Заява про розгляд справи за відсутності особи

Заява про розгляд справи за відсутності особи

ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА04212, м. Київ, вул.Тимошенка, 2-ЄВеб-сайт: https://ob.ki.court.gov.uaE-mail: inbox@ob.ki.court.gov.ua

Камишов Валентин Анатолійович 05 лютого 1981 р.н.04212, м.Київ, вул. Тимошенка, 11а, кв.68ІПН:3335555555Паспорт:МЮ 555555E-mail: 223355@gmail.comТел: +380665555555

Клопотання про розгляд справи без участі та присутності сторони позивача

У провадженні суду знаходиться цивільна справа за позовом Камишов Валентин Анатолійович 05 лютого 1981 р.н. до Камишова Олена Юріївна 15 жовтня 1981 р.н. про розірвання шлюбу.

Я, Камишов Валентин Анатолійович 05 лютого 1981 р.н.не маю можливості бути присутньою у судовому засіданні при розгляді справи про розірвання шлюбу.Однак, я позивач по справі зацікавлений в найскорішому розгляді справи.

У зв’язку з чим прошу суд проводити судове засідання, в якому розглядати цивільну справу за позовом Камишов Валентин Анатолійович 05 лютого 1981 р.н. до Камишова Олена Юріївна 15 жовтня 1981 р.н. про розірвання шлюбу без моєї участі та присутності.

Свої позовні вимоги підтримую в повному обсязі та прошу суд задовольнити їх. Проти заочного розгляду справи не заперечую.Відповідно до ч. 3 ст. 200 Цивільного процесуального кодексу України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

У разі визнання відповідачем позову прошу суд ухвалити відповідне судове рішення.Керуючись ч. 1 ст. 43, ч. 3 ст. 211 та ч. 5 ст. 272 Цивільного процесуального кодексу України,

ПРОШУ СУД:

Цивільну справу за позовом Камишов Валентин Анатолійович 05 лютого 1981 р.н. до Камишова Олена Юріївна 15 жовтня 1981 р.н. про розірвання шлюбу розглядати без моєї участі та присутності.

04.06.20ХХр.                                                                                                       В.А.Камишов

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ:

Заява про розгляд справи за відсутності особи

 • АДВОКАТ по расторжению брака в Украинеи за рубежомСкрябин Алексей Николаевич
 • доктор юридических наук

Заява про розгляд справи за відсутності особи

о работе адвоката Скрябина Алексея Николаевича

Заява про розгляд справи за відсутності особи

все отзывы

Заява про розгляд справи за відсутності особи Заява про розгляд справи за відсутності особи Заява про розгляд справи за відсутності особи Заява про розгляд справи за відсутності особи Заява про розгляд справи за відсутності особи Заява про розгляд справи за відсутності особи

ШАБЛОН: Заява про розгляд справи без участі позивача та його представника (під час дії карантину)

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється шляхом накладення електронного підпису, якщо особа немає такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.

ШАБЛОН: Припинення іпотеки у зв‘язку із спливом строку позовної давності. (окрема думка). Зразок позовної заяви про припинення договору іпотеки у зв‘язку з пропуском відповідачем строку позовної давності

Такі нововведення в процесуальні кодекси України внесені законорм України про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019) (реєстр № 3275 від 29.03.2020).

Однак, порядок підтвердження особи учасника справи ДСА поки не визначений.

Крім того, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС) не запрацювала, а Положення про ЕСІТС, на яке посилаються в процесуальних кодексах, поки не прийнято.

Дистанційна участь в судовому процесі запустять лише з 1 травня, як зазначив радник голови ДСА Леонід Богданов про те, як будуть впроваджувати новий закон і чи можна буде брати участь за допомогою Zoom або Skype.

