Заява про реєстрацію шлюбу

Заява про реєстрацію шлюбу

Вступ в законний шлюб – одне з найважливіших рішень в долі кожного громадянина. Однак у правовій державі зародження нової сім'ї має починатися на законних підставах. Відповідно до Конституцією Російської Федерації і Сімейним Кодексом, подача офіційної заяви в реєструючі органи і сама процедура укладення шлюбних відносин повинні проводитися у відповідності з законом.

Згідно з державною статистикою, число бажаючих стати чоловіком і дружиною в нашій країні постійно росте, з-за чого кількість черг на порогах установ ЗАГС стає все більше. У даних обставинах найбільш розумно буде забронювати бажану дату проведення весільної церемонії за допомогою порталу Держпослуг.

Заява про реєстрацію шлюбу

Заява про реєстрацію шлюбу

Головними достоїнствами замовлення весільної дати через Держпослуги є:

 • можливість подання електронної заяви через онлайн-портал з зазначенням всіх необхідних відомостей, не виходячи з будинку;
 • користувач може в будь-який зручний йому час і в комфортній для себе обстановці вибирати, які додаткові послуги по реєстрації власного весілля йому потрібні: урочиста церемонія, виїзна реєстрація жива музика і так далі;
 • наречений і наречена мають можливість вибрати вподобану службу ЗАГС в своєму регіоні, де пройде реєстрація їх відносин.

Проте обов'язково слід врахувати той момент, що усі надані документи, зазначені в онлайн заяві, на процедуру реєстрації повинні бути представлені в оригіналі.

Заява про реєстрацію шлюбу

Заява про реєстрацію шлюбу

До недоліків подачі заяви на шлюб через сайт Держпослуг можна віднести той момент, що ця опція в нашій країні можлива тільки при дотриманні двох обставин.

По-перше, молодята зобов'язані пройти процедуру обов'язкової реєстрації на самому офіційному інтернет – ресурсі, а по-друге, обліковий запис користувача, подає електронну заяву, повинна бути підтверджена одним з можливих способів, а саме:

 • після звернення в Центр обслуговування постійних користувачів або МФЦ;
 • користуючись послугами Пошти Росії;
 • використовуючи електронний підпис;
 • на офіційному сайті Сбербанк онлайн.

Найголовнішим недоліком подібної системи оформлення заяви на шлюб є той факт, що без оплати державного мита заяву в реєстраційну службу направлено не буде.

Заява про реєстрацію шлюбу

Заява про реєстрацію шлюбу

Заява про реєстрацію шлюбу

Тоді як при особистому візиті в установу ЗАГС кваліфікований співробітник спочатку перевірить ваші документи, а потім видасть квитанцію про оплату. Таким чином, ви не понесете ніяких фінансових втрат. Необхідно нагадати, що така виплата має термін дії і не повертається у разі відмови у прийнятті заяви.

На сьогоднішній день виконання даних положень обов'язково, оскільки для оформлення електронної заяви потрібно заповнення всіх особистих даних, а також відправлення запрошення своєму майбутньому чоловікові, який повинен підтвердити і перевірити. Після чого заповнену заяву буде надіслано в реєстраційну службу.

Заява про реєстрацію шлюбу

На офіційному порталі Держпослуг існує спеціалізований документ форми Ф-7, призначений для подачі заяви на реєстрацію шлюбу. Воно повинно подаватися за один календарний місяць до бажаної дати проведення церемонії. У деяких регіонах цей термін можуть збільшити до двох місяців.

Така тривалість терміну передбачена для того, щоб майбутні подружжя могли подумати про доцільність свого рішення, а також підготуватися до майбутнього торжества.

При цьому якщо громадяни вирішать передумати, документи повертаються їм без будь-яких штрафних санкцій та іншої бюрократії.

Щоб узаконити стосунки в прискореному режимі, необхідно надати офіційне підтвердження особливих обставин, до них відносяться:

 • вагітність дружини;
 • народження спільної дитини;
 • якщо один з майбутніх подружжя буде відправлений у тривалу термінове відрядження;
 • у нареченого або нареченої виявлені серйозні проблеми зі здоров'ям, які можуть стати загрозою для життя;
 • пряма загроза життю одного з подружжя (наречений відправляється служити в один з регіонів, де проходять військові дії)

Дозвіл на екстрену укладення шлюбу виносить керівник реєстраційної служби при наявності відповідних документів.

Заява про реєстрацію шлюбу

Для подачі заяви в реєструючі органи в електронному вигляді потрібні ті ж документи, що і при особистому візиті. При заповненні документа в онлайн-режимі необхідно буде врахувати всі моменти, необхідні нашим законодавством.

Майбутні подружжя зобов'язані мати в наявності:

 • документи, що посвідчують їх особу (паспорта, військове посвідчення, довідку з паспортно-візової служби, якщо документ знаходиться на заміні або паспорт іноземного громадянина з офіційним перекладом на російську мову);
 • якщо очікування церемонії одруження можливо скоротити, необхідно надати офіційне підтвердження виняткових обставин;
 • документ, що підтверджує припинення попереднього шлюбу (якщо він мав місце);
 • свідоцтва про народження майбутніх подружжя для зазначення національної приналежності (уточнювати у працівника РАГСУ).

