Угода про утримання дитини, розірвання шлюбу (зразок)

Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати процедуру розлучення подружжя зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами.

Тел: 067 455-35-29
Тел: 050 904-51-03
Тел: 093 25-25-561

або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Замовлення послуги онлайн 24/7

Ви шукаєте зразок заяви на розлучення через суд при наявності дітей? Значить, Ви вже знаєте, в яких ситуаціях здійснюється розірвання шлюбу в судовому порядку: при наявності спільних неповнолітніх дітей, при відсутності згоди одного з подружжя на розлучення, ухилення одного з подружжя від оформлення розлучення в органах РАГС.

Куди подати заяву на розлучення?

Заяву на розлучення подається:

у суд – якщо між подружжям відсутні суперечки про місце проживання дітей після розлучення і поділ спільно нажитого майна або якщо подружжя не дійшли згоди щодо даних питань.

Як правильно скласти заяву на розлучення в суд?

У законі не передбачені правила написання заяви на розлучення. Зате у статті 175 ЦПК України вказані загальні вимоги до заяви в суд. Згідно з нею, позовна заява повинна містити наступні дані:

 • найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
 • ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) та місце фактичного проживання та реєстрації позивача;
 • ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) та місце фактичного проживання та реєстрації відповідача;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб – громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), номери засобів зв’язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
 • дата і місце реєстрації шлюбу;
 • мотиви розлучення: обставини, що підтверджують неможливість сімейного життя позивача і відповідача;
 • причини неможливості розлучення через ЗАГС: наявність спільних неповнолітніх дітей, незгоду на розлучення відповідача;
 • інформація про дітей: кількість, П.І.Б. і вік;
 • відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов’язковий досудовий порядок урегулювання спору;
 • відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
 • прохання про розірвання шлюбу;
 • перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
 • підпис і дата.

Які документи необхідно додати до позовної заяви про розлучення?

Згідно статті 177 ЦПК України, до заяви про розірвання шлюбу додаються такі документи:

 • заява про розірвання шлюбу;
 • свідоцтво про шлюб;
 • свідоцтво про народження дітей;
 • інші необхідні документи, що підтверджують обставини справи, наприклад, довідки про доходи, опис спільно нажитого майна,
 • характеристики подружжя, медичні висновки тощо;
 • квитанція про сплату судового збору.

Увага! Недотримання вимог ст. 175-177 ЦПК України може стати причиною відмови судом в прийнятті заяви до розгляду з наданням строку для усунення недоліків. Якщо в зазначений строк недоліки не усуваються, суд повертає заяву.

Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу без дітей 2020

В якості прикладу для ознайомлення пропонуємо Вам зразок позовної заяви.

Угода про утримання дитини, розірвання шлюбу (зразок)

Зразок заяви на розлучення через суд з дітьми зразок 2020

В якості прикладу для ознайомлення пропонуємо Вам зразок позовної заяви.

Угода про утримання дитини, розірвання шлюбу (зразок)

Використовуйте готові зразки в якості основи для оформлення власної позовної заяви. Якщо у Вас виникнуть питання, дзвоніть за телефоном гарячої лінії або пишіть повідомлення — юрист безкоштовно проконсультує Вас з будь-якого питання.

Позовна заява про розірвання шлюбу

Серед широкого розмаїття позовів, які надходять до суду з цивільних справ, одними з найпоширеніших є позовні заяви про розірвання шлюбу. Тому актуальним питанням є форма та зміст такої заяви, а також випадки коли вона потребує подання.

Процедура розлучення в Україні: як подати на розлучення до суду?

Угода про утримання дитини, розірвання шлюбу (зразок)

Відповідно до діючого законодавства існує два способи формального/законного розірвання шлюбу: через органи РАГСу, та у судовому порядку.

Перший спосіб використовується у тих випадках, коли подружжя не має дітей і розірвання проходить за взаємною згодою, та без будь яких взаємних майнових претензій.

Другий випадок виникає тоді, коли у подружжя є діти, розлучення бажає лише одна сторона, чи якщо між сторонами при розірванні шлюбу виникли майнові спори. Ст. 109 СК України передбачає розірвання судом шлюбу за спільною заявою подружжя, що має дітей.

Згідно закону, подружжя що має дітей, має право подати заяву про розірвання шлюбу і додати до неї договір у письмовій формі:

 • про визначення хто з батьків буде проживати разом з дітьми;
 • про те, в якій мірі та яким чином другий з батьків братиме участь у забезпеченні умов життя своїх дітей;
 • про умови, на яких він здійснюватиме свої права на виховання своїх дітей.

При чому договір між подружжям стосовно розміру аліментів, підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню.

Впродовж місяця після подачі заяви, її можна відкликати. Після спливу терміну, якщо заява не була відкликана, суд розглядає її і приймає рішення про розірвання шлюбу, впевнившись, що це відповідає бажанню обох заявників, а також не порушить особисті та майнові права їх дітей.

Якщо розлучення вимагає лише одна сторона, виникає спір що до розподілу майна, чи питання з ким з батьків залишаться діти, такий спір розглядається в судовому порядку, з наданням сторонами доказів, викликанні свідків, то що. Позовна заява в таких спорах подається одним з подружжя.

Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу

Угода про утримання дитини, розірвання шлюбу (зразок)

Дана позовна заява по своїй структурі є доволі класичною. Вона складається з:

 1. Найменування суду
 2. Повне ім’я – П.І.Б. рік народження, адреса, можна також додати номер телефону позивача.
 3. Аналогічні дані з пунктом другим – відповідача.
  Нагадуємо пункти 1, 2 та 3. Пишуться в верхній правій частині аркушу.
 4. По центру аркушу пишеться: «Позовна заява». З наступного рядка вказується стосовно чого: «про розірвання шлюбу».
  Далі іде викладення інформації про дату укладення шлюбу, наявність дітей (вказуються їх імена, дати народження) причини та обставини з яких виникло бажання розірвати шлюб. Наприклад: пияцтво, грубе поводження, подружня зрада, охолодження стосунків та фактичне припинення побутового господарства, то що.
 5. Далі бажано вказати таке формулювання: «Подальше спільне проживання та збереження шлюбу неможливі».
 6. Потім вказуються, які є спори між сторонами. Якщо спору про поділ майна нема, та з питань утримання дитини сторонами досягнуто угода, то це також вказується в заяві.
 7. Вказуються відповідні статі Сімейного Кодексу та Цивільного Процесуального Кодексу, на основі яких подається позовна заява.
 8. Після переліку статей по центру пишеться «Прошу», а з наступного рядка, викладається суть вимог.
 9. Вказується перелік документів що додаються до заяви.
 10. Ставиться дата, підпис та прізвище з ініціалами позивача.

Треба зазначити, що в різних судах існують примірники позовних заяв даного типу, які можуть мати розбіжності за змістом. Кожна заява може мати деякі унікальні особливості, в залежності від конкретних обставин. За для того, щоб заява на розлучення була складена правильно, ми рекомендуємо звертатися за допомогою до юристів.

Зразок заяви на розлучення в Україні в 2020 році — Сімейний адвокат

Універсального шаблону заяви на розлучення немає, в кожній конкретній ситуації слід вказати певний перелік значущих для справи обставин і надати відповідні документи. У разі їх відсутності суддя має право повернути позов або залишити його без руху, що суттєво затягне процедуру розірвання шлюбу.

Ми підготували для вас спеціальну статтю-інструкцію про написання позовної заяви на розлучення в суд.
На інших вебсайтах дуже багато корисних зразків, шаблонів і прикладів позовних заяв на розлучення. Наші співробітники зібрали для Вашої необхідності найкорисніші на нашу думку.

Всі із заяв застосовувалися в роботі.

Всі бланки мають відмінності в залежності від установи, куди вони адресовані. Встановлені норми регламентують що саме має бути викладено в заяві. До важливих заяв висуваються відповідні вимоги до їх змісту.

Використовуйте зразок, наведений нижче і заповніть в ньому правильні дані.   Правильно буде якщо ви знайдете й інші зразки з профільних вебсайтів. Обробивши багато шаблонів вийде якісна заява на розлучення, яка буде відповідати всім вимогам закону.

Шаблон складання позовної заяви про розірвання шлюбу

Сторонами у справі згідно з ЦПК України будуть:

 • позивач – той, хто звертається з позовом до суду;
 • відповідач – противна сторона, той з ким розлучаються.

Зразок позову про розірвання шлюбу. Шаблон позову про розлучення

Угода про утримання дитини, розірвання шлюбу (зразок)

Шаблон позову про розлучення.

У заяві на розлучення слід вказати:

 • найменування суду, в який ви подаєте позов;
 • ваше П. І. Б., адреса реєстрації та адреса фактичного проживання, у разі якщо вони не збігаються; бажано також вказати номери телефонів, суди зараз активно використовує систему SMS-повідомлень про дати судових засідань;
 • П. І. Б. відповідача, його адреса реєстрації та інші контактні дані (фактична адреса проживання, номер телефону та ін.), якщо така інформація є;
 • якщо ви довіряєте представляти Ваші інтереси в суді адвокату з розлучень, слід також вказати його П. І. Б. і контактні дані;
 • вимога про розірвання шлюбу і обставини, на яких вона грунтується (дата укладення шлюбу, орган ЗАГС, що зареєстрував його, номер актового запису, дата припинення шлюбних відносин, причини розриву відносин, наявність або відсутність дітей, їх П. І. Б. і дати народження, факт відсутності суперечок у сторін про виховання дітей і поділ спільно нажитого майна);
 • перелік документів, що додаються до заяви;
 • дату подачі позову;
 • підпис позивача з розшифровкою.

Також можете прочитати докладніше — Чи можна оформити розлучення без присутності іншого подружжя?

Адвокат з розлучень

Телефонуйте нам — ми відповимо на всі ваші питання

Viber, WhatsApp, Telegram

 • чи запишіться на консультацію
 •  Відправити запит

Додати до заяви про розірвання шлюбу наступний перелік документів:

 • квитанцію про сплату судового збору;
 • оригінал свідоцтва про укладення шлюбу для суду і копію для відповідача; якщо шлюб був укладений не в Україні, потрібно підготувати переклад свідоцтва про укладення шлюбу з апостилем.

Апостиль — це форма визнання іноземних документів, виданих в одній країні, для їх правомірного використання в інший. Апостиль не потрібний для країн-учасниць Гаазької конвенції 1961 р.

, в інших випадках на всіх свідоцтвах в Міністерстві юстиції слід поставити апостиль.

 • копії свідоцтв про народження дітей у двох примірниках, якщо від цього шлюбу є спільні неповнолітні діти;
 • копію позовної заяви для відповідача.

Якщо відповідачем є іноземний громадянин, необхідно додати нотаріальний переклад позовної заяви на його рідну мову, незалежно від того володіє він українською мовою чи ні.

Важливо! Позовну заяву слід готувати в 3-х примірниках: для суду, для відповідача і для вас. При подачі позову до суду працівник канцелярії поставить на вашому примірнику відмітку про прийняття, дату, підпис.

Шаблон позовної заяви на розлучення

Сімейні адвокати нашої компанії склали для вас кілька типових шаблонів позовних заяв на розлучення. Дані форми є зразковими і невичерпними, при наявності будь-яких додаткових обставин, слід вносити в заяву корективи.

Скільки коштує розлучення

Також можете прочитати докладніше — Яким чином здійснюється стягнення аліментів з батька судом?

