Аліменти на одну дитину в 2018 році: розмір і порядок виплати

 • Аліменти на одну дитину в 2018 році: розмір і порядок виплати
 • З 1 липня 2018 року встановлюються нові розміри прожиткового мінімуму на одну особу у розрахунку 1777 гривень на місяць.
 • Для основних соціальних і демографічних груп населення встановлюються такі показники:
 • для дітей віком до 6 років: з 1 липня −1559 грн; для дітей віком від 6 до 18 років: з 1 липня − 1944 грн; для працездатних осіб: з 1 липня – 1841 грн; для осіб, які втратили працездатність: з 1 липня − 1435 грн.

Проте,станом на 1 липня 2018 року мінімальна заробітна плата не зміниться та складе у місячному розмірі – 3723 грн., у погодинному розмірі − 22,41 грн.

На які ж основні показники вплине підвищення прожиткового мінімуму та як зростуть суми соціальних допомог.

Індексація зарплати

Індексації підлягає зарплата працівників у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Отже, з 01.07.2018 р. індексації підлягає зарплата працівників у розмірі 1 841 грн.

 Аліменти

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Отже, розмір аліментів у липні 2018 р. становитиме: для дітей у віці до 6 років не менше 779,5 грн (15 59 грн × 50 %); для дітей у віці від 6 до 18 років — 972 грн (1 944 грн × 50 %).

Виплати з безробіття

Допомога з безробіття не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, максимальний розмір допомоги по безробіттю в липні 2018 р. — 7 364 грн (1 841 × 4).

Декретні

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами надається у розмірі 100 % середньомісячного доходу жінки (стипендії, зарплати, допомоги з безробіття тощо) на місяць, але вона не може бути меншою, ніж 25% розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

Отже, з 01.07.2018 р. така допомога не може бути меншою, ніж 460,25 грн (1 841 × 25 %).

 Допомога одиноким матерям

Цю допомогу надають у розмірі, що дорівнює різниці між 100 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Отже, з 01.07.2018 р. для дітей до шести років максимальний розмір допомоги становитиме 1 559 грн, від 6 до 18 років — 1 944 грн, від 18 до 23 років (якщо дитина навчається на стаціонарі) — 1 841 грн.

Допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Така допомога надається також тим дітям, батьки яких не мають можливості утримувати дитину, або їхнє місце проживання невідоме.

Її надають у розмірі, що дорівнює різниці між 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Максимальний розмір допомоги для дітей до шести років становить 779,5 грн (1 559 грн × 50 %), від 6 до 18 років — 972 грн (1 944 грн × 50 %).

За матеріалами Офіційного вісника ДФС

Належне утримання дитини: сума аліментів з 01.01.2018 — Прямий

Аліменти на одну дитину в 2018 році: розмір і порядок виплати

Прийняття змін у 2017 році до Сімейного кодексу України має призвести до створення дієвих механізмів, які унеможливлюватимуть злісним неплатникам аліментів використовувати передбачені механізми для ухилення від сплати аліментів, затягувати розгляд судових справ, а також сплачувати необґрунтовано малий їх розмір.

«Прямий» пояснює, як останні зміни до законодавства України покращать захист права дітей на належне утримання.

Зміни у правовому статусі аліментів

Змінено правовий статус аліментів: відтепер аліменти є власністю самої дитини, а не батьків. Останні лише отримують та використовують їх від імені дітей.

Той з батьків, який проживає з дитиною наділяється правом самостійно ставити перед судовими органами питання щодо обрання форми стягнення аліментів: у твердій грошовій сумі або у вигляді від конкретної частки від доходу іншого з подружжя. До цього вибір форми стягнення аліментів здійснювався виключно за судовим рішенням.

Розмір аліментів

З урахуванням останніх змін мінімальний розмір аліментів збільшено. Відтепер суд не може визначити на дитину розмір аліментів менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (до цього було 30%).

У 2018 році на дитину до 6 років мінімальний розмір аліментів становитиме 746 грн на місяць, на дитину від 6 років – 930 грн.