Всі документи повинні бути представлені в оригінальному вигляді в день реєстрації шлюбу для перевірки працівнику реєстраційної служби.

Подаючи електронну заявку на порталі офіційних послуг, населенню необхідно дотримуватися наступної послідовності дій.

 • Перед направленням заяви в ЗАГС необхідно активувати обліковий запис на офіційному ресурсі. Далі – відкрити вкладку «Діти і сім'я» і вибрати опцію «Зареєструвати шлюб».
 • Уважно ознайомитися з усіма відомостями, зазначеними у відкритому листі і натиснути опцію «Отримання послуги».
 • Заявник зобов'язаний ввести всі необхідні персональні дані точно і достовірно із зазначенням адреси за прописку та місця проживання (якщо вони відрізняються один від одного). Далі ввести адресу реєструючого органу ЗАГС.
 • Із запропонованих варіантів потрібно вибрати найбільш прийнятну для себе заклад, куди ви будете подавати електронну заяву на реєстрацію шлюбу. Зробити це можна і набагато простіше, позначивши адресу на карті. Тут же слід залишити позначку про доцільність урочистої реєстрації.
 • Далі слід вибрати вподобане час і число для реєстрації вашого весілля.
 • Важливо звернути увагу на те, що заповнювати наступну графу майбутнім подружжям не обов'язково. Її необхідно оформити особам, які раніше перебували в інших зареєстрованих відносинах. Тут само вказуються прізвища подружжя після реєстрації шлюбу. Після весілля чоловік і дружина мають право залишити своє дошлюбне прізвище, взяти прізвище чоловіка (дружини); використовувати подвійне прізвище, яка утворюється шляхом додавання прізвище нареченої до прізвища нареченого.
 • Тут вказуємо наступний порядок персональних даних: індивідуальний номер СНІЛС, дати народження, адресу електронної пошти нареченої (нареченого). Потім активуємо спеціальну опцію «Запрошення».
 • На електронну адресу запрошеного користувача має прийти лист, в якому, перейшовши за посиланням, необхідно підтвердити дану заявку.
 • Запрошену особу повинно зайти в свій особистий кабінет офіційного сайту Держпослуг, де воно підтвердить і перевірить ще раз свою згоду на реєстрацію відносин. Далі стає доступною можливість оплати державної квитанції в режимі онлайн. Оплачуючи послугу безготівково на самому порталі, користувачам надається бонус – 30% від загальної виплати. В даний час середня вартість державного мита за реєстрацію шлюбу у регіонах Росії становить 350 руб, а зі знижкою складе всього 245 руб.
 • Після того як проведена оплата держмита, ваша заявка буде перенаправлена системою в певну державну службу реєстрації. Тут вона ретельно перевіриться працівникам реєстраційної служби. Якщо все відповідає букві закону, то заява буде схвалено і дата призначена.

У день весілля молодята зобов'язані прибути на місце проведення церемонії з оригіналами всіх зазначених документів. Найголовніше – не забувати паспорта та оригінал квитанції про оплату держмита.

Підтвердження правомірності заяви має бути отримано користувачем протягом однієї доби з моменту офіційного запрошення. Це обумовлюється тим обставиною, що бронювання бажаного числа і часу проведення церемонії може бути здійснено не більше, ніж на 24 години.

Були випадки, коли користувач не міг скористатися функцією «Подати заяву» реєструючу службу онлайн. Це може відбутися з ряду різних причин.

 • Послуга заблокована на час або постійно за рішенням адміністративних органів даного регіону Російської Федерації. Зазвичай про це заздалегідь сповіщають.
 • Унаслідок проведення технічних робіт. У даній ситуації необхідно почекати деякий час, а потім знову повторити спробу подачі заяви.
 • Відбулися помилки в роботі офіційного ресурсу або вашого провайдера. Необхідно почекати, коли робота порталу відновиться в повному обсязі.

Багатьох користувачів цікавить питання про те, як можна оплатити держмито на сайті Держпослуг. Дана виплата проводиться на самому порталі після заповнення офіційної заяви.

Вона може бути здійснена за допомогою електронної карти вашого банку або з електронного гаманця одного з платіжних систем (при цьому сума комісії буде прямо залежати від вашого оператора).

Якщо квитанцію не сплатити, заяву в реєструючий орган направлено не буде.

Для того щоб грамотно скласти заявку в ЗАГС, а також дізнатися, який перелік документів потрібно, ви завжди можете скористатися порталом Держпослуг. Саме тому даний ресурс користується такою популярність серед населення.

Проте варто відзначити, що при наявності сумнівів або складних індивідуальних запитань рекомендується проконсультуватися з професійним фахівцем. Зробити це можна в режимі онлайн або зателефонувавши до зацікавив державний орган.

Якщо говорити конкретно про подання заяви на шлюб через Держпослуги, то всі видимі зручності будуть очевидні неозброєним оком, тому що сама процедура заповнення документа займає всього кілька хвилин.

При цьому вносити персональні дані потрібно дуже уважно. Будь-яка помилка в заповненні даних паспорта може послужити причиною відмови у прийнятті вашого заяви реєструючим органом. У такому разі процедуру необхідно буде повторити. З належною увагою слід поставитися до вибору самої установи реєстраційної служби і дату проведення весільної церемонії.