Читайте также:  Як розраховують аліменти на одну дитину (формула розрахунку)

Відповівши на питання:

 • Хто ініціатор розлучення?
 • Чи є спільні неповнолітні діти?
 • З ким прописані діти?

…ви зможете підібрати потрібний вам варіант заяви і визначити в який суд подавати.

До якого суду подавати заяву на розлучення?

Якщо ініціатором є чоловік:

Якщо ініціатором є дружина:

Адвокат з розлучень

Телефонуйте нам — ми відповимо на всі ваші питання

Viber, WhatsApp, Telegram

 1. чи запишіться на консультацію
 2.  Відправити запит

ОПИШІТЬ СИТУАЦІЮ, ЩО СКЛАЛАСЯ ОНЛАЙН-КОНСУЛЬТАНТУ

Позовна заява про розірвання шлюбу зразок: скачать образец искового заявления о расторжении брака в Украине

Предлагаем вам позовну заяву про розірвання шлюбу (заяву на розлучення), зразок розроблений професійними юристами.

При підготовці бланка заяви було використано досвід провідних спеціалістів в області сімейних правовідносин.

Можемо стверджувати, що склавши позовна заява про розірвання шлюбу за цим зразком і виконавши перераховані нами вимоги, ви гарантовано досягнете потрібного результату – розв'язуєте шлюб.

Позовна заява про розірвання шлюбу можна скласти самому, скориставшись зразками, які є на кожній дільниці мирового судді або на деяких сайтах. Однак набагато зручніше отримати всю інформацію в одному місці. Скачивайте зразок заяви на розлучення, читайте рекомендації щодо складання позову і загальну інформацію по зверненню в суд, задавайте питання юристам.

5 кроків для складання позовної заяви про розірвання шлюбу

 • Отримайте детальну інформацію про розірвання шлюбу, ознайомтеся з прикладами позовних заяв, з рішеннями судів та судової практикою — Розлучення або розірвання шлюбу.
 • Визначте суд, в який потрібно подати свою заяву — Підсудність позовів.
 • Оплатіть державне мито при подачі позову — Держмито в суд.
 • Зберіть необхідні документи, зробити їх копії та складіть позовну заяву про розірвання шлюбу за нашим зразком.
 • Якщо виникли додаткові запитання або ваша ситуація виходить за рамки типових, задайте питання юристу, який завжди готовий прийти на допомогу.

Як подається позовна заява про розірвання шлюбу

У загальному випадку позовна заява про розлучення необхідно подавати за місцем проживання відповідача. При подачі позову сплачується держмито.

До позовної заяви додаються справжнє свідоцтво про укладення шлюбу, документ про оплату держмита, копії свідоцтв про народження на неповнолітніх дітей і копія позовної заяви про розірвання шлюбу для відповідача.

З загальними правилами подачі документів до суду ознайомтеся у статті – Подача позовної заяви.

Розгляд позовної заяви про розірвання шлюбу

Якщо позивач правильно виконав всі рекомендації, заява приймається, по справі призначається судове засідання. В іншому випадку позовна заява про розірвання шлюбу буде залишено без руху або повернуто заявнику. Що робити, якщо позовну заяву залишено без руху, читайте тут. Якщо позовну заяву повернуто, скористайтеся рекомендаціями тут.

Розгляд справи за заявою про розірвання шлюбу призначається світовим суддею не раніше, ніж через місяць з моменту його подачі.

Про час і місце розгляду справи позивач отримає судову повістку (повідомлення) поштою, буде повідомлено по телефону (електронною поштою) або повідомлений особисто.

Для отримання повідомлення по СМС або електронною поштою оформіть клопотання за зразком – Клопотання про сповіщення.

У судовому засіданні суд з'ясовує причини розірвання шлюбу, чи підтримує позивач свої вимоги, чи згоден відповідач на розлучення, можливо примирення сторін. При наявності підстав суддя дає час для примирення на строк до 3 місяців.

Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу у 2017 році

Представлений зразок заяви на розлучення складений з урахуванням останніх змін сімейного законодавства. Він застосовувався в 2016 році і буде також актуальне в 2017 році.

Все що треба знати про розірвання шлюбу відповідно до законодавства України

Сімейний союз чоловіка та жінки у випадках, коли вони мають різні погляди на шлюб та сім’ю, ведення домашнього господарства і при цьому не бажають подальшого подружнього життя (або хоча б один з подружжя), відповідно до українського законодавства у встановленому порядку може бути припинений.

До речі, у світі досі існує дві держави, де розлучитися фактично неможливо. Це Ватікан, де католицька доктрина забороняє розлучення, та Філіппіни, де процедура настільки складна і коштовна, що на практиці застосовується надзвичайно рідко і лише для мусульман.

Розлучення (розірвання шлюбу) між чоловіком та дружиною є результатом проведення передбачених законодавством процедур та призводить до виникнення певних правових наслідків для колишнього подружжя.

Процедури розлучення

 • Сімейний кодекс України передбачає декілька можливих варіантів розірвання шлюбу.
 • Перш за все, розірвання шлюбу може бути ініційовано, або спільно подружжям, або тільки лише одним з подружжя – без урахування бажання іншого.
 • Крім того розірвання шлюбу може відбуватися за спрощеною процедурою, коли шлюб розривається органом реєстрації актів цивільного стану (РАЦС), або в судовому порядку, який є набагато складніший та, як правило, більш тривалий.

Порядок розлучення через РАЦС

Найбільш поширеним випадком розірвання шлюбу без звернення із позовною заявою до суду є подання до органів РАЦС спільної заяви подружжям, які не мають дітей.

