Заява про перегляд заочного рішення ( справа про визначення місця проживання неповнолітньої дитини та відібрання неповнолітньої дитини)

Заява про перегляд заочного рішення ( справа про визначення місця проживання неповнолітньої дитини та відібрання неповнолітньої дитини)

15 січня 2020 р. Верховний Суд у справі № 200/952/18 відмовив у задоволенні касаційної скарги чоловіка на рішення про розірвання шлюбу.

У січні 2018 р. дружина звернулась до суду із позовом до свого чоловіка, в якому просила суд розірвати шлюб та залишити неповнолітню дитину проживати разом з нею.

Заочним рішенням районного суду позовні вимоги задоволено з тих мотивів, що сторони не підтримують шлюбних відносин, проживають окремо, спільне господарство не ведуть, сторони мають різні погляди на сімейне життя, подальше збереження сім`ї є неможливим.

Заява про перегляд заочного рішення ( справа про визначення місця проживання неповнолітньої дитини та відібрання неповнолітньої дитини)

Постановою апеляційного суду рішення суду першої інстанції залишено без змін.

Апеляційний суд не погодився із доводами апелянта про те, що місцевий суд фактично вирішив спір про місце проживання неповнолітньої дитини, оскільки вимоги про встановлення місця проживання неповнолітньої дитини позивачем не ставилось, а лише заявлялася вимога про залишення проживання неповнолітньої дочки сторін із матір`ю.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

У липні 2019 р.

чоловік подав касаційну скаргу, в якій просив скасувати заочне рішення районного суду та постанову апеляційного суду, а справу передати на новий судовий розгляд до суду першої інстанції, з тих мотивів, що судом першої інстанції не було надано строк на примирення, фактично вирішено питання про визначення місця проживання дитини, незважаючи на те, що такої вимоги в позовні не заявлено. Крім того, на думку скаржника, судом не було враховано, що під час вирішення питання про визначення місця проживання дитини участь органу опіки та піклування є обов`язковою.

Верховний Суд зазначив, що згідно зі ст. 111 СК України суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.

Закон не визначає, які саме заходи може застосовувати суд для примирення подружжя, оскільки такі питання можуть вирішуватися виключно у процесі розгляду конкретної справи. Надання строку для примирення є лише правом суду, а не його обов`язком.

 • Під час вирішення питання про визначення місця проживання дитини участь органу опіки та піклування є обов`язковою, а позивач до заяви про визначення місця проживання дитини повинен надати висновок органу опіки та піклування про доцільність проживання дитини з одним із батьків, характеристики з місця проживання, роботи, місця навчання дитини (гуртків), медичні довідки (суд обов`язково враховує стан здоров`я і батьків, і дитини), довідки про доходи (інші документи, які підтверджують матеріальне становище заявника), акти обстеження житлово-побутових умов, документи, що підтверджують право власності на житло.
 • За загальним правилом, за відсутності спору щодо того з ким із батьків будуть проживати неповнолітні діти суд може вирішити питання про залишення проживання дитини з матір`ю чи батьком одночасно з вимогою про розірвання шлюбу.
 • Лише за наявності такого спору між батьками суд повинен роз`яснити сторонам порядок вирішення питання про визначення місця проживання дитини.
 • Матеріали справи не містять доказів про наявність такого спору між сторонами.
 • Скаржник не подавав до місцевого суду своїх заперечень щодо проживання спільної дитини разом із матір`ю, заява про перегляд заочного рішення та апеляційна скарга, подана скаржником на рішення місцевого суду, таких доводів також не містять.
 • Оскільки місцевий суд під час розгляду цієї справи не вирішував питання про визначення місця проживання дитини, а спору щодо її проживання не було, суд міг вирішити питання про залишення проживання дитини з матір`ю чи батьком одночасно з вимогою про розірвання шлюбу.
 • Підготував Леонід Лазебний
 • Повний текст рішення

Квартирне питання: дитина і прописка

Як тільки малюк з’являється на світ, його необхідно зареєструвати за місцем проживання. Така реєстрація потрібна, щоб отримати медичний поліс, встати на чергу в дитячий сад, записатися в школу. Згідно зі статтею 20 Цивільного кодексу РФ, місцем проживання дітей, які не досягли 14 років, визнається будинок або квартира, в якій живуть їхні батьки. Тобто дитину до 14 років зареєструвати, наприклад, в квартирі у бабусі, якщо там не зареєстрований хоча б один з батьків, не можна. А ось після досягнення дитиною 14 років, він може бути зареєстрований і окремо від батьків, якщо на це буде дано їх письмову згоду.

Відповідно до чинного законодавства при реєстрації за місцем проживання неповнолітнього не потрібно згоди наймодавця (якщо квартира, в якій реєструється дитина, ще не приватизована) або згоди власника (якщо квартира знаходиться у власності), а також згоди решти проживаючих членів сім’ї в даній квартирі. Крім того, вселення неповнолітніх дітей допустимо і не залежить від загальної площі житлового приміщення на одну людину. Дані правові норми встановлені в статті 679 Цивільного кодексу РФ, статті 70 Житлового кодексу РФ, пункті 80 Наказу ФМС № 208 від 20 вересня 2007 р

Отже, законодавчі норми нам відомі — розглянемо тепер все це на практиці. Малюк народився, свідоцтво про народження отримано, наступний крок — реєстрація за місцем проживання.

Як ми вже знаємо, новонароджених, а також дітей до 14 років, можна прописати тільки разом з батьками (з одним з них).

Тому звертатися з цим питанням слід за місцем реєстрації батьків або одного з них в наступні органи (в залежності від того, до якого житлового фонду відноситься житлове приміщення, державному, муніципальному, спеціалізованому або часткового):

 • до паспортиста в житлово-експлуатаційну організацію;
 • в правління житлового кооперативу;
 • в управління товариства власників житла або керуючої організації.

Це важливо! Зверніть увагу на те, що оформлення реєстрації за місцем проживання здійснюється безкоштовно, тобто ніякої державного мита вам платити не потрібно.

Реєстрації малюка здійснюється на підставі наступних документів:

 • заяви про реєстрацію дитини за місцем проживання (форма № 6);
 • документа, що посвідчує особу батьків (паспорта);
 • свідоцтва про народження неповнолітньої дитини (дітей).

Заява про реєстрацію за місцем проживання від імені дитини, яка не досягла 14-річного віку, підписують його батьки (один з них).

Даний список документів є вичерпним, т. Е. Ніяких додаткових документів вимагати від батьків ніхто не має права.

… Бабусі-дідусі «проти».

Буває ситуація, коли батьки малюка, ще не мають власної квартири, хочуть зареєструвати дитину, наприклад, в квартирі батьків чоловіка, де батько малюка має реєстрацію за місцем проживання.

