Заява про збільшення позовних вимог по справі про визначення місця проживання дитини з одним із батьків

 • 31 січня 2010
 • _________  районний суд м. ____________
 • Позивач:
 • Особа_1,
 • адреса: _____________________________
 • Відповідач:
 • Особа_2,
 • адреса: _________________________
 • Третя особа:
 • Орган опіки та піклування, виконавчий комітет _________ районної у м. __________ ради

ЗАЯВА

про збільшення позовних вимог 

Мною до відповідача був пред'явлений позов про розірвання шлюбу. Свою позовну вимогу про розірвання шлюбу підтримую в повному обсязі, однак, користуючись своїм правом, передбаченим ст.31 ЦПК України, доповнюю позов додатковою позовною вимогою про визначення місця проживання моєї малолітньої дочки, Особи_3, «__»__________ р.н.

«__»__________ р. я звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу.

Після подання позову, а саме «__»__________ р. відповідач, який проживає в м. __________ приїхав до мене додому за вказаною адресою, подзвонив у двері, які відчинила моя мати, гр. Особа_4, взяв речі дитини і вийшов на вулицю.

Мене в цей час вдома не було, я гуляла з дитиною. Побачивши мене, гуляючу з дитиною, відповідач підбіг до нас, схопив дитину, яка йшла поруч зі мною, після чого швидким кроком пішов в сторону. Я побігла за ним, але мені перегородили шлях двоє чоловіків і почали мене затримувати, відволікаючи увагу, перешкоджаючи моєму швидкому пересуванню щоб наздогнати дитину.

Незабаром чоловік повернувся і віддав дитину на руки одному з чоловіків, які намагалися мене затримати, зірвав з моєї шиї золотий ланцюжок з кулоном, зірвав з правої руки браслет, після чого вихопив з моїх рук сумку з якої забрав мій паспорт та мій мобільний телефон, а з спортивної курточки в якій я була зірвав мій плеєр.

Я намагалася забрати дитину з рук стороннього чоловіка, але мені її не віддавали, забрати дитину я не змогла. Незабаром відповідач забрав з рук тієї особи дитину собі на руки та побіг в сторону мого будинку, я побігла за ним, але відповідач з дитиною сів в автомобіль.

Я встигла сісти в авто і побачила, що в ньому знаходиться старший син відповідача від іншого шлюбу — гр.

Особа_5, якому відповідач сказав, цитую, „ можеш її бити, я дозволяю» і він на вулиці біля автомобіля наніс мені два удари кулаком в обличчя, розвернувся, сів в машину і вони поїхали.

Моя дитина від народження перебувала разом зі мною, вона жіночої статі, є малолітньою, їй __ роки та __ місяців, а тому в такому віці потребує виключно материнського піклування. Та догляду.

Я маю постійне місце проживання за вказаною адресою, маю добрі житлові умови, маю середню — спеціальну освіту, маю самостійний заробіток.

Я не судима, до кримінальної чи адміністративної відповідальності не притягалася, не маю хронічних захворювань, на обліку в психоневрологічному та інших диспансерах не перебувала і не перебуваю, позитивно характеризуюся.

Поруч з моїм місцем проживання знаходиться дитячий садок, дитяча поліклініка та ЗОШ №___.

Відповідач власного житла не мас. Власником 2-х кімнатної квартири по вул. ________, __, кв. __ є його батьки — гр. Особа_6 та Особа_7, яка страждає на гіпертонію. Відповідач лише зареєстрований за цією адресою та інколи там проживає.

Власне кажучи відповідач переважно проживає в ___-х кімнатній квартирі за адресою: м. ______, вул. ________, __, кв. __ на умовах найму житла  в якій разом з ним постійно проживають декілька найманих працівників чоловічої статі, яких відповідач, після домовленості з власниками про проведення ремонтів, наймає для їх виконання.

