на повторних торгах майно виставляється на треті електронні торги за ціною 70% початкової;
 4. про нереалізоване на третіх торгах майно виконавець повинен повідомити стягувача. Стаття 28 про виконавче провадження встановлює загальний порядок надсилання документів виконавчого провадження. Виконавець повинен також запропонувати йому залишити собі нереалізоване майно за ціною третіх електронних торгів. Про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу виконавець виносить постанову. За фактом такої передачі складається акт, який є підставою для переоформлення права власності на таке майно;
 5. арешт знімається з майна і воно повертається боржникові, якщо стягувач письмово не заявив про своє бажання залишити собі нереалізоване майно протягом 10 днів з дня отримання повідомлення виконавця. Якщо у боржника немає іншого майна, на яке можна звернути стягнення, виконавчий документ повертається стягувану без виконання.

Зняття арешту з квартири

Зняти арешт з майна боржника можна в наступних випадках:

 • за рішенням суду про зняття арешту.

Даний спосіб можливий, якщо майно належить не боржнику, а іншій особі. Для цього така особа подає позов до суду про визнання права власності на майно та про зняття з нього арешту. У разі виграшу рішення суду подається виконавцю.

 • якщо при накладенні арешту на майно було порушено встановлений законом порядок. Оскаржити постанову про арешт можна начальнику виконавчої служби або ж до суду, який виніс рішення. Однак зробити це можна тільки в межах встановлених термінів для оскарження.
 • за наявності підстав, встановлених у статті 59 Закону України «Про виконавче провадження».
Читайте также:  Позовна заява про примусовий обмін житлових приміщень (квартир). Зразок

У всіх інших випадках арешт може бути знятий тільки за рішенням суду.

Коли можуть накласти арешт на квартиру по аліментах

У справах по аліментах арешт на майно платника повинен накладатися в разі, якщо заборгованість виникла за 3 місяці з моменту відкриття виконавчого провадження. Фактично накладений в таких випадках арешт триває до досягнення дитиною повноліття. Проте така ситуація є досить несправедливою в багатьох випадках, коли аліменти сплачуються добровільно.

Зняти арешт досить складно і, як правило, єдиним можливим шляхом є оскарження постанови про арешт як незаконної, якщо на момент її винесення аліменти виплачувалися добровільно та своєчасно.

Підводимо підсумки по темі накладення та зняття арешту:

 1. Арешт на квартиру фізичної особи може накладатися в кримінальному та цивільному провадженні, як правило, за рішенням суду.
 2. Накладення арешту на квартиру не залежить від способу придбання такої квартири боржником, тому арешт може бути накладено як на куплену, так і на подаровану або отриману в спадок квартиру.
 3. При накладенні арешту той факт, що квартира є єдиним житлом боржника, не береться до уваги.
 4. Арешт квартири як спосіб забезпечення виконання судового рішення застосовується в останню чергу при відсутності інших видів майна у боржника, достатніх коштів або доходів.
 5. Реалізація заарештованої квартири відбувається шляхом проведення електронних торгів.
 6. Зняття арешту можливе у визначених законом випадках і, як правило, в судовому порядку.

Зняття арешту з іпотечної квартири

Арешт, накладений на квартиру – це міра застереження з боку державного виконавчого органу або приватного виконавця. Це ствердження також стосується і будь-якого іншого майна. Мета подібного заходу полягає в тому, щоб не дати можливість боржникові реалізувати заставне майно і піти від кредитних зобов’язань перед фінансовою установою.

 • Важливо розуміти, що арешт на квартиру може бути накладено і в процесі виконання рішення судових органів (необхідно підтвердження з боку реєстраційних служб), і в процесі відкриття виконавчого провадження після звернення кредитора.
 • По своїй суті, зняття арешту – це процес, який здійснюється в інтересах боржника (за рідкісними винятками – в інтересах кредитора), отримання документації, яка б свідчила про скасування цього заходу застереження з боку ДВС.
 • До такої документації належать:
 • рішення суду про зняття арешту з квартири
 • постанова ДВС або приватного виконавця
 • виписка з єдиного держреєстру нерухомого майна.

Для того щоб домогтися зняття арешту з майна, необхідно комплексно проаналізувати всі пункти кредитного договору, а також рішення суду у справі та документацію по виконавчому провадженню. Такий підхід дозволить визначити можливі варіанти для зняття арешту в найкоротші терміни і з мінімальними фінансовими витратами.