 • ШАБЛОН: Коронавірус COVID-19: клопотання про відкладення судового засідання
 • Враховуючи, що на даний час дистанційна участь в судовому процесі ще не працює, ми підготовили зразок заяви про розгляд справи без участі позивача та його представника.
 • Скачати заяву про розгляд справи без участі позивача та представника в редакції від 02 квітня>>>
 • 02 квітня 2020р.
 • до Подільського районного суду м.Києва

04071, м. Київ, вул. Хорива, 21

 1. Позивач:
 2. Адреса:
 3. ІПН:
 4. Електронна пошта:
 5. Офіційна електронна адреса: відсутня
 6. Тел.
 7. Представник Позивача: Адвокат
 8. Адреса:
 9. ІПН
 • Електронна пошта:
 • Офіційна електронна адреса:
 • Тел.
 • Відповідач:
 • Адреса:
 • ІПН:
 • Електронна пошта:
 • Офіційна електронна адреса: відсутня
 • Тел.

Суддя – Справа №

Заява про розгляд справи без участі позивача та його представника

В провадженні Подільського районного суду м . Києва знаходиться цивільна справа № за позовною заявою до , про визнання недійсним договору купівлі-продажу автомобіля.

Розгляд справи призначений на 08.04.2020р. о 12-00.

12 березня до 3 квітня 2020р. в Україні введений карантин через спалах у світі короновірусу. Таке рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 11 березня поточного року.

Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» від 25 березня 2020 року з № 338-р на всій території України встановлено режим надзвичайної ситуації до 24 квітня 2020 року.

Судова влада України з 16 березня 2020 року і до закінчення карантину в країні, запровадила особливий режим роботи судів, але не припиняє здійснювати свої функції.

З огляду на це, Рада суддів України звернулась до громадян, які є учасниками судових процесів, з проханням утриматися від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов’язкової присутності учасників сторін.

Рада суддів України також просила громадян утриматися від відвідин суду, якщо у них є ознаки будь-якого вірусного захворювання.

Рішення у справі, що пропонується увазі читачів, хоча і було ухвалено до цих подій, але заслуговує на увагу з точки зору цивільного процесу.

Верховна Рада України на позачерговому засіданні розглянула та ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019) (реєстр № 3275 від 29.03.2020).

Відповідно до цього Закону Верховна Рада України ухвалила зміни до процесуальних кодексів України включаючи ЦПК України, яким передбачено, що під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Відповідно до зазначених змін, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Підтвердження особи учасника справи здійснюється шляхом накладення електронного підпису, якщо особа немає такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.

Однак порядок підтвердження особи учасника справи ДСА поки не визначений. Крім того, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС) не запрацювала, а Положення про ЕСІТС, на яке посилаються в процесуальних кодексах, поки не прийнято.

Слід зазначити, що за даними ЦГЗ МОЗ, станом на 02 квітня в Україні 804 лабораторно підтверджені ПЛР-дослідженням випадки COVID-19, із них у місті Києві 161 .

Відповідно до ст. 3 Конституції України людина її життя і здоров’я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

З огляду на викладене вище, та у зв’язку з запровадженням карантину у місті Києві, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19, керуючись Указом Президента України від 13 березня 2020 року № 87/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19,

ПРОШУ:

 1. Розгляд справи розглянути без участі позивача та його представника за наявними в справі матеріалами.
 2. Про дату призначення розгляду справи проінфорувати шляхом відправлення судової поістки на електронну пошту представника позивача: –
Читайте также:  Адвокат по гражданским делам - услуги юриста

Представник позивача:

адвокат

Світ документів-онлайн

Клопотання про розгляд справи у відсутність позивача. Процедура подачі

Коли і ким подається клопотання про розгляд справи у відсутність позивача? Яким чином виглядає документ і як його подати в суд? Які наслідки виникають, якщо позивач або його представник не відвідують судові засідання? Як відповідає закон на ці питання?

Порядок розгляду справи

Заява до суду подається або поштою, або особисто позивачем або його представником. Тепер ще додалися електронні сервіси. Однак розгляд справи забезпечується в присутності сторін або їх представників.

Якщо вони відсутні, настають наслідки, передбачені законом. Якщо позивач двічі поспіль не відвідує засідання, справа припиняється. Якщо два рази поспіль відсутній відповідач, виноситься заочне рішення. Причому не має значення, прямувало чи від його імені заяву з цього приводу чи ні.

