Відзив — заперечення на позовну заяву (зразок заперечення)

Законодавством України передбачена можливість для захисту особою своїх прав та законних інтересів у суді. Одним із головних інструментів для захисту є позовна заява, яка дає можливість розпочати судовий процес, і в якій викладаються основні претензії позивача до відповідача.

Нажаль, не рідким бувають випадки, коли позовна заява умисно або помилково є безпідставною, позов направлений не до тієї особи, вимоги позивача не обґрунтовані, тощо.

З цих причин у Цивільному Кодексі України передбачений інший правовий інструмент, яким має право скористатися відповідач, на якого подали до суду – заперечення на позовну заяву.

Відзив - заперечення на позовну заяву (зразок заперечення)

В статті 128 ЦК України, що носить назву «Заперечення відповідача проти позову», зазначається, що після того, як особа одержала свою копію позовної заяви і ухвали про відкриття провадження у справі, вона, як відповідач, має право на подання письмового заперечення проти цього позову. В такому заперечені зазначаються докази, на які спирається таке заперечення.

Відповідач має право заперечувати проти позову посилаючись на:

 • необґрунтованість вимог позивача;
 • незаконність таких вимог;
 • відсутність права у позивача на звернення до суду;
 • наявність відповідних перешкод для відкриття провадження по даній справі.

Крім того, заперечення може стосуватися як усіх заявлених у позові вимог, так і окремих пунктів.

Типи заперечення проти позову

 • За великим рахунком, розрізняти типи заперечень повинні лише професійні юристи, але якщо вам вже довелося стикнутися з позовом, то вміння їх розрізняти може стати в нагоді.
 • Існують два типи заперечення проти позову: матеріально-правові та процесуально-правові. Розглянемо в чому полягають їх принципові відмінності:
 • Запереченнями проти позову матеріально-правового характеру є:
 1. Заперечення, що стосуються незаконності вимог позивача. Відповідач може заперечувати сам предмет позову.

  Між іншим, він може вказувати (доводити), що вимоги позивача не відповідають чи суперечать діючому законодавству;

 2. Заперечення може стосуватися необґрунтованості висунутих позивачем вимог. Відповідач має право заперечувати відсутність підстав позову, та самого факту порушення, в якому його звинувачує позивач. Крім того, вказувати на неналежність відповідача у позові.

   Також відповідач може вказати на відсутність у позивача доказів і в одно-час,  наводити свої докази, та давати оцінку на докази позивача.

Запереченнями проти позову процесуально-правового характеру є:

 1. Заперечення, що вказують на відсутність у позивача права на звернення до суду. Це стосується і відсутності прав на звернення до суду інших осіб в інтересах позивача;
 2. Заперечення, що вказують на наявність перешкод для відкриття провадження у справі. Якщо мають місце обставин, які є підставою для залишення позовної заяви без руху. Рівно як й її повернення або відмови у відкритті провадження, відповідач може посилатися на них.

В багатьох випадках, найбільш ефективними запереченнями на даній  стадії судового процесу є заперечення на основі непідсудності та непідвідомчості справи.

Декілька ключових моментів в запереченні проти позову

Розглядаючи заперечення на позовну заяву, юристи можуть відмітити декілька особливих ключових моментів даного процесуального інструменту захисту відповідача.

 • Відповідач має право розпочати захист проти позову відразу після того, як дізнався про його існування, незалежно від того, розпочато провадження по справі чи ще ні. Отже заперечення проти позову він може подати й до моменту відкриття провадження. Це дає можливість завчасно передати заперечення судді, в якому має міститися аргументоване посилання про наявність перешкод для відкриття провадження у справі, та вплинути на розгляд суддею питання про відкриття провадження. А це означає, що суддя, вивчивши заперечення та позовну заяву, може вирішити не відкривати провадження взагалі.
 • Відповідач не зобов’язаний надавати письмове заперечення. Його ненадання не може тягнути за собою ніякі заходи процесуального примусу. Заперечення — це інструмент захисту особи, що може надавати йому тактичної переваги у суді. Відповідач має право подати суду декілька заперечень, при чому, одне заперечення не тягне за собою відмови від попередніх.
 • Право відповідача на заперечення позову, не обмежується певними часовими межами. Подати заперечення можна будь-коли до завершення судового розгляду, якщо судом не був встановлений строк для подання письмових заперечень. Це робиться з метою ознайомлення з ним інших осіб, які приймають участь у справі.
 • Письмове заперечення подається до суду в одному примірнику, але існує етичне правило не закріплене законодавством, надавати копії заперечення для ознайомлення позивачу.

Зразок заперечення на позовну заяву

Бажано, щоб заперечення на позовну заяву складав професійний юрист. Його знання та досвід допоможуть знайти найбільш переконливі аргументи та докази, і на сто відсотків використати даний процесуальний інструмент на користь відповідача.

У тих випадках, коли особа приймає рішення самостійно скласти заперечення, їй варто дотримуватися структури заяви, яка наведена нижче:

Відзив - заперечення на позовну заяву (зразок заперечення)

Зауважимо, що все що вказано у дужках – це пояснення. У самій заяві їх писати не потрібно.

Заперечення на позовну заяву зразок — Відзив (відгук) проти позову в суд

Відзив - заперечення на позовну заяву (зразок заперечення)

Замовити

Відзив (відгук) на позовну заяву в суд

Коли громадянин отримує повідомлення про те, що він буде відповідачем у якій-небудь судовій справі – це завжди серйозно.

Подібну новину не можна віднести до чогось приємного, адже для захисту своїх прав і інтересів у суді доведеться добре потрудитися, а можливо, навіть найняти хорошого адвоката.

Але спершу, ще до початку судових розглядів, буде потрібно написати заперечення на позовну заяву в суд.

Звичайно, є й інша категорія громадян, які думають, що виклик на судове засідання – це щось необов'язкове й те, що не спонукає до яких-небудь дій. Деякі вважають, що на першу вимогу взагалі можна не з’являтися в суд. Але це не так.

Адже, не відвідавши суд один другий раз, справу зможуть розглянути й без вашої присутності. І тоді стає зрозуміло, що подібний судовий розгляд навряд чи завершиться з позитивним результатом для вас.

Саме тому обов'язково буде потрібен відзив на позовну заяву.

