Як отримати рішення суду про розірвання шлюбу (без згоди чоловіка)

Як отримати рішення суду про розірвання шлюбу (без згоди чоловіка)

 • Зміст
 • 1. Вимоги до рішення суду
 • 2. Розподіл судових витрат між подружжям
 • 3. Зміст рішення суду про розірвання шлюбу
 • 4. Скасування рішення суду про розірвання шлюбу
 • 5. Зміна прізвища після розірвання шлюбу
 • 6. Яке рішення може винести суд при розгляді справи про розлучення
 • Судовий розгляд справи завершується винесенням судом рішення суду про розірвання шлюбу.
 • Як отримати рішення суду про розірвання шлюбу (без згоди чоловіка)

Рішення суду у справі про розірвання шлюбу повинно відповідати вимогам ст. 215 ЦПК України.

Вимоги до рішення суду

 1. У рішенні суду про розлучення, зокрема, має бути зазначено дату й місце реєстрації шлюбу, час та причини фактичного його припинення, мотиви, з яких суд визнав збереження сім’ї можливим чи неможливим, обґрунтовані висновки з приводу інших заявлених вимог.
 2. Як отримати рішення суду про розірвання шлюбу (без згоди чоловіка)
 3. При ухваленні рішення про розірвання шлюбу суд встановлює: чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги і заперечення сторін, і якими доказами вони підтверджуються; чи є інші фактичні дані, що мають значення для вирішення справи; чи треба позов задовольнити або в позові відмовити та інше.

Розподіл судових витрат між подружжям

 • Згідно із законодавством при подачі позовної заяви про розірвання шлюбу судовий збір оплачує позивач.
 • Визначена судом сума, що сплачується в дохід держави при реєстрації розірвання шлюбу, підлягає стягненню з одного з подружжя або з них обох.
 • Відповідно, сплачена позивачем при подачі позовної заяви сума судового збору не повинна включатися до складу витрат, що сплачуються в дохід держави при реєстрації розірвання шлюбу.

Зміст рішення суду про розірвання шлюбу

Якщо у процесі розгляду справи буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження сім’ї суперечить інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу.

У резолютивній частині рішення про розірвання шлюбу суд має навести відомості, необхідні для реєстрації розірвання шлюбу в органі РАЦС (дата укладення шлюбу, місце його реєстрації та номер запису у книзі реєстрації актів цивільного стану).

Скасування рішення суду про розірвання шлюбу

 1. Скасування рішення суду про розірвання шлюбу в разі, коли його було зареєстровано в органі РАЦС, і подружжя (або один із них) взяли новий шлюб, можливе тільки у випадку, коли при його постановленні були допущені істотні порушення норм матеріального або процесуального права.

 2. Розглядаючи справу після скасування попереднього рішення про розірвання шлюбу, суд повинен з’ясувати, чи не було його зареєстровано в органі РАЦС і вирішити питання про анулювання цього шлюбу.
 3. Рішення суду про розірвання шлюбу є єдиним документом, який підтверджує розлучення подружжя.

При розірванні шлюбу через суд видається рішення про розлучення.

Однак, необхідне звернення в орган РАЦС для того, щоб поставити відмітку про розлучення у паспорт.

Коли розгляд справи завершено, суддя виносить рішення, яке може бути оскаржене протягом 10 днів.

Після закінчення цього терміну, рішення суду про розірвання шлюбу вступає в силу.

Зміна прізвища після розірвання шлюбу

Після розірвання шлюбу особа має право на вибір прізвища після розірвання шлюбу.

Згідно зі ст. 113 СК України, особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Як отримати рішення суду про розірвання шлюбу (без згоди чоловіка)Як отримати рішення суду про розірвання шлюбу (без згоди чоловіка)

Яке рішення може винести суд при розгляді справи про розлучення?

Суд, який розглядає справу, може винести одне з таких рішень:

 • розірвати шлюб;
 • відмовити в позові;
 • відкласти справу і призначити подружжю термін для примирення (в межах, передбачених законодавством), якщо не вдалося досягти примирення в судовому засіданні.

Яке рішення може прийняти суд у разі примирення подружжя після винесення судом рішення про розірвання шлюбу?

Примирення подружжя можливо і після винесення судом рішення про розірвання шлюбу. У цьому випадку суд має право на їх прохання випести ухвалу про припинення виконавчого провадження, якщо розлучення не зареєстровано в органі РАЦС. В останньому випадку шлюб доводиться реєструвати заново.

