Зразки позовних заяв: шлюбно сімейні відносини

Часто буває так, що батьки не можуть мирно домовитися про утримання дитини, належних йому сум, і тоді один з них змушений написати заяву в суд на аліменти. При цьому багато бувають незадоволені тривалістю розгляду питання.

Однак, не все залежить від світового судді, і, щоб грамотно скласти позовну заяву про стягнення аліментів на дитину, потрібно враховувати всі правила, за якими складається документ, діяти у відповідності з нормами законодавства, щоб весь пакет офіційних паперів не повернули назад відправнику на доопрацювання.

Що таке позовну заяву на аліменти

Сімейний кодекс встановлює, що батьки чи інші зацікавлені сторони можуть домовитися самі про розмірі змісту, виділяється підопічному, скріпивши мирну угоду підписами та засвідченням у нотаріуса.

Однак, якщо «полюбовно» не виходить вирішити таке питання, то один з батьків має право написати заяву на аліменти. Тоді гроші будуть стягуватися з відповідача примусово. Позов на аліменти подається світового судді, інші судові інстанції не розглядають такі питання.

Вибрати відповідний судовий орган можна за місцем проживання чи іншим критеріям.

Хто має право подати заяву

Ті люди, які живуть разом з опікуваним дитиною або іншим людиною, яку потрібно утримувати, можуть подати позовну заяву про стягнення аліментів.

До цих категорій громадян належать: мати, батько, опікуни, представники органів опіки, які діють в інтересах дитини, працівники дитячих установ.

Мають право на подання позову про стягнення аліментних утримань ті громадяни, які постійно проживають з опікуваним людиною, витрачають гроші на його утримання.

Якщо опікуваний неповнолітній, який залишився без батьків, то право на подачу позовної заяви мають опікуни – з наданням в судові органи завіреної копії документа про те, що вони здійснюють опіку. Без такого паперу, яка оформляється в органах піклування, претендувати на стягнення виплат не можна, це треба враховувати тим людям, спільно з якими проживає опікуваний.

Кому можуть нараховуватися аліменти

Сімейний кодекс передбачає, що батьки утримують неповнолітніх або повнолітніх непрацездатних дітей, а дорослі діти зобов’язані утримувати своїх непрацездатних батьків, або мачуху з вітчимом, якщо ті виховували і утримували їх більше п’яти років. Крім цього, претендувати на грошові аліментні виплати можуть наступні категорії громадян:

 • вагітна розлучена дружина аж до досягнення дитиною трьох років;
 • дружина або чоловік, які доглядають за неповнолітнім інвалідом, сином або дочкою;
 • розведений чоловік або дружина, отримав протягом року після розлучення травму або тяжку хронічну хворобу, яка спричинила втрату працездатності;
 • законних представників дітей, які представляють інтереси неповнолітніх;
 • пенсіонер або пенсіонерка, розведені і потребують грошей, які прожили в шлюбі великий термін.

Зразки позовних заяв: шлюбно сімейні відносини

Як скласти позов про стягнення аліментів на дитину

Багато позивачі обурюються, що їх довго документи розглядаються судом і іноді повертаються на доопрацювання. Суд – сувора інстанція, де потрібно все оформляти у встановленій послідовності, дотримуючись прийняті правила заповнення офіційних паперів.

Щоб вірно все скласти, можна взяти у юриста офіційний бланк позовної заяви про стягнення аліментів або скористатися зразком документа, щоб грамотно заповнити необхідні графи.

Позов складається з «шапки», змісту і ув’язнення, де є список доданих паперів, підпис позивача.

Обов’язкові реквізити

Будь-яка позовна заявка про стягнення аліментних виплат починається з заголовка, або шапки, і до її написання треба підійти дуже уважно, звертаючись за юридичною консультацією до досвідченим особам. Вона розміщується у правому верхньому кутку і містить такі дані в певній послідовності:

 • назва і номер дільниці, адресу, прізвище та ініціали світового судді;
 • повні дані про позивача – прізвище, ім’я, по батькові, адреса, номер телефону;
 • відомості про відповідача – повністю прізвище, ім’я, по батькові, адреса проживання, номер телефону;
 • номер квитанції про сплату належної мита.

Вимоги до змістової частини

Після оформлення обов’язкових даних по правому краю, посередині пишеться заголовок, що складається, при витребування грошей на дитину, з фрази «Позовна заява про стягнення аліментів на дитину». Далі пишеться зміст, яке повинно складатися з таких відомостей:

 1. Сімейні відносини истцовой і відповідає сторін – відомості про реєстрацію шлюбу, народження дитини і т. д.
 2. Вся інформація про опікується чаді – прізвище, ім’я, по батькові, число років, з ким із сторін проживає.
 3. Відомості про те, чи є мирна угода батьків про сплату аліментів.
 4. Дані про підсудність випадку – чому потрібно утримувати з відповідача аліментні виплати.
 5. Розмір коштів, які має утримувати, з посиланням на нормативно-правові документи.

