Як подати на аліменти та отримати гроші від колишнього чоловіка?

Яка б міцна і щаслива не була сім’я, вона не застрахована від того, що в подальшому може розпастися, а мати з дитиною або дітьми на руках, залишиться одна. Будь-якій матері дуже складно виховувати і утримувати в наш час дитину, а якщо їх декілька – то завдання по утриманню та вихованню стає просто нереальним.

Чудово коли батько, вже не живучи в родині, продовжує допомагати, але таке трапляється, на жаль, вкрай рідко. Тоді матері-одиначці залишається тільки покладатися на законодавство, яке пропонує стягування коштів з батька дітей (дитини). Як подати на аліменти?

Розміри і способи стягнення аліментів

Законом встановлено, що виплачуються вони дітям до моменту досягнення ними повноліття. Як правило, вони можуть мати наступні форми:

Як подати на аліменти та отримати гроші від колишнього чоловіка?

 • встановлена грошова форма – коли у батька не має постійного заробітку, а також якщо він нестабільний або ж перераховує кошти в іноземній валюті;
 • встановлена відсоткова частка від його доходу – якщо є постійно незмінний заробіток батька, дитина має право на його чверть, двоє дітей – на третину, а троє і більше – на половину доходу одного з батьків.

Існує два способи стягнення аліментів:

1. Добровільна виплата

Коли батьки домовилися мирно і один з них згоден сплачувати аліменти, укладається угода, яка пишеться у нотаріуса, в певній формі та засвідчується в порядку, встановленому законом. Цей порядок і способи виплати прописуються тільки в присутності обох сторін.

Звичайно, розмір не може бути меншим від того, який був би визначений в судовому порядку. При бажанні однієї із сторін з часом внести якісь зміни в угоду, всі пов’язані з цим процедури, завіряються теж нотаріально. Розірвати вже існуючу угоду можна тільки через суд.

2. Судова виплата

Найпоширеніший спосіб. В суд може подавати той з батьків, з якими живе дитина. Батько пише на прийомі у судді позовну заяву або надсилає її поштою, а за її розглядання платить держмито і чекає рішення суду.

З моменту вступу судового рішення в силу, батько одержує виконавчий лист і доставляє його в службу судових приставів, які стежать за порядком виплат аліментів відповідачу.

Інстанції куди подаються документи на аліменти:

 • районний суд – де найчастіше оспорюється і визначається батьківство, проводиться генетична експертиза;
 • мировий суд – проводиться спрощена процедура, де пишеться заява на видачу судового наказу, не потрібна присутність обох сторін, з невстановленим батьківством;
 • служба судових приставів – пишете заяву на стягнення, але при цьому не знаєте місця роботи відповідача.

Аліменти без розлучення (у шлюбі), в розлученні і співжитті

Розглянемо найпоширеніші ситуації, що ведуть до питань виплати аліментів.

Як подати на аліменти та отримати гроші від колишнього чоловіка?

Що можна зробити в такому випадку? Спочатку для отримання аліментів, потрібно спробувати домовитися на добровільних засадах, якщо ж не вийшло, тоді, швидше за все, доведеться звернутися в суд, а то і подати на розлучення.

Про саму процедуру стягнення аліментів – дивіться вище.

В розлученні

Процедура нічим не відрізняється від процедури, коли сторони перебувають у шлюбі (без розлучення). Єдине, що після розлучення, крім малюка, аліменти може ще одержати один з подружжя.

Особи, які наділені таким правом:

 • колишня вагітна дружина, яка завагітніла, ще перебуваючи у шлюбі;
 • один з подружжя, який виховував протягом перших трьох років спільну дитину;
 • один з подружжя, який доглядав до самого повноліття за спільною дитиною-інвалідом 1 групи;
 • один з непрацездатних подружжя, який ним став протягом шлюбу або через рік після розлучення;
 • один з подружжя, пенсійного віку або став інвалідом 1, 2, 3 групи, після розлучення протягом 5 років або подружнього життя більше 10 років.

Всі дітки, які народилися у співжитті, мають такі ж права, як і ті, що народжені в законному шлюбі, але тільки якщо вони визнані і мають встановленого законом батька. У разі якщо батько оспорює своє батьківство, або не встановлений, проводиться дорога судово-генетична експертиза.

Які документи потрібно подати для аліментів?