Саме в цій квартирі систематично за участю відповідача відбувається розпиття горілчаних напоїв за участю жінок легковажної поведінки

Відповідачу ____ років, він одружений вдруге, має 2-х дітей від першого шлюбу ________ р.н. та __________ р.н., з ними не проживає, діти проживають в м. ___________ з матір’ю.

Таким чином в зв’язку з віком дитини та вище викладеним, відповідач не може забезпечити догляд за дитиною.

Разом з вище викладеними обставинами та способом життя відповідача, поведінка відповідача щодо самовільного без згоди другого з батьків зміни місця проживання та реєстрації дитини є правопорушенням, передбаченим ст.

162 СК України, а спосіб зміни її місця проживання — насильство над матір’ю, співучасть у заподіянні мені легких тілесних ушкоджень шляхом підбурювання свого сина до скоєння злочину, моє пограбування яке відбувалося на очах дитини, втягнення в протиправну поведінку інших осіб, свідчить про негативний вплив відповідача на дочку і не може забезпечити її належне виховання, та розвитку.

У відповідності до ст.119 ч.2 п.

6 ЦПКУ, доказами в підтвердження викладеного є копія виписки з домової книги, копією паспорта та паспорта відповідача, моєю характеристикою, Актом СМЕ обстеження який клопочу витребувати з бюро СМЕ, що в м.

__________, вул. ________,__, свідченнями свідка гр. Особи_5, прож.: м._____, вул. ___________, ___, кв.____ про які повідомляю суд і які будуть надані під час розгляду справи по суті.

В порядку підготовки справи до розгляду прошу залучити до участі в справі орган опіки та піклування і зобов’язати надати висновок, щодо моїх умов проживання і відповідності їх належному розвитку та вихованню дитини.

На підставі викладеного та керуючись ст.3 ЦПК України, ст. 161СК України, ППВСУ№11 від 21.12.2007року, —

Прошу:

Визначити місце проживання моєї дочки гр. Особи_3, «__»________ року народження разом зі мною, матір’ю дитини, гр. Особою_1, за адресою : м. ________, вул. ______________, кв.____.

 1. Додаток:
 2. —      квитанція про сплату мита;
 3. —      дві копії позовної заяви.
 4. Дата                           Підпис

Позовна заява про визначення місця проживання дитини (дітей). Інструкція щодо заповнення

Відподвідно до статті 160 Сімейного кодексу України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини

Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, то відповідно до статті 161 Сімейного кодексу України, спір між матір'ю та батьком щодо місця проживання малолітньої дитини може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров'я та інші обставини, що мають істотне значення.

Тому при складанні позовної заяви про визначення місця проживання дитини слід враховувати вказані вимоги закону.

Позовна заява про визначення місця проживання дитини подається за місцезнаходженням відповідача.

До позовної заяви обов’язково додаються:

 • Квитанція про сплату судового збору в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому подано позов.
 • копія свідоцтва про розірвання шлюбу
 • копія свідоцтва про народження дитини (дітей).
 • Документи, що підтверджують наявність належних умов для проживання дитини (довідки про доходи, документи про право власності (користування) житловим приміщенням, висновки органів опіки та піклування щодо належного стану житла та доходів позивача)
 • Докази неналежних умов проживання дитини у Відповідача
 • Копія позовної заяви та доданих до неї матеріалів.
Читайте также:  Все, что вы хотели знать о беловоротничковой преступности и международном розыске, расскажет Дмитрий Коноваленко

Позовну заяву слід роздрукувати у трьох екземплярах, якщо Ви плануєте подати її до суду особисто, або у двох, якщо направлятимете поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення). Всі документи до заяви додаються у копіях, у двох екземплярах (другий – для Відповідача), оригінали слід мати з собою у судовому засіданні.