Зразок позовної заяви про стягнення аліментів

Для кожного випадку існують свої норми заповнення офіційного бланка позову про стягнення аліментів з зазначенням індивідуальних доводів, що можуть вплинути не рішення судді.

Однак, оформляти документ треба чітко, ясно, без зайвої «води» і емоцій, оскільки суд розглядає безліч подібних заявок і не має можливості глибоко вникати у конкретні обставини.

Якщо ви не впевнені в тому, що заповніть папери правильно, то зверніться до досвідченому юристу з сімейних питань, який допоможе з оформленням пакету документів.

На одного або декількох дітей після розлучення

Позовна заява про стягнення аліментів на декількох або одного дітей після розірвання шлюбу повинно містити вказівки на правові нормативи, відомості про те, що истцовая сторона не може повністю забезпечувати дитину, а відповідач ухиляється від своїх обов’язків. Також напишіть про кількість дітей і розмірі передбачуваних аліментних утримань – ? від зарплати батька (матері) на одного малюка, 1/3 доходів на двох дітей, і ? заробітної плати тоді, коли аліменти стягуються на трьох і більше неповнолітніх.

В шлюбі

Законом все одно, знаходяться подружжя у шлюбі, або розлучилися – судді виходять з того, що донька чи син тих що позивають сторін повинні забезпечуватися батьками в будь-якому випадку.

У змісті позову про стягнення алиментной заборгованості на чадо, за умови стані в шлюбі, треба вказати всі обставини, що змусили позивача на такий крок – відсутність матеріальної підтримки відповідача, своє матеріальне неблагополуччя, що не дає шансів для нормального розвитку і виховання сина чи доньки. До заяви додаються необхідні документи про розмір доходу истцовой і відповідає сторін.

У твердій грошовій сумі

Якщо колишній чоловік не має постійного заробітку, то пред’являти позов щодо сплати щомісячних платежів безглуздо – джерела «білої» заробітної плати з місця роботи у платника немає.

У такій ситуації статті закону про сімейному праві передбачають стягнення конкретної суми, виходячи з величини прожиткового мінімуму, встановленого на момент подачі заяви.

Позов містить розрахунки грошей, що витрачаються на неповнолітнього щомісяця в період шлюбу, із зазначенням потрібного розміру коштів, належного до стягнення.

Зразки позовних заяв: шлюбно сімейні відносини

На утримання колишнього чоловіка або дружини

У такому позові зазначаються докладні обґрунтування того, що позивач потребує додаткових доходи, наводяться відомості про те, хто скільки отримує щомісяця, і чому грошей не вистачає – у заявника важка хвороба, що вимагає покупки дорогих ліків, немічне стан, що призвело до втрати дієздатності, є на утриманні неповнолітні утриманці. Можна вказати, що встановлений розмір аліментних виплат має індексуватися з інфляційними коефіцієнтами, прийнятими в даному суб’єкті федерації.

На утримання непрацездатних батьків

Претендувати на аліментні виплати можна у твердій сумі або у частках від заробітної плати дорослих сина або дочки.

Заява містить відомості про непрацездатність батьків, доходи дорослого сина чи дочки, його сімейний стан та розмір допомоги, яка не позначиться на матеріальному благополуччі сім’ї відповідає боку.

Обов’язково приведіть посилання на статтю СК про обов’язки змісту немічних батьків дорослими дітьми.

Які документи необхідно прикласти до позовом

Заява про стягнення аліментних виплат містить стандартний набір паперів. До позову додаються копії, оригінали доведеться пред’явити безпосередньо судді на засіданні. Потрібні пред’явити ксерокопії таких документів:

 • паспорта або іншого посвідчення особи законного представника дитини;
 • свідоцтв про шлюб, його розірвання та дату народження неповнолітнього сина або дочки;
 • опікунської або опікунської посвідчення, якщо на аліменти подає опікун;
 • оригінал довідки про склад сім’ї;
 • дані про доходи обох батьків.

Куди і як подавати заяву про стягнення аліментів

Можна прийти особисто на найближчий до вашого місця проживання ділянці суду і передати пакет документів судді, або відправити позовну заявку поштою, оформивши її рекомендованим листом з повідомленням про отримання.

Після потрапляння позову судовий орган, вирішується питання про прийняття до розгляду заяви. Якщо все грамотно оформлено, то суддя приймає позовну прохання і призначає засідання. Пошта передає підтвердження на руки позивача про те, що документи прийняті суддею.

Якщо ж позовна заявка повертається назад, то прийміть термінових заходів щодо усунення заявлених недоліків.

Підстави для повернення або неприйняття позову суддею

Не завжди папери відразу приймаються на розгляд. Судова інстанція повертає позовну прохання назад при виникненні таких ситуацій:

 • справа про стягнення аліментів даній людині на тих же підстав уже розглядалася і є постанова, передане у виробництво;
 • суд має заявку про відмову від аліментів позивача, передану раніше;
 • не були врегульовані відносини між сторонами;
 • позовна прохання подається особою, яка не має право на такі дії (недієздатним);
 • папери були невірно оформлені, немає яких-небудь документів чи підписів;
 • справа не підсудна світового судді;
 • позивач подав заявку про повернення заяви.