Як обгрунтувати свою відсутність

Клопотання про розгляд справи у відсутність позивача подається їм, щоб, як наголошувалося вище, справа не припинилося. Людина вправі посилатися на сімейні обставини, відрядження, хвороба (має значення приміщення в стаціонар), інформація про дату засідання дійшла до позивача пізно (наприклад, за день або за два дні і немає можливості встигнути вчасно).

Обставини, на які посилається заявник, слід підтверджувати за допомогою документів.

Судді важливо мати докази про отримання повістки учасниками процесу або про відмову від її отримання. Інакше надалі рішення скасують через правил про належному повідомленні, зокрема, позивача.

Якщо присутність не планувалося спочатку

У деяких справах, в особливості розглянутих світовими суддями, позови подаються з формальних причин. Наприклад, припинення шлюбу при згоді, але при наявності неповнолітніх дітей.

Інші справи складніше, але там представлений весь комплекс доказів і явка теж не має особливого сенсу. Клопотання про розгляд справи за відсутності позивача подається разом з позовом, або вписується безпосередньо в його текст.

Тим не менш, суддя все одно направить порядку. І тоді заявнику треба знову написати заяву про розгляд за його відсутності.

Як подати заяву

Документ направляється або поштою, або особисто передається в канцелярію суду. На копії заяви ставиться вхідний номер і підпис приймаючого секретаря, якщо воно подавалося особисто.

Користуючись послугами пошти, бажано відправляти листи з повідомленням і описом про вкладення. Перше не дає листа загубитися, друге – стверджувати, що в конверті нічого не було або був, наприклад, лише пустий аркуш паперу.

Цим правом, до речі, користуються і представники, які з якихось причин не можуть з’явитися до суду в призначений час.

Не мають навички можуть скористатися зразком клопотання про розгляд справи у відсутність позивача. Найчастіше аналогічний бланк розміщується на стенді в канцелярії суду.

Як оформити заяву

Написання відбувається за наступною схемою:

 • назву суду або номер світового ділянки;
 • прізвище та ініціали судді;
 • відомості про відповідача і позивача;
 • назву документа – заява про розгляд справи у відсутність позивача (можна обмежитися словом заяву);
 • дата і час засідання;
 • пояснення причин, за яких позивач не може з’явитися;
 • дата і підпис;
 • копії доданих документів.

Якщо планується єдине засідання, не зайвим буде одночасно і попросити суд направити повне рішення з мотивувальною частиною на адресу позивача.

Вимоги до форми заяви про розгляд справи за відсутності позивача мінімальні. Лише б з документа була зрозуміла суть прохання і обґрунтування.

Висновок

Основна причина, з якої треба повідомити суд про свою неявку, для позивача – це ризик припинення справи, що особливо серйозно, якщо заява подана в останні дні строку позовної давності.

Заява подається в простій формі, потрібно написати всього кілька рядків.

Чи можливо розглянути суд без участі сторін?

Добрий день! Мені вручили повістку про виклик до суду у якості одного з Відповідачів. Але, справа в тому, що судове засідання призначено саме на той день, коли мені необхідно бути у відрядженні. Я не зможу бути присутнім на засіданні. Чи можу я подати заяву до суду, щоб справу розглядали без мене?

Відповідь юриста стосовно подання заяв до суду:

 1. Чи можна подати заяву до суду про розгляд справи за відсутністю особи, яка бере участь у справі?

Так, Ви маєте право звернутись до суду із заявою про розгляд справи у Вашій відсутності.

Відповідно до ч. 2 ст. 158 Цивільно-процесуального Кодексу України «Розгляд судом справи у судовому засіданні»: особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за ії відсутності.

 1. Скільки екземплярів заяви необхідно подати до суду?

Клопотання про розгляд справи у Вашій відсутності подається до суду в одному екземплярі.

 1. Чи можна клопотання про розгляд справи за моєї відсутності відправити поштою?