Якщо говорити про відгуки людей, які скористалися порталом Держпослуги в цілому, то важливо зазначити загальну позитивну тенденцію. Так, людям подобається даний метод оформлення заяв, тому що це зручно і швидко. Однак, як і будь-яка система, портал має ряд достоїнств і недоліків. До його плюсів можна віднести:

 • істотну економію часу, адже скласти і подати заяву про шлюб можна буквально за 10-15 хвилин;
 • можливість бронювання цікавить дати проведення церемонії;
 • користувачеві не потрібно стояти в чергах;
 • швидке реагування працівників ЗАГСУ на заяву;
 • можливість вибрати будь-яку реєстраційну службу, доступну в регіоні проживання;
 • можна вибрати додаткові послуги з організації урочистої церемонії реєстрації;
 • можливість сплатити держмито безпосередньо на самому порталі Держпослуг зі знижкою в 30%.
Читайте также:  Рівність прав та обовьязків дітей щодо батьків

Мінусами такої системи є:

 • обов'язкове проходження процедури реєстрації на офіційному ресурсі Держпослуги;
 • необхідність оплати держмита до перевірки документів співробітником ЗАГС (без цього вона просто не перенаправлять в реєстраційну службу), при цьому при відмову в його прийнятті мито, швидше за все, пропаде;
 • як відзначають самі клієнти, на порталі не завжди стабільно працює система оповіщення;
 • деякі функції сайту можуть бути заблоковані постійно або тимчасово на вимогу адміністративного органу державної влади конкретного регіону Росії;
 • робота порталу безпосередньо залежить від швидкості вашого провайдера, а також стабільності самого хостингу.

У будь-якому випадку, на думку багатьох користувачів, за програмою Держпослуги стоїть наше майбутнє. Такий метод комунікації громадян з державними установами є вигідним і зручним як для самих клієнтів, так і для співробітників організацій – він дозволяє позбутися від великого скупчення народу в установі, а отже, економить обом сторонам масу часу і нервів.

Як подати заяву в ЗАГС через Держпослуги, дивіться у наступному відео.

Як правильно написати заяву в ЗАГС на реєстрацію шлюбу: зразок

26.06.2018 Заява про реєстрацію шлюбу

Прийшов час подавати заяву в ЗАГС? Це відповідальний і хвилюючий момент. У цій статті ми розповімо про те, як правильно заповнити заяву на реєстрацію шлюбу. Ви знайдете тут зразок заповнення і зможете завантажити порожній бланк в форматі Word, заздалегідь заповнити його будинку, в спокійній обстановці і прийти в ЗАГС з уже готовим документом.

Як правильно заповнити заяву про укладення шлюбу

Розберемо заяву по пунктам:

 • Пункт 1. Прізвище, ім’я, по батькові нареченого і нареченої.
 • Пункт 2. Дата народження і кількість повних років. Не забувайте, що вік вказується в день одруження, а не в момент подачі заяви.
 • Пункт 3. Місце народження заповнюється відповідно до паспорта.
 • Пункт 4. Громадянство. Теж береться з паспорта.
 • Пункт 5. Національність. Ця графа не є обов’язковою, тут можна нічого не писати.
 • Пункт 6. Місце проживання. Зазвичай в РАЦСах просять написати адресу фактичного проживання а не прописки (якщо вони відрізняються)
 • Пункт 7. Реквізити документа, що посвідчує особу. Це може бути паспорт або військовий квиток. У графі пишеться серія і номер документа.
 • Пункт 8. Реквізити документа, який підтверджує розірвання попереднього шлюбу (свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про смерть). Заповнюється в тому випадку, якщо наречений або наречена складалися раніше в шлюбі.
 • Пункт 9. Прізвища, які молодята бажають залишити після вступу в шлюб. Наречений і наречена можуть залишити дошлюбні прізвища, взяти загальну прізвище одного з майбутнього подружжя або з’єднати два прізвища через рисочку.

Правила, яких слід дотримуватися при написанні

Ось кілька правил, які обов’язково потрібно дотримуватися:

 1. Заява заповнюється від руки, розбірливим почерком або набирається на комп’ютері і роздруковується.
 2. Обидві частини заповнюються нареченим і нареченою самостійно. Кожен заповнює те, що стосується безпосередньо нього (неї).
 3. Зверніть увагу на літери є і ї, які можуть зустрічатися в прізвища, імені, по батькові, назву населених пунктів. Використовуйте ті ж самі букви, які використані в паспорті.
 4. Розписи молодят і дату внизу потрібно проставити тільки в присутності співробітника РАГСу.
 5. При підписанні вказується дошлюбне прізвище.

зразок заповнення

Ось тут Ви можете подивитися як виглядає приклад заповнення:

Заява про реєстрацію шлюбу

Завантажити чистий бланк заяви

Ось за цими посилання Ви можете завантажити чисті бланки заяви про укладення шлюбу в форматах Word і PDF

Ви можете завантажити їх, заповнити заздалегідь, вдома в спокійній обстановці і прийти в ЗАГС з уже заповненою документом. Заощадите час і собі і співробітникам РАГСу.