Однак бабуся і дідусь категорично проти такої «прописки» і заявляють, що не дадуть своєї згоди на реєстрацію малюка.

Їх згоду при реєстрації дитини не знадобиться, так як відповідно до чинного законодавства при реєстрації дитини не потрібно ні згоди власника (або наймача), ні інших членів сім’ї, які проживають в даній квартирі.

…батьки проживають окремо (або знаходяться в розлученні).

В даному випадку місце проживання дитини встановлюється відповідно до прийнятого ними угодою. Причому дана угода батьки мають право укласти як в письмовій, так і в усній формі. Тому дитина може бути зареєстрований як за місцем проживання батька, так і матері.

Крім паспорта одного з батьків та свідоцтва про народження дитини, можуть зажадати письмову згоду другого з батьків (можливо, навіть і нотаріально завірене), а також довідку про те, що дитина на його житлоплощі не прописаний.

Однак відповідно до чинного законодавства РФ для реєстрації дитини за місцем проживання батька чи матері (якщо батьки зареєстровані за різними адресами) не вимагається обов’язкового подання письмової згоди від другого з батьків, в якому він стверджує, що не заперечує проти реєстрації дитини), не потрібно і обов’язкової присутності другого з батьків при подачі документів на реєстрацію дитини за місцем проживання.

Якщо ж вашого малюка відмовляються реєструвати за місцем проживання, посилаючись на відсутність згоди другого з батьків, можна зажадати від посадових осіб видати вам письмову відмову в реєстрації із зазначенням причин. Після його отримання можна звернутися в суд з позовом про порушення ваших прав і прав дитини.

Якщо дитину у віці до 14 років зареєструвати в житловому приміщенні окремо від його батьків не можна, то неповнолітню дитину після 14 років можна буде «прописати» та в квартирі бабусі, тітки, дядьки або інших родичів. Однак для цього буде потрібно письмову згоду від його батьків. Реєстрація в цьому випадку буде проводитися на загальних підставах, тобто необхідно буде надати повний пакет документів (як на дорослих громадян):

 • паспорт неповнолітньої дитини;
 • заяву про реєстрацію за місцем проживання дитини (форма № 6);
 • заява особи (осіб), що надає житлове приміщення неповнолітнього для реєстрації за місцем проживання.

Заява має бути письмовим, в довільній формі. При здачі документів потрібно також особиста присутність даної людини (при собі він повинен мати документ, що засвідчує особу).

 • При реєстрації за місцем проживання в житлові приміщення державного і муніципального житлового фонду для вселення та постійного проживання, крім згоди наймача, необхідно також письмова згода всіх спільно проживають з наймачем житлового приміщення повнолітніх користувачів.
 • Згода батьків неповнолітньої дитини на його реєстрацію за місцем проживання окремо від них.

Заява про перегляд заочного рішення ( справа про визначення місця проживання неповнолітньої дитини та відібрання неповнолітньої дитини)

Якщо дитину зареєстрували в неприватизованій квартирі, то в майбутньому, при приватизації, дитина отримає частку в даному житловому приміщенні (в цьому випадку частки, як правило, будуть розподілені порівну між усіма зареєстрованими членами сім’ї). Якщо ж дитина зареєстрований в квартирі, що знаходиться у власності, то він, як член сім’ї власника житлового приміщення, наділений правом користування даним житловим приміщенням нарівні з його власником.

Угоди з квартирою, в якій проживають неповнолітні діти, мають свої особливості — вони залежать від того, які права має неповнолітній на квартиру.

Право користування квартирою Якщо неповнолітня дитина зареєстрований за місцем проживання у приватизованій квартирі, але при цьому часткою на право власності в ній не наділений, то в цьому випадку звертатися в органи опіки та піклування за дозволом про продаж квартири не потрібно. Однак при продажу квартири неповнолітньої дитини потрібно з неї «виписати», а зробити це не так-то просто.

Якщо будь-яка доросла член сім’ї може знятися з реєстрації за місцем проживання ( «виписатися») при продажу квартири і жити без реєстрації до моменту придбання нового житла, то з дитиною так вчинити не можна.

Справа в тому, що зняття неповнолітнього з реєстраційного обліку за місцем проживання здійснюється в момент реєстрації його за новим місцем проживання — тобто після того, як буде здійснена операція купівлі-продажу, дитини прописують в нову квартиру і одночасно знімають з реєстрації за колишньою адресою. Якщо з якоїсь причини покупка нової квартири відбувається не одночасно з продажем, то неповнолітню дитину слід «прописати» у родичів, знайомих. При цьому потрібно пам’ятати, що дитину у віці до 14 років можна зареєструвати за місцем проживання тільки спільно з батьками (або одним з них).

Реєстрацію за місцем проживання та зняття з реєстраційного обліку за місцем проживання, т. Е. Прописку і виписку, здійснюють паспортисти в ЖЕУ, посадові особи правління кооперативу або управління власників житла, або керуючої компанії.

Якщо угода продажу і покупки квартири відбувається одночасно, то сторони зазвичай домовляються про те, в які терміни слід виписатися і виїхати з житлових приміщень. Ви можете проживати в проданої квартирі і, відповідно, бути там прописані скільки завгодно часу, якщо новий власник не заперечує проти цього.

Щоб «виписатися» зі старого місця проживання і «прописатися» за новою адресою, існує два варіанти:

1) Чи можна знятися з реєстраційного обліку за місцем проживання, де проживали раніше, звернувшись для цього до посадової особи, відповідальної за реєстрацію за місцем колишнього проживання.

В цьому випадку вам ставлять відмітку у паспорті (про зняття з реєстраційного обліку за місцем проживання) і видають листок вибуття, в якому повинен бути вписаний адреса нового місця проживання.

У цьому випадку протягом 7 днів необхідно зареєструватися за новим місцем проживання.

2) Чи можна знятися з реєстраційного обліку за запитом, т. Е.

Виписуватися з колишнього місця проживання, а одночасно з оформленням реєстрації за новим місцем проживання виписатися з адреси, де були зареєстровані раніше.

Для цього буде потрібно при заповненні заяви про реєстрацію за місцем проживання за формою № 6 заповнити його нижню частину, т. Е. Заяву про зняття з реєстраційного обліку за попереднім місцем проживання.

Неповнолітніх «виписують» за другим варіантом, т. Е. В момент реєстрації його за новим місцем проживання. На новому місці проживання разом з дитиною обов’язково повинен бути прописаний один з батьків.

А ось якщо купівля-продаж відбувається не одночасно (наприклад, бабуся — власник квартири, в ній зареєстровано ще її дочка і внук, квартиру вирішують продати, покупець вже знайдений, а нову квартиру ще не знайшли), то виписати дитину зі старої квартири не вийде . Для цього потрібно буде спочатку прописати його (разом з одним із батьків), наприклад, у родичів або знайомих.