Порядок розгляду в суді

Судова інстанція зобов’язана у п’ятиденний термін вирішити, прийняти отримане позовну прохання до розгляду або повернути позивачу з зазначенням причин.

Читайте также:  Регистрация патента: услуги по оформлению, получению

Якщо позовну прохання оформлено правильно, то зацікавлені особи повідомляються про день і час початку слухань. Суддя заслуховує показання сторін, виносить постанову, що аліменти присуджуються до виплати. Рішення видається всім учасникам процесу.

Аліменти нараховуються не з моменту набрання чинності постанови, а з дати реєстрації позовної заяви.

Зразки позовних заяв: шлюбно сімейні відносини

Скільки часу розглядається заява

Згідно із законодавством, терміни розгляду правильного оформленої позовної заяви про стягнення аліментів не перевищують 30 днів з дня надходження в судову канцелярію.

При тривалій затримці пишіть скаргу у вищі інстанції, де вказується дата подання заявки, відомості про те, що документи прийняті до розгляду.

Якщо позовна заявка відхилена, то стягувач може подати у районні судові органи обґрунтовану скаргу на неправомірні дії мирового судді.

Відео

Зразок заяви про реєстрацію шлюбу: правила оформлення

У даній статті пропонуємо детально розглянути питання про складання спеціальної заяви на закріплення сімейних відносин. Даний документ є дуже важливим, оскільки без нього ні про який штамп в паспорті не може бути й мови. Тому, про те де можна знайти заяву і як правильно її написати – читайте нижче. Інформація буде корисна всім, хто зіткнувся з необхідністю звернутися в ЗАГС.

Реєстрація сімейних відносин

У сучасному світі практично кожна сфера життя регулюється нормами права. Це необхідний захід для нормального існування в суспільстві. Не стали винятком і сімейні відносини. Питання про створення шлюбу детально регламентується законодавчою базою і чітко вказує на права і обов’язки сторін.

Для того, щоб створити сім’ю, визнану Законом і державою – необхідно пройти процедуру реєстрації. Такий процес необхідний для того, щоб в спеціальних реєстрах закріпилася сімейний стан громадянина.

 Крім того, правильно оформлена процедура одруження стає міцною основою захисту прав людини. З чим це пов’язано? Так, у разі порушення права чоловіка або дружини, чоловік має право звернутися за допомогою до держави.

 Дана процедура передбачена виключно для тих осіб, які попередньо зареєстрували свої стосунки.

А ось тим громадянам, які проживають спільно і вважають сім’єю таких привілеїв не буде в силу того, що у них відсутнє державне закріплення сімейного стану. Сьогодні всім відомі «цивільні шлюби» давно вже стали буденною справою.

 Величезна кількість людей створюють такі союзи і не розглядають реєстрацію, як необхідність. Але, тут можна посперечатися.

 Адже, коли виникає конфлікт – сторони не можуть звернутися в тому порядку, який передбачений для законного подружжя.

Ще однією варіацією вважається церковний шлюб. Релігія і влада в нашій державі досить тісно взаємодіють. Але, при цьому, законодавець не визнає вінчання, як створення сім’ї. Ніяких прав і обов’язків з таких дій на юридичному рівні не виникає.

Єдиний визнаний сьогодні сімейний союз – це розпис в ЗАГСІ. Саме такі дії є підставою для того, щоб в правовому полі пара могла називатися сім’єю. Закріплення відносин стає причиною можливості вимагати підтримки від чоловіка і нести відповідальність у разі невиконання таких дій. Тому, перед тим, як вирішувати, чи варто ставити штамп у паспорті – потрібно проаналізувати все вище написане.

Кожен громадянин, який хоче зафіксувати свої відносини повинен звернутися в спеціальну інстанцію. Сьогодні питаннями про свідченнями факту укладання шлюбу займається виключно один орган – інстанція записи актів громадянського стану.

Звернення в ЗАГС має ряд особливостей. Це пов’язано з тим, що діяльність всіх державних інстанцій досить детально регламентується законодавчою базою. Одним з найбільш важливих елементів, в разі необхідності зареєструвати свої відносини, є заява про укладення шлюбу. Саме на підставі цього документа уповноважена особа може внести відомості про створення сім’ї в державні бази даних.

Зразок заяви про реєстрацію шлюбу

На основі даного документа є можливою процедура створення сім’ї в правовій державі. Спочатку у громадян має виникнути бажання створити такий союз. При цьому, воно повинно бути абсолютно добровільним. У наш час ніхто не має права змусити іншу людину зробити щось проти його волі, особливо – вийти заміж. Ми давно відійшли від тих часів, коли шлюбні пари створювалися за рішенням батьків.

Волевиявлення майбутнього подружжя має виражатися в формі заяви про укладення шлюбу. Саме такий документ дає впевненість державному реєстратору в тому, що чоловік і жінка за власним бажанням вступають в сімейні стосунки.