Заява про розлучення

Законодавство передбачає дві окремі форми заяви про розірвання шлюбу, що подаються до оргнів РАЦС:

 1. Спільна заява подружжя, які не мають дітей, про розірвання шлюбу;
 2. Заява про розірвання шлюбу у випадку визнання іншого з подружжя недієздатним або безвісно відсутнім.

Форми заяв є надзвичайно простими і зрозумілими та не потребують спеціальних знань для їх заповнення.

Подача таких заяв здійснюється до органів РАЦС за місцем проживання одного з подружжя. До заяви додається свідоцтво про шлюб, а у випадку розірвання шлюбу з підстав визнання другого з подружжя недієздатним або безвісно відсутнім – рішення суду про встановлення вказаних фактів.

Спільна заява подружжя, які не мають дітей, про розірвання шлюбу може бути подана також в електронному вигляді, шляхом проставлення на такій заяві електронного підпису.

При цьому поданню заяви до органів РАЦС не перешкоджає наявність будь  яких майнових претензій одного подружжя до іншого.

Порядок прийняття органами РАЦС рішення про розлучення

Отримавши таку заяву органи РАЦС визначають дату державної реєстрації розірвання шлюбу, яка не може бути визначена раніше ніж через один місяць з моменту її подачі.

Вказаний строк законодавцями був передбачений для примирення подружжя і відповідно створення можливості протягом вказаного строку відкликати свою заяву.

Уникнути скорочення місячного строку Сімейний кодекс України можливості не надає.

Розірвання шлюбу органами РАЦС здійснюється в присутності хоча б одного з подружжя.

Якщо подружжя не мають можливості з’явитися для офіційної реєстрації припинення шлюбу за їх заявою дата може бути перенесена на більш пізній термін. За відсутності дій з боку подружжя щодо реєстрації припинення шлюбу протягом трьох місяців з дати подачі заяви – така заява втрачає чинність.

Також органи РАЦС можуть розірвати шлюб за заявою лише одного з подружжя, якщо другий з подружжя визнаний:

 • недієздатним (особа визнається недієздатною судом, коли вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними);
 • безвісно відсутнім (безвісно відсутною особа визнається судом, коли за місцем її постійного проживання протягом останнього року не має інформації про місце перебування такої особи).

Шлюб припиняється у день реєстрації органами РАЦС припинення шлюбу.

Розірвання шлюбу через суд

Сімейний кодекс України також передбачає перелік випадків, коли шлюб між чоловіком та дружиною не може бути розірваний органами РАЦС, а необхідне звернення до суду із позовом про припинення шлюбу.

До таких випадків належать наступні ситуації:

 1. Обидва з подружжя мають спільну згоду на припинення шлюбу, при цьому мають одного чи декілька дітей.
 2. Ініціатива щодо припинення шлюбу виходить лише від одного з подружжя, незалежно від наявності або відсутності дітей.

У першому випадку (розірвання шлюбу за спільною згодою подружжя, що має дітей) перед зверненням до суду подружжя мають узгодити між собою певні умови, у зв’язку з чим мають підготовити певний перелік документів. У таких випадках є доречною допомога юриста, як на етапі проведення переговорів з другим з подружжя, так і у випадку підготовки відповідних документів.

Так, разом із заявою до суду подружжя має подати узгоджений нотаріально посвідчений договір, у якому мають бути визначені наступні питання:

 • де та з ким з батьків будуть проживати діти;
 • яку участь братиме інший з подружжя в утриманні дитини – може бути як грошова, так і натуральна форми участі;
 • в якому порядку інший з подружжя буде брати участь у вихованні дитини.
 1. Також до суду подається договір, де визначається розмір аліментів на дитину (дітей).
 2. Через місяць з моменту подачі заяви до суду, якщо жодний з подружжя її не відкликав суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу.
 3. У випадку відсутності згоди подружжя щодо питань розлучення, розірвання шлюбу може бути здійснено за позовом одного з подружжя.

Законодавство передбачає в окремих випадках обмеження можливості звернення до суду з таким позовом. Мова йде про випадки, коли дружина вагітна, а також коли дитині ще не виповнився один рік.

Позов про розірвання шлюбу

 • Особливості позовної заяви про розірвання шлюбу полягають в тому, що заявник має ґрунтовно навести підтвердження неможливості подальшого спільного життя подружжя і збереження шлюбу, невідповідності подальшого існування шлюбу інтересам одного з них чи інтересам їх дітей.
 • У позові викладаються серед іншого обставини щодо фактичних взаємин подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, яким чином розірвання шлюбу відобразиться на інтересах дітей, питання можливого примирення сторін.
 • В позовній заяві обов’язково вказати:
 • ПІБ позивача, відповідача;
 • коли і де реєструвався шлюб;
 • наявність спільних дітей;
 • обставини спільного життя;
 • вимога про розірвання шлюбу, тощо;

Розгляд справи про розлучення у суді

Примирення

Першим кроком у судовому розгляді справи є визначення судом строку для примирення подружжя. Визначення строку для примирення не є безумовним обов’язком суду. Суд визначає його з урахуванням думки обох подружжя, наявності неповнолітніх дітей, інших обставин справи.

Якщо у визначений судом строк примирення між сторонами не відбулось суд розглядає справу і приймає рішення по суті.

Рішення суду про розірвання шлюбу

Головна обставина, яка встановлюється судом, для розірвання шлюбу – подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить істотним інтересам одного з них або їхніх дітей.

У рішенні суду зазначається:

 • дата і місце реєстрації шлюбу;
 • час та причини фактичного його припинення;
 • мотиви, з яких суд визнав збереження сім’ї можливим чи неможливим;
 • обґрунтовані висновки з приводу інших заявлених вимог.

Слід зазначити, що в ході звернення до суду із позовом про розірвання шлюбу можуть також бути заявлені і інші позовні вимоги, зокрема, про поділ спільного сумісного майна, визначення місця проживання дитини, стягнення аліментів на утримання дитини, стягнення аліментів на утримання подружжя, тощо.

