Як оформити та подати заяву на розлучення, якщо є неповнолітні діти (зразок позовної заяви)

Як оформити та подати заяву на розлучення, якщо є неповнолітні діти (зразок позовної заяви)

Ви вирішили, що без звернення до суду вам не обійтися, але в той же час з деяких причин не можете або не хочете звертатися за допомогою до кваліфікованого адвоката. В такому випадку у 2018 році вам доведеться навчитися правильно складати позовні заяви.

Зрозуміло, самонавчання, самоконсультування і самозахист – це не найкращий спосіб відстояти свої інтереси в суді. Однак, якщо ви твердо вирішили відмовитися від послуг адвоката і захищати свої права самостійно, ця стаття і шаблон допоможе вам у загальних рисах уявити собі, як скласти позов, що до нього докласти, куди подати і що далі робити.

Підготовка до написання позовної заяви

Перш, ніж безпосередньо зайнятися складанням позову, зверніть увагу, що у 2017 році до Цивільного процесуального кодексу України (надалі – «ЦПК») були внесені істотні зміни.

За кількістю і якістю ці зміни є найбільш об'ємними порівняно з усіма попередніми.

Це важливо врахувати, оскільки значна кількість прикладів позовних заяв, які можна знайти на просторах Інтернету, стала просто неактуальною.

Варто звернути увагу на такі новації цивільного процесу як «малозначні справи», заяви «по суті справи» і «з процесуальних питань», «похідні вимоги», «електронне правосуддя», «спрощене провадження» і ряд інших. Зміни торкнулися і ряду норм, що регулюють питання визначення підсудності, строків і підстав на оскарження рішення суду, сум судового збору, підстав для відводу судді, повернення заяви тощо.

Також зверніть увагу, що звернення до суду можливе у порядку:

 1. окремого провадження (ст. ст. 19, 293 ЦПК);
 2. позовного провадження: спрощеного (ст. ст. 19, 274, 276 ЦПК) та загального;
 3. наказаного провадження (ст. ст. 160, 161 ЦПК).

Важливо: Кожний з перелічених варіантів має свої особливості. Саме «позовна» заява подається до суду лише у разі, якщо ваше звернення до суду підпадає під 2-й варіант. Якщо ж ні, то у вашому випадку заява буде мати іншу форму та зміст.

Повний перелік всіх змін до Цивільного процесуального кодексу України (2017-2018) міститься в Законі від 03.10.2017 №2147-19.

З порівняльною таблицею змін ви можете ознайомитися за посиланням Порівняльна таблиця змін до ЦПК 2017-2018 (укр.).pdf.

Легенда (для прикладу)

Якщо ви подужали зміст наведених по посиланнях документів і вважаєте, що послуги адвоката все одно ні до чого, можна переходити безпосередньо до складання самого позову. Для того, щоб наочно показати як написати в 2018 році позовну заяву, візьмемо за основу якусь поширену легенду (нижче всі особи та відомості вигадані).

Легенда. 01 січня 2018 Кузьменко Ігор Миколайович дав у борг Приходьку Володимиру Віталійовичу гроші в сумі 30000 гривень строком на 1 місяць під 10% річних. Договором позики передбачена неустойка за кожний день прострочення в розмірі 0,5%.

Кузьменко Ігор Миколайович проживає в Шевченківському районі міста Києва, а Приходько Володимир Віталійович в Соборному районі (колишній Жовтневий) м. Дніпра (колишній Дніпропетровськ). 01 лютого Приходько В. В.

гроші не повернув, на зв'язок перестав виходити, два відправлених рекомендованими листами повідомлення про необхідність сплатити борг і пропозицію врегулювати суперечку в досудовому порядку проігнорував.

Готуємо зразок — Шапка заяви

У шапці позову необхідно вказати найменування суду, сторони справи і ціну позову (в нашому випадку вона є).

Для того, щоб вказати з найменування суду, необхідно визначитися з територіальною юрисдикцією (або як її ще називають територіальною підсудністю). У загальному випадку відповідно до ч.1 ст.

27 ЦПК позов до фізичної особи пред'являється за місцем проживання або реєстрації відповідача. У нашому випадку це Соборний район м. Дніпро.

Для отримання інформації про необхідний нам суд переходимо на сайт Судової влади України https://court.gov.ua.

На вкладці «Судова влада» у списку, що випадає, обираємо «суди».

Як оформити та подати заяву на розлучення, якщо є неповнолітні діти (зразок позовної заяви)

У списках, що випадають, знаходимо потрібну нам область, місто та район, після чого натискаємо «перейти».

Як оформити та подати заяву на розлучення, якщо є неповнолітні діти (зразок позовної заяви)

Отримуємо всю необхідну інформацію про суд.

Як оформити та подати заяву на розлучення, якщо є неповнолітні діти (зразок позовної заяви)

Отже, приступимо безпосередньо до написання. Зразок шапки нашої заяви матиме вигляд:

Жовтневий районний суд м. Дніпро

49044, м. Дніпро, вул. Паторжинського 18-А

Позивач:

Кузьменко Ігор Миколайович

04111, м. Київ, вул. Салютна, 9, кв. 11

 • реєстраційний номер облікової картки
 • платника податків –7777777777
 • тел.: /044/ 111-11-11
 • офіційна електронна адреса – відсутня

електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Відповідач:

Приходько Володимир Віталійович

49050, м. Дніпро, вул. Обсерваторна, 27, кв. 4

 1. серія і номер паспорту МЕ 444444
 2. реєстраційний номер облікової картки
 3. платника податків – невідомий
 4. тел.: /093/ 222-22-22
 5. офіційна електронна адреса – відсутня

електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ціна позову: 39250 грн.

Описова частина — шаблон

Перш за все, зверніть увагу на те, що в ЦПК було розширено кількість вимог, що пред'являються до позовної заяви. Так, пунктом п.3 ч.3. ст.175 визначається вимога не тільки вказати ціну позову, а й обґрунтований її розрахунок, п.6 ч.

3 цієї ж статті – відомості про вжиті заходи досудового врегулювання, а п.9 ч.3 цієї ж статті – попередній розрахунок судових витрат. Недотримання цих вимог призведе до відмови в розгляді заяви до усунення недоліків.

Для того, щоб не переробляти позов по кілька разів, ретельно вивчіть зміст цих норм або замовте адвокатські послуги у вигляді юридичної консультації.