Роль заяви не маловажно. Воно не тільки дає підставу припускати про добровільність дій, але і є основою для закріплення союзу. Адже безпосередній реєстрації шлюбу передує подача заяву на укладення шлюбу. Воно містить ряд інформації, необхідної для того, щоб дозволити укласти союз сімейного типу та внести про нього відомості до державних реєстрів.

Зразок заповнення заяви про державну реєстрацію шлюбу

Бланк заяви на реєстрацію шлюбу

Сьогодні для того, щоб скласти заяву в органи реєстрації актів громадянського стану, потрібно буде для початку знайти спеціальну форму для заповнення. Справа в тому, що документ такого роду не складається в добровільній формі. Він має спеціальний зразок, до якого вносяться всі необхідні дані про громадян.

 Де можна знайти приклад заяви про укладення шлюбу? Сьогодні існує кілька варіантів. Перший з них – безпосереднє звернення до органів реєстрації. Громадянин має право взяти бланк для заповнення в тому ЗАГСІ, в яке планує його подати.

 Для цього не потрібно писати спеціально прохання або здійснювати будь-які інші формальності. Досить буде просто попросити співробітника органу реєстрації цивільного статусу про видачі відповідного документа.

 У зв’язку з його робочою інструкцією він повинен буде вам надати необхідну форму.

Другий спосіб – знайти заяву в Інтернеті. Ми живемо в еру інформаційних технологій та величезна кількість документації міститься в мережі. Не стала винятком і форма для реєстрації одруження.

 Перш за все, можна пошукати документ на офіційних сайтах виконавчих органів. Сьогодні кожна державна інстанція має свої електронні ресурси, де крім інформації різного плану, розміщуються і зразки документів.

 Тому, легко можна знайти на таких серверах і необхідну заяву.

Також, не обов’язково використовувати саме офіційний ресурс. Іноді на таких сайтах досить легко можна заплутатися і не знаючи точного найменування документа просто витратити час в порожню. Безліч приватних електронних серверів містять необхідні документи. Для того, щоб прискорити пошуки – зразок заяви про укладення шлюбу можна скачати безпосередньо у нас.

Безкоштовно скачати бланк заяви на реєстрацію шлюбу

Зразок заяви про державну реєстрацію шлюбу

Незалежно від того, де саме ви знайшли бланк – він буде однаковим, оскільки формується відповідно до державного зразком. Головне – перевірити його актуальність.

Як заповнювати заяву про укладення шлюбу?

Це питання актуальне вже тоді, коли бланк у громадянина на руках і від подачі його відокремлює лише його заповнення. На перший погляд – нічого складного немає. Але, як показує практика – не у всіх з першого разу виходить все зробити правильно.

Тому, пропонуємо розглянути зразок заповнення заяви про укладення шлюбу, який являє собою детальну інструкцію щодо заповнення всіх необхідних відомостей.

І так, визначимо. З яких частин складається форма. У ній є рядки для внесення даних і таблиця. Основна інформаційна навантаження лягає саме на останній елемент. У кожній окремій частині потрібно буде написати різні відомості. Що для цього знадобиться? При заповненні бланка при собі необхідно буде мати паспорт, ручку синього або чорного кольору.

Вносити відомості в документ можна двома шляхами: писати від руки або друкувати на комп’ютері. Вибір залежить безпосередньо від бажання самих заявників. Але, потрібно пам’ятати про декілька правил. Перш за все, виходити за запропоновані рамки не дозволяється.

 Тому, потрібно використовувати дрібний шрифт, але такий, щоб було зрозуміло, що саме написано, а при ручному заповненні – писати більш тісно. Ще один пункт – виняток виправлень. Ніяких закреслень в формі не повинно бути.

 Так, якщо ви помітили помилку в уже складеному заяві – переписуйте або передруковує заново.

Всі поля повинні бути заповнені. Виняток може становити лише графа національність, де майбутні подружжя має право не вписувати відповідні дані. Такий пункт вноситься за бажанням кожного з учасників. Причиною для відмови в прийнятті документа відсутність відомостей про національність не може бути.

Заповнення заяви про укладення шлюбу: вносимо необхідні відомості

І так, з чого ми починаємо заповнення форми. Перш за все, в документі є два місця, в яких майбутні подружжя нічого не пишуть. Такі пункти призначені для внесення відповідних даних безпосередньо самим співробітником органів реєстрації актів цивільного стану. Це два стовпчики в правому і лівому верхніх кутах листа.

Складання заяви в ЗАГСІ про укладення шлюбу починається з вказівки на орган реєстрації актів цивільного стану, в який звертається пара. Для цього необхідно визначитися з відділенням такий інстанції.

 Відповідно до нормативно – правовими актами зареєструвати свої відносини на офіційному рівні сьогодні можна в будь-якому ЗАГСІ, який знаходиться на території України.

 При процедурі одруження не має значення прописка майбутнього подружжя або їх фактичне місце проживання. Вибирають орган на свій розсуд.

Правда, з цього правила, є кілька виключень. Так, деякі регіони нашої країни вимагають наявність тимчасової прописки. В такому випадку, доведеться її надати, або ж вибрати інше відділення. Ще один момент – реєстрація сімейних відносин з іноземним громадянином.