Якщо батько відмовляється виплачувати аліменти добровільно, для того щоб стягнути їх з нього, потрібно подати позовну заяву в суд. Але для цього необхідно точно знати, як її правильно скласти, і які для цього потрібні документи. Тривалість судового розгляду буде залежати від того, як правильно ви склали заяву.

Для подачі у суд позовної заяви у ній необхідно вказати:

 • найменування суду, в який подано заяву;
 • ім’я позивача, відповідача та ім’я представника позивача (якщо подається представником);
 • дані про місце проживання сторін, номери телефонів (якщо такі є), поштовий індекс;
 • позовні вимоги та їх обґрунтування;
 • зазначення доказів і посилання на них;
 • перелік документів, що додаються до заяви;
 • сума стягнень за заявою (у позові).

Як подати на аліменти та отримати гроші від колишнього чоловіка?

 1. копію свідоцтва про шлюб;
 2. копію свідоцтва про розлучення;
 3. копію свідоцтв про народження спільних дітей;
 4. копію паспорта позивача з пропискою і відміткою про реєстрацію шлюбу;
 5. копію паспорта відповідача;
 6. довідку про доходи сторін;
 7. довідку про місцеперебування відповідача.
 • Це основні документи, але іноді можуть знадобитися ще деякі відомості про дитину, якій будуть сплачуватися аліменти, це: місце навчання, здоров’я, інвалідність (якщо така є), доходи матері і місце її роботи.
 • Позовна заява та документи подаються в районний суд за місцем проживання батька (відповідача).
 • Бувають випадки, коли у матері позивача відсутня інформація про доходи відповідача та довідки, які їх підтверджують, тоді в заяві вказується його місце роботи.

Подача позовної заяви на аліменти через інтернет

Існує можливість подачі позову через інтернет, що заощадить ваш час і гроші, після того, як ви реєструєтеся на порталі електронного уряду, отримуючи електронно-цифровий підпис.

Щоб подати заяву, заходьте на сайт Верховного суду, в розділ «Електронні послуги» і заповнюєте заяву. В даній формі вибираєте районний суд, куди хочете її подати, вказуєте її суть, категорію справи, суму державного мита. І в кінці, після заповнення, підписуєте своїм електронно-цифровим підписом (ЕЦП).

Цей позов, поданий в електронній формі, буде розглядатися судом. А через п’ять робочих днів вам прийде повідомлення про прийняття або відмову вашої заяви, у ваш «особистий кабінет». Якщо рішення буде позитивним, то ви отримуєте присвоєний вам номер цивільної справи, а в разі відмови – повідомлення про причини відмови.

Правильність подачі документів прискорює процес розгляду, тому потрібно поставитися до цього дуже серйозно й уважно.Чи можна і як чоловікові подати на аліменти самому на себе?

У даній статті ми розглянемо, чи можна і як чоловікові самому подати на аліменти на самого себе.

Читайте также:  Як розраховують аліменти на одну дитину (формула розрахунку)

В юридичній практиці досить часто зустрічається така проблема, як виплата аліментів, а точніше, відмова чоловіки в їх оплаті.

Але бувають і такі ситуації, коли чоловік серйозно і відповідально ставиться до забезпечення спільних дітей і ніяких проблем з виплатою аліментів не виникає.

Більш цікаво те, що він може навіть сам виявляти бажання оформити заявку на регулярне відрахування аліментів самому на себе. І ось можна так зробити, а якщо можливо, то як — ми поговоримо в цьому матеріалі.

Чи може чоловік подати на аліменти самому на себе і як це правильно і законно зробити?

Важливо розуміти, що подавати на аліменти, тобто, на сам судовий позов з оплати аліментів чоловік не може. Адже аліменти може вимагати той із батьків, що проживає з дитиною. А одного бажання батька мало. Але є якісь ходи, які прирівнюються до заяви на аліменти самому на себе. Але давайте про все по порядку.

 • Якщо опікун дітей відмовляється приймати допомогу другого з батьків, то останній може власноруч відкрити рахунок на ім'я дітей.
  • Для цього дозвіл першого батьки не потрібно. Коли дитині виповниться 18 років, він зможе знімати власні кошти та використовувати їх в особистих цілях. Бувають випадки, що діти вже розпоряджаються цими грошима і в 16.
  • Відкривши рахунок, батько зможе уникнути зайвих витрат на суд і зможе не переживати про те, що сторонні особи будуть зазіхати на його гроші. Також він зможе переводити гроші поштою. У будь-якому випадку, потрібно зберігати всі бланки і чеки про переведення коштів. До речі, дружина може брати ці гроші.