У разі, коли сума прожиткового мінімуму збільшується – розмір виплат перераховується. Спосіб стягнення виплат визначається опікуном дитини.

 • Позивач має право вимагати збільшену частку виплат у залежності від кількості дітей: — на 1 дитину – 25% від доходу відповідача; — на двох дітей – 30%; — на трьох та більше50% доходу платника, проте не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину.
 • При досягненні дитиною позивача повноліття, відповідач також сплачуватиме аліменти у разі: — якщо дитина навчається у вищому навчальному закладі на очній формі (але не пізніше, ніж до 23 років);
 • — якщо дитина має обмежені можливості для працевлаштування, які пов’язані з фізичним або психічним здоров’ям.
 • Новацією також стало врахування при призначенні аліментів наявність грошових коштів, рухомого та нерухомого майна.

Тож відтепер при визначенні розміру аліментів братимуться до уваги витрати платника аліментів, щодо яких платником не доведено джерело походження цих коштів. Зазначене нововведення є прогресивним, особливо в умовах сьогодення, коли отримання заробітної плати у конвертах, інших неофіційних доходів є дуже поширеними явищами.

Але в будь-якому разі, призначаючи аліменти суд має виходи із того, щоб їх розмір був достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Зміна розміру аліментів

Урядом внесено ряд змін у порядок призначення аліментів: — призначити аліменти відповідачеві можливо у наказовому провадженні.

Тобто сторона відповідача більше не зможе навмисно затягувати або зривати засідання; — у розрахунках будуть враховані усі великі покупки (вартість яких перевищує 10 прожиткових мінімумів), які здійснив відповідач протягом останнього року. Це виключає можливість приховання будь-яких доходів від суду;

— урахування до розмірів виплат наявності будь-якого нерухомого майна у відповідача.

Виплата призначених аліментів може здійснюватись будь-яким способом: на банківський рахунок, поштовим переводом або готівкою. Розпоряджатись коштами самостійно дитина може при досягненні 14 річного віку.

Крім того, за кожен день прострочення платежу, відповідач сплачує додатковий відсоток від суми боргу.

Перевіркою розподілення коштів на дітей займатимуться органи опіки (самостійно або на прохання відповідача). Якщо органом опіки буде встановлений факт нецільового розподілення коштів, відповідач має право звернутись до суду з проханням зменшити розмір аліментів.

 1. Також платник має право притягнути позивача до відповідальності за неналежний догляд за дитиною та навіть, у окремих випадках, лишити батьківських прав.
 2. Про допомогу дітям, батьки яких не платять аліменти, читайте докладніше за посиланням.
 3. Нагадаємо, 4 січня президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Документ дозволить карати боржників, які понад півроку не платять аліменти. Зокрема, людині заборонять водити автомобіль або інший транспорт протягом шести місяців, користуватися вогнепальною мисливською та пневматичною зброєю та полювати.

Також слідкуйте за “Прямим”

Аліменти на дитину у 2018 році в Україні

Аліменти на одну дитину в 2018 році: розмір і порядок виплатиЗміст:
Як можна домогтися аліментів
Яким способом можна встановити аліменти
Як стягнути аліменти через суд
Розміри виплат
Пакет документів для суду
Як боротися з боржниками
Зразки документів

Кожна дитина отримує право на турботу з боку батьків. Але нерідко трапляється так, що природна потреба турбуватися про нащадків відсутня в деяких представників людства. Згідно з Конституцією України, святим обов’язком батька та матері вважається матеріальне забезпечення власних дітей до того часу, поки вони самі зможуть заробляти собі на життя.

Якщо хтось із батьків забуває про свою місію, то на захист дитячих інтересів приходить правовий механізм примусу до виконання своїх обов’язків щодо матеріальної підтримки дітей у вигляді стягнення аліментів. У випадку розлучення батьків, саме аліменти стають основним джерелом забезпечення нащадка матеріальними умовами його гармонійного розвитку в сім’ї.