Про те, чи має повноваження вибраний ЗАГС зареєструвати стосунки в двох вище перерахованих ситуаціях необхідно дізнаватися безпосередньо в самому відділенні. Для цього можна звернутися особисто в інстанцію реєстрації або ж зателефонувати. Номер останнього можна дізнатися на офіційних ресурсах в мережі Інтернет або міських довідниках.

Читайте также:  Заява про ухвалення додаткового рішення

Після того, як буде написано найменування територіального відділення ЗАГСу – вказують сторони, які звертаються з проханням реєстрації сімейних відносин. В даному пункті і у всіх наступних частинах форма містить розподіл всіх даних на «він» і «вона».

 Природно, що в першому випадку інформація записується про чоловіка, який одружується, а в другому – про його супутниці. Вказуючи імена сторін не допускається використання будь-яких скорочення. Прізвище, ім’я та по батькові повинні бути написані повністю.

Тепер приступаємо до заповнення таблиці. Як ми і говорили раніше, вона поділена на два стовпи – для нареченого і нареченої. У кожному рядку потрібно буде вказати різні дані.

 Перш за все, знову пишемо повні імена. Як і в попередньому моменті – нічого не скорочуємо. Слідом йде відсилання на дату народження і вік.

 Якщо з першим пунктів все зрозуміло, то другий необхідно розглянути більш детально.

Так, сьогодні за загальним правилом реєструвати свої відносини можна після досягнення повноліття, тобто після того, як громадянину виповниться вісімнадцять років.

 Але, це правило відноситься безпосередньо до дати самого одруження, а не до дня подачі заяви. Тобто, сторони можуть надати форму і раніше, головне – щоб на призначене число їм вже виповнилося вісімнадцять.

 Крім того, нормативно – правові акти передбачають можливість вступити в сімейні стосунки і після шістнадцятиріччя.

Наступні два пункти – місце народження і громадянство вказують відповідно до відміток у документі, що посвідчує особу. Для цього просто потрібно переписати такі дані. Графа про національність заповнюється відповідно до бажання кожного з майбутнього подружжя.

Місце проживання. Варто відзначити, що часом громадянин прописаний за однією адресою, а фактично проживає зовсім в іншій місцевості. У формі для укладення шлюбу необхідно буде вказати місце реєстрації проживання. Для цього, знову ж таки, відкриваємо паспорт і переписуємо відповідну позначку.

Тепер необхідно написати дані про документ, що посвідчує особу. Як правило, це паспорт. Необхідно буде його серія, номер та найменування органу, які видав даний документ. Якщо надання заяви здійснюється на основі іншого свідоцтва – потрібно написати позначки такого зразка.

Наступна графа заповнюється тільки в певних випадках. Так, якщо хоча б одна зі сторін подачі форми раніше були в шлюбі – такий факт повинен бути вказаний. Для цього необхідно буде написати дані про документ, який зупинив попередні відносини – свідоцтво про розлучення. Потрібно переписати точне найменування, номер і дату видачі.

Цікавий момент. Якщо одна зі сторін раніше була одружена і оформила розлучення за допомогою органів Феміди – в обов’язковому порядку такий факт повинен бути зафіксований в РАГСі. Підтвердженням цього є спеціальне свідоцтво.

 Хоча громадянин вважається вільним після вступу в законну силу рішення суду, реєструвати новий шлюб можна тільки після того, як орган реєстрації актів цивільного стану внесе відомості про розірванні відносин в бази даних і видасть підтверджуючий документ.

Після заповнення таблиці йде вказівка на імена, які подружжя будуть носити після весілля. Тут мова йде про прізвища. Кожен знає, що як правило таку позначку після одруження змінює дружина. Але, це найбільш поширений випадок в практиці. Є й інші варіанти. Так, чоловік може взяти прізвище своєї дружини.

 Крім того, дозволяється комбінувати такі дані. Пара може створити подвійне прізвисько, яке буде складатися з обох прізвищ і писатися через дефіс. При цьому, яке саме буде першим, а яке другим – теж можна вибирати.

 Тому, перед тим, як заповнювати форму – краще вже вирішити таке питання заздалегідь, тим більше якщо написання заяви проходить в стінах РАГСу.

Останній елемент – підписи сторін. Тут кожен з учасників заяви повинен поставити свою відмітку в запропонованого графі «Він» і «Вона».

 Подача заяви на реєстрацію шлюбу

Після того, як майбутнє подружжя заповнять форму і перевірять внесені дані на правильність – потрібно надати її в орган, зазначений в такому документі. Сьогодні подача заяви здійснюється виключно в особистій формі. Тобто, ніяких поштових відправлень і, тим більше, електронних листів використовувати не можна.

За загальним правилом надавати бланк потрібно обом сторонам. Таким чином, вони свідчать про факт волевиявлення і добровільне бажання зареєструвати сімейні відносини. Але, часом життєві обставини не дозволяють самостійно в необхідні терміни відвідати орган реєстрації актів цивільного стану. Як бути в таких випадках?