Право власності на квартиру. Щоб продати квартиру, в якій неповнолітній дитині належить частка на праві власності, необхідно отримати згоду органів опіки та піклування. Це ж стосується і інших угод з нерухомістю — обміну або дарування. Отримати дозвіл органів опіки необхідно до укладення договору купівлі-продажу, міни або дарування.

Читайте также:  Права батьків по захисту дитини

Відповідно до статей 26 і 28 Цивільного кодексу РФ неповнолітні діти діляться на малолітніх (вік яких ще не досяг 14 років) і неповнолітніх (у віці від 14 до 18 років).

Від імені малолітньої дитини угоди завжди роблять його батьки (або інші законні представники). Неповнолітні у віці від 14 до 18 років найбільш вільні в укладенні угод. Вони самостійно їх здійснюють, розписуються в документах і т. Д., Проте всі ці дії відбуваються за письмовою згодою батьків або інших законних представників.

Отже, якщо квартира або її частка належить неповнолітній дитині від 14 до 18 років на праві власності, то для здійснення угоди необхідне схвалення батьків.

Батьки, в свою чергу, повинні отримати попередній письмовий дозвіл органу опіки та піклування на продаж квартири.

Для здійснення угоди з квартирою від імені неповнолітньої дитини у віці до 14 років батькам необхідно також отримати письмову згоду органу опіки та піклування.

Для того щоб отримати такий дозвіл на здійснення угоди купівлі-продажу нерухомості, де частка належить несовершеннолетнемуребенку, батькам слід звернутися до органів опіки та піклування з комплектом наступних документів:

 • Запит нотаріуса про здійснення угоди (в разі, якщо угода засвідчується нотаріально).
 • Копії паспортів обох батьків.
 • Копія свідоцтва про розірвання шлюбу (якщо шлюб розірвано).
 • Копія свідоцтва про народження дитини.
 • Копія паспорта дитини, якщо вона досягла 14-річного віку.
 • Копія особового рахунку з місця реєстрації дитини.
 • Копії технічних паспортів на продаваний і купується об’єкти.
 • Копії правовстановлюючих документів (свідоцтво про власність, договір міни, купівлі-продажу, дарування і т. П.) На всі квартири, які беруть участь в угоді.
 • Довідки БТІ про інвентаризаційної вартості, експлікація, поверховий план (на всі квартири, які беруть участь в угоді).
 • Виписка з будинкової книги — оригінал (на всі квартири, які беруть участь в угоді).
 • Заяви батьків.
 • Довідка про відсутність заборгованості по квартплаті та комунальним платежам (на всі квартири, які беруть участь в угоді).

У відділ опіки та піклування представляються оригінали всіх документів разом з їх копіями.

Заяви зазвичай пишуться за встановленою формою у відділі опіки та піклування власноруч обома батьками (якщо одного з батьків немає, подаються документи, що підтверджують його відсутність: копія свідоцтва про смерть, копія книжки матері-одиначки і т. Д.), А також дитиною, якщо він досяг 14-річного віку. Дата і підписи на заявах обов’язково ставляться в присутності фахівця відділу опіки та піклування.

Це важливо! Особиста присутність обох батьків у відділі опіки та піклування обов’язково! Розірвання шлюбу між батьками неповнолітнього і роздільне проживання протягом тривалого часу, а також реєстрація одного з батьків за іншою адресою не є підставою для відмови в написанні заяви.

При видачі дозволу на продаж квартири, що знаходиться у власності неповнолітньої дитини, співробітники органу опіки та піклування керуються виключно інтересами дитини.

При здійсненні операції ні в якому разі не повинні бути погіршені його житлові умови, його майновий стан, навколишнє оточення (наприклад, площа нового житла повинна бути не менше продається, на новому місці проживання дитини повинна бути доступна медична допомога, необхідну освіту — дитячий садок, школа повинні знаходитися в крокової доступності) і т. п.

Угода щодо відчуження і придбання квартири повинна бути одночасної, зі спільною реєстрацією обох договорів на продаваний і купується об’єкти. Існує лише кілька винятків з цього правила:

1) У разі, коли сім’я продає квартиру, в якій у неповнолітньої дитини є частка на праві власності, з метою виїзду на постійне місце проживання за кордон, органи опіки та піклування можуть дати згоду на продаж без умови зустрічної купівлі, при наданні відповідного пакета документів з ВВІРу. Швидше за все, батькам буде поставлено умову: перевести на рахунок неповнолітньої кошти за його частку в продається житловому приміщенні. Надалі ці кошти можна буде використовувати з дозволу органу опіки та піклування для придбання житла у власність дитини.

2) У разі, якщо планується переїзд в інше місто, т. Е.

Стара квартира продається, а нове житло буде купуватися вже в іншому місті, органи опіки та піклування при видачі дозволу на угоду також зажадають перерахувати кошти за продану квартиру на рахунок неповнолітньої дитини.

Причому для батьків буде встановлений певний термін, в який вони будуть зобов’язані придбати житло на новому місці. Інакше орган опіки та піклування буде змушений оскаржити угоду з продажем квартири.

3) Якщо квартира купується в споруджуваному будинку, отримати згоду органів опіки та піклування складніше, але теж реально. Основна вимога — досить високий ступінь готовності новобудови.

Але, перед тим як підписувати договір купівлі-продажу старої квартири, потрібно буде укласти договір пайової участі з забудовником.

При цьому на час будівництва будинку дитина повинна бути десь зареєстрований — наприклад, у родичів.

Якщо ваша ситуація нестандартна, не варто відразу очікувати відмови. Спілкування з органами опіки повинно стати діалогом, в якому обидві сторони шукають компроміс — найкраще рішення для дитини.

Читати на цю тему:

 • Нам дісталося у спадок
 • Своя власна!
 • Найперший документ

Позовна заява про визначення місця проживання дитини

……районний суд м. _____________

Позивач: ___________________, вул. ________________, ….. кв……, м. ___________, …..

Відповідач: ______________________, вул. _________________, __ кв.__, м. __________, …..

Третя особа: Орган опіки та піклування ________________, вул. .., м. ____________,

ПОЗОВНА ЗАЯВА про визначення місця проживання дитини

«__» ________ 1994 року, я _________________, уклав шлюб з відповідачем в справі ____________________ в Центральному відділі реєстрації актів цивільного стану _______ міськогоуправління юстиції, про що в книзі реєстрації актів громадянського стану від «__»________ року зроблено запис за № ____. Від шлюбу із відповідачкою маємонеповноітню доньку ______________________ «__» ______________ 1998 року народження про що зроблено відповідний актовий запис № ____ від _________.

З …….. ми перстали проживати разом та розірвали шлюб …….. Донька залишилась проживати з відповідачкою за адресою: вул. _____________, ___ кв.____ в м. _________.