Читайте также:  Спадщина за законом: як вступити у спадщину, якщо немає заповіту?

Як можна домогтися аліментів

Право одного з подружжя подати на аліменти не може виникнути на порожньому місці. Передумовою для цього повинен стати факт самовідсторонення батька від участі в матеріальному забезпеченні дитини без поважних причин.

Таке явище може мати місце не тільки внаслідок розірвання шлюбу. І навпаки, трапляється, що й після розлучення батько без жодного примусу робить усе від нього залежне, щоб його дитина не почувалася неповноцінною та мала б усі необхідні умови для всебічного розвитку.

Той із батьків, який залишився сам виховувати дітей після розлучення, неминуче відчує весь тягар самостійного утримання дітей після втрати підтримки з боку чоловіка.

Для того, щоб усі діти в таких умовах змогли отримати належний догляд, в обов’язковому порядку варто домогтися стягнення аліментів.

Спочатку бажано провести консультацію з адвокатом по сімейних справах для з’ясування порядку стягнення аліментів.

В жодному випадку не варто погоджуватися з чоловіком, який при розірванні шлюбу вмовляє вас не подавати на аліменти. Нічим не підкріплені обіцянки матеріально допомагати дітям можуть бути швидко забуті. А в після усвідомлення помилки повернути виплати за минулий час дуже складно. Отже, в інтересах дітей домагатися призначення виплат потрібно негайно.

Для того, щоб домогтися стягнення аліментів в Україні, необхідно дотримуватися наступного порядку дій:

 1. На початку спробуйте домовитися з чоловіком про добровільну сплату аліментів на дитину у вигляді конкретної грошової суми в місяць.
 2. Якщо він погодиться на мирне розв’язання питання утримання дітей після розлучення, то досягнуті домовленості треба обов’язково оформити в нотаріуса у формі цивільного договору.
 3. При відмові чоловіка добровільно брати участь в забезпеченні дитини, слід негайно подати на аліменти. Для цього треба звернутися до місцевого суду із заявою про стягнення аліментів у примусовому порядку.

Рішення суду є обов’язковим для виконання. За несплату аліментів чинне законодавство України передбачило масу неприємностей. Отже, мотив для того, щоб не забувати про власних дітей, в аліментника буде вагомий.

Яким способом можна встановити аліменти

Залежно від того, чи має чоловік стабільний прибуток, чи в змозі він заробляти достатньо, чи постійне в нього місце роботи, виокремлюють 2 способи визначення розміру аліментів:

 • у вигляді частки від щомісячного розміру всіх видів прибутку;
 • у формі твердої грошової суми.

Для того, щоб обрати найбільш вигідну для малюка форму отримання виплат, потрібно знати, як нараховуються аліменти.

В процесі визначення аліментних виплат у вигляді частки враховуються наступні види прибутку:

 • заробітна плата;
 • пенсія;
 • стипендія;
 • разові винагороди;
 • інші доходи.

В Сімейному кодексі України закріплений конкретний розмір аліментів як частки від доходу, який залежить від кількості дітей, що претендують на отримання аліментів. Так, на утримання однієї дитини передбачається 1/4 частина, на двох — 1/3, на трьох та більше — 1/2 частина всіх доходів чоловіка.

Стосовно виплат у формі твердої грошової суми, то розмір аліментів на 1 дитину не може встановлюватися нижче від 50% від мінімального прожиткового рівня для дитини певного віку.

Під час вибору того чи іншого способу утримання аліментів враховується ціла низка чинників. Наприклад, якщо чоловік, який повинен сплачувати аліменти на дитину, не має постійної роботи та задовільняється тимчасовими заробітками, або працює без офіційного оформлення, то в такому випадку для зацікавленої сторони доцільніше буде зупинитися на варіанті виплат у твердій грошовій сумі.

За наявності в чоловіка постійної, добре оплачуваної роботи, вигідно наполягати на нарахуванні аліментів у вигляді частки від усіх доходів.