Зразок позову

До __________(назва суду)
адреса: _________
 • Позивач: _______ (ПІБ позивача)
 • адреса: ____________
 • номер засобу зв'язку (телефон): _____
 1. Відповідач: ________(ПІБ відповідача)
 2. адреса: _____________
 3. номер засобу зв'язку (телефон): _____
 • Третя особа: Орган опіки та піклування ______району міста _______
 • Адреса:____
 • Телефон:____________
Судовий збір:

Позовна заява про визначення місця проживання дитини

«….» ………. ….. року я уклав (-ла) шлюб з ……………………………………, який ми зареєстрували у відділі реєстрації актів цивільного стану ………………. ………………………….., і прожив (-ла) з нею (ним) до «….» …………….. ….. року, після чого ми розлучилися.

Від шлюбу ми маємо сина (доньку, діей) —  …………………………., «…» ……….. ….. року народження, який (-а,-кі) після розірвання шлюбу залишився проживати разом з Відповідачем.

Після розлучення я добровільно надавав (-ла)  Відповідачу матеріальну допомогу на утримання сина (доньки, дітей) і брав участь у його вихованні.

В ……………….. ……. року я переїхав до м. ______________. За новим місцем проживання я купив …………… квартиру (будинок) і працевлаштувався на роботу …………………………………., де отримую заробітну плату у сумі …… грн. на місяць.

«….» ………………. ….. року я приїхав до м. ______________ для того, щоб побачитися з сином. Однак Відповідач не надала мені такої можливості. Вона перебувала у стані алкогольного сп’яніння, брутально висловлювалася на мою адресу і не пустила мене до сина.

 1.  Від сусідів моєї колишньої дружини я  дізнався, що в останній час вона постійно зловживає спиртними напоями, ніде не працює і майже не займається вихованням сина.
 2. У зв’язку з цим я запропонував їй передати сина мені, однак вона відмовилася.
 3. Вважаю її відмову безпідставною з наступних причин.

Я маю роботу, самостійний дохід і постійне місце проживання. Спиртними напоями я не зловживаю, за місцем роботи і проживання характеризуюся позитивно, добре відношуся до сина.

 • Моя колишня дружина ніде не працює, не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями, негативно характеризується за місцем проживання і майже не займається вихованням сина.
 • За таких умов сину буде краще зі мною.
 • (в частині позовної заяви, відміченій жовтим маркером, Позивач наводить власні підстави звернення до суду та аргументи, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги)

У відповідності з ч. 4, 5 ст.

19 Сімейного кодексу України при розгляді судом спорів щодо місця проживання дитини обов’язковою є участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо розв’язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, а також на підставі інших документів, які стосуються справи. У зв’язку з цим зазначений орган необхідно залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог.

Крім доданих до заяви документів, зазначені мною обставини зможуть підтвердити свідки …………………………………..

На підставі викладеного й у відповідності з ч. 4, 5 ст. 19, ч. 1, 2 ст. 161 СК України, керуючись ст. ст. 4, 19, 23, 28, 175, 184 ЦПК, —

прошу:

 1. Визначити місце проживання ……………………………………………., «….» ………………. ……. року народження, уродженця і жителя м. ______________ ______________, зі мною ………………………………. (ПІБ Позивача).
 2. Стягнути з Відповідача на мою користь судові витрати.
 3. Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог — відділ опіки і піклування ______________………………………………………., який знаходиться за адресою: вул. _____, буд. 41, м. ______________ ______________обл., поштовий індекс _____ та зобов’язати його подати до суду висновок щодо розв’язування спору.
 4. Під час попереднього судового засідання вирішити питання про виклик до суду свідків:

 — …………………………………….., яка проживає за адресою: …………………………..,

— …………………………………., який проживає за адресою: ………………………………………..

Додатки:

 1. Дві копії свідоцтва про розірванню шлюбу.
 2. Дві копії свідоцтва про народження сина.
 3. Копія довідки з місця проживання Позивача.
 4. Копія характеристики з місця роботи Позивача
 5. Копія характеристики з місця проживання Відповідача
 6. Копія довідки про зарплату Позивача
 7. Квитанція про сплату судового збору.
 8. Копія позовної заяви та доданих до неї матеріалів для Відповідача.

 „____”__________20…р.                                            _____________………………….