Отже, формуємо описову частину, викладаючи всі істотні обставини справи.

01 січня я, Кузьменко Ігор Миколайович, позичив Приходьку Володимиру Віталійовичу гроші в сумі 30.000 (тридцять тисяч) гривень строком на 1 місяць під десять відсотків річних. Договором позики від 01.01.2018 (копія додається) передбачено неустойку за кожен день прострочки в розмірі 0,5% від суми позики.

01 лютого я звернувся телефоном до Приходька Володимира Віталійовича із пропозицією повернути борг та відсотки. Приходько В.В. відмовився повертати борг і поклав слухавку. Після цього вимкнув телефон і взагалі перестав відповідати на дзвінки. В період з 1 лютого по 1 квітня я здійснив 45 дзвінків, що підтверджується роздруківкою телефонних викликів оператора ПАО Укртелеком.

10 лютого я надіслав Приходьку В.В. рекомендований (копію повідомлення про вручення додаю) лист (копія листа додається) із вимогою повернути борг. Проте відповіді не отримав.

20 лютого я надіслав Приходьку В.В. ще один цінний (копія про вручення додається) лист (копію листа додаю) із повідомленням про те, що я збираюся подати позов та пропоную вирішити наш спір у несудовому порядку. Проте відповіді не отримав.

На цьому опис закінчується. Далі переходимо до мотивувальної частини, з якої повинно випливати, чому, власне, суд повинен задовольнити ваш позов.

Мотивувальна частина — форма

У цій частині важливо не тільки аргументовано викласти свою правову позицію, а й врахувати нові вимоги, які тепер висуваються до позовної заяви. Якщо ви понесли витрати на послуги адвоката (наприклад, допомога у складанні позову), це також необхідно вказати і підтвердити.

Таким чином, станом на 1 квітня сума боргу Приходька В.В. становить 39250 грн., з яких:

— 30000 грн. основного боргу;

— 250 грн. процентів за 30 днів користування позикою (30000 х 10% / 12);

— 9000 грн. неустойки за 60 днів прострочки (30000 х 0,5% х 60).

Згідно зі ст. 525 ЦК одностороння відмова від виконання зобов’язання є неприпустимою.

Згідно зі ст. 526 ЦК боржник повинен виконувати належним чином своє зобов’язання у відповідності до умов договору.

Згідно з ч.1 ст. 625 ЦК боржник не звільняється від відповідальності через неможливість виконати грошове зобов’язання.

На виконання п.9 ч.3 ст. 175 ЦПК повідомляю суд про попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат:

1. Судовий збір – 704,80 грн. (розрахунок: 1% ціни позову, але не менше 0,4 прожиткового мінімуму, що на 01 січня 2018 року складає 1762 грн: 1762 х 0,4 = 704,80 грн.).

На виконання п.10 ч.3 ст. 175 ЦПК повідомляю, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору.

У нашому випадку на послуги адвоката витрати не неслися, тому зазначений тільки судовий збір.

Резолютивна частина

У цій частині необхідно послатися на норми законодавчих актів, якими ви керуєтеся, а також викласти, власне, саму вимогу. Врахуйте, що за кожну окрему вимогу (пункт) доведеться оплачувати судовий збір. Так, скажімо, якщо у позові міститься 5 вимог (пунктів), він коштуватиме у п'ять разів дорожче.

Врахуйте також й те, що вимога повинна бути сформульована чітко і конкретно. На вимогу на кшталт «прошу розібратися в ситуації» або «прошу знайти і покарати винних» суд реагувати не буде і просто відхилить весь позов повністю.

Отже, резолютивна частина (або як її ще називають «прохальна частина») нашого позову буде виглядати наступним чином:

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 16, 525, 526, 625, 1046, 1049 ЦК та ст.ст. 4, 12, 13, 175-177 ЦПК, —

ПРОШУ:

1. Стягнути з Приходька В.В. на мою користь борг в сумі 39250 гривень.

Додатки

Пам'ятайте, що будь-які ваші слова повинні бути підтверджені доказами. Якщо ви відправляли комусь лист, прикладіть і копію листа, і копію повідомлення про вручення. Взагалі, чим більше доказів ви зберете у справі і прикладете до заяви – тим краще.

До речі, іноді суди вимагають крім самої квитанції про оплату судового збору надати їм ще й довідку про те, що кошти надійшли до бюджету. Ми не будемо аналізувати законність такої вимоги, просто якщо забажаєте, то можете отримати таку довідку заздалегідь. Отримати її можна, написавши відповідну заяву і приклавши до неї копію квитанції про оплату судового збору.

Правильно розрахувати ціну позову та розмір судового сбору, який необхідно сплатити, Вам допоможе відповідна стаття ЦПК та Закон України «Про судовий збір».

Врахувавши вимоги ст. 177 ЦПК щодо додатків до позову, складемо їх перелік. Зауважимо, що у нашому конкретному випадку буде доцільно до нашого позову додати заяву із клопотанням вирішити спір у порядку спрощеного провадження (ст. ст. 19, 274, 276 ЦПК).

Отже, наш список додатків матиме вигляд:

Додатки:

 1. Копія позовної заяви та доданих документів для відповідача
 2. Клопотання про вирішення спору в порядку спрощеного провадження
 3. Копія договору позики
 4. Копія роздруківки телефонних викликів
 5. Копія листа від 10.02.2018 із вимогою повернути борг
 6. Копія повідомлення про вручення

Які документи потрібні для розлучення через ЗАГС і через суд, якщо є неповнолітні діти: перелік документів. Як і куди подавати заяву та документи на розлучення?

Поради

Дізнайтеся у статті, як можна оформити розлучення, і як правильно написати заяву про розлучення.

Як не прикро, але останнім часом статистика розлучень все зростає. Практично 40% сімей розпадається з вини одного з подружжя. І добре, якщо пара ще не має спільного майна і дітей, то процедура розлучення значно спрощується. Досить зібрати документацію і подати заявку на розлучення в ЗАГС. Проте в інших випадках розлучення можуть затягуватися на тривалий час. Далі про це детальніше.

Як і куди подавати заяву, документи на розлучення?

 1. Розірвання шлюбного союзу, яке відбувається за обопільною згодою. При цьому в родині немає дітей неповнолітнього віку, подружжю нічого ділити в матеріальному плані.