У відгуку на позов повинна бути присутня така інформація:

Крім того, у відповіді на позов вам також знадобиться вказати особисті контактні дані: номер телефону, поштову адресу, адресу електронної пошти і т.д. Усі вимоги повною мірою викладені в ст. 59 ГПК (для справ господарського характеру) і ст. 28 ЦПК (для справ земельного, житлового, трудового, цивільного й сімейного характеру).

Зразок заперечення на позовну заяву представлений на даній сторінці.

Поставити підпис на відзиві на позовну заяву може як сам відповідач, так і особа, що представляє його інтереси. При цьому важливо пам'ятати про те, що представник, який прийматиме участь у судовому засіданні, зобов'язаний мати при собі документ, що підтверджує його повноваження.

Допомога юриста в Києві

Усе, про що йшла мова вище – це тільки основна інформація, яка стосується подачі заперечення проти позову. На практиці часто – усе куди складніше.

Адже головній складовій відгуку на позов, його змісту, потрібно приділити особливу увагу, тобто не тільки викласти свої вимоги повною мірою, але й подбати, щоб усе відповідало правилам того або іншого законодавства.

Правильно й грамотно складений відзив на позовну заяву зможе підвищити ваші шанси на успіх у декілька разів. А юристи в Києві з компанії “EDR” як раз можуть скласти заперечення на позовну заяву саме таким.

Відзив (заперечення) на позов Приватбанка по боргу (карта) — Юридическая компания "MK Partners"

Останнім часом існує дуже багато позовів ПАТ «Приватбанк» до фізичних осіб про стягнення заборгованості по кредитним картам.

В певниий час під різними підставами ПАТ «Приватбанк» нав'язував отримання кредитних карток та встановлення там кредитного ліміту.

Після проходження певного часу та нарахування за цей час значних процентів за користування кредитом та різного роду штрафних санкцій, ПАТ «Приватбанк» подавав позов до суду про стягнення боргу за кредитною картою.

Після того як ви отримали з суду пакет документів з ухвалою про відкриття провадження (як правило скороченого) та позовною заявою з додатками ПАТ «Приватбанк» потрібно в обов'язковому порядку звертатися до адвокатів ЮК «MK Partners» та отрмувати правничу допомогу.

Правнича допомога буде полягати в наданні вам повного спектру захисних функцій від позову ПАТ «Приватбанк».

Ми напишемо та подамо відзив на позовну заяву ПАТ «Приватбанк», здійснимо розрахунок дійсного боргу перед ПАТ «Приватбанком», при необхідності проведемо економічну експертизу боргу ПАТ «Приватбанк», якщо існує заочне рішення суду про стягнення боргу на користь ПАТ «Приватбанк» — подамо заяву про перегляд заочного рішення ПАТ «Приватбанк», якщо існує звичайне рішення суду про стягнення коштів на користь ПАТ «Приватбанк» — подамо апеляційну скаргу на це рішення. Орієнтовний відзив на позов ПАТ «Приватбанк» знаходиься нижче.

 • Ми доб'ємося списння (анулювання) кредитного боргу по кредитній карті ПАТ «Приватбанк», списання процентів нарахованих по кредитній картці ПАТ «Приватбанк», анулювання штрафних санкцій (штрафів, пені) по кредитній карті ПАТ «Приватбанк».
 • Рішення суду про відмову Приватбанку в стягненні коштів по цій справі знаходиться за цим ПОСИЛАННЯМ.
 • До  Святошинського  районного суду м. Києва
 • Особа, яка подає відзив: Відповідач 
 • Особи, які беруть участь у справі:
 • Позивач: ПАТ «ПАТ КБ «Приватбанк»

01001, м. Київ, вул.. Грушевського, 1Д

Суддя: Величко Т.О.

 1. Справа 
 2. Відзив
 3. На позовну заяву

В провадженні Святошинського районного суду м. Києва знаходиться справа за позовом ПАТ КБ «Приватбанк» до  про стягнення заборгованості.

Відповідач заперечує проти позовних вимог та не визнає їх в повному обсязі, обґрунтування чого полягають в наступному:

Позивач не подав до суду документів, що між позивачем та відповідачем виникли кредитні відносини і що Позивач Відповідачу надавав кредитні грошові кошти.

На обгрунтвання своїх вимог Позивач додав до своєї позовної заяви начебто розрахунок заборгованості, певну довідку про зміну умов кредитування, анкету-заяву позичальника та витяг з умов та правил кредитування і зазначив, що начебто Відповідач отримав картковий кредит.

Але потрібно зазначити, що жодного доказу, в розумінні законодавства, що підтверджував би виникнення кредитного зобов'язання, не було. Також Позивачем не було додано до позову ….. Не були також додані виписки із …. на підтвердження існування боргу та його розміру.

Розрахунок заборгованості, який поданий Позивачем не відповідає дійсності, оскільки… – натомість Відповідач також бажає подати свій розрахунок заборгованості, який знаходится в матеріалах справи.

Що стосується довідки про зміну кредитування, яка подана Позивачем, то потрібно зазначити, що Позивач до неї не має ніякого відношення, він не змнював ніякий ліміт і відповідна жодна зміна ліміту не може підтверджувати надання кредитних грошових коштів, що і лише є підставою для виникнення зобов’язання.

Додатково потрібно зазначити, що в цій довідці не зазначено, хто її підписав та чи мала ця особа права на її підписання.

Що стосується заяви анкети, то потрібно зазначити, що вказаний документ не підтверджує видачу картки, її номер, надання грошових коштів на цю картку, відкриття рахунку і зарахування кредиту на цей рахунок, більше того Позивач сам собі суперечить оскільки в позові він зазначає, що грошові кошти були надані в розмірі 13000,00 грн, в так званій довідці про зміну умов кредитування зазначена сума в розмірі 500,00 грн, а в заяві анкеті зазначане сума 2500,00 грн бажаного кредитного ліміту, що є підтвердженям надуманості розміру заборгованості визначеної у позові. Що стосується правил кредитування, які додані до позову, то потрібно зазначити, що вони не можуть взагалі розповсюджуватися на Відповідача, оскільки останнім не підписані. Те, що не підписані правила не розповсюджуються на Відповідача  також підтверджується правовою позицією відображеною в постановах ВСУ.