Оновлене: 04.02.2021

Prostopravo

Позовна заява про визначення місця проживання дитини (зразок)

На жаль, розлучення в нашій країні – не рідкість. Колись люблячі люди, що мріяли прожити в мирі та злагоді, не витримують сімейних навантажень і приймають рішення розірвати шлюб.

Складання позову про розірвання шлюбних відносин не є чимось надважких і недоступним для самостійного написання та подання на розгляд в судові органи.

Зовсім інша справа, якщо в сім’ї є неповнолітні діти, і необхідно вирішити питання про їх подальше проживання, подавши позовну заяву про визначення місця проживання дитини.

Що говорить закон?

Сімейне законодавство надає чоловіку і жінці рівні права на виховання своїх неповнолітніх дітей. Поширена думка про те, що дітей завжди залишають матері, невірно. Звичайно, більша частина судових рішень на користь жінки, але на це у кожному конкретному випадку є свої причини.

Як скласти позов?

Позов краще скласти у юриста або адвоката, практикованого на сімейному праві. Бо як тільки йому відомі багато “підводні камені” і хитрощі судових позовів. Він вміє грамотно вибудовувати позицію, що веде до виграшному для довірителя результату.

Тим, кому ніколи звертатися за кваліфікованою допомогою, стаття допоможе і розповість, як грамотно і самостійно скласти документ. Зразок позову наведено у статті.

Слідуючи йому, без праці можна скласти цілком прийнятний документ для подання судді на розгляд.

Загальний шаблон позову про визначення місця проживання дитини наступний:

 • спочатку пишеться назва судового органу;
 • далі найменування сторін (позивача і відповідача), їх адреси реєстрації та місця проживання, дані про їх представників;
 • найменування третьої особи – опіки і піклування, його місцезнаходження;
 • виклад обставин, чому знаходження дитини з відповідачем становить загрозу для дитини;
 • обґрунтування, чому дитині краще знаходитися з позивачем;
 • перелік документів;
 • дата позову і підпис позивача або його представника.

Які документи необхідно прикласти до позову?

Заяву до суду з батьків про визначення місця проживання дитини направляється в суд за місцем проживання позивача або за місцем проживання відповідача. Вибір судової інстанції залишається на розсуд позивача.

Читайте также:  Вирішення органом опіки та піклування спору щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї

Документи – це докази, за допомогою яких позивач обґрунтовує свою позицію щодо того, чому саме з них повинна проживати дитина. У всіх ситуація своя, індивідуальна, тому точного переліку документів не існує.

Приблизно це може бути так:

 • заява шкільних вчителів, вихователів у дитячому садку;
 • заяви від сусідів і родичів;
 • висновок лікарів неврологів, психотерапевтів;
 • висновок шкільного психолога;
 • висновок педіатра;
 • висновок органу опіки та акт обстеження умов проживання;
 • довідки з місця роботи, характеристики.

Дитина з батьком: чому б і ні?

Що потрібно вказати і як скласти позовну заяву про визначення місця проживання дитини, щоб він залишився з батьком?

Суд при винесенні рішення на користь одного з батьків виходить з інтересів дітей і враховує наступне:

 • причину розлучення батьків, їх відносини;
 • спосіб життя і поведінку батька і матері;
 • здатність забезпечити гідний рівень розвитку дитини;
 • здатність забезпечити дитину матеріально;
 • до кого з батьків дитина більше прив’язаний.

Враховується думка дитини, якій виповнилось більше десяти років.

Тому для збільшення шансів на те, що дитина залишиться з батьком, необхідно як можна акуратніше збирати докази, спираючись на перелічені вище критерії. Нижче наводиться приклад позовної заяви про визначення місця проживання. Користуючись наведеним зразком, батько цілком самостійно може відстояти своє право на проживання дитини з ним.