 2. Розірвання в місцевому Рагсі можливо навіть без будь-яких угод з боку другого чоловіка(дружини) при наявності малолітніх дітей, якщо друга половинка знаходиться в місцях позбавлення волі, визнана недієздатною, зникла безслідно.

 3. Сім'ї з дітьми, які ще не досягли вісімнадцятирічного віку, зможуть розірвати відносини лише через судові установи.

Як оформити та подати заяву на розлучення, якщо є неповнолітні діти (зразок позовної заяви)Документація на розлучення

Вам в обов'язковому порядку, крім заявки на розлучення доведеться ще надати цілий пакет документації. І не чекайте, що процедура буде тривати кілька днів. Відповідно до встановленого регламенту, анулювання шлюбу буде не раніше, ніж за календарний місяць.

Читайте также:  Як розраховують аліменти на одну дитину (формула розрахунку)

Пакет паперів для розвідного процесу:

 1. Документи, для посвідчення особи (паспорт чоловіка, дружини)
 2. Свідоцтво про укладення шлюбу
 3. Чек про сплату державного мита (ціна за такі послуги варіюється від 400 до 650 рублів)

Як оформити та подати заяву на розлучення, якщо є неповнолітні діти (зразок позовної заяви)Документація для оформлення розірвання шлюбного союзу

Як правильно написати заяву на розлучення в ЗАГС: зразок

Перш ніж почати заповнювати бланк, візьміть відразу ж всі документи, вам доведеться вказати номер або серію. Зокрема, вам знадобиться паспорт, свідоцтво про одруження.

Оформлення:

 • Заповніть, в який орган Загсу ви звертаєтеся
 • Вкажіть свої ПІБ
 • Напишіть ПІБ колишнього чоловіка(і)
 • Заповніть, де ви проживаєте
 • Опишіть причину розлучення
 • Внизу поставте підпис, вкажіть дату

Приклади заповнення різних форм, скачайте тут:

 • Зразок заповнення — форма 8
 • Зразок заявки форма 9

Як оформити та подати заяву на розлучення, якщо є неповнолітні діти (зразок позовної заяви)Приклад заповнення заяви у РАГС про розлучення

Як правильно написати заяву на розлучення в суд: зразок

Заяву на розлучення в судові органи слід складати по-різному. Все докорінно залежить від причини розірвання відносин між подружжям.

Приклад заповнення:

 • У самому вгорі (в шапці заявки) вкажіть, кого ви звертаєтеся — яке судове установа, напишіть ПІБ судді.
 • Далі свої паспортні дані, адресу, телефон і нижче дані чоловіка.
 • Детально розпишіть ситуацію. Вкажіть причину, по якій виникла ця ситуація.
 • Розпишіть майнові претензії, інформацію про малолітніх дітей.
 • Потім оформите прохання і в додаток вкажіть всю документацію, яку ви надали.

Дивіться приклад заповнення такої заяви:

 • Зразок заповнення — форма 10

Як оформити та подати заяву на розлучення, якщо є неповнолітні діти (зразок позовної заяви)Заявка на розлучення в судові інстанції

Бланк заяви на розлучення в ЗАГС: скачати

Завантажити ці бланки-зразки різних заяв на розлучення в органи запису актів громадянського стану, ви можете тут на порталі. Також ви можете на цій сторінці завантажити форми для заповнення заяви на розірвання шлюбного союзу:

 • Бланк-заяву на розлучення в ЗАГС — форма 9
 • Бланк-заяву на розлучення — форма 8

Бланк заяви на розлучення в суд: скачати

тут на сайті. Або ж скачайте приклад бланка на розірвання шлюбу через суд:

 • Бланк-заяву на розлучення через суд — форма 10

Як подати заяву на розлучення онлайн?

Якщо ви вирішили оформити заявку на розірвання сімейних відносин через всесвітню павутину, то пройдіть реєстрацію тут на порталі (держпослуги). Для цього:

 1. Оформіть стандартну або підтверджену реєстрацію. Так як за спрощеною формою у вас не буде доступу до багатьох сервісів сайту.
 2. Вам треба буде надати свої особисті дані: ПІБ, номер телефону, вказати електронну пошту.
 3. Також надайте дані про паспорті, СНІЛС та іншу інформацію.

Онлайн заявка на розірвання шлюбу

Як заповнити електронну заяву на розлучення?

Для складання заявки зайдіть в свій особистий кабінет на порталі держпослуг.

 • Вгорі позначте, у якому регіоні проживаєте
 • Виберіть відповідну форму заяви для вашої ситуації
 • Заповніть дані у вільних полях з червоними мітками
 • Сфотографуйте свою документацію: паспорт, СНІЛС, свідоцтво про одруження
 • Завантажте фото, простежте, щоб якість їх було на висоті
 • Виберіть спосіб повідомлення про обробленні заявки
 • Потім оплатіть мито на сайті через банківські установи
 • Очікуйте місяць до завершення розірвання шлюбу

Держпослуги — заяву на розірвання

Якщо подружжя не змогли налагодити стосунки в родині, то можна хоча б, як можна швидше дійти спільного рішення і розлучитися гідно, не судитися місяцями і лаятися з-за дрібниць. Адже коли батьки сваряться, страждають і їх діти, що загрожує різними неприємними наслідками.

Відео: Які документи потрібні для розлучення через суд, якщо є неповнолітні діти: перелік документів

Зразок заяви на розлучення

Якщо подружжя вирішило розійтися, то їм необхідно вирішить питання як це зробити. Для цього знадобиться скласти заяву до суду. Зразок такої заяви про розірвання шлюбу наведено нижче. Заяви, зразки яких є майже у всіх судах, страждають формальністю і не завжди підходять для складання нормального позову до суду.

Я з відповідачем одружилася 07 серпня 1999 року. Шлюб зареєстрований Маріупольським міським відділом РАЦС, актовий запис № 11111. (копія свідоцтва про шлюб додається). Від цього шлюбу маємо малолітню дочку Сидорову Софію Федорівну 27.01.2000 року народження, яка проживає зі мною і перебуває на моєму утриманні, (копія свідоцтва про народження додається).

Спільне життя з відповідачем не склалося через відсутність взаєморозуміння між нами, розходження поглядів на сімейні відносини та сімейні обов’язки з ведення спільного господарства та виховання дитини. Відповідач влаштовує постійні скандали, в тому числі в присутності сторонніх людей і в громадських місцях, що ображає мої честь і гідність.