Важливо: Якщо ви хочете всі питання вирішити без судового втручання, то ні в якому разі не давайте дітям кошти особисто в руки. Бувають випадки, коли дружина подає через час на аліменти, незважаючи на те, що кожен місяць йшли виплати. Тому робіть все через банк, або, як варіант, пошту, де видаються і зберігаються грошові руху.

Як подати на аліменти та отримати гроші від колишнього чоловіка?Не передавайте гроші просто в руки

 • Батько звертається до бухгалтерії свого місця роботи і вказує конкретну суму, яку він буде виплачувати щомісяця своїм дітям.
  • Поки діти неповнолітні, рахунок в банку може відкрити мати і передати їх реквізити дружину. Після цього, кошти будуть приходити на карту автоматично в конкретний день місяця, який подружжя узгодять між собою.
  • Якщо колишня дружина буде висувати якісь претензії з приводу невиплати аліментів, то батько може взяти в бухгалтерії довідку і довести, що всі гроші йшли строго кожен місяць.
  • Якщо ж дружина відмовляється приймати допомогу, тоді батько може відкрити рахунок на ім'я дитини і віддати їх в бухгалтерію, яка і буде проводити кожен місяць перерахунок грошей. Тобто, потрібно об'єднати два варіанти.

Важливо: Чоловікові не вийти подати на аліменти самому на себе, якщо він влаштований неофіційно!

Як подати на аліменти та отримати гроші від колишнього чоловіка?При офіційному працевлаштуванні можна подати заяву в бухгалтерію

 • Якщо подружжя може домовитися, то можна укласти угоду про добровільну сплату аліментів. Але договір потрібно укласти тільки в присутності нотаріуса. Він зможе задовольнити кожну з сторін і підтвердити все з допомогою свого підпису.
 • Необхідні наступні документи:
  • реквізити колишньої дружини;
  • паспорт або інший документ, що встановлює особу;
  • свідоцтво про народження загального дитини або дітей;
  • документ про розлучення;
  • якщо дружина недієздатна, то потрібна також довідка, в якій про це зазначається;
  • якщо батько влаштований неофіційно, тоді слід ще представити довідку про свою непрацездатності.

Як подати на аліменти та отримати гроші від колишнього чоловіка?Якщо подружжя може домовитися, то можна укласти нотаріальне угода

 • Такий договір можна укласти з любим нотаріусом, а його вартість обійдеться приблизно 2250 рублів. Але ціна може трохи варіюватися в залежності від місця і умов. Також не забувайте, що така угода повинна обумовлювати всі сторони цього питання. Тобто, договір має включати:

  Не платить аліменти? Йдіть до виконавчої служби – 47 мільйонів минулоріч стягнули з боржників — 20 хвилин

  • Прожитковий мінімум на дітей до 6 років — 1429 грн. Від 6 до 18 – 1860 грн.
  • Від липня минулого року розмір аліментів збільшено. Тепер суд не може визначати на дитину їх розмір менше ніж 50% прожиткового мінімуму. Раніше було 30%

  — Чоловік не платить аліменти, вже понад півроку від нього ні слуху, ні духу! Куди йти – не знаю! Підкажіть, що робити в такому випадку? – зателефонувала до редакції 17 січня жінка, яка назвалась Аліною Гак.

  Жінка розповіла, що менше року тому розлучилась з чоловіком. Двоє доньок-дошкільнят проживають з нею в одному з сіл, що в передмісті Тернополя. Колишній чоловік офіційно не працює.

  Зв'язок з ним обірвався близько півроку тому – ймовірно, змінив номер мобільного, а домашнього телефону в нього не було. За кордон не виїжджав, бо спільні знайомі не раз його бачили в розважальних закладах Тернополя.

  Жінка каже, намагалась зв'язатись з його батьками й іншими родичами, проте на контакт ті не йдуть. Мовляв, ми вас не одружували, не розводили – розбирайтесь самі.

  Є 9 тисяч проваджень щодо неплатників аліментів

  — Я не витягую фінансово двох дітей, — скаржиться пані Аліна. – І в цей час він спокійно, забувши про доньок, розважається у барах. Грошей, аби винайняти адвоката, не маю. Зверталась до сільради з проханням підказати, куди звертатись, аби примусили екс-чоловіка сплатити аліменти на дітей. Там мене «відфутболили», мовляв, то не наша компетенція. Хоч ви, може, підкажете?