Я є пенсіонером збройних сил України, отримую велику пенсію, що підтверджується довідкою…. За місцем проживання характеризуюся позитивно.

… я отримав трьохкімнатну квартиру, як військовослужбовець, яка була безоплатно приватизована та видане свідоцтво на право власності на квартиру по ½ частині мені та доньці. Одружився вдруге і моя дружина добре ставиться до моєї дочки.

Тобто житлом я забезпечений та можу забезпечити повноцінний розвиток своєї дочки в дружній та сповненій любові та поваги один до одного сім’ї. На теперішній час донька зареєстрована в нашій спільній квартирі за адресою ….

Після розлучення, я постійно підтримував стосунки з донькою, зі згоди відповідачки забирав її до себе по вихідних. Також зі згоди відповідачки все літо донька проводила у моєї матері в м. _____________ _______________ області. Кожну літню відпустку я проводив зі своєю донькою в м. _________________.

На теперішній час дружина створила нову сім’ю та переїхала на постійне місце проживання до м. Києва. Доньку забирати з собою на постійне місце проживання відповідачка відмовилась та з 2010 року донька почала мешкати зі своєю бабусею.

Також я разом з донькою перевіз частину її речей до себе та донька почала мешкати зі мною. Райони м. __________ в яких мешкаю я та бабуся дочки знаходяться на великій відстані один від одного, а донька ходить до школи, яка знаходиться в районі мешкання бабусі.

Тому по буднях донька проживала в бабусі, а по вихідних, канікулах та святкових днях вона жила у мене. Починаючи з 2011 року, зважаючи на те, що доньці виповнилося 13 років ми прийняли рішення, що вона постійно буде проживати зі мною та зможе самостійно добиратися до школи.

Тобто, фактично донька вже більше року постійно проживає зі мною та знаходиться на моєму утриманні.

За рішенням районного суду м. ____________ від …. сплачую аліменти на утримання доньки, які відповідачка використовує у своїх інтересах. Таким чином, порушує мої права та права моєї доньки, адже ці гроші я міг би витрати на утримання доньки. Ніякої допомоги відповідачка не надає.

У відповідності з ч. 4, 5 ст. 19 Сімейного кодексу України при розгляді судом спорів щодо місця проживання дитини обов'язковою є участь органу опіки та піклування. Крім доданих до заяви документів,зазначені мною обставини зможуть підтвердити свідки. На підставі викладеного й у відповідності з ч. 4, 5 ст.

19, СК України, керуючись ст. 3, 15 ЦПК України ПРОШУ: 1. Визначити місцем проживання неповнолітньої ________________, «__» ____________ 1998 року народження, місце проживання її батька ___________________, вул. ______________, м. __________. 2. Стягнути з відповідачки на мою користь судові витрати.

Додатки: Копія паспорта, Копія свідоцтва про народження доньки. Копія довідки про грошове забезпечення. Копія довідки з місця проходження служби. Копія характеристики з місця служби, Копія акта обстеження житлових умов. Копія свідоцтва про одруження. Копія рішення органу опіки та піклування _____________.

Характеристика з місця проживання. Копія довідки шкільної установи.

«____»____________2012р. _________________

Глава 21.Заочний розгляд справи

З
прийняттям
ЦПК
заочний
розгляд
справи
став
новим
інститутом
в
системі
цивільного
процесуального
права.
Поновлення
інституту
заочного
розгляду
справи,
регламентування
якого
містилося
в
Статуті
російського
цивільного
судочинства
1864
р.

1,
стало
можливим
у
зв'язку
із
зміною
змісту
цивільних
процесуальних
правовідносин.
Воно
має
місце
в
разі
неявки
в
судове
засідання
відповідача,
а
його
норми
можна
розцінювати
як
додаткові
процесуальні
гарантії
для
сторін
в
цивільному
процесі.

Відповідно
до
ст.

224
ЦПК
у
разі
неявки
в
судове
засідання
відповідача
(при
цьому
це
може
бути
навіть
перша
неявка),
який
належним
чином
повідомлений
про
дату,
час
та
місце
судового
засідання,
від
якого
не
надійшло
заяви
про
розгляд
справи
за
його
відсутності
або
якщо
повідомлені
ним
причини
неявки
визнані
неповажними,
суд
може
ухвалити
заочне
рішення
на
підставі
наявних
у
справі
доказів.
За
наявності
у
справі
кількох
відповідачів заочний розгляд справи за правилами ч. 2 ст. 224 ЦПК

допускається
у
випадках
неявки
в
судове
засідання
всіх
відповідачів.
В
заочному
порядку
справа
також
може
бути
розглянута
за
умови
того,
що
відповідач
до
ухвалення
рішення
у справі
залишив
зал
судового
засідання.

Крім
того,
для
ухвалення
заочного
рішення
повинна
мати
місце
згода
позивача
на
проведення
заочного
розгляду
справи.

В
разі
зміни
позивачем
предмета
або
підстав
позову,
зміни
розміру
позовних
вимог
суд
відкладає
судовий
розгляд
для
повідомлення
про
це
відповідача
(ч.
З
ст.
224
ЦПК).

Порядок
заочного
розгляду
справи
визначено
ст.
225
ЦПК.
Відповідно
до
вимог
ч.
1
ст.
225
ЦПК
про
його
проведення
суд
постановляє
ухвалу.

Безпосередній
розгляд
справи
та
ухвалення
рішення
проводяться
за
загальними
правилами
з
винятками
і
доповненнями,
встановленими
означеною
главою
ЦПК,
а
в
рішенні
зазначається
строк
і
порядок
подання
заяви
про
перегляд
заочного
рішення.
Відповідно
до
ст.

228
ЦПК
заочне
рішення
може
бути
переглянуто
судом,
що
його
ухвалив,
за
письмовою
заявою
відповідача
шляхом
звернення
із
заявою
про
перегляд
заочного
рішення
протягом
10
днів
з
дня
отримання
його
копії.

У
зв'язку
з
цим
закон
вимагає
направляти
відповідачам,
які
не
з'явилися
в
судове
засідання,
рекомендованим
листом
із
повідомленням
копії
заочного
рішення
на
пізніше
3 днів
з
дня
його
проголошення
(ст.
227
ЦПК).

Порядок
і
строк
подання
заяви
про
перегляд
заочного
рішення
врегульовано
ст.
228
ЦПК,
відповідно
до
якої
заочне
рішення
може
бути
переглянуто
судом,
що
його
ухвалив,
за
письмовою
заявою
відповідача.

Заяву
про
перегляд
заочного
рішення
може
бути
подано
протягом
10
днів
з
дня
отримання
його
копії.

Частіше
за
все
копія
заочного
рішення
направляється
рекомендованим
листом
із повідомленням,
тому
днем
вручення копії
заочного
рішення буде
відповідна
дата
на
повідомленні.