Сьогодні законодавець передбачив можливість подати заяву однієї з пари. Але, при цьому необхідно дотримуватися одне важливе правило – документ попередньо засвідчується нотаріально. Тобто, після того, як сторони заповнять форму і знаючи, що один з них не зможе піти в ЗАГС – відправляються до відповідного працівникові. Той перевіряє дані і після проставлення підписів ставить свою відмітку.

Оформлене, таким чином, заява повинна бути прийнято органом реєстрації.Співробітник РАГСу не має права відмовити майбутньому чоловікові на тій підставі, що він звертається в інстанцію самостійно.

Документи, які подають разом з формою

Варто розуміти, що одного лише заяви для того, щоб надати форму в орган реєстрації актів цивільного стану буде мало. Перш за все, в обов’язковому порядку при собі кожен громадянин повинен мати документ, який підтверджує його особу. По – перше, це необхідно для того, щоб ідентифікувати людину, а по-друге – перевірити зазначені в формі дані на дійсність.

Крім того, також можуть знадобиться:

 • свідоцтво про тимчасову реєстрацію. Ми говорили раніше, що в деяких суб’єктах для проставлення штампа в паспорті про створення сім’ї необхідно буде наявність прописки;
 • свідоцтво про розлучення. У тому випадку, коли будь-хто з пари, яка звернулася в ЗАГС раніше була одружена одного тільки вказівки даного факту в бланку буде мало. Обов’язково співробітнику РАГСу потрібно подати документ, який свідчить про розірванні попередніх відносин;
 • дозвіл на створення сім’ї. Надання такого документа відноситься до категорії осіб молодше вісімнадцяти років;
 • документ, який підтверджує сплату оподаткування за проведення реєстраційних дій відповідною інстанцією. Так, для того, щоб закріпити свої відносини парі необхідно буде сплатити певну суму в державну казну. На сьогоднішній день, розмір такого мита становить 30 грн і держмито 0,85 грн. Також, в деяких відділеннях органу реєстрації цивільного стану стягуються окремі суми за внесення відомостей до реєстрів про створення сім’ї. Таку інформацію потрібно дізнаватися вже безпосередньо в РАГСі;
 • запрошення для подачі форми. Сьогодні деякі відділення органів реєстрації мають величезну кількість відвідувань для створення сім’ї. Тому, щоб упорядкувати свою роботу створюється спеціальна система запрошень. Громадяни попередньо повинні записатися в чергу на подачу форми. Після цього на їх адресу приходить спеціальний документ з позначенням дати і часу явки – тоді вони повинні звернутися в ЗАГС. Таке запрошення обов’язково необхідно взяти з собою.

Кожен з вище перерахованих зразків повинен бути наданий в оригіналі. Орган реєстрації не забирає їх собі, за винятком самої форми, квитанції і запрошення.Співробітник РАГСу просто перевіряє дані в оригіналах документів і інформацію, зазначену в заяві на відповідність. Після прийняття форми всі оригінали повертаються майбутньому подружжю.

Позовна заява про оспорювання батьківства: скачать образец искового заявления об оспаривании отцовства

Зразок позовної заяви до суду про оскарження батьківства при народженні дитини у шлюбі, з урахуванням змін у чинному сімейному законодавстві і судової практики.

Права і обов'язки між дітьми і батькам виникають тільки в тому випадку, якщо спорідненість підтверджено документами, виданими органами ЗАГС, або рішенням суду за заявою про встановлення факту родинних відносин. Якщо з визначенням материнства питання вирішується отриманням у пологовому закладі медичного документа, то з батьків питання вирішується іншими способами.

По-перше, батьківство визначається наявністю шлюбу. Чоловік, який складається з жінкою в шлюбі, у будь-якому випадку буде записаний батьком дитини свідоцтво про народження. Це підстава зберігається, якщо дитина народилася протягом 300 днів після розірвання шлюбу.

По-друге, батьківство визначається за спільною заявою батька і матері дитини до органів РАГС. Така підстава застосовується, якщо батько не перебуває у шлюбі з матір'ю дитини і добровільно визнає своє батьківство. Якщо на момент запису батькові було відомо, що він таким не є, то його заява про оспорювання батьківства не може бути задоволено судом.

По-третє, батьківство встановлюється рішенням суду.

Якщо передбачуваний батько дитини живий, але відмовляється подати заяву в ЗАГС добровільно або матір дитини відмовляється визнавати чоловіка батьком, до суду подається позовна заява про визнання батьківства. Якщо передбачуваний батько помер, то до суду подається заява про встановлення факту визнання батьківства у порядку окремого провадження.

Правом на пред'явлення позову про оспорювання батьківства мають ті люди, які записані батьками дитини, або ті, які фактично є батьком чи матір'ю. Заяву може подати законний представник дитини або він сам після досягнення повноліття.

Заява подається в суд за місцем проживання відповідача, відноситься до підсудності районного суду. 

В якості доказів оспорювання батьківства приймаються показання свідків, письмові докази, які свідчать про відсутність батьківства. Зазвичай за письмовим клопотанням про витребування доказів запитується карта вагітної і породіллі. При недостатності доказів можна заявляти про генетичну експертизу.