Також, до суду першої інстанції подавалася заява про застосування позовної давності і навіть якщо враховувати розрахунок боргу наданий позивачем (хоча сторона Відповідача зазначає, що між нею та Позивачем відсутні кредитні відносини), то з цього розрахунку слідує, що остання проплата мала місце 01.10.2014р.

, а з позовом Позивач звернувся вже в 2018 році тобто з пропуском загального строку позовної давності в 3 роки, що є підставою для відмови у позові відповідно до ст. 256, 257, 261, 267 ЦКУ.

Також потрібно враховувати перевитрати кредитного ліміту і їх початок оскільки саме з цього моменту розпочинає перебіг позовна давність за позовом ПАТ «Приватбанк»

На підставі вищезазначеного,

ПРОШУ:

 1. Відмовити в задоволенні позову ПАТ КБ «Приватбанк» до  про стягнення грошових коштів.
 2. Застосувати відносно вимог ПАТ «КБ Приватбанк» позовну давність.
 3. Стягнути на користь з ПАТ КБ «Приватбанк» понесені Відповідачем витрати на правничу допомогу в розмірі 15 660,00 грн.

Додатки:

 1. Докази направлення відзиву.
 2. Розрахунок боргу.

Коротя Р.О.                                                                                         __________________                                                            21.09.2018р.

 • Ми допоможемо вирішити кредитний спір.
 • Ви можете записатися на кредитну консультацію за номером телефону, що зазначений нижче.
 • Також вам буде корисно:
 • Відміна реєстрації іпотеки за колекторами 

Підготовка заперечень проти позову (відзив на позовну заяву)

«Робота адвоката по підготовці захисту проти позову має свої особливості: змінюється мета діяльності адвоката і, відповідно, процесуальні засоби її досягнення». Адже тепер завдання адвоката полягає в тому, щоб переконати суд у необхідності відмовити у задоволенні позовних вимог.

У США (ст. 7 Федеральних правил цивільного процесу (ФПЦП)) обов’язково повинні бути надані позовна заява, пояснення (заперечення) на неї відповідача й аргументи позивача проти зустрічного позову, якщо така зустрічна вимога заявлена. Такі папери мають бути складені «коротко і ясно».

При цьому можливість коректування початкової позовної заяви та зміна заперечень або не допускається, або обмежується. Це полегшує роботу суду, але ускладнює становище сторін. Вважаю, що обов’язкове подання письмових заперечень або пояснень на позовну заяву доцільно ввести і в Україні.

Заперечення проти позову можна розділити на дві основні групи — заперечення в процесуальному і матеріальному смислі. Заперечення проти позову можливі шляхом: 1) спростування законних припущень, встановлених правовими нормами на користь позивача; 2) спростування фактів процесуальної підстави позову; 3) доказування фактів, які перешкоджають виникненню права у позивача або погашають це право.

Тобто оспорюючи вимоги позивача, відповідач або його адвокат наводить аргументи, спрямовані проти фактів, якими обґрунтовується позов, проти доказів, які підтверджують ці факти і проти правових висновків, які випливають із встановлених фактів.

Відповідач може стверджувати і доказувати наявність у нього власного права на предмет позову. Крім того, адвокат може спрямовувати свої доводи проти прийняття позову до розгляду судом і відсутність процесуальних підстав для такого розгляду.

Основу заперечень складають факти або сукупність фактів, спрямованих на спростування позову. Наприклад, проти позову про відшкодування шкоди наводяться та підтверджуються факти, які вказують на відсутність вини того, хто спричинив шкоду.

Проти позову про втрату права на проживання у квартирі подають заперечення про поважність причин такої відсутності або наводяться факти, які вказують на вимушений характер непроживання у спірній квартирі, через перепони другої сторони.

Проти позову про стягнення заборгованості наводяться посилання на наявність зустрічних однорідних вимог, тобто про припинення зобов’язань зарахуванням.

Проти позову про повернення подвійної суми завдатку наводяться заперечення, що укладений договір не був виконаний з вини сторони, що дала завдаток.

У випадках, коли сторони домовились укласти договір, але відповідно його не оформили, сплачені в рахунок виконання договору платежі повертаються у розмірі, в якому вони давались, на що у своїх запереченнях наголошує і адвокат, який виступає проти повернення одержаних грошей у подвійному розмірі.

За позовом проти спадкоємця на підставі боргової записки відповідач посилається на закінчення позовної давності, який погашає вимоги позивача.

Адвокат повинен потурбуватись про підтвердження заперечень відповідними доказами. Заперечення проти позову можливі шляхом: а) спростування законних припущень, встановлених правовими нормами на користь позивача; б) спростування фактів процесуальної підстави позову; в) доказування фактів, які погашають право позивача або не допускають виникнення права у позивача.

Іноді адвокату немає необхідності спростовувати всі факти, покладені позивачем в основу своїх вимог. Достатньо спростувати один із фактів або підтвердити протилежний факт, не сумісний з фактами підстави позову.

Заперечення в процесуальному сенсі спрямовані проти факту прийняття позову до розгляду, тобто правомірності виникнення і продовження процесу. Тому до певної міри ці заперечення мають формальний характер, не торкаються правильності позовних вимог і не стосуються суті спору.

Так, не може бути розглянута справа за відсутності у позивача права на позов. Стаття 59 ЦПК містить вимоги до оформлення відзиву та порядку його направлення до суду. Відзив підписує керівник або уповноважена ним особа. Виконуючий обов’язки керівника може підписувати відзив, якщо в рішенні про його призначення не встановлені обмеження щодо права підпису.

У ЦПК Франції поданню заперечень також приділено значну увагу (присвячено дві глави, які містять 55 статей). На цій стадії необхідно провести ґрунтовну підготовку до майбутнього процесу.

Відзив є важливим процесуальним документом, а тому повинен відповідати встановленим вимогам, які ставляться до процесуальних документів. Заперечення можуть формуватися за тим самим принципом, що й позовна заява.

Тобто це може бути позовна заява навпаки, де на кожну обставину позовної заяви відповідач подає свої заперечення. Відповідач вільний у формі свого волевиявлення, а тому може викласти свої заперечення й у будь-якому іншому порядку.

