Документи для спадщини

Втрата близької людини або родича — дужевелика втрата, але життя на цьому не закінчується. Зазвичай після покійного залишається якесь майно, яке має належати живим. Що потрібно, щоб заволодіти цим майном, і які потрібні документи для вступу в спадщину?

Документи для спадщини

Хто має право претендувати на спадщину?

У Російському законодавстві і в ЦивільномуКодексі РФ сказано, що на спадщину покійного можуть претендувати родичі або ж інші особи, якщо на них було за життя людини складено заповіт. Значить, правила вступу до спадку свідчать, що отримати залишене майно може і зовсім чужа людина.

Якщо складеного заповіту не було, тоді наспадок може претендувати, в першу чергу, чоловік або дружина, діти і батьки. Якщо таких немає, тоді на залишене майно можуть претендувати брати, сестри, бабусі, племінники і інші не близькі родичі.

Необхідно пам'ятати ще й про те, що близький родич може і самостійно звернутися до суду, і зажадати визнати за ним право отримання майна після людини, який пішов на той світ.

Загальний список паперів для вступу в спадщину

Розподілом майна, яке залишилося післяпокійного, займається нотаріус. Вступ в спадок, документи, необхідні для даної процедури, і інші тонкощі в підпорядкуванні тільки цього фахівця.

Документи для спадщини

З 2005 року майбутній спадкоємець має правозвертатися в будь-яку нотаріальну контору, хоча до цього часу нотаріуси ділилися територіально.

Для полегшення процесу існує електронна база, в якій зберігаються всі дані щодо майбутніх спадкоємців.

Нотаріус зобов'язаний вивчити справу, і, як вимагають правила вступу до спадку, оповістити інших близьких родичів, які теж мають право на оформлення частки майна.

Які папери необхідно зібрати для того, щоб почати процедуру вступу в спадщину?

 1. Заява.
 2. Свідоцтво про смерть родича або людини, який написав заповіт.
 3. Оригінал заповіту (при його наявності).
 4. Документ, який підтверджує родинні зв'язки з покійним.
 5. Довідка, яка б підтверджувала факт проживання з померлим на одній території останнім часом. Зазвичай вона видається співробітниками ЄЇРЦ.

Варто відзначити, що це не остаточний перелікпаперів. Якісь документи доведеться надати додатково. Якщо було складено заповіт, то необхідно переконатися, що всі тонкощі були дотримані, інакше папір буде визнана недійсною.

Список документів для отримання квартири після покійного

Найчастіше після померлої людини залишається нерухоме майно (частіше квартира). Які документи потрібні для спадщини на квартиру?

 1. Документ, який підтвердив би право померлого на житлоплощу. Зазвичай це договір купівлі-продажу.
 2. Оригінал свідоцтва про державну реєстрацію права.
 3. Виписка з ЕГРП.
 4. Документація, підготовлена ​​співробітниками БТІ на приміщення.
 5. Довідка з БТІ.

Документи для спадщини

Як видно, немає нічого важкого, щоб отриматиквартиру по закону і оформити вступ у спадок. Документи для оформлення спадщини необхідно надати нотаріусу, який проведе встановлену перевірку, і, якщо ніяких перешкод немає, то через шість місяців спадкоємець вже може отримати право на володіння житлоплощею.

Тонкощі і документи для вступу в спадщину на машину

Автомобіль — таке ж майно, як і квартира. Які документи потрібні для спадщини і для отримання автомобіля, який залишився після померлого? Ось повний перелік:

 • ПТС на транспортний засіб;
 • свідоцтво, видане в ГИБДД на даний автомобіль;
 • акт, в якому буде чітко оцінена вартість машини.

Варто відзначити, що якщо автомобіль був відписанийлюдині за заповітом, тоді необхідно надати оригінал і цього паперу. Якщо ж в право власності вступає близький родич, тоді необхідно підтвердити лише факт спорідненості.