Шлюб розривається з моменту набрання законної сили рішенням суду про розірвання шлюбу, та не потребує прийняття додаткових рішень органами РАЦС. Рішення суду про розірвання шлюбу, що набрало сили, вказаним органам судом лише для внесення відповідної інформації до актового запису про шлюб.

Правові наслідки припинення шлюбу

 1. Законодавство пов’язує із припиненням шлюбу виникнення окремих наслідків.
 2. Так дружина та чоловік перестають бути подружжям, а у зв’язку з цим окремі права та обовязки «зникають» або зазнають певної трансформації (як наприклад право на утримання іншого з подружжя).

 3. Зокрема, подружжя втрачає право на спадкування у випадку смерті колишнього з подружжя, право на будь-які державні забезпечення у випадку втрати подружжя тощо.
 4. При цьому варто пам’ятати, що права та обов’язки, пов’язані із батьківством у зв’язку з припиненням шлюбу не припиняються.

Читайте также:  Все про судовий збір

Крім того, за загальним правилом, майно, набуте після розірвання шлюбу дружиною та чоловіком, не вважатиметься їх спільною сумісною власністю.

Так само перестає діяти презумпція походження дитини від чоловіка у разі її народження дружиною після дев’яти місяців з моменту розірвання шлюбу.

Підсумки

 • У якості висновку слід зазначити, що розірвання шлюбу є не тільки стресовою ситуацією для подружжя, але й одночасно і достатньо складним процесом, що потребує врахування багатьох юридичних нюансів.
 • Розірвання шлюбу між подружжям призводить до настання певних правових наслідків, які в деяких випадках в майбутньому вже достатньо важко змінити.
 • У зв’язку з чим складання чіткої, зрозумілої, вигідної «дорожньої карти» на етапі ініціювання питання розірвання шлюбу – є головним завданням юриста.
 • Звертайтеся.

Розірвання шлюбу

На сьогоднішній день, статистика розлучень в Україні показує досить високі цифри. Від 60 до 90 відсотків шлюбів розпадаються вже в перші п’ять років.

Зазвичай, це шлюби між молодими людьми, які часто не знають, через які юридичні процедури потрібно пройти, як відстояти свої інтереси і зробити все правильно. Тому, якщо ви збираєтесь розірвати свій шлюб, найкращим рішенням для вас буде звернутись по допомогу до професіоналів.

Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» пропонує вам свої послуги. Ми допоможемо вам правильно розірвати шлюб та захистити свої інтереси під час цього процесу.

Розірвати шлюб в Україні можна двома шляхами: через суд або через РАЦС. Те, яким саме способом має розлучатись конкретне подружжя, визначається тим, чи є у них неповнолітні діти. Пари з дітьми, які не досягли вісімнадцяти років, можуть розірвати свій шлюб тільки у судовому порядку.

Як розлучитись через РАЦС

Розлучитись через орган реєстрації актів цивільного стану, або, скорочено, РАЦС, можуть лише ті подружжя, у яких немає дітей.

Крім цього, в даному випадку подружжя має подавати заяву на розлучення разом.

Якщо ж хтось із них не може бути присутнім при подачі заяви, і на це він має поважні причини, можна попередньо завірити документ у нотаріуса, а потім довірити його подачу в РАЦС другому з подружжя.

Існують окремі випадки, коли для того, щоб розірвати шлюб, не потрібен підпис другого з подружжя. Це ситуації, коли суд визнав другого з подружжя недієздатним або безвісно відсутнім.

Раніше до цієї ж категорії відносились випадки, коли другого із подружжя засудили до позбавлення волі більше ніж на три роки.

Однак з 2010-го року це більше не є підставою для того, щоб подавати заяву одноособово.

Багато хто із людей, які переїхали на постійне проживання в іншу країну і залишили свого чоловіка або дружину в Україні, хвилюються, чи не може той із подружжя, хто залишився тут провести процедуру розлучення без його згоди. Однак, в такій ситуації можна бути спокійним – розлучитись з дієздатною людиною, місце перебування якої відоме, без її згоди неможливо ні за яких умов.

Якщо ви розлучаєтесь через РАЦС, то цьому процесу не заважатиме наявність у вас майнових претензій одне до одного. Їх ви зможете потім окремо вирішити самостійно, або через суд.

Етапи розлучення через РАЦС

Порядок розірвання шлюбу через РАЦС надзвичайно простий і швидкий. Це зумовлено тим, що, на відміну від суддів, працівники даного органу не мають докладати усіх зусиль, щоб примирити подружжя. Однак і в цьому випадку вам прийдеться проти через декілька юридичних процедур. Першою з них буде збір пакету необхідних документів для розлучення. Ось їх перелік:

 • Паспорти обох із подружжя;
 • Свідоцтво про шлюб.

Після того, як ви зберете ці документи на розлучення, потрібно віднести їх у відділення РАЦСу за місцем проживання. Якщо у вас різна прописка – тоді не має значення, за чиєю подавати заяву.

Варто попередньо записатись до інспектора, оскільки, якщо цього не зробити, є ризик довгий час пробути в черзі.

В наш час можна записатись як зателефонувавши до РАЦСу, так і через інтернет, на сайті цього органу.

Потрапивши до інспектора, вам потрібно буде дати йому свої документи. Він видасть вам реквізити, за якими потрібно буде сплатити держмито, а потім принести квитанції про це. Коли все буде оплачено, інспектор внесевідомості в реєстр та роздрукує заяву, котру вам потрібно буде підписати.

Заяву інспектор складає самостійно. Після того, як ви її підпишете, має пройти місяць, після чого вам потрібно буде прийти до РАЦСу ще раз і офіційно зареєструвати розірвання шлюбу.