Важливо, щоб вони були прозорими та зрозумілими для суду, а в необхідних випадках — підкріплені відповідними доказами. Американський принцип «коротко і ясно» доречний і в Україні.

Висуваючи у відзиві заперечення, відповідач заперечує проти позову, посилаючись на незаконність вимог позивача, їх необґрунтованість, відсутність у позивача права на звернення до суду або наявність перешкод для відкриття провадження у справі.

Заперечення можуть стосуватись усіх заявлених вимог чи їх частини або обсягу. Позивач обґрунтовує свої вимоги на фактах. Критика доказів, якими підтверджуються факти, як форма судового захисту відповідача набуває серйозного значення.

Вона може стосуватись як джерела доказу, так і змісту самого доказу.

Підчистки у документі, недоліки речі, неправдиві покази свідка, спірний висновок експерта — все це впливає на якість і силу доказу. Сумніви у змісті доказів, можливість іншого тлумачення наведених у документі відомостей про факти можуть призвести до іншого правового висновку, ніж той, який стверджується позивачем.

Заперечення можуть бути висловлені й проти правової оцінки. Такі заперечення стосуються встановленого фактичного складу, і суду пропонується в інтересах відповідача інша юридична кваліфікація встановлених фактів.

Складність полягає в тому, що відповідач або його адвокат не знають, які факти суд або суддя вважає встановленими, а щодо яких у нього є сумніви.

Тому адвокат виходить із свого розуміння ситуації та власного висновку про те, які, на його думку, факти встановлені, а які ні.

У конкретній справі відповідач або його адвокат використовує різні способи спростування позовних вимог і поєднує їх.

Як побудувати заперечення, в якому обсязі та послідовності — все це визначається матеріалами конкретної справи. «Готувати заперечення тільки за даними позовної заяви недостатньо.

Правильно вчиняє той адвокат, представник відповідача, який розглядає позовну заяву як привід, щоб продумати й проаналізувати спір у всій його повноті.

Господарська справа, на відміну від кримінальної, майже завжди несе у собі можливість для її ускладнення і несподіванок. Рідко буває, що такі несподіванки відносяться до категорії приємних. Робота над поясненнями допомагає передбачити те, що може виявитись під час процесу.

При цьому сам адвокат у процесі матиме в розпорядженні точні, наперед відшліфовані формулювання тезисів заперечень, які можна розвивати при наданні усних пояснень. Суддя, готуючись до справи, прочитає заперечення, і якщо він з ними не згоден, то повинен себе переконувати в їх помилковості, що психологічно важче, ніж не погоджуватися з усними поясненнями відповідача або його адвоката.

Крім того, письмові заперечення залишаються у справі та є важливими для формування позиції вищестоящих судів при перевірці справи.

Такі пояснення важливі й для відповідача, який, ознайомившись із ними, може більш чітко уявити собі, на що слід звернути увагу суду.

Складаючи відзив у справі, слід ураховувати призначення цього процесуального документа. Тому необхідно, як правило, чітко визначити ставлення відповідача до заявленого позову: «Позов не визнаю» або «Позов визнаю частково». Далі викладається фактичне та правове обґрунтування заперечень.

Д.П. Ватман і В.А. Єлізаров звертали увагу на те, що немає необхідності наводити аргументи проти всіх елементів позову. Спростування одного з елементів може виявитися достатнім для відмови у задоволенні позову. До такої рекомендації слід ставитись обережно.

Надмірна легковажність і впевненість у своїй правовій позиції у цивільній справі може обернутись програшем справи. Тому краще підготуватись по всіх наявних у розпорядженні адвоката позиціях.

Однак при цьому слід знайти «золоту середину» і, маючи повне обґрунтування фактичних і правових заперечень, ставити перед судом тільки найбільш суттєві з них, з тим, щоби не перетворювати справу на затяжний і довготривалий процес, не обтяжувати суд надмірностями у поясненнях.

Закінчують заперечення проханням, яке має відповідати формі захисту, обраній відповідачем або його адвокатом.

Якщо це заперечення матеріального порядку або спір проти доказів чи правового висновку, то просять: «У позові відмовити» або «У позові відмовити у такій-то частині».

Якщо використовуються заперечення процесуального порядку, то вказують: «Справу провадженням закрити» або «Позов залишити без розгляду». Суд повинен у першу чергу вирішувати процесуальні питання.

Наведемо приклад письмових пояснень у справі. Суть спору можна визначити за змістом процесуального документа.

ДО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ

01001 м. УЖГОРОД, вул. Конституції, 1 Справа № 0000 Суддя Колька І.П.

Позивач:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Мрія»

88000, м. Ужгород Карпатської області, вул. Куйбишева, 45 Ідентифікаційний код 000000077

номер засобів зв’язку тел. 424-33-33 Відповідач:

Відкрите акціонерне товариство «Зоря» 88000, м. Ужгород Закарпатської області, вул. Куйбишева 45

 • р/р 26009677, ЗОФ АППБ, «Аваль» МФО 300345, Код 00084183
 • Св. № 1095442 5, індифікаційний код 035841800150
 • В інтересах ВАТ «Зоря» заперечення подає представник товариства Адвокат Петрук Василь Петрович, який діє на підставі договору про надання правових послуг

м. Одеса, Французький бульвар, 21, тел. 333-33-33,

ідентифікаційний код 000000070 Відповідач:

Відкрите акціонерне товариство «Тиса» 88000, м. Ужгород Закарпатської області, вул. Ш.Петеф, 45,

р/р 26009677, ЗОФ АППБ, «Аваль»

МФО 312345, код 03584183

Св. № 10654425, інд. код. 035841800150

 1. ВІДЗИВ НА ПОЗОВНУ ЗАЯВУ ПРО РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРІВ ОРЕНДИ
 2. Товариство «Мрія» звернулася з вимогами, в яких просить розірвати договори оренди приміщень з ВАТ «Тиса», посилаючись на те, що орендоване майно використовується не за призначенням.
 3. Позовні вимоги не підлягають задоволенню з таких підстав:
 • Позивач виходить із помилкового висновку, що акціонер вправі порушити таке питання, оскільки зазначені договори порушують його права. Згідно зі ст. З ЦПК заінтересована особа (яка є такою за наявності підстав, передбачених цією статтею) може звернутися до суду за захистом порушеного або оспорюваного права в порядку, встановленому законом.