Важливо пам’ятати, що в більшості випадків аргумент (а значить і причина для зняття арешту) буде лише один. Саме тому у вас може і не бути другого шансу на те, щоб домогтися позитивного результату. Цей факт пояснює і те, чому так важливо спочатку вибрати професійного адвоката, який знає банківську специфіку, а так само має необхідний практичний досвід у суперечці з банком.

Як діяти, коли ви дізналися, що на ваше майно наклали арешт?

Перш, ніж почати діяти, необхідно з’ясувати, який саме орган і на підставі чого наклав арешт. З’ясувати це можна завдяки Єдиному державному реєстру прав на майно. Доступ до ресурсу є повністю відкритим, але платним для громадян. Розібратися з цим ресурсом вперше буде досить складно, саме тому ми рекомендуємо звернутися до юриста або адвоката, який вам допоможе з цим.

Після отримання цієї інформації, необхідно почати збір документів, які стали підставою для арешту вашого майна. До таких документів можна віднести постанову суду або виконавця. Збір документів досить складна і клопітка процедура, в якій не обійтися без професійної допомоги.

Як показує практика, справедливість вам доведеться відновлювати в судовому порядку. Для складання позову, підбору аргументів на ваш захист, якісного представництва в суді вам знадобиться досвідчений юрист або адвокат. Найголовніше – це не впадати у відчай, а почати діяти негайно. А в нашій компанії ви завжди зможете отримати якісну юридичну допомогу.

Зняття арешту з іпотечної квартири. Допомога юриста в Києві

Ми гарантуємо високу якість послуг за розумну ціну.

ЗАМОВИТИ ПОСЛУГУ ЗАМОВИТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК

Існує певний, прописаний в законі, порядок зняття арешту з квартири або іншого майна. Якщо наклали арешт на квартиру або іншу нерухомість, знадобиться допомога юриста в Києві. Її нададуть в «Легал Солюшнз», і ви отримаєте позитивне рішення по справі, і повне відновлення прав користування і здійснення всіх операцій з нерухомістю.

Якщо ви звернулися до нотаріуса, і він сказав, що квартиру заарештовано, терміново з'ясуйте причину: хто, коли і чому заарештував вашу власність. Це дуже важливо! Арешт потрібно зняти, навіть якщо ви не плануєте зараз здійснювати ніякі угоди. Згадайте, чи немає у вас банківських боргів. Найчастіше саме банки накладають арешт.

Ми ефективно вирішуємо будь-які проблеми позичальників з фінансовими установами.

Порядок роботи з арештованим майном в компанії «Легал Солюшнз»

Працюємо за договором. Документи ви передаєте нам за дорученням. Кращий і зручний як для нас, так і для вас варіант, коли ми від початку і до кінця ведемо всі переговори, а якщо потрібно — то і присутні на суді. Ваша участь мінімально, ви з нами нікуди не їздите і економите свій час.

Крім того, наша юридична компанія відрізняється гнучкою ціновою політикою. Тому дотримання інтересів клієнта для нас — найголовніше. Ми знаємо, як важко домовитися з банком, коли немає в запасі необхідних юридичних знань. Не виключено, що вас будуть залякувати. А часом і передадуть борг колекторам, діяльність яких в Україні незаконна.

З юристом ж співробітники фінансових установ говорять зовсім по-іншому, повірте нашому досвіду.

Саме завдяки оперативній і злагодженій роботі нашої команди перемога практично завжди за клієнтом.

Зняття арешту з іпотечної квартири

Арешт накладає виконавча служба або судова інстанція. Ви не зможете продати, приватизувати, передати у спадок житло до зняття арешту.

В ідеалі, якщо ви виконали свої іпотечні зобов'язання, відбувається зняття арешту з іпотечної квартири. Банк пише звернення або заява.

Як правило, вам не потрібно цим займатися, фінансова установа звертається з відповідною заявою протягом 5 днів. На практиці — іноді фінансова установа «забуває» подати таке прохання.

Реєстрація питання про зняття арешту з нерухомого майна здійснюється в день звернення заявника. При цьому про рішення (мотивовану відмову або підтвердження зняття арешту) реєстраційна служба установи в більшості випадків повідомляє уже на наступний робочий день.

З нашою допомогою зняття арешту з квартири станеться набагато швидше, і ви зможете реалізувати будь-які свої права, пов'язані з нерухомістю, передбачені Конституцією.