Заява
про
перегляд
заочного
рішення,
подана
відповідачем,
за
формою
і
змістом
повинна
відповідати
вимогам
ст.
229
ЦПК.
Означена
заява
подається
у
письмовій
формі.

У
цій
заяві
має
бути
зазначено:
найменування
суду,
який
ухвалив
рішення,
ім'я
(найменування)
відповідача
або
його
представників,
які
подають заяву,
їх місце
проживання
чи
місцезнаходження,
номер
засобу
зв'язку,
обставини,
що
свідчать
про
поважність
причин
неявки
в
судове
засідання
і
неповідомлення
їх
суду,
та
відповідні
докази;
посилання
на
докази,
якими
відповідач
обґрунтовує
свої
заперечення
проти
позову;
клопотання
про
перегляд
заочного
рішення; перелік
доданих
до
заяви
матеріалів.

Заява
про
перегляд
заочного
рішення
підписується
особою,
яка
її
подає,
до
неї
додаються
її
копії
за
кількістю
осіб,
які
беруть
участь
у
справі,
та
всіх
доданих до неї матеріалів, а якщо її подає представник відповідача —

додається
довіреність
або
інший
документ,
який
підтверджує
його
повноваження.

Читайте также:  Образец заявления на развод

Судовий
збір
за
подання
заяви
про
перегляд
заочного
рішення
не
сплачується,
а
до
неналежно
оформленої
заяви
застосовуються
правила
ст.
121
ЦПК.

Відповідно
до
ст.

230
ЦПК
при
прийнятті
заяви
про
перегляд
заочного
рішення
суд
вчиняє
певні
дії.
Прийнявши
заяву,
суд
невідкладно
надсилає
її
копію
та
копії
доданих
до
неї
матеріалів
іншим
особам,
які
беруть
участь
у
справі,
та
одночасно
повідомляє
їм
та
особі,
яка
звернулась
із
заявою,
про
час
і
місце
розгляду
заяви.
Заява
про
перегляд
заочного
рішення
повинна
бути
розглянута
протягом
15
днів
з
дня
її
надходження.

Законом
визначений
певний
порядок
розгляду
заяви
про
перегляд
заочного
рішення,
який
проводиться
відповідно
до
вимог
ст.
231
ЦПК.

Заява
про
перегляд
заочного
рішення
розглядається
у
судовому
засіданні.
Неявка
осіб,
належно
повідомлених
про
дату,
час
та
місце
судового
засідання,
не
перешкоджає
розгляду
заяви.

Головуючий
відкриває
судове
засідання
і
з'ясовує,
хто
із
осіб,
які
беруть
участь
у
справі,
з'явився,
встановлює
їх
особу,
перевіряє
повноваження
представників,
після
чого
повідомляє
зміст
заяви
і
з'ясовує
думку
сторін
та
інших
осіб,
які
беруть
участь
у
справі,
щодо
вимог
про
перегляд
заочного
рішення.
Слід
враховувати
той
факт,
що
законом
не
передбачене
дослідження
доказів,
їх
оцінка
та
судові
дебати.
Залежно
від
результатів
перегляду
заочного
рішення
суд
може
своєю
ухвалою
або
залишити
заяву
без
задоволення,
або
скасувати
рішення
і
призначити
справу
до
розгляду
в загальному
порядку
(ч.
З
ст.
231
ЦПК).

У
разі
залишення
заяви
про
перегляд
заочного
рішення
без
задоволення
заочне
рішення
може
бути
оскаржене
в
загальному
порядку,
встановленому
ЦПК.
У
цьому
разі
строк
на
апеляційне
оскарження
рішення
починає
відраховуватися
з
дати
постановлення
ухвали
про
залишення
заяви
про
перегляд
заочного
рішення
без
задоволення
(ч.
4
ст.
231
ЦПК).

Відповідно
до
ст.

232
ЦПК
заочне
рішення
підлягає
скасуванню
у
тому
разі,
коли
суд
встановить,
що
відповідач
не
з'явився
в
судове
засідання
та
не
повідомив
про
причини
неявки
з
поважних
причин,
і
докази,
на
які
він
посилається,
мають
істотне
значення
для
правильного
вирішення
справи
(ч.

2
ст.
232
ЦПК).
Слід
враховувати
той
факт,
що
для
перегляду
заочного
рішення
необхідна
наявність
одночасно
2
наведених
умов.
Висновок
про
істотне
значення
повідомлених
у
заяві
доказів
для
правильного
вирішення
справи
суд
робить
не
шляхом
їх
оцінки
за
правилами
ст.
212
ЦПК,
а
виходячи
з
положень про належність
і
допустимість
доказів,
тобто
відповідно
до
вимог
ст.ст.
58, 59
ЦПК.

У
випадку
незгоди
позивача
із
заочним
рішенням
він
має
право
оскаржити
його
у
загальному
порядку,
встановленому
ч.
2
ст.
232 ЦПК.
Повторне
заочне
рішення
позивач
та
відповідач
можуть
оскаржити
в
загальному
порядку,
встановленому
ч.
З
ст.
232
ЦПК.

Таким
чином,
після
скасування
заочного
рішення
справа
може
розглядатись
у
такому
самому
порядку
з
ухваленням
заочного
рішення
ще
тільки
один
раз,
але
вже
без
застосування
правил
про
перегляд
заочного
рішення.
Після
повторного
розгляду
справи
в
заочному
порядку
діють
загальні
правила
ЦПК
про
перегляд
судових
рішень.

Клопотання про перенесення розгляду справи

Однією з повсякденних ситуацій для адвокатів та їхніх клієнтів є необхідність відкладення розгляду справи на іншу дату та час. Щоб вам допомогти, я підготував зразок клопотання про перенесення розгляду справи.

Примірник складено у відповідності до останніх вимог процесуального законодавства, в тому числі нового ЦПК, ГПК, КАСУ та КУпАП. Все, що вам потрібно – це заповнити реквізити своєї справи та долучити докази, на які ви робите посилання.

Заява про перенесення судового засідання може подаватися до суду безпосередньо або шляхом надсилання рекомендованого чи цінного листа. З початком роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи документи також можна подати через «Електронний суд».

Поважні причини перенесення судового засідання можуть бути такими:

 • через хворобу;
 • через відпустку;
 • через відрядження;
 • через ознайомлення з матеріалами справи;
 • через залучення або вступ третьої особи;
 • через зміну підстав або предмета позову, зміну розміру позовних вимог;
 • через заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача.

Даний перелік вичерпним не є і може змінюватися залежно від обставин вашої справи. Наприклад, вам не було надіслано копії позовної заяви з додатками або під час судового засідання до матеріалів справи були долучені нові документи, з якими раніше ознайомитися можливості не було.