Ви можете дану заяву відправити поштою (з описом та повідомленням про вручення поштового відправлення) або зареєструвати заяву через канцелярію суду (у даному випадку необхідно два екземпляра: один в канцелярію суду, інший – з відміткою про отримання)

 1. Які наслідки неявки в судове засідання без поважних причин?

Стаття 169 Цивільно-процесуального Кодексу України чітко визначає наслідки неприбуття в судове засідання осіб, які беруть участь у справі.

 1. Суд відкладає розгляд справи в межах строків, встановленихстаттею 157цього Кодексу, у разі:
 • 1) неявки в судове засідання однієї із сторін або будь-кого з інших осіб, які беруть участь у справі, про яких нема відомостей, що їм вручені судові повістки;
 • 2) першої неявки в судове засідання сторони або будь-кого з інших осіб, які беруть участь у справі, оповіщених у встановленому порядку про час і місце судового розгляду, якщо вони повідомили про причини неявки, які судом визнано поважними;
 • 3) першої неявки без поважних причин належним чином повідомленого позивача в судове засідання або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності;

4) якщо суд визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.

 1. Неявка представника в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки не є перешкодою для розгляду справи. За клопотанням сторони та з урахуванням обставин справи суд може відкласти її розгляд.
 2. У разі повторної неявки в судове засідання позивача, повідомленого належним чином, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.
 3. У разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
 4. Наслідки, визначені частинами другою – четвертою цієї статті, настають і в разі, якщо сторона залишить залу судового засідання.
 1. Дякуємо, що звернулися у нашу юридичну консультацію у м. Київ
 2. З повагою ЮК “ДОМПРАВО”
 3. Адвокат та юрист у Києві — юридичні послуги…
 4. Судова практика по питанню спадкування, нерухомості, сімейних питаннях…
 5. Стаття “Клопотання про розгляд справи за відсутності особи, яка бере участь у справі” російською мовою…
 6. Позовні заяви: інші питання
 7. Юридичні консультації: інші питання

Клопотання про розгляд справи без участі та присутності сторони позивача

Клопотання про розгляд справи без участі та присутності сторони позивача

Клопотання про розгляд справи без участі та присутності сторони позивача – є шаблонним зразком документу. Тому попереджаємо користувачів сайту сімейного адвоката по розлученням, аліментам, поділу майна подружжя та іншим сімейним справам advokat-family.com.

ua, які будуть використовувати даний шаблон при складанні власного клопотання про розгляд справи без участі та присутності сторони позивача про їх особисту відповідальність за зміст складеного документа.

Читайте также:  Removing obstacles in communication with the child

І нагадуємо, що  при самостійному складанні клопотання про розгляд справи без участі та присутності сторони позивача Ви повинні не лише користуватись даним шаблоном, а й чітко дотримуватись вимог Сімейного кодексу України та норм Цивільного процесуального кодексу України  які регламентують вимоги до оформлення Клопотання про розгляд справи без участі та присутності сторони позивача.

КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
проспект Пушкіна, б. 29, м. Дніпро, 49101
Веб-сайт: https://kr.dp.court.gov.ua
E-mail: inbox@kr.dp.court.gov.ua

ХХХХХХХ Аркадій Леонідович 09 квітня 1989 р.н.
69000, м. Дніпропетровськ, Дніпроветровська обл., вул.Суворова 10, кв.72
ІПН:3260618279
Паспорт:АН 366512
E-mail: arkady.gildin@gmail.com
Тел: +380686211089

Клопотання про розгляд справи без участі та присутності сторони позивача

У провадженні суду знаходиться цивільна справа за позовом ХХХХХХХ Аркадій Леонідович 09 квітня 1989 р.н. до ХХХХХХХа Світлана Володимирівна 03 травня 1990 р.н. про розірвання шлюбу.

Я, ХХХХХХХ Аркадій Леонідович 09 квітня 1989 р.н.не маю можливості бути присутньою у судовому засіданні при розгляді справи про розірвання шлюбу.

Однак, я позивач по справі зацікавлений в найскорішому розгляді справи.