Цей період потрібен для того, щоб подружжя мало можливість помиритись, змінити своє рішення та відкликати заяву.

Якщо ви не можете прийти в РАЦС в потрібний день, з поважних причин, вам потрібно буде повідомити про це завчасно і перенести дату реєстрації.

Якщо ви не з’явитесь до інспектора протягом трьох місяців з дня, коли ви подали заяву, і не повідомите його про причини цього, ваша заява буде вважатись недійсною, а отже, вам потрібно буде починати все спочатку.

Раніше при розлученні, як і при шлюбі, працівники РАЦСу ставили заявникам штампи в паспорт, однак цю процедуру було скасовано у жовтні 2016-го року.

Вартість розлучення у РАЦСі

Розлучення через РАЦС, на відміну від розірвання шлюбу в судовому порядку, не передбачає судових зборів. Однак вам все одно потрібно буде сплатити державне мито.

Воно складає половину неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (тобто 8 грн 50 коп).

Якщо ж ви подаєте заяву без участі другого з подружжя (вище описані ситуації, в яких це можливо), то мито буде меншим – 0,3 неоподатковуваного мінімуму (тобто 5 грн 10 коп).

Окрім державного мита, вам потрібно буде заплатити за складання заяви. Ціна цієї послуги може бути різною. Вона залежить від області, в якій знаходиться дане відділення РАЦСу, а крім цього може змінюватись з часом.

Також РАЦСи можуть надавати платні консультації відвідувачам. Їх ціна відрізняється залежно від області. Однак надавати платну консультацію співробітники РАЦСу можуть лише в тому випадку, якщо ви напишете відповідну заяву, а вони перед цим попередять вас про ціну. Тому будьте уважні, підписуючи документи.

Потрібно також врахувати, що інспектор зобов’язаний пояснити вам, які наслідки принесе розлучення, а також що буде, якщо ви вкажете хибні дані. Надання цієї інформації входить в його прямі обов’язки і він не може вимагати за це додаткової плати.

Порядок розлучення через суд

Процес розлучення у суді значно складніший за розірвання шлюбу у РАЦСі. Однак лише він підходить для тих пар, у яких є неповнолітні діти. Існує два варіанти розлучення через суд:

 • Мирний – коли подружжя подає спільну заяву і не має претензій одне до одного. В такому випадку суду потрібно лише затвердити сам факт розірвання шлюбу;
 • Конфліктний – коли сторони не можуть узгодити певні питання, наприклад, з ким житимуть діти, як потрібно поділити спільне майно, тощо. В такому випадку, заяву подає один із подружжя.

Порядок розлучення мирним шляхом

Якщо подружжя домовилось між собою щодо усіх питань, і сторони не мають претензій одне до одного, вони можуть подати спільну заяву у суд, щоб розлучитись. Зразок такої заяви можна знайти в Інтернеті, або попросити на місці.

До заяви вам потрібно буде додати договір, в якому ви узгоджуєте, з ким житимуть діти та як буде займатись їх вихованням той із подружжя, хто житиме окремо.

Зверніть увагу, що діти, старші чотирнадцяти років, мають право самостійно обирати, з ким із батьків проживатимуть.

Також, при бажанні, можна додати до заяви договір щодо аліментів. Його потрібно завірити у нотаріуса. Такий договір рівноцінний рішенню суду про виплату аліментів, і заборгованість за ним також може стягуватись примусово, на основі виконавчого запису нотаріуса.

Розлучатись за спільною згодою значно дешевше, ніж в позовному порядку. В 2017-му році судовий збір при спільному зверненні становить 320 грн.

Так само, як і у випадку з розлученням через РАЦС, необхідно буде зачекати місяць з моменту подачі заяви, до того, як суд почне провадження і ухвалить розірвання шлюбу.

Окрім самої заяви та договорів, про які було сказано вище, вам потрібно буде подати в суд деякі документи. Ось їх перелік:

 • Свідоцтво про шлюб;
 • Копії свідоцтв про народження усіх неповнолітніх дітей;
 • Квитанції про те, що ви сплатили судовий збір.

Якщо ви розлучаєтесь мирно, вам не потрібно заявляти про свої підстави для розірвання шлюбу. В такому випадку суд не буде намагатись примирити подружжя.

Розлучення в позовному порядку

Якщо ж ви не можете дійти згоди з другою стороною, єдиний вихід для вас – подати позовну заяву. Це вийде вдвічі дорожче, ніж при мирному розлученні – судовий збір становить 640 грн. Існують також два випадки, в яких розлучитися в позовному порядку неможливо:

 • Коли дружина вагітна;
 • Коли у вас є дитина віком до одного року.

В обох випадках не має значення, хто подає заяву, чоловік чи дружина, суд її не задовольнить. Єдиним виключенням, при якому розлучитись в позовному порядку можна навіть в одному з цих випадків – це коли один із подружжя вчинив злочин щодо іншого або дитини.

Якщо ви вирішили розлучатися у позовному порядку, варто подавати в заяві лише вимогу розірвати шлюб, а питання щодо майна, аліментів та проживання з дітьми краще вирішувати пізніше за окремими заявами. Таким чином ви зможете зекономити час і гроші.

Якщо ви подасте лише вимогу про розлучення, справу вирішать за декілька засідань. Якщо ж ви вирішите одночасно розглядати і суперечки щодо дітей та майна, справа може затягнутись на кілька років. І весь цей час ваш шлюб усе ще буде дійсним.

Крім цього, за розгляд справи про поділ майна вам потрібно буде заплатити  державі один відсоток його вартості.

Подавати заяву потрібно за місцем проживання другого з подружжя. Однак, якщо ви живете з неповнолітніми дітьми, або за станом здоров’я вам важко добиратись туди, можна подати заяву за своїм місцем проживання.