Позовна заява про визначення місця проживання дитини (обьразец)

 • Скласти позов можна наступним чином:
 • В _____________________суд Сімферополя
 • Позивач: Іванов Сергій Петрович
 • (адреса реєстрації та проживання)
 • Відповідач: Іванова Марія Іванівна
 • (адреса реєстрації та проживання)
 • Органи опіки та піклування
 • (найменування повністю, адреса місця знаходження)
 • Позовна заява про визначення місця проживання дитини

20 червня 2000 р. я та відповідач уклали шлюбний союз. Від шлюбу є неповнолітня дитина Іванов Валерій Сергійович, 20.05.2002 р.

З 10 травня 2012 р. шлюб між нами фактично припинений, спільне господарство не ведеться. Неповнолітня дитина в даний час проживає разом з позивачем.

Вважаю, що відповідач не в змозі забезпечити нормальних умов для виховання дитини, не може задовольнити його потреби. Зловживає спиртними напоями і ведуть антигромадський спосіб життя. Клімат в сім’ї з-за цієї обставини негативний.

Мій рівень доходів і матеріальне становище дозволяють забезпечити гідні умови життя синові, є всі необхідні умови для його розвитку.

Відповідно до СК РФ місце проживання дітей, якщо батьки проживають окремо, встановлюється угодою між ними. Якщо таке відсутнє, спір вирішується судом. При винесенні рішення враховуються всі обставини життя сім’ї та особистості кожного з батьків, прихильність дітей до одного з батьків, їх вік, думка і інші обставини.

 1. Органи опіки вважають, що дитині краще проживати з батьком.
 2. На підставі викладеного, керуючись сімейним і цивільно-процесуальним законодавством,
 3. Прошу:

Визначити місце проживання Іванова Валерія Сергійовича 20.05.2002 р. н. зі мною на мою адресу проживання.

 • Додатки:
 • Копія позову
 • Копія свідоцтва про народження
 • Копія свідоцтва про право власності на житло
 • Копія розпорядження про призначення на посаду
 • Довідка про розмір заробітку
 • Характеристика з місця роботи і за місцем проживання позивача
 • Характеристика відповідача
 • Висновок органів опіки
 • Висновок лікаря-невролога
 • Висновок шкільного психолога
 • Заява вчителів школи

05.08.2013 р. підпис

Участь органів опіки в судовому розгляді

Розглядаючи позовна заява про визначення місця проживання дитини, суд зобов’язаний залучити до участі опіку та піклування.

Посадові особи цього органу проводять обстеження умов проживання позивача і відповідача, складають акт, який надається на розгляд суду, а також роблять висновок, з яким з батьків дитині буде краще.

Відсутність цього органу при розгляді справи є грубим порушенням норм права.

Критерії, за якими працює суд

Суд, який розглядає справу, керується даними, що характеризують особу батьків, їх здатність створити нормальні умови для розвитку дітей, а також сформовані взаємини в сім’ї, можливість забезпечити спілкування дитини з другим батьком і родичами. Враховує висновок опіки.

Як проходить суд?

Розгляд відбувається в судовому засіданні з участю всіх сторін і третіх осіб. Сторони повинні довести ті обставини, на які вони посилаються, надати всі наявні докази. Якщо існують складнощі в отриманні документів, можна попросити, щоб суд їх витребував.

У статті вказані основні моменти, на які слід звернути увагу, складаючи позов про визначення місця проживання дитини. Зразок документа теж присутня. Його також можна відшукати в спеціалізованих книгах або на стенді суду. Головне – зібрати повний пакет документів і грамотно скласти заяву.

Зразок позовної заяви про стягнення додаткових витрат на утримання дитини

Законом встановлені певні порядки для стягнення аліментів, але трапляються ситуації, коли на дітей можуть виникати якісь непередбачені витрати, які частіше за все несе один з батьків. У таких випадках законодавство передбачає можливість стягнення додаткових витрат на утримання дитини з іншої сторони, незважаючи на отримувані аліменти, якщо причина достатньо вагома та обґрунтована.

В залежності від конкретних обставин справи, зміст позовної заяви про стягнення додаткових витрат на утримання дитини може мати відмінності від представленого зразка. У той же час, структура заяви є незмінною. Тому у випадку, коли ви складаєте заяву самостійно, без допомоги юриста, ви можете спиратися на структуру наведену нижче.