Відповідач постійно пред’являє мені необгрунтовані претензії, що робить спільне життя нестерпним, тому що відповідач постійно ганьбить, ображає мене і принижує мої честь і гідність. Від постійних суперечок, суперечок і скандалів погіршилося моє самопочуття, я перебуваю в стані постійного стресу. У мене порушився сон і погіршилася працездатність.

При цьому відповідач не бере участі матеріально в житті сім’ї, не бажає влаштуватися на роботу і весь тягар забезпечення сім’ї лежить на моїх плечах.

Спільне господарство не ведеться з липня 2007 року. Фактичні шлюбні відносини припинені з липня 2007 року. Втрачені всі фізичні та духовні зв’язки між нами.

Як написати заяву про розірвання шлюбу? Її зразок

Нікому від такої ситуації краще не буде, в тому числі і дитині, яка буде почувати себе винуватою в існуючій ситуації, що залишить не менше негативний відбиток на її психіці, ніж необачний розрив відносин батьками, що супроводжується скандалами і розбірками .

 1. Копію позовної заяви, про складання якої мова піде нижче, для того, щоб вона згодом була пред’явлена ​​відповідачу для ознайомлення з позовними вимогами.
 2. Свідоцтво про шлюб та його ксерокопію, яка також згодом буде передана відповідачу.
 3. Копія свідоцтва про народження дитини – 2 примірники (один залишається в суді, другий надсилається відповідачу).
 4. Копія паспорта та ідентифікаційного коду позивача в 1 екземплярі.
 5. Квитанція про сплату судового збору.
 6. Інші документи, що підтверджують правову позицію позивача. Такими документами може бути, наприклад, довідка з місця проживання позивача про склад сім’ї, завдяки якій фіксується факт про те, де і з ким проживає дитина, тощо.

Cудова практика України — судові рішення

Шлюб може бути розірваним у РАЦС незалежно від наявності спільних неповнолітніх дітей, у випадку якщо один із подружжя визнаний судом безвісно відсутнім або недієздатним або засуджений за вчинення злочину до позбавлення волі на строк не менш як три роки.

Рекомендуем прочесть:  Размер Алименты Родителям От Детей Размер Выплаты

Розірвання шлюбу — формальне припинення дійсного шлюбу між живими подружніми. Від розірвання шлюбу варто відрізняти визнання шлюбу недійсним у судовому порядку і припинення шлюбу через смерть одного із подружжя: чоловіка або дружини.

Позовна заява про розірвання шлюбу (зразок)

Відповідач не розуміє та не хоче розуміти сутності проблем, які виникають у мене та у сім’ї, він не здатен підтримувати нормальну моральну атмосферу в сім’ї, піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім’ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги.

Зважаючи на те, що добровільність шлюбу – одна з основних його засад.

Шлюб – це сімейний союз, при цьому слово «сімейний» засвідчує, що шлюб створює сім’ю, а слово «союз», підкреслює договірну природу шлюбу, яка зумовлює його добровільний характер. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.

Шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Розірвання шлюбу засвідчує стійкий розлад подружніх стосунків. Позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.

Позовна заява про розірвання шлюбу подружжям, яке має дітей

Законом (ст. 109 СК України) передбачено, що суд може розірвати шлюб за спільною заявою подружжя, яке має дітей.

Закон надає право подружжю, яке має дітей, подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.

Ми досягли письмової угоди, що наш син Коноплястий Петро Васильович після розірвання шлюбу буде проживати разом із матір’ю — Коноплястою Галиною Петрівною, а його батько Коноплястий Василь Дмитрович постійно братиме участь у вихованні сина та до досягнення ним повноліття щомісячно буде надавати матеріальну допомогу для забезпечення умов його життя.

Як подати заяву на розлучення

Питання розірвання шлюбу можуть вирішувати районний або світової судді, що визначається виникненням спорів при розлученні.

Відповідно до статті 23 Цивільного кодексу РФ при обопільній згоді батьків дітей визначати їх долю добровільно рішення про розлучення може прийматися світовим суддею.

Але за наявності у подружжя розбіжностей щодо неповнолітніх дітей подача заяви про розлучення і його розгляд проводиться тільки районним судом.

Стаття 19 Сімейного кодексу Росії містить рекомендацію як подати заяву на розлучення, здійсненно тільки за допомогою судових органів, якщо має місце спір у зв’язку з розділом майна або нездатності подружжя вирішити за обопільною згодою питання, як будуть сплачуватися аліменти на неповнолітню дитину. Також звернення до суду вимагають відмінності в думках про місце проживання дитини та методи його виховання.

Исковое заявление о расторжении брака через суд с детьми и без детей 2018

Вы ищете образец заявления на развод через суд при наличии детей? Значит, Вы уже знаете, в каких ситуациях осуществляется расторжение брака в судебном порядке: при наличии общих несовершеннолетних детей, при отсутствии согласия одного из супругов на развод, при уклонении одного из супругов от оформления развода в органах ЗАГС.

 • Ф.И.О. мирового судьи или наименование суда, в который подается исковое заявление;
 • Ф.И.О., место фактического проживания и регистрации истца;
 • Ф.И.О., место фактического проживания и регистрации ответчика;
 • Дата и место регистрации брака;
 • мотивы развода: обстоятельства, подтверждающие невозможность семейной жизни истца и ответчика;
 • причины невозможности развода через ЗАГС: наличие общих несовершеннолетних детей, несогласие на развод ответчика;
 • информация о детях: количество, Ф.И.О. и возраст, соглашение о месте их проживания после расторжения брака, об их содержании и воспитании, требования о взыскании алиментов;
 • информация о совместно нажитом имуществе: наличие или отсутствие споров, требование о разделе совместного имущества;
 • просьба о расторжении брака;
 • перечень приложений к заявлению.
 • подпись и дата.

Рекомендуем прочесть:  Статья 52 гпк рф

Исковое заявление о расторжении брака

Рассмотрение дела по заявлению о расторжении брака назначается мировым судьей не раньше, чем через месяц с момента его подачи. Быстрее нельзя — это время строго установлено законом. Если вы подаете иск о расторжении брака сегодня, то дело назначат только через один месяц.

После поступления искового заявления мировой судья в течение 5 дней решает вопрос о его принятии. Если истец правильно понял и выполнил все рекомендации, заявление принимается, по делу назначается судебное заседание. В противном случае заявление будет оставлено без движения или возвращено заявителю.