  Ще жінка просить підказати, яким є зараз розмір прожиткового мінімуму на дітей.

  Питання Аліни Гак ми адресували до головного територіального управління юстиції в області.

  • Жінці необхідно з виконавчим листом звернутися до виконавчої служби управління юстиції за місцем реєстрації або проживання боржника, — пояснив начальник головного територіального управління юстиції в області Едуард Кольцов.

  У  державній виконавчій службі  управління юстиції перебуває близько 9-ти тисяч проваджень щодо неплатників аліментів. Загалом це становить майже 30 відсотків від загальної кількості, виконавчих документів, що є у провадженні.

  — За 2017 рік нашими виконавцями стягнуто близько 47 млн. грн. аліментних сумм на користь дітей, — каже Едуард Кольцов. — З урахуванням змін у законодавстві, з липня минулого року розмір аліментів збільшено. Відтепер суд не може визначати на дитину їх розмір менше ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. (Раніше було 30% — прим. ред.)

  • Що треба зробити для виплати аліментів?
  • Один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії про відрахування аліментів на дитину в розмірі та на строк, які визначені у заяві.
  • Аліменти відраховуються не пізніше триденного строку від дня, встановленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії.
  • На підставі заяви одного з батьків аліменти можуть бути відраховані й тоді, коли загальна сума, яка підлягає відрахуванню на підставі заяви та виконавчих документів, перевищує половину заробітної плати, пенсії, стипендії, а також якщо з нього вже стягуються аліменти на іншу дитину.
  • Чи потрібно підписувати якісь папери?

  Обов’язку підписання таких паперів немає. Однак батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплати. 

  1. Договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. 
  2. У разі невиконання одним із батьків свого обов'язку за договором, аліменти з нього можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
  3. У яких випадках слід звертатися до суду?
  4. У разі неможливості досягнення між батьками угоди про добровільне відрахування, кошти на утримання дитини можуть бути присуджені за рішенням суду.
  5. Яким може бути розмір аліментів?
  6. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
  7. Якщо стягуються аліменти на 2 і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
  8. Той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі:
  9. на 1 дитину – однієї чверті,
  10. на 2 дітей – однієї третини,
  11. на 3 і більше дітей – половини заробітку платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
  12. Суд за заявою одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

  У такому випадку розмір аліментів підлягає індексації. Індексація проводиться згідно із Законом України «Про індексацію грошових доходів населення».

  • Той із батьків, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
  • Чи є можливість змінити розмір аліментів?
  • Розмір аліментів може бути згодом зменшено або збільшено за домовленістю між батьками або за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.
  • За яких умов можливе дострокове припинення виплати аліментів?
  • За угодою між батьками обов’язок зі сплати аліментів може бути достроково припинений шляхом укладення з дозволу органу опіки та піклування договору про припинення права на аліменти на дитину в зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).

  Такий договір нотаріально посвідчується. Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації. 

  Довідка

  Прожитковий мінімум на дітей становить*:

  віком до 6 років: з 1 грудня 2017 р.- 1492 гривні.

  віком від 6 до 18 років: з 1 грудня 2017 р. — 1860 гривень.

  *Від 1 грудня 2017 р. За інф. головного територіального управління юстиції в області. 

  Як оформити аліменти без розлучення

  masik | Коментарі: (0)

  Категорія: Діти

  чи можна отримати аліменти без розлучення? Адже така практика повсюдна – судовий процес триває довго, а колишній чоловік принципово не хоче допомагати матеріально. Особливо, коли у нього нова любов, всі гроші на неї, а про дітей він геть забув. У такому випадку завжди можна подати на аліменти без розлучення, не чекаючи офіційного розірвання шлюбу.

  аліменти без розлучення – на дитину і вагітну дружину

  Формально перебуваючи у шлюбі, але не проживаючи спільно, можна подати заяву на аліменти без розлучення.

  На це право може претендувати вагітна дружина, або мати дитини, якому не виповнилося трьох років, і в даному випадку не має значення, перебуваєте ви в шлюбі або вже розведені.

  Подати документи на аліменти без розлучення можна в тому ж порядку, в якому вони подаються після розірвання шлюбу, тобто, через заяву світовому долю за адресою реєстрації чоловіка. Нарахування аліментів буде розраховуватися від дня, коли було подано заяву.