Право вибору способу стягнення грошових виплат належить винятково отримувачу. За його позовом також можливо змінювати розмір аліментів та способи утримання.

Як стягнути аліменти через суд

Якщо чоловік не виявляє бажання домовитися добровільно, постає питання – як подати на аліменти? Для оформлення дитячих виплат в судовому порядку, вам необхідно подати до суду відповідну заяву.

Закон дозволяє тому з подружжя, який діє в інтересах дітей, відступити від загальноприйнятої норми та подати документи до суду за місцем свого проживання.

Слід знати, що судовий збір у таких випадках із заявника не справляється.

Звернення до суду оформлюється у вигляді заяви на видачу судового наказу. В документі вказуються відомості про місце проживання або місце роботи відповідача.

Якщо вам не відомо, де зараз знаходиться чоловік, у заяві потрібно вказати останнє відоме місце його проживання. Згідно із законом, суд зобов’язаний вжити заходів щодо встановлення місця знаходження відповідача та належним чином повідомити його про дату й місце розгляду справи.

Якщо чоловік мешкає за кордоном, ви можете самі обрати варіант подальшого розвитку подій:

 1. Український суд приймає заочно рішення про стягнення аліментів. Держава Україна в установленому міжнародною Конвенцією порядку направляє судове рішення до країни, де мешкає аліментник, для виконання.
 2. Зібрані матеріали направляються до цієї країни за допомогою Міністерства юстиції України. Там місцевий суд, відповідно до чинного законодавства країни, приймає рішення про стягнення аліментних виплат, яке виконується в установленому порядку.

Найкраще буде звернутися за допомогою адвоката, який проконсультує та пояснить, як подати на аліменти максимально вигідно для дитини.

“Наказова форма судового рішення надає можливість позивачеві в інтересах дитини розв’язати питання отримання виплат у стислий термін. Діє принцип: “Спочатку сплати аліменти, а потім оскаржуй”. Незадоволені судовим рішенням аліментники можуть його оскаржити стосовно зменшення розміру аліментів на дитину, однак безпосередньо виплати не зупинять”.

Розміри аліментів

При визначенні аліментів, які повинні щомісяця надходити для дитини, існує певна лімітна норма. Відповідно до її вимог, незалежно від обраної форми стягнення, найменший розмір аліментів не повинен бути нижчий від суми, що визначається як половина від розміру мінімальних витрат на проживання однієї дитини.

Пакет документів для суду

Говорячи мовою цифр, в 2019 році мінімальна та максимальна сума аліментів буде складати:

№п/п період дії норми до 6 років від 6 до 18 років
частка від доходів тверда грошова форма частка від доходів тверда грошова форма
min max min max min max min max
1

Допомога на дітей 2018: види і розмір виплат, Допомога при народженні дитини

Допомога при народженні дитини

Сума цієї допомоги протягом кількох років залишається незмінною і становить 41280 грн. До того ж вона не залежить від того, яка за рахунком в сім’ї народилася дитина – перша чи третя.

 • Виплачується ця соціальна допомога поетапно протягом трьох років.
 • Перша частина – в розмірі 10320 грн – видається батькам через 2-3 місяці після подачі в соцслужби всіх необхідних документів.
 • Решта суми – щомісячно рівними частинами (по 860 грн) протягом наступних 3 років.
 • Які документи потрібні для отримання допомоги на дитину

Необхідно протягом року з дня народження дитини звернутися в Управління соцзахисту населення за місцем проживання. Документи подає один з батьків або усиновлювачів.

 1. Перелік документів:
 2. — оригінал і копія паспорта особи, яка оформляє допомогу;
 3. — заява;
 4. — оригінал і копія свідоцтва про народження малюка;
 5. — банківські реквізити, куди будуть перераховуватися щомісяця кошти (картку треба оформити заздалегідь);
 6. — копія рішення суду про усиновлення (при необхідності).
 7. Допомога одиноким матерям
 8. Одинока мати може претендувати на допомогу від держави тільки у тому випадку, якщо на одного члена сім’ї припадає сума, яка не дотягує до прожиткового мінімуму (1700 грн – на 1 січня).
 9. Сума допомоги розраховується, виходячи з різниці між 100% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку та середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.
 10. Тож, для дітей, які не досягли 6-річного віку, максимальний розмір допомоги з 1 січня 2018 року складе 1492 грн, від 6 до 18 років – 1860 грн, від повноліття і до 23 років – 1762 грн.
Читайте также:  Скільки чекати перших аліментних платежів?