Найчастіше, не проконсультувавшись з фахівцем у сфері розірвання шлюбу, подружжя звертаються з позовною заявою на розлучення, не враховуючи деяких моментів, в яких сімейне законодавство обмежує право одного з подружжя подавати позов про розірвання шлюбу. В результаті таких помилок суд повертає позовну заяву про розірвання шлюбу назад і ваші моральні і фінансові витрати виявляться марними.

Згідно ст. 110 СК України, позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року з дня народження дитини.

Абсолютно логічною є дана норма, оскільки пріоритетним напрямком державної політики в сфері сімейного права є забезпечення умов для повноцінного виховання дитини, а також підтримка матері під час її непрацездатності, викликаної вагітністю.

Читайте также:  Документи для спадщини

За рішенням дружини розлучення можливий практично в будь-який час, потрібно тільки ваше заяву. З боку чоловіка так відбувається не завжди: розлучення неможливе, якщо дружина вагітна, або дитині менше одного року.

Зрозуміло, ви можете роз’їхатися з дружиною, у ваших силах домовитися з “колишньої” про розділ майна, матеріальної допомоги дитині. Офіційну ж папір про розлучення ви зможете отримати тільки після першого дня народження вашої дитини.

Завжди пам’ятайте одне: як подати на розлучення – одна процедура, отримання аліментів на неповнолітніх – інша. І ніколи розлучення не припускає автоматичного призначення аліментів. Це робиться по додатковому заявою.

Такі випадки можуть бути викликані повним і болючим розривом відносин, боргами перед кредиторами, судимістю , відмовою від виплати аліментів – чого тільки не трапляється. Якщо ви потрапили в таку ситуацію, звертайтеся до мирового судді за місцем останньої відомої прописки чоловіка.

Зразок заяви на розлучення в суд у подібних випадках можна отримати у мирового судді, в звичайному суді або юридичної консультації. До заповненої заяви прикладається нотаріально завірена вашу згоду на розлучення без вашої присутності, відмова від “часу на роздуми і примирення”. Обов’язково уточніть адресу, на яку вам будуть відправляти документи про розлучення.

Перед тим як подати на розлучення і відправити лист, оплатіть держмито (квитанцію теж прикладіть до заяви).

06 Июл 2018      consurist         250      

Як подати на розлучення в Україні 2020?

Переживання в рідкісних випадках закінчуються добре, а найчастіше все заходить куди далі. Сам по собі процес розірвання шлюбу може бути досить довгим, а як подати на розлучення і взагалі, як правильно розлучитися без проблем і суднових воєн, можна прочитати на нашому сайті або проконсультуватися у працівників РАЦСу.

Причини і мотиви розлучень в Україні

Заява на розлучення – це остання крапля в життя сімей, які бажають розійтися по різних сторонах життя, причому причин для цього може бути величезна кількість:

 • зрада;
 • нерозвинене почуття обов'язку і піклування;
 • орієнтація на індивідуальність і одноосібність;
 • проблеми з грошима і різноманітні залежності: ігрові автомати, ставки та інші.

Також можуть зумовлювати розлучення і різноманітні мотиви, які часто призводять до заяви на розлучення.

Основні з них можна виділити наступні:

 1. розбіжності у всьому – інтереси, погляди, які призводять до відчуження і поступового розвалу сім'ї;
 2. одним з популярних мотивів, часто вживаних самими подружніми парами – це несумісність характерів. У шлюбі багато помічають, що людина може змінюватися в значно гіршу сторону і ставати дріб'язковим, нечесним, неврівноваженим і агресивним;
 3. втручання у відносини батьків та родичів;
 4. незадоволеність інтимним життям теж може виступати як хороший мотив для розірвання шлюбу;
 5. насильство, наркоманія, алкоголізм;
 6. низький рівень життя і небажання мати дітей.

Цей список можна продовжувати і далі, але в основному такі мотиви часто закінчуються заявою на розлучення і спробою знайти щось краще в житті.

Які документи необхідні і як можна подати на розлучення?

У цьому розділі піде мова про те, як подати на розлучення в найближчому або відповідному відділенні РАГСу, де при остаточно прийнятому рішенні слід відразу оформити запис на певний час – на прийом до інспектора. На даний момент, у багатьох великих містах України можна записатися через онлайн сервіс (інтернет сайт), що значно спрощує і економить час.

В анкеті слід правильно все заповнити, підібрати зручний час і вибрати відділення РАГСу, який відповідає прописку одного з подружжя. Актуальний список всіх відділень РАГСів можна подивитися на офіційному сайті служби державної реєстрації.

Однак не можна просто принести документи на розлучення, трохи почекати і отримати бажане. Спочатку необхідно врахувати деякі особливості всього процесу, після чого уточнивши, які документи потрібні для розлучення, визначитися з такими деталями:

 1. наявність згоди обох добровільно розірвати відносини;
 2. наявність дітей дещо ускладнює процес, тому що навіть при повній згоді на розлучення, справа буде передана до суду. Якщо діти не спільні або досягли повноліття, все буде відносно просто і обмежиться вирішенням цього питання в РАГСі;
 3. якщо є зниклі безвісти і недієздатні люди, інспектор РАГСу може прийняти заяву про розлучення.

Багато хто вважає недоцільним подавати заяву до того, як будуть вирішені питання про розподіл майна та інших деталей, але це не так – якщо є згода обох сторін, то всі організаційні моменти можна вирішити і після шлюборозлучного процесу або під час нього.

Однак в цьому є і свої нюанси, всі деталі краще за все ретельно обміркувати до оформлення розірвання шлюбу, оскільки після нього можна позбутися можливості мирно вирішити будь-які проблеми, які згодом доведеться оскаржувати в суді, що додатково принесе шкоди нервовій системі і грошових витрат.

Отже, якщо вирішені всі додаткові особливості, деталі і призначено час, варто точно і без запізнень з'явитися в ЗАГС і обов'язково мати при собі наступні документи для розлучення:

 1. паспорта;
 2. ідентифікаційні коди;
 3. свідоцтво про реєстрацію шлюбу.

Більше ніяких додаткових документів не передбачено, крім того випадку якщо один з подружжя не може з'явитися для подачі. Тут необхідно завірити підпис заяви у нотаріуса, а другий чоловік надасть його інспектору. При вирішенні питання через суд, до основного переліку документів для розлучення додається ще:

 • копії свідоцтва про народження дитини або всіх спільних дітей;
 • довідка про доходи;
 • договір про умови проживання дітей.