У зв’язку з чим прошу суд проводити судове засідання, в якому розглядати цивільну справу за позовом ХХХХХХХ Аркадій Леонідович 09 квітня 1989 р.н. до ХХХХХХХа Світлана Володимирівна 03 травня 1990 р.н. про розірвання шлюбу без моєї участі та присутності.

Свої позовні вимоги підтримую в повному обсязі та прошу суд задовольнити їх. Проти заочного розгляду справи не заперечую.

Відповідно до ч. 3 ст. 200 Цивільного процесуального кодексу України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем. У разі визнання відповідачем позову прошу суд ухвалити відповідне судове рішення.

Керуючись ч. 1 ст. 43, ч. 3 ст. 211 та ч. 5 ст. 272 Цивільного процесуального кодексу України,

ПРОШУ СУД:

Цивільну справу за позовом ХХХХХХХ Аркадій Леонідович 09 квітня 1989 р.н. до ХХХХХХХа Світлана Володимирівна 03 травня 1990 р.н. про розірвання шлюбу розглядати без моєї участі та присутності.

16.03.20___А.Л.ХХХХХХХ

Звертайтеся в нашу міжнародну юридичну компанію і ми допоможемо Вам підготувати необхідні документи швидко та якісно, а також надамо Вам юридичну консультацію по сімейним справам. 

Позовна заява (оскарження постанови ДАІ)

 • Шевченківський районний суд м. Чернівці
 • Позивач:
 • ПІБ,
 • який проживає за адресою:
 • _______________________
 • тел. ___________________
 • Відповідачі:
 • УДАІ УМВС України в Чернівецькій області

58007, м. Чернівці, вул. Заводська, 22

тел. 525446, 591841

ПІБ, лейтенант міліції УОДР ВДАІ м. Чернівці

58025, м. Чернівці, вул. М. Тереза, 70

 1. тел. 549901, 549904
 2. ПОЗОВНА ЗАЯВА
 3. про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення

Постановою в справі про адміністративне правопорушення від ___2010 р. лейтенантом міліції УОДР ВДАІ м. Чернівці ПІБ мене незаконно притягнуто до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 122 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425 (чотириста двадцять п’ять) грн.

Я, ПІБ, рухався по вулиці Південно-Кільцевій у м. Чернівці, коли побачив у дзеркалі заднього виду машину ДАІ з ввімкненим проблисковим маячком. На вимогу представників ДАІ я зупинився.

До мене підійшов представник ДАІ і попросив пред’явити документи. Документи представнику ДАІ я пред’явив і запитав у чому причина зупинки автомобіля.

Інспектор сказав, що я начебто проїхав на червоне світло, і попросив мене вийти з машини та сісти в машину ДАІ для оформлення протоколу про адмінправопорушення.

Я вийшов із машини, якою керував, та на вимогу представника ДАІ сів у машину ДАІ. У машині знаходився лейтенант міліції УОДР ВДАІ м. Чернівці ПІБ, який сказав мені, що я начебто проїхав на червоне світло на вулиці Червоноармійській і він складає на мене протокол.

Я пояснив службовій особі ДАІ ПІБ, що я рухався виключно на зелене світло світлофора з дотриманням Правил дорожнього руху, жодного заборонного сигналу світлофора не порушував, і взагалі не знаю, про яке порушення йдеться, якщо мене зупинили по вулиці Південно-Кільцевій, а порушення я начебто скоїв по вулиці Червоноармійській.   Свої пояснення по суті про те, що я їхав виключно на зелений сигнал світлофора, і дії працівників ДАІ вважаю неправомірними по відношенню до себе, я записав у протоколі про адміністративне правопорушення.

Вважаю, що вказана вище постанова в справі про адміністративне правопорушення від _____ 2010 р.

серії СЕ №_______ (далі – постанова) винесена незаконно, упереджено, з грубим порушенням порядку розгляду справи про адміністративне правопорушення та норм КУпАП, що призвело до незаконного притягнення мене до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення. Це підтверджується наступним.

