З ким із батьків залишається дитина після розлучення?

Дитина знає, що у нього є і мама, і тато, вони живуть всі в одному будинку, а в середу обов'язково їдуть до бабусі на вечерю. Дитина сприймає ось таку сім'ю, як норму життя. Що відбувається, коли раптово тато збирає валізи і їде? Утім, сюжет розлучення може бути дуже різним, валізи може зібрати і мама. Важливим є те, що як раніше, більше не буде і це дуже лякає.

Давайте подумаємо банально: ви вночі прокидаєтеся, щоб піти в туалет, не включаєте світло, щоб нікого не розбудити, але навіть у темряві і на дотик знаходите вихід зі спальні і дорогу до туалету.

А тепер уявіть, що зробили перестановку і тепер вночі постійно б'єтеся об тумбу мізинцем. Так, тумба не на звичному місці.

Так і в житті, ми звикаємо до чогось, прив'язуємося і нам може це не подобається, але все одно не хочемо кожен раз битися мізинцем, адже правда?

Якщо дорослі ще можуть впоратися зі своїми емоції, то дітям це зробити складніше.

Як розлучення батьків впливає на дитину?

Безумовно, кожна дитина індивідуальна і його реакція на ситуацію, що склалася, може бути найбільш непередбачуваною, але ми спробували зібрати і узагальнити наслідки розлучення для дитини, щоб батьки могли заздалегідь підготуватися: знайти правильні слова, пояснення і т.д.

З ким із батьків залишається дитина після розлучення?

Занепокоєння

Дитина сильно залежить від обох батьків, тому розлучення мами і тата може привести до появи у нього занепокоєння. Йому може здаватися, що його світ перебуває у небезпеці. Тривожній дитині буде важко зосередитися на навчанні, він також може втратити інтерес до тих занять, які колись приносили величезне задоволення.

Стрес

Найчастіше дитина, батьки якої розлучаються, може подумати, що він є причиною або ж вирішить, що потрібно взяти на себе відповідальність за виправлення стосунків мами і тата.

Якою б причина не була, вона здатна викликати стрес. У дорослих стосунках, як правило, дитина мало що вирішує, приймають рішення дорослі.

Те, що у дитини стрес можна виявити з його поведінки, наприклад, у нього може з'явитися безсоння, часті кошмари і т.д.

Дратівливість

Дитина, чиї батьки розлучаються, може страждати від перепадів настрою і стати дратівливими навіть при взаємодії зі знайомими людьми. Може статися й таке, що дитина зовсім закриється у собі і перестане з будь-ким розмовляти. Йому в такій ситуації комфортніше проводити час на самоті.

Сум, а потім депресія

Варто знати, що будь-які зміни в настрої дитини можуть привести до депресії. Якщо у чада затяжний сум, потрібно не чекати, коли він сам пройде.

Розчарування

Дитині складно звикнути до того, що зараз один із батьків далеко, а, можливо, із ним і зовсім не можна підтримувати зв'язок. У дитини в такій ситуації немає повної емоційної підтримки з боку батьків, що може привести до розчарування.

Проблеми у стосунках

Розлучення батьків для дитини може спровокувати появу сумнівів у любові. «Навіщо одружуватися і створювати сім'ю, якщо результат буде таким, як у моїх батьків — розлучення і біль», думає собі чадо. У дітей, чиї батьки розлучилися, як правило, є проблеми довіри, і їм складно вирішувати конфлікти у стосунках.

Якщо дві людини розуміють, що разом їм нестерпно, і вони не хочуть жертвувати собою заради дитини (бути разом, щоб у чада була повноцінна сім'я), то перш ніж вирішувати паперову тяганину і кидати взаємні звинувачення, потрібно підготувати до цього дитину. Добре звернутися за допомогою і порадою до дитячого психолога, який розповість, як діяти в такій ситуації.

shutterstock

З ким із батьків залишається дитина після розлучення? З ким із батьків залишається дитина після розлучення? З ким із батьків залишається дитина після розлучення? З ким із батьків залишається дитина після розлучення?

З ким залишиться дитина після розлучення згідно букви закону?

З ким із батьків залишається дитина після розлучення?