Радимо роздрукувати відразу кілька копій форми на випадок помилок при заповненні.

Ще одна важлива річ, яку обов’язково потрібно знати перед тим, як вирушати в ЗАГС – терміни подачі заяви. За скільки місяців до весілля подавати заяву ми розповімо в окремій статті.

Як правильно написати заяву в ЗАГС на реєстрацію шлюбу: зразок Ссылка на основную публикацию Заява про реєстрацію шлюбу Заява про реєстрацію шлюбу

ᐉ Як розірвати шлюб переселенцям з зони АТО у 2020

Заява про реєстрацію шлюбу

Реалії нашої країни є такими, що досить багато наших співгромадян були змушені покинути місця свого постійного проживання в Криму, в Донецькій та Луганській областях, внаслідок їх тимчасової окупації. У зв’язку з вимушеним переселенням у наших співвітчизників виникло багато питань, пов’язаних, у тому числу, із сімейними стосунками.

Часто постає питання, як розірвати шлюб переселенцям. Куди треба звернутися, щоб розлучитись, як скласти й куди подавати документи на розлучення. Внутрішньо переміщені особи не втрачають свій статус громадян України, а обсяг їх прав нічим не обмежується.

Відповідно, вступати в шлюб та розлучатися вони можуть на тих же підставах, що й інші українські громадяни.

Заява про реєстрацію шлюбуРозлучення Онлайн // Заява на розірвання шлюбу через суд

Особливості процедури розлучення для людей з реєстрацією місця проживання на території так званих ДНР, ЛНР, а також на території АР Крим виникають у зв’язку з Законом України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”.

Там передбачено, що внутрішньо переміщена особа має право на проведення держреєстрації актів цивільного стану та внесення змін до відповідних актових записів за місцем знаходження.

Тобто перед тим, як розпочати судовий процес або позасудову процедуру розлучення, переселенцю з Донбасу або з Криму потрібно отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, а її копію додати до позовної заяви або заяви про розірвання шлюбу за взаємною згодою.

Далі все відбувається за процедурою, передбаченою українським законодавством для всіх українських громадян.

При цьому, не змінюються ані терміни для прийняття рішень про розлучення судами, ані терміни оформлення РАЦСами документів про розлучення.

Розлучитися за місцем проживання (перебування в цьому випадку) може будь-який громадянин, зареєстрований у зоні проведення антитерористичної операції та на територіях, не підконтрольних Україні.

Якщо розірвати шлюб переселенцям необхідно за взаємною згодою, то за наявності неповнолітніх дітей вони подають спільну заяву до суду, а якщо дітей в них немає — до РАЦСу за місцем знаходження згідно з відомостями, які вказані в довідці про взяття на облік. Якщо має місце розлучення в односторонньому порядку — подається позовна заява до суду.

При виникненні додаткових питань або ускладнень із оформленням необхідних документів для розірвання шлюбу в ДНР, ЛНР, можна звернутися за допомогою до наших адвокатів.

Зразки документів

Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу Зразок спільної заяви на розірвання шлюбу Зразок заяви про розірвання шлюбу та поділ майна

Кількість переглядів: 5,020

Сколько стоят услуги ЗАГСа?

Окрім великої кількості дуже важливих пунктів вашого весільного плану, в процесі підготовки до весілля необхідно пам”ятати про таку статтю витрат, як вартість реєстрації шлюбу.

Сьогодні бажання одружитися може обійтись закоханій парі у кругленьку суму, яка залежить від терміновості, масштабів церемонії, місця її проведення та інших побажань наречених.

Якщо ви вже визначились з датою весілля, обрали місце для святкування, склали список гостей, і готові почати основні приготування до події, зверніться до місцевого РАГСу, щоб дізнатися, яку суму слід відкласти для церемонії та реєстрації шлюбу. Зверніть увагу на те, що ціни на послуги РАГСу постійно змінюються, та залежать також від його розташування.

Наприклад, у столиці України вартість може бути вищою, ніж в інших містах.

Тому на етапі складання бюджету перед тим, як ви домовитесь з флористом, ведучим на весілля, музичною групою та іншими підрядниками, визначте, яку саме церемонію ви хочете організувати, та порахуйте, скільки потрібно за неї заплатити, використовуючи інформацію з нашої статті. Ми вказали актуальні на момент створення матеріалу ціни, і вони допоможуть підрахувати вартість реєстрації вашого шлюбу.

Ви вже знаєте, які документи потрібні для того, щоб подати заяву в РАГС. Тепер ознайомимося з вартістю послуг: скільки коштує подати заяву в ЗАГС, скільки коштує розпис у РАГСі та у скільки обійдуться інші, не менш важливі й потрібні послуги.

В кожному місті, а тим більше РАГСі, ціни та послуги різні, за винятком держмита. Все ж ми спробуємо зорієнтувати Вас, хоча тарифи на реєстрацію шлюбу можуть змінюватися протягом року.

Декрет Кабінету Міністрів України “Про державне мито” визначає чітку суму за реєстрацію шлюбу. На сьогодні вона не змінилася і складає 85 копійок.