Щоправда, в останньому випадку виплати здійснюються, якщо ваші син або донька є студентами очного відділення державного вузу. Якщо ж студент починає працювати або переходить на заочну форму навчання, держава припиняє виплати.

Щоб оформити таку соціальну допомогу, матері потрібно так само звернутися в органи соцзахисту. Крім мінімального пакету документів, знадобиться довідка з ЖЕКу про всіх зареєстрованих у квартирі людей (форма 16), а також довідки про доходи всіх членів сім’ї.

 • Допомога дітям, батьки яких не платять аліменти
 • Претендувати на цю допомогу можна тільки тоді, коли розмір сукупного доходу сім’ї не забезпечує прожиткового мінімуму для кожного члена родини.
 • Аліменти від держави надаються в розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців.
 • У 2018 році ця допомога становитиме для дітей до 6 років – 746 грн, від 6 років до 18 років – 930 грн.
 • Допомога за померлого годувальника
 • Виплачується тоді, коли дитина не отримує пенсію через втрату годувальника.
 • Сума такої державної соціальної допомоги у 2018 році встановлюється, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: на одну дитину – 100%, на двох – 120%, на трьох і більше – 150%.
 • Таким чином, у 2018 році розмір цієї допомоги складе:
 • — на одну дитину – 1373 грн;
 • — на двох дітей – 1647 грн;
 • — на трьох дітей і більше – 2059 грн.
 • Допомога на дітей, народжених на тимчасово окупованих територіях
 • Батьки дітей, які були народжені в Криму, а також на територіях, окупованих “ЛНР” і “ДНР”, можуть розраховувати на виплату допомоги лише за деяких умов.
 • Зокрема, допомога при народженні дитини нараховується мамам-кримчанкам, діти яких народилися до 2015 року.
 • А ось батьки або опікуни, які покинули з дитиною зону АТО, можуть оформити всі належні виплати в органі соцзахисту, розташованому за місцем їх поточної реєстрації в Україні.
 • Однак, діти, в документах яких значиться місце народження “ДНР” і “ЛНР”, не можуть претендувати на виплати, оскільки такі документи не мають юридичної сили.
 • Допомога на дітей, яким надано статус інваліда
 • Батьки або опікуни дітей, яким було надано статус інваліда, мають право оформити додаткову соціальну допомогу з надбавкою на догляд.
 • Розміри державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю виходять із прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, та дітей відповідного віку.
 • З грудня 2017 року сума такої допомоги складає:
 • Для дітей з інвалідністю:
 • — без надбавки на догляд – 1 452 грн;
 • — підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд – 2 508,40 грн;
 • — підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 2 876,40 грн;
 • — до 6 років з надбавкою на догляд – 1 762,40 грн;
 • — від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 1 946,40 грн.
 • Для дітей з інвалідністю, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою:
 • — від 0 до 18 років – 1 524,60 грн;
 • — до 6 років з надбавкою на догляд – 2 270,60 грн;
 • — від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 2 454,60 грн;
 • — підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд – 3 016,60 грн;
 • — підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 3 384,60 грн.
 • Допомога малозабезпеченим сім’ям

Надається сім’ям, які постійно проживають в Україні та мають середньомісячний сукупний дохід нижче встановленого прожиткового мінімуму. При цьому враховується не тільки фінансовий, а й майновий стан сім’ї, зайнятість її працездатних членів та інші фактори.