Як відомо, ніхто не може бути застрахований від розлучення. І, коли колишнє подружжя ділять між собою майнові цінності, їм належить поділити щось безцінне — власних дітей. Якщо з яких-небудь причин домовитися «на березі» не виходить, то один з батьків відправляється в суд, щоб подати заяву про вимогу залишити дитину у себе. Сьогодні ми спробуємо розібратися в юридичних аспектах, супроводжуючих процес розлучення, і правах кожного з батьків, щоб з'ясувати, у якого боку більше шансів виграти процес. Адже від прийнятого судом рішення, з ким залишиться дитина після розлучення, буде залежати подальша доля підростаючого чоловічка.

«За» і «проти» на чаші терезів

З ким із батьків залишається дитина після розлучення?

Варто відзначити, що після розлучення, навіть при збереженні теплих відносин, звичний спосіб життя для всіх членів сім'ї залишиться в минулому. Незважаючи на те, що кожен з батьків буде приділяти достатню увагу дітям, звичайна обстановка для них зміниться істотно. Саме з цієї причини, перш ніж приймати остаточне рішення, необхідно зважити всі «за» і «проти».

Заради справедливості варто сказати і про те, що в переважній більшості суд приймає сторону матері. Проте інтереси самої дитини враховуються далеко не завжди. Наприклад, після розлучення матері часто змінюють місце проживання або зовсім переїжджають в інше місто, що само собою передбачає переклад дитини в іншу школу і зміну звичної обстановки.

Трапляється і так, що відносини родительки і дитини псуються і поглиблюються на фоні стресу, випробовується обома сторонами.

Справа в тому, що розлучення, як правило, досить болісно сприймається кожною дитиною, а якщо до цього додати різку зміну навколишнього оточення, то причини асоціальної поведінки та шкільних прогулів стають цілком зрозумілими.

Крім того, навіть отримуючи аліменти від колишнього чоловіка, мати не завжди може забезпечити своїм дітям колишні умови їхнього існування. Буває й так, що присутність спільних дітей ще більше дратує і без того виснажені жінку, на якій розлучення позначився найболючішим чином.

Інтереси дітей — перш за все!

З ким із батьків залишається дитина після розлучення?

Враховуючи серйозність вирішення питання проживання дитини з одним з подружжя, держава зобов'язана в першу чергу дотримуватися і захищати інтереси дітей. Якщо у батьків виникли розбіжності з питання, кому залишається дитина після розлучення, то суд зобов'язаний винести рішення на підставі Сімейного Кодексу РФ.

 • Суд повинен ретельно розглянути обставини справи і вирішити, з якою зі сторін повинні залишитися діти, враховуючи їх вік, ступінь прихильності до кожного з батьків, характер відносин і особистісні якості кожного з подружжя.
 • Якщо дитина досягла десятирічного віку, то враховується і бажання дитини залишитися з одним з батьків (згідно Статті 57 Сімейного Кодексу РФ). Однак одного бажання дитини недостатньо, щоб суд прийняв рішення, грунтуючись виключно на ньому. Орган судової влади зобов'язаний перевірити, чи не суперечить подібний вибір дотриманню інтересів дитини, адже мама, яка все дозволяє, може вести аморальний і безтурботний спосіб життя.
 • Крім того, будуть прийняті до уваги можливості кожного з подружжя щодо створення сприятливих умов для розвитку та виховання дітей. Суд врахує такі чинники, як рівень матеріальної забезпеченості, зайнятість на роботі, стан здоров'я, сімейний стан, графік роботи і т.д. Після об'єктивної оцінки цих факторів суд не стане віддавати перевагу більш благополучній в матеріальному плані стороні, так як забезпечений батько може виявитися надмірно зайнятим на роботі, перебувати в постійних відрядженнях. Таким чином, він не зможе приділяти належної уваги вихованню дитини і проводити з ним належну кількість часу.

З ким залишиться дитина після розлучення, знає договір «на березі»

З ким із батьків залишається дитина після розлучення?