Щоб отримати юридичну допомогу:

 • зателефонуйте нам;
 • напишіть за адресою електронної пошти;
 • зверніться в онлайн-чат.
 • ЗАМОВИТИПОСЛУГУ
 • Залиште нам заявку і минезабаром
 • зв'яжемося з Вами!
 • Виграти суд з банкомНаші юристи все частіше стикаються з питаннями від клієнтів про те, як виграти суд по кредиту в Україні, який термін позовної давності, чи можна анулю…
 • Скасувати виконавчий напис нотаріусаПозов про скасування виконавчого напису нотаріуса подають в разі арешту майна без суду. Для банку таке стягнення дуже зручно, адже клієнт-боржник не м…
 • Зменшити процентну ставку по кредитуЧасом дисципліновано виплачує кредит позичальника може очікувати вкрай неприємний сюрприз від банку — зміна процентної ставки кредиту. Наскільки це за…
 • Врятувати поручителя і його майноЗакон України «Про іпотеку» передбачає майнову поруку, при якій особа передає в іпотеку нерухоме майно для забезпечення виконання зобов'язання іншої о…
 • Зупинити виконавчу службуЯкщо ви потрапили в боргову яму, вас напевно цікавить питання, як зупинити виконавчу службу. Наша юридична компанія займається захистом боржника у вик…

Зняття арешту з іпотечної квартири. Як зняти арешт з квартири | Закон Львів

* — обов'язкові для заповнення поля

При знятті арешту з іпотечної квартири основна мета адвоката полягає в поверненні клієнтам можливості користуватися і розпоряджатися нерухомим майном на власний розсуд, тобто передавати у спадок, дарувати або продавати. Юристи компанії «Закон Львів» надають повний супровід клієнтів на всіх етапах, від збору необхідної документації до відстоювання його прав в суді.

Особливості зняття арешту з квартири

Зняття квартири з арешту являє собою досить складну процедуру, з якої впоратися можуть тільки досвідчені юристи.

Самостійно без наявності знань законодавчої бази позичальникам навряд чи вдасться відстояти свої права. Тому пропонуємо заручитися підтримкою співробітників нашої компанії «Закон Львів».

Фахівці виберуть найефективніший і відповідний в вашому конкретному випадку варіант дій згідно із законами і конституції:

 • виявлять неправомірні дії по відношенню до клієнта з боку банківської організації (мова йде про роботу колекторських контор);
 • знайдуть обґрунтування для часткового або повного визнання договору іпотеки судовими властями недійсним, після чого можливе зняття накладеного арешту;
 • якщо йдеться про майно поручителів, буде проведена робота з пошуку аргументів з метою припинення поручительства.

Допомога юриста в Києві дозволить максимально безболісно вирішити питання найбільш вигідним способом для клієнта.

Виходячи з норм цивільного права, адвокат буде обґрунтовувати в суді відсутність необхідності безпосередньо в накладанні арешту, вносити зміни обставин у даній справі і усувати причини для забезпечення позову саме арештом майна. Фахівці зроблять все можливе для того, щоб рішення судді було саме в вашу користь.

Якщо вже арешт накладено на квартиру, юристи будуть вживати всіх можливих заходів, подавати клопотання про скасування арешту судді. Важливо не втрачати часу і діяти якомога швидше. Причина полягає в тому, що порядок зняття арешту з квартири передбачає строки позовної давності, що становлять три роки. За їх закінченню право подачі позову до судових інстанцій щодо зняття арешту анулюється.

Формально зняття арешту можливо тільки після того, як буде усунена першопричина цього заходу обмеження. Незважаючи на це, є безліч процедурних тонкощів, за рахунок використання яких з'являється можливість компетентному і кваліфікованого юриста вивести нерухомість з-під арешту.

Читайте также:  Financial club: Перевірки банків ФГВФО. Критерії та плани щодо змін

Зняття арешту з нерухомого майна юристами «Закон Львів»

Наклали арешт на квартиру у зв'язку з несплатою боргових зобов'язань? Допомога юристів в Києві полягає у виконанні повного комплексу дій: від консультацій до проведення експертизи документації та представництва в суді.

Послуги адвокатів по зняттю арешту з квартири дозволяють досягти бажаних результатів в максимально короткі терміни без зайвих витрат нервів.

Для замовлення послуг юристів по відновленні прав власності на житло та зняття арешту з нерухомості вам потрібно зателефонувати за номером телефону, представленому на екрані. Після надання консультації ви зможете домовитися про записи на прийом.

Після цього почнеться активний збір документів і вивчення договорів з метою виявлення будь-яких неточностей і помилок, які можуть стати в нагоді в суді. Робота професіоналів значно полегшить вашу долю і дозволить позбутися від проблем швидко.