Процедура розлучення в Україні наступна. В цілому, заява на розлучення включає дві частини – по одній на кожну сторону, причому заповнювати самостійно нічого не потрібно, тому, як все робить інспектор на основі документів. Після чого він роздруковує і дає для перевірки та особистого підпису кожній стороні.

Обов'язково потрібно все перевірити ще раз, щоб уникнути помилок або описок, а також звірити всі дані з документів. Ця інформація буде міститися в свідоцтві про розлучення, а наявність помилок в офіційному документі неприпустимо.

Заміна цього документа на правильний може зайняти ще більше часу, ніж весь шлюборозлучний процес, тому в першу чергу перед підписом потрібно все якісно перевірити ще раз.

Види розлучень в Україні

Шлюборозлучний процес в Україні є складним процесом припинення та розірвання сімейних відносин, який поділяється на такі основні види:

 1. фактичний – припускає розірвання відносин, але без фактичного і офіційного підтвердження. Тобто подружжя може не мати часу і бажання займатися документами, ходити в РАГС або просто не впевнені у своєму рішенні і сподіваються відновити прекрасний час разом. За такого перебігу подій можливі розбіжності з приводу значущих покупок, які мають дорогу вартість. При офіційному розірвання шлюбу суд зможе прийняти до відома, що, незважаючи на те, що пара не жила разом, спільне господарство велося обома подружжям, з можливим доказом кількох свідків;
 2. економічний – майнові відносини є в кожному шлюбі, тому як сім'я передбачає доходи і придбання обох подружжя. Всі фінансові потоки утворюють єдиний сімейний бюджет, який витрачається на загальне благо або в певних цілях. Єдине, що не підлягає поділу – це подарунки або спадщина, а для решти давно існує шлюбний договір, який допоможе врегулювати режим власності. Також за допомогою закону можна добитися аліментів на утримання дітей, навіть без офіційного шлюборозлучного процесу;
 3. юридичний – припускає закінчення сімейних відносин з підписаним обома сторонами документальним підтвердженням. Варіанти для вирішення питання про розірвання шлюбу в Україні можливі через суд або РАГС, причому все залежить від суперечок з приводу спільного майна та наявності неповнолітніх дітей. Якщо подружжя має спільних дітей, що не досягли повноліття, то такий процес розлучення обов'язково буде вирішуватися в судовому порядку, незалежно від наявності згоди і бажання самих ініціаторів розлучення. Також неприпустимий розгляд без обов'язкової згоди вагітної жінки, а також до досягнення трирічного віку дитиною, чоловік зобов'язаний забезпечувати фінансову підтримку йому і своїй колишній дружині.

Зразок заяви на розлучення (скачати)

Зразок заяви на розлучення знаходиться на стендах інформації в будь-якому суді, а також повинен бути вивішений у відділеннях РАГСів.

Вони з кожним роком можуть трохи змінюватися, але не дуже істотно і кардинально, тому найкраще відразу уточнювати і вибрати необхідний варіант для того, щоб уникнути деяких проблем або плутанини.

Але якщо у вас немає часу для походів по РАЦСам, то ми вам надаємо загальний зразок заяви на розлучення, який ви можете завантажити.

 • Зразок містить всю потрібну для інспектора РАГСу і суду інформацію, яка повинна бути правильно заповнена без замовчувань і приховування інформації.
 • СКАЧАТИ ЗРАЗОК ЗАЯВИ НА РОЗЛУЧЕННЯ
 • Тепер давайте з'ясуємо, скільки коштує розлучення в Україні в нинішньому 2020 році.
 • Безпосередньо на прийомі, працівник РАГСу оформить і видасть квитанцію з усіма необхідними реквізитами для оплати процедури розлучення, причому не існує прив'язки до певного банку, а забезпечується можливість оплачувати в будь-якому зручному і вигідному або можливо навіть найближчому.

Якщо шлюборозлучний процес простий і буде здійснюватися через ЗАГС, то це не буде витратним процесом і відповідно до Декрету Кабміну “Про державне мито” сама реєстрація коштує 8 гривень і 50 копійок.

До цього слід також додати складання заяви інспектором РАГСу, що в різних містах і областях України варто по-різному, і на прикладі столиці – Києва, можна сказати, що навіть на території одного міста вартість може змінюватися, хоч і незначно – 22-24 гривні.

Тому виходить сума близько 30-32 гривень. Крім цих, інших квитанцій бути не повинно і що-небудь ще оплачувати не потрібно.

Скільки коштує розлучення в Україні в судовому порядку? Це обійдеться набагато дорожче і складається з наступних основних послуг:

 1. судовий збір, який раніше називався державне мито, слід оплачувати безпосередньо перед зверненням до суду, а її розмір становить  0,4 розміру прожиткового мінімуму 2020 року – 810,8 грн., що на 93 гривні дорожче, ніж в минулому році;
 2. послуги адвоката – в Україні юристи не можуть представляти інтереси подружжя, а таке право було надано виключно адвокатам.

Адвокати при цьому можуть бути різної кваліфікації та досвіду, з відповідною вартістю послуг. Тому при зверненні варто вирішити для себе, що важливо – зберегти бюджет і заощадити на стороні яка представляє або задіяти досвідченого фахівця, який гідно захистить інтереси.

Процедура розірвання шлюбу в Україні

Тепер обговоримо процедуру розлучення. Уже після того як написані і підписані обидві заяви на розлучення і оплачені потрібні квитанції, інспектор РАГСу призначає дату і час для наступної зустрічі, яка буде призначена для здійснення остаточного етапу – розірвання шлюбу.

На неї виділяється місяць з моменту оформлення і подачі заяви. Такий термін вважається стандартом вже давно і надається для обмірковування і точного переконання в своїх намірах.

У рідкісних випадках люди передумують і відкликають заяви, але розлучення все ж трапляється значно частіше, а місячний термін абсолютно нічого не вирішує.

Якщо одна сторона не може гарантувати присутність на реєстрації, слід повідомити і попередити інспектора РАГСу, а також скласти заяву про згоду розірвання в відсутності другої сторони.

Якщо ж обоє з подружжя не можуть бути присутніми, то складається заява про перенесення реєстрації, причому процедура розлучення не може бути офіційно оформлена через рік і більше з моменту, коли було подано заяву.