  З суддею можна і потрібно обговорити можливість як стягнення частини доходу, якщо він підтверджується офіційно, так і певної грошової суми, якщо дохід чоловік отримує нелегально (сірої зарплатою ). Розмір суми аліментів без розлучення визначається декількома параметрами, до яких відносяться і стан здоров’я дружини і дитини, і наявність інших дітей у чоловіка (поза даного шлюбу).

  .

  Бажано запастися документами, що підтверджують отримання чоловіком доходів, не зареєстрованих як зарплата. Наприклад, якщо у вас є копії договорів про оренду квартири, яку чоловік здає в найм, або документи на машину, оформлену на чоловіка, будь-які докази його рівня доходів – ви можете сміливо претендувати на підвищену суму аліментів без розлучення.

  також в судовому порядку можна оформити аліменти без розлучення, якщо дитині потрібне лікування або навчання. Такі витрати передбачають участь обох батьків, і, якщо чоловік відмовляється від оплати добровільно, суд вирішить це питання на користь матері.

  Як отримати аліменти без розлучення від злісного неплатника

  Ухильники, які вважають, що, поки подружжя формально перебувають у шлюбі, ніяких аліментів не потрібно, даремно думають, що затягування з розлученням їхнє від виплати. Як вже говорилося вище, без розлучення отримати аліменти теж можна.

  Якщо чоловік принципово не реагує на судові накази, ухиляється протягом тривалого часу і просто не реагує, то матері дитини покладається матеріальна допомога від держави, і перерахована сума все одно буде стягнута з чоловіка, а сам недбайливий чоловік потрапить під кримінальну відповідальність за невиконання судових рішень .

  Якщо судом доведено, що батько ухиляється від несплати, буде накладено арешт на його майно, а на його буде подано заяву в розшук.

  Як подати документи на аліменти без розлучення

  Подати документи на аліменти без розлучення можна, звернувшись у світовій суд за місцем проживання. Присутність відповідача не обов’язково. Стандартний розмір аліментів на одну дитину – чверть доходів чоловіка, на двох дітей – третина доходу.

  Або, якщо у чоловіка немає офіційної роботи (або у вас є докази того, що він отримує набагато більше, ніж за офіційними документами), ви можете подавати заяву на стягнення твердої грошової суми, відповідної доведеним доходам.

  Позовна заява бути складено в порядку, представленому в зразку – його можна знайти в суді або в інтернеті, або складено адвокатом.

  Схожі записи:

  Слабкість при вагітності та її причини

  Бюстгальтер до і після пологів

  Чи повинен колишній чоловік платити аліменти дружині

  За українським законодавством чоловік має такі ж права як і дружина, тому на аліменти можуть претендувати обоє. Звісно, якщо на це є законодавчі підстави. В яких випадках чоловік чи дружина можуть розраховувати на аліменти – 24 каналу розповів партнер, керівник практики сімейного права ЮФ Expatpro Даниленко Платон.

  Марія Пашиніна прожила з чоловіком у шлюбі чотири роки. За цей час у пари народилась донечка, а у жінки розуміння того, що дружина після народження дитини не повинна працювати. Мовляв, жіночу місію виконано, тому чоловік має її утримувати до кінця життя.

  Дитячий омбудсмен розповідає: Чому багато дітей в Україні виховується в неповних сім’ях

  Юристи посилаються на Сімейний кодекс, де прописаний вичерпний перелік умов, коли у одного з подружжя виникають зобов’язання утримувати іншого як під час шлюбу, так і після розлучення. Право на утримання, тобто аліменти, має той із подружжя, хто є непрацездатним.

  Приміром, досяг пенсійного віку, або має інвалідність I, II чи III групи та потребує матеріальної допомоги через те, що зарплата, пенсія чи інші доходи менші за встановлений законом прожитковий мінімум.

  Щоправда, це лише якщо другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.