В позовній заяві, на відміну від спільної, потрібно обов’язково вказати причини розірвання шлюбу. Не обов’язково вдаватись у цьому пункті в подробиці. Достатньо буде описати причини в загальних рисах. Як і в минулому випадку, зразок такої заяви ви зможете відшукати в мережі, або попросити на місці.

Суд зобов’язаний давати вам час на примирення. Тому, варто вказати у заяві, що ваше рішення є остаточним. Тоді розлучення займе менше часу.

Документи для розлучення в позовному порядку

Для того, щоб розірвати шлюб у позовному порядку, вам потрібно буде додати до заяви пакет документів. Ось їх список:

 • Копія самої заяви (для того, щоб надіслати її відповідачу);
 • Свідоцтво про шлюб і його копія;
 • По дві копії свідоцтва про народження кожного з неповнолітніх дітей;
 • Копії вашого паспорту та ідентифікаційного коду;
 • Квитанції про оплату судових зборів;
 • Документи, які підтверджують вашу правову позицію.
Читайте также:  Спадщина за заповітом: порядок, терміни вступу, недійсність заповіту.

На останньому пункті варто зупинитись докладніше. До нього відносяться усі папери, які підтверджують названі вами підстави для розірвання шлюбу, а також показують, наприклад, з ким в даний момент проживають діти, хто їх забезпечує, тощо.

Процедура розлучення

Процедура розлучення в Україні часто може бути досить важкою. Не кожен може відстояти в суді свої інтереси. Тому законодавство дає кожній людині можливість обрати собі захисника. Однак, у випадку з процесом розлучення судді інколи можуть виступати проти такого рішення.

В деяких випадках, вони можуть категорично виступати проти представництва в суді за цим питанням. Аргументують вони свою позицію, посилаючись на Постанову Пленуму Верховного Суду України від 21-го листопада 2007-го року, яка вимагає особистої присутності кожного з подружжя на суді.

Однак варто розуміти, що дана постанова має лише рекомендаційний характер, тому, незважаючи на неї, кожен має право скористатись послугами адвоката.

Однак, щоб уникнути ситуації, коли вашу заяву не приймуть, або перенесуть судове засідання через вашу відсутність, потрібно зробити декілька кроків. По-перше, підписувати заяву варто самостійно. По-друге, потрібно з самого початку подати клопотання про те, щоб суд проходив без вашої безпосередньої участі.

Навіть в тому випадку, якщо у вас не вийде повністю перекласти свій захист на плечі професіонала і суд забажає вашої особистої присутності, скористатись послугами хорошого адвоката усе-таки варто.

Лише досвідчений спеціаліст зможе розробити правильну тактику і пояснити вам, що краще говорити в суді, а про що варто промовчати; які докази потрібно використовувати, щоб добитися вигідних вам умов розлучення, тощо.

Як відстояти свої інтереси під час розірвання шлюбу

Як вже було написано вище, часто буває важко захистити свої інтереси у процесі розлучення. Тому, якщо ви збираєтесь розірвати шлюб, варто знайти хорошого адвоката. Саме від вміння юристів в першу чергу залежить, хто із подружжя доб’ється свого під час розірвання шлюбу. Особливо це стосується суперечок щодо майна, аліментів і права проживання з дитиною.

Адвокатське об’єднання «Бачинський та партнери» пропонує вам свої послуги. У нас за плечима багато років досвіду роботи зі справами, які стосуються розлучень і пов’язаних з ними клопотів.

Наші працівники – найкращі в своїй справі. Вони з радістю допоможуть вам отримати якомога вигідніші для вас умови під час розлучення.

Звертайтесь до нас, ми допоможемо вам відстояти ваші інтереси при розлученні!

Позовна заява Про розірвання шлюбу та поділ майна. ЮФ АРЕС

До Київського районного суду м. Харкова  адреса_________________________
Позивач                                                    
 • ПІБ,
 • громадянство, місце роботи
 • що проживає за адресою
 • (поштова адреса) контактний телефон
Відповідач
 1. ПІБ,
 2. громадянство, місце роботи
 3. що проживає за адресою
 4. (поштова адреса),контактний телефон
 5. (якщо телефону немає зазначити) 

ПОЗОВНА ЗАЯВАпро розірвання шлюбу та поділ майна

«___»____року я уклала(в) шлюб з _________(П.І.Б.), який ми зареєстрували у відділі реєстрації актів цивільного стану ______________ районного управління юстиції _______________ області за актовим записом №____.Від cпільного шлюбу ми маємо доньку/сина– _________ (П.І.Б.), «__»________року народження, яка проживає разом з нами і перебуває на утриманні ________(П.І.Б.).

З _________ року, ми з відповідачем по справі почали проживати окремо один від одного, внаслідок чого наше спільне життя і збереження укладеного шлюбу стало неможливим . З відповідачем я припинив/ла з ним шлюбні стосунки і перестала вести спільне господарство.Примирення між мною та відповідачем неможливе.Спір про місце проживання дитини відсутній.

Спір про розподіл майна відсутній на даний час. Шлюб розриваю вперше.Враховуючи той факт, що угода про добровільний поділ майна, що нашою спільною власністю та є спільною сумісною власністю подружжя, між нами не досягнуто.

За весь час проживання у шлюбі нами придбане таке майно (у тому числі грошові суми) ________ (найменування, вартість і час набуття кожного предмета, місце його знаходження, у випадку якщо вартість майна неможливо встановити та/або відповідач не погоджується з запропонованою вартістю у такому випадку вартість визначається виходячи з дійсної його вартості на час розгляду справи ).