Реєстрація є процесом відносно недовгим і зазвичай не займає більше ніж 15-30 хвилин. На призначений час подружжя приходять точно і без запізнень, маючи при собі свідоцтво про реєстрацію шлюбу і, звичайно ж, паспорти. Сама процедура розлучення в Україні складається з таких процесів:

 1. складання актового запису інспектором, який роздруковується і видається для підписання вже колишній парі;
 2. після цього видається по одному примірнику свідоцтва про розірвання, з підписами керівника РАГСу і печатками;
 3. в паспортах на відповідних сторінках ставиться штамп або відмітка про офіційне розірвання шлюбу;
 4. прізвище можна змінювати після офіційного закінчення, якщо таке було зазначено в заяві. Працівник РАГСу поставить печатку, яка говорить про заміну протягом одного місяця;
 5. на цьому процес закінчено і шлюб вважається офіційно розірваним безпосередньо з дня реєстрації заяви в РАГСі.
Читайте также:  Місце проживання дитини з батьком - як забрати сина чи дочку у колишньої дружини?

При вирішенні питання через суд, все буде не так швидко, і залежить від настрою подружжя і їх бажанні відвоювати більшість нажитого разом майна.

Висновок

Розлучення в Україні — справа нелегка в плані моралі і досить важка при багатьох суперечках і з'ясуванні відносин з приводу різного майна. У цій статті ми розглянули послідовність всього процесу, а також уточнили, які документи потрібні для розлучення.

Всі випадки розірвання по-своєму унікальні і вимагають докладного юридичного аналізу для мінімізації ризиків, а стандартні випадки найчастіше проходять без зайвих розглядів і в спокійному режимі.

Подати до суду на розлучення

 • є малолітня дитина, яка не досягла 18 років;
 • чоловік або дружина не бажає розривати відносини.

Але тут же виникає питання:

Як подати до суду на розлучення? Послідовність дій?

 • Отже, якщо у Вас є обставини, які зобов'язують подати заяву на розлучення до суду, вирішити Ваше питання можна в п'ять кроків.
 • Почніть з обмірковування того, яких наслідків Ви хочете домогтися і що отримати при розлученні і написання позову на розлучення.
 • Продумайте:
 • чи хочете повернутися до дошлюбного прізвища?
 • чи є суперечки щодо розділу придбаної техніки, меблів, об'єктів нерухомості, спільного бізнесу і т.п.?
 • чи узгоджено місце проживання дитини?

Зазвичай разом з розлученням можна вирішити такі питання:

 • аліменти на дітей, місце їх подальшого проживання;
 • розділ спірного майна (квартира, машина, побутова техніка, меблі) та ін.

5 КРОКІВ, ЩО ВИРІШАТЬ ВАШЕ ПИТАННЯ

КРОК 1. ЗБИРАЄМО ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РОЗЛУЧЕННЯ

Якщо Ви прийняли рішення, обміркували його і готові подати позовну заяву про розлучення — запасіться терпінням і зосередьтеся. Оформити документи нескладно, але потрібна уважність і послідовність дій.

Документи, необхідні для розлучення зібрати не складно. Для подачі позову необхідно мати копії сторінок паспорта позивача і відповідача, копії ідентифікаційних кодів і оригінал свідоцтва про шлюб. Додатково можуть знадобитися копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей і відомості про право власності на майна.

КРОК 2. СКЛАДАЄМО ПОЗОВ ДО СУДУ

Після збору документів необхідно скласти текст позову. Зосередьтеся, адже якісно складений позов — запорука успішного вирішення питання.

Викладіть факти, опишіть, чому вважаєте розлучення обгрунтованим, вкажіть причини для розірвання шлюбу. Найбільш обґрунтована позиція допоможе уникнути призначення періоду на примирення, який може призначає суд (від 1-го до 6-ти місяців).

Тому кожну свою тезу необхідно підкріпити доказами. Вичерпного переліку додатків до позову не існує. Доведеться продумати їх самостійно або з юристом.

Аналіз практики показує, що документами, які доповнюють позов можуть бути довідки, характеристики та ін.

Наприклад. У заяві про розлучення зустрічається фраза «дитина проживає разом зі мною і перебуває на моєму утриманні». Для того щоб це була не просто фраза — прикладіть довідку про проживання дитини або будь-який інший документ, що підтверджує Ваші слова.

Позовна заява про розірвання шлюбу подружжям, яке має дітей

До Шевченківського районного суду м. Львова Заявники: Коноплястий Василь Дмитрович, що зареєстрований та мешкає за адресою:

79000 м.Львів, вул. Дорошенка, 8, кв.24

Конопляста Галина Петрівна, що зареєстрована та мешкає за адресою:

9000 м.Львів, вул. Дорошенка, 8, кв.24

Позовна заява про розірвання шлюбу подружжям, яке має дітей

6 червня 2002 року ми зареєстрували шлюб. 20 березня 2003 року у нас народився син — Коноплястий Петро Васильович.

Життя спільне у нас не склалося. До шлюбу ми знали одне одного всього чотири місяці і, як виявилося після шлюбу, у нас були зовсім протилежні погляди на сімейне життя. Ми намагалися всіма силами зберегти сім'ю, але і народження сина не допомогло це зробити. Ми переконалися, що є зовсім різними людьми і тому в наших інтересах і в інтересах нашої дитини ми вирішили розірвати шлюб.

Ми досягли письмової угоди, що наш син Коноплястий Петро Васильович після розірвання шлюбу буде проживати разом із матір'ю — Коноплястою Галиною Петрівною, а його батько Коноплястий Василь Дмитрович постійно братиме участь у вихованні сина та до досягнення ним повноліття щомісячно буде надавати матеріальну допомогу для забезпечення умов його життя.

Враховуючи те, що ми не маємо наміру поновлювати подружні стосунки, керуючись ст. ст.109, 157, 160 СК України, ст.ст. 3, 118-120, ч.З ст. 234 ЦПК України,-

ПРОСИМО:

1. Розірвати шлюб, зареєстрований 6 червня 2002 року у Шевченківському районному відділі РАЦСу м. Києва, актовий запис про шлюб № 3/124, між нами: Коноплястою Галиною Петрівною та Коноплястим Василем Дмитровичем.

2. Витрати, пов'язані з розірванням шлюбу, покласти на Коноплястого В.Д.