Для більш детальної консультації провідного юриста можете зателефонувати за тел:

або замовити дзвінок за допомогою форми

НАШІ ПЕРЕВАГИ:

 • Сучасний підхід
 • Професіоналізм в роботі
 • Конфіденційність в процесі
 • Доступні ціни
 • Оперативність у виконані
 • Гарантія результату

Зняття арешту з майна — Скасування арешту з автомобіля, квартири, нерухомості в Україні

Арешт майна – міра, що приймається державними виконавцями як метод, який зможе забезпечити виконання рішення про стягнення заборгованості. Зняття арешту з майна, як і з будь-якої іншої нерухомості – це ряд дій, націлених на отримання будь-яких документальних доказів щодо неправомірності або недоцільності накладення арешту, позитивним результатом яких стане:

Зняття арешту з нерухомого майна – це непроста процедура, що має потребу в проведенні повної перевірки кредитної історії, договорів та інших відповідних документів.

У перелік таких документів, крім усього іншого, можуть входити висновки різних судових інстанцій, а також папери, які характеризують діяльність виконавчих служб. Підсумком подібної перевірки буде знаходження оптимального шляху рішення питання про зняття арешту.

Саме тому, особливо в такій процедурі, як зняття арешту з квартири, потрібно із розумом вибрати професійного юриста й адвоката, які дійсно зможуть допомогти вам у подібній справі.

Арешт майна може бути застосований для перестраховки беззаперечного виконання вироку суду в майбутньому і проявляється не тільки в неможливості розпоряджатися особистим майном, але й має інші неприємні наслідки, як установлення заборони відчуження, передачі його на збереження уповноваженим особам.

Скасування арешту майна, накладеного судом

Порядок зняття арешту з майна, що був накладений судом, повністю викладений у ст. 154 ГПКУ. У такому випадку потрібно буде пред'явити у суді будь-які підстави, які підтвердять те, що у зв'язку зі змінами у справі, в арешті немає ніякої необхідності.

Також накладення арешту на квартиру та інше майно може бути виконане й згідно з Кримінально-Процесуальним Кодексом України на прохання слідчого та прокурора, або одного прокурора, а також цивільного позивача. Клопотання про скасування арешту майна в такому випадку подається слідчому судді (у досудовому порядку) або в суд (у судовому порядку). Порядок подачі клопотання повністю викладений у ст. 174 УПК України.

Справи, які підпорядковані КПК України – це не зовсім прості судові розгляди. Виграти одну з таких справ без кваліфікованої юридичної допомоги – практично неможливо.

Тому, якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, наші юристи та адвокати завжди зможуть допомогти вам.

Ми зможемо не тільки правильно скласти позов про зняття арешту з майна, але й надати допомогу по вашому захисту під час судового засідання.

Як зняти арешт з автомобіля

Зняття арешту з автомобіля здійснюється тільки після винесеного судом рішення.

Якщо ви зіткнулися з карним розслідуванням, у ході якого наклали арешт на автомобіль, тоді в суд вам обов'язково потрібно буде подати відповідну заяву із проханням про зняття арешту.

Подібна заява про зняття арешту з автомобіля подається для того, щоб вирішити питання про його можливе вилучення в майбутньому. Разом із заявою також подаються й інші документи, які послужать доказом того, що немає необхідності в накладенні арешту.

У випадку якщо справа підсудна цивільному праву, документи будуть містити в собі заяву із проханням відкликання попереднього вилучення й докази про відшкодування збитку власникові машини.

Все це буде головним свідченням того, що в попередньому судовому рішенні немає необхідності.

Якщо ви зіткнулися із такою проблемою й не знаєте, як зняти арешт з автомобіля, наші юристи завжди готові допомогти у цій справі.

Зняття арешту з майна накладеного державним виконавцем

Зняття арешту з майна, який був накладений державним виконавцем, можливо двома способами:

1. За допомогою рішення органів ДВС.

Ситуації, коли державний виконавець приймає рішення самостійно:

2. За допомогою судового рішення.

Якщо рішення співробітників ДВС вас не влаштовують, і ви хочете їх оскаржити, тоді необхідно звернутися прямо до начальника відділу або в суд. Зняття арешту з майна боржника відбувається тільки згідно винесеного рішення суду.

Зняття арешту з майна власника, який не є боржником

Досить часто власники арештованого майна потрапляють у такі ситуації, коли не можуть виконати будь-яку операцію зі своїм майном через те, що воно перебуває під арештом. Причому в більшості подібних ситуацій власник навіть не знає, через які причини здійснена подібна неправомірна дія стосовно його власності. У такій складній ситуації вам необхідно зробити наступне:

 1. З'ясуйте, з яких причин був накладений арешт на автомобіль, квартиру або інше нерухоме майно. Для цього ви можете відвідати нотаріуса та попросити у нього показати вам виписку з ЄДР про заборону відчуження майна.
 2. Далі зверніться у той відділ ДВС, який виніс рішення про накладення арешту й отримайте необхідні документи або незгоду на їхню видачу (досить нерідко бувають випадки, коли від матеріалів у відділі, після трьох років зберігання, позбуваються).
 3. Подається до суду позовна заява про зняття арешту з майна. Детальніше про те, як подати позов, ви можете довідатися тут.
 4. Отримавши нові документи, можна в черговий раз звернутися до відповідного відділення ДВС.