Який судовий збір за подання позовної заяви про розірвання шлюбу?

За подання позовної заяви про розірвання шлюбу сплачується судовий збір, розмір якого встановлюється Законом України «Про судовий збір» і станом на 01.09.2015р. становить 0,4 розміру мінімальної зарплати в Україні.

Як отримати рішення суду про розірвання шлюбу (без згоди чоловіка)

 • Аліменти на дитину у 2020 році — 31 Січня, 2020
 • Контроль за витратами аліментів — 25 Травня, 2019
 • Стягнення аліментів — 4 Квітня, 2019
 • Чи можна не йти в суд при розлученні? — 11 Листопада, 2018
 • Допомога адвоката при розлученні — 5 Вересня, 2017
 • Договір в інтересах сім’ї — 18 Квітня, 2016
 • Як стягнути аліменти після розлучення — 11 Березня, 2016
 • Визначення розміру аліментів на дитину — 10 Березня, 2016
 • Аліменти на утримання дитини — 5 Березня, 2016
 • Злісне ухилення від сплати аліментів — 5 Березня, 2016

Переглянути всі публікації

Рішення суду про розірвання шлюбу

Як отримати рішення суду про розірвання шлюбу (без згоди чоловіка)

Рішення суду, як і будь-який офіційний документ, має свою структуру і складається з таких частин: вступна, описової, мотивувальної та резолютивної.

Згідно ст. 114 СК України, в разі розірвання шлюбу в судовому порядку, шлюб вважається розірваним з моменту вступу в силу судового рішення про розірвання шлюбу.

Читайте также:  Приватні виконавці – як працюють, скільки стоять їх послуги?

Рішення суду набирає чинності після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. Відповідно до ст. 294 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня її проголошення.

Крім того, особи, які брали участь у справі про розірвання шлюбу, але не були присутні в судовому засіданні під час оголошення рішення суду, можуть подати скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду про розірвання шлюбу.

У разі, якщо подана апеляційна скарга і рішення суду не скасоване, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом (ст. 223 ЦПК України).

Якщо рішення буде оскаржено в апеляційному порядку, то, відповідно, термін вступу в силу буде залежати від результатів розгляду справи в апеляції.

Цивільним законодавством передбачена можливість розгляду справи про розірвання шлюбу в заочному порядку (Глава 8 ЦПК України). Відповідно і рішення прийняте судом буде заочним.

Суд може постановити заочне рішення про розлучення при таких умовах:

Як отримати рішення суду про розірвання шлюбу (без згоди чоловіка)

3) причини неявки в судове засідання визнані судом не повагою.

Вступ в силу заочного рішення дещо відрізняється від звичайного, оскільки в даному випадку відповідачу надається право подати заяву про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Заява розглядається судом протягом п'ятнадцяти днів.

Крім того, заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, але, при цьому термін на апеляційне рішення починає відраховуватися з дня ухвалення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається судом до РАГСу за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб (ч.2 ст. 115 СК України).

 • Для того щоб отримати рішення суду про розлучення, Вам необхідно звернеться в канцелярію відповідного суду, в якій Ви отримаєте копію такого рішення, скріплену печаткою.
 • Оскільки документом, який підтверджується факт розлучення є рішення суду, яке набрало законної сили, немає необхідності звертатися в ЗАГС для того щоб отримати Свідоцтво про розірвання шлюбу.
 • Якщо у Вас виникли труднощі в одержанні рішення суду або виникли додаткові питання, пов'язані з розірванням шлюбу, юрист / адвокат з багаторічним стажем надасть юридичну консультацію та допоможе Вам вирішити ситуацію в найкоротші терміни.

Як отримати рішення суду про розірвання шлюбу (без згоди чоловіка)

З ПОВАГОЮадвокат, кандидат юридичних наук,доцент,Скрябін Олексій Миколайович+38 066 777 37 33; +38 097 403 73 05; +38 093 899 91 94Viber; WhatsApp +38 066 777 37 33

e-mail skriabinadvokat@gmail.com

Ознайомитись з моєю судовою практикою по шлюборозлучним процесам Ви маєте можливість в розділі «Практика адвоката»

www.advokat-rozluchennya.com.ua

рішення суду про розірвання шлюбу, свідоцтво розірвання шлюбу після рішення суду, як отримати рішення суду про розірвання шлюбу, рішення суду справі розірвання шлюбу, розірвання шлюбу за рішенням суду, де отримати рішення суду про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу зразок, реєстрація розірвання шлюбу рішенням суду, рішення суду за позовом про розірвання шлюбу,