 1. Розмір цієї допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більший 75% прожиткового мінімуму для сім’ї.
 2. Таким чином, гарантований мінімум на 2018 рік для розрахунку допомоги наступний:
 3. — для працездатних осіб – 370,02 грн;
 4. — для осіб, що втратили працездатність, та інвалідів – 1373 грн;
 5. — для дітей до 6 років – 1268,20 грн;
 6. — для дітей від 6 до 18 років – 1581 грн;
 7. — для дітей від 18 до 23 років (за умови навчання) – 1497,7 грн.

Джерело: https://fakty.ictv.ua/ua/ukraine/20171226-dopomoga-na-ditej-vydy-i-rozmir-vyplat-infografika/

Аліменти на одну дитину в 2018 році: розмір і порядок виплати

Розмір аліментів на дитину в Україні: яка сума в 2017 році?

Питання про те, на який розмір аліментів на дитину можна розраховувати в Україні, дуже часто виникає в повсякденному житті. Як правило, вважається, що на законодавчому рівні затверджені конкретні суми, які виплачуються на утримання дітей в разі призначення аліментів. Однак, це не так. Законодавство не містить ніяких чітких розмірів, цифр або сум таких виплат.

Розмір аліментів індивідуальний і він визначається судом в кожному конкретному випадку. Ухвалюючи відповідне рішення, суд відповідно до ст.

182 Сімейного кодексу України (далі — СК України) зобов'язаний врахувати стан здоров'я та матеріальне становище як дитини, так і самого платника аліментів, а також інші обставини, що мають істотне значення (наприклад, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки або сина).

Користуйтесь консультацією: Як стягнути аліменти на утримання дитини

Незважаючи на викладене, перед вирішенням питання про доцільність ініціювання процедури стягнення грошей на утримання дитини, важливо хоча б приблизно уявляти відповідь на питання про аліменти: скільки ж можна отримувати в результаті?

Перш за все, слід пам'ятати, що відповідно до ч.3 ст.181, ст.183, ст.184 СК України розмір аліментів може визначатися судом двома способами:

 • 1) у частці від доходу того з батьків, який буде платити аліменти (іншими словами розмір аліментів буде визначено приблизно наступним чином — «в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу) щомісячно»;
 • 2) у твердій грошовій сумі (розмір аліментів буде визначено конкретною сумою — наприклад «1000 гривень щомісяця»).
 • Перший варіант є загальним правилом, другий — застосовується у разі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід або при наявності інших істотних обставин.

Таким чином, однозначно і точно відповісти на запитання про розмір аліментів не можна. Разом з цим існують деякі аспекти, які дозволяють приблизно зорієнтуватися в цьому питанні.

Читайте статтю: Апеляційний суд Київської області: узагальнення помилок, які виникають у справах про стягнення аліментів

По-перше, законом визначено мінімальний розмір аліментів на дитину, тобто сума, менше якої аліменти не можуть бути (якщо аліменти менше цього розміру, дитині призначається державна допомога в розмірі різниці між визначеним і мінімальним розміром аліментів).

Згідно зі ст.182 СК України такою мінімальною сумою аліментів на одну дитину є сума, яка дорівнює 30 відсоткам прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. З огляду на положення Закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік», в 2017 році щомісячна сума аліментів не може бути менше:

1) для дитини віком до 6 років: з 01 січня — 406,5 грн., з 01 травня — 427,8 грн., з 01 грудня — 447,6 грн.;

2) для дитини віком від 6 до 18 років: з 01 січня — 506,7 грн., з 01 травня — 533,1 грн., з 01 грудня — 558 грн.

По-друге, для приблизного визначення який розмір аліментів на практиці призначається судом можна проаналізувати відповідні судові рішення.

Наприклад, в 2016 році судами частіше приймалися рішення про стягнення аліментів у розмірі 1/3 — 1/4 частини всіх видів доходу платника аліментів.