Найкращих результатів при оформленні заяви до суду загальної юрисдикції дозволяє досягти знання загальних принципів і правил складання процесуальних документів.

Читайте также:  Как создать Франкенштейна своими руками. Легенда про Общество с ограниченной ответственностью

Зразки документів з сімейного права

ШЛЮБ Позовна заява на розірвання шлюбу зразок Позовна заява про розірвання шлюбу 2017 зразок Позовна заява про встановлення режиму окремого проживання подружжя Зразок позовної заяви про встановлення режиму окремого проживання подружжя Позовна заява про визнання шлюбу недійсним Позовна заява про визнання шлюбу з особою, яка перебувала в іншому шлюбі, недійсним Позовна заява про визнання шлюбу, укладеного без наміру створити сім'ю, недійсним Позовна заява про визнання шлюбу, зареєстрованого без наміру створити сім’ю, недійсним Позовна заява про стягнення затрат, понесених у зв’язку з приготуванням до реєстрації шлюбу та весілля ПОДІЛ МАЙНА

Позовна заява про поділ спільного майна подружжя

Позовна заява про поділ майна подружжя Зустрічна позовна заява про визнання особистою власністю майна, набутого за час окремого проживання та фактичного припинення шлюбних відносин ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ТА СПОСОБІВ ПОБАЧЕННЯ

Позовна заява про визначення місця проживання малолітньої дитини

Исковое заявление об опрелелении места жительства ребенка Позовна заява про усунення перешкод у спілкуванні з дітьми та їх вихованні Позовна заява про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та у її вихованні УТРИМАННЯ (СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ)

Позовна заява про стягнення аліментів на повнолітню дитину

Позовна заява про стягнення коштів на утримання непрацездатної матері Позовна заява про стягнення коштів на утримання непрацездатної баби

Позовна заява про стягнення коштів на утримання дружини

Позовна заява про стягнення аліментів на утримання матері дитини до досягнення дитиною трьох років Позовна заява про встановлення батьківства та стягнення аліментів на дитину Исковое заявление (о взыскании средств на содержание супруга в связи с проживанием с ним ребенка-инвалида)

Обов’язок матері, батька утримувати дитину та його виконання Діяльність нотаріусів з оформлення договорів про утримання батьками їх дітей (аліментні договори) Проект аліментного договору про утримання дитини з визначенням розміру утримання в твердій грошовій сумі Проект аліментного договору про утримання дитини з визначенням розміру утримання у частці від заробітку або доходу. Проект аліментного договору про погашення аліментного обов’язку з утримання дитини за рахунок нерухомого майна, що передається дитині. Проект аліментного договору про погашення аліментної заборгованості за минулий період за рахунок нерухомого майна, що передається матері та наступні виплати Проект аліментного договору про погашення аліментного обов’язку та заборгованості за рахунок нерухомого майна, що передається дитині та її матері Проект аліментного договору з участю неповнолітньої дитини про погашення аліментного обов’язку за рахунок нерухомого майна, що передається матері та дитині Проект аліментного договору з участю кількох отримувачів аліментів про погашення аліментного обов’язку за рахунок нерухомого майна Проект аліментного договору про строкове погашення аліментного обов’язку з утримання дитини за рахунок нерухомого майна

 • Проект договору про розірвання аліментного договору.
 • Судовий порядок стягнення аліментів Позов про стягнення аліментів на неповнолітню дитину Позовна заява про стягнення аліментів на неповнолітнію дитину у твердій грошовій сумі Позовна заява про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі Позовна заява про зміну розміру аліментів (зменшення) Позовна заява про збільшення розміру аліментів на дитину Позовна заява про стягнення додаткових витрат на дитину Позовна заява про покладення додаткових витрат на батька неповнолітнього у зв'язку з винятковими обставинами Позовна заява про стягнення аліментів, неустойки та додаткових витрат на дитину Позовна заява про зменшення розміру неустойки за несвоєчасну сплату аліментів Заява платника про розстрочку або відстрочку сплати заборгованості Позовна заява про визначення розміру аліментів у зв’язку з досягненням старшою дитиною повноліття і встановленням реального доходу відповідача Проект позовної заяви про зменшення розміру аліментів з утримання дитини Проект позовної заяви про зменшення (збільшення) розміру аліментів, якщо дитина перебуває на утриманні держави Проект позовної заяви про визнання договору недійсним (за вимогою відчужувана у разі вилучення його імені як батька) Проект позовної заяви про нецільове використання аліментів батьками Проект позовної заяви про скасування рішення органу опіки та піклування і нецільове використання аліментів опікуном
 • Обов’язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина та його виконання Проект договору про виплату аліментів на утримання дитини, яка продовжує навчання Проект договору про погашення аліментного обов’язку з утримання дитини за рахунок нерухомого майна Проект позовної заяви про виплату аліментів на утримання дитини, яка продовжує навчання, з одного з батьків Проект позовної заяви про виплату аліментів на утримання дитини, яка продовжує навчання, обома батьками
 • Проект позовної заяви про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка є батьком та перебувала в шлюбі .