 1. копія рішення суду про розірвання шлюбу, рішення районного суду про розірвання шлюбу, скарга рішення суду розірвання шлюбу, заочне рішення суду про розірвання шлюбу, скасування рішення суду розірвання шлюбу, оскарження рішення суду про розірвання шлюбу, рішення суду розірвання шлюбу України, подати апеляцію на рішення суду, рішення суду про розлучення, розлучення після рішення суду, отримано рішення суду розлучення, свідоцтво розлучення рішення суду,
 2. розлучення рішенням суду загсі, розлучення рішення суду вступає в силу, терміни рішення суду розлучення, копія рішення суду розлучення, забрати рішення суду розлучення, виписка рішення суду розлучення, розлучення вступ силу рішення суду, рішення суду розлучення Україна, реєстрація розлучення рішенням суду, адвокат з розлучень, адвокат розлучення розділу, адвокат суд розлучення,
 3. послуги адвоката при розлученні, адвокат розлучення дітьми, кращий адвокат розлучень, консультація адвоката розлучень, адвокат сімейним розлучень, розлучення через адвоката, розлучення дружиною адвокат, допомога адвоката при розлученні, розірвання шлюбу з іноземцем, розірвання шлюбу без присутності, адвокат зі шлюборозлучних процесів, чи потрібен адвокат при розлученні, найняти адвоката розлучення, розлучення через суд адвокат, адвокат по сімейних справах розлучення,
 4. знайти адвоката розлучення, адвокати поради розлучення, розірвання шлюбу, розлучення адвокат, адвокат зі шлюборозлучних справ, допомога при розлученні, заяву про розірвання шлюбу, позовна про розірвання шлюбу, позовна заява про розірвання шлюбу, розірвання шлюбу в суді, заяву в суд про розірвання шлюбу, розірвання шлюбу суді діти, розірвання шлюбу через суд адвокат, консультація по розлученню, розірвання шлюбу суді адвокат, розірвання шлюбу адвокат Кривий ріг,
 5. розірвання шлюбу адвокат Запоріжжя, розірвання шлюбу адвокат Дніпропетровськ, розірвання шлюбу адвокат Київ, розірвання шлюбу адвокат Харків, розірвання шлюбу адвокат Одеса, розірвання шлюбу адвокат Львів, розірвання шлюбу адвокат Миколаїв, розірвання шлюбу адвокат Вінниця, розірвання шлюбу адвокат Херсон, розірвання шлюбу адвокат Чернігів, розірвання шлюбу адвокат Черкаси, розірвання шлюбу адвокат Кіровоград, розірвання шлюбу адвокат Мелітополь.
Читайте также:  Право на спадщину: як розділити майно між дружиною та дітьми?

Адвокат по разводам, адвокат по расторжению брака, разрыв отношений, развод до года, развод с иностранцами, апостиль.

Суд приймає рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам хоча б одного з подружжя, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Рішення суду складається з таких частин: вступна, описової, мотивувальної та резолютивної. Згідно ст. 114 СК України,

в разі розірвання шлюбу в судовому порядку, шлюб вважається розірваним з моменту вступу в силу судового рішення про розірвання шлюбу.

Рішення суду набирає чинності після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо її не було подано.

У разі, якщо подана апеляційна скарга і рішення суду не скасоване, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Суд може постановити заочне рішення про розлучення за умови, якщо судом встановлено,

що відповідач був повідомлений про місце і час розгляду цивільної справи про розірвання його шлюбу, і відповідач не подав заяви про розгляд справи без його присутності; причини неявки в судове засідання визнані судом не повагою.

Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається судом до РАГСу за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Копію рішення суду про розлучення можна отримати, звернувшись до канцелярії відповідного суду

Розірвання шлюбу без згоди чоловіка або дружини

Подружня пара може проживати на одній житловій площі без ведення спільного господарства, фактично як просто знайомі люди або навіть роз'їхатися на різні квартири, завести нові цивільні сім'ї і не підтримувати один з одним жодних стосунків. Але для закону ви все одно залишаєтеся осередком суспільства, що накладає певні обмеження. Ви не зможете самостійно використовувати право власності, вступати в новий шлюб, отримувати передбачені державою пільги і т.п.

Подібні ситуації виникають, коли чоловік або дружина категорично проти офіційного розірвання шлюбу, переслідуючи при цьому свої особисті цілі.