1. Серед матеріалів про адміністративне правопорушення, яке я начебто скоїв, є лише протокол про адміністративне правопорушення серії _______, зміст якого не відповідає дійсності, обставинам справи, та вимогам ст. 256 КУпАП щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення, а також описує неіснуюче адміністративне правопорушення.

Стаття 256 КУпАП передбачає, що у протоколі про адміністративне правопорушення  зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я,  по  батькові особи,  яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час  вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт,  який  передбачає  відповідальність  за  дане правопорушення; прізвища,  адреси  свідків  і  потерпілих,  якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості,  необхідні  для  вирішення справи.

Працівник ДАІ зазначив у протоколі, що він складений ______2010 р. в __ год. __ хв. в м. Чернівці по вул. Червоноармійській, хоча фактично протокол складався на місці зупинки автомобіля, яким я керував, тобто по вул. Південно-Кільцевій.

Більше того, по інформації, яка вказана в протоколі, взагалі неможливо визначити місце його складення. В протоколі місцем складення протоколу вказано м. Чернівці вул. Червоноармійська, протяжність якої 4 (чотири) кілометри, що не відповідає вимогам ст.

256 КУпАП про зміст протоколу про адмінправопорушення.

Крім того, стаття 256 КУпАП передбачає, що в протоколі про адмінправопорушення вказується місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення.

ПІБ зазначив у протоколі, що я «____2010 року в ___ год. ___ хв в м. Чернівці по вул. Червоноармійській проїхав на заборонений сигнал світлофора». Виходячи з наведеного, місце вчинення правопорушення в протоколі не вказано. Працівник ДАІ місцем вчинення правопорушення вказав м. Чернівці по вул. Червоноарміській.

Однак, протяжність вул. Червоноармійської в м. Чернівці 4 (чотири) кілометри і на ній розташовано 10 (десять) світлофорів. За таких обставин місце вчинення так званого правопорушення в протоколі не вказано, виходячи з наведеної в протоколі інформації його встановити неможливо, а тому його зміст не відповідає вимогам ст.

256 КУпАП.

ПІБ зазначив, що я начебто «проїхав на заборонений сигнал світлофора, чим порушив вимоги п. 8.7.3 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 2 ст. 122 КУпАП». Пункт 8.7.

3 Правил дорожнього руху визначає значення, які мають сигнали світлофора, і містить щонайменше 4 (чотири) види сигналів світлофора, які забороняють рух. Я рухався по вулиці Червоноармійській і по вулиці Південно-Кільцевій виключно на зелений сигнал кожного світлофора, який дозволяє рух.

При описанні суті вчиненого адмінправопорушення в протоколі ПІБ не зазначив, в чому саме полягала суть цього так званого порушення, тобто який саме сигнал світлофора, який забороняє рух, я порушив.

Вказане підтверджує, що ніякого адмінправопорушення насправді не було, тому посадова особа ДАІ і не зміг описати його суть та місце вчинення.

За таких обставин, викладених вище, протокол про адміністративне правопорушення серії ______ складений з порушенням вимог, передбачених ст.

256 КУпАП, містить обставини, які не відповідають дійсності, не містить місця складення протоколу, місця вчинення правопорушення, суті правопорушення, натомість описує суть неіснуючого адмінправопорушення, за яке не передбачена адміністративна відповідальність.

Такий протокол про адмінправопорушення не може вважатись достатнім та належним доказом по справі.

2. Постанова в справі про адміністративне правопорушення винесена незаконно, з порушенням положень КУпАП, при відсутності події та складу правопорушення, при відсутності доказів вчинення правопорушення. Мене незаконно притягнуто до відповідальності за неіснуюче правопорушення, якого я не вчиняв.

Читайте также:  Підтримка - зразок клопотання про призначення експертизи днк

Відповідно до статті 276 КУпАП справа про адміністративне  правопорушення  розглядається  за місцем його вчинення. В протоколі про адмінправопорушення міститься інформація про те, що розгляд моєї справи відбудеться ___2010 р. о ___год. ___ хв. в м. Чернівці вул. Червоноармійська, що також не відповідає дійсності.