Загальна вартість майна становить __________ грн.На підставі викладеного й у відповідності з ст. 69, 70, 71, ч. 2 ст. 104, ч. 3 ст. 105, ч. 1 ст. 110, ст. 112, 69, 70, 71, Сімейного Кодексу України, керуючись ч. 1 ст. 88, 3, 15, 118 і 119 ЦПК України

Прошу:

1. Шлюб укладений між мною і відповідачем _________(П.І.Б.), зареєстрований «__»________року у відділі реєстрації актів цивільного стану ____________ районного управління юстиції __________ області за актовим записом №___, розірвати.

2. Майно, що є нашою спільною власністю поділити наступним чиномвиділивши мені______ (найменування речей і їх вартість).

виділити відповідачу___ (найменування, вартість кожної речі) на загальну суму _______грн.

3. Стягнути з відповідача на мою користь усі судові витрати.

Додатки:

1. Копія паспорту та копія ідентифікаційного коду сторін.2. Свідоцтво про укладення шлюбу.3. Копія свідоцтва про укладення шлюбу.4. Дві копії свідоцтва про народження сина/доньки.5. Копія Постанови про відмову у порушенні кримінальної справи від ____року.6. Квитанція про сплату судового збору.7. Копія позовної заяви.„____”____________20__ р. _______________________П.І.Б.

Данный образец заявление является типовым.

Наши юристы подготовят исковое заявление именно для Вас.

Позовна заява про розірвання шлюбу (зразок) | Юридичні послуги в Хмельницькому. Юрист. Фурман Руслан Вікторович

До Хмельницького міськрайонного суду

29000, м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану, 54

ПОЗИВАЧ:   Іванов Іван Іванович

29000, Хмельницька область, Хмельницький район,

м. Хмельницький, вул. Шевченка 1

 • тел. _____________
 • ВІДПОВІДАЧ: Іванова Івана Іванівна
 • 29000, Хмельницька область, Хмельницький район,

м. Хмельницький, вул. Шевченка 1

 1. тел. _____________
 2. Позовна заява
 3. про розірвання шлюбу

01 січня 2000 року ми уклали між собою шлюб, який був зареєстрований у відділі реєстрації актів громадянського стану ______________ районного управління юстиції м. __________________ , актовий запис № _________ від ____________р.

Від шлюбу  ми маємо дочку –  Іванову Івану Іванівну, 11 січня 2010 року народження.

На протязі останніх 6 (шести) років сімейне життя між нами поступово  погіршувалося, що в кінцевому результаті призвело до фактичного припинення між нами шлюбних відносин.

Кожен з нас має діаметрально протилежні погляди на шлюб, сім’ю. Відповідач постійно нехтує сімейними цінностями, з його ініціативи між нами постійно виникають сварки, свідком яких нерідко стає наша дитина, що тяжким чином впливає на її психічний стан та кожен раз спричиняє мені та їй душевні страждання.

Відповідач не розуміє та не хоче розуміти сутності проблем, які виникають у мене та у сім’ї, він не здатен підтримувати нормальну моральну атмосферу в сім’ї, піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім’ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги.

Зважаючи на те, що добровільність шлюбу – одна з основних його засад.

Шлюб – це сімейний союз, при цьому  слово «сімейний» засвідчує, що шлюб створює сім’ю, а слово «союз», підкреслює договірну природу шлюбу, яка зумовлює його добровільний характер. Шлюб ґрунтується  на вільній згоді жінки та чоловіка.

Шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. Позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.

Для поваги до права дружини або чоловіка на пред’явлення вимоги про розірвання шлюбу потрібен прояв другим з подружжя власної гідності, поваги до себе.

На даний момент ведення між нами спільного господарства та сумісне проживання не припинено, та за моїм глибоким переконанням подальшого сенсу підтримувати сімейні відносини немає. У зв’язку з наведеними матеріалами, я керуючись ч.1 ст. 110, ст. 112 Сімейного кодексу України вирішила звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбу.

 • Майнових спорів між нами немає.
 • Шлюб ми розриваємо вперше.
 • Дитина після розірвання шлюбу буде проживати з позивачем.
 • Вважаю, що причини, які спонукають мене наполягати на розірванні шлюбу, є обґрунтованими і подальше спільне життя нас із відповідачем як подружжя та збереження шлюбу суперечитиме нашим інтересам.

На підставі викладеного, у відповідності з ч. 2 ст. 104, ст. 105, ст. 110, ст.. 112 СК України,

 1.  Прошу:
 2. 1. Винести рішення про розірвання шлюбу, укладеного між нами ___________________                                                                                                                        (дата укладання шлюбу)
 3. у відділі реєстрації актів громадянського стану Хмельницького міськрайоннго управління юстиції по актовому запису № _______ від _____________р.

2. Судовий збір, який підлягає стягненню при поданні позовної заяви про розірвання шлюбу,  стягнути з відповідача.

   Додатки:

 1. Копія позовної заяви;
 2. Квитанція про сплату судового збору;
 3. Копія паспорта;
 4. Копія свідоцтва про одруження;
 5. Копія свідоцтва про народження дитини.

«____»  січня 2013р.                             ___________                   ________________

                                                           (підпис позивача)                             (ПІБ позивача)

1. Судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі (ч.1 Ст.6 Закону України “Про судовий збір”).

 • Відповідно до Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
 • Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 01 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600,00 гривень.
 • Пільги щодо сплати судового збору (для активації потрібно натиснути на нього).

2. У разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. (абз. 2 ч.3 Ст.6 Закону України “Про судовий збір”) .

3. Судовий збір за розірвання шлюбу  – 0,4 % мінімальної заробітної плати:

 1. січень – грудень 2017 року  = 640,00 грн.

4. Судовий збір при розірванні шлюбу про поділ майна – 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 3 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу:

 1. січень – грудень 2017 року = 1 відсоток ціни позову, але не менше 640,00 грн.та не більше 4 800,00 грн.
Ссылка на основную публикацию