  • Розірвання шлюбу не припиняє права чоловіка та дружини на утримання, яке з’явилось за час шлюбу, – наголошує керівник практики сімейного права.
  • Діти чужими не бувать і про це необхідно пам’ятати / Фото 24 каналу
  • Крім того, після розлучення колишній член подружжя має право на утримання у таких випадках:
  • — якщо він став непрацездатним до розірвання шлюбу або протягом одного року від дня розлучення і потребує матеріальної допомоги. Знову ж, за умови, якщо колишня половинка може допомагати; — екс-чоловік чи жінка отримала інвалідність після того, як минув рік від дня розірвання шлюбу (вади здоров’я стали результатом протиправної поведінки колишньої половинки під час шлюбу);
  • — якщо на момент розірвання шлюбу жінці чи чоловікові до досягнення встановленого законом пенсійного віку залишилося не більше п'яти років. Проте претендувати на аліменти вони зможуть лише після досягнення пенсійного віку, за умови спільного проживання у шлюбі не менше десяти років;
  • Статистика: У 2018 році українці сплатили вдвічі більше аліментів

  — у зв'язку з вихованням дитини, веденням домашнього господарства, піклуванням про членів сім'ї, хворобою або іншими обставинами, що мають істотне значення, один із подружжя не мав можливості одержати освіту та працювати. Претендувати на аліменти він має право навіть після розлучення і якщо може заробляти гроші.

  Знову ж, якщо екс-чоловік чи дружина має можливість їх платити; — у випадку, коли з екс-половинкою проживають спільні діти віком до 3 років (а якщо малеча має вади фізичного чи психічного характеру — до 6 років); — якщо колишня дружина чи чоловік проживає з дитиною-інвалідом, яка не може обходитися без постійного стороннього догляду, і опікується нею;

  — колишня дружина в період вагітності (незалежно чи вона працює, та її матеріального становища), за умови, що чоловік може її утримувати.

  Утримання може надаватись як грошима, так і у натуральні формі, приміром, продуктами тощо. Ці моменти екс-подружжя має між собою узгодити. Як боржник по аліментам знайшов роботу, дивіться тут:

  У такому випадку за рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя, як правило, у грошовій формі, та мають сплачуватись щомісячно, ​ – наголошує юрист.

  В кожній ситуації розмір аліментів суд визначає окремо, враховуючи всі факти. Суд може змінити суму, якщо відбулись зміни у матеріальному чи сімейному стану однієї із сторін. 

  Поради психолога: Агресивне дитинство: як вберегти підлітка від поганої компанії

  Подружжя має право укласти письмовий договір, не звертаючись до суду. Цей документ потрібно нотаріально посвідчувати. В ньому прописується надання утримання одному з подружжя, визначаються умови, розмір та строки виплати аліментів, – зазначає Даниленко Платон.

  Позбавити права на утримання можуть з кількох причин. Зокрема, якщо чоловік чи дружина негідно поводились у шлюбі або якщо хтось із них став непрацездатним після побоїв іншим. Звісно, лише якщо це буде встановлено судом.

  Якщо чоловік чи жінка вилікувались або повторно одружились, їх вже ніхто не зобов’язаний утримувати. Припиняють платити гроші з дати повторного укладення шлюбу чи отримання виписки з лікарні, де засвідчується той факт, що постраждалий одужав. 

  1. Позбавяють аліментів, присуджених судом у таких випадках
  2. 1) одержувач аліментів перестав потребувати матеріальної допомоги; 2) платник аліментів неспроможний надавати матеріальну допомогу.
  3. Повторно одружився – не вимагай грошей для себе від колишнього партнера / Фото 24 каналу
  4. Суд може обмежити виплати певним строком, у таких випадках:
  5. 1) подружжя перебувало в шлюбних відносинах нетривалий час; 2) коли чоловік чи дружина не може працювати через вчинення умисного злочину; 3) якщо при укладенні шлюбу друга половинка не розповіла про непрацездатність чи тяжку хворобу;
  6. 4) одержувач аліментів свідомо поставив себе у становище такого, що потребує матеріальної допомоги.

  Право дружини на утримання, пов’язане з вагітністю та догляду за дитиною, припиняється в разі припинення вагітності, народження дитини мертвою. Або, якщо чоловік через суд доведе, що не є біологічним батьком дитини.

  Звісно, екс-подружжя може саме розірвати договір про утримання за домовленістю. Приміром, якщо пара домовилась, що замість аліментів чоловік дарує дитині квартиру, будинок, певну суму грошей тощо.

  • Новації у законодавстві: Аліменти вам не жарти
  • Якщо один із подружжя отримує аліменти через інвалідність, гроші платяться допоки людина матиме цей статус.
  • А от якщо другій половинці платили аліменти, бо вона виховувала дитину чи вела домашнє господарство (тому й не могла отримати освіту і йти на роботу тощо), то виплати припиняються через три роки від дня розірвання шлюбу.
Ссылка на основную публикацию