Фактично, справа розглядалась ПІБ на місці зупинки автомобіля, яким я керував, тобто по вул. Південно-Кільцевій. Це підтверджується хоча б тим фактом, що місце так званого розгляду моєї справи не зазначено, а зазначена лише вулиця в м.

Чернівці протяжністю 4 кілометри, що унеможливлює визначення ні конкретного місця вчинення правопорушення, ні місця розгляду справи.

 • При винесенні постанови посадова особа ДАІ порушив вимоги статті 280 КУпАП, яка передбачає, що орган  (посадова   особа)    при    розгляді    справи    про адміністративне правопорушення  зобов'язаний  з'ясувати:  чи  було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини,  що  пом'якшують  і   обтяжують   відповідальність,  чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового  колективу,  а  також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
 • Усього цього службова особа ВДАІ не зробив.
 • В постанові вказується, що ПІБ розглянув матеріали адміністративного правопорушення, на підставі яких притягнув мене до адміністративної відповідальності.

Насправді з таких матеріалів є лише протокол про адміністративне правопорушення, який не відповідає законодавству, а саме КУпАП, та дійсності, а тому з підстав, вказаних у п.

1 позовної заяви, не може вважатись достатнім та належним доказом вчинення мною правопорушення. За таких обставин, відповідно до п.1 ст.

247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не могло бути бути розпочато, а  розпочате  підлягало  закриттю  у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Свої пояснення про те, що я їхав по вулиці Червоноармійській і по вулиці Південно-Кільцевій виключно на зелений сигнал кожного світлофора, дії працівників ДАІ вважаю неправомірними, я давав усно та виклав письмово у протоколі про адмінправопорушення.

Відповідно до статті 251 КУпАП, доказами  в  справі  про  адміністративне  правопорушення,  є будь-які фактичні дані,  на  основі  яких  у  визначеному  законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення,  винність  даної  особи  в  його вчиненні та інші обставини,  що  мають  значення  для  правильного вирішення  справи.  Ці  дані   встановлюються    протоколом    про адміністративне    правопорушення,    поясненнями    особи,    яка притягається  до  адміністративної  відповідальності,  потерпілих, свідків,  висновком  експерта,  речовими  доказами,    показаннями технічних  приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки,   відеозапису   чи   засобів   фото-   і   кінозйомки, відеозапису,   які  використовуються  при  нагляді  за  виконанням правил,  норм  і  стандартів,  що  стосуються забезпечення безпеки дорожнього  руху,  протоколом  про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

 1. Виходячи із обставин справи, жодних інших доказів по справі, крім протоколу, наприклад свідків, показань технічних приладів чи технічних засобів, чи інших доказів по справі, на момент розгляду адміністративної справи, не було!
 2. Відповідно до статті 252 КУпАП орган (посадова особа)  оцінює  докази  за  своїм  внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні  всіх  обставин  справи  в  їх  сукупності,  керуючись законом і правосвідомістю.
 3. Вказане вище свідчить про те, що працівник ДАІ розглянув справу та притягнув мене до відповідальності за відсутністю доказів вчинення мною правопорушення, за відсутності доказів моєї вини, упереджено, оскільки не взяв до уваги мої пояснення, не дослідив обставини справи в сукупності, а керувався лише домислами, припущеннями та неіснуючими даними.
 4. Той факт, що дані, вказані у постанові в справі про адміністративне правопорушення, не відповідають дійсності та не підтверджуються доказами, пояснюється наступним.

ПІБ вказує, як він установив, що начебто я «проїхав на заборонений сигнал світлофора в м. Чернівці по вул. Червоноармійська». В постанові це зазначається як установлений факт, однак ПІБ не досліджено обставини та суть справи всебічно, повно та об’єктивно.

Правопорушення не могло бути вчиненим в м. Чернівці по вул. Червоноармійській, оскільки її протяжність 4 (чотири) кілометри і на ній розміщено 10 (десять!) світлофорів.