Якщо до заяви про відкладення розгляду справи додаються копії документів, їх варто засвідчити. Про те, як це правильно зробити, читайте в матеріалі: «Порядок завірення копій документів для суду».

На запитання про те, скільки разів можна переносити судове засідання, можу відповісти так: усе залежить від поведінки учасників процесу та конкретних обставин судової справи. При цьому зловживати своїм правом на подання таких клопотань однозначно не варто.

Важливо зазначити й про те, що у разі повторної неявки належним чином повідомленого позивача без поважних причин або неповідомлення причин неявки позовна заява може бути залишена судом без розгляду. Що стосується належним чином повідомленого відповідача, то у разі його повторної неявки суд має право винести заочне рішення.

 • Завантажити зразок клопотання про перенесення розгляду справи можна за одним із цих посилань:
 • Свої відгуки або запитання щодо даної теми ви можете залишати через форму коментарів, розміщену нижче.
 • Читайте також: Заява про видачу копії судового рішення.

Про затвердження висновку служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини (П.І.Б.), р.н., для її тимчасового виїзду за межі України — Рішення виконкому — Миколаївська міська радa

 • МИКОЛАЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
 • ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
 • РІШЕННЯ
 • 28 вересня 2018                                                                                            №  880
 • Про       затвердження         висновку
 • служби           у        справах       дітей
 • про           підтвердження           місця

проживання    дитини    (П.І.Б.), ___ р.н.,

для її    тимчасового     виїзду за межі

України

         Розглянувши  висновок від 20.09.2018 про підтвердження місця проживання дитини   (П.І.Б.), _____ р.н., для її тимчасового виїзду за межі України, заяву (П.І.Б.

),документи, передбачені пунктом 72  Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини,  затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008  № 866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини (Офіційний вісник України, 2008, № 76, ст.

 2561), та інші документи, зібрані службою у справах дітей адміністрації Центрального району Миколаївської міської ради встановлено, що дитина, зареєстрована за адресою: вул. (адреса)  в м. Миколаєві, проживає разом з заявником за тією ж адресою.

         Враховуючи викладене, керуючись п.п. 4 п. “б” ч. 1 ст.

 34 Закону України  “Про місцеве самоврядування в Україні”, частиною другою статті 19, частиною п’ятою  статті 157  Сімейного кодексу України, пунктом 72 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 № 866, відповідно до протоколу №  18  від  25.09.

2018  засідання комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету Миколаївської міської ради, беручи до увагивідсутність інформації про наявність рішення суду про визначення місця проживання дитини з іншим із батьків або відкриття провадження у справі щодо визначення місця проживання дитини, виконком міської ради

ВИРІШИВ:

         1. Затвердити висновок служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини  (П.І.Б.), _______ р.н., з матір’ю (П.І.Б.) для її тимчасового виїзду за межі України.

         2. Попередити (П.І.Б.

)  про необхідність інформування служби у справах дітей адміністрації  Центрального району Миколаївської міської ради про повернення дитини в Україну протягом місяця з дня в’їзду в Україну та про відповідальність, передбачену частиною сьомою статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення за умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України.

         3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на першого заступника голови Миколаївської міської ради  Криленка В.І.

Міський голова                                                                                   О.Ф. Сєнкевич

 1. Це рішення пред’являється під час перетинання державного кордону України та діє протягом одного року з дня набрання ним законної сили.
 2. Рішення набрало законної сили  ___ _____________ 20__ р.
 3. Опубліковано: 3 жовтня 2018р.

Заява про перегляд заочного рішення ( справа про визначення місця проживання неповнолітньої дитини та відібрання неповнолітньої дитини)

16 лютого 2010

Судді _______ районного суду м.__________,  _________ (П.І.П. судді)

 • Заявник:
 • Особа_1,
 • адреса: __________________________,
 • тел.: _____________________________
 • В інтересах:
 • Неповнолітнього Особи_2, «__»_____ року народження
 • Позивач:
 • Особа_3,
 • адреса: ____________________________,
 • тел.: _______________________________ 
 • Третя особа:
 • Орган опіки та піклування, виконавчий комітет _________ районної у м. _______ ради
 • по справі № ______________ 

ЗАЯВА

про перегляд заочного рішення в порядку вимог ст. 228 ЦПК України 

«__» _________ року при виконанні співробітниками ВКМСД ________ РВ ПМУ МВС України в _________ обл. ухвали ________ районного суду м. __________, __________ обл.

від «__» _________ року про розшук неповнолітнього Особи_2, «__» _________ року народження та незаконно утримуючої його Особи_3 «__» _________ року народження відповідно до Заочних рішень ____________ районного суду м. _______ _______________ обл.

від «__» _________ року про визначення місця проживання дитини та від «__» _________ року про відібрання дитини Особи_2 у Особи_3 мені стало відомо про наявність Заочного рішення ___________ районного суду м. __________ про визначення місця проживання дитини від «__» _________ року. 

Звернувшись в телефонному режимі до канцелярії _________ районного суду м.

_________, а саме до старшого секретаря, з приводу існування цього Заочного рішення, я отримав відповідь, що записи про це заочне рішення від «__» _________ року відсутні і в офіційних документах канцелярії суду і в особистому журналі судді __________ (П.І.П. судді), яка винесла це рішення.

Наявність Заочного рішення _________ райсуду м. ________ про визначення місця проживання дитини від «__» _________ року і те, що воно набрало законної сили «__» _________ року, на що посилалась Особа_3 надаючи пояснення співробітникові ОВС — о/у ВКМСД __________ РВ ПМУ МВС України ст.

лейтенанту міліції ______ (П.І.П.), у телефонній розмові змогла підтвердити лише колишній помічник («секретар») судді __________ (П.І.П. судді) дівчина на і'мя Мар’яна (прізвище назвати відмовилась), яка на цей час працює помічником судді іншої судді.

Особисто ознайомитись з Заочним рішенням ________ районного суду м. _________ про визначення місця проживання дитини від «__» _________ року, яке відповідно до припису канцелярії суду не набрало законної сили, а зі слів Особи_3 при наданні пояснень співробітникам ОВС набрало законної сили «__» _________ року, я зміг лише «__» _________ року.

За невідомими мені обставинами копія рішення була надіслана на адресу головного офісу ЗАТ «БіАйАйБі», яке знаходиться за адресою: м. _____, вул. _________, __,  а не на мою адресу проживання, яка зазначена в матеріалах справи.

Цю плутанину з відправкою судових повідомлень суд запровадив ще на початку розгляду справи, як я вважаю для того, щоб обмежити мої процесуальні права і про це я повідомив суд особисто.