У вас обов’язково повинна бути квитанція про оплату держмита. Послуги РАГСу оплачуються окремо, і ця сума різна в кожному регіоні.

Щоб її уточнити, потрібно зателефонувати до відділення РАГСу, де ви збираєтеся розписуватися, і запитати про це консультанта.

Читайте также:  Зу про виконавче провадження з коментарями

Заява про реєстрацію шлюбу

Стандартні послуги – заповнення бланку заяви (сьогодні це можна зробити онлайн), консультації юриста.

Скільки коштує реєстрація шлюбу:

 1. Консультація юриста з питань сімейного та цивільного законодавства – від 80 грн.
 2. Оформлення заяви – від 36,00 грн.
 3. Стандартна реєстрація шлюбу – від 155-160 грн., урочиста реєстрація шлюбу – від 304-310 грн.
 4. Свідоцтво про реєстрацію шлюбу: видача – безкоштовно, ламінація – від 10 грн.

Зверніть увагу: якщо наречений або наречена – громадяни іншої країни, уточніть окремо вартість пакета документів, який потрібен для реєстрації вашого шлюбу. Окремо поцікавтеся, скільки коштує церемонія в РАГСі. Зареєструвати шлюб з іноземцем або іноземкою можна в будь-якому Палаці одружень країни.

Додаткові послуги оплачуються окремо. Їх перелік залежить від побажань нареченого і нареченої, вони не обов’язкові.

 • підготовка залу до церемонії – від 100 грн;
 • скорочений обряд церемонії одруження (на церемонії присутні тільки молодята) – в середньому 150-200 грн;
 • повний обряд церемонії одруження (включає в себе: урочисту промову распорядительницы РАГСу, з такими атрибутами як рушник, коровай і тд.) – не менше 300 грн;
 • ювілейний обряд церемонії одруження (повторний обряд, який найчастіше замовляють на 25-річну річницю весілля або на “золотий” ювілей) – від 200 грн;
 • музичний супровід обряду – не менше 100 грн;
 • “жива” музика – від 300 грн;
 • міні-банкет після церемонії одруження – від 500 грн
 • запуск голубів після церемонії одруження – від 200 грн
 • виїзна церемонія одруження, яка може проходити як на природі, так і в банкетному залі – від 1000 грн.

Заява про реєстрацію шлюбу

Експрес-шлюб

В Україні з літа 2015 року діють пілотні проекти Кабінету Міністрів, які передбачають подачу заяви онлайн і експрес-шлюби. Наприклад, в Одесі є спеціальна “Хата одружень”, де можна швидко розписатися, не чекаючи потрібного місяця після подання заяви.

Правда, такі послуги коштують набагато дорожче за звичайний розпис.

Яка ж вартість подачі заяви в РАГС онлайн? Ціна офіційного одруження в будні дні становить від 1000 гривень, а якщо молодята хочуть розписатися в “високий сезон” – на вихідні, у свята або у нічний час, слід сплатити за експрес-шлюб від 1700 грн., і 2500 грн за термінову виїзну церемонію.

Скільки коштує шлюб онлайн

З 20 липня 2015 року Міністерство Юстиції України затвердило нормативно-правові акти, що дозволяють реєструвати шлюби онлайн. Пілотними містами стали Одеса, Дніпро, Харків. З цього моменту можна подавати заяву про реєстрацію шлюбу через інтернет. Для цього достатньо подати скани паспортів, кодів, квитанцію про оплату державного мита та квитанцію оплати реєстрації шлюбу.

Оригінали цих документів ви пред’явите під час розпису. Вартість розпису в РАЦСі онлайн така ж, як і при розпису в звичайному відділенні. Будьте у всеозброєнні, перш ніж підете до РАЦСУ подавати заяву.

Читайте також: Що обов’язково брати з собою в РАГС?

Зразок заяви про реєстрацію шлюбу: правила оформлення

У даній статті пропонуємо детально розглянути питання про складання спеціальної заяви на закріплення сімейних відносин. Даний документ є дуже важливим, оскільки без нього ні про який штамп в паспорті не може бути й мови. Тому, про те де можна знайти заяву і як правильно її написати – читайте нижче. Інформація буде корисна всім, хто зіткнувся з необхідністю звернутися в ЗАГС.

Реєстрація сімейних відносин

У сучасному світі практично кожна сфера життя регулюється нормами права. Це необхідний захід для нормального існування в суспільстві. Не стали винятком і сімейні відносини. Питання про створення шлюбу детально регламентується законодавчою базою і чітко вказує на права і обов’язки сторін.

Для того, щоб створити сім’ю, визнану Законом і державою – необхідно пройти процедуру реєстрації. Такий процес необхідний для того, щоб в спеціальних реєстрах закріпилася сімейний стан громадянина.

 Крім того, правильно оформлена процедура одруження стає міцною основою захисту прав людини. З чим це пов’язано? Так, у разі порушення права чоловіка або дружини, чоловік має право звернутися за допомогою до держави.

 Дана процедура передбачена виключно для тих осіб, які попередньо зареєстрували свої стосунки.

А ось тим громадянам, які проживають спільно і вважають сім’єю таких привілеїв не буде в силу того, що у них відсутнє державне закріплення сімейного стану. Сьогодні всім відомі «цивільні шлюби» давно вже стали буденною справою.