Читайте также:  Угода про розподіл спадщини між спадкоємцями

Користуйтесь консультацією: Отримання допомоги на дітей одинокими матерями

Що стосується твердої грошової суми, то нижче наведені приклади сум аліментів, які стягувалися судами в 2016 році (щомісячний платіж):

1 000 грн. — Печерський районний суд м.Києва;

1 500 грн. — Печерський районний суд м.Києва;

2 000 грн.- Печерський районний суд м.Києва;

750 грн. — Деснянський районний суд м.Києва;

1 500 грн. — Дарницький районний суд м.Києва;

1 378 грн. — Оболонський районний суд м.Києва;

500 грн. — Бабушкінській районний суд м.Дніпропетровська;

550 грн. — Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська;

500 грн. — Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська;

800 грн. — Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська;

700 грн. — Московський районний суд м.Харкова;

1 000 грн. — Балаклійський районний суд Харківської області;

650 грн. — Червонозаводський районний суд м.Харкова;

1 200 грн. — Дзержинський районний суд м.Харкова;

1 500 грн. — Галицький районний суд м.Львова;

1 000 грн. — Сихівський районний суд м.Львова;

1 000 грн. — Залізничний районний суд м.Львова;

770 грн. — Личаківський районний суд м.Львова.

Звичайно, зустрічаються в судовій практиці випадки і з набагато більшими сумами:

6 000 грн. — Галицький районний суд м.Львова;

10 000 грн. — Приморський районний суд м.Одеси;

10 000 грн. — Київський районний суд м.Одеси.

Важливо відзначити, що зазначені вище приклади не є середніми або типовими, вони визначені методом випадкової вибірки (тобто аналіз всіх рішень суду може показати інші суми, які найчастіше зустрічаються). При цьому, кожен може самостійно скористатися Єдиним державним реєстром судових рішень і подивитися судову практику по даній категорії справ в конкретному потрібному суді.

Джерело: Pozov

Грошова допомога при народженні дитини у 2018 році

Кому в 2018 році надається допомога по народженню дитини?

Право на отримання грошової допомоги при народженні дитини в Україні мають всі батьки, не залежно від того є вони українцями або іноземцями, які постійно проживають в нашій країні.

Соціальна допомога в зв’язку з народженням дітей встановлена державою з метою створення належних умов для повноцінного утримання і виховання малечі та надається одному з батьків або опікуну, разом з яким постійно проживає малюк.

Куди і коли звертатися за призначенням матеріальної допомоги?

Призначення та виплата допомоги при народженні дитини здійснюється органом соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікунів, піклувальників). Документи, необхідні для призначення соцдопомоги подаються особисто, не пізніше 12 місяців з дня народження дитини. У разі пропуску зазначеного періоду, право на отримання допомоги втрачається.

Строк розгляду заяви становить 10 днів з дня звернення до органів соцзахисту. Протягом 5 днів після прийняття рішення про призначення держдопомоги або про відмову в її наданні видається письмове повідомлення. При негативному рішенні управління праці та соціального захисту населення зобов’язане вказати причини відмови і порядок оскарження даного рішення.

Чи можна подати документи на грошову допомогу по народженню дитини через інтернет?

Подати заяву на призначення грошової допомоги при народженні дитини в Україні можна і в онлайн-режимі через інтернет. Електронно. послугою з оформлення дитячої допомоги можна скористатися на офіційному сайті Міністерства соцполітики або Єдиному державному порталі адміністративних послуг.

Крім того, уряд вдосконалив порядок виплати грошової допомоги при народженні дітей. За новими правилами, в разі подачі заяви для оформлення допомоги при народженні дитини в електронній формі з використанням цифрового підпису, призначення фінансової допомоги повиннj проводитися не пізніше наступного робочого дня після отримання заявки.

Термін виплати одноразової частини допомоги (10 320 гривень) також був змінений. Видача грошей буде проводитися не пізніше наступного операційного дня. Для паперових звернень порядок призначення і виплати допомоги при народженні дітей не змінився.

Які документи потрібні для отримання допомоги по народженню?