Документи для спадщини

Список документів для наслідування грошових коштів в банку

Перелік документів для вступу та оформлення спадщини фінансів, які знаходяться в банку:

 • договір, складений банком з підписом померлого;
 • ощадна книжка покійного (при наявності);
 • пластикова карта (при наявності).

Також необхідно надати нотаріусу повний перелік банків, де ще міг би зберігати померлий свої заощадження.

Важливо пам'ятати, що перерахований пакет документівне є остаточним. Спеціаліст має право вимагати від спадкоємця заповіт та інші папери, для збору повного переліку документів. Остаточний пакет паперів буде відомий тільки після особистої бесіди з нотаріусом.

Документи, які необхідні для оформлення спадщини в порядку, встановленому законом

Отже, якщо було встановлено, що померлий незалишив ніяких заповітів на третіх осіб, і вийшов встановлений термін, після якого можна претендувати на спадщину, близький родич має право вимагати майно покійного за законом. Які документи потрібні для того, щоб оформити спадщину в даній ситуації?

 1. Заява.
 2. Довідка про місце проживання останнім часом померлого.
 3. ІПН.
 4. Свідоцтво про смерть людини.
 5. Довідки, що підтверджують родинні зв'язки.
 6. Документи на нерухомість.
 7. Документи на інше майно (в тому числі і на грошові кошти, які залишилися після смерті родича).
 8. Виписка з будинкової книги.
 9. Документ, в якому б було оцінено все майно покійного на дату його смерті.
 10. Папери про немайнові права спадкодавця.

Також бувають і такі ситуації, коли після смерті людини залишаються фамільні цінності та інше сімейне майно. Які потрібні документи для вступу в спадщину в такому випадку?

Документи для спадщини

Насправді точного переліку не існує, але нотаріуса необхідні будь-які документи або паперу, які могли б довести, що на це майно може претендувати близький родич.

Якщо є заповіт

Процес отримання майна після померлогозначно спрощує заповіт, який було складено за життя людини. Важливо пам'ятати, що заповіт має бути в обов'язковому порядку завірене, в ньому повинні міститися паспортні дані власника майна і спадкоємця, а також власник повинен бути осудним.

Які потрібні документи для вступу в спадщину за заповітом?

В першу чергу нотаріус зажадає від майбутньоговласника майна оригінал того самого заповіту. Далі він повинен перевірити його справжність, і якщо претензій до даної папері не буде, тоді фахівець видасть спадкоємцю повний перелік необхідних документів.

Читайте также:  Все про судовий збір

Документи для спадщини

Якщо заповіт був складений, наприклад, не наблизького родича, то в такому випадку людині все-таки доведеться підтвердити факт спорідненості з померлим. Якщо ж людина не має кровного зв'язку з покійним, тоді подібних паперів йому надавати не потрібно.

Документи при відмові від спадщини на користь іншої особи

Згідно із законом майбутній спадкоємець майна померлоговправі відмовитися від спадщини, але зроблено це може бути тільки на користь родичів людини, або ж на користь тієї людини, у якого на руках є заповіт.

Дане право не поширюється на тих осіб,які були позбавлені спадщини судом, або в разі, якщо в заповіті присутній поднаследнік. Також не можна відмовитися від права спадкування, якщо померлим було складено заповіт на кількох осіб.

Документи для спадщини

Які потрібні документи для вступу в спадщину, а точніше при відмові від нього?

Законний спадкоємець повинен особисто скласти заяву про відмову від належної їй майна на користь іншої людини. В папері необхідно вказати конкретну особу.

Варто відзначити, що спадкоємець не має права відмовитися від частини майна.

Можна також відмовитися від майна в тому випадку, якщо у померлого залишилися борги, наприклад, по кредитах. Тоді вартість спадщини піде на погашення боргів.