В даний час деякі пари, які зважилися на розлучення, приходять до взаємного компромісу. Вони укладають офіційний документ під назвою «Угода про дітей». Якщо ви бажаєте уникнути судового рішення і не мучиться питанням, з ким же залишиться дитина після розлучення, то такий метод стане оптимальним варіантом для вас. У такому «мирному договорі» вказується, в якому розмірі будуть виплачуватися аліменти, з ким буде проживати дитина, як часто, де і коли інша сторона буде бачитися з дитиною і т.д.

Читайте также:  Заява про розгляд справи за відсутності особи

Однак якщо в силу деяких обставин мирний договір між батьками неможливий, і рішення про дітей прийматиме суд, слід пам'ятати, що кожен з батьків має абсолютно рівні права.

Так уже склалося, що частіше діти залишаються з матерями. Можливо, це особливості менталітету, згідно з яким пріоритетний батько для дитини — це мати. Тут грає роль і певний елемент недовіри до чоловіків.

Не секрет, що багато отці кидають свої сім'ї, не бажають виплачувати аліменти, геть забуваючи про залишену дитину.

Безсумнівно, є й прекрасні отці, здатні подбати про дитину краще колишніх дружин, яким неведом материнський інстинкт.

Так чи інакше, розлучення не повинен калічити душу дитини, а батьки у власному егоїзмі не повинні забувати про нього.

Павло Осадчий: Права батька і матері на дитину після розлучення, права дитини при розлученні батьків

Так сталося, що одним з головних питань під час процесу розлучення постають права стосовно спільних дітей (дитини).

І якщо розділ майна та вирішення проблем матеріального характеру, хоч і пов’язано з певними складностями, проте має досить визначений механізм правового регулювання, то з правами батьків на дітей після розлучення виникають великі проблеми навіть у досвідчених юристів.

 • Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси стягнення аліментів
 • Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів
 • Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години
 • Звісно, Сімейний кодекс України, встановлює, що обидва з подружжя мають рівні права та обов’язки стосовно дитини, але на практиці визначення, з ким саме проживатимуть діти, як іншій із подружжя зможе з ними бачитися та інші питання, не є такими прозорими.
 • Тому для відстоювання своїх інтересів та захисту прав в установленому законом порядку вам необхідно знати, як це питання регулює законодавець, а також практику правозастосування стосовно таких випадків.  

Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам — ми відповимо на всі ваші питання

Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит

Зазначимо, що в даному питанні враховуються не тільки об’єктивні, але й суб’єктивні фактори, і дуже важливо правильно довести їх до відома уповноважених органів.

Тому перед безпосереднім зверненням до суду краще звернутися за допомогою до адвоката. Фахівець з юридичних питань не тільки вбереже вас від процесуальних помилок, але й зможе якісно підготувати та відстоювати вашу позицію.

За таких умов шанси на досягнення бажаного результату значно підвищуються.

З ким залишається дитина після розлучення?

Насправді, це питання має досить зрозуміле регулювання в законодавстві. Але навколо нього склалася безліч упереджень серед населення.

Є думка, що дитина в будь-якому випадку залишається з матір’ю, а виключення можливі лише за форс-мажорних обставин.

Але насправді це міф – дійсно, до 3-х років дитина вважається природно пов’язаною з матір’ю, і має статися щось надзвичайне, щоб суд вирішив це питання на користь батька.

Втім після цього віку і до 10-ти років місце проживання дитини може бути визначено батьками за обопільною згодою, яка закріплюється у відповідному договорі та засвідчується нотаріусом та відповідним органом. При цьому другий з подружжя має право бачитися із дитиною не рідше, ніж той, з ким вона проживає, а також спілкуватися та забирати до себе на певний час (за згодою обох батьків, а не самовільно).

З ким із батьків залишається дитина після розлучення?

З ким залишається дитина після розлучення

Той з подружжя, с ким дитина не проживає постійно, зобов’язаний приймати участь у вихованні дитини та сплачувати аліменти. І це питання не має гендерної прив’язки. Якщо ж батьки не здатні домовитися самостійно, місце проживання дитини, якщо їй менше 10-ти років, суд вирішує самостійно, спираючись на об’єктивні фактори.