Чи можна розлучитися без обопільної згоди?

Як відомо, на милування нема силування, і наше законодавство дотримується тієї ж позиції. Будь-який з подружжя має право вимагати розірвання шлюбу, навіть якщо її чоловік або дружина виступають категорично проти.

Більш того, ви можете взагалі не брати участь в судовому процесі, досить звернутися до профільного адвоката і оформити довіреність на представлення ваших інтересів в суді. В юридичній сфері дана послуга називається розлучення під ключ.

Адвокат зробить все необхідне самостійно і по завершенню передасть вам на руки рішення суду про розірвання шлюбу, інших підтверджуючих документів не вимагається.

Відповідачем у таких справах виступає чоловік, який не дає згоди на розлучення. Він може обгрунтувати свою позицію в суді, і навіть подати клопотання про надання строку на примирення. Відмовити при подібному зверненні суд не має права, подібна норма закладена в сімейному кодексі.

Але встановлення подібного терміну не зобов'язує вас до спільного проживання та ведення господарства, фактично на даний період часу просто відстрочується розгляд справи і винесення рішення.

Також відповідач може затягувати процес, продаючи клопотання про перенесення засідань через хворобу, відрядженні  по роботі і т.д., які не дозволяють йому брати в них участь. Або просто ігнорувати засідання, не з'являючись на них.

Але навіть в такому випадку розгляд справи не може тривати вічно, і терміни винесення вердикту про розлучення в основному залежать від того, наскільки якісною юридичною підтримкою заручився позивач.

Що потрібно вказати в позові

Основним документом для початку шлюборозлучного процесу є позов від однієї зі сторін. Якщо ви вирішили робити це самостійно, то складайте його у вільній формі з обов'язковим зазначенням таких даних:

 1. Коли був зареєстрований шлюб, вкажіть дату, номер свідоцтва та по можливості прикладіть його копію.
 2. При наявності спільних неповнолітніх дітей, напишіть дані про них, додаються копії свідоцтв про народження і вказується інформація, з ким вони проживають на поточний момент часу.
 3. З якого часу ви практично не проживаєте зі своїм чоловіком як сім'я, тобто живете окремо або просто не ведете спільне господарство. Напишіть про причини, які до цього призвели.
 4. Чи існують між вами суперечки про майно, аліменти, місце проживання та дітей після розлучення. Дані питання будуть розглядатися в рамках окремих судових розглядів, але суддя враховує цю інформацію при прийнятті рішення.
 5. Причини, за якими ви вирішили розірвати шлюб. Позов заповнюється у вільній формі, але цей пункт рекомендується аргументувати і не обмежуватися простими формулювання, наприклад, не зійшлися характерами. Подумайте і вкажіть вагомі причини, такі як неучасть у вихованні дітей або різні погляди на цей процес, порушення правил спільного проживання, обмеження ваших прав і т.п.

Якщо ви твердо вирішили не вдаватися до допомоги сімейного адвоката, то рекомендуємо отримати консультацію профільного юриста по складанню позову. Спеціаліст допоможемо вам з правильними формулюваннями, що дозволить суду скласти правильне враження про вашу ситуації і вплине на швидкість прийняття рішення.

Читайте также:  Стягнення аліментів з премії: порядок, умови, приклади

Якщо ви не знали про розлучення

Оскільки існує процедура розлучення без згоди одного з подружжя, то в рамках її застосування періодично суди виносять такі рішення заочно, тобто відповідач навіть не знав про процес. Тобто, вас можуть розвести не тільки без наявності згоди, але, навіть не повідомивши про даний факт.

У подібних ситуаціях можна подати позов про перегляд рішення суду і навіть домогтися його скасування. Ви повинні довести факт того, що не давали згоди на розлучення і не були повідомлені про судовий розгляд належним чином, також слід обґрунтувати причину своїх дій. Це можна зробити, навіть якщо з моменту офіційного розірвання шлюбу пройшов рік і більше.

Подібна процедура не поверне вам сім'ю, навіть якщо розлучення визнають недійсним, то ніхто не змусить вашого чоловіка (дружину) спробувати зберегти сім'ю, і повернутися до спільного проживання та ведення господарства.

Для того щоб відновити відносини, потрібно вирішувати це питання безпосередньо зі своєю колишньою другою половинкою, адже ніхто не забороняє знову з'їхатися і надалі одружитися.