Документи для оформлення спадщини — Правова допомога — Безкоштовна правова допомога

Документи для спадщиниПісля закінчення визначеного ст. 1270 Цивільного Кодексу України строку для прийняття спадщини (ч.і ст.1270 ЦК — для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини), на майно, що переходить за правом спадкування до спадкоємців, нотаріусом за місцем відкриття спадщини видається свідоцтво про право на спадщину. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям, що прийняли спадщину, тобто тим, які постійно проживали разом із спадкодавцем чи подали заяву нотаріусу про прийняття спадщини.

Нотаріус при видачі свідоцтва про право на спадщину за законом перевіряє факт смерті спадкодавця, час і місце відкриття спадщини, наявність підстав для закликання до спадкоємства за законом осіб, які подали заяву про видачу свідоцтва, склад спадкового майна, на яке видається свідоцтво про право на спадщину. Факт смерті і час відкриття спадщини підтверджуються свідоцтвом про смерть спадкодавці виданим відповідним органом реєстрації актів цивільного стану. Місце відкриття спадщини підтверджується, наприклад, такими документами: довідкою житлово-експлуатаційної організації, довідкою правління житлово-будівельного кооперативу про постійне місце проживання (якщо спадкодавець проживав по місту), довідкою, виданою виконкомом сільської ради, на території якої постійно проживав спадкодавець.

У разі відсутності у спадкоємців можливості надати документи у підтвердження місця відкриття спадщини нотаріусу подається рішення суду, що набрало законної сили, про встановлення місця відкриття спадщини.

Доказом родинних та інших відносин спадкоємців зі спадкодавцем є, наприклад, свідоцтва органів реєстрації актів цивільного стану, копії актових записів, копії рішень суду, що набрали законної сили, про встановлення факту родинних та інших відносин.

 Наприклад, чоловікові/дружині спадкодавця у підтвердження факту родинних зв'язків потрібно пред'явити нотаріусу свідоцтво про одруження (свідоцтво про укладення шлюбу), дітям спадкодавця — свідоцтво про своє народження, а тим, хто після одруження взяли прізвище чоловіка/дружини, також потрібно подавати і свідоцтво про одруження (свідоцтво про укладення шлюбу); братам/ сестрам спадкодавця слід представляти нотаріусу свідоцтво про народження спадкодавця та своє свідоцтво про народження, а при зміні прізвища у зв'язку з реєстрацією шлюбу також — свідоцтво про одруження (свідоцтво про укладення шлюбу). При вчиненні нотаріальної дії нотаріус встановлює особу учасників цивільних відносин.

 Особа, що звертається до нотаріуса, має пред'явити документ, що встановлює її особу. Наприклад, громадяни України мають паспорт громадянина України, слід пам'ятати, що термін дії паспорта громадянина України, виготовленого у вигляді паспортної книжечки, не обмежується, до нього при досягненні громадянами 25- і 45- річного віку вклеюються нові фотокартки, що відповідають їх віку. Паспорт, в якому не вклеєно таких фотокарток при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним.Особа неповнолітнього віком до 16 років встановлюється за його свідоцтвом про народження за умови підтвердження батьків (одного з батьків) про те, що ця особа є їх дитиною. Копія документа, на підставі якого нотаріус встановлює особу, долучається до документів, що залишаються у його справах. На підтвердження наявності ідентифікаційного номера (коду) нотаріусу подається відповідна завірена уповноваженою особою довідка або (витяг), фотокопія якої(го) долучається до примірника правочину, який залишається у справах нотаріуса.

Якщо особа через релігійні або інші переконання у встановленому законом порядку від мовилась від прийняття ідентифікаційного номера, то цей факт перевіряється за д аними що містяться у паспорті особи. Копія сторінки паспорта з відміткою про наявність у такої особи права здійснювати будь-які платежі без іденти фікаційного номера залишаються у справах нотаріуса

Які документи потрібні для набуття права власності на спадкове майно за законодавством, яка приблизна вартість документів?

Які документи потрібні для набуття права власності на спадкове майно за законодавством, яка приблизна вартість документів?

Сервісом Bitlex було розглянуто Ваше звернення та повідомляється таке.