Зняття арешту при виконавчому провадженні

Потреба у звільненні майна від арешту в такому випадку може виникнути тоді, коли, наприклад, ви мали борги по аліментам. Бувають ситуації, коли власник арештованого майна сплачує борг повністю, але виконавчі органи не квапляться звільнити його майно від арешту. У подібній ситуації теж доведеться піти до суду з відповідною заявою.

Зняття арешту, накладеного нотаріусом

Існує декілька випадків, коли нотаріус може накласти заборону відчуження на майно й зареєструвати його в тих або інших реєстрах. Найпоширеніші з подібних випадків – це підтвердження нотаріусом угоди про спадщину, договору довічного утримування або угоди про іпотеку.

Наприклад, коли в договорі застави (іпотеки) закінчується термін дії, нотаріус може зняти заборону, але тільки тоді, коли одна сторона договору (кредитор) або обидві сторони (кредитор і позичальник) нададуть йому відповідні заяви із проханням про зняття заборони відчуження майна.

Причому у випадку, якщо кредитор подає заяву сам, він повинен надати нотаріусові відповідні докази того, що позичальником були виконані всі зобов'язання, зазначені у договорі.

У випадку, наприклад, з угодами про спадщину – коли наступає смерть того, хто передає права на своє майно, то нотаріус може зняти заборону тільки після того, як приймаюча сторона, зазначена в документі, пред'явить йому заяву з відповідним проханням. Коли спадкоємна угода втрачає свою чинність винесеним рішенням суду або з інших причин визнається недійсною, то до нотаріуса, у такому випадку, може звернутися будь-яка особа, зазначена в документі.

Крім вищесказаного, відповідно до іпотечного договору в позичальника існує ще один спосіб, як зняти заборону відчуження у нотаріуса. За ст.

537 Цивільного Кодексу України позичальник може перевести необхідні кошти по своїм борговим зобов'язанням на рахунок нотаріуса, надавши йому докази того, що він не може виконати свої обов'язки перед кредитором безпосередньо, тому що той ухиляється або відсутній.

Допомога у знятті арешту від юриста

Накладення арешту на майно найбільш часто використовується не тільки для того, щоб добавити його власникові додаткових турбот, але й для того щоб той виконав будь-які умови, приміром, виплатив кредит.

Також відзначимо, що деякі пункти ЗУ «Про виконавче провадження» у ст. 60, а саме 3-ій та 4-ій, досить рідко використовуються на практиці.

У зв'язку із цим, єдиною можливістю для зняття арешту з особистого майна є тільки подача позову й подальше з'ясування тих або інших рішень у суді.

У такому випадку отримати всі шанси на виграшну справу без участі професійних фахівців в області юриспруденції – практично неможливо. Саме юристи й адвокати, що мають досвід, зможуть найбільш грамотно скласти необхідну заяву для подачі в суд та зібрати доказову базу, щоб ефективно виконати звільнення майна від арешту.

Також варто відзначити, що якщо арешт був виконаний через забезпечення позову, то особа, у відношенні до якої суд застосував арешт на майно, має лише 5 діб для оскарження, від дня ознайомлення із судовим рішенням. За такий короткий строк власник майна повинен:

На жаль, навіть необізнана людина може помітити, що 5-ти днів на все це буде дуже мало. Але нашим юристам цього часу – більш, ніж достатньо. Ми швидко й грамотно зможемо:

Від арешту майна застрахуватися неможна, адже, як ви вже зрозуміли, накласти арешт можуть практично на будь-яке ваше нерухоме майно, починаючи від житла й закінчуючи автомобілем.

Причому в сформованій неприємній ситуації ваш борг не буде вирішальним фактором (нерідко судові арешти відбуваються взагалі без попередження власника, навіть якщо він не має ніяких заборгованостей).

Допомогти у такій непростій ситуації й спробувати вийти з неї переможцем зможуть юристи і адвокати з нашої компанії, які не тільки доб’ються позитивного рішення суду у вашу користь, але й позбавлять вас від непотрібної трати часу та сил.

Ссылка на основную публикацию