Товариство «Мрія» є акціонером ВАТ «Зоря» і звернулося до суду вважаючи, що оспорювані договори не відповідають вимогам закону.

Однак позивач не належить до тих суб’єктів, між якими виникли спірні правовідносини щодо укладання договорів, а ВАТ «Зоря», яке було учасником спірних правовідносин, такий позов не заявляло.

ВАТ «Зоря» є юридичною особою, діє на підставі статуту, тому саме йому як учаснику зазначених правовідносин належить право оскаржувати у встановленому законом порядку договори, про які йдеться у позовній заяві.

 • Посилання позивача на те, що укладені договори можуть вплинути на отримання позивачем частки прибутку ВАТ, мають характер припущення і не можуть бути визнані обґрунтованими. У позовній заяві не наведено доказів, які б обґрунтовували висновок, що здача в оренду приміщень зменшить акціонеру її частку прибутку.

Докази, що підтверджують заперечення, знаходяться в матеріалах справи.

Статутом та установчим договором ВАТ «Зоря» підтверджується, що позивач є акціонером товариства.

Розділом третім статуту ВАТ «Зоря» підтверджено, що товариство, діючи на підставі статуту, здійснює свої повноваження не через акціонерів, а спеціально уповноважених на це осіб — генерального директора та виконавчих директорів. Розділом другим статуту підтверджено, що акціонер не користується правом пред’явлення позову в інтересах товариства.

 • На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 12, 59 Господарського процесуального кодексу України
 • ПРОШУ:
 • Провадження у справі закрити.
 • 10 січня 2004 р. № 07

Представник, адвокат В.П. Петрук

З часу розгляду конкретної справи позиція судів дещо змінилася. Тепер і акціонери товариства за певних умов можуть звертатися з подібним позовом. Отже, юристам, адвокатам постійно потрібно вести моніторинг судової практики та враховувати плинність позицій судів.

Реагуємо на позовну заяву в порядку адміністративного судочинства

Статтею 9 КАСУ встановлена змагальність сторін, яка передбачає свободу в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Про порядок і строки подання доказів було описано у першому номері нашого видання.

Одними із нововведень сучасного адміністративного судочинства стали заяви по суті справи. Згідно з ч. 2 ст. 159 КАСУ ними є:

Тип заяви Суб’єкт подання
позовна заява позивач
відзив на позовну заяву відповідач
відповідь на відзив позивач
заперечення відповідач
пояснення третьої особи щодо позову або відзиву третя особа

Перше, що кидається в очі, — тепер основним документом, який подається відповідачем, є відзив, а звичне нам заперечення може бути подано лише після отримання відповіді на відзив від позивача та у разі бажання подати нові пояснення, міркування та аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.

Підстави, час та черговість подання заяв по суті справи визначаються КАСУ або судом у визначених цим Кодексом випадках.

І хоча подання заяв по суті справи є правом учасників справи, неподання суб’єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову (ч. 4 ст. 159 КАСУ).

Отже, як бачимо, серйозним наслідком зволікання у поданні відзиву у встановлений строк без поважних причин може бути програш справи «без бою».

Про строки подання відзиву

Строк подання до суду відзиву на позовну заяву буде обов’язково зазначений в ухвалі про відкриття провадження.

Якщо суд в ухвалі про відкриття провадження у справі за результатами розгляду відповідного клопотання позивача вирішує розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження, суд визначає строк відповідачу для подання заперечень проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, який не може бути меншим п’яти днів із дня вручення ухвали.

З огляду на те, що підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі, строк, який буде надано судом для подання відзиву, буде меншим, але у будь-якому випадку не меншим п’ятнадцяти днів з дня отримання ухвали. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дасть змогу відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи — отримати відзив до початку першого підготовчого засідання у справі.

Отже, якщо ви бачите, що у встановлений строк надати відзив із усіма доказами ви не можете, тоді обов’язково має бути подано клопотання із проханням продовжити встановлений судом строк для подання відзиву та із зазначенням причин неможливості вкластися у встановлені строки.

Вимоги до відзиву

У відзиві відповідач викладає заперечення проти позову. Згідно зі ст. 162 КАСУ відзив на позовну заяву повинен містити:

1 найменування (ім’я) позивача і номер справи
2 повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові) (для фізичних осіб) відповідача, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), за його наявності, або номер і серію паспорта для фізичних осіб — громадян України, номери засобів зв’язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти, за наявності
3 у разі повного або часткового визнання позовних вимог — вимоги, які визнаються відповідачем
4 обставини, які визнаються відповідачем
5 заперечення (за наявності) щодо наведених позивачем обставин та правових підстав позову, з якими відповідач не погоджується, із посиланням на відповідні докази та норми права
6 перелік документів та інших доказів, що додаються до відзиву, та зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із відзивом, із зазначенням причин їх неподання

Як бачимо, на стадії написання відзиву ви маєте визначитися, чи визнаєте ви позов, і якщо так, то в якій частині, а також обов’язково зазначити обставини, які вами визнаються. Вказане нововведення покликано полегшити роботу суду та зосередитися на питаннях, за якими у сторонах є розбіжності.

Окремим пунктом відзиву буде зазначення обставин, які визнаються відповідачем. Згідно зі ст. 78 КАСУ обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.

Отже, після визнання певних обставин письмово «шляху назад» може вже і не бути.

Відмова від визнання обставин приймається судом, якщо сторона, яка відмовляється, доведе, що вона визнала ці обставини внаслідок помилки, що має істотне значення, обману, насильства, погрози, тяжкої обставини або обставини, визнаної у результаті зловмисної домовленості її представника з іншою стороною. Про прийняття відмови сторони від визнання обставин суд постановляє ухвалу. У разі прийняття судом такої відмови обставини доводяться в загальному порядку.

Таким чином, відзив на позовну заяву стає головним документом відповідача — суб’єкта владних повноважень. Написання відзиву — справа складна й відповідальна та потребує визначитися із своєю правовою позицією до розгляду справи по суті.

Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

 • До відзиву додаються докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
 • У строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
 • У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Працюємо із відповіддю на відзив

Після того, як ви подали до суду відзив, суд своєю ухвалою встановлює позивачу строк для підготовки відповіді на відзив.