 Величезна кількість людей створюють такі союзи і не розглядають реєстрацію, як необхідність. Але, тут можна посперечатися.

 Адже, коли виникає конфлікт – сторони не можуть звернутися в тому порядку, який передбачений для законного подружжя.

Ще однією варіацією вважається церковний шлюб. Релігія і влада в нашій державі досить тісно взаємодіють. Але, при цьому, законодавець не визнає вінчання, як створення сім’ї. Ніяких прав і обов’язків з таких дій на юридичному рівні не виникає.

Єдиний визнаний сьогодні сімейний союз – це розпис в ЗАГСІ. Саме такі дії є підставою для того, щоб в правовому полі пара могла називатися сім’єю. Закріплення відносин стає причиною можливості вимагати підтримки від чоловіка і нести відповідальність у разі невиконання таких дій. Тому, перед тим, як вирішувати, чи варто ставити штамп у паспорті – потрібно проаналізувати все вище написане.

Кожен громадянин, який хоче зафіксувати свої відносини повинен звернутися в спеціальну інстанцію. Сьогодні питаннями про свідченнями факту укладання шлюбу займається виключно один орган – інстанція записи актів громадянського стану.

Звернення в ЗАГС має ряд особливостей. Це пов’язано з тим, що діяльність всіх державних інстанцій досить детально регламентується законодавчою базою. Одним з найбільш важливих елементів, в разі необхідності зареєструвати свої відносини, є заява про укладення шлюбу. Саме на підставі цього документа уповноважена особа може внести відомості про створення сім’ї в державні бази даних.

Зразок заяви про реєстрацію шлюбу

На основі даного документа є можливою процедура створення сім’ї в правовій державі. Спочатку у громадян має виникнути бажання створити такий союз. При цьому, воно повинно бути абсолютно добровільним. У наш час ніхто не має права змусити іншу людину зробити щось проти його волі, особливо – вийти заміж. Ми давно відійшли від тих часів, коли шлюбні пари створювалися за рішенням батьків.

Волевиявлення майбутнього подружжя має виражатися в формі заяви про укладення шлюбу. Саме такий документ дає впевненість державному реєстратору в тому, що чоловік і жінка за власним бажанням вступають в сімейні стосунки.

Роль заяви не маловажно. Воно не тільки дає підставу припускати про добровільність дій, але і є основою для закріплення союзу. Адже безпосередній реєстрації шлюбу передує подача заяву на укладення шлюбу. Воно містить ряд інформації, необхідної для того, щоб дозволити укласти союз сімейного типу та внести про нього відомості до державних реєстрів.

Зразок заповнення заяви про державну реєстрацію шлюбу

Бланк заяви на реєстрацію шлюбу

Сьогодні для того, щоб скласти заяву в органи реєстрації актів громадянського стану, потрібно буде для початку знайти спеціальну форму для заповнення. Справа в тому, що документ такого роду не складається в добровільній формі. Він має спеціальний зразок, до якого вносяться всі необхідні дані про громадян.

 Де можна знайти приклад заяви про укладення шлюбу? Сьогодні існує кілька варіантів. Перший з них – безпосереднє звернення до органів реєстрації. Громадянин має право взяти бланк для заповнення в тому ЗАГСІ, в яке планує його подати.

 Для цього не потрібно писати спеціально прохання або здійснювати будь-які інші формальності. Досить буде просто попросити співробітника органу реєстрації цивільного статусу про видачі відповідного документа.

 У зв’язку з його робочою інструкцією він повинен буде вам надати необхідну форму.

Другий спосіб – знайти заяву в Інтернеті. Ми живемо в еру інформаційних технологій та величезна кількість документації міститься в мережі. Не стала винятком і форма для реєстрації одруження.

 Перш за все, можна пошукати документ на офіційних сайтах виконавчих органів. Сьогодні кожна державна інстанція має свої електронні ресурси, де крім інформації різного плану, розміщуються і зразки документів.

 Тому, легко можна знайти на таких серверах і необхідну заяву.

Також, не обов’язково використовувати саме офіційний ресурс. Іноді на таких сайтах досить легко можна заплутатися і не знаючи точного найменування документа просто витратити час в порожню. Безліч приватних електронних серверів містять необхідні документи. Для того, щоб прискорити пошуки – зразок заяви про укладення шлюбу можна скачати безпосередньо у нас.

Безкоштовно скачати бланк заяви на реєстрацію шлюбу

Зразок заяви про державну реєстрацію шлюбу

Незалежно від того, де саме ви знайшли бланк – він буде однаковим, оскільки формується відповідно до державного зразком. Головне – перевірити його актуальність.

Як заповнювати заяву про укладення шлюбу?

Це питання актуальне вже тоді, коли бланк у громадянина на руках і від подачі його відокремлює лише його заповнення. На перший погляд – нічого складного немає. Але, як показує практика – не у всіх з першого разу виходить все зробити правильно.

Тому, пропонуємо розглянути зразок заповнення заяви про укладення шлюбу, який являє собою детальну інструкцію щодо заповнення всіх необхідних відомостей.