За таких обставин місце вчинення так званого правопорушення взагалі не встановлено.

Не встановлено також у чому саме полягало так зване адмінправопорушення, тобто який саме заборонний сигнал світлофора я начебто порушив, яких у п. 8.7.

3 Правил дорожнього руху передбачено щонайменше 4 (чотири) види сигналів світлофора, які забороняють рух, і в постанові не вказано який же саме заборонний сигнал світлофора я начебто порушив.

За таких обставин суть вчиненого правопорушення взагалі не досліджена та не встановлена.

При винесенні постанови не брались до уваги мої пояснення про те, що я їхав виключно на зелений сигнал світлофора, дії працівників ДАІ вважаю неправомірними. ПІБ не взяв до уваги, що не існує жодних доказів події , не досліджувались докази і не вказувались в постанові жодні докази, які би підтверджували мою вину та факт вчинення правопорушення.

Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження  в   справах    про    адміністративні правопорушення  є, зокрема:  своєчасне,  всебічне,  повне   і    об'єктивне з'ясування  обставин  кожної  справи,  вирішення  її   в    точній відповідності   з   законом.

Службовою особою ВДАІ порушено також пункт 1.6. Розпорядження МВС України від 21.03.2009 р.

№466 «Про організацію роботи підрозділів ДАІ з профілактики правопорушень із застосуванням засобів фото- і кінозйомки, відеозапису», який передбачає вимогу виключити випадки складання відносно водіїв транспортних засобів адміністративних протоколів без доведення їхньої вини чи достатніх доказів допущення ними порушень ПДР (фото-, відеооматеріалів, показів свідків тощо).

 • Вказане вище підтверджує відсутність події та складу адміністративного правопорушення, підтверджує той факт, що я жодного адміністративного правопорушення не вчиняв.
 • Постанова в справі про адміністративне правопорушення винесена посадовою особою ДАІ незаконно, з грубим порушенням норм законодавства, відомчих актів МВС України, порядку розгляду справи про адміністративне правопорушення та норм КУпАП, необґрунтовано, упереджено, за неіснуюче правопорушення, якого я не скоїв, з порушенням моїх законних прав, що призвело до незаконного притягнення мене до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення.
 • Відповідно до статті 247 КУпАП, відсутність події  і складу адміністративного правопорушення виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення.

Керуючись статтею 55 Конституції України, п. 8.7.3 Правил дорожнього руху, статтями 245, 247, 251, 252, 256, 268, 276-280, 283, 287, 288, 289 КУпАП, ч. 3 ст. 2, 6, 49, 50, 51, ч. 2 ст. 71, 105, 106, 162, п. 1 ч. 3 Прикінцевих та перехідних положень КАСУ,

ПРОШУ:

1.            Визнати дії службової особи УОДР ВДАІ м. Чернівці лейтенанта міліції з притягнення мене до адміністративної відповідальності протиправними.

2.            Скасувати постанову в справі про адміністративне правопорушення серії ________ від __2010 р. інспектора УОДР ВДАІ м. Чернівці при УДАІ УМВС України в Чернівецькій області лейтенанта міліції про притягнення мене, __________, до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу на у розмірі 425 гривен.

3.            Звільнити мене від сплати судового збору на підставі частини 4 статті 288 КУпАП.

Додатки:

 1. Копія протоколу про адміністративне правопорушення серії _______ від ____2010 р.
 2. Копія постанови в справі про адміністративне правопорушення серії ____ від ____2010 р.
 3. Копія посвідчення водія позивача.
 4. Копія реєстраційного талону.
 5. Копії позовної заяви з доданими документами відповідно до кількості відповідачів.

______ жовтня 2010 р.                                                                                           ПІБ

Примітка: зразок документу станом на 25 жовтня 2010 р. Зразок позовної заяви надано виключно для ознайомлення. У кожній конкретній ситуації обставини справи можуть відрізнятись, а тому використовувати наведений зразок слід з огляду на такі обставини.Ссылка на основную публикацию