Якщо дитина старша, окрім об’єктивних факторів враховується також і думка самої дитини стосовно її бажаного місця проживання. Перелік цих «об’єктивних критеріїв» законодавством чітко не визначений і може бути визначений на розсуд суду. Практика показує, що найбільшу вагу для суддів відіграють:

 • матеріальний стан сторін – наявність постійної роботи, житла, накопичень;
 • участь кожної сторони у розвитку та вихованні дитини;
 • ставлення до дитини, методи виховання тощо.

Тому наявність високооплачуваної роботи ще не гарантує вирішення питання на користь однієї сторони, якщо суд вирішить, що її поведінка у сім’ї суперечить інтересам дитини.

Як доводити свою позицію?

сімейний адвокат

З ким із батьків залишається дитина після розлучення?

Записатись на консультацію

Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень

 

По-перше, слід розуміти, що суд при прийнятті рішення опирається не тільки на об’єктивні фактори (бо вони не завжди відображують реальну картину), але й на суб’єктивні.

Наприклад, якщо достатній рівень доходу на утримання дитини можна продемонструвати завдяки документу з місця роботи, то відношення до дитини та участь у вихованні зазвичай доводиться завдяки показанням свідків, близьких до родини.

Так само слова ваших сусідів, родичів, співробітників дитячих садків/шкіл, які працювали з дитиною, можуть зіграти вирішаючу роль для суду. Тому не сподівайтеся виключно на грошовий аспект та правильно підбирайте свідків.

Звісно, якщо ви здебільшого працювали та не могли постійно доглядати за дитиною, але ваші обов’язки з іншим з подружжя були чітко розподілені, суд врахує це. Знову ж таки – це мають засвідчити близькі до вашої родини особи.

З ким із батьків залишається дитина після розлучення?

Як доводити свою позицію

Також не забувайте, що окрім прав на дитину, буде вирішуватися питання і про обов’язки кожного з подружжя після розлучення.

Якщо ви заздалегідь дійшли домовленості з колишнім партнером щодо виплати аліментів та інших матеріальних зобов’язань – обов’язково донесіть це до відома судді.

В іншому випадку фінальне рішення може відрізнятися за своїм змістом у цій частині від очікуваного. Щоб розпочати судовий процес, будь-хто з подружжя має звернутися до суду із відповідною позовною заявою. Дуже важливо, щоб документ був правильно оформленим і відображав суть проблеми, максимально захищаючи права позивача. Тому ще раз наголошуємо на доцільності юридичної допомоги.  

Записатись на консультацію

Життя дитини після розлучення батьків

Дата публикації 30 жовтня 2017.

З ким із батьків залишається дитина після розлучення?

Подружжя, які наважилися розірвати шлюб, чи можуть вони зберегти добрі взаємини між собою, а також стосунки зі своїми дітьми? І як звести до мінімуму психологічні травми дитини після розлучення батьків?

Дитина не винна у чварах батьків

Розлучення батьків – майже неминуча травма для їхньої дитини або дітей. Часто вони переживають значно більший стрес, ніж їхні батьки. Часом навіть зовні спокійні діти відчувають глибокі душевні переживання.

 Насправді, все залежить від культури поведінки та спілкування подружжя, батькам варто пам’ятати, що дитина не винна у їхніх чварах. І якщо вони готові йти на зустріч один одному заради спокійного стану дитини, вони домовляться.

Емоційні заперечення: я такий, а ти така, я пішов, а ти пішла — це не доросла розмова, адже при цьому кожен із подружжя залишається при своїх інтересах, а страждає дитина.

Наслідки

         Іноді дитина замикається у собі, відчуває свою уявну провину і вважає себе джерелом розбіжності батьків. А часом діти стають гіперактивними, вимагаючи до себе постійної уваги.

Читайте также:  Чи вважається спадщина одного з подружжя спільно нажитим майном?

Прояви стресу у дитини можуть бути різними.

Слід враховувати, що навіть при зовнішній байдужості і виправдань дорослих, що маленька дитина нічого не розуміє, безпосередні наслідки таких переживань, як правило, неминучі. 

Як допомогти дитині впоратися з важкою ситуацією?