Звертатися до апеляційної інстанції з метою спростувати заочний вердикт суду має сенс, щоб потім оскаржити наступні рішення про встановлення режиму проживання і спілкування з дітьми, поділ спільно нажитого майна або аліменти.

У центрі правової допомоги Advocate24.info ви можете отримати кваліфіковану юридичну підтримку, якщо ваш чоловік (дружина) не згоден розірвати шлюб, саботує шлюборозлучний процес, або без вашого відома суд виніс заочне рішення про розірвання шлюбу.

Як отримати рішення суду про розірвання шлюбу (без згоди чоловіка)Як отримати рішення суду про розірвання шлюбу (без згоди чоловіка)

Де можна отримати свідоцтво про розірвання шлюбу

Всі ми давно знаємо, що при розірванні шлюбу РАЦС видає папірець синього кольору, іменований — свідоцтво про розірвання шлюбу. Але зараз українцям вирішили спростити життя в цьому плані. Є два варіанти як можна офіційно підтвердити розставання з колишнім чоловіком (дружиною).

До речі, отримати свідоцтво про розірвання шлюбу це більш клопітна процедура, ніж реєстрація шлюбу, майте це на увазі.

Плюс, вона не така емоційно приємна. Хоча з досвіду наших клієнтів, можна сказати, що деякі святкують розлучення краще весілля. Це вже особиста справа кожного, і ми до цих святкувань маємо опосередковане відношення.

Свідоцтво про розірвання шлюбу, отримане в РАЦСі

Як ми розуміємо, це найпростіший і легкий варіант розірвання шлюбу. Хоча слід пам'ятати, що він можливий при дотриманні ряду наступних умов:

 • Відсутність спільних дітей у пари,
 • У подружжя немає претензій (найчастіше майнових) один до одного,
 • Один з пари визнаний недієздатним або безвісно відсутнім.

Якщо ж всі ці пункти з'ясовані і все в порядку, подружжю потрібно прямо в РАЦС за місцем прописки і писати заяву від двох з подружжя. Оплачуєте держмито і чекаєте місяць. Через місяць ви будете офіційно вільні.

Приходьте в РАЦС, забираєте свідоцтво про розірвання шлюбу, проставляєте печатку в паспорт і все — ви офіційно не чоловік і дружина.

Свідоцтво видається по одному примірнику кожному з подружжя протягом місячного терміну після подачі заяви.

Рішення суду замість свідоцтва про розірвання шлюбу

У більшості випадків люди не можуть нормально домовитися і розійтися, або ж існують умови тільки судового розірвання шлюбу.

Майже завжди хтось не хоче ходити по інстанціях, є обопільні майнові претензії, неповнолітні діти та інше. Тоді наймаємо юриста, який, самостійно отримавши свідоцтво про розірвання шлюбу, збереже ваш час, майно, нервові клітини і ступаємо в судову процедуру.

Рано чи пізно все-таки буде рішення суду про розлучення. Ось на цьому етапі ви і дізнаєтеся, як Закон спростив ваше життя.

Отримавши рішення суду тепер можна і в РАЦС йти для проставлення штампика про розірвання шлюбу в паспорт. Таким чином, якщо ви розривали шлюб використовуючи суд, то замість свідоцтво про розірвання шлюбу у вас буде рішення суду про розлучення. Останнє, як раз, і буде тим самим офіційним документом що його підтверджує.

Краще в суді візьміть кілька примірників рішення про розлучення. Можливо ви захочете проставити апостиль або ж один примірник буде старим згодом, і ви його легко замінити.

У будь-якому випадку, ви завжди можете взяти собі стільки скільки потрібно примірників в суді в будь-який час. Майте на увазі, що не потрібно ламінувати рішення суду (як не потрібно це робити і з свідоцтвом про розірвання шлюбу), оскільки з нього не можна зняти нотаріальну копію нотаріусу або проставити інші позначки (наприклад, апостиль).

Тепер ви розумієте, чому деякі святкують розлучення отримання свідоцтва про розірвання шлюбу або рішення суду про розлучення більше весілля. Алгоритм дій здавалося б простий і часто деякі люди не звертаються за юридичною допомогою.

Але є і ті, хто хоче бути на сто відсотків упевненим в правильності всіх юридичних процедур, закласти фундамент розділу майна, то телефонуйте нам і подивимося, як вам отримати свідоцтво про розірвання шлюбу з більш вигідним результатом.

Віра Швадчак, юрист

Ссылка на основную публикацию