Матеріальна допомога при народженні малюка в 2018 році надається його батькам на підставі свідоцтва про народження, а опікунам — на підставі рішення про встановлення опіки. Крім того, для отримання грошових виплат на дитину в соцзахист необхідно надати:

 • заяву одного з батьків (опікуна)
 • документ, що засвідчує особу
 • ідентифікаційний код
 • Чи впливає матеріальний стан сім’ї на отримання державної грошової допомоги по народженню дитини?
 • Допомога, призначена державою, вважається власністю дитини і право на її отримання не залежить від фінансового стану батьків, їхнього роду діяльності або трудового стажу і однаково виплачується студентам, безробітним, державним службовцям та підприємцям.
 • Коли припиняється виплата допомоги при народженні дитини?
 • Причини призупинення грошових виплат такі:
 • смерть малюка
 • смерть одержувача допомоги
 • відмова від виховання дитини
 • позбавлення батьківських прав
 • нецільове використання коштів
 • відібрання дітей без позбавлення батьківських прав
 • перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі
 • припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень
 • тимчасове влаштування малечі на повне державне забезпечення
 • усиновлення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування
 • незабезпечення належних умов для повноцінного утримання та виховання малюків

Фінансова допомога від держави припиняється з місяця, наступного за місяцем, в якому виникли зазначені вище обставини. Однак, виплата грошей по народженню дитини може бути відновлена в разі письмового звернення особи, яка здійснює догляд за дитиною протягом 12 місяців після відміни допомоги до управління праці та соцзахисту населення.

Який розмір допомоги при народженні дитини у 2018 році?

З 1 липня 2014 року сума виплат при народженні малюка не залежить від кількості народжених в родині дітей.

Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» встановлено єдиний розмір фінансового забезпечення по народженню, який становить 41 280 гривень.

Грошові виплати здійснюються одноразово в сумі 10 320 гривень, решта коштів виплачується рівними частинами (860 грн. / місяць) протягом наступних 36 місяців.

Як переселенцям відновити виплату допомоги при народженні?

Для відновлення соціальних виплат необхідно подати відповідну заяву в УП та СЗН і прикласти до неї копію довідки переселенця.

Заяву бажано написати в двох примірниках, на одному з яких при реєстрації вам повинні поставити номер вхідного документа і дату, а також підпис особи, яка прийняла заяву.

Дана позначка буде юридичним підтвердженням факту отримання співробітниками соцзахисту документів.

Максимальний термін розгляду заяви про відновлення соціальних виплат становить 23 робочих дня.

Після закінчення зазначеного періоду орган соціального захисту населення повинен винести рішення про відновлення допомоги або відмову в неї.

У разі позитивного вирішення питання грошові кошти будуть нараховуватися з того місяця, в якому подано заяву. Про відмову в поновленні виплат вас повинні повідомити письмово. Це рішення можна оскаржити в суді.

Важливо пам’ятати, що при відновленні фінансування, заборгованість, що виникла за період, на який виплата допомоги була припинена, повинна бути погашена в повному обсязі. Правда, терміни погашення заборгованості за попередні періоди законодавством не встановлені.

Чи збільшать виплати при народженні дитини в 2018 році?

На сьогоднішній день у Верховній Раді України зареєстровано три законопроекти щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини. Згідно із законопроектом № 5709 від 24.01.2017 року допомога при народженні буде надаватися в розмірі:

 • на першу дитину — 52 розміри прожиткового мінімуму
 • на другу дитину — 70 розмірів прожиткового мінімуму
 • на третю і кожну наступну — 120 прожиткових мінімумів

Перша грошова виплата соціальної допомоги буде здійснюватися одноразово:

 • при народженні першої дитини — в сумі 15 ПМ
 • при народженні другого малюка — в сумі 25 ПМ
 • при народженні третьої і наступної дитини — в сумі 40 прожиткових мінімумів

Виплата решти грошей буде проводитися протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. При цьому щомісячний розмір виплати допомоги не може бути меншим за встановлений для дітей у віці до 6 років прожитковий мінімум.

Ссылка на основную публикацию