         Батькам слід пояснити незмінність відносин члена сім'ї саме до дитини, сказати йому, що конфлікти, що відбуваються вдома, не відносяться до нього, що сам він ні в чому не винен.

Треба пояснити дитині, що іноді дорослим людям краще жити окремо, ніж разом, так вони будуть щасливішими.

Дитина повинна зрозуміти, що навіть після розлучення батьки будуть про нього піклуватися і проводити вільний час, відзначати свята і дні народження.

Для того, щоб пом'якшити наслідки ситуації розлучення, необхідно навіть з маленькою дитиною говорити про цю подію.

Слід намагатися у присутності дитини говорити про інше батьку тільки у поважному тоні, щоб у дитини не виникло сумнівів, що його стали менше любити.

По можливості, поясніть доступно для дитини причини розлучення, не варто йти від питання «чому це відбулося», але при цьому не слід вдаватися в непотрібні деталі.    

Намагайтеся у цей важкий час побалувати його, частіше проводити час разом, говорити дитині про те, як сильно ви його любите. Можливо, після розлучення буде потрібна допомога дитячого психолога. На жаль, деякі діти беруть розлучення настільки близько до серця, що у них починаються проблеми зі здоров'ям — зокрема, страждає серцево-судинна система.

Батькам потрібно уважно стежити за дитиною, своєчасно звернутися за допомогою до фахівця. Депресія, замкнутість, смуток і безсоння — ось лише деякі наслідки розлучення для дітей. У них виникає почуття тривожності і непотрібності.

Довга відсутність одного з батьків може викликати у дитини смуток і спустошення, неможливо передбачити реакцію дитини на розлучення.

Мати або батько поодинці можуть виявитися нездатними надати дитині матеріальну підтримку, якої вона потребує, тому розлучення впливає на дитину безпосередньо. Другий шлюб батьків викликає додаткові труднощі, оскільки діти не завжди приймають подружжя своїх батьків.

         Батьки повинні намагатися зберегти дружні відносини після розлучення заради дитини. Не варто забувати і про те, що за долю дитини несуть відповідальність обидва батьки — дитина не буває «колишньою».

         Якщо батькові і матері вдалося зберегти спокійні відносини після розлучення, надалі їм буде простіше вирішувати проблеми, що стосуються спільної дитини, і розраховувати на допомогу один одного у складних ситуаціях. Нормальне спілкування необхідно для дітей, адже їм важливо і потрібно знати, відчувати, що хоч батьки і живуть окремо, вони як і раніше цінують один одного.

        З колишнім чоловіком або дружиною слід детально обговорити можливість зустрічей і спілкування з дитиною. Не слід перешкоджати розвитку відносин і позбавляти одного з батьків участі у вихованні дитини. Така поведінка лише загострить ситуацію, ви караєте не колишнього чоловіка або дружину, а свою дитину.

Розлучення батьків, говорять психологи, утричі збільшує можливість розлучення у майбутньому їхніх дітей. А у малюків, котрі зростали у повній сім’ї, у дорослому віці розпадається лише один із двадцяти шлюбів.

Відносини дитини з батьками після розлучення

          Ко­ли ди­ти­на відмовляється спілкуватися з од­ним із батьків, намагай­те­ся відновити сто­сун­ки. Мож­ли­во, та­ким чи­ном ди­ти­на намагається підтримати за­ли­ше­но­го із батьків, особ­ли­во як­що ба­чить, як той страждає.

 •           Іноді підлітки по­чи­на­ють маніпулювати до­рос­ли­ми, на­ма­га­ю­чись діяти у своїх інтересах.
 •           Щоб вик­лю­чи­ти ситуацію на­сильст­ва, інцесту, будь­те уважні до слів ди­ти­ни, дізнайтеся дум­ку близь­ких знай­о­мих, щоб перевірити реальність загро­зи і, як­що необхідно, за­без­пе­чи­ти без­пе­ку.
 •          Ди­ти­на відчуває се­бе про­дов­жен­ням двох лю­дей, бать­ка і матері, і якщо їй не до­зво­ле­но лю­би­ти од­но­го з них мо­же відчути се­бе роз­ко­лотою надвоє.
 •          Дітям важ­ли­во ма­ти по­зи­тив­не уяв­лен­ня про обох батьків: бу­ти си­ном або доч­кою «зрад­ни­ка» або «зрадниці» і при цьо­му відчувати се­бе упев­не­ним, успішним, гар­ним — не­мож­ли­во.
 •           Світ ди­ти­ни після роз­лу­чен­ня батьків змінився, відповідальність за це не­суть обоє — зна­чить, їм обом до­ве­деть­ся з'ясу­ва­ти справ­ж­ню мотивацію дити­ни і ра­зом обміркувати, як збе­рег­ти зв'язок.