Для початку необхідно оформити заяву про відмову від прийняття спадщини на користь дочки (онуки спадкоємця) та подати її нотаріусу, в якого знаходиться спадкова справа. Це основне завдання. Необхідно подати заяву протягом 6 місяців після смерті спадкодавця, всі необхідні документи можна збирати і після закінчення цього терміну.

 • Безпосередньо для вступу Вашої дочки у спадщину потрібні такі документи:
 • Свідоцтво про смерть спадкодавця;
 • Будинкова книга або довідка від балансоутримувача будинку для визначення місця проживання спадкодавця на момент смерті та визначення осіб, які з ним проживали;
 • Паспорт (свідоцтво про народження) спадкоємця;
 • Правовстановлюючі документи на майно (так, наприклад, для того, щоб прийняти у спадщину квартиру, слід мати з собою відповідний правовстановлюючий документ на це нерухоме майно – свідоцтво про право власності, витяг з Реєстру прав на нерухоме майно, договір дарування, договір купівлі-продажу тощо – це ті документи, якими підтверджується, що дане майно належить спадкодавцю; стосовно земельної ділянки – слід звертатися до Держземагентства – вони нададуть витяг з Державного земельного кадастру;
 • Документи, якими підтверджується спорідненість спадкоємця та спадкодавця (свідоцтво про народження, наприклад);
 • Реєстраційний номер облікової картки платника податків спадкоємця (індивідуальний податковий номер).
Читайте также:  Як доказати, що батько платив аліменти на дитину?

Після подання документів для переходу права власності на майно спадкодавця необхідно отримати свідоцтво про право на спадщину, яким засвідчується те, що до особи переходить відповідна спадщина.

В разі спадкування нерухомого майна (квартира, частка в квартирі, будинок спадкодавця) відомості про право власності спадкоємця необхідно внести до Реєстру речових прав на нерухоме майно.

Це може зробити безпосередньо нотаріус.

Що стосується плати за державну реєстрацію, то слід зазначити: відповідно до ч. 7 ст.

34 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» адміністративний збір справляється у відповідному розрахунку від прожиткового мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому проводяться реєстраційні дії чи надається інформація, та округлюється до найближчих десяти гривень при проведенні реєстраційних дій та до найближчої гривні при отриманні інформації з Державного реєстру прав. У 2017 році така послуга коштує 160 гривень (реєстрація відбувається протягом 5 днів, якщо бажаєте зробити швидше – плата, відповідно, буде вищою).

Крім того, Вам необхідно буде оплатити послуги із видачі свідоцтва про право на спадщину, заплатити за бланк такого свідоцтва, за внесення запису до Спадкового реєстру тощо. Такі послуги будуть коштувати ще приблизно 700-800 грн.

 1. Окремо слід буде сплатити кошти за послуги нотаріуса.
 2. Зазначимо, що за умови, якщо спадкодавець проживав у сільській місцевості (нерухоме майно знаходиться у сільській місцевості), Ви можете скористатися послугами посадової особи місцевої сільської ради (секретаря), тим самим суттєво зекономивши.
 3. Такі самі документи (за винятком заяви про відмову від спадщини на користь дочки) слід подавати при проведенні процедури оформлення спадщини безпосередньо на себе як на дочку спадкоємця.

Документи для оформлення спадщини

Здравствуйте, в этой статье мы постараемся ответить на вопрос «Документи для оформлення спадщини». Также Вы можете бесплатно проконсультироваться у юристов онлайн прямо на сайте.

Вам знадобляться оригінали та копії свідоцтва просмерті і вашого паспорта. Якщо у вас прізвище не така, як у покійного, необхідно підтвердити, що ви перебували з ним у родинних стосунках. Для цього може знадобитися свідоцтво про народження, розлучення або реєстрації шлюбу. Також необхідна виписка з місця проживання (довідка про зняття покійного з обліку).