Додатки: 1. Свідоцтво про реєстрацію шлюбу. 2. Нотаріально посвідчений договір між Коноплястою Г. П. та Коноплястим В. Д. 3. Копія свідоцтва про народження сина. 4. Квитанція про сплату судових витрат.

Підписи: Конопляста Г. П. Коноплястий В. Д. 15 березня 2009 р.

Коментар

Законом (ст. 109 СК України) передбачено, що суд може розірвати шлюб за спільною заявою подружжя, яке має дітей.

Закон надає право подружжю, яке має дітей, подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.

Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений. У разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

У таких випадках суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.

Законом передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання заяви. До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу.

Чим ми можемо допомогти, якщо ви хочете розлучитися?

Оформити розлучення через суд без присутності і участі подружжя, вирішити всі супутні розірванню шлюбу питання, такі як: розподіл майна, стягнення аліментів, визначення місця проживання дитини, визначення порядку спілкування з дитиною, зняття з реєстраційного обліку колишнього чоловіка та інші.

Розлучення без присутності означає, що Вам не доведеться їздити до суду для участі в засіданнях, збирати документи, необхідні для розірвання шлюбу. Достатньо зв’язатися з нами для укладення договору на надання послуг, інші дії по справі ми здійснюємо самостійно за дорученням, яку можна оформити у нотаріуса.

Розлучення у випадках знаходження одного або обох з подружжя за межами території України.

Для розірвання шлюбу, у разі постійного проживання за межами України або далеко від Львова, необов'язково приїжджати особисто для оформлення документів до нас.

Відповідно до Українського законодавства будь-яка особа має право вести свої справи в суді особисто або через представника. Щоб розірвати шлюб не приїжджаючи в Україну, достатньо вислати довіреність на ведення справи, а також інші документи, необхідні для розлучення.

У разі наявності у Вас в Львові родичів, друзів, знайомих, ми завжди готові допомогти Вам, взаємодіючи через них.

 • Якщо для Вас скрутно спілкування по телефону, скористайтеся електронною поштою або послугою Skype.
 • Звертаємо увагу українців, що проживають за кордоном, а також іноземців (їх україномовних представників, юристів та адвокатів з інших країн), що мають намір розірвати «міжнародний» шлюб на ту обставину, що процес розлучення в Україні, як правило, здійснюється швидше, простіше і дешевше, ніж у багатьох інших державах.
 • Розірвання шлюбу в Львові та Львівській області
 • Ми готові надати допомогу з розлученням в районах Львівської області, таких як: Буськ, Городок, Дрогобич, Жидачів, Жовква, Золочів, Кам'янка-Бузька, Миколаїв, Мостиська, Перемишляни, Пустомити, Радехів, Самбір, Сколе, Сокаль, Старий Самбір, Стрий, Турка, Яворів та в містах обласного підпорядкування, таких як: Львів, Трускавець, Борислав, Дрогобич, Стрий, Самбір, Червоноград, Моршин та Новий Розділ.

Адвокати Львова завжди готові допомогти, якщо ви маєте розлучення через суд і вам потрібен юрист чи послуги адвоката. Ми оформимо розірвання шлюбу і розлучення без присутності подружжя та розлучення через суд в будь-якій ситуації без участі сторін.

C чого почати? Просто зв'яжіться з нами! +38 (067) 749-03-95

Як оформити розлучення?

На головну — Сім'я та проблеми — Як оформити розлучення?

В Україні оформити розлучення (розірвання шлюбу) можливо двома стандартними шляхами, реєстрацією заяви в РАГС і подачею позову до суду.

В першу чергу потрібно врахувати наявність спільних неповнолітніх дітей, чи є необхідність у розподілі майна, з ким залишається дитина після розірвання шлюбу, чи потрібне стягнення аліментів? І такий важливий факт, обопільна згода подружжя, але це впливає тільки на час розлучення

. Навіть якщо один з подружжя проти подальшого спільного життя, зобов'язані розвести.Подаємо заяву на розлучення через РАГС. У будь-якому районному РАГС на стенді є зразок заяви для розлучення, його заповнюємо так, як показано у зразку і реєструємо, від кожного з подружжя окремо. Таке розірвання шлюбу можливе тільки в тому випадку, коли подружжя не має спільних дітей і вони прийшли до обопільної згоди розвестися, майна спільного не мають, а якщо мають, то домоглися мирного його розділу. А якщо згоди обопільного на розлучення немає? Тоді запропонують подумати у вигляді тримісячного терміну, тобто дадуть термін для перемир'я. Але в будь-якому разі розірвання шлюбу буде оформлено, про що видадуть свідоцтво.Подача позовної заяви на розлучення через суд. Цей спосіб вимагає більш ретельного підходу. Адже вирішується доля дитя, його подальше місце проживання. Як правило судді дають перевагу матерям, але мати в суд повинна надати довідку з місця роботи про середній місячний заробіток.

Підготовка позовної заяви для розірвання шлюбу особливої складності не має. Якщо ділити нічого все обопільно вирішено, майно поділено, то можна скопіювати

зразок позовної заяви на розлучення. Позов про аліменти можна об'єднати в одній позовній вимозі або подати згодом окремо. У тому чи іншому випадку процедура подачі одна й та, зразок позовної заяви на аліменти копіюємо там же.

Ну і останній важливий факт, це розділ майна, чомусь воно добровільно ділиться не хоче, для подачі позов також копіюємо в тому ж розділі, що й попередні позовні заяви.

Подавати позов необхідно в районний суд за місцем проживання, можна і подати за місцем проживання чоловіка, якщо реєстрація в паспорті інша. У суді існують дні

прийому та години для реєстрації позовних заяв. Як правило це середа-п'ятниця або вівторок-четвер, в залежності від суду. До заяви на розлучення долучаємо свідоцтво про шлюб, копію самої позовної заяви, копію свідоцтва про народження дитини, квитанцію про сплату державного мита (при вході в судді на стенді має бути зразок) і копроментуючі матеріали якщо такі є. Приміром відповіді з міліції, що неодноразово подавалися скарги або заяву про порушення громадського порядку або вчинення сімейних сварок, насильства в сім'ї. Після реєстрації, заяву секретар передасть судді, який призначить день засідання. Час розлучення у суді різний, наприклад якщо чоловік декілька раз не з'явиться до суду, то може переноситися засідання, аж до місяця, але не більше.

 • Наступні записи:
 • Попередні записи:
Ссылка на основную публикацию