          В ідеалі мама і тато повинні підтримувати дружні відносини. Уважно поставтеся до того, що зараз дитині дуже сумно. Розлучення не з тих подій, які швидко забуваються. І, перш ніж найгірше буде позаду, знадобиться принаймні 2-3 роки. Намагайтеся бути терплячими.

         Колишніх батьків не може і не повинно бути. Згадайте про інтереси дитини.

Нехай у вас подружнє життя не склалося, але це не означає, що ваш шлюб був невдалим, адже ваші діти народжувалися і росли в любові! Не забороняйте колишньому чоловікові бачитися з дитиною, не шантажуйте його і не розповідайте дітям про ваш конфлікт. Адже спілкування батьків з дітьми — дуже важливо для обох сторін.

Є речі, які не варто робити ніколи і ні за яких обставин. В іншому випадку ви ризикуєте втратити довіру своєї дитини і приректи його на душевні страждання.

 1. ✓ НІКОЛИ НЕ з'ясовуйте відносини при дитині.
 2. ✓ НІКОЛИ НЕ звинувачуйте свого малюка в тому, що він схожий на батька.
 3. ✓ НІКОЛИ НЕ вимовляєте фраз «тато нас більше не любить».
 4. ✓ НІКОЛИ НЕ диктуйте дитині, що він повинен сказати батькові і коли.

✓ НІКОЛИ НЕ бороніть спілкуванню батька з дітьми після розлучення. Навіщо давати привід і тому, й іншому звинувачувати вас згодом?!

З ким із батьків залишити дитину після  розлучення

Сім'я створюється і функціонує як інститут не для пошуків прожитку, спільного проживання, буйства пристрастей тощо двох осіб різної статі. В ідеалі сім'я потрібна людству як середовище для повноцінного виховання дітей. Все інше — засіб. І природа боляче карає нас, коли ми ці цілі і засоби плутаємо. З'явилася дитина — тепер його виховання, і ніщо інше, стало метою для батьків.

Руйнуючи свою сім’ю, ми, на жаль, включаємо ланцюгову реакцію руйнування сімей в майбутніх поколіннях.

У житті буває всяке, але для нас має бути законом: «Ми — великі, ти — маленький; ми даємо, і даємо з любов’ю, ти береш, і береш без осуду.

Тому що, коли ти станеш великим, ти так само передаси все, що зможеш, своїм дітям. І вони тебе не засудять, бо ти для них будеш «самим хорошим батьком на світі», якими і ми були для тебе».

У свідомості дитини повинні бути «тато» і «мама» разом, незалежно від того, як і де живуть носії цих його священних образів. Поняття «мама краще тата» і «тато краще мами» по суті своїй деструктивні, тому що «мама» і «тато» для дитини — не дві рівноправні особистості, як, наприклад, для судді, а два безумовно визнаних авторитету по виконанню чоловічий і жіночий ролі в світі людей.

Поради батькам

Батькам слід знати, що діти багато в чому копіюють їх поведінкові стереотипи. Дитинство — це час, коли діти ростуть і дізнаються про нове, і зовсім не час для дорослих переживань і стресів. Обов’язок обох батьків — створити здорову атмосферу для розвитку дитини.

       Дайте дитині час, щоб звикнути до нового стану речей і життя з одним із батьків. Йому потрібен час, щоб пристосуватися до всіх змін, що відбулися.

       Відразу скажіть дитині, що її провини у розлученні батьків немає. Зазвичай після розлучення батьків у дітей з'являється почуття провини без жодної видимої причини.