Більше того, копія резолютивної частини рішення має бути направлена відповідачеві не пізніше 5 (п'яти) днів з дня його проголошення, а відповідно до супровідної записки копія рішення була направлена мені «__» _________ року — більш ніж через два місяці з моменту його проголошення, що є грубим порушенням ЦПК України і дає мені привід вважати, що це заочне рішення було проголошене заднім числом за для затягування виконання законного рішення ________ районного суду м. ___________, _________ обл. від «__» _________ року про визначення місця проживання дитини і для подальшого перешкоджання моєму спілкуванню з сином.

В резолютивній частині заочного рішення не повністю зазначено, що підставою для провадження по цій цивільній справі згідно ст. 162 СК України, що замовчується судом, стала постанова про відмову у порушенні кримінальної справи _________ РВ МВС України в __________ обл.

від «__» _________ року, за заявою Особи_3 про викрадення мною дитини, а саме — не зазначено, що шляхом перевірки співробітниками ОВС встановлено — дитина на законних підставах перебуває з батьком Особою_1, тобто зі мною, за адресою мого постійного проживання та реєстрації: м. _________, вул. __________, __, кв.

__ з «__» _________ року і цей факт підтверджено актом техніка-наглядача місцевого ЖКГ та медичною карткою дитини, яка проходила чергове щеплення та щомісячне медичне обстеження в 1-й міській поліклініці м. ___________ за адресою проживання та реєстрації батька.

Ці дані підтверджувалися відповідними копіями вище зазначених документів, які були надані суду за вимогами чинного законодавства до початку попереднього слухання, яке і було перенесене на «__» _________ року у зв'язку з тим, що «__» _________ року я знаходився на лікарняному, про що суд був повідомлений телеграмою та копією лікарняного листа, надісланих на ім'я судді, але жодні посилання на ці факти, дивним чином, відсутні в зазначеному заочному рішенні. Виходячи з вище зазначеного, оголошуючи рішення по справі відповідно до ст. 161 СК України, суд вийшов за межі позовних вимог, що є грубим порушенням ЦПК України і ставить під сумнів кваліфікацію судді.

Читайте также:  Хозяйственное право - юридические услуги

{smscoin_key}Особа_3 так само зазначає в своїй позовній заяві, і на це посилається суд при вирішенні питання, що дитина була відвезена мною до невідомих людей, але за відомою їй адресою: м. _________, вул. __________, __, кв. __, а я особисто зареєстрований і мешкаю у м. _________, вул. __________, __, кв.

__, що в свою чергу спростовується самим судом на сторінці №2 резолютивної частини заочного рішення: «Особа_1 зареєстрований за адресою — м. _________, вул. __________, __, кв. __, відповідно до копії паспорта на його ім'я (а.с. 22,23)». Таким чином суд сам собі суперечить (абзац 1 ст. 1 та абзац 6 ст.

2 заочного рішення).

Не зрозуміло і те, що доказом реєстрації мого сина Особи_2 за адресою: м. ________, вул. _________, __ (гуртожиток) суд вважає лист № ____ від «__» _________ року ДП «Електромонтер» ВАТ «Електромонтер» (а.с. 33), в той час як єдиним органом, який може підтвердити факт реєстрації фізичної особи є районний відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб.

Хочу довести до відома суду і той факт, що ________ районний відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб м. _________ у відповідь на запит _________ районного відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб м. ________, повідомив, що Особа_2, за адресою: м. ________, вул.

_______, __ (гуртожиток) не зареєстрований і цей факт підтвердили ________ міський та обласний відділи цього поважного органу. Офіційну відповідь співробітники _________ районного відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб чекають найближчим часом і, у разі потреби, вона так само може бути надана суду.

Однак викликає занепокоєння той факт, що суд не надав відповідної уваги іншій довідці наданої директором ДП «Електромонтер» про те, що не зважаючи на реєстрацію, Особа_3 жодного дня не проживала в вище зазначеному гуртожитку і відповідної житлової площі у ньому не має і цей факт взагалі унеможливлює винесення рішення щодо визначення місця проживання дитини за цією адресою.

Ця довідка була надана мною суду шляхом подачі клопотання до канцелярії __________ районного суду м. ________ «__» _________ року.

Дивним виглядає і перелік невідомих людей, а саме моєї матері і бабусі Особи_2 – Особи_4 яка наглядала за дитиною як у м. ________ так і у с.

___________ в той час, коли Особа_3 працювала по 14 годин у ТОВ «БУ» на посаді адміністратора та їздила у тижневі відрядження (яких на справді не існувало, що і стало приводом для розлучення) у якої суд і ухвалив відібрати неповнолітнього Особу_2 і передати його Особі_3 своєю ухвалою про забезпечення позову відповідно ст. 162 СК України від «__» _________ року.

Окрім цього, дивує, що суд не надав належної уваги жодним доказам, поданим мною, і виніс заочне рішення ігноруючи факти, що доказують сумнівність чесності та порядності Особи_3.

В резолютивній частині Заочного рішення ________ районного суду зазначено, що я був повідомлений про час і місце проведення засідання належним чином і не з'явився, не надавши ніяких пояснень своєї відсутності.

Судом умисно не зазначене надходження жодних клопотань наданих мною до суду, наявність яких підтверджено зворотнім поштовим повідомленням про одержання таких канцелярією суду від «__» _________ року та від «__» _________ року в яких я повідомляв суд про вирішення питання що до місця проживання дитини Особи_2 іншим судом першої інстанції, а саме ___________ районним судом м. _________ і у якості доказів надавав суду копії Заочних рішень __________ районного суду м. ____________ обл. про визначення місця проживання дитини від «__» _________ року та про відібрання дитини у Особи_3 від «__» _________ року завірені приватним нотаріусом __________ міського нотаріального округу, про що є відповідний актовий запис.

Про існування рішень __________ районного суду м. ___________ обл. було відомо Особі_3, що підтверджено її заявами до ___________ райсуду м.

__________, про прохання перегляду справ від «__» _________ року в яких вона посилалась на наявність набравших законної сили рішень іншого суду першої інстанції по визначенню місця проживання дитини та про визнання батьківства.

На прохання суду надати копії цих рішень для вивчення відповіді немає і на цей час. Отже, відповідно до ЦПК України позивачка повинна була повідомити суд про існування рішення іншого суду по цьому питанню, а суд мав закрити провадження по справі.

Так само про існування Заочних рішень було відомо і представнику позивача, яка особисто намагалась «__» _________ року завадити працівникам ___________ районного відділу ДВС України у м.

___________ виконати виконавчий лист ____________ районного суду м.

_____________ від «__» _________ року, використовуючи дружні стосунки з працівниками цього «поважного» органу та посилаючись на не вирішеність питання проживання дитини ________ районним судом м. Полтави.