До __________ суду
м._________
адреса:___________________
ПОЗИВАЧ: Фесюк Ольга Сергіївна, паспорт __ № ______, виданий _________ _____ року, код _______, адреса реєстрації: ______________, від імені якої на підтаві договору про надання правової допомоги діє адвокат Законний А.А. адреса для листування: ______________ тел.: __________
ВІДПОВІДАЧ: Фесюк Андрій Олегович, _______ року народження, код ____________, адреса: _____________, тел. _________

Позовна заява
про стягнення додаткових витрат на утримання дитини

«__» _______ 20__ року між Фесюк Ольгою Сергіївною та Фесюк Андрієм Олеговичем було укладено шлюб, який зареєстрований Відділом реєстрації актів цивільного стану __________________, актовий запис № __, свідоцтво про шлюб серія ___ № _______.

Від даного шлюбу є одна неповнолітня дитина:
— Фесюк Олександр Андрійович, ________ року народження, про що свідчить свідоцтво про народження серії __ № ______, виданий відділом державної реєстрації актів цивільного стану ___________________.
Рішенням ______________ суду від _______ року шлюб між Фесюк А.О. та Фесюк О.С. розірвано.

Рішенням _____________ суду від ______ року за № _______ Відповідачу присуджено сплачувати на користь Фесюк О.С. на утримання дитини щомісячно аліменти у розмірі ¼ частини всіх видів заробітку. Виконавчий лист по даній справі видано ______ року та пред’явлено до державної виконавчої служби _______________.

Так, за період з ______ року по _______ року відповідач не сплатив жодної суми аліментів.
Станом на день звернення з даним позовом утворилась заборгованість в розмірі ________ грн.
Разом з тим, _______ року, у Фесюка Олександра Андрійовича було діагностовано цукровий діабет 1-го типу.
Вказане захворювання має досить серйозний характер з тяжкими наслідками для здоров’я.

Лікування при такому діагнозі потребує значних коштів, які Позивач не має можливості заробити оскільки виховує свою дитину самостійно, тим більше батько Фесюка Олександра Андрійовича не бере жодної участі у вихованні дитини та взагалі не сплачує аліменти на його утримання.

Так, з метою врятування життя Фесюка Олександра Андрійовича, для здійснення постійного контролю рівня глюкози у крові, Фесюк Ольга Сергіївна змушена була за власний кошт придбати добовий вимірювач глюкози у крові, за ціною _____грн. А також набір сенсорів до вказаного апарату в кількості 6 штук на загальну суму _____ грн. Всього одноразово було витрачено _____ грн.

Читайте также:  Зразки позовних заяв, договорів, процесуальних документів. Юридична аналітика.