Суд має встановити такий строк подання відповіді на відзив, який дасть змогу позивачу підготувати свої пояснення, міркування, аргументи та відповідні докази, іншим учасникам справи — отримати відповідь на відзив завчасно до початку розгляду справи по суті, а відповідачу — надати учасникам справи заперечення завчасно до початку розгляду справи по суті.

Згідно зі ст. 163 КАСУ у відповіді на відзив позивач викладає свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень та мотиви їх визнання або відхилення. До написання відповіді на відзив застосовуються ті самі правила, що й до написання відзиву.

До початку розгляду справи по суті ви вже отримаєте відповідь на відзив, якщо позивач її готував, і з нею необхідно буде попрацювати так само ретельно, як і з позовною заявою.

Якщо після ознайомлення із відповіддю на відзив у вас з’явились нові (додаткові) пояснення, міркування та аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів і мотиви їх визнання або відхилення — все це ви викладаєте у запереченні.

До заперечення застосовуються правила, встановлені частинами 2 — 4 ст. 162 КАСУ (ср. 025069200), у т. ч. і щодо надсилання копії заперечення іншим учасникам провадження.

Заперечення подається в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк подання заперечення, який дасть змогу іншим учасниками справи отримати заперечення завчасно до початку розгляду справи по суті.

Окремо про пояснення третіх осіб

У разі, якщо до участі у справі залучені треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, вони користуються правами позивача і відповідно можуть подавати такі самі документи, як і позивач, реакція відповідача на документи, подані такою особою, — загальна.

У разі, якщо ж до участі у справі залучені треті особи, які не заявляють самостійних вимог, вони можуть подавати свої пояснення щодо позову або відзиву.

У поясненнях третьої особи щодо позову або відзиву третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, викладає свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову. До пояснень третьої особи застосовуються загальні правила, зазначені вище.

Пояснення третьої особи подаються в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк, який дасть змогу третій особі підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази і надати пояснення до позову або відзиву, а іншим учасникам справи — відповідь на такі пояснення завчасно до початку розгляду справи по суті.

І хоча окремо в ст. 159 КАСУ не зазначено документу, який може бути подано відповідачем як реакцію на пояснення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог, з огляду на приписи ч. 3 ст. 165 КАСУ, ми розуміємо, що відповідач може подати відповідь на отримане пояснення.

Фактично введені новели дозволяють усім учасникам провадження викласти усі свої аргументи та заперечення та подати усі наявні докази до початку слухання справи по суті, що надасть можливість судам розглядати справи у встановлені строки, тобто оперативно, при цьому повно та всебічно.

Вважаю, що вказані процесуальні можливості мають бути використані відповідачем з метою доведення правомірності прийнятого ним рішення, вчинення дії чи бездіяльності та зведення до мінімуму можливості визнання останніх незаконними та як наслідок їх скасування.

Зразок заперечення на позов

На головну — Зразки позовних заяв — Зразок заперечення на позов

                                                                 До ______________ районного суду м. Києва

 •                                                                  ___________________________________,
 •                                                                                           (ПІБ)
 •                                                                  Яка(яка) проживає за адресою:                                                                                         ___________________________________,

                                                                 м.Київ, ______________ обл.,

 1.                                                                  поштовий індекс _____
 2.                                                             ЗАПЕРЕЧЕННЯ ПРОТИ ПОЗОВУ
 3.         _______________________ року _____________________________ звернувся до
 4.                                                                   (ПІБ позивача)
 5. ______________ районного суду з позовом до мене про _________________________.
 6.             Вважаю його вимоги необґрунтованими з наступних підстав.
 7. __________________________________________________________________________
 8. (у цьому місці потрібно детально описати ваш погляд на справу, вказати обставини,
 9. які унеможливлюють чи виключають можливість подачі позову, довести відсутність
 10. спірного правовідношення)
 11. __________________________________________________________________________________________________________________________________________________
 12. _________________________________________________________________________
 13. Зазначені мною обставини зможуть підтвердити _____________та _______________.
 14.                                                                        (ПІБ особи)          (ПІБ особи)

На підставі викладеного й у відповідності із ст. 128, п. 5 ч. 6 ст. 130 ЦПК України

 •                                                                                        ПРОШУ 
 • 1. Відмовити _______________________ у позові до мене про ____________________
 •                           (ПІБ особи)

2. Під час попереднього судового засідання вирішити питання про виклик до суду свідків:

-_____________________________, який проживає за адресою:

         (вказати ПІБ особи)

__________________________________________м.  ______________ ______________ обл.,

-_____________________________, яка проживає за адресою:

         (вказати ПІБ особи)

__________________________________________м.  ______________ ______________ обл.,

 1. Додаток:
 2. Копія заперечення проти позову.
 3. « »____________200__ р.                                                     ___________    ____________
 4.                                                                                (підпис)            (ПІБ)
 • Наступні записи:
 • Попередні записи:

Відзив – заперечення на позовну заяву (зразок)

Опинившись у ролі відповідача по цивільній справі, варто подбати про захист своїх інтересів. Ст. 178 ЦПК України надає можливість відповідачу, при отриманні позову, висунути свої міркування і навіть спростувати їх – за наявності законних підстав. Заперечення на позовную заяву оформляється у вигляді відзиву.

У зв’язку із змінами до ЦПК України від 2018 року, мають місце деякі непорозуміння стосовно того, яким саме документом оформляється заперечення.

Питання до адвоката: мені на пошту прийшла позовна заява із документами. Я не згоден із вимогами, викладеними у позові. Що направити – відзив на позовну заяву, або заперечення?

Відповідь адвоката: раніше, до 2018 року, відповідач направляв до суду заперечення. В теперішній час відповідач повинен направити до суду документ, що називається «відзив», в якому викладає заперечення на позовну заяву (згідно ст.

178 ЦПК України). Позивач, у свою чергу, складає «відповідь на відзив», згідно зі ст. 179 ЦПК України).

В подальшому відповідач направляє «заперечення», в якому викладає свої думки та міркування щодо фактів, викладених у відповіді позивача.

Таким чином, між сторонами процесу здійснюється своєрідний обмін документами, в яких висвітлюються міркування, аргументи, думки щодо визнання або невизнання вимог, викладених у позові.