Опираючись на ці факти, можна стверджувати, що це рішення є незаконним оскільки відповідно положенням ст. 227 ЦПК України судом першої інстанції не може бути прийнято рішення по справі, яка вже розглянута іншим судом першої інстанції і рішення суду набрало законної сили.

Натомість, «__» _________ року до ________ райсуду звернувся гр. ______ (П.І.П.

) з позовною заявою про визнання батьківства в інтересах Особи_2, третьою стороною по справі виступала Особа_3, а представником позивача і Особи_3 виступала одна і та ж людина, але в жодне судове засідання  ні позивач, ні Особа_3, ні їх представник не з'явились, правдивість, бо даних про реєстрацію позивача не підтвердилися і справа була закрита.

Дивує, що не має жодних посилань на спірність батьківства в матеріалах справи про визначення місця проживання дитини, яку розглядав той самий _________ районний суд м. _____ під головуванням судді _________ і це знову ставить під сумність чесність та порядність Особи_3.

В резолютивній частині Заочного рішення (осопорюваного) про визначення місця проживання дитини від «__» _________ року зазначено, що третя особа по справі орган опіки та піклування «__» _________ року районної ради м. Полтави був повідомлений, але його представники без посилання на яку-небудь поважну причину в попереднє судове засідання не з'явились.

Довожу до відома шановного суду, що орган опіки та піклування ________ районної ради м. ______ був залучений як третя особа до розгляду питання про визначення місця проживання дитини _______ райсудом м. __________, проводив обстеження місця проживання дитини в гуртожитку, розташованому за адресою: м. ________, вул. _________, __ (де ________ районний суд м.

______ призначив проживання мого сина) і, оскільки було встановлено, що у Особи_3 в гуртожитку не має житлової площі надав висновок про неможливість надати висновок відповідності побутових умов для проживання і виховання дитини оскільки у Особи_3 не має ніякої житлової площі за вказаною адресою. Так само відповів і орган опіки та піклування ______ районної ради _________ обл.

дослідивши умови проживання за адресою: ___________ район, с. __________, будинок №__, оскільки цей будинок був проданий Особою_3 в серпні місяці 2009 р. стороннім людям, хоча ________ районний суд наявність цього будинку у власності Особи_3 вважає як одну з підстав, що дозволяють Особі_3 виховувати сина.

Що до відомостей про розгляд питання про визначення місця проживання дитини Особи_2 співробітники органу опіки та піклування ________ районної ради м. _______ дізнались від мене і запевнили мене у тому, що будуть приймати участь у розгляді справи і в _________ районному суді м.

_______ якщо отримають відповідне запрошення, але як і у випадку з відправкою кореспонденції мені на неіснуючі адреси є підстави вважати, що суду було не цікаво досліджувати справу відповідно до чинного законодавства, або хтось свідомо перешкоджав суду при законному вирішенні питання. Також звертаю увагу суду на те, що при розгляді у _________ районному суді м.

___________ питання про відібрання дитини Особи_2 у Особи_3 був залучений представник прокуратури для аналізу матеріалів справи та можливості винесення ґрунтовного і виваженого рішення, законність і справедливість якого жодним чином не могли би бути поставлені під сумнів.

Обурює і той факт, що _________ районний суд м. _________ приймає до розгляду позовну заяву Особи_3 відповідно до ст. 162 СК України, відкриває провадження по цій заяві, виносить ухвалу про забезпечення позову відповідно до ст.

162 СК України, а рішення виносить відповідно до ст. 161 СК України. Вважаю, що суд заздалегідь був упередженим при розгляді цього питання адже на початку розгляду справи за ст.

161 СК України суд не мав підстав для винесення Ухвали про забезпечення позову, якою позбавив мене можливості спілкування з моїм сином, якого Особа_3 переховує від мене з «__» _________ року і усіма способами намагається через своїх представників та родичів вимагати від мене гроші за право знати хоч-якісь відомості про стан здоров'я та життя мого сина, чим свідомо порушує ст. 159, 160, 161 та 162 СК України.

Таким чином, оскільки питання щодо визначення місця проживання неповнолітніх дітей не можуть бути вирішені без залучення органу опіки та піклування, докази надані позивачем і її представником є сфальсифіковані, суд не міг винести заочне рішення в попередньому судовому засіданні лише без згоди відповідача і визнання ним позовних вимог у повному обсязі, суд не надав належної уваги моїм клопотанням і письмовим доказам, даний спір вже вирішений іншим судом першої інстанції, а саме — _______ районним судом м. ________ «__» _________ року, про що і суддя ________ районного суду м. __________ і позивач по справі Особа_3 разом із представниками були попереджені належним чином, висновок суду про обґрунтованість позовних вимог та визначення місця проживання моєї дитини Особи_2 з моєю колишньою дружиною Особою_3 є незаконним, прийнятим з порушенням вимог чинного законодавства України, що дає підстави для скасування заочного рішення від «__» _________ року у справі №__________.

На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 227,228,229,230,231,232, п. 30 Постанови Пленуму Верховного суду України від 12.06.2009 р. №2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у першій інстанції», —

ПРОШУ:

Долучити до матеріалів справи ксерокопії документів зазначених у Додатку (у разі потреби, можу повторно надати суду копії рішень _________ районного суду завірені мокрими печатками).

Переглянути заочне рішення __________ районного суду м. _______ у справі №________ від «__» _________ року за позовом Особи_3 до Особи_1 про визначення місця проживання дитини Особи_2.

Скасувати заочне рішення ________ районного суду м. _______ у справі №________ від «__» _________ року за позовом Особи_3 до Особи_1 про визначення місця проживання дитини Особи_2 та, згідно законодавства, закрити провадження по цій справі оскільки питання вирішено іншим судом і рішення набрало законної сили «__» _________ року.

Про рішення суду відповідно до цієї заяви прошу повідомити мене у чотирнадцятиденний термін, передбачений відповідно до закону України про звернення громадян, за адресою: _______________________.

Додаток: 

1)   Копія клопотання до ______ районного суду м. ______ від «__» _________ року.

2) Ксерокопія заочного рішення ________ районного суду м. __________ _________ обл. від «__» _________ року про визначення місця проживання дитини.

3) Ксерокопія заочного рішення _____ районного суду м. __________  _________ обл. від «__» _________ року про відібрання дитини.

4) Ксерокопія виконавчого листа від «__» _________ року.

5) Ксерокопія заяви Особи_3 до ____________ районного суду м. __________ __________ обл. від _______ року про перегляд заочного рішення.

6) Ксерокопія поштового повідомлення від «__» _________ року про отримання _________ районним судом м. _________ листа з завіреними нотаріально копіями заочних рішень _________ районного суду м. ________ ________ обл. від «__» _________ року  про визначення місця проживання дитини та від «__» _________ року про відібрання дитини.

 Дата                  Підпис{/smscoin_key}

Ссылка на основную публикацию