Крім того, вказана хвороба потребує постійного придбання додаткових ліків, інсулінових голок, спеціальних продуктів харчування.
Відповідно до статті 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Частинами першою – третьою статті 181 СК України передбачено, що способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними; за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі; за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Положеннями статей 180, 183, 185 СК України визначаються декілька способів виконання цього обов’язку, зокрема: утримання неповнолітньої дитини, на що стягуються аліменти у частках від заробітку (доходу) або в твердій грошовій сумі (статті 180, 183); участь батьків у додаткових витратах на дитину, викликаних особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо) (стаття 185).
СК України виходить з принципу рівності прав та обов’язків батьків. Відповідно до закону брати участь у додаткових витратах зобов’язані обоє з батьків, незалежно від того, з ким з них проживає дитина. При визначенні розміру стягнення з одного з батьків суд відносить частину витрат на іншого.
Згідно із частиною першою статті 185 СК України той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).
Це положення стосується особливих обставин, приблизний перелік яких надається цією статтею. До таких особливих обставин закон відносить насамперед випадки, коли дитина, яка знаходиться на утриманні батьків, потребує додаткових витрат, у тому числі у зв’язку хворобою та каліцтвом. Визначення таких особливих обставин відноситься до компетенції суду, і вони є індивідуальними в кожному конкретному випадку.
За частиною другою статті 185 СК України розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.
Вирішуючи питання щодо розміру коштів, які підлягають стягненню на додаткові витрати, суди повинні враховувати, в якій мірі кожен із батьків зобов’язаний брати участь у цих витратах з огляду на матеріальне та сімейне становище сторін та інші інтереси й обставини, що мають істотне значення. У випадку, коли матеріальне становище батьків не дозволяє забезпечити повну оплату додаткових витрат, вони можуть бути компенсовані лише частково.
Ураховуючи зазначені обставини, суд визначає розмір додаткових витрат на дитину, зумовлених особливими обставинами, одному з батьків у твердій грошовій сумі.
Наявність таких додаткових витрат має довести особа, що заявляє позовні вимоги про їх стягнення. Ці кошти є додатковими, на відміну від коштів, які отримуються одним з батьків на утримання дитини.
У цих випадках ідеться про фактично зазнані або передбачувані витрати, тому їх необхідно визначати у твердій грошовій сумі.
Так, Фесюк Ольгою Сергіївною було витрачено ____ грн. на придбання добового вимірювача глюкози у крові та _____грн на придбання сенсорів до нього, яких вистачає на 3 місяці. Тобто по два сенсори щомісячно вартістю по ____ грн. пара.
Також на придбання додаткових медичних препаратів і відповідної їжі Фесюк Ольга Сергіївна витрачає ще близько _____ грн.
Таким чином додаткові щомісячні витрати сягають _____ грн. щомісячно.
Відповідно до викладеного відповідач зобов’язаний платити на користь позивача ½ частину зазначених витрат.
Згідно ст.5 ЗУ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі за позовом у справах про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів;

З врахуванням викладеного та понесених мною витрат прошу суд на підставі ст. 174-175 Цивільного процесуального кодексу України, ст. ст. 141, 180, 185, Сімейного кодексу України –

Прошу:

1. Стягнути з Фесюка Андрія Олеговича, _______ року народження, код ____________, адреса: _____________, на користь Фесюк Ольги Сергіївни, паспорт __ № ______, код _______, адреса реєстрації: ______________, додаткові витрати на придбання апарату та сенсорів одноразово в розмірі _____ грн.
2.

Стягнути з Фесюка Андрія Олеговича, _______ року народження, код ____________, адреса: _____________, на користь Фесюк Ольги Сергіївни, паспорт __ № ______, код _______, адреса реєстрації: ______________, додаткові витрати у розмірі _____ (сума прописана в гривнях) щомісячно на утримання неповнолітнього сина — Фесюка Олександра Андрійовича, _____ року народження, починаючи з ______ року, і до досягнення дитиною повноліття.

3. Судові витрати по розгляду справи покласти на відповідача по справі.

 • Оригінали доданих документів містяться у Позивача
 • Додатки:

1. Копія паспорта позивача.
2. Копія рішення про розірвання шлюбу.
3. Копія свідоцтва про народження.
4. Копія виконавчого документу про стягнення аліментів.
5. Копія довідки про заборгованість за аліментами
6.

Копія медичного висновку від _______ року № __.
7. Копія довідки про перебування на обліку дитини-інваліда.
8. Копії рахунків на медичні апарати та засоби
9. Копії касових чеків.
10.

Копія договору на надання правової допомоги

11. Копія ордеру.

Адвокат
«___» _________ 20___р.              Законний А.А.

Перш ніж подавати заяву, якщо ви складаєте її самостійно, без допомоги юриста, вам варто вивчити зміст статей, на які ви будете спиратися при її подачі та впевнитися, що ви маєте усі необхідні документи, докази і свідків по справі. Потрібно правильно обрати суд, до якого буде подаватися позовна заява.

Більше готових зразків знаходяться в розділі зразки позовних заяв. Підіберіть найбільш оптимальний приклад для вашого конкретного випадку.

Ссылка на основную публикацию