Крім того, моя мати зараз проживає в Україні, і я вже попросила її виступити в якості моєї довіреної особи, яка буде стежити за всіма діями адвоката, допомагати в оформленні спадкового майна і зайнятися процесом оформлення спадщини на батьківську квартиру.
Щоб провести успадкування за дорученням, необхідно одержати доручення у фахівців. При цьому, як говорилося раніше, потрібні тільки паспорта довіреної особи і спадкоємця, після чого буде складено документ.

Документи, необхідні для видачі свідоцтва

При видачі свідоцтва про право на спадщину за законом нотаріус перевіряє факт смерті спадкодавця, час і місце відкриття спадщини, наявність підстав для закликання до спадкоємства за законом осіб, які подали заяву про видачу свідоцтва, та склад спадкового майна. На підтвердження цих обставин від спадкоємців обов’язково вимагаються відповідні документи.

Спадкування нерухомості — процес тривалий та складний. Спадкоємці можуть претендувати на нерухомість у двох випадках: за заповітом і за законом. Обидва випадки вимагають майже однакового пакета документів. Причому документи слід подати у певний строк — до 6-ти місяців.

Понад дві години історики, краєзнавці, науковці, представники релігійних громад і всі охочі обговорювали, що ж робити зі «незручною» спадщиною, яка час від часу нагадує про себе, — забути, бо не можна відновити, чи зберегти, що залишилося, бо не можна ігнорувати.

Проект 1018 Про затвердження КИСЛЯКУ Олександру Григоровичу, КИСЛЯКУ Денису Олександровичу технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в м. Чугуєві, вул.
В даному відео ви дізнаєтесь, що можна успадкувати, а що ні. Що відноситься до складу спадщини, а що не відноситься #спадщина #спадщиназаз..

Як відмовитися від права на спадщину

Слід зазначити, що право спадкоємця за заповітом може бути обмежене лише у випадках, визначених статтею 1241 Кодексу.

Наш клієнт задоволений рішенням суду за апеляцією, яким виграно справу про зміну черговості спадкування та визнання права …

Загальний термін оформлення спадкової справи — шість місяців з моменту смерті спадкодавця. Протягом цього терміну нотаріусом встановлюється весь коло спадкоємців, всі об’єкти майна, визначаються наявність / відсутність спадкоємців на обов’язкову частку, полягають різного роду угоди.

Юридична консультація: як прийняти спадщину? #спадкування #спадщина #якприйнятиспадщину #адвокатспадкування #юрист спадкування Оформле..

Якщо заповіту немає, але ви належите до однієї з категорій спадкоємців, то надання нерухомості у спадок надається в порядку черги.

Читайте также:  Розлучення у відсутності одного з подружжя та без участі обох сторін

Коли зібрані всі необхідні матеріали за спадковим справі і встановлений весь складу спадщини і коло спадкоємців, нотаріус письмово сповіщає зацікавлених осіб про день видачі свідоцтва про право на спадщину.

Для оформлення спадкової справи спадкоємцям потрібно звернутися до нотаріуса, який здійснює свої повноваження за останнім місцем проживання померлого. З цього і починається оформлення спадщини.

Документи, необхідні для оформлення і ведення справи, можуть бути надані спадкоємцями самостійно як при першому відвідуванні, так і при последующіх.

Собрать необхідні документи може також і сам нотаріус.

Після закінчення встановленого законом строку шести місяців з дня смерті спадкодавця спадкоємці повинні звернутися до нотаріуса і написати заяву про видачу свідоцтва про право на спадщину.

Алгоритм отримання спадщини. Які документи збирати у випадку смерті родича? Де взяти необхідні довідки? Які податки передбачені за нове ..

Зокрема, у випадку виникнення у особи права на спадкування, яке залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями. На підставі ч. 2 ст. 1270 ЦК України, строк для прийняття нею спадщини у цьому встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.