ВАЖЛИВО: обмін своїми думками та міркуваннями сторони здійснюють виключно на стадії підготовчого слухання (до того, як розпочнеться розгляд справи по суті). Тобто відзив, відповідь на нього та заперечення направляються до суду у встановлені в терміни, але до розгляду справи по суті.

Якщо повна або часткова незгода з позицією позивача у відповідача виникає на етапі подачі заяви, єдиний спосіб правильно відреагувати на цей факт – заперечувати проти позову. Зробити це потрібно якомога раніше, а обґрунтувати свою позицію – переконливо.

В статті “Оспорювання батьківства (скільки коштує тест ДНК)” ми розповіли, як здійснюється передача прав на дитину, в тому числі при оскарженні спорідненості з неповнолітнім.

Відзив на позовну заяву в цивільному процесі

Розгляд будь-якої цивільної справи будується на засадах змагальності і рівності позивача та відповідача. Це означає, що у них є однакові права, щоб кожен міг довести обґрунтованість саме його позиції. Рішення виноситься на користь тієї сторони, яка приведе більше доказів. Сам суд за своєю ініціативою не займається їх збором.

Тому, ознайомившись із позовом та не погоджуючись із вимогами, можна приступати до складання відзиву на позовну заяву. Це прямо зазначено в ЦПК України. Заперечення може бути подано не тільки відповідачем, але й іншими учасниками процесу (третіми особами – із самостійними вимогами та без таких).

Відзив складається в письмовому вигляді і містить у собі позицію відповідача по усіх питаннях, з якими він не згоден повністю або частково.

Заперечення проти позову може стосуватися будь-яких сторін справи – як власне претензій позивача, так і можливих порушень з боку судового органу. Тому виділяють 2 групи таких документів: це заперечення…

 1. … матеріально-правового характеру – особа оскаржує обгрунтованість пред’явлення претензій. У документі описується суть незгоди, робляться посилання на законодавство та наводиться відповідна доказова база (документи, свідчення, відео-, аудіозаписи та інші).
 2. … процесуального характеру – коли відповідач фактично не намагається якось висловити незгоду із самим позовом. Однак наполягається на тому, що порушені способи проведення самого процесу.

Читайте також:  Порядок стягнення аліментів в суді (зразок позовної заяви)

Стосовно останнього випадка – причин для оскарження можуть бути такими:

 • по справі вже прийнято рішення, яке набрало чинності;
 • позивач без поважних причин порушив встановлені терміни подачі позову (порушений строк давності);
 • найчастіше порушення – звернення в сторонню судову інстанцію (порушення підсудності).

Може зустрічатися і комбінований варіант, коли претензії подаються і по суті, і у зв’язку із тим, що на думку відповідача або іншого громадянина були порушені певні норми процесуального законодавства.

Незалежно від характеру заперечень проти позову в цивільному процесі, форма, зміст, зразок документа не змінюються – відзив на позовну заяву складається в письмовому вигляді та долучається до справи нарівні з усіма іншими документами.

Колишня дружина отримала рішення суду та вимагає стягнення значної суми аліментів? Ви, в свою чергу, вимагайте зменьшення розміру зобов’язання. Які для цього потрібні документи ви дізнаєтесь, прочитав нашу статтю “Які документи необхідні для зменшення розміру аліментів?“.

Заперечення на позов: зразок 2018

Чітко встановленого зразка такого документа немає, разом з тим документ повинен містити такі дані:

 • «шапка» із зазначенням повної назви судового органу, який розглядає справу, П.І.Б. та контактні дані позивача, відповідача, третіх сторін (якщо такі є);
 • описова частина – наводиться посилання на сам позов (назва, дата, по якій справі), факт незгоди із заявою. Наводяться посилання на законодавство, а також на докази;
 • прохальна частина – коротко зазначаються вимоги громадянина. Зазвичай, наводиться запис «Прошу відмовити у задоволенні вимог»;
 • додатки, в яких вказується перелік документів, на які посиліється відповідач;
 •  дата, підпис.

Зразок відзиву – заперечення на позовну заяву за новим ЦПК України 2018 року

Мотиви подання відзиву

Причини, що спонукали підготувати відповідь на позовну заяву та заперечувати проти пред’явлених претензій, можуть бути найрізноманітнішими:

 • повна незгода із позицією позивача. Відповідач може доводити відсутність своєї вини у заподіянні шкоди усіма можливими способами (подання документів, проведення експертизи або залучення свідків для дачі показань);
 • часткова незгода із доводами, викладеними у заяві;

Наприклад, відповідач признає наявність своєї вини у заподіянні шкоди позивачу, але заперечує проти заявленої до стягнення суми. У такому разі особа, не заперечуючи своєї вини, може подати розрахунки щодо визначення розміру шкоди, підкріпивши їх різними довідками та іншими документами.

 • вказівка на порушення процесуального характеру. В цьому випадку не обговорюється питання наявності вини, а робиться акцент на неправильне застосування положень ЦПК України, які перешкоджають законному розгляду цивільної справи. Наприклад, положення про неналежне залучення відповідача, неправильне визначення підсудності справи, закінчення строків позовної давності або сплаті держмита не в повному обсязі.

Як та в які строки подається відзив?

Право подання заперечень виникає з моменту звернення позивача із заявою.

До складання документу варто підійти відповідально. Адже його можна розцінювати як спосіб захисту прав та інтересів відповідача.

Відзив подається до суду, який розглядає справу. Можна заявити його особисто в засіданні, залишити в канцелярії або відправити заздалегідь поштою. Якщо ці дії за вашим дорученням виконує інша особа, то оформіть на неї довіреність в нотаріальній конторі. Головне, встигнути зробити це в процесі попереднього слухання.

Підготувати заперечення проти позову слід за кількістю осіб, які беруть участь у справі та один примірник – суду для долучення до матеріалів цивільної справи. До нього також додаються всі документи, які підтверджують викладені доводи.

Важливо! Відповідач зобов’язаний направити свої оскарження та всі додатки (докази на паперовому, електронному носії) на адресу позивача та іншим учасникам провадження. А до суду надати документи, які підтверджують відправлення (квитанцію).