      Розлучення жодним чином не зменшує батьківську відповідальність. Вам слід обов'язково зустрічатися з нею і проявляти турботу і увагу.

Читайте также:  Обьєкти права спільної сумісної власності

      Не змушуйте дітей приймати вашу сторону і ніколи не втягуйте її в свої сварки й інтриги!!!

 • Розв'язання спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини
 • Під час розв'язання спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини служба у справах дітей захищає інтереси дитини з урахуванням рівних прав та обов'язків матері та батька щодо дитини.
 • Для розв'язання спору, що виник між батьками, щодо визначення місця проживання дитини, один з батьків подає службі у справах дітей за місцем проживання дитини заяву, до якої додає:
 1. Копія свідоцтва про народження дитини.
 2. Копія свідоцтва про шлюб або розірвання шлюбу.
 3. довідка з місця проживання.
 4. довідка про доходи (вказати виплату аліментів).
 5. Копія паспорту заявника.

Служба у справах дітей

Друк

Розлучення в Україні: з ким за законом повинні залишитися діти, відповіді юристів

19:17
сьогодні, 19:17

Андрій Білецький заявив, що наше майбутнє хочуть вирішити без нашої участі

19:15
сьогодні, 19:15

Аж очі почорніли: 61-річний «рогатий» чоловік має 278 пірсингів на своїх «причиндалах»

19:07
сьогодні, 19:07

Юрій Романенко розповів, як Фінляндії вдалося досягнути успіху

19:01
сьогодні, 19:01

Священник УПЦ пояснив, які ікони мають бути у домі

19:00
сьогодні, 19:00

В метро оскаженілий ескалатор різко змінив напрямок та повалив людей: десятки постраждалих

18:57
сьогодні, 18:57

Умови праці в Україні не гірші, ніж в інших східноєвропейських країнах, крім Польщі, — Віталій Безгін

18:47
сьогодні, 18:47

Максим Ялі пояснив, чому не варто очікувати на нові санкції США проти Північного потоку-2

18:45
сьогодні, 18:45

Що ж сталося? Батьки зірки фільму «Дюна» Алісії Вітт знайдені мертвими вдома

18:39
сьогодні, 18:39

Костянтин Яловий повідомив, що 110 видів птахів потребують захисту киян

18:37
сьогодні, 18:37

Сотні тисяч киян будуть змушені закрити свій бізнес, — Олег Попенко

18:30
сьогодні, 18:30

Рецепт тарталеток з куркою і ананасами: ситна і мініатюрна закуска на новорічний стіл

18:27
сьогодні, 18:27

Руслан Бортник розповів, наскільки підтримка України з боку НАТО є суттєвою

18:17
сьогодні, 18:17

Міністр закордонних справ Німеччини заявила про більш серйозну підтримку України у разі російської агресії, — Олександр Курбан

18:15
сьогодні, 18:15

«Укрзалізниця» влаштувала квест для українців через чат-бот: «Не сканується квиток»

18:07
сьогодні, 18:07

Першу Українську республіку занапастило питання власності, яке і зараз нікуди не поділося, — Юрій Романенко

З ким із батьків залишити дитину після розлучення

У разі прямої загрози власному життю і здоров’ю, дитина, безумовно, повинен бути захищений суспільством від жорстокого поводження батьків і мати право на них поскаржитися. Однак залучати дитину свідком конфлікту між батьками категорично неприпустимо, скільки б років йому не було, і як би це заманливо не здавалося потерпілій стороні.

В остаточному підсумку наша мета – не домогтися покарання кривдника за всяку ціну, а вийти з конфліктної ситуації з найменшими втратами.

Чи варто жертвувати навіть заради правосуддя здоров’ям власної дитини?! Адже він, виступаючи в ролі свідка, здавалося б, з кращих спонукань, перетворюється тим самим на інструмент саморуйнування.

У свідомості дитини єдино вірним твердженням є: «Моя мама – найкраща на світі, і мій тато – найкращий у світі».

Тому засудження, свідоцтво проти «найкращого» руйнує психіку дитини в її базових підвалинах. Самий вірний спосіб зробити так, щоб комп’ютер «завис» – дати йому завідомо невирішувану задачу, суперечливу на рівні системних програм.