Після підписання перших паперів і сплатидержмита, нотаріус розповість, які документи для оформлення спадщини необхідно зібрати. На те, щоб вистояти в черзі і отримати всі папери, у вас півроку. Згідно із законом цей час необхідно для того, щоб дати можливість іншим спадкоємцям заявити про свої права.

В окремих випадках право на одержання свідоцтва про право на спадщину виникає у спадкоємця пізніше зазначеного строку.

Під час першого візиту до нотаріальної контори відбудеться оформлення відкриття спадщини. Згідно із законом воно відкрито набагато раніше, в день реєстрації смерті родича.

За 6 місяців після смерті спадкодавця нотаріус має видати вам свідоцтво про право на спадщину. Після цього ви, як новий власник нерухомості, маєте зареєструвати своє право на спадщину в органах, що здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна. Після того, як відповідний орган проведе реєстрацію, ви станете повноправним власником нерухомості.

FLAME LAWYER LADY // Сайт практикующего юриста

Наприкінці літа в середмісті на будівельному майданчику, де зводять офісний центр, розкопали кілька підземних приміщень. Новина одразу спричинила чималий резонанс серед вінничан. Адже знахідка насправді виявилася вражаючою: будівельники розкопали чотири арочних проходи та три приміщення зі стрілчастими арками, дерев’яною підлогою та отворами для вентиляції.

Спадкоємці першої черги — діти, чоловік, дружина та батьки. Другої — рідні брати та сестри, а також бабусі й дідусі. Третя черга — це рідні дядько та тітка. До четвертої черги належать ті, хто мешкав зі спадкодавцем однією сім’єю не менше п’яти років до часу відкриття спадщини.

Проект 1015 Про передачу приміщень гуртожитку з балансу Комунального підприємства «Чугуївська агенція комунальних ресурсів» на баланс Комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства м.

У мене схожа ситуація, то я звернулася до суду, щоб суд встановив право властності за мамою, а тоді я вже змогла переоформити на себе спадок.

Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, з питанням! Коли помер мій дідусь, залишилось двоє синів(мій батько і дядько). Дідусь залишив нам у спадок приватний будинок. Дядько оформив на себе свою частку, а батько ні. Коли помер мій батько, мама також не оформлювала на себе спадщину.

Пів року тому помер дядько, його дочка (моя двоєрідня сестра) подала на спадщину. Але з об’єктивних причин, я не можу собі дозволити надовго виїхати з Росії.

Тут у мене робота, перспективна посада і керівництво просто не дасть мені тривалу відпустку, адже мене просто немає ким замінити.

 • Якщо спадкоємець, з будь-яких причин, не може особисто подати заяву до нотаріальної контори за місцем проживання спадкодавця, то за таких обставин слід звернутися до будь-якого нотаріуса в місті (де проживає чи знаходиться спадкоємець) і оформити у цього нотаріуса заяву про прийняття спадщини.
 • Слід пам’ятати, що нерухомість не обкладається податком, якщо її успадкували спадкоємці першої та другої черги, а саме: діти, чоловік (або жінка), батьки, брати (сестри) спадкодавця.
 • Видача свідоцтва про право на спадщину за загальним правилом проводиться нотаріусом після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.

В цьому випадку всі особи, які не належать до “автоматичних” спадкоємців, щоб отримати спадок, повинні за місцем постійного проживання спадкодавця особисто подати до нотаріуса письмову заяву на вступ у спадщину. У разі, якщо спадкодавець має не одне місце проживання, то заява подається за ОСТАННІМ місцем, де жив спадкодавець.

 1. За правовою допомогою до наших юристів звернувся громадянин, який просив правової допомоги у справі про усунення від права …
 2. Якщо не звернетеся до нотаріуса протягом півроку, вирішувати питання успадкування доведеться вже через суд.
 3. Такий порядок і строки видачі свідоцтва про право на спадщину застосовуються до спадкоємців за заповітом та за законом.
 4. В цьому випадку спадкоємцем стає автоматично та особа, яка постійно проживала із спадкодавцем на момент його смерті.
Ссылка на основную публикацию