І так, визначимо. З яких частин складається форма. У ній є рядки для внесення даних і таблиця. Основна інформаційна навантаження лягає саме на останній елемент. У кожній окремій частині потрібно буде написати різні відомості. Що для цього знадобиться? При заповненні бланка при собі необхідно буде мати паспорт, ручку синього або чорного кольору.

Вносити відомості в документ можна двома шляхами: писати від руки або друкувати на комп’ютері. Вибір залежить безпосередньо від бажання самих заявників. Але, потрібно пам’ятати про декілька правил. Перш за все, виходити за запропоновані рамки не дозволяється.

 Тому, потрібно використовувати дрібний шрифт, але такий, щоб було зрозуміло, що саме написано, а при ручному заповненні – писати більш тісно. Ще один пункт – виняток виправлень. Ніяких закреслень в формі не повинно бути.

Читайте также:  Інструкції з організації примусового виконання рішень МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ Наказ 02.04.2012 № 512/5

 Так, якщо ви помітили помилку в уже складеному заяві – переписуйте або передруковує заново.

Всі поля повинні бути заповнені. Виняток може становити лише графа національність, де майбутні подружжя має право не вписувати відповідні дані. Такий пункт вноситься за бажанням кожного з учасників. Причиною для відмови в прийнятті документа відсутність відомостей про національність не може бути.

Заповнення заяви про укладення шлюбу: вносимо необхідні відомості

І так, з чого ми починаємо заповнення форми. Перш за все, в документі є два місця, в яких майбутні подружжя нічого не пишуть. Такі пункти призначені для внесення відповідних даних безпосередньо самим співробітником органів реєстрації актів цивільного стану. Це два стовпчики в правому і лівому верхніх кутах листа.

Складання заяви в ЗАГСІ про укладення шлюбу починається з вказівки на орган реєстрації актів цивільного стану, в який звертається пара. Для цього необхідно визначитися з відділенням такий інстанції.

 Відповідно до нормативно – правовими актами зареєструвати свої відносини на офіційному рівні сьогодні можна в будь-якому ЗАГСІ, який знаходиться на території України.

 При процедурі одруження не має значення прописка майбутнього подружжя або їх фактичне місце проживання. Вибирають орган на свій розсуд.

Правда, з цього правила, є кілька виключень. Так, деякі регіони нашої країни вимагають наявність тимчасової прописки. В такому випадку, доведеться її надати, або ж вибрати інше відділення. Ще один момент – реєстрація сімейних відносин з іноземним громадянином.

Про те, чи має повноваження вибраний ЗАГС зареєструвати стосунки в двох вище перерахованих ситуаціях необхідно дізнаватися безпосередньо в самому відділенні. Для цього можна звернутися особисто в інстанцію реєстрації або ж зателефонувати. Номер останнього можна дізнатися на офіційних ресурсах в мережі Інтернет або міських довідниках.

Після того, як буде написано найменування територіального відділення ЗАГСу – вказують сторони, які звертаються з проханням реєстрації сімейних відносин. В даному пункті і у всіх наступних частинах форма містить розподіл всіх даних на «він» і «вона».

 Природно, що в першому випадку інформація записується про чоловіка, який одружується, а в другому – про його супутниці. Вказуючи імена сторін не допускається використання будь-яких скорочення. Прізвище, ім’я та по батькові повинні бути написані повністю.

Тепер приступаємо до заповнення таблиці. Як ми і говорили раніше, вона поділена на два стовпи – для нареченого і нареченої. У кожному рядку потрібно буде вказати різні дані.

 Перш за все, знову пишемо повні імена. Як і в попередньому моменті – нічого не скорочуємо. Слідом йде відсилання на дату народження і вік.

 Якщо з першим пунктів все зрозуміло, то другий необхідно розглянути більш детально.

Так, сьогодні за загальним правилом реєструвати свої відносини можна після досягнення повноліття, тобто після того, як громадянину виповниться вісімнадцять років.

 Але, це правило відноситься безпосередньо до дати самого одруження, а не до дня подачі заяви. Тобто, сторони можуть надати форму і раніше, головне – щоб на призначене число їм вже виповнилося вісімнадцять.

 Крім того, нормативно – правові акти передбачають можливість вступити в сімейні стосунки і після шістнадцятиріччя.

Наступні два пункти – місце народження і громадянство вказують відповідно до відміток у документі, що посвідчує особу. Для цього просто потрібно переписати такі дані. Графа про національність заповнюється відповідно до бажання кожного з майбутнього подружжя.

Місце проживання. Варто відзначити, що часом громадянин прописаний за однією адресою, а фактично проживає зовсім в іншій місцевості. У формі для укладення шлюбу необхідно буде вказати місце реєстрації проживання. Для цього, знову ж таки, відкриваємо паспорт і переписуємо відповідну позначку.

Тепер необхідно написати дані про документ, що посвідчує особу. Як правило, це паспорт. Необхідно буде його серія, номер та найменування органу, які видав даний документ. Якщо надання заяви здійснюється на основі іншого свідоцтва – потрібно написати позначки такого зразка.

Наступна графа заповнюється тільки в певних випадках. Так, якщо хоча б одна зі сторін подачі форми раніше були в шлюбі – такий факт повинен бути вказаний. Для цього необхідно буде написати дані про документ, який зупинив попередні відносини – свідоцтво про розлучення. Потрібно переписати точне найменування, номер і дату видачі.