Якщо ви не хочете отримати стовідсоткового дорослого невротика і хронічного психосоматика (а зараз вже більше ста найпоширеніших хвороб офіційно віднесені до психосоматозам) – не підривайте основоположні уявлення дитини щодо його батьків.

Після розлучення дитині краще залишатися з тим із батьків, хто проявляє себе найбільш лояльно і доброзичливо до свого колишнього дружину.

Передбачається, що в цьому випадку образ «поганий мами» або «поганого тата» не буде агресивно насаджуватися у свідомості дитини.

Хоча, звичайно, це тільки менше із зол, тому що, позбавляючись чоловічої чи жіночої моделі поведінки в процесі виховання, дитині вже вкрай важко буде створити повноцінну сім’ю.

Руйнуючи свою сім’ю, ми, на жаль, включаємо ланцюгову реакцію руйнування сімей в майбутніх поколіннях.

У житті буває всяке, але для нас має бути законом: «Ми – великі, ти – маленький; ми даємо, і даємо з любов’ю, ти береш, і береш без осуду.

Тому що, коли ти станеш великим, ти так само передаси все, що зможеш, своїм дітям. І вони тебе не засудять, бо ти для них будеш «самим хорошим батьком на світі», якими і ми були для тебе ».

Зауважте – «ми», а не «я». У свідомості дитини повинні бути «тато» і «мама» разом, незалежно від того, як і де живуть носії цих його священних образів.

Поняття «мама краще тата» і «тато краще мами» по суті своїй деструктивні, тому що «мама» і «тато» для дитини – не дві рівноправні особистості, як, наприклад, для судді, а два безумовно визнаних авторитету по виконанню чоловічий і жіночий ролі в світі людей.

Мати чи батько: з ким залишиться малолітня дитина після розлучення батьків? — 20 хвилин

Про порядок встановлення місця проживання малолітньої дитини після розлучення батьків роз`яснили фахівці Бердичівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Статтею 160 Сімейного кодексу України передбачено право батьків, як в шлюбі, так і після його розірвання, визначати з ким із них проживатиме дитина, яка не досягла десятирічного віку.

Після досягнення 10 річного віку врахування думки дитини є обов’язковим. Виняток можуть становити лише ті пропозиції та ті побажання дитини, реалізація яких прямо суперечила б її інтересам.

Необхідно вислухати думку дитини при вирішенні суперечки про нього не стільки з віком дитини, скільки з його здібностями обґрунтувати свою думку чому дитина хоче проживати з матір’ю, а не з батьком чи навпаки. При цьому, суд не зобов’язаний погоджуватися з думкою дитини.

Батькам дитини необхідно визначитися з ким із них проживатиме дитина після розлучення, адже це впливає на процеси стягнення аліментів, встановлення графіку зустрічей іншого з батьків з дитиною тощо.

Якщо з колишнім чоловіком не вдається дійти згоди щодо того, з ким із них буде проживати дитина спір між ними може вирішитися у судовому порядку. «Звернення до суду відбувається шляхом подачі позовної заяви з необхідними документами.

До участі у розгляді даної категорії справ, у якості третьої особи залучається орган опіки та піклування того району, де на час розгляду справи зареєстрована або ж фактично проживає дитина», – пояснили фахівці Бердичівського місцевого центру з надання БВПД.

Участь органів опіки та піклування обумовлена інтересами дитини та необхідністю проведення обстеження умов проживання як батька, так і матері, та надання свого висновку щодо доцільності визначення місця проживання дитини з одним із батьків.

Мати, батько мають рівні права і обов’язки відносно дитини. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на об’єм їх прав і не звільняє від обов’язків відносно дитини (ст. 141 СК України).

Ви можете отримати безоплатну правову допомогу з будь-якого куточка Житомирщини, звернувшись до місцевих центрів у Бердичеві, Житомирі, Коростені та Новоград-Волинському, або ж до бюро правової допомоги. Адреси місцевих центрів та бюро правової допомоги за посиланням: http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/contacts

Ссылка на основную публикацию