Обов’язок повнолітніх дочки та сина утримувати батьків та його виконання Проект аліментного договору про утримання батька з визначенням аліментів у твердій грошовій сумі .

Проект аліментного договору про утримання батька з визначенням обов'язків кількох дітей Проект позовної заяви непрацездатних батьків до повнолітніх дочки, сина про стягнення аліментів.

Проект позовної заяви про стягнення додаткових витрат з дочки, сина

 1. Проект позовної заяви батьків про одноразове стягнення коштів на покриття витрат, пов'язаних із лікуванням та доглядом за ними.
 2. Права та обов’язки подружжя із взаємного утримання Проект позовної заяви про стягнення аліментів
 3. Право на утримання під час перебування у шлюбі
 4. Право на утримання після розірвання шлюбу
 5. Тимчасове право на утримання
 6. Способи надання утримання

Проект позовної заяви дружини про її утримання чоловіком—батьком дитини, яка проживає з нею Проект позовної заяви дружини про утримання під час вагітності Проект позовної заяви про стягнення аліментів Проект заперечення проти позову одного із подружжя про стягнення аліментівПроект позовної заяви про стягнення аліментів Проект заперечень проти позову одного із подружжя про позбавлення права на утримання Проект позовної заяви про утримання жінки чоловіком, які не перебувають у шлюбі Проект позовної заяви про утримання дружини у зв’язку з її непрацездатністю Проект позовної заяви дружини про її утримання чоловіком—батьком дитини, яка має фізичні вади та проживає з нею Проект позовної заяви чоловіка про його утримання дружиною—матір’ю дитини, яка проживає з ним Особливості діяльності суду та адвокатів з вирішення справ про. встановлення утримання для одного із подружжя Проект позовної заяви про утримання того з батьків, з ким проживає дитина-інвалід Проект позовної заяви чоловіка про його утримання дружиною-матір’ю дитини, яка має фізичні вади та проживає з ним Проект позовної заяви про встановлення утримання жінки, яка не перебувала у шлюбі, у зв’язку з вихованням дитини та аліментів на утримання дитини

Особливості діяльності суду та адвокатів з вирішення справ про припинення утримання для одного із подружжя або зміну способу його надання

Проект позовної заяви про зміну розміру аліментів Проект позовної заяви про зміну розміру аліментів одержувачем аліментів Проект позовної заяви про припинення права на аліменти

Особливості нотаріального посвідчення договорів про припинення права на утримання у порядку ст. 89 СК . . .

Проект договору про припинення права на утримання дитини та її матері взамін набуття права власності на квартиру

 • Проект договору про припинення права на утримання взамін на одержання одноразової грошової виплати
 • Обов’язок з утримання інших членів сім’ї та родичів Обов’язок баби, діда утримувати онуків Проект позовної заяви про стягнення аліментів на утримання онуків Проект позовної заяві про надання допомоги онукам і неповнолітнім батькам Проект змішаного аліментного договору Проект позовної заяви про стягнення аліментів на утримання дитини
 • Обов’язок онуків, правнуків утримувати бабу, діда, прабабу, прадіда
 • Проект позовної заяви про звільнення від сплати заборгованості за аліментами
 • ВСТАНОВЛЕННЯ БАТЬКІВСТВА
 • Позовна заява про визнання батьківства та стягнення аліментів

Проект позовної заяви про стягнення аліментів на утримання баби Проект позовної заяви про стягнення аліментів на утримання брата Проект позовної заяви про стягнення аліментів на утримання падчерки Проект заперечення проти позову та про звільнення вітчима, мачухи від обов’язку утримувати падчерку Проект заперечень проти, позову щодо утримання пасинка Проект позовної заяви про стягнення аліментів на утримання мачухи Проект позовної заяви про стягнення аліментів на утримання Проект позовної заяви про зменшення розміру аліментів Проект позовної заяви про звільнення від сплати аліментів на утримання Проект заяви про розстрочку та відстрочку заборгованості за аліментами Позовна заява про виключення з актового запису відомостей про батьківство Позовна заява про виключення відомостей з актового запису про народження дитини Позовна заява про визнання батьківства Исковое заявление о признании отцовства 1(46) Исковое заявление о признании отцовства 2(47) Исковое заявление о признании отцовства 3(48) Заявление об установлении факта отцовства Заявление о признании материнства Исковое заявление об исключении записи как отце из актовой записи о рождении ребенка Позовна заява про оспорювання батьківства (материнства)

Зустрічна Позовна заява про визнання особистою власністю квартири, набутої під час фактичного припинення шлюбних відносин

Зустрічна Позовна заява про визнання особистою власністю майна, набутого під час шлюбу Позовна заява про визнання договору купівлі-продажу автомобіля, відчуженого без письмової згоди дружини, недійсним Позовна заява про відібрання дитини у батька Позовна заява про стягнення витрат на лікування і догляд з повнолітнього сина Юридичний порадник Сімейне право.

Судова практика Сімейні справи

Ссылка на основную публикацию