Цікавий момент. Якщо одна зі сторін раніше була одружена і оформила розлучення за допомогою органів Феміди – в обов’язковому порядку такий факт повинен бути зафіксований в РАГСі. Підтвердженням цього є спеціальне свідоцтво.

 Хоча громадянин вважається вільним після вступу в законну силу рішення суду, реєструвати новий шлюб можна тільки після того, як орган реєстрації актів цивільного стану внесе відомості про розірванні відносин в бази даних і видасть підтверджуючий документ.

Після заповнення таблиці йде вказівка на імена, які подружжя будуть носити після весілля. Тут мова йде про прізвища. Кожен знає, що як правило таку позначку після одруження змінює дружина. Але, це найбільш поширений випадок в практиці. Є й інші варіанти. Так, чоловік може взяти прізвище своєї дружини.

 Крім того, дозволяється комбінувати такі дані. Пара може створити подвійне прізвисько, яке буде складатися з обох прізвищ і писатися через дефіс. При цьому, яке саме буде першим, а яке другим – теж можна вибирати.

 Тому, перед тим, як заповнювати форму – краще вже вирішити таке питання заздалегідь, тим більше якщо написання заяви проходить в стінах РАГСу.

Останній елемент – підписи сторін. Тут кожен з учасників заяви повинен поставити свою відмітку в запропонованого графі «Він» і «Вона».

 Подача заяви на реєстрацію шлюбу

Після того, як майбутнє подружжя заповнять форму і перевірять внесені дані на правильність – потрібно надати її в орган, зазначений в такому документі. Сьогодні подача заяви здійснюється виключно в особистій формі. Тобто, ніяких поштових відправлень і, тим більше, електронних листів використовувати не можна.

За загальним правилом надавати бланк потрібно обом сторонам. Таким чином, вони свідчать про факт волевиявлення і добровільне бажання зареєструвати сімейні відносини. Але, часом життєві обставини не дозволяють самостійно в необхідні терміни відвідати орган реєстрації актів цивільного стану. Як бути в таких випадках?

Сьогодні законодавець передбачив можливість подати заяву однієї з пари. Але, при цьому необхідно дотримуватися одне важливе правило – документ попередньо засвідчується нотаріально. Тобто, після того, як сторони заповнять форму і знаючи, що один з них не зможе піти в ЗАГС – відправляються до відповідного працівникові. Той перевіряє дані і після проставлення підписів ставить свою відмітку.

Оформлене, таким чином, заява повинна бути прийнято органом реєстрації.Співробітник РАГСу не має права відмовити майбутньому чоловікові на тій підставі, що він звертається в інстанцію самостійно.

Документи, які подають разом з формою

Варто розуміти, що одного лише заяви для того, щоб надати форму в орган реєстрації актів цивільного стану буде мало. Перш за все, в обов’язковому порядку при собі кожен громадянин повинен мати документ, який підтверджує його особу. По – перше, це необхідно для того, щоб ідентифікувати людину, а по-друге – перевірити зазначені в формі дані на дійсність.

Крім того, також можуть знадобиться:

 • свідоцтво про тимчасову реєстрацію. Ми говорили раніше, що в деяких суб’єктах для проставлення штампа в паспорті про створення сім’ї необхідно буде наявність прописки;
 • свідоцтво про розлучення. У тому випадку, коли будь-хто з пари, яка звернулася в ЗАГС раніше була одружена одного тільки вказівки даного факту в бланку буде мало. Обов’язково співробітнику РАГСу потрібно подати документ, який свідчить про розірванні попередніх відносин;
 • дозвіл на створення сім’ї. Надання такого документа відноситься до категорії осіб молодше вісімнадцяти років;
 • документ, який підтверджує сплату оподаткування за проведення реєстраційних дій відповідною інстанцією. Так, для того, щоб закріпити свої відносини парі необхідно буде сплатити певну суму в державну казну. На сьогоднішній день, розмір такого мита становить 30 грн і держмито 0,85 грн. Також, в деяких відділеннях органу реєстрації цивільного стану стягуються окремі суми за внесення відомостей до реєстрів про створення сім’ї. Таку інформацію потрібно дізнаватися вже безпосередньо в РАГСі;
 • запрошення для подачі форми. Сьогодні деякі відділення органів реєстрації мають величезну кількість відвідувань для створення сім’ї. Тому, щоб упорядкувати свою роботу створюється спеціальна система запрошень. Громадяни попередньо повинні записатися в чергу на подачу форми. Після цього на їх адресу приходить спеціальний документ з позначенням дати і часу явки – тоді вони повинні звернутися в ЗАГС. Таке запрошення обов’язково необхідно взяти з собою.

Кожен з вище перерахованих зразків повинен бути наданий в оригіналі. Орган реєстрації не забирає їх собі, за винятком самої форми, квитанції і запрошення.Співробітник РАГСу просто перевіряє дані в оригіналах документів і інформацію, зазначену в заяві на відповідність. Після прийняття форми всі оригінали повертаються майбутньому подружжю.

Ссылка на основную публикацию