Строки подання відзиву встановлює суд та сповіщає відповідача. Термін повинен бути достатнім для збору доказів (в тому числі електронних).

Як ми зазначили раніше – подання відзиву – не обов’язок, а право відповідача. Якщо відзив на позовну заяву не надійшов, справа вирішується за наявними матеріалами.

До речі, ознайомтесь із актуальною статтею “Неофіційна сплата аліментів: як підтвердити, що батько утримує дитину?“.

Зміст заперечення проти позову

Відзив має бути коротким, але в той же час змістовним. Оскільки документ буде перебувати в цивільній справі, підійдіть до його написання серйозно (при перевірці законності винесеного рішення наглядові органи будуть знайомитися з текстом). Прямих вказівок з приводу його змісту в законі не міститься. Бажано дотримуватися наступної структури, яка склалася на практиці:

 • найменування судового органу;
 • відомості про відповідача або третю особу;
 • відомості про номер справи та сторони;
 • виклад своєї незгоди із посиланням на закони та докази. Конкретно вказати, які саме положення позову необгрунтовані;
 • прохання про відмову (повну або часткову) у задоволенні вимог позивача;
 • додатки;
 • дата складання, підпис.

Грамотно та лаконічно складений документ допоможе судовим органам чітко усвідомити позицію відповідача, проаналізувати її. Це значно сприяє досягненню позитивного результату.

Як ми зазначили раніше, заперечення можна подати в будь-який час підготовчого слухання – але до слухання справи по суті.

Важливо! Строк подачі відзиву встановлюється судом, але він не може бути меншим, ніж п’ятнадцять діб із дня отримання ухвали про відкриття провадження.

Подати документи може:

 • сам відповідач;
 • будь-яка третя особа, заінтересована в результаті судового процесу;
 • адвокат, який діє за договором про надання правової допомоги.

Відзив засвідчувати у нотаріуса не потрібно, держмито за його подання не справляється. Документ можна долучити до справи двома шляхами:

 • безпосередньо принести в канцелярію судового органу (секретарем ставиться відмітка про прийняття);
 • через пошту – краще завжди надсилати рекомендованим листом та робити це заздалегідь, щоб не затягувати терміни розгляду.

Текст слід скласти максимально коротко – на 1-2 сторінки.

У той же час потрібно навести вичерпний перелік заперечень, намагаючись вказати їх гранично конкретно. Бажано навести підставу для кожної незгоди у вигляді посилання на норму законодавства або документ, який служить доказом на користь відповідача.

Стиль викладу – максимально близький до офіційно-ділового: відсутність просторічних, емоційно-забарвлених слів і таке інше.

Таким чином, основна мета оскарження позову – обґрунтовано схилити суддю на свою сторону вже на початковій стадії розгляду справи.

Бажаєте розлучитися, але не знаєте, скільки часу займає розлучення в суді? Прочитайте нашу статтю.

Чим відрізняється відзив від зустрічного позову та відкликання позовної заяви?

Не варто плутати відзив на позовну заяву зі зустрічною позовною заявою, що подається в порядку ст. 193 ЦПК України.

 1. Зміст заперечення на позовну заяву зводиться тільки до спростуванню або конкретизації основних положень самого позову. У ньому не можна пред’являти інші самостійні вимоги до позивачів. Якщо у відповідача теж є претензії матеріального чи іншого характеру, варто оформити їх у вигляді зустрічного позову.
 2. Зустрічний позов, на відміну від відзиву, являє собою не тільки письмове відображення незгоди з позивачем, але і зустрічні позовні претензії, на які вже позивач, в свою чергу, має право подати відгук.

Зустрічний позов складається за загальними правилами ЦПКУ. Його подача супроводжується оплатою збору.

Суд повинен роз’яснити відповідачу його право направити зустрічний позов.

Коли можна подати зустрічний позов?

Подати зустрічний позов можна у термін, відведений для поданні відзиву. При цьому може бути 2 варіанти подачі:

 • Одночасно із заявою позивача – тоді обидва позови розглядаються спочатку, в рамках однієї справи.
 • В будь-який час , встановлений суддєю для поданні заперечення на позовну заяву.

Позовна заява зустрічного характеру оформляється так само, як і заява позивача, та складається із трьох ключових розділів:

 1. Вступна частина (шапка), де, як зазвичай вказується найменування суду, П.І.Б. позивача, відповідача, всіх зацікавлених сторін.
 2. Описова і прохальна частини – власне основний текст заяви, в якій зазначаються претензії, при необхідності – посилання на статті закону, а також на доказові документи. Окремо прописується вимога, яку громадянин просить визнати.
 3. Висновок, в якому наводиться перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви. Ставиться дата, підпис.

Зразок зустрічної позовної заяви  за новим ЦПК України 2018 року

Основна вимога до зустрічного позову – не допустити суттєвих помилок (П.І.Б., реквізити, контакти, найменування суду тощо). Якщо допущені юридичні помилки (наприклад, громадянин помилково послався на статтю), неправильно встановлена ціна позову, всі вони виправляються по ходу процесу. Такі помилки не можуть бути підставою для неприйняття заяви.

Важливо! Слід також розуміти, що зустрічний позов – це не претензії до позивача взагалі, а тільки ті, що пов’язані з цим позовом по суті. Тобто задоволення зустрічної заяви має повністю або частково виключати можливість позитивного рішення щодо початкового.

Суть початкового позову: виключити можливість бачитися з дітьми батькові.

Зустрічний позов: надати таку можливість.

Якщо зустрічний позов направляється в процесі спрощеного провадження, суддя переходить до розгляду справи по правилам позовного провадження – виносить відповідну ухвалу.

До речі, якщо ви подали заяву до суду, але припустилися помилки, позовні вимоги можна уточники. Більш доклаждно про це ми розповіли у статті “Уточнення позовних вимог згідно з ЦПКУ від 2018 року“.

Зверніть увагу!

 • У зв’язку з частими змінами в законодавстві інформація може стати неактуальною швидше, ніж ми встигаємо її оновлювати на сайті.
 • Всі випадки індивідуальні та залежать від багатьох факторів.
 • Тому для вас працюють безкоштовно експерти-консультанти! Розкажіть про вашу проблему – ми допоможемо її вирішити! Запитайте прямо зараз!
Ссылка на основную публикацию